Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 7099 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @Robik 11:59:59
  Mniej więcej tak jest jak Pan napisał. Z dowodów na "zamach" ustalonych przez 2 lata działalności grupy z "zespołem Macierewicza" mamy tylko prezesa na drabince, co co miesiąc oświadcza, że już dochodzi, jest coraz bliżej, ale dojść nie może. Co pewien czas Macierewicz ogłasza nowy termin prezentacji "niezbitych dowodów" teraz mamy termin wiosenny, ale jak go wywalą z rządu, to już nie będzie obowiązywał.

  Ja słowa Putina odebrałem tak, "bawcie się dzieci we własnej piaskownicy, w niej sobie 'zamachowców' szukajcie, a wraku wam nie oddamy, wystarczy 'zabawek', które dziś macie."

  Z tego co wiem, w ciągu 2 lat grupa z "Zespołem Macierewicza" wraku nie odwiedziła. Więc po co im on?
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @Husky 09:42:14
  No to życzmy papieżowi wiele zdrowia i siły w przeganianiu w Kościele "bankierów Pana Boga", szczególnie u nas się ich nazbierało, że tak o Tadeuszu R. wspomnę, ale nie jeden on.
  OMYLNOŚĆ PAPIEŻY UDOWODNIONA!
 • @roux 23:16:21
  Jak wiesz, nie jestem osobą popierającą jakąkolwiek formę cenzury, więc i skierowani tej notki do lochu, ale ta notka opiera się niestety na niewiedzy autorki oraz na jej odwiecznej chęci uderzenia w Kościół, tyle, że robi to nieudolnie, co wyjaśniłem we wcześniejszym moim wpisie. W Kościół można uderzyć na wiele sposobów, przez 2000 lat powstało wiele "miękkich miejsc", tyle, że trzeba wiedzy, a ja akurat jej dostarczać nie będę :)
  OMYLNOŚĆ PAPIEŻY UDOWODNIONA!
 • Barbaro, nie rozumiesz treści dogmatu, a szczególnie pojęcia ex-cathedra.
  Powiedz, który papież ogłosił ex-cathedra słowa Modlitwy Pańskiej? Żaden, więc niedokładność tłumaczenia nie podlega pod dogmat o nieomylności papieża. Osobiście ja też z tym dogmatem się nie zgadzam, ale to co napisałaś wynika tylko z twojej chęci dołożenia Kościołowi, ale ze względu na brak twojej wiedzy trafiłaś kulą w płot.

  Obecnie obowiązujący katechizm jest zmianą poprzedniego i został opracowany za czasów Jana Pawła II pod kierownictwem późniejszego papieża Joseph'a Ratzingera. Katechizm to książka do nauczania religii i może być zmieniana dowolną liczbę razy, nie stanowi żadnego dogmatu, żadnego dokumentu ogłaszanego przez papieża ex-cathedra.
  OMYLNOŚĆ PAPIEŻY UDOWODNIONA!
 • @Husky 21:22:31
  "Do laboratorium Defence Science and Technology Laboratory położonego w Wielkiej Brytanii trafiły próbki pobrane z wraku Tu-154M ze Smoleńska."

  Z tego co wiem, to takie próbki trafiły do różnych laboratoriów, bodajże również do Włoch i to już dość dawno, co najmniej pół roku temu. Na razie trotylu nie znaleziono, bo by to Macierewicz ogłosił wszem i wobec. Strasznie powolne te laboratoria, jak prokuratura zarządzana przez Ziobro.

