Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • Banaś jest typowym urzędnikiem PiS
  Każdy z nich ma na sumieniu różnego rodzaju przekręty finansowe, jak choćby willa Banasia z pokojami na godziny. Wystarczy popatrzeć, że działają oni zgodnie z metodami mafijnymi. Morawiecki, Szumowski są ludźmi nic nie posiadającymi bogate są ich bliższe i dalsze rodziny. Zaraz po kradzieży następuje rozmycie własności, by odebranie było bardzo trudne.

  Tak więc mamy przykład boju dwóch mafii a to może Polakom pokazać jak bardzo rozkradany jest nasz kraj przez tę złodziejską formację. W sumie mimo przekrętow Banasia czyni dobrze dla nas, gdyż pokazuje znacznie większe przekręty, a przecież NIK właśnie ku temu zostało powołane. Teraz chroniąc własne interesy mafia PiS za pomocą prokuratury ubezwłasnowolnionej przez Ziobro będzie chciała zniszczyć Banasia. Tak jak w zupełnej ciszy niszczy się tego agenta CBA co wykrył "łudząco podobnego do Kuchcińskiego" co w przybytkach braci R. uczył nastolatkę seksu. Cały mechanizm mający pokazać iż drogi są dwie, albo kryjesz nasze przekręty albo cię zniszczymy. Ku temu zbiegała tzw. reforma sądownictwa (kasty trolli Ziobro), by przejąć je dla ochrony własnych przestępców.
  Zarzuty wobec Prezesa NIK Mariana Banasia
 • Wypada przywitać nowego kolegę po staropolsku, chlebem i solą
  choć przy tych temperaturach to raczej woda by się przydała, ognista to dopiero wieczorem. A co do trollików, to końcówkę zeszłego roku mieli dość kiepsko, wylatywali z polskich portali seryjnie. Niektorzy z takim przyśpieszeniem, że gupili setki tekstów, tysiące komentatorów :)

  A drobne spory zawsze są pożądane, bo to oznacza, że jeszcze myśiimy a nie myślimy tylko to, co nam myśleć pozwolą.
  Zmiana w administracji
 • Podczas któryś z ćwiczeń wojskowych
  określono zdolność naszych wojsk do obrony przed atakiem ze strony Rosji na 5 dni, to akurat tyle, by wojska amerykańskie zdołały wycofać się na teren Niemiec. A o tym, że się wycofują będziemy powiadamiani informacjami o uszkodzonych mostach, karambolach drogowych, cysternach z paliwem w większych lub mniejszych zbiornikach wodnych. To wszystko dzieje się na co dzień, a co dopiero mówić gdy będą uciekali w popłochu?

  My nie jesteśmy po to, by nas bronić a po to, by płacić i kupować to, co im zalega w magazynach. Ostatnio Błaszczak kupuje czołgi abrams (70T wagi), których ciężar przekracza nośność znakomitej większości naszych mostów, zaś paliwożerność możliwości naszych rafinerii .
  Ewakuacja i ucieczka z Afganistanu
 • @Wican 22:06:05
  Kaczyński nigdy wysokich lotów nie był, stąd jego polityka kadrowa opiera się na takich, na których ma haki, dla przykładu podam tu Marka Suskiego, co dziś za pożytecznego idiotę robi. Kaczyński złapał go na akcję Pierwszak, czyli aferę łapówkową w Radomiu. Druga opcja, to typowa polityczna wazelina. Ci matkę sprzedadzą za korzyści polityczne. Stąd PiS to partia przeżarta do cna złodziejstwem i kumoterstwem. Jedyny co nie ma żony i dzieci w spółkach skarbu państwa to Kaczyński. Stąd dyplomacja PiS to "dyplomatołki", nikt nie podejmie decyzji, a jak wytyczne przyjdą z Nowogrodzkiej to już sprawa przegłosowana.
  Wystarczy popatrzeć na dietetyczkę - co dwa razy jako jedyna kandydowała na stanowisko i dwa razy ze sobą przegrała. Po prostu pośmiewisko dyplomacji międzynarodowej.
  D. Tusk - dybuk Polski
 • @kula Lis 69 19:32:34
  Szanowny Kula Lis, zalecał bym trochę książek historycznych, w razie problemów z czytaniem serial "4 pancernych i pies", tam też był taki jak "Tusk", nazywał się Gustlik. Pamiętam z dzieciństwa, był taki serial "Gruby", też poruszał problemy tych "niemców" co pozostali, gdy ci co się za Niemców uważali z do Niemiec zwiali.

