Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
346 postów 8149 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @Husky 07:57:30
  Jeśli ci przeszkadzają komuchy i zaprzańcy, to się do nich zwracaj. Dołóż jeszcze "zaprzańców i targowicę" czyli ePiSkopat, Tadeusza R oraz PiS, przedstawicieli Watykanu, Izraela i USA na Polskę

  Tylko Polakiem się nie nazywaj, bo z tego co mówiłeś Królowej Angielskej nie Polsce podatki płacisz i popierasz partię realizującą program USA i Izraela. Więc zacytuję "mordy w kubeł!" 8 lat na własne życzenie PiS był w opozycji, też mu zalecałeś "mordy w kubeł!" i sam to czyniłeś? Więc, ponieważ jesteś polskojęzyczny, grzecznie słuchaj, o czym Polacy rozmawiaja, sam głosu nie zbierając, bo nie o twoim kraju tu mowa.
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:00:47
  "Wstyd, gdy człowiek wykształcony i mający si za Polaka wykorzystuje pracę innych?"
  Panie Krzysztofie, toż to komunizm pełną gębą. Jeśli ktoś twarza miejsce pracy drugiemu człowiekowi, czy go wykorzystuje, czy też daje możliwość utrzymania? Kiedyś zatrudniałem do 8 osób, dziś uznałem, że to układ niewydajny, nawet dla 2 osób trzeba utrzymać jeszcze księgową, co rozliczy ich potrzeby nakładane przez różne firmy. Jeszcze po 4 latach od dnia, gdy pracownica odeszła musiałem przygotować jej dokumenty, bo ubiegała się o rentę, ZUS wszystkie dane miał, lecz to ja musiałem to wszystko jeszcze raz sprawdzić i podać.

  Swoje dzieci które Bóg nam dał wychowałem, nawet chcieliśmy mieć jedno więcej, żadnej pomocy od państwa nie oczekiwałem ani nie otrzymywałem, swoje koszty poniosłem sam, bo zdobyłem wykształcenie i pracy się nie bałem, jeśli było gorzej, szukałem. Gdy miałem spłacić mieszkanie, które kupiłem, gdyż dziecko nam się pojawiłło sprzedawałem choinki, sprzedawałem płody rolne na bazarku, bo normalna praca zawodowa nie wystarczała, a godziny mogłem regulować. Ja się żadnej pracy nie boję i nie wstydzę, czy nadal mam łożyć na dzieci z jednej strony tych, co ich stać, bo dobrze zarabiają, a 500+ nie ogranicza wysokości zarobków, z drugiej tych co z posiadania dzieci zrobili sobie źródło utrzymania i pracy podejmować im się nie opłaca?

  Kto tu jest jak to Pan określił "jest zwykłym sk...stwem"? Ten co dzieci wychował, czy ten co mu się pracować nie opłaca. Z tego co wiem Pan też swoje dzieci wychował, czy podlega Pan również pod "jest zwykłym sk...stwem"?
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • @mac 22:26:16
  "Najlepiej to aby nie bylo dotacji w calej Unii."

  Prawda, ale czy jest to realne? Nasze "dyplomatołki" nie potrafiły załatwić dotacji dla naszych rolników na poziomie rolników z zachodu, więc na dzień dobry nasze rolnictwo jest na straconej pozycji w konkurencji międzynarodowej, stąd hipermarketom opłaca się sprzedawać owoce produkcji krajów, gdzie cena robocizny znacznie wyższa niż u nas, a naszych rolników na pracę Polaka, Ukraińca nie stać i owoce na drzewach pozostają. Czy "dyplomatołki" będą w stanie dotacje dla rolnictwa zachodniego skasować? Po prostu trzeba powiedzieć, że nie. Ceł zaporowych też Pan nie wprowadzi, bo takie prawo unijne.

  Trzeba więc w tych realiach znaleźć rozwiązanie, by to nasze owoce byly sprzedane, a nie ściągane wyroby fabryk chemicznych, zwane popularnie pomidorkami z Hiszpani, nowalijkami z Holandii. To nir świat się dostosuje do nas, a my musimy nauczyć się żyć w realiach świata i potrafić w nim swoją łyżkę kaszy ze wspólnej misy uzyskać. Tylko, że do tego trzeba mieć dyplomatów a nie "dyplomatołków".
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:32:33
  Widzi, Pan, Panie Krzysztofie, ja się pracy na roli nigdy nie bałem. Jako dziecko zbierałem czarną porzeczkę, na studiach zbierałem zielony groszek i jabłka. Lecz mam zawód który daje mi dniówkę taką, że pewnie zbierając pomidory musiałbym dziennie całą ciężarówkę pomidorów zebrać. Moja praca też ciężka, choć umysłowa, nie fizyczna.

