Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 9479 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Konstanty, a może jednak Bogusław Radziwiłł?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy kto pisał maturę pamięta słowa Bogusława Radziwiłła o rozdzieranej szmacie. Dziś kolejny potomek tego rodu w tę myśl się wpisuje.

Ostatnie wybory prezydenckie i parlamentarne, po 8 latach klęsk wyborczych Kaczyńskiego. Trudno było utrzymać partię i elektorat tylko opowiadając  o tym, że wszystkie wybory przegrane przez Kaczyńskiego zostały sfałszowane. Beata Szydło, etnograf z wykształcenia postanowiła podjąć drogę Joanny Kluzik Rostkowskiej ale nie przegrać. Postąpiła jak jej wykształcenie nakazywało, zrobiła festyn bajek na którym wszystkim oferowano to, co sobie wymarzyli. Tym co nie wierzą, że zdrowie pozwoli im dotrwać do późniejszej emerytury, wcześniejsze emerytury, rodzinom wielodzietnym, co to z emerytury babci żyły po 500 zł na każde dziecko, pracującym podwyższenie progów podatkowych, pielęgniarkom, górnikom, nauczycielom podwyżki i zachowanie miejsc pracy. Każdemu to o czym marzy, byle tylko poparł PiS. Co więcej, wszystkim Polakom obiecano zmianę pokoleń, już nie zdarte jak kapeć ideały polityczne jak J. Kaczyński, A. Macierewicz, K. Pawłowicz, ułaskawiony przez Dudę przestępca, a młode nowe twarze, nowa myśl, młodość: A. Duda, B. Szydło. To oni mieli poprowadzić Polskę ku nowym standardom życia. Po wyborach B.Szydło poszła na urlop, podczas gdy J. Kaczyński stworzył rząd przebrzmiałych myśli jak Macierewicz, Ziobro i ślepo wiernych Kaczyńskiemu, jak „niezależny premier techniczny” niejaki Gliński.

Jakież góry szczęścia, jaką radość z wywalczenia ustępstwa rządu w 2015 wyrażała Szydło strajkującym w Wyszkowie pielęgniarkom. „Strajkiem wywalczyłyście to, co się wam należy. Ale waszym sukcesem jest przede wszystkim to, że wytrwałyście do końca, że nie dałyście się złamać, że byłyście solidarne i lojalne wobec siebie...”, „Cieszę się i dumna jestem, że to kobiety pokazały, że można. W Polsce dużo kobiet zaczyna być dopuszczanych do władzy. Damy radę”.

Karczewski, dzisiejszy marszałek senatu cieszył się „Dzięki determinacji i solidarności wyszkowskich pielęgniarek w Polsce wszyscy mówią o problemach tego środowiska 
 
Pamiętamy, jak z dniem 1 stycznia poprzednich lat prasa brzmiała, że gabinety lekarskie nie będą dostępne, że Porozumienie Zielonogórskie, którego leaderem był p. Radziwiłł nie podpisało z rządem umowy. Jakże fałszywie zabrzmiała piosnka z ust tegoż Radziwiłła, gdy ogłosił, że w tym roku wszystkie gabinety są otwarte. Czyżbyś panie Radziwiłł, jak Kurski miał nas Polaków za „naród głupii, co wszystko kupi” Co ma sklerozę i nie pamięta, kto był prowodyrem sprzeciwy w tamtych czasach?

Dziś poznaliśmy wiedzę tajemną dla elektoratu co na „kiełbasę wyborczą” jest łasy. Dojna zmiana, w które nepotyzm ustawą przegłosowaną głosami  PiS stał się prawem nie rozwiąże problemów. Wyrwanie kawałka biało-czerwonej szmaty panie Radziwiłł nie rozwiąże problemów. Wtedy, gdy ten „większy kawałek szmat „ chcieliście dorwać pielęgniarki były bohaterkami, ale już na waszym kawałku szmaty są bezdusznymi, odchodzącymi od umierającego pacjenta.
Zawsze mówiłem, że PiS to nie moja bajka, dlaczego? Dlatego, że obłuda nigdy nie była i nie będzie moją bajką.

Więc pani Szydło, panie Radziwiłł, wspierajcie pielęgniarki z CZD. Każdy logicznie myślący człowiek wie, że to tylko początek. Nawet jeśli będziecie chcieli zatkać usta pielęgniarkom z CZD naszymi pieniędzmi, pieniędzmi każdego który, co miesiąc w zębach zanosi pieniądze do urzędu skarbowego, za chwilę pojawią się pielęgniarki z innych szpitali. A w kolejce czekają już służby celne itd., itp.
Albo dla dobra Polski, staropolskim zwyczajem, bo jeszcze od czasów Jagiełły znanym wejdźcie pod ławę i odszczekajcie zanim rozdacie pieniądze z kredytów, co nasi wnukowie nie będą w stanie spłacić.

