Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Zełgałem jako pies

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawda w polityce – produkt deficytowy, prawda w PiS – produkt nieosiągalny.

Antoni Macierewicz dumnie kroczy do prokuratury z teczką dokumentów, ogłaszając prasie, że są to dowody na zdradę Donalda Tuska w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Wcześniej kroczył z dowodami, iż sfałszowano zapis z czarnych skrzynek, okazałosię, że jego "eksperci" nie znają budowy tych urządzeń. Co za przykrość.

Jarosław Kaczyński co miesiąc ogłasza publicznie, że są coraz bliżsi „prawdy” o Smoleńsku. "Osiąganie prawdy" przypomina bajkę o ścigających się zającu i żółwiu. Co zając wykona ruch, to i żółw wykona ruch i tak zając nie jest w stanie żółwia prześcignąć, a Jarosław Kaczyński pokazać dowodów "zamachu"..

Minister Waszczykowski twierdzi, iż posiada "ekspertyzy” wykazujące iż wybór Donalda Tuska był „fałszerstwem”. Po raz kolejny PiS gęsto tłumaczy się za tego „dyplomatę” co po dyplomacji porusza się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany. No ale posłać "dyplomatę" tam gdzie dawno być powinien nie można, bo na tej samej zasadzie, "wrodzona głupota" większość tego rządu trzeba by usunąć. (Błaszczak, Macierewicz, Szyszko, Radziwił... lista długa)

Polityka półprawd lub całych kłamstw sprawdza się w polityce póki społeczeństwo nie zacznie polityków precyzyjnie rozliczać za każde wypowiedziane słowo, kierując ewidentnych kłamców tam gdzie ich miejsce... na „śmietnik historii”. Tego Polacy niestety nadal nie potrafią, cechując się swoistą sklerozą, nie pamiętając setek kłamstw wypowiadanych przez polityków. A w momencie, gdy politycy te kłamstwa wypowiadają, trudno ocenić, czy to kłamstwo, półprawda, czy też "szczyra" prawda.

Dlatego warto przypomnieć wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu i konferencję prasową urządzoną przez ministra Błaszczaka. Dziś wiele z kłamstw Błaszczaka jest ewidentnych i możemy precyzyjnie ministrowi jego kłamstwa wykazać.

Minister Błaszczak twierdził iż kolumna poruszała się z prędkością 40-50 km/h, badanie rejestratorów wykazało, że z prawie dwukrotnie większą, bo 85 km/h.

Kierowca wedle min. Błaszczaka był doświadczonym kierowcą BOR, wypoczętym, który służbę rozpoczął o godzinie 18:00. Okazuje się, że kierowca służbę rozpoczął 12 godzin wcześniej, czyli o 6 rano. Nie miał żadnego doświadczenia w prowadzeniu tego typu samochodów, wręcz badania prokuratury wykazały iż doświadczony kierowca mógł spokojnie wyprowadzić samochód bez uderzania w drzewo.

 
Wielce wątpliwe jest czy była to w sensie prawnym kolumna uprzywilejowana. Są świadkowie twierdzący, że kolumna jechała bez sygnału dźwiękowego, że jest to praktyka przyjęta, gdyż VIP często proszą o wyłączenie przeszkadzającej im w podróży sygnalizacji dźwiękowej. Dodatkową silną poszlaką w tym kierunku są matactwa prokuratury przy przesłuchiwaniu świadków (premier, pracowników BOR) poprzez niedopuszczanie obrońcy młodego Polaka do tych przesłuchań. Brak działania poduszek powietrznych wskazuje, iż pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, czym mocno przyczynili się do powstałych obrażeń.

Nic dziwnego iż pana Błaszczaka tak zdenerwowało iż młody Polak otrzymał należne mu z mocy konstytucji prawo do obrony i posiadania adwokata. Dziś widać jak na dłoni, iż pan Błaszczak nie tylko mijał się z prawdą, on do niej się nawet do niej nie zbliżył i to nie w jednym a w znakomitej większości punktów..

W dawnych czasach był miły zwyczaj iż ludzie honoru swoje kłamstwa odszczekiwali pod ławą. No ale honor i polityk PiS...? O czym my mówimy... Alleluja i do przodu, jak powiedział klasyk, w kolejne kłamstwa, w kolejne matactwa, "naród głupi" przecież wszystko kupi.

 