  Zresztą Macierewicz już odszedł od trotylu. Bomba termobaryczna nie wymaga zastosowania trotylu, zaś jeśli samolot przewoził wojskowych to ślady trotylu można podważyć, cząsteczki materiałów wybuchowych znajdują się na ich mundurach. Był już taki przypadek, gdzie wykryto trotyl i teorię wybuchu odrzucono z tego właśnie powodu. O ile dobrze pamiętam dotyczyło to katastrofy w Kanadzie samolotu przewożącego żołnierzy amerykańskich z misji, ale mogę się mylić.
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:48:13
  Więc fakty: z tego co czytałem o ekshumacji pani Walentynowicz, jej włosy nie były spalone, fala termiczna w pierwszym rzędzie pali włosy. Mówi Pan o rozczłonkowaniu ciał, czytałem wywiad z lekarką, która brała udział w zbieraniu szczątków ofiar katastrofy Ił, tej przed lotniskiem, nie w lesie Kabackim.Tam też wszyscy zginęli, prawda? Przeżycie w katastrofie lotniczej możliwe jest jedynie, gdy jest to "bardzo twarde lądowanie, nie zarycie skrzydłem w ziemię. Niech Pan weźmie nożyczki , rozłoży je i pomyśli, jak zachowałyby się gdyby nagle boczna do osi lotu końcówka zaryła się w miękkim gruncie? Obrót jak wiatraczek, wywołane tym siły rozczłonkowały samolot. Ta lekarka o której wcześniej wspomniałem mówiła, że przy tych przeciążeniach w pierwszej kolejności urywa się głowa, gdyż kręgi szyjne nie są w stanie jej utrzymać, później następuje oderwanie kończyn górnych, często i dolnych. Takie ciało ofiary było widoczne na zdjęciu swego czasu umieszczonym na rosyjskim serwerze, wymieszanie szczątków o którym
  Pan mówi, nastąpiło na etapie zbierania szczątków i przewożeniu do kostnicy, tam były one sortowane. W prosektorium mieli ok. 7 ton szczątków ciał ludzkich do posortowania w ciągu ok. 2 tygodni, zdaje sobie Pan sprawę, że w tym czasie pełna analiza DNA każdego fragmentu ciała nie była fizycznie możliwa.

