Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
292 posty 6255 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @Repsol 23:34:14
  Pooglądaj sobie to
  https://www.youtube.com/watch?v=NbH9DBYDOuA
  Wtedy porozmawiamy o samolotach, co straciły siłę nośną w jednym skrzydle na niewielkiej wysokości. Tak dla informacji, nikt nie przeżył.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @zygmuntbialas 20:28:03
  Chcesz dowodu odlotu? masz dostęp do zapisu rozmów miedzy kontrolą lotu na Okęciu a TU 154? Masz ten zapis? Pamiętaj, że nic nie zobowiązuje kontrolę lotów do czynienia swych zapisów jawnych? Ż żadnego przepisu prawa nie wynika obowiązek przesłania ci tych zapisów. To po twojej stronie stoi udowodnienie, że odlot nie nastąpił. Ilu masz świadków, którzy byli uprawnionymi do kontrolowania lotu, co twierdzą, że lotu nie było. Masz stacje cywilne, masz stacje wojskowe. Ktoś zaprzecza lotowi?
  Co więcej na aparatach komórkowych ofiar były zdjęcia z lotu. . Też zdjęcia z przedstawienia teatralnego?

  Wymaganie, by mnie, na komputer dostarczono materiały traktowane jako poufne, to megalomania. Określenie "Najpierw trzeba mieć dowody na odlot Tu-154M 101. Powtórzę, że takich dowodów nie ma, tylko liche podróbki." ośmiesza tylko autora tych słów. Proszę o potwierdzenie obowiązku służb kontroli strefy powietrznej nas Polską, Białorusią, Rosją, do dostarczenia takich danych? Masz takie? Nie? To nikt nie miał obowiązku a nawet prawa, by ci te dane dostarczyć. A to, co najwyżej możesz twierdzić, że nie mam danych, by potwierdzić start TU 154 M.

  Nie mam, żadnego potwierdzenia, że lot się odbył, bo nie jestem uprawniony do otrzymania takiego potwierdzenia, czyli nic dziwnego. Póki nie przedstawisz dokumentów, musisz twierdzić, lot się odbył, ale ja nie mam tego potwierdzenia, bo nic nie wskazuje, bym mieć musiał, zaś ja nic nie zrobiłem, by takie potwierdzenie uzyskać.
  Mylę się?
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @Repsol 22:24:07
  Czy muszę rozważać hangar 21, w którym nie wiadomo co się działo a co nie? Określam prosto, ze źródeł jednego z członków rodziny (zdobytych tu na neonie wiem, i w nie wierzę, że 4:30 osoba ta pożegnała się z żoną. Dojazd na lotnisko, ile czasu, nie wiem. Wiem za to, że w przypadku zwykłego lotu trzeba być na lotnisku na 2 godziny przed odlotem, odlot był planowany na 7, to, że Kaczyński zaspał nie ma znaczenia, ci ludzie czekali na tego ostatniego gościa już w samolocie. Czyli idąc od 7:00 w dół, obecność na lotnisku minimum o 5:00, myślę, że kontrola w przypadku lotu z prezydentem była dokładniejsza, więc dłuższa, ale pal sześć, niech będzie 2 godziny, czyli piąta rano. Osoba o której mówię miała 30 minut na dotarcie z domu na lotnisko, długo? Coś się nie zgadza?

  Myślę, że "bajkowi zamachowcy" nie poruszali się sprzętem rodem z scince fiction, więc czas przelotu żywych i martwych byłby ten sam. Masz do zmasakrowania 96 osób, po średnio 70 kg wagi każdy. 7 ton szczątków ludzkich do zmasakrowania, do rozniesienia po miejscu katastrofy. Rusza myślenie? Zaczynasz jarzyć? Pomyśl?

  Widzisz, inżynier nie raz nie mając pełnych danych, rozważa warunki brzegowe. Warunki, których spełnienie zapewni iż konstrukcja się nie zawali, choć wie, że można by zbudować trochę tańszą, ale nie ma pewności, ze się nie zawali. Z ogromną nadmiarowością budowano katerdry takie jak Notre Dam w Paryzu, stąd po dziś stoją. Mniej nadmiarowe konstrukcję się rozpadły.