KOMENTARZE

 • W sprawie katastrofy smoleńskiej
  prawda wg. mnie jest o wiele bardziej złożona niż od długiego czasu sugerujesz. Po prostu zbyt wiele dziwnych śmierci jest wokół niej zarówno przed jak i po katastrofie. Zbyt wiele by był to przypadek.
  W pozostałych sprawach zgoda- mam podobne zdanie.
 • @zadziwiony 19:59:24
  Przecież o Gibraltarze też nasi sojusznicy wszystko ukryli .http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/2AE0C5EB
 • @
  same banały bo jakie znaczenie dla spraw całego państwa i narodu mają te "miesięcznice " albo wypadek samochodowy ? wymagasz "strzału w łeb" od Błaszczaka bo podał zaniżoną prędkość ale od odpowiedzialnych za przekręty gdzie tysiące ludzi utraciło miliony czy nawet dach nad głową jesteś już jakoś wyrozumiały ,istnieje coś takiego jak proporcje czyli jeśli już chcesz uczciwie jednych pogrążać , to warto pamiętać o zdecydowanie większych szkodach poprzedniej ekipy bo inaczej wygląda to na nieudolną agitkę przeciw aktualnie zarządzającym , wpadki "kaczystów" mogą śmieszyć ale na razie nie wykonali niczego co dla zdecydowanej większości z nas przyniosłoby jakieś straty
 • @puuuq 20:26:23
  Oczywiście że dla tych bęcwałów są ważniejsze sprawy . Ave. http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust
 • @puuuq 20:26:23
  No wiesz, trzeba by do bilansu dołożyć reaktywowanie loży B&B oraz zainstaowanie w Warszawie w ostatnim okresie AJC. Konsekwencje będą jak po ciosie w wątrobę - obezwładniające ale po czasie.
 • @zadziwiony 19:59:24
  Sprawa Smoleńska została rozdmuchana na samym początku przez Macierewicza, gdy chodził i gadał dowolne głupoty, a to o magnesie, a to o sztucznej mgle. Praktycznie nie przestawił żadnej trzymającej się kupy koncepcji. Najśmieszniejsze jest dziś, jeśli w tej sprawie można mówić o śmieszności utrzymywanie iż był wybuch w salonce. Wybuch po którym Jarosław rozpoznaje ciało brata. To chyba może powiedzieć tylko ktoś, kto nie widział ofiar działania fali uderzeniowej w zamkniętej przestrzeni. Nie wiem co się tam zdarzyło, ale nie ma po dziś dzień ani jednej teorii co by się kupy trzymała poza tym, że był to wypadek komunikacyjny. Zobacz dziś z czym lata Macierewicz. A to, że przetarg był niewłaściwy, a to że Tusk podjął niewłaściwe decyzje. Nie ma niczego merytorycznego, odnoszącego się do samego wypadku.
 • @puuuq 20:26:23
  "ale na razie nie wykonali niczego co dla zdecydowanej większości z nas przyniosłoby jakieś straty" Oni już na samym początku wykonali wszystko, co nam przynosi straty. Była to ustawa kolesiowska, czyli przywożenie dyrektorów teczkach. Obsadzili swoimi niekompetentnymi ludźmi, których działania przynoszą niewidoczne dla zwykłego człowieka szkody, ale w swej masie istotne dla społeczeństwa szkody. Dzisiejszy rząd wypełnił już wszystkie rzeczy, które zarzucano poprzednikom. Nawet afery korupcyjne, poczytaj o aferze z ochroną PKP w Krakowie, czysta afera korupcyjna przykrywana na szczeblu ministra.
 • tak
  Robia nas Polakow w chu..a i bawia sie nami.
  Ale to sie skonczy.

  Pozdr
 • @Zorion 21:00:41
  Czego Nam wszystkim życzę . Ave.
 • @Zorion 21:00:41
  "Robia nas Polakow w chu..a i bawia sie nami." Tak, tyle, że póki wszyscy nie zmądrzejemy w tę zabawę będą bawić się bez końca i Repsol, nie ważne są życzenia, bo życzyć sobie możemy również gwiazdki z nieba. Ważne są naciski, by nie czuli się zupełnie bezpieczni z sondażowymi wynikami rzędu 30-40%. Dobry przykład dało Legionowo referendum prawie 50% z ponad 90% przeciw. Dobry przykład dały nasze panie w sprawie zrobienia z nich inkubatorów.Rodzić wszystko co się trafi. Tego się boją, to jest bat na naszych "wybrańców". Dlatego trzeba pisać, tłumaczyć "stadnym" i "lemingom" W stadku bezpiecznie, ale jak jadła zabraknie właściciel wyrżnie całe stadko.
 • @Zawisza Niebieski 21:24:52
  Ty mi nie opowiadaj . Jesteśmy równo rąbani przez Magdalenkowy układ . Ile może Polak w Polsce ?. Ano nic . Ave
 • @zadziwiony 20:39:19
  Trafne porównanie; z CETA będzie to samo.
 • @Zawisza Niebieski 20:55:10
  // Oni już na samym początku wykonali wszystko, co nam przynosi straty //..........dla Ciebie Zawisza , nawet gdyby PiS nie wygrał czyli pozostawał nadal w opozycji to i tak za wszystkie nieszczęścia by odpowiadał ale pisz dalej i tłumacz czy wskazuj te wady , przy czym byłoby dobrze gdybyś przy okazji wspomniał o zaletach poprzednich "włodarzy" , co im tak bardzo się udawało albo przynajmniej co dla jakiejś większości ludzi przyniosło jakąś korzyść by teraz raz jeszcze "dać im szansę " ?
 • @Repsol 21:31:19 & puuuq
  Tak, "Jesteśmy równo rąbani przez Magdalenkowy układ." Pytanie kiedy Polacy, tacy jak puuuq pojmą, że układ Magdalenkowy to PO, PiS, SLD, PSL.
  http://www.polishnews.com/art_pics/magdalenka.jpg
  Że chodzi o to, by przestać mysleć, kto nas będzie mniej rąbał. Kto będzie łaskawszym panem, co od pana A dostałem 10 batów a od pana B batów 20. Na fajny pomysł wpadł Kaczyński, ograniczyć kadencje radnych do 2 kadencji, rozszerzmy to na posłów. Jarosław Kaczyński - sejm, senat od 1989, człowiek wypalony, bez pomysłów, powielający stare rozwiązania, bez poparcia społecznego a nadal kurczowo trzymający się władzy, przed podstawione marionetki próbujący się kreować na "naczelnika" Polski.
 • @Zawisza Niebieski 22:21:14
  Macierewicz zapewniał wojskowych zza oceanu, że ich obecność jest tutaj mile widziana. Według niego patriotyczna polska młodzież widzi w sojuszu nie tylko obronę, ale także partnera i przyjaciela.

  – Niech Bóg wszechmogący błogosławi Amerykę, błogosławi NATO, błogosławi Polskę – tak zakończył swoją przemowę.

