Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 9878 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @interesariusz z PL 15:16:53
  Niby gdzie przyznaję się, że cenzuruję poglądy. Wypowiadając się w komentarzach piszę jako bloger nie admin, chyba, że komentarz jest typowo administracyjny.

  Dużo oglądam filmów o badaniach katastrof lotnicznych i tam wielokrotnie badający mówią iż na początku stawia się wiele teorii i jedną po drugiej sprawdza, po czym odrzuca aż zostanie ta którą najwięcej faktów potwierdza i dopiero wtedy ogłasza swię to publicznie, nawet jeżeli są naciski na jak najszybsze podanie przyczyny. Macierewicz działał na odwrót, po powstaniu jakiejś teorii zaraz ogłaszał ją publicznie dobierał fakty pod głoszoną teorię, fakty niewygodne odrzucał, to typowa metoda na wytwierzenie masy krytycznej do powstawana teorii spiskowych, Macierewiczowi nigdy nie chodziło o wyjaśnienie a o przerzucenie winy to na PO to na Rosjan, byle odrzucić ją od rzeczywistych sprawców tej tragedii czyli ludzi będących na pokładzie.

  Nie ma najmniejszej wątpliwości, że złamano podstawową zasadę, sterylności kokpitu.

  Mówiąc o masie krytycznej powołuję się na badania amerykańskie i angielskie prowadzone przy śmierci JFK oraz ks. Diany. Wystarczy by pewnie procent społeczności ok 10% uwierzyło, że coś było nie tak, by teorie spiskowe powstawały samoczynnie. To było jedno z celów Macierewicza.
  Error 404
 • @Światowid 12:07:04
  Szanowny blogerze, masz rację, że notka ta kwalifikowała się do lochu, choćby za zdjęcie które było zwykłym pomówieniem, jednak neon dąży do tego, by Polacy mogli się tu wypowiadać o tym w co wierzą, zaś czytelnicy tę sprawę korygują w komentarzach. Jak wiemy jedynym owocem działań Macierewicza są setki jak nie tysiące teoryjek spiskowych i niestety mimo upływu czasu część osób w coś tam nadal wierzy, stąd szczególni e gdzieś koło 10 mamy wysyp nowych teorii. Nie metodą siłową a metodą perswazji trzeba teorie te zwalczać. Szacunek dla autora, że sam notkę usunął, inaczej notka by pozostała w kolumnie, która w zasadzie powinna być traktowana jako „zdaniem autora”.
  Error 404
 • Szanowni panowie
  Proszę nie twórzcie sobie teorii spiskowych. Husky spokojnie tapla się z koleszkami w ich bagienku na niepopkach, rozmawiają sobie znanym narzeczem, opowiadają jaki to be jest Neon i jest im tam dobrze.
  Pozwólcie, że notkę tę schowam do lochu, nie wnosi niczego sensownego dla portalu, a nawalanek mamy po uszy.
  SEZON URLOPOWY TROLLA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:03:26
  Nie mam wątpliwości, że jest kilka osób które tylko czekają, by obrzucić portal błotem, na zasadzie może się coś przyczepi. Ich boli polskość tego portalu, że każdy może się wypowiedzieć a w dyskusji ustalamy wartość danej myśli. Im marzy się, by zdobić z Neon szczekaczkę na wzór mediów reżimowych Kurskiego. Jedna myśl polskiej Zjednoczonej partii PIS. Nie cofną się przed niczym, pomówieniem, kłamstwem byle tylko politycznie przywrócić czasy PRL w których opozycję się tłamsiło, po więzieniach trzymało a prasa była pod ścisłą kontrolą partii.
  Error 404
 • @Lemański 08:07:53
  Właśnie tego co pan napisał powinien się pan wstydzić. bo jest to bezpodstawne pomówienie. Grzerch wymieniony w dekalogu. Cztery lata miał PiS na udowodnienie zbrodni, pełen dostęp do dokumentów, i to różżni katastrofę pod Smoleńskiem od katastrofy w Gibraltarze, więc niech się pan na tę drugą nie powołuje. wbrew woli rodzin wykopali wszystkie ofiary i co udowodnili? Tylko to, że Macierewicz to oszołom. Winę za samą katastrofę ponosi PiS, winę za atmosferę polityczną która doprowadziła do tej katastrofy PO-PiS, zaś za to co po katastrofie miało miejsce PO. Dużą część odpowiedzialności spoczywa na L.Kaczyńskim. Wyzywanie obicerów polskich, co go uchronili w locie do Tybilisi, brak decyzji o zmianie lotniska docelowego, złamanie zasady sterylności kokpitu, gdy dowódca wojsk w kabinie skłania pilotów do podejmowania ryzyka. Każdy wiedział jakie to lotnisko, złamano rozkazy dotyczące minimów, złamano zasadę iż to kapitan statku jest osobą pierwszą po Bogu. Nie ma nad nim wyższego dowódcy.

