Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Gdy biskup nie zna znaczenia sakramentów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po niedawnej kontrowersyjnej wypowiedzi abp Michalika o dzieciach, które sprowadzają dorosłych, wykształconych kapłanów na drogę grzechu, mamy kolejną dość „ciekawą” wypowiedź, tym razem abp. Pieronka.

Na łamach Frondy w odpowiedzi na apel komisji ONZ o usuwanie kapłanów winnych pedofilii a także podejrzanych o nią bp Pieronek odpowiedział: „Niech najpierw ONZ usunie ze swoich szeregów wszystkich pedofilów”.


Panie Biskupie, czym jest sakrament? Czy tylko wiąże się z przywilejami, czy też nakłada obowiązki? Chrzest, choć sakrament ten udzielany jest nieświadomym dzieciom nakłada na nie obowiązek poznania nauko Kościoła. Przyjęcie pierwszej komunii wymaga co najmniej corocznej spowiedzi, przyjęcia komunii, uczestnictwa w mszach niedzielnych, zycia zgodnego z przykazaniami. Przyjęcie kapłaństwa wymaga życia zgodnie z nauką Kościoła i zgodnie z nauką jaką kapłan sam głosił. Kapłan nie może namawiać kobiety, z którą spłodził dziecko do aborcji, a jak mężczyzna przyjąć i zaopiekować się dzieckiem, którego Bóg go obdaruje.

Często tzw. „obrońcy Kościoła” a w rzeczywistości obrońcy grzeszników w tymże Kościele powołują się, że w innych zawodach jest więcej skazanych za to przestępstwo. Kierowca prowadzi samochód, murarz muruje a kapłan naucza o moralności, czy wolno mu te nauki łamać? Ale weźmy kierowcę, jeżeli utraci on uprawnienia to kierowcą być przestaje i szuka innego zajęcia w życiu.

Czy biskup myśli, że wierni chcą słuchać nauki o moralności z ust kapłana, który splamił się czynem nieczystym wobec dzieci, często zależnych od niego jak ministranci, klerycy? Czy biskup uważa, że wierni chcą by ich czyny w trakcie spowiedzi oceniał spowiednik, nad którym podejrzenie o taki grzech wisi? Czy wreszcie biskup chciałby przyjąć najświętsze sakramenty z rąk takiego kapłana?

Więc pytam, czy kapłan, któremu udowodniono taki czyn, skazano choćby w zawieszeniu, nie utracił prawa do wykonywania sakramentu kapłaństwa? Przecież to nie wyrok śmierci, zajmie się tymi czynnościami, które jego wierni wykonują codziennie. Codziennego zarabiania na zycie, sam odczuje ich troski, strach i problemy. Kapłan nie jest nikim więcej niż jednym z członków Kościoła, nie potrafił uszanować przyjętego sakramentu, winien odejść.

Z pewnością obowiązuje zasada, póki człowiekowi czegoś nie udowodnimy, to jest nie winien, lecz same warunki sakramentu kapłaństwa i jego wysokich standardów moralny jakie wymaga oraz powaga Kościoła, wymagają by kapłan nad którym wisi taki zarzut powstrzymał się od wykonywania posługi kapłańskiej, kontaktów z dziećmi. Przecież w Kościele jest tyle innych zadań, nie może się nimi zająć?

Zmieniają się czasy, dziś ludzie nie boją się, wyraźnie wyrażają swoją wolę, nie chcą się wstydzić za poczynania swych duszpasterzy, nie chcą bronić straconej pozycji. Wymaga to od kapłanów Kościoła, by zaczęli żyć zgodnie z głoszoną przez siebie nauką. Czystością moralną, umiarkowaniem w poszukiwaniu dóbr materialnych w tym jedzeniu i piciu. Nasi kapłani wyraźnie sobie z tym nie radzą. Świadczą o tym słowa obu biskupów. Im nadal marzy się, by wierny drżał, bo powie mu, jesteś wrogiem Kościoła, szatan cię opamiętał, obrażasz Boga. Dziś to już nie działa, czas by kapłani to zrozumieli, czas by i do nich dotarła głoszona przez nich nauka. Jeśli prosty człowiek ma to zrozumieć, to czy wykształcony kapłan nie jest w stanie? Z pewnością spodziewana wizyta papieża w Polsce stawia przed nimi ogrom pracy nad sobą, pracy moralnej, bo czy papież będzie chciał przyjechać do Kościoła, w którym dzieci gwałcą kapłanów?
 
http://www.fronda.pl/a/bp-pieronek-dla-frondapl-niech-najpierw-onz-usunie-ze-swoich-szeregow-wszystkich-pedofilow,34208.html
 
Prawa autorskie: zdjęcia Ralf Lotys/Wikipedia
jestem autorem tego tekstu.

KOMENTARZE

 • @Nathanel 14:14:57
  Czyli uważasz, że "Pedofile których wprowadzono do Kościoła ukradli sakrament kapłaństwa " winni nadal ten sakrament sprawować? Bo przecież o tym mówił abp Pieronek. Nie jesteś zdania, że ludzie ci powinni utracić święcenia? Popatrz na bp Paetza?
 • @Nathanel 14:14:57
  "Pedofile których wprowadzono do Kościoła ukradli sakrament kapłaństwa..."
  A jak poznać tych "złodziei" ?

  ONZ faktycznie nie powinna zajmować głosu w tej sprawie. Wierni jak najbardziej.
 • po co te klotnie?
  Jesli katolicy chca miec pedofilow wsrod ksiezy, to niech maja!

  Co ONZ-etowi do tego?

  Czy dzieci ONZ-etowcow chodza do kosciolow katolickich?
 • @Bara-bar 14:28:49
  Właśnie dlatego, że nie chcą by kapłani pedofile sprawowali sakramenty mamy tę rozmowę. Chodzi o zmianę mentalności hierarchów.
  W sumie abp Pieronka lubię, gdyż wyraża podobne do mojego zdanie na temat międzynarodowego zakonu refemptorystów, który nie podlega jurysdykcji naszego episkopatu i dzieli Kościół w Polsce. Ale tym razem palnął głupotę. A ponieważ jest to nieodosobnione zdanie w hierarchii Kościoła trzeba je piętnować i nawoływać do zmiany mentalności.
 • @Zawisza Niebieski 14:35:18
  To ty NIE Bogu, lecz czlowiekowi -jego sakramentom, naukom..., wierzysz???

  A moze ty po prostu w rytualy-sakramenty wierzysz.

  Na czym oparta jest twoja wiara???

  W KOGO ty wierzysz?

  Czy ty wogole wiesz?

  Moze ty wierzysz w twoj rozum?

  Cos z toba nie jest jak powinno, bo ty Biblii zarzucasz niescislosci..., ale katechizm jest wedle ciebie czym???
  Bo na pewno Slowem Boga NIE jest, lecz jest w calosci slowem czlowieka..., ktory przeczy Slowu Boga!

  A tak na marginesie, kiedy napisales Kerenowi, ze w Biblii sa jakies tam sprzecznosci..., to pomyslalam sobie: czy Zawisza nie mysli wogole?
  Przeciez najwiecej sprzeznosci jest w przekazach historycznych, a jednak Zawisza jakos tam dogrzebuje sie prawdy historycznej, bo inaczej cale twe hobhy nie mialoby sensu.

  Czy ty znasz-czytasz Biblie?
 • @Bara-bar 14:47:51
  Widzisz, tak walczysz z tym Kościołem, a kanon Ewangelii przecież ustanowił Kościół i to dopiero pod koniec IV w. Żadna z ewangelii nie powstała przed rokiem 50, czyli jakby nie było 20 lat po wydarzeniach a najstarsza prawie 70. Ewangelii powstało około 30, na jakiej podstawie mam wierzyć, że tylko te są prawdą, a inne już nierpawdą?
  Pytasz o Biblię, leży i mnie na biurku zawsze w zasięgu ręki. Pytasz w co wierzę? Szukam nauki Jezusa, tyle, że w znacznie szerszym kontekście niż ty. Ty porównujesz 4 ewangelie, ja trochę więcej.
  Więc jeśli nie wierzysz w św. Kościół, dlaczego przyjmujesz jego wybór. Nie mylili się tak jak twoim zdaniem mylą się w sprawie sakramentów, ustaleń synodów? Dlaczego teraz to się mylą, a wtedy nie?
 • @Zawisza Niebieski 15:12:15
  Nie bredz!

  Kanonu Biblii Krk NIE ustanowil, bo NIE mogl, bo Bogiem NIE jest, a Ewangelia jest gloszona od poczatku, Bog Mowi:

  ''... ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz MU piętę'' (Rodz.1:15)

  Ty uwazasz, ze jesli cos zostalo spisane, czy tez jeszcze lepiej (wedle takich jak) ty sfilmowane na bierzaco, wtedy jest prawda.

  Ciekawe to jest, bo wiele klamstw w historii, bylo i jest gloszonych na bierzaco.

  Czy klamstwa Stalina, Goebelsa..., sa klamstwami, bo spisano je na wiele lat po tym jak je glosili???

  NIE ma w Biblii czegos takiego jak sw. kosciol i gdybys studiowal Pismo wiedzialbys przynajmniej to.

  Sw. kosciol jest TYLKO w Katechizmie, z ktorym ty Biblie mylisz.

  Jesli ty tak badasz historie, jak odnosisz sie do Biblii, to nic co piszesz nie zgadza sie z prawda.

  Myslalam, zes madrzejszy.
 • Mas rację
  "Często tzw. „obrońcy Kościoła” a w rzeczywistości obrońcy grzeszników w tymże Kościele powołują się, że w innych zawodach jest więcej skazanych za to przestępstwo."

  >>> argument, który przytoczyłeś jest powszechny, ostatnio Rebeliantka mi go przypomniała ;)
  Ale skoro tak, to może wystarczy odebrać KRK przywileje (podatkowe, konkordaty itd..) i wtedy faktycznie będzie można porównywać kler do 'innych zawodów' ? :)
 • @Nathanel 18:25:13
  "To że komunomasoneria wcisnęła do Koscioła swoich agentów nie upowaznia nikogo do mielenia jęzorem."
  I właśnie z tego powodu abp Michalik, abp Pieronek, kilku innych księży tych z komunomasonerii broni do upadłego opowiadając, że wszyscy winni tylko nie oni.
  Nikt nie chroni tych co krzywdzą dzieci, ci siedzą w więzieniach i wcale lekko nie mają, tylko hierarchia kościelna ich broni. Znasz sprawę Legionistów Chrystusa i Marciala Maciela Degollado. Też nikt o niczym nie słyszał, niczego nie było. Pewnie też to komunomasoneria?