  Jednak to nie był kres wątków nawiązujących do wiary. Internet obiegło zdjęcie, na którym za stojącymi na baczność żołnierzami, dostrzegamy uniesione ręce do góry jednego z uczestników, który trzyma transparent przygotowany na przyjazd Szefa MON. Widnieje na nim napis „Św. Antoni Smoleński”. Tabliczka zasłoniła twarz autora.

  http://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/03/twitter-1.jpg

  http://pikio.pl/macierewicz-przemawia-na-pikniku-nato-wtedy-pojawil-sie-ten-transparent-foto/
 • @zadziwiony 20:39:19
  gdyby jakaś garstka żydów miała mieć wpływ na pozycję całej Polski , to by znaczyło ,że nie ma już żadnej Polski , stąd jakoś jestem pewny ,że te niewielkie środowiska są infiltrowane na tyle skutecznie ,że nigdy nie zdołają zaszkodzić polskim interesom
 • @Zawisza Niebieski 22:21:14
  fajnie Zawisza ,że Ty wszystko doskonale pojmujesz ,wiesz kto winny za wszystkie nieszczęścia ale jakoś piszesz do tych lemingów tylko o "zbrodniach " PiS i Kaczyńskiego
 • @Zawisza Niebieski 22:21:14
  Tu fajna ilustracja:
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17458353_1834321100174903_2852742473005469054_n.jpg?oh=82b51e7abe877be11f6dcb5f58309e0b&oe=595B8E08
 • @roux 22:36:19
  No cóż, God save the Queen, God save America. Let them stay in their country. A transparent, jego tekst krąży po Polsce od kilku dni, a brzmi on "św. Antoni Smoleński - patron obłąkanych".
 • @Zawisza Niebieski 23:05:04
  https://vk.com/images/stickers/107/128.png
 • @puuuq 22:43:20
  Kim jest "leming". Określenie to wywodzi się z nie potwierdzonej cechy stada tych zwierząt, które podobnież w stadzie są gotowe za przywódcą rzucić się w przepaść dokonując zbiorowego samounicestwienia.
  Tak więc określenie "leming" odnosi się do tych, co ślepo podążają za przywódcami partyjnymi. Mówisz, że piszę o "zbrodniach" PiS i Kaczyńskiego. Prawda. Ale popatrz ile na tym portalu jest PiSofilów? Mam wymieniać? Ja nigdy nie stałem w stadzie, zawsze starałem się myśleć niezależnie. Pojawi się na Neon kilku PO-filów, może zacznę pisać o prehistorii? Zwróć uwagę na to, że wszystkie moje wpisy są twardo oparte na faktach, cóż, nie zamiatam pod dywan to co jednej z partii niewygodne. Pisz o zbrodniach "PO", Nowoczesnej, Kukiz15, PSL, czy ktoś ci zabrania. Jeśli będą oparte na faktach tylko ci przyklasnę.
  Patriotyzm to nie działanie w kierunku jednej partii, jednej religii, jednej mysli. To działanie dla dobra Polski, przeciw tym, którzy nią niszczą. A dziś szkodnikami są Kaczyński, Macierewicz, Błaszczak, Szyszka, Waszczykowski, Radziwiłł..., no i ci nieważni, p.o premiera i prezydenta.
 • @lorenco 23:10:17
  No cóż, najpierw ludzie posługiwali się pismem obrazkowym, później hieroglifami, runami, poznali litery, liczby, słowa, zdania. Ale jak widać w dzisiejszym społeczeństwie nadal dla wielu pismo obrazkowe jest najbardziej czytelnym zapisem myśli.

  A ta buźka, całkiem sprytna, jeśli to buźka patriotyczna to płacze nad zadłużaną ojczyzną do której targowica obce nam wojska sprowadziła, nad rozbrajaniem naszej armii, nad zakupami bez przetargów, nad kumoterstwem, kolesiostwem, korupcją i ustami polityków kłamstwem wypełnionymi...
 • @Zawisza Niebieski 23:24:44
  Można i tak zinterpretować, BRAWO! ta buźka miała przedstawić śmiech aż do łez z treści transparentu, którą podałeś
  "św. Antoni Smoleński - patron obłąkanych".
  Ktoś to świetnie wymyślił!
  Za Twoją notkę zamiast 5* masz ode mnie 5 buziek :)
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
 • @Zawisza Niebieski 23:17:11
  /wszystkie moje wpisy są twardo oparte na faktach /...................masz rację , tylko ,że te fakty to banały bo jak się mają te samochodowe stłuczki do oddania śledztwa kacapom? albo jakieś forsowanie Misiewicza z przekrętami ministrów w poprzednich latach ? nadal pomijasz proporcje czyli zakres szkód , nie jestem żadnym "mecenasem" PiS bo nawet na nich nie głosowałem ale zwyczajny rozsądek i to co widzę na co dzień wystarczy mi by dostrzec mniejsze zło aktualnej władzy , przecież taka Kopacz tylko z uwagi na to ,że miała udział w ratowaniu matki Tuska została w nagrodę premierem ale to Szydło jest tylko "narzędziem" tego "demona destrukcji" z Żoliborza :))), poza tym jest jedna kluczowa sprawa , która zdecyduje o poparciu tylko tych co nie będą forsować waluty € bo to ma przełożenie na nasze życie a jak na razie , to tylko ekipa Schetyny pragnie nas w to uwikłać , stąd każdy rozsądny musi to mieć na uwadze i nie dopuścić by jeszcze raz zdołali przejąć władzę , tym bardziej ,że tych "uchodźców" też jakoś by tu chętnie zapraszali , i to są ważne sprawy a nie Hofman na trawniku czy Macierewicz z jeszcze jedną teorią "zamachu"
 • @Zawisza Niebieski 20:49:07
  Wypadek komunikacyjny?

