Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Dojna zmiana - „miłośnik emerytur” i "szalony drwal" w akcji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mnóstwo krytyki z ust Polaków wylewa się na Tadeusza R. zakonnika międzynarodowego zakonu redemptorystów, żądającego od PiS spłacania długu za poparcie w czasach, gdy PiS było opozycją i bohatera hekatomby lasów w Polsce. Czy słusznie?

Tadeusz R. to określenie należy mu się choćby za defraudację zbiórki pieniędzy z cegiełek na Stocznię Gdańską, ze zbiórki której stoczniowcy nie zobaczyli grosza.
 
Przypomnę również, że z klauzuli międzynarodowego zakonu redemptorystów wynika iż zakonnik tego zakonu nie powinien dążyć do wartości materialnych, a duchowych, powinien nieść naukę, a nie walczyć o emerytury i dotacje "wdzięcznej partii". Wstępując do zakonu Tadeusz R. ślubował ubóstwo...
 
Ale przejdźmy do konkretów:
Na skutek umowy między Tadeuszem R. i Jarosławem Kaczyńskim mamy sytuację w której Tadeusz R. obsadza zarówno określoną pulę posłów (B.Kempa - na „imprezie” u Tadeusza R. najpierw wita Tadeusza R. później biskupów, gdzieś tam między wierszami wymienia Andrzeja Dudę, ot tak nieważnego prezydenta RP... E.Kruk, znaną pod pseudonimem "Coś tam coś tam", Szyszko - największy szkodnik lasów Polski... i wielu innych. Jak również obsadzającego lukratywne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, jak np. Małgorzata Sandurska - Rydzykiewicz w PZU. Mając obsadzonych swych ludzi w ławach poselskich i w Spółkach Skarbu Państwa Tadeusz R. żąda, by firmy państwowe zamawiały reklamy w jego polskojęzycznych mediach. (tu znów niezbędne jest wyjaśnienie (dla niektórych): redemptoryści prowadzą działalność medialną w ok. 100 krajach na świecie, a to wystarczy by nazwać ich międzynarodowym konsorcjum multimedialnym, zaś media prowadzone w Polsce nazwać „polskojęzycznymi mediami zakonu redemptorystów). Mamy do czynienia z typową dojną zmianą. Axel Springer płacze nad utratą dochodów z reklam, Tadeusz R. wymaga, by te pieniądze dostały jego media. Dwa polskojęzyczne biznesy multimedialne domagają się ich finansowania.
 
Zwróćmy uwagę na to, że nawoływanie ludzi obsadzonych dzięki własnym wpływom, do konkretnych zachowań biznesowych przedsiębiorstwa, w którego zarządzie ich obsadzono  jest określane w prawie jako „przestępstwo nawoływania do korupcji”. Tak, Tadeusz R. dopuścił się przestępstwa korupcji – żądania korzyści materialnych za korzyści materialne od ludzi przez niego obsadzonych (wysokie apanaże za poparcie za zlecenia reklamy w polskojęzycznych mediach zakonu redemptorystów, którymi kieruje Tadeusz R.). to połączone przestępstwa nepotyzmu i korupcji.
 
Każde przedsiębiorstwo powinno samodzielnie kształtować swoją politykę reklamową, zgodnie z jego interesem a nie interesem reklamodawcy. Jeśli zarząd zamawia usługi temu przedsiębiorstwu niepotrzebne, a reklama w mediach redemptorystów nie była potrzebna (skoro dotychczas jej nie zamawiano) jest to działanie na niekorzyść spółki, którą się zarządza, co prawo wyraźnie określa przestępstwem.
 
J.F.Szyszko największy szkodnik lasów Polski
Jak się ocenia Lex-Szyszko kosztowała Polskę 3 miliony drzew. Jak określają sami leśnicy za Szyszko wycinki drzew w lasach Polski wzrosły 2.5 krotnie. Za poprzednich rządów wycinaliśmy mniej niż wynosił roczny przyrost drewna w naszych lasach. Za czasów Szyszki wycinki wzrosły 2.5 krotnie. Czyli wycinamy więcej niż w ciągu roku w naszych lasach przyrośnie. Takie działanie określa się jako gospodarkę rabunkową. Oczywiście przez podległych Szyszce „leśników” i ministerstwo Szyszki jest to uzasadniane na różne sposoby. Między innymi potrzebami naszego przemysłu meblarskiego, w którym w Europie posiadamy znaczące miejsce. Tu trzeba zadać pytanie, czy zapotrzebowanie na meble na rynku międzynarodowym nagle wzrosło 2.5 krotnie? Jak wiemy, rządy PiS rozłożyły budownictwo infrastrukturalne, tak więc zapotrzebowanie na drewno budowlane spada. Nasuwa się jakże słuszne pytanie, co leśnicy robią z tym drewnem, że potrzebna jest aż 2.5 krotne zwiększenie wycinki?
Z zasad ekonomii wiadomo, że cenę kształtuje podaż. Gwałtowny wzrost podaży (2.5 krotny) ze strony Polski musi spowodować iż nasze nadwyżki drewna musimy sprzedawać po niższych cenach. Czyj interes reprezentuje nosiciel kopert od „córki leśnika”?
Patrząc po rabunkowych działaniach tego rządu, coraz wyraźniejsze staje się pytanie. Ile lat Polacy będą musieli odbudowywać Polskę, po rządach PiS i ich „dojnej zmianie”?

Prawa autorskie: jestem autorem tekstu i zdjęcia. 
 
 
p.s. W związku z komentarzem blogera Husky, powiem o hańbie Szyszki jako "myśliwego". Hańbą dla myśliwego jest strzelanie do ptaków wypuszczanych z klatek a także do "krów na pastwisku" Bawię się bezkrwawym myślistwem, czyli polowaniem na zwierzęta z aparatem fotograficznym. 
Szyszko planuje polowania na łosie. To zwierzę, do którego nie raz z aparatem podchodziłem na kilka metrów. Upolować jelenia, zobaczyć, to jest myśliwski wyczyn, kozła sarny (jest ostrożniejszy od samic). Upolować ptaka z klatki wypuszczanego z klatki, czy też łosia, zwierzę, co nie boi się człowieka, to dno i kupa mułu. Takim jest w mojej ocenie Szyszko.
Możliwość podejścia do Łosia, wszystkie zdjęcia są moje:
 
   Łosza z młodym
 
Podejście do łosia z aparatem. Łoś nie przerwał konsumpcji, stałem od niego nie więcej jak 10 m.
 
 
Łosza z młodym w porannej mgle.
Kozioł sarny
 
  
Jeśli ten szkodnik polskiej przyrody zezwoli na odstrzał łosi, to uważam iż mam pełne prawo nazywać go "rzeźnikiem". WYgląda na to, iż po "dojnej zmianie" PiS nic co bliskie Polakowi nie zostanie.
 
 
By mówić o pięknie naszej przyrody, dla blogara Jasiek: spektakl odlotu żurawi.
Lądujące stado żurawi.
 
 
   Pamiętaj jednak drogi czytelniku, te ptaki są tam nie dla naszej przyjemności, a zbierają się do odlotów, żerują zbierając siły. Każde ich wystraszenie, to zmniejszenie szans na powrót wiosną na gody w naszym kraju.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 

KOMENTARZE

 • Niebieski @ "Oszalał z chciwości"?: Szyszko wycina 2.5 raza więcej lasów
  .
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139018,oszalal-z-chciwosci-szyszko-wycina-2-5-raza-wiecej-lasow
  .
  NIEBIESKI: // Jeśli przyjmiemy założenia, że za poprzednich rządów wycinano połowę tego co przyrastało masy drzewnej, a teraz wycinanie wzrosło 2,5 raza to mamy rabunkową gospodarkę drzewną. Gdyż wycinamy więcej niż tej masy przyrasta. //

  WICEMINISTER: ''Dzięki temu, że od dziesięcioleci wycinaliśmy połowę tego drewna, co rocznie przyrasta mamy prosty rachunek. W 1945 roku lesistość Polski wynosiła 21 proc, teraz mamy prawie 30 proc. ... Mamy 2,5 mld metrów sześciennych drewna, które rośnie w naszych polskich lasach. 2,5- krotny wzrost pomimo, że 2,5- krotnie więcej wycinamy. Wycinamy i sadzimy.''

  - KTO i GDZIE RABUJE, .... NIEBIESKI?

  Ziut Polskę Zbaw 24.06.2017 21:01:53
 • @ Niebieski
  // Z zasad ekonomii wiadomo, że cenę kształtuje podaż. Gwałtowny wzrost podaży (2.5 krotny) ze strony Polski musi spowodować iż nasze nadwyżki drewna musimy sprzedawać po niższych cenach. Czyj interes reprezentuje nosiciel kopert od „córki leśnika”? //

  - 2.5 raza wycina się więcej niż wycinało się w 1945 r. / Nie teraz tylko już od dawna.

  Minister Konieczny o atakach "Wyborczej" na resort środowiska: >> http://wpolityce.pl/gospodarka/339175-nasz-wywiad-minister-konieczny-o-atakach-wyborczej-na-resort-srodowiska-fakt-ze-zasoby-narodowe-sa-pomnazane-to-nie-powod-do-krytyki
 • @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ?
  // Jak się ocenia Lex-Szyszko kosztowała Polskę 3 miliony drzew. Jak określają sami leśnicy za Szyszko wycinki drzew w lasach Polski wzrosły 2.5 krotnie. //

  - ŹRÓDŁO, ... POKAŻ ŻRÓDŁO MANIPULANCIE :D
 • @Ziut Polskę Zbaw 22:05:18
  Ekolog


  https://pbs.twimg.com/media/DDF9lDKXoAAKpaz.jpg
 • W temacie mediów zgoda
  W temacie drzew - nie.
  Mam wrażenie, że najwięcej obrońców drzew jest wśród tych którzy nigdy żadnego drzewa nie posadzili i kawałka zarośniętej ziemi nie mają.
  Zwiększona wycinka była w dużej mierze z powodu pierwotnych ograniczeń i niepewności co do przyszłości prawnej w tym zakresie. Wszyscy korzystali z nagłej okazji. Z czasem sprawa wróciła by do normy. Dla mnie osobiście nie do przyjęcia jest sytuacja gdy muszę się prosić i do tego płacić opłaty za wycięte zarośla na własnym kawałku ziemi. Znaczy to , że w praktyce prywatna własność nie istnieje . Właścicielem jest się bowiem wtedy, gdy ma się możliwość dysponowania własnością zgodnie ze swoją wolą. W obecnej już sytuacji prawnej dostaniesz większą karę za wycięty krzew niż za zabicie człowieka na posterunku policji. Paranoja.
  To co napisałem wyżej nie dotyczy rezerwatów i innych obszarów chronionych , które powinny mieć jakieś uregulowania w sprawie wycinki drzew..
 • @Husky 22:16:16
  No cóż, Szyszko strzelał do wypuszczanych z klatki bażantów, zamierza strzelać do łosi.
 • @Zawisza Niebieski 22:18:49
  No i prawda wyszła na jaw! Miała być "niezależna" manifestacja ekologów...
  ... a wyszła kolejna polityczna hucpa. Dzisiejszy protest przeciwko pracom, które mają uchronić Puszczę Białowieską przed dewastacją, miał być wydarzenie apolitycznym. Jednak wyszło jak zwykle. Na miejscu można było odszukać członków KOD-u, Obywateli RP, pojawili się posłowie PO - Michał Szczerba i Borys Budka, a także celebryty, kiedyś muzyk - Zbigniew Hołdys.
  Nie udało się z KOD-em, nie udało z Czarnym Protestem, nie udało ze studentami, teraz czas na "ekologów"... Ot, nowa taktyka opozycji totalnej.
  A w sondażach za tydzień PIS już nie 41% a 45 %

  I tak trzymać

  A na koniec jedno pytanie
  czy Komorowski ustrzelil kiedys bazanta ?
  Pokazac ci
 • @Zawisza Niebieski 22:18:49
  http://static.blastingnews.com/media/photogallery/2015/4/22/main/bronislaw-komorowski-na-polowaniu_311493.jpg
 • @zadziwiony 22:18:18
  // Zwiększona wycinka była w dużej mierze z powodu pierwotnych ograniczeń i niepewności co do przyszłości prawnej w tym zakresie. Wszyscy korzystali z nagłej okazji. Z czasem sprawa wróciła by do normy. Dla mnie osobiście nie do przyjęcia jest sytuacja gdy muszę się prosić i do tego płacić opłaty za wycięte zarośla na własnym kawałku ziemi. Znaczy to , że w praktyce prywatna własność nie istnieje . //

  - 25 lat temu wykarczowałem swoją działkę / Miał stanąć na niej dom.

  Zmieniłem zdanie, kupiłem inną działkę, ... a ta pierwsza jest znów do karczowania. Ktoś zna telefon do Szyszki? - MAM DLA NIEGO ROBOTĘ :D
 • Po klęsce strategii "ulica i zagranica" kolejny atak na obóz zmian przeprowadzą ludzie lewicy zakotwiczeni w Kościele
  ... tutaj mówią o takich zatroskanych pseudo "rycerzach" jak Zawisza Niebieski
  >> http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/345738-po-klesce-strategii-ulica-i-zagranica-kolejny-atak-na-oboz-zmian-przeprowadza-ludzie-lewicy-zakotwiczeni-w-kosciele
 • @zadziwiony 22:18:18
  Ja drzewo posadziłem dom pobudowałem i oglądałem co się działo w sąsiedztwie, ile drzew wycięto, to była hekatomba. Też nie rozumiem gdy nie można wyciąć drzewa kilkadziesiąt metrów od własnego domu, krzaki i drzewa owocowe zawsze można było wycinać, ale dalej...
  Z prawem do wycinki zawsze był problem. Z jednej strony rygorystyczne prawo powodowało, że ludzie nie chcieli się dać złapać i wycinali każdą samosiejkę, zanim stała się drzewem chronionym. Z drugiej strony wycinka zdrowych drzew w terenie, bo to moja własność też nie jest właściwa.
 • @Zawisza Niebieski 22:55:37
  // Z drugiej strony wycinka zdrowych drzew w terenie, bo to moja własność też nie jest właściwa. //

  - BO?
 • autor, witaj
  Zara zaczno szczelać do wiewiórek i jeży a jak zechco to i do pawi w Łazienkach i kto jem kurna co zrobi?
 • @Husky 22:25:25
  Husky, nie masz pojęcia o myślistwie. Widzisz, kocham naszą przyrodę, wałęsam się po lasach spotykam różnych ludzi. Rozmawiam z ekologami, obserwatorami ptaków, szanuję ich zasady, zero zdjęć ptasich jajek, pisklaki, tylko jeśli gniazdo jest w miejscu przebywania ludzi. Mam zdjęcia piskląt jaskółek, z gniazda nad wejściem do sklepu. Mam zdjęcia piskląt kopciuszka z gniazda w warsztacie. Sam nigdy nie zabiłem zwierzęcia, w tym ryby.
  Ale rozmawiam też z myśliwymi, wędkarzami. Tu trzeba rozróżniać między rzeźnikiem, jakim jest Szydło, co strzela do wystawionego mu zwierzaka a myśliwym, co podejmuje grę ze zwierzęciem, podejście, strzał, trafienie czy też nie. Sam idąc na moje polowanie to samo czuję. pożądanie zdobyczy, ta adrenalina, trafię czy też ucieknie, smak sukcesu, gdy na ekraniku aparatu jest obiekt, albo smak porażki, gdy na zdjęciu widać ogon ptaka, co uciekł. Tyle, że moją zdobyczą są zdjęcia i wieczorna satysfakcja gdy te zdjęcia oglądam.
  Podobnież jesteś w Anglii, znasz tamtejsze zasady wędkowania. Złapać, zrobić zdjęcie, puścić. Z pewnością haczyk, wiele bólu rybie zada.
  Widzisz, myśliwy, nawet taki jak ja, dba o obiekt swoich polowań. Co roku dokarmiam ptaki, mam koło domu karmiki, bo wiem, że jeśli będą miały jadło, to będą koło mego domu i pozwolą się "upolować".
  Do mnie zwierzę przychodzi z własnej woli, nie jest przynoszone w klatce i wystawiane na niechybną śmierć, ku uciesze "pseudomyśliwego". Takim "myśliwym" gardzi każdy miłośnik przyrody. Czy to obserwator przez lornetkę, czy też fotografujący, czy też czatujący na ambonie myśliwskiej całą noc. Prawdziwemu myśliwemu nie chodzi o to by zabić, a o tę adrenalinę, gdy polujesz, podchodzisz, wyczekujesz. Ja w swych łowach mam wszystko o co chodzi prawdziwemu myśliwemu, a mięsko? Trwfienie odpowiedniego kadru = zabójczemu strzałowi. No cóż, mięsko w sklepie kupię, gdy przed południem wyłaniam się ze swych bagien. I mogę mieć rybkę, albo mięsko ssaka. Liczy się upolowanie, wysiłek w to włożony, ten łut szczęścia, nie pełny żołądek.
 • @Ziut Polskę Zbaw 22:59:40
  Tak zastanawiałem się, jak ci na to pytanie odpowiedzieć. Odpowiem ci nieznaną anegdotą o Karolu Olgierdzie Borchardt, "Znaczy Kapitan", "Szaman Morski". Miał posiadłość na Suwalszczyźnie. Nigdy na niej nie wycinał drzew, jeśli nie wymagały tego spawy uprawy, jeśli potrzebował drewna, kupował je. Drzewo wycinasz, gdy jest taka potrzeba, nie dlatego, że Szyszko spełniając prośby "mocodawców" pozwolił wszystkim Polakom ciąć, co tylko chcą.
  Wcześniej był już taki, nazywał się Glapiński. Dzięki jego ustawom Kaczyńscy uwłaszczyli się na budynkach RSW Prasa Książka Ruch, przy ul. Srebrnej, deweloperzy uzyskali atrakcyjne grunty w miastach. Mamy tu do czynienia z działaniem na korzyść pewnego lobby (deweloperów), oczyścili sobie działki, zaś dla uzyskania poparcia społecznego, rzucono też ochłapy dla plebsu. I naród głupi się cieszy.

