Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @57KerenOr 19:28:00
  Widzisz KerenOr, jest wiele tekstów napisanych przez ludzi co piękno dzieła stworzenia potrafili docenić. W tej sprawie nie musimy sięgać do autorów biblijnych, choć z pewnością i ich odrzucać nie możemy. Podobał mi się twój tekst, bo mówił o pięknie tego co nas otacza, piękno świata na którym dane nam było się urodzić, dane nam go podziwiać. Nie było w nim nachalnych prób "nawracania" z wiary jednej nad drugą. Mam nadzieję, że i inni też to docenią.
  BOŻE PIĘKNO... PARĘ SŁÓW DO "STOKROTKI"!
 • Masz rację, KerenOr, świat jest piękny
  Ile razy chciałem się prawdziwie pomodlić wychodziłem na otwartą przestrzeń, wiatr mi wlosy rozwiewał, wtedy jesteś najbliżej twórcy.
  Bardzo ładne opowiadanie, warte promocji.
  BOŻE PIĘKNO... PARĘ SŁÓW DO "STOKROTKI"!
 • @zibi 23:06:44
  Może byśmy tak o matołach nie rozmawiali, bo porównując osiągnięcia w bezpośrednich debatach dla Kaczyńskiego określenie "matoł" byłoby niedościgłym obiektem pożądania. Jeśli Polacy sprzedadzą się za różne różne 500+, to będą sami sobie winni.
  Kto ograbił Polskę z 250 mld zł? … czyli po co nam komisje
 • @ikulalibal 21:13:49
  To, ze my Polacy do komisji nie mamy szczęścia to prawda oczywista, "nasi wybrańcy" z narzędzia do ścigania przestępstw zrobili sobie festyn wyborczy, zamiast wielu zatrzymanych, osądzonych mamy purchel który spotkal się ze szpilką. Przestępcy czują się bezpiecznie, a naród ma igrzyska, tyle, że te igrzyska już narodu nie bawią, czyli co nam zostanie? Przestępcy pod ochroną polityków (jak sex - pedo afera podkarpacka) czują się bezpiecznie.
  Kto ograbił Polskę z 250 mld zł? … czyli po co nam komisje
 • @Hades 21:20:23
  Prawda, już poprawiam.
  Kto ograbił Polskę z 250 mld zł? … czyli po co nam komisje
 • @s.r. 60 l. 14:06:20
  Myślę, że dziś jakość większości marek jest na zbliżonym poziomie. Naszpikowanie elektroniką rzeczywiście obniża niezawodność. Poprzednim samochodem jakim jeździłem było Renault Megane kupione w salonie i użytkowane przez 19 lat. Raz mnie zawiodła, gdy pękła sprężyna w przednim zawieszeniu, wtedy wróciła na lawecie. A tak w tym okresie z poważniejszych napraw poza zwykłą konserwacją miałem wymianę cewki zapłonowej, jeszcze na gwarancji, pęknięcie drążka skrętnego w tylnym zawieszeniu (wtedy wróciłem o własnych siłach) i na tym lista się kończy. W tej chwili prywatnie mam 3 letni samochód, w warsztacie pojawiam się raz w roku na przegląd.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:05
  Całkiem niezły toast, ale czy patriotyczny? Niemcy to jeden z największych odbiorców naszych produktów (meble, żywność...), więc niech im się tam gospodarka rozwija, pod warunkiem, że umiarkowanie, "langsam, langsam". :)
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @ikulalibal 20:54:39
  Jeśli chodzi o kuchnię to oczywiście nie liczy się smak, bo to odczucie indywidualne ale o różnorodność produktów i możliwości połączeń.