  O niejakim alefie sternie pewnie nie slyszales?

  Otoz pod tym pseudonimem, oznaczajacym pierwsza gwiazde-jutrzenke-wenus-jegomosc niczym polski namaszczony wybraniec ukazal w artystyczny sposob wydarzenie smolenskie w ksiazce 'Pola Laska'...i zrobil to z rocznym wyprzedzeniem.
  Podal tez w tej ksiazce jaki byl cel tego wydarzenia.
  Jest on realizowany chociaz.sprawa smolenska wydaje sie juz przygasac...ppzwala sie jej tlic...domyslasz sie po co?

  Zobacz jakie samoloty padly lupem zamowienia dla polskich vipow.

  Malo rozumiesz z otaczajacej ciebie rzeczywistosci bo koncentrujesz sie na pozorach.
 • @puuuq 22:42:09
  Polskie interesy...?
  : )))

  Polska to nienormalnosc...slowami t'a'ska...tak jak reszta swiata...zeby cos zbudowac, czasami trzeba cos zniszczyc.
  Co jest najcenniejszym surowcem ziemii?
 • @eonmark 02:13:09
  bajka ta powinna brzmieć:

  Co żółw przystanie, zając także zastyga w miejscu i staje na tylnych łapach.
 • @eonmark 02:07:35
  //Kiedy miałem 16 lat nie wiele wiedziałem o braciach Kaczyńskich – no może tyle, że występują w programie satyrycznym Polskie Zoo Kryszaka, Zaorskiego i Wolskiego jako dwa chomiki. W życiu nie przypuszczałem, że któryś z nich będzie prezydentem . Nie bawiłem się wtedy w tego rodzaju futurologie. Ale jak zajrzy się do tych zapisków to jasno tam stoi, że chomik zostaje prezydentem.//...................to fragment wywiadu tego Sterna , w innym miejscu mówi o wykorzystaniu niektórych przepowiedni Nostradamusa czyli mamy tu obywatela o szerokim zakresie zainteresowań , dużej wiedzy i talencie do formułowania niekonwencjonalnych teorii , a to inny , najnowszy z nim wywiad, sprzed dwóch lat https://gloria.tv/article/6senLct62rML6sEgPVnJDPGtB
 • @eonmark 02:13:09
  Twoja wypowiedź jest idealnym wręcz przykładem dla mojego tekstu. "Polska to nienormalnosc...slowami t'a'ska" Cóż powiedział Donald Tusk?

  "Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło – ponuro – śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić."

  Tak, jesteśmy od dziecka karmieni różnymi półprawdami o naszym kraju. Przykład Obrona Częstochowy, wielki udział w tym ikony maryjnej, której w tym czasie w klasztorze nie było.

  Nienormalnością są pewne zachowania, jesteśmy bohaterami,oddajemy życie za kraj, gdy jesteśmy pod okupacją, gdy jesteśmy wolni, żremy się jak psy. To jest normalność?

  Marzenia o wielkości kraju, że to my będziemy rządzić w Europie. Będziemy rządzić kiedy będziemy potęgą gospodarczą, tyle, że ku temu nie należy marzyć, wygłaszać wielkie słowa, a brać się do roboty i budować gospodarkę.
 • @Zawisza Niebieski 10:12:12
  Dobrze, że przytaczasz całą wypowiedź DT. W obiegu jest wyrwany z kontekstu fragment "Polskość to nienormalność" co to robi za oręż w rękach jego przeciwników.
  Stoję po stronie Prawdy i tu muszę stanąć za DT.. ale tylko tyle..

  cała wypowiedź jest jednak kłamstwem w jego ustach. DT mówił po niemiecku wcześniej niż po polsku.. poszedł do szkoły to dzieci śmiały się z niego, że nie potrafi po polsku mówić. Taki z niego Polak???

  Pomimo, że rację ma dodając Twą interpretację, podpisuję się pod tym, tylko że nie jest on uprawniony do takiej opinii.. o polskości z domu rodzinnego od małego nic nie wiedział.. a potem zadając się z KORnikami, Solidarnością 2.0, UW.. to o braciach strasznych w wierze mógłby wypowiadać się, bo to ich zna, a nie Polaków.


  Ponoć Szwedzi do Częstochowy nawet nie doszli.. Co o tym sądzisz?
 • @Zawisza Niebieski 10:12:12
  skoro ten Tusk tak świetnie diagnozuje polskie wady , to czemu będąc premierem nie zrobił niczego by je ograniczyć ? by przynajmniej szukać jak najkorzystniejszych rozwiązań dla Polski czyli np utrzymanie przemysłu stoczniowego ? łatwo ględzić o błędach z przeszłości ,mieć jakieś pretensje za zachowania przodków , gorzej gdy trzeba wykazać własną inicjatywę i to dla dobra wspólnoty jaką jest cały naród, Tusk doskonale kontynuuje te najgorsze polskie tradycje czyli osobisty sukces jest dla niego celem życia , tacy ludzie doskonale się wpisują w zamierzony projekt "kasacji narodów"
 • Zawisza
  ..a jeszcze.
  Jedynym spójnym i logicznym wytłumaczeniem Smoleńska jest
  MASKIRÓWKA. Czyli, samolot z polską delegacją tam się nie rozbił..
  Macierewicz kłamie jak Tusk.. jedyne rzetelne śledztwo widziałem u FYMa,
  i nie chodzi o samego FYMa, który jest kontrowersyjną postacią blogosfery, ale jego "zespół" to mądrzy ludzie i nie są z logiką na bakier..

