Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Pogrom kielecki, dlaczego kielczanie zabili "pana swego"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliżająca się rocznica pogrom Kieleckiego, 04.07.1946 powoduje, że na łamach prasy pojawiają się teksty wspominające o tych wydarzeniach.

 
Rok 1946 to czas powojenny, czas w którym sytuacja w Polsce daleka była od stabilizacji, to czas, w którym nie zabliźniły się rany powstałe podczas wojny. Wojna bezsprzecznie zmniejsza wartość życia ludzkiego, zaś czas okupacji niemieckiej, to czas w którym bestialstwo, bo jak nazwać pociągi wywożące ludzi do obozów, w których w pierwszych godzinach od przybycia pociągu do obozu większość jego pasażerów traciło życie osiągnęło swoje apogeum w historii ludzkości. Ale wróćmy do czasów sprzed wybuchu wojny.

 
Wiedząc, "czym pachnie" inwazja Niemców na Polskę, żydzi polscy próbowali gdzieś w świecie znaleźć azyl . Pierwszym pomysłem była polska kolonia na Madagaskarze, ale rząd polski nie zgodził się wykupić ziemi od Francuzów i tak upadła koncepcja polskiej kolonii na Madagaskarze.

 
Ograniczoną emigrację bogatszych żydów do Palestyny realizowano albo lotami PLL LOT, albo pociągami do Constancy, skąd pływał statek Polonia, pod wodzą znanej i barwnej postaci, kapitana "Znaczy Kapitan". Tak powstawały konspiracyjne zaczątki państwa Izrael. Zbrojne siły zapewniła im armia Andersa, do której przekradali się obywatele polscy pochodzenia żydowskiego. Przekradali się, bo oficjalnie żydzi traktowani byli przez Rosjan jako ich obywatele i nie pozwalano żydom wstępować do armii Andersa. Przeszkoleni wojskowo żydzi po przejściu na Bliski Wschód zdezerterowali w Palestynie tworząc zbrojne ramię powstającego państwa. Tak powstało państwo Izrael, którego początkowymi przywódcami byli urodzeni w Polsce wyznawcy judaizmu.

 
Państwo to posiadało siły zbrojne, siły polityczne, ale nie posiadało niezbędnej do egzystencji i rozwoju wykształconej kadry. Pogrom kielecki, w którym zginęło 37 żydów i 3 Polaków nie był jedynym takim przypadkiem na terenach Polski. Zwykle wzburzenie ludzi wywoływała pogłoska o porwaniu dziecka polskiego dla celów rytualnego mordu lub też dla krwi potrzebnej dla wracających z obozów Żydów. Takie pogłoski pojawiały się w tym okresie w wielu miejscach, w czerwcu 1945 w Rzeszowie, w sierpniu w Krakowie, w październiku w Lublinie, w czerwcu 1946 roku we Włocławku i Częstochowie. Kto je rozgłaszał dziś trudno ustalić, ale faktem jest, że pogłoski te antagonizowały dwie społeczności a ich narastanie groziło wybuchami nienawiści mogącymi prowadzić do samosądów.

 
Kto sprowokował wydarzenia kieleckie, spór historyków o to trwa, ale kto miał z tego profity? Właśnie po tych wydarzeniach wielu wykształconych wyznawców judaizmu z Polski i innych krajów Europy zdecydowało się na przeniesienie do Izraela. Pogrom kielecki z pewnością wpłynął na zapewnienie Izraelowi wykształconych kadry z różnych krajów Europy, których w tym czasie państwo to bardzo potrzebowało.

 
Po tym pogromie ojciec dzisiejszej "pierwszej damy", polski poeta pochodzenia źydowskiego napisał wiersz, którego część oddaje odczucia tej społeczności.

 
„A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
[...]
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”
 
 
Dla wyjaśnienia, kim był Seweryn Kahne, zgodnie ze słowami poety "pan kielczan", był to żydowski lekarz, przewodniczący komitetu żydowskiego.

