Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czym jest język dyplomacji? Podobnież wypowiedzeniem słowa „spadaj” tak, byś cieszył się na wspaniałą wycieczkę.

Dziś odbyło się spotkanie grupy Wyszehradzkiej, na którym m.in. premier Szydło chciała przekonać pozostałych rozmówców do stanowiska władz Polski w sprawie ponownego wyboru Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europy. Zapytany o to premier Czech Bohuslav Sobotka odpowiedział dyplomatycznie, iż Grupa nie ma w tej sprawie wspólnego stanowiska. Co to oznacza w języku dyplomacji?
 
Polska podobnież ma i prezydenta i premier, jednak przywódcy Węgier, Czech innych krajów spotykają się ze „zwykłym posłem”, prezesem partii mającej większość parlamentarną.

W dyplomacji pilnuje się pewnych standardów. Premier rozmawia z premier, prezydent z prezydentem a poseł z posłem. Bywa tak, że prezydent pojedzie do jakiegoś kraju i najpierw spotka się z prezydentem, później z premierem, i innymi osobami w kraju, jednak hierarcha musi być zachowana, zachowując hierarchę od ważniejszego do mniej ważnego.
 
Do rozmów o sprawach międzynarodowych w imieniu danego kraju konstytucyjnie upoważniony jest właśnie prezydent i premier, rozmowy na niższym szczeblu odbywają się również z zachowaniem równorzędności stanowisk. Zdanie „zwykłego posła” jest jego prywatnym zdaniem i obrazą dla głów państwa jest, jeśli to poseł podejmuje decyzje, które oni później muszą realizować. Spotkanie premiera jakiegoś kraju z jednym z posłów bez spotkania z premierem jest po prostu afrontem dla premiera. A do takich sytuacji u nas dochodziło.

Aby tego uniknąć zwykle to przywódca partii prowadzi swą partię do wyborów a później staje się premierem. U nas przy bardzo niskim poparciu społecznym dla posła Kaczyńskiego, warunkiem wygrania wyborów było przekonanie społeczeństwa, że rządzić Polską będzie młode pokolenie, czyli prezydent Duda i premier Szydło. Później niestety pokazano Polakom jaka jest ich rola, mają wybrać i siedzieć cicho. Pan prezes umeblował pani premier gabinet... 
 
Dużym taktem wykazała się Angela Merkel, która w czasie wizyty spotkała się zarówno z premier jak i z wszystkimi przywódcami partii sejmowych w Polsce.
 
Totalnym ośmieszeniem zarówno Polski jak i samego posła był pomysł postawienia kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego. Czyżby prezes znów uwierzył w swą wielkość i nadawane mu tytuły i myśli że przywódcy Europy będą tańczyli wokół niego, tak jak to robi nasza premier, prezydent i pozostali członkowie partii?

Wyboru osoby jak i kto zostanie wybrany podejmują przywódcy krajów Europy ze znaczącym głosem krajów mających silniejszy głos. O tym, czy Donald Tusk pozostanie na swym stanowisku czy też nie, nie prezes będzie decydował. Czasami w dyplomacji warto wycofać się ze swego stanowiska, by uniknąć totalnej porażki. Wtedy znacznie poważniej się na arenie międzynarodowej wychodzi i łatwiej negocjować inne sprawy. Bez względu na wszystkie animozje prezesa, Polska powinna poprzeć kandydaturę Donalda Tuska, nie dla jego zalet, nie dla tego, co dla Polski zrobił a z prostej przyczyny, by nie wykazać, że nie potrafimy być poprzez układy polityczne, stać się równorzędnym partnerem. Bo dzięki takiemu działaniu, ponowny wybór Donalda Tuska na zajmowane już stanowisko, gdy Polska będzie jedynym albo jednym z niewielu sprzeciwiających się będzie totalnym ośmieszeniem zarówno prezesa jak i całego polskiego rządu.
 
Ale jak widać ta sztuka naszym dzisiejszym władzom jest obca.

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie P.Tracz/Wikipedia
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Widać,że nie masz pojęcia.Tusk,to już żywy polityczny trup.Ten fagas kapusia SB "Bolka" i
  aferałów nie ma szans... o ile premier Szydło będzie tego chciała.
 • @Seth 16:45:27
  Zastanawia mnie, twoje stwierdzenie "fagas kapusia SB "Bolka" i
  aferałów" Fagasem Wałęsy byli bracia Kaczyńscy. Gdyby nie to, że Wałęsa ich za kołnierz holował, nic by w polityce nie stanowili.
  A czy Tusk jest politycznym trupem niedługo się przekonamy.
 • Zwykły fejk news wypuszczony przez lemingowych kretynów dla kretynów.
  //Totalnym ośmieszeniem zarówno Polki jak i samego posła był pomysł postawienia kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego. Czyżby prezes znów uwierzył w swą wielkość//

  Zwykły fejk news wypuszczony przez lemingowych kretynów dla kretynów.
  Dokładnie,taki sam jak i to że zostanie wystawiony list gończy za kretynem Tuskiem.
  Wierzą w to debile i skończeni kretyni

  ps.
  podaj link do tych wypowiedzi Kaczynskiego o kandydaturze Wolskiego i listu gończego.
  Pewnie masz je na bank.
  I jeszcze jedno czy to źle że wreszcie mielibyśmy Polaka na odpowiedzialnym stanowisku w UE.
 • @Zawisza Niebieski 16:55:23
  ...robili za fagasów bracia K., chyba gdzieś do połowy '91r.

  Potem przestali... .

  A ten b*** D.Tusk,jak robił, tak robi dalej za fagasa - taka różnica.
 • @Katana 17:01:55
  Piszesz takim językiem, że aby to rozebrać trzeba pół litra wypić :), Jak już osiągnę ten poziom to postaram się odnieść do twoich argumentów :)
 • @Seth 17:06:29
  Wałęsa od roku 1995 praktycznie nic w polityce nie znaczy, to już emeryt więc bracia byli fagasami przez cały okres jego rządów. Byli przy Wałesie w Magdalence, przy Okrągłym Stole. Donald Tusk to już epoka po Wałesowska.
 • @Husky 17:04:30
  Kim jest Jarosław Kaczyński? Przecież to zwykły poseł. Źle się dzieje, jak się wypowiada w imieniu rządu, co rząd zrobi a co nie, bo choćby dla zasady, o tym powinna wypowiadać się Szydło nie Kaczyński. Faktem jest, że o tym, że Jacek Sayrus-Wolski może być kandydatem mówiło wielu znaczących posłów PIS, również z Europarlamentu.

  Fejkiem internetowym jest np. podana u ciebie informacja jakoby zniknęły pieniądze zbierane na samochód dla młodego Polaka za ten co mu BORowcy rozwalili.
 • @Zawisza Niebieski 17:15:01
  // Donald Tusk to już epoka po Wałesowska.//

  A może to pamiętasz, czy raczej pamiętać byś nie chciał ?

  http://www.eioba.org/files/user21238/a159431/0bmy11-large.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/w8V6od4FpQs/hqdefault.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:15:01
  ... jak mogli być,kiedy razem z Z.Wrzodakiem palili kukły kapusia "Bolka" w '93 r. w Wa-wie podczas demonstracji ?

  J.K.,zrezygnował z pracy u "Bolka" w połowie '91 r.
 • @Katana 17:23:15
  i tak jestes idi jota
 • @
  to, że Kaczyński nie jest premierem ma jedynie znaczenie "wizerunkowe" , t zn w Polsce jest za dużo ludzi co nim gardzą czyli gdyby tym premierem był , to i tak by nim gardzili a dla tych co nim nie gardzą nie ma to znaczenia kim jest , ciekawe czy gdy premierem była Kopacz albo Marcinkiewicz czy Buzek , to ci wszyscy zagraniczni dyplomaci , premierzy czy prezydenci byli tak bardzo zachwyceni z rozmów z nimi ? bo wg mnie , sytuacja była taka sama jak dzisiaj , a to poparcie dla Tuska też nie jest jakimś wymogiem , facet jak tylko może wspiera opozycję , nawet w TVN zaledwie połowa pytanych jest za wsparciem a rząd , którym bezapelacyjnie tym razem Tusk gardzi ma go popierać ? zresztą w Polsce nic się nie zmienia, od zawsze są podziały wśród t zw elit , zresztą wszędzie są ,tylko inni skuteczniej je maskują
 • @Katana 17:29:00 & Husky
  To, że wszyscy i Kaczyńscy i Tusk kręcili się przy Wałęsie to przecież normalne, to jedno i to samo środowisko postsolidarnościowe, a nikt nie zostaje premierem, czy przywódcą partii z ulicy Liczy się to, kiedy uzyskiwali realny wpływ na naszą politykę.
 • @Zawisza Niebieski 17:22:24
  //Fejkiem internetowym jest np. podana u ciebie informacja jakoby zniknęły pieniądze zbierane na samochód dla młodego Polaka //

  Masz info kiedy dostał te pieniądze ?
  I jaki sobie samochód sprawił ?

  a czy wiesz który to europosel PO kilka dni temu powiedział przy świadkach do Tuska - TY SZMATO

  ps.
  czekam na linki do wypowiedzi Kaczynskiego o Wolskim, jako rzetelny publicysta masz ich zapewne kilka
 • @Zawisza Niebieski 16:55:23
  Pisze pan
  …Szydło chciała przekonać pozostałych rozmówców do stanowiska władz Polski w sprawie ponownego wyboru Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europy….
  To jest łgarstwo.
 • @Oświat 17:35:42
  Tak jak donosiła prasa jednym punktów rozmów była właśnie ta sprawa, zresztą potwierdza to wypowiedź premiera Czech, jeśli nie był zaskoczony pytaniem dziennikarzy, jeśli wiedział jakie jest stanowisko pozostałych uczestników tych rozmów to chyba o tym musieli rozmawiać, prawda?
 • @Husky 17:35:25
  ... o co chodzi - kto tak o nim powiedział ?
 • @Husky 17:35:25
  Napisałem ci przecież, że wypowiedź Kaczyńskiego nic nie znaczy. To zwykły poseł. O tym wypowiadali się inni politycy PiS. Chcesz insynuować, że w PiS jest tylko Kaczyński, reszta to jego marionetki?

  Co do samochodu, to pieniądze te zostały przekazane na specjalne konto, a otrzyma je po zakończeniu sprawy dotyczącej wypadku. Proszę oto link.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Kierowca-seicento-nie-dostanie-na-razie-150-tys-zl-na-nowy-samochod,wid,18714904,wiadomosc.html?ticaid=118b82&_ticrsn=3
 • To sam Tusk poprzez Henry'ego Foya robi wrzutki o Jacku Saryuszu-Wolskim.
  A wcześniej o nakazie aresztowania .
  Jego "polityczny"styl.
  Spekulacje wokół ponownego wyboru są bezprzedmiotowe. Angela potrzebuje bezwolnej kukły a lepszej niż Tusk nie znajdzie.Co by nie napisać to lepszym szefem Rady Europy od rudego byłby nawet Rysiek z Klanu.
  A w TokFm i TVN jadą równo po Saryuszu Wolskim, który do tej pory był genialnym dyplomatą.
  A tak naprawdę to Saryusz Wolski było ostatnim ogarniętym facetem w PO, teraz został im tylko Nitras, Budka i Hadacz.
 • @Husky 17:35:25
  O Wolskim jako możliwym kandydacie mówił Waszczykowski, Karczewski, czy to nie są wyżej postawione postacie naszego rządu, niż sam Kaczyński
 • @Husky 17:52:02
  Czy ty myślisz, czy już ci głowę całkowicie przemaglowali. To Tusk robi wrzutki a potem potwierdzają to politycy PIS? Takie ci informacje z centrali podsyłają, czy sam na to wpadłeś?
 • @Zawisza Niebieski 17:48:30
  //a otrzyma je po zakończeniu sprawy dotyczącej wypadku. //

  O kuźwa - kolejna wersja.
  Czyli czekaj tatka latka
  Będzie te pieniądze widział jak świnia niebo
  Wiesz co nie błaźnijcie się
  TOTALNIE
 • @Zawisza Niebieski 17:48:30
  //O tym wypowiadali się inni politycy PiS.//
  zwykli czy niezwykl
  widze ze ta dyskusja jest dla .......
 • @Seth 17:45:44
  A niedoszły "Kontrkandydat"
  po żądaniu Tuska by nałożyć sankcje na nasz kraj
 • @Zawisza Niebieski 17:56:02
  No comment
 • @Husky 18:01:12
  Waszczykowski, Gowin to chyba więcej niż zwykły poseł, to nasi ministrowie, czyżby nie?

