Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiS puszczają nerwy i słoma z butów wychodzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Urodzony w roku 60, wychowany w rozwijającym się socjalizmie Jarosław Zieliński znalazł komunistów i esbeków wśród 20 latków. Masowe wystąpienia Polaków powodują, że politycy PiS popadają w paranoje.

Cenną rzeczą wystąpień Polaków przeciw polityce PiS jest to, że wszystkie manifestacje odbywają się pokojowo. Nie ma charakterystycznych dla Kaczyńskiego "modlitw" przepojonych nienawiścią do wszystkiego co nie PiS. Suweren w sposób pokojowy wytrąca z rąk polityków ulubioną przez komunistów broń, którzy wszelkie wystąpienia narodu przeciw nim określali rozróbami band łobuzów i wrogów Polski. Stąd frustracja, stąd puszczają nerwy a od tego do paranoi i śmieszności droga bliska.
 
Zarówno politycy jak i trolle PiS prześcigają się w wymyślaniu jak najbardziej obniżających rangę tych wystąpień nazw. Błaszczak opowiada o „spacerowiczach”, Zieliński o komunistach, esbekach, Kaczyński w swojej „modlitwie” z trybuny sejmowej o „zdradzieckich kanaliach” a w twarzach odbija się strach przed wolą suwerena.
 
Bezsprzecznie, miłym zaskoczeniem w naszej polityce wojny Polsko-Polskiej była ostatnia kontrmanifestacja przeciw miesięcznicy PiS zorganizowana przez Frasyniuka. Manewr, polegający na tym, że zebrali się przed Pałacem Namiestnikowskim, w czasie gdy władze PiS były w kościele, pokazali swoją moc i odeszli w spokoju pozostawiając Kaczyńskiego odgrodzonego od Polaków barierkami i kordonem policji za którym była pustka, bez względu na ocenę intencji wyrażał wolę znacznej grupy, by nie powiedzieć, że większości Polaków, którzy mają już dość polityki uprawianej na grobach ofiar katastrofy pod Smoleńskiem i comiesięcznego zaklinania rzeczywistości, „jesteśmy coraz bliżej prawdy”, gdy wiadomo, że niczego na pokrycie tych słów nie ma.
 
Poziom frustracji polityków PiS i celność tego manewru pokazał min. Błaszczak następnego dnia w radiu, gdy odgrażał się, że koszty, separacji sortu PiS od Polaków poniosą nawet ci, co tylko wspomną iż będą chcieli zaprotestować przeciw kolejnej „miesięcznicy”. Jak na razie wygląda na to, że minister ochłonął trochę, albo mu wyjaśniono iż takie rozwiązanie ani ze strony prawnej ani politycznej nie jest rozsądne.
 
W swej wypowiedzi nie chcę odnosić się, czy też popierać ani argumentów ani jednej ani drugiej strony. Bo z jednej strony stare rozwiązania (kliki) sądownicze winny zostać zreformowane, z drugiej strony upolitycznienie, czy też kuriozalny pomysł skupienia w rękach ministra Ziobry prokuratury i sądowniczej, dając mu możliwość sterowania zarówno prokuraturą jak i sądami poprzez obsadzanie stanowisk miernymi ale wiernymi PiSiewiczami, czego koronnym przykładem jest mgr Julia Przyłębska na stanowisku prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Bo władze prawodawcza i sądownicza winny być niezależne od siebie.
 
 
W interesie Polski bezsprzecznie jest reforma sądownictwa, ale reforma, a nie zamiana starych klik na nowe kliki całkowicie uzależnione od jednej partii, przewodniej siły narodu - PiS. Kaczyński wychowany na wzorcach komunistycznych nie raz już pokazywał swoimi działaniami, że te wzorce są mu bardzo bliskie. Obecnie proponowane rozwiązania prowadzą do powtórki z rozrywki. Tak jak za czasów PZPR wyroki zapadały w gabinetach polityków tak i teraz propozycje PiS prowadzą do podobnej sytuacji. A dowodów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy popatrzeć na działania TK, czy też prezydenta, który bezkrytycznie podpisuje wszystko co mu na biurko podrzucą, i wszelkie wątpliwości znikają.
 
Ale nie ukrywajmy, ani KOD ani PiS o demokrację nie chodzi. Chodzi im o Polskę, ale tylko w jednym aspekcie, by mieć w niej niczym nie skrępowaną i nie zagrożoną odpowiedzialnością karną władzę. Stąd mamy wojnę o sądy.

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie po lewej z manifestacji KOD we Wrocławiu, PAP/EPA, zdjęcie po prawej manifestacja w Warszawie "obódź się Polsko", rok 2012.
 
 

KOMENTARZE

 • O kurcze...
  To skoro jednak reforma sądów, to przedstawcie jakiś projekt.

  Do wszystkich:
  słyszał ktoś coś o planach reformy sądownictwa ze strony PO? No choćby takiej malutkiej... Może proponowali sędziów pokoju? Cokolwiek...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:24:58
  Panie Krzysztofie, podstawą państwa prawa jest niezależność władzy sądowniczej i władzy prawodawczej. Sądy nie mogą być zależne od polityków, bo z jednej strony nigdy nie będzie można osądzić polityka partii rządzącej, zaś manipulacje polityczne wyrokami bardzo prawdopodobne.
  Pyta Pan co proponuję. Niezależność uzyskuje się, gdy mamy stopniową wymianę kadr. Gdy w gremium zasiadają sędziowie wybrani przez kilka kolejnych sejmów. Nie zaś to co chce teraz zrobić PiS, wyrzucić wszystkich, wsadzić swoich, kompetentnych jak "PiSiewicze". Musi być odpowiedzialność sędziów za rażące wyroki.
  Ale jak napisałem, nie oceniam ustaw, wyrażam swój podziw dla spokojnego prowadzenia polityki protestów, do których każdy naród jako suweren ma prawo.
 • @Zawisza Niebieski 14:36:10
  A ja proponuję odrzucić ten trójpodział władzy i powrócić do normalności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:38:38
  A co Pan uważa za normalność? Czyżby to, że jeden człowiek poprzez marionetki rządzi wszystkim? To już wypróbowaliśmy, nazywa się to dyktaturą a ta na pewno z normalnością nie ma nic wspólnego. Każdy polityk winien wiedzieć, że za swe działania może ponieść odpowiedzialność a oceniać go będą nie uzależnieni od jego kolesia, w tym przypadku Ziobry sędziowie. Politycy nie mogą mieć wpływu na wyroki wydawane przez sąd. Jeśli jest inaczej jest źle. Prowadzi to do dyktatury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:38:38
  "A ja proponuję odrzucić ten trójpodział władzy i powrócić do normalności."

  To znaczy wrócić do monarchii? Bo to było zanim oświeceniowe schematy Monteskiusza zatriumfowały w zachodnim świecie.


  Albo do namiastki monarchii jak w konstytucji kwietniowej?

  "Art. 3. (1) Organami Państwa, pozostającemi pod zwierzchnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej, są:
  Rząd,
  Sejm,
  Senat,
  Siły Zbrojne,
  Sądy,
  Kontrola Państwowa."

  "Art. 11.

  Prezydent Rzeczypospolitej, jako czynnik nadrzędny w Państwie, harmonizuje działania naczelnych organów państwowych.

  Art. 12.
  Prezydent Rzeczypospolitej:
  a) mianuje według swego uznania Prezesa Rady Ministrów, a na jego wniosek mianuje Ministrów;
  b) zwołuje i rozwiązuje Sejm i Senat;
  c) zarządza otwarcie, odroczenie i zamknięcie sesji Sejmu i Senatu;
  d) jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych;
  e) reprezentuje Państwo nazewnątrz, przyjmuje przedstawicieli państw obcych i wysyła przedstawicieli Państwa Polskiego;
  f) stanowi o wojnie i pokoju;
  g) zawiera i ratyfikuje umowy z innemi państwami;
  h) obsadza urzędy państwowe, Jemu zastrzeżone.

  Art. 13.
  (1) Prezydent Rzeczypospolitej korzysta z uprawnień osobistych, stanowiących Jego prerogatywy.
  (2) Do prerogatyw tych należy:
  a) wskazywanie jednego z kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej i zarządzanie głosowania powszechnego;
  b) wyznaczanie na czas wojny następcy Prezydenta Rzeczypospolitej;
  c) mianowanie i odwoływanie Prezesa Rady Ministrów, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego i Prezesa Najwyższej Izby Kontroli;
  d) mianowanie i zwalnianie Naczelnego Wodza i Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych;
  e) powoływanie sędziów Trybunału Stanu;
  f) powoływanie senatorów, piastujących mandat z wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej;
  g) mianowanie i zwalnianie Szefa i urzędników Kancelarji Cywilnej;
  h) rozwiązywanie Sejmu i Senatu przed upływem kadencji;
  i) oddawanie członków Rządu pod sąd Trybunału Stanu;
  j) stosowanie prawa łaski."