  Masz rację, Biblia mówi, czyń ziemię sobie poddaną. Ale czyżby nie wspominała, rób to z rozumem?
 • @Zawisza Niebieski 23:27:00
  //Tu trzeba rozróżniać między rzeźnikiem,
  jakim jest Szydło,

  co strzela do wystawionego mu zwierzaka a myśliwym, co podejmuje grę ze zwierzęciem,//

  Wiesz co
  w tej zwierzęcej ,dzikiej nienawiści do PIS-,Szydło czy Kaczynskiego to ci się juz wszystko pier...li
  Może skończmy lepiej ten temat
  Dobranoc

  to ile tych biednych ptaszków ustrzeliła Szydło
  tak pi razy drzwi
 • @Husky 23:45:48
  "w tej zwierzęcej ,dzikiej nienawiści do PO i Komorowskiego" twojego myślenia trudno się doszukać. Komorowski, to historia, może nawet śmietnik historii. Zaś PiSiewicze to rzeczywistość, co nasz niszczy. Zamykasz oczy uszy i wszystkie receptory swego ciała by tylko nie dotarło do ciebie, że ci ludzie niszczą Polskę, niszczą naszą przyrodę, zostawiają nam tylko dług i piasek pustyni.
  Spróbuj ruszyć mózgiem, naprawdę nie boli. A dowody przedstawiam, czarno na białym. Bolesne dla ciebie dowody, bo prawdziwe.

  Pytasz, ile tych biednych ptaszków ustrzelił Szyszko? Nie wiem, może tyle ile widać przed Komorowskim. Komorowski dla ciebie jest be.., Szyszko cacy, no cóż, klapki na oczach uszach i ...
 • @roux 23:13:52
  No cóż, też mięsko. A, że przepisów na potrawy brak? Polak wymyśli. :)
 • @roux 23:13:52
  // Zara zaczno szczelać do wiewiórek i jeży a jak zechco to i do pawi w Łazienkach i kto jem kurna co zrobi? //

  - ANO NIC, BO JAK BY NAWET CHCIELI TO, .... DO WIEWIÓREK, JEŻY i PAWI NIKT STRZELAŁ NIE BĘDZIE

  ... chyba że ROUX z NIEBIESKIM, wtedy tak.
 • @Zawisza Niebieski 23:44:11
  // Z drugiej strony wycinka zdrowych drzew w terenie, bo to moja własność też nie jest właściwa. //

  - BO?

  // Masz rację, Biblia mówi, czyń ziemię sobie poddaną. Ale czyżby nie wspominała, rób to z rozumem? //

  - NIE WIEM PO CO TEN ZNAK ZAPYTANIA,

  ... CZYŻBYŚ UWAŻAŁ, ŻE CHŁOP CO OD WIEKÓW NA ZIEMI SIEDZI CIĄŁ BĘDZIE GAŁĄŹ NA KTÓREJ SIEDZI?
 • @Zawisza Niebieski 00:05:38
  //Pytasz, ile tych biednych ptaszków ustrzelił Szyszko? //

  Z kogo ty chcesz zrobić wariata, bo jeśli tak to robisz jak tu widać tylko z siebie.
  Kiedy ja pytałem o ilość zabitych ptaszków przez Szyszko.
  Kiedy.

  Pytałem m się ciebie ile tych ptaszków zabiła .....SZYDŁO
  //to ile tych biednych ptaszków ustrzeliła Szydło
  tak pi razy drzwi//

  http://zawisza.neon24.pl/post/139031,dojna-zmiana-milosnik-emerytur-i-szalony-drwal-w-akcji#comment_1393112

  Czy ty czytasz co się do ciebie pisze ???
  Czy te twoje kłamstwa i manipulacje to taka wrodzoną wada ?
  masz jaki taki CHONOR by odpowiedziec na te pytania
 • Mam newsa dla Zawiszy i pozostalych lemingów
  https://pbs.twimg.com/media/DDEH78QXsAEdvX_.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  Jestem za odstrzeliwaniem Zawiszów niebieskich; to nienaturalne twory, nie występujące naturalnie w przyrodzie. Takie twory należy tępić.
  Hough
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:47:11
  "nikt nie ma prawa jem zabronić poruchać korbkie"
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:52:03
  Trochę głupio, człowiekowi, wydawałoby się doświadczonemu życiowo, że dało się tak nabrać bandzie oszustów. Piękne słówka o patriotyzmie, piękne słówka o katolicyzmie, a wszystko po co? Tylko po to, by się do koryta dorwać. Dziś już nie owijają w bawełnę, pełną rurą. Osadziliśmy was PiSisewicze na stołkach, teraz chcemy za to kasę, grubą kasę. Tadeusz R. bez ogródek. Jest dojna zmiana, a ja z tej dojnej zmiany dostaję co kot napłakał. Ziemia po obniżonej cenie, ustawiane konkursy, zamawiane bzdurne usługi przez ministerstwa, chcemy jeszcze reklam. Ciekawe co zakłady zbrojeniowe mogą reklamować? Kropidła bojowe?

  Chciałoby się schować pod stół, założyć końskie okulary, zamieść wszystko pod dywan. A czy ja choć słowo nieprawdy powiedziałem?
 • @Zawisza Niebieski 09:48:02
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2010835795817105.png
 • @Zawisza Niebieski 09:48:02
  //A czy ja choć słowo nieprawdy powiedziałem?//

  ależ skąd - never


  // Tu trzeba rozróżniać między rzeźnikiem, jakim jest Szydło, co strzela do wystawionego mu zwierzaka //

  http://zawisza.neon24.pl/post/139031,dojna-zmiana-milosnik-emerytur-i-szalony-drwal-w-akcji#comment_1393111
 • @Husky 06:45:21
  Czy ten tekst, dyskusja mówi o Szydło, Komorowskim, Kaczyńskim? Ja piszę o szalonym drwalu Szyszko, o miłośniku babcinych emerytur a ty mi z trofeami myśliwskimi Komorowskiego wyjeżdżasz? Komorowski to już historia. To już emeryt. Czasami gdzieś się odezwie, tylko czy ktoś go słucha?

  Czy Szydło należy do jakiegoś klubu łowieckiego? Jako chłopka może tam i kilka kur, gęsi i innego drobiu życia pozbawiła, ale z pewnością nie za pomocą strzelby.

  Widząc twoją rozpacz, że prawda tak okrutnie wychodzi, frustrację że twoi ulubieńcy przy korycie bez ogródek zachowują się jak trzoda chlewna, gdy gospodarz jadło rzuci, teraz my, dawać forsę, jeszcze mi się zakłady państwowe nie opłaciły, pomyślałem, żeś klawisze w rozpaczy pomylił.
 • @Zawisza Niebieski 09:48:02
  I jeszcze ten zniszczony przez PIS nielegalny budżet
 • @Zawisza Niebieski 09:58:26
  http://zawisza.neon24.pl/post/139031,dojna-zmiana-milosnik-emerytur-i-szalony-drwal-w-akcji#comment_1393111
 • @Husky 09:57:05
  Przepraszam moja pomyłka, miało być Szyszko. Przyznaję się do błędu.
 • @rabszak 09:54:44
  Raczej całe lasy takich drzew jak na rysunku, w tym nasze puszcze, rezerwaty przyrody, ostoje zwierzyny. Ze zwierzyną sprawę się rozwiąże, uzna się, że jest jej za dużo jak na nasze lasy i wystrzela.
 • @Husky 07:23:36
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2010835572483794.png
 • @Zawisza Niebieski 10:27:36
  Strzela do zwierząt!
  Potworne hobby męża Szydło

  Edward Szydło, małżonek wiceprezes PiS, Beaty strzela do zwierząt! Ale zabijanie nie jest jego jedyną pasją.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/potworne-hobby-meza-szydlo/tseqlfy
 • @rabszak 10:48:33
  http://www.braclowiecka.pl/cache/2x2/800x400/45ee4e67cc54827a2b3a5982f127c2f0_Zeiss_Fieldshooting_rozstrzygniecie_jpg.jpg
 • @rabszak 10:48:33
  No cóż, o tym nie wiedziałem. Ja nie potępiam myślistwa, wędkarstwa, jako takiego, choć nigdy nie polowałem, nigdy nie złowiłem ryby, znam wędkarzy, znam myśliwych.

  Za to jestem przeciw bezmyślnym zabójcom, strzelaniu do ptaków wypuszczanych z klatek, strzelaniu do zwierząt, do których można podejść na kilka kroków.
 • @Ziut Polskę Zbaw 22:05:18
  //- ŹRÓDŁO, ... POKAŻ ŻRÓDŁO MANIPULANCIE :D//
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/552861,lex-szyszko-drzewa-wycinka-bilans-zmiany-prawo.html

  a teraz pod stół i szczekać, za słowo "manipulancie". Tylko w PiS można bezkarnie obrażać, bo tam, o czymś takim jak honor nikt nie słyszał.
 • @Zawisza Niebieski 10:27:36
  O tym wiedziałeś już wczoraj, ale przyznanie się do błędów i manipulacji zdarza ci się raz na rok.
  Zazwyczaj zmieniasz natychmiast temat i udajesz ....
  Pzdr.

  a teraz pod stół i ........
 • @Husky 11:44:56
  Zazwyczaj, czyli kiedy?
 • @Zawisza Niebieski 11:48:45
  Zawsze
 • @Husky 11:53:35
  Ech, Husky, Husky, jaki z ciebie pocieszny człowiek, napisałeś "zawsze", czyli wystarczy, że pokażę jeden przykład, że nie mówisz prawdy i mogę zadać kłam twemu twierdzeniu. Więc masz przykład w tym tekście. :)
 • @Husky 22:25:25
  "Jednak wyszło jak zwykle. Na miejscu można było odszukać członków KOD-u"

  A gdzie są PiSowcy co bronią polskiej puszczy? Patriots my ass.

  "Lewacy"? Kim oni sa? Ci co stoją na drodze tych co chcą wycinać lasy i nabijać sobie kasę. "Lewakiem" jest ten co przeszkadza "wolnemu" rynkowi i nowej buraczanej szlachcie, Szyszkom i Sakiewiczom.
 • @Ziut Polskę Zbaw 00:49:37
  "Masz rację, Biblia mówi, czyń ziemię sobie poddaną. Ale czyżby nie wspominała, rób to z rozumem?"

  Poddaną nie znaczy wyniszczoną i wyciętą ale poddaną opiece.
 • @Zawisza Niebieski
  Deficyty budżetowe po maju: 2013 - 30,9 mld zł, 2014 - 22,5 mld zł, 2015 - 19,6 mld zł, 2017 - 0,2 mld zł (!). Wystarczy nie kraść!!! Tak niskiego deficytu budżetowego nasze państwo nie notowało jeszcze nigdy w historii! Ministerstwo Finansów właśnie ogłosiło, że w okresie od stycznia do maja deficyt wyniósł zaledwie 0,2 mld zł, tj. 0,3 proc. całorocznego planu. Wszystko dzięki fenomenalnym rezultatom walki służb z mafią wyłudzającą VAT (wpływy z tytułu tego podatku są o 30 proc. wyższe niż rok temu) oraz wysokim przychodom z tytułu podatku CIT (mimo obniżki stawki wpływy wzrosły o 14,3 proc. r/r). I to jest prawdziwie DOBRA ZMIANA! Deficyt budżetowy to sytuacja, w której rząd wydaje więcej pieniędzy niż posiada, a różnice "zasypuje" zaciągając nowe pożyczki. Innymi słowy - jego istnienie jest główną przyczyną powstawania nowego długu. Obecna opozycja jeszcze przez wiele miesięcy po dojściu do władzy przez PiS straszyła Polaków, że program 500+ zniszczy finanse publiczne naszego kraju. Przedstawiciele partii Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru, do spółki ze sponsorowanymi przez George'a Sorosa dziennikarzami, wieszczyli gigantyczny wzrost deficytu, który miałby się przyczynić do katastrofy finansów publicznych naszego kraju. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Zgodnie z najnowszym odczytem Ministerstwa Finansów - deficyt budżetowy po maju wyniósł zaledwie 0,2 mld zł, czyli 0,3 proc. planu na cały 2017 r.! Tak dobrego odczytu po maju w zakresie deficytu nie było jeszcze nigdy w historii. Poniżej prezentuje dane za okres styczeń-maj z dziesięciu ostatnich lat:

  Rok 2017 - deficyt: 0,2 mld zł
  Rok 2016 - deficyt: 13,5 mld zł
  Rok 2015 - deficyt: 19,6 mld zł
  Rok 2014 - deficyt: 22,5 mld zł
  Rok 2013 - deficyt: 30,9 mld zł
  Rok 2012 - deficyt: 27,0 mld zł
  Rok 2011 - deficyt: 23,7 mld zł
  Rok 2010 - deficyt: 32,0 mld zł
  Rok 2009 - deficyt: 16,3 mld zł
  Rok 2008 - deficyt: 1,9 mld zł

  Jaki jest główny powód tak drastycznego spadku deficytu budżetowego? Odpowiedź jest prosta - WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Rządowi PiS można zarzucić różne rzeczy, ale jedno z pewnością trzeba mu oddać - walka z mafią wyłudzającą (kradnącą) zwroty VAT w końcu przynosi realne efekty. Wpływy z tytułu tego podatku we wspomnianym okresie wzrosły bowiem aż o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016! Pozostaje mieć nadzieję, że tren utrzyma się do końca roku i po grudniu Minister Finansów będzie mógł się pochwalić jeśli nie całkowitym brakiem, to przynajmniej najmniejszym całorocznym deficytem budżetowym w historii III RP.

  Źródło: MF: Deficyt budżetu to 0,2 mld zł po maju, tj. 0,3% planu wg wstępnych danych (Stooq.pl)
  Źródło: MF: Dochody podatkowe wzrosły o 18,8% r/r w I-V, z VAT - o 30% r/r (Stooq.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  Kosmiczna agencja wymyślona przez PO generowała kosmiczne nieprawidłowości. Właśnie potwierdził to NIK. Miliony na pensje, wypłacenie nadgodzin, ekwiwalentów, koszty podróży czy honoraria dla ekspertów za samą tylko gotowość do doradzania. Wymyślona w 2014 roku Polska Agencja Kosmiczna miała wspierać polski przemysł kosmiczny, łącząc światy biznesu i nauki. Jednak z wystąpienia pokontrolnego NIK, do którego dotarło Radio ZET, wynika, że publiczna kasa szła przede wszystkim na wypłaty, a sama agencja stała się elementem biurokratyczno-stołkowej krainy. Z 17 ustawowo przypisanych dla agencji zadań, ta miała się rozliczyć tylko z jednego. Jednym z głównych zadań powołanej w 2014 roku Polskiej Agencji Kosmicznej miało być "koordynowanie działań" innych instytucji w zakresie badania przestrzeni kosmicznej oraz "usprawnianie dzielenia się wiedzą" dla celów przemysłowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa. Już od samego początku istniały jednak poważne wątpliwości, czy agencja ta będzie w stanie efektywnie wywiązywać się ze swoich zadań, czy też szybko stanie się kolejnym elementem biurokratyczno-stołkowej krainy. Wystąpienie pokontrolne NIK, do którego dotarło Radio ZET, zdaje się potwierdzać wspomniane wątpliwości. Polska Agencja Kosmiczna przeznaczyła 10 mln zł z publicznych pieniędzy, m.in. na bilety lotnicze, pensje dla pracowników i wynagrodzenia dla konsultantów, którzy czasem pobierali je w zamian za samą tylko gotowość do doradzania. To co mogło zaniepokoić, to fakt iż nie ma żadnych sprawozdań z działalności ekspertów. Jakby tego było mało - z 17 ustawowo przypisanych dla agencji zadań, ta miała się rozliczyć tylko z jednego. Mając na uwadze powyższe zasadnym jest zadanie pytania o sens istnienia takiej agencji. Czy jest szansa na to, że zacznie ona spełniać zadania przypisane ustawą?

  Źródło: NIK nie zostawia suchej nitki na Polskiej Agencji Kosmicznej (RadioZet.pl)
  Źródło: Odlotowe wydatki Polskiej Agencji Kosmicznej. Miażdżący raport NIK (Money.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/PO-tusk_PlatformaRP_cc-by-sa-2,0-550.jpg
  "Afera policka" to też symbol "lipy". Ośmiu lat nieprzerwanej "lipy" rządów PO-PSL! CBA zatrzymała wczoraj 10 osób, w tym dwóch działaczy PO, którzy mieli doprowadzić do gigantycznych strat Zakłady Chemiczne Police należące do państwowej Grupy Azoty. Inwestycja w afrykańską kopalnie okazała się być - używając słów Michała Tuska - jedną wielka "lipą". Dodajmy - bardzo kosztową "lipą". Zdaniem śledczych zatrzymane osoby miały się przyczynić do straty rzędu 30 mln zł. Czy do afery taśmowej, hazardowej, stadionowej, autostradowej, stoczniowej będziemy mogli niebawem dopisać kolejną - tym razem "aferę policką"? W kontekście wczorajszych zatrzymań przez CBA, tweet Macieja G. - byłego kierownika Biura Spedycji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. oraz przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Powiecie Polickim i członka Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego PO - który także usłyszał zarzuty, wydaje się być tweetem niemal proroczym:
  http://niewygodne.info.pl/gify7/tweet-MaciejG.jpg
  Jeśli zarzuty w "aferze polickiej" się potwierdzą, to będziemy mieli kolejny symbol-lipę ośmiolecia rządów PO-PSL. Cztery z dziesięciu zatrzymanych wczoraj osób usłyszało zarzuty wyrządzenia spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o umowy dotyczące inwestycji prowadzonych w afrykańskim Senegalu. Zatrzymani zawarli te umowy i na ich podstawie dokonali wypłaty środków finansowych mając jednak świadomość, że usługi będące przedmiotem tych umów nie zostały faktycznie wykonane. Wspomniany powyżej Maciej G. również usłyszał zarzut wyrządzenia spółce szkody majątkowej wielkich rozmiarów w związku z podpisaniem umów na wykonywanie usług spedycyjnych bez przeprowadzenia postępowania ofertowego i wbrew wewnętrznym regulacjom spółki. W umowach tych przyjęto stawki spedycji, które odbiegały od stawek rynkowych.