  Niech Pan zwróci jeszcze uwagę na fakt, że to nie było lądowanie awaryjne, gdzie pasażerowie przyjmują najbezpieczniejszą pozycję. To było zwykłe lądowanie, pasażerowie siedzieli normalnie, to zwiększyło obrażenia i rozczłonkowanie ciał.
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @AgnieszkaS 08:13:24
  Racja, powinienem napisać "większość". Dzięki.
  Wierzenia przedchrześcijańskie w kulcie Matki Boskiej
 • @Husky 22:12:59
  OK, ja tak mam nadzieję dożyc do roku 2050, więc mamy szansę razem zobaczyć jak PiS wyjedzie na taczkach na śmietnik historii. Umawiamy się na wybory po 2023, mogę wtedy postawić piwo, może i Jarka zaprosimy, co ty na to? Miejmy nadzieję, że teczki zajmą do spółki z PO, Nowoczesną itd, A teraz spokojnie obserwujmy co się dzieje. Do osiągnięcia sukcesu PO PiS ma jeszcze 6 lat, a to szmat czasu, może im się na rozkradaniu Polski noga poślizgnąć, Polacy mogą zmądrzeć, gdy poczują ucisk podatkowy. Prorokiem nie jestem, ,ale w życiu wiele widziałem, jak choćby Kaczyńskiego, co uwierzył w swoją wielkość i oddał rządy po 2 latach od wygrania. Może i tym razem zrobi ten patriotyczny gest? Kto wie?
  Prokurator wziął 300 tys. złotych łapówki. Sąd go uniewinnił
 • @Bara-bar 00:51:11
  Twoja ocena, jako z twoją oceną muszę sięz tym zgodzić, ale na szczęście, zgodnie z Biblią nie ty będziesz oceniać mą wiarę, prawda? Taka moja "karma", że jeśli mówię prawdę o historii chrześcijaństwa to ani ty, ani katolicy, ani prawosławni o małej wiedzy historycznej się z tym nie zgodzą. No cóż, czy pierwszy raz twierdziłem, że do rozumienia Biblii trzeba wiedzy historycznej? Widzisz zgodzilaś się z panią Krystyną, choć ona nie biblijnie mówiła. W Biblii nie ma podanej daty narodzin Jezusa, można ją próbować wyliczyć w oparciu o wiedzę historyczną, jak w tym wypadku w oparciu o wyliczenie kiedy kapłan, ojciec Jana Chrzciciela miał służbę w Świątyni. Więc data narodzenia Jezusa jako jesienna jest historycznie prawdopodobna, choć nie biblijna. Tego nie potrafisz zrozumieć.
  Wierzenia przedchrześcijańskie w kulcie Matki Boskiej
 • @Krystyna Trzcińska 22:17:35
  Widzę, że furia nie minęła, ale mamy rozsądek czyli rozsądny argument, stąd odpowiem. Tak, nie ma między nami sporu co do tego, że Jezus nie narodził się 25 grudnia ani nie narodził się w stajence. To co pani podała, jest to jedno z dwóch wyliczeń, w oparciu o znajomość historii, nie Biblii. W Biblii nie określono daty narodzin Jezusa ani co do dnia, ani miesiąca, ani roku. Jedno z wyliczeń wskazuje na wiosnę, drugie na jesień i znowu co do roku mamy rozbieżność, na pewno nie było to w roku 1 więc Jezus narodził się "przed narodzeniem Chrystusa, B.C.; aaCh, a.Chr.n) a rozbieżność mamy między rokiem 8 a 2 p.n.e.
  Jeśli zna pani przypowieść o nadstawianiu drugiego policzka, o oddawaniu szaty, to powinna pani wiedzieć, że każdy chrześcijanin w dyskusji powinien tak traktować furię. Stąd wie Pani jak wszystkie oznaki pani frustracji traktuję.
  Co więcej pani powiem, Jezus by był Chrystrusem, Mesiaszem, zgodnie ze Starym Testamentem, przepowiedniami proroków winien być synem Józefa, wywodzić się z gałęzi Jozuego, a nie zrodzonym z Ducha Świętego. Taki drobiazg, który nam wprowadził nurt Pawła.
  POGAŃSKI ŚWIAT - POGAŃSKIE ŚWIĘTA!
 • @Husky 21:43:41
  Złe pielęgniarki nie podały właściwych leków u ciebie na sali? Wie, że problemy z personelem u ciebie były już od dawna. No cóż, pod "światłymi" rządami Radziwiłła, coraz więcej szpitali ogranicza zakres swych działań, dotknęło to również oddział dla lemingów, na który przebywasz. Mocno dotknęło to również Kulę Lis, co w totalną lemingozę i wazeliniarstwo względem PiS popadł. U mnie na szczęście wszystko OK, tabletki na ciśnienie podano zgodnie z przepisem lekarza. Czekam na kolejną informację z twojego oddziału, bo to dla Polski ważne. Macierewicz też tam się leczy, i jak widać zarówno u was jak i u niego leczenie daje opłakane skutki. Ostatnio gadał niestworzone rzeczy o Smoleńsku opowiadał, aż wstyd było słuchać. Mam nadzieję, że wygodną taczkę mu przygotowano, by na śmietnik historii wyjechał, Czekamy stycznia i opamiętania w PiS.
  Prokurator wziął 300 tys. złotych łapówki. Sąd go uniewinnił
 • @Husky 21:43:41
  Zrozum przeslanie... Nie będzie to dla ciebie za trudne? Do więzienia wsadza się przestępców a nie całe jego środowisko. Zer moralne jakim jest Ziobro jest najgorszą dla Polski opcją dla polskiego sądownictwa. Dodatkowo mamy potwierdzenie, którym jest paraliż prokuratury, którą on już dziś zarządza. Politycy nie mogą mieć wpływu na sądownictwo, tak stanowi zasada rozdziału sądów od polityków. I tego, jako zdobyczy demokracji się trzymajmy. Każmy przestępców, nie całe środowisko, bo inaczej za złodzieja Polaka, będziemy musieli ukarać wszystkich Polaków.
  Prokurator wziął 300 tys. złotych łapówki. Sąd go uniewinnił
 • @Husky 21:22:31
  Husky, wyobraź sobie, że cieszę się, że nie jestem ekspertem z "zespołem Macierewicza", który ośmiesza się co chwilę, wygadując koszmarne głupoty. Czyli nadal zostałem człowiekiem samodzielnie myślącym, nie wazeliniarzem, czy też prostytutką za pensję od Macierewicza.
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @Repsol 20:44:35
  No cóż, zdjęć podobnież nie ma, USA współpracuje z Rosją, by ukryć "zamach". Wierzysz w to?
  OK, można przyjąć, ze cały świat to zamachowcy, którzy koniecznie chcieli zgładzić L.Kaczyńskiego. Cała obsługa kontroli ruchu powietrznego nad Polską, w tym obsługa Okęcia, Białorusią, Rosją to zamachowcy, co ukrywają, że ten samolot wcale nie wyleciał jak twierdzą zwolennicy maskirowki, Ale czy to logiczne? Uważasz, że zarówno USA jak i Rosja i kilka krajów Europy, co prowadzą nasłuch chciały zgładzić prezydenta, który zgodnie z wszelkimi wskazaniami odchodził ze stanowiska? Zamach robi się po wygranych wyborach przez ofiarę zamachu, nie przed nimi. W wyborach po katastrofie była wola narodu, by tę katastrofę jakoś PiS wynagrodziić, ale kandydat wystawiony przez PiS na prezydenta mimo pisania listu do Braci Moskali, mimo chodzenia w sweterku okazał się kiepską opcją, opcją, co Komorowskiemu sprostać nie potrafiła, której Polacy przyjąć nie mogli.
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • Duda, doprowadził do ułaskawienia przedsiębiorcy z Kwidzynia
  Duda skazał i ułaskawił przestępcę, o dziś prawa pilnuje. Żądam impeachmentu dla Dudy, żądam delegalizacji PiS.
  https://www.salon24.pl/u/paluchtomcia/623541,andrzej-duda-specjalista-od-szemranych-ulaskawien