  "Art. 15.
  (1) Prezydent Rzeczypospolitej za swe akty urzędowe nie jest odpowiedzialny.
  (2) Za czyny, niezwiązane ze sprawowaniem urzędu, Prezydent Rzeczypospolitej nie może być pociągnięty do odpowiedzialności w okresie urzędowania."
 • @Zawisza Niebieski 14:46:25
  Normalnością dla Wojtasa jest bicie kobiet i traktowanie ich jak pół-ludzi, więc chyba żadne inne jego pomysły z zapiecka też dziwić nie powinny.
 • „jesteśmy coraz bliżej prawdy”
  Minister wojny obiecał, że w październiku ujawni całą prawdę o zamachu katyńskim!
  Dla ludzi ze słabą pamięcią tylko przypominam, że chodziło o październik 2016 roku!
 • Autor
  Wydaje mi się, że plan działania jest prosty: "zreformować" sądownictwo, słusznie wsadzić za kratki przynajmniej część niezliczonych aferzystów - a tym samym uzyskać ogromne poparcie ludu i zapewnić sobie ciągłość władzy, a potem kraść ile wlezie, tyle że na własne konto, z własnymi sędziami i prokuratorami, co będzie trwało dopóki nie zbierze się następny rząd mający większość w sejmie i senacie, o ile to nie zostanie wcześniej zapobiegawczo uniemożliwione.

  To jest kolejna pseudoreforma PiSu i kolejna dobra zmiana - dla nich samych. Bez niezawisłych sądów Polska zawsze będzie tylko republiką bananową i państwem teoretycznym, gdzie mafie mogą bezpiecznie przeprowadzać swoje ciemne interesy, jak np. torturowanie więźniów, handel bronią, narkotykami i ludzźmi, czy mordowanie zagranicznych niezależnych dziennikarzy.
 • Nie,nie,nie
  https://pbs.twimg.com/media/DFQ7wVAWAAAGP8K.jpg
 • @Robik 15:26:53
  Zabiorooo ... Zostanie tylko Nasza klasa i Neon24.pl

  https://pbs.twimg.com/media/DFQ9YoAW0AEELBo.jpg
 • @Lotna 15:24:54
  "Normalnością dla Wojtasa jest bicie kobiet i traktowanie ich jak pół-ludzi,"

  Nie kobiet, a tworów kobietopodobnych, z kobietami łączy te twory pewne podobieństwo zewnętrzne, ale psychikę mają zwichrowaną.
  Niektórzy nazywają toto kobietonami. A jak toto potrafi pyskować....
 • @Pedant 15:04:17
  Widzę, że nawet nie potrafi Pan sobie wyobrazić innego modelu organizacji życia społecznego. Tylko zamordyzm.
 • @Husky 16:24:58
  To Lotna? Komuś, musi co, podpadła
 • @Husky 16:29:50
  Budka?
  Jaka budka? Toż budkę spalono w czasie Marszu Niepodległości przy ambasadzie rosyjskiej....
 • @Lotna 15:48:33
  I Nie dopisałaś ptaszyno, że kobiety będą bite, poniżane i traktowane źle. Może nawet nikt się nimi nie będzie interesował.
  I to chyba jest najgorsze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:44:21
  Nie,nie
  To tylko fanka PO.
  Na wieść że już POzamiatane


  Wojna Światów Orsona Wellesa i Zamach Lipcowy
  Te same objawy-histeria, wyleganie na ulice, irracjonalne zachowania

  https://pbs.twimg.com/media/DFPphM7XYAIiPW-.jpg
 • @Lotna 15:48:33
  Teroria jak najbardziej prawdopodobna. Przejęcie kontroli nad sądami zapewni nietykalność przez najbliższe kilka lat po przegraniu wyborów przez PiS.
  Jest jednak inne poważniejsze zagrożenie. Pamiętamy, ile rzeczy wprowadzonych przez PO PiS populistycznie krytykował, dziś jakoś nie odwraca tych spraw, korzysta z nich. Mało prawdopodobne, że przyszły rząd będzie chciał odwrócić tak korzystne dla rządzących bagno, jakie dziś stworzy PiS. Czyli robimy wielki krok ku republice bananowej. Tak jak mówiłem już dawno, odbudowa Polski po rządach PiS będzie długa i kto wie, czy jeszcze możliwa?
 • @Husky 16:50:30
  Widzisz Husky... ty masz bardzo proste schematy, dla bardzo prostych ludzi, takich PiS potrzebuje, to jest właśnie ten sort Kaczyńskiego. Ale w Polsce jest wielu myślących ludzi, ludzi, którzy potrafią przewidywać pewne skutki, oni nie załapią się na to, że PIS nie popierają tylko 20 letni komuniści i esbecy. Schematy proste, nie lubi PIS to musi być bolszewik. Popiera inne opcje niż PiS, to musi być złodziej. Wielka afera Amber Gold to ogromny przekręt, a SKOK, gdzie straty są wielokrotnie większe i ponoszone przez wszystkich Polaków, to sprawa zaniedbywalna, ot takie małe lodziki PiS. Plichta siedzi w więzieniu, Biernacki też siedzi, w ławach senatorskich z ramienia PiS. Ale sort głupi wszystko kupi.
 • @Zawisza Niebieski 17:50:47
  A lepszemu sortowi POzostaje drzyc morde jeszcze przez kolejne12 lat.
  A Kaczynski ma to w dupie i robi swoje.

  Taka karma
  Kiedy mówisz: 200 tysięcy!
  https://pbs.twimg.com/media/DFNi-bvXUAEyx0b.jpg

  Za miesiąc żaden POlszewik nawet słowem o SN nie wspomni tak samo jak teraz o TK.
  A ten wrzód 'Bolek" nie przyjechał sądów bronić?
 • @
  Zawisza , skoro wszyscy się zgadzają z tym by te sądy reformować , to chyba musi być jasne ,że trzeba coś zmienić , w tym samych ludzi w tych sądach pracujących . Czy zaproponowane reformy będą skuteczne pokaże czas i jakaś ogólna społeczna ocena bo jak dotąd jest jak najgorsza .Protestujecie przeciwko ZAŁOŻENIOM ,że będzie gorzej , zupełnie zapominając o FAKTACH , świadczących ,że jest źle
 • @puuuq 18:23:15
  Bezsprzecznie trzeba coś zmienić, tyle, że trzeba robić to z głową. Nie zmienia się na coś co z góry widać, że będzie gorsze a niestety działania PiS pokazują, że będzie gorsze. Wszelkie działania PiS idą pod dyktaturę Kaczyńskiego a jak widać jest to człowiek stwarzający zagrożenie dla kraju. Same jego wybuchy nienawiści do Polaków, dzielenie Polaków nie rokują niczego dobrego.
 • @Zawisza Niebieski 18:56:21
  Nie jest ważne czy wg Ciebie i jeszcze tam jakiejś grupy ludzi ma być gorzej skoro zdecydowana większość jest już zadowolona z tego jak jest teraz
 • @Zawisza Niebieski
  Poczytaj sobie u Tokarskiego co napisałem, może ci się we łbie rozjaśni. Nie chcę wklejać już u ciebie.
 • @Zawisza Niebieski
  Nic się nie zmieniłeś sekciarzu. Dalej wierzysz w jakieś brzozy?
  Słoma przepracowana, to wychodzi tym twoim reprezentantom. Pucze knajpiane, wymachiwanie łapami, żenujące prowokacje doliniarzy, włażenie na stoły, podburzanie czerni. Nienachalnie inteligentne kłamstwa i chop od nowa polska ludowa.
 • @Zawisza Niebieski
  Absurd. Reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce krytykują... niemieccy sędziowie. "To koniec państwa prawa"
  http://wpolityce.pl/swiat/349890-absurd-reforme-wymiaru-sprawiedliwosci-w-polsce-krytykuja-niemieccy-sedziowie-to-koniec-panstwa-prawa
 • @Zawisza Niebieski
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/21/835/360/4528be10c74d4bc280a6aff8fbd0d5b2.jpeg

  Kabareton Budki. Niczym premier ustawił się na tle flag i orzekł: "PiS nie chce naprawić swojego błędu, bo musi wypełnić rozkaz Kaczyńskiego"
  http://wpolityce.pl/polityka/349888-kabareton-budki-niczym-premier-ustawil-sie-na-tle-flag-i-orzekl-pis-nie-chce-naprawic-swojego-bledu-bo-musi-wypelnic-rozkaz-kaczynskiego
  Ps...Tłumok Budka to taki stan umysłu! Wiesław, Wiesław, Wiesław, Wiesław, Wiesław...Co się dzieje PO nie tylko pójdzie na pielgrzymkę do Częstochowy to jeszcze Budka fotografuje się na tle flag polskich, a tylko jedna UNIJNA o BOŻE PEŁO wyprowadza Polske JUNI. Patrioci z PO i .N. Jak jeździli do Moskwy i zaakceptowali czterokrotne szwindle wyborcze to było OKey. Wystarczy przeanalizować materiały z wyborów (zanim PiS wprowadził kontrole) i zapytać statystyka od razu powie gdzie były szwindle. 70 % Polaków chce naprawy sądownictwa, ale Postkomuniści z PO i Nowoczesnej lepiej wiedzą co chcą Polacy. Zdanie Polaków mają tam gdzie Słońce nie dochodzi czyli głęboko w dupie!
 • UWAGA ! Zawisza Niebieski z 18,56 pisze !
  Zawisza pisze ! Bezsprzecznie trzeba coś zmienić, tyle, że trzeba robić to z głową. [ czyli nic nie zmieniać ]