  Jak byś przeczytał to nad sprawą czuwa prawnik tego młodego Polaka. Więc na razie pieniądze są bezpieczniejsze, niż w PiS-SKOK.
 • @puuuq 17:31:40
  Widziałem badania CBOS, wrzucam link
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-cbos-polacy-chca-by-tusk-pozostal-szefem-re/2ggdr8c
  CBOS to bardziej rządowa niż TVN. 52% za poparciem, 36% przeciw, czyli jednak większość za poparciem.
 • @Katana 18:08:32
  Chyba, rzeczywiście ERROR, jak mawiał Zagłoba mocne wina tylko na mocne głowy, niektórym "wina tuska" tak szkodzą, że jeszcze do dziś nie wytrzeźwieli. Ale dobrze to ujął Huski "No coments". Czyli trafiony zatopiony.
 • Autor
  "Polska powinna poprzeć kandydaturę Donalda Tuska, nie dla jego zalet, nie dla tego, co dla Polski zrobił a z prostej przyczyny, by nie wykazać, że nie potrafimy być poprzez układy polityczne, stać się równorzędnym partnerem"

  "premier Czech Bohuslav Sobotka odpowiedział dyplomatycznie, iż Grupa nie ma w tej sprawie wspólnego stanowiska".

  I to dobra odpowiedź.


  "...Bo dzięki takiemu działaniu, ponowny wybór Donalda Tuska na zajmowane już stanowisko, gdy Polska będzie jedynym albo jednym z niewielu sprzeciwiających się będzie totalnym ośmieszeniem zarówno prezesa jak i całego polskiego rządu".

  "nie ma w tej sprawie wspólnego stanowiska".

  Więcej powiem, już nie dyplomatycznie: Tusk won z polityki, jesteś antypolitykiem i Polski nigdy nie reprezentowałeś - i dopiero by to było ośmieszeniem Polski, aby mając możliwość pogonić takiego sprzedawczyka i rozbójnika, aby go zaraz postawić przed Trybunałem stanu nie skorzystała z okazji.
 • @miarka 18:38:04
  Poza chęcią postawienia przed trybunałem stanu, trzeba jeszcze mieć o co. Nie wystarczą urojone oskarżenia Kaczyńskiego o spowodowanie katastrofy pod Smoleńskiem. Co do Amber Gold, to zdaje się, na razie nic poważnego Tuskowi przypisać nie można.
  Prędzej przed trybunał stanu można postawić Dudę i Szydło za sprawę TK.
 • @Zawisza Niebieski 18:06:56
  // to nad sprawą czuwa prawnik//
  no nie ,odlot kosmiczny
  Kijowski tez czuwal, no ale racje ,on nie jest prawnikiem
  ok.
  niech czuwa
 • @miarka 18:38:04
  Powinien być obowiązek popierania Donalda Tuska w strukturach UE i powinno to być wpisane do konstytucji RP, i Traktatu o Unii Europejskiej.
 • @Husky 18:03:06
  ... - dobrze powiedział.

  Tusk po takiej wypowiedzi, jeśli go poprze Angela-to chyba jeśli jest w stanie germańskiej nirwany i chce rozwalić UE.
 • @Husky 18:57:42
  Spokojnie Husky, to nie Tadeusz R. pieniądze nie znikną, jak to się stało z cegiełkami na stocznię.
 • @Zawisza Niebieski 18:55:25
  Bardzo znacząca jest wścieklizna polityków PO wobec Jacka Saryusza-Wolskiego.
  Tacy tolerancyjni Europejczycy, a tak plują jadem na kolegę.
 • @Husky 19:03:44
  Nie jestem w PO, więc nie wiem czy plują jadem, no ale już nie sam Tusk te plotki rozsyłał, jak przed chwilą twierdziłeś? Jak na razie wypowiedzi samego zainteresowanego nie czytałem więc trudno ocenić na ile to jego udział a na ile to posłużono się jego nazwiskiem. Wiemy jedno, wypłynęło to ze środowisk PiS, a tym to nawet jak by mi temperaturę za oknem podali to bym nie wierzył. Oni już nie odróżniają prawdy od kłamstwa.
  Pamiętasz może?
  http://natemat.pl/149917,siec-podbija-lista-50-wyrokow-skazujacych-na-pis-kaczynskiego-i-wspolpracownikow-weryfikujemy-jej-prawdziwosc
 • @Zawisza Niebieski 19:02:53
  Słuchaj
  Jak łatwo z Was zrobić nie już tylko naiwnych ale najzwyczajnie kretynów.
  Po pierwsze :
  Ustaliliście wszem i wobec że ten Sebastianek jest niewinnych a stał się ofiarą reżimu PIS-u.
  Po drugie:
  skoro sam Pociej też tak stwierdził i ma na to setki świadków to o co tu chodzi.
  A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o pieniądze tu chodzi.
  Jakim trza być kretynem by wierzyć i Pociejowi i Biegunowi że najlepszym rozwiązaniem jest poczekać na wyrok.
  O tu ,tu się mamy, wiadomo że sprawy w Polskich sądach tego typu to 3-4 lata ( z odwołaniami).

  Za 2 lata już nikt nie będzie cokolwiek pamiętał o jakimś Sebastianku, pieniądzach i duecie Pociej - Biegun
  NIKT

  A kasa zniknie wraz z dłużnikiem Biegunem.

  Jeszcze jedno, a co będzie z kasą jak sąd stwierdzi że to wina Sebastianka, co wtedy.

  Ja już znam Twoja i lemingów odpowiedź.
  Ano wiadomo, to Ziobro trzyma łapę nad sądami.
  Wiesz głupich nie sieją bo ......

  Szkoda i żal mi Was.
  Leczcie się
 • @AgnieszkaS 19:26:13
  Zgadzam się. Rozumując w ten sposób, można stwierdzić, że Polska nie powinna się sprzeciwiać niczemu, co popiera większość państw UE, choćby godziło to w polską rację stanu. Co zresztą i tak ma miejsce, jak choćby w przypadku CETA.
 • @AgnieszkaS 19:26:13
  HGW w TOK:
  nie wierzę PiS. Miał być ministrem Gowin, jest Macierewicz, miało się popierać Polaka a stawiają Saryusza Wolskiego

  NO comment
 • Nein!
  "Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu"
  a powinno być :
  "Przywódcy Europy śmieją się ze wszystkich ustawianych rządów kraju w środkowej Europie"
  Z szacunku dla przodków naszych należało nie wymieniać słowa " Polska, polskich, itd"
  Kolega imputuje podziały na jakieś rządy dobre i złe ; prawe i lewe; sprawiedliwe i niesprawiedliwe, Polaków za Pisem i za PO .
  Chuj...nia !
  Remember!
  Polaków jest mało, ale są.
 • @Zawisza Niebieski 19:21:55
  //Wiemy jedno, wypłynęło to ze środowisk PiS,//

  Wiemy jedno ,to wypłynęło zaraz po tym jak Wolski powiedział do Tuska - Ty szmato.
  Pierwszą osobą która wypuściła ten fake z europarlamentu była niezawodna
  Polka z krwi i kości -
  Róża Thun Franz Graf von Thun und Hohenstein end coś tam coś tam na FB

  Nie siej propagandy. Kiedyś byliście w tym nieźli, dziś to już żałosne

  ps.
  Zawsze gdy ktoś pisze źle o PIS-ie to zasłania się jednym - Nie jestem z PO , KOD-u i tak dalej.Ale to oklepane
  To tak 99% lemingozy pisze
 • @AgnieszkaS 19:26:13
  Spróbuję wyjaśnić, dziwną jest sytuacją, że kraj którego polityk jest obywatelem, nie popiera swego obywatela. Co do animozji między Kaczyńskim i Tuskiem też nie ma wątpliwości, jak widzimy z badań CBOS, które przytoczyłem wcześniej większość Polaków chciałoby poparcia dla Tuska. Jak wiemy również, że to czy Polska poprze Tuska, czy też nie, nie ma większego znaczenia, czy on stanowisko zachowa, czy też nie. Również jak wynika z wypowiedzi premiera czeskiego nawet w gronie Grupy Wyszehradzkiej nie jesteśmy w stanie przekonać polityków brak poparcia dla Tuska będzie widziane przez Europę jako co najmniej dziwactwo, czyli tracimy wiarygodność, bo kto tam się liczy z dziwakiem. Również nasze poparcie dla Tuska nie wpłynie na wynik, więc nie będzie to języczek u wagi.
  Śmiech jest ważny, bo ze zdaniem człowieka śmiesznego nikt się nie liczy. Zaproszenie KW przez Waszczykowskiego a później odrzucanie opinii, bezsensowne wypowiedzi Macierewicza w sprawie Smoleńska, traktowanie naszych przywódców tak, że w rozmowach pomija się premier, prezydenta a rozmawia z posłem, to wszystko podważa ich autorytet w rozmowach międzynarodowych.
  Jeśli chodzi o dzisiejszy rząd, to po półtora roku niewiele zbudowali, są na razie na etapie niszczenia. Prawda, "Nie śmiech jest ważny ale kto się śmieje", ale śmieją się ci co są ważni, śmieją się ci, na których naszą siłę można zbudować, czyli na grupie Wyszehradzkiej. Z potencjału ludnościowego powinniśmy w tej grupie przewodzić, ale tak nie jest.
 • @Husky 19:33:10
  Pamiętasz może przykazanie, "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"? Rzucasz insynuacje nie mające oparcia w niczym, do tego obrażasz. Czy Sebastian jest winien? Fala kłamstw jakie wyszły z kręgów około BOR wskazuje, że może nie być winny, bo mogła to nie być kolumna uprzywilejowana. Hejt kłamst, to kłamliwe sugerowanie, że głośno słuchał muzyki, nerwowość Błaszczaka, że Sebastian otrzyma coś co jest należne każdemu Polakowi, obrońcę. Nie dopuszczenie obrońcy do przesłuchania Szydło, to wszystko poszlaki wskazujące, że to jednak BOR ma mocno za uszami.

