Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
335 postów 7900 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Nasi wybrańcy się bawią

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielki blamaż naszego rządu, trzeba go zmienić krzyczą politycy PO, a politycy Nowoczesnej im wtórują, szykując konstruktywne wotum nieufności. Politycy Kukiz15 pukają się w głowę.

PiS próbuje swym wyborcom wytłumaczyć, że na szczycie unijnym odnieśli sukces, a siły wrogie Polsce pod wodzą Niemiec, czyli tłumacząc na nasze 27 krajów Unii, odniosły spektakularną porażkę.
 
Jarosław Kaczyński na miesięcznicy jak mantrę powtarza, że od prawdy jesteśmy już blisko, Antonii Macierewicz mówi iż ma mocne dowody na winę Rosji. No dobrze, tym panom tak się robi co miesiąc, później albo dowody stają się wydmuszką jak „sfałszowane” rejestratory, czy ukrywany film, który dostępny był w internecie od 6 lat, albo zapada wymowna cisza.
 
No ale dobrze dziś odpuszczę trochę naszym „orłom z PiS”, niech się pozbierają po tym „sukcesie”. Dziś zajmę się pomysłem „podupadłego”, jak by nie było, „orła naszej polityki" czyli PO i wtórującej im Nowoczesnej. Wotum nieufności dla rządu Jarosława Kaczyńskiego... przepraszam, pani Beaty Szydło. Tak się ostatnio pomieszało, że człowiek nie wie już kto jest kim. Szczególnie po wiadomości, że nasz prezydent Andrzej Duda odwiesił kask narciarski i postanowił podjąć rozmowy z Donaldem Tuskiem. To już naprawdę człowiek nie wie co o tym myśleć.
 
Wotum nieufności, jaki ma cel? Zmianę rządu z kiepskiego na lepszy. No ale rząd by rządzić musi mieć większość parlamentarną. Prosty rachunek sejmowy mówi, że gdyby nawet ten wniosek poparły wszystkie partie, oczywiście poza PiS, to i tak wnioskodawcy musieliby znaleźć w PiS kilku "Sayruszy Wolskich", by ich wsparli. A jakie są na to szanse, jeśli założymy że nie zdarzy się PiS pomyłka posła prowadzącego 1), o której tak pięknie mówił Jacek Kurski w odpowiedzi na historyczne przemówienie Giertycha pod koniec poprzednich rządów PiS.
 
Jaki więc sens ma ta akcja? Przecież nie zbierze ona przed telewizorami rozentuzjazmowanych Polaków, czy choćby zwolenników PO. Akcja Jarosława Kaczyńskiego z premierem z tabletu mogła mobilizować twardy elektorat, innym Polakom wskazać, dziś PiS nic nie może, może trzeba dać im szansę porządzić, i gdyby nie to, że tym premierem okazał się „królik z kapelusza”, człowiek który, jak widzimy dziś, nie ma żadnych cech potrzebnych na tym stanowisku, taką funkcję by spełniło. Akcja PO trafi w pustkę. Chciało by się rzec, panie Schetyna, wstydu oszczędź.
 
Więc czym jest ta akcja? Myślę, że nawet osoby sprzyjające PO zrobią to samo co zrobił Kukiz, postukają się w głowę i pomyślą, nie macie ważniejszych spraw do załatwienia? Mamy silną akcję przeciw sposobowi wprowadzania zmian w szkolnictwie, ratownicy medyczni szykują się do strajku, a wy bawicie się w rzecz, bez szans powodzenia, która jeśli już wywoła jakąś reakcję, to będzie to wzruszenie ramionami.
 
Tu jeszcze kilka słów o Grzegorzu Schetynie. W mojej ocenie to polityk niemrawy, bez ikry, bez pomysłów, bardziej napędzający zwolenników PiS niż przyciągających ich do PO. Podobnież ma być kandydatem na premiera... „Boże spuść nogę i kopnij tę trąbę”, jak mawiała moja historyczka w liceum gdy któryś z uczniów bredził niemiłosiernie. Pod jego rządami PO nadal szuka dna, choć „kupę mułu” już dawno przebili.
 
Z drugiej strony Kukiz15, partia która mogła być jakimś tam światełkiem w tunelu, w którym Polacy odbijają się od ściany z napisem PO, do ściany z napisem PiS, jest tak niemrawa, nie potrafi zaistnieć w świadomości społecznej, nie chce się narazić PiS, ale wie, że zbytnie zbliżenie, to jej wchłonięcie, jak miało to miejsce z całą prawicą, której dziś już nawet w „dzień zaduszny” świeczki nie zapalamy. Dziś Kukiz15 to wyraźny kandydat na „jednorazówkę” partię jednej kadencji sejmu o której za kilka lat niewielu wspomni.
 