  Są takie portale dla "narodu głupiego, co wszystko kupi", tam wasze opowiastki z pewnością kupią. Ja zbyt dużo po grobach Polaków, w tym przybyszy jak "olendrzy", jeździłem, by na taką idioten-papkę się łapać. No ale Polak zna historię swego kraju, "prawdziwy paliak" waszymi historyjkami się żywi.
  Poszukaj lepiej ile kibitek carscy pradziadowie Balbiny na Sybir odprowadzili, to z pewnością będzie dla was pasjonujące zajęcie. Carska służba była długą służbą, na wiele był czas.
  D. Tusk - dybuk Polski
 • @kula Lis 69 06:40:59
  Jeśli już tych tytułów używamy to mówmy o "Oskarze " i "Balbinie". Ostatecznie teczki operacyjnek Kaczyńskiego nie znamy a wiele poszlak (np, szybka akcja w szafie Kiszczaka) pokazuje iż mogła być ciekawa.

  Jak już wcześniej pisałem, "Balbina" jest nieudacznikiem politycznym co nie potrafi prowadzić polityki zagranicznej, wszyscy go wykiwają i Donald Tusk, czy też Orban. Poziom frustracji pokazują szwadrony policyjne pilnujące jego domu. Myślę, e dla Polaków byłoby taniej, gdyby zamknąć go w celi któregoś z dobrze pilnowanych ośrodków penitencjarnych, choćby za naciski, by z łamaniem prawa przeprowadzić wybory kopertowe.
  Przyjazd Donalda Tuska spowodowało wypełznięcie najciemniejszych i najgłupszych sił zaangażowanych w PiSowskiej propagandzie dyplomowanego kłamcy Kurskiego. Atak za atakiem, pomówienia, negatywny montaż materiałów. To tylko pokazuje poziom frustracji nieudaczników.
  Strach jest na tyle mocny, że zaczęli nawet przyznawać się do podstaw swojej złodziejskiej polityki, nepotyzmu. Oni wiedzą, że gdy Polacy przejmą władzę, to ich miejscem obrad będzie spacerniak.

  Nie jestem zwolennikiem Tuska, ale obserwacja naszej sceny politycznej pokazuje, że patologiczni złodzieje, nepoci, wazeliniarze na głowach, w ramach czapki, noszą otwarte ogniska. Działania Banasia nie da się długo blokować siłami kasty trolli mr. Zero. Któregoś dnia Polacy te przekręty rozliczą i stosownie ukarzą. I nie pomoże "bezdomność" Morawieckiego, Szumowskiego.
  D. Tusk - dybuk Polski
 • @krzysztofjaw 22:33:55
  Panie Krzysztofie, o sprawności jako polityka nie świadczy fakt, czy ktoś jest "kamerdynerem", jak to Pan uważa, a czy potrafi w polityce przeprowadzić swoje sprawy. Jak wiemy, politykę zagraniczną PiS można określić jednym słowem "dyplomatołki". Z ekipy PiS posłanej do PE chyba tylko jedno dane z litości stanowisko dostali. PiS posłało "dietetyków" co tylko diety pobierają a nic dla Polski zrobić nie potrafią. W bezpośrednich staqrciach wyborczych Tusk/Kaczyński, Tusk bije Kaczyńskiego na głowę. To jest właśnie podstawa oceny sprawności politycznej polityka.