  Jak w przypadku Rydzyka, mogę powiedzieć, że zdefraudował cegiełki na stocznię, bo to fakt dokonany, tak w tym przypadku nie możesz oskarżać ludzi, którzy jeszcze niczego złego nie zrobili. Swoją frustrację wylewasz słowmi "lemingi", "kretyni"... Więc jak jednak Sebastian pieniądze otrzyma, to rozumiem, włazisz pod ławę i staropolskim zwyczajem odszczekasz to?
  Ja podaję fakty, ty insynuacje ci wpoili kłamcy, i to kłamcy sądownie stwierdzeni. Mówię, poczekaj, zobaczymy. Żal mi tylko ciebie, że podstawowych zasad postępowania normalnego człowieka zapisanych w dekalogu cię pozbawili. No ale nie jesteś jeden.
  Głupich nie sieją, właśnie takiego Huskiego widzę.
 • @Zawisza Niebieski 20:10:34
  //Czy Sebastian jest winien?//
  czy ja napisałem że jest winny
  Właśnie teraz jak na dłoni widać że ten Pociej z Biegunem najzwyczajnie robią z Was ....
  ale czy robią

  Głupich nie sieją,
  raz Ci jeszcze powtarzam
  zrobiliście składkę na kolejnego złodzieja ( vide Kijowski)a on wam pokazał środkowy palec
  przykre ?
 • @Husky 19:51:00
  Jak widzisz z mojej odpowiedzi w sprawie młodego Polaka, Sebastiana siejesz na oślep oskarżenia, bez żadnych podstaw, łapiesz się jak tonący brzytwy, by tylko nie stwierdzić prawdy. PiS kłamie jak najęty. Jedyne co ci zostało, to rzucać obraźliwe słowa, typowe dla zwolenników PIS, argumentów nie mają, mają obraźliwe słowa. Widzisz jaki sprytny ten Tusk, rzucił przynętę a idioci z PiS się załapali i dalej paplają. Tylko czemu tacy idioci nami rządzą? Znasz odpowiedź?
  W tym swoim rzucaniu się w sieci, obronie notorycznych kłamców (sądownie stwierdzone) jesteś... no cóż, chyba wiesz jaki.
 • @Husky 20:18:25
  Jak ukaranie będzie złodziejem, póki tego nie zrobi jest uczciwym człowiekiem, tego się trzymaj. Czyżbyś był takim złodziejem, że nie potrafisz sobie wyobrazić, że są jeszcze ludzie uczciwi?
 • @Zawisza Niebieski 20:21:11
  Odpowiem Ci tak ,jak to już wcześniej inni robili.Twoja nienawiść do PIS-u nikogo tu nie dziwi.To że za Tuskiem wlazłbyś w ogień też nie.Wolno Ci i niepisz już nigdy więcej że nie jesteś zwolennikiem PO czy KOD-u bo wtedy już sam siebie oszukujesz .A to już koniec.
  Ale mam pytanie .
  Czy Wy macie odrobinę godności i honoru i przyjmiecie na klatę że wyrok na Was wydało społeczeństwo w wyborach.Czy trauma z tym związana musi przybierać aż taka nienawiść.
  Poczekaj na swoją kolej, może będzie to już za 2.5 roku może za 6.5 r a może już nigdy.
  Można krytykować i trzeba rządzących.Ale już to co Wy robicie to w czystej postaci totalny kretynizm.
  Wielokrotnie i ja i inni Ci pisali.
  Tak trzymajcie a w następnych wyborach znajdziecie się w czarnej dupie.
  Jestem za byście tak działali. I nie tylko ja.
  pzdr.

  ps.
  skończ ten serial Matka Madzi bo już nawet lemingi przestały się tym tematem zachwycać.Pozostałeś jak ten samotny jeździec.
 • @Zawisza Niebieski 20:23:21
  //Jak ukaranie będzie złodziejem,//

  zmęczony już jesteś
  przykro mi 8-)))))
 • @Husky 20:18:25
  A w sprawie wypadku premier, to na razie Błaszczak okazał się kłamcą. Powiedział, że kierowca zaczął pracę o 18:00, podczas gdy zaczął pracę o 6:00 rano, czyli miał przekroczone godziny pracy. Co do reszty, pewnie się dowiemy. No ale cóż wymagać od tak utytułowanych wyrokami za kłamstwo członków partii PiS?

  Na razie popatrz sobie na program dokumentalny, w poniedziałek będzie ogólnodostępny 7 odcinek.
  https://www.youtube.com/watch?v=LYiAathvVYI

  Na prawdę kawał prawdy, tylko nie odpornym na prawdę niekiedy oglądanie z trudnością przychodzi. No cóż, są tacy, co na prawdę alergię mają.
 • @Zawisza Niebieski 20:42:44
  //A w sprawie wypadku premier//
  Raz ci kolejny, ( pewnie po raz setny) powtarzam.Jesteście jak dotąd w czarnej dupie i nic się tu nie zmieni.
  Poczekaj na lepsze czasy.
  Może żydo- Kosiur coś wymyśli 8-)))))


  ps.
  masz tu najnowszy news :

  "Fakt" donosi, że Macierewicz lubi nocą popływać na basenie by utrzymać formę.
  Po tym to już się Pan Minister nie podniesie.
  Zdemaskowali go.
  Lewactwo szaleje.
 • @Husky 20:39:22
  Szanowny Husky, chwytający się brzytwy. Ja jestem jeden, czasy gdy do pojedynczej osoby zwracano się przez Wy, miejmy nadzieję się skończyły.
  Prawda, należę do sortu Polaków, nie sortu panów.
  Zapytaj się sam, czy Kaczyński był w stanie przyjąć na klatę wyrok społeczny, wystawiony w 2007? Wyrok 8 lat w opozycji. 8 lat pokazywano PiS, gdzie ich miejsca, a oni chodzili i płakali, wybory nam sfałszowano, zamachnięto się na tupolewa. Czy któryś z prezesów partii dziś tak się poniża, by latać i krzyczeć, nie przegrałem tylko wybory mi sfałszowano? Widzisz jak dziś Kaczyński chce fałszować wybory, do Warszawy chce ugory i nieużytki i pola uprawne wpisać, gdy chciano zapytać Warszawiaków czy sobie tego życzą, wszystkimi metodami próbuje głos społeczeństwa wyciszyć. Ludzie to widzą, ludzie nie są idiotami, a takich PiS potrzebuje. To się odbije w wyborach.
 • @Zawisza Niebieski 21:13:27
  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrANELVxUCKpR2mgcQX60NBz_5AkrUee0fQppKm5datGDzoxZj
 • @Husky 21:08:38
  A niech sobie pływa, kto mu tego zabroni. Byle tylko tak bardzo młodych niedoświadczonych chłopców nie lubił, że oficerom każe im salutować? By młodzieniec, co jedynym jego doświadczeniem wojskowym była obsługa moździerzy.... aptekarskich nie zwalniał ludzi, co długim stażem doszli do stanowisk generalskich. Niech kupuje sprzęt w uczciwych przetargach, a nie od kolesiów, bez przetargu, motywując to nagłą potrzebą. Niech mu droga z Warszawy do Torunia zajmuje 3 godziny, jak każdemu Polakowi, a nie 1:40, a w efekcie 9 samochodów rozbitych, a sam ucieka z miejsca wypadku, bo śpieszy mu się na balangę w prywatnej gazetce.
 • @Zawisza Niebieski 21:23:39
  https://pbs.twimg.com/media/C57DnFZWcAEoHos.jpg
 • @Zawisza Niebieski 18:55:25
  "Poza chęcią postawienia przed trybunałem stanu, trzeba jeszcze mieć o co...
  Prędzej przed trybunał stanu można postawić Dudę i Szydło za sprawę TK".

  "nie ma w tej sprawie wspólnego stanowiska"

  Żeby zobaczyć za co, to trzeba myśleć sprawiedliwościowo i moralnie, zwłaszcza narodowo, nie prawniczo. - Cały przekręt, wszystkie zbrodnie są przecież obstawione prawodawstwem bandyckim od początku do końca i jeszcze wspieranym przez przywiezione na ruskich tankach sądownictwo z dołączonym za głębokiej komuny TK, aby "legalizował" zbrodnie stanu wojennego.

  Podstawowa zbrodnia to prawodawstwo drukowane z powietrza i na użytek wrogów Polski, druga- zawłaszczenie i niszczenie państwa, trzecia zawłaszczenie dóbr wspólnych Narodu Polskiego, czwarta krycie i robienie praktycznie bezkarnymi kradzieży... ...
 • @AgnieszkaS 21:31:10
  Państwa ościenne do Polski zawsze bały się naszego przywództwa, to jeszcze zaszłości historyczne, widoczne choćby w alergii Litwinów na polski zapis nazwisk, ulic, tyle, że to nie jest wpływ rządów PIS, a naszej historii. Z pewnością zachowania ksenofobiczne nam w tym nie pomogą.

  Ale zgadzam się, za wcześnie na ocenę tego rządu, choć pewne wskazówki wzbudzające uzasadnione podniesienie czujności są. Jarosław Kaczyński, polityk od wielu lat widoczny na naszej scenie politycznej tak na prawdę niewiele co zbudował, to osoba do niszczenia, nie budowania. Dziś rząd burzy, szkolnictwo, medycynę, wojsko, sądownictwo, instytucje demokratyczne, ma prawo zmieniać, OK. Jednak kogo wstawia na odpowiedzialnych za zmiany? Ludzi miernych ale wiernych. Weźmy TK, magister prawa o dość miernych wynikach rządzi profesorami prawa, czy tak winno być?
  Wiem, że jak remontuje się mieszkanie, to realizuje się kolejne etapy, zamknie się remont jednego pokoju, zacznie remont drugiego, tu mamy równoczesną demolkę we wszystkich pomieszczeniach. Jeszcze żadne rząd w historii Polki tam mocno nie zadłużał kraju, jak robi ten rząd, a koszty przyszłych reform szacowane są wysoko.
  Ten rząd, to rząd ludzi wszystkowiedzących, próba referendum w Warszawie zablokowane, bo społeczeństwo nie ma prawa się wypowiadać, czy chce reformy proponowanej przez PiS, czy też nie. Te elementy powinny wzbudzać czujność Polaków. Za wcześnie na ocenę końcową, ale czas, by patrzeć im na ręce.
 • @Zawisza Niebieski 21:47:00
  Przypomnieć Ci ile razy ( i jakie ) referenda zostały zablokowane przez kreatury z PO
  pamiętasz
 • Autorem tekstu dla "Financial Timesa" jest Henry Foy, który jest moskiewskim korespondentem dziennika.
  Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, zabrał głos w sprawie publikacji "Financial Timesa", której autor uważa, że rząd w Warszawie ma zamiar wskazać go na następcę Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego na Twitterze. Polityk odniósł się do sprawy na Twitterze.

  //Revealing how much info-war can be produced with media speculations based on 1 correspondence from Moscow,based on 2 anonymous diplo sources
  17:19 - 2 mar 2017//

  Autorem tekstu dla "Financial Timesa" jest Henry Foy, który jest moskiewskim korespondentem dziennika.
 • @Zawisza Niebieski 21:47:00
  " Za wcześnie na ocenę końcową, ale czas, by patrzeć im na ręce."

  Jaki tu w ogóle jest sens mówić o ocenie rządu PiS/Szydło? Po co patrzeć na ręce? Nie o drobne kradzieże tu chodzi.

  Przecież oni jeszcze nie zaczęli rządzić. I nie zaczną dopóki do końca nie rozliczą zbrodni poprzedniej ekipy i nie odzyskają wszystkiego co narabowane oraz rekompensat za zruinowane.

  Bez tego są tylko kontynuatorami zbrodni dokonywanej przez poprzedników. - Dobrym gliną, który przyszedł tylko po to, żeby wspomóc złego glinę innymi środkami, innymi obiecankami cacankami a głupiemu radość, i jeszcze nie tak zepsutą opinią.

  Robienie w tym stanie erzeczy z PiSu chłopca do bicia to temat zastępczy.
  Pierwszy temat to rozliczenia. Drugi - generalna reforma prawodawstwa.
  Jednak dopóki pierwszy temat nie jest załatwiony - nie ma rządu.
  Dopóki wszystkiego uczciwie nie rozliczą to won.

  Dopóki nie rozliczą, to trwa bandycka zmowa: "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych".
 • @miarka 22:16:00
  //Przecież oni jeszcze nie zaczęli rządzić. I nie zaczną dopóki do końca nie rozliczą zbrodni poprzedniej ekipy i nie odzyskają wszystkiego co narabowane oraz rekompensat za zruinowane. //
  Rozliczą,rozliczą - poczekajmy
 • @miarka 21:44:24
  Kiedy powstaje bandyckie prawodawstwo? Wtedy, gdy jakieś ugrupowanie zaczyna pisać prawodawstwo pod siebie, pod swoje potrzeby. Czy są ludzie absolutnie uczciwi? Może jest i garstka świętych, tyle, że oni się za politykę nie łapią. To, że w PiS ani w żadnej innej partii nie ma ludzi absolutnie uczciwych, a większość to ludzie dbający o własne interesy możemy poznać po aferach, choćby paliwowej, czyli posłowie nie posiadający samochodów, niekiedy nawet prawa jazdy pobierają dopłaty na jazdę własnym samochodem. Nie łudźmy się, człowiek absolutnie uczciwy nie zajmie się polityką.
  Więc nie można powiedzieć, tamto prawo było złe, odrzucamy je w całości, teraz tworzymy prawo nam wygodne. Stąd prawo państw demokratycznych opiera się na bardzo starych zasadach prawa rzymskiego.