  Zawisza pisze ! Wszelkie działania PiS idą pod dyktaturę Kaczyńskiego stwarzający zagrożenie dla kraju.
  Same jego wybuchy nienawiści do Polaków, dzielenie Polaków nie rokują niczego dobrego
  [ te dzielenie Polaków to w praktyce dotyczy żydów i ich dominacji nad Polska i Polakami stąd tak wściekłość żydostwa ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @kula Lis 67 19:35:44
  Pytanie zagadka.
  W czym interesie doradza ten szmaciarz na obrazku po lewej ?

  https://pbs.twimg.com/media/DFRsHjXXgAAlfnX.jpg

  Cesarzu Europy, debilu , i zaprzancu, prosze o podstawę prawną w traktatach UE ingerowania przewodniczącego RE w proces legislacyjny konkretnego państwa .
  Konkretnie.
 • @kula Lis 67 19:22:26
  W "Faktach" mówią, że Rulewski w więziennym stroju robi "wstrząsające wrażenie". 8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DFRnNFFWsAAWFmz.jpg
 • @ele 19:39:33
  Wierzę, że od teraz sądy będą rzeczywiście wolne i niezależne

  https://pbs.twimg.com/media/DFRpYdRXsAMr2vS.jpg
 • @kula Lis 67 19:35:44
  tvn24.pl/sonda-czy-prezydent-podpisze-pakiet-ustaw-zmieniajacy-ustroj-sadow,
  ponad 50 tys głosów!
  Wynik dla opozycji całkiem całkiem!

  https://pbs.twimg.com/media/DFM1p_zU0AA2jox.jpg
 • @ele 19:39:33
  Witam,
  Jest Pan kolejnym, który "Żyda" widzi za każdym rogiem, tylko tam gdzie jest zobaczyć nie potrafi. Strażnikiem interesów USA i Izraela na Polskę jest PiS, Niech Pan wróci do spotkania wyjazdowego Knesetu w Krakowie, tam nam na prezydenta Dudę namaszczono.
  http://www.radiownet.pl/system/post_gallery_images/images/80998/normal/kneset_w_Krakowie.jpg

  Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, PiS łapać "Żyda" i "esbeka".
 • @Husky 20:25:56
  Też mi nowość, czy "kacze pióro" podpisze pakiet ustaw? A jak myślisz, na jaką opcję ja bym zagłosował?

  Przecież on podpisze wszystko co mu na biurko rzucą, bezmyślnie, bez czytania. Jak wieść gminna niesie, podpisał nawet kota prezesa, gdy ten mu go na chwilę do potrzymania dał. :) Teraz gra pod lemingi, że niby to stawia warunki, PiS potakuje, tak tak Duda to twardy gracz. On jest już pośmiewiskiem całej myślącej Polski. Jeździł na nartach, to mu wojsko ukradli. Na spotkaniach u Tadeusza R. wymieniają go tuż przed sprzątaczkami. Połajają go nawet takie niedorajdy jak Waszczykowski. A ty mi takie zestawienie podrzucasz, że co? Mam się zdziwić?

  Ponieważ lubisz obrazki, ja też bardzo prawdziwy w sieci znalazłem.
  http://s2.manifo.com/usr/d/d849/95/manager/pdf/jaroslaw-kaczynski-w-wariatkowie-czlowieczy-los-nie-jest-bajka-ani-snem.jpg
 • @Zawisza Niebieski 21:20:41
  Zobacz Zawiszo kto (i gdzie) to pisze
  Znów podsumowanie jakże trafne tych debili z totalnej.
  Aż przykro to czytać i to na scierwomedialnym portalu.

  Polacy takiej szopki "nie kupują"

  PO i Nowoczesna tylko się ośmieszają. Ich taktyka nie działa na Polaków. Oto dowód
  Jarosław Kaczyński paraduje po Sejmie przebrany w strój więźnia, Beata Szydło podbiega do prowadzącego obrady i zabiera mu mikrofon, a Zbigniew Ziobro zakrada się, by podczas głosowań zgasić światło na sali. Jesteście w stanie wyobrazić sobie taki cyrk w wykonaniu posłów Prawa i Sprawiedliwości? Jeśli nie, to znacie już odpowiedź na pytanie, dlaczego w najnowszym sondażu to PiS, a nie PO, ma aż 37-procentowe poparcie wśród Polaków. A w TNS to 39 - 19.

  Ostatnie dni to w Polsce nieustanna walka ws. zmian, jakie Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w Sądzie Najwyższym. Chociaż starcia toczą się na każdym polu, a emocje sięgają zenitu, tymi, którzy nie wytrzymują ciśnienia są w większości politycy opozycji. Bo czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, żeby np. Mateusz Morawiecki (niczym poseł Nowoczesnej Piotr Misiło), niósł przez pół sali krzesło nad głową, by ostatecznie postawić je przed stołem prezydialnym i rzucać kartkami w przewodniczących komisji?

  Albo Witolda Waszczykowskiego, który samowolnie wchodzi na mównicę, a potem cały roztrzęsiony rusza w kierunku siedzącego w ławach poselskich Grzegorza Schetyny i krzyczy coś pod jego adresem? Za obecnym ministrem spraw zagranicznych musieliby dodatkowo biec Mariusz Błaszczak i Anna Zalewska, bo przypomnijmy, że w analogicznej sytuacji w czwartek, posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego musiały łapać i uspokajać partyjne koleżanki Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz.

  Szczytem abstrakcji jest chyba jednak zachowanie młodej posłanki Platformy Obywatelskiej Kingi Gajewskiej-Płochockiej, która podczas ostatnich obrad komisji sprawiedliwości postanowiła nagle zgasić na sali światło. Czy taki pomysł mógłby przyjść do głowy np. Zbigniewowi Ziobrze? Nie sądzę. Na deser hit. Jarosław Kaczyński paradujący po Sejmie w więziennym drelichu i wsadzoną między guziki białą różą. Absurd i abstrakcja? Możliwe, ale właśnie tak wystąpił w piątek podczas senackiej debaty nad ustawą o Sądzie Najwyższym Jan Rulewski z PO. Abstrakcyjny ubiór to oczywiście ogromny atut, ale w przypadku gwiazd muzyki POP, czy kabareciarzy, a nie przedstawicieli narodu.

  Daleko idąca reforma sądownictwa Prawa i Sprawiedliwości nie podoba się wielu Polakom. Tysiące z nich zdecydowały się w ostatnich dniach wyjść na ulice i otwarcie wyrazić swój sprzeciw. Mimo to poparcie dla PiS nie spada, a wręcz rośnie.

  Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS w dniach 18-19 lipca wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować aż 37 proc. badanych. To trzy pkt proc. więcej niż w poprzedniej ankiecie. Platforma Obywatelska, która może liczyć na 21 proc. poparcia, jest więc daleko w tyle. To strata 2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania. Jeszcze gorzej wyglądają notowania Nowoczesnej - 9 proc.

  Wyniki te jasno pokazują, że "krzyki" opozycji nie robią na Polakach wrażenia. Forma, w jakiej wyraża swój sprzeciw, jest bowiem nie do przyjęcia. Reformie sądownictwa w wykonaniu PiS można próbować przeciwstawić się, prezentując własne pomysły i rozwiązania. Sytuacja, w której PO i Nowoczesna nieustannie krzyczą "hańba", ale nie proponują niczego w zamian, nie przyniesie im zwycięstwa w najbliższych wyborach. Tym bardziej, jeśli dalej zamierzają się przebierać, rzucać kartkami i gasić światło. Polacy takiej szopki nie kupują.

  PATRYK OSOWSKI
  Dziennikarz TVN
 • Do @Zawisza Niebieski 21:12:09
  Gdy patrze na KOD i resztę zbieraniny na ulicach to widzę że 90 % to ludzie pochodzenia żydo-chazarskiego !!! tak tak Zawisza !!! to dzieci tych bolszewicko-żydowskich bandytów Stalina ! i tego nie ukryjesz pod chichami śmichami !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Zawisza Niebieski 21:20:41
  Można było się tego spodziewać ..

  https://pbs.twimg.com/media/DFR3bfnXYAEh92I.jpg

  Bardzo ważna prognoza od pana Wiesława z KOD

  https://pbs.twimg.com/media/DFRGTrEW0AE7E_y.jpg
 • @ele 21:36:49
  Radził bym wziąć tabletki, bo paranoje są szkodliwe. Opcja żydowska to PiS. Jak tam z Chanuką w pałacu prezydenckim. Jakie pochodzenie ma 1 dama?
 • @Husky 21:38:30
  Widzisz Husky, ci dają bo chcą. A jak tam z dojeniem podatnika przez znanego miłośnika babcinych emerytur? Dziś emerytury to pryszcz, dziś kradnie się pełną gębą i zgodnie z "prawem" i nie od tych leszczy co chcą płacić a z kieszeni podatnika.

  Poczytaj sobie jak się doi i kradnie, by wszystko było zgodnie z prawem, prawem Przestępców i Spiskowców.
  https://wiadomosci.wp.pl/tak-rzad-wspiera-ojca-rydzyka-miliony-dla-spolek-zwiazanych-z-duchownym-6136692724201601a
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:03
  "Widzę, że nawet nie potrafi Pan sobie wyobrazić innego modelu organizacji życia społecznego. Tylko zamordyzm."

