Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 9875 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Lewandowski nie strzela bramek, a przeciwnikom mina rzednie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cieszymy się z sukcesu naszych piłkarzy, bezwzględnie wykonali ponad to co zakładali jako plan minimum.

Jednak prasa zachodnia, szczególnie niemiecka ciągle wytyka Lewandowskiemu, że ten nie strzela bramek. Dlaczego? Wynika to z czystego strachu. Polacy są zaskoczeniem, w prognozach dzisiejszego meczy UEFA prognozowała wynik 2:0 dla Szwajcarii, sportowa prasa niemieckojęzyczna liczyła na to, że Polska odpadnie po 3 meczach, a najwyżej wejdzie z 3 pozycji w grupie, podczas gdy nasza reprezentacja nie tylko, że ograła dwa zespoły lecz również zremisowała z zespołem Niemiec.

Piłka nożna jest grą zespołową, liczy się zespół i tylko zespół wygrywa. Nigdy zespół składający się z samolubnych gwiazd nic w piłce nie zdziała. I właśnie posiadając taki zespół odnosimy sukces. Lewandowski nie raz udowodnił swoje umiejętności, jest osobą której w naszym zespole przeciwnicy boją się najbardziej. Na pilnowanie jego przeznaczają znaczne siły, co daje swobodę działania innym piłkarzom.  Przykładem niech będzie ostatni gol strzelony Szwajcarom. Właśnie skupienie na sobie całej obrony drużyny Szwajcarii przez dwóch naszych zawodników dało Jakubowi Błaszczykowskiemu praktycznie puste pole przed bramką, co pozwoliło mu nie tylko strzelić, ale jeszcze ustawić sobie piłkę tak, że mógł strzelić między nogami bramkarza.

Media zachodnie czując to, że właśnie wygrywamy dzięki temu, że nasz zespół gra jako zespół a nie grupa samolubnych gwiazd starają się to psychicznie zniszczyć uderzając właśnie w Lewandowskiego, by ten zaczął starać się samemu strzelić, by obrona mogła go zablokować a Polacy tracili okazje.

Podziw budzi skromność naszych piłkarzy w wypowiedziach, podziw budzi trener i zespół trenerski, któremu udało się stworzyć zespół grający jako zespół, a nie samolubne indywidua, to jego zasługa.

A czy dzisiejsze zwycięstwo było szczęściem? No cóż, szczęście najczęściej sprzyja lepszym.
 

Tak więc nie wiadomo, jak gra potoczy się dalej, na razie jesteśmy w ¼ finału, mecz naszego przyszłego rywala do przerwy wygląda nijako, żadna z drużyn nie wielkiego nie dokonała. Dlatego tak trzymać Panowie, grajcie jako zespół, nie ważne, kto ile bramek strzeli a jak daleko dotrze nasza drużyna, dając nam emocje z gry i radość ze zwycięstw.   

prawa autorskie, jestem autorem tekstu, demotywator fangol.pl

 

KOMENTARZE

 • Autor
  To przeczytałem ja, roux.
 • @roux 22:26:12
  Dzięki, i oby naszej drużynie szło tak dalej.
 • Dróżyn, hehehe:)
  A pomimo tego błędu ortograficznego wspaniałego Kibica, treść się liczy, popieram! Piąteczka.
 • zwycieństwo
  //A czy dzisiejsze zwycieństwo było szczęściem?//
  he,he
  A pomimo tego błędu ortograficznego wspaniałego Kibica, treść się liczy, popieram!

  5+
 • lorenco @Husky 23:03:21
  No cóż, wypada przeprosić, tak się jednak pisze, gdy się patrzy jednym okiem na mecz :) Za korektę dziękuję.
 • @Zawisza Niebieski 23:08:17
  mnie też się może zdarzyć 8-))
 • Wspaniale jest widzieć
  Że wreszcie polska reprezentacja piłki nożnej daje nam powody do dumy. Doszli oni i tak bardzo daleko. Gra trwa nadal!
 • @Sukarno 23:18:46
  A to wszystko wina PIS-u i Kaczora 8-)))))
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/Cl0G94XXIAAdVv4.jpg
 • @
  "Podziw budzi skromność naszych piłkarzy w wypowiedziach, podziw budzi trener i zespół trenerski, któremu udało się stworzyć zespół grający jako zespół, a nie samolubne indywidua, to jego zasługa."