  Co oznacza myślenie narodowe? PiS jest partią lewicowo-katolicko-populistyczną, która wyczyściła scenę partii prawicowych. Czyż nie? Czy można myśleć tylko narodowo? By ułatwić sobie ograniczmy się do naszego kraju. Czy myślenie potrzebami ludzi Śląska będzie tożsame z myśleniem potrzebami mieszkańców Mazur, Pomorza? Ślązak chce sprzedać węgiel, a mazur chce mieć czyste powietrze, by mu turyści przyjechali. Każda działalność ludzka wymaga pewnych kompromisów, by mi żyło się dobrze ale sąsiadowi też. Czyste myślenie narodowe (Ślązaka), to na naszym przykładzie wymuszenie na wszystkich Polakach, by opalali domy, gotowali na węglu.
  Poza myśleniem narodowym trzeba myśleć, optymalnie, tak, by w każdy w optymalnym zakresie swe potrzeby miał spełnione. Każdy coś straci, ale w sumie wszyscy zyskamy więcej.

  "Podstawowa zbrodnia to prawodawstwo drukowane z powietrza i na użytek wrogów Polski..." Nie na użytek wrogów Polski, a na użytek pewnych grup. Która partia nie zawłaszczała dóbr wspólnych narodu? Pamięta Pani, wykorzystywanie symboli narodowych jak kotwica Polski Walczącej, jak symbol powstania "W", które próbowano zawłaszczyć dla promowania polskojęzycznych mediów międzynarodowego zakonu? PiS nie jest partią patriotyczną, to partia, co dla swych celów patriotyczne hasła tworzy i na nich buduje swój elektorat. Patriotyzm, katolicyzm, to tylko hasełka na sztandarach. Katolik znajduje sobie żonę, zakłada z nią rodzinę, dba o tę rodzinę i do śmierci z tą żoną dzieli radości i smutki. Ilu takich w PiS co nam wartości katolickie chce wpajać a już za kolejnym "nowszym modelem" się ugania? Weźmy takiego Kurskiego, telewizję narodową, o wartościach katolickich nam tworzy. Czyż nie?
  Krycie, nie ograniczajmy się do kradzieży, rozszerzmy to do wszystkich przestępstw. Ale kumoterstwo, kolesiowstwo, rodzinka na państwowym, to też kradzież. Choć PiS zrobiło z tego prawo łupu zwycięzcy w wyborach. Ilu to PiSiewiczów na ciepłych posadkach?
 • @Zawisza Niebieski 22:22:41
  //Choć PiS zrobiło z tego prawo łupu zwycięzcy w wyborach//

  85 tyś stanowisk ( państwowych) w czasie 8 lat rządów debili i zlodzieji
  Mówi ci to coś
  W KPRM ,Sejmie, i w ministerstwach wymienili nawet sprzątaczki
  I co , tym szmaciarzom było wolno.
  Dziś niech wpierdala.....ą szczaw i mirabelki zawszone gnoje
 • @Husky 22:04:17
  No cóż, kreatury z PO nie zablokowały referendum warszawskiego. Kreatury z PiS zablokowały referendum w sprawie włączenia nieużytków, pól uprawnych w obręb Warszawy, o tym mówimy, czyż nie? Dlaczego to zrobiły? Dlatego, ze kreatura PiS nie może przekonać warszawiaków. Ewa Kopacz 230 894 głosów, Kaczyński 202 424 głosów, co porównać z wynikami obu partii pokazuje, jak mizerne poparcie ma. Kreatura chce sfałszować wybory, jak sfałszowała wmawiając Polakom, że będzie rządziło młodsze pokolenie PiS, Duda, Szydło.

  "Henry Foy, który jest moskiewskim korespondentem dziennika." Dla dziennikarza zarobkiem jest napisanie i sprzedanie tekstu. Z tego żyje. A kogo to interesuje jaki dziennik jego teksty publikuje. Ty czytasz, ty oceniasz jego tekst. Interesuje nas tylko, czy pisze prawdę, czy jak Kurski w TVPiS puszcza denne kłamstwa. Czy ktoś jest swymi osiągnięciami dla Polski człowiekiem wolności Polski, czy też tylko człowiekiem wolności wazeliniarzy z gazetki od niego zależnej.
  Nie stosuj języka obrażającego innych, bo to wykazuje tylko jak bardzo brzytwy się chwytasz, jak cienkie są twe argumenty.
 • @Husky 22:19:48
  Na razie upłynęło 1,5 roku, jakoś rozliczeń nie widać, widać totalną rozpierduchę. Ile im potrzeba? Czy społeczeństwo im tyle da?
 • @Husky 22:34:19
  Wypij szklankę wody, bo ci się coś dziś stanie. gdy zrozumiesz, że te debile i złodzieje, to dla dzisiejszych PiSiewiczów niedoścignione wzorce inteligencji i uczciwości. Wyraźnie puszczają ci nerwy.
 • Opylić poparcie do tej fuch
  Prezydent Francji chce zastąpić Tuska. Jest tylko kwestią negocjacji, co za poparcie dostaniemy zamian.
 • @Zawisza Niebieski 22:42:25
  Mogę Ci powiedzieć jedno - te kretyny to mogą pocałować PIS i Kaczynskiego w dupę po uprzedniej dezynfekcji i dezynsekcji.
  Słuchaj, to PIS dziś jest PANEM, to Kaczynski jest dziś PANEM a reszta do czarnego wora i do ....
  TYLE

  To se ne vrati pane..... havranek
  NIGDY

  No dobra, to jeszcze to zdjątko wrzucę.8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/C52sgSLWcAAw9SR.jpg
  Dobranoc
 • @Husky 22:59:17
  Twoja frustracja wskazuje wiele. Pali się wokół portek PiS. Historia matką społeczeństw jest. Pamiętaj targowicę, co nam obce wojska sprowadziła, pamiętaj o powstaniu Kościuszkowskim, gdy biskupi (ePiSkopat), władza świecka (PiS), na lejcach końskich sprawiedliwości smakowali. Nuncjusz papieski (Tadeusz R.) zwiał. Niektórym dano możliwość śmierci honorowej, (brat królewski, prymas Polski). Miejmy nadzieję, że dziś tak krwawi nie będziemy. Sromoty doznają, śmietnik historii ich punktem docelowym będzie. Tylko, kto ich długi spłaci. Huski, wrócisz, by za swe decyzje z własnych pieniędzy zapłacić. Ja jako Polak, patriota tu żyję, tu podatki płacę, a ty?
 • @Katana 23:14:34
  zabolało
  pajacu

  tylko Bogu musimy podziekowac ze tak debilnej opozycji jaka mamy dzis w Polsce to jeszcze swiat nie widzial
  Boze dzieki Ci

  http://blog-n-roll.pl/sites/default/files/Torby.jpg

  Leżę i płaczę 8-)))))
 • @Daro 22:47:13
  Widzisz, jeśli twój pomysł jest realny, to oznacza, że PiSowskie służby dyplomatyczne to do magla, jak Fotyga, a nie do dyplomacji się nadają. Macierewicz zrezygnował z francuskich helikopterów, bo offset był za mały. Teraz kupi je od firmy, której za bezcen PZL Mielec PiS sprzedał. Pytanie na ile większy offset i na ile niższą cenę dostaniemy. Bo jeśli nie, to jest to przekręt wymagający sprawiedliwej oceny antykorupcyjnej, i odpowiedniej celi dla pana Antoniego, gdzie już limuzyn do rozwalania i młodych niedoświadczonych doradców nie będzie.
 • @Zawisza Niebieski 23:21:05
  Ja jestem sfrustrowany - czym ?
  To Wy macie pozamiatane i to na lata

  To My jesteśmy dziś PANY !!!!!!!!!!!!!

  PiS forever.
  Sorry.

  Są pytania

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5hGGk4xXv3X2g1YQFMAknu5iGPKP3gRldJSMgs3Fejvnc-PyiaQ
 • @Zawisza Niebieski 22:22:41
  „Kiedy powstaje bandyckie prawodawstwo? Wtedy, gdy jakieś ugrupowanie zaczyna pisać prawodawstwo pod siebie, pod swoje potrzeby. Czy są ludzie absolutnie uczciwi?”

  Nie, tu nie o uczciwość chodzi. Nieuczciwi by tworzyli prawodawstwo pod drobne kradzieże. Bandyckie prawodawstwo promuje mafie.

  I nie o prawodawstwo „pod swoje potrzeby chodzi”, tylko pod potrzeby swojej ideologii, czy dokładniej swojego szowinizmu ideologicznego. Za tym już idzie zdrada idei, w tym narodowych. A to już zwykle nie są (i tu nie były) potrzeby podmiotów krajowych, a korporacji prywatnych ponadpaństwowych i ponadnarodowych – niepolskich, a nawet Polsce i Polakom wrogich. Dbanie o ich potrzeby stawiane przed potrzebami polskiego Narodu to już zdrada polskiej racji stanu.


  „Nie łudźmy się, człowiek absolutnie uczciwy nie zajmie się polityką”.

  Ale być powinno.
  Praktyka pokazuje że tak nie jest, ale nikt normalny się z tym nie godzi i tępi wszelkie patologie (źle jest jak tego nie robi.


  „Więc nie można powiedzieć, tamto prawo było złe, odrzucamy je w całości, teraz tworzymy prawo nam wygodne”.

  Nie chodzi o wygody, tylko prawo ma być prawem, a sprawiedliwość sprawiedliwością, zaś polityka służbą narodowi, którego państwo jest.


  „Stąd prawo państw demokratycznych opiera się na bardzo starych zasadach prawa rzymskiego”.

  I tu jest w niedopowiedzeniu oszustwo – bo są dwa prawa rzymskie – to pogańskie, bandyckie (Rzym miał swoje początki w bandzie opryszków, która się rozrastała), prawo rygorystyczne, ale wyłącznie w interesie władzy, oraz to prawo już sprawiedliwe, bo wywodzone z wartości chrześcijańskich, prawo służebne sprawiedliwości i innym ludzkim wartościom.

  Jeśli mówimy o demokracji, to demokracja jako sprawiedliwość wspólnotowa musi wywodzić swoje prawo z tego drugiego prawa rzymskiego. Pierwsze natomiast jest raczej prawodawstwem oligarchii i republikanizmu (i bywa praktykowane w demokracji fasadowej).


  „Co oznacza myślenie narodowe? PiS jest partią lewicowo-katolicko-populistyczną, która wyczyściła scenę partii prawicowych. Czyż nie? Czy można myśleć tylko narodowo? By ułatwić sobie ograniczmy się do naszego kraju. Czy myślenie potrzebami ludzi Śląska będzie tożsame z myśleniem potrzebami mieszkańców Mazur, Pomorza?” ...
  „Poza myśleniem narodowym trzeba myśleć, optymalnie, tak, by w każdy w optymalnym zakresie swe potrzeby miał spełnione. Każdy coś straci, ale w sumie wszyscy zyskamy więcej”.

  I jeden i drugi przykład tu ucieczka od myślenia narodowego w kierunku myślenia interesami. To nielogiczne odwrócenie wartości, bo myślenie narodowe to myślenie wartościami – przede wszystkim moralne, a więc dotyczące tematyki życia, przeżycia jako naród, zdrowia i bezpieczeństwa, do tego jako ich podstawa: tożsamość - zwłaszcza obrona wolności i własności.