  Pytam się, czy chcesz słuchać nauk moralnych z ust kapłana oskarżonego o pedofilię, chcesz otrzymać komunię z rąk kapłana skazanego za pedofilię? Nie uważasz że przynajmniej ten drugi powinien się z kapłaństwem rozstać?
  Czytałeś o tym, że Episkopat szykuje Białą Księgę w sprawie pedofilii w Kościele. Czyli coś w mentalności hierarchów się rusza, przynajmniej można mieć taką nadzieję. Jeśli Kościół tego nie zrobi to zrobią to za nich inni, tyle, że nie będzie to miłe.
 • @Bara-bar 16:14:33
  Nie KrK ustanowił kanon. Kanon ustanowiono w końcówce IV wieku i ustaliło to chrześcijaństwo. Nie byłe wtedy KrK, prawosławia, praktycznie nie było też już wtedy głównego nurtu, judeochrześcinaństwa, którzy jak wieli mieli swoją ewangelię, ale jej nie znamy.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ebionici
  Było około 30 ewangelii, część ich znamy tylko z wersji szczątkowych, Opiszę kiedyś o tym, tyle, że takie teksty piszę wolno, bo trzeba wiele źródeł sprawdzić.
 • @Zawisza Niebieski 19:06:30
  Czy ty wierzysz w Boga?

  Bo Jego Ewangelia jest jedna.

  Czy ty wiesz co to Dobra Nowina?

  Jako historyk musisz wiedziec, ze wiele ewangelii bylo...

  Zreszta ewangelia jest ewangelia TYLKO dla TYCH, ktorzy....

  Czy potrafisz dokonczyc to zdanie?
 • @Nathanel 19:49:16
  A gdzie ty nie widziales takiego?

  Kazdy ksiadz jest wedle Biblii pedofilem, bo zwodzi dzieci Boze.
 • @Nathanel 19:49:16
  Glupku, ludzie nie sa wlasnoscia KrK...

  Ludzie sa wlasnoscia Boga i tylko On ma prawo do ludzi!

  Krk NIE stworzyl ludzi, wiec nie maja prawa do ludzi"!

  Krk stworzyl klamstwo i do klamstwa ma prawo!

  Ales ty glupi!
 • @Zawisza Niebieski 14:24:05
  Człowieku, opanuj się w tej swojej nienawiści do Kościoła Katolickiego, bo ci już rozum odebrała. Co ma piernik do wiatraka. Słusznie, niech ONZ pozbędzie się plbt i wtedy wypowiada się w tej sprawie. Inaczej niech milczy.
  Niech milczy.

  Mam wrażenie zresztą, że ten news o takiej wypowiedzi Arcybiskupa Pieronka, to odgrzewany kotlet, sprzed dość długiego czasu - rok, dwa, trzy wstecz, Zawiszo Niebieski. Tak i Ty zamilknij, człowiecze siejący zło i nienawiść. Apage Satanas.
 • Cieszę się
  Cieszę się, że taka poważna i szacowna instytucja jak ONZ tak się troszczy o poziom moralny "pracowników" jakiegoś tam Kościoła Katolickiego.

  Czyż to nie jest piękny gest, że zaleca on usunięcie "z zawodu" nie tylko tych, którym grzech pedofilii udowodniono, ale nawet takich, którzy są o to zaledwie podejrzani? To wspaniały przejaw niezwykłej wprost troski. I to o nasz właśnie Kościół.

  Zauważmy, że nie martwią się moralnością muzułmanów, buddystów, hinduistów ani nawet naszych starszych braci w wierze i ich rabinów. Wszystkie te wyznania, prądy i religie mają za przeproszeniem w d... , a nami tak się przejmują. To naprawdę piękny gest z ich strony. To trzeba docenić.
  Trzeba się zapytać: Czy rzeczywiście, aż na tak wielka troskę z ich strony zasługujemy.
  Jak możemy się odwdzięczyć?
  Biskup Pieronek może w niezbyt dyplomatycznej formie ( I tu się nie dziwię Błękitnemu Zawiszy, że się wnerwił.), ale jednak starał się tę troskę odwzajemnić. Widać, że jest szczerze zmartwiony pedofilami w ONZ i także proponuje ich zwolnienie z pracy. Dlaczego ta propozycja jest przez autora notki tak źle przyjęta? Trudno mi zrozumieć.

  Proszę jeszcze w postawie ONZ docenić i to, w jakim momencie padają te słowa tak pełne troski.
  Przecież właśnie teraz zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia o nauczaniu przedszkolnych dzieciaków masturbacji wprowadzane są w całej Europie (a może i w świecie całym) Jeśli takie zajęcia nie są rodzajem pedofilii, to czym są? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pedofile będą już wkrótce wszędzie.

  Ale dzięki specjalnej trosce ONZ nie będzie ich w Kościele Katolickim.

  Czyż to nie jest piękna perspektywa?

  Czy nie powinniśmy być wdzięczni wszystkim zjednoczonym narodom?

  Proszę to przemyśleć i już tak się nie ciskać.
 • @LordConqueror 19:16:26
  Są tacy, co wszędzie widzą walkę z Kościołem, jeśli walczę, to nie z Kościołem a z tymi co, że tak powiem niszczą, ośmieszają Kościół właśnie takimi wypowiedziami, jak rzeczeni biskupi.
  Interesuje mnie historia, w tym okres słowiańszczyzny i piastowski, od czasów nauki religii na poziomie ponad maturalnym interesują mnie początki chrześcijaństwa, jakie procesy zachodziły w Kościele tego czasu i czym różni się tamten Kościół od dzisiejszego. Dawne zwyczaje w przechowane w Kościele po dziś dzień. Dawne kultury, przedchrześcijańska kultura naszych ziem. Takie tematy u mnie znajdziesz, a że zazębia się to o chrześcijaństwo, to taka natura tych tematów.

  Komu w Kościele przeszkadza rzetelna historia? Tym, co chcieliby pewne sprawy zamieść pod dywan, propagandzistom. Piszę o tym, co mnie interesuje. A że podchodzę dość negatywnie do nowych objawień, dzienniczków itd. Stąd tych tematów u mnie nie znajdziesz.
  Jeśli byś popatrzył to nie tylko wyznawców KrK moje tematy poruszają. Początki chrześcijaństwa naprawdę dla wielu wyznań są kłopotliwe i pewne elementy chcieliby ukryć.
 • @Nathanel 18:25:13
  Kościół nie ma żadnych przywilejów...

  >>> nie skąd ani jednego przywileju ;) - przeczytaj Ustawę o stosunku Państwa do Kościoła i Konkordat m.in o zwolnieniach podatkowych
 • @Jacek 20:37:00
  No, a jeśli wprowadzą do K.K. pedofilów, żeby mieć kogo ścigać? Toż to stara żydowska praktyka na świecie, jak wszyscy wiemy. Nie można się za wcześnie cieszyć, tylko trzeba uważać i mieć oczy i uszy szeroko otwarte, no i bronić K.K.
 • @ekoludek 20:44:37
  ekoludek - krasnoludek wyszedł zza krzaczka i popiskuje sobie coś tam pod noskiem, a głosik tonie w zmierzwionej krasnoludkowej brodzie. Ekoludek. A kysz.
 • @Nathanel 19:49:16
  Niedawno w Warszawie był ksiądz oskarżony o ten grzech, który mimo oskarżenia piastował stanowisko proboszcza. Nie jestem prokuratorem, który odnotowuje dzień, godzinę, nazwisko, nazwisko rodowe matki. Sprawa była dość głośna, nie chce mi się szukać, ale proszę bardzo, masz o tym artykuł.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/439064,skazany-za-pedofilie-ksiadz-grzegorz-k-to-proboszcz-w-warszawie.html

  Czy wystarczy? Widzisz, ja podając każdą informację staram się trzymać znanych mi faktów, a jeśli się pomylę, potrafię przeprosić, co niestety wielu nie przechodzi przez usta.
 • @LordConqueror 20:50:40
  Czytalam Konecznego, to balwan, szkoda czasu!
 • @Naftali 16:44:40
  Pokazałeś przedziwne "opakowanie na wiarę", a w zasadzie jej miernik i wzorzec. Z jakiegoż to przybytku? ______ Udało Ci się. !

  Trzymaj się.
 • @Bara-bar 19:28:10
  Jeśli patrzysz na Ewangelię jako Dobrą Nowinę, to rzeczywiście jest nią nauka Jezusa, i tę prawdopodobnie, jeśli weźmiemy cytaty z wypowiedzi Jezusa znamy dość dobrze. Błędy są już w opisach, bo nie wszyscy ewangeliści byli świadkami opisywanych wydarzeń. Zacytuję ci słowa jednego z "ojców Kościoła" z II w.
  "Tak więc Mateusz wśród Hebrajczyków w ich ojczystym języku napisał i wydał Ewangelię, gdy Piotr i Paweł głosili w Rzymie Ewangelię i zakładali Kościół. Po ich śmierci Marek, uczeń i tłumacz Piotra, przekazał nam na piśmie to, co Piotr głosił. Łukasz zaś, towarzysz Pawła, złożył w księdze Ewangelię przez niego głoszoną. Następnie Jan, uczeń Pana, który spoczywał na piersi Jego, także wydał Ewangelię za swego pobytu w Efezie". św. Ireneusz. Ewangelii było wiele, bo ludzie chcieli słuchać, a nie zawsze był taki, co mógł to opowiadać. Ewangelie apokryficzne czyli te nie przyjęte do kanonu dzielimy na takie, które były heretyckie jak i te pisane w dobrej wierze. Ewangelie nie były napisane przez Jezusa, nie były przez niego autoryzowane, były pisane przez jego uczniów lub uczniów jego ucznów w dobrej wierze, choć pamięć ludzka jest ułomna. Sama nie raz porównujesz Ewangelie i widzisz różnice w opisach różnych momentów.
 • @LordConqueror 20:50:40
  Widzisz, dla mnie święci to ludzie będący wzorem postępowania dla innych chrześcijan. A co do polskich kapłanów, byli ludzie wielcy, wspaniali Polacy, synowie tej ziemi i byli zdrajcy, czy ludzie którzy bardzo źle się Polsce zasłużyli, również wśród świętych, jak zdrajca księcia, dobrego władcy, co nie tylko wyrwał nasz kraj spod władzy Kościoła niemieckiego, w jaką nas wciągnął Kazimierz Mnich, nie na darmo miał przydomek Bolesław Szczodrobliwy - św. Stanisław, który o zgrozo jest naszym patronem. Pewnie, że mogę o różnych świętych napisać, ale nigdy nie korzystam z jednego źródła, tak staram się ominąć propagandę różnych stron. Cóż wychowałem się w socjalizmnie i wtedy nauczyłem się czytać prawdę między wierszami propagandy.
 • @LordConqueror 20:59:07, Bara-bar
  Proszę o miarkowanie słów, chrześcijanin nie posługuje się wyzwiskami, niedawno o tym pisałem.
 • @LordConqueror 21:13:40
  Wyraźnie w tekście napisałem, że ksiądz oskarżony powinien wstrzymać się od czynności kapłańskich, ksiądz, któremu udowodniono powinien być usunięty. Fałszywe oskarżenie? Czy ja oskarżam, podaję fakty znane publicznie, sąd rozstrzygnie. A tam napisano wyraźnie "Grzegorz K. ma bowiem wyrok za pedofilię." Więc jak? Prawda to, czy nie? Jak wiemy, więzienia są pełne niewinnych. Oczywiście, również o tym księdzu, co próbował kobietę z którą miał dziecko namówić na aborcję itd. to też oczywiście UB-cka fałszywka? Człowieku obudź się.
 • @Nathanel 21:29:29
  Nic nie zdziałasz, dobrze Ci radzę.
 • @LordConqueror 21:27:49
  Mój drogi, nie jestem dziennikarzem śledczym, nie podałem tego jako artykułu, Nathanel prosił o podanie księdza, który będąc oskarżonym odprawiał mszę. Podałem mu takiego powołując się na artykuł, jeden z wielu w prasie. Nie mówimy o skazanych prawomocnym wyrokiem i nie wołem aby tego księdza wyrzucić z Kościoła, powinien być tylko odsunięty od posługi kapłańskiej, coś tak wielkiego? A był nadal proboszczem. Prawda?
 • @LordConqueror 21:32:57
  Czy ksiądz Grzegorz K był oskarżony? Czy zapadł wyrok? Masz dowody na działalność dziwnych służb? Podaj je, gdzie je opisano. Może to ty, jak pudło rezonansowe powtarzasz, nie mógł być winny, bo on ksiądz, to musi być wrogie działanie przeciw KrK. Biskupa Paetza, też uważasz za ofiarę wrogich służb? Widzisz co się dzieje z bp. Wesołowskim? Przynosi to chwałę Kościołowi?
 • @LordConqueror 21:44:16
  Ciekawe informacje, na jakich źródłach to opierasz? Ja oskarżenie św. Stanisława opieram w mojej ocenie na najwiarygodniejszych. Gallu Anonimie, który mimo, że działał na dworze syna tego, co skorzystał na całej tej aferze a potem na otruciu syna Bolesława Szczodrobliwego, Mieszku potrafił przekazać prawdę. Ugrywanie walki między papieżem a cesarzem niemieckim było na korzyść zarówno Polski jak i Kościoła w Polsce.
 • ---------------- mieć KRĘGOSŁUP
  http://www.youtube.com/watch?v=wBzx3xLBRfY
 • @ninanonimowa 21:56:20
  Widziałem to już wcześniej, można podziwiać tych ludzi, tylko jaki ma to związek z tematem?
 • @Zawisza Niebieski 14:24:05
  pedofile w Kościele RK rekrutują się przede wszystkim z tych zwerbowanych kiedyś do seminariów przez ówczesne MBP. Tajemnicą poliszynela jest fakt werbowania swoich do seminariów, przez ówczesne UB i SB. Oni teraz są już biskupami i profesorami w seminariach. I tu należy szukac całego zła.
 • @Jan Paweł 22:08:23
  Zapytam skąd masz te rewelacje, pedofilia w Kościele to nie problem tylko Polski a problem w wielu krajach. Czy uważasz, że wyświęcony na kapłana i na biskupa przez JPII Wesołowski to też agent?
 • @Zawisza Niebieski
  Panie biskupie, a cóż to za forma?