  Podziw budzi też polska publiczność... wstać w połowie meczu i śpiewać Mazurka Dąbrowskiego? i to nie pierwszy raz, to zaczyna być tradycją rozgrywanych przez naszych meczy.
  Mnie to napawa dumą a przecież tylko kibicuję... i myślę, że dla nich to ma znaczenie...
  Fajnie grają :))

  Pozdrawiam
 • "Ułani" Nawałki
  "Ułani" Nawałki mieli walczyć z "gwardią szwajcarską", ale na boisko wyszła "legia cudzoziemska". I tą też pokonali

  ks.Isakowicz-Zaleski

  https://pbs.twimg.com/media/Cl0ieu7XEAEVOKn.jpg
 • @ Ałtor ;-)
  Sorry, że pojadę inaczej niż wszyscy - proszę o zrozumienie.

  Zatem mam pytanie: Pamiętasz jak Polska zareprezentowała "postawę otwartą" w 1989 kto wygrał Miss World? (oczywiście nie śmiem umniejszyć Majestatu Jej Wysokości - Kręglickości ;-) )

  Jak "ktoś" zrobił pierdolnik na Ukrainie to kto wygrał "ełrowizję"?

  Jak kropnęli przekrętasa pod kremlem, to dlaczego uchodził za "demokratę"?

  Ja się tylko zastanawiam, gdzie daliśmy d.... , że nasi zaszli tak daleko? Może w b-redzikowie?

  I co teraz?

  A jak mnie zbanujesz to będę się gniewał...
 • @Jasiek 01:58:06
  Ja tam Ciebie zrozumiałem dokładnie. W tym przypadku nie masz zielonego pojęcia o sporcie. Pewnie nie otarłeś się o żaden osobiście.
  Kręglicka?????.... hmmmm bo to były wybory na przyszłość.
  Teraz wygląda bardzo fajnie :-).
 • @Astra 00:06:46
  Kibice, no właśnie, kibice są nieodzownym elementem zwycięstw naszej drużyny. Zaczęło się od siatkówki, tam powstała symbioza kibiców i zawodników. Atmosfera była wspaniała, fale, śpiewy, wydaje mi się, że dziś mamy najlepszych kibiców siatkówki na świecie. Później to przeniosło się na piłkę ręczną. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to niestety zdało się w nią robactwo pod tytułem ten zwierzyniec co się tam żre na wiejskiej. Nagle bandyci stadionowi stali się "patriotami" mecz to nie był mecz a politykierstwo. race, transparenty, "miłość" polsko-polska. A z tego nic dobrego nie wyrasta. Dlatego ja stale obstaję, sport to sport, polityka polityką, a Kościół Kościołem. Politycy łapy precz od sportu i Kościoła. Oni zawsze chcą się wygrzać przy sukcesach sportowych, przy symbolach narodowych, a z Bogiem to chcą go do swej partii na członka nr 1 zaraz po przywództwie wpisać.
  Tu nie ma polityki, bandyci stadionowi albo w domu albo nie mają nic do powiedzenia i wreszcie jest przyjemne popatrzeć na kibiców i popatrzeć na grę naszych zawodników.
 • @Jasiek 01:58:06
  U mnie zawsze panuje zasada, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie, więc nigdy nie banuję, co nie oznacza, że z każdym zdaniem się zgadzam. W tym wypadku uważam, że jest to teoria spiskowa a ja jestem ostatnim, który by teorie spiskowe popierał. Wybór takich osób jak Kręglicka, jak zwycięzca w Eurowizji z Ukrainy wynika z tego, że zaprezentował coś, co się ludziom spodobało, wydało nowe. Jak my byliśmy czymś ciekawym go wybierano naszych reprezentantów, jak po raz pierwszy wystąpił facet w sukience zagłosowano na niego. Takie są zasady.
 • R.L.,Milik itd. mają fatalny styl modowy -jak można wyjść na murawę w żółtych butach.
  Powinni zmienić styl...
 • @Stara Baba 02:25:20
  Cześć Stary Babie :-)

  "W tym przypadku nie masz zielonego pojęcia o sporcie."