  To zawsze musi być dla polityki nie tyle nawet priorytetem, co wartością nadrzędną – polityka ma temu służyć.
  Kiedy wchodzą w rachubę takie sprawy, nie wolno patrzeć na potrzeby, czy interesy, nie wolno tu wchodzić w żadne targi, czy kompromisy.
  Najpierw musi być myślenie wartościami przy ograniczaniu się wszystkich w potrzebach do absolutnie koniecznych, a dopiero później interesami.


  „"Podstawowa zbrodnia to prawodawstwo drukowane z powietrza i na użytek wrogów Polski..." Nie na użytek wrogów Polski, a na użytek pewnych grup”.

  Niestety nie. To nie grupy krajowe. To wszystko o ile od razu nie wywędrowało za granicę, albo tak się ustawiło, żeby wysyłać łupy za granicę, nawet dostając przywileje w podatkach i kontrole pozwalające ukrywać oszustwa. Oni nawet dostawali na tajne konta po kilkanaście % od ogromnych kwot za sprzedawane dobra narodowe, tylko że musieli je "sprzedawać" za jakieś 15 % ich prawdziwej wartości.

  Podstawowy tu problem to prawodawstwo nie chroniące własnego narodu w pierwszej kolejności. Nawet w miłości jest hierarchia, a co mowa w interesach.


  "Która partia nie zawłaszczała dóbr wspólnych narodu?"

  A co to ma do rzeczy? Nawet jakby wszystkie dotąd, to jak nie będzie tej, która to przerwie, to będą same złodziejskie i w ogóle trzeba będzie znieść nie tylko system stronnictw szeroko pojętych, ale i partyjny system sprawowania władzy.

  Nikt normalny nie pozwoli sobie na to, aby był okradany. Mało tego – nie da się żyć kiedy prawodawca jest uzurpatorem i czegokolwiek zechce może sobie przyznać „w majestacie prawa” (drukowanego z powietrza, a podpieranego zbrodnią).


  „PiS nie jest partią patriotyczną, to partia, co dla swych celów patriotyczne hasła tworzy i na nich buduje swój elektorat”.

  Ależ ja tu PiSu (ani żadnych obłudników) nie bronię.
  PiS nie został wybrany dlatego że był lepszy od PO, tylko dlatego, że PO narobiło już tak skrajnego zniszczenia Polski i takiej demoralizacji, że dłużej być już nie mogło, bo byśmy mieli miliony „kosynierów” na ulicach.
  PiS więc jest wybrany nie do rządzenia. PiS ma zrobić porządek po PO.
 • @Zawisza Niebieski 21:47:00
  Piszesz:
  "Dziś rząd burzy, szkolnictwo, medycynę, wojsko, sądownictwo, instytucje demokratyczne, ma prawo zmieniać, OK. Jednak kogo wstawia na odpowiedzialnych za zmiany? Ludzi miernych ale wiernych. Weźmy TK, magister prawa o dość miernych wynikach rządzi profesorami prawa, czy tak winno być?"

  Szkolnictwo to zburzyło PO zaniżając poziom nauczania, czyli zmieniając treści programowe. To, co było złe — należy poprawić i tak się dzieje. Oczywiście jest problem zatrudnienia nauczycieli, ale to taki sam problem jak powstawały gimnazja. A to zależy od gminy, bo to ona jest organem prowadzącym szkoły na ich terenie (są wyjątki w "branżowych" szkołach prowadzone przez władze wojewódzkie czy różne ministerstwa). To od władz gminy należy wymagać, aby nauczyciele znależli zatrudnienie. Rząd tutaj nie miał i nie ma nic do gadania.

  Ja nie byłabym taka ufna, że jak ktoś jest profesorem to jest lepszym praktykiem. Do tej pory programy nauczania układali profesorowie. Teraz robili to profesorowie ze "zwykłymi" nauczycielami. A to bardzo dobra zmiana. Dlaczego? Znając wiele nauczycieli słyszałam, że nikt z nich nie zrealizował całego programu nauczania. Bo zawsze zabrakło godzin. Słyszałam, że program jest nadmiernie przeładowany, może bardzo zdolna klasa go opanuje, ale mniej zdolna już nie. A do tego zawsze wypadną jakieś godziny, a to na wycieczkę, nauczyciel może zachorować, a nie ma możliwości dania za niego zastępstwa nauczyciela tego samego przedmiotu itd.

  Prawo też powinno być dla zwykłych ludzi. Dlatego nie negowałabym żadnej osoby, która nie ma tytułu profesorskiego.
 • @AgnieszkaS 02:37:40
  "WSzystko to, co było do tej pory państwowe jest w szybkim tempie prywatyzowane, czyli następuje rozkwit złodziejstwa i korupcji na niespotykaną skalę (patrz rządy PO). Cały dorobek państwa po takich prywatyzacjach znajdzie się w rękach małej grupy oszustów i złodziei. Oni to z reguły przedstawiają swoją filozofię życiową jako model oparty na neodarwinizmie. ".

  No właśnie. Tu widać zwłaszcza potrzebę myślenia narodowego, a nie według jakiejś ideologii neoliberalno-darwinistyczno-złodziejskiej.

  Już za komuny naród był odcinany od wpływu na swoją własność - nawet mówiło się, że "państwowe to jak niczyje".
  To co taka waadza "prywatyzuje" musi najpierw zrabować narodowi, musi najpierw samouwłaszczyć się na dobrach wspólnych narodu, a dopiero później tym handlować z paserami, czy przekazać swoim panom w przypadku bycia wrogą Polsce agenturą (zwłaszcza wymieniany powyżej Tusk).
 • @leoparda 09:06:33
  Szkolnictwo rozłożyło przyjęcie standardów anglo-saskich. Czyli testów. Dziś uczy się zdawania testów a nie wiedzy. Gdy w normalnym życiu stajemy przed problemem nie ma podpowiedzi, wybierz a, b albo c. Testy zabijają umiejętność samodzielnego myślenia.
  Co do pisania podręczników, to powinny być one pisane przez nauczycieli, praktyków, nie przez wykładowców akademickich.
  Swego czasu, w czasach studenckich utrzymywałem się z korepetycji, wtedy zrozumiałem, jak to w kontakcie z różnym uczniem, człowiek znajduje ciekawe metody dotarcia do ucznia, takie doświadczenia trzeba wykorzystywać w tworzeniu podręcznika. Nie wiem, jak dziś są tworzone podręczniki, dlatego trudno mi się wypowiadać, czy dziś jest lepiej, czy gorzej.
 • @miarka 00:44:09
  "Bandyckie prawodawstwo promuje mafie."
  Zarówno PO jak i PiS, czy Nowoczesna promuje obce nam interesy. PO - korporacji zachodnich, PiS - USA i Izraela, Nowoczesna - Banki, tak można w dużym przybliżeniu przyjąć. Dla przykładu weźmy sprawę helikopterów. PiS sprzedało za naprawdę psie pieniądze zakład lotniczy korporacji amerykańskiej. Dziś Macierewicz robi wszystko, by to ta korporacja przejęła kontrakt na śmigłowce dla wojska, tłumacząc to obłudnie, że Polacy będą mieli pracę.
  Prawo nadal tworzy się pod potrzeby danego ugrupowania. Weźmy za przykład ustawę kumoterską, dawniej kumoterstwo było przestępstwem, dziś jest to prawem urzędnika wyższego stopnia, nadanie stanowiska osobie, której kwalifikacji nikt nie weryfikuje.

  Problem większości Polaków leży w tym, że naprawdę na scenie politycznej nie ma partii, która by reprezentowała interesy narodowe. Każda z partii reprezentuje interesy swoje, wewnątrzpartyjne i swego zewnętrznego mocodawcy.
 • @leoparda 09:06:33
  Zgoda. Zbrodnia, której PO dokonało na szkolnictwie bije wprost w naród, w jego zdolność logicznego myślenia, w jego znajomość historii, tradycji i całej narodowej i ducowej tożsamości, a więc i podstaw własnej suwerenności (już nawet nie mówiąc o skandalicznym zaniżeniu poziomu wiedzy fachowej).


  "Prawo też powinno być dla zwykłych ludzi. Dlatego nie negowałabym żadnej osoby, która nie ma tytułu profesorskiego".

  Ja jeszcze pamiętam profesorów, którzy naprawdę byli elitą Narodu. Elitą przede wszystkim moralną, w drugiej kolejności fachową, a tytuł..., to gdzieś tam daleko.
  Taki z życzliwością zwrócił się np. do studenta, który odezwał się do niego per "panie inżynierze" (inżynierem ten profesor oczywiście też był).

  A prawo to oczywiście że powinno być dla zwykłych ludzi. Ono nie może wymagać od ludzi więcej jak od człowieka przeciętnego, jako oczekujące tego na co człowieka przeciętnego stać, a więc tego, co jest dla niego w zasięgu realnych możliwości.
  Każda wyjątkowość musi być szczególnie premiowana. Heroizm nie może być obowiązkiem.
  Natomiast uczciwość już musi być traktowana jako minimum normalności.
 • @Zawisza Niebieski 09:47:40
  Jeśli mnie pamięć nie myli to wprowadzenie testów, okręgowych komisji egzaminacyjnych było warunkiem naszego wejścia do UE. Przez dwa lata eksperci OECD badali polską oświatę. To było przed wprowadzeniem reformy oświaty z utworzeniem gimnazjów (za rządów AWS), czyli lata dziewiędziesiąte XX wieku. Podobno ci eksperci stwierdzili wysoki poziom nauczania w Polsce, jednak poziom sprawdzania tej nabytej wiedzy odstawał od standardow zachodnich i to należało zmienić. Także możliwość wyboru podręcznika do nauki przez nauczyciela było wynikiem tego raportuekspertów OECD.

  Zgadzam się, że wcale testy nie są takie dobre i lepiej było wcześniej.

  Co do podręczników to można by było wiele napisać. Powinny one iść z duchem czasu. Tutaj mam na myśli zadania z matematyki z przykładami. To jak słyszałam to się poprawiło. Oczywiście należy w nowych podręcznikach wykorzystywać nowe zdobycze techniki. Jak jest teraz też nie wiem :(((
 • @Zawisza Niebieski 10:02:39
  ""Bandyckie prawodawstwo promuje mafie."
  Zarówno PO jak i PiS, czy Nowoczesna promuje obce nam interesy. PO - korporacji zachodnich, PiS - USA i Izraela, Nowoczesna - Banki, tak można w dużym przybliżeniu przyjąć".

  Jeszcze gdzieś tu trzeba ulokować agenta mafii banksterskiej Morawieckiego i szczepionkowej Radziwiłła - wszystko w kontynuacji po PO ( z bandyckim "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych").


  "Problem większości Polaków leży w tym, że naprawdę na scenie politycznej nie ma partii, która by reprezentowała interesy narodowe. Każda z partii reprezentuje interesy swoje, wewnątrzpartyjne i swego zewnętrznego mocodawcy".

  Świadomość obu tych problemów to nie powód żeby się z tym pogodzić, bo wtedy bylibyśmy wspólnikami
  http://m.neon24.pl/ee5830f092b1d51ad8cddedb530a5190,14,0.jpg

  W ogóle to partie, które nie reprezentują interesu narodowego to patologia, którą co najwyżej powinno się straszyć dzieci na lekcjach historii, że kiedyś coś takiego było.
 • @leoparda 10:21:53
  "Podobno ci eksperci stwierdzili wysoki poziom nauczania w Polsce, jednak poziom sprawdzania tej nabytej wiedzy odstawał od standardow zachodnich i to należało zmienić. Także możliwość wyboru podręcznika do nauki przez nauczyciela było wynikiem tego raportuekspertów OECD".

  Testy zniszczyły myślenie, samodzielność oraz przestały premiować zdolnych i pracowitych. Jeden podręcznik to komunistyczna urawniłowka, czy wychów "człowieków socjalistycznych" w wersji globalistycznej, a więc odczłowieczonych, wynarodowionych, wyzbytych tożsamości i zdemoralizowanych.

  Państwo nie ma tu władzy - nauczanie dzieci to podstawowy atrybut władzy rodzicielskiej.
  Naród ma obowiązek obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec władzy niemoralnej. To uzurpatorzy, których trzeba pogonić.

