Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
346 postów 8143 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Tusk w mundurze SS = Kaczyński oprawca skazanych na Syberię?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historia nasza była skomplikowana, dlatego Polak winien ją znać i rozumieć, nie dotyczy to „prawdziwych polaków”, co swą wiedzę o historii czerpią z mediów zwanych "niezależnymi” oraz z polskojęzycznych mediów zakonnych.

Przyzwyczailiśmy się do ferowanego przez trolle PiS widoku Donalda Tuska w mundurze żołnierza armii niemieckiej. Choć to jeden z elementów, „naród głupi wszystko kupi” Jacka Kurskiego, wrósł on w pop-kulturę portali internetowych na zasadzie kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

„Miłość PiS" i "wina tuska" do tego stopnia rozzuchwaliły środowiska PiS, że ludzie na stanowiskach, wydawałoby się wykształceni i inteligentni na swych facebookowych blogach zniżyli się do poziomu prostego trolla-PiS, zapominając, iż człowiek zajmujący znaczące dla Polski stanowiska, jest jej reprezantantem, a równocześnie wykazując iż Polakiem zwać się nie powinni, bo Polsce wstyd przynoszą. 
 
Bolesną, acz zasłużoną karę dziś odbiera pani Szonet-Binenda, żona jednego z tzw. "ekspertów" komisji Antoniego Macierewicza, za zamieszczenie na swym profilu zdjęcia Donalda Tuska w mundurze SS.
  
Niestety, poziom wiedzy historycznej w Polsce jest, jak się okazuje, bardzo niski, z czego korzystają osoby takie jak Jacek Kurski, dla którego "naród głupi (elektorat PiS, przyp. autora) wszystko kupi”. Jednak, by tenże „naród głupi" wszystkiego nie kupiwał potrzebna jest dziś praca u podstaw.
Kaszub, ślązak w szeregach wojska niemieckiego
Przed II wojną światową mapa naszego kraju była inna niż dziś. Do Polski należało wiele miast i wsi dzisiejszej Białorusi i Ukrainy, zaś wiele miast i wsi dzisiejszej zachodniej Polski należało do Niemiec. Mieszkańcy tych ziem byli obywatelami Niemiec z pełną gamą praw i obowiązków obywatela Niemiec. Stąd niczym dziwnym dla dzisiejszego Polaka powinno być iż Kaszub, czy też Ślązak mógł być wcielony, na zasadzie poboru, (czyli wbrew woli) do armii niemieckiej. Tak więc widok jakiegokolwiek przodka dzisiejszego Polaka w mundurze żołnierza niemieckiego dziwić nikogo nie powinien. Taka była nasza historia i tylko brak podstaw wiedzy historycznej może powodować, że ktoś się tym ekscytuje. Bo to, to samo, jakby ktoś się ekscytował tym, że jakiś Polak powołany do Ludowego Wojska Polskiego w czasach PRL złożył przysięgę na wierność Ludowej Ojczyzny. Dla opornych: Gustlik z wielokrotnie powtarzanego filmu "4 pancernych i pies" był jako ślązak wcielony do armii niemieckiej.
 
Czym jednak była zbrodnicza organizacja SS?
Tam nie trafiało się z poboru a z wyrażonej woli. By być żołnierzem SS trzeba było się wykazać chęcią służby w tych oddziałach. Tak więc żaden z przodków Donalda Tuska nie mógł nosić munduru SS, co zaprezentowano na fotomontażu widocznym na stronie pani Szonet-Binenda. Jest to przestępstwo porównywalne do przestępstwa określenia niemieckich obozów koncentracyjnych zbudowanych na terenie Polski, "polskimi obozami śmierci".
 
