Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
325 postów 7424 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @ele 18:46:03
  Widzisz, nie cieszę się, ja tylko chłodno oceniam sytuację. W momencie, gdy nic nie możesz zrobić po prostu rejestrujesz fakty i oceniasz. Może przyda się to do oceny ogólnej.

  "Nie wojenka polsko polska ! tylko wojenka żydów z żydami PO z PIS !" Nie to jest wojenka polaków z polakami o to, która opcja jest mniej destrukcyjna dla Polski. Trzymający władzę mają się dobrze. Teraz tylko zastanawiają się, czy nam podłożyć PO-PiS, czy też zaoferować nową opcję. Ale opcja dziel i rządź od dawna się sprawdza, więc po co zmieniać to co działa? Jak w następnych wyborach wygra PO, to będę się śmiał tak jak śmiałem się, gdy w jednym głosowaniu p-osłowie PiS zgodnie z własnym sumieniem głosowali za zaostrzeniem prawa aborcyjnego a za dwa tygodnie zgodnie z własnym sumieniem głosowali przeciw. Czy dane nam będzie wyrwanie się z zaklętego kręgu głosowania za mniejszym złem?
  Telewizja kłamie!
 • @lorenco 17:47:40
  Śnieg rzecz może fajna, jeśli dla zabawy służy, czyli narty, sanki, góry. Ja tu jednak do pracy przyjechałem, a w tym przypadku niestety sprawia problemy. Choć nie powiem, dziś jechałem z Łodzi na lubelszczyznę. Łódź pożegnała mnie mrozem -7, samochodem oblepionym przymarzniętym śniegiem, błotem pośniegowym na drodze. Lubelszczyzna przywitała słonkiem, parą bocianów, nie wiem przezimowały czy już przeleciały, co nad drogą którą jechałem przeleciały. No cóż, w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień.... Kontrakt kończę przed świętami, a po świętach zapadam w bagna. Ja, aparat i ptaki. Należy mi się, zasłużyłem na to. A co będzie? Gęsi już się pojawiają, może przeloty kaczek zaliczę. Kiedyś mi się trafił, nie wiedziałem ile różnych gatunków kaczek w okresie przelotów u nas można zobaczyć. Bielaczek, głowienka, wiecznie uciekający gągoł... marzenie, to jest piękno naszej przyrody...
  Telewizja kłamie!
 • @Husky 17:21:00
  W szkole cię nauczono jak obrazki rozpoznawać wyrazy "PiS" i "o.Rydzyk", stad je w tekście wyłapujesz tekstu nie pojmując? Zabrakło obrazka "Pawłowicz", och informacja niepełna. :) Zdejmij beret, wyłącz te media bo informacji z nich płynących prawidłowo odczytać nie potrafisz. Do tego, by ze zmanipulowanej informacji wydobyć prawdę trzeba trochę inteligencji. Oczywiście im głupszy propagandzista tym łatwiej. Ale ty nawet tej informacji od "wyrobów dziennikarskopodobnych" właściwie przeczytać nie potrafisz. Pamiętasz sprawę notki dyplomatycznej z USA, co to jej nie było ale MSZ szukało sprawcy jej ujawnienia :) Nawet na to się załapałeś.
  Telewizja kłamie!
 • @Robik 15:45:34
  Różnica między PO-owską propagandą a PiS-owską polega na różnicy w traktowaniu widza. Jedna kłamała i druga kłamie, manipuluje informacją. Tylko PO-wska wkładała w to trochę inteligencji i szacunku dla społeczeństwa, możliwe, że propagandzistów miała lepiej wykształconych. PiSowska tego szacunku nie ma, informacja z "młota" dla "młota". Stąd bierze się tajemnica, dlaczego inteligencja w naszej wojence polsko polskiej popiera PO, zaś elektorat PiS to znacznym stopniu ludzie podstawówka + ze środowisk wiejskich.
  Telewizja kłamie!
 • Pamiętasz autorze, jak przed 19:30 wychodziło się na spacer przed 19:30
  ale aby nie uronić nic z prawdziwych informacji DTV obracaliśmy telewizor ekranem do okna. W mojej rodzinie (tej jeszcze przed ślubem) ten zwyczaj wszedł na stałe. 9:30 = spacer wieczorny :) Dziś to znacznie trudniejsze, bo tych programów bez liku i godziny różne.

  Polonizować media, no cóż, z pewnością pomysł dobry, tylko od których zacząć, gdyż niektórym polonizowanie myli się z PiSlamizowaniem. Dlatego ja bym zaczął od TV Trwam, prowadzi to to międzynarodowy koncern medialny.