  Co dobrego dla Polski zrobiła PiS? Skłóciła nas nawet z "wodami Bałtyku"? Bo Kaczyński potrafi rządzić tylko hakami, co powoduje, że dany człowiek tańczy jak sobie Kaczyński wymyśli. Patrz jak Morawiecki naraził się na odpowiedzialność przed T.S. by tylko zrealizować pomysł "wyborów kopertowych". Polska jest za mała, by narzucać innym krajom swą wolę, Kaczyński zbyt .... by to zrozumieć. Trzeba układów na bazie interesów a nie wymuszanie woli oderwanego od życia "pseudostratega", co nawet Polaków się boi. Patrz: kordony ochroniarzy wokół jego domu.
  PiS dało nam największy w historii nepotyzm, mafię paliwową w gabinecie Banasia, trolli w gabinecie Ziobro, przywrócenie standardów PZPR w sądownictwie, mediach (szczekaczka Kurskiego) największy przyrost zadłużenia, no i prom pasażerski, helikoptery budowane we współpracy z Ukrainą, lotnisko dla wron w Baranowie, dworzec kolejowy Szydło i wiele innych. W dziedzinie sądownictwa wypadek samochodowy w Oświęcimiu spowodowany przez ochronę Szydło, którego nie można ocenić, bo przez rok prokuratura nie potrafiła ocenić, czy kolumna była kolumną uprzywilejowaną czy też nie.
  Panie Krzysztofie, PiS nie dało Polsce nic. Nawet program 500+ okazał się fiaskiem, bo nie zwiększył dzietności a doprowadził do braku najtańszej siły roboczej niezbędnej w rolnictwie.
  D. Tusk - dybuk Polski
 • Nie myślałem, że powrót D. Tuska wywoła takie pokłady frustracji w PiS.
  Prawda, że jest politykiem o niebo sprawniejszym niż oderwany od rzeczywistości wystraszony Kaczyński, co wymaga armi ochroniarzy, by w domu czuć się bezpiecznie. Szczekaczka kurskiego odchodzi od zmysłów, stosuje wszelkie nieuczciwe chwyty, jakie zna. Ogólnie jest wesoło

  Choć nie dawałem Tuskowi dużych szans, szczególnie, iż czas powrotu to czas ogórkowy, ale widząc rozwolnienie u złodziei, nepotów, nieudaczników spod znaku Przekręty i Szmal, kto wie?

  Jest jeden plus powrotu Donalda Tuska, PiS publicznie przyznał się do złodziejstwa i nepotyzmu, którym bije wszystkie wcześniejsze formacje a dotychczas jak ślepcy nie chcieli tego zobaczyć.
  D. Tusk - dybuk Polski
 • Duch Święty nie jest Bogiem, bo gdyby był, to mamy wielobóstwo
  Trzech Bogów, Bóg Ojciec, Jezus i Duch święty.
  Samo bóstwo Jezusa jest różnie rozumiane. Dla chrześcijan po reformie Pawła Jezus był Bogiem od "Zwiastowania"
  Dla Kościoła Jerozolimskiego (sekty w Judaizmie pod wodzą Jakuba, Brata Pańskiego, reprezentowanego przez Apostołów - Uczniów Jezusa, jezus urodził się jako człowiek, lez ze względu na jego Cechy, został powołany przez Boga Ojca na swego Syna, podczas chrztu w Jordanie.
  Więc jeśli już Boskość Jezusa, przynajmniej moment, gdy stał się "Osobą Boską" nie jest jednoznaczna, co można powiedzieć o Duchu Świętym?
  Duch święty jest "Osobą Boską", cząstką Boga pozostawioną na ziemi dla czuwania nad Kościołem.
  To jego obecność w Kościele, przekazywana w sakramencie bierzmowania definiuje, czy to Kościół Jezusa, czy też nie. To jednak boli kościoły protestanckie, które nie mogą się wykazać ciągłością przekazywania Ducha Świętego.
  Bóstwo Ducha Świętego
 • @interesariusz z PL & puuq
  PiSyzacja mediów to upartyjnienie danych mediów wzorem czasów PRL, czyli media reprezentują interes partii a nie Polski, co możemy zobaczyć zarówno w TVPiS, jak i podczas afery z PR3, gdzie pokazano jak SMS nakazywano dziennikarzom poruszać pewne tematy i zakazywano mówienia o innych.

  Nie mam nic do edukacyjnej roli mediów, ostatecznie to powinny robić, ale sprzeciwiam się kłamstwu, manipulacjom, przekręcaniu prawdy naukowej.