  Tej krwi PIS ze swych rąk nie zmyje takimi wymysłami jakie pan napisał. Przedcież wystarczyło chwilę pomyśleć, by wiedzieć, że to bzdura porównywalna z helem.
  Error 404
 • @Janusz Kamiński 04:20:47
  Ależ panie Kamiński, wspiąć się na poziom pana ego to naprawdę wielki wyczyn, z pewnością w tej dziedzinie jestem Dyzmą. Ale trzeba być "kimś", by zaliczać się do grupy, którą Kurski precyzyjnie określił "naród głupi wszystko kupi". Wybaczy Pan, że ja do nich nie dołączę. :)
  Error 404
 • @AgnieszkaS 02:01:59
  Reguły dyplomatyczne są dość znane, z reguły zapraszają się ludzie o tym samym poziomie stanowiska, a, że Putin był wtedy w randze premiera, to i zaprosił premiera. Z pewnością Rosja chcąc oficjalnie przyznać się do zbrodni wolała to zrobić przed Tuskiem niż przed Kaczyńskim. Ale to Rosja zapraszała nie my. Stąd było rozwiązaniem dla obu stron korzystnym. L.Kaczyński, który jak wiemy Smoleńsk odwiedzał tylko w latach ważnych pod względem wyborczym z pewnością chciał się pokazać w środowiskach patriotycznych.

  Zaś teorią spiskową było to co autor napisał w tekście. Można ją było obalić znacznie szybciej niż "sztuczną mgłę". Takich teorii mieliśmy na pęczki, hel, magnes ściągający aluminium i inne domorosłych ekspertów po co kolejna?
  Error 404
 • @AgnieszkaS 00:40:10
  Ma pani rację, są inni eksperci. Jest raport Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, jedyny prawny raport Polski w tej sprawie, reszta to tylko teorie spiskowe.
  Error 404
 • @Hades 20:56:24
  Dokładnie tak, sprawa lotów, analizowanie kto i ile latał ma na celu przykrycie afery podkarpackiej i trzech wizyt seryjnego samobójcy u świadków mających składać zeznanie w tej sprawie. Kradzież płyty z dowodami w CBA. Robi się gorąco Przestępcom i Szmalowi, stąd wszystkie ręce na klawiatury, dyskutować o lotach, rozważać loty, najlepiej Tuska, choć Tusk i Szydło z tą samą częstotliwością latali do domków, tyle, że o ile była to niegospodarność nie było to złamaniem prawa. Takie prawo mieli. Teraz wszystko w rękach sterowanej przez Ziobro prokuratury by tylko ran na ciele boksera nie znaleźć. Dziwny to sposób powieszenia, na leżąca? W to tylko "naród głupi, co wszystko kupi" może uwierzyć. Tyle, że to już kryminał.

