Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
346 postów 8143 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Antoni M. pierwszy aferzysta PiS, co zrobi "naczelnik"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak twierdził Roman Giertych, polityka kadrowa PiS opiera się na hakach, stąd obserwatorzy naszej polityki zadawali sobie pytanie, jakie haki Antoni M. musi mieć na Jarosława Kaczyńskiego, by móc robić to co robi.

Działania Antoniego M. wzbudzały wiele kontrowersji. Pierwszą aferą w pełni obciążającą tego ministra była afera związana z Bartłomiejem Misiewiczem. Nie chodzi tutaj o głupią młodzieńczą wodę sodową, która młodemu, niewykształconemu chłopakowi, posiadającemu kwalifikacje do rozkładania leków na półce, uderzyła, gdy otrzymał władzę pozwalającą mu na poniżanie oficerów Wojska Polskiego, dostęp do danych tajnych. O to powinni zadbać jego protektorzy, czyli Antonii M.

 
W kategorii afery, choć w tym przypadku mieszczącej się w zakresie kompetencji ministra d.s. wojskowości należy rozważać rozbrajanie Wojska Polskiego, tworzenia kosztem uzbrojenia regularnego wojska oddziałów opartych na wzorcach ORMO, oddziałów nie mających znaczenia dla obronności kraju, mającego jednak duże znaczenie w utrzymywaniu społeczeństwa w ryzach. Bo trzeba by zupełnego laika o kwalifikacjach Misiewicza, by uwierzyć, że takie oddziały mają szansę stawić czoła regularnej armii. Jedyna przydatność na wypadek wojny, to możliwość w oparciu o jej członków budowania partyzantki. Tyle, że zadajmy sobie pytanie, czy nasza strategia obronna ma opierać się na zasadzie, poddajemy się pierwszego dnia i budujemy partyzantkę?
 
Niedawno temu byliśmy dumni, że wojska radzieckie opuściły teren naszego kraju, dziś strategię obronną ministra Antoniego M. oparto na podobnej zasadzie. My mamy oddziały do inwigilacji i pacyfikacji społeczeństwa, zaś bronić nas będą wojska amerykańskie. Nie będę wchodził w rozważania, czy ten albo inny generał był dobry, albo zły. Pozbawienie armii doświadczonej kadry dowódczej przerobił Stalin, a wyniki tego widzieliśmy gdy Niemcy gnali wojska Armii Czerwonej w przysłowiowych gaciach aż po Stalingrad, Moskwę. Równocześnie ministerstwo pod wodzą Antoniego M. nie popiera ludzi, którzy mają zaufanie w NATO, wygrywają konkursy na wysokie stanowiska z prostej zasady, nie jest to nasz „mierny ale wierny”.
 
No cóż, obce wojska na nasze ziemie sprowadziła Targowica, czyli ugrupowanie zbudowane przez nuncjusza papieskiego, Prymasa Polski, biskupów i magnatów, czyli elit politycznych ówczesnej Polski. Obce wojska sprowadzili nam komuniści, ale ci niewielkie pole manewru mieli, te wojska czy by chcieli, czy też nie i tak w drodze na Berlin musiały przez teren naszego kraju przejść. A wyproszenie ich, po pakcie Jałtańskim, gdzie przywódcy USA, Wielkiej Brytanii i ZSRR podzielili strefy wpływu raczej było w zakresie „misji niemożliwej”. Teraz mamy nową targowicę, episkopat z abp. Michalikiem, co przypomniał nam o tej zdradzie narodowej Kościoła w Polsce i polityków PiS przy wsparciu polskojęzycznych mediów redemptorystów, co obronę naszego terytorium oparły o wojska amerykańskie.
 
Kolejna afera to sprawa zakupów dokonywanych bez przetargu, przy dużym wpływie lobbystów amerykańskiego przemysłu lotniczego i zbrojeniowego znajdujących się w otoczeniu Antoniego M.
Trudno Polakowi ocenić ofertę francuską oraz czy jest nam potrzebne aż 50 śmigłowców, trudno ocenić ofertę offsetową, bo nie znamy szczegółów. Faktem jednak, że Antonii M. dokonując zakupów na wysokie wartości, np. zakup 30 samochodów, zakup samolotów bez przetargu, bez przetargu budzi wątpliwości natury korupcyjnej, które wzmacnia obecność wokół Antoniego M. lobbystów. Ale nerwowa reakcja otoczenia Antoniego M. na zgłoszenie do prokuratury podejrzenia popełnienia przestępstwa przy podejmowanych bez przetargów decyzji zakupowych (zagrożenie posłom składającym zawiadomienie odpowiedzialnością karną). Włączenie do się akcji NIK, którego, jak się wydaje PiS nie udało się całkowicie spacyfikować, budzi strach.
 
Bezsprzecznie przy omawianiu działalności Antoniego M. należy wziąć pod uwagę pilotowaną przez niego sprawę katastrofy pod Smoleńskiem. Z jednej strony publikacji filmu przygotowanego przez nasz kontrwywiad, prezentującego nagrania tuż przed wylotem, spowodowała iż „kapłani” maskirowki łapią się jak tonący brzytwy prób zaprzeczenia tej podstawy teorii maskirowki. Jeśli wylot nastąpił rankiem 10.04.2010, to bez zatrzymania czasu nie ma możliwości zrealizowania inscenizacji, sugerowanej tą teorią. Z drugiej strony kompromitacje zespołu powołanego przez Macierewicza, (nieznajomość działania rejestratorów na pokładzie samolotu, ucieczka od najnowszego odczytu zapisu rozmów w kokpicie, prezentującego łamanie zasad bezpieczeństwa w kokpicie tego samolotu, który skonsumował znaczące sumy naszych podatków. Inscenizacja destrukcji budowli na poligonie, gdy realizatorzy zapomnieli iż ten materiał wybuchowy oddziaływał nie tylko na konstrukcję obudowy samolotu, ale również na ciała ludzi się w nim znajdujących, a żadna z sekcji zwłok takiego oddziaływania nie odnotowała, wręcz pokazują one, że nie było oddziaływania materiału wybuchowego na ludzi. Nie uwzględnili również, że siła wybuchu powinna zniszczyć okna, a mamy filmową dokumentację, iż okna były w stanie nienaruszonym.
 
Faktem jest, że Antoniemu M. grunt pali się pod nogami. Pytanie, czy PiS podejmie się dla Antoniego M „obrony Częstochowy”, w której zwycięstwo, z dużą dozą prawdopodobieństwa, może okazać się Pyrrusowym zwycięstwem. Bo wtedy uwiarygodni się pytanie o to, jakie haki posiada Antonii M. że PiS dla jego obrony strzela sobie w stopę? Bo bezsprzecznie Antoni M. jest dziś dla PiS kamieniem u szyi tonącego.
 
Skończył się okres „mamy zwycięstwo, teraz k... my”. Społeczeństwo, również ci spoza żelaznego elektoratu PiS, co zapewnili mu zwycięstwo, zaczynają pilnie patrzeć rządowi na ręce. Utrata dotacji do rolników spowodowana akcją rodzinka PiS na państwowym, stająca się coraz bardziej realna, spowoduje odwrócenie się bardzo istotnego dla PiS elektoratu. A to może bardzo boleśnie dla PiS zaowocować w wyborach samorządowych.  Ale wtedy w wyborach parlamentarnych przed Polakami stanie wyzwanie. Czy będziemy rozważali między PO – przedstawicielem koncernów zachodniej Europy na Polskę, czy PiS -  przedstawicielem koncernów Izraelskich i USA na Polskę, czy może pojawi się wreszcie przedstawiciel Polski na Polskę? Tylko, gdzie go mądrze szukać?

KOMENTARZE

 • przedstawiciel Polski na Polskę
  Niestety, ten ostatni wariant jest bardzo mało prawdopodobny.
  Mając w rękach kasę i środki masowego rażenia polski kandydat z łatwością będzie zdyskredytowany a wypromowana nawet od zera nowa "nadzieja".
 • @Robik 11:37:55
  Niestety, jest to prawda, PO-PiS dzieląc Polaków na dwa skłócone obozy załatwił nas na cacy. Prawica praktycznie nie istnieje, lewica ledwie dyszy na granicy progu wyborczego. Dziś mamy wyścig kto będzie bardziej populistyczny, kto obieca więcej.
 • Zawisza
  Diagnoza jak zwykle 100/100.

  Problem wyborców PiS (zwłaszcza tego twardego elektoratu) polega, moim zdaniem, na tym, że oni bardzo chcą w coś wierzyć bo to w większości są polscy patrioci.
  Padli jednak ofiarą cynicznej gry Kaczyńskiego i świty, którzy strojąc się w bogoojczyźniane piórka omamili ich.
  Część już przejrzała na oczy ale inni będą trwać w błędzie, z różnych powodów - strach przyznaniem się do błędu lub zwykła ignorancja.