  Jak pamiętam, to był taki Żyd, co do Papieża mówił "Panie, Papież".

  Gościu, ty się na nim wzorujesz?

  http://czytelnia.pwn.pl/o_panach_i_paniach/
 • @Jan Paweł 22:08:23
  --SYNAGOGĘ SZATANA Watykan właśnie SZLAG TRAFIA - z tą chwilą zniknie większość ZŁA tego świata --boskie stworzenie CZŁOWIEK będzie wolny !! -i będzie żyć na WZÓR i PODOBIEŃSTWO -mam nadzieję ,że szczęśliwie przejdzie do następnego wyższego szlachetniejszego wymiaru LUDZKOŚCI
 • @Zawisza Niebieski
  Ty Zawisza Niebieski, to chyba pisujesz w "Nie".

  Z wyżej zalinkowanego tekstu:

  Nietypowe połączenia słowa pan z tytułami osób duchownych są charakterystyczne przede wszystkim dla obcokrajowców lub przedstawicieli mniejszości etnicznych i kulturowych mówiących po polsku.

  Najczęściej jednak mówienie do osób duchownych i o nich per pan jest przez przeciętnych użytkowników polszczyzny identyfikowane z wrogością wobec Kościoła. Najwięcej połączeń pan ksiądz i rzadziej pan papież można znaleźć w publicystyce tygodnika „Nie” oraz wypowiedziach osób z nim związanych.

  Przykładów użycia formy adresatywnej lub referencjalnej pan wobec księży jest więcej, np. proszę pana do księdza w ustach Kazimiery Szczuki w dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych w Otwartym studiu (emisja 14.1.2005).

  Stosowanie formy pan zamiast ksiądz lub połączenie tych form staje się często manifestacją poglądu, że duchownym nie należą się w społeczeństwie żadne szczególne względy, nawet tytularne.

  Używanie tytułu i zaimka pan wobec księży przez osoby świadome polskich zwyczajów adresatywnych realizuje schemat pozbawienia rozmówcy zwyczajowego tytułu godnościowego, który mu przysługuje, i użycia zamiast niego tytułu standardowego pan, przysługującego każdemu mężczyźnie.
 • @Nathanel 21:29:29
  "Chcesz wojny, to będziesz ja miała. Do tej pory zostawiałem cie w spokoju pindo."

  Oto słynna katolicka/watykańska kultura i miłość do bliźniego
 • @Zawisza Niebieski 21:15:55
  "@LordConqueror 20:59:07, Bara-bar
  Proszę o miarkowanie słów, chrześcijanin nie posługuje się wyzwiskami"

  Chrześcijanin na ogół nie - ale z Watykańczykami jest już zupełnie inaczej.
 • @LordConqueror 22:46:07
  Właśnie, właśnie. Ten Polak i katolik, he, he, he!
 • @Nathanel 14:14:57
  "Pedofile których wprowadzono do Kościoła ukradli sakrament kapłaństwa więc nie można Kościołowi przypisywać odpowiedzialności za czyny złoczyńców."

  Kiedy Ci pedofile zostali wprowadzeni do kościołów, przez kogo, w jakiej ilości i dlaczego kościół tak zaciekle ich broni?
 • @Nathanel 16:06:48
  "Poczekam aż ujmiesz się , hipokryto, za dziećmi poszkodowanymi przez pozostałe 99% pedofili."

  Właśnie to zrobił w powyższym wpisie.
 • @ALIK 22:49:02
  Z Watykańczykami? a co to za wyznanie?
 • --------------Lord Conqueror
  https://www.google.pl/search?q=Lord+CONQUEROR&client=firefox-a&hs=j5b&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=W6b2UtKzCKPG4gSWqYGYBg&ved=0CHsQsAQ&biw=1366&bih=593
 • @Nathanel 22:36:36
  Więc mój drogi nie powiem ci że pajacujesz, po prostu jesteś jak koń w końskich okularach. Nic zobaczyć nie potraisz. Podałem ci idealny przykład księdza oskarżonego i skazanego w pierwszej instancji, który w żadnym przypadku nie powinien sprawować. Ty jednak do upartego, nawet jeśli będzie stał przed otwartą celą nie uwierzysz, że mógł być winny, bo to ksiądz. Trudno ludziom zaślepionym o kolorach mówić.
  Ten ksiądz nie powinien sprawować posługi kapłańskiej, Ty jednak nawet jeśli wszystkie dowody będą wskazywały na jego winę, będziesz szukał wyimaginowanych służb, które go wrobiły. Takie podejście zaślepionych dawało możliwość swobodnego działania przestępców w sutannach i poczucie bezkarności, stąd dziś Kościół ma takie problemy a osoby o poglądach takich jak Twój są współwinne tym grzechom. Jak paserzy bronili przestępców.
 • @Nathanel 18:25:13
  "Kościól nie ma żadnych przywilejów"

  Co ty nie powiesz....
  Mają największe z możliwych.
  - nie płacą praktycznie żadnych podatków
  - ziemie i budynki dostają za free bądź kupują z 99% rabatem
  - na utrzymanie i remonty budynków/obiektów najczęściej łoży miasto/gmina konserwator - czy ostatnio kurestwo Zdrojewskiego
  - różnego innego rodzaju dotacje itd itp.
  Nawet oficjalna komuna tyle nie wyrwała od Polaków i Polski co czarna mafia.
  O ochronce prawnej zapisanej w przepisach karnych nie wspominam bo to już mega skurwysyństwo.
 • @Zawisza Niebieski 22:54:38
  Ty, facio skończ tą retoryką z "Nie", bo tu trochę bardziej wykształcona klientela jest. Przestępcy w sutannach? Kosciół ma przez nich problemy? Nathanel współwinny grzechom?

  To jakieś idiotyzmy dla kretynów z Onetu.
 • @Jan Paweł 22:08:23
  "Tajemnicą poliszynela jest fakt werbowania swoich do seminariów, przez ówczesne UB i SB. Oni teraz są już biskupami i profesorami w seminariach."

  Czyli "Ci" z UB i SB byli dość wysoko postawieni jeśli werbowali i kryli "swoich" do seminariów.

  A jeśli "CI" werbowani teraz są już biskupami i profesorami to kim teraz są "CI" co ich wtedy do siebie werbowali?
 • @ALIK 22:57:57
  No wzruszające. Ty byś wolał, żeby zamiast na obiekty zabytkowe, gotyk i renesans, łożyć na te omszałe kamienie, co to je czci Zawisza Niebieski, he, he, he?
 • @maestro 22:52:45
  @ALIK 22:49:02
  Z Watykańczykami? a co to za wyznanie?"

  To bardziej sekta niż wyznanie.
  Wyznanie to głównie władzy i mamony.
 • @ALIK 23:06:41
  Tia, a gdzie oni rządzą, te watykańczyki?
 • @LordConqueror 23:04:44
  --- co ??? słabiutko ? -- koloratka tutaj nie działa :)) wysiadamy !? genderowe dziecko ?!
 • @maestro 22:41:06
  "Stosowanie formy pan zamiast ksiądz lub połączenie tych form staje się często manifestacją poglądu, że duchownym nie należą się w społeczeństwie żadne szczególne względy, nawet tytularne"

  Bo tak właśnie powinno być.
  Lecz latami siłowo i podstępem wtłaczane sekciarstwo poczyniło pewien niesłuszny pogląd o ich wyższości.

  Niejaka Rabczewska też okrzyknęła się "królową", ale to nie oznacza że każdy ma się do niej tym tytułem zwracać, klęcząc przed nią na kolanach z głową spuszczoną do jej platfusów.
 • @maestro 23:08:52
  "Tia, a gdzie oni rządzą, te watykańczyki?"

  W wielu krajach.
  m. inn. watykanie, czy Polsce (ramię w ramię z zakamuflowaną komuną)
 • @ALIK 23:11:34
  A Ty co, nowe reguły językowe chcesz tworzyć? Jak ci się Polska chrześcijańska nie podoba, to wypad do królestwa Palikota.
 • @ALIK 23:13:12
  Szczegóły jakieś podasz, czy tylko tak gadali w twoim grajdole?
 • @LordConqueror 23:09:12
  "Bzdury. Komuna ukradła Kościołowi i teraz trochę oddała. A z tymi podatkami to was naprawdę coś ...pokręciło. Podatki są od biznesu."

  1- ile "ukradła" komuna, a ile teraz MY POLACY oddajemy?
  2- skąd czarna mafia miała to co dla niej ta "komuna" ukradła?