  Wiadoma sprawa, że w tych agencjach nie tylko Kuchciński urzędował ale cała nasza "elita". Problem w tym, że te płyty mają obce służby, ta "elita" będzie skakała jak im zagrają. Bez oczyszczenia polityki z tych ludzi Polska jest zagrożona. Ale wysoko postawieni PiSowcy tam muszą być, skoro seryjnego posłali.
  KPRM opublikował wykaz lotów Donalda Tuska.
 • @kimur 19:39:12
  Oczywiście wartości w %. Chciałeś jeszcze źródła. Wojciech Jóźwiak
  Genetyczna granica Słowian i Germanów, Według badań zespołu dra Krzysztofa Rębały. 14 lutego 2014
  KPRM opublikował wykaz lotów Donalda Tuska.
 • @kimur 19:39:12
  Nie mam w tej chwili czasu na dokładniejszy opis i poszukiwania. Ze znalezionych wyników badań I (I1 + I2) - 18 R1a - 62 R1b - 9
  To wskazuje na słowiańskość tego ludu.
  Co do Piastów badań nadal nie ma, sprawdzono haplogrupę ostatnich Piastów mazowieckich była R1b czyli celtycka. Przed czym ostrzegałeś? Bo się nie domyślam? :)
  KPRM opublikował wykaz lotów Donalda Tuska.
 • @kimur 18:45:20
  Miło mi, że czytasz moje stare teksty. Jak najbardziej masz rację, tekst jest prawdziwy, tyle, że dla ludu zamieszkującego na wschód od Wisły, czyli dawne ziemie Prusów, Jaćwingów (Sudowa). Zreszatą te ziemie zostały w tekście dokładnie opisane. Kaszubi zamieszkują na zachód od Wisły, Pomorze Gdańskie, Część Zachodniegostąd przypisanie im było błędem. Ja się z tego później wycofałem, ale w tym starym tekście nie skorygowałem.
  KPRM opublikował wykaz lotów Donalda Tuska.
 • No cóż, opiblikowano również loty Szydło
  Zawodowa kłamczyni, B. Szydło uznała iż z "umiarem, pokorą..." będą niecałe 4 loty w tygodniu, podobnie jak D.Tusk, ale jak na razie nie znaleziono faktów, iż wysyłali by samolotami swoich współmałżonków jak Kuchciński. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi. PiS bezsprzecznie obronił by Kuchcińskiego gdyby nie afera podkarpacka, zabawy w przybytkach braci R. z nieletnimi w tej sprawie współpracującyc z PiS serujny samobójca odwiedził już 3 osoby. Ciekawe, czy sterowana przez Ziobro prokuraturze uda się zamieść pod dywan sprawę dwóch śladów po paralizatorze, albo czymś podobnym u Kosteckiego. Widać iż Przestępcy i szmal mają duży kłopot.
  KPRM opublikował wykaz lotów Donalda Tuska.
 • Husky
  Widzisz Husky, myślenie daje duże korzyści a jego brak tylko wstyd. Ty jak spotykasz się z „zawiedzonym” to dostajesz rozumu… „zawiedzonego” a potem już tylko wstydzić się przychodzi.

  Mężczyzna heteroseksualny może popatrzeć sobie na zdjęcie nagiej kobiety, kochającej się pary, nawet kochających się kobiet ale zdjęcie dwóch kochających się facetów będzie dla niego obrzydliwe. A ty łazisz po takich stronach, takie zdjęcia na swym blogu publikujesz. czyż to nie jest podejrzane? Takie zdjęcia ciebie ośmieszają, powodują, że normalny facet, kobieta zadaje pytanie o orientację seksualną tego blogera. A ty coś takiego promowałeś na swoim blogu. Ale zauważ, ten sam tekst opublikowałeś i tu, tu już tego zdjęcia nie było. To jest właśnie różnica klasy portali.

  Widziałem twój wczorajszy wpis pisany językiem „Szmulek” wraz z „zbanujcie mnie”. Osobiście nie miałem takiego zamiaru, przecież takim językiem sam sobie wstyd przynosisz, nikt człowieka posługującego się takim językiem nie potraktuje poważnie, do grona dyskutantów nie zaprosi. Tyle razy ci to tłumaczyłem, czekam aż zrozumiesz.

