Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
359 postów 8557 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @ikulalibal 09:49:12
  Zaraz, zaraz zawęża Pan warunki do stanu, by rzeczywiście nie trudno było to wykazać. Bolszewicy nie wzięli się tak z powietrza, ich ideologia oparta była na metodach i rozwiązaniach w tym filozoficznych znacznie wcześniejszych. Metoda dziel i rządź stosowana dziś przez PO-PiS z powodzeniem stosowana była w cesarstwie rzymskim. To co PiS czerpie z bolszewizmu to wymieniłem. Względnie nowymi rozwiązaniami są naród to partia, państwo to partia, nieomylność wodza. Te elementy wspólne są dla ideologii totalitarnych, stosował to również faszyzm, czyli odmiana "demokracji socjalistycznej". Obecnie w Polsce zdąża się do rozwiązania amerykańskiego dwóch partii rządzących (republikanie i demokraci = PO-PiS)

  Mówiąc o kulturze Rosji w aspekcie tego tekstu nie mówimy o muzyce, literaturze a modelu sprawowania władzy, modelu działania urzędów. Modeli rosyjski pięknie pokazuje "Rewizor". Mało to przykładów, gdy przyjeżdża urzędnik z Warszawy i załatwia nierozwiązywalne problemy lokalne, choćby ostatnia wpadka Dudy, gdy na informację o zamykaniu zakładu pracy odpowiedział, zamkną jeden, otworzą drugi, a później stara się jawić jako ten, co problem rozwiąże. .Czy rozwiązał, tego niestety prasa nie podaje.
  PiS - rosyjscy Polacy
 • "Tylko Polak wychowany w rosyjskiej kulturze i przesiąknięty sowiecką ideologią mógłby porównać Polskę do partii politycznej."
  Błędem w tym zdaniu jest połączenie sowieckiej ideologii z kulturą rosyjską. PiS rzeczywiście jest parią działającą na zasadach zaczerpniętych z sowieckiej ideologii, czyli Naród to partia, partia jest nieomylna, kto sprzeciwia się partii to wróg narodu,, ślepa wiara na granicy uwielbieia dla przywódcy. Takie elementy jak pogarda dla narodu, traktowanie niższego szczczeblem kariery urzędniczej jako pomiotło, rażące wręcz w PiS wazeliniarstwo rzeczywiście występowało w rosyjskiej kulturze urzędniczej ale z powodzeniem zaadoptowane zostało przez bolszewików i tam należy dopatrywać się korzeni tych cech PIS.
  PiS - rosyjscy Polacy
 • @Husky 07:02:07
  Musiałeś mieć trudne dzieciństwo, skoro przychodzi ci do głowy, że ojciec może uderzyć dziecko gramofonem. No cóż, Szmulki, Praga zawsze innymi prawami się rządziły.

  https://i.iplsc.com/prezydent-rp-andrzej-duda-i-przewodniczacy-rady-europejskiej/0007MDFAXBOKQ37R-C122-F4.jpg

  Ale tak w zakresie leczenia lemingozy. Lemingi PiS aż kipią zlością na Przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska, podaczas gdy Andrzej Duda z Donaldem Tuskiem w kulluarach pogodne rozmowy prowadzą. Spokojnie ustalają wspólne działania a tylko lemingom zostaje żreć się o to, która z tych partii lepsza. Dziel i rządź. Tam na górze walki nie ma, ona tylko na pokaz, tam nie ma podziałów, jest współpraca, co mogłoby być dobre gdyby była w kierunku dobra Polski, ale mam uzasadnione wątpliwości, że tak nie jest.
  Wielki naród staje w obronie swej suwerenności
 • @kula Lis 67 23:40:34
  Kula Lis, nie wygłupiaj się "odpowiedział kryptopedał". Od kiedy to trollom PIS "kryptopedały" wrogie? Czy już "zwykły poseł", pierwszy beneficjent programu "cela +", 24 godziny na dobę pilnowany przez strażników, odpowiedział na pytanie jednego z posłów o jego orientację seksualną?