______________

* drobna uwaga, gdyby ktoś uznał, że pisząc „ żydzi” małą literą chcę obrazić ten naród. Mówię tu o wyznawcach judaizmu w Polsce, gdyż wyznawcy judaizmu w Polsce w znaczącej części pochodzili z Chazarów, którzy po rozpadzie kaganatu przez ziemie dzisiejszej Ukrainy, Ruś, Litwę przedostawali się do Polski już od X w. choć również byli to również potomkowie Żydów, uciekających przed pogromami z zachodu Europy. Dlatego mówię tu o wyznawcach Judaizmu, czyli „żydach” nie wchodząc w podziały. 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie kamienica w Kielcach, w której miały miejsce wydarzenia pogromu, wikipedia.

 

 

KOMENTARZE

 • Kto sprowokował wydarzenia kieleckie, spór historyków o to trwa
  I trwał będzie, choć ja raczej skłaniam się z hipoteza UB-eckiej prowokacji
  Czasami muszę się z Tobą zgodzić
  Czasami 8-))
  5+
 • @Husky 23:09:41
  Widzisz, zabawa polega na tym, że ja piszę zawsze to co myślę, zaś przed napisaniem staram się zapoznać i ocenić dostępne mi materiały.

  Jakimi siłami to zrealizowano, nie chcę gdybać, gdyż nie mam dostępu do materiałów tamtego czasu, pewnie gdzieś w IPN one leżą, choć dziś nie ma woli wyjaśnienia tych wydarzeń, jak i wydarzeń z Jedwabnego, gdy pod przykrywką zapewnienia spokoju zmarłym L.Kaczyński zablokował badania. Choć w mojej ocenie to jednak pomordowani chcieliby wykrzyczeć światu zbrodniarza, który ich życia pozbawił. No ale polityka, czy ona z czymkolwiek i kiedykolwiek się liczyła?

  Znamy nazwiska i narodowość tych, co skazywali Inkę, Pileckiego i innych, więc wolałbym znać nazwisko tego, co wydał rozkaz do wielu prowokacji, o których tu pisałem. Ktoś kołysał łódką, by w Kielcach się przewróciła. Określenie zrobiło to UB kryje sprawcę. Ten rozkaz wydała konkretna osoba i konkretne osoby zrealizowały polecenie.
 • @Zawisza Niebieski 23:28:47
  Ale brak mi tu tajnego raportu Bermana 8-)))))))
 • @Husky 23:51:25
  Z tego co czytałem u Ciebie, o raporcie tym wiele mówiliście, nie będę powtarzał. Wpis ten powstał po przeczytaniu na Interii artykułu, który prawdopodobnie i Ty czytałeś.
  Zaś "walory moralne" rodziny Bermana poznała moja rodzina, gdy jeden z jej członków pracując w szpitali został skierowany do przygotowywania próbek materiału biologicznego do badań córki Bermana licząc, że uzyska pozytywną opinię na studia medyczne. Były to czasy, gdzie nie tylko wiedza była podstawą do dostania się na studia. Uczynny Polak pokazał jej notatkę, w której pani Berman stwierdziła, że jest jej niezbędnie potrzebny dla jej pracy naukowej i studia są wykluczone. No cóż, goj jest do wykonywania prac a nie do tego, by wiedzę zdobywać.
 • @Zawisza Niebieski 00:09:02
  //Wpis ten powstał po przeczytaniu na Interii artykułu, który prawdopodobnie i Ty czytałeś.//

  Mój wpis jest wklejka z Interii 8-))
 • @Husky 00:14:22
  Nigdy nie kopiuję cudzych tekstów, nawet by mi to przez głowę nie przeszło. Tekst na Interii czytałem, zobaczyłem, że napisałeś na ten sam temat. Ja też miałem własne przemyślenia o tym. Stąd mój tekst.
  Prawie 10 letnia działalność w dziennikarstwie obywatelskim nauczyła mnie ścisłego podchodzenia do praw autorskich. Jak może widziałeś zawsze je określam prawa autorskie i do zdjęcia i do teksty na koniec mojego tekstu, jak również w przypadku tekstów, które mogą być kontrowersyjne dla niektórych podaję źródła, na których się oparłem.
  Na tym polega wiarygodność autora, bo przecież nie zniżę się do poziomu trolla kopiującego teksty przesłane z centrali, jak to robi pewien bloger, pomińmy milczeniem jego nicki.
  Co do odniesień do "jaśnie nam panującej", o czym wspomniałeś w tekście o Helenie (alfa.com), co ja zrobię, że nie tylko ja zauważam plagiat z okresu stalinizmu. Ja tego czasu nie pamiętam, znam to z rozmów z dziadkami, szczególnie z babcią do rozmowy z którą skłoniły mnie rozważania nad utratą wiedzy gdy najbliżsi odchodzą po śmierci dziadka. Miałem wtedy 14 lat. Od tej pory z najwyższym szacunkiem odnoszę się do wiedzy przekazywanej mi przez tych, którzy odchodzą. Wiele symptomów wskazuje na to, że dziś rządzący kopiują wzorce sprawowania władzy z ich dzieciństwa.
 • ??
  // zdjęcie kamienica w Kielcach, w której miały miejsce wydarzenia pogromu, wikipedia //