  To wszystko zaraza antynarodowa, której trzeba jak najszybciej pozbyć.
  Tajne komplety to minimum na już.
 • @miarka 10:04:56
  Moja koleżanka powiedziała kiedyś, że żaden wybitny naukowiec nie był w pełni normalny. Miała na myśli to, że nie radził sobie z prozą życia. Może nie można tego uogólniać, ale Einstein na przykład taki był.

  Piszesz: "Natomiast uczciwość już musi być traktowana jako minimum normalności."
  Z tym się zgadzam, oby tak było.
 • @miarka 10:42:17
  "Testy zniszczyły myślenie, samodzielność oraz przestały premiować zdolnych i pracowitych. Jeden podręcznik to komunistyczna urawniłowka, czy wychów "człowieków socjalistycznych" w wersji globalistycznej, a więc odczłowieczonych, wynarodowionych, wyzbytych tożsamości i zdemoralizowanych.

  Państwo nie ma tu władzy - nauczanie dzieci to podstawowy atrybut władzy rodzicielskiej."

  Jak nam kazano, to mamy testy.
  Z tymi podręcznikami to może była dobra sprawa na początku, ale jak w praktyce okazało się to nie takie dobre w 100%. Może na Zachodzie ludzie mają więcej pieniędzy i kupno podręczników to dla nich mały wydatek. A u nas? Weźmy, że w szkole jest pięciu polonistów i każdy z nich wybiera inny podręcznik. Może się okazać, że w następnym roku wejdzie inny podręcznik i ten nauczyciel go wybierze w zamian starego. Czyli nie ma możliwości odsprzedaży mlodszej klasie. Problem ten miały samodzielnie rozwiązywać szkoły. Mogło być tak, że wszyscy poloniści, matematycy itd. uzgadniają jak wybiorą podręcznik i z niego korzystają przez lata. Byłby kłopot z głowy. Niestety tak się nie stało. Jak nastaje nowy rząd to wiadomo, że wejdzie nowa podstawa programowa i muszą być nowe podręczniki.

  Wiesz, gdyby rodzice mieli wiedzę czego uczyć swoje dziecii co będzie dla nich dobre w przyszłości to mogło by tak być. A jak rodzic będzie chciał przyuczyć dziecko do zawodu, aby przejął swoją firmę, a dziecko tego nie chce? Chce być na przykład muzykiem, a nie ekonomistą?
 • @leoparda 11:39:17
  "Moja koleżanka powiedziała kiedyś, że żaden wybitny naukowiec nie był w pełni normalny. Miała na myśli to, że nie radził sobie z prozą życia. Może nie można tego uogólniać, ale Einstein na przykład taki był".

  Oczywiście co do Einsteina to koleżanka miała rację. Nie tylko, że był wielkim polakożercą z tytułu jakichś urojeń, to jeszcze zupełnie nie radził sobie w życiu rodzinnym.
  Natomiast wspomniany przeze mnie Profesor zachował i w życiu rodzinnym wysokie morale - syna wychował bardzo dobrze i też na naukowca.
 • @leoparda 11:51:54
  "Wiesz, gdyby rodzice mieli wiedzę czego uczyć swoje dziecii co będzie dla nich dobre w przyszłości to mogło by tak być. A jak rodzic będzie chciał przyuczyć dziecko do zawodu, aby przejął swoją firmę, a dziecko tego nie chce? Chce być na przykład muzykiem, a nie ekonomistą".

  Zdrowy kręgosłup moralny to podstawowa rzecz, jaką dobrzy rodzice mogą dać swoim dzieciom. A dobry rodzic daje dobre dary swoim dzieciom. W skład tego kręgosłupa moralnego muszą wchodzić umiłowanie prawdy, dobra, piękna i życia. Do tego przekaz tożsamości i przykład własny. Żadna szkoła tego nie da.

  Owszem, władze, zwłaszcza samorządowe wiedzą, jakie zawody będą w przyszłości potrzebne, ale to rodzice, którzy kochają swoje dzieci zwykle lepiej i dalekowzroczniej jak one same potrafią najlepiej ocenić, co będzie najlepsze dla ich dzieci.

  Jakikolwiek tu przymus - a taki stwarzają "prawnicze" decyzje państwowe jest tu zbrodnią, jest gwałtem i na władzy rodzicielskiej, i na samych dzieciach.
 • @Zawisza Niebieski 18:13:31
  http://m.ocdn.eu/_m/7d886973eace676aaf0887aa29bde2ed,18,255.gif Słuchaj niebieski łgarzu, ryży nigdy Polakiem nie był, nie jest i nigdy nie będzie jak na przykład ja. On jak wielu innych mu podobnych ma tylko polskie obywatelstwo nic więcej z Polską, polskością i Polakami tego tępego ryżego żydoszwaba nie łączy. Zrozumiałeś?
 • @AgnieszkaS 02:37:40
  100/100!!! Pzdr!
 • @miarka 12:41:00
  Gdyby wszyscy rodzice mieli taki zdrowy kręgosłup moralny o jakim piszesz to byłoby pięknie. Jednak tak nie jest. Czasami to właśnie w szkole odnajdują te przymioty, o jakich piszesz.

  Piszesz, że rodzice kochają swoje dzieci i lepiej oceniają co będzie dla nich najlepsze itd. Z tym nie mogę się zgodzić. Bo w wielu dobrych rodzinach, które mają kręgosłup moralny rodzice często kosztem dzieci chcą realizować swoje niespełnione marzenia z czasow młodości i uważają, że to będzie dobre dla ich dzieci.

  Dlatego szkoła nie jest taka zła. Mają się nauczyć różnych rzeczy. Po co? A po to, aby mogły wybrać kim chcą być po podstawówce. A ci niezdecydowani pójdą do LO i tam się zdecydują.
 • @kula Lis 66 12:49:26
  Skandaliczne słowa Jarosława Kaczyńskiego o Tusku. Na miejscu jest nasz reporter

  https://pbs.twimg.com/media/C5Rlp41XUAAhtUq.jpg
 • @kula Lis 66 12:49:26
  Witam kolejnego, co sfrustrowanego co to kultury języka w rozmowie zachować nie potrafi, posługuje się "językiem miłości PiS", no cóż, taki sort. Donald Tusk wywodzi się z rdzennej rodziny kaszubskiej zamieszkującej w miejscu, które w historii były bałtyjskie, krzyżackie, prusackie, Polskie. Więc ciekawe masz podejście do tego kto to jest Polak, kto to Żyd, a kto Niemiec.

  Z pewnością bardziej Polakiem jest Kaczyński, co jeszcze z dziadkami po rosyjsku musiał rozmawiać, prawnuka carskich oficerów. A o Szydłowskich to może słyszałeś?

  Widocznie taką klasę polityczną mamy, a u tych, co to wzbudza frustracje pojawia się "język miłości PiS".
  Zrozumiałeś?
 • @Katana 13:28:36
  Zdarza się Katana, nie ma sprawy. Tylko do kogo pisałeś?
 • @leoparda 12:58:43
  "Piszesz, że rodzice kochają swoje dzieci i lepiej oceniają co będzie dla nich najlepsze itd. Z tym nie mogę się zgodzić. Bo w wielu dobrych rodzinach, które mają kręgosłup moralny rodzice często kosztem dzieci chcą realizować swoje niespełnione marzenia z czasow młodości i uważają, że to będzie dobre dla ich dzieci".

  No to chyba mamy problem ze zdefiniowaniem "kręgosłupa moralnego".

  Przede wszystkim miłość. Jest miłością dobra w dzieciach oddolną, nie jakąś patologiczną "odgórną" (przypadek patologicznej samorealizacji w dzieciach, nie zrywania duchowej pępowiny itd.). Miłoś dobrze rozumiana jest samopoświęceniem rodziców, aby to dostrzeżone w ich dzieciach dobro mogo wzrastać.

  A moralność przecież stoi na prawość, a więć i rozróżnianiu dobra i zła i decyzji by czynić dobro. Owszem, sobie też, ale samemu, natomiast zwłaszcza swoim dzieciom w których to ich dobro wymaga rodzicielskiego wsparcia.

  Rodzice, którzy "często kosztem dzieci chcą realizować swoje niespełnione marzenia z czasow młodości i uważają, że to będzie dobre dla ich dzieci" z pewnością kochają bardziej siebie jak swoje dzieci.
  Oni nigdy nie powinni się decydować na dzieci.
  Oni nie mają zdrowego "kręgosłupa moralnego".

  Oni wcale nie budują dobrych rodzin - to tylko ich zakłamanie (faryzejska obłuda i relatywizm moralny).
  Również z tymi, co widzą tutaj te "dobre rodziny" coś jest mocno nie tak.
 • @Katana 13:38:34
  Widzisz, wpadnie taki lis jak świnia do koryta i zachować się wśród kulturalnych ludzi nie potrafi. Taki sort.
 • @miarka 13:57:50
  Odchodzimy od głównego tematu, a jesteśmy na blogu Zawiszy.

  To, o czym piszesz to bardzo ważne sprawy. Jednak, to temat na osobną notkę, bo tutaj korzystamy z gościnności Zawiszy.

  "Przede wszystkim miłość. Jest miłością dobra w dzieciach oddolną, nie jakąś patologiczną "odgórną" (przypadek patologicznej samorealizacji w dzieciach, nie zrywania duchowej pępowiny itd.). Miłoś dobrze rozumiana jest samopoświęceniem rodziców, aby to dostrzeżone w ich dzieciach dobro mogo wzrastać."

  Ponieważ jesteśmy przy popieraniu, czy nie popieraniu D. Tuska. Wydaje mi się, że w tym czy dana osoba jest takiej czy innej narodowości nie ma żadnego znaczenia. Nie sądzę, aby na tym stanowisku ktoś realizował jakieś narodowe interesy, bo jak czytam to jest potępiane przez UE. Narodowość nie jest teraz w modzie. Co zostaje? Partyjne interesy? Jeśli te partyjne interesy są dobre dla naszego kraju to można go poprzeć. A jak nie są, to się go nie popiera. A co będzie myślał o tym Zachód? A co to kogo obchodzi? Ja nad uśmiechy, komplementy przedkładam realia.
 • @Husky Buzek i Tusk - dwa największe lachociągi w Brukseli. Nie trzeba ich pytać nawet czy połykają!
  dokładnie obciągną każdemu Niemcowi dla kasy, siedząc jednocześnie w dupie Anieli Merkel. Jakby wystawili figurę woskową Tuska i Buzka w muzeum Madame Tussaud, to pielgrzymki z Polski by jeździły żeby im napluć w ryj. Zbigniew Ziobro do Donalda Tuska w Brukseli. Wypowiedź Zbigniewa Ziobry do Donalda Tuska w europarlamencie. W obronie internautów. https://www.youtube.com/watch?v=Nmdc-rGjFrU
 • @Husky 13:10:59
  Z specjalną dedykacją dla kundla z Londynu ...wolna i demokratyczna Polska

  https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

  Warto posłuchać ... bo mocne ..
 • @fabi 17:08:03
  Z specjalną dedykacją dla fabi
  Warto zobaczyc

  https://youtu.be/UC-LijXLobM
 • @Katana 17:25:24
  z bańki to nie raz już dostałeś, pajacu
 • @leoparda 15:42:24
  "Ponieważ jesteśmy przy popieraniu, czy nie popieraniu D. Tuska. Wydaje mi się, że w tym czy dana osoba jest takiej czy innej narodowości nie ma żadnego znaczenia".

  Oczywiście że "w tym czy dana osoba jest takiej czy innej narodowości nie ma żadnego znaczenia". Ja o tym też nie piszę.
  Może sobie być i Hiszpanem. Ale komu służy to już ho ho! Wobec kogo jest lojalny to ho, ho, ho!.
  Jest wybierany na to stanowisko jako reprezentant Polski to nie może przedkładać nad służbę Polsce żadnych innych służb.