  Nie pierwszy to raz odchodzisz z fanfarami, później regularnie się logujesz. Po co? Nikt nikogo do pisania nie zmusza, będziesz chciał pisać, zapraszamy, co będzie ciekawego wypromujemy. Będziesz wchodził by *1 postawić, bo po co inaczej się logować, czytać można bez logowania, przeżyjemy.

  Na tym drugim portalu to już wszyscy jednym językiem piszą, językiem emigrantów z ziemi „Polski do Wolski” albo personalnie się okładają. Nieciekawe to miejsce. Tu na coś takiego nie pozwolimy, zależy nam na mądrych wpisach i opisach Polski z różnego punktu widzenia.

  Mnie tylko drąży jedna myśl, dlaczego PiS tak bardzo popierają ci co w Polsce nie mieszkają, co efektów rządzenia tej partii na własnej skórze nie odczują?
  Ban
 • @Hades 17:08:10
  No cóż Husky, raz wkleja gdzie popadnie nagie dziewczynki innym razem gejów w akcie miłosnym. Normalny facet, co potrafił znaleźć sobie dziewczynę jej wdziękami się zachwyca, a na widok miłości facetów odwraca się z niesmakiem. Nigdy by mu do głowy czegoś takiego na własnym blogu propagować nie przyszło. Ale widać Huskyego obie te formy rajcują skoro na swym blogu obie propaguje. Nie moja sprawa, każdy kocha się jak lubii. Ja nikomu do łóżka nie będę zaglądał i moralności pilnował.

  Ostatecznie jest takie powiedzenie "Aby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek." Może kiedyś się zdecyduje znajdzie sobie dziewczynę, co pokaże mu czym dziewczynka różni się od chłopczyka, a może jest, jak to ładnie ujęto "waginosceptykiem"?
  Kodeks etyczny
 • @Janusz Kamiński 15:06:28
  Panie Kamiński, bardzo byście chcieli cokolwiek na mnie znaleźć i macie problem, bo ja jestem spokojnym człowiekiem, wywodzącym się ze starego szlacheckiego, choć nie wielkoksiążęcego rodu, szlachta mazowiecka. Rodzina wpoiła mi zasady i umiejętność wypicia szklanki zimnej wody zamiast wylewania swych złości na forum publicznym. Dlatego trolle wyją a ja odpowiadam spokojnie, rzeczowo bez unoszenia się. To zabójcza broń na trolle ale pozwala inteligentnemu człowiekowi obronić się przed ich atakami bez konieczności zniżania się do ich poziomu.

  Sprawa Farała została już dawno i to kilkukrotnie omówiona. Jak wielu innych nie znając innej metody, moje początki na neon, chcąc zmienić nick, nawet już nie pamiętam dlaczego, założyłem nowe konto. Konto zlikwidowane przez p. Agnieszkę dziś nie istniejące. Ot cała tajemnica z której już kilku próbowało zrobić aferę. Więcej na mnie nie macie, bo jestem uczciwym człowiekiem, czego o panu powiedzieć się nie da.

  W odpowiedzi na pana "rewelacje" mógłbym przypomnieć kilka spraw pogrążających pana, które dostępne są w internecie i kilka lat temu szeroko omawiane. Chce Pan np. o malarstwie porozmawiać?

  Chce pan potrawkę z rybki z Gdyni? Nie smaczne tam ryby dość mocno strute. Ja wolę jednak flądrę z otwartego Bałtyku. Moja ulubiona potrawa, gdy zawitam nad Bałtykiem, nad zatokę nie jeżdżę, chyba, że w sprawach zawodowych. Chce Pan Kamińskiego na grillu? Proszę bardzo. Będzie wystawna uczta dla wielu, tylko po co?

  Z szaleńczej nienawiści rzuca Pan czym popadnie licząc iż może coś się przylepi, że ktoś się złapie. Dla wielokrotnego kłamcy mizerne efekty daje. Postronni ludzie pana kłamstwa obnażają.