  Ogromne znaczenie dla przyszłości PiS ma zwłaszcza Ojciec Dyrektor, który panuje nad dużą ilością duszyczek a wierzą mu bardziej niż samemu Kaczyńskiemu.

  //czy może pojawi się wreszcie przedstawiciel Polski na Polskę? Tylko, gdzie go mądrze szukać?//

  To jest pytanie zasadnicze...
 • @Autor
  By mądrze szukać to trzeba zdawać sobie sprawę jakich działań trzeba Polsce w długim terminie. A nawet nie działań a długofalowych procesów, systematycznych a nie spektakularnych. Szkoda, że nie skupiamy się na wyodrębnianiu i ocenie takich właśnie procesów realizowanych przez aktualne i przeszłe rządy. Na pewno nie pomoże w "mądrym szukaniu" rozbudzanie emocji, bo emocje wypierają racjonalną kalkulację.

  Szanowny Autor natomiast stara się natomiast wyłącznie kierować na emocje. Przykład określania partii jako: "PO – przedstawicielem koncernów zachodniej Europy na Polskę, czy PiS - przedstawicielem koncernów Izraelskich i USA na Polskę" to gra na suwerenności i wyzyskiwaniu.
  Geopolityka determinuje fakt, iż Polska samodzielnie nie ma żadnych szans na utworzenie i utrzymanie armii mogącej ją obronić przed którymś z dwóch głównych sąsiadów. W konsekwencji to sojusze a nie zbrojenia mają większą wagę. Dlatego też afery ministra obrony, które szanowny Autor wymienia, mają znaczenie niewielkie lub żadne. Ponownie jedyne ich znaczenie dotyczy sfery emocjonalnej.

  Nie wróży to dobrze na jakiś rozsądny wybór w przyszłości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:08:32
  Sprytne posunięcie PO-PiS, że jedni założyli piórka liberalne, drudzy patriotyczne, choć ani liberałami ani patriotami to oni nie chcą. Szczególnie trudno się ludziom o nastawieniu patriotycznym przyznać, że ich Kaczyński i Rydzyk, patriota i ubogi zakonnik na pokaz, oszukali.
  Z Kaczyńskiego taki sam patriota jak z Rydzyka ubogi.

  Ciągle działa zasada, no przecież nie przyznam się, że się myliłem, więc idę w zaparte. Więc latamy jak piłeczka pimpongowa, od rakietki z napisem PiS do rakietki z napisem PO. Bo ci co przejrzeli na oczy staną przed alternatywą, albo nie pójść na wybory, albo wybrać mniejsze zło. A głównym programem obu partii jest wyścig do koryta.
 • @programista 12:26:17
  Dalekie sojusze nigdy nam nie wychodziły na dobre. Przypomnijamy sobie ile dały nam sojusze z Francją i Anglią w II wojnie światowej. Sojusze sojuszami ale własne siły trzeba mieć, nie obce wojska sprowadzać do kraju.
  Poza sojuszami mamy pewne sprawy, które wojsko wykonuje w czasie pokoju. Kończy się czas eksploatacji helikopterów ratownictwa morskiego, kończy się czas eksplotatcji innych helikopterów. Z helikopterem nie jest jak z samochodem, wysiadam z syrenki, wsiadam do forda i jadę dalej. Do tego potrzeba przeszkolenia, symulatorów a na to trzeba czasu. Zakup po kilka maszyn to bardzo drogie oprzyrządowanie, symulatory, wyposażenie warsztatów. Zakup nawet 2 sztuk maszyn będzie długotrwałym zobowiązaniem do zakupu sprzętu od danego dostawcy, stąd amerykanie przez swych lobbystów i Macierewicza chcieli koniecznie kupić choć dwa, dalej we wszystkich przetargach by mieli nas w garści. I tak wygląda podłoże afery Macierewicz i helikoptery. Bo wszystko wskazuje, że mieliśmy do czynienia z lobbingiem.
  Stąd nie można się zgodzić z twierdzeniem "Dlatego też afery ministra obrony, które szanowny Autor wymienia, mają znaczenie niewielkie lub żadne." One mają istotne i długotrwałe znaczenie dla przyszłej polityki naszego uzbrojenia.
 • @Zawisza Niebieski 13:08:21
  Trzeba przede wszystkim zapewnić własnym obywatelom pokój, a wszystko inne jest tylko środkiem do realizacji tego celu. Każdy środek wymaga poniesienia przez obywateli określonych kosztów.
  Ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie - czy będziemy te środki analizować właśnie pod względem ponoszonych kosztów w stosunku do uzyskanych efektów, czy też będziemy się kierować emocjami i sloganami takimi jak np.:"własne siły trzeba mieć".

  Czy naprawdę żyjemy w tak doskonale urządzonym kraju, że naszym największym problemem są śmigłowce lub ich brak? Zajmowanie się drobiazgami wtedy gdy trzeba się zająć kształtem ustroju jest naprawdę niepoważne.
 • @programista 13:32:19
  Dla zapewnienia pokoju są dwie metody, albo poddać się od razu, czyli nie budujemy armii ogłaszamy niezależność albo oświadczyć, że na agresję odpowiemy środkami militarnymi, wtedy trzeba takowe mieć. Przy naszym położeniu geograficznym wojsko nie jest kaprysem bogatego chłopca, który już wszystko ma, czyli rozwiązaliśmy już wszystkie sprawy i teraz ze zbytku budujemy wojsko. To niestety konieczność.

  Śmigłowce musimy mieć również dla realizacji celów pokojowych. Istotą całej awantury między PO a PiS i lobbystami obu stron jest to, że zakup choćby jednego śmigłowca pociągnie za sobą wyposażenie całej armii w ten typ śmigłowców. Nie opłaca się utrzymywać symulatorów, magazynu części zamiennych kadry mechaników i pilotów przy zróżnicowanym sprzęcie. To jest bardzo drogie. Kupując kilkanaście maszyn uzyskamy znacznie lepsze ceny niż kupując najpierw dwie, później 10, bo mając nas w ręku, już mamy pierwsze maszyny więc musimy kupić podobne handlowcy mogą podbijać cenę bo wiedzą, że i tak ich sprzęt będziemy musieli kupić. Stąd właśnie mówimy o działaniu Macierewicza i związanych z nim lobbystów na niekorzyść kraju. Dlatego mówię, że to wielka afera a nie nieistotne drobiazgi.
 • @Zawisza Niebieski 14:04:16
  Całkowite wydatki na obronę narodową rocznie dochodzą do 2% PKB czyli ok 30 mld zł. Z tego koszt zakupu śmigłowców to ok. 15 mld zł na kilka lat czyli najwyżej 10% budżetu MON.
  To pokazuje wagę tego problemu w stosunku do np. wydatków na służbę zdrowia. To pokazuje co jest naprawdę drogie a co nie jest.

  Pominą szanowny Autor trzeci najbardziej efektywny sposób - przyłączenie się do potencjalnego najsilniejszego agresora.
  Skutecznie realizowała go Francja w II wojnie światowej.
 • @programista 14:26:14
  Wiadomo, że pewne rzeczy są drogie, przykładowo dla każdego obywatela bardzo drogie jest mieszkanie a jednak go kupujemy, bo mieszkać musimy. Podobnie jest ze śmigłowcami, trzeba określić ile ich jest nam niezbędnych do realizacji celów zarówno wojskowych jak i cywilnych i wybrać odpowiedni model. Dziś jednak awantura między PO i PiS rozbiega się o to, której partii lobbystów zaspokoimy. Kupno bez przetargu, bez odpowiedniego rozważenia za i przeciw, co próbował przeprowadzić Macierewicz, co zrobił przy zakupie 30 samochodów i o ile się nie mylę, bo nie śledzę samolotów dla VIP to powinno natychmiast skierować tego pana do mieszkanka z kratami w oknach dać mu w przydziale pasiasty garnitur.

  Co do trzeciego sposobu, to przecież przed II wojną światową myśmy mieli dokładnie taki sam układ z Francją i Anglią, że atak na każde państwo powoduje automatyczne uznanie, że nastąpił atak na pozostałe. No i co nam to dało? Wypowiedzenie wojny przez Anglię i Francję spowolniło Niemcy na 2-3 dni. Innych działań nie podjęto. A dzieliły nas tylko tereny Niemiec. Więc pytanie z kim mamy taki układ podpisać? Z Niemcami, z Rosją? Bo od USA dzieli nas przecież ocean, nie mamy jak Kuwejt ropy, więc za co miałby ginąć żołnierz amerykański? Przy najbliższym konflikcie będą wiali zostawiając sprzęt rozbity o nasze mosty, rowy przydrożne, bo jadąc w warunkach pokojowych też niezłe straty ponoszą.
 • @programista 14:26:14
  "przyłączenie się do potencjalnego najsilniejszego agresora"
  Dlaczego od razu agresora.
  Dzisiejsza Rosja nie prowadzi polityki agresywnej i nie zamierza najechać Polski.
  Jedyne rozsądne rozwiązanie to przeprosić się z Rosją postawić na taki sojusz.
  Jednak w dzisiejszej Polsce to prawie niemożliwe, chociaż kiedyś... kto wie?
 • PiS PO to to same zło...
  ...jednakże twierdzę, że Zawisza jest zadaniowany.