  Myślę, że i u nas z opieką dla dzieci nie było tak źle. Mamy np. wiele klechd, baśni, które opowiadano wieczorami. Co do rozrywek typu jakiś wesołych miasteczek to u nas na pewno było gorzej, ale wynika to z faktu iż u nas późno weszły rozliczenia finansowe (czynszowe) rozliczano się bezgotówkowo (pańszczyzna). Na zachodzie pomory (jak czarna ospa) spowodowały brak rąk do pracy, stąd przeszli na rozliczenia pieniężne, czyli pracownicy najemni opłacani gotówką, a to sprzyjało powstawaniu różnych działalności, jak właśnie takie wędrowne wesołe miasteczka, bo ludzie mając pieniądze mieli większą możliwość wyboru co chcą kupić i część z tych pieniędzy na rozrywki dla dzieci mogli przeznaczyć.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @Leon. 19:12:01
  O Mercedesie nic nie powiem, bo nie mam wiedzy, ale niedaleko domu, tam gdzie z psem chodzę na spacer jest warsztat BMW, jakoś nigdy rano na placu pustek nie widuję. Mechanicy też nie często się opalają.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @ikulalibal 19:28:20
  Jeśli już poruszyłeś sprawy kulinarne, pracuję z zespołami zagranicznymi złego słowa o kuchni polskiej nie usłyszałem, wręcz kiedyś od pewnego Niemca, którego wykłady tłumaczyłem usłyszałem zdanie. "Przyjechałem do Polski z myślą, że będę się tu odchudzał, ale widzę tu, że bym się wielu przyjemnych rzeczy pozbawił. Nasza kuchnia czerpie z wielu kuchni innych narodów zarówno Europy, Włoska (Bona), Francuska jak i z azjatyckich, kiszonki poznaliśmy od Mongołów, Tatarów. To daje wielorakość smaków. Piszesz o produktach dla dzieci? Czy były one nam potrzebne, kiedy w naszej kuchni mogliśmy znaleźć wiele potraw całkowicie zaspokajających potrzeby dzieci? Czy którąś z zupek w słoiczku mama swemu dziecku ugotować i przetrzeć nie może? Przemysł trzeba budować, gdy jakiegoś produktu na rynku nie ma. Zupka ze słoiczka wygodna, ale czy mamina nie lepsza?
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @puuuq 16:57:58
  Piszesz o innych krajach, i ja też ten przykład podaję, że w innych krajach Kościołowi nie przeszkadzało iż zostały ślady przedchrześcijańskich wierzeń. Co u nas zostało? Łysiec, w środku świątyni stoi klasztor, Ślęża, w środku stoi kościół, nawet niedawno była walka o replikę posągu Świętowita, Góra Dobrzeszowska, odkryta świątynia, dziś lasem zarasta, przedrzeć się ciężko, Gniezno, pod katedrą, zgodnie z Długoszem świątynia mocy podziemnych, nawet nie wiemy czy tam coś jest, bo na badania nikt nie pozwoli. Ktoś prowadzi badania w miejscach kultów? Są masowe badania osiedli, cmentarzy, ale o miejscach kultu nikt nie słyszy.
  Św. Walenty, czy Kupała?
 • @ikulalibal 18:41:50
  Niedawno miałem sytuację, na maszynie zainstalowana została pralka, nowa zakupiona w Finlandii, po kilku miesiącach użytkowania padła, producent udziela gwarancji na całym terenie EU. Zgłosiłem, gwarancja nie obowiązuje, bo pralka do użytku domowego, a zamontowanie na maszynie to nie użytkowanie domowe. Cena naprawy zaporowa 950 zł. Gdybym zawiózł do domu i zamontował, naprawa byłaby na gwarancji. Fakt, że transport do domu i z powrotem + pobyt w oczekiwaniu na fachowca te 950 zł by zżarł, pralka poszła na złom.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @roux 18:39:17
  Ja zwykle odkładam z komentarzem, "niech sobie sami to jedzą, smacznego" :)
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @Wican 18:08:12
  Teraz akurat w delegacji korzystam z wynajętego Seata Alhambra, nówka, pełna elektronika i co? Padł akumulator, drobna usterka w układzie ładowania. Samochód sam, na parkingu otwiera drzwi kierowcy i pasażera przy kierowcy, do drzwi tylnych ani do bagażnika dostępu nie ma. Masz w bagażniku wodę, walizki, narzędzia, nie dostaniesz się. Nie ma gorszej sytuacji niż jak elektronika stara się być mądrzejsza od kierowcy.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @ikulalibal 17:47:29
  Jeśli już chcemy sięgnąć historycznie, to należy zwrócić uwagę na fakt iż nasza szlachta, jedyna warstwa społeczna mająca środki za wartość uznawała ziemię. Handlem, rzemiosłem szlachcic się brzydzi, tu można wspomnieć "wyszedł jak Zabłocki na mydle", był to szlachcic który chciał wzbogacić się na rzemiośle a konkretnie na produkcji mydła, ale wysokie cła nakładane na transport Wisłą przez władze Pruskie zysku mu w handlu zagranicznym nie zapewniały, stąd mydło chciał przewieźć w skrzyniach podwieszonych pod dnem łodzi. Niestety skrzynie nie były szczelne i mydło mu się wymydliło zanim do Gdańska dotarł.