  3- podatki do biznesu to płaci biznesmen ale praktycznie nigdy koloratkowiec.
  - pokaż mi przepis o stawce cła czy akcyzy np. na wyroby alkoholowe sprowadzane zza granicy przez "kościoły"
  - pokaż mi stawki celne za pojazdy sprowadzane zza granicy przez "kościoły"
  - pokaż mi sposób opodatkowania i ewidencjonowania datków na "kościoły" np. w postaci datków "na tacę"

  Itd. Itp.
  A to tylko odłamek całości przekrętu na durnych Polakach
 • @maestro 23:15:30
  "Jak ci się Polska chrześcijańska nie podoba, to wypad do królestwa Palikota."

  Jak Ci się Polska świecka nie podoba to wypad do watykanu królestwa mamony i dobrobytu.
 • @ALIK 23:19:13
  Skąd Kościół miał? Z darowizn, kochaniutki, z darowizn i donacji wolnych ludzi przede wszystkim. Komunie i palikociarni nic do tego.
 • @maestro 23:16:51
  - sklepy nieczynne w dni świąteczne
  - zakaz aborcji główne ze względu za zasady sekty watykańskiej
  - ochrona prawna zapisana ustawowo pod ogólnym pojęciem "obrazy uczuć religijnych"
  - niesamowite bonusy majątkowe
  itd. itp.
 • ---------rozliczymy --wypędzimy
  http://watykanowinie.wordpress.com/category/na-stronie/
 • @ALIK 23:21:22
  Ty nie jesteś zbyt mądry z tym powtarzaniem komuszej propagandy o mamonie watykańskiej. Ale przede wszystkim, nas jest więcej, więc będziesz musiał, laiku jeszcze trochę poczekać na wypad chrześcijaństwa. Raczej nie masz szans.
 • @ninanonimowa 23:25:14
  ------------ tych też !!!!!!!!!!!!!!!! wypędzimy

  http://www.youtube.com/watch?v=dA8M6D_j7Eo
 • @maestro 23:21:51
  "Skąd Kościół miał? Z darowizn, kochaniutki, z darowizn i donacji wolnych ludzi przede wszystkim."

  Czyli był to majątek narodowy rozdany najczęściej a w zasadzie prawie zawsze za free przez ludzi urzędników.
  Raz dostali część Polski za darmo od kilku podległych/uległych im osób a teraz znów dostają za tą samą darowiznę kilkukrotnie większe bonusy znów z kieszeni Polaków - wszystkich.

  Tylko niemoralna gnida w takie coś idzie.
  I tylko taki dureń jak Polak na to pozwala (chciało by się rzec choć z niesmakiem, ale wiadomo że nie tylko Polak)
 • @ALIK 23:24:25
  To ty chcesz, by pracownicy zapieprzali w sklepach w dni świąteczne, gdy ty leżysz przed telewizorkiem, a panienki mogły się skrobać dla wygody różnych chłystków, ryzykując zdrowie i życie?

  Pierniczę twoją laicką władzę, cwaniaczku.
 • @LordConqueror 23:22:47
  Otóż tak BURAKU.
  Zawsze mówię per Pan, per Pani.
  Niezależnie czy to ksiundz, magister, czy sędzia bądź sędzina (bo i z nimi niestety miałem styczność)
  Ale jeśli uważasz się za osobę gorszą i niskiej rangi (co się akurat w twoim przypadku zgadza) to mów jak chcesz i bij pokłony na kolanach.
  Twój wybór i masz takie prawo.
 • @LordConqueror 23:24:51
  "ty durniu, '' czarna mafia'' to możesz sobie mówić w domku z tatusiem ubekiem"

  Nie znam twojego tatusia więc nic razem z nim mówił nie będę.
  Ale jeśli i on "widzi" te przekręty to dobrze - szkoda tylko że syn mu się nie udał
 • @ALIK 23:29:17
  Nie kochaniutki, to były majątki własne królów, szlachty, mieszczan i różnych innych takich, co to uważali, że podarowane przez nich włości i fundusze będą najlepiej zarządzane przez Kościół. Dla dobra narodu, o który się tak troszczysz.
 • @maestro 23:26:06
  "Ale przede wszystkim, nas jest więcej, więc będziesz musiał, laiku jeszcze trochę poczekać na wypad chrześcijaństwa. Raczej nie masz szans."

  Wiem o tym dokładnie.
  Dlatego powtarzam że trzeba jeszcze dwóch pokoleń aby wytrzebić te zabobony z Polski i wizji Polaka Patrioty.
  Wszystko idzie w bardzo dobrą stronę. Wolno, ale do przodu.
  Szkoda że ja tego nie dożyję, nie wiem czy moje dzieci, ale wnuki z pewnością zrobią z tym sekciarstwem definitywny porządek.
 • ----------- ja też mówię dobranoc :))
  http://www.youtube.com/watch?v=nz6EWg-XmDs
 • @ALIK 23:38:11
  Z sekciarstwem, to będzie zrobiony porządek. Palikociarskim, he, he, he.
 • @maestro 23:30:39
  "o ty chcesz, by pracownicy zapieprzali w sklepach w dni świąteczne, gdy ty leżysz przed telewizorkiem, a panienki mogły się skrobać dla wygody różnych chłystków, ryzykując zdrowie i życie?
  "

  Jak sam piszesz "dni świąteczne" czyli narzucone przez watykańczyków.
  Jak komuś praca nie odpowiada to zawsze może ją zmienić.
  Ja pracuję bardzo często i w niedzielę i święta.
  Panienki powinny móc się skrobać kiedy zechcą i to ich prywatna sprawa - a w szczególności gdy ojcami dzieci są księża którzy je zgwałcili jako nieletnie i jak ostatnio się zdarzyło ryzykowali życie i zdrowie zapłodnionego dziecka gdy rodziło na plebanii bez wsparcia medycznego, które to zostało wezwane dopiero po jakimś czasie od zgonu noworodka.
  A ojciec dziecka ksiundz w tym czasie właśnie oglądał TV w innym pomieszczeniu bo nie chciał ani pomagać, ani słuchać próśb i błagań rodzącej o wezwanie pomocy medycznej.
  To ja pierniczę twoją taką katolicką wiarę i zasady moralne.

  Masz coś jeszcze?
 • @LordConqueror 23:44:25
  Tyż prawda. Lepiej coś poczytać na dobranoc. Idę zatem spać.
 • @maestro 23:37:39
  "Nie kochaniutki, to były majątki własne królów, szlachty, mieszczan i różnych innych takich, co to uważali, że podarowane przez nich włości i fundusze będą najlepiej zarządzane przez Kościół. Dla dobra narodu, o który się tak troszczysz."

  Majątki leżące na ziemiach Polskich - więc Polskie.
  A jeśli chodzi o troskę i dobro narodu to okazuje się że zostały przekazane obcemu państwu któremu teraz Polacy płacą odszkodowania za ziemie i nieruchomości leżące w naszym własnym kraju.
 • @ALIK 23:46:06
  Tak. Że jesteś głupio wybiórczy i stronniczy w dobieraniu przykładów z podejrzanych źródeł.

  Dni swiąteczne służą też do odpoczynku i nie ma nic do rzeczy to, że sam zapieprzasz w niedziele i święta, jeśli masz ochotę. Widać głupi jesteś i głupi zostaniesz. Do pierwszego zawału, udaru lub raka, oczywiście.
 • @ALIK 23:50:03
  Co za brednie. Idę spać.
 • @maestro 23:41:40
  "Z sekciarstwem, to będzie zrobiony porządek. Palikociarskim, he, he, he."

  I słusznie.
  Pod warunkiem że w parze z resztą hołoty u żłobów:
  - PZPR/PC/PIS
  - SLD
  - PSL
  - PO
  - watykańczycy
  - .................
 • @LordConqueror 23:44:25
  @maestro 23:39:33
  nie ma sensu z przekomarzać się z burakiem."

  Też tak sądzę.
  Z tobą również bo jesteś takim samym sekciarzem jak maesrto
 • @maestro 23:46:12
  "Tyż prawda. Lepiej coś poczytać na dobranoc."

  Kubisia Puchatka...
  Albo mitologię żydowską zwaną biblią
 • @LordConqueror 23:53:56
  On udaje. On wie, co to jest własność. Jego własność.

  Idę spać. Dobranoc.
 • --------------- za TREBOROK
  http://www.youtube.com/watch?v=KoUlXdq3Guc
 • @maestro 23:50:31
  ak. Że jesteś głupio wybiórczy i stronniczy w dobieraniu przykładów z podejrzanych źródeł.

  Dni swiąteczne służą też do odpoczynku i nie ma nic do rzeczy to, że sam zapieprzasz w niedziele i święta, jeśli masz ochotę. Widać głupi jesteś i głupi zostaniesz. Do pierwszego zawału, udaru lub raka, oczywiście."

  Ja jestem obiektywny zaś wybiórczy są sekciarze.

  Nie ma znaczenia czy dzień jest świąteczny czy nie, bo to nie powinno mieć wpływu na termin wolnego od pracy. A przynajmniej nie tak restrykcyjnie.
  Poza tym zdecyduj się w końcu SEKCIARZU po co jest dzień wolny od pracy w dni świąteczne bo sam się już gubisz:
  - dla odpoczynku?
  - czy dla "świętowania"?

  Zapierniczać w niedziele i święta muszę bo rządy poddańcze m. inn. watykańczykom poprzez swoje wielkie przekręty i marnotractwo (m. inn. pompowaniem kasy w watykańczyków i czarną sektę) obładowują mnie coraz większymi obciążeniami finansowymi.
  Więc "nie chcem ale muszem".
  To mój świadomy wybór.
  Aby mieć co się chce nic nie robiąc zawsze wszak mogłem zostać minimum szeregowym w czarnej armii.

  Ale wolę być kim jestem - pomimo wielu niedogodności.
 • Co notka - to coraz głupiej ! Brafo, zaraz skończy się skala zidiocenia!
  Czy to jest jeszcze neon24.pl ???

  Czy już "pełnej jakości szambo wylewne" ?
  Jedno, jest pewne i pełne, znak jakości zaproponowany przez Nathanel'a sprawdza się znakomicie, w przypadkach napisanych i nadpisanych idiotyzmów /i innych izmów /, tylko propagować i znaczyć "natchnionych samodzielnych auuuutorów":http://wars-stars.pl/files/stars/dbb297c1e5b62bc68869c50e45463f016d3c1c0dl.jpg

  Przesyłam znowu autorowi notki - bo jak wiem /pisał/ kolorki czerwone i czarne bardzo mu się podobają.
  Pozdrawiam normalnych
  Szczęść Boże
 • @SpiritoLibero 14:27:49
  >ONZ faktycznie nie powinna zajmować głosu w tej sprawie.
  ---------------
  Nieporozumienie, wynikłe z niesolidnej interpretacji was wszystkich na czele z Frondą. Polecam oryginał, zresztą już pisałem na ten temat w jakimś komentarzu.

  Chodzi o to, że Watykan jest członkiem tej komisji d/s dzieci i podpisał odpowiednie zobowiązania.