  Przewodniczący Rady Europejskiej to tylko funkcja w Unii Europejskiej (zawisza niebieski tu wprowadza ludzi w błąd tytułując Tuska szefem Rady Europy - to całkiem inna instytucja).

  On tam ma tylko pełnić obowiązki, ale służyć to ma Polsce, a dokładnie to Narodowi Polskiemu, bo Państwo Polskie jest jego dobrem wspólnym i własnością - bo jest wybrany jako przedstawiciel Polski.

  Już samo to spostrzeżenie oznacza dyskwalifikację tej kandydatury, bo jego dotychczasowe ponad 2 lata pełnienia tej funkcji wskazuje że służył wszystkim, tylko nie Polsce.

  A przecież i Polska na to płaci, i on dotąd nawet nie wyparł się swojego "polskość to nienormalność".
  Z czymś takim to on się nawet nie kryje, że jest zdrajcą polskiej racji stanu i człowiekiem zdemoralizowanym.

  Ci co go chcą popierać są tacy sami. Hańba.

  Moim zdaniem, to ci co go wciąż popierają to są i zdrajcy i samozatraceńcy, ludzie skrajnie nieodpowiedzialni i niepoważni. - Antypolitycy, co to do polityki nawet się zbliżać nie powinni.
 • @miarka 17:32:43
  Mylisz się pisząc "On tam ma tylko pełnić obowiązki, ale służyć to ma Polsce, a dokładnie to Narodowi Polskiemu,"

  Wchodząc na stanowisko unijne masz służyć całej unii a nie jednemu krajowi. Weźmy przykład ze sportu. Działacz klubu X wchodzi do władz PZPN i czy ma służyć klubowi z którego wyszedł czy całej polskiej piłce nożnej?
  Od pilnowania spraw Polski są posłowie unijni.
 • @Husky 17:19:54
  Mam nadzieję, że dziś jesteś dumny z PiSiewiczów, czyli kadr PiSowskich? Prezes zarządu PKP S.A. Mirosław Pawłowski oraz członkowie zarządu - Cecylia Lachor, Michał Beima oraz Marek Michalski.
  odwołani.
  Mąż naszej magister w TK ambasador w Berlinie, pan Przyłębski czyli Dojna Zmiana, był TW. Tłumaczenie dość typowe, "wina tuska", "Sprawa ma uderzyć w moją małżonkę.
 • @miarka 17:32:43
  ,,że jest zdrajcą polskiej racji stanu i człowiekiem zdemoralizowanym.,,

  to są tylko słowa ... a swoją drogą , o jakiej Polskiej racji stanu piszesz ..
  czy potrafisz to uzasadnić ... "polskość to nienormalność".

  Wyżej dałem kundlowi linka ... powtórzę ....https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4
  ....co jest Polską racją stanu .
 • @Zawisza Niebieski 17:55:41
  No to teraz trzeba napisać coś o stryju Zdrojewskiego tego kiedyś od kultury, etc.., czyli z-cy komendanta KL Płaszów, pułkowniku SS Zdrojewskim z Łodzi, powieszonego po wojnie. Zdrojewski wyczyścił wszystko o wuju z krakowskiego IPN. Taki to poniemiecki pomiot rządził polską kulturą. W PO połowa takich pomiotów, jak nie niemieckich, żydowskich czy banderowskich vide Tusk i Szetyna!
 • @Zawisza Niebieski 17:46:33
  "Wchodząc na stanowisko unijne masz służyć całej unii a nie jednemu krajowi. Weźmy przykład ze sportu. Działacz klubu X wchodzi do władz PZPN i czy ma służyć klubowi z którego wyszedł czy całej polskiej piłce nożnej?".

  Nieprawda. Wchodząc na stanowisko unijne masz pełnić obowiązki według zakresu obowiązków. To, że dotyczą interesów to już inna sprawa,całej unii a nie jednemu krajowi.

  Natomiast służba to już ludzka wartość wspólnotowa - jest świadomym i dobrowolnym wyborem wyrazem podjęcia odpowiedzialności. Narody kierują się wartościami wspólnotowymi. Ład publiczny państwa też jest o nie oparty.
  W UE służby nie ma bo UE to nie wspólnota ani żadna reprezentacja wspólnot. Wyklucza to istnie nie w UE tworu zwanego Komisją Europejską - tworu niedemokratycznego i niezależnego od narodów. Nie istnieją i istnieć nie mogą wspólnoty większe jak naród.


  A przykład sportowy jest bzdurny. PZPN, to nie jest struktura państwowa, ani funkcje w niej nie są polityczne. To struktura narodowa i taki działacz reprezentuje naród - w formie służby.
  Porównania nie ma - bo "Nie istnieją i istnieć nie mogą wspólnoty większe jak naród".
 • @miarka 18:42:54
  Niestety myślisz w sposób kumoterski.

  Nie podoba ci się przykład z piłki nożnej, proszę z kręgów rządowych. Jesteś posłem jakiegoś tam okręgu np. ze Śląska i zostajesz premierem kraju. Od tego momentu musisz dbać o cały kraj a nie tylko o Śląsk, prawda? Teraz już adekwatny przykład?

  Urzędnicy unijni są urzędnikami unijnymi i mają obowiązek dbać o całą unię a nie tylko o kraj z którego się wywodzą.
 • @Husky 17:19:54
  Jest takie powiedzenie ...nie chwal dnia przed zachodem słońca..

  To że Polska wykonuje dyrektywy Unii Europejskiej i to bardziej skrupulatna niż poprzednicy ... skwitowałeś kopem w płot .

  No to masz teraz na deser ...
  http://www.pch24.pl/sojusznik-nie-taki-pewny--w-obronie-wlasnych-interesow-usa-gotowe-oddac-rosji-wplywy-w-europie-wschodniej,49846,i.html#ixzz4aHjwete1

  Jak więc widzisz historia lubi się powtarzać .. być może za parę lat będziesz miał następną partie wyklętych czekających na pomoc zachodu.
 • @Zawisza Niebieski 18:58:02
  "Niestety myślisz w sposób kumoterski".

  Niby gdzie? Co za wymysł?


  "Nie podoba ci się przykład z piłki nożnej, proszę z kręgów rządowych".

  "Podoba się?" Co to, jesteś panna na wydaniu?


  "Jesteś posłem jakiegoś tam okręgu np. ze Śląska i zostajesz premierem kraju. Od tego momentu musisz dbać o cały kraj a nie tylko o Śląsk, prawda? Teraz już adekwatny przykład?"

  Oczywiście że nie. Przecież nie chodzi o "dbałość". Różnica jest między odpowiedzialnością a obowiązkiem, czy inaczej mówiąc między służbą a pełnieniem funkcji. Poseł pełni służbę, premier funkcję. Poseł jest władzą, premier najemnikiem.


  "Urzędnicy unijni są urzędnikami unijnymi i mają obowiązek dbać o całą unię a nie tylko o kraj z którego się wywodzą".

  Rozumiem, że tutaj ta "dbałość" wchodzi w zakres konkretnych obowiązków urzędnika.

  I tu od razu pojawia się pytanie, kto jest władzą tego urzędnika: prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a kto jest tych władz władzą zwierzchnią?

  Oczywiście są to władze państwa którego jest obywatelem, a jego władzą zwierzchnią naród którego jest reprezentantem, a zarazem właściciel państwa jako swojego dobra wspólnego.

  Żeby nie wiem jak się wysilał, to nie da rady wykazać, że "władze unijne" to coś więcej jak typowe "władze firmy", czy "władze organizacji międzynarodowej" - pracodawcy dla swoich urzędników, a zarazem podwładni swoich władz państwowych, a te swoich narodów.

  A to, że "władze unijne" sobie bezprawnie uzurpują pozycję nadrzędną nad władzami państw (a te im bezprawnie ulegają), to tylko pokazuje w jakieśmy bagno, w jaką patologię wleźli.
 • @miarka 20:58:36
  Myślisz w sposób kumoterski, bo twierdzisz, że jeśli ktoś wyszedł ze środowiska, to po osiągnięciu jakiegoś stanowiska swoich kolesiów musi promować. To jest kumoterstwo. Ma oceniać pod przydatności do jakiegoś celu a nie mojsze czy twojsze. Będąc na stanowisku unijnym ma dbać szukanie opcji najkorzystniejszej dla całej unii a nie kraju z którego wyszedł.

  Mówiąc, czy coś ci się podoba mówiłem o przykładzie a nie o mnie.

  "I tu od razu pojawia się pytanie, kto jest władzą tego urzędnika: prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a kto jest tych władz władzą zwierzchnią?"
  Władzą zwierzchnią (suwerenem) dla każdego urzędnika unijnego są wszyscy obywatele unii, a nie jak mylnie piszesz obywatele tego kraju, z którego się wywodzi.

  Każdą władzę można porównać do firmy. Jeśli jestem np. kierownikiem działu w firmie, dbam o ten dział, ale jeśli zostanę dyrektorem tego zakładu, to dbam o dobro całego zakładu, nie preferując działu, z jakiego się wywodzę. To jest uczciwe podejście.

  "A to, że "władze unijne" sobie bezprawnie uzurpują pozycję nadrzędną nad władzami państw" nie bezprawnie. Twój dom jest twoim domem, ale jeśli weźmiesz kredyt i podpiszesz stosowne dokumenty, twój dom może być zlicytowany.
  Stosowne dokumenty dające pozycję nadrzędną nad naszym krajem podpisali nasi wybrańcy, w tym również Lech Kaczyński. A ostatnio na przykład podpisują umowę CETA.
 • @Zawisza Niebieski 21:18:01
  czy w Poście i w piątek wolno jeść kielbasę?

  http://img.24tp.pl/foto.php?mod=news&id=38001&fot=d1.jpg
 • @roux 21:47:45
  Też to widziałem :)
  Człowiek wierzący sprawy związane z wiarą czyni w cichości swego pokoju, swojego umysłu. Gdy pojawiają się "nadgorliwcy" człowiek zaczyna się zastanawiać, oszust, czy nuworysz.

  No cóż, stara to myśl. "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać... Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie...." [Mateusz 6]

  Więc pytanie, nuworysz, oszust a może tylko konsument pomidora? Pomidor zimą to tylko człowiek pozbawiony smaku jada.
  Ostatecznie śladem naszych ojców: :)
  https://www.youtube.com/watch?v=BlxelewpCY4
  To dla mnie święte :)

  Ale, na stoku, na nartach jarskie danie? A fe.. To czy ja krową jestem, by trawą się żywić? :)
 • @Zawisza Niebieski 21:18:01
  "Myślisz w sposób kumoterski, bo twierdzisz, że jeśli ktoś wyszedł ze środowiska, to po osiągnięciu jakiegoś stanowiska swoich kolesiów musi promować. To jest kumoterstwo. Ma oceniać pod przydatności do jakiegoś celu a nie mojsze czy twojsze".

  Z definicją komoterstwa się zgadzam, ale z niby jej zastosowaniem w mojej wypowiedzi to już nie. Musiałeś to napisać nie czytając całego mojego komentarza.
  Rzecz w tym, że polityk podejmując funkcję w UE wcale nie wychodzi ze swojego środowiska, które go wypromowało. Tak mogą uważać tylko zdeklarowani zdrajcy-karierowicze.

  Weź takiego Martina Schultza - odchodzi z PE i ma raczej pewne kanclerzowanie Niemcom. On się wybitnie zasługiwał przez cały czas dla swojego narodu


  "Będąc na stanowisku unijnym ma dbać szukanie opcji najkorzystniejszej dla całej unii a nie kraju z którego wyszedł".

  Jak tak mówisz, to nie rozumiesz czym jest urzędnik. Urzędnik nic nie ma szukać bo on za nic nie odpowiada. On pełni funkcję według swojego zakresu obowiązków. Nadto wolno mu tylko to co prawodawstwo przewiduje dla jego funkcji (to jest odwrotnie jak u zwykłych obywateli, którym wolno wszystko, czego im prawodawstwo nie zabrania).