  Po pierwsze prawdziwa monarchia to nie zamordyzm, po drugie ja się tylko zapytałem co Pan proponuje. Konstytucja Kwietniowa 1935 jest bardzo ciekawym dokumentem, zresztą pieknie napisanym i obmyślanym.
 • @Zawisza Niebieski 21:58:44
  Kaszpirowski tu był. Odin, dwa, tri ... bum! 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DFLcAVCXYAA_0Hx.jpg


  A na Czerskiej koniec świata

  https://pbs.twimg.com/media/DFQWXXtXYAEE-Hh.jpg
 • @Husky 22:15:54
  Tysiące Polaków protestuje. Nikt ich tam nie spędzał.
  http://i.iplsc.com/kolejny-dzien-protestow-w-obronie-sadow/0006PM8HREO979ON-C322-F4.jpg

  Myślę, że przy następnej "miesiączce PiS" sort panów będzie musiał podwójne kordony przed Polakami postawić.

  Mówisz 12 lat, możliwe, że za 12 lat pierwsi z sortu panów będą wychodzić z więzień. Polacy nie są narodem mściwym. Mam nadzieję, że nowej targowicy, (PiS, Tadeusz R., ePiSkopat) nie zrobimy już tego, co zrobili poprzedniej nasi ojcowie.
  Wystarczy nam, że kolejne miejsce obrad KC PiS na kilka lat będzie tak wyglądało.
  http://wf1.xcdn.pl/files/15/02/17/171787_pl08s08_foto4_34.jpg
 • @Husky 19:59:20 dla tych co usuwją komenty
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2022582404642444.jpg
 • @Husky 22:15:54
  Najbardziej zaskakuje mnie poziom intelektualny Gersdorf. Ta całkowita nieporadność językowa i matołkowatość zmysłu wypowiedzi. Jak ona mogła skończyć powszechniak, szkołę średnią-zdać maturę no i studia prawnicze ? Szok!
 • @Husky 22:15:54
  "nie ma Polski bez Kościoła"

  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2030412183859466.jpg
 • @kula Lis 67 22:34:40
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2030397633860921.png
 • @rabszak 22:39:21
  a bez ciebie ?
 • @Zawisza Niebieski 22:30:24
  wiem ze unikasz jak ognia zadanych pytan ale wiem ze te slowa Tuska skomentujesz

  "Dzisiaj zaczyna się budowa systemu w Polsce, w którym polityk będzie dzwonił do sędziego" - Donald Tusk (szef RE) w "Faktach po faktach"
  no czekam 8-))))
 • @ele 19:39:33
  Dla osób o podobnym do Pana myśleniu przesyłam coś, co wyprodukowali podobni, którzy wszędzie Żyda widzą. Ja się pod tym nie podpisuję, bo nie sprawdziłem, więc nie wiem.
  https://www.youtube.com/watch?v=Ok9nirbKxSU
  https://www.youtube.com/watch?v=WfMhXY6t258
 • @Husky 16:50:30
  Ja jestem fanką PO? Chyba sam nie wierzysz w to, co mówisz.
 • Do żyda @Zawisza Niebieski 22:55:15
  Zawisza ! nie widziałem cię ale wiem że jesteś pochodzenia żydowskiego
  bo myślisz jak żyd i odpowiadasz jak żyd !

  KAŻDY ŻYD TAK ODPOWIADA ADWERSARZOWI !
  1. że ma zaburzenia psychiczne
  2. lub jakie zioła pali
  to jest standardowa odpowiedz KAŻDEGO żyda !

  Jeszcze raz ci powiem ! że 1945 r Stalin do Polski sprowadził kilkaset tyś
  żydo-chazarów by ci wprowadzali bolszewie w Polsce przy pomocy żydowskiego UB i wojsk sowieckich , dziś gdy Kaczyński chce wam odebrać władzę sądowniczą to wyszliście na ulicę by chronić swoje przywileje jakie macie od 1945 r !
  Jeszcze macie skurwysyn.. żydowskie mass-media ! to następny przywilej dany wam od STALINA !

  SŁOWIANIE !
  od 1945 r żydostwo stworzyło ŻYDO- RASISTOWSKIE RZĄDY W POLSCE

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! 90 % KOD to ludzie pochodzenia żydo-chazarskiego ! TAK JEST PRAWDA !!!!! Zawisza Niebieski
 • @Husky 22:53:55 mam to samo zdanie o sądach/sędziach co on.
  Polskie sądy nie zdołały w ciągu 27 lat skazać jednego zbrodniarza, nie przestępcy, nie funkcjonariusza, ale zbrodniarza stalinowskiego. Abstrahując od oceny katastrofy smoleńskiej, to nikt za nią nie odpowiedział. Sędziowie są sędziami samych siebie, to żadna władza wykonawcza czy ustawodawcza nie może naprawić paraliżu wymiaru sprawiedliwości. Oni mówią, że to jest problem ich korporacji. Ta ustawa nie załatwia wszystkich problemów. Mam chwilami wątpliwości, które towarzyszy wielu obywatelom, czy Prawu i Sprawiedliwości uda się wprowadzić w Polsce prawo i sprawiedliwość. Ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że w Polsce panuje bezprawie i niesprawiedliwość powiedział Bielecki.
 • @ele 07:59:07
  Sędziowie w większości żydobolszewia lub ich pomiot w którymś już pokoleniu na telefon całkowicie nie kontrolowani i bezkarni to demokracja? tak lemingi peowskie?. Za kasę b. WSI i Sorosa dajecie się napuszczać. Ciekawie ile miliardów teraz Soros przeznaczył. Wymiar sprawiedliwości musi ulec radykalnej zmianie. Jest zażydzony i upolityczniony. Niesprawiedliwy. Krzywdził wielu ludzi. Nie karał przestępców. Nie może tak być.
 • @Lotna 02:14:44
  Ani przez moment bym tak nie pomyślał
  Proszę dokładnie przeczytać moje komentarze
  Pozdrawiam
  ps.
  to zdjęcie dotyczyło zupełnie kogo innego
 • @ele 07:59:07
  Najpierw zmuszono(Zachód- UK i USA!) Piłsudskiego w 1918 do przyjęcia chazarskiej biedoty ze Wschodu (500 tys!) warunkując tym uzyskanie niepodległości, co Piłsudski uznał po latach za największy swój błąd, określając ich najgorszym do zwalczenia wrogów bo wewnętrznym, potem dołożył 600 tys litwaków i 4 tys enkawudzistów Stalin. No i mamy to co mamy!
 • @Husky 08:30:58
  Minister Ziobro w długiej debacie przekonywał senatorów do reformy: "Nie ma zgody na orzecznictwo sądów, które chroni aferzystów"(vide Police, Amber Gold, etc..etc..)
 • @ele 07:59:07
  A dziś jeszcze dochodzi 2 mln Ukraińców, do tych co pozostali po Operacji Wisła, robi się nie wesoło.
 • @Husky
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/17bc5ddd29285a8428ac04665f097964_L.jpg
  „MY OBYWATELKI, MY OBYWATELE” – PRZERAŻENIE BENEFICJENTÓW MAGDALENKOWEGO UKŁADU OSIĄGNĘŁO POZIOM MAKSIMUM!
  List do Narodu o tytule „My Obywatelki, My Obywatele” to wyraz przerażenia środowisk, które wciąż są beneficjentami układu z Magdalenki. Pierwszy raz, od niemal 30 lat, stracili kontrolę nad układem i czują, ze on się sypie. Cóż wtedy robić trzeba? Krzyczeć na cały świat. Scenariusze dawno napisane i przepracowane nie raz. Zagranica i ulica/ Ta ostatnia mało aktywna, więc zdopingować trzeba. Był list artystów, czas na „autorytety” polityczne. Zawsze, kiedy trzeba bronić po-okrągłostołowego układu odzywają się ci, którzy czują zagrożenie, więc nie dziwią nazwiska pod listem podpisane: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski – jako liderzy oraz m.in. Władysław Frasyniuk, Leszek Balcerowicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Aleksander Hall, Jan Lityński, Paweł Kasprzak, Krzysztof Łoziński, Jerzy Stępień, Andrzej Rzepliński, Magdalena Środa. Słowa użyte w liście, jak np: „stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP” przez nazwiska podpisanych pod nimi, stają się tak samo wiarygodnymi, jak zapewnienia Ewy Kopacz o rzetelności pracy rosyjskich patomorfologów. Bardziej uczciwe jest zdanie: „Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń”, choć brakuje w nim co najmniej dwóch słów: „bezkarności i przywilejów”. O powadze sytuacji, czyli realnej perspektywie ostatecznego upadku magdalenkowego mebla, świadczy użycie w liście zwrotu:
  „stajemy w obronie wartości chrześcijańskich zawłaszczonych w cynicznej grze politycznej”. Środa z Kwaśniewskim i Lityńskim broniący wartości chrześcijańskich? Sam mistrz słowa Petru, nie wymyśliłby takiego zestawienia. Oj, przerażenie zapanowało w lewackich środowiskach, skoro odwołują się do wartości, z którymi tyle mają wspólnego, co alkoholik z abstynencją.