Koryto tylko z początku wydaje się takim pięknym miejscem, w którym o właściwej porze pojawia się strawa. A tak naprawdę to w pewnym momencie ten co karmił zawiezie do rzeźni. Więc miał rację prezydent Duda, „dojnej zmiany” trzeba bronić jak Jaruzelski chciał bronić socjalizmu, gdyż dalej zamiast koryta można zobaczyć otchłań śmietnika historii. Choć tego dziś nie widać, jednak miejmy nadzieję, że wysłanie PO-PiS na śmietnik historii pozwoli na pojawienie się nowych sił, może wreszcie nie kwiczących do koryta a myślących po polsku. Tylko czy te siły, jak nowy roczek 1 stycznia gdzieś już w powijakach kwilą?
 

Więc panie Radziwiłł, jak Kmicic w Potopie pana przodkowi mówimy „nie”, nie opowiadaj nam bajek o pielęgniarkach opuszczających potrzebującego, gdyś sam zamykając gabinety lekarskie opuszczał potrzebujących. 

KOMENTARZE

 • Samozaoranie opozycji. Prosili o informację na temat CDZ?
  https://pbs.twimg.com/media/CkbYnOvWsAAUR0B.jpg
  https://t.co/lEXDTZ0jnM
 • @Husky 23:52:50
  A Ty jeszcze nie na Karaibach? :))))))))
 • @Astra 00:05:08
  To Pani "wina" że wyjazd się opóźnił 8-))
  Musiałem poprawiać tekst

  http://dd.neon24.pl/post/132074,jak-rusofoby-zabijaja-dyskusje#comment_1311644

  Ale to tylko 7 dni
  nastepny wyjazd w Lipcu
 • @Astra 00:05:08
  SYCYLIA
  http://www.auta24.com/wp-content/uploads/sycylia-lodki.jpg
 • @Husky 00:16:49
  http://s33.postimg.org/5370i7bdb/To_Mazury.jpg[/img][/url]
 • @Autor
  Szanowny Autor zarzuca PiS-owi koniunkturalizm, polegający na popieraniu protestów skierowanych przeciwko władzy gdy był w opozycji i krytykowaniu takich samych protestów gdy PiS objął rządy.
  Zarzuty te są o tyle wyolbrzymione, że całkowicie pomijają specyfikę ustroju funkcjonującego w Polsce i całą winą obarczają ludzi z konkretnej partii. Demokratyczny ustrój wielopartyjny charakteryzuje się tym, że działające partie reprezentują wyłącznie pewną określoną grupę społeczną i dążą do realizacji interesów tej grupy. Przeciwieństwo stanowi ustrój demokratyczny dwu partyjny w którym każda z partii jawnie dąży do pełni władzy, czyli konkuruje wizją całościową. W ustroju wielopartyjnym partie opozycyjne zawsze będą popierać każdy protesty wymierzony przeciwko władzy, byleby tylko osłabić partie sprawujące władzę, nie zważając zupełnie na to, czego ów protest dotyczy. Partie opozycyjne mają bowiem zwykle szansę na władzę jedynie w koalicji z innymi partiami - i konieczność kompromisów w takiej koalicji zawsze pozwoli na wytłumaczenie podejmowanych działań.
  Drugą kwestią jest sama organizacja służby zdrowia - jako całkowicie bezpłatnej, finansowanej przez państwo. W konsekwencji nie powstają żadne informacje dotyczące wartości poszczególnych usług medycznych, bo nie ma ich cen. Dodatkowo zaś ponieważ te usługi są bezpłatne to popyt na nie jest duży, gdyż koszt uzyskania tych usług wyrażony jest jedynie w czasie oczekiwania. Dziedzina usług zdrowotnych charakteryzuje się także tym, że jest w stanie zaabsorbować dowolną kwotę na nią przeznaczoną, bez żadnego górnego ograniczenia.
  Z tych wszystkich powodów wynika, że każdy rząd napotka w tej dziedzinie nierozwiązywalne dylematy, mając z jednej strony ograniczenia budżetowe, z drugiej nieograniczone potrzeby i na dokładkę nie znając wartości jakie ludzie przypisują konkretnym usługom.
  Krytyka rządu PiS w sprawie pielęgniarek sprowadza się zatem do wytykania mu, że nie rozwiązał problemu nierozwiązywalnego - czyli jest całkowicie jałowa.
 • @Husky 23:52:50
  Nie bardzo rozumiesz, jak działa system finansowania dużych szpitali w Polsce. Duże szpitale zupełnie bezpiecznie wchodzą w długi, bo wiedzą, że żadnej konsekwencji z tego powodu nie poniosą. Jak dług robi się zbyt duży różnymi metodami, strajkami, straszeniem rządu uzyska się oddłużenie. I w tym przypadku rząd wpompował w CZD dość dużą kwotę pieniędzy z naszych podatków. System jest chory, ale nikomu nie zależy by go uzdrowić.
 • Autor !
  Panie zadłużono tę służbę zdrowia już nie na troche pieniedzy tylko na miliony.
  I dziwne ze pan ani słówka o tym czyje macki to zrobiły i dlaczego jeszcze chodzą na wolności.
  Tak ja też uważam że dziś te paniusie co się zowia pielegniarkami odeszły od łóżek chorych , bądź umierających . I w nosie mama ministrów gdyby tam było pana dziecko inaczej byś pan śpiewał . Dla mnie to już powinny być na śmietniku.
  Panie te zgodziły się na podwyżke stopniowa . Pewnie lepiej przenieść dzieci do innych szpitali i zlikwidować ten moloch w końcu . A panie niech szukaja zatrudnienia. Proste ogłasza się upadłość i git. Tych zaklęc to pan już nie postrzega
  Takie one biedne jak większośc Polaków . Powinno się im natomiast zrobić porządek w służbie zdrowia albo praca państwowa albo prywatna. A one często na dwóch etatach, u pana doktora po pracy a rano w klinice.
  Dajmy im wszystko bo strajkują!!!
  Druga część tych nieszczęsliwych i źle uposarzonych pewnie dostała 500+
  Tylko te starsze i bezdzietne nie!! No to wywołały strajk!!
  A co tyż 500 dostaną !!
  A czemu ma nie być reformy służby zdrowia będzie i to dopiero będzie lament!!