  Pomimo faktów przedstawianych przez wielu tutejszych blogerów, idzie w zaparte.. podobnie ze Słowiaństwem, Chrześcijaństwem.. kłamie.. ale na wysokim poziomie - to muszę mu przyznać..
 • Correct.
  It's hard for people to understand how much is untrue until they're the subject of a story.
 • Polityczna poezja
  Za każdym razem, gdy mam przyjemność czytać opinię @Zawiszy Niebieskiego, to jestem pod wrażeniem jego metafor, porównań, powiedzonek o Macierewiczu, Kaczynskim i PIS
  Toż to prawie polityczna poezja

  http://1.s.dziennik.pl/pliki/4994000/4994570-sk101203-085-643-422.jpg

  pzdr.
 • @wk..ny 16:48:06
  Pitolisz jak połamany :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:54:37
  Oj, cosik mi się widzi, że wk...ny ma rację.
  A ty w zaparte za Zawiszą.... No, no...
 • @wk..ny 16:48:06
  Zdradzę ci tajemnicę, prawie państwową tajemnicę. Wiesz dlaczego moje kłamstwa są na tak wysokim poziomie? Pewnie się nie domyślasz. Bo jest to prawda do tego poparta argumentami, przemyśleniami innych ludzi, co coś w życiu osiągnęli. Są to rzeczy, które sprawdziłem w kilku źródłach, w których prawdziwość wierzę. Ciekawe, prawda?
 • @Husky 18:25:42
  Yes, it is a very deep and clever sentence. But another one, I like is, the history was written by those, who have hanged heroes. And PiS want to write such a history.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:21
  Masz prawo do swoich opinii, nawet nie całkiem mądrych :)

  PS. Legitymacja z Nowogrodzkiej w końcu doszła?
  Coś mi się widzi, że jeszcze nie... Pewnie lustracji Pana Wojtasa jeszcze nie skończyli.
  Blado to widzę... Musiałbyś chyba kozikiem się pokaleczyć :))))))
 • @Husky 18:50:38
  Moim niedoścignionym wzorcem jest mości Zagłoba. Ale miło mi słyszeć, że słowo też ci się podoba, bo z twojej twórczości wydawało mi się, że tylko pismo obrazkowe jest ci bliskie. Widzisz, są jeszcze tacy Polacy, co doceniają subtelność słowa, nie tylko obraz polityka w mundurze oficera SS.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:54:37
  Salute :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:21
  Panie Krzysztofie... mądry z Pana człowiek w sprawach cywilizacji, ale w sprawach dzisiejszych, człowiek całkowicie niedzisiejszy. Gdy diabeł w ornatach na mszę dzwoni niekoniecznie msza się zaczyna.
  "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." Jak Pan myśli, kogo dziś te słowa przedstawiają?
 • @Zawisza Niebieski 21:24:25
  // And PiS want to write such a history.//
  History writes itself
 • @Husky 21:47:50
  You are wrong, history is written by those, who have hanged heroes. Between graves of our kings you may find a grave of a person, who did not deserve for this. The language of Shakespeare may be nice, but do not you think, that our language sounds much better? On the other way, all the day I spoke English, allow me to use the language of our ancestors, please.
 • @Zawisza Niebieski 21:30:56
  Wiesz Zawisza, my, prawdziwi antysystemowcy musimy się wspierać bo kacza partia wyraźnie w natarciu.

  Nawet Pana Wojtasa zbałamucili... A tak mu dobrze z oczu patrzy :)
 • @Zawisza Niebieski 22:02:58
  Yes of course
 • Uwalenie caracali to świetna decyzja MON.
  Rozumiem jednak, że ktoś na tym mocno stracił (i nie chodzi mi o Francuzów)
 • @Husky 22:32:10
  Berczyński się POpisał .Ave . :))) http://i.iplsc.com/waclaw-berczynski/0006HZVZNRV4V68N-C122-F4.jpg
 • @Husky 22:32:10
  Teraz uwalimy Black Howk, i ktoś na tym straci finansowo i nie mówię tu o Amerykanach, bo chyba, nie sądzisz, że Antoni M. to tylko pożyteczny idiota? Berczyński wiał aż mu się za ogonem kurzyło, po odmowie wydania Polańskiego, na wydanie Berczyńskiego raczej liczyć nie można. Jednego parówkowo-puszkowego eksperta Antoni M. utracił. Dla inteligentnego człowieka taka ucieczka coś znaczy, lemingom jakoś PiS to wytłumaczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:20:52
  Widzisz, diabeł w ornacie, najporządniejszego zbałamucić potrafi. Zbałamucił i pana Wojtasa, bo przyznać się, że uwierzyło się w porządnego złodzieja jakoś głupio. Stąd rozumiem pana Wojtasa.

  Zawsze mi ideałem były słowa śp. Kaczmarskiego, "kto sam ten nasz największy wróg, a śpiewak także był sam..." Więc stoję sobie obok i patrzę jak lemingi za jednym albo drugim na zatracenie biegną, w świętym przekonaniu, że do świetlanej przyszłości. Ale czy można ich uratować, gdy każdy, kto im koło ratunkowe chce podać jest "zadaniowym" :) Dlatego Salute... morutari te salutamus.

  Ale się międzynarodowo na tym moim blogu zrobiło :) Idę spać, bo rano trzeba wstać, a jeszcze zacznę po rosyjsku pisać, jak by nie było 12 lat nauki, coś w głowie zostało, ale wtedy to już zupełnie za "zadaniowego" i ruskiego szpiega mnie uznają, więc cicho. Kaczyński, co z dziadkami musiał się po rosyjsku porozumiewać nie zna tego języka, więc i ja nie muszę, "nie nada" :)
 • @Repsol 23:02:04
  Ano poPiSał... :)
 • @
  //My mamy oddziały do inwigilacji i pacyfikacji społeczeństwa, zaś bronić nas będą wojska amerykańskie//..........to Ty jesteś w jakimś sztabie ministerstwa obrony i spraw wewnętrznych ,że wiesz co tam się planuje ? a może przypomnisz kogo , gdzie i jak "kaczystowski reżim" w ramach tego planu już zdążył pogrążyć ? czy obecność wojsk amerykańskich w bazach NATO w innych rejonach świata jest też traktowana jako zdrada , przynajmniej rządów tych państw , a jeśli tak , to na korzyść kogo jest to zdrada? Nie wiem czemu nadal przypisujesz pojęcie "Targowicy" "kaczystom" skoro jest wprost przeciwnie bo jedynie jakaś tam cześć aktualnej opozycji ma wszystkie cechy tej niechlubnej tradycji
 • @Zawisza Niebieski 21:39:00
  Nie podoba mi się pańska postawa; tak samo Jarka Ruszkiewicza.
  I tu nie chodzi o to, czy PiS jest wiarygodny - bo za dużo jest różnych wątpliwości. Ale problemem jest to, że "jedziecie' nawet na prospołeczne działania PiS, a nie przedstawiacie żadnej innej drogi rozwoju.
  Czyli jesteście PO - bis.
  Krytykanctwo, a nie krytyka. W takim przypadku zasadne jest pytanie o motywację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:42:27
  Mówi Pan, że jedziemy na prospołeczne działania PiS. Te prospołeczne działania PiS, to jakby wyciąć całą puszczę białowieską, bo na kilku drzewach zobaczono chorobę. Prospołeczne działania winny być w kierunku potrzebujących a nie wszystkim po równo. Bo to tylko łapówka za oddanie głosu, czyżby i Pan się na tę łapówkę załapał?
 • @Zawisza Niebieski 23:50:38
  Spróbuje się załapać na "łapówkę PiS". Nie wiem, czy jeszcze wydolę. Żona mi pozwoliła.
  Teraz szukam odpowiedniej kandydatki, która jest gotowa służyć Ojczyźnie w wypełnianiu obowiązku z moim skromnym udziałem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:42:27
  //Ale problemem jest to, że "jedziecie' nawet na prospołeczne działania PiS, a nie przedstawiacie żadnej innej drogi rozwoju.//

  Nigdy nie kwestionowałem 500+, uważam jedynie, ze jest źle wprowadzony i w ten sposób robi za łapówkę polityczną.
  Są jeszcze jakieś "prospołeczne działania", o których nie wiem?

  Od kiedy spisiorzałeś to zaczynasz mieć takie same blokady jak oni, klapy na oczach i nie docierają żadne argumenty.