  Za:PAP
 • Pytanie zasadnicze do zamaskowanego "wikinga demokracji" :
  Czy na fotce w nagłówku "najgorszy sort..." z Wrocławia to bohaterowie pozytywni - "zaradni, POgodni euroPEJScy"? Czy ci z Marszu Niepodległości, którzy otwarcie deklarują niechęć do SSowieckiej okupacji w sądach to "mierne faszystowskie zło"?
  PS.
  Naprawdę w postSSowieckiej kolonii niemieckiej pod zarządem aszkeNAZIolskim są i kiedykolwiek będę sędziowie bez wsparcia polityków "niezaangażowani", których nikt nigdy nie prześladowałby za Chrześcijańskie Poglądy i Rzymskie Prawo?
 • @Husky chazar Aaron Bucholtz sługus geszefciarzy Sorosa i Sachsa musi siedzieć!
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/3e1d29b65e89b5e0b3c1385d51031f62_L.jpg
  BALCEROWICZ MUSI SIEDZIEĆ! ŁAMAŁ PRAWA I GODNOŚĆ POLAKÓW NA ROZKAZY PŁYNĄCE Z ZAGRANICY!
  W wywiadzie dla Gazeta.pl (Aaron Bucholtz)>Leszek Balcerowicz straszy: W dalszym ciągu pokładam duże nadzieje w KOD. Cieszę się, że ma on nowe władze. Mam nadzieję, że będą tak działać, że żaden funkcjonariusz państwa, który łamie zasady państwa prawa, nie będzie anonimowy. PiS nie będzie wieczny. Nic nie zostanie zapomniane. I będzie rozliczone. Niestety brak rozliczenia i wymierzenia kary Chamom i Żydom, którzy niszczyli Polskę po 1989 bardzo ich rozzuchwalił. Balcerowicz jest tego najlepszym przykładem. Dlatego powspominajmy.
  Czytelnicy „Warszawskiej Gazety” zapewne pamiętają jeszcze dziennikarza i działacza „Solidarności”, Aleksandra Małachowskiego, posła na sejm kontraktowy z list Komitetu Obywatelskiego, a później parlamentarzysty i wicemarszałka sejmu reprezentującego lewacką Unię Pracy, która sprzeciwiała się konkordatowi i opowiadała się za aborcją na życzenie. Największą popularność Małachowskiemu przyniosły jednak telewizyjne programy publicystyczne „Telewizja nocą” i „Rozmowy o cierpieniu”. Mało jednak osób wie, że Małachowski był także od końcówki lat 70. aktywnym masonem. Dzisiaj, kiedy w szeregach totalnej opozycji niezwykle aktywny jest towarzysz Leszek Balcerowicz od lat kreowany na ekonomicznego guru warto przypomnieć, co na kilka lat przed śmiercią trapiony wyrzutami sumienia i obrazem olbrzymiej krzywdy wyrządzonej Polakom mówił mason, Aleksander Małachowski: Byliśmy wtedy trochę jak barany prowadzone na rzeź i łatwo ulegliśmy obietnicom polityków mającym decydujący głos w praktycznym wcielaniu w życie szkodliwych rozwiązań. Nie zdziwiłbym się, gdyby nadeszła chwila rozliczenia nas, posłów sejmu kontraktowego, z lekkomyślnego przyzwolenia na terapię szokową Balcerowicza, będącą w rezultacie przeogromnym atakiem na prawa człowieka do minimum egzystencji, atakiem na godność życia milionów ludzi. Miejmy nadzieje, że w końcu nadejdzie taka chwila, kiedy może już nie posłowie sejmu kontraktowego, ale przynajmniej towarzysz Balcerowicz odpowie za olbrzymie zło i krzywdy, jakie wyrządził milionom Polaków, kiedy jako figurant wprowadzał w III RP zabójczy program geszefciarzy Sorosa i Sachsa. Tan wyjątkowo załgany szkodnik, obłudnik i były pracownik Instytutu Marksizmu i Leninizmu przy KC PZPR ma czelność stroić się dzisiaj w piórka obrońcy praw i godności Polaków, choć sam te prawa i godność łamał na rozkazy płynące z zagranicy.

  Ps..I dlatego PiS powinien wszystkich tych zdrajców rozliczyć!
 • @Husky
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/73b46fafde0f418e113b5862754338b2_L.jpg
  KTO DAJE NAM PIĘKNO? A KTO SIĘ BOI KRESOWIAKÓW? Wszystkiego bym się spodziewał po Kaczyńskim, ale nie tego, że będzie mówił o pięknie. Jako były premier i szef największej, a na dodatek rządzącej partii politycznej, ma prawo, a wręcz obowiązek mówić o Polsce, gospodarce, finansach, służbie zdrowia, oświacie, a nawet o kulturze, co się rzadko premierom zdarza, i o tym wszystkim sensownie mówił, ale by osobny akapit poświęcił pięknu, tego nie przewidział nikt. W ten sposób właśnie podjął jedną z najważniejszych i najbardziej dramatycznych spraw egzystencjalnych człowieka i narodu.

  Mówiąc o pięknie, w istocie mówił o normach i zasadach, o obliczu moralnym społeczeństwa, bo piękno ma też swoje źródła moralne. Zapewne dość dokładnie przeanalizował stan naszej kultury, jej realizacje i manifestacje publiczne, a przede wszystkim rzeczywisty stan życia duchowego i pojął, że pora najwyższa, by coś z tym wszystkim zrobić, gdyż nie jest dobrze, a wprost przeciwnie – jest źle, a zanosi się, że będzie jeszcze gorzej. Kaczyński dał sygnał, że sprawy idą w złym kierunku. – Chcemy, aby Polska była piękna – mówił. – Piękno jest częścią wspólnoty. Poczucie piękna jest częścią wspólnoty. My to szanujemy i będziemy szanować. Ale z całą pewnością nie będziemy finansować ze środków publicznych obcej polityki historycznej, wymierzonej przeciwko Polsce. I to jest właśnie istota rzeczy, najwyższy sens tej wypowiedzi. Kaczyński wie, że grube miliony, a nawet miliardy idą na degradację polskiej kultury. Idą one głównie z Zachodu, ale idą też, niestety, z polskiego budżetu, z polskich placówek kulturalnych, z radia i telewizji, z kin, teatrów, muzeów, bibliotek i księgarń. Idee wyniszczające są dobrze zorganizowane i świetnie się mają. Pisałem już o nich nie raz na tych łamach, a mogę nieskromnie nawet dodać, że byłem jednym z pierwszych, który wskazał kanały przerzutowe obcych ideologii, od kilkudziesięciu lat wypłukujących z polskiej kultury jej bezcenne skarby, a na ich miejsce wprowadzających totalny chłam, najgorszego rodzaju kicz i szmirę, którymi ostatnio tak dobitnie karmią nas np. niektóre polskie teatry, galerie sztuki czy niegodne obecności w mediach publicznych programy telewizyjne. Pewnie i te placówki miał na myśli Kaczyński. W każdym razie dotknął najważniejszego problemu polskiej świadomości narodowej, naszej tożsamości. Pewnie też pośrednio zwrócił uwagę na destrukcyjne działania słynnej, złowrogiej szkoły frankfurckiej, której sukcesy jeden z ideologów kulturowego marksizmu, Willi Munzenberg tak oto podsumował: Uczynimy Zachód tak zepsutym, że aż będzie śmierdział. I śmierdzi. I Kaczyński o tym wie. I, jak mi się wydaje, nie chce, by Polska także śmierdziała. Dlatego apeluje o szacunek dla piękna. O mądrość wyboru. Czy będzie wysłuchany, to odrębna i bardzo trudna kwestia. A piękno wyraża się na sto sposobów. Ujawnia się w literaturze, nauce i sztuce, w polityce, gospodarce, edukacji, służbie zdrowia, języku, modzie, kuchni i stylu życia, w ludzkim charakterze, urbanistyce i naturze, w pracy i odpoczynku, we wszystkich przejawach ludzkiej aktywności, zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej. Dlatego piękno stanowi rdzeń narodowej identyfikacji. Kto tego nie rozumie, niewiele rozumie. A narodowa identyfikacja, czyli nasza tożsamość kulturowa, ciężko dyszy. Nie ulegajmy pozorom, że nie jest tak źle, jak ja tutaj kraczę. Jest źle, bo skoro polityk tej miary co Kaczyński zauważył ten stan, to i pora najwyższa, by i każdy z nas go dostrzegł. Powinniśmy wiedzieć choćby to, co serwuje portal Prison Planet: Gdziekolwiek spojrzymy na świecie, sztuka, film, muzyka, literatura, nauka i cała kultura państw narodowych poddawane są ciągłym, skażającym zmianom w ramach „rewolucji kulturalnej” (…). To, co obecnie możemy obserwować w Polsce, to m.in. promocja homoseksualizmu, pedofilii, rozwodów, konfliktów rodzinnych, atak na instytucję rodziny, odbieranie dzieci rodzicom (…) promocja aborcji, spożywania narkotyków, antykoncepcji w każdym sklepie spożywczym (często obok cukierków dla dzieci), wulgaryzacja stosunków kobieta–mężczyzna i międzyludzkich, promocja hedonizmu, singli, atak na język i jego minimalizacja, atak na edukację, promocja satanizmu, zaprzeczenie wartościom chrześcijańskim i narodowym1. Kaczyński o tym musi wiedzieć. I bije na alarm. Bo to nie jest taka sobie wypowiedź. To dzwon trwogi, który wzywa na naradę. Woła o pomoc. Kto go usłyszy?