  KŁAMSTWEM jest, więc że chodzi o "apel". Dokument ONZ-tu to nie apel tylko zwrócenie Watykanowi uwagi, żeby zaczął się stosować do podpisanych przez siebie, jako członek tej właśnie komisji ONZ-tu, zobowiązań.
 • Nafa lina 06:52:29
  //Nie każdy jednak to chce zrozumieć//
  OoO!-tak ! Ale rozumieją to zawsze "wieczni świadkowie" im jest łatwo zawsze. Swiadek to zawsze świadek - widzi zawsze wszystko. Zawsze śą najmądrzejsi - bo, widzą i wiedzą najle pij na ocznie orzekają i sądzą jak z worka bezdennego - no i chodzą też pa pa rami. Łapiduchi for som oświco ne ? Mam takich pod bokiem. Przyjeżdżają do swego "kosciólka na msze....a jakże, potem kazdy wychodzi i wynosi pakunki, pakunki pakunki. Ciężka to "wiara fizyczna" wręcz! - nieraz trzeba wiele załadować kilogramów w swój samochód "tej wiary". Nima lekko - wiadomo - coś za coś. A co ? Taki świat(d) ek
  /fajna ta skarbonka. Osob i sta? Pod ręczna? Przenoś na?/
  http://wars-stars.pl/files/stars/dbb297c1e5b62bc68869c50e45463f016d3c1c0dl.jpg
 • @Nathanel, @LordConquer, @maestro, i inni tzw. obrońcy kościoła
  Masz rację Nathanel, czasami jak się rozmawia z tzw. obrońcami kościoła to ma się wrażenie, że worek owsa mądrzejszy od Konia
  Popatrzmy na inny przykład: Legionistów Chrystusa
  http://fakty.interia.pl/news-legionisci-chrystusa-przepraszaja-za-grzechy-zalozyciela,nId,1101955
  od dawna wiadomo było tam, że się źle dzieje, ale działali tam tacy jak wy, "obrońcy kościoła" to święty człowiek, to założyciel zakonu, nikt przecież mu nic nie udowodnił, na pewno działanie NKWD, FBI, KGB i innych wiadomych słóżb. I tak człowiek żył, dzięki swym wspólnikom w zbrodni (ukrywanie przestępcy jest przestępstwem), pewnie by go błogosławionym jeszcze zrobili, wszakże założyciel zakonu. Gdyby na początku ukręcono sprawie łeb, założyciela zakonu osadzono w miejscu w którym jego czyny winny go umieścić, to by nie było takiego wstydu dla zakonu, Kościoła. Dzięki "obrońcom kościoła" Kościół doznał sromoty, tylko dzięki nim.

  Tak jak i tamci tak i wy jesteście winni ukrywania przestępstwa. Nie chodzi o to, by od razu skazywać, ale by wymagać rzetelnego wyjaśnienia sprawy, nie zakrywać zasłoną, to zemsta wiadomych służb. Walka z kimś tam
 • all
  ...widzicie teraz do czego jest wykorzystywany projekt "@ Zawisza Niebieski"...??? Do podgrzewania atmosfery, a zarazem wzrostu liczby odsłon i klikalności...a nic tak nie napędza klikalności, jak solidna napierdalanka z "katolami"...potem wam Spiryto powie, że ranking Neonu wzrasta..nota bene ciekawe ile na ten post było tak zwanych unikalnych odsłon...10 % 15 % ???? ...przesadziłem...??

  ...a ile koko-botów przewala się przez Kurnik ? Może ktoś już wie ?? :)))) pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 10:37:49
  A do czego wykorzystywany jest projekt "trybeus"? Do popierdywania.
  Zazdrościsz, ze komuś chciało się dyskutować?

  A ranking wzrasta. I powiem ci jaka jest zależność - ubywa buców przybywa klikalności. Smutne to dla niektórych ale prawdziwe :))
 • @trybeus 10:37:49
  "nic tak nie napędza klikalności, jak solidna napierdalanka z "katolami".."

  Ooooo...
  Już po 10-tej i watykańscy siepacze wracają z mszy o 9-tej i zaczynają swoje ujadanie.

  Ale wszystko idzie nadal w dobrą stronę jeśli taki siepacz/sekciarz jak szczupacz kuruff zaczyna świadomie rozróżniać katolików od KATOLI.
  Wolno, ale kierunek prawidłowy.
  Jeszcze dwa pokolenia i będzie przynajmniej z tym git.
 • panie bżdziskup /nebeski/ zawisz !
  ale, al'e dzieci swych niech z katolickiej szkółki, niech nie zabiera, tak od razu. Co one winne, że ich "stary"jednom gumem ciągle żż uje /i pisze jak workiem owsa uderzony, nieraz/?
  Miej pan bżdziskup zawisz litość ............dziadków szkoda!
  Za wsze !
  post ru fko
 • @Zawisza Niebieski 10:28:35
  "@Nathanel, @LordConquer, @maestro, i inni tzw. obrońcy kościoła
  Masz rację Nathanel, czasami jak się rozmawia z tzw. obrońcami kościoła to ma się wrażenie, że worek owsa mądrzejszy od Konia"

  Tutaj celowo, czy też nie użył Pan całkowicie poprawnego sformułowania "obrońcy kościoła" a nie "obrońcy wiary" gdyż jedno z drugi ma niewiele wspólnego.
  To tak samo jak "katolicy" i KATOLE.
 • @trybeus 10:37:49
  Zauważ tyberius, dyskusja była na dość wysokim poziomie, nikt nikogo nie wyzywał (no prawie), starano się wyciągać argumenty, poruszyliśmy kilka ciekawych spraw, mogli spotkać się, powiedzmy w ostrej ale kulturalnej dyskusji ludzie różnych wyznań, czy to nie sukces?
  Dobry artykuł powinien wzbudzać do myślenia, szukania argumentów, uczenia się kulturalnej dyskusji. Wtedy będzie pełen sukces właśni Neon24, czy też autora.
  Wolne blogerstwo to dyskusja, nie klakierstwo, gdy jeden pisze a reszta klaszcze.
 • @tfur-ja 10:58:04
  "Miej pan bżdziskup zawisz litość ............dziadków szkoda! "

  Masz rację.
  Dlatego zapewne od najmłodszych lat uczy je czym jest "zły dotyk", aby w porę zainterweniować zanim zaczną zbyt wczesne życie sexualne i to jeszcze w parze nie mieszanej.
  Czyli inaczej mówiąc aby kolejne dziecko nie zgwałciło księdza
 • @ALIK 10:58:41
  Obrońca wiary, to człowiek który walczy o jej czystość, o to by nauka Jezusa była zachowywana. Obrońca kościoła, broni by żadne brudy nie wyszły na zewnątrz. A jeśli wyjdą, to natychmiast je zniszczyć, doprowadzić by nikt w to nie uwierzył, określając to, walką z kościołem, działaniem wiadomych służb itd. Dzięki takim działaniom, ludzie często głębokiej wiary, przecież ministrantem, klerykiem nie zostaje ateista, nazywani byli zaprzańcami, ludźmi niszczącymi Kościół.
 • @trybeus 10:37:49
  a zdziwił byś się Trybeusie gdyby "pan bżdziskub zawisz" był wsród "ojcuf założycieli owego Kurnika" i dbał o TenKurnik jak o sfuj ? Lis, też musi coś pożywać !
  /inaczej ogon wyciągnie i.....klapa! KLAPA!/
  Pomyśl se. To taki może być myk, całkiem prawdopodobny - to taka .... "wyższa jazda na strusiu"! Sie niedziw.
  Pozdrawiam
 • @ALIK 11:02:15 Ty mój "zycz li wcu ser deczny /inaczej/"
  Ty "zły dotyk" piszesz, a "zły doŁyk" ...masz na myśli ?
  /pod sęp owcu?/
 • @tfur-ja 11:41:46
  Nie widzisz, że jesteś dziecinny. Obrazeczek będący symbolem miejsca, w którym plecy tracą swoją szacowną nazwę, przezwiska to domena człowieka w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły podstawowej. Wtedy to bawiło, w rozmowie ludzi dorosłych wyglądasz jak dzieciak, który wpadł między dorosłych i uczonego udaje.
 • panie bżdzi skup ie zawisz /nibeski/
  Sie mylisz i tu. Banaluki piszesz nagminnie, w we wszystkim "kopiesz KOŚCIÓŁ. Udajesz absolutnie świętego katolika. Z takimi nie można zwyczajnie i po ludzku. Trzeba śmiechem i drwiną, bo tylko na to zasługują.
  Niby obszcze kiwacze kościoła chcą dobrze a "a tylko tak im wychodzi". Pan nie wiesz kiedy mówić/pisać/ i co mówić i pisać a kiedy zamilczeć. Bo nie wiesz czym jest milczenie-zmilczenie. Udajesz eru dyktę....I tyle!
  Normalny dorosły ...zna UMIAR. Ty nie! Po prostu bżdzisz e-notkamy

  Dziwisz się ?
  Z Bogiem i KOŚCIOŁEM nie wygrasz w swej grze podstępnej, nie tacy próbowali. Normalny DOROSŁY człowiek to rozumie.
  Ty nie?
  /jak niewiesz czym MILCZENIE i ZAMILCZENIE/pierdoł/ i ile wyraża jaką siłę ma w sobie - to nigdy nie dorośniesz ....panie bzdziSkupieZawisz
  Tyle/syntetycznie i krótko węzłowato... w temacie /tfej tfuu rrrcz ości nebeskej/
 • @tfur-ja 12:36:24
  "Z Bogiem i KOŚCIOŁEM"

  Z pisowni widać jakie masz priorytety... I tak dobrze, że "Bóg" napisałeś z wielkiej litery...
 • @SpiritoL 12:45:40
  "coś masz do czegoś"/jeszcze?/
 • @tfur-ja 12:36:24
  Bardzo dobre myślenie, widzę przestępstwo to milczę jak grób. Wiesz, że to jest karalne jako współudział. Takie milczenie współudziałem. Gdyby w Legionistów Chrystusa nie milczano wielu przestępstw udało by się uniknąć.

  Kościół to nie kapłani a wszyscy wierni i wierni mają prawo wymagać od kapłanów by swymi czynami pokazywali by prawdziwość swych słów.
 • @Zawisza Niebieski 12:51:49
  z kogo chcesz zrobić barana? Jak widzisz przestępstwo - to idź do prokuratora a niepieprz na forach - bo to jest właśnie utrudnianie dochodzenia do PRAWDY jest! Tego też niewiesz /inżynie że dusz naukawy?/
  Ty dorosły jesteś ???
  /chyba znowu bredzisz?/
 • @LordConqueror 12:45:07
  Adwokat trybeusa?

  "No tak, jak się ''buców''( a może zaplutych karłów reakcji?) zablokuje , to ich ubywa."

  Nazywaj jak sobie chcesz. Każdy szanujący się portal musi dbać o swój wizerunek i eliminować osoby, których jedynym zajęciem jest robienie ścieku.