  A tu warunkami brzegowymi jest czas. W tym czasie tego zadania nie da się wykonać, bez względu na nakłady. Zaś użycie ogromnych nakładów, pozwalających na rozniesienie 7 ton szczątków ludzkich w terenie dość gęsto zabudowanym, przedmieścia miasta, bez pojawienia się świadków, to rzecz niemożliwa. Maskirowka to bzdura, chyba, że założymy, że zamachowcy mieli możliwość zatrzymania czasu. Jeśli udowodnisz że takie możliwości mieli, zaczynam rozważać hangary 21.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @Repsol 15:39:40
  Widzisz Repsol, Zawisza nie dał się wciągnąć w tę sztuczną mgłę, widział mapy pogodowe z tego dnia. Synoptycy mówią, że utworzenie sztucznie takiej mgły na takim obszarze, by nikt nie zobaczył instalacji ją produkujących nie jest możliwe.
  Widzisz, Zawisza gdy był dzieckiem słuchał bajek, później swoim dzieciom bajki opowiadał, więc potrafi rozróżnić bajkę od prawdy.

  No cóż, nie jest wstydem, gdy jak dziecko w bajki wierzymy, takie prawo dziecka. Jednak wstydem jest wiara w bajki jako człowiek dorosły. To dedykuję autorowi i innym słuchaczom bajek o tym jak to dzielny Lech pokonywał czarnoksiężnika, co sztuczną mgłę wyczarował, wróżkę, co stworzyła bombę termobaryczną, która niszczy konstrukcję samolotu ale nie powoduje odparowania ciał ludzi będących w jej pobliżu. Nasi eksperci z "zespołem Macierewicza" rozwalili garaż i nikt nie pomyślał, co dzieje się z ciałem człowieka, będącego w środku? Czy aż tak nasze szkolnictwo upadło?
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @Tiamat 12:40:46
  To była wycieczka na cmentarz w Katyniu, miejsce które L.K. odwiedzał tylko w latach ważnych dla PiS wyborów. Miało być to miejsce, gdzie L.K chciał rozpocząć odrabianie bardzo niskiej oceny społecznej jego prezydentury.
  Jest to lotnisko zamknięte, otwierane okazjonalnie ze sprzętem, którego świetność to lata końca II wojny światowej, z dokładnością naprowadzania taką, że kontrolerów zaskoczyło to, iż nasz JAK 40 wylądował. Im się wydawało, że odeszli na 2 krąg. Dlatego były określone warunki lądowania, które nie uwzględniały naprowadzania, pilot miał widzieć lotnisko i dopiero wtedy lądować. Zaś dowódca wojskowy, każdy wie kto, i nie jest to kapitan Protasiuk, doprowadził do katastrofy, bo musieli próbować lądować aż do skutku (Kazana), bo pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji, gdzie odlecieć.

  ILS, o którego przenośnej wersji wiedzą tylko okłamani przez trolli PiS laicy, ustawia się przez dłuższy czas, wykonując wiele nalotów kontrolnych. TO nie walizka, którą można przywieźć rozłożyć i już jest. Wiem to od człowieka, który te ustawienia dokonuje. On na teorie tych z "zespołem Macierewicza", teorie maskirowki parska śmiechem.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @zygmuntbialas 11:30:31 35stan
  Trudno pożegnać się z bajką, którą się opowiadało przez 7 lat. Ten film kładzie maskirowkę, kładzie opowiadanie o przygotowaniu katastrofy.
  Po pierwsze bez możliwości zatrzymania czasu, a tu myślę że nikt z tu dyskutujących nie wierzy, że "zamachowcy" mieli możliwość zatrzymania czasu, bo inaczej mamy problem psychiatryczny, nie było czasu, by ludzi, którzy ok. 4:30 opuszczali dom w Warszawie znaleźć na Severnym, w formie ciała ofiary katastrofy którego obrażenia patomorfolodzy określają jako ofiarę katastrofy komunikacyjnej. Po prostu nie było czasu.