  Bez zrozumienia powyższego nie pojmiesz, że jego funkcja to jego praca, zaś jego relacja do środowiska, które go na tą funcję wyznaczyło jako swojego przedstawiciela to służba narodowi, którego państwo jest.

  To są dwie oddzielne sprawy, a Tobie się to zlewa w jedno.


  "Mówiąc, czy coś ci się podoba mówiłem o przykładzie a nie o mnie".

  :-)


  ""I tu od razu pojawia się pytanie, kto jest władzą tego urzędnika: prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a kto jest tych władz władzą zwierzchnią?"
  Władzą zwierzchnią (suwerenem) dla każdego urzędnika unijnego są wszyscy obywatele unii, a nie jak mylnie piszesz obywatele tego kraju, z którego się wywodzi".

  No to znowu nie ma zgodności. Korzysta z prawa wyborczego w Polsce, czy nie? Krzywda mu się stanie, to które władze go będą broniły?
  Władzą zwierzchnią (suwerenem) dla każdego urzędnika unijnego nie są wszyscy obywatele unii, bo oni mu nie udzielają swoich uprawnień, a jedynie ci, co go nominują.


  "Każdą władzę można porównać do firmy. Jeśli jestem np. kierownikiem działu w firmie, dbam o ten dział, ale jeśli zostanę dyrektorem tego zakładu, to dbam o dobro całego zakładu, nie preferując działu, z jakiego się wywodzę. To jest uczciwe podejście".

  Nie. Cały czas tłumaczę, że jest odwrotnie.
  Kierownik, czy dyrektor to są urzędnicy. Oni zarządzają sprawami bieżącymi, nie są władzą. Mają tylko uprawnienia. Nie dysponują w sposób wolny własnością.


  ""A to, że "władze unijne" sobie bezprawnie uzurpują pozycję nadrzędną nad władzami państw" nie bezprawnie. Twój dom jest twoim domem, ale jeśli weźmiesz kredyt i podpiszesz stosowne dokumenty, twój dom może być zlicytowany.
  Stosowne dokumenty dające pozycję nadrzędną nad naszym krajem podpisali nasi wybrańcy, w tym również Lech Kaczyński. A ostatnio na przykład podpisują umowę CETA"

  Przede wszystkim to miała być inna unia, a jest inna - już podmieniona bezprawnie.
  Przez to, że oni się samouwłaszczają na dobrach wspólnych narodu to nie tylko bezprawie, ale zbrodnia która się nigdy nie przedawnia i zawsze rozliczymy tych, co z tego wyciągnęli korzyści, czy ich spadkobierców.

  Przez podpisanie jakiegoś dokumentu bezprawie prawem się nie staje. Trzeba jeszcze żeby umowa służyła sprawiedliwości i ludzkim wartościom wyższego od sprawiedliwości rzędu, a przy tym i ogółowi tych, których dotyczy - itd.

  Jest jeszcze właściciel, czyli naród.

  A umowy CETA to niech lepiej nie podpisują, bo możemy już zacząć ich rozliczanie. Chyba by już była dobra okazja żeby pojechać po całości.
 • @miarka 22:40:34
  "Jak tak mówisz, to nie rozumiesz czym jest urzędnik. Urzędnik nic nie ma szukać bo on za nic nie odpowiada."
  Z pewnością masz rację, nie wiem co to jest urzędnik, nigdy nim nie byłem. Ja jestem z kadry inżynierskiej, normalnym moim myśleniem jest pilnowanie, by podległa mi osoba nawet przez swą głupotę sobie krzywdy nie zrobiła. Ostatnio mieliśmy wypadek na budowie bazy dla żołnierzy USA. I cóż kierowca nie widzący pracownika obsługującego zagęszczarkę rozjechał tegoż pracownika noszącego zgodnie z zasadami BHP słuchawki na uszach i kto będzie odpowiadał? Właśnie człowiek taki jak ja, bo nie przewidział takiej sytuacji. Nie wymyślił układu głupoto-odpornego.

  Gratulacje dla urzędników, że potrafili sobie w społeczeństwie wyrobić opinię, że oni za nic nie odpowiadają. Jest to duża sztuka. Wybacz, że ja tego nie podziwiam. Pamiętamy sprawy z Polski, np. firma Optimus. Niekompetentni urzędnicy doprowadzili do upadku firmy, ale nawet nagród za tę sprawę zwrócić nie musieli. Tylko czy to jest właściwe?

  Niestety, przez podpisanie dokumentu bezprawie staje się prawem, jak kumoterstwo dzięki ustawie stało się prawem łupu rządzących. Jak myślisz, po co te płachty umów bankowych pisanych czcionką, którą tylko człowiek o idealnym wzroku, lub wyposażony w "mikroskop" jest w stanie odczytać?

  Marzysz, że CETA nie podpiszą :)? To tylko marzenia. Wszystko wskazuje, że któregoś dnia dowiesz się, że masz wykonywać postanowienia CETA, a kiedy podpisali? Tego sam Bóg nie będzie wiedział.
 • Łgarz
  "Dużym taktem wykazała się Angela Merkel, która w czasie wizyty spotkała się zarówno z premier jak i z wszystkimi przywódcami partii sejmowych w Polsce."
  Wszystkimi?
  Nawet w tak błahej sprawie łżesz jak bura suka!!!!!
 • @35stan 10:05:54
  Widzę, że sprawa mocno dotknęła, skoro szukasz najdrobniejszego szczegółu by wyciągnąć takie słowa jak "łgarz". To tylko świadczy o trafności tego tekstu. Więc doprecyzujmy, Merkel spotkała się z prezesami dwóch partii tworzących poprzedni rząd a będących dziś w opozycji. Jeśli chodzi o europosłów to liczą się tylko te dwie partie. A przecież o tym chciała Merkel rozmawiać, a nie o naszych sprawach wewnętrznych.
 • @Zawisza Niebieski 22:23:59
  //Pomidor zimą to tylko człowiek pozbawiony smaku jada. //............to już nawet zaglądasz do talerzy ? jesteś jakimś specem od żywienia ? no to teraz masz kolejne "atuty" w ręku na demontaż demokracji w Polsce , bo przecież takie spożycie kiełbasy , która mogła być pomidorem i to w t zw "pierwszy piątek" to bezapelacyjny "policzek " dla wszystkich katolików , tylko co to obchodzi "kodziarzy" , liczycie na jakiś oświadczenie episkopatu w tej sprawie ?
 • @puuuq 14:40:41
  Nie odróżniasz, co to żart, a co powaga. Dla mnie niechby sobie i porządnego schabowego w ten piątek zjadł, jego sprawa, jego grzech i jego rozliczenie, byle nie łamał konstytucji, byle był osobą godną na powierzone mu stanowisko, a niestety tego co ważniejsze brakuje.
 • @Zawisza Niebieski 15:22:11
  //byle był osobą godną na powierzone mu stanowisko,//............w takim razie kto po 1989 z zajmujących najważniejsze stanowiska w Polsce był osobą tego stanowiska godną ? i daj już spokój z tym "łamaniem" konstytucji bo jak dotąd ,to z samego "łamania " konstytucji to nikomu w Polsce krzywda się nie stała ale z udziału w aferach jak najbardziej
 • @puuuq 15:48:04
  A mało to afer dziś mamy? Zakup 30 limuzyn bez przetargu/ Wyjazd na wykład do prywatnej uczelni, przejazd na balangę prywatnej gazetki podróżą służbową, obsadzanie stanowisk ludźmi niekompetentnymi, wręcz o kompetencjach poniżej minimum dla danego stanowiska, TW ambasadorem, jego żona przewodnicząca TK? Też nikomu krzywdy to nie robi?
 • @Zawisza Niebieski 16:33:34
  // TW ambasadorem, jego żona przewodnicząca TK //........Ty czy ktokolwiek z t zw "suwerena" na tym coś traci , że ambasador był kapusiem ? lepsi od niego też donosili , ale ważniejsze są "utopione " czy ukradzione t zw pieniądze publiczne , i tutaj platformy nikt nie przebije , wpisz sobie hasło "afery platformy" bo nie ma sensu tego tutaj powielać , PiS jak dotąd nie zrobił niczego , co by pozbawiło uczciwych ludzi pieniędzy czy dachu nad głową , a jak się "potknie" czyli większą liczbę ludzi zawiedzie , to utraci władzę , tylko ,że dzisiaj nie ma żadnej innej "siły" co by tę władzę zdołała przejąć , a już na pewno PO i "nowoczesna" razem z tym całym KOD-em nie są zdolne do zarządzania Polską , tym bardziej ,że nikt normalny już nigdy im nie zaufa czyli na nich nie zagłosuje
 • @puuuq 17:19:41
  Mamy mistrzostwo świata i tym się należy cieszyć.

  Piszesz o aferach PO-PSL. Oni rządzili 8 lat, PiS rządzi trochę ponad rok. Dług rośnie niebotycznie, żaden rząd nie zadłużał Polski w takim tempie, afery będą, bo już są. Dziś mamy odwołany zarząd PKP, szykuje się ogromna afera ze śmigłowcami. Afera, która będzie ukryta, ale jeśli porównamy to co oferowali nam Francuzi z tym co wynegocjują teraz. Mamy ogromną aferę kumoterską, ukrytą tym, że przestępstwo kumoterstwa zrobili prawem. Afery wychodzą z czasem.

  Ale masz rację, nie ma dziś kogo wybrać, tak nas PO-PiS załatwił, że wybieraliśmy mniejsze zło, a wszystko co było inne zostało wykarczowane z naszej sceny politycznej. Kukiz już prawie nie istnieje. Nowoczesna, to żadna nowa opcja. Znów wybór PO czy PiS, bo żadna z tych partii nie jest dobrą opcją dla Polski.
 • Pochwała głupoty
  .
  @miarka 10:23:15

  "Ludzie, którzy wybierają skorumpowanych polityków, oszustów, złodziei i zdrajców nie są ofiarami ... ale wspólnikmai.", George Orwell

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Dotychczas nie spotkałem nikogo, kto by się odżegnał od swej przynależności do NSZZ, jako największej pomyłki życiowej, jaką była w istocie. Nikt nie postarał się prosić o przebaczenie za ten ogromny błąd i szkodę, jaką narodowi wyrządził. Niektórzy nawet do dziś są głęboko przekonani o słuszności swej głupoty i nadal się nią rozkoszują,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  ba nawet są ze swej głupoty dumni.
 • Zdrowy rozsądek
  .
  @leoparda 11:39:17

  "Natomiast uczciwość już musi być traktowana jako minimum normalności."

  Mnie już nie chodzi o uczciwość, wystarczy mi zdrowy rozsądek, który podpowiada, że nie należy niszczyć podstaw własnej egzystencji wzgl. egzystencji swego potomstwa, jak tego dokonały tabuny NSZZ.

  Naród polski, szczególnie tzw. panująca "elita" od wielu wieków działa w sprzeczności z żywotnymi interesami narodu, cokolwiek nie czyni, to zezuje za granicę, "a co zagranica o tym powie" i n,p, "Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu", śmiech tych "Przywódcy Europy", tych etatowych błaznów-parobków europejskich jak choćby ten

  - https://pbs.twimg.com/profile_images/539335261398646784/ixECPqgQ_400x400.jpeg

  kapłon ołtarza 12 gwiazdek, 12 plemion Izraela, nie robi na mnie zupełnie żadnego wrażenia. Ważnym jest, czy ten "nasz" rząd istonie działa w interesie naszego narodu. Ale co do tego można mieć wątpliwości.
 • Link został przez portal usunięty
  .
  @Laznik 19:12:55

  "kapłon ołtarza 12 gwiazdek"

  - pbs.twimg.com/profile_images/539335261398646784/ixECPqgQ_400x400.jpeg

  jak to nie funkcjonuje to złożyć z części

  - pbs.twimg.co m/profile_images/539335261398646784/ixECPqgQ_400x400.jpeg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031