  "Zbyt często sobie na to pozwalasz a zbyt mało argumentów używasz"
  No proszę... Po dwóch dniach na portalu masz już takie wyrobione zdanie o mnie... :D))))))))))
 • @LordConqueror 13:00:46
  Gwoli ścisłości nie ma w naszej historii Bolesława II, (określa się go jako Zapomnianego czasy reakcji pogańskiej) Szczodry był Bolesławem III. Ciekawa postać, warta opisania. Ja nie kończę swojej działalności blogerskiej. Będzie jeszcze wiele wpisów, na pewno kontrowersyjnych o kontrowersyjnych postaciach. Teraz mam dwa ciekawe tematy na tapecie, jak tylko będę miał trochę czasu to napiszę.

  Rebeliantka jest osobą, której wydawało się, że obelgi też są argumentem w dyskusji. Osobiście nie mam do niej urazu, pod warunkiem, że zrozumiała znaczenie VIII przykazania.
 • @LordConqueror 13:04:13
  "Rebeliantka nie ''robiła ścieku'"
  A dlaczego piszesz o niej w czasie przeszłym?
  Czyżby Rebeliantka była zablokowana? Nic nie wiem na ten temat.
 • @LordConqueror 13:04:13
  PS.
  Dlaczego kłamiesz? (świadomie?).
  Rebeliantka dopiero co zamieściła notkę.
  Widzę, że zaczynasz robotę przerwaną przez wyrzuconych trolli.
 • @Zawisza Niebieski 13:18:01
  Rebeliantka właśnie opublikowała tekst, w którym informuje, że:

  http://rebeliantka.neon24.pl/post/105906,gdy-lewak-nie-zna-faktow-i-prawa-kanonicznego

  Prawo kanoniczne traktuje przestępstwo pedofilii o wiele ostrzej niż prawo świeckie. .

  Wytyczne polskiego Episkopatu nakładają na biskupów diecezjalnych bądź przełożonych zakonnych konieczność przeprowadzenia wstępnego dochodzenia kanonicznego - o ile nastąpiło zgłoszenie faktu wykroczenia jakiegoś duchownego i ma ono cechy wiarygodności. Wstępne dochodzenie kanoniczne obejmuje przyjęcie zgłoszenia, procedurę związaną z badaniem faktów i zbieraniem dowodów oraz gromadzeniem dokumentacji. Przełożeni kościelni mają też obowiązek "uniemożliwienia ewentualnej kontynuacji przestępstwa". Do bezpośredniego prowadzenia wstępnego dochodzenia biskup lub przełożony zakonny winien wyznaczyć specjalną osobę. Gdyby ujawnione fakty dotyczyłyby bieżących wydarzeń i wydawały się prawdopodobne "należy duchownego natychmiast zawiesić w czynnościach duszpasterskich".

  Wytyczne nakazują poinformowanie osoby oskarżającej o jej prawie do złożenia doniesienia do państwowych organów ścigania, zgodnie z przepisami prawa polskiego.

  I co ty na to?
 • @LordConqueror 13:37:02
  "Nie kłamię, tylko nie zauważyłem"

  Nie zauważyłeś, że jest ale ZAUWAŻYŁEŚ, że nie ma.
  Bystrzacha...

  "A dlaczego nie ma nobody44?"
  Czemu mnie o to pytasz?
 • @LordConqueror 13:37:02
  PS. Ale coś mi się zdaje, że nobody44 "nie wszystek umarł" :D)))))

  Ty wyglądasz mi na porządnego gościa, tylko trochę na początku zagubionego...
  Miłego komentowania :D (i nie wierz plotkom na temat SL, wszystko to zwykłe złośliwości :)
 • @LordConqueror 13:34:38
  Wiesz, Bunsch jest bardzo fajny, jako książka przygodowa dla młodzieży, mniej więcej pod koniec podstawówki go czytałem, jednak są poważniejsze prace. Jasienica Polska Piastów, Piotr Ryba, Polska Piastów, trochę trudna, bo czyta się jak książkę telefoniczną ale dla zebrania faktów całkiem niezła. Wreszcie Gall Anonim Kronika Polska, tam masz najlepiej opisane. To co piszesz zaczerpnięte jest z Kadłubka, kronikarza - bajkopisarza, jego kronika powstawała gdy w bólach kanonizowano Stanisława. Po jego kanonizacji na skutek wielu protestów powstała instytucja "adwokata diabła". św. Stanisław, no cóż jest wielu kontrowersyjnych świętych, nie miał bym nic przeciwko temu, tyle, czy naprawdę musi być nam patronem? Zdrajca, który kraj zdradził patronem tego kraju, chyba trochę butą trąci.
 • @LordConqueror 13:34:38
  Bóg zapłać za prof Tomasza Panfila /pod poprzednią notką/- dla mnie to wspaniałe odkrycie i piękna postać mądrego odważnego Polaka. Jestem pod wrażeniem jego wielu wykładów:
  /http://www.youtube.com/watch?v=yzdIvZf8jZY itd.../
  Dzięki
 • @LordConqueror 13:45:25
  E tam... To tylko wrażenie :))
  Każdy czasami lubi poszpanować, że coś więcej wie. Taka ludzka słabostka... :)
 • @tfur-ja 13:48:16
  --Pan Prof -tak !! obiektywny jak i wy wszyscy --WATYKAŃCZYCY zdrajcy Polski narodowej !!!
 • @ninanonimowa 14:00:13
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Panfil#.C5.BByciorys
 • @SpiritoLibero 13:48:51
  wicie swoje wicie - SprytoL* /lubiem to, nawet wiem i...czemu/
 • @maestro 13:39:54
  Rozumiem, że takie zachowania jak molestowanie kleryków nie podpadaja pod te przepisy?
  No tak... W sumie są już pełnoletni.

  A Rebeliantka niech nie bedzie taka cwana. Pobanowała tych którym obrabia 4litery. Cieniara.
 • @LordConqueror 13:47:08
  Dzięki :))
  Przyjąłem to jako niezasłużony ale szczery komplement :))
  Choć na temat tej "inteligencji" są różne szkoły :D))))))))))))))))
 • @ninanonimowa 14:01:05
  --------- za Toporzeł/Słowianin

  [ Poprzednie kilka wieków dziejów naszych, poprzednich 14?ście co najmniej postaci władców naszych uznano za niebyłe, między bajki włożono. Od niego, od Mieszka, od piętnastego władcy Polski zaczyna się dopiero jej historia.
  W ten sposób każe nam pojmować naszą przeszłość historiozofia, której źródło i natchnienie stanowią autorytety takie jak:

  Gall – ksiądz katolicki – w. XII
  Cholewa – biskup katolicki – w. XIII
  Kadłubek – biskup katolicki – w. XIII
  Boguchwał – biskup katolicki – w. XIII
  Długosz – arcybiskup katolicki – w. XV
  Kromer – biskup katolicki – w. XVI
  Naruszewicz – biskup katolicki – w. XVIII ]
 • @SpiritoLibero 14:06:47
  No, ale notka jest o pedofilach, a nie molestowaniu dorosłych. Po co zmieniasz temat?

  I czy to nie ty obrabiasz Rebeliantce 4litery, he, he, he?
 • @LordConqueror 13:45:25
  ha ...w sedno...SL to taka Magda Gesler neonu...przestawia garnki, rzuca mięsem, wylewa pomyje, nawet wodę przypali, jeśli jest takie zapotrzebowanie :)))... najważniejsze dla niego jest to, że znikają z neonu ci, których nie lubi, czyli dla niego buce...pozdrawiam niepoprawnie
 • @SpiritoLibero 14:06:47
  A już miałem nadzieję, że ta pani się z VIII przykazaniem zapoznała.
  Ich treści da się głosić tylko i wyłącznie przy zastosowaniu cenzury. Gdyby poddane zostałyby pod osąd publiczny pewnie by im same okładki zostały. A tak to teatr klakierów.
 • @maestro 14:17:52
  Nigdy.
  A już na pewno nie tam, gdzie nie może mi odpowiedzieć. Taka mała różnica :)

  Ale masz rację, tematem jest pedofilia.
  Mam nadzieję, że Pan Zawisza zajmie się kiedyś nieczystą miłością wśród kleru. zwłaszcza tego najwyższego w hierarchi.
 • @trybeus 14:20:16
  Jak zwykle goopio napisałeś.
  Jakie ma znaczenie kogo ja nie lubię? A ze czasami admin ma podobne obserwacje?...

  "jeśli jest takie zapotrzebowanie :)))."
  Nieładnie znowu piszesz trybeusiku, bardzo nieładnie...
 • @ninanonimowa 14:00:13
  za siebie to mówisz? Czy za tych z partyji czy jakięjś tam, part ryji z antyklerykałów ? Co ? Znowu leżą pod "stolcem" i sami odezwać się nie mogą, obezwładnieni samo0gonem ? Ech NinkaMinka! Ty masz "kręgo słup...pirsza klaSA! NO !
  (i dobrze gotujesz -wiem rosołki zawsze, - NiE! tak jak ta "owca przysłowiowego bacy"
  ;)
  Wiem wiem, jesteś też PROROKIEM WŁASNYM /swoi ciem wybrali, JAK PISAŁAŚ/. pRAWDZIWY WYSYP TU "świętych jak świśniętych i....ściśniętych" ...śledzików niebieskich, tylko zakanszać /z ogórcem

  n... e-arka
 • @LordConqueror 14:00:44
  Opowiadasz bajki zaczerpnięte z Kadłubka. Mówię ci, poczytaj poważniejszą literaturę, no chyba że wierzysz iż orły przyleciały i pilnowały ciała zmarłego.
  Stanisław zginął śmiercią należną w ówczesnych czasach zdrajcy. I wyrok najprawdopodobniej wykonał kat. "Jak zaś doszło do wypędzenia króla Bolesława z Polski, długo byłoby o tym mówić; tyle wszakże można powiedzieć, że sam będąc pomazańcem [Bożym] nie powinien był [drugiego] pomazańca za żaden grzech karać cieleśnie. Wiele mu to bowiem zaszkodziło, gdy przeciw grzechowi grzech zastosował i za zdradę wydał biskupa na obcięcie członków. My zaś ani nie usprawiedliwiamy biskupa-zdrajcy, ani nie zalecamy króla, który tak szpetnie dochodził swych praw [...]". Bolesław był w gorącej wodzie kąpany, nie powiem. To też prawda, ale opieranie się na Kadłubku to już lekka przesada.
  Chcesz to poczytaj: http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/artykul-nie-dla-mlodziezy,24835
 • @Zawisza Niebieski 14:21:44
  "A tak to teatr klakierów."

  Dokładnie :)
  Jeden kogucik to nawet tutaj próbuje dowcipkować. "Lewak, politruk czy gebelsiak"?