  ty jeśli w szkole jeden uczeń okradł drugiego, chcesz delegalizować szkołę. Kościół potępił Galileusza, dziś wiemy, że głosił prawdę, żądaj delegalizacji Kościoła.
  Propaganda PiS chcąc przejąć kontrolę nad sądownictwem podrzuca jednostkowe przypadki, które powinny być jednostkowo ukarane.

  Nigdy nie wyrażę zgody by polityk, szczególnie polityk o tak niskim morale jak Ziobro decydował o obsadzie stanowisk w sądach. To powrót do najgorszych rozwiązań bolszewizmu, bolszewizmu, idei przewodzącej w PiS.

  Opowiadali, że jak Ziobro przejmie władzę nad prokuraturą, wszystkie śledztwa będą prowadzone sprawnie. Mija rok, a prokuratura nie jest w stanie rozstrzygnąć prostej stłuczki drogowej. Za to nęka światowej sławy lekarzy. Nęka naukowców będących rzeczoznawcami prokuratury (sprawa próby przejęcia odczytu zapisu rozmów w kokpicie Tupolewa, co na skutek złamania zasad bezpieczeństwa w lotnictwie rozbił się pod Smoleńskiem.
  Prokurator wziął 300 tys. złotych łapówki. Sąd go uniewinnił
 • @Krystyna Trzcińska 17:31:16
  Wylała już Pani cały jad, jaki w Pani się zebrał? Jeśli tak, to poproszę o komentarz merytoryczny, jeśli nie, poczekam jeszcze z 5 komentarzy o jezuitach, o czajniczkach, co latają w przestworzach i losem ludzkim rządzą. Frustratów ci u nas wielu, zwykle po przeczekaniu kilku wypowiedzi, można jakoś do ich zamkniętych umysłów dotrzeć. Ja z natury jestem flegmatyków,ataki frustratów, choleryków olewam, zaczynam ich słuchać, gdy już poziom jadu, wścieklicy, frustracji opadnie. Z frustratami takimi jak pani mam doświadczenie. Zupełny spokój, wycofanie, gdy ci atakują, później logiczne wyjaśnienie, w stanach lekkich zwykle wystarczy. Nie znam Pani stanu, ale jeszcze kilka wypowiedzi i się zorientuję jaką kurację trzeba wdrożyć.