  Kiedy przestaniecie się zaorywać przez swoją żrącą "miłość PiS"? Zacznij pisać jak człowiek, bo po kilku słowach z powodu śmiechu już czytać nie można.
  Wielki naród staje w obronie swej suwerenności
 • @Husky 21:52:18
  "Nie jestem ze Szmulek" Warszawiakiem też nie jesteś, bo Warszawiak swoje miasto zna. Szmulki, osiede mieszkaniowe pobudowane na gruntach wykupionych przez Szmula (Samuela) Zbytkowera. Dzielnica typowo żydowska jak Kazimierz w Krakowie. W czasie wojny Niemcy "oczyścili" tę dzielnicę z mieszkań przeprowadzając mieszkańców do Getta, a później... każdy Polak to wie. Na te miejsca ściągnęła cała hołota, których na mieszkania nie było stać. Ale nie tylko na Szmulki również na okoliczne tereny. Stąd te obszary, to dzielnica gdzie za niewinność kosę pod żebro można dostać. Kto cię tam wie skąd jesteś. Raz podajesz, że z Londynu nadajesz, innym razem, że z Pragi, okolic Szmulek. A może ty z Nowogrodzkiej? Faktem jest, że znasz hasła wyborcze pro-USraelskiej partii PiS, zanim je ogłoszą. Że lejesz nam tu propagandę dla "narodu głupiego co wszystko kupi" głupawymi obrazkami to przyozdabiając. Skąd jesteś, nikt nie wie, ale kim jesteś wie każdy. Trollem PiS płatnym lub "pożytecznym idiotą". Jak powiedział Zagłoba, psie kiszki, czy mysie kiszki jedno i drugie honoru nie przynoszą, bo to usiedzieć nie łatwo i wychodzić niepolitycznie.
  Wielki naród staje w obronie swej suwerenności
 • @kula Lis 67 22:14:28
  Widzisz Kula lis, że są ludzie, którzy wiedzą, że mozna spokojnie żyć nie będąc lemingiem jakiejś partii w tym "żydowskich prawaków". Są ludzie, co potrafią przeczytać tekst pisany przez propagandzistę tej czy innej opcji i z tego odsiewając ziarno od plewów wyciągnąć pożyteczne wnioski. A są tacy, co ociiemniali PR-em nie potrafią niczego przeczytać prócz PR-oeskiej papki dla niemowlaków umysłowych. Zrobili ci pranie mózgu i dziwisz się, że są na świecie jeszcze ludzie myślący. Jeśli uważasz że USA nie jest jewrokołchozem, toś stracony dla domeny ludzi myślących. Nie na darmo mówi się o USraelu. Dziś patrioci Izraela z PiS wciągają nas w zależność od US jewrokołchozu a ty z nimi ciągniesz ten sznur.
  Wielki naród staje w obronie swej suwerenności
 • @Husky 10:10:45
  Niestety Bareja już nie żyje, a tak go dziś brakuje. Tematów na komedie byłoby ogrom, zaś teks "mój mąż z zawodu jest PiSiewiczem", z pewnością zrobiłby furrorę.
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • Czyż nie zostało powiedziane "Naród głupi wzystko kupi"
  Dyplomacja to jest umiejętność powiedzenia komuś "spadaj dziadu" tak by ten cieszył się na ciekawą wycieczkę. Tę lekcję dyplomacji uzyskał Duda.

  Jak wiiemy Trump ma dość twarde stosunki z Unią. Zaraz po wyborach odwiedził Polskę, gdzie go przywitano owacyjnie, po czym pojechał do krajów zachodnich, gdzie przywitanie było znacznie chłodniejsze. Mając pożytecznego idiotę ugrywa sprawy amerykańskie chwaląc Polskę, osamotniony kraj w Unii. 27:1 to nasza pozycja. Słowa nic nie kosztują. Działania już tak, na razie są tylko słowa, po to by Unii dyplomatycznie utrzeć nosa, zaś co do efektów, mamy wypowiedzi ludzi z NATO.

  Duda popełnił kilka oczywistych gaf: zdjęcie z przywitania, gdy Duda w miejscu amerykańskiej pierwszej damy, czyli o najniższej pozycji w tej czwórce. Zaproponowanie wazeliniarskiej nazwy "Fort Trump". Może spragnionego pustej chwały "zwykłego posła" "człowieka wolności PiSowskiej gazetki" by to rozradowało. Bo zera zawsze lubią pusty poklask, ale nie prezydenta USA.