  A jaki mają związek z tym wszystkim Kresy? Otóż mają. I to bardzo ważny, nieoceniony. Bowiem Kresy przez wieki wytwarzały piękno, stały na straży dzieł szlachetnych i wielkich, przez stulecia przenosiły z epoki do epoki buławę polskiej tożsamości. Wzywały do mądrości. I takie słowa jak Kresy, Kresowiacy, Kresowianie coś znaczą. Coś bardzo ważnego w naszej kulturze i tożsamości. I ktoś, kto się porywa na te słowa, niszczy je lub redukuje, porywa się na narodową świętość, zabija pamięć. A tego darować już nie można. Piszę o tym, ponieważ ogarnął mnie bolesny gniew, kiedy dowiedziałem się, że w Apelu Pamięci, który ma być odczytany 9 lipca 2017 r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, o godz. 12.00, wykreślone zostało we wstępie właśnie słowo „Kresowianie”. I to w pierwszych słowach tego Apelu, kiedy odczytujący zwraca się do (…) Mieszkańców Warszawy, Żołnierzy Wojska Polskiego, Rodaków. W tym momencie powinien się też zwrócić do przybyłych tam Kresowian, ale nie zwróci się, bo ktoś wykreślił słowo „Kresowianie”. A to przecież przede wszystkim dzień Kresowian. Nie da się tego wytłumaczyć faktem, że pojęcie to pojawia się w innym kontekście nieco później. Istotnie, pojawia się, bowiem powinno się tam pojawiać. Ale tam, gdzie miało być, na samym początku, go nie ma. Pismo przewodnie do Apelu, wyrażające zgodę na Apel, podpisał urzędnik państwowy wysokiego szczebla, Sławomir Frątczak, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie wiem, czy to on sam, osobiście, wykreślił w tym Apelu, w zwrocie do słuchaczy to święte dla nas słowo: Kresowianie, czy jakiś inny urzędnik, w każdym razie ktoś je wykreślił, bowiem w projekcie organizatorów ono było.

  Pytam, dlaczego jakiś urzędnik wykreślił z listy zwrotów to ważne, w tym dniu najważniejsze słowo?! Jak to się ma do mądrej i ważnej wypowiedzi premiera Jarosława Kaczyńskiego, że chcemy, by Polska była piękna? Piękno jest częścią wspólnoty. A nam, Kresowianom, urzędnik MON wyrywa z istotnego dokumentu ten ważny, historyczny, wspólnotowy człon. Wycina słowo, które wszyscy przy Grobie Nieznanego Żołnierza będą mieli na ustach. Niszczy, a co najmniej ignoruje przy okazji poważną wypowiedź prezesa PiS-u, Kaczyńskiego. Bo przecież prezes Kaczyński miał także na uwadze piękno języka. Liczę na to, że zwierzchnicy urzędnika jeszcze zdążą poprawić ten straszny błąd. A także ukarzą kogo należy za niekompetencję i niszczenie wspólnoty, której główną częścią jest pamięć i piękno. Także piękno słów. Co gorsza, działo się to w departamencie, w którego nazwie widnieje termin „dziedzictwo”. To nie błaha rzecz, jakby się komuś mogło wydawać. Słowa nas określają, definiują, odsyłają do historii. I mamy prawo, by czasy cenzury już się skończyły. Przy okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa zapraszam wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska na uroczystości lokalne, na konferencję popularno-naukową 11 lipca, godz. 17.00, do Dworu Polskiego przy wrocławskim Rynku.

  www.srokowski.art.pl
 • @Husky
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/16268da44f149e859e5069f5fcdbf9fb_L.jpg

  WICEPREZYDENT DUKACZEWSKI – CZŁOWIEK CIENIA. PRZECZYTAJCIE O JEGO WPŁYWACH I UKŁADACH...
  Były szef Wojskowych Służb Informacyjnych generał Marek Dukaczewski od lipca do sierpnia 1989 r. kończył kurs GRU ujawnił w ostatnim tygodniu Sławomir Cenckiewicz, szef Centralnego Archiwum Wojskowego. Fakt szkolenia Dukaczewskiego przez Sowietów jest powszechnie znany. Znacznie bardziej ciekawa i mniej znana jest jego rola w kształtowaniu i utrzymaniu III RP. Za prezydentury Bronisława Komorowskiego z racji politycznych wpływów zyskał sobie przydomek „wiceprezydenta”. Dukaczewski (9 kwietnia skończy 64 lata) lubi pozować w mediach na apolitycznego fachowca i państwowca. Faktycznie swoją karierę zawdzięcza postkomunistycznej lewicy. W marcu 1997 r. z głównego specjalisty we WSI awansował do pracy w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W grudniu 2000 r. został wiceszefem BBN, a po zwycięstwie wyborczym SLD jesienią 2001 r. osiągnął szczyt kariery. Przez 4 lata był szefem WSI. Ta tajna służba nie bez powodu uznawana była za najważniejszy czynnik rządzący Polską przez pierwsze 16 lat istnienia III RP (do rozwiązania WSI w październiku 2006 r.). Była pasmem transmisyjnym między PRL a III RP. Gdy w 1990 r. zrobiono przedstawienie o nazwie weryfikacja Służby Bezpieczeństwa przy powstawaniu UOP, w jej wyniku odsunięto tylko około 10 proc. najbardziej skompromitowanych oficerów SB. Wojskowe tajne służby do III RP trafiły bez najmniejszej weryfikacji. Zmieniono tylko szyldy. Wywiad (II Zarząd Sztabu Generalnego) i kontrwywiad (Wojskowa Służba Wewnętrzna) zostały połączone i pod nową nazwą – WSI rozpoczęły „umacnianie demokracji” (na miejsce walki o internacjonalistyczny socjalizm). Już pierwsi szefowie WSI (kontradmirał Czesław Wawrzyniak i gen. Bolesław Izydorczyk) mieli ogromne wpływy polityczne „na dworze” Lecha Wałęsy. Ale złote lata WSI to czasy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, nazywanego „złotym chłopcem” tej formacji. WSI w latach 90. i na początku XXI w. stworzyła podstawy kapitalizmu politycznego III RP. Był to system, w którym o sukcesie w biznesie decydowały nieformalne wpływy polityczne, medialne i dostęp do informacji, często kompromitującej wpływowe osoby.

  Kasa, Media, Służby

  WSI zajmowały się nie tylko biznesem typowo wojskowym, jak handel bronią, ale również wprowadzało kontrolowane przez siebie podmioty na rynek handlu surowcami strategicznymi (m.in. ropą). Współpracownicy wojskowych służb, pracujący w państwowych rafineriach, decydowali o przyznaniu swoim podmiotom wartych miliardy dolarów kontraktów, od których spółki te płaciły miliony dolarów „prowizji”. System stabilizowali zwerbowani politycy, dziennikarze i sędziowie. W 2003 r. – za rządów Marka Dukaczewskiego we WSI – organizacja ta, przewidując, że po kolejnych wyborach może zostać rozwiązana, rozpoczęła chowanie najważniejszych aktywów, czyli najcenniejszych zwerbowanych ludzi. WSI były prawdziwą maszynką do mielenia niepokornych i uczciwych ludzi, którzy próbowali ograniczać wpływy (i zyski) tej organizacji. W 2003 r. krakowski prokurator Marek Wełna rozpoczął śledztwo, które zagroziło paliwowym interesom WSI. W odpowiedzi WSI założyło dwie sprawy operacyjnego rozpracowania „Grafit” i „Góral”, podczas których prowadzono nielegalną inwigilację niepokornego prokuratora, m.in. mikrofonem kierunkowym nagrywano rozmowy, które prowadził w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie. W 2005 r. WSI działaniami operacyjnymi doprowadziło do wprowadzenia pomówień o przyjmowanie łapówek przez Wełnę do dokumentów urzędowych służby. Paliwowego bonza Dariusza P., który pomawiał Wełnę o przyjmowanie łapówek, oficerowie WSI szkolili na wykrywaczu kłamstw, aby wypadał bardziej wiarygodnie. Cała operacja przeprowadzona była w drugiej połowie 2005 r. Notabene pomówienia nagłośnił współpracujący z WSI znany dziennikarz tygodnika Jerzego Urbana „Nie”. Wiadomym już wówczas było, że rewelacje Dariusza P. były badane przez prokuraturę i uznane za kompletnie wyssane z palca. Mimo to, ówczesny szef kontrwywiadu WSI (III Zarządu) napisał do generała Dukaczewskiego pismo, że: Weryfikację wątku dotyczącego wręczenia korzyści majątkowej prokuratorowi Wełnie uważamy za zbędną, ponieważ informacja ta znana jest już prokuraturze i była przedmiotem stosownych wyjaśnień zwłaszcza po publikacjach prasowych. W ten prosty sposób „reaktywowano” zarzuty wobec prokuratora Wełny i nadano im urzędową rangę. Wiedzą od swojego szefa kontrwywiadu gen. Dukaczewski podzielił się bowiem z ministrami obrony narodowej: Jerzym Szmajdzińskim, a później Radosławem Sikorskim. Atmosfera podejrzeń i pomówień sprawiła, że prokurator Wełna na początku 2006 r. został odsunięty od śledztwa paliwowego, a samo śledztwo zostało zręcznie spacyfikowane. Zresztą gen. Dukaczewski nie miał skrupułów, aby wprost okłamywać nawet premiera. 18 marca 2005 r. w piśmie do ówczesnego szefa rządu Marka Belki napisał, że WSI nie korzysta z pomocy osób zatrudnionych w sektorze paliwowym. Tymczasem WSI miało swoich ludzi nie tylko w działach zakupu ropy polskich rafinerii, ale także w zarządach tych spółek. Pytany o tę sprawę gen. Dukaczewski odpowiadał… składając na dziennikarza doniesienie do prokuratury wojskowej o ujawnieniu tajemnicy państwowej. To nie była wyjątkowa sprawa, ale reguła. W 2002 r. kierowane przez gen. Dukaczewskiego WSI doprowadziło do kontrolowanego przecieku do dziennikarki „Rzeczpospolitej” Anny Marszałek. Celem tej operacji było późniejsze badanie źródła przecieku. A przy okazji swobodne inwigilowanie wszystkich podejrzewanych o jego dokonanie. W tym wypadku członków sejmowej komisji ds. służb specjalnych i poprzedniego kierownictwa WSI. Już po rozwiązaniu WSI akcja w 2008 r. przeciwko komisji weryfikacyjnej została przygotowana i przeprowadzona przy pomocy „aktywów” WSI, zarówno wśród dziennikarzy, jak i urzędników państwowych. Próbowano bezskutecznie, wrobić członków komisji w zarzuty korupcyjne. Sponiewierano ich medialnie i przy pomocy usłużnych prokuratorów.