Kto reprezentuje prawicę? Partia z hasełkami lewicowo-patriotyczno-katolickimi na sztandarach? Reprezentant USA i Izraela na Polskę... Kiedyś jeden z blogerów mieniący się prawicowcem napisał, że wierzy iż przy PiS uda się odbudować prawicę. To marzenie z dziedziny tych, że odbudujemy stado pingwinów trzymając ich w jednym basenie z lwami morskimi. Prawicy dziś nie ma, nie jest nią Korwin Mikke, który pogrzebał swoich zwolenników wybierając ciepłą posadkę w parlamencie europejskim. To już jego emerytura. A inni to partyjki kanapowe.
 
PiS dziś została jedna broń, przyznam silna broń, to twardy elektorat, który uwierzył, że aby być „prawdziwym Polakiem” trzeba być „marionetką” Kaczyńskiego, „katolikiem”... od Rydzyka, którego samoocenę prezes podbuduje mówiąc mu, że jest lepszym sortem, bo bez tego by w to nie uwierzyli. Ostatecznie nic to prezesa nie kosztuje, ci co się z tego śmieją i tak w wielkość prezesa nigdy nie uwierzą,  a ile to „przyjemności daje”? Prawda „lepszy sorcie”?.  
 
Bawicie się panowie, bawcie, a gdy przyjdą wybory, myślący Polak znowu stanie nad kartką i pomyśli, postawić krzyżyk na kartkę PO-Nowoczesna? Zaklnie szpetnie w duszy..., Zerknie na kartkę z napisem PiS... ponownie szpetnie zaklnie i z wściekłością rzuci kartki do kosza, nie nie tego zwanego urną, a tego zwanego "śmietnikiem historii". Ile razy można wybierać mniejsze zło? No ale czy kto myślącego będzie słuchał? Toż to „wykształciuch”, prawda panie prezesie?

 

********* 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu i zdjęcia, zdjęcie taki to obraz zobaczyłem w jednym z hoteli na wschodzie Polski, w czasie moich wędrówek. Myślę, że idealnie pasuje do poziomu naszej polityki.

1)

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Wniosek jest prosty , Kukiz 15 weżmie wszystko w następnych wyborach. 5* .Ave.
 • @Repsol 19:18:12
  Wiesz co? Jakżebym chciał, by wreszcie było tak, bym mógł zagłosować na kogoś kto chce dobra naszego kraju, a nie zastanawiać się, kto mniejsze szkody uczyni. Kukiz15 jest nijaki, niezauważalny, mam wrażenie, że spełnia rolę "partii przyjaciół piwa", co się już nam w sejmie trafiła. Popiją piwo i odejdą na śmietnik historii.
 • Teoria spiskowa.
  "Tu jeszcze kilka słów o Grzegorzu Schetynie. W mojej ocenie to polityk niemrawy, bez ikry, bez pomysłów, bardziej napędzający zwolenników PiS niż przyciągających ich do PO. Podobnież ma być kandydatem na premiera... „Boże spuść nogę i kopnij tę trąbę”, jak mawiała moja historyczka w liceum. Pod jego rządami PO nadal szuka dna, choć „kupę mułu” już dawno przebili."
  Schetyna to przecież Ukrainiec, podobnie jak Kaczyński rodem z Odessy.
  A dokładnie, ta sama krew chazarska.
  Mówi się o Trójmorzu, Międzymorzu blebleble, chwytne hasła dla naiwnych a chodzi o odbudowanie Chazarii.
  Od zachodu wielkie Niemcy a od wschodu Chazaria.
  Polska zniknie z map Europy, co nam zdarzyło się nie raz. A historia kołem się toczy.
  Zawsze było tak, że Niemcy Austria dybały na nasze ziemie, zawsze pierwsi do rozbioru Polski a zawsze winna była Rosja. Teraz też rozbiorą Polskę a winną będzie Rosja.
  I o to chodzi, żeby wzbudzić taką nienawiść do Rosji w Polsce i na Ukrainie, aby Rosja nie wtrącała się w nieswoje sprawy. Dlatego tak szczypią Rosję - cel wielkie Niemcy współpracujące z wielką Chazarią.
  Cel pejsatych światowych bankierów i w przyszłości osadników żydowskich.
  Ilu Żydów jest w Polsce? Pod zmienionymi nazwiskami?
  A teraz ilu dołączyło do nich tzw. Ukraińców?
 • ... bo dobrą robotę wykonują.Takiego kopa w d*** jakiego zaserwowała premier Szydło
  fagasom Merkel,to było coś fajnego.
  Można chodzić z podniesionym czołem... brawo premier Szydło.