  A tak poważnie to martwi mnie to co robi Rebeliantka ze swoimi klakierami (innych przecież nie toleruje na swoim blogu).
  Publikując takie teksty, portal faktycznie naraża sie na oskarżenie o walkę z Kościołem, uwłaczanie Mu i ośmieszanie.
  To ma dać postronnemu obserwatorowi wrażenie katolika i chrześcijanina jako osoby tępej, ograniczonej, zawistnej i nietolerancyjnej. Ja na kreowanie takich skojarzeń się nie zgadzam!
 • @LordConqueror 14:29:07
  "Musiałby najpierw robić za materac, bo inaczej to będą zwykłe plotki"
  Niekoniecznie plotki. Sprawa arcybiskupa z Poznania była dość rzetelnie udokumentowana. To była jedna z porażek wizerunkowych papieża JPII, niestety...
 • @SpiritoLibero 14:25:39
  "A ze czasami admin ma podobne obserwacje?..."
  ..no nie podejrzewam cię o rozdwojenie jaźni.....

  http://www.youtube.com/watch?v=u-Vp71OVz3U
 • @ninanonimowa 14:09:47
  Tych 15 władców Polski to lekka przesada, znamy władców przynajmniej 100 lat przed Mieszkiem, choć ludy zorganizowane mające swoich władców to znacznie więcej pokoleń władców niż 15. Masz Megality Kujawskie 3.5 tys lat p.n.e., Najstarsze ślady kultury rolniczej to 4.5 tys lat p.n.e. Tak ogromne grobowce mogły budować kultury silnie zorganizowane, więc posiadające władców którym takie grobowce budowały. Masz Megality Kujawskie 3.5 tys lat p.n.e. Najstarsze ślady kultury rolniczej to 4.5 tys lat p.n.e.
  Wszystkie kroniki powstawały w Kościołach, zakonach. Tylko ci ludzie mieli czas i wiedzę, by to spisywać, spisywali zgodnie z kościelną racją stanu. Król uległy Kościołowi miał dobrą prasę (Kazimierz Sprawiedliwy, nadania zjazdu w Łęczycy) Ten co nie był wygodny miał znacznie gorszą prasę. Ale był kilku takich, którzy potrafili ustawić właściwą relację między Kościołem i Królem. Jak Kazimierz Wielki. Kościół na żądanie króla zaakceptował nawet bigamię.
 • @SpiritoLibero 14:33:34
  Czyś ty całkiem zgłupiał? Co tak klakierujesz Zawiszy Niebieskiemu, he, he, he?
 • @trybeus 14:41:45
  "..no nie podejrzewam cię o rozdwojenie jaźni....."

  Pobrzęcz sobie, tyle twojego :D)))))))
 • @maestro 14:43:57
  A gdzie tu "klakierowanie"? Zgadzam sie z nim po prostu w tej kwesti i daję temu wyraz. Sam mam podobne obserwacje, które zresztą opisałem.

  Brzydzę się tkimi "dyskusjami" na cudzy temat za zasiekami z banów.
  To świadczy bardzo źle o takich osobach.
  Masz oczywiście prawo mieć odmienne zdanie :)
 • @Zawisza Niebieski 14:42:00
  --z całym szacunkiem dla Pana wiedzy -jednak pozwalam sobie na luksus :) szukania prawdy u wielu zródeł ! interesuje mnie tylko PRAWDA OBIEKTYWNA --nawiasem ! kto/co ? jest zródłem danych na których opiera Pan swoją wiedzę ? / wiem ,że część jest wynikiem Pana badań - jak je Pan przeprowadza ??
 • @maestro 14:43:57
  co sie dziwisz? Nawet nick se wybrał taki, ze wskazuje na "pod wpływem". Tak ma - albo "rwie białe głowy" albo "pije". Co to za życie? Niczym "ta pchła..co żyje se...w suficie
 • @ninanonimowa 15:01:07
  "łopatą"/to proste! narzędzie,a kopie ..na własnej grzędzie/
 • @ninanonimowa 15:01:07
  ..jak Zawisza przeprowadza badania :)) to bardzo proste nina...
  ...robi to może podobnie, jak Henry Kubik właściciel portalu zbawienie.com

  Wordwatcher (Henry Kubik) przeprowadził dogłębne badania biblijne i dogłębne badania nad światem szatana. Oparł się nie tylko o źródła naukowe, ale nawet o magię i okultyzm, który uzupełnił własnymi spostrzeżeniami. Jednak zasadniczym źródłem informacji jest internet. Metoda badawcza jest prosta i polega na wrzucaniu :

  Rzucić hasło: Poszukać kilkanaście artykułów za i przeciw własnym poglądom. Po pewnym czasie wyłania się rzeczywisty obraz własnej słuszności.

  Rzucić temat : na największe grupy dyskusyjne. Zawsze istnieje szansa, że pominięto jakiś niezwykle istotny element poszukiwań czy link do artykułu, który całkowicie obala dogmat czy teorię głoszoną przez innych. Po kilku dniach rzucania się można posiąść niemal 100% obraz danego tematu i wrzucać innym.
 • @tfur-ja 15:11:17
  a może......."łapotnią", tylko....
  ?
  (własną :)
  ................."cholera wi"
 • @LordConqueror 15:00:12
  W tamtych czasach nie można mówić o pojęciu Słowian, Germanów, Celtów, to są różne kultury, choć najstarsza podgrupa, haplogrupy słowiańskiej licząca ok. 10 tys lat wywodzi się z naszych ziem.
  Germanów, jak wykazały badania genetyczne jako ludu najeżdżającego nie było. To w ok. 20% słowianieR1a, 40% celtowie R1b i 10-20% nordycy I, którzy w literaturze zachodniej określani są jako protogermanie. Germanie to mieszanka ludów połączonych dla celów podbojów.
  http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/gdzie-podziali-sie-germanie,52055
 • @ninanonimowa 15:01:07
  Moja wiedza pochodzi z różnej literatury, jeśli chodzi o moje badania to polegają one na starannie przygotowywanych wyprawach historycznych, które odbywam od wielu lat gdzieś na przełomie września i października. Zbieram wtedy materiały zdjęciowe, odwiedzam muzea często przy takich miejscach stworzone.
  Wiedza to książki i internet, tyle, że portale historyczne zarówno polskie jak i zachodnie.
 • @trybeus 15:14:08
  to groźne so "badania bojem" - trzeba więcej pisać niż czytać /przyswajać/ - to tak, jak więcej "wydalać" niż "zjeść" - normalnie prowadzi taki proces do "wycieńczenia w wytężeniu" /ogól nem/. No chyba że sie jest "Balzakiem zespoło wem" ... :)
 • @Zawisza Niebieski 15:31:22
  Ty nie masz żadnej wiedzy /PRAWDZIWEJ/ można najwyżej przyjąć /jak już pisałem wielokrotnie/ ŻE JESTEŚ ....jedynie nieco ....OCZYTANY - to jest zwykłe OCZYTANIE. Nic więcej !!!
  STAŃ W PRAWDZIE /nie oszukuj się!/
  Ty nie wiesz co to WIEDZA. Bo mówisz o WĄTPLIWYCH przekazach, które można interpretować różnie, różne stawiać hipotezy.....itd...
  /gdzie tu DOROSŁOŚĆ? / i PRAWDA?
 • @tfur-ja 11:47:57
  "Ty "zły dotyk" piszesz, a "zły doŁyk" ...masz na myśli ?"

  Też.
  Zaczyna się od "złego dotyku" a często kończy tak jak to formułujesz "złym dołyku" - jak bez ogródek to bez.
  W międzyczasie może tez być "gra wstępna" z lizaniem bitej śmietanki z "nóżki" ksiundza...
  Chcesz dalej robić z siebie idiotę? To wal śmiało - dobrze trafiłeś
 • @tfur-ja 12:36:24
  "Pan nie wiesz kiedy mówić/pisać/ i co mówić i pisać a kiedy zamilczeć. Bo nie wiesz czym jest milczenie-zmilczenie"

  To właśnie taktyka sekty watykańskiej.
  I jak widać nie każdy się do niej chce stosować.
  Bo niektórzy ludzie mają i stosują wyższe standardy niźli tylko ślepe fanatyczne oddanie.
 • @tfur-ja 12:36:24
  "Z Bogiem i KOŚCIOŁEM ......"

  Mityczny "Bóg" i obecny "kościół" to dwa zupełnie odmienne i rozbieżne "twory".
  I to właśnie widzą i rozgraniczają nie tylko niewierzący, ale i zaczynają widzieć i rozgraniczać sami wierzący - w końcu.
 • @maestro 13:39:54
  "I co ty na to?"

  Poza tym że się do tego nie stoSSują a wręcz zamiatają pod dywany? :)
 • Aaaa! lik -pluto, antyklerykalna, znowu leżysz i lżysz /sierotko obrz*gana/
  nikt i nic ci nie poradzi już na ten twój łep/ chyba nie zdoła, o jnie/....i żaden weterynarz też? Jak ci własna buda psia i bieda biłgorajska mózg wypaliła zupełnie denaturą iz esrałeś siem znowu. Ach, znowu, pod ciężarem dachu niewielkiej swej psiej budy uszatku, milutki. Sam musisz się wygrzebać spod własnej kupki gnoj*ku. Wtedy możesz pouczać takich jak i ty .............:
  Pisz-wyj se.... na Berdyczów:http://wars-stars.pl/files/stars/dbb297c1e5b62bc68869c50e45463f016d3c1c0dl.jpg


  /ukrub jaladreips /
  .
 • @LordConqueror 16:44:05 Dzięki...
  tak wiem /znam/, ale prof. T Panfila znalazłem dzięki Tobie
 • ------------PRAWDA SŁOWIAŃSKA
  http://www.youtube.com/watch?v=aB1hs-W4S98

  ---------- MNIÓD na moje serce :))

  http://www.youtube.com/watch?v=y8IVwoM9wCg

  ----LEPIEJ !! dla NAS !! przyjąć PRAWDĘ P.Szydłowskiego !! ---a przyjąć PRĘDZEJ czy PÓZNIEJ !! którąś trzeba będzie !!!

  -przywieziono mi z Berlina -wiadomość ! RADOSNĄ dla nas -wychodzi,że i w niemieckich badaniach PRAWDA P.Szydłowskiego -jest PRAWDĄ !!/ Niemiec jak drukował tą genealogię ponoć zakrztusił się :)) z wrażenia /

  http://treborok.wordpress.com/page/6/
 • @LordConqueror 17:27:12
  ----- tak zwyczajnie po ludzku ! odpowiedz mi proszę ?? NIE CHCESZ DUMNYM być z WIELKIEJ PRZESZŁOŚCI własnego Narodu ?? dlaczego nie chcesz ?? być DUMNYM dumą WIELKICH PRZODKÓW ??
 • @LordConqueror 17:38:52
  "... ale nie jestem dumny z aberracji umysłowych i bajek."

  A co ci bajki przeszkadzają?
  Żydzi są bardzo dumni ze swoich bajek i wszystkim karzą w nie wierzyć. A opornych potrafią wsadzić do więzienia. Albo gorzej...
 • @LordConqueror 17:38:52
  - no ! to masz problem !! tu bajki, tam bajki -NIC ! tylko aberracja :)))))

  http://popotopie.blogspot.co.uk/
 • @LordConqueror 17:50:01
  --- tu ja mam problem !! NIE WIERZĘ !! ani w ząb ! katolickim KACYKOM :)
  -- PRZEKONAJMY się ! ZRÓBMY BADANIA kopców Wandy i Kraka i paru / górek np.Łysicy --wówczas wszyscy przekonamy się -- co ?? stoi na przeszkodzie ? powołać NARODOWĄ KOMISJĘ ARCHEOLOGICZNĄ ? -nie takie kurhany przecież się rozkopywało !
 • @ALIK 16:20:31
  A guzik, kochaniutki. Komuchy by im nie pozwoliły zamiatać pod dywan.

