Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Mamy wreszcie normalność...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po 8 latach ciągłych porażek wielkim wysiłkiem pani Beaty Szydło PiS wreszcie sięgnął po władzę, i to pełnię władzy. Poznajemy nową normalność w Polsce, będzie wreszcie normalny rząd i normalni ludzie u władzy...

PiS prąc do władzy przyjął nową taktykę. Hasłem wyborczym było, „Polska w ruinie, tylko PiS może ją uratować”. Im szybciej przystąpi do ratowania Polski, tym może więcej z tej „ruiny” się da uratować.

Nowo wybrany prezydent, zaprzysiężony 6 sierpnia ostro zabrał się do pracy. Wziął udział w kilku uroczystych mszach odprawianych z okazji świąt narodowych, w czasie jednej udało mu się nawet uratować opłatek, który złośliwy wietrzyk porwał kapłanowi. Odwiedził cerkiew, odwiedził meczet, czy był w synagodze tego nie wiem. Czyli zbratał się z głównymi wiarami występującymi w naszym kraju. Odwiedził kraje bałtyckie, prezydentowi Niemiec wytłumaczył iż Polska to nie jest kraj sprawiedliwy, Polonii w Wielkiej Brytanii wytłumaczył, że do kraju wracać nie warto. Potem odwiedził Watykan, modlił się przy grobie JPII, spotkał się z papieżem. Jednak gdy wyznaczył dzień zaprzysiężenia nowego sejmu, to okazało się, że nie ma pojęcia co dzieje się w Unii Europejskiej. Nie wiedział, że tego samego dnia co wyznaczył zaprzysiężenie parlamentu odbywa się co prawda nieformalne ale jakże ważne spotkanie w sprawie mogącej być grobem dla chrześcijaństwa w Europie. W sprawie uchodźców z Afryki w dużej części muzułmanów. I w ten sposób nie ma kto Polski reprezentować na tym spotkaniu. Powiemy, to nieformalne spotkanie? Tak, ale na takich nieformalnych spotkaniach istnieje możliwość swobodnych rozmów między przywódcami, tworzenia obozów reprezentujących pewne poglądy. Nie są to wycieczki by pić i chodzić pijani, jak to robił Adam Hofman z dwoma kolegami w Hiszpanii. To poważna forma uprawiania polityki.

Beata Szydło, w czasie festynów nie raz wykrzykiwała, że premier Ewa Kopacz popełnia błędy, działa przeciw Polsce w sprawie uchodźców. Dziś gdy rząd powiedział, niech prezydent pojedzie, nich pokaże, jak on widzi walkę o tę sprawę Polską, o sprawę Europy i zalewających ją uchodźców, prezydent z Watykanu mówi, że pojechać nie może, bo nie orientuje się w sprawie, bo nie jest przygotowany i niech jedzie wielokrotnie krytykowana premier Ewa Kopacz. Czyżby nagle PiS doceniło myśl Ewy Kopacz w tej sprawie? Tak, wreszcie mamy normalność...

W normalnym kraju przywódca partii prowadzi kampanię wyborczą, wskazuje pomysły swej partii przekonuje wyborców. PiS jednak pochowała swoje przywództwo. Nie było widać ani Jarosława Kaczyńskiego, ani Antoniego Macierewicza, ani pana Kamińskiego, który zmagał się z sądami i przegrywał kolejne sprawy dziś mając na koncie wyrok skazujący na bezwzględne więzienie, choć jeszcze nie uprawomocniony. Całe obciążenie festynu wyborczego na swe wątłe barki wzięła Beata Szydło i wygrała, wygrała prezydenturę Andrzeja Dudy, wygrała przewagę PiS w sejmie pozwalającą utworzyć tej partii rząd samodzielnie.


W normalnym kraju ten co przekonał społeczeństwo do swojego programu po wyborach siada do rozmów i tworzy rząd, tworzy rząd z ludzi, którym ufa. Pani Beata Szydło jednak musi odpocząć, musi pojechać na urlop, być na promocji filmu. Listę ministrów z którymi ma realizować swój program, który prezentowała w czasie kampanii dostaje na kartce od Jarosława Kaczyńskiego, który nie tylko, że nie był lokomotywą ale przegrał wyraźnie swoje starcie wyborcze z premier Ewą Kopacz uzyskując znacząco gorszy wynik.


I kogo w tym rządzie widzimy, widzimy schowanych w czasie kampanii Antoniego Macierewicza, Mariusza Kamińskiego, Zbigniewa Ziobro, zaufanego współpracownika Kaczyńskiego Mariusza Błaszczaka, jest i człowiek bardzo wszechstronny, niezależny premier techniczny, człowiek oferujący na ulicy warszawiakom bilety po 2 zł, choć na prezydenta Warszawy się nie nadawał, socjolog, Piotr Gliński, tym razem ekspert od spraw kultury, zajmie się kulturą i dziedzictwem narodowym. Z całą pewnością się na tym zna, prawda? I z tymi osobami premier Beata Szydło ma realizować swój program? Program trudny, program mocno obciążający budżet, o mocnym socjalnym wydźwięku, chciało by się rzec socjalistyczny i lewicowy. Tak, wreszcie mamy normalność...