 
Przyjrzyjmy się przodkom Jarosława Kaczyńskiego
Zgodnie z autoryzowanym życiorysem dwóch pradziadów braci Kaczyńskich było oficerami carskimi. Żołnierz armii carskiej był żołnierzem z poboru, oficer już nie, on musiał się zgłosić do szkoły wojskowej i widzieć swą przyszłość w służbie dla Caratu. Jeden z pradziadów Kaczyńskich walczył w wojnach krymskich. W ciekawostkach historycznych można znaleźć, że walczył on przeciw przodkowi Winstona Churchilla. Drugi zgodnie z wypowiedzą panów Kaczyńskich zginął w zawierusze Rewolucji Październikowej. Co w czasie swej służby robili? Czy wywozili naszych patriotów na Sybir? Mało prawdopodobne, ale patrząc z punktu widzenia środowiska takiego jak pani  Szonet-Binenda dlaczego nie? Można powiedzieć, użyłem blefu jak użył go inny członek zespołu Macierewicza, prof. Jacek Rońda. Można wzorem„prawdziwych Polaków” podniecać się tym, że w rodzinie Kaczyńskich byli ci, co z własnej woli, a nie z poboru, chcieli służyć carowi, tyle, że Polak rozumiejący naszą historię przypomni sobie, że przecież podchorążowie, ci co rozpoczęli Powstanie Listopadowe, też byli kandydatami na oficerów armii carskiej, czyż nie?
 
Pani Szonet-Binenda broniła się na różny sposób, najpierw, że to były jej prywatne myśli, później, że jej blog "zhakowano”. Środowiska PiS zbyt często posługują się retoryką „skrzywdzonego dzieciątka”, „to wrogie nam siły zło uczyniły, my byliśmy czyści jak łza”, to wszystko "wina Tuska” by w tym być wiarygodne.  
 
Ostatecznie kto jak kto, ale Jarosław Kaczyński i Jacek Kurski to osoby prawnie skazane za kłamstwa i każdy uczciwy człowiek może im powiedzieć, „jesteście kłamcami”.
 
Dziś pani Szonet-Binenda za swe braki w wykształceniu i głupotę polityczną zapłaci nie tylko utratą stanowiska konsul honorowej. Grozi jej także utrata uprawnień zawodowych w USA.  I to powinno dać niektórym do myślenia. Wolność słowa nie oznacza wolności do rzucania kłamliwych kalumnii na dowolną osobę, której się akurat nie lubi. Za swe słowa się odpowiada, tym bardziej im bardziej eksponowane  stanowisko się piastuje.
 
No cóż, Polska się budzi, warto znać historię Polski, nie tylko tą, którą nam wtłaczają polskojęzyczne media. I niech bezsprzecznie zasłużona kara pani Szonet-Binenda będzie tego pouczającym przykładem. Przykłedem z którego „prawdziwi Polacy” wyciągną wniosek, jeśli tylko to potrafią. Bo przecież nawet wolność słowa ma swoje granice.
 
Prawa autorskie: jestem autorem tekstu, obraz: Aleksander Sochaczewski, Pożegnanie Europy, 1894
 

 

KOMENTARZE

 • Autor, witaj; cytując klasyka:
  być może ktoś został oficerem carskim, żeby zniszczyć tę wrogą armię "od środka"?

  https://www.youtube.com/watch?v=vJArZ1jvMLo

  Pozdrawiam
 • facebuki..podobienstwa..
  Pare la temu, tu na NEon24, byl cykl problemow opisanych przez polskiego naukowca nekanego w Polsce i za granica,wpisami z jej sprzetu,ktorych ona nie dokonala.Pokazala natomiast sprzet z instrukcjami ,ktorym mozna bardzo latwo z kazdego miejsca ,z kazdego sprzetu PC i telefonu wysylac tresci jakie sie chce ,bez wiedzy wlasciciela tego sprzetu.Trzeba by te artykuly odnalezc o tej technice.
 • bardzo razi mnie nadużywanie przez Autora zwrotu "prawdziwi Polacy"
  ja akurat czuje się prawdziwym Polakiem - no bo niby jakim? prawdziwymi Polakami byli ci wszyscy wielcy Polacy niemieckiego pochodzenia, np. Wincenty Pol ( Pohl ), Józef Bem ( Boehm ), Joachim Lelewel ( Loelhoeffel ) itd. itd.

