Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
335 postów 7920 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • "Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu."
  Kto to łamie, to nie jest godnym by człowiek honoru podjął dyskusję z nim. A, że słychać wycie, to znakomicie. Troll się uczy, troll w swym błotku się wije. Błotem rzuca w nadziei, że się do kogoś coś przyklei. Płonne jego nadzieje, więc wyje o maniakalnych psycholach, wyje o wielkich złodziejach PiS, wyje... wyje... wyje. Tyle mu zostało. W świecie ludzi honoru miejsca dla niego nie ma. Lecz jesteśmy Polakami, chrześcijanami, znamy zasadę miłosierdzia. Każdy grzesznik może swe grzech odszczekać, prosić o przebaczenie, ale warunkiem jest szczera skrucha i wyznanie winy.
  Psychoza maniakalna
 • @AgnieszkaS 18:14:22
  Pani Agnieszko, Polska to nie Ameryka. Mamy zupełnie inną kulturę, inne wartości wyznajemy. Pracuję z ludźmi z zachodu i widzę te różnice. Oni bez zlecenia i podjęcia odpowiedzialności przez przełożonego pójść do toalety się nie odważą. Ciągłe narzekania, że w Polsce wszystko niezaplanowane, wszystko na ostatnią chwilę. Tyle, że jak się coś wydarzy to w Polsce sprawa rozwiązywana jest na bierząco, a tam trafiają na ścianę nieobecny, na naradzie, na urlopie, muszę zapytać przełożonego.

  Problem zbyt wysokich podatków, jeśli go zarzucamy tylko aktualnie rządzącym to rzeczywiście może się światełko zapalać, ale jeśli porównamy je między kolejnymi rządami, to już jest obrona należna obywatelowi przed fiskalizmem rządzących. Nikt normalny przed podatkami się nie uchyla, ale każdy podatnik ma prawo, wręcz obowiązek zapytać rządzących jak te moje ciężko zarobione pieniądze wykorzystacie. Czy sobie rozdacie, bo wam się należy, jak to robi PiS, czy też coś z tego społeczeństwo będzie miało. Nie żałuję moich podatków, gdy widzę, że coś się z nich buduje, coś powstaje dla kraju. Ale gdy słucham takich, co niszczyli lecz twierdzą, że im się nagrody należały, gdy widzę takiego, co ślubował ubóstwo, ale o ponad 90 mln płatnych za jego "patryjotyzm" to głośno krzyczę "złodzieju zwróć".
  Psychoza maniakalna
 • @AgnieszkaS 16:35:11
  Pani Agnieszko, zwolennikiem PiS to może jest Pani, Husky to zwykły PiSowski troll niegodny by z nim dyskutować dla którego pomówienia to zwykła droga propagandy.

  A ten tekst czym jest? Tylko prezentacją paranoi kasty "panów" PiS. Za paranoję tę płacimy ogromne pieniądze z naszych podatków, jak ochrona modlitw na drabince wymagająca osłony ponad 1000 policjantów, jak okopy sejmowe Kuchcińskiego. Wie Pani za ile sprzedaje się każdy z damskich bokserów zwanych przez pomyłkę "strażą marszałkowską". Oni zarabiają więcej niż policjanci co strzegą porządku, co na codzień narażają życie. To jest obraz tego jak Pycha i Szmal boi się Polaków i w jakiej pogardzie ich ma.
  Bez tego żaden polityk Pychy i Szmalu Polakom się nie pokaże:
  https://dorzeczy.pl/_thumb/f7/8e/7885e1e50649963e762dc0ee3a26.jpeg
  Psychoza maniakalna
 • Bohaterski PiS ogromnymi nakładami pokonali niepełnosprawnych
  Odcięli im dostęp do prysznica, odcięli dostęp od dziennikarzy, odcięli dostęp do wind i spacerów, zasłaniali zasłonamni, do walki z kobietami nasyłali tępych osiłków Kuchcińskiego, otoczyli sejm zasiekami i wreszcie po 40 dniach oblężenia zwyciężyli, niepełnosprawni odstąpili oblężenia. Sukces na miarę czasów, czasów PiS. Największy sukces na jaki mogą w najbliższym czasie liczyć.