  Źródło: „Afera policka”. CBA zatrzymało 10 osób, w tym dwóch działaczy PO (TVP.info)
  Źródło: Zarzuty za wyrządzenie Zakładom Chemicznym Police S.A. szkody w wysokości 30 milionów złotych (Police24.pl)
  Źródło: John Bingham (Twitter.com)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/pieniadze-dollary-rulony_NikolayF_Pixabay-cc0-550.jpg
  Dług Polski zaczął ostro hamować. Rok 2017 może przynieść najlepszy wynik od dekady! Ministerstwo Finansów opublikowało zaskakujące informacje na temat polskiego długu. Wynika z nich, że w okresie styczeń - kwiecień br. zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło zaledwie o 1,5 proc. względem końca roku 2016. Piszę "zaledwie", bowiem w analogicznym okresie rok temu zadłużenie przyrastało o 5,7 proc. względem końca roku 2015. Najlepsze bieżące odczyty długu od kilku lat w powiązaniu z rekordowo niskim deficytem oraz dobrymi wynikami walki z mafią wyłudzającą zwroty VAT powodują, że w całym 2017 roku przyrost długu Skarbu Państwa może być najniższy od dekady. Zgodnie z najnowszymi statystykami opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów - zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2017 r. wyniosło dokładnie 942.547,6 mln zł. W samym kwietniu odnotowano stosunkowo niewielki wzrost salda zadłużenia (o 0,1 proc. m/m, co oznacza nominalny wzrost o +1,1 mld zł), natomiast w okresie od stycznia do końca kwietnia dług Polski wzrósł o 1,5 proc. wobec stanu z końca 2016 roku (tj. o +13,9 mld zł). Okazuje się, że to najlepsze odczyty dotyczące długu za pierwsze cztery miesiące trwającego roku od co najmniej kilku lat. W powiązaniu z rekordowo niskim deficytem budżetowym oraz dobrymi efektami walki z mafią wyłudzającą zwroty podatku VAT (której działalność, jak do tej pory, miała największy wpływ na budżet naszego kraju) może się okazać, że cały rok 2017 zakończy się rekordowo niskim przyrostem polskiego zadłużenia. Oby tak było, bo rok 2016 był pod tym względem naprawdę fatalny (zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 94,1 mld zł, co oznaczało przyrost 11,3 proc. względem końca roku 2015). Najnowsze dane dają jednak nadzieję na trwałe wyhamowanie tempa przyrostu długu naszego kraju. Ważne, aby było ono co najmniej niższe od rocznego tempa wzrostu PKB. Przyrost długu na poziomie 1,5 proc. wobec stanu z końca roku poprzedniego po upływie 1/3 roku obecnego jest pod tym względem bardzo dobrym rezultatem.

  Źródło: Zadłużenie Skarbu Państwa (Mf.gov.pl)
 • @Zawisza Niebieski 11:48:45
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/dystrybutor-paliwa2_Skitterphoto_Pixabay-550.jpg

  Komorowski twierdził, że za PO był "złoty okres". Z pewnością, ale dla mafii wyłudzającej VAT na paliwach. Bronisław Komorowski w trakcie swojej ostatniej kampanii wyborczej stwierdził, że w Polsce trwa "złoty okres". Nie wiemy co dokładnie miał na myśli były prezydent, wiemy natomiast, że jeszcze 2-3 lata temu swój "złoty okres" przeżywały grupy przestępcze wyłudzające VAT na paliwie. Szef związku zawodowego "Celnicy PL" powiedział wprost, że za PO-PSL "nie można było ruszać paliw". W efekcie miliardy złotych zamiast do budżetu państwa, trafiały do kieszeni kryminalistów. Taki był to "złoty okres". W materiale "Wiadomości" TVP poświęconym szarej strefie w handlu paliwami znalazła się szokującą wypowiedź Sławomira Siwego, szefa Związku Zawodowego "Celnicy PL". Siwy opowiedział, jak w praktyce wyglądała "walka" z mafią vatowską za rządów PO-PSL: – "Nam nie wolno było ruszać paliw. Alarmowaliśmy już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT-u. (...) Potężne ilości funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa zostało przekierowanych do finansowych organów podatkowych m.in. do izb i urzędów celnych. Zaczęli na styku biznesu i administracji rozwijać różne dziwne interesy". Rozpoczęcie twardej walki z tą patologią już po pierwszym roku przyniosło rewelacyjne efekty. Wprowadzenie tzw. pakietu paliwowego (tj. nowelizacji prawa eliminującej szereg luk w przepisach VAT, akcyzowych i koncesyjnych) spowodowało, że mafia paliwowa zaczęła tracić miliardy złotych zysku, co automatycznie przełożyło się na wyniki finansowe państwowego LOTOS-u i ORLEN-u. Legalna sprzedaż oleju napędowego (ON) w I kwartale 2017 r. wzrosła w Polsce o 42 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Zyski państwowego LOTOS-u wzrosły o 300 proc., a ORLEN-u o 630 proc.! Powyższe dane obrazują dobitnie, jak wyglądał "złoty okres" dla kryminalistów z mafii paliwowej, którzy w latach rządów PO-PSL wyłudzali od państwa miliardy złotych...

  Źródło: Wojna z mafią wyłudzającą VAT (TVP.pl)
  Źródło: PiS walczy z mafią vatowską. "Za poprzedniej władzy nie wolno nam było tego ruszać" (DoRzeczy.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/miejsca/farma-wiatrowa-szaro_footloosiety_F_CC-by-2,0-550.jpg

  Farmy wiatrowe w Polsce w 2016 roku odnotowały 3 mld zł strat! Najpierw jednak ktoś potężnie zarobił na ich postawieniu! Energetyczny biznes wiatrowy w Polsce w ogóle się nie kręci. Po pierwsze: drastycznie spadły ceny "zielonych certyfikatów" (czytaj: dopłat), dzięki którym produkcja "zielonej" energii może być w ogóle opłacalna. Po drugie: okazało się, że w Polsce nie ma na tyle silnych wiatrów, aby moce wytwórcze były w pełni wykorzystywane. Efekt? Tylko w ubiegłym roku farmy wiatrowe wygenerowały aż 3 mld zł strat! Ci, którzy na nich mieli zarobić (firmy dostarczające technologie), już dawno to zrobili. Reszta musi się teraz "bujać" z problemem. Zgodnie z informacjami Agencji Rynku Energii, które opublikował portal WysokieNapiecie.pl, w 2016 roku 70 proc. farm wiatrowych w Polsce wygenerowała straty. Saldo działalności energetycznej wszystkich farm wiatrowych w Polsce było ujemne i wyniosło zawrotną kwotę niemal -3 mld zł brutto. Fatalne wyniki to przede wszystkim efekt spadających cen zielonych certyfikatów, czyli dopłat do produkcji "zielonej" energii. Jeszcze kilka lat temu właściciele farm wiatrowych otrzymywali nawet po 280 zł dopłaty za wyprodukowanie 1 MWh. Dzisiaj dopłaty za wyprodukowanie 1 MWh wynoszą zaledwie 23-28 zł za 1 MWh. 3 miliardy złotych strat farm wiatrowych w Polsce to może być dopiero początek jeszcze poważniejszych kłopotów. Eksperci oceniają, że właściciele wielu farm wiatrowych mogą mieć problemy z terminową obsługą zadłużenia. Nie wykluczone, że dojdzie do pierwszych upadłości. Wygląda na to, że po złotym interesie związanym z farmami wiatrowymi w Polsce nie ma już śladu. Ci, którzy na nich mieli zarobić (producenci turbin + dostarczyciele technologii), już dawno to zrobili. Reszta musi się teraz "bujać" z problemem.

  Źródło: 70% farm wiatrowych przyniosło straty (WysokieNapiecie.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/ludzie/tusk-schetyna-arlukowicz_PlatformaRP_CC-by-SA-2,0-550.jpg

  Wartość spółek Skarbu Państwa, z których usunięto ludzi PO, wzrosła o 36 miliardów zł!!!! Państwowy Tauron właśnie odnotował najwyższy zysk kwartalny w historii (za I kw.'17). Drugi najlepszy wynik kwartalny w historii odnotowały: Orlen, PGNiG oraz JSW. Dobre wyniki pokazały również PZU, PKO BP, Lotos, PGE, Energa, Enea czy KGHM. Efekt? Wartość giełdowa 20 największych spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, z których po wyborach 2015 roku pousuwano ludzi z nominacji PO/PSL, wzrosła o 36 miliardów złotych! Portal Money.pl pokusił się o ciekawą analizę spółek giełdowych, gdzie państwo ma kontrolę. Zrobił to pod kątem sprawdzenia, jak radzili sobie menadżerowie z nadania PiS i czy usunięcie zdecydowanej większości kadry kierowniczej z nadania PO/PSL wyszło państwowym spółkom na dobre. Autorzy tekstu wprost przypominają o strachu, jaki pojawił się na giełdzie, kiedy zaczęła się "hurtowa wymiana prezesów wielkich państwowych koncernów". - "Zamiast ludzi PO, PiS wstawiało "swoich". Ludzie znikąd, którym wytykać można było brak wystarczającego doświadczenia do kierowania tak dużymi organizmami gospodarczymi" - czytamy w tekście. Okazuje się, że wspomniane lęki były bezzasadne. Utworzony przez Money.pl indeks giełdowy WIG-PiS (w skład którego weszło 20 największych giełdowych spółek Skarbu Państwa) w ciągu ostatniego roku wzrósł o +45,8 proc. To efekt bardzo dobrych wyników finansowych osiąganych przez niemal wszystkie spółki Skarbu Państwa. Licząc od wyborów parlamentarnych z 2015 roku wartość giełdowa wspomnianych firm wzrosła z 232 mld zł do 268 mld zł. To oznacza skok o 36 mld zł.

  Źródło: WIG PiS najlepszą inwestycją. Spółki państwowe od wyborów biją rekordy (Money.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/gify7/marsz-wolnosci-halicki_PlatformaRP_F_CCbySA2,0-550.jpg

  Politycy PO wzięli kasę od podatników za udział w partyjnym "Marszu Wolności"! Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że platformiani działacze będący urzędnikami wykorzystywali publiczne pieniądze na dojazd i pobyt w Warszawie w celu uczestnictwa w partyjnym "Marszu Wolności". Po informacjach o tym, jak 30 autokarów zostało wynajętych przez "władze samorządowe" teraz okazało się, że urzędnikom będącym członkami PO wypłacano diety za udział we wspomnianym marszu! Wygląda na to, że każda okazja do wyciągnięcia publicznej kasy jest dobra...Jak informuje lokalne TwojeRadio.fm - trzem działaczom Platformy Obywatelskiej i jednemu bezpartyjnemu urzędnikowi zatrudnionym w starostwie w Goleniowie, wypłacono diety za udział w zorganizowanym 6 maja w Warszawie przez PO "Marszu Wolności". Kwoty nie są duże - chodzi o 30 zł / os. Kontrowersje budzi jednak sam fakt, że władze samorządowe w ogóle zdecydowały się pokryć ze środków publicznych część kosztów udziału wspomnianych urzędników w imprezie, która miała czysto polityczny (partyjny) charakter i odbyła się w sobotę. Pisałem o tym przy okazji "30 autokarów" sponsorowanych przez władze samorządowe, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Wyobraźmy sobie wzburzenie środowiska "Wyborczej" i żółte paski na TVN-ie, gdyby okazało się, że na miesięcznice smoleńską czy inną PiS-owską imprezę, samorządy rządzone przez partię Kaczyńskiego (1) wystawiają dla swoich działaczy autobusy, które dowożą ich do Warszawy, a następnie (2) wypłacają im z środków publicznych diety na pokrycie kosztów pobytu w Warszawie. Przecież taki temat byłby wałkowany co najmniej przez tydzień!

  Źródło: Urzędnikom wypłacono diety za udział w Marszu Wolności (TwojeRadio.fm)
 • @Zawisza Niebieski
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/policja-akcja_CBSP-Policja-550.jpg

  Ukradli Polakom 124 mln zł. Teraz grozi im 25 lat i przepadek całego majątku, czyli coś przeciwko czemu głosowała PO i Nowoczesna! Policjanci lubelskiego CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego zatrzymali 13 osób, które wyłudzając zwroty podatku VAT ukradły Polakom łącznie 124 mln zł. Teraz grozi im do 25 lat więzienia i przepadek całego majątku (nawet tego, który poukrywali po rodzinie czy przyjaciołach). Wszystko dzięki nowelizacji kodeksu karnego, która zaostrzyła kary za wyłudzanie pieniędzy oraz ustawie o konfiskacie rozszerzonej. Znamienne, że politycy PO i Nowoczesnej byli przeciwko przepisom zaostrzającym kary i umożliwiającym konfiskatę majątku przestępców. Pisałem o tym wielokrotnie, ale nie zaszkodzi powtórzyć - wyłudzenia VAT to największe finansowe bagno, które do tej pory skutecznie niszczyło budżet naszego kraju. Co roku z tego tytułu Polska traciła od kilku do nawet kilkunastu miliardów złotych. Pieniądze te trafiły do wąskiej grupy przestępców, którzy działali zupełnie swobodnie, gdyż kary orzekane przez sądy były często symboliczne, a ryzyko wpadki niewielkie. Osobom, które wyłudzały na nielegalnym zwrocie podatku VAT miliony złotych, a sądy potrafiły wymierzyć karę grzywny w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych i 2 lata więzienia w zawieszeniu (w latach 2014-2016 za proceder wyłudzania na wielką skalę przed sądami odpowiadało 253 osób, jednak na karę bezwzględnego więzienia skazano zaledwie 31 osób). Nic tylko tworzyć dalej VAT-owskie karuzele i wyłudzać na potęgę! Aby skuteczniej walczyć z patologiami rząd PiS przeforsował zmianę kodeksu karnego przewidującą zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę. W przypadku przestępcy używającego do wyłudzania VAT lewych faktur przekraczających kwotę 10 mln zł, ekipa Kaczyńskiego zaproponowała podwyższenie sankcji w postaci kary więzienia do 25 lat. Dodatkowo przyjęto również ustawę o tzw. konfiskacie rozszerzonej, która przewiduje przepadek mienia i majątku przestępców, nawet gdyby zostało ono formalnie przepisane na osoby trzecie (np. rodzinę / przyjaciół / słupy). W tym kontekście zastanawiające jest zachowanie polityków PO i Nowoczesnej, którzy krytycznie wypowiadali się na temat zaostrzenia przepisów karnych w/s wyłudzania zwrotu podatku VAT oraz wprowadzenia tzw. konfiskaty rozszerzonej. Gdy doszło do głosowań w Sejmie obie te partie były przeciwko proponowanym przez rząd zmianom. Powstaje pytanie - dlaczego ludzie z partii Schetyny i Petru nie chcieli, aby powodujący gigantyczne straty w budżecie państwa przestępcy trafiali do więzienia na wieloletnie odsiadki? Dlaczego byli przeciwko możliwości konfiskowania majątku przestępców?

  Źródło: Grupa wyłudzająca VAT rozbita. Okradli państwo na 124 mln złotych (rmf24.pl)
  Źródło: Platforma i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT (wPolityce.pl)
  Źródło: Konfiskata rozszerzona uchwalona przez Sejm (Bankier.pl)
 • @Husky 11:44:56
  http://niewygodne.info.pl/gify7/peugeot-ue-550.jpg
  Rząd Francji na ratowanie Peugeota i Citroena udzielił 9 mld euro pomocy publicznej. Dla UE tak wielka kwota nie była jednak problemem. Gdyby nie wsparcie, jakie francuski rząd udzielił francuskiemu koncernowi PSA, to nie wykluczone, że dziś właścicielem marek Peugeot i Citroen byłby np. chiński kapitał lub jakiś ultra-bogaty szejk z Bliskiego Wschodu. Na szczęście (dla Francuzów) rząd w Paryżu udzielił pomocy publicznej w wysokości najpierw 2, a potem dodatkowych 7 mld euro, dzięki czemu PSA stanął na nogi, a kilka miesięcy temu zdołał nawet przejąć Opla. Co istotne - UE nie zakwestionowała tej pomocy, jako nielegalnej, tak jak miało to miejsce w przypadku polskich stoczni. Przypomnijmy - w 2008 roku Komisja Europejska uznała, że pomoc publiczna jaka w przeszłości została przyznana stoczniom w Gdyni i Szczecinie była nielegalna i musi zostać zwrócona. W praktyce oznaczało to postawienie obu stoczni w stan likwidacji. Rząd Tuska nie odwołał się od tej decyzji do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), bowiem uznał, iż "tak nie wypada" (cytat z raportu NIK). Od decyzji KE, co do własnych stoczni, odwołała się za to Francja. Opłaciło się - ETS uznał, że pomoc francuskiego rządu nie była nielegalna, dzięki czemu ich stocznie zostały uratowane. Okazuje się, że rząd w Paryżu pomagał nie tylko francuskim stoczniom. Istotnie wsparł również znajdujący się w bardzo trudnej sytuacji finansowej koncern samochodowy PSA, który produkuje Peugeoty i Citroeny. Najpierw w 2008 roku zdecydował się na przekazanie PSA ok. 2 mld euro pomocy publicznej, a następnie w 2012 roku doszło do porozumienia między rządem a koncernem państwo udzieli gwarancji kredytów dla filii bankowej PSA, tj. banku PSA Finance na łączną sumę 7 mld euro. Kredyty miały być przeznaczone na ratowanie francuskiego giganta motoryzacyjnego. Łącznie w ciągu kilku lat pomoc publiczna francuskich władz dla PSA wyniosła 9 mld euro. Efekt powyższego był taki, że PSA ani nie upadł, ani nie został przejęty przez saudyjski czy chiński kapitał. Producent Peugeotów i Citroenów stanął na nogi, znów zarabia, a w ubiegłym roku zdołał nawet przejąć od Amerykanów producenta Opla i Vauxhalla (transakcja przejęcia opiewała łącznie na kwotę 2,2 mld euro). Innymi słowy - pomoc udzielona przez francuskie państwo francuskiej firmie nie tylko pozwoliła ją uratować przed bankructwem, ale w perspektywie kolejnych lat umożliwiła dalszą ekspansję i rozwój. I teraz wyobraźmy sobie, co by było gdyby Komisja Europejska zdecydowała się zakwestionować legalność pomocy, jaką rząd w Paryżu udzielił PSA? – To narodziny europejskiego czempiona przemysłu motoryzacyjnego – nie krył w marcu b.r. radości z przejęcia Opla przez PSA ówczesny prezydent Francji Francois Hollande. Czy ten "europejski czempion" mógłby się narodzić, gdyby Komisja Europejska potraktowała pomoc publiczną dla PSA tak samo, jak potraktowała pomoc rządu w Warszawie dla stoczni w Gdańsku i Szczecinie?