  problem z Tuskiem nie wynika wcale z jego takiego czy innegopochodzenia,ale z afktu bycia kłamca,szują, łajdakiem i zdrajca ( mówie o Dobnaldzie, nie o dziadku )

  pozdr
 • Może Kacxyńscy są z kresowej szlachty krwi senatorskiej jak Piłsudski,Anders, Giedroyć i wielcy dowódcy carscy z I wojny?
  Bermanizm w inweersjach bliźnizniaka wawelskiego Lecha nikczemnej kaczej głupoty osuupii Sejm, Senat i i judeobanderowską Dudą z błogosławieństwem Episkopatu z selekcji i kreacji PRLowskiego Urzędu ds Wyznań Luny Brystyngier, Kąkola i Mazura tak jak "Papież niemieckiej krytyki literackiej" Marceli Reich Ranicki ziomkostwo eurofolkseutchy. Trudno przy takim osłupieniu komentować preferencje Papieża.
  Czas na cofanie skutków porozumienia między PRL a Kościołem z kwietnia 1950r. , które żyją i mnożą się w kultach abp Życińskiego, dwu takich co ukradli księżyc w sjonistycznej szkole filmowej PRL, ich katastrofozamachu macierowiczowskiego lub popisowo gebelsowskicj kręgow podejrzeń i gruntowego ziobrohaka Mariusza Kamińskiego itd. itp.
 • @MacGregor 09:37:38
  Stosowanie przeze mnie określenia "prawdziwi polacy" pisanego wszystko małą literą jet moim protestem przeciwko dzielenia Polaków na różne sorty, oraz zawłaszczaniu przez PiS naszych symbolów narodowych. Określenie "prawdziwy polak" stosowane jest przez trolli obu stron naszej wojny Polsko-Polskiej, służy tylko i wyłącznie do drażnienia się między sobą. Ja jestem Polakiem i to powinno wystarczyć. Polakiem jest zwolennik PO, PiS, SLD, Kukiz i wielu innych, choć różnimy się poglądami. Polakiem jest ten co czuje się Polakiem, choćby jego korzenie wywodziły się z dowolnego miejsca na świecie.
 • @roux 08:32:23
  Z pewnością, "by zniszczyć tę wrogą armię". Rodzina Kaczyńskich mówi po polsku i czuje się Polakami dopiero od dwóch pokoleń, po linii męskiej Raymund i bracia Lech i Jarosław. Dziadowie podobnież słabo po polsku mówili. I znów znając historię nie jest to dziwne. Nadania ziemskie szlachta uzyskiwała również na terenach na których gro mówiło po rusku, sami z czasem przechodzili na prawosławie, mówili po rosyjsku, ukraińsku. Do szkół takich uczęszczali.
 • @
  //żaden z przodków Donalda Tuska nie mógł nosić munduru SS //...........i tu się mylisz bo osobiście znam ludzi , których ojcowie byli w SS, jedna z moich koleżanek jest córką oficera tej formacji , co ciekawe jej ojciec nigdy nie opuścił Polski , a gdy zmarł , chyba w 1988 albo 89 to ona wyjechała do RFN i bez trudu uzyskała niemieckie obywatelstwo , i nawet nie jest Ślązaczką ani Kaszubką ,nadal uważa się za Polkę , ale mam lepszy przykład bo jeszcze w latach 70 -tych ,w mojej rodzinnej miejscowości na Górnym Śląsku do jednej z knajp zaglądał osobiście człowiek związany w czasie wojny z SS i on nawet zachował elementy ubioru , t zn czarny skórzany płaszcz i "oficerki" by po kilku "setkach" snuć swoją "wojenną opowieść" . Status dziadka Tuska mnie nie obchodzi , bo ważne jest to kim jest sam Donald Tusk ale z tego co wiem , z relacji ludzi z Opolskiego , to wg nich ,ta informacja o dziadku z "wehrmachtu" akurat tam wzmocniła pozycję Tuska
 • @puuuq 12:20:42
  Zgodnie z prawem niemieckim przed wojną byli obywatelami Niemiec, co dawało pewne prawa ale również obowiązki. Mieli prawo wstąpić do SS, na zasadach ogólnych, ale nie wstąpili. Do SS nie brano z poboru.