  Jak sam Pan widzi, okupione m.in. zadłużaniem kraju rozdawnictwo pieniędzy powoduje, że jako rolnika nie stać Pana i wielu innych, na zatrudnienie tych, co pracy nie mają, ale nie opłaca rano do pracy wstać by u Pana zarobić. Pana nie stać, by dać im tyle, by im się opłacało, ale stać Pan by opłacić im życie, bo z czyich podatków te 500+ dostaną, na poziomie takim, by u pana pracować się im nie opłacało. Paradoks?

  Niech każdy pracuje tak jak umie, ale pracuje a nie sprzedaje Polskę głosując na tych, co im większą jałmużnę cisnąc innych dadzą.

  To nie elektorat oderwany jest od koryta,pewnie oderwani od koryta z PO dają sobie radę, a jak potrzebują to służę adresem, gdzie te wiśnie znajdą. Dziś ci co dorwali się do koryta pełnym pyskiem żrą, rozzchlapując po bokach. Słyszł Pan może jak zwykły poseł Kaczyński odgrażał się, iż PiSiewicze co się na stołkach w Spółkach Skarbu Państwa tuczą nie będą na listach wyborczych w wyborach samorządowych? Ci zaś parsknęli zwykłemu posłowi w nos, na listach swe nazwiska umieścili a zwykly poseł poznał, gdzie zwykłego posła miejsce.

  Świat się śmieje, Panie Krzysztofie, świat się śmieje.
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • @Zawisza Niebieski 16:52:50
  I jeszcze jedna ciekawostka wynikająca z Pana rozważań:
  Gdyby zlikwidować dotacje dla naszego rolnictwa, co częściowo PiS się udało, podnieść koszty robocizny na roli, bo dzięki 500+ wykonywanie prostej pracy rolniczej nie jest opłacalne, nasz rolnik nie będzie konkurencyjny dla dotowanego rolnictwa zachodniego, zaleje nas dotowana żywność od masowych producentów, żywność która ma więcej wspólnego z produktem fabrycznym niż rolnictwem, PiS w swym zapale niszczenia rolnictwa polskiego dołoży 500+ i jeszcze inne łapówki i okaże się, że pola można zamienić na nieużytki.

  Czasy, gdy chłop miał kilka kurek i gdy kurki zniosły kopę jajek to chlop jechał na targ je sprzedać się skończyły.

  Kolejną gałąź gospodarki PiS zrujnuje.
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • 5*, nic ująć, choć dodać by się przydało.
  Skrzętnie omija Pan kolejną przyczynę problemu wynikającą z afery łapówkowej 500+, którą tak Pan bronił. Dziś będąc na naszych polskich wschodnich rubieżach mając trochę czasu poszedłem na bazarek owocowy, a że czas miałem, gadać lubię, to sobie porozmawiałem ze sprzedawcami – rolnikami. Wiśnia cena 4 zl za kg, w skupie 2 zł nie osiąga, Ukraińcy poniżej 1 zł z kg nie będą zbierać a elektorat Pychy i Szmalu za 500+ pije i zbierać nie będzie. W jednej z gmin niedaleko Grójca wpadli na pomysł, zbierzesz 10 kg, gospodarzowi oddasz 3 kg a resztę masz za darmo. Myśli Pan, że są chętni? Zakonnice się znalazły, zza murów świat zobaczą, zrobią przetworów na zimę, a elektorat 500+ pije i dzieci robi.
  A my, nasze ekologiczne owoce robaczki zjedzą lub zgniją jako humus, a my owoce z Hiszpanii, Maroka, Holandii, Chin, nafaszerowane, że cud iż nie świecą, dziwiąc się, że nie smakuje jak dawniej zjemy. Wiwat PiS, dziś imprezę finansuje 500+, polej pan pod świecący ogórek.