  Jak sobie przypomnę KOPacz, to uff... gwałcili ją na 8000 różnych sPOsobów...hehehehe...
 • @Seth 19:43:11
  Jak sam widzisz, w tym tekście "odpuściłem PiS" niech świętują to "wiekopomne zwycięstwo 27:1" :) Dziś zająłem się kolejnymi "orłami naszej polityki" zastanawiając się, jaki wynik uzyskają w swym "genialnym pomyśle" wotum nieufności. Pewnie nie będzie to aż tak wielkie "zwycięstwo 27:1" no ale na pewno znaczące. Teraz oni zaserwują PiS kopa w d... i będą chodzili z "podniesionym czołem". Bo przecież nikt nam nie wmówi, że białe jest białe. Ludzie, kogo my wybieramy, czy na salach w zakładach dla obłąkanych i nerwowo chorych chodzą ludzie normalni, a na zewnątrz chorzy?
 • @lorenco 19:33:27
  Nie zwykłem mężczyznom zaglądać w spodnie, z natury jestem "lesbijką" lubię w sprawach majtkowych lubię tylko kobiety.Życiorysu Schetyny nie poznałem tak jak Kaczyńskiego, bo akurat na tę osobę to trochę szkoda czasu. Trójmorze, chwała, gdy Polska była od morza do morza, a tu jeszcze ciepłe morze śródziemne się kłania, wypad na wakacje nad "polskie morze". Ech, rośnie dusza "prawdziwego polaka - marionetki prezesa" (intencyjne, nie błąd ortograficzny).
 • @Seth 19:43:11
  A tak przy okazji, klawiatura ci się zacina, gdy piszesz litery "o" i "p". Mógłbyś klawisze oczyścić albo kupić nową, ostatnio nie są drogie, tak około porcji ośmiorniczek w restauracji włoskiej. Ostatnio jadłem w Krakowie, 30 zł mnie one kosztowały. Restaurację mogę polecić. Kaszanki i wina "czar PGR" nie serwują, ale owoce morza całkiem niezłe. Polecam "frutti di marina". A czy ośmiorniczki warto? Smakują jak dorsz, tylko trochę twardsze. Może lepiej te pieniądze zainwestować w klawiaturę, która pisze zgodnie z zasadami języka polskiego? :)
 • @Zawisza Niebieski 19:56:12
  Zaznaczyłem, że to moja teoria spiskowa.
  Natomiast kto jest kim? Macierewicz np. podobno to Izaak Singer, Kaczyński to podobno Kalkstejn, a mamy od lat w polskich władzach potomków z przesiedleń w ramach Akcji Wisła.
  Oni są polskimi obywatelami, jednak snują różne plany i marzenia wielkości swoich przodków, mają we krwi wywyższanie się ponad innymi narodami.
  Tym się różnią od Słowian. którzy z natury są pokojowo nastawieni i dbają o swoje a cudzego nie chcą.
 • @Zawisza Niebieski 20:06:05
  "frutti di mare"! .. nie "di marina"!
 • @Zawisza Niebieski 20:06:05
  ...P & O ... to ja mam w d***.

  Różowe hieny,fagasi kapusiów SB i ostatnio Merkel.

  Miliony na UJ-owatym itd. wschodnim POoooziomie na ten szajs głosuje...tfu.

  Bo lubią kaszanę i wina z PGR.
  Frutti tutti di marina,to jest dobre dla lachociągów i fagasów POooooo...
 • @RAM 20:18:28
  Masz rację, miałem napisać "marina", napisałem "mare". Niezła przystawka, gdy człowiek ma odwagę zjadać coś, co nasi przodkowie jadać nie zwykli.
 • @RAM 20:18:28
  Uczył Marcin Marcina a sam........ jak .....