  Źródło: Francuski rząd ratuje Peugeota i Citroena (Forbes.pl)
  Źródło: Peugeot przejmuje Opla. Zapłaci 1,3 mld euro. To rozwód amerykańskiego GM z Europą (Wyborcza.pl)
  Źródło: NIK o stoczniach (pdf)
 • @Husky 11:44:56
  http://niewygodne.info.pl/gify7/dino-polska-550.jpg

  Repolonizacja handlu: Polska sieć Dino ma już więcej supermarketów niż niemiecki Lidl! A to dopiero początek walki o polski rynek!! Polska sieć supermarketów Dino ma już ok. 650 placówek na terenie Polski (głównie w części centralno-zachodniej) i pod tym względem właśnie przeskoczyła niemiecki Lidl (ok. 620 sklepów). Co jednak istotne - Dino ma się w najbliższych latach nieustannie rozwijać (w sporej części Polski nie ma w ogóle sklepów tej marki). Do roku 2020 sklepów kontrolowanych przez Polski kapitał ma już być 1200. To cieszy, bo o ile nikt nie zabroni zagranicznym sieciom działać w Polsce, to nikt też nie zatrzyma zarobionych przez nich pieniędzy w naszym kraju. W przypadku Dino jest inaczej. Pierwsze sklepy Dino powstały w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W ciągu kolejnych latach sieć zaczęła się rozrastać. W 2015 roku liczba sklepów Dino przekroczyła 500. Obecnie to już ok. 650 placówek. W I kwartale 2017 roku grupa Dino miała 30,5 miliona złotych zysku netto (wynik o 30 proc. lepszy od uzyskanego w analogicznym okresie rok temu) przy przychodach sięgających 910 mln zł. Co jednak istotne - Dino nadal planuje nieustanny rozwój i zakładanie nowych sklepów w nowych lokalizacjach. 121 działek pod nowe markety zostało już kupionych (z czego na 58 trwa już budowa), a na 268 podpisano umowy przedwstępne. Do 2020 roku Grupa Dino planuje mieć ok. 1200 sklepów na terenie całej Polski. Oczywiście nikt nie zabroni Lidlom, Rossmannom czy innym Biedronkom funkcjonować w naszym kraju (tak jak nikt nie może zabronić polskim sieciom handlowym wejścia na niemiecki czy francuski rynek). Ważne jest jednak to, że zagranicznym sieciom rośnie realna konkurencja, która - co najważniejsze - zarobionych pieniędzy nie transferuje poza granice Polski.

  Źródło: Odbijamy handel. Polska firma już dogoniła Lidla i rusza w pogoń za Biedronką (wSensie.pl)
 • @Husky 11:44:56
  http://niewygodne.info.pl/ludzie/tusk-schetyna-arlukowicz_PlatformaRP_CC-by-SA-2,0-550.jpg
  Rządy Tuska i Kopacz wydały aż 276,6 mld zł na spłatę samych tylko odsetek od zaciąganych długów! Skalę "dojenia" naszego kraju świetnie obrazują statystyki na temat kosztów obsługi długu Skarbu Państwa. Niestety, za czasów rządów PO-PSL problem przybrał wymiar wręcz patologiczny, bowiem aby związać koniec z końcem ekipa Tuska zaczęła masowo pożyczać pieniądze na spłatę starych długów. Konieczność zapłaty gigantycznych odsetek wymuszała zaciąganie kolejnych zobowiązań. Spirala odsetkowa nakręcała się coraz szybciej, w efekcie czego w latach 2008-2015 trzeba było wydać na ten cel aż 276,6 mld zł! Oficjalne statystyki bilansu płatniczego naszego kraju potwierdzają jedną rzecz - w latach 2008-2015 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy były gigantyczne koszty obsługi długu Skarbu Państwa. Rząd Tuska musiał co roku przeznaczać od 25,5 mld zł (w 2008 roku) do nawet 42,4 mld zł (w 2013 roku) tylko na poczet spłaty samych odsetek od istniejącego zadłużenia. To wszystko przyczyniło się do tego, iż w ciągu 8 lat rządów PO-PSL na same tylko odsetki od pożyczonych pieniędzy musieliśmy wydać kolosalną kwotę 276,6 mld zł! Za te pieniądze można by wybudować w Polsce ok. 7 000 km autostrad lub opłacać program Rodzina 500+ przez ponad 10 lat. Niestety, pieniądze te trafiły jako wynagrodzenie na konta wierzycieli naszego kraju. Oto skutki bezrefleksyjnej polityki ciągłego zadłużania kraju.

  Źródło: Szacunkowe wykonanie budżetu (mf.gov.pl)
 • @Zawisza Niebieski
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/26/825/360/6839e7b856a84d9e93398ceea89d5f0f.jpeg
  Coraz wyższe zyski górnictwa! Branża zarobiła ponad 1,2 mld zł na sprzedaży węgla po czterech miesiącach tego roku. Do końca kwietnia tego roku przychody górnictwa węgla kamiennego ze sprzedaży węgla były prawie o jedną trzecią wyższe niż w tym samym czasie przed rokiem; średnia cena węgla wzrosła o ponad 40 proc., głównie dzięki zwyżce cen węgla koksowego. Branża zarobiła ponad 1,2 mld zł.
  Bieżąca sytuacja w sektorze węglowym była w poniedziałek jednym z tematów posiedzenia zespołu trójstronnego ds. bezpieczeństwa socjalnego górników, który obradował w Katowicach pod przewodnictwem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego.
  Raport o kondycji branży między styczniem a kwietniem tego roku przygotował katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który monitoruje sytuację w górnictwie. Z danych wynika, że zauważalna poprawa sytuacji finansowej sektora węglowego w tym roku wynika zarówno ze wzrostu cen węgla i przychodów z jego sprzedaży, jak i osiągniętej przez spółki węglowe obniżki kosztów. Przychody branży ze sprzedaży węgla między styczniem a kwietniem przekroczyły 7,2 mld zł (wzrost o 32,8 proc.), przy kosztach przekraczających 5,7 mld zł (spadek o 8,4 proc.). W efekcie górnictwo zarobiło na sprzedaży węgla 1 mld 472 mln zł, a zysk netto po czterech miesiącach roku wyniósł 1 mld 256 mln zł (wobec 52 mln zł w tym samym czasie rok temu).
  Podstawowym parametrem, mającym wpływ na wyniki kopalń, jest osiągana cena zbytu węgla. W pierwszych czterech miesiącach roku wyniosła ona średnio 322,7 zł za tonę i była wyższa od ceny uzyskanej w tym samym okresie zeszłego roku o 40,9 proc. O tak dużej dynamice wzrostu zdecydowała przede wszystkim sytuacja na rynku węgla koksowego, który zdrożał o ponad 143 proc. (czyli o 432,78 zł na tonie), osiągając między styczniem a kwietniem średnią cenę w wysokości 735,26 zł za tonę. Natomiast średnia cena dominującego w polskiej produkcji węgla energetycznego wyniosła 229,71 zł i była wyższa od ceny sprzed roku o 16,76 zł na tonie (wzrost o 7,9 proc.).
  Od początku roku do końca kwietnia kopalnie wydobyły 22 mln ton węgla (836 tys. ton mniej niż w tym samym czasie rok wcześniej), w tym 17,7 mln ton węgla energetycznego (spadek o 4,4 proc.) i ponad 4,3 mln ton węgla koksowego (spadek o 0,5 proc.). Sprzedaż węgla w ciągu czterech miesięcy br. przewyższyła produkcję i wyniosła ponad 22,4 mln ton (prawie 18,3 mln ton węgla energetycznego i blisko 4,2 mln ton koksowego) - prawie 1,4 mln ton mniej niż przed rokiem. Blisko 20 mln ton węgla (o milion ton mniej niż rok wcześniej) sprzedano na rynku krajowym. Ponad połowa sprzedanego węgla trafiła do krajowej energetyki zawodowej, która jednak kupiła mniej węgla niż rok wcześniej. Import węgla kamiennego do Polski wyniósł między styczniem a kwietniem 3,1 mln ton i był o ok. 300 tys. ton wyższy niż w tym samym okresie zeszłego roku. Polskie kopalnie wysłały w tym czasie za granicę ok. 1,2 mln ton węgla. Stan zapasów na zwałach kopalń w końcu kwietnia przekraczał 2,1 mln ton - to ok. 2,5 mln ton mniej niż w tym samym czasie rok wcześniej. W końcu kwietnia br. kopalnie węgla kamiennego zatrudniały ponad 82,8 tys. osób - ponad 1,8 tys. pracowników mniej niż na początku tego roku. Od stycznia do końca kwietnia z pracy odeszło ponad 3,2 tys. osób, a przyjęto ponad 1,4 tys. nowych pracowników. Od początku ubiegłego roku do końca kwietnia ze świadczeń osłonowych wynikających z tzw. ustawy górniczej, czyli urlopów górniczych, urlopów dla pracowników zakładu przeróbki węgla oraz jednorazowych odpraw pieniężnych skorzystało w sumie ponad 4,1 tys. osób. Od początku roku do końca kwietnia kopalnie wydały na inwestycje, w tym m.in. roboty udostępniające nowe pokłady węgla, 321,7 mln zł - o 115,3 mln zł niż w tym samym okresie rok wcześniej. Do budżetu państwa oraz związanych z nim instytucji i funduszy należące do Skarbu Państwa spółki węglowe odprowadziły w ciągu czterech miesięcy tego roku 2 mld 387 mln zł, realizując swoje zobowiązania wobec tych instytucji w 99,57 proc.

  Ps..Niemiecka PO realizowała niemieckie interesy. PiS realizuje polskie interesy dlatego są zyski ! Teraz żądam odpowiedzi, komu zależało na upadku polskiego górnictwa żeby je wykupiono za bezcen, czy tym samym grupom co chciały położyć LOT? Ciekawe czy ktoś beknie za zlikwidowanie kopalni Krupiński? mającą najlepszy gatunek węgla!!
 • @kula Lis 67 20:33:04
  Gdyby to była prawda, to tylko się cieszyć, tyle, że ja za cholerę tym kłamcom nie wierzę. Już mieliśmy jedną zieloną wyspę, teraz mamy drugą. Porażka PiS za porażką i nagle taki sukces ogłosili. Nie śmierdzi ci tu nic? Na ekonomii się nie znam, nie moja działka, ale myślę, że niedługo dowiemy się jakimi instrumentami ekonomicznymi ten sukces osiągnięto.
 • @Zawisza Niebieski 22:13:51
  tylko się cieszyć


  Dane o budżecie państwa po maju mogą oznaczać, że na koniec roku deficyt będzie niższy nawet o 20 mld zł od założonego w tegorocznym budżecie – uważają niektórzy ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Resort finansów podał w czwartek, że deficyt budżetu po maju wyniósł 0,2 mld zł, czyli 0,3 proc. dopuszczonego w ustawie budżetowej na ten rok deficytu w wysokości 59,3 mld zł. W okresie styczeń-maj br. dochody budżetu wyniosły 143,3 mld zł, czyli 44 proc. planu na cały rok, wydatki 143,5 mld zł, tj. 37,3 proc. Zdaniem ekonomistów z ING Banku Śląskiego, wykonanie budżetu po maju należy uznać za kontynuację pozytywnego trendu. „Dzięki temu deficyt centralny może być mniejszy o 15-20 mld zł (od zakładanych 59,3 mld zł – PAP) i o tyle samo potrzeby pożyczkowe” – ocenił ekonomista ING Jakub Rybacki. „Z perspektywy długookresowej sytuacji fiskalnej to duża kwota, na przykład niemal w całości zabezpieczająca roczne wydatki na program 500+. Ryzyko wzrostu długu publicznego znacznie maleje, co jest także bardzo istotne dla długookresowego funkcjonowania gospodarki” – powiedział PAP Rybacki.
 • @kula Lis 67 20:33:04
  Prawie 4 mln dzieci otrzymuje 500 plus

  3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, podając dane z końca maja. Odnosząc się do najnowszych danych dot. liczby urodzeń, przyznała, że jest to mniej niż oczekiwała, ale widać wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem.

  Największy udział beneficjentów programu 500 plus stanowią rodziny z dwojgiem dzieci - 1,5 mln rodzin (58 proc.); rodzin z jednym dzieckiem jest 724 tys. (28 proc.), a rodzin wielodzietnych - 378 tys. (14,5 proc.).

  - To naprawdę dużo - oceniła minister, odnosząc się do najnowszych danych na temat programu 500 plus.

  Jak dodała, w tym roku każdego miesiąca do rodzin trafia przeciętnie 1 mld 921 mln zł, z czego 23,6 mln zł - na dodatki wychowawcze dla dzieci z pieczy zastępczej; 32,5 mln zł przeznaczonych jest na koszty obsługi tego zadania.

  Do końca maja do rodzin trafiło już 27 mld 224 mln zł.

  Miesięcznie składanych jest 45 tys. wniosków, ok. 13 proc. jest składanych on-line.

  Rafalska odniosła się także do opublikowanych w poniedziałek danych GUS na temat liczby urodzeń. Odnotowano spadek, zarówno w porównaniu do zeszłego miesiąca, jak i kwietnia 2016 r. W kwietniu br. na świat przyszło 30 tys. dzieci - w marcu było to 34,7 tys., zaś w kwietniu 2016 r. - 30,6 tys. Minister przyznała, że jest zawiedziona, bo liczyła na kolejny miesiąc wzrostu. - Dane wskazują na niewielki, ale jednak spadek urodzeń, o 600 dzieci. To mniej niż się spodziewałam, ale też pamiętajmy, że dane te są korygowane co miesiąc (...), więc z ostateczną oceną poczekajmy, może w innych miesiącach będzie większy wzrost - powiedziała. Podkreśliła, że gdyby wziąć pod uwagę dane ze wszystkich miesięcy tego roku, widać wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem.

  http://niezalezna.pl/101202-prawie-4-mln-dzieci-otrzymuje-500-plus
 • @Zawisza Niebieski 22:36:55
  Ja już ci wcześniej pisałem
  Należysz do tych lemingów co z gardła tym dzieciom ostatnią bułkę by wydarli.Żywcem by wydarli.
  Wiem że odstawienie od koryta was boli, ale takiego chamstwa jakie reprezentujecie to świat nie widział.
  Może byś tak jeszcze ostatnią szklankę mleka im wypić zabronił.
  Wiesz jakie jest określenia na takich...
 • @Husky 22:21:59
  Oj Husky, Husky... "3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus " Piękna retoryka dla "narodu głupiego" Czy jest choć jedno dziecko które dostało 500 zł? Nie ma, ale brzmi pięknie, naród głupi, to kupi, a ty bezmyślnie powtarzasz, prawda?

  Dostają ich rodzice, na co wydadzą? Czy aby na sprawy dzieci?

  Wydaje mi się, że po romantycznych czasach Solidarności czas na pozytywizm, naukę od podstaw, bo naród głupi jak but. Tę pracę podjąłem, bo i pracuję i nauczam, ale to praca długa, życia może nie starczyć.
  Widzisz, by nie dać się ogłupić trzeba czytać różne źródła, a ty cytujesz "zależną od PiS.pl" Pamiętaj, by prawdy się doszukać przed słowami polityka PiS, choć nie tylko ich należy postawić znak negacji i nagle wszystko zaczyna się układać zgodnie z rozumem. Nauczyło mnie to życie w socjalizmie. Ot akurat wtedy rodzice mi życie dali. Dałem sobie radę z rozumieinem tekstów komunistów, spokojnie daję sobie radę z rozumieniem tekstów "zależnych od PiS". Na tych samych falach nadają.
  Posłuchaj sobie, to całkiem mądre słowa
  https://www.youtube.com/watch?v=LwaDoEs0st4
 • @Zawisza Niebieski 22:44:16
  Ja już ci wcześniej pisałem
  Należysz do tych lemingów co z gardła tym dzieciom ostatnią bułkę by wydarli.Żywcem by wydarli.
  Wiem że odstawienie od koryta was boli, ale takiego chamstwa jakie reprezentujecie to świat nie widział.
  Może byś tak jeszcze ostatnią szklankę mleka im wypić zabronił.
  Wiesz jakie jest określenia na takich...
 • @Husky 22:43:46
  Poprawiłem swój wpis., masz u dołu. No cóż, leming z ciebie taki, że nawet swojego lemingowstwa zrozumieć nie potrafi. Czy ktoś mówi o odbieraniu dzieciom bułki? Od tego jest opieka społeczna. Mówimy o propagandzie. 500+ to nic jak łapówka, za którą każdy z Polaków zapłaci, oby tylko 700+ Jeśli nie 1000+ No ale czy taki leming jak ty, potrafi to zrozumieć?

  Nie, przysłali tekst, to powielasz, bezmyślnie, bezrozumnie, jest na to określenie "pożyteczny idiota". Ile za ctrl C, ctrl V płacą?