  To co chciałbym wykazać, to fakt, że dzieci nie odpowiadają za czyny rodziców. Jeśli rodzic był np. mordercą, to dzieci nie dziedziczą tej zbrodni.

  Można rozliczać Donalda Tuska za czyny, ale przeczepianie jego twarzy do zdjęcia człowieka w mundurze żołnierza SS, czy też wojska niemieckiego jest kłamstwem takim samym, jakbym przyczepił twarz Kaczyńskiego do człowieka w mundurze oficera carskiego odprowadzającego kibitki z polskimi partiotami na sybir. Tego niestety wielu zrozumieć nie potrafi, i dobrze, że wyszła ta afera i liczę, że pani Szonet-Binenda poniesie karę, która spowoduje, że inni zaczną myśleć.
 • @Zawisza Niebieski 13:15:04
  Odniosłem się tylko do tego czy Polacy mogli być w SS i wychodzi mi ,że tak , oczywiście Polacy ,którzy skorzystali z niemieckiej propozycji przyjęcia ich obywatelstwa czyli dobrowolnie podpisali "volkslistę " , to jest złożony temat bo było kilka kategorii tej listy i dlatego w przypadku poboru do armii nawet nie pytano o zgodę i jeśli ktoś nie zdążył się ukryć , to z urzędu zostawał zaciągnięty , znałem osobiście wielu uwikłanych , jednym udało się przejść później do Andersa ,inni siedzieli w obozach alianckich ale najgorzej mieli ci co wpadli w ręce Rosjan , niektórzy z nich wracali dopiero 2-3 lata po wojnie do swoich domów
 • A te niemieckie szmaty mogły to zamieścić
  http://pikio.pl/wp-content/uploads/2016/12/15253457_375548279460320_8524662417747121263_n.jpg

  ps.
  A Panią Szonet-Binende to wszyscy mogą w d..cię POcałować nawet w USA
  Szacun dla Pani konsul
 • @Zawisza Niebieski 13:15:04
  //i liczę, że pani Szonet-Binenda poniesie karę, która spowoduje, że inni zaczną myśleć.//

  Niejaki Nigel Farage - Brytyjczyk zresztą , szef partii, na oczach kilkuset parlamentarzystów UE i kilku milionów przed telewizorami wprost w ślepia powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martinowi Schulzowi że jest gorszy niż kapo w Oświecimiu.
  Jak myślisz co mu ( i kto) zrobił. A wielkie go...no. Czy ktoś go pozbawił zawodu,mandatu posła, etc.
  Więc w tej Twojej obsesji antyPISowskiej nie rób tragifarsy, bo to żenujące.
  pzdr.

  ps.
  podobnych "przypadków" mogę Ci dać więcej.
 • @Husky 16:59:19
  Niemcy budowali obozy śmierci, Rosjanie budowali obozy zsyłki, więc i my to róbmy, prawda? Polityków z kwiecistą wymową też mamy, czy to Niesiołowski, czy Pawłowicz. Polaków obowiązuje znajomość naszej historii, bo bardzo często na jej nieznajomości się przejeżdżaliśmy, choćby jutrzejsze święto, w którym Kościół będzie wychwalać mądrą myśl tego, co całą siłą i wszelkimi możliwościami zwalczali. No ale zawsze jest druga droga, można zostać "prawdziwym polakiem", oszołomionym "winem tuska", któremu można wszystko wmówić, a na konkretny argument ma tylko "antyPiSowską obesesję". Ale jeśli tak, to z pewnością ucieszyło cię, jak pewien niemiecki brukowiec nazwał Kaczyńskich "kartoflami". To przecież takie pożyteczne warzywko.
  Nie zauważasz do jakiego poziomu się zniżamy w zajadłej wojence "sortu Kaczyńskiego" z "sortem reszty Polaków"? Może pójdziemy dalej,namalujmy Tuska w plutonie egzekucyjnym a Kaczyńskiego strzelającego w tył głowy człowieka skrępowanego drutem kolczastym, będzie zabawnie, nie uważasz? A jaka "wolność słowa"? A może czas przykładnie ukarać tych, co tę wojenkę rozbudzają czy to rozmyślnie, czy też jako pożyteczni idioci? Dlatego ta pani nigdy już Polski reprezentować nie powinna, nie jest tego godna i w "d..." nikt nie będzie jej całował, na przyjemności trzeba zasłużyć.
 • @Zawisza Niebieski 17:31:11
  Jak się jest w polityce to musi się mieć twardą dupę. To jedno.
  Zdjęcie tuska w mundurze niemiecki jest w obiegu od 10 lat i co ?
  Teraz dopiero się lemingo obudziły.Teraz. IDIOTYZM do sześcianu.
  Przestań.