  http://www.vasodimarina.com/assets/img/vasodimarina_1ltr_redandwhite.png
 • @lorenco 20:10:45
  Zgodnie z moją teorią są dwa rodzaje imigrantów. Jedni integrują się ze społecznością tubylczą, swą wiedzą wspierają ich, drudzy izolują i ci są groźni dla społeczności. Stąd choć nie raz rozmawiałem z Arabami, nawet przez pewien czas wśród nich mieszkałem, ot jakoś wyznawców Islamu w większej grupie u nas widzieć bym nie chciał. Ale, to mój ukłon dla Lipków (jak może pamiętasz w Potopie Sienkiewicza dowodził nimi Kmicic) dziś mieszkający np. w Kruszynianach, ci mimo wiary muzułmańskiej żyją od wieków w zgodzie i z prawosławnymi i z katolikami. A Żydzi? No cóż, to "naród wybrany", to chyba wyraźnie pokazuje wywyższanie się.
 • @Husky 20:25:44
  No cóż złapałeś mnie :). po włosku "mare" to morze, "marina" wszystko co związane z morzem, w tym "piante marine", roślinność morska. Oryginalna nazwa potrawy to Antipasto di Marina. Caparicco z ośmiornicy, cena 29 zł.
  Jak byś był w Krakowie, i znudziły cię parówki popijane "winem tuska", to http://corleone.krakow.pl/przystawki-salatki/ polecam. Choć w Krakowie moją ulubioną knajpą jest Pod Wawelem, Kompania kuflowa, taka knajpka w stylu austriackim, zamów sobie szabelki i do tego piwo.
 • @Zawisza Niebieski 20:32:36
  U nas mieszka od wieków także społeczność cygańska. Niezbyt się integruje, ma swoje zwyczaje, swój styl życia od setki lat, pomimo wielu prób jej "ucywilizowania" nie daje się. Jednak nie pakuje się na chama rządzić Polską, nie wywyższa się ponad Polaków, nie narzuca nikomu swoich obyczajów. Cyganie to wspaniała społeczność, ona ubogaca Polskę swoją kulturą a tak bardzo jest nieszanowana.
 • @lorenco 20:58:24
  Przyznam, kulturę cygańską znam tylko z teatru Roma i z flamenco, w grotach w Grenadzie, Hiszpania. Powiedzmy sobie, że wiele kultur wpłynęło na to kim jesteśmy, co jemy. Przykładowo nasza polska specjalność kiszonki (ogórki, kapusta) przyjechała na grzbietach końskich ludów stepowych, nie bardzo nam sprzyjających :)
  Chazarowie, zlepek ludów tureckiej, którzy utworzyli Kaganat Chazarski wyrosły na szlaku jedwabnym przynieśli do nas umiejętności zarabiania na obrocie pieniądzem, rzemiosło, i lichwę. W judaizmie lichwa zabroniona jest jedynie między wyznawcami judaizmu. Te umiejętności i religia dawały im to iż nasi królowie, magnaci zadłużali się na różne potrzeby i później w zamian długi spłacali m.in. przywilejami. Posiadanie narzędzia jakim jest pieniądz stwarza pokusę do rządzenia. Stąd ich dążność do przejęcia władzy. A władza? No cóż, popatrzmy na posłów, na ich kwotę wolną od podatku, kilometrówki, przeloty lotnicze.... Jeden lot premier do domu, to kilka ton ośmiorniczek :) Bycie u władzy jest miłe... i jakże korzystne finansowo.
 • @Zawisza Niebieski 21:12:18
  Czytam powyzszą dyskusję na temat owoców morza. Kiedyś zatrułem się bardzo poważnie krewetkami. Od tej pory wszystko do jedzenia co ma zapach tranu czy morskiego żarcia, odrzuca mnie.
  Ryby tylko słodkowodne i to te, co sam złowię:)
  Kuchnia polska jest przebogata, może dzięki także obcym, m.inn. królowej Bony.
  A potrawy są zwykle z tego, co daje nam nasza ziemia. I one są najbardziej adekwatne do klimatu, w którym żyjemy.
  To samo dotyczy naszych przyzwyczajeń, kultury.
  Przyjmowanie bezkrytycznie trendów z innych stron, które nas gnębiły i mordowały, wykorzystywały i oszukiwały, jednak nie były naszą domeną.
  Dopóty, dopóki pewien król nie zlitował się nad wywalanymi z krajów zachodnich i południowych Europy, na zasadzie, że Polska bez stosów, że Polska dobra a i potrzebuje kapitału i pozwolił osiedlić się tułaczom z lichwiarską kasą.
  Jako wspomniałem, że Słowianie to lud dbający o siebie a cudzego nie pragnie, jak ci zaproszeni przez owego króla lichwiarze rozpanoszyli się na naszej ziemi, to wtedy rozpanoszyła się gangrena, trawiąca nasze społeczeństwo do dzisiaj.
  I jak wspomniałem o tym dbaniu o siebie i pokojowym nastawieniu - nie zdołali nas właśnie dzięki temu zniszczyć i nie zniszczą pomimo różnych "forteli"
 • @Zawisza Niebieski 20:51:49
  Piwo jest dobre na odciski 8-)))