  Sprawę Smoleńska należy wyjaśniać od Okęcia i znikniętego hangaru..
  Macierewicz nie rusza tego tematy tylko brnie w magnesy i mgłę.. znamienne..

  Cel jest jeden, zamach, winni Ruscy! aby polaczki wojnę zaakceptowali..

  Jednak przy maskirówce Ruscy są współudziałowcem, a może nie Ruscy, a Koshernostra światowa.. mafia ponad narodowymi podziałami?

  ..ku przemyśleniu
 • @wk..ny 11:18:07
  "Ponoć Szwedzi do Częstochowy nawet nie doszli.. Co o tym sądzisz?"
  Doszli, są na to dokumenty zarówno polskie jak i szwedzkie, tyle, że nie była to jakaś twierdza istotna dla Szwedów a bardziej błąd polityczny. Nie wyczuli, że atak na tę twierdzę przekona Polaków, że to nie spory między dwoma Wazami, a wojna między protestantyzmem i katolicyzmem. Na to zawsze byliśmy czuli, czasami aż za nadto.

  Ja piszę teksty od 10 lat, swego czasu pisałem na Interii360, zresztą portal na którym wielu dobrych blogerów swoje pierwsze kroki stawiało. Przyszły ostatnie wybory i Interia doszła do wniosku iż myśl niezależna nie jest portalowi potrzebna. Stąd moje teksty prawie 800 mam na dysku archiwalnym, czasami moje teksty ktoś gdzieś skopiował (Białczyński,Opolczyk inni) Ciągle mam problemy, bo wiem iż o czymś pisałem, tyle, że to już w sieci nie istnieje. Stąd od czasu do czasu publikuję powrótnie na Neon. O roli Częstochowy w Potopie Szwedzkim pisałem opierając się o źródła Polskie i Szwedzkie. Postaram się w najblizszym czasie tekst ten przypomnieć.

  Mówisz, że Tusk najpierw mówił po niemiecku, później po polsku. To problem tamtych terenów. Mam znajomego, tłumacz języka niemieckiego, sami Niemcy chwalą go za jakość języka jest Polakiem, zawsze czuł się Polakiem, a z dziadkami z którymi był zżyty rozmawiał po niemiecku, stąd tak dobra znajomość tego języka. Kaczyński sam przyznał się, że jego dziadkowie słabo po polsku mówili. Taka nasza historia, to, że wszyscy Polacy mówią po polsku, to już czasy powojenne.
  Nawet nasi władcy i to dobrzy władcy, np. Stefan Batory z Polakami porozumiewał się po łacinie.
 • @Zawisza Niebieski 10:12:12
  Wypowiedz tuska jest prawdziwa nawet wyrwana z kontekstu.
  Kto nie rozumie ze polska to nienormalnosc ten spi.
  Kto nie rozumie ze caly swiat opetany jest szalenstwem...ten przegrywa walke o swoja dusze.

  Smolensk 2010 byl planowany i zostal zrealizowany, to oczywiste.
 • @puuuq 09:45:44
  Stern ktory podpisuje sie per 'jezus' jest tylko fasada ktorej uzyto dla wyprzedzenia wydarzen zapowiedzia.
  To sie dzieje w kazdym zakatku swiata od poczatkow dziejow...dlatego ze dzieje te nie powstaja spontanicznie, naturalnie...ale sa formowane za pomoca pajeczej sieci powiazan koordynowanych z zewnatrz.
 • @puuuq 11:25:07
  Myślisz, że łatwo jest ograniczać nasze wady narodowe, nawet jeśli się je zdiagnozuje? Jest takie powiedzenie "Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". To właśnie ta nasza wada, mówił o niej również Sienkiewicz wkładając w usta Bogusława Radziwiła słowa o rozszarpywanej "czerwonej szmacie". Tak, mało działamy dla dobra wspólnego, spróbuj zorganizować akcję by zrobić coś dla społeczności.
  Wyśmiewane orliki miały dać młodzieży miejsce do wyżycia się sportowo, wykazania się czymś wśród rówieśników zamiast dyskoteka w remizie, wódeczka, rozróba, kryminał, bo ktoś tam komuś na odcisk nastąpił. Nie bronię Tuska, bardziej walczę z zakłamaniem, by być polskim patriotą to muszę bronić PiS, choćby głupoty robił, wierzyć w wielką myśl "naczelnika", siadać w pierwszych ławach w kościele. Takim patriotą nigdy nie będę i nazywam ich obłudnikami, a obłudę wykazuję.

  Ja ze swojej strony piszę, pokazuję nasze wady, staram się przywracać historii prawdę i w mojej opinii jest to działalność patriotyczna. A robię to pro publico bono.