  W wyborach na prezydenta w USA ( druga kadencja) jeden z senatorów zamieścił zdjęcie Obamy jak je banana w cieniu palmy. Kontekst jednoznaczny.
  Jak myślisz czym to się skończyło.

  Kolego mogę naprawdę wkleić Ci tu takich "zbrodni" SETKI.
  I nikt tym sobie dupy nie zawraca poza (oczywista oczywistość) tymi co kochają PIS i Kaczynskiego.
  Naprawdę z tematem trafiłeś jak kulą w płot wystrzeloną z Aurory.
  Zobacz na TT i FB jak cała Polska nabija się z lemingowych kretynów, właśnie w sprawie zdjęcia tego pajaca.
  Warto
  pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 17:31:11
  Wydałeś już na nią wyrok. A jeżeli się okaże, że jest niewinna to ją pocałujesz? Tak jak mówią "starsi bracia" Kisme tuhe sala bajde.
 • @Husky 18:43:22
  Naprawdę nie pojmujesz w czym leży różnica między mundurem żołnierza niemieckiego a mundurem SS?
  Jest wiele ciekawych miejsc w internecie, znam takie w których nabijają się z lemingów, co jeszcze wierzą w to, że rząd PiS jest rządem polskim.
  Popatrz jaki pouczający obrazek?
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_1979331592300859.jpg
 • @Casey 19:30:15
  Czy wydałem na nią wyrok? Nie, mnie chodzi o sprawę znacznie poważniejszą, niż jedno zdjęcie, o hejt w internecie, o to, że kłamstwa historyczne niektórym wydają się zabawne, byle tylko uderzały w tego polityka, którego nie lubię.
  Z tego co czytałem, to pani Szonet-Binenda początkowo przyznała się twierdząc, że zrobiła to zanim została konsul, później dopiero poszła w zaparte, że jej profil shakowano. Tu odzywa się spuścizna PiS, oni zawsze niewinni, Misiewicza zaatakowani, nawet Macierewicz chciał ścigać tych, którzy niepochlebne opinie głoszą. Ale podkreślam nie chodzi o tę osobę a o pewne zjawisko.
 • @Casey 19:30:15
  A tak przy okazji, to już jedną panią polityk przepraszałem, chodzi o panią Pawłowicz, która nie mając ani samochodu ani prawa jazdy pobrała z kasy sejmu całkiem niezłą sumkę za kilometrówki. Ale później okazało się, że posłowie do pobierania kilometrówek nie muszą mieć ani samochodu ani prawa jazdy, więc musiałem panią posłankę przeprosić, za to, że nie rozumiałem czym różni się rasa panów (posłów) od nas motłochu, czyli wyborców.
 • @Zawisza Niebieski 19:32:17
  Dość łatwo odkryć twoje intencje wklejając memy SokuBuraka.
  Miałem Cię za inteligentnego człowieka choć często się z Tobą nie zgadzałem ale ten mem to szczyt głupoty....
  Mógłbym tu wklejać setki jeśli nie tysiące podobnych o was.
  Ale kończmy temat, który nie jest żadnym tematem
  pzdr
 • @Zawisza Niebieski 20:05:52
  Pewne "zjawisko" trwało 8 lat .
  I mam nadzieję że za skutki tych "zjawisk" zgniją w kryminale.
  Spoko, czas robi swoje.
  Teraz będzie.......... Cela +
 • @Husky 20:50:28
  Mówisz, że to szczyt głupoty? Nie, to jest obraz głupoty głoszonej przez Andrzeja Dudę. Ten obrazek wykazuje głupotę słów tego człowieka, choć lemingi się na nie łapią. "Dzieci resortowe" kim są?
  W swoim dzieciństwie nie raz spotykałem się z takimi. Miałem w liceum kolegę, którego ojciec otrzymał willę w Warszawie, później mu ją odebrano. Działacz partyjny. Kim był Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, powstaniec warszawski a później zaufany inżynier przy KC PZPR.