  Only original whiskey
 • 27-1
  https://pbs.twimg.com/media/C6uYAa2WYAAgekg.jpg
 • @Husky 22:10:10
  Wiesz co, ja jestem Polakiem, piję piwo, albo wódkę czystą i to tylko od święta. Ale kiedyś byłem w mieszanym towarzystwie Anglicy i Polacy i nagle padło hasło Polacy piją angielskie alkohole, Anglicy polskie. Efekt, obudziłem się rano i spotkałem gospodarza lokalu, gdzie spaliśmy i się bawiliśmy. Ja czułem się, jakbym wypił magazyn perfumerii, a on zapytał, po co ludzie produkują coś takie mocne :) Więc niech perfumy piją obcy, ja pijam nasze napoje, piwo, miody sycone i czystą, i to ostatnie od dużego święta, co oznacza imieniny i urodziny teściów. :)

  Jak byś zerknął do mojego barku, to jest tam duża kolekcja różnych perfum, co dostałem od znajomych i w razie imprez z kolegami, próbuję je upłynnić :)
 • @Zawisza Niebieski 22:23:31
  Mój też pusty nie jest 8-))))

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e9/2e/8a/e92e8af86d34b50c5f36d35fd168ca46.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:23:31
  O Husky:)
  https://youtu.be/JVLQuc5HlUQ
 • @lorenco 22:33:18
  https://youtu.be/Tg-Q-Acv4qs
 • @Zawisza Niebieski 20:23:49
  to jest bardzo smaczna rzecz, no i nie ma nic wspólnego z jakąś butelką na zdjęciu..

  to się nazywa "frutti di mare" czyli "owoce morza"..
 • @Husky 22:42:52
  A cóż to? Nie spodobała się Tobie fajna, polska piosenka, polskiego zespołu?
  Co mi tu podajesz utwór pedała?
 • @lorenco 22:04:43
  Widzę, że Waści zdanie takie jak Mecznika ze "Strasznego Dworu"
  Niech mu będzie chęć nieznana,
  Lżyć obyczaj stary swój.
  Niech kontusza ni żupana,
  Nie zamienia w obcy strój!
  Kto nie przyjdzie z sercem taki,
  Kto za fraczek oddał pas,
  W domu tym na koperczaki,
  Nadaremnie straci wrogi czas!
  Nadaremnie straci czas!
  Przyznam chwalebny to obyczaj :)

  Lubię czasem obce potrawy spróbować, szczególnie, że często bywam z cudzoziemcami. Pamiętam taką sytuację, gdy grupę wyciągnąłem na wycieczkę po Warszawie, no i po wycieczce oczywiście coś trzeba zjeść. Oni sushi, a ja im, sushi to sobie w Japonii jedzcie, ja was na pierogi zapraszam. Zamawialiśmy mieszane, na talerzu wszystkie rodzaje, jakie pierogarnia oferowała a do popitki grzany mód pitny. Byli szczęśliwi. Z innymi jeżdżę do Białej Podlaskiej, tam między Terespolem a Białą Podlaską jest zbudowana z bali drewnianych, kryta strzechą knajpa Pajero. Zupka grzybowa tam... to jak Santa piwo di Warka, u jednego z papieży :) Każde obce żarcie niech się chowa. A "deska gospodarza", miałem imieniny, zabrałem 10 chłopa, postawiłem 3 deski, w sumie ok. 300 zł. Wyszli najedzeni do syta. W innym przypadku Niemiec, którego babka miała gospodarstwo niedaleko Królewca, przyjechał do Polski z postanowieniem odchudzania się. Po wizycie w dobrej knajpce koło Mrągowa odłożył odchudzanie na powrót do domu :)
  Tylko nie chciał barszczu, a że mieliśmy z właścicielem dobre kontakty, ten zaproponował mu, pół porcji. Nie będzie smakowało, nie płacimy nic. Będzie, płacimy. No i co, dokładkę zamówił :)
  Nasze jedzenie, to jedzenie. Zapytajmy Husyego, czy nie zjadł by wiejskiego chleba, na liściu pieczonego, masłem przez gospodynię ubitym. To masło ostatni raz jadłem w Białce Tatrzańskiej, długo gospodynię musiałem bajerować, ale warto było . Albo rybki wędzonej zimnym dymem jałowcowym?
 • @Husky 22:19:13
  Jest takie powiedzenie, im wyżej małpa wejdzie tym bardziej czerwonym tyłkiem świeci, zdaje się, że to pasuje do tego rysunku i do sytuacji :)
 • @Husky 22:42:52
  No cóż, jako gospodarz wypada mi ostudzić nastroje wdziękami pięknej Natalii. Wszakże kobiety łagodzą obyczaje.
  https://www.youtube.com/watch?v=TilQ8BIHisw
 • @Zawisza Niebieski 22:52:18
  Jedno jest pewne. Wśród Polaków Chyży Rój ma ostatecznie i nieodwracalnie przesrane.