  Odrodzenie WSI

  Rozwiązane w 2006 r. WSI bynajmniej nie przestało być ważnym graczem na polskiej scenie politycznej. Najważniejsze aktywa agenturalne tej służby zostały nienaruszone. WSI utraciło co prawda bazę logistyczną w postaci organizacji zatrudniającej setki żołnierzy i gromadzącej w sposób łapczywy wiedzę o polityce i systemie władzy, ale pozostali ludzie, którzy wynieśli kompromitujące materiały poza służbę. Osobą, wokół której było dużo oficerów dawnej WSI, był marszałek Sejmu z PO Bronisław Komorowski. Gdy w 2010 r. w przyśpieszonych wyborach walczył o prezydenturę, to gen. Dukaczewski otwarcie mówił, że po jego wygranej „otworzy szampana”. Komorowski zwyciężył, a Dukaczewski stał się częstym gościem pałacu prezydenckiego, chociaż jego wizyty nie miały charakteru formalnych odwiedzin i starano się utrzymać je w tajemnicy. Właśnie „wiceprezydentowi Dukaczewskiemu” przypisuje się pomysły lansowane przez Komorowskiego, takie jak reaktywacja WSI poprzez ponowne połączenie Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Miał on być również architektem planów uczynienia premierem Grzegorza Schetyny w 2011 r. w nowej rozszerzonej koalicji PO–PSL–SLD. Plany te nie wypaliły, bowiem Donald Tusk wygrał przekonująco wybory w 2011 r. Mediacja prezydenta Komorowskiego przy tworzeniu szerokiej koalicji na ołtarzu, na którym planowano złożyć Tuska, okazała się niepotrzebna. Tarcia Tusk–Komorowski były interpretowane jako walka obozu proniemieckiego z prorosyjskim. I właśnie nowa inicjatywa obozu Komorowskiego – partia Nowoczesna Ryszarda Petru miała mu pomóc w 2015 r. sięgnąć po realną władzę. Ów majstersztyk wziął w łeb, bo murowany zwycięzca wyborów, Komorowski, na metę dotarł długi. Plan z Nowoczesną jest jednak realizowany. Napisane przez Jan Piński
 • @kula Lis 67 08:54:49
  Jak zwykle zarzucasz fora sfabrykowanymi półprawdami. Więc przypomnę ci, układ Magdalenkowy to również panowie Kaczyńscy i dziś patologiczna, nepotyczna, naszpikowana miernymi ale wiernymi władza PIS to też układ Magdalenkowy.
  http://ma.blox.pl/resource/zdrajcy.jpg

  Ja wiem, że zwolenników PiS prawda bardzo boli, o ile od polityka PiS prawdy spodziewać się można tylko gdy się pomyli o tyle ale na forum wypada trzymać się prawdy.
 • @Husky tak dzxiałały służby za PO/PSL, były ślepe, głuche na prikaz Tuska!
  ABW ślepa i głucha. Kolejne tajemnice Amber Gold.

  http://niezalezna.pl/102697-abw-slepa-i-glucha-kolejne-tajemnice-amber-gold
  Ps..Dobry artykuł, z nazwiskami i wykazaniem zaniechań i niedopełnienia obowiązków ze strony ABW i innych urzędników państwowych. Czekamy na skutki ...Na kanwie przedmiotowego artykułu jawią się dwa pytania. Dlaczego Jarosław Mąka, długoletni doświadczony dyrektor departamentu obrotu towarowego MG tylko " rozmawiał " z oficerem ABW, przekazując informacje o " podejrzanych " jakoby działaniach Amber Gold. Co przeszkodziło Jarosławowi Mące złożyć w ABW formalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marcina Plichtę i zarządzana przez niego firme Amber Gold. Czyżby płk Dariusz łuczak , który "rozmawiał" z Maką w tej sprawie skutecznie nastraszył Mąkę możliwymi skutkami złożenia bezpodstawnego zawiadomienia o przestępstwie. W tym akurat niektórzy oficerowie ABW wywodzący się z ciemnych czasów SB są wybitnymi specjalistami. Drugie pytanie , które ciśnie się na usta dlaczego płk. Łuczak nie skierował sprawy do przeprowadzenia działań operacyjnych. Czyżby zadziałała " cudowna " czapka niewidka" roztoczona nad Amber Gold przez zdrajcę Narodu Tuska i jego niemieckich pobratymców z OLT Deutschland ? Wydaje się , że sprawa kradzieży od obywateli Polski blisko 900 mln PLN i roztoczenie przez Tuska parasola ochronnego nad operacjami Amber Gold jest na tyle poważna , wskazując na możliwość prania brudnych pieniędzy dla celów działalności PO i tworzenia nielegalnego funduszu wyborczego partii , że sprawą powinny się zająć profesjonalne służby ściśle kontrolowane przez parlament , bowiem komisja sejmowa wydaje się być zdecydowanie zbyt " krótka " na wydobycie prawdy z zakamarków brudnej polityki....Takie oto służby musiał przejąć PiS i z nimi pracować! Wniosek: Opcja ZERO jak z sądami, prokuraturami budowa od podstaw, inaczej nic z tego nie będzie.
  PsII..Padło już nazwisko ważnego aferzysty - Jan Krzysztof Bielecki i na razie cisza...Obrońcy aferzystów z Amber Gold, gdzie majątki potraciło 18 tysięcy Polaków obrońcy warszawskiej reprywatyzacji gdzie eksmitowano na bruk 40 tysięcy ludzi, obrońcy prezydent Warszawy, która nic nie wiedziała, obrońcy rosyjskiej wersji tragedii smoleńskiej, obrońcy sędziów na telefon, rozgrzanych sądów, karuzeli watowskiej, przemytu paliwa do Polski, przemytu alkoholu i papierosów, sędziów i prokuratorów gnębiących polskich patriotów, zwolennicy zamykania uczciwych i prawych do więzień, a wypuszczania na wolność szumowin ponieśli dzisiaj klęskę. Jeszcze tylko podpis prezydenta.

  Pisałem już na tym portalu, że Amber Gold to afera służb wojskowych: polskich i sowieckich WSI-GRU pod auspicjami Bondaryka i Komorowskiego, którą Tusk wykorzystał do swoich celów (OLT zapewniło transport w czasie Euro-2012, a następnie miało wykończyć i przejąć LOT). W aferę wplątani byli funkcjonariusze z Wybrzeża - nie tylko niejaki Olech i Tygrys, ale m.in. ten od bursztynu i ten od kortów tenisowych. W tej chwili nie pamiętam nazwisk, ale byli opisywani m.in. przez GP kilka lat temu. Małżeństwo kryptopedała WSIoka Marcina S -Plichty z niejaką Katarzyną Plichtą było dokładnie takim samym dealem, jak "małżeństwo" ruskiego Bronka Komorowskiego p.rezydenta ze szwabskim p.rezydentem premierem Donaldem Tuskiem. Olecha należało by spytać kto z gdańskich prokuratorów i sędziów przychodził na libacje, gdy jego rodzice mieszkali na ul. Zbyszka z Bogdańca i jakie tam sprawy się załatwiało. Czy nie przypadkiem sprawy związane BALTIC BANKIEM?
 • @ele 07:59:07
  Więc mogę ci zaświadczyć, że moje korzenie to drobna szlachta mazowiecka. W polityce ludzie o korzeniach żydowskich są dość licznie reprezentowani i to bez znaczenia czy w KOD czy w PiS. Co do znaczenia ludzi takich jak np. p.Wolińska, czy mordercy Inki jak Major Gajewski, Józef Blik już nie raz się wypowiadałem. W tej sprawie nic się nie zmienia. Za faktem jest, że PO to reprezentant korporacji zachodnich na teren Polski, PiS to reprezentant USA i Izraela na tereny Polski. Jeśli chcesz szukać ludzi pochodzenia żydowskiego w naszej polityce to dokładniej przyjrzyj się szeregom PiS.

  Nigdy nie byłem i nie będę ksenofobem, do każdej nacji podchodzę zgodnie z wiedzą historyczną, czy też religijną i staram się oceniać możliwie sprawiedliwie.

  //Jeszcze raz ci powiem ! że 1945 r Stalin do Polski sprowadził kilkaset tyś żydo-chazarów by ci wprowadzali bolszewie w Polsce przy pomocy żydowskiego UB i wojsk sowieckich// później dla tworzenia wykształconej kadry w Izraelu ileś tysięcy ludzi pochodzenia żydowskiego wyprowadzono z Polski po sprowokowanych przez UB "wypadkach kieleckich".

