Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
298 postów 6466 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @Zorion 18:58:41
  Ech Zorin, przypomniałeś mi czasy młodości, mały kościółek gdzieś na odludziu trzeba było się do niego wdrapywać, msza raz w tygodniu, i to w sezonie wycieczka studentów z księdzem, stąd klucz do wejścia mieliśmy, a tam XIII w biblia, barokowe szaty liturgiczne ot tak, na kłódkę zamknięte.
  Odprawiliśmy mszę, wszyscy, pełna komunia i chlebem i winem. To zostaje w pamięci.
  Nie byłeś roux w Bieszczadach, warto, wstąp do Siekierezady, dwa diabły wejścia do wyszynku strzegą.
  http://jerzypawleta.pl/wp-content/uploads/2010/11/20101104-01-Polska.-Bieszczady.-Cisna-Siekierezada.-Kultowa-knajpka.jpg
  Wiatr hula po połoninach. Ale można i nad naszą wschodnią granicę, piękne cerkiewki wiejskie, odmalowane, zadbane. Kiedyś podziwiając prace odnowy wstąpiłem do takiej, spotkałem księdza prawosławnego, oprowadził mnie, opowiadał o prawosławiu, pozwolił zdjęcia porobić pod jednym warunkiem, że publikując w internecie nie napiszę, gdzie są. Po dziś dzień słowa dotrzymałem. XVII, XVIII w feretrony, a on dla ich ochrony tylko kłódkę ma. Tak więc gdy dziś wchodzę do kościoła, a tam wnętrze tylko przez kratę można zobaczyć, serce się kroi, dożyliśmy czasów, że wszystko trzeba kratą, alarmem zabezpieczać.
  Wiem, że feretron to nie Twoja bajka, obrazki święte też nie są moją bajką ale feretrony to zabytek kultury, tak jak i te diabły w Siekierezadzie.
  Harcmistrz katolik Boga się nie boi - lecz prokuratora tak?
 • Życzę zdrowia i wielu ciekawych tekstów.
  A choroba, niech będzie tylko niemiłym wspomnieniem, które odchodzi.
  Pisz szybciej, bo się ściemnia…
 • @puuuq 17:24:48
  W badaniach naukowych wychodzi pewna zasada, możliwość wymiany informacji, większe skupiska ludzi wymieniających się pomysłami to skok w cywilizacji. Tak było w Złotym Półksiężycu (bliski wschód) tak jest teraz w dobie internetu. Dlatego Aborygeni żyjący w izolacji wolniej rozwijali się, niż ludzie na kontynentach zapewniających lepszą wymianę informacji.
  Polska starożytna, słowiańscy królowie Lechii
 • Autorze
  Coś ostatnio niebiosa nie lubią PiS. Od kilku dni kropla deszczu w Warszawie nie spadła, gdy "sort panów" znów zaczął szukać Wawelu na Krakowskim Przedmieściu lunęło jak z cebra, później zniszczenie obozu rozmodlonego harcerstwa, i katastrofa, gdy PiS chciał się lansować podczas święta Wojska Polskiego. Wreszcie Macierewicz, po kilku dniach chciał się polansować na tle strażackich wozów bojowych, to go niebiosa zatrzymały i stał w garniturku i lakierkach w błocie, a ci, co walczyli ze skutkami żywiołu musieli ofiarę z błota wyciągać.
  Harcmistrz katolik Boga się nie boi - lecz prokuratora tak?
 • @rabszak 13:12:48
  Chciałoby się śmiać, gdyby nie była to czysta i smutna prawda.
  Warto dodać, że gdy po odsłonięciu Marii i Lecha Kaczyńskiego, po piersi, po wygłoszeniu przemówień, odebraniu parad ofermy przypomniały sobie o katastrofie, to zaraz ogłosiły swój sukces (kłam)Szydło stwierdziła, że już drogi są odblokowane, zapominając o tym że zrobili to strażacy, służby drogowe i mieszkańcy. Ofermy balowały. Jak sowietski saudat na kacu szukał "spirytu" Błaszczak ganiał i szukał "wina tuska".