  Ale naród głupi przecież wszystko kupi.
  Wielki naród staje w obronie swej suwerenności
 • @MacGregor 12:33:47
  Powiem tak, są terminy których znaczenie jest ogólnie znane i znane prawidłowo i wtedy rzeczywiście nie ma to sensu, ale są terminy, których prawidłowe znaczenie zostało jakoś tam zakłamane, takim terminem są Germanie. Od wieków wmawiano nam, że przybyli ok. V w Słowianie wypadli ze swych rodowych ziem Germanów i teraz Germanie dążą do powrotu do swych odwiecznych ziem. Stąd wyraźnie należy mówić kim są Germanie. Podobnie mamy ze "narodem żydowskim. Naród żydowski to te 12 pokoleń Izraela, lecz dziś nie mówimy o narodzie żydowskim a o wspólnocie religii wyznawców Judaizmu. To nie jest naród jednej krwi a mieszanka różnych narodów których łączy jedna religia. wiele terminów zakłamuje się i trzeba dbać, by ich nie zakłamano. Ale moje komentarze oparte o haplogrupy odpowiadają na temat tego artykułu. Germanie nie mogli pochodzić od Fenicjan, bo Germanów nie było. Ale czy Fenicjanie to mieszanka Celtów i Słowian albo jeden z tych grup etnicznych, na to nie znam badań.
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • @MacGregor 12:23:41
  Jeśli chodzi o pana Białczyńskiego to z wieloma jego poglądami się nie zgadzam, jak również w tworzenie historii głęboko sięgającej w przeszłość, na co nie ma żadnych dokumentów ani podstaw, jednak w tym zakresie wiedzy zarówno on jak i jego środowisko mają pojęcie.

  Jego ocena chrześcijaństwa jak i znaczenia Watykanu jest jego oceną, ja się do tego tematu nie odnoszę.

  Ale jeśli chcesz posłuchać coś ciekawego o haplogrupach, to tu masz wykład genetyka z pracowni, która oficjalnie tymi sprawami się zajmuje.
  https://www.youtube.com/watch?v=TrsJL-XKx68&t=6s

  A ta w mojej pierwszej wypowiedzi w zdaniu "mówią językiem nie ugrofińskim" wyraz "nie" jest zbędny, Węgrzy mówią językiem ugro-fińskim.
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • @MacGregor 10:47:24
  W tych rozważaniach może być ciekawy jeszcze jeden mój artykuł https://wolnemedia.net/gdzie-podziali-sie-germanie/
  Teksty te były przedyskutowane m.in. z panem Białczyńskim i były publikowane również na jego stronach.
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • @MacGregor 10:47:24
  Postaram się wszystko wytłumaczyć.
  Na poniższej stronie znajdzie Pan aktualne badania rozkładu haplogrup dla ludności Europy.
  http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
  Stąd te proporcje wyciągjąłem, jako uśrednione dla Niemców.
  Jeśli odrzucimy teorię iż Słowianie pojawiają się w V w. o której nikt poważny dziś nie mówi, a przyjmiemy, że mieszanie ludów z których powstali tacytowi Germanie nastąpiło ok 3000 lat p.n.e. to wtedy nie będziemy stawiali pytania dlaczego Germanie różnili się pod względem ubioru, kultury od Celów. 3000 lat to wystarczający okres by te kultury się różniły. Na to, że mniejsza grupa ludności mocno wpływa na język większej grupy mamy przykład na Węgrzech, którzy są w większości Słowianami a mówią językiem nie ugrofińskim. Jeśli pan popatrzy na języki germańskie, to im bardziej na północ to ten język staje się mniej śpiewny. Wystarczy porównać Austriacki i Flamandzki. To właśnie wpływ ludności Nordyckiej. Oni nie zniemczyli a mocno wpłynęli na język. Język wyznaczają wodzowie. Ten duży wpływ języka nordyckiego na języki germańskie wskazuje, że nordycy byli elitami tych ludów, tak jak u Węgrów elity stanowił napływowy lud stepowy. Podobny przykład można pokazać na Awarach, którzy też byli elitami nad Słowianami póki ich Słowianie nie wyrżnęli. Niech Pan przeczyta o państwie Samona.
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • Na kilka rzeczy chciałem zwrócić uwagę.
  Kultura grobów jamowych to R1b, czyli celtowie a nie jak na rysunku pokazano R1a. przebadani 12 osobników.
  https://wolnemedia.net/czas-gdy-europejczycy-byli-imigrantami/
  Nie było czegoś takiego jak ludy germańskie. Germanami Rzymianie nazywali wszelkie ludy na północ od granic ich cesarstwa, a więc również nas Słowian. Ci Germanie graniczący z cesarstwem to mieszanka ok. 40% celtów, 20% Słowian i ok. 10% ludów nordyckich, tych można określić jako starych mieszkańców Europy.
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • @Pedant 03:06:11
  Badania nukowe nad innymi przypadkami masowego powstawania teorii spiskowych dowodzą, że wystarczy uzyskanie masy krytycznej 10% społeczeństwa, która uwierzy, by takie teorie zaczęły powstawać samoistnie. Tę rolę zapalnika spełnił Macierewicz opowiadając niedorzeczne rzeczy, o sztucznej mgle, o wywożeniu osób z miejsca katastrofy i inne idiotyzmy. Tu pojawiają się ludzie, co zaczynają puszczać wodze fantazii, uzyskują poklask innych, stają się kimś ważnym w danej grupie i to daje satysfakcję. Wreszcie sami w to wierzą. Później czeka ich ciężki los, ludzie zaczynają rozumieć, że to bzdury. I wtedy pojawiają się frustracje widoczne u autora "mordując 96 polskich obywateli, opluwając polskich pilotów,"
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • @Husky 00:34:01
  Już wczoraj proponowałem leki na ból, ale widzę, że nie pomagają, bo nadal wyjesz. Ale może zaczniesz merdać ogonkiem. „Patrioci PiS” wspierają swoją ojczyznę.
  https://fakty.interia.pl/prasa/news-dgp-polscy-zolnierze-pojada-na-wzgorza-golan,nId,2635122
  Powinieneś być dumny ze swych rodaków. Przecież obrona tego kraju to wasz interes, i wypełnianie testamentu L. Kaczyńskiego. "Bez względu na to, kto będzie rządził w Polsce... interes Izraela będzie zabezpieczony". I dziś wypełniacie sojusznicze obowiązki.