  Kasacja narodów trwa tak jak skasowano Wiślan, Bobrzan, Goplan, Mazowszan by stworzyć Polskę. To proces nieunikniony wynikający z rozwoju komunikacji między ludźmi.
 • @Zawisza Niebieski 15:01:23
  //Kasacja narodów trwa tak jak skasowano Wiślan, Bobrzan, Goplan, Mazowszan by stworzyć Polskę //........nikogo z tych wymienionych nie skasowano a jedynie zaadoptowano w ramy państwa , w końcu ktoś musiał to państwo tworzyć , poza tym ta analogia jest zupełnie chybiona bo zespolenie kilku plemion było jedynym wtedy sposobem na ich przetrwanie by z czasem osiągnąć status narodu polskiego, te udokumentowane ponad 1000 lat pięknej historii zobowiązuje nas by ona się nadal toczyła czyli by zachować język , kulturę i obyczaje polskie w niepodległej Polsce bo takie założenie ,że ujednolicenie Europy jest nieuniknione to "woda na młyn " dla kolejnych po komunistach politycznych hochsztaplerów , tym bardziej ,że ta "jedna Europa" mogłaby by być tylko niemiecka albo muzułmańska czyli tylko państwa narodowe mogą zapewnić i zachować wielokulturowość kontynentu , nawet w takiej Ameryce płd gdzie jest zaledwie 13 państw i tylko dwa główne języki nikomu już nie przychodzi do głowy by się jednoczyć
 • @puuuq 18:57:37
  //nawet w takiej Ameryce płd gdzie jest zaledwie 13 państw i tylko dwa główne języki nikomu już nie przychodzi do głowy by się jednoczyć.//

  Unasur i jej komponenty takie jak mercosur czy can temu przecza.
  Powolano bank ktory ma dzialac na podobnej zasadzie jak bank swiatowy, jest cds ktory ma wspierac bezpieczenstwo regionalne.
  Rozbudowa infrastruktury transportowej pod postacia autostrad laczacych wybrzeze pacyfiku z atlantyckim jest czesciowo realizowana.
  Przemieszczaniensie bezwizowe oraz prawo do osiadania jako stali rezydenci tez jest realizowane.
  Niektore plany nadal pozostaja planami, jak wspolna siec gazociagow, ale ameryka poludniowa jest w sposob powolny ale staly unifikowana.
 • @eonmark 19:48:03
  //Choć szanse na intensywną integrację gospodarczą i utworzenie w niedalekiej przyszłości strefy wolnego handlu są póki co niewielkie, to jednak inicjatywy podejmowane w obliczu kryzysu ekonomicznego mogą wzmocnić organizację i nadać nowy impuls do działania. Wiele będzie również zależało od postawy Brazylii względem mniejszych państw regionu. Jeśli jednak uda się skoordynować cele i oczekiwania wszystkich członków, UNASUR ma szansę udowodnić światu, że czasy „orania morza” w latynoamerykańskiej integracji bezpowrotnie przeszły do historii.//.....................to "oranie morza" ukuł Bolivar , który po wielu wysiłkach zaniechał idei zjednoczenia kontynentu , czy ta kolejna próba się tym razem powiedzie pozostaje w sferze wiary bo tak wynika z wyżej cytowanej opinii kompetentnych obserwatorów
  ---
 • @puuuq 20:10:45
  Ci kompetentni obserwatorzy plota czesto oplacane opninie.
  One sa potrzebne w roznych celach.
  Sa narzedziami.
  Wystarczy pare wydarzen ktlre poprowadza decyzje okreslonych srodowisk w ta lub inna strone.
  Caly swiat jest szykowany do zjednoczenia pod auspicjami onz.
  To nie stanie sie w sielskiej atmosferze pasm sukcesow poszczegolnych krajow czy regionow a bedzie efektem ultimatum pewnego rodzaju kwestii egzystencjonalnych...chaos, probka jego pelnej mocy niszczycielskiej, odpowoednio wyeksponowana medialnie, w swoim czasie moze pozwolic rzadom na oddanie duzej wladzy nad swoimi sooleczenstwami onz-owi.
  Oprocz kryzysu potrzebne beda reformy w onz...jak naprzyklad pozbycie sie prawa weta przez magiczna piatke...jeszcze tylko lider i voila...

  Ameryka poludniowa jest zunifikowana w podstawowym stopniu ktory jest ounktem wyjsciowym do dalszego etapu, ktory w odpowiednich warunkach nastapic moze blyskawicznie.
  A opinie wspanialych specjalistow od obserwacji zbyt czesto mozna sobie w dupe wsadzic bo najczesciej dostaja kase ze sterowanie percepcja opini publicznej.
  Teraz ue przechodzi reorganizacje a liberalne zasady ktore forsowano przez pare deekad zderzane sa z polityka suwrennych panstw narodowych.
  To metoda problem-reakcja-rozwiazanie...taka gierka globalistow ktorzy trzymaja sie idealnie planu.
  Prosty plan zakladal czesciowe zunifikowanie swiata pod skorumpowanym sztandarem liberalnych i bankierskich ideii po to by doprowadzic pozniej do chaosu polityka izolacji, strachu pod pretekstem walki o wartosci oraz tradycje.
  Ci ktorzy brytyjczykom pakowali klamstwa do glowy i krzyczeli zwby wylazic sami sciskali sie z murdochami i innymi globalistami.
  Ci ktorzy promuja lepen stoja za takimi jak makron...ci sami stoja za putinem...
  To oni potworzyli im kalki dzialania, tak jak putinowi stowrzyli plan brics...
  I elyty 'walcza' miedzy soba dla zguby ludzkosci...zw9lennicy jednych i drugich nienzauwazaja gdzie nas sie wciaga...
  Daleko nie trzeba szukac Puuuq...
  Nasi dali 500zl bjednym i nie tylko obywatelom, a pchneli szczepionki korporacji, wpuszczaja gmo korporacji, tak samo zadluzaja kraj, odbieraja malym chodowcom wolnosc posiadania egzystencjonalnych rezerw zywieniowych, pod pretekstem ograniczaja dostep do posiadania gruntow...za to dobrze im idzie rozbijanie taboru limuzyn rzadowych...nocne posiedzenia sejmu, zbiorki u naczelnika...
  Kto kradnie ksiezyc i po co....?
  ; )))