  Jak trzeba się bać Polaków, jakie trzeba mieć ciężkie sumienie, by takimi siłami się zabezpieczać. Policjanci. w tym rozstawieni po dachach snajperzy. Tak sort panów boi się Polaków.
  Harcmistrz katolik Boga się nie boi - lecz prokuratora tak?
 • @kula Lis 67 13:02:55
  Myślę, że to nie na temat. Trolling zostaw sobie na inne tematy, nie martw się, nasze rządowe niedojdy dają wiele kabaretowego materiału.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @Lotna 05:47:31
  Nie będę zdradzał teraz moich danych, napiszę artykuł, przeczytasz, porozmawiamy. Temat trudny, bo należy uwzględnić kilka parametrów, no ale zapraszam.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:21:44
  Spokojnie, to tylko piana bita na zimno, no ale może czegoś nie powiedziałem zgodnie z faktami? Czy pani PiS-prof. nie soli byków jak kiepski uczeń podstawówki na dyktandzie, a może nie kradła kilometrówek, nie zachwycała się wszystkimi smakami garkuchni na sali plenarnej, nie plecie andronów raz po raz? Nie wynalazła lewackiego słownika SJP PWN? No cóż, prawda jest bolesna, gdy trzeba się przyznać, dałem się nabrać na festyn lodowy urządzony przez panią etnograf.
    Uczony cep
 • Pawłowicz, taki Niesiołowski PiS, przy czym Niesiołowski miał wyższą kulturę
  Analfabetka - soli byk za bykiem jak uczeń podstawówki
  PiS-prof. - jej tytuł profesorski jak tytuł profesorski Bartoszewskiego ,
  złodziejka kilometrówek, nie ma samochodu, prawa jazdy, kilometrówki pobierała i to w znacznej kwocie.
  Wynalazczyni "słownika lewackiego", gdy jej zwrócić uwagę, to wyzywa wszystkich od lewaków.
  Smakoszka taniej garkuchni spożywanej w sali plenarnej
  Osoba, która chamstwo w polityce wzniosła na nowe, wyższe poziomy.

  Problem w tym, że pewne nie wykształcone kręgi elektoratu lubią chamstwo w polityce, nazywając to skutecznością. No cóż, jaki elektorat tacy "wybrańcy".
    Uczony cep
 • @zadziwiony 16:41:54
  Jest takie polskie powiedzenie "głodnemu chleb na myśli". Jak bym opisał najazd mongołów na Polskę, czy też najazd Awarów na Słowian, to też byś uznał, że usprawiedliwiam migrację muzułmanów. Nawet w opisie wyjazdów na urlop też można widzieć migrację ludzi stąd z pewnością mówimy o migracji islamu do Europy.
  Podaję ci szklankę chłodnej wody, zamiast :) i uspokajam.

  Od dawna interesują mnie czasy przed piastowskie, nie jeden artykuł o tym napisałem. Pierwszy mój tekst o którym tu wspominam powstał w 2012. Wtedy o migracji muzułmanów jeszcze nikt nie słyszał. Szykuję kolejny o społeczności Żydów, z punktu widzenia haplogrup, ci też kiedyś przybyli do Europy i to z dwóch stron. Jedna fala od strony Azji, druga od strony Hiszpanii. Też będzie to o migracji "muzułmanów"? :)

  Moje zdanie na temat tej migracji jest od dawna ustalone i ogłoszone. Gdyby USA, Francja Wielka Brytania, przy pewnym nieznacznym ale istniejącym wsparciu Polski (ostatecznie w Iraku nasze wojska też były 2003-2008, kto rządził?) w idiotyczny pomysł wprowadzania "demokracji" w państwach Afryki Północnej to by problemu nie było. W ustabilizowanych krajach, prawda, rządzonych przez kacyków, ale zapewniających ludziom spokój życia wprowadzili "demokrację", czyli wypuścili wszystkie siły skrajne, do tego czasu niedemokratycznie ale skutecznie kontrolowane przez kacyków. No to mamy co mamy, zemstę Kadafiego, Husajna zza grobu, na własną prośbę i niech nikt się od tego nie uchyla, to na naszą własną prośbę.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • Kilka uwag do powyższych stwierdzeń
  Stwierdzenie "Słowianie pochodzą od Ariów, Celtów oraz Staroeuropejczyków. " jest mocno nieprecyzyjne. Celtowie haplogrupa R1b oraz Słowianie R1a wywodzą się z jednej gałęzi R azjatyckich łowców mamutów. Więc nie można powiedzieć, że pochodzimy od Celtów

  Staroeuropejczycy czyli haplogrupa I (człowiek z Cro-Magnon) z niej wyodrębnione I1 i I2 powstałe na terenie Europy.
  Do tych rozważań lepiej pasuje ilustracja ludów
  http://m.neon24.pl/4e82bc3cb4b2d59736590519b3614346,14,0.jpg
  Celtycka Kultura Yamna - grobów jamowych [3400 – 2700 lat p.n.e.]
  I kultura Corder ware – ceramiki sznurowej [3200 – 2350 lat p.n.e.] w które przewagę mają Słowianie są sobie czasowo równoległe.

  Datowanie tak starych miejscowości od daty założenia parafii to oczywista głupota.