  A zdjęcie, napisałeś Konsulat Generalny RP i Duda przemawia na tle dwóch flag USA i jednej polskiej? Jednak patrząc na to zdjęcie, moje wyrazy uznania fotografa amatora jakim jestem dla fotografa, który wykonał to zdjęcie. Tam w lustrze widać o ile się nie mylę pierwszą damę. Uwielbiam takie zdjęcia. Pełen profesjonalizm autora.
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • @Husky 23:45:46
  No piękny ten nasz prezydent, tylko czemu zachowuje się tak, że nas ośmiesza co chwilę? No ale w kraju, w którym 69 letni "zwykły poseł" ustanawia prawo, że 65 latkowie nie są umysłowo w stanie rozsądzać zgodnie z prawem, największa głupota może być możliwa.
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • @35stan 20:41:28
  Trzy lata miał Macierewicz na udowodnienie swojej teorii wybuchowej, choć każdy kto ma choć minimalne wykształcenie techniczne, chemiczne wie, że ładunek termo baryczny zostawia określone ślady na ludzkich zwłokach. Wykopano wszystkie ofiary tej katastrofy, śladów ładunków wybuchowych, śladów zamachu nie znaleziono. to budzi frustracje,. Mógł powołać grupę ekspertów międzynarodowych, nie powołał, albo nie znalazł nikogo, kto by jego konfabulacje poparł. Dziś nawet w PiS nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w opowiastki Macierewicza. Nikt też się z niego nie śmieje, bo to przypadek kliniczny, a z chorych nie wypada się śmiać. Ostatnio opowiadał, że jak Jaki zdobędzie stanowisko prezydenta Warszawy to wyburzy Pałac Kultury i Nauki i postawi tam słupek pomysłu Macierewicza. Odpowiedź Jakiego była krótka, można ją streścić, panie Antoni, proszę wziąć leki.

  Dziś mało kto w Polsce wierzy w to, że do tej katastrofy doprowadziło cokolwiek innego niż "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji" "zmieścicie się chłopcy". PIS już historia oceniła, tej krwi z rąk swych nie zmyją. Nie popiera się zbrodniarzy, dlatego nie popieram PiS, ani ich pomników budowanych z frustracji.

  Zaś was, opowiadaczy historyjek scince fiction należy traktować jako obiekty do badań na styku psychologii i psychiatrii. O czym świadczy potok słów, dziwnych słów jaki z ciebie wypływa, choć nie obraźliwych, bo nie traktuje się poważnie, tego co mówią ludzie chorzy. Jak wykazały badania prowadzone po WTC, po zamachu na JFC, po śmierci Diany, jest pewien odsetek społeczeństwa podatnych na teorie spiskowe.