  Kamienica wygląda na UB-ecką / Myślałem że w Kielcach ganiali Żydów po mieście, ... a tu taka niespodzianka?
 • Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice ...
  INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970 "O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej Polski" / Zdzisław Ciesiołkiewicz

  - W powyższej książce czytałem taką historię, że tuż przed pogromem kieleckim do Bieruta (ówczesnego komunistycznego prezydenta Polski) przyjechał naczelny szef amerykańskiego Związku Żydów Polskich, i zarządał od Bieruta aby zajął się w Polsce antysemityzmem. Berman miał się z tym dyktatem nie zgodzić uważając że w Polsce nie ma antysemityzmu, a pojeduńcze przypadki są wynikiem zawieruchy wojennej . - Jakiś czas po tej wizycie doszło do tzw. pogromu w Kielcach.

  *** Bliskim współpracownikiem Bieruta (drugim po Bogu) był wtedy Jakub Berman >> patrz w Google >> Tajny referat Jakuba Bermana


  *Julian Kornhauser, "Wiersz o zabiciu doktora Kahane"

  "A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
  iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
  Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
  swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.

  Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
  świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
  Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
  Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
  Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
  krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.

  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew."
 • chazarstwo sprytniejsze od chazarów z NKWD
  cyt: " Zbrojne siły zapewniła im armia Andersa, do której przekradali się obywatele polscy pochodzenia żydowskiego. Przekradali się, bo oficjalnie żydzi traktowani byli przez Rosjan jako ich obywatele i nie pozwalano żydom wstępować do armii Andersa. "

  Dzięki wrodzonemu "sprytowi" w Izraelu ,powstałym dzięki "wybitnej" pomocy pomagiera o nazwisku Anders- trafili prosto do wywiadu. Kiwają teraz wszystkich na lewo i prawo.
 • @kfakfa 07:25:36
  Główny prowodyr "pogromu"

  chazar o zmyślonym nazwisku Grzegorz Jan Korczyński, właśc. Stefan Jan Kila nowicz- znany z pelnienia funkcji w KBW .Organizator Akcji Wisła.

  "Od 15 marca 1946 do 5 września 1948 pełnił funkcję pomocnika ministra w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego do spraw operacyjnych (miał nadzór nad pracą Departamentu I, Wydziału I Samodzielnego, Zarządu Informacji, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Głównego Urzędu Cenzury).
  Aresztowany 21 maja 1950 przez grupę operacyjną Biura Specjalnego MBP i po 4 latach śledztwa oskarżony i skazany w dniu 22 maja 1954 na dożywocie m.in. za mordy na ludności polskiej i żydowskiej.
  W wydarzeniach marcowych w 1968 należał do wewnątrzpartyjnego stronnictwa „partyzantów” Mieczysława Moczara. W grudniu 1970 dowodził oddziałami Wojska Polskiego, pacyfikującymi demonstracje robotnicze na Wybrzeżu, był jednym z głównych odpowiedzialnych za masakry robotników w czasie tamtych wydarzeń i został za to usunięty z zajmowanych stanowisk, a następnie wysłany jako ambasador do Algierii.
  Pochowany w Alei Zasłużonych Cmentarza Komunalnego (d. Wojskowego) na Powązkach w Warszawie. W pogrzebie uczestniczyli m.in. członkowie Biura Politycznego KC PZPR: minister obrony narodowej gen. broni Wojciech Jaruzelski oraz sekretarz KC PZPR Mieczysław Moczar, a także były I sekretarz KC PZPR Władysław Gomułka."

  tak podaje wikipedia.