  https://pbs.twimg.com/media/C6fk9QWXQAA3UeC.jpg

  Dobranoc
 • @Husky 22:56:11
  Jak widzę, poziom rozmowy przerósł cię. Ale cóż wymagać od "lepszego sortu". Napij się mleczka z Tesco, podobnież dzieci angielskie na pytanie skąd bierze się mleko odpowiadają z Tesco :)
 • @Zawisza Niebieski 22:48:42
  Co tam Husky wie o jedzeniu. Źre angielskie źarcie, ponoć najgorsze na świecie:) Dlatego dużo pije whisky. To tak jak mój teść, kiedy był jeszcze za PRL na kontrakcie w Libii, Dromaderami gasił tam pożary lub opryskiwał pola przed szarańczą.
  Bez whisky z lodem się nie obeszło: przepić trzeba było alkoholem obce jedzenie pełne różnych nieznanych drobnoustrojów, inaczej biegunka i wymioty.
 • @Zawisza Niebieski 23:00:10
  Nie tylko ja mam taka opinie o Twoim ........zadaniu
  ciężka praca

  http://trybeus.neon24.pl/post/137467,czy-juz-czas-na-pol-exit#comment_1373139
 • @Husky 22:42:52
  Ty też tak pod prysznic wchodzisz :)
  http://wideo.interia.pl/wizytowka-leonidasWAW/wlascicielka-probuje-przekonac-psa-do-kapieli-video,vId,2268463
  Tak z ciekawości pytam :)
 • @Zawisza Niebieski 22:48:42
  Tu jeszcze dodam: jadłeś kiedyś - u nas na Podkarpaciu nazywa się to ( w zależności od regionu) kacapoły - tarte surowe ziemniaki wyciśnięte, faszerowane białym serem, ugotowane, omaszczone słoninką?
  Najlepsze odgrzewane.
  A teraz zbliża się wiosna i nowalijki: rzodkiewka, koperek zupa szczawiowa z jajkiem, potem młode ziemniaczki z koperkiem i masełkiem plus zsiadłe mleko czy maślanka. Już się doczekać nie mogę:)
 • @lorenco 23:01:27
  Podłe brytyjskie żarcie -
  brrrrr


  https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0b/e9/ac/4a/chopped-steak.jpg
 • @Husky 23:12:53
  Typowy fast food: Polakom już się to znudziło, dlatego powracamy do korzeni naszej wspaniałej słowiańskiej kuchni.
  W przyszłą sobotę będzie ognisko i ziemniaki z ogniska z masełkiem, oraz grochówka gotowana w kociołku na ognisku.
 • @lorenco 23:23:37
  a to odkrycie
  Stek to typowy fast food
  powodzenia
 • @Husky 23:26:28
  Frytki to fast food, powodzenia.
 • @RAM 22:43:19
  "Frutti di mare" to rzeczywiście z włoskiego określenie "owoce morza". Byłem tam z Włochami i też myślałem, że to "Antipasto di mare", poprawili mnie, że to "Antipasto di marina" był to dość duży półmisek i to jeszcze 2 poziomowy z owocami morza, pastami z owoców morza na grzance. Mają oni jeszcze dwa inne półmiski, jeden Antipasto toscano, to sery, pomidory i jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam, z wędlinami włoskimi. Stąd też czytając Twój wpis pomyślałem, że się pomyliłem, ale tak jest di marina w wolnym tłumaczeniu przekąska z morza.
  Dziś w menu na stronie internetowej znaleźć tego nie mogę, może mieli tam specjalne układy, co znacznie częściej niż ja tę knajpkę odwiedzali :)
 • @Husky 23:03:43
  Jak widzisz Polska się budzi, i Trybeus i ja i wielu innych widzi miernotę marionetek Kaczyńskiego. Sam widzisz, nie potrafisz poziomu dyskusji utrzymać, taki sort.

  Jeśli chodzi o jedzenie, to co nam przedstawiłeś? Podłego amerykańskiego burgera? Angielskie żarcie to fish and chips, obowiązkowo pakowane w gazetę, to płonący Christmas pudding i inne. Żarcie podłe, przyznam, ale angielskie, nie amerykańskie. Jak przywoziłem rodzinie lub gotowałem, by pokazać to jakoś zachwytu nie wzbudziłem, raczej "biedny jesteś, że to musisz jeść". Trochę w tej Anglii przesiedziałem szlifując język. Nie trujące to to, bo nadal żyję, ale by o tym marzyć? Stąd twierdzę, że jesteś biedny.

  Co prawda ratował mnie sklep polski, który w okolicy był. Chlebek kupowałem, by waty angielskiej nie jeść. Piwo polskie było, kapusta kiszona i inne rzeczy o których Anglicy nie słyszeli.