  Dzięki PIS śmieje się z nas, niestety z nas Polaków Europa, dwie ostatnie wycieczki Dudy i śmieje się z nas cały świat. 27:1, teraz 100: 6 w sprawie potraktowania jako nic nie znaczącej grupki kolesiów, zbiorowego KRS. Nie ma ani jednego kraju, który by nas popierał. Węgry, gdzie w rozpaczy PiS chciało szukać poparcia raz po raz głosują przeciw chorym pomysłom PiS. No ale dla was to dowód na to, że to PiS jest mądry, a cały świat głupi. Wyrzucają ich z kolejnych organizacji międzynarodowych, teraz w USA zrobiono pośmiewisko z Dudy, nie PO, nie Donald Tusk, a administracja USA, bo zrobił z siebie durnia i obraził prezydenta Trumpa robiąc z niego takiego co poleci na łapówkę i na wazeliniarską nazwę Fort Trump. Ale to przecież PiS zwyciężył, prawda? Kolejny sukces, kolejni się z nas śmieją.
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • @35stan 10:35:58
  Gdy już resztki rozumu zażre "PiSowska miłość" człowiek nie potrafi napisać kilku zdań bez używania epitetów "Dla POlszewickiego zezowatego durnia". Nawet nie jesteś w stanie zrozumieć jake tymi słowami wystawiłeś sobie świadectwo.

  Tak jak Duda ośmieszył Polskę na tej wyprawie to się w głowie nie mieścii, ale by to zrozumieć, o trzeba troszeczkę mieć wiedzy i troszeczkę kultury i troszeczkę znajomości świata i szczyptę rozumu.

  Co zrobił Duda? Pojechał do prezydenta kraju, który uważa się za mocarstwo ogólnoświatowe, pomachał mu przed nosem czekiem, chciał połaskotać ambicję nazwą "Fort Trump" i myślał, że jest wielkim dyplomatą. Trump rzuci mu się do stóp i zakrzyknie, już budujemy fort mojego imienia.
  Jarek-zwykły poseł, któremu dziś PiSowskie gazetki tytuły warte kupki kłaków z pompą za pieniądze spółek skarbu państwa fundują z pewnością by na to poleciał. Błaszczak (podobnież jego ministerstwo jest autorem tej "wazeliny 100-lecia". Świat się śmieje, a trolle zwijają się, by wytłumaczyć, że to nie śmiech, z uśmiech poszanowania.

  Dlatego Amerykanie pokazali kogo mamy za prezydenta publikując te zdjęcia. Polak myślący to zrozumiał, a elektorat "miłości PIS" odwraca Alika ogonem i jak Błaszczak pręży pierś po "ordery".
  Sherlock Holmes na temat zdjęcia ze stojącym Prez.Dudą
 • @Husky 00:01:28
  Weź coś anty bólowego, bo jak będziesz tak całą noc wył, to cię żona za drzwi wygoni. Rzeczywiście ostatnie dwie wycieczki Dudy do Australii, gdzie myśleli, że ktoś poważny przyjechał a był to tylko PiSiewicz z długoPiSem, z którego Morawiecki wkład ukradł i teraz do USA, co się zachować nie potrafił, za żonę Trumpa robił, czy też przyzwyczajony w każdej pozycji podpisywać, co mu pod nos podłożą na stojaka (tym razem wkład do "długoPiSa" zabrał), podpisał. Świat się śmieje z takich "dyplomatołków". Miał rację prof. Bartoszewski w ocenie. W 100% się sprawdziło.
  Spokojnie przespanej nocy. PO TYCH OSTATNICH CI SIĘ NALEŻY.
  Dość sędziowskiej anarchii!
 • @Husky 23:43:43
  Ależ Husky, czy ja twierdzę, że nie napisałeś? Napisałeś. Ot tyle to znaczy. Dziś patrzymy jak marionetki uczą się prawa Rzeczypospolitej Polskiej, nie wiem, czy wyją, ty jesteś ich bliższy, więc z mogę ci uwierzyć, że wyją, a co robią trolle PiS, z palcem, gdzie je wsadzają. No cóż ze stymulacji odbytu radość mają tylko homosksualiści. Ty się tym dość mocno ekscytujesz.
  Bluzgi. plucie PiS, to przecież większość twoich i Kula Lis tekstów. To przecież ma określenie "miłości PIS". Wyj, Husky, wyj, ja ci tego zabraniać nie będę. Czeka cię długie wycie.
  Dość sędziowskiej anarchii!

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930