  A zatem uprzejmie Szanownego Pana informuję, że obok procesów zachodzących na boisku piłki kopanej (sport) są jeszcze procesy poza nim - jednym z wielu jest korupcja i takie tam... Skoro makrela mogła się otworzyć na , to dlaczego nie "paru" piłkarzyków - argumenty były pewnie inne, ale co ja tam wiem.... Mnie nikt jeszcze nie korumpował :-))))

  "Pewnie nie otarłeś się o żaden osobiście."

  Moja skromna osoba się otarła ;-)

  Ukłony.
 • @Zawisza Niebieski 09:20:15
  "a ja jestem ostatnim, który by teorie spiskowe popierał. "

  - prowokacja gliwicka,
  - katastrofa w Gibraltarze
  - operacja Vulcan
  - operacja Northwood
  - operacja High Jump
  - Gladio
  - Operacja Progress
  - Solidarność
  - Reformy "Balcerowicza"
  - Nocna Zmiana
  - WTC 7
  - Broń masowego rażenia u Saddama
  - "Śnieg" w Smoleńsku
  - Sponsorowanie Majdanu (2 razy! ;-) )
  - "Saddam to tyran!"
  - otwartość makreli (zapewne spontaniczna ;-) )
  - a ostatnio jakiś bezodrzutowy kałach w Paryżu...

  Oczywiście wersje oficjalne (czasem trochę słabiej spasowane) są dla gawiedzi. Zasady też są dla nich.
  Czy Pan naprawdę nie widzi w jakim bajzlu żyjemy? I to jest bajzel na wielu poziomach. Np, że PiS to prawica, że "Polska gwałtownie się bogaci" itd.... I całe masy w to wierzą :-(

  Dzięki za brak bana.
 • @Jasiek 13:52:32
  Jak sam jestem przekonany o spiskowej praktyce dziejów - nie teorii - tak praktyki tej nie zauważyłem w żadnym meczu polskiej reprezentacji na euro. Zresztą jakakolwiek machloję trudno byłoby przeprowadzić nawet gdyby poszczególne drużyny wcześniej przeprowadziły wspólne ćwiczenia, tak żeby uzyskać później odpowiednią dramaturgię i założony wynik. Każdy fałsz, dziwne zachowania sędziego widać byłoby od razu. Kto myśli inaczej pewnie nie grał nigdy w piłkę :).
 • @koolart 14:11:26
  "jakakolwiek machloję trudno byłoby przeprowadzić nawet gdyby poszczególne drużyny wcześniej przeprowadziły wspólne ćwiczenia, tak żeby uzyskać później odpowiednią dramaturgię i założony wynik. "

  To ile okazji przepuścił Milik? Ile razy Niemcy taktownie chybili? ;-)

  To wszystko nie jest tak trudne - idzie to mniej więcej tak: "Ciężko było spudłować, ale się udało!" No i ile razy tak było? ;-))))))

  To tyle jeśli chodzi o piłkę kopaną, bo że makrelowa gościnność i diselgate to nie przypadki zapewne się Pan zgodzi.

  Ukłony.
 • @Jasiek 13:36:12
  To ze korupcja w sporcie istnieje każdy jest świadomy i wie o tym dobrze. Nam jednak chodzi o przypadek zawodów EURO 2016 i naszej ekipy. :-)
 • @Jasiek 01:58:06 -jest Pan wielki
  Jeżeli to prawda to mamy murowane mistrzostwo europy.
  A potem.....


  jasiek to Ty?

  http://studiaparlaama.pl/wp-content/uploads/2015/10/27-300x188.jpg
  pozdrowił :)
 • @Zawisza Niebieski 23:08:17
  To kiedyś moja kara była: w wypracowaniu na temat lektury "Timur i jego drużyna" popełniłem błąd w zeszycie pisząc" "Timur i jego dróżyna":) Musiałem napisać na następną lekcję "drużyna" za karę 100 razy!:)
  Teraz mecz z Portugalią, chyba lepiej niż z Chorwacją.
  POLSKA BIAŁO CZERWONI!!!
 • @Stara Baba 15:08:21
  "Nam jednak chodzi o przypadek zawodów EURO 2016 i naszej ekipy. :-)"