  Pytasz o propagandę wysokich lotów? Sienkiewicz, Matejko. To dzieła dalekie od prawdy historycznej ale tworzone "ku pokrzepieniu serc".
  Ład medialny w Polsce.
 • @Yarpen Zirgin 15:44:18
  TVN jest amerykańską stacją medialną reprezentującą interesy USA, nie PO. Propaganda PiS gotowa jest przypisać wszelkie grupy interesu PO, bo oni są "jedynymi prawdziwymi paliakami". Propaganda PiS jest propaganą najniższego lotu opartą na kłamstwach i półprawdach skierowaną do ludzi o najniższej wiedzy. PiS probowało uśmiechać się do USA, ale oni z nikim nie są w stanie się dogadać, nie dlatego, że reprezentują stronę Polską a dlatego, że nikt nie pójdzie na układ z Kaczyńskim wymagającym bezwzględnego realizowania jego jakże często oderwanych od rzeczywistości pomysłów. Stąd "szlak sukcesów międzynarodowych PiS". Nasza reprezentacja w PE to dietetycy, pobierają dietę i tyle mogą.
  Ład medialny w Polsce.
 • Nie nazywajmy polonizacją, tego co polonizacją nie jest
  Jest to proces PiSyzacji mediów. Media prowadzone przez Kurskiego (kłamcę wyrokami potwierdzonego) można tylko porównać do czasów Urbana. Przejęcie PR 3 przez agenturę PiS doprowadziło do marginalizacji jednej z lepszych stacji radiowych. PiSyzacja nie jest polonizacją a upartyjnieniem danego medium. To proces powrotu w mediach do czasów PRL.
  Ład medialny w Polsce.
 • @kula Lis 69 16:56:15
  Pytaj dziennikarzy, ja osobiście nie wierzę, by dziś Donald Tusk zrobił ponownie karierę w polskiej polityce, ale fajnie popatrzeć jakie rozwolnienie wśród PiS i prawactwa wzbudza sam fakt jego powrotu. Ostatecznie bilans zysków i strat między Tuskiem i Kaczyńskim jak na dłoni pokazuje jakim nieudacznikiem politycznym jest Kaczyński.
  Czy "wnuczek dziadka z Wermachtu" wyjaśni Smoleńsk?
 • @Wican 16:08:37
  Nie chcę tu prowadzić pełnej analizy życiorysu Józefa Tuska, bo to przekracza zakres komentarza, ale faktem jest, że na zdjęciu, na które powołuje się autor nie ma nikogo z rodziny Donalda Tuska, bo w czasie kiedy wykonano to zdjęcie Niemcy bazowali wyłącznie na poborze z niemieckich landów. Autor oraz Kula Lis poszukują głupszych od siebie, pewnie że wśród niedouczonego prawactwa, popleczników znajdą, ale należy chronić Polaków przed tak prymitywną propagandą.

  Ostatnio widziałem dowcip na czasie. "Wujek, który był w PZPR wyzywa mnie od komuchów, dlatego, że nie głosuję na PiS..." Taki to prawacki patriotyzm.

  Ale znacznie ciekawszym byłaby historia pewnej rodziny żydowskiej spod Odessy, co dała linię żeńską "patriotycznej" polskiej rodzinie, która dwa pokolenia wstecz po polsku jeszcze nie mówiła, a potomkini jako wzorzec katolickiej kobiety ma kilka dzieci, każde z innym mężem.
  Ot wzorce, na których powinniśmy się opierać.
  Czy "wnuczek dziadka z Wermachtu" wyjaśni Smoleńsk?
 • @kula Lis 69 16:16:35
  Tym razem masz pełną rację, elektorat który głosował na złodziei, Szumowski, Morawiecki, kłamców, Kurski, Kaczyński Macierewicz (potwierdzone wyrokami), ludzi posługujących się pomówieniami, jak grupa trolli w gabinecie Ziobro.
  Można pogratulować elektoratowi PiS, wycieczek promem, pod którego stępkę poświęcił Morawiecki, wojsku tych helikopterów, które z Ukraińcami budujemy, tego baby boom, które mamy dzięki 500+ Chwała elektoratowi opozycji, że idiotów z siebie nie dali zrobić.
  Czy "wnuczek dziadka z Wermachtu" wyjaśni Smoleńsk?
 • @kula Lis 69 08:01:09
  Cała ferajna postmagdalenkowa już dawno stęchła, i ci ci się frateryzowali i ci co się nie frateryzowali. Jeśli chodzi o PiS to już dawno walorami zapachowymi rzymskie Garum przypomina. Przekręty i Szmal oraz obrona pedofili to ich znak.
  Czy "wnuczek dziadka z Wermachtu" wyjaśni Smoleńsk?
 • Autorze, ja wiem propaganda PiS opiera się na tych co w szkołach
  zaludniali "ośle ławki". Wiem że na wieść o powrocie Donalda Tuska prawactwo dostało obłędu ale miejmy litość nad "narodem głupim co wszystko kupi" Ostatecznie jak historia niesie Donald Tusk z reguły sprawiał tęgie baty Kaczyńskiemu.