  Sarkazm? Koloryzuję? Uwypuklam? Ależ tak, ale cóż może robić Polsk, gdy nawet człowiek wykształcony jak Pan nie chce zrozumieć, co ta szarańcza PiSiewiczów z Polską robi.
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • Pani Gersdorf jako profesor prawa miała pełne prawo skarcić niedouczongo uczniaka
  Nasz prezydent, co z przykrością należy stwierdzić, jest prawnikiem z dużymi brakami w wiedzy prawniczej, co już nie raz wykazywał.
  Zgodnie z postanowieniami najwyższego prawa w Polsce, czyli Konstytucji Małgorzata Gersdorf jest nadal Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego, gdyż konstytucja określa na ile lat prezes jest powoływany i akty prawne niższego rzędu, szczególnie iż są późniejsze nie mogą postanowień Konstytucji obalać.

  Napisałeś dowcip "Różnica jest taka, że PiS przestępców w swoich szeregach zamyka", bo jeśli tak naprawdę myślisz...

  Tak się zastanawiam,Repsol mówi, że jesteś porządnym człowiekiem i nie mam prawa tego podważać, ale czy naprawdę tak ci mózg wyprali, że nie widzisz jaką bzdurę tu palnąłeś? Za PO-PSL też skazywano.
  Dziś przestępstwo kumoterstwa jest prawem i to nagminnie stosowanym przez przestępczą partię PiS. Co powiesz o senatorze Kogucie, o senatorze Grzgorzu Biernacki, co powiesz o ułaskawionym w szemranym ułaskawieniu przestępcy Kamińskiego? Nie opowiadaj bzdur, bo do tego poziomu to nawet lemingowi zniżać się nie wypada.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @trybeus 11:14:59
  Dokładnie tak jest, robią mały kroczek w przód, dostaną po łapach wracają, za jakiś czas. Czasami robią kroczek i nagłaśniają, by zadymą zasłonić inną aferę, ale wszystko jest kierowane jedną myślą, myślą na pewno nie pro polską. Śmieszą mnie ludziki, co uważają, że jest w sejmie jakaś partia reprezentująca interes Polski. PO kradło, PiS wygłodniałe przez 8 lat rzuciło się do koryta, że dziś PO wydaje się drobnymi złodziejaszkami.
  PIS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?
 • Najpierw PO chciało sprywatyzować lasy PiS je "obroniło"
  Później Szyszko chciał wyrżnąć lasy, pogoniono największego szkodnika lasów polskich, teraz PiS chciało sprywatyzować lasy, gdy zostali złapani za rękę kolejny raz się wycofali. Z ilu już takich ustaw, przyłapani za rękę PiS-złodzieje się wycofali? Testują, gdzie tu jeszcze Polaków można orżnąć.

  Pewnie znajdą się jeszcze jakieś lemingi co będą głosiły wielki sukces PiS w ochronie polskości. Chyba już nikt z ludzi myślących nie wierzy, że PO i PiS się czymś różnią. To dwie przystawki pod jedną przywódczą siłą.
  PIS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?
 • @kula Lis 67 01:02:24
  Na jakiej podstawie nazywasz panów Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza bandytami? Czy ciąży na nich wyrok,, jak np. na Kamińskim skazanym i ułaskawionym przez Andrzeja Dudę, czy też przestępcach prokuratorskim stanu wojennego, których w PiS znajdziesz bez prolemu?

  No ale nic, jak widać program cela + ruszył. W pace siedzi PiSiewicz, Wojciech J., w pace siedzi działacz PiS Przemysław M. może niedługo zasiądam tam również ci, co łamią konstytucję.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @Husky 22:21:07
  Patrząc na poczynanie Pychy i Szmalu trudno nie przytoczyć słów klasyka.
  "Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno. W kraju za rządów braci Kaczyńskich działo się coraz gorzej. Koszmarna koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin przynosiła skandal za skandalem. Polityczne wiarołomstwo stało się normą. Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. Stało się dla mnie jasne, że jego wizja budowy lepszej Polski, której zaufały miliony Polaków, okazała się jednym wielkim oszustwem. Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – „przestać uważać bydło za niebydło”."
  Jakże one aktualne.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @Repsol 21:56:31
  Taka prawda, i czy coś się zmieniło nadal jedni nie ruszają drugich, choć Pycha i Szmal tak już narozrabiało, że mamy tam ucieczkę szczurów. Robią wszystko by jak najwięcej wysłać w bezpieczne miejsce do Parlamentu Europejskiego, z drugiej strony, by przejąć sądy by mieć wpływ na wyroki. Co oznaczają partyjne sądy widać po wypadki spowodowanym przez kolumnę BOR w Oświęcimiu. Tak kręcili, by BOR ocenić nie można było. Czy za to skandaliczne "przedawnienie" któryś z prokuratorów poniósł konsekwencje?
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @Husky 19:40:31
  Widzisz Husky, na ile twego rozumu staje, że obrazek dla przedszkolaków wsadziłeś. Ot dobre dla elektoratu "podstawówka +", idź może na strony PiS tam twój poziom, bo tu ludzie rozmawiają na poziomie dla ciebie niedostępnym.