  Jak będziesz w Polsce, w okolicy Warszawy daj znać na PW, jeśli nie będę gdzieś w Polsce, to do porządnej knajpki zaproszę, no chyba, że się na wschód wybierzemy, tam to dopiero rarytasy, na łożu śmierci będziesz pamiętał.

  A twoje myślenie? No cóż, mam nadzieję, że czas uleczy. Nauka to proces długotrwały.
 • @Husky 23:12:53
  Popatrzmy co tu nam pokazałeś. Chamburger - pies siekany z budą, trochę French fries, toś ot żarcie francuskie, nawet sami anglicy to przyznają, broccoli, pewnie na parze gotowana, to wkład Włoch w kuchnię angielską, ostatnio mocno dbają, by coś zmienić, jedna z nazw tego warzywa to "Italian broccoli" No i zdaje się jakaś sieczka z papryki.
  Wspomnij zalewajkę Franciszka Dolasa
  https://www.youtube.com/watch?v=_ONMdbLcoaI
  To ci od razu bycie marionetką prezesa przejdzie.
 • @Zawisza Niebieski 23:34:06
  "antipasto di marina" to "przystawka z wybrzeża", ale tego się nie używa.. "marina" oznacza wybrzeże..

  mówi się "frutti di mare"..
 • @Zawisza Niebieski 22:55:41
  No i może być normalnie? Może być przecież. Francuz zakochany w Rosjance, Rosjanka we Francuzie a nie jakieś MIstrale tam takie za 1 euro.
 • @Zawisza Niebieski 00:02:48
  Dzięki za przypomnienie kawałka dobrego kina. Tak, zalewajka na własnym zakwasie:) Pozdr.:)
 • @lorenco 00:33:59
  Z ostatnich wyborów wynika jednoznacznie jedno: NIEKOMPATYBILNOŚĆ.

  Chodzi tutaj oczywiście o niekompatybilność między Polską a EU.

  Jest to specyficzna niekompatybilność. Niekompatybilność polegająca na tym, że UE akceptuje Polaka na czele UE pod warunkiem, że jest to Polak przez nią popierany (czytaj: TUSK).

  Natomiast Polska, chcąca podmiotowości w UE, chce także, by UE akceptowała kandydata przez nią wskazanego. Tym kandydatem jest nie Tusk, ale jego starszy kolega, Wolski.

  Więc i UE stawia warunki ("Polak, byle Tusk"), i Polska stawia warunki ("Unia, ale podmiotowość narodów: czytaj: nasz kandydat, a nie zadekretowany przez UE").

  Absolutną i niepodważalną rację ma Kaczyński. Unia narodów, a nie ponadnarodowy twór.

  Z ostatnich wyborów wynika jedno: Unia ma za nic przyświecającą jej nominalnie zasadę, że wszystko dzieje się za zgodą rządów poszczególnych państw.

  Władza Kaczyńskiego tylko się umocni. Co prawda doraźnie entuzjazm przeciwników PIS wzrośnie (patrzcie, cały świat chce Tuska, tylko wy nie), ale po czasie jednak realia przemówią na korzyść Kaczyńskiego (po o nam kandydat niedziałający w naszym interesie???? Co nam po drugim Dzierżyńskim???? Po co nam kolejna zakała polskości???...)

  Oczywiście że UE tylko wtedy spełni swoje zadanie, gdy wystąpi pewien KONSONANS między jej poczynaniami, a poczynaniami jej rządów.

  Próba podstawienia Wolskiego w miejsce nieco młodszego, acz politycznie znacznie bardziej doświadczonego Tuska, się nie powiodła. Ale powiodło się coś zgoła innego: ukazanie, że UE działa warunkowo: owszem, Polak może być liderem UE, byle był to Polak nam powolny...

  Konflikt się na razie zarysował.
  On będzie narastał.

  Jedynym usprawiedliwieniem działań liderów 27 państw może być wiedza, którą one dysponują, a którą nie dysponują Polacy (Tusk działa w najszerzej pojętym interesie Polski).

  Równie dobrze potrafię sobie wyobrazić diametralnie inną sytuację: Polska jest łupiona przez UE na maksa, wszystkie inne kraje z tego (z przyzwoleniem Tuska, grającego tu rolę alfonsa) korzystają, więc nie mają najmniejszego interesu w tym, by zaprzestać tego procederu.