  Pogromy i "antysemityzm " miały spowodować zwiększony napływ chazarów do nowo powstającego państwa syjonistów- Izraela. Bo jak wiadomo chazarstwo Europy niezbyt tam się garnęło ,a od araba można bylo dostać kulkę w genialną kiepełę. Ucieczka przybrala pózniej już takie rozmiary ,że Golda Meir pisała do swego polskiego krajana w MSZ- by nie przysyłać do Izraela chorych i garbatych.
  Jak widać - ani Jaruzelskiemu ,ani Gomułce nie przeszkadzał chazarejczyk "dobrej roboty" General jak na szyderstwo- Korczyńskim zwany.
 • @Husky 23:09:41
  A pogrom rzeszowski o którym zawsze cichutko chociaż był w jego sprawie w rzeszowskim archiwum Gross.
  12 czerwca 1945 roku ”Dziennik Rzeszowski” doniósł na pierwszej stronie o znalezieniu w jednej z kamienic zmasakrowanych zwłok 9-letniej Bronisławy Mendoń. Tego samego dnia, od 6 rano w budynku przy ul. Tannenbauma 12 (dzisiaj Okrzei), gdzie znaleziono odarte ze skóry ciało, trwała rewizja prowadzona przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej. Wokół gromadził się tłum rzeszowian, pomstujących na mieszkających tu Żydów.

  Atmosfera gęstniałaz każdą chwilą, zanosiło się na pogrom ludzi cudem ocalałych z Holocaustu. Dzień wcześniej na mieście pojawiły się ulotki, w których donoszono o rzekomym schwytaniu rabina, u którego w domu znaleziono szczątki ciał katolickich dzieci.
 • @wujal 14:33:21
  Wycieńczonym ofiarom holokaustu podawano do picia świeżą krew w celu odżywienia i utrzymania przy życiu. Byla to powojenna metoda medyczna.Próbowano przetaczać bezpośrednio z żyły do żyły ale często dawało to konflikt. Picie było bezpieczne. (wg informacji starego lekarza)
 • Ubecy żydowskiego pochodzenia potwierdzają: pogrom kielecki był prowokacją bezpieki!
  "Bywało też podobno - twierdzi Turlejska - że ludzie, którzy nawiązywali łączność i współpracę z radziecką partyzantką w czasie wojny, potem byli zmuszani do współdziałania z radzieckim wywiadem, nieraz w akcjach skierowanych przeciwko Polakom. Różański podzielał pogląd Turlejskiej. Jego zdaniem, w ten właśnie sposób zmontowana została w 1946 r. prowokacja kielecka - to znaczy pogrom Żydów w Kielcach, w którym zginęło kilkudziesięciu niewinnych ludzi"

  Barbara Fijałkowska, "Borejsza i Różański. Przyczynek do dziejów stalinizmu w Polsce", Olsztyn 1995, s. 184.


  " - W czasie kampanii przed referendum, a i później, przed wyborami do Sejmu Ustawodawczego, chętnie eksponowaliście również pierwiastek antyniemiecki, były próby żerowania na antysemityzmie, mam tu na myśli pogromy w Kielcach i Rzeszowie.
  - Wszystkie chwyty są dozwolone, gdy się chce wygrać z bezwzględnym przeciwnikiem. (...) Nastroje antysemickie wykorzystywaliśmy w inny sposób. Jeszcze nie czas o tym mówić. Liczyliśmy na błąd naszych przeciwników. Musieli go w końcu zrobić. Nie mogliśmy jednak długo czekać. Potrzebny był jakiś przyśpieszacz. Stąd pogromy i inne fortele"

  Henryk Piecuch, "Spotkania z Fejginem. Zza kulis bezpieki", Warszawa 1990, s. 90-91.