  Proponuję 27 maja, śwęto narodowe Wolski "Cud na Wiejskiej"
  Psychoza maniakalna
 • @Lotna 13:49:25
  Dzisiejszą opozycję mogliśmy oglądać przez 4 lata. Takiego zamrodyzmu, jak zaprezentowali przy niepełnosprawnych wtedy nie było, a też był protest niepełnosprawnych. Takiego kumoterstwa, złodziejstwa jak prezentuje PiS też za żadnych rządów nie było.
  Ale zgadzam się z tobą, że tekst te to gniot, wynik PiSowskich frustracji i paranoi.
  Psychoza maniakalna
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:25:26
  Psychoza strachu. Co zorganizują spotkanie by siać propagandę, to są sprowadzani na ziemię, że muszą wiać w ochronie policji. Morawiecki (Garwolin), Kuchciński (Nowy Sącz), Błaszczak (Morąg). Kuchciński z sejmu zrobił twierdzę, Kaczyński w szpitalu z ochroną siedzi. Pozostałe marionetki myślą tylko jak do Brukselii zdezerterować. I wyjdzie na to, że kastę panów złodziei i nepotów pokonają niepełnosprawni. :) Mam nadzieję, że jak Kuchciński znajdzie się tam gdzie mu się należy, to na spacerniak i do toalety też będzie miał ograniczone wyjście. Niech pozna swych decyzji smak.
  Psychoza maniakalna
 • Coś wydaje mi się, że nie bardzo rozumiesz słowa które przytaczasz
  Jeśli za przykład podajesz przysięgę małżeńską. Przysięga małżeńska nie jest przysięganiem na coś np. na niebo. Jest to obietnica dana sobie przez małżonków w obecności Boga. Przysięgę małżeńską popierał Jezus choćby przez fakt uczestgnictwa w weselu w Kanie Galilejskiej. Również Jezus mówił o wierności i trwałości tej przysięgi zabraniając zwyczaju odprawiania żon.

  Celibat nie wynika z nauki Jezusa. Jezus nie narzucał swoim apostołom obowiązku życia w celibacie. Apostołowie mieli żony i dzieci. Tak więc posiadanie dzieci przez księży jest występkiem względem nauki Kościoła ale nie nauki Jezusa.
  CHRZEŚCIJANIE=NIEWIERZĄCY PANU JEZUSOWI!
 • Każdy zwyczaj ma jakieś zakorzenieine w pogaństwie,
  Dekalog mówi: "Czcij ojca twego i matkę, jak ci przykazał Pan, Bóg twój, abyś żył przez długi czas i żeby ci się dobrze wiodło na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie."

  Podstawą chrześcijaństwa i nauki Jezusa jest judaizm, który jak wiadomo w początkowej formie był religią politeistyczną z naczelnym bogiem El. Dopiero reforma Mojżesza narzuciła monoteizm z naczelnym bogiem JHWH. Jezus przekazał nam Nowy Testament będący reformą Starego Testamentu. Ale cześć dla Matki występuje w każdej z tych form.
  POGAŃSKI DZIEŃ MATKI
 • PiS kradnie, PiS manipuluje. Prawdą PiS się brzydzi
  https://www.youtube.com/watch?v=ujJM5ibdaHE

  Minął 15 maja, nikt z tych złodziei nie zwrócił fantów tym, którym ukradli.

  https://www.youtube.com/watch?v=CcJk9evVU38

  Korupcja w PiS
  https://www.youtube.com/watch?v=DxO_9329OcY
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • Jeszcze nigdy w historii Polski nepotyzm nie osiągnął takich poziomów jak z
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/kaczynski-dzwoni-kuchcinski-co-ty-odwalasz-slyszalem-ze-nie-wpuszczasz-do-sejmu-ludzi-o-kulach-od-godziny-stoje-przed-brama-krynski.jpg

  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/sprawdz-dokladnie-te-dzieci-przed-wpuszczeniem-do-sejmu-moga-byc-niepelnosprawne.jpg