  Rzemiosło do nas docierało wraz z imigrantami z zachodu, tak więc Żydzi, Chazarowie, którzy umiejętność obrotu pieniądzem nabyli na szlaku jedwabnym rządzili kredytami, produkcją rzemieślniczą Niemcy, a handlem jedni i drudzy pospołu. Czy z tego wynika nasza wiara iż produkt importowany jest produktem lepszym, nie wiem. Dziś jednak produkt importowany jest produktem tańszym, zaś w momencie najdrobniejszej usterki lepiej kupić nowy, niż naprawić.
  „Niemiecka jakoś*”-bubel to, czy produkt lepszej jakości?
 • @Wican 14:26:16
  Z pewnością nie ma zapisów naszej mitologii, Welesowa Kniga okazała się fakcyfikatem, ale są inne metody badawcze, czyli porównywanie ludowych opowiadań, legend, pieśni, obrzędów z różnych regionów. Wiele zapisało się w warstwie profanum obrządku chrześcijańskiego, czy to naszego czy też prawosławnego. Zrobiono wiele, by naszą kulturę zniszczyć, by uległa zapomnieniu i właśnie w tym celu piszę.

  Ale jeśli weźmiesz Biblię, to przecież również tylko wybrany wycinek, głównie szkoły Pawłowej. Dopiero teraz znajdując ewangelie i pisma pozakanoniczne dowiadujemy się iż już a I/II w różnie ludzie to widzieli. Że nasza religia nie jest głównym nurtem chrześcijaństwa reprezentowanym przez Uczniów Jezusa, gdyż ta pozostała w kręgach judaizmu, a linią boczną Pawła wyprowadzającego naukę Jezusa do pogan (w rozumieniu judaizmu) na obszar cesarstwa rzymskiego.
  Św. Walenty, czy Kupała?
 • Pokutuje w nas powstała jeszcze w czasach zaborów
  zasada, nie donosić. Nie jest to zasada dobra, jeśli mamy do czynienia z przestępstwami, bo doniesienie może takie przestępstwo udaremnić, zaś na stosowanie zasady "nie donoś" najsilniejsze naciski mamy w środowiskach przestępczych.

  Z drugiej strony jak się patrzy jak różne afery zamiatane są przez służby pod dywan, jak afera SKOK, seksualna afera podkarpacka, afera radomska i wiele innych w których biorą czynny udział instytucje powołane do strzeżenia prawa, to się człowiekowi nóż w kieszeni otwiera.
  Czy Kristina mogła żyć?
 • Witam Bar-bara po dłuższej przerwie
  Zadałaś dużo pytań i z pewnością będzie wiele odpowiedzi, które da się argumentami poprzeć, dlatego mówię za siebie, nie za żadną grupę ludzi. Dla mnie najważniejszymi dla całego chrześcijaństwa są dwa przykazania miłości, które zostawił nam Jezus. Z tych przykazań da się odbudować całą naukę Jezusa, czyli w skrócie, miłuj Boga i bliźniego swego, przy czym bliźni to nie tylko znajomy, rodzina ale również ci najmniejsi. Korzystaj z tego co daje nam ziemia w sposób najmniej dla niej dla jej pozostałych mieszkańców uciążliwy.
  NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W ŻYCIU WIERZĄCEGO
 • @krzysztofjaw 22:34:39
  Tak więc nie ważne. Urazy winny być zapominane, należy podać sobie rękę na znak, nie mam wrogich zamiarów. Nawet jak się różnimy w poglądach rozmawiajmy na argumenty, nie na pomówienia. "Nie warto spalać się jałowo"
  Również pozdrawiam serdecznie.
  Apel o zmiany sposobu reklamowania leków i kilka refleksji
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:00:36
  Panie Krzysztofie,
  Pomyślmy chwilę logicznie. Czemu Oni szukają Pollin, Ukrainy? Tylko dzięki stosowaniu w krajach arabskich metody "dziel i rządź" , dzięki temu, że zniszczono, prawda dyktatury, Irak, Libia, stworzone przez Polaków wyznania juudaizmu państwo Izrael istnieje. Zjednoczenie państw arabskich doprowadzi do powtórki z tego co zrobili Rzymianie. Po co awantura o zestrzelonego drona?

  A wtedy gdzie powędrują? Taka zagadka na nocne przemyślenia.
  Cywilizacja Polska a "447"

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930