  A teraz druga ciekawostka. W lotnictwie, zresztą nie tylko tam, w wielu maszynach ważne elementy mają wygrawerowane numery seryjne. Każdy mechanik wymieniając część w dokumentach wpisuje numer seryjny części wymontowanej i numer seryjny części zamontowanej. Nawet nasze samochody, którymi jeździmy codziennie mają numery seryjne ważniejszych elementów. Ot taki kolejny zonk, który kładzie na łopatki kolejne twierdzenie, zrzucono tam części z innych samolotów, nie rzucono, bo musiano by wyprodukować kolejną kopię samolotu 101 z wszystkimi numerami seryjnymi zgodnymi z tymi jakie były w 101, zgodnie z dokumentami. Oczywiście, żaden z nas tego nie sprawdzi, bo nie ma w internecie takich danych, ale dla osoby, która ma dostęp do takich informacji, jest to banalnie proste. Każdy, kto zna cyfry jest w stanie dokonać ekspertyzy.

  Tak więc można sobie opowiadać bajki o makirowce, tak jak naszym dzieciom opowiadamy bajki o Kopciuszku. Póki nie udowodnimy, że jest możliwość zatrzymania czasu, maskirowka to już historia, tak jak sztuczna mgła, wielki magnes ściągający duraluminium, czy też hel.
  Jeśli ludzie sprawdzający rzetelnie spisali numery seryjne elementów, a to zawsze można sprawdzić, to podmiany samolotów nie było.
  C.B.D.U (Co Było Do Udowodnienia)

  A co do prof. Dakowskiego, dla mnie zbłaźnił się, gdy siekierą ustawioną ostrzem do drewna zasymilował zderzenie skrzydła z brzozą. Ten człowiek jest może i wybitnym teoretykiem, ale o mechanice to on pojęcia nie ma. Jeśli chcielibyśmy zasymulować tę sytuację, to odpowiednia będzie puszka po piwie (model tych z zespołem Macierewicza) uderzająca jej bokiem o kantówkę drewna (tę użytą przez prof. Dakowskego) Co najwyżej zdarło korę z brzozy. Pierwsze oddziaływanie nastąpiło, gdy do brzozy dotarła kratownica skrzydła, przy czym brzozę już osłaniała blacha z pogiętej krawędzi natarcia skrzydła. I nie trzeba odcięcia części skrzydła. Wystarczy, by się ugięło, by na skutek różnicy siły nośnej w skrzydłach samolot zaczął się obracać. Co udowodniły badania instytutu wojskowego, które chcieli zamataczyć ci z "zespołem Macierewicza", tak jak chcą zamataczyć odczyt rozmów z kokpitu, skąd wiemy iż były naciski na pilotów naciski człowieka, którego żona dziś nie wie na ile wycenić swą żałobę.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @kula Lis 67 16:38:28
  Z pewnością ci kopiący to też byli z KOD, tyle, że przebrani w koszulki "młodzieży niepolskiej." Stara metoda PiS oni zawsze biedni i poszkodowani. To ich zawsze biją, prowokują a oni aniołki. Jak już powiedziałem, każde zdanie PiSowca należy odczytywać z negacją z przodu, wtedy uzyska się prawdę.

  Masz kolejną "dojną zmianę" w tym przypadku Szydło.
  https://raskolnikow2.files.wordpress.com/2016/06/szkoc582a.jpg

  Czy PiS, czy PO. było kumoterstwo, była korupcja, ale nie przypominam sobie, by Tusk kumoterstwem własną rodzinę obdarzał. Szydło obdarza i znajomych i własną rodzinę. Pamiętasz drogę, którą utwardzono na koszt gminy po terenach prywatnych Szydło?
  PiS kumoterstwo i korupcję na nowe, wyższe poziomy wprowadza.
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @kula Lis 67 15:14:29
  Ty od rana "wina tuska" popijasz? Ulubiony napój lemingów i trolli PiS.
  http://fabrykamemow.pl/uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL/201604/1460237902_by_anonymous_500.jpg?1460237902

  Za wszystko winę ponosi PO a PiS to tylko łupy wynosi. Tyle, że to napój mocny na tęgie głowy, a leming i troll ma kiepską, nigdy nie trzeźwieje.
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/99/03/9903d875-6ea6-4c7f-8111-23fa0fae52ae_830x830

  Bo złe PO kradnie jak złodzieje, PiS kradnie patriotycznie. Myślę, że po wyborach parlamentarnych komisja SKOK z pewnością rozpocznie działanie i wiele ciekawych rzeczy wyjdzie na jaw. Gdzie się podziały pieniążki SKOK, dlaczego spłacamy z funduszu gwarancyjnego?
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/18/7a/187a332e-cba3-4223-82f6-23308a570c65_830x830