  EOT
 • haki Macierewicza
  .. to ks. Blachnicki. Sporo o tym mówił tandem Kowalski-Chojecki w idzpodprad. Pan tego nie rozumie i jestem przekonany że nie jest w stanie zrozumieć z powodu materialistycznej perspektywy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:42:27
  Zabrać SB-ekom i dać dzieciakom - niewyobrażalny skandal.
 • autor
  Jako Obywatel RP mając tak rozległą (i wiarygodną) wiedze na temat przestępczej działalności Macierewicza to natychmiast powinieneś się nią podzielić z prokuratorem. Wszystko wskazuje na to że to będzie mega-afera przy której Amber Gołd czy hazardowa to mały pikus.
  Pamiętaj że to Twój prawny obowiązek
 • Pierwsza strona Pulsu Biznesu
  PiS się kończy. Reżim wykańcza gospodarkę... kolesi z PO

  https://pbs.twimg.com/media/C_kuuWlXsAQJ2_a.jpg
 • Do @Jarek Ruszkiewicz SL 12:08:32
  Piszesz pan że inni trwają w błędzie ! a mają jakąś alternatywę ? NIE !
  więc trwają przy PISie ! na pociesznie nasze jest to ze to PIERWSZA partia która realizuje swój program wyborczy ! reszta partii od 1990 r OSZUKIWAŁA elektorat !!!! bo żydostwo ma w genach kłamstwo !!!!!

  Gdzie szukać przedstawicieli ? w Polsce nie ma POLAK żadnych szans ! bo go oskarżą o faszyzm ksenofobie mowę nienawiści itp podobne zgrane bzdety za które żydostwo ZAMYKA W WIĘZIENIACH !!

  Mateusz Piskorski siedzi już rok bo to ma być przestroga dla wszystkich Polaków ze kto ośmiela się kwestionować władze żydów w Polsce to będzie szykanowany karany bity i ostatecznie zamordowany !

  Wniosek ? jest jeden jak Polacy chcą mieć swoją partie stronnictwo POLSKIE to muszą założyć na obczyźnie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! zamiast żydo-UE ! Unia Słowian !!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:13:31
  Ku...wa mać, Ruszkiewicz, opamiętaj się - chyba ci odbiło!!
  Mnie zarzucasz klapki na oczach - sam widzisz tylko 500+ i to w krzywym zwierciadle.
  A sprawa choćby Amber Gold, sprawa warszawskich kamienic, odtworzenie Stoczni Szczecińskiej, czy choćby naprawa systemu szkolnictwa podstawowego (likwidacja gimnazjum) - i ty śmiesz twierdzić, że to nic?

  Nie wszystkie działania PiS mi się podobają; sprawa relacji z Rosją i lizanie d... USraelowi, narażanie bezpieczeństwa - tak, to złe jest.
  Ale tworzenie OT - to bardzo słuszny kierunek i tylko albo idiota, albo sk...n temu może przeczyć. Coraz bliżej ci do tego drugiego, bo aż tak głupi to nie jesteś. Z polskim pochodzeniem tak mało inteligentni się nie zdarzają.
 • Do żydowskiego propagandzisty @Zawisza Niebieski 14:04:16
  żyd Zawisza Niebieski pisze ! [ Dla zapewnienia pokoju są dwie metody, albo poddać się od razu, czyli nie budujemy armii ogłaszamy niezależność albo oświadczyć że na agresję odpowiemy środkami militarnymi ]
  koniec cytatu.


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! przyjazna wszystkim sąsiadom robiąca dobre interesy zw swego położenia [ wschód zachód ]

  a co mamy dziś ? mamy żydowską politykę w imię żydowskich interesów ! kosztem interesów POLSKI I POLAKÓW !

  mamy żydowską okupację żydowskie rządy wrogie Polsce i Słowianom !!! mamy nienawiść i machanie szabelką przeciw Naturalnemu Sojusznikowi jakim jest ROSJA !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! Unia Słowian to bezpieczeństwo Polski i Polaków ! rządy żydowskie to nienawiść śmierć i zagłada !
 • @puuuq 23:35:46
  Jest czas matur, więc warto sobie coś ze szkoły przypomnieć.
  Jestem szczególnie wrażliwy na to, jak ktoś robi z Polaków durniów, szczególnie, że część Polaków się na to łapie.
  Biskup Michalik, bo o ile dobrze pamiętam, to on jest autorem tego pojęcia, wybrał je szczególnie nieszczęśliwie.
  Czym była targowica? Kto był jej organizatorem? Nuncjusz papieski, prymas Polski, biskupi i magnaci, oni sprowadzili nam do obrony wojska rosyjskie. Do którego ugrupowania to pasuje? Czy nie dokładnie do współpracujących ze sobą PiS, ePiSkopat,Tadeusz R? Nieszczęśliwe wspomnienie tych wydarzeń przez abp polega na tym, że targowica to Kościół broniący swych przywilejów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:42:27
  Krytykanctwo, to krytyka bez podawania co się nie podoba i jak to w mojej ocenie powinno być rozwiązane. Za każdym razem podaj, jak ja bym to widział. Czy to przy 500+ gdzie uważam, że pieniądze te winny być kierowane do rodzin nie przekraczających jakiegoś granicznego dochodu, a nie jak leci, do każdego.

  Wojska terytorialne, czyli PiS-Ormo obciążają budżet dla wojska, nie stwarzając jakiejś istotnej siły w momencie konfliktu. To oddziały do inwigilacji społeczeństwa, dobrze sprawdzą się przy pacyfikacji protestu, ale militarnie są bez znaczenia. A motywacją jest dobro Polski i wskazanie gdzie PiS popełnia błędy.
 • @Husky 06:53:33
  Znowu hasełko które kupi tylko naród głupi. Ile zabrano tym SB-kom a ile trzeba pożyczyć na program 500+, czy naprawdę łapiesz się na takie hasełka?
 • @Husky 07:03:18
  Przecież ci co mają wiedzę większą niż ja już się nią z prokuratorem dzielą, nie wiem, czy wniosek do prokuratury już złożony, czy też jeszcze nie, ale to tylko kwestia czasu. A Amber Gold to pikuś przy aferze SKOK.
 • @ele 08:09:29
  Przy tej ilości Żydów w Polsce, to nie wiem, czy pan/pani nie boi się do lodówki zajrzeć, albo wyjść na ulicę, bo tam za rogiem na pewno jakiś Żyd się czai. Lepiej siedzieć w domu i zapewnić sobie ochronę, tylko sprawdzić, czy ochrona aby koszernego nie jada. :)
 • @Zawisza Niebieski 09:14:33
  Nasze "bojce" byli szkoleni na Afganistan, Irak i tp. Korpus Ekspedycyjny.
  Teraz - są samoloty w Izraelu i Kuwejcie. Po co?
  W sumie chodziło o to, aby armia była zawodowa i nie związana ze społeczeństwem.
  OT - to tylko kretyn może sądzić, że ci ludzie będą na rozkaz strzelać do własnej ludności - rodzin itd. Natomiast "zawodowi - najemnicy, po mordach na ludności innych krajów - tak mogą robić.
  Ponadto OT - to np. ochrona ludności przed np. banderowcami, którzy mogą u nas próbować grasować.

  A starcie "armii zawodowej" z poważnym przeciwnikiem - np Białorusią - to krócej niż w 1939.
  Czy naprawdę muszę tłumaczyć te sprawy na tym poziomie inteligencji?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:15:50
  Do własnej ludności pewnie nie będą, ale do "gorszego sortu", "komunistów i złodziei" czy "ubeków" to zapewne bez wahania. Nawet bez rozkazu.
 • Autor
  Powołuje się Pan na bliżej nie wskazane zródła dotyczące właściwie działalności MON a zwłaszcza A.Macierewicza.A ja bym tylko sobie życzył niech Pan łaskawie przedstawi który z jego poprzedników jest dla Pana wzorcem.Może ten co Szeremetiewa tak zgnoił?
 • @Autor
  Łżesz jak bura suka jak powiedział by L.Dorn.Dla ciebie dzień bez kłamstwa i bez hektolitrów jadu to dzień stracony .Powielasz kłamstwa i oszczerstwa z WSI24 i gazety koszernej.Niby udajesz,ze PO i PIS to to samo a walisz po mordzie tylko PIS a przecież PO to zaraza po stokroć groźniejsza niż PIS i to walenie w rządzących jest tylko wodą na młyn dla POpaprańców którzy aż tupią nóżkami aby powrócić do koryta
  Pokaż mi te rzekome przekręty Rydzyka,pokaż mi wyciąg z konta zakonnika z milionami na tym koncie,pokaż mi tysiące osób okradzionych lub poszkodowanych przez SKOK-i Stefczyka.Jeżeli nie masz dowodów(a jestem pewny,że ich nie masz) to podaj adres a przyjadę do ciebie i napluję ci prosto w twarz za twoje łgarstwa.
  Rydzyk był i jest do tej pory najbardziej prześladowany i zwalczany w Polsce przez żydostwo a szczególnie prze tych z loży BnB z Hartmanem i Palikotem włącznie.
  Ja rozumiem ten wasz żydowski wrzask ,te darcie mordy na cały świat z wykrzywionymi ustami z białą różą w zębach.
  Miliardy złotych zamiast trafić do waszych brudnych łapsk czy śmierdzącej kieszeni trafiły do polskich dzieci.Miliardy dolarów za Caracale też miały trafić do was za pośrednictwo.Już samorządy przekazują grunty na mieszkania + i znowu ziemia zamiast dla żydowskiej swołoczy trafi w ręce Polaków .I tego nie możecie znieść Rzeka dolarów która płynęła na konta w Izraelu zmieniła bieg i teraz użyźnia polską glebę i tego nie możecie przeboleć i stąd ten wściekły atak i i rwanie pejsów z głowy.