  Dzieci nie odpowiadają za czyny swych rodziców. Takie przesłanie miało być treścią mego tekstu. Jednak za czyny swoje już tak. Weźmy takiego Andrzeja Kryże, wysokiego urzędnika w ministerstwie Ziobry. Człowiek którego ojciec był zbrodniarzem sądowym on sam skazywał w wyrokach politycznych a jednak znalazł uznanie w oczach PiS i Z.Ziobry. Ciekawe?

  "I mam nadzieję że za skutki tych "zjawisk" zgniją w kryminale."
  Nie kłopocz się, nie zgniją jak i nie zgnije Andrzej D, Jarosław K. Beata S. czy Antoni M. Nikt nie odważy się stworzyć precedensu, bo jeśli ja rozliczę poprzedników, to mnie moi następcy rozliczą. Oni wszyscy jak Jaruzelski, dożyją w spokoju i dostatku swych dni.

  Razi Ciebie ten obrazek, bo pokazuje jak bardzo się mylisz. Nie rozumiesz czym różni się rasa panów, od motłochu, który potrzebny jest tylko do tego, by wygrać wybory. A patriotyzm PiS, to tylko hasełko na wyblakłym transparencie wyborczym na które tylko ograniczone w myśleniu lemingi się łapią.
 • @Zawisza Niebieski 21:19:22
  Oni dostają sraczki, wścieklizny, ścisku dupy, wpadają w panikę. I tak trzymać, lubię jak się boją POrąbańcy.

  Moc......

  https://pbs.twimg.com/media/C-2F32oXkAEAb93.jpg
 • Czy wystarcza rabiniczny kanon historii
  aby "ją znać i rozumieć"

  - https://marucha.wordpress.com/2017/05/02/hubal-dzielny-choc-niesforny/#comment-672077

  skoro "Historia nasza była skomplikowana"

  Donald Tusk "człowiek zajmujący znaczące dla Polski stanowiska", przy całym uznaniu nie bardzo mogę się z tym zdaniem zgodzić. Stanowisko pana Tuska w Brukseli jest dla Polski zupełnie bez znaczenia, bowiem na tym stanowisku NIE WOLNO być oficerowi kapitału stonniczym, tylko musi reprezentować interesy twórców UE. Pan Tusk już na stanowisku "znaczącym dla Polski" wykazał, że Polskę z jej mieszkańcami ma gdzieś, bowiem to on zobowiązał Polaków do wpłacenia na konto ratowania strefy euro, w Polsce obowiązuje inna waluta, 300 miliardów zł. Można powiedzieć, że Polacy tą kwotą opłacili sowicie stanowisko pana Tuska.

  "Kaszub, ślązak w szeregach wojska niemieckiego"

  Wielokroć, nie wiem czy w przypadku przodka Tuska, wcielani byli do Wehrmachtu pod przymusem. Sami Niemcy nadawli im zresztą nazwę: "Beutesoldaten" znaczy tyle co "żołnierze z łupu", dodajmy, że byli wóród nicht i tacy, którzy pod względem patriotyzmu polskiego przewyższali niejednego Polaka z centralnych terenów.

  "Niestety, poziom wiedzy historycznej w Polsce jest, jak się okazuje, bardzo niski,", być może, że rabinczny kanon historii nie wystarczy do zrozumienia bardzo skomplikowanej przeszłości naszego kraju i społeczeństwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031