  Mam nadzieję, że kilka osób z dojnej zmiany skończy w ciepłych pokoikach z oknami w kratkę na dłuższy czas zamieszka. No, a że lemingi będą płakały, no cóż, taka ich dola.
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/a4/52/a452fd10-a861-49e1-809d-b9291e7f6954_830x830
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @kula Lis 67 12:38:45
  Spokojnie, myślę, że już w następnym sejmie rozliczymy donosicieli
  https://2.bp.blogspot.com/-eFME0FnAeGo/VxY-Dr-CDfI/AAAAAAAADzw/cXHFJWF5JdMPzRpP647UHP5dRTMTyQIVACLcB/s1600/Donosz%25C4%2585%2Bna%2BPolsk%25C4%2599.jpg

  Bandytów
  http://i.iplsc.com/pobicie-dzialacza-kod/0006NW8MUIYE4BBJ-C122-F4.jpg
  Tych co nam Polskę rabują
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/7a/36/7a363033-49aa-4ea2-a2ca-dd5a9e82ead9_830x830

  Rozliczymy największą aferę gospodarczą
  https://pbs.twimg.com/media/CstWwAJVMAEDgOF.jpg

  Będzie co robić
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @lorenco 00:38:46
  Spektakl smoleński skończy się dopiero, gdy widzowie uodpornią się na grę aktorów. A powoli społeczeństwo obojętnieje, im więcej bzdur się opowiada, tym szybciej dociera do ludzi, że nie chodzi o katastrofę a o prostą grę polityczną.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @zygmuntbialas 00:32:25
  "Nie ma żadnych dowodów na odlot Tu-154 101 z Okęcia. Nie ma dowodów na to, że delegaci dojechali do lotniska."
  Jest film:
  https://www.youtube.com/watch?v=yt2WjyKKln4
  Na filmie można rozpoznać L.K. z żoną, Protasiuka, Błasika. Ile było lotów, w którym Błasik zdawał raport, a kapitanem był Protasiuk?
  To powinno wystarczyć by nie opowiadać "Nie ma dowodów na to, że delegaci dojechali do lotniska"

  Dowody odlotu, są w nagraniach z wieży na Okęciu, w nagraniach kontroli stref powietrznych. Że dokowi eksperci lotniczy nie mają do tego dostępu, to chyba normalne, Nikt maskirowki nie bierze na poważne, bo by ona mogła się zdarzyć, to zamachowcy musieliby mieć możliwość zatrzymania czasu i to na dość długo.
  Ręcznie tych części rozłożyć się nie da. Musiał by tam pracować ciężki sprzęt. Teren zaludniony i nikt ie widział.

  Pomieszanie ciał w trumnach. Szczątków ludzkich w tej katastrofie było ok. 7 ton. Czy ktoś rozumny może przypuszczać, że w 2 tygodnie, pogrzeb pary prezydenckiej odbył się po 8 dniach, przebadano genetycznie wszystkie fragmenty? Na to potrzeba roku.

  To chyba powinno wystarczyć.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @Husky 07:08:14
  Czego to nie zrobią ku radości swych lemingów. Popatrz jaki wspaniały wynik rok 2017 i tylko deficyt 0.2 mln. Zaraz, zaraz ale teraz mamy rok 2017, to prognoza stajni trolli PiS, czy też dane z 5 stycznia?

  Wiarygodne jak Kurski TV. Najlepszy jednak jest podpis "Gdy jakiś dupek zacznie opowiadać o klęsce rządu PiS to masz do czynienia z kłamcą lub z głupcem" Trzeba podbudowywać morale lemingów, szczególnie jak się z nich durni robi.