  Tak jak napisał Pan Wojtas.PIS nie wszystko robi dobrze i należy mu wypominać zło które czyni,i przy okazji pokazać alternatywę dla PIS-u.Ale samo walenie w PIS to szybszy powrót bandytów i złodziei z PO,którzy przez osiem lat wyrządzili wielkie szkody Polsce.
  Najpierw trzeba wymazać z mapy Polski takie wrzody jak PO i Nowoczesna.Jak znikną te twory przyjdzie kolej i na PIS,Tylko kto ma ich zastąpić? Kukiz ,SLD,PSL? bo jak na razie nie widać alternatywy.Narodowcy dzięki perfekcyjnym działaniom żydostwa nie liczą się zostali skutecznie rozbici na długie lata.
 • @Zawisza Niebieski 09:09:55
  //Jest czas matur, więc warto sobie coś ze szkoły przypomnieć//..............masz rację tylko należy to robić rzetelnie czyli nie zwalać całej winy na kościół , bo akurat jego rola ma tu najmniejsze znaczenie , to ludzie pokroju Szczęsnego Potockiego czyli multimilionerzy tamtych czasów dla utrzymania osobistych przywilejów poprosili o pomoc Rosję , biskupi czy w ogóle kler w każdej sytuacji jakoś sobie radzą , to ,że powieszono później dwóch biskupów a prymas , brat króla zdążył umrzeć , więc uniknął stryczka , nie jest jeszcze przesłanką za tym by główny ciężar za Targowicę przypisać kościołowi ,chyba ,że wg Ciebie Polska wtedy była jakąś teokracją czyli prymas był ważniejszy od króla. Poczytaj sobie o tym trudnym okresie Polski , najlepiej w książkach Łojka a nie szkolnych podręcznikach , czy dzisiaj PiS z kościołem coś kombinują przy ustroju państwa , t zn na tyle skutecznie ,że Polski za chwilę nie będzie ? czy to nie środowiska aktualnej opozycji zabiegają o zwiększenie t zw integracji w ramach unii co w rezultacie może doprowadzić do eliminacji państwa narodowych ,przy czym Niemcy zawsze pozostaną ? i wreszcie kto zaniedbał badań nad przyczynami katastrofy z 2010 czyli zawierzył jak dziecko w każdy "kit" Rosjan
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:15:50
  Od powstrzymywania banderowskich band mamy policję, państwo opierające się na samosądach obywatelskich nie jest najlepszym rozwiązaniem.
  Jeśli Pan twierdzi, że nasza armia zawodowa nie wytrzyma armii Białorusi to może już wywieśmy białą flagę na granicach po co utrzymywać armię darmozjadów.
  OT to rozwiązanie komunistyczne, zresztą w takich rozwiązaniach PiS się lubuje. To ORMO, a ORMO to byli ludzie o odpowiednich przepranych propagandą mózgach, skierowani na inwigilację elementów niepożądanych w społeczeństwie i pacyfikację tegoż społeczeństwa.
 • @Zawisza Niebieski 09:19:52
  Oj "zadaniowcu"...

  Podziwiam Twoją determinację w dyskusji z PiSlamistami.
  Ja już sobie odpuściłem - mission impossible.

  Ale walcz dzielnie! Będę Cię wspierał (duchowo :)))))
 • @programista 10:34:04
  Mam kilka typów. W razie czego - mogę sugestie przekazać.

  PS. Zawisza i Ruszkiewicz są u mnie na liście;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:23:15
  // Zawisza i Ruszkiewicz są u mnie na liście;-)))//

  Proskrypcyjnej?

  To nawet pasuje do PiSlamistów (vide casus Piskorski).
  Jak już PiS zorganizuje nową "Berezę" to może Pan Wojtas załapie się na klawisza?
  Może zamiast pałować mnie trzy razy dziennie dostanę tylko raz? (ze względu na starą, dobrą znajomość:))))))))))))
 • @matterhorn 11:43:11
  Widzę poziom frustracji w Pana wypowiedzi, taka frustracja pojawia się, gdy się widzi, że to w co się wierzyło, okazało się kupią ...
  Zwolenników PiS tak już zaprogramowano, że wszędzie widzą "żydów", "bolszewików" ale wystarczy zdjąć beret z antenką i po kilku dniach rozum wraca. Z tego bierze się podział na Polaków i sort Kaczyńskiego.

  Czy ja kiedykolwiek pisałem o przekrętach Rydzyka. Jedynym przekrętem były cegiełki na Stocznię Gdańską. Gdzieś pieniądze się rozlazły. Sprawa masowych zleceń, z instytucji rządowych, a to na szkolenie w Ministerstwie Sprawiedliwości a to inne, wpłaty z PiS. Dowody są w prasie, wystarczy poszukać. Jeśli chodzi o tego pana, to wystarczy przypomnieć, że wstępując do zakonu obiecywał żyć w ubóstwie. Oby każde polskie dziecko żyło w takim ubóstwie :) Pewnie wierzy Pan, że jego postura to opuchlizna głodowa, prawda?

  Co do Nowoczesnej i KOD, to się z panem zgadzam, nigdy mi do tych partii nie było blisko. Narodowców wymazał z mapy politycznej nikt inny jak PiS, może ma Pan rację, że to "dzięki perfekcyjnym działaniom żydostwa", ale to Pan powiedział, nie ja. Zamieniliśmy bandytów i złodziei z PO na bandytów i złodziei z PiS. Program, rodzinka na państwowym to jeden z pierwszych programów zrealizowanych przez PiS. Gdzie się dało nawpychano PiSiewiczów. Wystarczy popatrzeć na TK, gdzie magister, która w swej karierze prawniczej kiepskie miała osiągnięcia nagle przewodzi profesorom prawa.
  Dziś rzeczywiście nie bardzo jest w kim wybierać, to efekt owocnej współpracy PO-PiS.
 • @Zawisza Niebieski 12:00:18
  A niby dlaczego sąsiedzkie obrachunki należy przekazywać w ręce skorumpowanych sędziów?

  OT - komunistyczne?
  No, żesz... Toż cała słowiańszczyzna opierała się na wiciach i pomocy sąsiedzkiej.
  To wskazuje, że raczej nie jest Pan miejscowego pochodzenia. Wychodzi na to, że jednak wk...ny miał rację.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:37:55
  Tam na Kujawach to takie obozy , które bolszewikom służyły do socjalizacji.
  Można wykorzystać. Akurat się nadajecie.
  PS. Łomot tylko raz dziennie. Nie ma co się przemęczać - na was właściwie to wystarczyłoby tylko krzyknąć - i tak spodnie byłyby pełne. Ech, gdzie te chłopy... ino się kalesony ostały.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:06:02
  Jak najbardziej, tyle, że było to w czasach, gdy domy obwarowywano palisadami, a jak ktoś komuś główkę poćwiartował to się delikwenta zakopywało w pobliżu i nikt sobie tym głowy dalej nie zawracał. Jak już ktoś gród podbił, to jego mieszkańców pakował na wycieczkę do Pragi w formie kandydatów na niewolników. Czy do tych wzorców chce Pan wrócić? Nie ważne, kto ma rację a ważne, kto ma mocniejszą pięść? Kiedyś czytałem opinię, że nas PiS do średniowiecza chce zawrócić, czyżby ta osoba miała rację?
  Uwielbiam obyczaje ojców, ale akurat do tego wracać bym nie chciał.