  Ale dziś polonizowanie oznaczałoby PiSlamizowanie a mnie TVPiS "Naród głupi wszystko kupi" to już nadto PiSlamistycznych wartości. Chyba mój rekord oglądania publicystyki tego medium to 15 minut. Po trzecim kłamstwie lub manipulacji mój pilot przełącza na inny program, najlepiej nie polityczny, bo mam już odczyn alergiczny na politykę. Jeśli całe spolonizowane media miałyby wyglądać jak produkcja "wyrobów dziennikarsko-podobnych" z Torunia to zbilżylibyśmy się do tak wysokich standardów jak media Korei płn. Starsi dali by jakoś radę, stara szkoła socjalizmu nauczyła nas czytania między wierszami, a wyroby dziennikarskopodobne są tak żenująco niedołężne w swoich kłamstwach, że nie kłamstwa a ich niedołężność obraża człowieka inteligentnego. Prosto dla elektoratu "podstawówka +"

  Pozdrowienia z pięknej lubelszczyzny, na której dziś zawitałem, tu zwały śniegu, chodzi się w korytarzach po kolana :) Ale naród tu zaradny, tunele już pokopał :).
  Telewizja kłamie!
 • @kula Lis 67 23:31:33
  Biegłych można dobierać, by wyrazili to, co chce prokurator. Patrz wypadek Beaty Szydło, gdzie mieliśmy odpowiedni dobór "biegłych" w tym panią związaną z PiS co miała podważyć wiarygodność świadków, co nie potwierdzali zeznań BOR. Mieliśmy działania wyłączające odpowiedzialność BOR do osobnego śledztwa, by sprawa się przedawniła. Do manipulacji w prokuraturze są całe gotowe schematy.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Repsol 22:38:46
  No cóż w naszej polityce mamy masę dzieci ludzi dawnego systemu, weź np. Beatę Kempę, red. Ziemkiewicza i innych, to też resortowe dzieci. po obu stronach mamy ludzi dawnego systemu, tylko, że niektórzy ślepi na jedno oko. Wykrzykują innym wady, które sami mają. A tak przy okazji, czy dzieci mają odpowiadać za czyny rodziców?
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 22:27:45
  Zadałem ci konkretne pytania, co ze sprawą miał wspólnego prokurator Igor Tuleja oraz czy to on te słowa wypowiedział, że jego zdjęcie tu zamieściłeś. Chyba rzetelny autor wie co robi i nie wstydzi się tego co poczynił. Czytelnik ma prawo zapytać, czyż nie? A może już cenzura obowiązuje jak za dawnych dobrych czasów gdy Polaków skazywali Piotrowicz i Kryże?
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 22:15:21
  To może inne twarze z nadzwyczajnej kasty,
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ef/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_VII_kadencja_Kancelaria_Senatu.JPG/800px-Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_VII_kadencja_Kancelaria_Senatu.JPG

  http://archiwum.rp.pl/artykul/579701-Sedzia-Andrzej-Kryze-nowym-wiceministrem.html
  Jakie wspaniałe postaci, szczególnie ten drugi i jego ojciec.

  Rzeczywiście nadzwyczajna kasta, a nawet sort, że tak powiem. Prezentują sobą wszystkie ideały prokuratorów PiSowskich.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • Sprawa rzeczywiście bulwersująca
  Zmarnowali chłopakowi 18 lat życia a w zasadzie całe życie, bo z pewnością dzięki różnym "inteligentnym inaczej" będzie się za nim ciągnęło piętno więzienia, praktycznie życia musi się uczyć od początku, jeśli ktoś spędził za kratkami 18 lat niestety często nie potrafi sobie życia ułożyć. Kto zrekompensuje jego matce, rodzinie udręki tych lat? Ludzie po długoletnich wyrokach często nie potrafią wrócić do normalnego życia, często popełniają przestępstwa by wrócić do więzienia albo popełniają samobójstwa, jak pokazywał to wspaniały dramat "Skazani na Shawshank".

  Ale teraz zapytam cię autorze o manipulacje, jakie tu dokonałeś, ot takie to typowe dla trolli PiS. Co z tą sprawą miał wspólnego sędzia Igor Tuleja, że jego zdjęcie zamieściłeś? Czy on wypowiedział przypisane mu na zdjęciu słowa? PiS może oczerniać, wyzywać, prawda? Właśnie nie, o czym przekonał się Czarnecki dostając zasłużonego kopa ze stanowiska. Czas by i w Polsce ścigać za takie czyny.
  Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?
 • @Husky 07:29:40
  "kundel nie człowiek.. więc "po ludzku" obce Ci jest ;)"
  Ma wk..ny swoisty język. A ty ciągle obrazkami operujesz. No coż, elektorat podstawówka + ich można okradać a i tak będą się cieszyli, że na słuszną sprawę łożą. O kimś przecież wyrokowiec, alimenciarz mówił Naród głupi wszystko kupi.