  Wspaniałe jest życie leminga, można go robić jak się chce a on i tak niczego nie zauważy. Naprawdę proszę cię, myśl, jak coś ci podrzucą koledzy z pracy, bo naprawdę mi kiedyś krzywdę zrobisz, umrę ze śmiechu nad osiągnięciami PiS.
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @Husky 23:01:25
  No cóż, twój poziom. Ja tych dowcipów nie pojmuję. W PiS najwyższym zaszczytem może być podanie kapciuszków prezesowi. Podobnież mieszkaniec pałacu namiestnikowskiego, pomiędzy nartami w robieniem za "słońce meksyku" o takim zaszczycie marzy.
  27:1, to poparcie Donalda Tuska w Europie. To człowiek, co potrafi się porozmawiać z ludźmi na zachodzie Europy. A nasz władca marionetek? Ani be, ani me. Może zna trochę rosyjski, by z dziadkami mógł porozmawiać, ci słabo po polski mówili. Może zna i hebrajski, ale się nie zdradza. No cóż... Opowiem ci dowcip, jakże pasujący. Przyszedł cudzoziemiec na pocztę. Pyta obsługującego w okienku po angielski, ten nic nie rozumie, po niemiecku, ten nic nie rozumie, po francusku, ten też nic nie rozumie. Klient odszedł. No ale kolega obsługującego mówi, trzeba się było uczyć obcych języków. A ten mu na to, tamten znał 3 i się dogadał? Ot pozycja w Europie władcy marionetek. "Ni pogadasz". Dlatego Donald Tusk decyduje o losach Europy, a władca marionetek swych marionetek pilnuje. Ostetecznie Ferdynand Kiepski powiedział, z moim wykształceniem w Polsce pracy nie ma. Zaś władca marionetek winien zrozumieć, z jego wykształceniem pracy w Europie nie ma.
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @lorenco 19:50:26
  Pewne podstawy fizyki są dla niektórych nie do zrozumienia. No cóż, mieliśmy samolot w obłokach helu, (bo ktoś nie wiedział ile helu jest w powietrzu i ile wynosi roczna światowa produkcja helu i ile helu potrzeba, by lot zakłócić. Mieliśmy magnes ściągający duraluminium, aluminium to podstawowy metal w budowie samolotu. Teraz mamy "ekspertów", którzy nie biorą pod uwagę czasu, dla nich "zamachowcy" mają różdżkę i potrafią czas zatrzymać. Udało mi się porozmawiać z osobą, która straciła bliskiego w tej katastrofie. Osoba ta wyjechała z domu 4:15-4:30 musiała dojechać na lotnisko, załóżmy iż jechała 30 min. Na lotnisku należy stawić się na 2 godziny wcześniej czyli mamy już godzinę 7, gdy wsiadła na pokład samolotu. O tej godzinie miał być odlot, to że Kaczyński się spóźnił nie ma znaczenia. Czyli wszystko jest w porządku. Dla wersji maskitowki mamy 96 osób, które jeszcze o 4:30 żyły, a 3 godziny później (odejmując czas przelotu, chyba, że UFO z prędkością światła te zmasakrowane ciała przeniosło) osoby które należało pozbawić życia, nadać ich ciałom ślady wskazujące, iż to ofiary katastrofy komunikacyjnej (to stwierdza każde badanie po ekshumacji) a potem roznieść po miejscu katastrofy. A jest to lekko szacując 7 ton szczątków ludzkich. Ile trzeba czasu, jakie nakłady pracy ludzkiej (osobo godziny)? I nikt pary z ust nie puścił? Gdzie tu logika, gdzie tu rozum?

  Bawcie się więc chłopcy jak p. Cieplisz, na tytuł inżyniera, no cóż spuszczę zasłonę milczenia, autor i wielu innych opowiadaczy bajek "maskirowki", dobrze. Czasami po rozum sięgnijcie, bo nie widzicie jak śmieszni jesteście. Policzcie czas, policzcie nakład prac. Policzcie siły do wykonania a następnie zastanówcie się, czy jest możliwość by zostało to w tajemnicy.
  Prof. Mirosław Dakowski o wydarzeniach 10.04.2010.
 • @Husky 22:43:46
  Poprawiłem swój wpis., masz u dołu. No cóż, leming z ciebie taki, że nawet swojego lemingowstwa zrozumieć nie potrafi. Czy ktoś mówi o odbieraniu dzieciom bułki? Od tego jest opieka społeczna. Mówimy o propagandzie. 500+ to nic jak łapówka, za którą każdy z Polaków zapłaci, oby tylko 700+ Jeśli nie 1000+ No ale czy taki leming jak ty, potrafi to zrozumieć?