  Aż tu druga formacja strajkuje dlaczego?
  Ot na tej samej płaszczyźnie rzecz się ma .
  Pani premier ogłosiła reformę służb granicznych i co strajk!!!
  A dlaczego bo ich za dużo i za duże przywileje .
  To ma być urzędnik państwowy , a nie państwo w państwie , gdzie są nowe wakaty należne z urodzenia.

  To według pana wszystko to cacy !!
  Tylko demokracji jakoś nie ma i nie strzelają do nich!! Czyż nie?
 • @programista 07:59:34
  Sytuacja w służbie zdrowia jej patologie, jak to iż nie ma takiej kwoty pieniędzy jaką w nią można by w nią wpakować, by ona nie przeżarła tych pieniędzy. W tym układzie każdy rząd będzie musiał się liczyć z jakimiś tam sporami ze służbą zdrowia. I to jest całkowicie zrozumiałe. To co mnie mierzi, to obłuda przede wszystkim Radziwiłła, który swoją dzisiejszą pozycję w polityce zawdzięcza właśnie rozpalaniu takich sporów w ramach Porozumienia Zielonogórskiego a dziś gdy inni robią dokładnie to samo co robił on, zarzuca im niemoralność takiego postępowania. Dlaczego dziś Szydło nie mówi "Strajkiem wywalczyłyście to, co się wam należy. Ale waszym sukcesem jest przede wszystkim to, że wytrwałyście do końca, że nie dałyście się złamać, że byłyście solidarne i lojalne wobec siebie...". Tak, jest to koniunkturalizm i działanie przeciw Polsce. Taką metodą PiS szykuje bat na własny tyłek. Już czekają pielęgniarki ze Śląska one pójdą tą samą drogą co CZD. Lada moment czekać górników, którym Szydło też wiele naobiecywała. Opozycja powinna być konstruktywna, działać z myślą o dobru Polski, czyli, gdy rząd robi dobrze wspierać go, gdy źle, krytykować. Nestety u nas wojenki PO-PiS powodują, że opozycja zrobi wszystko, by rządowi podłożyć nogę a, że to drogo będzie Polaków kosztować, na to już nikt nie patrzy.
 • @Zawisza Niebieski 09:58:08
  Opozycja może być konstruktywna tylko wtedy, gdy prawo przewiduje jej formalny udział w kontroli legislacji i działań rządu. Tak jest w systemach dwu partyjnych (opieram się na tym co napisała Hannah Arendt w "Korzenie totalitaryzmu") - anglosaskich.
  System wielopartyjny działa przy założeniu, że jedna partia nigdy nie zdobędzie samodzielnej władzy i zawsze będzie jakaś koalicja. Bezpiecznikiem jest wtedy konieczność dogadania się z koalicjantem. Z tego powodu nie ma w takim systemie żadnej formalnej roli dla opozycji i mówienie iż ma być ona konstruktywną jest zupełnie pozbawione sensu. Dlatego też opozycja robi wszystko byle tylko zmniejszyć bieżące poparcie partii rządzącej, bez zważania na szansę późniejszego objęcia władzy.
  Tak robiło PiS gdy było w opozycji, tak samo teraz robi PO - ludzie z tych partii będą ciągle zachowywać się obłudnie bo taka jest logika systemu wielopartyjnego.

  Jeżeli zaś chodzi o służbę zdrowia i jej finansowania to problem nie leży w patologiach. Gdyby służba zdrowia była zarządzana idealnie to dalej staje przed takim problemem, że na zdrowie można wydać każdą ilość pieniędzy i nie ma żadnej możliwości by wyznaczyć jakąś górną nieprzekraczalną granice. Gdy służba zdrowia jest darmowa w pełnym zakresie to ludzie zawsze będą chcieli więcej i nigdy nie będą zadowoleni.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930