  Robia ludzi w bambuko...wszedzie....i wiesz co, nalezy sie wszystkim nam ktorzy chcemy byc oszukiwanymi.
  Dusze ocala ci ktorzy wybiora prawde a co za tym idzie, radykalna postawe...robienia blizniemu tego czego sami bysmy oczekiwali dla siebie...
 • @eonmark 20:48:29
  //Caly swiat jest szykowany do zjednoczenia pod auspicjami onz.//..............ten projekt czy pomysł pozostanie "na papierze" jeszcze co najmniej kilka pokoleń bo różnice na każdym obszarze są tak odległe ,że nie sposób dzisiaj potraktować tego poważnie , tym bardziej ,że jak na razie ,nikt nawet nie zaproponował jakiejś wspólnej "bazy wyjściowej" czyli czegoś co by mogło wszystkim albo przynajmniej jakimś elitom reprezentującym te wszystkie środowiska , dać przynajmniej jakieś przesłanki ,że z takiego zjednoczenia będą korzyści większe niż są teraz , co by miało być tym łącznikiem ? religie zawsze będą dzielić , komunizm , który je wykluczył sam się skompromitował, t zw liberalna demokracja powoli się wyczerpuje bo generalnie umożliwiła jedynie wzrost konsumpcji spychając ludzi w jakąś "duchową niszę " , czyli jeśli kiedyś te plany unifikacji całego świata miałyby przyjąć praktyczny wymiar , to trzeba najpierw wymyślić coś zupełnie nowego , coś czego dotąd ludzie jeszcze nie poznali bo takiej sytuacji by ludzie mieli jeden wspólny cel czy interes historia nie zna
 • @puuuq 22:17:28
  Do tej pory ludzi spajal agresywny konsumpcjonizm bedacy rezultatem sztucznej gonitwy za wzrostem gospodarczym.
  Poczucie wolnosci jakie daje dostep do rynku 'dobr' dzieki funduszom oraz utrzymywany podstawowy lad spoleczny pozwalal spoleczenstwom, szczegolnie zachodnim zyc w iluzji bezpieczenstwa.
  Teraz to 'bezpieczenstwo' zostaje powoli uzywane do wpedzania ludzkosci w wiezienie oparte o system powszechnej inwigilacji.
  Sprowadz na spoleczenstwa kryzys gospodarczy a zaczna wybuchac niczym w reakcji lancuchowej wszelkie do tej pory tlumione, napiecia...konflikty.
  Dodaj do tego przepisu wielokuturowosc ktora z inzynieryjna precyzja tworzono by moc pozniej podgrzewac potrawe aktami falszywej flagi...a ugotujesz potrawe niezbedna na uczte otwarcia nowego swiata na nowe globalne przywodztwo.
  Wystarczy zachwiac spoleczenstwa strachem, powaznymi wydarzeniami, takimi egzystencjalnymi, pokazac skutki na tyle duza skale ze mozna poczuc skutki 'nie' Bezpieczenstwa a na tyle ograniczona zeby pozar nie pochlonal calego teatru, a ludzie zgodza sie na wiezienie przekonani ze ratuja swoje bezpieczenstwo, cieplej strawy, dachu nad glowa i jako takiego spokoju...godzac sie na wiezienie globalne...i wtedy po jakims czasie musi nastapic implozja prowadzaca do eksplozji...
  Takie dramatyczne, patetyczne szol niezbedne do wypelnienia zalozonych celow...
  Patrzaj Puuuq, bo zyjesz w wyjatkowym czasie...na skraju jutra.
 • @eonmark 23:26:48
  //zyjesz w wyjatkowym czasie...na skraju jutra.//................każdy kiedyś żył w wyjątkowych czasach , i to znacznie bardziej wyjątkowych niż obecnie , sama inwigilacja , taka pełna kontrola ludzi wcale nie musi wymagać jakichś skoordynowanych działań w ramach jednego "światowego organizmu" , nawet Orwell w "1984 " nie pokusił się o model jednego światowego rządu czyli "pozwolił" na trzy różne zwalczające się ośrodki z tego prostego powodu ,że gdyby był jeden to utrzymanie reżimu nad wszystkimi byłoby o wiele trudniejsze bo głównym celem każdego z tych trzech reżimów było przekonanie każdej strony sporu do tego ,że tylko sam reżim umożliwi przetrwanie , że jest konieczny bo inaczej jedna ze stron przejmie kontrolę nad wszystkim , zresztą same wydarzenia ostatnich lat czyli rozpad CCCP , Jugosławii czy nawet Czechosłowacji , a teraz wyjście UK z unii raczej wskazują na tendencję zupełnie przeciwną do unifikacji świata ,jednym słowem cała ta idea NWO raczej gaśnie , ledwo się już tli , wg mnie jeszcze jeden ,na szczęście nie zrealizowany i zupełnie niepotrzebny pomysł
 • @puuuq 11:30:56
  //nawet Orwell w "1984 " nie pokusił się o model jednego światowego rządu czyli "pozwolił" na trzy różne zwalczające się ośrodki z tego prostego powodu ,że gdyby był jeden to utrzymanie reżimu nad wszystkimi byłoby o wiele trudniejsze bo głównym celem każdego z tych trzech reżimów było przekonanie każdej strony sporu do tego ,że tylko sam reżim umożliwi przetrwanie , że jest konieczny bo inaczej jedna ze stron przejmie kontrolę nad wszystkim//

  Brawo, w ten sposob, przykladem z orwela podsumowales plany 'globalistow':