  Jak jest, trudno z perspektywy szarego obywatela powiedzieć. W każdym razie UE przegrała. Bo wygrałaby wtedy, gdyby zamiast Tuska udzieliła poparcia każdemu innemu kandydatowi (byle popieranemu przez własny rząd). Wtedy nie doszłoby do antagonizmu (wola UE czy wola rządów poszczególnych państw?)
 • @Husky 22:19:13
  ...najlepszy komentarz do tego wszystkiego.
 • @Seth 11:05:30
  Poziom dowcipu na poziomie odpowiednich ludzi. Pismo obrazkowe, rysunek wulgarny związany z moczem (ang. piss).
  Oglądaliście najnowszy odcinek programu dokumentalnego, "Ucho prezesa", dowcip na znacznie wyższym poziomie, dla wielu niezrozumiały.
 • @Husky 22:19:13
  1000/1000! Dokładnie tak wyglądało! Brawo Szydło i Polska!
 • @Zawisza Niebieski 21:12:18
  Łakatosz jest jednym z jej reprezentantów, gratuluję. Dlaczego US nie sprawdza ich stanu posiadania z niczego jak tobie i reszcie Polaków? Odpowiedz!
 • @Zawisza Niebieski 12:43:13
  Pawłowicz oburzona kabaretem. „Jestem miła, ładna i uśmiechnięta!"
  Posłance Krystynie Pawłowicz nie podobała się postać, która miała ją parodiować w ósmym odcinku „Ucha Prezesa".
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201703135022099-sputnik-polska-pawlowicz-ucho-prezesa/
 • @kula Lis 66 18:36:55
  No rzeczywiście, ktoś sika na kogoś, szczyt inteligencji, szlachetność smaku, wysublimowanie dowcipu ot, na poziomie marionetek Kaczyńskiego, tam przecież nikt od Kaczyńskiego mądrzejszy być nie może. Prawda? Myślę, że Pana przodek, dla którego mój duży szacunek, w grobie się przewraca. Wystarczy popatrzeć na zestawienia wykształcenia elektoratu. Średnie to dla wielu niedoścignione marzenie. Szlachectwo jednak zobowiązuje, choć jak choćby widać na filmie Ogniem i Mieczem, byli tacy szlachcice, co do wrogów gazami trawiennymi chcieli strzelać.
 • @lorenco 19:27:20
  A czy może jej się to podobać? Przecież to osoba przekonana o swej wyższości na tyle, że nawet z rodziną nie może się dogadać, podobnie jak nasz sądownie potwierdzony kłamca Kurski, czy też szanowny prezydent.
  Ucho prezesa to dowcip na poziomie dla wielu nieosiągalnym, no przynajmniej takich, których sikanie na ludzi bawi. A program "Ucho prezesa" to tak dobitny dokument precyzyjnie i z humorem oddający dzisiejszą rzeczywistość.
  Jeśli myślę o pani Pawłowicz, to jedynym jej odzwierciedleniem w PO jest Niesiołowski, choć ten przynajmniej na sali plenarnej potrafił się zachować, nie żarł fast foodów.
  Dość charakterystycznie dla siebie "złodziejka kilometrówek" wypowiedziała się na swym blogu mówiąc o "lewakach". U niej nawet słownik ortograficzny bywa "lewacki", jak jej wypomniano błąd ortograficzny, to twierdziła, że tak piszą tylko lewacy :)
 • @kula Lis 66 18:39:38
  Łakatosz to przestępca, ale nie tylko on na babcine emerytury czyha. Jest też taki jeden w Toruniu, dobrana z nich para, a jak dokooptujemy Ferdynanda Kiepskiego to uzyskamy trójcę. Z pewnością dowcip o sikaniu na ludzi by im do gustu przypadł.
 • @Zawisza Niebieski 22:45:47
  "Pan Robert Górski opisał swe wulgarne wyobrażenie o mnie, skromnym pośle, emerycie, kobiecie w 8 odcinku swego „Ucha". Wyobrażenie ukształtowane hejtami i bluzgami lewactwa. Jako odbiorca zapewne jedynie lewackich mediów, nie wie, że w rzeczywistości jestem bardzo ładna, bardzo miła dla miłych, życzliwa, łagodna i uśmiechnięta — napisała posłanka."
  ;-))
 • @roux 22:47:06
  Podobnież każda kobieta jest piękna, kwestia tylko ilości alkoholu :) No tylko, że potem za kilka lat dziecko wyrywa takiego ze snu, tato, tato, u mnie w łóżku był smok. Tata spogląda w bok i mówi z ze smutkiem, i mnie to synu mówisz?

  Inny dowcip pasujący do sytuacji. "Podobnież mąż i żona są jak dwa okręty na ocenie, tylko dlaczego mi się trafił statek wojenny". Myślę, że temu egzemplarzowi to nawet najtęższy pirat by nie sprostał.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031