  Zatrzymaj się czasami, pomyśl, może jeszcze jest przed tobą szansa. Nadzieja umiera ostatnia.
 • @Zawisza Niebieski 22:52:32
  Poprawiłem swój wpis


  https://pbs.twimg.com/media/DDHiIJqXgAAA4bt.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DDL3Ci9WAAEu7y_.jpg

  PAD w Ostrzeszowie: Wierzę, że nowa konstytucja będzie konstytucją dla nowego pokolenia, na miarę silnej, wzrastającej Rzeczypospolitej.

  https://pbs.twimg.com/media/DDRNlU5XYAIdsr_.jpg
 • @Husky 23:01:25
  No cóż, twój poziom. Ja tych dowcipów nie pojmuję. W PiS najwyższym zaszczytem może być podanie kapciuszków prezesowi. Podobnież mieszkaniec pałacu namiestnikowskiego, pomiędzy nartami w robieniem za "słońce meksyku" o takim zaszczycie marzy.
  27:1, to poparcie Donalda Tuska w Europie. To człowiek, co potrafi się porozmawiać z ludźmi na zachodzie Europy. A nasz władca marionetek? Ani be, ani me. Może zna trochę rosyjski, by z dziadkami mógł porozmawiać, ci słabo po polski mówili. Może zna i hebrajski, ale się nie zdradza. No cóż... Opowiem ci dowcip, jakże pasujący. Przyszedł cudzoziemiec na pocztę. Pyta obsługującego w okienku po angielski, ten nic nie rozumie, po niemiecku, ten nic nie rozumie, po francusku, ten też nic nie rozumie. Klient odszedł. No ale kolega obsługującego mówi, trzeba się było uczyć obcych języków. A ten mu na to, tamten znał 3 i się dogadał? Ot pozycja w Europie władcy marionetek. "Ni pogadasz". Dlatego Donald Tusk decyduje o losach Europy, a władca marionetek swych marionetek pilnuje. Ostetecznie Ferdynand Kiepski powiedział, z moim wykształceniem w Polsce pracy nie ma. Zaś władca marionetek winien zrozumieć, z jego wykształceniem pracy w Europie nie ma.
 • @Zawisza Niebieski 23:33:48
  Dam ci już dziś spokój.Nie chce mieć cię na sumieniu.
  Przed tobą koleją nieprzespana noc.
  Dokąd tak można.


  ps.
  Jak mi PRZYKRO ((((-8
  Ten moment kiedy lewactwo dostaje łomot na swoim boisku
  na własne życzenie
  Róbta tak dalej ((((-8
  i ta ortografia

  https://pbs.twimg.com/media/DDMn892WsAEDDkg.jpg
 • @Husky 23:45:09
  //i ta ortografia//
  W słowie opornik i pobierasz ''p'' i ''b'' zamienili miejscami?
 • @Zawisza Niebieski 23:33:48
  Co tam słychać Panie Zawisza
  https://pbs.twimg.com/media/DDTYQTyXoAE8e3L.jpg
 • @fretka 23:51:14
  O czy U

  Obywatele RP czy UBywatele RP 8-)))
 • @Husky 07:08:14
  Czego to nie zrobią ku radości swych lemingów. Popatrz jaki wspaniały wynik rok 2017 i tylko deficyt 0.2 mln. Zaraz, zaraz ale teraz mamy rok 2017, to prognoza stajni trolli PiS, czy też dane z 5 stycznia?

  Wiarygodne jak Kurski TV. Najlepszy jednak jest podpis "Gdy jakiś dupek zacznie opowiadać o klęsce rządu PiS to masz do czynienia z kłamcą lub z głupcem" Trzeba podbudowywać morale lemingów, szczególnie jak się z nich durni robi.

  Wspaniałe jest życie leminga, można go robić jak się chce a on i tak niczego nie zauważy. Naprawdę proszę cię, myśl, jak coś ci podrzucą koledzy z pracy, bo naprawdę mi kiedyś krzywdę zrobisz, umrę ze śmiechu nad osiągnięciami PiS.
 • @Zawisza Niebieski 09:18:52
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1498546841163955101225.jpg

  Główny ekonomista PO nie potrafi liczyć? Takiej głupoty nie palnął nawet Petru. Andrzej Rzońca - wykładowca akademicki, od 2016 do 2017 r. przewodniczący rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich - stał się pośmiewiskiem dnia. Wszystko przez jego wyliczenia podważające statystyki, które dotyczą biedy wśród dzieci. I pomyśleć, że taki ktoś został w 2017 r. ogłoszony głównym ekonomistą PO...Wszystko zaczęło się od danych, na które powołuje się rząd. Pochodzą one z raportu EAPN Polska. Według nich przed wprowadzeniem programu 500+ w skrajnym ubóstwie żyło 11,9 proc. dzieci. Natomiast po wprowadzeniu programu w skrajnym ubóstwie żyje tylko 0,7 proc. dzieci. Jak łatwo można obliczyć - ubóstwo skrajne dzieci zmniejszyło się w wyniku działań rządu PiS o 94 proc. (i zarazem o 11,2 punktów procentowych).

  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2017/1498546841163954101225.jpg
  Co na to ekonomista Rzońca? Napisał coś takiego: https://twitter.com/andrzej_rzonca?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F101225-glowny-ekonomista-po-nie-potrafi-liczyc-takiej-glupoty-nie-palnal-nawet-petru A więc po pierwsze: nie wiadomo czemu wziął dane z GUS (a nie z EAPN) mówiące o 6 proc. dzieci żyjących obecnie w skrajnej biedzie, czyli skleił dane z dwóch różnych badań statystycznych.

  Po drugie, co znacznie bardziej kompromitujące: "wyliczył", że skoro 6 proc. dzieci żyje w skrajnej biedzie, a według PiS i raportu EAPN liczba takich dzieci zmniejszyła się o 94 proc., to przed programem 500+ w skrajnej biedzie żyło... 100 proc. dzieci. A to - jego zdaniem - kompromituje dane podawane przez rząd. Problem w tym, że Rzońca sam się skompromitował - nieznajomością matematyki nawet na poziomie szkoły podstawowej. Ekonomista po prostu pomylił procenty z punktami procentowymi.

  Komentarze były bezwzględne:
  Czarek Czerwiński @ckwadrat
  Mówiąc obrazowo: główny ekonomista PO upiera się, że gdy zlejemy ze sobą np. dwie mocne wódki 50% to wyjdzie czysty spirytus 100%
  08:52 - 27 Jun 2017
  8 8 podanych dalej 33 33 polubienia
  Twitter Ads info and privacy

  10godz.
  Robert Szarata @Robert_Szarata
  @andrzej_rzonca @JanGrabiec Pan tak na poważnie dalej brnie? Przecież co innego Pan liczy, co innego Pan pisze a inna jest prawda.
  Obserwuj
  Jan Kania @janeksk
  @Robert_Szarata @andrzej_rzonca @JanGrabiec Prosze sie nie dziwić przeciez to "główny ekonomista PO" zatem oczywiste ze nie odróżnia % od punktów %
  23:37 - 26 Jun 2017
  5 5 podanych dalej 51 51 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  Obserwuj
  Krzysztof Karnkowski @karnkowski
  Profesor Rzońca miał w lodówce trzy ogórki. na śniadanie zjadł dwa pomidory. Ile rzodkiewek zostało?
  08:05 - 27 Jun 2017
  33 33 podane dalej 182 182 polubienia
  Twitter Ads info and privacy

  10godz.
  Andrzej Rzońca @andrzej_rzonca
  @Robert_Szarata @JanGrabiec 6%/(100%-94%)*100%=100% Wierzę, że jest Panu choć trochę wstyd (i nie z tego powodu, że to Pan się pomylił)
  Obserwuj
  Mikolaj Wojcik @MikolajWojcik
  @andrzej_rzonca @Robert_Szarata @JanGrabiec Niestety panie profesorze. Jeśli coś wynosi dzisiaj 6 proc. a spadło o 94 proc. to nie wynosiło 100 procent. Myli Pan procenty z pkt. proc.
  00:23 - 27 Jun 2017
  5 5 podanych dalej 140 140 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  9godz.
  Mikolaj Wojcik @MikolajWojcik
  @andrzej_rzonca @Robert_Szarata @JanGrabiec Niestety panie profesorze. Jeśli coś wynosi dzisiaj 6 proc. a spadło o 94 proc. to nie wynosiło 100 procent. Myli Pan procenty z pkt. proc.
  Obserwuj
  Marcin Tomala @MarcinTomala
  @MikolajWojcik @andrzej_rzonca @Robert_Szarata @JanGrabiec Glowny ekonomista PO. Chyba maja nowa taktyke: nie kradlismy, tylko po prostu jestesmy głąbami, ktorzy nie potrafia liczyc. Cwane.
  07:09 - 27 Jun 2017
  podanych dalej 4 4 polubienia
  Twitter Ads info and privacy

  2godz.
  Andrzej Rzońca @andrzej_rzonca
  @KLubnauer 6%to poziom po wprowadzeniu 500+,który rzekomo obniżył biedę o 94%,a nie przed jego wprowadzeniem.Stąd w 2015 musiało być 6%/(100%-94%)*100%
  Obserwuj
  Leszek Ch @LeszeCh
  @andrzej_rzonca @KLubnauer Więc nadal uważasz Pan, że jak obniżono coś o 100% do poziomu 6% to wcześniej było 106%? #jprdl kim ty jesteś?
  08:12 - 27 Jun 2017
  podanych dalej 20 20 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  Obserwuj
  John Bingham @johnbinghamjr
  Fajnie jest śmiać się z "głównego ekonomisty PO", który nie opanował podstaw algebry.
  A teraz pomyślcie, że to przyszły minister finansów...
  09:00 - 27 Jun 2017
  76 76 podanych dalej 207 207 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  10godz.
  Andrzej Rzońca @andrzej_rzonca
  Według GUS w 2016 6% dzieci żyło w skrajnej biedzie, choć według PiS zmniejszyła się ona o 94%.W 2015 wszyscy byli skrajnie biedni?PiSprawda
  Obserwuj
  Przemysław Wenerski @PrzemWenerski
  @andrzej_rzonca A 2+2= ? Z góry dziękuję za kreatywną odpowiedź, Panie Profesorze.
  00:18 - 27 Jun 2017
  5 5 podanych dalej 58 58 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  10godz.
  Andrzej Rzońca @andrzej_rzonca
  Według GUS w 2016 6% dzieci żyło w skrajnej biedzie, choć według PiS zmniejszyła się ona o 94%.W 2015 wszyscy byli skrajnie biedni?PiSprawda
  Obserwuj
  Aleksander Miros @Alexmir303
  @andrzej_rzonca Konkurencję ma pan bardzo mocną, głównie z PO i Nowoczesnej, ale mimo wszystko został Pan chyba idiotą roku! To jest wiedza z podstawówki.
  01:50 - 27 Jun 2017
  podanych dalej 9 9 polubień
  Twitter Ads info and privacy

  Obserwuj
  Rafał A. Ziemkiewicz @R_A_Ziemkiewicz
  Główny ekonomista PO i wieloletni wicebalcerowicz w FOR robi dziecinny błąd w rachunkach i długo się przy nim upiera. Made nawet my day https://twitter.com/MiAdamczyk/status/879456093675687936 …
  07:56 - 27 Jun 2017 Proszę zajrzeć tutaj. Facet jest niesamowity...:
  https://twitter.com/andrzej_rz...
  Co tu się dziwić, koleś jest po zreformowanym gimnazjum, teczkowy Balcerowicza, zresztą tak jak Petru... Jaka partia, taki ekonomista. Czy ten człowiek w dalszym ciągu jest profesorem? Po zawodówce lepiej liczą. Buhahaha...
 • @Husky 07:12:11
  A po Góralsku?
  :)
 • @Husky 23:01:25
  http://niewygodne.info.pl/ludzie/rompuy-tusk_Kancelaria-Premiera-F-550.jpg
  Nawet na prezydencji w UE (2011 r.) potrafili zrobić przekręt! A to PO-lska właśnie! Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 15 osobom, które wzięły udział w przekręcie przy przetargu na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej (2011 rok). Chodzi o zmowę, aby wyłudzić od państwa maksymalnie wysoką kwotę na realizację zleconych usług. Cynk dla aferzystów wyszedł z rządzonego wówczas przez ekipę Platformy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Prokuratorzy prowadzący sprawę twierdzą, że działania oskarżonych spowodowały szkodę Skarbu Państwa w wysokości co najmniej 14 mln zł. A to PO-lska właśnie! Przypomnijmy - 1 lipca 2011 roku Polska stanęła na czele Rady Unii Europejskiej. Sprawowanie prezydencji w UE to w istocie szczególnego rodzaju zobowiązanie wynikające ze statusu państwa członkowskiego. Najważniejszym zadaniem naszego kraju było wówczas przewodniczenie pracom Rady UE i jej organów pomocniczych (komitety i grupy robocze) oraz przewodniczenie spotkaniom Rady Europejskiej. Realizacja tego zadania wiąże się ze zorganizowaniem w wymiarze merytorycznym i logistycznym wielu spotkań zróżnicowanych co do charakteru, miejsca i szczebla. I tutaj - zgodnie z ustaleniami śledczych - pojawiło się pole do realizacji różnej maści wałków, których wspólnym celem było przygarnięcie jak największych sum publicznych pieniędzy. Centralne Biuro Antykorupcyjne wraz z Wydziałem Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wpadło na trop zmowy przetargowej do jakiej doszło między uczestnikami konkursu na obsługę polskiej prezydencji w UE. Okazało się, że urzędniczka pracująca w MSZ za czasów PO-PSL wypuściła zaprzyjaźnionym osobom, które chciały przystąpić do przetargu, tajną informację na temat "widełek" przetargowych, tj. przedziału kwotowego, jaki MSZ był w stanie zapłacić za techniczno-administracyjną obsługę polskiej prezydencji w UE. Efekt był taki, że do przetargu dopuszczono pięć firm. Cztery z nich okazały się być pozorantami. Przeszły do dalszego etapu przetargu, ale natychmiast się z niego wycofały. W wyniku powyższego działania do drugiego, finałowego etapu stanęło tylko jedno konsorcjum, na którego czele stał partner życiowy sprzedajnej urzędniczki z MSZ. Tak się "przypadkowo" złożyło, że zwycięska oferta była równa kwocie 34 mln zł - dokładnie tyle, ile MSZ było w stanie maksymalnie wydać na realizację przetargu. Tymczasem rzeczywiste koszty wykonania zamówienia wyniosły jedynie 19 mln zł.

  Źródło: 15 osób oskarżonych o zmowę przy przetargu na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej (Rp.pl)
 • @Zawisza Niebieski jak myślisz dlaczego?
  Zanim założył Amber Gold był aż 9 razy skazywany za oszustwa. Żaden sąd nie posłał go jednak do więzienia. Dlaczego? Nie byłoby afery Amber Gold, nie byłoby młodego Tuska pracującego na zlecenie OLT Express, nie byłoby 19 tys. poszkodowanych i wielomilionowych strat, gdyby któryś sędzia zamiast skazywać Marcina P. na kolejną grzywnę lub karę w zawieszeniu najzwyczajniej w świecie posłał go za kratki. Pod tym względem dziwić może wyjątkowa łagodność wymiaru sprawiedliwości wobec późniejszego sponsora filmu o Wałęsie. Dlaczego "parasol ochronny" nad Marcinem P. zwinął się nagle latem 2012 roku? Odpowiedzi na to pytanie dostarczają nam ujawnione wczoraj taśmy. Całość tu http://niewygodne.info.pl/artykul8/03848-Tajemnica-parasola-ochronnego-nad-Marcinem-P.htm
 • @Husky oby tak dalej, będą pieniądze na wszystko, wystarczy nie kraść i wsadzać złodziei peowsko-peselowskich.
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1498559039163986101239.jpg
  Handlowali nielegalnie paliwem. Wpadli w ręce służb...Policja i służby celno-skarbowe rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu paliwa bez podatków na terenie Warszawy i innych państw europejskich. Zatrzymano 15 osób. Jak ustalili policjanci, grupa mogła doprowadzić do uszczuplenia należności Skarbu Państwa na łączną kwotę nie niższą niż 40 mln zł. W poniedziałek w godzinach porannych blisko 300 funkcjonariuszy policji i służby celno-skarbowej przeszukało 29 miejsc na terenie całej Polski w ramach operacji przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu paliw bez opłaconego podatku VAT, opłaty paliwowej i akcyzowej na terenie Polski oraz innych państw europejskich. W operacji brali udział policjanci z Wołomina, Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz antyterroryści z Warszawy, Białegostoku i Olsztyna, a także funkcjonariusze Ministerstwa Finansów. Działania prowadzone były w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Zatrzymanych zostało 15 osób w wieku od 30 do 63 lat, w tym jedna kobieta. Zabezpieczono m.in. 12 samochodów ciężarowych - cystern o wartości około 3,6 mln zł, 10 luksusowych samochodów w tym m.in. mercedes E-klasa, dwa mercedesy GLE, mercedes AMG, land rover, BMW X3, audi Q5 oraz dwa audi Q7 o łącznej wartości 1,6 mln zł, 95 tys. euro, około 520 tys. zł, biżuterię złotą, zegarki i inne wartościowe przedmioty oraz komputery, elektroniczne nośniki pamięci i dokumenty świadczące o przestępczym procederze.

  http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2017/1498559039163985101239.jpg

  Generalny Inspektor Informacji Finansowych zabezpieczył też na rachunkach bankowych 1,2 mln zł. Wszystkie zatrzymane osoby są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw w obrocie paliwami, za co może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani mają być doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie celem wykonania z ich udziałem czynności procesowych oraz zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym tymczasowych aresztowań. Funkcjonariusze wspólnie z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowych planują również zablokowanie 18 rachunków bankowych. Policjanci ustali też mienie tzw. figurantów o wartości ok. 10 mln zł. Według oceny prowadzących czynności w tej sprawie, grupa mogła "wyprać" ok. 100 mln zł.
 • @kula Lis 67 12:38:45
  Spokojnie, myślę, że już w następnym sejmie rozliczymy donosicieli
  https://2.bp.blogspot.com/-eFME0FnAeGo/VxY-Dr-CDfI/AAAAAAAADzw/cXHFJWF5JdMPzRpP647UHP5dRTMTyQIVACLcB/s1600/Donosz%25C4%2585%2Bna%2BPolsk%25C4%2599.jpg

  Bandytów
  http://i.iplsc.com/pobicie-dzialacza-kod/0006NW8MUIYE4BBJ-C122-F4.jpg
  Tych co nam Polskę rabują
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/7a/36/7a363033-49aa-4ea2-a2ca-dd5a9e82ead9_830x830

  Rozliczymy największą aferę gospodarczą
  https://pbs.twimg.com/media/CstWwAJVMAEDgOF.jpg

  Będzie co robić
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32 co do skoków to się doucz.
  Skoki to afera PO to oni doprowadzili do ich upadku
  Ustawa stara
  Art. 30. 1. Środki pieniężne, które nie są wykorzystywane na pożyczki i kredyty dla
  członków kasy, mogą być inwestowane z zachowaniem najwyższej staranności:
  1) w obligacje i inne papiery wartościowe emitowane lub gwarantowane przez Skarb
  Państwa lub Narodowy Bank Polski,
  2) jako lokaty, wkłady lub udziały w Kasie Krajowej,
  3) jako lokaty w bankach do wysokości gwarantowanej przez Bankowy Fundusz
  Gwarancyjny.
  4) w jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego, o których mowa w art. 178 ustawy
  z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546).