  Nie ma dziś w Polsce ani TK, bo nie ma 15 sędziów uprawnionych do orzekania, nie ma przewodniczącego TK, bo prawo wymaga człowieka o wysokich kompetencjach, podczas gdy kompetencje pani Wolfgangowej nie wystarczają do orzekania w sądzie rejonowym.

  Wystarczyło, by Donald Tusk zażartował iż będzie kandydował na prezydenta RP, by od razu Pycha i Szmal zakrzyknęła iz "naszym prezydentem jest Andrzej D". Jeśli tak, to czemu tak go krytykujecie za odrzucane ustawy, za współpracę z Izraelem? Jeden żart, by pokazać jaką siłę wyborczą ma zwykły poseł Jarosław K. PiS nie ma wyboru, a gdy Andrzej D. wygra po raz drugi wtedy już nie będzie udawał, z pełną swą władzą wykaże Jarosławowi K. kto tu marionetką i czyje polecenia wykonuje. Będzie wycie, oj będzie.

  Gdy Polska będzie Polską, znajdzie się miejsce w więzieniu dla Andrzeja D., Beaty S, Marka K. co się wsławił pokonaniem niepełnosprawnych. Popatrz jak przed sprawiedliwą oceną ich czynów starają się wiać do Parlamentu Unijnego.

  Może znajdzie się miejsce dla Donalda T. i innych, choć ich pewnie przedawnienie już ochroni.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @Husky 19:05:09
  Jak tam Husky, zmieniłeś już swoją ocenę?
  "Ja portalowy przygłup"
  Była bardzo rzetelna.
  Widzisz Husky, można wyciągać paragrafy, opowiadać pseudo prawnicze wywody dla elektoratu "podstawówka +" ale mądremu człowiekowi wystarczy jedno zdanie
  "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej." by całe te wywody obrócić w perzynę, a złodziei z Pychy i Szmalu posłać gdzie ich miejsce czyli przed Trybunał Stanu.

  I cóż wam zostaje " Ułomny i niedorobiony to ty jesteś niebieski." zawył Kula lis, ty byków ortograficznych nawsadzałeś, tyle wam zostaje biedne PiSowskie trolliki, gdy rozumu nie staje.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @Andrzej Tokarski 18:20:24
  Prawo w Polsce jest jednoznaczne:

  Art. 8.

  Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

  Nie ma co szukać sztuczek prawnych by wykazać, że mniejszość konstytucyjna ma prawo zmieniać to co ustaliła większość konstytucyjna. Po to Polsce obowiązuje konstytucja, by oszołomy, które w jakiś tam sposób uzyskały przewagę w sejmie, ale przewagę nie konstytucyjną mogły podważąc najwyższe prawo.
  Jeśli konstytucja mówi, że ktoś jest powłany na np. 6 lat i tak został powołany, to żadna miernta ustanawiając prawo niższego rzędu zmienić tego nie może. Jeśli prawo RP stanowi coś, to społeczność lokalna nie ma prawa ustanowić coś z nim sprzecznego. Bo inaczej mamy taką sytuację jak dziś. Złodzieje PiS z przestępstwa kumoterstwa ustanowili prawo do kumoterstwa i dziś mamy dobrze ponad 1000 PiSiewiczów, bez wykształcenia, bez doświadczenia, co piastują wysokie stanowiska tylko dlatego, że jakiś kumotr mógł go na to stanowisko obsadzić, myślę, że zna Pan efekty kumoterskiego działania Beaty S. że wspomnę dyrektora lotniska w Krakowie, czy też aferę złodziejską pod kłamliwym hasłem "polskiej fundacji narodowej".

  Wrogą Polsce działalnością jest tuszowanie przestępstw dziś nam panującej ekily. Ich działalność winien ocenić i rzetelnie wycenić odpowiednimi wyrokami Trybunał Stanu. Jeśli ktoś przysięga strzec konstytucji a później ją łamie, konstytucji winien uczyć się w pasiastym mundurku w pilnie strzeżonym obiekcie i nie ma tak, że wprawdzie na konstytucję przysięgałem, ale ona mi się nie podoba. Było nie przysięgać.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • @kula Lis 67 17:41:09 @Andrzej Tokarski
  raczej uczciwy i oceniający sprawę zgodnie z prawem, nie zaś ślepy współpracownik przestępców. Wybacz, że jestem byt mądry, by działających na korzyść izraela i USA łamiących konstytucję i prawo za pat-ryj-otów nie uważam. Nie po to Bóg dał mi rozum, bym prawdy ocenić nie mogł. Tym właśnie się różnimy, żeś ty sługa sług USA i Izraela, a jam Polak.