  Gdyby księża byli naprawdę pedofilami, areszty by się dla nich nie zamykały, ai jazgot tefałenu bez końca trwał. A co komuchy na nich mają? Pomówionego księdza Bużana i inne nieliczne historyje z sufitu wzięte. W które nawet polscy sędziowie, he, he, he, nie wierzą.
 • @maestro 18:35:12
  "A guzik, kochaniutki. Komuchy by im nie pozwoliły zamiatać pod dywan.

  Gdyby księża byli naprawdę pedofilami, areszty by się dla nich nie zamykały, ai jazgot tefałenu bez końca trwał. A co komuchy na nich mają? Pomówionego księdza Bużana i inne nieliczne historyje z sufitu wzięte. W które nawet polscy sędziowie, he, he, he, nie wierzą."

  1- komuchy są i czarne i czerwone a przede wszystkim kręcą wspólne lody który zwielokrotniły się po ich układzie z Magdalenki podpisane oficjalnie po raz pierwszy przy "stole bez kantów".
  Później były konkordaty, zwolnienia podatkowe, dotacje, przywileje, itd. itp. z pseudo komisją majątkową włącznie.

  2- ciężko ich pozamykać jeśli sprawy są ukręcane, poszkodowane dzieci zaszczuwane a w ostateczności okazuję się że czarna mafia mimo obywatelstwa Polskiego posiada również i watykańskie które w takich przypadkach jest "ważniejsze" i daje dodatkową ochronę

  3- Sędziowie...
  Nie wspominaj takich głupot bo choć to dziwnie zabrzmi i niewykonalnie ale robisz z siebie wtedy większego debila niźli nim jesteś.
  - kto desygnował owych obecnych sędziów? - środowisko/koligacje
  - jakie są postępowania i orzeczenia czy wyroki? Proponuję szybką naoczną lekcję z rozpraw Sędziego Lewińskiego zamieszczaną na łamach NE

  Błaźnij się watykański siepaczu dalej.
 • @tfur-ja 17:00:50
  Opowiedz durniu komuś co chcesz mi powiedzieć a później niech ta osoba to streści i napisze czytelnym i w miarę składnym językiem.
  Zajdź do sąsiada co ma dziecko w 1-szej klasie podstawówki to z nim się może dogadasz i ono to zrobi.
 • @ALIK 20:11:19
  Ja jestem maestro, a nie siepacz, więc ci powiem, kochaniutki, że okropnie mylisz fakty.

  Kościół nie kręcił i nie kręci lodów z komuchami. Komisja majątkowa pozwoliła zwrócić tylko część zagrabionej przez czerwonych własności Kościoła. Własności darowanej kiedyś przez dobroczyńców Kościołowi z wiarą, że to Kościół właśnie zrobi z niej najlepszy użytek.

  Ofiary są zaszczuwane? Przez kogo? Masz jakieś konkretne przykłady? A może to właśnie księża są ostatnio zaszczuwani? Przykład ks. Bużana jest aż nadto pouczający.

  I nie wygłupiaj się, że to Kościół powołuje sędziów. To już jakaś daleko posunięta aberracja z twojej strony. A fe.
 • @ALIK 20:47:40
  Aluś
  Bardzo, bardzo mi przykro ale'ś - nie mogę spełnić twej usilnej prośby /a bardzo bym chciał ci pomóc/. Po prostu, nieznam zadnego komusia /nawet durnego/ więc nie mogę mu nic opowiedzieć i ta osoba /rozumiesz?/też nic nie streści - a już napewno, nie napisze nic językiem.

  Zrozum kochany Alusiu, tu gdzie mieszkam panuję inne /cywilizowane bardziej zwyczaje/. Do sąsiada też nie pójdę - bo mam same sąsiadki - no pech! Mają one wprawdzie dzieci /są takie dwie samotne mamy/ale te dzieciątka nie są w 1-szej klasie, znowu pech, widzisz - przecież niebedę kobiet nachodził i ich niemowlaków. Może ty i dogadałbyś się z niemowlakiem i on by ..."to zrobił" na twe zamówienie /niewiem, niewiem, sam widzisz "gów*iana sprawa!/. Przykro mi, pomóc nie mogę, a chciałbym.
  Liczę na twoją tolerancję i wyrozumiałość /zapewne jak wszystko, masz je wrodzone - powiedział bym ....nawet "genetyczne wrodzone"/

  Zdrówka, więc życzę i dobrej nocy
  , też
 • @Naftali 00:40:07
  czego kręcisz ? Chcesz się usprawiedliwić dlaczego w woju niesłużyłeś? Bo niby sekcie "wiara zabraniała" broń do ręki brać???
  Napisz wyraźnie, że nasi chłopcy "dupili wojo" a wy bimbaliście sobie udając obywateli naszego państwa. Pierdół ludziom nie zasadzaj "tchórzu prawdomówny". Taka to wasza "wiara paczkowa". Miej Honor, szukasz usprawiedliwień dla własnych potrzeb....Tyle w temacie.
  Bredzisz i bredzisz usprawiedliwiając ułomności własne.......................................................!
 • @Naftali 04:24:20 I... co? Teraz, widzisz siłę wiary ?
  Ty wiary nieucz /a już napewno mnie/! Zadbaj o swoją wiarę, nie musisz epatować innych własnymi opisami skrzywdzonych i pozbawionych życia w imię złego rozumienia Boga. One wzruszają wszystkich, mnie tez, ale nie tedy droga. Idz do istoty zdarzeń. Tam jest prawda!
  Daruj sobie swe tyrady przekabacania na własną sektę. To nie ten czas aby wyciągać opisy z przeszłości i sadzić ludziom stereotypy zachowań i kulturowe "memy". Każdy czas /=system=proces/ ma swoją specyfikę i jeśli chcesz o nim dyskutować musisz "przenieść" się do niego jak najprawdziwiej. Czyli rozpatrywać wszystko w PRAWDZIE owego czasu=owemu procesowi i owemu systemowi. Z dzisiejszego spojrzenia /perspektywy/ widzisz tylko zawsze cześć PRAWDY, nigdy jej całość. Dlatego daruj sobie uogólnienia i zwyczajne przybliżenia opisywanych /czy domniemanych/ procesów bo to "bredzenie i manipulacja dla własnych racji.
  Jesteś jak zaczadzony naftaliną mol - niby ona.... nic nie zabija jako "naftalina" a tylko sobie "jest i pachnie lekuchno" - TY niby chciałbyś tylko pachnieć (?) a "szafa" niech mole przegania już ....sama ? Puknij sie w "zapach".............................

  Szczęść Boże ...
  i niech Matka Boska ma Cię też w opiece swej "braciszku"
 • @LordConqueror 14:57:16
  Bóg zapłać
  /i...Ukłony dla Pana Lorda*/
 • Naftali Odktryj Św Ducha - i ....czytaj DUCHA z PRAWDY
  a nie ducha "z prawa" i każdej literki "niby prawa"
  ....
  /Inaczej, zgłupiejesz i zagubisz siebie w ludzkich interpretacjach.../
 • @LordConqueror 14:57:16
  ..wyobraź sobie byłem świadkiem zdarzenia w szpitalu ...mężczyzna umierający i żona przy łóżku...co chwila przychodzi 70- letnia jehowitka i tłumaczy bezsensowność przyjmowania sakramentów przed smiercią...była tak nachalna i beszczelna, że nie potrafiła uszanować cierpiącego człowieka na łożu śmierci...żona jego poszła do ordynatora i powiedziała że sobie nie życzy, aby ta baba ją i jej męża prześladowała... i wypieprzyli jehowitkę ze szpitala...a tak wogóle to sprawiała wrażenie zdrowej...w każdej sali robiła zrzut strażnicy...wyjątkowo beszczelne babasko...

  ...jak przychodzą pod drzwi, to sa mili, a jak może odchodza to zachowują się jak NAFTALI...jak rozmawiałem z jehowitami kiedyś to przytoczyłem komentarze Naftalego...stwierdzili kategorycznie, że to ktoś się podszywa pod ŚJ..:)) ..że to nie może być świadek jehowy...tak na marginesie, to faktycznie Naftali daje świadkom raczej antyświadectwo...pozdrawiam niepoprawnie
 • @LordConqueror 17:13:58
  Prosiłeś o tekst o Bolesławie, zacnym władcy Polski, właśnie opublikowałem. Mam nadzieję, że będzie się podobał. Oparty jest o naprawdę rzetelne źródła historyczne.
 • @maestro 21:01:47
  Otóż watykański siepaczu KK od lat kreci lody z komuchami.
  Te "oficjalne" zaczęły się w Magdalece a część ich szczegółów była później zapisywana w różnych ustawach, które od tamtej pory są jak tylko można cichaczem wykonywane.
  Część to jak wspomniałem: zwolnienia podatkowe, dotacje, darowizny, kasa na utrzymanie czy remonty, itd. itp.
  Idą na to wręcz niewyobrażalne pieniądze.

  Pseudo komisja majątkowa narobiła tyle wałów że aż ciężko uwierzyć że dało się tego dokonać na oczach ludzi - jakimś tam wytłumaczeniem jest totalne utajnienie, oraz dodatkowo ustawowy brak możliwości rewizji orzeczenia.
  A największym dowodem na wały są już nie tylko śmieszne wyceny brane z sufitu i sprawy sądowe "rzeczoznawcufff" je robiących ale wręcz śmieszny fakt iż:
  - orzeczeń/rekompensat wydano więcej niż wpłynęło wniosków przy jeszcze nie wszystkich rozpatrzonych :D

  Czy ofiary są zaszczuwane? OCZYWIŚCIE !!!
  Bo takie są wewnętrzne wytyczne potwierdzone przez JP II
  A jednym z dowodów może być i choćby sprawa porodu na plebanii dziecka przez dziecko zapłodnione przez ksiundza który odmówił pomocy i wezwania karetki a zrobił to jakiś czas po zgonie noworodka.

  KK czyli czarni i czerwoni to jedna klika.
  A Ty watykański zadaniowy siepaczu żyj dalej w mrzonkach.
 • @tfur-ja 00:06:52
  Nie czytam twoich debilizmów debilu.
  Gdy sklecisz z kimś jakieś całe zdanie z jakimkolwiek sensem to wtedy się odezwij.
 • debi LIK 17:56:58 mizer0, zacznij od pok e-monów przydrożnych....
  a to, czytasz?:http://wars-stars.pl/files/stars/dbb297c1e5b62bc68869c50e45463f016d3c1c0dl.jpg
 • Naft ali .... szkoda prądu na ciebie
  bis kupo /z oparów naftaliny/
 • @Halszka 20:50:05
  ekoludek - krasnoludek wyszedł zza krzaczka i popiskuje sobie coś tam pod noskiem, a głosik tonie w zmierzwionej krasnoludkowej brodzie. Ekoludek. A kysz.

  >>> polecam Pani czytanie bajek a nie udział w dyskusji o 'immunitetach' KRK :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031