Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @Husky 06:45:23
  Masz rację, szczujnia wydała polecenie, zaszczekać, zakopać, przyklepać, polukrować, bo nikt nam nie wmówi, że prawda jest prawdą. Odpowiedz na argumenty, czy Kaczyński był jednym z uczestników pijatyk w Magdalence? Czy był uczestnikiem obrad okrągłego stołu? Nie odpowiesz, bo przecież to reprezentowanej przez ciebie "szczujni" nie na rękę. Ileż to razy wykazywałem tobie, Kuli Lisowi oczywiste kłamstwa. Fakenews to wasza domena. Kula Lis ostatnio rakiem wycofuje się z poparcia dla partii Przekręty i Szmal. Już tak bardzo nie jest ich piewcą, zaczyna widzieć bagno nie perfumerię, jak to ocenił Tadeusz R.
  Teraz autorowi czarne na białym wykazałem, że kłamie, podając oficjalne dane, które diametralnie odstają od tego, co napisał autor.

  Co ma Husky w tej sprawie do powiedzenia? Podważysz moje dane? Podasz dane, potwierdzające stwierdzenia autora? Nie, bo nie masz żadnych argumentówa rozumu nie staje. Piszesz o "szczujni", piszesz o wyciu. Tak Husky'e nie szczekają, one wyją. A ty od dawna interesy "szczujni" reprezentujesz. Im bardziej zaorany Husky też tym bardziej wyje.
  Stefan W. "Chciałbym Kaczyński został dyktatorem"/TVN24
 • Kompletne pomieszanie pojęć w tym tekście
  Autor napisał "Zawsze uważałem obrońców układu Okrągłego Stołu za ludzi obrzydliwych i bez skrupułów". Przecież Okrągły Stół, Magdalenka to również, a nawet w głównym stopniu Kaczyńscy. To Kaczyńscy byli uczestnikami tych obrad a nie Donald Tusk.

  Tak więc każdy z wyborców PiS jest obrońcą układu Okrągłego Stołu, z tekstu nie wynika by autor uważał PiS za ludzi obrzydliwych i bez skrupułów, choć w rzeczywistości nasza kasta polityczna w dużej części z takich się składa.

  Kolejna PiS-prawda. "każdy przecież wie, że więźniowie... w 95 procentach glosują na PO" Wybory 2015 poparcie dla PO w więzieniach 47% głosów, wybory 2011 35,6%

  Jak się czyta jakiś tekst napisany przez zwolennika PiS to trzeba się mieć na baczności, każdą informację sprawdzić, bo w większości to kłamstwa lub fakenewsy.
  Stefan W. "Chciałbym Kaczyński został dyktatorem"/TVN24
 • @roux 19:02:48
  Nie będę się wypowiadał co do woli Boga, bo jej nikt nie zna. Wiem jednak iż Biblię napisali ludzie, jeśli tej wiedzy nie mieli i jeśli nie uznali iż jest to do czegoś potrzebne to tego nie wiemy. Jak pewnie wiesz, dla mnie Biblia nie jest słowem Boga a słowem ludzi, ale Biblia zawiera słowa Boga, tak jak to ludzie zapamiętali i zapisali.
  Z jakiego powodu Biblia nie podaje daty urodzenia Jezusa?
 • @Krystyna Trzcińska 20:08:11
  Nie ma jak paranoje, po ostatniej klasyfikacji Ele rozglądałem się, gdzie by się tu obrzezać, no ale obrzezany Krzyżak, tego w najgłębszych paranojach nie da się zrealizować. Coś takiego to mogą wymyślić tylko ci, co mają obrzezane mózgi.
  Stypa po P.Adamowiczu trwa już zbyt długo
 • Bez przesady, że za długo
  Stypa po L.Kaczyńskim trwała 100 miesięcy, a to dopiero kilka dni, Adamowicz był prezydentem którego rządy uwierzytelniły się kolejnymi wybraniami w wyborach powszechnych na to stanowisko. Z sondaży przedwyborczych dość wyraźnie wynikało, że L.Kaczyński na drugą prezydenturę nie miał zbyt dużych szans, z czego należy wnosić, iż się na tym stanowisku nie sprawdził. Na pewno można powiedzieć, że nie sprawdził się na stanowisku prezydenta Warszawy, bo po jego kadencji dokończonej przez Marcinkiewicza PiS w Warszawie nie wiele ma do powiedzenia. Tak więc apeluję o trochę cierpliwości z tym ogłaszaniem, że za długo.