  Więc gdy już umysłowo będzie Pani w stanie odpowiedzieć, proszę grzecznie o podanie cytatu, dowodzącego, że Jezus urodził się w okresie jesiennym. Bo to, że jestem "wytresowany""judaszowy", "faryzeuszowski" to już ustaliliśmy, i na tym etapie nie ma co tej sprawy roztrząsać.

  Do czytania książek nikt pani zmuszać nie będzie, szczególnie, że z wypowiedzi widać, że nigdy ich pani nie czytała opowiadając taką głupotę. Choć dziwne jest, że kobieta pisze "nie będę czytał" Literówka, czy zburzenia rozpoznawania płci?

  Biblia jest ogólnie dostępna, to prawda, więc na podstawie Biblii zarzucam pani iż wygaduje pani głupoty, proszę o udowodnienie mi, że tak nie jest. Albo o przeprosiny. Ja ze swojej strony deklaruję przeprosiny, gdyby pani jednak mi to udowodniła słowami Biblii.

  Nauczać Pani nie musi, ma jednak Pani obowiązek mówienia prawdy, a nie plecenia tego co ślina na język przyniesie. Inaczej wpiszę panią na listę ludzi specjalnej trosk, "lekarz kazał przytakiwać, bo pacjentowi się pogorszy". Ułomności, rzecz ludzka, z nich wyśmiewać się nie należy.
  POGAŃSKI ŚWIAT - POGAŃSKIE ŚWIĘTA!
 • @Husky 19:46:08
  Prawdę znamy od dawna. Bez widoczności ziemi nie wolno zejść poniżej 100 m. Tak stanowią przepisy napisane krwią lotników i ich pasażerów. Reszta to tylko bajka dla lemingów.
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:09:05
  Panie Krzysztofie, naprawdę Pan wierzy w opowieści Macierewicza, po tylu jego kłamstwach, po tylu teoriach, co z punktu widzenia inżyniera, trzeba było się po pierwszych dwóch zdaniach za głowę łapać? Wybuchy termobaryczne, co nie parzą ciała ofiar? Sama nazwa termo-temperatura, baryczne - fala uderzeniowa. Ci ustawili klocki z żelu osłonięte fotelami i dowodzą, że ciała mogły nie być poparzone? Przecież ci ludzie to wstyd dla nauki polskiej.
  Minęły dwa lata, co Macierewicz zrobił dla armii? Zlikwidował wszystkie negocjacje w sprawie zakupów, sam co kupił? 1000 zabawek dla dzieci, drony? Gdzie helikoptery? Chodzi i opowiada o Patriotach, tyle, że za konfigurację zgodną z tym co opowiada Macierewicz trzeba by zapłacić ponad dwa razy tyle, niż mamy pieniędzy. Chodzi i opowiada bajki dla elektoratu podstawówka +, co to on nie kupi, nawet podwodne lotniskowce nasza armia będzie miała. Macierewicz to największe zagrożenie dla naszej ojczyzny, lobbysta amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego (to pewne) i możliwe, że współpracownik służb rosyjskich (tu dowodów trzeba).

  Nie po to krwią lotników pisano zasady bezpiecznego latania, na lotnisku bez ILS nie wolno zejść poniżej 100 m, ci zeszli, to jest pewnik. Jeśli ktoś będzie jechał samochodem 100 km/h przez miejscowość spowitą mgłą i jeśli ten ktoś kogoś zabije, to nie zaakceptujemy tłumaczenia, że wybuchł mu ładunek termobaryczny.

  Niech Pan popatrzy logicznie na to, co opowiada Macierewicz. Samolot rozpada się przy podejściu do lądowania (wtedy "ładunek termobaryczny") jeszcze nie działał, co to spowodowało? Później mamy "wybuch". Napisał Pan, że samolot był źle wyremontowany. Ale Tuskowi się udało 2 razy wystartować i wylądować. Wygląda na to, że samolot lubił Tuska ale nie lubił Kaczyńskiego. Jest Pan inżynierem, wierzy Pan w takie cuda?
  Chłopcy z PiS przestańcie bo źle się Smoleńskiem bawicie
 • @Krystyna Trzcińska 05:19:47
  "W Biblii Nowego Testamentu napisane jest, że Jezus urodził się na przełomie września i października!!!"