  Nie, przysłali tekst, to powielasz, bezmyślnie, bezrozumnie, jest na to określenie "pożyteczny idiota". Ile za ctrl C, ctrl V płacą?

  Zatrzymaj się czasami, pomyśl, może jeszcze jest przed tobą szansa. Nadzieja umiera ostatnia.
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @Husky 22:21:59
  Oj Husky, Husky... "3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus " Piękna retoryka dla "narodu głupiego" Czy jest choć jedno dziecko które dostało 500 zł? Nie ma, ale brzmi pięknie, naród głupi, to kupi, a ty bezmyślnie powtarzasz, prawda?

  Dostają ich rodzice, na co wydadzą? Czy aby na sprawy dzieci?

  Wydaje mi się, że po romantycznych czasach Solidarności czas na pozytywizm, naukę od podstaw, bo naród głupi jak but. Tę pracę podjąłem, bo i pracuję i nauczam, ale to praca długa, życia może nie starczyć.
  Widzisz, by nie dać się ogłupić trzeba czytać różne źródła, a ty cytujesz "zależną od PiS.pl" Pamiętaj, by prawdy się doszukać przed słowami polityka PiS, choć nie tylko ich należy postawić znak negacji i nagle wszystko zaczyna się układać zgodnie z rozumem. Nauczyło mnie to życie w socjalizmie. Ot akurat wtedy rodzice mi życie dali. Dałem sobie radę z rozumieinem tekstów komunistów, spokojnie daję sobie radę z rozumieniem tekstów "zależnych od PiS". Na tych samych falach nadają.
  Posłuchaj sobie, to całkiem mądre słowa
  https://www.youtube.com/watch?v=LwaDoEs0st4
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @kula Lis 67 20:33:04
  Gdyby to była prawda, to tylko się cieszyć, tyle, że ja za cholerę tym kłamcom nie wierzę. Już mieliśmy jedną zieloną wyspę, teraz mamy drugą. Porażka PiS za porażką i nagle taki sukces ogłosili. Nie śmierdzi ci tu nic? Na ekonomii się nie znam, nie moja działka, ale myślę, że niedługo dowiemy się jakimi instrumentami ekonomicznymi ten sukces osiągnięto.
  Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji
 • @Jasiek 21:30:11
  Wrzuciłem u siebie dwa zdjęcia ze spektaklu odlotu Żurawi.
  http://zawisza.neon24.pl/post/139031,dojna-zmiana-milosnik-emerytur-i-szalony-drwal-w-akcji

  Zwróć jednak uwagę na to co napisałem pod zdjęciami. To my podglądamy ptaki, nie one nam pozują. Zachowajmy ich prywatność.
  Tam, gdzie król Kazimierz z Esterką chędożył...
 • @Jasiek 20:07:04
  No, cóż trzeba powoli zbierać, płacąc na naszych, co nas traktują jako naród głupi, co wszystko kupi, a później ileż w Polsce jest miejsc wartych zobaczenia, w zeszłym roku pojechałem do Karwi, na odloty Żurawi. Wspaniały spektakl, stara liczące po kilkaset osobników, podchodzić je, by nie spłoszyć, to jest prawdziwe myślistwo, nie tam strzelanie do ptaków wypuszczanych z klatki, do łosia, co da się podejść na 5-10 m.
  Tam, gdzie król Kazimierz z Esterką chędożył...
 • @trybeus 17:29:29
  Mieścina rzeczywiście nie duża, Ale byłeś w wąwozach lessowych, czy też na wzgórzu z 3 krzyżami, pamiątce po epidemii? Odwiedziłeś Mięćmierz, tam zanim zjedzie się w dół są piękne widoki, a po drugiej stronie zamek w Janowcu, widziałeś? Po zachodniej stronie Wisły w drodze do Warszawy przez Czersk, kolejne ciekawe fotograficznie ruiny, jest muzeum sprzętu z przeprawy na Studzianki Pancerne, tam gdzie w 4 pancernych i pies Czereśniak na 3 brzózki prowadził. Tyle, że to tobie już po drodze do domu nie było. Dedukuję, że na zdjęciach Twoja rodzina. Miłą masz rodzinę. :) Warto dzieciakom pokazywać Polskę.
  Tam, gdzie król Kazimierz z Esterką chędożył...

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930