  Myślę, że stypa po Adamowiczu będzie znacznie krótsza. Maksymalnie do rozstrzygnięcia wyborów, czyli początków marca?
  Stypa po P.Adamowiczu trwa już zbyt długo
 • Z historycznego punktu widzenia
  Ze względu na dużą umieralność dzieci, brak rejestracji daty urodzin nawet władców nie były odnotowywane. Jezus jako postać nie został odnotowany w żadnych dokumentach pozachrześcijańskich, odnotowana została dopiero sekta w judaizmie Nazarejczycy, pod przywództwem Jakuba brata Pańskiego. Stąd daty narodzin nie znamy, nie znali jej również pierwsi chrześcijanie, bo w żadnym dokumencie nawet chrześcijańskim, z tego co wiem, data ta nie została odnotowana.
  Z jakiego powodu Biblia nie podaje daty urodzenia Jezusa?
 • @AgnieszkaS 21:59:27
  Jak najbardziej, Polacy też na szaber jeździli. Ja często wędruję po Polsce, czy to zawodowo, czy też dla przyjemności i tak po prawdzie tego szabru Ślązacy jeszcze nam nie wybaczyli. Ale nie tylko tego, również traktowania ich jako Niemców, i tu dotyczy to nie tylko Ślązaków ale również Kaszubów, podczas gdy wielu z nich walczyło o Polskę, choćby GRYF POMORSKI. Swego czasu interesowałem się Olendrami, Mennonitami, tymi, którym Polska m.in. zawdzięcza osuszenie Żuław. Jak kogoś popytać o cmentarze, to zawsze usłyszy się "niemce". Mimo upływu tylu lat to jeszcze w ludziach istnieje.
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @zbig71 23:50:04
  Tego akurat nie wiem, ale czy było to wejście do biura, czy do prywatnego mieszkania, bo po biurach to nie raz różni w nocy się szwendali, przykładowo Misiewicz do biur kontrwywiadu.
  Czy śp. "duch Adamowicza" uciekł do Stanów?
 • @Husky 22:44:56
  Zastanawiam się, czy ty tak przypadkiem przeczytałeś ten artykuł, czy tak jak piesek stróżujący, ktoś trochę prawdy napisał o PiS, to trzeba poszczekać, zakopać, przyklepać, polukrować, PiS musi się świecić jak psu niewymowne. Autor w swym tekście wspominał o PiS-służbach.

  Jakoś nie było takiej sytuacji, że zomowce przyszli po specjalistę od fekaliów, Antykomora. Zomo przestało istnieć w 1989, tak przynajmniej podaje Wikipedia, autor wspominał o uczciwych ludziach, Antykomor tych standardów nie spełniał. Nikt nie ma nic przeciwko temu, by policja przychodziła po przestępców, ale ma przeciw, gdy przychodzi po ekspertów prokuratury, a szczególnie gdy politycy wykorzystują oddziały prewencyjne w swych prywatnych procesach.
  Czy śp. "duch Adamowicza" uciekł do Stanów?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 22:35:31
  W dobroduszność Światowego Kongresu Żydów też nie wierzę, by w to uwierzyć trzeba by być mocno wierzącym :)
  Czy śp. "duch Adamowicza" uciekł do Stanów?
 • Autorze
  ?o 6:00 rano do ich mieszkania mogły wejść "PiS-słuzby". Nie wiem, zcy niewinny człowiek powinien się bać,?

  By na to pytanie odpowiedzieć, wystarczy wspomnieć lekarzy wydających orzeczenie w sprawie leczenia ojca Ziobry, gdzie służby PiS weszły do mieszkań o 6 rano. Wystarczy wspomnieć specjalistów odczytujących zapis ze skrzynki samolotu rozbitego pod Smoleńskiem, gdzie służby PiS weszły o 6 rano zabierając cały sprzęt komputerowy. Czy tego rolnika co powiesił koszulkę "Konstytucja" na pomniku L.Kaczyńskiego. Tak, przy służbach PiS niewinny człowiek może się bać.