  Ciekawe!! gdzie to napisano? Może podasz cytat, który by to potwierdzał. Zgodnie z moją wiedzą, jest spór między biblistami, jedni datuj na wiosnę, drudzy na jesień.

  Dzięki za słowa "Kłamco, a jak wyjaśnisz złamanie przkazania Boga przez papieża" Od razu człowiek wie, z kim ma do czynienia, z niepewnym siebie oszołomem , bo tylko taki od razu rzuca takie słowa, możliwe, że one działają na skrajnych katolików, jak moher, alfa, ale mogę cię zapewnić, że u mnie to tylko wzbudza uśmiech politowania i odczucie współczucia, dla człowieka, który normalnie dyskusji prowadzić nie umie.

  Chcesz wyjaśnienia? Posta sprawa, chrześcijanie wprowadzili niedzielę za dzień święty dla odróżnienia się od wyznawców judaizmu, kolejna religia wyrosła na gruncie judaizmu, islam wybrał za dzień święty piątek. Przekaz biblijny mówi, że należy pracować 6 dni w tygodniu, siódmy dzień należy się Bogu i odpoczynkowi. I tak masz mieć zarówno ty, jak i twój sługa. W Biblii wskazano sobotę, by nikt nie kombinował, czy to ma być dziś, czy jutro, a może za tydzień. A, że niedziela, to dzień poświęcony w religiach pogańskich słońcu, to prawda. Jezus od IV w nosi cechy solarne, choćby tytuł "Słońce sprawiedliwości", które znajdziesz w litanii. Tak, chrześcijaństwo w okresie kiedy zatwierdzano kanon Biblii, kiedy zmieniało się z religii upośledzonych społecznie na religię władzy, miało styczność z kultami solarnymi i te kulty zostawiły w nim ślad, jak i wiele innych nurtów zapisało się w chrześcijaństwie. Pierwszym reformatorem chrześcijaństwa był Paweł(Szaweł), ale jego reformę wyznawcy "czystości biblijnej" uznają za zgodną z wolą Jezusa. Pytanie, dlaczego człowiek, który nigdy nie był uczniem Jezusa ma większe znaczenie w nauce Biblijnej niż np. Jakub, brat Pański, przywódca Kościoła w Jerozolimie skupijącego wszystkich Uczniów Jezusa? Dlaczego tak mało wiemy o nauce poszczególnych uczniów Jezusa? Choć to najważniejsze osoby pierwszego wieku chrześcijaństwa, w Biblii grają rolę postaci drugoplanowych.
  POGAŃSKI ŚWIAT - POGAŃSKIE ŚWIĘTA!
 • Trochę masz racji, ale więcej przesadzasz.
  Święto narodzin Pańskich rzeczywiście ma korzenie w świętach pogańskich, tyle, że nie jednym ze świąt rzymskich a tkwi w całej naszej kulturze. To święto śmierci i narodzenia słońca, poświęcone bóstwom solarnym, u nas Gody. czyli zwycięstwo światła nad ciemnością. Czy nie uważasz, że Jezus odzwierciedla zwycięstwo światła nad ciemnością?

  Wybór tego okresu zawdzięczamy okresowi Konstantyna Wielkiego, wyznawcy kultu Słońca Niezwyciężonego, który równocześnie był dawcą kanonu Biblii, (no przynajmniej pod jego przywództwem kanon ten zatwierdzono) Oficjalnie datę 25 grudnia jako datę narodzin Jezusa oficjalnie przyjęto już po śmierci Konstantyna w roku 353. Więc by być konsekwentnym albo odrzucamy całość dzieła Konstantyna, albo też całość akceptujemy. Tę datę w Rzymie wybrano dla osłabienia znaczenia kultów solarnych, które wtedy były bardzo mocne i konkurowały z chrześcijaństwem.

  Daty narodzin Jezusa przodkowie nam nie przekazali, więc jeżeli chcemy obchodzić narodziny Jezusa, można przyjąć dowolną datę w roku. Więc dlaczego nie tę?
  POGAŃSKI ŚWIAT - POGAŃSKIE ŚWIĘTA!

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031