  "Tenże sam Sobczyński za swoje usługi oddane Sowietom został najpierw szefem UB w Rzeszowie, a następnie szefem UB w Kielcach. Funkcję tę pełnił w czasie głośnych rozruchów antysemickich w Kielcach. Z akt mi dostępnych w tej sprawie wynikało niezbicie, że aparat bezpieczeństwa mógł łatwo zapobiec rozruchom antysemickim w Kielcach. UB posiadał listę osób, które miały te rozruchy organizować. Mógł je natychmiast aresztować i nie dopuścić do rozruchów. Przeprowadzając śledztwo w tej sprawie stwierdziłem również, że UB mógł łatwo stłumić rozruchy z chwilą, gdy one wybuchły. Takich poleceń szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kielcach nie wydał"

  Zbigniew Błażyński, "Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii 1940-1955", Łomianki 2012, s. 155-156.
 • Natalia Julia Nowak /// Ubecy potwierdzają: pogrom kielecki był prowokacją bezpieki!
  >> http://njnowak.neon24.pl/post/132517,ubecy-potwierdzaja-pogrom-kielecki-byl-prowokacja-bezpieki

  .
  KRÓTKO i NA TEMAT
  .
  http://m.neon24.pl/0ece938a949d38117b22d53c1bfe125f,0,0.jpg
 • TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO / FRAGMENT
  .
  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.
  .
  http://m.neon24.pl/f94538e53fee6d1d1708892af7fdd575,0,0.jpg
  .
  PRL-owski prezydent Polski Bolesław Bierut z Jakubem Bermanem
  .
  http://m.neon24.pl/8a4b611dd7cdb64b18f3e62fa6b27cc2,0,0.jpg
  .
  Na zdjęciu wytyczne "REFERATU" w praktyce
  .
 • @Ziut 03:46:32
  Te nazwiska które tu podajesz powinien znać każdy z Polaków, którzy interesują się historią. Swego czasu, gdy zainteresowałem się wspaniałą postacią, jaką była Inka, interesowałem się mniej znanymi, czyli jej oprawcami i ich późniejszą historią Bik, Gajewski, Nazio-Narski i inni zbrodniarze. Skoro państwo nie potrafi wydać sprawiedliwych wyroków, to Polak powinien im to pamiętać.
 • @Zawisza Niebieski 10:47:43
  Przypomniała ich ... Natalia Julia Nowak /// Ubecy potwierdzają: pogrom kielecki był prowokacją bezpieki!

  >> http://njnowak.neon24.pl/post/132517,ubecy-potwierdzaja-pogrom-kielecki-byl-prowokacja-bezpieki
 • @Ziut 17:11:07
  Ja w swoim tekście nie wskazuję pionków, którzy brali udział w prowokacji, bo po prostu nie mam materiałów, które byłyby dla mnie wiarygodne. Za to wykazuję, że nie była to jednorazowa akcja wynikająca z podburzenia ludzi, a akcja falowa występująca w różnych miastach Polski, oraz pokazuję beneficjentów całej sytuacji, a było nim tworzone państwo Izrael, w którym brakował kadr, zaś mimo pamięci holokaustu wielu wyznawców judaizmu z Europy nie chciało tam emigrować.
 • Dokonany w mundurach WP, MO i bluzach andersowskich (stalinowskiego Mojżesza dla kandydatów na nowohebrajczykow-palestyńskich d
  Pogrom w kielcach byl potrzebny bermanowcom do popędzania aliji kandydatow na nowohebrajczykow z ZSRR do Austii
  Jescze nie wychowali sobie moczarowcow i musieli pogromu dokonywać sami w mundurach WP, MO,bluzach andersowskich ijako cywile.
  W 1948r po utworzeniu na wniosek Gromyki w Palestynie państwa żydowskiego zlikwidowano w Austrii (specjalnie wcześniej mw tym celu zneutralizowanej) , NRF i we Wloszech obozy dla "uchodzcow z za żelaznej kurtyny" zwalniając z nich 200tysięcy takich "uchodzcow" dlA KTORYCH DIETY OBOZOWE B YŁY CENNIEJSZE OD MOŻLIWOŚCI DALSZEJ "ALIJI" DO pALESTYNY. dla wsparcia terrorystów Sterna (z kolonizacji pod protektoratem Pilsudskiego za ktorą Hans Frank postawił mu na Wawelu hitlerowską wartę honorową), dezerterów Andersa (krorego prezes PiS nie umieścil w apelu poległych) i ,zydow wywiezionych z sowiekiej Litwy w 1940r z paszportami japońskimi do dalekowschodnich granic ZSRR.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031