  Czy jest coś dziwnego, że jakaś organizacja żydowska potępiła ten zamach, myślę, że zamach ten potępił każdy uczciwy człowiek, a jak sam Pan stwierdził nawet wśród Żydów są uczciwi ludzie.
  Czy śp. "duch Adamowicza" uciekł do Stanów?
 • @dziennikarzobywatelski 16:01:54
  Lekka przesada, z tym połamaniem sobie zębów. Jasna Góra nie była jakimś głównym celem do ataku, ani nie były tam skierowane duże siły. Obrona Częstochowy miała duże znaczenie propagandowe, spowodowała, że uderzono w polską katolickość, a na to byliśmy zawsze wrażliwi. Jasna Góra to błąd Szwedów ze względów popagandowych, a reszta to już tylko bajki zbudowane na tych wydarzeniach. Obrazu w tym czasie na Jasnej Górze nie było, wielkość zmagań podkolorowano, do tego rozsławił to Sienkiewicz.
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • Szanowna autorko, w swym tekście wyraźnie pomijasz jeden element polityczny, równie zasłużony dla prywatyzacji
  Mówię tu o PC i PiS. Nie zagłębiając się w liczne przypadki wymienię tylko ustawy Glapińskiego na podstawie ktorych doszło do przejmowania przez deweloperów atrakcyjnych miejsc po budownictwo. Aferę Sebrna, gdzie Kaczyński i związani z nim ludzie przejmują różny sposob część majątku RSW Prasa Książka Ruch. Sprzedaż Stoczni Gdańskiej, Ukraińcom, dokonaną przez ludzi PiS, Sprzedaż zakładów Ursus, to tyko wybran przykłady gdy PC/PiS wpisało się w ogólną tendencję PO-PiS w wyprzedaży majątku Polski.
  Jak obrabowano Polskę.
 • @Ryszard Opara 14:57:11
  Wojenny rabunek Polski, to zarówno czasu okupacji Niemieckiej jak i okres zaraz po wojnie, gdzie rabowali Rosjanie. Rabunek ten miał inne charakterystyki, o ile Niemcy rabowali głównie dzieła sztuki i złoto i niszczyli infrastrukturę o tyle Rosjanie rabowali maszyny przemysłowe, dobra gospodarcze. Tereny Pomorza, Śląska Rosjanie traktowali jako ziemie niemieckie z których należą im się reparacjewojenne. Również na tych terenach w głównej części miały miejsca gwałty na kobietach również traktowane jako część reparacji.
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @Husky 06:27:09
  Widzisz Husky, są pewne rzeczy, które się wam (prawakom) w głowie nie mieści. Można odczuwać żal po śmierci człowieka, którego czynów nie ocenia się pozytywnie, zresztą z dwóch braci znacznie wyżej ceniłem Lecha.

  Można mieć w sobie na tyle kultury, że jak grupa, przykładowo posłowie chcą uczcić zmarłego minutą ciszy, to się nie spóźnia, ale co tego trzeba być człowiekiema nie ...

  Widzisz, ja ci tylko pokazałem na jednym przykładzie czym różni się człowiek kulturalny, nawet jeśli chce skrytykować postępowanie danego, dajmy na to polityka od takiego którego kulturę "ukuto młotem na kowadle",, czy inaczej jest w naszym języku określenie iż wychodzi mu słoma z butów. Prawacy zatracili rozumienie czym jest mowa nienawiści. Nie pojmują, że określenie "To on ruda niemiecka qrwa" to jest włśnie mowa nienawiści. Prawakom przychodzi to tak naturalnie, bo to dla nich nie mowa nienawiści im wolno, bo oni leją "miłość PiS" w Polaków "patriotycznie.

  Z pewnością z niejednym Gdańszczaninem się spotkam, może kogoś z Neonu spotkam. W Gdańsku będę do końca miesiąca, a później dalej w Polskę
  Nie płakałem po Adamowiczu
 • @lorenco 01:02:46
  Wojenka PO-PiS z początku była całkowicie symulowana, stara zasada, jeszcze rzymskie czasy pamiętająca, dziel i rządź. Problem zaczął się wraz z katastrofą pod Smoleńskiem, gdzie PiS w żadnym przypadku nie mógł przyznać się do prawdy, która udowodniona jest dopiero po tym, jak wszelkie teoryjki Macierewicza zostały obalone. Nie mogło by tak, że wszystkie dowody obciążają PiS i L.Kaczyńskiego. Sprawa jest prosta. Za katastrofę i śmierć tych ludzi odpowiada L.Kaczyński i PiS. Za upokarzające Polskę śledztwo odpowiada rządząca ówcześnie PO. Wtedy zrodziła się prawdziwa nienawiść siana przez Macierewicza wrzaz z kolejnymi idiotycznymi teoryjkami, sztuczna mgła, magnesy, złe sprowadzanie, wybuchy. Wtedy właśnie dla ochrony interesu PiS rozpoczęła się cała wojenka polsko-polska. Idiotyzmy, pomnik, ulica Kaczyńskiego w każdym mieście, eksterytorialny plac w centrum Warszawy na pomnik "Schody do nikąd".