  Wystarczy popatrzyć na datę wykonania zdjęcia, wrzesień 1939. W tym okresie w armii niemieckiej służyli wyłącznie Niemcy i Austriacy, Pobór do Wermachtu z zajętych ziem Polski rozpoczął się nie wcześniej niż wiosną 1940 roku, zaś, żeby zostać kierowcą oficerów należało jeszcze przejść szkolenie.
  J.Tusk do marca 1940 przebywał w obozie koncentracyjnym, do armii niemieckiej wcielony został dopiero w sierpniu 1944 roku.

  Miej litość nad "prawackim ludem ułomnym", ich trzeba uczyć historii Polski, bo ze szkoły niewiele wynieśli a nie wsadzać im do głowy papki kłamstw rodem z potwierdzonego wyrokami kłamcy Kurskiego.
  Czy "wnuczek dziadka z Wermachtu" wyjaśni Smoleńsk?
 • Ukraina to kraj walczący o własną tożsamość, szczególnie im potrzebną
  w czasach konfliktu z Rosją. Za czasów opisywanych przez Sienkiewicza były to typowe ziemie zamieszkiwane wyłącznie przez tych, którzy gdzie indziej mieszkać nie mogli, uciekinierów przed prawem Polski, Rusi, Ukrainy, Tatarów. Do tego doszły jeszcze wywózki za czasów Katarzyny, gdzie wywieziono z Krymu większość tatarów. Naród bez wspólnego języka, Ukraiński to język powstały w Galicji na wschodzie Ukrainy zupełnie nieznany. W centralnej części Ukrainy posługują się j. ruskim.
  Łatwiej im powiedzieć "ja z Ukrainy", niż "ja Ukrainiec", stąd takie rozpaczliwe próby budowania tożsamości narodowej.
  Rdzenni mieszkańcy Ukrainy.
 • @werka1321 23:40:17
  Oczywiście, że można nie lubić danej zupy, choć zwykle jest tego powód, albo nie smakuje nam jakiś składnik, albo źle się po nim czujemy.
  To, że w Europie "nie lubią PiS-Polski też ma powód, dobrze to ujął Bartoszewski "dyplomatołki". Upierać się przy 27:1, inne idiotyczne posunięcia naszego rządu. Polska nie ma żadnych sojuszy strategicznych, bo nikt nie będzie skakał pod wskazówki Kaczyńskiego. Posłaliśmy do PE kółko gospodyń wiejskich, nie było nikogo, kto mógłby zając ważne stanowisko. Nikt nie podejmie decyzji, a jak przyjdą wskazówki z Nowogrodzkiej to już dawno sprawę rozstrzygnięto. Tak więc mamy "dietetyków" zaś z Polską nikt się nie liczy.
  Grupa UNC1151 – sąsiedzi nie lubią Polski
 • To było wiadome, od samego początku,
  tylko, że nie dało się tego wyjaśnić tym, co się za 500+ sprzedali. Ale cóż wymagać od tych, co wycenili się na 500 zł.
  Praktycznie słowa Bartoszewskiego o dyplomatołkach spełniły się w 100%.
  Czas wysłać pijaczyny Magdalenkowe na trawkę. Tylko, kim zastąpić?
  Ziemkiewicz a Konfederacja

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031