  Ustawa znowelizowana przez PO
  . Art. 37. 1. Środki pieniężne, które nie są wykorzystywane na pożyczki i kredyty dla członków kasy, mogą być inwestowane
  z zachowaniem najwyższej staranności:
  1) w obligacje i inne papiery wartościowe emitowane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski;
  2) jako lokaty, wkłady lub udziały w Kasie Krajowej;
  3) jako lokaty w bankach;
  4) w jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego, o których mowa w art. 178 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach
  inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546, z późn. zm.11)).
  To teraz zwróć uwagę na punkt 3 Praktycznie kasa może być wyprowadzana do Banku na wyspach hoola goola by tylko miał w nazwie BANK No i wszystko jasne prawda ? Co to PIS- u wina ?
  Skoki to nie banki i nigdy nie powinny być kontrolowane przez instytucje powołane do kontroli banków a tylko przez ich inwestorów czyli udziałowców.
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  Drogie Lemingi i KODiarze rozumiem, że jak pod koniec roku nadal będą dobre dane to Wam się oczka otworzą i zagłosujecie na PiS? A może zaczniecie szukać kolejnych wymówek lemingi, aby tylko nie dopuścić do swojej świadomości oczywistej prawdy, że poprzedni rząd PO/PSL to była banda złodziei? PiS daje 25 miliardów na 500 plus, obniżył wiek emerytalny, a będzie miał mniejszy deficyt budżetowy niż PO/PSL!!! To będzie totalne zaoranie opozycji. PiS jaki jest każdy widzi, ale że lepsze ma wyniki jak PO/PSL to już totalna klapa wizerunkowa dla tych partii. Wystarczy nie kraść. Kreatywna księgowość to była za rostowskiego i PO. Gdzie jest ta kasa którą ukradli nam z OFE panowie z PO i PSL??? Na co ja wydali, do kogo trafiła?? Do gangsterów z mafii VAT i kolesi z PO z nimi powiązanymi. Za czasów PO 1/5 sprzedanego paliwa była bez VAT sprowadzana z Niemiec. Karuzele hulały a gangsterzy porzucali handel narkotykami dla VAT, taką mieli przebitkę. Teraz PiS wydaje pieniądze, ale dla ludzi 500 plus i niższy wiek emerytalny, a nie dla kolesi na ośmiorniczki. Za PO był większy deficyt i na co to szło? Na ekrany na autostradach? Czasem jak się jedzie Polską nową autostrada to ma się wrażenie jechania w tunelu. Ciekawe kto za to kasę zebrał, ale byliśmy za to dumnym narodem budującym najdroższe autostrady w Europie. Na Mafie z VAT co kradła kasę z budżetu z twoich podatków?? A ile pójdzie ludzi na emeryturę? Dobrze wiesz jaką niska dostaną. Pójdą Ci co nie mają zdrowia, a reszta przy obecnym rynku pracy nie zostawi pracy. Szczególnie jeśli Ukraińcy wyjadą do Niemiec to Polscy przedsiębiorcy może zaczną płacić więcej zamiast brać nowy samochód w leasing co roku. U sowy płacili za obiadki rachunki około 3000 zł za wszystkich biesiadników. Sikorski za jeden ze swoich obiadków z karty MSZ zapłacił ponad 1000 PLN. To nie PiS ale PWC oszacowało roczne przekręty w VAT za czasów PO na 50 miliardów PLN, wystarczy, że PIS polowe z tego będzie blokował i już ma na 500 plus. I te pieniądze trafiają do ludzi tu w Polsce, a nie na ratowanie Grecji lub utrzymywanie muzułmańskich uchodźców, tak jak planowała Kopacz. A na stołkach w spółkach PiSowcy zajmują tylko miejsca zajęte wcześniej przez panów z PO i PSL, którzy większości przypadków zajmowali się tam tylko PR i przecinaniem wstęg. Ci bardziej aktywni z PO/PSL dodatkowo jeszcze kradli tak jak w Policach.
 • @kula Lis 67 12:38:45 ps..Brawo PiS! Ta władza jest na dłużej!
  Jakby to ujął mistrz słowa G. Schetyna, policja i służby celne działają po to by dokuczyć szczególnie obrotnym i aktywnym obywatelom. I tak kasta sędziowska ich wypuści na wolność. Co innego jak zatrzymają niepełnosprawnego za kradzież batonika, za czasów POparańców, takiego gościa należało osądzić i zamknąć. Ale 40 mln. to pestka. Zawsze mówiłem, że PO nigdy się nie utrzymywała ze składek członkowskich. Nie byliby w stanie wygrać wyborów nawet do Gminy, a co dopiero do sejmu.To było wkalkulowane w byt. Zawsze coś uszczknęli z tego. A te ich baby to myślą że ta biżuteria damska to z darów pochodzi? Hm...75% tych milionerów ze sfery gospodarczo - politycznej swoich majątków dorobiło się na przekrętach, oszustwach i wyłudzaniu.
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  KODziarze zaczynają rozróbę a zwalnia się uczciwych policjantów,panie Błaszczak coś tu jest nie tak...KODziarzy nie powinno się pilnować, to zdrajcy Sorosa niech się wybiją wtedy w Polsce skończy się draństwo i chamstwo z ich strony. Młodzież Wszechpolska to prawdziwi Polacy. Na filmach udostępnionych na You Tube potwierdza się wersja MW,. To "straż KOD" zatrzymała i szarpała jedne z nich, gdy już grupa odeszła. Wrócili aby mu pomóc. Przez PiS przemawia poprawność polityczna ale ta z prawej strony. Teraz Polacy mają być karani za muzułmanów, imigrantów i KOD. A posłowie z PO, którzy blokowali Sejm chodzą wolni.
 • @kula Lis 67 12:38:45
  Ciekawe co mają na sumieniu ci co są przeciw obecnej władzy ? Który biskup zgłosił już akces do poręczenia za zatrzymanych? Sędziowie już się grzeją żeby wypuścić zatrzymanych? Przecież to jedna post PRLowska ferajna.
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  Polityczne porachunki? Suski: W Radomiu zaatakowano działacza Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Marek Suski powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że w niedzielę nieznani sprawcy zaatakowali jednego z radomskich działaczy PiS; mężczyzna został poturbowany. Według parlamentarzysty, można domniemywać, że są to polityczne porachunki. Suski powiedział, że do ataku na działacza PiS, członka zespołu medialnego tej partii, doszło w niedzielę późnym wieczorem niedaleko Urzędu Miejskiego, przy ul. Żeromskiego w Radomiu.
  Nieznani sprawcy napadli go od tyłu. Został poturbowany. Usłyszał, kiedy go przewrócono: „masz za swoje, ty s… i tak dalej”
  — mówił Suski.
  Według parlamentarzysty wszystko świadczy, o tym że nie był to napad rabunkowy. Suski zaznaczył, że pobity działacz PiS ostatnio występował na konferencjach prasowych, krytykując władze miasta.
  Można więc domniemywać, że są to jakieś polityczne porachunki
  — stwierdził poseł.
  Żądamy od przedstawicieli władz i opozycji zaprzestania agresywnego uprawiania polityki, to jest niedopuszczalne, żeby w ten sposób robić politykę na ulicach
  — dodał.
  Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu powiedziała PAP, że na chwilę obecną policja nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
  Suski podkreślił, że oczekuje od magistratu udostępnienia zapisu monitoringu, który być może pomoże w wykryciu sprawców.
  Dochodzi w Radomiu do wydarzeń, że są napadani ludzie. Mieliśmy napad na jednego z przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ktoś z KOD-u napadł młodego człowieka, później przedstawiano to, że to ludzie od narodowców napadli. My oglądaliśmy nagranie z monitoringu, ci młodzi ludzie już odchodzili, kiedy jeden z ich kolegów, pozostający z tyłu został zaatakowany agresywnie stwierdził Suski.
  Według niego w przypadku zajść podczas manifestacji KOD w Radomiu „dochodzi do sytuacji w podgrzewaniu atmosfery”, w czym uczestniczą też przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. PO zapowiedziała, że jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dotyczące pobicia na tle politycznym działacza KOD w Radomiu. Platforma chce też, by objął on śledztwo w tej sprawie osobistym nadzorem. Platforma zarzuciła też w poniedziałek bezczynność policji w związku z wydarzeniami w Radomiu; wystosowała w tej sprawie pismo do szefa MSWiA. Mariusza Błaszczaka. W sobotę grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca‘76. Młodzi ludzie wykrzykiwali hasła m.in. „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”. Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami. W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.
  Ps..Lewakom można więcej. Jak biją jakieś powiedzmy prawicowca: to incydent, jak obiją lewaka to poważne przestępstwo. Czyż dobry lewak, to nie jest jak przysłowiowy dobry Indianin? A te zdjęcia gdzie bidulek wszechpolak kopie leżącego to pewnie kodowcy w photoshopie zrobili. Skomentuję cytując p. Mazurek: "To nie powinno mieć miejsca, ale też ich rozumiem.." Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
  Poniżej jak było naprawdę..

  http://prawy.pl/53131-ujawniamy-nagranie-zajsc-w-radomiu-agresorem-okazal-sie-dzialacz-kod/
  W Radomiu emeryci z KOD-u niezłe baty dostali od młodych patriotów.
  https://www.youtube.com/watch?v=B5PRMpBTYIQ
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  Esbecja przegrywa w Strasburgu. Nie odzyskają niebotycznych emerytur.

  https://rpolska.wordpress.com/2017/04/30/esbecja-przegrywa-w-strasburgu-nie-odzyskaja-niebotycznych-emerytur/

  Europejski Trybunał Praw Człowieka nie dopuścił do rozpatrzenia skargi byłych funkcjonariuszy UB i SB na polskie przepisy odbierające im wysokie emerytury. To ostateczny wyrok, który oznacza, że nic już nie cofnie decyzji polskiego parlamentu. Świadczenia dla służących w reżimowych służbach pozostaną obniżone. Skargę wniosło 1628 osób, których dotyczyła ustawa dezubekizacyjna uchwalona w 2009 roku, a obowiązująca od 1 stycznia 2010 roku. Obniżka – średnio o ok. 14 proc. – dotyczyła około 40 tysięcy. Skargi funkcjonariuszy UB i SB najpierw odrzuciły polskie sądy, a nasz Trybunał Konstytucyjny uznał, że esbeckie emerytury są prawami nabytymi niesłusznie. Stający tradycyjnie w obronie SB-ków poseł Jan Widacki z SLD w lutym 2010 roku wieszczył w „Dzienniku”, jak to polski rząd skompromituje się w Strasburgu: Państwo Polskie będzie przegrywało sprawa po sprawie. Czytaj dalej poniżej Sędziowie zwrócili uwagę, że emerytury nie są nienaruszalne. Zaznaczyli również, że esbecy nie zostali bez środków do życia i ich uposażenia są ciągle wyższe niż emerytury w systemie ogólnym. Pojawił się również argument moralny. Trybunał przypomniał, że funkcjonariusze SB pracowali dla aparatu bezpieczeństwa wzorowanego na sowieckim KGB, porównał służby PRL do Stasi i Securitate i stwierdził, że powstały one po to, by łamać prawa człowieka chronione przez Europejską Konwencję Praw Człowieka, którą kieruje się w swoich orzeczeniach trybunał w Strasbourgu. Wśród skarżących się do ETCz UB-ków była m.in. Lucyna Tuleya, matka sędziego Igora Tulei.
 • @kula Lis 67 15:14:29
  ///Esbecja przegrywa w Strasburgu. Nie odzyskają niebotycznych emerytur.

  https://rpolska.wordpress.com/2017/04/30/esbecja-przegrywa-w-strasburgu-nie-odzyskaja-niebotycznych-emerytur/ ///

  To przykre że profesjonaliści przegrywają bo entuzjazmem nie wszystko można nadrobić.
  Na przykład nie można wyczić że to informacja sprzed 4 lat !
  http://wpolityce.pl/polityka/159160-sb-przegrywa-w-strasburgu-trybunal-oddalil-skarge-na-ustawe-obnizajaca-esbeckie-emerytury
 • @Zawisza Niebieski następni złodzieje idą do pierdla.
  Akcja CBA w Łodzi. Zatrzymano sześć osób podejrzanych o handel fikcyjnymi fakturami i pranie pieniędzy. O handel fikcyjnymi fakturami i pranie pieniędzy na kwotę co najmniej 19 mln zł podejrzanych jest sześć osób, które zatrzymali funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Organizator procederu i jego pomocnik zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. http://wpolityce.pl/polityka/346116-akcja-cba-w-lodzi-zatrzymano-szesc-osob-podejrzanych-o-handel-fikcyjnymi-fakturami-i-pranie-pieniedzy Coś pięknego!!! ostatecznie okradają polskich obywateli.
 • @kula Lis 67 15:14:29
  Ty od rana "wina tuska" popijasz? Ulubiony napój lemingów i trolli PiS.
  http://fabrykamemow.pl/uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL/201604/1460237902_by_anonymous_500.jpg?1460237902

  Za wszystko winę ponosi PO a PiS to tylko łupy wynosi. Tyle, że to napój mocny na tęgie głowy, a leming i troll ma kiepską, nigdy nie trzeźwieje.
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/99/03/9903d875-6ea6-4c7f-8111-23fa0fae52ae_830x830

  Bo złe PO kradnie jak złodzieje, PiS kradnie patriotycznie. Myślę, że po wyborach parlamentarnych komisja SKOK z pewnością rozpocznie działanie i wiele ciekawych rzeczy wyjdzie na jaw. Gdzie się podziały pieniążki SKOK, dlaczego spłacamy z funduszu gwarancyjnego?
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/18/7a/187a332e-cba3-4223-82f6-23308a570c65_830x830

  Mam nadzieję, że kilka osób z dojnej zmiany skończy w ciepłych pokoikach z oknami w kratkę na dłuższy czas zamieszka. No, a że lemingi będą płakały, no cóż, taka ich dola.
  http://static.polityka.pl/_resource/res/path/a4/52/a452fd10-a861-49e1-809d-b9291e7f6954_830x830
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/06/kod_radom-300x152.jpg