  "Upragnionym rezultatem jest pokoj w swiecie, PODZIELONYM NA MNIEJSZE JEDNOSTKI, ale, zorganizowanym i dzialajacym we wspolnym wysilku by pozwolic i pomoc w POSTEPIE, ekonomicznym, politycznym, kulturowym i duchowym.
  Taka zbiorowosc musi ulatwic wolny i najpelniejszy dostpe kazdego do 'myslenia' kazdego.Musi pozwolic na najszersze zroznicowanie pomyslow, socjalna strukture i formy ekspresji zgodne z funkcjonowaniem spolecznosci.
  Zbiorowosc taka zawieralaby prawdopodobnie regionalne instytucje, podlegle MIEDZYNARODOWEMU CIALU- ROSNACEJ WLADZY, zlozonej w taki sposob by mogla sobie radzic z tymi problemami z ktorymi w coraz mniejszym stopniu beda mogly sobie radzic poszczegolne narody"

  Teraz Puuuq dowiedz sie skad jest ten cytat.
  ; )
 • @eonmark 18:12:30
  nie wiem z czego to wziąłeś ale wygląda to na jakichś pacyfistów czy nawet świadków Jehowy bo zaczyna się od konieczności osiągnięcia "upragnionego pokoju" , i tu jest wg mnie już "pies pogrzebany" bo światowy pokój to tylko marzenie , dobre na piosenki jak ta Lennona , tym bardziej teraz gdy "fala islamu" z pewnością temu pokojowi w samej Europie sprzyjać nie będzie , w prawdzie autor tego zdania mówi ,że dopiero rezultatem tych wszystkich zmagań będzie pokój ale to tylko ględzenie bo nie da się zmienić natury ludzi ,a ta jak wiadomo ma wpisaną walkę , dlatego też Orwell racjonalnie wykazał ,że wojna , i to najlepiej bez zakończenia może być dla ludzi najlepszym sposobem na ich kontrolę , t zn tych reżimów nad całą resztą
 • @puuuq 20:54:46
  Widzisz Puuuq,
  'Pokoj' na swiecie to naturalne pragnienie ludzkosci...wbrew naszej rzekomo ciemnej naturze i sklonnosci do wiecznych konfliktow...
  Tym pokojem mozna pieknie zagrac i ta karta jest juz w grze...za chwile bedzie wazna runda po przetasowaniach...
  Zamiana lewactwa na izoalcjonistow obiecujacych chronic interesy narodowe a pozniej zjazd po rowni pochylej.
  Wszystkie grupy aktorow - lewacy, prawicowcy, nazisci, ekstremizmy religijne, wikileaks, snowdeny, graja dla tych samych scenarzystow...

  Te pacyfistyczne mrzonki pochodza z "Perspektyw dla Ameryki - Panelu Raportow rockefellera" 1961.

  Malo jeszcze wiesz nie mowiac o rozumieniu, ale miej oczy szeroko otwarte bo bedzie sie dzialo.
 • @eonmark 21:08:50
  //Tym pokojem mozna pieknie zagrac //............i to ma być jakaś awangarda , ten myk za pomocą którego ludzi zdoła się w pełni kontrolować ? a co to było "pax romana" czy bardziej bliskie ględzenie o pokoju w latach komunistycznych dyktatur? ta "płyta " jest już od wieków tak bardzo zgrana ,że chyba tylko dziecko może to "kupić , kiepsko eonmark, wymyśl coś bardziej błyskotliwego :)))
 • @puuuq 22:25:02
  Ja nie przedstawiam niczego wymyslonego przezemnie tylko pokazuje conjest realizowane.
  Od zarania dziejow ludzi nabiera sie na te same sztuczki.
  Tym razem nie jest inaczej...
  Ludzie lykaja ta sama melodie ze zdartej plyty z automatu.
  Ty sie na to nie nabierzesz?
  : )))

  Po twoich komentarzach odnosnie islamu w europie i zrozumienia dla poworotu do izolacjonistycznych panstw narodowych poznaje ze lykasz kolejne etapy przedstawienia wedlug planu i harmonogramu.
  Pozniej jak wyjda z globalnym kryzysem i przywodztwem onz to nie bedziesz juz mial ani czasu ani przestrzeni zeby artykulowac swoj sprzeciw na odgrywanienzdartej plyty, bo melodia juz bedzie leciala.
  Wtedy zastanow sie, gdzie byles jak wszem i wobec pokazywano okladke plyty ktora zamierzali wlaczyc poraz n-ty, gdzie byles jak nastawiali ten patefon, jak celebrowali we fleszach przygotowaniando uroczystego odpalenia tego utworu...
  Smiales sie ze tak prosty sposob uzywany wielokrotnie nie moze zadzialac...
  Historia z takich pogladow jak twoje smieje sie chocholim tancem, w figurze koleczka.
 • @eonmark 22:35:37
  //Pozniej jak wyjda z globalnym kryzysem//............chyba nie dotrwam , w mojej rodzinie mężczyźni z trudem przekraczają 60 lat a ja już powoli do takiej liczby lat się zbliżam :))) czyli to tylko Tobie z nas dwóch pozostanie okazja do weryfikacji scenariusza w tym "teatrze zdarzeń" , chociaż jakoś jestem pewny , a właściwie to Ci życzę byś dożył 100 lat by w końcu się przekonać ,że nic wyjątkowego się nie wydarzyło a odejść na zawsze i tak trzeba i niech inni dalej czekają na prawdę , której nam nie było dane poznać
 • @puuuq 23:49:16
  Nie martw sie tak wiekiem.
  Zdazysz poznac prawde o ziemii, sensie zycia, czy kosmici istnieja, czy tu byli, i skad pochadza.
  Dowiesz sie tez moze jeszcze za zycia, dokad wyruszamy po smierci ciala.
  Ziemia musi zostac oczyszczona...poraz kolejny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031