  Ale z mojej strony 5*
  Polska starożytna, słowiańscy królowie Lechii
 • @mac 19:34:38
  W tekście tym skupiłem się na czterech najważniejszych dla Europy haplogrupach, choć rzeczywistość nie jest taka prosta. Już europejczyk kultury Ordyniackiej 45'000 - 28'000 lat p.n.e. był mieszanką haplogrup CT, C1a, C1b, I. Dziś tych haplogrup w Europie jest wiele.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @provincjał 19:58:57
  O Żydach z punktu widzenia genetyki zamierzam napisać w jednym z kolejnych tekstów. Dziś jest to grupa wyznaniowa o dość zróżnicowanej genetyce i temat wydaje mi się dość ciekawy.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @Oscar 16:41:34
  Genetyka nie odnosi się do kultur, to prawda. genetyka jednak wyróżnia pewne grupy ludzi ściśle ze sobą spokrewnionych. Kultury, języki nie muszą pokrywać się z haplogrupami ludności. Przykład Bułgarzy mówiący językiem słowiańskim w nieznacznym stopniu są Słowianami.

  Pewne wynalazki, elementy zdobnicze mogły być przekazywane między ludami o różnym pokrewieństwie.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @Arjanek 16:26:11
  "Europę nie tworzyli imigranci"
  Niestety, wszyscy jesteśmy imigrantami, którzy w jakimś okresie czasu przyszli na tereny Europy, człowiek wyewoluował w Afryce, pozostałe kontynenty zasiedlał, więc był imigrantem na tych terenach. Państwa w Europie to czas dość późny, ale również państwa tworzyli imigranci. Przykład Węgry, gdzie stosunkowo niewielka grupa ludów ugro-fińskich narzuciła Słowianom swój język.
  Czas gdy europejczycy byli imigrantami
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:42:48
  Zgadza się, umawialiśmy się na prezydenturę, w której prezydent będzie dbał o Polskę a nie realizował program PiS zniszczenia kraju.
  Nie mówiliśmy o wprowadzeniu prawa które zatwierdza karalny nepotym, dziś PiS wyniósł nepotyzm na wyżyny spotykane tylko w republikach bananowych. PiSiewicze, kolesie niekompetentni na wysokich stanowiskach, koleś Szydło historyk zarządza lotniskiem, prawniczka, co nie przechodzi warunków akceptacji, z rodziny działacza PiS zostaje wsadzona na stanowisko przez Ziobrę. Nie umawialiśmy się, że Ziobro, człowiek który kilkukrotnie udowodnił, że prywata jest jego domeną (sprawa z dr. G, wkroczenie smutnych panów do mieszkań ekspertów prokuratury, zarówno w sprawie odczytu rejestratorów rozmów w locie do Smoleńska jak i w jego prywatnym sporze o leczenie jego ojca. I temu człowiekowi chciano dać możliwość ustawiania sędziów jak i władzę nad prokuraturą, którą już posiada. Jest to układ czysto mafijnogenny. Politycy mający władzę nad wymiarem sprawiedliwości.
  Umawialiśmy się na prezydenturę strzegącą Konstytucji i prawa, dostaliśmy prezydenta, marionetkę tego, którego trzeba było schować, by PiS mogło wygrać wybory. Prezydent, będący zwierzchnikiem wojsk miał słuchać tego, którego (kłam) Szydło zaprzysięgała się, że nie będzie Ministrem Obrony Narodowej. Nie umawialiśmy się, że Minister Obrony Narodowej będzie wykonawcą woli lobbystów amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego.

  Duda wykonał krok, by być prezydentem RP, nie marionetką w rękach ludzi, którzy nie mają żadnego uprawnienia z "woli narodu" by rządzić Polską. Jak rozstrzygnie sprawę ustaw dotyczących sądownictwa zobaczymy. Ma jeszcze czas. Ale w tej sprawie robi to, do czego uprawniła go "wola narodu". Prezydent ma mieć określoną władzę a nie być marionetką uzurpatorów, Kaczyńskiego, Macierewicza. Oni nie uzyskali "woli narodu" do czynienia tego co robią.
  Jak postawić Prezydenta przed Trybunałem Narodowym?, ...
 • @Husky 23:58:59
  Widzisz Husky, trafiony zatopiony. Ja podaję fakty, ty toniesz w tych faktach, łapiesz się brzytwy "nie pajacuj i nie zmyslaj". Udowodnij mi, że coś zmyślam? Każdy argument jestem w stanie poprzeć dowodami. Choćby pobicie dziennikarki przez słuchacza "modlitw" miłośnika babcinych emerytur.

  Mówię, zacznij myśleć, nie powtarzaj gładkich myśli jakże oczekiwanych przez przywódców ISIS. Oni przecież na ciebie czekają, zastraszaj europejczyków, tłumacz, że każdy wyznawca islamu to członek ISIS. O to im chodzi.