  Ujawniamy nagranie zajść w Radomiu. Agresorem okazał się działacz KOD!Podczas, gdy internauci prześcigają się w komentarzach w sprawie zajść w Radomiu związanych z manifestacją KOD-u oraz udziale w bójce działacza Młodzieży Wszechpolskiej, na sprawę należy spojrzeć z innej strony. Dotarliśmy do amatorskiego nagrania, z którego jasno wynika, że zaatakowanym a nie atakującym podczas sobotniego marszu KOD-u okazał się działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

  https://youtu.be/_Cr2CtEDefE Publikowane dotąd zdjęcia i filmy przedstawiały zajścia jedynie z udziałem działacza KOD trzymającego tubę z mikrofonem, na którego miała się rzucić grupka młodych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Z całą mocą bójkę tę należy potępić, jednak lincz na działaczu Młodzieży Wszechpolskiej okazał się nieco na wyrost. Całe zajście wyglądało zupełnie inaczej, niż przedstawiają to media. Zanim doszło do opisywanego starcia między członkami Komitetu Obrony Demokracji a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, obie grupy stanęły naprzeciw siebie, jednak nie doszło do żadnego starcia. Młodzież Wszechpolska następnie udała się w kierunku swojej siedziby. Okazało się jednak, w tym samym czasie jeden z członków MW został zaatakowany przez działacza KOD. Obrazuje to krótki film, którego jak dotąd nikt nie skomentował. Po rozejściu się MW widać szamotaninę między przedstawicielami jednej i drugiej strony. Jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej pozostał na miejscu po tym, jak odeszli jego koledzy, wdając się początkowo w utarczkę słowną a następnie przepychankę.
  Zajście to zauważyła grupa Młodzieży Wszechpolskiej, która wróciła na miejsce. W tym czasie działacz KOD, który zaatakował przedstawiciela Młodzieży Wszechpolskiej został obezwładniony przez grupę MW.
  Zastępca wojewody mazowieckiego, Artur Standowicz zapowiedział na Facebooku, że do sprawy odniesie się w poniedziałek. Prezydent Radomia, Radosław Witkowski (PO) zamierza wyciągnąć konsekwencje od Straży miejskiej, która nie pojawiła się w miejscu bójki we właściwym momencie. „W związku z wczorajszym skandalicznym zajściem, zażądałem dzisiaj od komendanta straży miejskiej raportu z podjętych działań!” – napisał Radosław Witkowski na Twitterze.
  Uaktualnienie:
  Po południu w niedzielę oświadczenie ws. zajść w Radomiu wydała Młodzież Wszechpolska:
  Wczoraj – jak co roku, od wielu lat – radomskie środowisko narodowe postanowiło uczcić ofiary brutalnej pacyfikacji protestów robotniczych w Radomiu w czerwcu ’76. Sam przemarsz, organizowany przez Młodzież Wszechpolską przeszedł do celu bez żadnych przeszkód. Po czasie otrzymaliśmy informację od mieszkańców, że swoje zgromadzenie tego dnia organizuje Komitet Obrony Demokracji. Tragedię w Radomiu do własnych celów politycznych próbowała wykorzystać organizacja, w której szeregach nie brakuje ludzi poprzedniego systemu, w tym bandytów z SB oraz ZOMO. KOD czynnie broni przywilejów tych, którzy w ’76 r. tłumili robotniczy zryw. Na manifestacjach KODu, z ust przemawiających byłych funkcjonariuszy można było usłyszeć, że w czasach PRLu „naród był z wojskiem i policją”, a służby traktowały sprzeciwiających się komunistom łagodnie i z godnością. Uznając to zgromadzenie za naplucie w twarz radomskim robotnikom, nasi działacze udali się na miejsce pikiety organizowanej przez KOD, aby wyrazić swoje krytyczne stanowisko wobec tego typu działań. Wszechpolacy spotkali się z obelgami ze strony KODowców, ale pozostali jeszcze na miejscu by przypomnieć, jakich ludzi „obrońcy demokracji” popierają i honorują. Podczas powrotu nasi działacze zauważyli jednak, że za ich plecami pozostał jeden z kontrmanifestantów, który był przetrzymywany przez działaczy KOD. Wówczas udzielili mu pomocy w wyniku której doszło do szarpaniny i wymiany ciosów obu grup – zwolenników i przeciwników KOD. Dzięki tej interwencji wspomniany kolega wraz z pozostałymi narodowcami wrócił tego dnia do domu. W tym miejscu pragniemy wyrazić swoje zażenowanie postawą części dziennikarzy, którym przemoc wobec środowiska narodowego nigdy nie przeszkadza, natomiast zawsze dokonują próby przyklejenia nam łatki agresorów. Niejednokrotnie spotykaliśmy się też z ich strony z otwartym nawoływaniem do fizycznej konfrontacji z naszymi zwolennikami. Przypomnijmy też próby blokowania Sejmu przez Komitet Obrony Demokracji na przełomie roku i sceny temu towarzyszące. Wówczas ci sami dziennikarze za godną pochwały „postawę obywatelską” i „obronę demokracji” uznawali opluwanie, wyzwiska i fizyczną agresję. Ta sama agresja wobec dziennikarzy i przeciwników wylewa się zresztą z każdej manifestacji KODu. Wszystko to obnaża hipokryzję lewicowo-liberalnych dziennikarzy i manipulacje, które stały się ich znakiem rozpoznawczym.
  Krytycznie przyglądamy się niektórym posunięciom rządzącej partii, wbrew propagandzie „Gazety Wyborczej” i innych pism z gatunku fantastyki, nie wspieramy ani nie oczekujemy wsparcia rządu. Równocześnie jednak KOD i jemu podobne organizacje uznajemy za kontynuację tradycji targowickiej i jako wrogom Polski, mimo jazgotu mediów głównego nurtu, nie zamierzamy ustępować pola. Dziękujemy wszystkim organizacjom i środowiskom, które tego dnia były z nami w Radomiu i zapraszamy ponownie za rok. Komitet Obrony Demokracji także wydał oświadczenie. Domaga się w nim zabezpieczenia przez policję organizowanych przez nich manifestacji. Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wyraża oburzenie przebiegiem dzisiejszych wydarzeń w Radomiu. Członkowie i sympatycy Kodu spotkali się 24.06, by oddać hołd bohaterom wydarzeń radomskich czerwca 1976r. Na oficjalnie zgłoszonym z tej okazji zgromadzeniu doszło do zakłócenia uroczystości. Kilkudziesięciu narodowców, najprawdopodobniej z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalnego, bez trudu wtargnęło pod scenę z okrzykami “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Mimo pokojowej reakcji protestujących doszło do przepychanek, kradzieży sprzętu oraz innych przejawów agresji. Podczas tych zajść nie było na miejscu ani jednego funkcjonariusza policji. Jesteśmy dziś świadkami tego,że obchody miesięcznic smoleńskich są zabezpieczane przez tysiące funkcjonariuszy policji, a na uroczystościach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji nie jest zapewnione nawet w najmniejszym stopniu bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia. W trybie pilnym razem z organizatorami i zarządem regionu Mazowsza, będziemy wyjaśniać szczegóły tego zajścia i w razie potrzeby zabezpieczymy niezbędną pomoc prawną dla osób poszkodowanych.

  Michał Polak
  Wszechpolacy zdradzają kulisy bójki z KODziarzami

  http://prawy.pl/53208-wszechpolacy-zdradzaja-kulisy-bojki-z-kodziarzami/
  Ps..KOD jest kombinacją operacyjną funkcjonariuszy dawnej SB zrobioną w interesie i na zlecenie wrogich Polsce sił z zagranicy. To jest akcja służb, po to aby uzasadnić militarną inwazję na Polskę pod pretekstem obrony demokracji, i w ten sposób zakończyć istnienie Polski. Bo nie jest przypadkiem, że na zachodzie, Niemcy szczególnie, krzyczą, że w Polsce nie ma demokracji i KOD w Polsce krzyczy że nie ma demokracji. Gdy wiadomo, że jest w UE doktryna obrony demokracji, tak jak była za komuny doktryna obrony socjalizmu, w obydwu wypadkach ta obrona wymagała militarnej interwencji z zagranicy. I ci esbecy z KOD doskonale o tym wiedzą, to inteligentni ludzie, i wiedzą dokładnie do czego zmierzają. A dodam, że esbecja była solidnie szkolona z psychologii, manipulowania ludźmi i robienia prowokacji, bo to mieli z zakresie swych obowiązków. To są zawodowcy od takich zagrywek. Więc całkiem możliwe, że celowo zręcznie sprowokowali tego młodego, to zawodowcy. Na razie stracili część emerytur. Niech baczą aby kiedy i głów nie stracili. Ja bym to esbeckie bydło z KOD do obozów ciężkiej pracy załadował. I może się kiedyś uda. To stara esbecka cwaniacka swołocz, pasożyty na Polsce i Polakach. Im się nie należy prawo do noszenia polskiej flagi. Bardzo dobrze że tym bydlakom wyrywają nie ich symbole.
 • @Zawisza Niebieski 16:22:48
  No to doczekasz się tej zmiany na święty nigdy. PiS będzie rządził parę kadencji to po po PO/PSL,/SLD, N. śladu już nie będzie, ty i twoi akolici tego już nie doczekają, próżne wasze nadzieje.
 • @kula Lis 67 16:38:28
  Z pewnością ci kopiący to też byli z KOD, tyle, że przebrani w koszulki "młodzieży niepolskiej." Stara metoda PiS oni zawsze biedni i poszkodowani. To ich zawsze biją, prowokują a oni aniołki. Jak już powiedziałem, każde zdanie PiSowca należy odczytywać z negacją z przodu, wtedy uzyska się prawdę.

  Masz kolejną "dojną zmianę" w tym przypadku Szydło.
  https://raskolnikow2.files.wordpress.com/2016/06/szkoc582a.jpg

  Czy PiS, czy PO. było kumoterstwo, była korupcja, ale nie przypominam sobie, by Tusk kumoterstwem własną rodzinę obdarzał. Szydło obdarza i znajomych i własną rodzinę. Pamiętasz drogę, którą utwardzono na koszt gminy po terenach prywatnych Szydło?
  PiS kumoterstwo i korupcję na nowe, wyższe poziomy wprowadza.
 • @Zawisza Niebieski 17:39:03
  Kompromitacja Rzońcy na Twitterze!


  Według GUS w 2016 6% dzieci żyło w skrajnej biedzie, choć według PiS zmniejszyła się ona o 94%.W 2015 wszyscy byli skrajnie biedni? PiSprawda


  tak kuriozalny tweet popełnił główny ekonomista PO, Andrzej Rzońca.

  Internauci szybko wyprowadzili wykładowcę SGH (sic!) z błędu, wskazując na dość prymitywną manipulację, jakiej ten się dopuścił.
  Dobrym podsumowaniem całej dyskusji był wpis użytkownika występującego pod nickiem John Bingham‏:

  Fajnie jest śmiać się z „głównego ekonomisty PO”, który nie opanował podstaw algebry. A teraz pomyślcie, że to przyszły minister finansów…
  Trudno się nie zgodzić. I śmieszno, i straszno…

  http://wpolityce.pl/polityka/346035-kompromitacja-rzoncy-na-twitterze-internauci-ucza-matematyki-glownego-ekonomiste-po
 • @Zawisza Niebieski 17:39:03
  A kilka dni temu :

  Grzegorz Furgo poseł Platformy Obywatelskiej swoim wpisem zaskoczył dziennikarza Polsat News Piotra Witwicki‏ego. Polityk skrytykował obecnego szefa MSWiA za brutalne działania policji, które miały miejsce... za czasów rządów jego partii....

  poseł PO, zaliczył kuriozalną wpadkę na Twitterze. Grzegorz Furgo zamieścił wpis z nagraniem, na którym zarejestrowano pobicie przez policjanta uczestnika Marszu Niepodległości. Nagranie, Nagranie, które doskonale znane jest w Internecie, pochodzi z 2011 roku. Najwidoczniej film pierwszy raz w życiu oglądał polityk PO, który, nie wiedzieć czemu, uznał, że nagranie jest aktualne. Tak się dzisiaj zachowuje Policja. Jaka będzie reakcja ...
  lTak katastrofalna pomyłka nie uszła uwadze dziennikarza Polsat News, który skomentował wpadkę Furgo w wymowny sposób.

  Są jakieś zawody w samozaoraniu?

  Bo Panie Pośle @GrzegorzFurgo to film z czasów rządów Pana partii - napisał na Twitterze Piotr Wit...

  https://youtu.be/7G3cN6Bdn_8
 • @Zawisza Niebieski 17:39:03 Jestem ZA!
  No i bardzo dobrze, nie będzie nauczania o gender, pedalstwie, lewactwie, etc.
 • @kula Lis 67 20:03:35
  "KOD i PO to są wrogie agentury, którym nie można udostępniać przestrzeni publicznej pod pretekstem uprawniania demokracji (…)

  To bydło, zdrajcy, którzy powinni być zdelegalizowani " - Marian Kowalski
 • @kula Lis 67 20:03:35
  Ekonomista Andrzej Rzonca "Ekonomia Platformy Obywatelskiej" i jego mentorzy

  https://pbs.twimg.com/media/DDVYNA7XYAI9ZgA.jpg
 • Zawiszo pamietaj
  https://pbs.twimg.com/media/DDVRu9RXkAAdzIM.jpg
 • @kula Lis 67 20:03:35
  W PO wszyscy są dobrzy z matmy.
  Pamiętasz - ćwierć miliarda Polaków Muchy?
  Nie dziwne, że wydała na Madonne 6 mln.
  Pewnie myślała, że to 6 tys.

  https://pbs.twimg.com/media/DDT3t51WsAAXIh3.jpg
 • @Husky 22:01:49
  http://niewygodne.info.pl/ludzie/draghi-epp-f-cc-by-2,0-550.jpg

  Bankierzy z EBC tworzą pieniądze by odkupić za nie niemieckie długi. Pomoc dla polskich stoczni to przy tym mały pikuś! Mało kto zdaje sobie sprawę ze skali pomocy, jaką unijny Europejski Bank Centralny (EBC) przekazuje krajom strefy euro. Bankierzy z Frankfurtu (siedziba EBC) drukują co miesiąc dziesiątki miliardów euro (aktualnie po 60/m-c) tylko po to, aby skupować za nie długi państw eurolandu. Największym beneficjentem są - a jakże by inaczej - Niemcy. Całkowita kwota odkupionych długów tego kraju przekroczyła już 400 mld euro! EBC pomaga tak intensywnie, że za chwile na rynku zacznie brakować niemieckich długów od odkupienia! Uznana za nielegalną pomoc dla polskich stoczni to przy tym mały pikuś...Komisja Europejska uwielbia doszukiwać się znamion niedozwolonej pomocy publicznej. Ostatnio znalazła ją w podatku od sieci handlowych (który najmocniej miał uderzyć w duże zagraniczne sieci handlowe funkcjonujące na terytorium Polski). Wcześniej znalazła ją w pomoc polskiego rządu dla stoczni w Gdynii i Szczecinie. Eurokraci z Brukseli zupełnie jednak przymykają oko na to, co wyprawia Europejski Bank Centralny (EBC). Otóż od marca 2015 roku ta unijna instytucja finansowa drukuje olbrzymie ilości euro, za które skupuje długi państw eurolandu. Zgodnie z oficjalnymi statystykami EBC wykupił w ten sposób do tej pory już 2,3 bln euro długu. Największym beneficjentem są w tym przypadku Niemcy. Pomoc EBC dla naszego zachodniego sąsiada w okresie od marca 2015 do maja 2017 sięgnęła już nieco ponad 400 miliardów euro. W kontekście "luzowania ilościowego" (bo tak formalnie nazywa się pomoc EBC dla krajów eurolandu) warto wspomnieć, że pojawił się dość niespodziewany problem. Otóż EBC tak intensywnie pomaga Niemcom, że za chwile na rynku długu zacznie brakować niemieckich obligacji, które można wykupić! - "Nie mam pojęcia, gdzie moglibyśmy znaleźć dostateczną ilość niemieckich obligacji, aby utrzymać w ruchu luzowanie ilościowe w drugiej połowie 2018 roku" – twierdzi anonimowe źródło agencji Reuters (sic!). Powstaje pytanie - skoro dodrukowywanie co roku setek miliardów euro w celu skupowania długów państw eurolandu (a ostatnio także zachodnich korporacji) nie jest niedozwoloną pomocą publiczną, to dlaczego za taką niedozwoloną pomoc uchodzi dotowanie (i to nie sztucznie wykreowanymi pieniędzmi) przemysłu stoczniowego w Polsce, który mógłby stanowić realną konkurencję dla np. stoczni niemieckich?

  Źródło: Draghiemu zaczyna brakować niemieckich obligacji (Bankier.pl)
 • @Husky 22:49:51 to tak jak ten niebieski.
  http://niewygodne.info.pl/gify7/fake-news-kolejny-550.jpg

  Wp.pl wypuszcza fake-newsa o "oplutej muzułmance". Wyborcza i TVN powielają. BBC robi materiał. I tak się to kręci...Były już fejki o ataku na placówkę NATO, 10 sierotach z Aleppo, zabitej przez LexSzyszko wiewiórce czy wyprowadzaniu Polski z Eurocorpusu. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Teraz wypuścili "newsa" o oplutej przez Polaka muzułmance. Temat natychmiast podchwycają Wyborcza i TVN. W ślad za nimi robi to (na zasadzie copy/paste) angielskie BBC. Wygląda na to, że kreowanie, a następnie rozpowszechnianie fałszywych lub zmanipulowanych informacji to jeden ze stałych już elementów walki z Polską. Schemat działania jest zawsze taki sam - jedno medium (często kontrolowane przez zagraniczny kapitał) wypuszcza fake-ową lub bardzo zmanipulowaną informację, której wydźwięk jest niekorzystny dla Polski lub polskiego rządu, reszta mediów salonowych to powiela, zaczyna się ostra dyskusja, na TVN24 żółty pasek, Wyborcza szczuje, totalna opozycja bije na alarm, a gdy temat dotyczy np. Holocaustu, to fejk zostanie powielony również przez zagraniczne redakcje (na zasadzie copy - paste). Tym razem wygenerowali "newsa" o "oplutej muzułmance". W centrum Lublina nieznany mężczyzna miał napluć w twarz 18-letniej dziewczynie z Berlina, która do Polski przyjechała się uczyć o historii Holocaustu. Po tym, jak informacje o tym incydencie wypuściła Wp.pl (z #hasztagiem "Holocaust" [sic!]), twierdząc, że "emigranckie dzieci z Berlina są poniżane i opluwane w polskich miastach", policjanci z Lublina natychmiast zabezpieczyli nagrania z monitoringu w miejscu, gdzie miało dojść do rzekomego oplucia młodej muzułmanki. Jednak po przejrzeniu materiałów okazało się, że do tego rodzaju incydentu nie doszło. Ponadto do żadnego z lubelskich komisariatów nie zgłosił się ani żaden z uczestników wycieczki, ani jej opiekunka. Wszystko wskazuje zatem na to, że "news" wypuszczony przez Wp.pl, a następnie powielany przez kolejne media salonowe (np. Wyborczą i TVN), który ostatecznie został również opublikowany przez brytyjskie BBC, był klasycznym fake-newsem.