  Byli już tacy jak pan, i wierszyk o nich mówi

  Nim wybrzmiał poranny chorał
  Chłop trolla pługiem zaorał.

  Ani nie macie (wasza grupka trollików) szansy sprowadzenia mnie do waszego poziomu, sprowokowania mnie do używania waszego języka, przyłapania na kłamstwie, nie ta kultura, nie ten poziom. Możecie rzucać oszczerstwa, wtedy zapytam o dowody i zaraz z Janusza zrobi się maleńki Januszek kłamczuszek. Tak jak pod tym tekstem. Szukaj pan dalej, gwarantuję, że zbędny trud. A, że trolle wyją, to już taka trolla natura i trolli przywilej.
  Kodeks etyczny
 • @Janusz Kamiński 13:23:19
  Panie Kamiński, rzuca pan publiczne pomówienia, dlatego w twarz panu mówię, iż jest pan łgarzem. Proszę o okazanie dowodów albo odszczekanie pomówień, które pan w tym tekście zawarł. zgodnie z polską tradycją pod ławą. Akceptowane jest również okazanie żółtych papierów.
  Proszę również o okazanie medycznych dokumentów na to iż Jarek Ruszkiewicz jest alkoholikiem. Spożycie alkoholu w Polsce nie jest karalne a między osobą spożywającą alkohol a alkoholizmem różnica ogromna.

  UB-eckimi metodami jest pomawianie innych bez dania na to dowodów. Pytanie o dowody na słowa to ubeckie metody. Pan na pewno wie, co pan pisze?
  Kodeks etyczny
 • Jest schorzenie znane medycynie określane "projekcją"
  przy którym własne złe cechy przypisuje się innym.

  Są osoby, którye brzydzą się prawdą, prawda jest dla nich wroga zaś pławią się kłamstwem.

  Zaraz to Panu udowodnię nie pomówieniami, których Pan nie jedno wypowiedział a dowodami, czarne na białym.

  Napisał Pan słowa "Administrator Zawisza Niebieski (molierowski pan Jourdain) z całą powagą gra arbitra i mediatora, a gdzie indziej bluzga i łże"

  O kłamstwa nie pytam, bo Pan nie ma zdolności rozróżniania prawdy od kłamstwa, ale zapytam o dowody "bluzgania, gdzie indziej"?

  Rzuca Pan pomówienia na zasadzie może ktoś w coś uwierzy. Rzucił pan pomówienie iż Jarek Ruszkiewicz skradł skrypt, zostało Panu czarno na białym udowodnione, że pan łgał. W artykule pokazano pana łgarstwa na temat pana Opary, na temat portalu. Inne łgarstwa i pomówienia pana mógłbym wymieniać, tylko po co.

  W dyskusji pod artykułem adevo dokładnie pokazaliście jakie były waszej grupy zamierzenia względem portalu, każdy może sobie przeczytać. Dziś wszystko jest już jasne.

  Tak więc niech pan o honorze nic nie mówi, bo o pojęciu tym nawet pan w podręcznikach nie czytał nie mówiąc o próbach zastosowania do własnej osoby.
  Kodeks etyczny
 • @AgnieszkaS 01:01:55
  To jest zupłnie inny problem, zresztą nie jedyny na portalu, ale mogę obiecać, że zrobimy wszystko by problemy rozwiązać.
  Jak widzi Pani, nie nabieram wody w usta również w przypadku dwóch dzisiejszych tekstów. Jednak mężczyzna nie gada po próżnicy a próbuje rozwiązywać problemy przed jakm staje.
  Wyrok
 • @adevo 23:06:22
  Pozwolę sobie nie zgodzić się z Pana zdaniem. Z rynsztokiem skierowanym przeciw właścicielowi portalu a także przeciw portalowi mogliśmy zapoznać się w dwóch artykułach zawierających cytaty dwóch dziś aktywnych blogerów neon.
  Ale jak powiedziałem to nie jest rozmowa na forum publiczne.
  A TU PEŁNIA, KTO WYJE? - JA NIE!

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031