Już z zapowiedzi pojawiających się w przeciekach prasowych wiemy, że PiS weźmie się ostro do pracy. Zlikwiduje bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów, bo opracował go rząd PO-PSL, wytnie z województwa Mazowieckiego Warszawę, bo niewdzięczna Warszawa jakoś pana Kaczyńskiego nie chce popierać i utworzy na Pomorzu nowe, ograniczy i przesunie w czasie projekt „po 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko”. Przewróci reformę urzędów. Nie wiemy, czy podwyższenie progów podatkowych będzie w tym roku realne. Dziś zapowiedziano, że nie będzie likwidacji kopalń, ale niektóre z nich trzeba będzie wygasić, choć protesty górników inspirowane przez Piotra Dudę obiecywały utrzymywanie kopalń, (o ile ładniej w uszach związkowców i górników zabrzmi „wygaszać” niż brzydkie „likwidować”, prawda?  

Kolejnym genialnym pomysłem płynącym ze strony PiS jest stworzenie kolejnej bazy danych o przedsiębiorstwach, za wpis do której i za każdą korektę przedsiębiorca powinien zapłacić, proponowana jest suma 200 zł. Każde przedsiębiorstwo ma wpis do ewidencji, ci którzy działają w systemie VAT mają również NIP. Te dwa numery są całkowicie wystarczające do kontroli przepływu towarów i usług. Pomysł ten jest typową fiskalizacją. Uderzy on przede wszystkim w małe przersiębiorstwa. O ile duże mające zawodowych księgowych tę opłatę wniesie i nie będzie to dla nich żaden problem o tyle małe, rodzinne, gdzie dla oszczędności księgowość prowadzi sam właściciel i suma nie jest wcale małą i bardzo łatwo nie dotrze do niego informacja o zmianie, więc zapłaci dodatkową karę. Ogólnie PiS idzie drogą socjalizmu chcąc obciążać przedsiębiorstwwa kosztami swoich pomysłów. Niektóre rozwiązania są zabójcze szczególnie dla małych przedsiębiorstw. Wystarczy pokazać obowiązujące dziś przepisy, w których pracodawca ma obowiązek zapłacić za chorobę pracownika do 36 dni w roku. W dużym przedsiębiorstwie jeden pracownik w jedną lub w drugą stronę to niewielki koszt. Jednak w zespole 4-5 osobowym jest to ogromne obciążenie. 

 O innych planach pewnie dowiemy się z expose nowej pani premier. Tylko, kto to expose napisze? Mamy wreszcie normalność, idzie nowe, tworzone rękoma ministrów znanych z lat 2005-2007. Jak myślicie, czy po tych kosztownych reformach jeszcze naszą Polskę poznamy?

Tak, tak, taaaa... wraca normalność, ale czy tylko ja jakoś tej normalności dopatrzeć się nie mogę?

KOMENTARZE

 • Dobrze , że doczytałem do konca
  Już sie przestraszyłem, że Zawiszę podmienili...
 • I doczytałam do końca.
  A ile tych myśli wylanych , och i ach!!!!!!!!!!!
  Nic więcej niż w głównym ścieku bla ,bla wszyscy wiedza i ja też napiszę.
  Kieracik czyli w kółko to samo.Ni nie wysilił pan głowy.
 • Zawisza jest zawsze jaki jest
  No cóż, przyszło mi dziś zapłakać na Polską. Nie ma w Polsce prezydenta, nie ma rządu. Nasze zdanie będą reprezentowali Czesi, bo ten co się mieni być prezydentem się boi. Można by parafrazować naszą piękną literaturę. Miałaś Polsko prezydenta, został ci się ino Duda.
  Jest mi dziś ogromnie wstyd. Wstyd za Polaków, co się tak dali omamić.
 • @Zawisza Niebieski 21:41:48
  Razem z platformą płacz pan i to na głos.
  Ilu nieudaczników wychowali komuniści i postkomuniści. Matko!!
  Efka wiedziała Tusk wiedział i wszyscy zdrajcy!!!

  Od lat kręcą lody(tak skromnie wyrażone). Naród zrozumiał , głosowali na PIS. Większość już wie jak działa kanalia. A tu niewielu. I mogę mieć żal że podobno uczeni. Co ma myśleć zwykły Kowalski?