  Prezydent RP składa przysięgę na wierność Konstytucji, a konstytucja stanowi
  Art. 8.

  Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

  Wola, żadnej miernoty politycznej, jak Kaczyński jeśli nie potrafi zebrać większości konstytucyjnej nie może być nad Konstytucją,
  Wszelkie ustalenia nie będące zgodne z konstytucją nie mają mocy prawnej, jeśli TK lub którykolwiek z sędziów orzekających nie spełnia wymogów Konstytucji (sędziowie dublerzy) orzeczenie to nie ma mocy prawnej.

  Takie jest prawo RP i żadne sztuczki, które Pan tu wyciąga nie mają znaczenia.

  Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  Koniec i kopka.

  I na nic się zdaje wycie PiSowskich jelopów jak Kula Lis, czy też wola tego, co najwyżej zwykłym posłem jest.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • Prawem nadrzędnym w Polsce jest konstytucja, każdde prawo niższego stopnia niezgodne z nim jest prawem nie obowiązującym
  W Polsce mamy ułomny TK, jeśli jakiekolwiek orzeczenie zostanie podjęte przez sędziego dublera nie ma ono żadnego znaczenia prawnego, gdyż ta osoba zgodnie z konstytucją jest osobą nieuprawnioną do podejmownia takich decyzji. Nieuprawnionym przewodninczącym TK jest również pani "magister Wolfgangowa"
  Art. 226. KK
  § 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Z tego artykułu Andrzej Duda i Beata Szydło powinni rozliczyć się przed Trybunałem stanu.

  Art. 227. KK
  Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  Jakakolwiek decyzja podjęta choćby z jednym sędzią dublerem nie ma żadnej mocy prawnej. Z tego artykułu winni odpowiedzieć pani "magister Wolfgangowa oraz sędzia duberzy.

  Na tym przykładzie możemy zobaczyć jakie osoby i o jakich kompetencjach/braku kompetencji sprawują u nas, funkcje publiczne.

  Niewiele już pozostało instytucji które jeszcze mają uprawnienia do rozstrzygania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, ale miejmy nadzieję, że przestępcy konstytucyjni Andrzej D, Beata S. Jarosław K. odpowiedzą ze swe czyny.
  Odpowiedzialność karna obywatelki Gersdorf
 • Dziś poznaliśmy nową wersję historii
  Dziś Kuchciński znany z wygranej "bitwy z niepełnosprawnymi" stwierdził, że w Bitwie pod Grunwaldem brali udział Turcy. :) Turcy zdobyli Konstantynopol w 1453 ale w 1410 pod Grunwald zdążyli. Nic dziwnego, że go z historii (sztuki) pogonili, pewnie lepiej by dla Polski było, gdyby zajął się tym co potrafi, sadzeniem np. marchewek.
  15 lipca 1410 r
 • Niby przewrotnie napisane ale historycznie prawdziwie
  Dla tych, którzy chcą poznać prawdziwą, zgodnie z naszą aktualną widzą historyczną historię tej bitwy
  https://www.youtube.com/watch?v=iec8VfnQFRQ

  Litwa była już wtedy państwem chrześcijańskim. Ale rzeczywiście zarówno my jak i litwini byliśmy nadal poganinami.
  Ta bitwa wprowadziła nowoczesne rozwiązanie do światowej techniki wojennej, most pontonowy.

  Jednak znacznie ciekawsza od samej bitwy wałkowanej na wiele sposobów była nasza wojna dyplomatyczna po samej wojnie o to, by papież uznał to zwycięstwo oraz o to by Jagiełłę nie obłożyl klątwą.
  Wtedy mieliśmy dyplomację, w dyplomacji ludzi mądrych a nie dyplomatołków, jakich mamy dziś.
  15 lipca 1410 r
 • @Repsol 22:27:48
  Wiesz Repsol, akurat w tym czasie ani Katolicy (zachód - Pius XII) ani Ś.J. jakiejś białej karty nie zapisali.
  JAKI JEST BÓG?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031