  ORMO to akurat wymysł komunistów. A OT na tych wzorcach jest tworzone.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:15:50
  Pisze Pan: "OT - to np. ochrona ludności przed np. banderowcami".
  Jaki więc ma sens wydawanie miliardów przez PiS-owski rząd na tychże banderowców, plucie na Rosję która nie ma wobec Polski żadnych roszczeń i jednoczesne budowanie OT przed ewentualną napaścią banderowców na Polaków? Przecież to schizofrenia!
  Z pewnością Pan ma rację, że rządy PO to była zaraza dla naszego państwa.
  Jednak jeśli Polska ma nie zniknąć z mapy świata to potrzeba nam rządu służącego polskiemu narodowi który zdecyduje się na RADYKALNE zmiany. I żadna reforma w szkolnictwie tutaj nic nie pomoże. W rzeczach najistotniejszych dla państwa różnice między PO i PiS są niezauważalne.
  Czy w interesie Polski jest przynależeć do UE? Z pewnością NIE!
  Czy powinniśmy należeć do NATO? Z pewnością NIE!
  Czy powinniśmy otworzyć się na Wschód (Rosja, Białoruś, Chiny, BRICS, Jedwabny Szlak)? TAK! PiS i PO są przeciwne!
  Największy przekręt w emisji złotówki! Zamiast ZŁOTÓWKI przekazać z NBP do budżetu za zero procent, nasz kraj płaci złodziejom średnio 5% haraczu, tylko za to, że te same pieniądze idą z NBP do banku
  a następnego dnia z banku do budżetu. Czy PiS hce to zmienić? NIE!
  Na dodatek PiS (który kłamał w kampanii, że NIGDY nie wprowadzi do Polski GMO) teraz już popiera GMO. Podobnie ze szczepieniami.
  A popieranie CETA? To są rzeczy istotne a nie jakieś tam gimnazja.
  PiS-owcy (podobnie jak i PO) to są tacy sami oszuści.
  Przed wyborami Kaczyński obiecał prokuratorowi Witkowskiemu, że zamknie sprawę mordu na ks. Popiełuszcze. Teraz kiedy już jest taka możliwość po wygranych wyborach Kaczyński wypiął się na niego!
 • @puuuq 11:56:54
  Kościół to my, wierni, zaś hierarchia to już coś zupełnie innego. Dlatego nie obwiniam Kościoła. To, że nie wszystkich targowiczan powieszono to wcale nie oznacza, że tylko ci byli winni, a tylko tyle, że ci dali się złapać. Targowicę poparł znaczący procent biskupów, w tym prymas. Miała poparcie i nuncjusza i papieża. Przy powstaniu listopadowym papież nakazał Polakom słuchać swego prawowitego władcę, cara. Taka niestety jest smutna prawda. Dlatego abp. mówiąc o targowicy zadrwił z niewykształconych Polaków. To kolejna prawa.
  A jest jeszcze jedna, smutna prawda. Świątynię Opatrzności Bożej sejm czteroletni obiecał za wsparcie dla konstytucji 3 maja, hierarchia ją odrzuciła powołując konfederację targowicką a mimo to, Świątynia Opatrzności Bożej już prawie dokończona. Chichot historii, nieprawdaż?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:12:35
  Co się z Panem dzieje, Panie Wojtasie?

  Ja rozumiem, ze wiosna była paskudna i straty duże ale żeby zaraz popadać w taką deprechę i tak zjeżdżać z poziomu?
  Nie godzi się...
  Rezygnuję z dalszej dyskusji.
 • @Zawisza Niebieski 16:36:57
  //Targowicę poparł znaczący procent biskupów, w tym prymas. Miała poparcie i nuncjusza i papieża. //............i co z tego ?skoro najważniejsze były pieniądze i król , tych pierwszych, milionerzy ( nie wiem czy milionerami byli też biskupi , biedni nie byli ) na wydatki wojskowe nie dali czyli na wyposażenie wystarczająco dużej armii nie było środków , a król też zdradził i wymusił poddanie się , pomimo ,że przecież bratanek Józef i inni patrioci wcale nie byli w beznadziejnej sytuacji , t zn takiej by składać broń , jaki udział w tych konkretnych realnych działaniach miał kler ?jaki i na kogo ten kler miał wtedy wpływ ? bo przecież nie kierował ruchami armii , może przesądził o decyzji samego króla , ale nawet gdyby tak było ,to większą winę ponosi król
 • @Zawisza Niebieski 09:16:31
  Prostest matek w Sejmie za rządów PO
  pamiętasz o jaka kwotę matki się dopominały i czym się to skończyło
  pamiętasz ?

  https://pbs.twimg.com/media/C_oo5O6XYAIhkre.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:06:02
  //Wychodzi na to, że jednak wk...ny miał rację.//
  i nie tylko wk-ny
 • @Husky 18:19:44
  //i nie tylko wk-ny//

  Ty zbójnicki swojej żabiej nogi do kucia nie podstawiaj.

  Godzinę temu Pan Wojtas dzwonił do mnie i uprzejmie przepraszał za insynuacje poczynione w moim i Zawiszy kierunku.

  Bo widzisz zbójnicki, my Polacy mamy ze sobą bezpośredni kontakt a że sobie robimy czasami jaja na forum?
  Taka rozrywka dla gawiedzi :))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:03:54
  Do mnie jeszcze nie dzwonił 8-)))))
 • @Husky 21:10:56
  I nie zadzwoni :)))))))))))))))

  Pan Wojtas nie rozmawia z anonimami...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:03:54
  Pan Wojtas za pieczenie chleba, które u niego robiliśmy ma u mnie tak duży kredyt zaufania, że spokojnie, może sobie popisorzyć :) Polak z Polakiem może mieć odmienne zdanie, mogą się sprzeczać. Nie muszą sobie nosa pod ogon wsadzać, by rozpoznać mój sort, czy sort nie mój :)
 • @Husky 18:18:02
  Jak wprowadzimy zasadę rodzimy wszystko, co spłodziliśmy, wszelkimi metodami utrzymując przy życiu to z pewnością takie sceny będą znacznie drastyczniejsze. Bóg stworzył proces aborcji nieudanych płodów, człowiek nadał jej nazwę "poronienie". I uwierz mi, wiem co przeżywa ojciec w takiej chwili, i jak winien się zachować względem swojej ukochanej, gdy Bóg taką decyzję podjął. Zmuszanie do rodzenia, wszystkiego co się poczęło uważam za zbrodnię.

  Pamiętasz może jak za czasów rządów Jarosława K. pielęgniarki walczyły o swoje, jak im telefony zakłócano i na potrzeby fizjologiczne nie pozwalano?

  Pytanie, do czego dążymy, czy szukamy rządu okupacyjnego, który mniejszą krzywdę Polsce i Polakom uczyni. Czy może rządu, który będzie działał dla Polski. Na razie nie ma rządu Polaków. Mamy p.o. prezydenta, p.o. premiera, naczelnika i sort Polaków oraz sort panów.
 • @Zawisza Niebieski 22:44:54
  // Zmuszanie do rodzenia, wszystkiego co się poczęło uważam za zbrodnię.//

  Bóg ci zapłać katoliku
 • @Husky 22:49:14
  Można powiedzieć, Bóg dał, Bóg wziął, tylko dlaczego kapłani się leczą, poddają operacjom? Nie poddają się woli Boga?
  Sam Bóg dał proces poronienia, gdy w okresie prenatalnym nastąpiło uszkodzenie płodu.
  Powiem ci tak, o świadomym ojcostwie i macierzyństwie winni wypowiadać się ci, którzy nosili chore, płaczące dziecko na rękach przez całą noc drżąc o jego życie.
  Choć teoretycznie o problemach celibatu wiem wiele, ja się na ten temat nie wypowiadam, i wolałbym, by ci, co mają teoretyczne pojęcie o ojcostwie, zastawili ten problem tym co dziecię spłodzili i je wychowali na porządnego człowieka. Decyzję o utrzymaniu uszkodzonego płodu też winni podejmować rodzice, bo oni poniosą tego pełną odpowiedzialność. Jeśli ktoś chce swoje zdanie w tę sprawę wtrącać, winien przynajmniej ponieść konsekwencje ekonomiczne takiej decyzji, czyli na równi z rodzicami łożyć na to dziecko. Więc może część z tych matek winno protestować w siedzibie biskupa? Nie sądzisz?
 • @Zawisza Niebieski 16:28:07
  Widzę, że do opisu rzeczywistości stosuje Pan wzorce pustynne. Proszę poczytać na temat organizacji życia Słowian.
  Pierwszy (rzekomo) opis kraju Mieszka pochodzi od handlarza niewolników. To pański wzór?
 • @Robik 16:31:32
  Chyba Pan nie rozumie idei, którą próbuję przekazać.

  Nie popieram PiS, ale rozważam i oceniam działania z punktu widzenia CP.
  Czyli np. czy OT może być przydatna w strukturze RP.
  Podobnie 500+ - przyczynia się do wzrostu urodzeń? To dobrze, bo będzie nas więcej.
  Reforma szkolnictwa?
  Kierunek właściwy, bo to, co zrobiła PO to była degeneracja młodzieży. Lepiej mieć wykształconych niż durniów, co zresztą widać po komentarzach.
  ITD.
  A że są też inne, złe rzeczy - nie przeczę, ale też nie krytykuję totalnie jak niektórzy .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:03:54
  Kto do kogo dzwonił....
  I co obiecał...