  Szuje wymyśliły by Efka w świetle fleszy będzie oddawać ten złodziejczy nierząd .Wybielacze jej potrzebne !!
  A Duda zamiast pełnić obowiązki głowy państwa będzie firmować nie rząd Polski tylko emigrantów.
  Chciała Makrela to ma problem. Trzeba wypić to co się naważyło!
 • @klementyna 22:05:59
  A czy ktoś tu mówi o Platformie, ja mówię o tym, że okazuje się, że nie ma w Polsce kto pojechać na ważną konferencję, bo ktoś co robi za prezydenta nie ma odwagi podjąć dyskusji o ważnych dla europy sprawach. Nie platforma wyznaczała datę zaprzysiężenia sejmu, nie platforma wyznaczyła od dłuższego czasu znaną datę spotkania i nie platforma nie miała pojęcia, że takie spotkanie jest. Dziś trzeba zapytać czy Polska ma prezydenta. A tak dla Pani informacji, nie głosowałem na PO-PiS, choć w II turze wyborów nie głosowałem na Dudę. I dziś dzięki Bogu nie muszę się wstydzić swoich wyborów. Zaś jeśli chodzi o złodziei, to złodzieje będą oddawać władzę złodziejom. Nie sztuka kraść gdy ma się dostęp do sejfu, sztuka kraść, gdy się go nie ma. Kilometrówki, delegacje, wyjazdy prywatne przy kosztach przelotu opłaconych przez podatnika. Co będzie, gdy będą mieli klucze do sejfu?
 • Zawisza jest zawsze jaki jest
  No... :))))

  Ja to tylko mogę zapłakać, że Zawiszy chce się rozpisywać nad tym upadkiem Rzplitej...

  A nie lepiej pobiegać albo pójść na spacer do Łazienek?

  Serdeczności,
  J.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 04:00:26
  Niestety mam taką wadę genetyczną, że się patriotą urodziłem :)
  A do Łazienek to dziś strach iść, dziś grają tam przedstawienie pod tytułem "raz sierpem raz młotem czerwono/czarną hołotę", więc dziś akurat poświętuję w domu. Wypiję białą lampkę "wina Tuska" potem czerwoną "wina Kaczyńskiego" może pieśni patriotyczne pośpiewam. Zresztą podobnie zrobił Duda, zamiast na Maltę pojechał do Białej Podlaskiej i kilku innych małych miasteczek. Tam przynajmniej nie będzie musiał jakichkolwiek decyzji podejmować.

  Serdeczności
 • @LoneStar1776 03:24:24
  Nie ma takiego symbolu Polski, którego nie chciałby zawłaszczyć PiS.
 • @Zawisza Niebieski 09:14:27
  SZKODA, ŻE TEN PATRIOTYZM OBUDZIŁ SIĘ U PANA DOPIERO WRAZ Z PRZEGRANĄ PO, bo wczesniej nie zauważałem jakiejkolwiek reakcji na ChDiKK, na podwojenie zadłużenia panstwa i takie tam drobiazgi - no chyba że PiS rządzi od 10 lat, a ja nie zauważyłem.

  pozdr
 • normalność...
  Cóż, przeczytałem i wniosek z tego wypływa jeden. Jeszcze się spektakl nie zaczął, a Ty już wychodzisz z "teatru", bo sztuka będzie na pewno zła.
 • @MacGregor 10:26:29
  Patriotą byłem od urodzenia, tyle, że patriota nie popiera PO-PiS, bo one nigdy nie były partiami patriotycznymi, to tandem nastawiony na to, by dzieląc Polaków rządzić. Podzielili się elektoratami, jedni wzięli tych, co chcieliby rozwoju Polski i udają liberałów, drudzy ludzi o poglądach chrześcijańsko-konserwatywnych i udają patriotów. W ten sposób zgarniają 60% elektratu.
 • @wiatr 11:52:37
  Jak widzisz, nie mówię o przyszłości, nie wróżę, choć pewne przesłanki są. Główne stanowiska w rządzie zajęli ludzie znani z rządu lat 2005-2007, a to rząd który Polacy odrzucili na 8 lat. Liczenie na to, że teraz będą rządzili lepiej to raczej pobożne życzenia. Jak widać ze sposobu tworzenia rządu Beata Szydło nie będzie miała w nim nic do powiedzenia. Będzie spełniała funkcje fasadowe, to też jest ważna wskazówka. Mamy rząd Jarosława Kaczyńskiego z najbliższymi jego współpracownikami, ludźmi, których dla wygrania PiS musiało ich schować.Czyli rząd utworzony wbrew społeczeństwu. Przynajmniej tej części, która przez 8 lat głosowała przeciw rządowi z lat 2005-2007. Możemy też ocenić działalność prezydenta za okres od lipca, do listopada. Rozłożyła mnie informacja, gdy ktoś z kancelarii prezydenta powiedział, że prezydent nie wiedział o spotkaniu 12.11 na Malcie. Od czego on ma kancelarię? Czy to zespół ludzi całkowicie niekompetentnych, czy też on nie jest zainteresowany sprawami Europy? Policzkiem dla Polski jest to, że w tak ważnej sprawie jak sposób rozwiązania spraw emigracji reprezentuje nas inny kraj. 36 milionowe społeczeństwo nie potrafi wyłonić przywódcy, co będzie ich zdanie reprezentował, co w pewnych sprawach będzie jakieś decyzje podejmował, co również będzie wyciągał wnioski z rozmów przy lampce wina. Czesi powiedzą nam to co chcą byśmy my usłyszeli. Jeśli sprawy Polski przekazujemy Czechom to dlaczego nie Putinowi, to taki stanowczy polityk.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031