  Co do Huskyego, nie chcialbym się wypowiadać co do motywów trollowania na rzecz PiS, bo nie mam dowodów. Może być pożytecznym a może być zadaniowcem, fakt, że korzysta z zasobów stajni trolli PiS, ma wiedzę, zanim zostanie oficjalnie ogłoszona w bibliotekach narodowych Krakowa, Ossolińskich
  Nie płakałem po Adamowiczu
 • @Husky 20:36:00
  Nie płakałeś po Adamowiczu?
  Widzisz a ja płakałem po Kaczyńskim, a szczególnie po jego żonie, którą zawsze uważałem za porządną kobietę.

  Ja wiem, że wśród trolli PiS panuje przekonanie, że język nienawiści to tylko język polityków PO, no cóż stwierdzenie "To on ruda niemiecka qrwa" to z pewnością te 10 pięter kultury poniżej poziomu mułu. "Miłość PiSowska" tak zżarła niektórym umysły, że wypowiadanie takich słów uważają za normalne, powiedz coś takiego o którymś z partii to będzie niewyobrażalna obraza uczuć i niezwykła mowa nienawiści.

  Bo człowiek inteligentny, kulturalny powie "kaczelnik", "skarb narodowy", "zwykły poseł" a taki młotem na kowadle ukuty "ruda niemiecka qrwa""

  Nikt wam nie wmówi, że wasza mowa nienawiści jest mową nienawiści, a prawda jest prawdą.
  Nie płakałem po Adamowiczu
 • Stary testament zawiera mitologię ludów z którymi Izraelici mieli kontakty, u których popadali w niewolę
  Księga wyjścia jest czymś w rodzaju zapisu PR popierającego i usprawiedliwiającego postępowania Mojżesza, stąd Bogu podobało się, że wyrżnął 3000 swoich, którzy stanowili dla niego opcję i wiele innych elementów. Mojżesz był kapłanem egipskim stąd jego nauka oparta jest o religie wywodzące się z Egiptu, monoteizm to ideologia Echnatona, dekalog to Egipska Księga Zmarłych rozdział poświęcony spowiedzi zapisany w trybie pozytywnym "Nie kradnij", w Księdze Zmarłych jest "Nie kradłem".

  Znowu Chrześcijaństwo jest nauką Jezusa opartą o naukę Esseńczyków zmodyfikowaną i dostosowaną do kultury Morza Śródziemnego przez Pawła. Apostołowie zebrani w Kościele Jerozolimskim pod wodzą Jakuba Brata Pańskiego nie chcieli wychodzić poza sektę w judaizmie, stąd nastąpiło rozejście się tych dwóch nurtów na judeochrześcijaństwo nawróconych z judaizmu, obrzezanych, jedzących żywność koszerną i poganochrześcijan, nawróconych z pogaństwa, nie obrzezanych jedzących jedzenie nie koszerne z wyjątkiem zwierząt ofiarowanych bogom pogańskim.
  Mojżesz był zbrodniarzem wojennym. Dzisiaj Iran jutro Polska
 • @Mariusz G. 10:17:37
  Po pierwsze, dałem na WOŚP nie w proteście przeciw PiS, a w proteście przeciw hejtowi skierowanemu przeciwko WOŚP. Jak w podstawówce mnie uczono, nie odejmuje się gruszki od pietruszki, tak samo przeciwwagą dla WOŚP nie jest PiS tylko ludzie sprzeciwiający się, hejtujący przeciw WOŚP. Ludzie protestujący przeciw PO mogli oddać głos na PiS albo na inną partię i vice versa, choć przecież nie musimy wszystkiego widzieć jako wojenki PO-PiS. Również TVN nie ma nic do tego, bo nie jest stroną. To media transmitujące relację z wydarzenia. Myślę, że czas skończyć z zero-jedynkowym postrzeganiem naszego świata polityki, bo inaczej rządy PO-PiS będziemy mieli po wieki wieków.
  Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej
 • Jeszcze niedawno było tu tyle komentarzy
  a teraz jakoś tak pustką wieje. Coś mi się zdaje, że nieładnie się Pan bawi. No ale może mam tylko takie wrażenie?
  Długopis ojca ratuje mu życie. Wspomnienia Sybiraka

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031