  Rząd jakoś się wyżywi powiedział Urban, ale widać musi być to inteligentny rząd, bo matołki PiS to i za swą pensję ledwo do pierwszego dożyć potrafią.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 19:51:48
  Jak żyć Husky.
  Gowinowi nie starcza do pierwszego, Husky, jak żyć
  Zalewskiej nie stać było na kampanię wyboczą, sfinansowało PCK, Husky, jak żyć
  Wojewoda, który w czasie kataklizmu uznał, że najważniejsze są imieniny biskupa a żołnierze nie są do sprzątania liści dostał tyko 28 tys zł nagrody. - Husky, jak żyć
  Tadeusz R. z przedsiębiorstw państwowych otrzymuje tyle co kot napłakał - Husky, jak żyć
  Grupa niekompetentnych z "zespołem Macierewicza" na parówki, puszki, rozwalony garaż i kompromitujące teorie dostała tylko 2 mln zł - Husky, jak żyć.
  Burmistrz Pcimia, za głodową pensję odtwarza CPN, Husky, jak żyć
  Morawiecki musi rozpisywać swój majątek na różne osoby, by się nie wydało ile ma - Husky, jak żyć
  Wystraszona wiceminister złośliwie przyznaną jej nagrodę odesłała jednym kliknięciem myszki, ale żaden bank takiej funkcji nie oferuje -Husky, jak żyć
  PiS chciał na wykradzionym placu postawić dwa pomniki L. Kaczyńskiego oraz jego ofiar w formie drabinki dla "modlitw" a tu radni Warszawy się nie zgadzają - Husky, jak żyć
  USA chce narzucić cła na stal, państwa Unii a Korea płd negocjują, a tu zgodnie z prawdziwą notką którą znamy dzięki Onet nikt naszych dypłomatołków przyjąć nie chce - Husky, jak żyć
  Ma rację wk..ny z biedy PiS na lepszych trolli nie stać - Husky, jak żyć
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @wk..ny 21:44:11
  Jak najbardziej zgoda, żaden polityk nie odpowiadał za swe czyny jak odpowiadać powinien. Ręka rękę myje, nikt drugiemu krzywdy nie uczyni. PiS szło do wyborów wymieniając wszystkie wady PO-PSL, ale po wyborach to co robiło PO-PSL na jeszcze wyższe poziomy wynieśli. Dla mnie idealnym wręcz przykładem cynizmu jest zastąpienie przestępstwa kumoterstwa prawem do kumoterstwa, gdy przed wyborami mocno uwypuklali przypadku kumoterstwa, gdy były procesy w przypadku nacisków, by dane stanowisko zajął ktoś wskazany przez któregoś z polityków.
  Cała nasza kasta polityczna działa podobnie, tyle, że lemingi PiS wierzą, że przestępstwa ich pupili to przestępstwa patriotyczne.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @wk..ny 18:30:38
  Że była upolityczniona to zgoda, tyle, że nie w tym stopniu co teraz. Wyobrażasz sobie za którejkolwiek poprzedniej formacji rządzącej, że większość w KRS to kolesie ministra sprawiedliwości?
  http://s.redefine.pl/file/o2/redefine/cp/wk/wkimepx7isvrt39x3bj4tryynhzo78sm.jpg
  Co do wypadku, to winę za w moim najgłębszym przekonaniu bezsprzecznie ponosi BOR, i Szydło (zgodnie z zeznaniami jednego z Borowikow, Szydło kazała wyłączać syreny, oraz przez nie zapięcie pasów). Przerażający jest tylko sposób manipulacji przy działaniach prokuratury. Tak prowadzenie sprawy, by nie można było zbadać odpowiedzialności sprawcy.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 17:36:15
  Pewnie robiłeś jakieś badania z tym 99.9%, z pewnością na reprezentatywnej grupie z lokalu przy Nowogrodzkiej. Jedno wiem, że pałający "miłością PiS" dowolnego wroga Polski są gotowi poprzeć, by tylko dokopać komuś z PO. Politycznych prostytutek ci u na dostatek. Choćby taki Czarnecki, co szedł gdzie lepiej dają.