  Źródło: Emigranckie dzieci z Berlina poniżane i opluwane w polskich miastach - ujawnia Wirtualna Polska. "Policjanci nas wyśmiali” (Wp.pl)
  Źródło: Muzułmanka opluta w centrum miasta? Policja zabrała głos (Wprost.pl)
 • @kula Lis 67 08:33:43
  Prezydent Trump daje nam przykład jak sobie radzić z fałszowaniem polskiej rzeczywistości przez czerską psycho-komunę...

  https://pbs.twimg.com/media/DDY0cH0XUAA56U8.jpg
 • @kula Lis 67 08:33:43
  Po ilości i poziomie ostatnich fakenews -ów widać, że się platfonsom i kretynom z UBywateli RP. amunicja skończyła i zostało im tylko rzucanie g*wnem+...........śmierdzące łapy.
 • @Husky 13:42:20
  http://www.stefczyk.info/-/media/images/1270714mateuszk28062017.ashx?bc=white&h=173&w=307
  Były szef KOD to już Mateusz Kijowski Lider Komitetu Obrony Demokracji mógł przywłaszczyć 121 tys. zł..Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła dziś (środa) byłemu przewodniczącemu Komitetu Obrony Demokracji Mateuszowi Kijowskiemu oraz byłemu skarbnikowi stowarzyszenia Piotrowi C. zarzuty poświadczenia nieprawdy w fakturach i przywłaszczenia 121 tys. zł. Niedawny „idol ulicy” Mateusz Kijowski miał – zdaniem śledczych ze Świdnicy – poświadczyć nieprawdę w dziewięciu fakturach wystawionych na rzecz Komitetu Obrony Demokracji przez firmę MKM Studio sp. z o.o. której sam Kijowski jest właścicielem. Rachunki mają obejmować koszty usług informatycznych, które nigdy nie zostały wykonane. Śledztwo w sprawie prokuratura wszczęła 15 lutego br. Obaj podejrzani przywłaszczyli z tego tytułu 121 000 złotych. Usiłowali także przywłaszczyć na szkodę Stowarzyszenia KOD pieniądze w kwocie 15 000 złotych za rzekome wykonanie podobnych usług, jednak wypłaty zostały zablokowane przez członków zarządu KOD – informuje Prokuratura w Świdnicy. Zdaniem śledczych, z ustaleń postępowania wynika, że wypłat na rzecz firmy Mateusza Kijowskiego dokonywał ówczesny skarbnik KOD Piotr C. Pieniądze transferowane do spółki lidera KOD pochodziły z publicznej zbiórki pieniędzy organizowanej pod hasłem „Dla demokracji”. W przypadku faktur wystawionych na rzecz Komitetu Społecznego KOD odbywało się to niezgodnie z celami zbiórki wskazanymi przez Komitet w zgłoszeniu zbiórki publicznej. Jak informuje prokuratura, zgromadzone dowody są efektem kilkumiesięcznego śledztwa, w trakcie którego zgromadzono bogaty materiał dowodowy obejmujący m.in. zeznania członków KOD, zeznania osób mających świadczyć rzekome usługi informatyczne, raport komisji rewizyjnej KOD. Za przestępstwo zarzucane obu podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 • @Husky 13:42:20
  https://reporters.pl/8315/europejska-unia-bankowa-legla-w-gruzach-padaja-banki-wloskie-i-hiszpanskie/
 • @Husky 13:42:20
  https://reporters.pl/7108/tak-buduja-wybitni-arabscy-inzynierowie-wideo/
 • @Husky 13:42:20
  Burzliwa atmosfera na Komisji Finansów Publicznych. Poseł Szewczak punktuje Platformę Obywatelską. Dla Platformy Obywatelskiej dzisiejsze posiedzenie sejmowej Komisji Budżetu i Finansów dotyczące SKOK-ów, od początku miało być zasłoną dymną dla toczonego równolegle przesłuchania przez komisję wyjaśniającą aferę Amber Gold, głównego oskarżonego w tej sprawie, Marcina Plichty. Nie dziwi zatem fakt, że najsilniej sektor spółdzielczości atakowała posłanka Platformy Izabela Leszczyna, wiceminister finansów w rządzie Ewy Kopacz. Tyle tylko, że broń wymierzona w SKOK-i obróciła się przeciwko samej Platformie. Słabe i nietrafne argumenty parlamentarzystki PO zostały zbite przez ekonomistę, posła Janusza Szewczaka z PiS. Mało tego poseł PiS szybko przeszedł do kontrataku i w swoim przemówieniu rozliczył poprzednią władze z nadużyć, do jakich dochodziło za rządów Tuska i Kopacz. Janusz Szewczak wyliczył, że przez 8 lat rządów Polska straciła prawie 300 miliardów złotych na oszustwach w podatkach, przemycie paliw i licznych aferach PO.
  Zaskakująca jest troska, jaką nagle Platforma wykazuje z myślą o pieniądzach obywateli, kiedy przez 8 lat pozwalaliście ich okradać. W skali roku państwo traciło ok 50 miliardów zł, na samych podatkach. Jeżeli dodamy do tego utopione inwestycje spółek skarbu państwa, aferę reprywatyzacyjną, Amber Gold, hazardową, polisolokaty, czy złodziejskie tzw. kredyty frankowe, to okaże się, że Polacy zostali okradzeni na wielkie pieniądze. To dopiero pokazuje prawdziwy wymiar waszego rabunku mówił Szewczak. Poseł PiS zwrócił też uwagę, że jednym z głównych winnych tej grabieży jest były szef KNF Andrzej Jakubiak, który nie potrafił zapobiec wyprowadzaniu 1,5 miliarda złotych ze związanego z WSI SKOK-u Wołomin. Poseł podkreślił, że poprzedniej władzy trzeba wystawić rachunek za to przyzwolenie na złodziejstwo. Mówimy o ogromnych pieniądzach. Proszę sobie wyobrazić, że w samych kredytach frankowych ludzie są zadłużeni na 140 miliardów zł. To pieniądze im zabrane. Jeżeli kiedykolwiek miałaby powstać jakaś komisja śledcza, to tylko taka, która badałaby skalę tej grabieży dokonanej za czasów rządów Platformy Obywatelskiej powiedział poseł Szewczak w rozmowie z portalem wPolityce.pl.
 • @Zawisza Niebieski - Tak mi przykro
  A tu Twoich trzech tenorow
  Tylko Co te piksele takie duże?
  Ktoś im te zdjęcia zrobił kalkulatorem czy co się stało?

  https://pbs.twimg.com/media/DDZqCW2WAAEzfQD.jpg

  Może ty wiesz czy będzie uliczne wycie połączone z rozwolnieniem brukselskim.

  https://pbs.twimg.com/media/DDatzJ8XYAQx_64.jpg

  Spektakularny koniec b. lidera KOD.
  Prokuratura postawiła zarzuty Mateuszowi K.,
  grozi mu do 8 lat więzienia

  https://pbs.twimg.com/media/DDaMJ0nXoAAAC4j.jpg

  Komitet Osadzonych Demokratów

  https://pbs.twimg.com/media/DDbHJTrXUAA1DZy.jpg
 • @Husky 13:42:20
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1498669328164147101325.jpg

  Bulwersujący wątek w aferze SKOK Wołomin...Aferzyści, w głównych rolach byli oficerowie WSI, ukradli ze SKOK-u Wołomin setki milionów złotych. Tymczasem syndyk masy upadłościowej od kilku miesięcy żąda od byłych klientów, którzy z automatu stawali się udziałowcami Kasy, wpłat po kilkaset złotych, aby pokryć choćby częściowo to, co zagrabili oszuści. Jest stanowcza reakcja prokuratury w tej sprawie. O bulwersującym wątku w gigantycznej aferze informowaliśmy miesiąc temu. Chodzi o wezwania, jakie wysyłał Lechosław Kochański, syndyk masy upadłościowej SKOK-u Wołomin, do byłych klientów Kasy, którzy już przez to, że wzięli kredyt lub założyli lokatę, stawali się udziałowcami. Wezwania zawierały stanowcze żądanie zapłaty do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów. Dla przeciętnego klienta był to wydatek w wysokości kilkuset złotych. Oburzeni klienci Kasy protestowali, że muszą ponosić konsekwencje megaprzekrętu – z ostatnich informacji Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, która prowadzi śledztwo, wynika, że główni podejrzani, czyli byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych, mają zarzut wyłudzenia już ponad miliarda złotych. Osoby otrzymujące wezwania podniosły alarm, ale ich sygnały nie wywołały żadnych reakcji, więc płaciły. Nie pomogło nawet posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych. Na stronie syndyka nadal widnieje ostrzeżenie, napisane wielkimi czerwonymi literami: „Wpłaty z tytułu udziałów prosimy dokonywać tylko i wyłącznie na rachunek bankowy masy upadłościowej”. Poprzednio próbowaliśmy porozmawiać z syndykiem. Wysłaliśmy też pytania mejlem. Bez reakcji. Pracownicy kancelarii odsyłają do oświadczenia z grudnia ubiegłego roku, które sprowadza się do stwierdzenia, że działania są zgodne z prawem. Gdy wydawało się, że to mur nie do przebicia, nastąpił przełom. Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej polecił dokonanie analizy i oceny stanu prawnego sytuacji. Zajęła się tym Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Kilka dni temu wydano komunikat. Jednoznaczny! „Analiza wykazała, że syndyk nie ma kompetencji do podejmowania takich działań” – podano. „W ocenie prokuratury (…) działania syndyka polegające na wzywaniu członków SKOK Wołomin do pokrycia straty tej kasy do wysokości dwukrotności wpłaconych udziałów, nie znajdują podstaw prawnych”. Czy syndyk zaprzestanie wezwań? Czy osoby, które już dokonały przelewów, odzyskają pieniądze? Na odpowiedź musimy czekać. Wrócimy do tematu.
  Ps...Jak syndyk nie ma podstaw prawnych do takich działań to znaczy, że wyłudza pieniądze. Za tyłek syndyka! Przepraszam czy te WSI-oki to nie są czasem żołnierze? Do czego są powołani żołnierze? Proszę mi przypomnieć? Czy oni czasem nie wiszą na emeryturach? Czy nie dostają co miesiąc solidnych przelewów na konto od okradzionego społeczeństwa? Takie są tutaj porządki.
 • @Husky 20:19:05
  http://pressmix.eu/grafika/29.03.2013/Katarzyna%20&%20Donald%20Tusk.jpg
  Skąd Kasia Tusk miałą 2 ml w gotówce na nowy samochód i 5 pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie? Ciekawe jaki miała udział w aferze Amber Gold i jakim nazwiskiem się posługiwała? - Skąd córka Tuska ma kasę na mieszkanie i nowy samochód? Rząd zawsze się wyżywi, a Wy możecie żreć szczaw z nasypu! – piszą do nas internauci. Młodzi Polacy mają już dość obłudy polityków i zaciskania pasa. Wyszli nawet na ulice, aby zażądać dymisji Tuska i jego koalicyjnego rządu. Jednak internauci idą dalej i zadają za naszym pośrednictwem „Donaldinio” pytania, które budzą wielkie emocje. Panie TUSK pytamy w imieniu tysięcy młodych ludzi „klepiących biedę”: czy to PRAWDA?


  Można pomyśleć, że czepiamy się Kasi Tusk, córki jaśnie nam panującego Donalda Tuska – I trampkarza III RP. Jednak my tylko z dziennikarskiego obowiązku informujemy opinię publiczną, że córka Premiera, w dniu 18/02/2013 r. kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie! Z tego co nam się udało ustalić cena rynkowa takiego mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Nie wierzycie? Można sprawdzić podajemy numer referencyjny zajmującego się całą sprawą notariusza 01/2013KT.

  A więc zadajemy publicznie pytanie działając w imieniu młodych Polaków i czytelników portalu Pressmix: Skąd pochodzą tak znaczne środki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach Katarzyny Tusk, osoby prawie bezrobotnej? Wyżej wymieniona prowadzi jakiś tam mikroskopijny portal internetowy, zastanawia nas czy jest możliwe aby tak duża suma pieniędzy była zgromadzona w sposób legalny? Czy jest jakieś inne źródło dopływu gotówki na konto Pana córki Premierze Tusk? Czy tym szczególnym przypadkiem nie powinno się zająć CBA?

  Warto z kronikarskiego obowiązku przypomnieć, że Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek, dnia 18 lutego 2013 r. przyjeżdżając ze swojego mieszkania w centrum Gdańska nowym samochodem, a nie jakimś tam starym „rzęchem”. „Premierówna” jeździ swoim Mercedesem klasy „S” wartym bagatela PLN 344 000. Jak udało nam się ustalić kupionym również za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa).

  A więc w tym miejscu znowu pojawia się pytanie: skąd Katarzyna T. posiadała tak znaczne środki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN – 1500PLN. Przecież jeśli zliczymy te „skromne” wydatki córki Premiera Tuska wyjdzie, że lekką ręka wydała ponad 2 mln zł. Przypomnijmy w tym miejscu, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokości 10 tys. euro.

  Mamy jednak nadzieję, że Donald Tusk, który tak wiele mówi o czystych rękach i transparentności w polityce, zechce nam odpowiedzieć. Czas chyba Panie Premierze przerwać te spekulacje pojawiające się wśród dobrze poinformowanych, że to kasa z gry w kasynie. Przecież tak tłumaczył się już onegdaj Pana towarzysz partyjny, ale jakoś nikt mu do tej pory w to nie uwierzył…

  Przecież Pan Premier chyba nie chce, aby Polacy myśleli, że zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są może jakieś powiązania pomiędzy upadającym Amber Gold, a córką premiera? Czy oprócz Bąka pracowała dla tej firmy jeszcze inna osoba z rodziny Panie Tusk? Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska jego syn Michał Tusk plątał się w wyjaśnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold? A więc zasadne jest pytanie: Skąd córka Tuska ma kasę na mieszkanie i nowy samochód?
 • @Husky
  Małgosia i jej romans.. Ciekawa historia rodziny Tusków. Szantaż - przynieś sanki to z tobą zostanę.

  http://wpolityce.pl/polityka/1...
 • @kula Lis 67 20:43:18
  W Polsce była korupcja i kumoterstwo, ale PiS pokazało, jak te dwa prawa "dojnej zmiany" wnieść na nowy poziom.
  https://valconetti.files.wordpress.com/2016/12/od.jpg?w=614

  Strażnicy moralności
  https://valconetti.files.wordpress.com/2017/04/c9tkywdxcae0umj.jpg

  Katolicka rodzina, po dwóch rozwodach, pierwsza córka PiS, poszukuje nowego kandydata. Może staniesz do konkursu?
  http://cdn15.se.smcloud.net/t/photos/t/298471/rozwod-dopiero-po-wyborach_22271646.jpg

  Ubóstwo zdaniem tego, co twierdzi, że z przedsiębiorstw skarbu państwa dostaje tyle, co kot napłakał
  https://patronite.pl/upload/user/1620/media/1460928907_5714018bcd853.jpg

  Członek PZPR, skorumpowany lobbysta Boeinga, opowiadający bzdury o Smoleńsku, decydujący o naszych zakupach w zakresie lotnictwa
  https://valconetti.files.wordpress.com/2017/04/c9ynzx3w0aaj9sz.jpg
 • @kula Lis 67 20:56:42
  Ilu mężów miała Małgosia Tusk, a ile pierwsza córka katolickiej rodziny Kaczyńskich? Jak Małgosia Tusk osiągnie rekord Marty, to możesz zacząć krytykować. A teraz pilnuj cnotę Marty, bo zdaje się, że kolejny koleś do tego gniazdka chce się dobrać.
  http://gazetatrybunalska.pl/wp-content/uploads/2015/08/Kaczy%C5%84ska-Piotr-Smuniewski-Fot-Wojciech-Surdziel-AG.jpg
  http://bi.gazeta.pl/im/6c/c0/11/z18614892Q.jpg
 • @Zawisza Niebieski 00:18:36
  Marta jako prawnik, mająca swą kancelarię zarabia legalnie, a od jej życia prywatnego to się odpierdol. Katarzyna Tusk niech powie skąd u niej gołodupca nagle 2 mln zł się znalazły, bo nie uwierzę, że na blogu je zarobiła...a jej życie prywatne mnie nie obchodzi, niech także rucha się z kim chce, nawet z kozojebcami.
 • @Zawisza Niebieski
  Wyłudzili 40 mln zł z unijnych dotacji na nieistniejącą inwestycję. Już 26 zatrzymanych. Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejne 6 osób w śledztwie dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze na szeroką skalę w latach 2013-2015. Delegatura CBA w Krakowie, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej, prowadzi śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, popełniającej przestępstwa gospodarcze na szeroką skalę, wyłudzenia w latach 2013-2015 ok. 40 mln zł dofinansowania unijnego z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Finansów na nieistniejącą inwestycję, wyłudzenia zwrotu ok. 9 mln zł VAT oraz prania pieniędzy m.in w tzw. rajach podatkowych. Projekt, na który wyłudzono dotację, dotyczył inwestycji w linię do recyclingu odpadów z tworzyw sztucznych.
  Już wcześniej agenci krakowskiej Delegatury CBA zatrzymali 20 osób m.in. prezesów oraz pracowników spółek uczestniczących w procederze.
  Teraz ustalenia śledczych, zabrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie kolejnych osób, które brały udział w tej zorganizowanej grupie przestępczej. W wątku dotyczącym m.in. pomocy w utrudnianiu stwierdzenia przestępczego pochodzenia środków pieniężnych agenci CBA zatrzymali w Żyrardowie, Krakowie i Płocku sześć osób. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty. Zatrzymani, w zamian za otrzymaną od wypranych pieniędzy prowizje, przyjmowali na rachunki swoich firm milionowe kwoty za fikcyjne zakupy lub usługi np. jako zadatek na ciężarówki, na części samochodowe, zaliczki zakup nieruchomości a następnie dokonywali ich wypłat gotówce w kilku transakcjach. „Wyprana” gotówka na końcu łańcuszka trafiała do organizatorów wyłudzenia, a pomocnicy zatrzymywali prowizję. Śledztwo jest wielowątkowe, niewykluczone kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów.
  cba.gov.pl
 • @Zawisza Niebieski 13:41:32
  Że niby nie można ścinać drzew w lesie, bo ładnie wyglądają na fotkach miłośników natury?!?

  A Ojciec Rydzyk ma w tym rzekomo niecnym procederze udziały za reklamę w latach POlitycznej prosperity tuskistów?!?

  a'propos meblarstwa w Polsce:

  http://www.drewno.pl/artykuly/10894,polska-mebluje-swiat-raport-na-temat-polskiego-rynku-meblarskiego.html

  http://www.drewno.pl/artykuly/10848,polskie-firmy-meblarskie-coraz-mocniej-wchodza-na-zagraniczne-rynki.html

  PS.
  Dlaczego autor nie napisał nic o spadku importu drewna ze wschodu, na skutek faszystowskich interwencji kijowskiej junty?
  http://www.drewno.pl/artykuly/10031,bliski-koniec-importu-drewna-z-ukrainy.html
  http://www.e-handeldrewnem.pl/rynek-drzewny/bialorus-wprowadza-zakaz-eksportu-drewna-okraglego

  przecież to wszystko ww. w sumie powoduje wzrost zakupów na rynku wewnętrznym, a nie "siekiera ministra Szyski". - oi! kto czyta rzadziej się myli ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031