  PS. Tylko raz dziennie w ..., żadnego tam 500, a jeszcze plus - za stary jestem, żeby cię aż tak maltretować, chociaż ci się należy.
 • @Zawisza Niebieski 22:44:54
  Tu się z Panem zgadzam w pełni.
  Zmuszanie do rodzenia płodów niezdolnych do samodzielnego istnienia - to najgorsza zbrodnia. Degeneruje naród.
  Tylko ktoś za szatańskim poduszczeniem mógł coś takiego wymyślić. Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:03:14
  Jak Pan pewnie wie, jestem na tym portalu jedną z niewielu osób, które kulturę Słowian stara się poznać i zrozumieć. Również interesuje się metodami badawczymi i poznawczymi stosowanymi w tych sprawach. Mimo to, nadal nie jestem za samosądami, zajazdami jakże popularnymi wśród naszej szlachty, jakże pięknie opisanymi przez Mickiewicza.

  Może jestem jak Mieszko w dzieciństwie ślepy :) ale jakoś nie potrafię w OT dojrzeć tej obrony Polaków, a raczej widzę w tym inwigilację społeczeństwa i obronę interesów partii rządzącej, tak jak miało to miejsce w ORMO. Ta partia głosząc się jedyną umiłowaną przez społeczeństwo odgradza się od tego społeczeństwa kordonami policji i oddziałów paramilitarnych. Takie cechy wykazują przywódcy totalitarni, nie demokratyczni.

  Zdaję sobie sprawę, że jest to moja prywatna ocena, do której mam prawo, póki władza takiego prawa nie odbierze i oczywiście mogę się mylić i OT okażą się oddziałami broniącymi wszystkich Polaków, jak oddziały AK na Podolu. Ale boję się, że będą to oddziały takiej jak Andrzej Duda prezydentem wszystkich Polaków :)

  Co do degeneracji narodu, to tak jest. Czy ktoś w demokratycznym państwie może zabronić płodzenia dzieci, przez osoby z wyraźnymi wadami genetycznymi? Czy propozycja, tak rodźmy i wychowujmy wszystko co spłodziliśmy ale w określonym zakresie chorób genetycznych z mocy prawa pozbawiajmy te osoby zdolności rozrodczych byłaby w naszym pojęciu cywilizacyjnym do przyjęcia? Znane są przypadki rodzin, posiadających dzieci, które mają tę samą chorobę genetyczną co ich rodzice, a nawet jeśli z takiej rodziny urodzi się dziecko zdrowe, taka choroba może pojawić się w następnych pokoleniach.
  Pytanie to stawiam oczywiście teoretycznie, nie popieram takich metod, ale jako społeczeństwo rozumne powinniśmy taki problem przemyśleć.

  W naturze, czyli zgodnie z prawem Boga takie osobniki szybko stają się ofiarami drapieżników. Co można określić jako Boski plan doskonalenia populacji, rozmnażają się tylko najlepiej przystosowane osobniki. Człowiek poprzez rozbudowę medycyny zaprzeczył temu prawu. Potrafimy utrzymać przy życiu i wychować do wieku dorosłego osoby, które jeszcze 200 lat temu nie miały szansy przeżycia 1 roku życia.
 • @puuuq 17:21:57
  Z pewnością chodziło o pieniądze, przecież za propozycję przekazania na armię części dochodów Kościoła z dzisiejszej Małopolski prymas zareagował wyjazdem z kraju. Czy były to pieniądze dla prymasa? Nie, z pewnością jednak były to pieniądze dla hierarchii kościelnej.
  Oczywiście, targowica to prywata, prywata zarówno hierarchii kościelnej jak i magnatów. z tego co przekazuje historia król targowicy nie był przychylny.
  Ale wracając do punktu wyjścia, targowica to spisek hierarchii kościelnej krajowej i Watykanu, oraz polityków przeciw narodowi polskiemu, który sprowadził obce wojska na ziemie Polski. Gdzie w dzisiejszej polityce znajdziemy targowicę?
  Nie mówię, że Nowoczesna, KOD to jacyś patrioci, wybawienie Polski, bo to tylko i wyłącznie kandydaci chcący dorwać się do koryta, przy którym aktualnie PiS, Tadeusz R i ePiSkopat stoi. Mówię tylko o niestosowności stosowania tego określenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:09:19
  Wydaje mi się, że to Pan nie rozumie co stanowi o sile państwa.
  Z pewnością nie jest to 500+ ani OT.
  500+ przybliży nasze państwo do szybszego i dotkliwszego bankructwa.
  Do tego uzależni wiele rodzin od państwa.
  Jedynym sposobem żeby rodziło się więcej dzieci jest zbudowanie mocnej i zdrowej ekonomii w której ojciec zarabia na utrzymanie własnej rodziny. Polityka 500+ to przeciwny kierunek. Gdyby jeszcze Polska miała zdrową gospodarkę i nadwyżki w budżecie to przymknąłbym na to oko i cieszyłbym się z tego, że mamy trochę więcej dzieci. Na krótką metę będzie to nawet korzystne dla demografii jednak później czeka nas twarde lądowanie.
  Jeśli zaś chodzi o naszą politykę obronną to jest ona kompletnie księżycowa (podobnie było za PO). Tworzymy sobie wrogów tam gdzie moglibyśmy mieć przyjaciół a za przyjaciół mamy tych którzy nami gardzą i nas wykorzystują. To jest chore!
 • @Robik 09:56:29
  "Jedynym sposobem żeby rodziło się więcej dzieci jest zbudowanie mocnej i zdrowej ekonomii w której ojciec zarabia na utrzymanie własnej rodziny. Polityka 500+ to przeciwny kierunek. Gdyby jeszcze Polska miała zdrową gospodarkę i nadwyżki w budżecie to przymknąłbym na to oko i cieszyłbym się z tego, że mamy trochę więcej dzieci."

  Wybaczy Pan, ale takie poglądy uważam za "porąbane". Bo kto niby miałby zbudować taką mocną ekonomię, gdy system opiera się na przeciwnych założeniach.
  Natomiast - nie ma ekonomii (rodzinnej - bo ta jest podstawą rozważań), gdy nie ma dzieci i rodziny. To dla tej ekonomii mężczyzna gotów jest pracować i 20 godzin/dobę, a kobieta doglądać, także w nocy, dzieci.
  Jak tego nie ma - nie ma mowy o ekonomii.
  A obronność; chyba uwagi do kogoś innego.
 • @Zawisza Niebieski 08:43:31
  Nie chce mi się wyjaśniać, ale powinno być zrozumiałe, że walką z PiSem - nic się nie uzyska.
  Jestem za budowaniem (tworzeniem ) zrębów Rzeczypospolitej, gdzie do budowy bierze się i stare i nowe elementy.
  Pana uwagi, zjadliwie antypisowskie - są w tym dziele przeszkodą. Niemniej nie chce mi się tracić sił na walkę z wami, bo akurat o to chodzi wrogom Polski.
  Po której stronie się Pan opowiada?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:06:33
  "Porąbane" poglądy na ekonomię to ma właśnie Pan.
  Jeśli według Pana program 500+ jest dobry to czy program 1000+ nie byłby jeszcze lepszy? Co nas hamuje przed takim wyborem?
  Myśli Pan jak dziecko które uważa, że jak Tatuś tylko zechce to zawsze z kieszonki wyciągnie jakieś pieniążki...
  Człowiek dojrzały i odpowiedzialny który myśli o założeniu własnej rodziny musi ciężko pracować żeby tej rodzinie stworzyć godne warunki. Musi mieć pracę (sam Pan pisze, że "gotów jest pracować i 20 godzin/dobę") a nie liczyć na rząd. Rozumie Pan? PRACA a nie zasiłek/dodatek. Jednak "polski" rząd wprowadza plan zatrudnienia milionów Ukraińców. Po co? Żeby Polakom płacić głodowe pensje i w ten sposób wypchnąć ich poza ojczyznę!
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:09
  "Po której stronie się Pan opowiada" Zawsze za Polską, więc nie mogę iść z PiS.
  Niech Pan zrozumie, PiS jest jedną z wielu partii i to, że jak diabeł ornat przyjęła barwy narodowe nie robi z niej partii polskiej. To przedstawiciel USA i Izraela na Polskę.
  Czy wszystko Pan za walkę bierze? Mam się cieszyć, że nasze wojsko salutowało pomocnikowi aptekarza? Że w zarządach spółek istotnych dla naszych interesów zasiadają PISiewicze, mierni ale wierni? Mam się cieszyć z tego, że pani magister o kiepskich kwalifikacjach kieruje tak istotną instytucją jak TK? Mam się cieszyć z zakupów z wolnej ręki? Mam się cieszyć, że Antoni M. wzorem Stalina pozbawia naszą armię doświadczonych dowódców? Że o decyzjach w sprawie zakupów sprzętu decydują lobbyści producentów, jak Berczyński? Popiera Pan to? Wykazywanie błędów, przekrętów rządzących jest działaniem pro-polskim, ukrywanie, zamiatanie pod dywan jest działaniem antypolskim, a to mi Pan proponuje ubierając to w patriotyczne słówkami, a każdą uroczystość mszą w świetle reflektorów rozpoczynają?
  Zna Pan te słowa Jezusa "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. " Człowiek wierzący zaś modli się "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego".
  PiS mi akurat nie odpowiada, bo to partia wazeliniarzy, a mnie z takimi ludźmi nie po drodze. I tym negatywnie się na tle innych partii wyróżnia. Reszta, czy to PO czy PiS to jeden pies.
 • @Robik 11:43:47
  Zrób Pan sobie ze troje dzieci i je wychowaj - wtedy porozmawiamy o tym komu i ile się należy.
  A jeśli chce mnie Pan swoją wiedzą w tej dziedzinie epatować , a wspomnianych dzieci Pan nie masz - to sugestia: siedź chłopie na dupie bo będziesz miał dzieci głupie.
 • @Zawisza Niebieski 13:11:45
  No to pokaz Pan jak zrobić te Polskę wg pańskiego ideału.
  Ciemność, ciemność - jak na razie to tylko ciemność widzę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:09
  A jeszcze tak myśląc o Pana wypowiedzi, próbującej mi wmówić, że wspieram Polskę popierając jedną z partii, z pewnością Pan wie, że w Rzymie za odbywającym triumf, zawsze stał człowiek powtarzajacy mu, pamiętaj, jesteś śmiertelny.
  Ciekawe, kto większą przysługę dawał triumfującemu? Ten człowiek, czy cały wiwatujący tłum?
  Więc skoro Pan chce stanąć w tym wiwatującym, nie widzącym złych stron tłumie, pozwoli Pan, że ja stanę w pozycji tego człowieka i będę mówił o błędach PiS. Zdaje się, na tym portalu nie mam dużej konkurencji, a ja tłumu nigdy nie lubiłem. Pycha kroczy przed upadkiem, mówili ojcowie. Może choć dla kilku osób ten upadek nie będzie tak twardy. Bo by walczyć z całą pychą polityków PiS nie czuję w sobie siły.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:09:20
  Ja też tak widzę, widzę, ciemność, tylko ciemność, PO - PiS to dwa końce ciemnego tunelu. Wybór, czy biec w stadzie lemingów PO, czy tez lemingów PiS? O tym mówiłem wypowiadając słowa, "mam przedstawiciela koncernów zachodnich na Polskę (PO), mamy przedstawiciela banków na Polskę (Nowoczesna), KOD sobie zostawmy, nie ma co zawracać sobie głowy nicością, mamy przedstawiciela USraela na Polskę. Szukamy przedstawiciela Polski na Polskę. Szukamy osobowości, jak Marszałek Piłsudski, który był agentem austriackim, którego oficer prowadzący zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, który posyłając wojska na Kijów w Bitwie Warszawskiej siedział wystraszony w kapciuszkach, ale jednak potrafił zebrać to wszystko do kupy, by budować Polskę. Przy całej mojej sympatii do demokracji wiecowej uważam, że nam Polakom potrzebna jest silna ręka, która będzie potrafiła hierarchii kościelnej pokazać, gdzie ich miejsce, czyli w służbie wiernym, rządnym koryta miejsce przy wiosłach ciągnących łódź zwaną Polska, a przedstawicielom obcych narodów na Polskę miejsce osiedlenia w kraju, któremu służą. I oby nie był to okupant, bo pod brzemieniem okupanta idealnie się łączymy.
 • @Zawisza Niebieski 17:09:46
  //Zdaje się, na tym portalu nie mam dużej konkurencji,//