  A zatem uprzejmie powtórzę:

  " "Ciężko było spudłować, ale się udało!" No i ile razy tak było? ;-))))))"

  Jakoś nie mogę uwierzyć, że baza w Redzikowie, poparcie dla operacji na Ukrainie, wysyłanie wojsk na życzenie nie zostało nagrodzone jakimiś świecidełkami dla tubylców. A jak już zostaną dopełnione "uroszczenia", to świecidełka będą że ho,ho! Może i na mundialu coś nawywijamy... :-) Zobaczysz, że tak będzie... :-(

  Ale ponieważ obydwaj pozostaniemy raczej przy swoich zdaniach gdyż w sumie owe zagadnienia leżą w sferze naszych domniemań to rozstańmy się pokojowo.

  A! wymyśliłem kawał - właśnie teraz:

  - Jak coś dziwnego zdarza się raz, to jest to przypadek.
  - Jak coś dziwnego zdarza się dwa razy, to jest to zbieg okoliczności.
  - A jak coś dziwnego zdarza się trzy razy? To co wtedy?
  - To wtedy mamy przypadkowy zbieg okoliczności :-)

  Fajne?

  Pozdrawiam.
 • @Zorion 18:44:51
  Chyba mam trochę bardziej odstające uszy :-)))))))))

  Thx
 • @lorenco 18:55:00
  Kiedyś problemy z ortografią leczono pisaniem tysięcy dyktand. Uwierz mi, że napisałem ich wiele, dziś wystawia się zaświadczenie o dysleksji można pisać jak komu wychodzi. Polska język, trudna język i nie na darmo organizujemy corocznie dyktando krajowe. A nie myli się ten, co nic nie robi., czyż to też nie jest prawda narodowa?
  Swego czasu metodą pisania po 100 razy słowa uczyłem się pisania po angielsku, też zachowana stara pisownia,nie przystająca do mowy. U nas np. pisanie "ch" i h dziś w mowie nie jest rozróżnialne, choć w staropolszczyźnie wyraźnie było to słychać.
 • @Zawisza Niebieski 21:14:10
  Twój błąd w ortografii był dla mnie bardzo sympatyczny, powrócił wspomnienia z młodości, dlatego go zauważyłem a niepotrzebnie o nim wspomniałem, po prostu przy nim szeroko się usmiechnąłem.
  A teraz aby szeroko uśmiechnąć się, nie ma zbyt wielu powodów.
  Pozdrawiam Cię Serdecznie:)
  Ps. Trochę humoru:
  Niedawno oglądałem film archiwalny Kabaret Skeczów Męczących, Jacek Krzynówek - Cały czas do przodu:)
  https://youtu.be/uC7aG22vmYc
 • @lorenco 22:21:21
  Wygraliśmy
  https://pbs.twimg.com/media/ClztdejWMAAPiWR.jpg
 • Krwawa indiańska gra w piłkę
  Przegranym ścina się głowy

  http://historia.wp.pl/gid,18391676,strona,5,title,Krwawa-indianska-gra-w-pilke,galeria.html
 • @Husky 22:35:15
  Nigdy zespół składający się z samolubnych gwiazd nic w piłce nie zdziała. I właśnie posiadając taki zespół odnosimy sukces. Lewandowski nie raz udowodnił swoje umiejętności, jest osobą której w naszym zespole przeciwnicy boją się najbardziej. Na pilnowanie jego przeznaczają znaczne siły, co daje swobodę działania innym piłkarzom.


  Choćby Lewy miał do końca Euro być jedynie odgromnikiem (piłkarzem ściągającym na siebie dwóch go wyłączających), to warto go wystawiać w każdym meczu na 120 minut. Bo:

  - karne strzela, jak nikt
  - powoduje, że gramy 10:9
  - mimo tej kontroli i olbrzymiej ilości faulów na nim potrafi zachwycić swoją klasą, jak np. na początku meczu ze Szwajcarią, gdy spowodował rzucenie piłki pod nogi Milika (jaka szkoda, że ten przestrzelił....).

  Nie wiem, czy to nie jest światowa klasa... umiejętność wygenerowania takich właśnie sytuacji. Gdyby Milik nie zawiódł, mecz byłby ustawiony w pierwszych minutach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031