  Królowa nepotyzmu.
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/beata-szydlo-kiedy-wydalas-25-miliona-na-loty-do-domu-a-ktos-wlasnie-powiedzial-ze-to-jest-rownowartosc-4-lat-darmowej-komunikacji-miejskiej-dla-30-tysiecznego-miasta.jpg

  PiS doszło do władzy dzięki przestępcom, dziś się im odwdzięczają.
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/33300775_2220991308134885_8280077668238491648_n.jpg?_nc_cat=0&oh=eae323dcd81aef26fcc029f3190a6bab&oe=5B8FB810
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @puuuq 19:27:19
  Czy znam kogoś, kto jest w WOT, i co WOT im daje? Ależ nie, bo nie ten wiek ale zadam ci inne pytanie. Czy myślisz, że do ORMO szli inni ludzie? Oni też wierzyli w idee socjalizmu, czy myślisz, że aktyw robotniczy, co studentów pałował, to byli przestępcy? Oni wierzyli, że socjalizm da im wykształcenie, lepsze życie, wyrwanie się ze wsi. Jednymi i drugimi te same idee i uczucia rządziły. Wierzę, że wielu z tych ludzi ma dobre idee, tak samo jak ci, co wstępowali do ORMO. Dlatego mówię, że WOT i ORMO to podobne organizacje. PiS na wielu wzorcach tamtego okresu bazuje.

  Jak ci napisałem, przeszkolenie wojskowe, szczególnie, że mamy do czynienia z ochotnikami a nie z poborem z przymusu nie jest niczym złym, problem leży w skali i wielkości finansów jakie to pochłania. To są wartości równe temu co poświęcamy na lotnictwo. Znacząco większe niż to co płacimy na marynarkę wojenną. Czyli łożymy ogromne środki na jednostki o bardzo niskiej wartości bojowej, nie dofinansowując jednostek o dużych możliwościach bojowych.

  Macierewicz, Kaczyński to ludzie tamtej epoki i zgodnie z tamtymi wzorcami działają. Upartyjnienie sądów, prokuratury, WOT itd. itp.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @puuuq 16:54:09
  Widzisz, swego czasu posiadanie matury do czegoś zobowiązywało, zobowiązywało do umiejętności logicznego myślenia i logicznej oceny faktów. Co więcej mnie kształtowały czasy głębokiej propagandy PRL, gdzie Polak musiał umieć czytać między wierszami. Dziś media reżimowe, TVPiS "Naród głupi wszystko kupi" idealnie oddaje tamte czasy, propaganda PiS zbudowana jest na najlepszych wzorcach bolszewickich, ale również dorobku KRK. Dlatego znów czuję się jak za czasów dzieciństwa, każdą propagandę wyczuwam i rozszyfrowuję zanim autor spróbuje ją spointować.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • Populiści i Sadyści
  Degeneratów wyznacza Dekalog, ...nie kradnij dla Rydzyka, nie zabijaj po komisariatach, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, Husky, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, Husky, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu,
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @puuuq 14:44:29
  Nie trzeba mieć przeszkolenia wojskowego by wiedzieć jaką przydatność i kiedy mogą osiągnąć WOT czy ORMO. Wystarczy popatrzeć na konflikty w krajach arabskich. Oddziały te w konfrontacji z regularnym wojskiem mają szanse tylko w walkach partyzanckich. Takie wojska mają sens, jeśli byłyby odpowiednikiem służby zasadniczej, ale nie są. Nakłady, równe nakładom na wojska lotnicze to trwonienie naszych pieniędzy.

  Śpiewasz starą pioseneczkę pijanych "winami tuska". By kraść pełną gębą wystarczyło zmienić ustawę, z przestępstwa kumoterstwa zrobić przywilej kumoterstwa. Popatrz, a co od Tuska na to nie wpadli.