  A ja???!!!!
 • @Zawisza Niebieski 17:35:52
  Cały czas masz moje poparcie duchowe. O rzeczach oczywistych nie będę z Tobą dyskutował.

  Tylko Pan Wojtas mnie trochę martwi...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:25:06
  Pan Wojtas, to mądry człowiek, ma pewną wadę, nie potrafi zrozumieć, że pewne fakty inni oceniają inaczej niż on i, że to jest dobre. Jako Polacy nie musimy się z sobą dokładnie zgadzać, wręcz byłoby to dla Polski zgubne. By działać dla Polski potrzeba burzy mózgów a nie zgodnego chóru marionetek "naczelnika".

  Stado kwiczące w biegu do koryta może nam zapewnić każda partia. Mistrzami okazał się PiS, jednym z pierwszych kroków po uzyskaniu dostępu do koryta była zmiana ustawy o kadrach, pozwalająca na obsadzanie stanowisk swoimi, miernymi ale wiernymi stanowiska wymagające kwalifikacji. Przykład? Historyk, koleś Szydło kieruje lotniskiem w Balicach.
  "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem..." pada w Poszukiwana, poszukiwany. PiS wyśmianą cechę PRL, przestępstwo za czasów poprzedniego rządu do rangi "prawa łupu" sprowadził. Mierny ale wierny: to wartość najwyższa. Mierna pani magister zarządza TK, PiS sędzia TK na międzynarodowym forum oświadcza, że on jest narzędziem "rządu", czy można się bardziej w wazelinie utaplać?

  Misiewicz i jego kolega od rozkładania leków na półce apteki na wysokich stanowiskach w wojsku, rolnik zarządzający rozwojem informatyki, lista długa PiSiewiczów a śmiech jeszcze dłuższy, tyle, że to śmiech przez łzy.
  Pytanie jak się wieś ruszy, gdy ci z nadania proboszcza im nie wypłacą dotacji :) Dopiero będzie zabawnie. Przekleństwo mówi, obyś żył w ciekawych czasach". No cóż, takie czasy mamy, ale czy warto żyć w czasach nie ciekawych? :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:07:22
  Własne dzieci mam, więc wypadałoby skomentować ostatni Pana wpis.
  Czy tylko na tyle Pana stac? Obrażanie!
  Mam ostatnie pytanie: prez. Duda zawiózł banderowcom miliard Euro.
  Czy jeśli Ukraina nie będzie w stanie ich oddać (a to jest PEWNE) to czy PiS albo osobiście prezydent Duda będą zobowiązani do oddania tych pieniędzy Polakom?
 • @Robik 01:03:03
  //czy PiS albo osobiście prezydent Duda będą zobowiązani do oddania tych pieniędzy Polakom?//

  A wierzysz w garbate Aniołki? :))))))

  PS. Panowie i Panie, proszę i to prośba osobista - nie skaczcie po Panu Wojtasie.
  On tylko chwilowo popadł w nicość PiSlamistycznej propagandy. To się zmieni, jestem pewny.

  Wierzę w Pana Wojtasa bo zawsze był i jest mi Latarnią i Przewodnikiem.
  Chwilowy spadek formy nie usprawiedliwia ataków na niego.

  Hough! Powiedziałem!
 • @Robik 01:03:03
  Tusk darował Grecji chyba 7 mld EURO.
  Też odda?

  Nie wiem czemu kieruje Pan do mnie swoje frustracje. Jestem przeciwny współpracy z Ukrainą - pisałem o tym już w 2014. Podobnie w innych kwestiach. Że Ruszkiewiczowi odbiło i próbuje ze mnie zrobić pisowca, to nie upoważnia Pana do takiej samej opcji. Stąd ostra wypowiedź.
  Jak będzie Pan samodzielny i logiczny - moje odpowiedzi też takie będą. Ale na fałszowanie moich poglądów - i tak byłem grzeczny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:09:14
  //. Że Ruszkiewiczowi odbiło i próbuje ze mnie zrobić pisowca,//

  Czyżby?

  To Pan Wojtas okazał się PiSlamistą.
  Ja do najwyższych instancji się modlę, żeby Panu Wojtasowi klapki PiSlamistycze opadły.

  Nie chcę być złośliwy ale to właśnie Pan Wojtas oskarżył mnie o sprzyjanie PO i że jestem komunistą, razem z kolegą Zawiszą.

  Niech Pan się wstydzi, Panie Wojtasie!

  Przy tej świętej niedzieli nie wchodzę w żadne utarczki.
  Możemy kontynuować jutro, ok?

  PS. Tylko nie wytrąb całego cytryńca, poczekaj na mnie :))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:09:14
  1. Pana odpowiedzi są często wprost obraźliwe ale dziękuję , że i tak się Pan powstrzymywał ("i tak byłem grzeczny").
  2. Pisze Pan, że "fałszuję Pana poglądy".
  W którym miejscu to zrobiłem? Proszę choćby o jeden przykład.
  3. Dokładnie o to mi chodzi; zarówno PO ("Tusk darował Grecji CHYBA (!) 7 mld EURO") jak i PiS (1 miliard Euro dla banderowców) to zdrajcy polskich interesów. Problem polega na tym, że teraz rządzi PiS i większa krytyka pod ich adresem.
 • @Robik 12:24:14
  //("Tusk darował Grecji CHYBA (!) 7 mld EURO") jak i PiS (1 miliard Euro dla banderowców)//

  To proste... PiS jest 6x lepszy od PO. :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:51:23
  Dokładniej mówiąc to nawet 7 razy lepszy albo lepszy o 6 mld.
  Chociaż wszystko jest względne; z punktu widzenia banderowców PiS był gorszy bo dał o 6 mld mniej niż mógł, natomiast z naszego punktu widzenia był lepszy bo był gorszy...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031