  Nigdy nie wierzyłem w żadne "lokomotywy wyborcze", to taka łechta dla zdechłej ambicji polityków. Zdechła to lokomotywa. Czy "zapierdoli wszystkie pieniądze z kampanii" tego nie wiem, przekonany jestem za to, że gdyby to był Tadeusz R to z pewnością by to zrobił i jeszcze powiedział, że to tyle co kot napłakał.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 15:22:21
  Wiesz co? Gdybym wykonał taki telefon i został PiSiewiczem to chyba bym się w rodzinie ani wśród znajomych pokazać nie mógł. Ja to chyba mam pecha, bo PiS podobnież popiera 40% Polaków, a ja jak 1 na 10 popierającego PiS znajdę to już jest dość dobry wynik. :)

  A Sikorski, no cóż nie gustuję w facetach, więc nie wiem czy on taki ładny :) Ale ty Husky popierasz zdanie ruskiego polityka? No no no... cóż to ta "miłość PiS" z człowieka robi?

  Mówisz o 1 kwietnia, kto wie, może 1 kwietnia napiszę, "PiS to partia ludzi uczciwych i patriotów"? :) Ale boję się, że na ten dowcip nawet najgłupszy się nie załapie.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 07:45:24
  Powtarzasz się Husky jak nie przymierzając kolesie Szydło w czasie afery z czarnymi bilbordami, wspierającej upolitycznienie prokuratury i sądów, co przerażeni, że tak mało haków na środowiska sędziowskie są w stanie znaleźć nieżyjącego już o dłuższego czasu sędziego po bilbordach ciągali.

  Jak sam widzisz za czasów rządów Przestępców i Spiskowców afera goni aferę, przestępstwo kumoterstwa wyniesiono do rangi prawa. Ogomne pieniądze wyprowadzane są na prywatne konta, PiSiewicze obsadzeni w spółkach państwowych opłacają się z pieniędzy tych spółek. Masz aferę PCK, z funduszów którego finansowano kampanię wyborczą, ludzie, co powinni dziś spowiadać się przed prokuratorem jak Kogut, jak Biernacki na ławach senatorskich z ramienia PiS zasiadają a ty pojedynczych drobnych złodziejaszków w togach wyciągasz jako sztandar za upartyjnieniem sądów. Husky, naprawdę, s powodu jednego pijanego księdza prowadzącego samochód rozwiążmy KRK. Załóżmy nowy, biskupami sami kolesie, jak w KRS Ziobry, gdzie większość to osoby z nim powiązane.

  Jak już Polacy przejmą władzę, to to wszystko będzie trzeba wypalać, jak dziś Błaszczak wypala to co do MSW nalazło za Macierewicza.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 22:30:35
  A czy ty czytasz ze zrozumieniem? Sam wypadek spowodowany najprawdopodobniej przez kolumnę Beaty Szydło, bo wszelkie poszlaki o tym świadczą jest tylko tłem dla pokazania do czego prowadzi i jaki cel miało upartyjnienie prokuratury oraz sądów. O tym co prawda już pisałem, w dyskusjach w czasie przejmowania prokuratur, tyle, że teraz mamy jaskrawy dowód jak upartyjniona prokuratura służy interesom partii a nie sprawiedliwości społecznej.
  Widzisz, ja nie pałam ślepą nienawiścią jak ty do Donalda Tuska i innych polityków PO, co pokazują wstawiane obrazki, Jak przyjdzie pora na Tadeusza R. czy Pawłowicz z pewnością o nich napiszę. O ile Pawłowicz ostatnio nie jest aktywna, to Tadeusz R przyjął kolejne tysiące złotych, tym razem od MSZ jako ratę za swój "najdroższy patriotyzm". Tak więc z pewnością będzie o czym pisać a później rozliczać.
  Z Siemioniakiem się zgadzam, Politycy zwykle nie są normalnymi ludźmi, a ponieważ nie spotkał się z nienormalnymi z PiS a tylko z nienormalnymi z PO, to tak to określił.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 20:58:17
  To, że partia kontroluje prokuraturę i sądy to z pewnością rozwiązania bolszewickie, zresztą wiele rozwiązań proponowanych przez PiS to rozwiązania rodem z socjalizmu, jak przykładowo soboty bez handlu. Ziobrze kontrola nad sądami potrzebna dla wygrania prywatnego procesu z lekarzami, to też może być pokazówka arogancji władzy, no ale nie bawię się teraz w wróżkę. Na razie będzie cyrk p.t. Macierewicz udowadnia zamach, na którego potwierdzenie nie ma żadnego dowodu.
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury
 • @Husky 19:49:56
  http://www.lublin112.pl/pijany-ksiadz-spowodowal-kolizje-wiezienia-pojdzie-zaplaci-grzywne/

  No to Husky rozwiązujemy Kościół, czy też przejmujemy nad nim władzę? :)
  Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031