  Nikt tak ładnie nie kradnie jak PiS.
  http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/4/26/11565171_44444.jpg

  Złodzieje Tuska to cienkie bolki w porównaniu ze złodziejami Kaczyńskiego. Nie wpadli również na pomysł, by sobie premie poprzyznawać. Ile nas kosztowały "modlitwy na drabince"? Dziś jak piszą media fałszują raporty policyjne, by nie można było dojść ile rzeczywiście na tę paranoję wydaliśmy. Wiedzą, że będą siedzieć, za wczasu się zabezpieczają.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @puuuq 15:19:30
  Między mówieniem prawdy o przydatności bojowej oddziałów takich jak ORMO czy też WOT a "bezczelną kampanią" droga daleka. Przydatność tych oddziałów na dzisiejszym polu walki jest praktycznie zerowa. To tak jak przydatność kawalerii konfrontacji z dywizją czołgów. Oddziały takie sprawdzają się w zadaniach takich jak inwigilacja społeczeństwa, w pacyfikacji rozuchów społecznych jak słynne oddziały robotnicze pacyfikujące studentów. Tu mają przewagę nad nie wyszkolonym nie dowodzonym tłumem ludzi. Oddziały te mogą sprawdzić się również jako zalążek partyzantki w przypadku gdyby Polska popadła w okupację. To jest tylko realne określenie rzeczywistych zalet bojowych takich oddziałów.

  Gdybym chciał prowadzić "bezczelną kampanię" wzorem trolli PiS, które np. próbowały bezczelnie wmówić, że Gawłowski prowadził agencję towarzyską, to bym porównywał te oddziały do ZOMO.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 01:18:14
  No popatrz, a ty tak się cieszyłeś z nowego prezydenta Polski, notatki pełne frazesow w stylu "wreszcie mamy Polaka". Ale doceniam, mocno doceniam to, że przyznałeś się do błędu. To dobra cecha, a przynajmniej świadcząca o tym, że to co piszesz, piszesz z serca a nie na zlecenie.

  Nie łudźmy się, kandydat z PiS musi mieć aprobatę Pollin. Tylko czy popierający Dudę nie wiedzieli wcześniej jak na nazwisko ma jego teść, jakie utwory tworzył, o licznym uczestnictwie posłów PiS na spokaniu wyjazdowy w Krakowie? Przecież każdy kto się tym interesował o tym wiedział, przecież w Londynie wyraźnie zapytano o to Dudę i filmik był dostępny w internecie.
  https://www.youtube.com/watch?v=UXb1kF1Q_a0
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • Patrząc na sondaże dla Dudy, nowego kandydata PiS na prezydenta nam jeszcze nie wybrano
  Możliwe, że w czasie pobytu w USA Duda prowadził negocjacje w tej sprawie z przedstawicielami środowisk żydowskich, ale sądząc po tym jak go przywitano na wsparcie liczyć jednak nie ma co. Patrząc na ten tekst widać, że nowych wytycznych dla trolli PiS też jeszcze nie ma. Oficjalnie PiS popiera Dudę.

  Tak jak w starciu Duda - Komorowski będziemy mieli wyraźny sygnał. Będzie jakieś spotkanie, tak jak ostatnio w wyjazdowe spotkanie Knesetu w Krakowie, po tym nagle w mediach Duda będzie prezentowany jako śmieszny człowieczek i pojawi się młody, poważny, godny zaufania Pinokio z PiS. I znów ruszą trolle do akcji wychwalania "polaka", "pat-ryjo-ty" nadziei na odbudowę "Pollin".
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @AgnieszkaS 09:16:56
  To była oficjalna wizyta prezydenta naszego państwa, o tym, że od dawna szukali możliwości spotkania się z kim z administracji amerykańskiej świadczy ujawniona notatka. Duda nie pojechal tam jako urlopowicz, na narty a jako przedstawiciel naszego kraju.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @Jabo 11:54:50
  Bezsprzecznie człowiekowi trudno jest się przyznać, że politycy wystrychnęli go a dudka, nawet jeśli zaczyna to rozumieć. Ale bez tłumaczenia nie ma szans na refleksję i skorygowanie swych poglądów.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @zbig71 12:50:26
  Mniej więcej podobne podsumowanie wynika z mojego tekstu. Tak więc zgadzam się z tym podsumowaniem. Po dwóch latach bycia marionetką trudno nagle zmienić swój obraz na obraz człowieka niezależnego, jakim winien być prezydent.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031