  Wytłumacz rodzinom zamordowanych przez przestępców w Polsce, potrzebę śmierci ich ofiar? Wytłumacz rodzicom ofiar Brevika, że jemu na znaczki do korespondencji z jego zwolennikami brakuje i do tego ma przestarzałą konsolę do gier i oni ze swych podatków winni mu to zasponsorować. A jednak tak się dzieje.
  W przypadku zbrodniarzy ISIS odstrzeliwani są bez pardonu jeśli tylko da się udowodnić, że było to w akcji i nikt jakoś się za nimi nie ujmuje, wyjątek ten w Finlandii. Osobiście uważam, że każdy z nich winien być chowany w trumnie wyłożonej skórą wieprzową, no ale poprawność polityczna tego zabrania.

  Ja też nie będę płakał, jeśli policja odstrzeli kolejnego odmóżdżonego. Jednak będę protestował przeciw stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej, wszyscy wyznawcy islamu to terroryści. Jestem też za odstawianiem wszystkich wyłowionych na pontonach z morza na brzeg afrykański.

  Jednak za to co się dzieje odpowiedzialne są rządy USA, Wielkiej Brytanii, Francji... bo to one wpadły na "genialny pomysł", by w krajach arabskich wprowadzać "demokrację".
  Barbarzyńcy
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:00:08
  Co jest wolą narodu? Wola kilku trolli? Wykonywanie poleceń posła, który w wyborach bezpośrednich przegrał z Ewą Kopacz.?
  Obowiązki i prawa prezydenta określa Konstytucja i ustawy i te prawa i obowiązki na niego nałożyła "wola narodu". Żadnej innej umowy być nie może.
  Prezydent przysięga strzec konstytucji i tak się Polacy umawiali z Andrzejem Dudą. Jeśli były inne umowy, to za te umowy strony powinny odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu, jest to korupcja polityczna, stąd wnioskuję o postawienie przed Trybunałem Stanu tego "zwykłego posła" i wszystkich, którzy od prezydenta wymagają określonych zachowań niezgodnych z jego wolą, oraz z Konstytucją i obowiązującymi ustawami.

  Nie ma żadnego prawa nakazującego prezydentowi posłuszne wykonywanie poleceń jakiejkolwiek partii. Ktokolwiek od niego tego wymaga winien bezzwłocznie odpowiedzieć przed sądem za korupcję polityczną. Wymuszenia określonego postępowania na Urzędniku Państwowym jest karalne.

  Nigdzie nie jest napisane, że prezydent ma być "długopisem" dołującego w sondażach oraz w wynikach wyborczych posła.

  Prezydent również nie jest wykonawcą woli premiera, ani jakiegokolwiek ministra, ani jakiegokolwiek przywódcy partii, czy innego uzurpatora. Prezydent nie jest osobą zależną od nikogo, wiąże go tylko Konstytucja i prawo.

  Andrzej Duda złamał konstytucję i ustawę o Trybunale Konstytucyjnym zaprzysięgając sędziów, którzy nie mogli być zaprzysiężeni, bo Konstytucja i Ustawa o TK wyraźnie określa liczbę sędziów i zanim kadencja sędziego odchodzącego nie zakończy się nie wolno zaprzysiąc na to miejsce innego. Po wyborze kandydata na sędziego przez sejm, prezydent nie ma prawa odmówić zaprzysiężenia i tylko odmowa przez sędziego złożenia przysięgi powoduje, że wybrany sędzia nie stanie się sędzią i można wybrać na jego miejsce innego.
  Jak postawić Prezydenta przed Trybunałem Narodowym?, ...
 • @Husky 23:41:03
  Wiesz co, trochę w świecie bywałem, w krajach arabskich też i jakoś nie miałem problemu z chodzeniem tym samym chodnikiem co kobiety w burce.
  Zwyrodnialców, co z przyczyn religijnych potrafią pobić kobiety w każdym społeczeństwie znajdziemy. U nas w Częstochowie był taki zasłuchany w "modlitwy" głoszone przez Tadeusza R. co pobił kobietę, dziennikarkę. Też mu łeb chcesz odrąbać.
  Barbarzyńcy
 • No popatrz, jak Polacy zaczynają się szybko rozumieć.
  Już dawno twierdziłem, że Dudę należy postawić przed Trybunałem Stanu, za łamanie konstytucji w sprawie zaprzysiężenia nieprawnie wybranych sędziów "dublerów", obsadzenia niedouczonej "PiSiewiczówny" magister na czele TK, Beatę S. za nie publikowanie wyroków i Jarosława K. za sprawstwo.
  Ale w sumie śmiesznym jest, że gdy prezydent przestał być kapciuszkowym "zwykłego posła" o niewielkim poparciu społecznym i postanowił skorzystać z tego, co zgodnie z prawem jest mu przynależne trolle PiS chcą go postawić przed T.S. ale przyklaskiwały, gdy rzeczywiście łamał konstytucję.
  Jak postawić Prezydenta przed Trybunałem Narodowym?, ...

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031