  Dziś tamci prokuratorzy są albo w grobach albo ludźmi których największym problemem jest poranne siusiu. "Kaczyński chce wam odebrać władzę sądowniczą ", mylisz się, Kaczyński chce odebrać władzę jednym ... i dać swoim..., ale w sumie w tym względzie niewiele się zmienia. Popatrz na awanse prokuratorów tamtego czasu. Andrzej Kryże, Stanisław Piotrowicz, ci ludzie skazywali w procesach politycznych, dziś nowe sądy nam budują. Nie zastanawia cię to nic?
 • @Husky
  Lekki wstrząs w ABW...Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego czeka pierwsza reforma. Pod nóż pójdą delegatury terenowe. Obecnie jest ich piętnaście. Po zmianach będzie zaledwie kilka. Pozostałe zostaną zdegradowane do roli wydziałów zamiejscowych. Pierwsze informacje o zmianach wywołały panikę wśród niektórych starych funkcjonariuszy. Obawiają się, że stracą ciepłe posadki i budowane przez lata wpływy. To jednak dopiero początek. Lekkie wstrząśnięcie mocno zardzewiałą, zbierającą kurz klatką z napisem „ABW”. Służba ta wymaga bowiem radykalnych reform. Szczególnie personalnych. Stratedzy od Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, nie zasypiają jednak gruszek w popiele. Reforma zbliża się wielkimi krokami. Oby jednak znowu nie została odwleczona. Wdrożenie zmian w tym zakresie jest niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa Polski. Autor: Piotr Nisztor
 • @Husky 22:53:55
  Zawsze odpowiadam na pytania, jeśli odpowiedzieć potrafię i pytanie zauważę. Bałagan który swoimi półprawdami robi na forach Kula Lis utrudnia znalezienie pytania jak i odpowiedzi.
  //"Dzisiaj zaczyna się budowa systemu w Polsce, w którym polityk będzie dzwonił do sędziego"//
  Ten system istniał zawsze, istniał też za rządów PO-PSL. Jednak patologiczne rządy PiS z tego co dawniej było przestepstwem dziś robią prawo, "prawo Przestępców i Schizofreników". Za rządów PO-PSL ludzi złapanych na kumoterstwie ścigano sądownie. W patologicznym państwie PiS jest to prawo łupu. Najwyższe stanowiska obsadza się ludźmi przynoszonymi w teczce. Kolejny przykład na stosowanie bolszewickich wzorców przez Kaczyńskiego.

  Tak samo jak po wprowadzeniu tego prawa uzależniającego sędziów od polityków, polityk już nie będzie musiał dzwonić, sędzia będzie chciał sam domyślić się jaki wyrok by się politykowi podobał. Niepokornych po prostu się wyrzuci, czy też przeniesie do sądu w Koziej Wólce, jak miało to miejsce w przypadku niepokornych prokuratorów, gdy Ziobro przejął kontrolę nad prokuraturą. Tu nie ma żadnych wątpliwości, metody działania Ziobro są znane.
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500310946166059102426.jpg

  Córka PRL-owskiego prominenta nową „gwiazdą” KOD i totalnej opozycji!

  [Co niezwykle ciekawe, nowa celebrytka opozycji totalnej i KOD to córka PRL-owskiego prominenta. Janusz Staliński był inżynierem budowy okrętów, rektorem Politechniki Gdańskiej, a także posłem na Sejm PRL VI kadencji. Szczególne wątpliwości co do zawrotnej jak na tamte czasy kariery budzi fakt, że Staliński został w 1967 r. mianowany na profesora, mimo że... nigdy nie zrobił doktoratu (sic!). Ponadto, z Wikipedii możemy dowiedzieć się, że "za jego kadencji rektorskiej znacznie rozszerzono zakres współpracy międzynarodowej z Leningradzkim Instytutem Budowy Okrętów, Instytutem Elektrotechnicznym i Politechniką Leningradzką". Wydawałoby się, że to charakterystyczny dla Polski Ludowej proceder - wszak "nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Jednak Janusz Staliński nie był zwykłym PRL-owskim karierowiczem:
  Jako student PG po raz pierwszy ujrzałem z bliska naszego rektora Stalińskiego w pamiętny grudniowy poniedziałek 1970, gdy obraził stoczniowców, którzy swój pochód rozpoczęli od politechniki. Stary, oburzony słowami komunistycznego aparatczyka, stoczniowiec spoliczkował go wówczas na oczach studentów i stoczniowego marszu i pewnie by go pobił, gdyby sekretarz KU PZPR nie zasłonił go własnym ciałem wspomina publicysta Janusz Kamiński, ówczesny student Politechniki Gdańskiej.]

  http://niezalezna.pl/102426-corka-prl-owskiego-prominenta-nowa-gwiazda-kod-i-totalnej-opozycji

  Ps..Nie cÓrka ale POmiot prominenta !!! A nazwisko Staliński to chyba przyjął tatuś od patrona demokracji światowej Stalina. A swoją drogą to on był szybszy od docentów marcowych. No tak, niedaleko pada jabłko od jabłoni. I jak już upadnie, to parszywieje...To był okropny widok, mierna aktorzyca Dorota Stalińska głosem starej alkoholiczki śpiewała piosenki śp.Jacka Kaczmarskiego i Gintrowskiego. Teraz wiem dlaczego otrzymała rolę Ordonki, chociaż była i jest brzydka nie tylko zewnętrznie ale wewnętrznie taka ordynarna. Tatuś zniknął to i ról brak prawda Doroto? To ta fleja jeszcze żyje? Myślałem, że już się zapiła. Ta kobieta nie przypadkowo dostała od Boga obrzydliwy demoniczny i skrzeczący głos aby prawi mogli łatwo rozpoznać szatańskie nasienie. Jakie z tej Stalin-Stalińskiej śliczności. Od samego patrzenia biegunki można dostać. A już jak zardzewiałą japę otworzy i zachrypi przepitym basem, to apokalipsa ! Zero kobiecości. Ma syna dziwnym trafem podobnego do nieboszczyka Kiszczaka! A to chyba nie bez racji. Tatuś jej z tych samych "dobrych i pięknych". Musiała się dzieworodnie zapatrzyć.Szkoda cnotliwego młodzieńca, który musi słuchać takiej mamci.
 • @kula Lis 67 09:56:05
  Córka PRL-owskiego prominenta gwiazdą PiS
  http://0.s.dziennik.pl/pliki/4691000/4691527-beata-kempa-397-231.jpg

  Popatrz na ten film, na mowę ciała tej osoby. Czy można jeszcze bardziej w wazelinie się ubabrać. Posłuchaj jakie miejsce ma w PiS Duda zwany "prezydentem". Za biskupami, za Tedeuszem R., za "szalonym drwalem", za ministrami. Hurra przed sprzątaczkami. To jest piękny obraz patologii PiS.

  https://noizz.pl/spoleczenstwo/beata-kempa-znow-sie-popisala-zobacz-jej-wystep-na-konferencji-w-toruniu/2jxmp3s
 • @Zawisza Niebieski 09:51:01
  Ryszard Makowski w „Salonie Dziennikarskim”: „W naszym parlamencie nie działają w zasadzie politycy opozycji, ale jacyś bojówkarze!”
  [Wszyscy nawet ci protestujący, wiedzą, że wymiar sprawiedliwości działa źle, wie to każdy kto ma z nim kontakt. „Będziemy bronić do końca tych źle działających sądów, byle nie dać PiS-owi przeprowadzić reformy” mam wrażenie, że sami nie wiedzą, czego bronią powiedział w „Salonie Dziennikarskim” Ryszard Makowski, satyryk i tygodnika „wSieci”. Ta reforma jest niezbędna i PiS z hasłem tych reform szedł do wyborów, a Jarosław Kaczyński traktował ją wyjątkowo serio. Sam jest prawnikiem i włożył dużo wysiłku, żeby ją przeprowadzić powiedział Piotr Semka]

  Całość pod linkiem

  http://wpolityce.pl/polityka/349919-ryszard-makowski-w-salonie-dziennikarskim-w-naszym-parlamencie-nie-dzialaja-w-zasadzie-politycy-opozycji-ale-jacys-bojowkarze
 • @Zawisza Niebieski 09:51:01
  Ziobro: Szliśmy z obietnicą radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości. "Nie obiecywaliśmy liftingu, tylko głęboką zmianę"
  http://wpolityce.pl/polityka/349893-ziobro-szlismy-z-obietnica-radykalnej-reformy-wymiaru-sprawiedliwosci-nie-obiecywalismy-liftingu-tylko-gleboka-zmiane
  Ps.. Brawo Panie Ministrze i brawa dla PiSu. Teraz to szybko wdrożyć w życie. Oby realizacja przyniosła oczekiwane przez Polaków efekty. Panie Prezydencie Andrzeju Duda proszę jak najszybciej podpisać wszystkie rządowe ustawy reformujące sądownictwo polskie, które to sądownictwo jest jak do tej pory największą zgnilizną moralną w RP!! Po wystąpieniu w Senacie - Brawo! Zapracował Pan na wielki szacunek. Każde wystąpienie opozycji po Panu, to kompromitacja. Borusewicz chyba wiedział, że tak będzie i się upił przed swoim wystąpieniem.
 • @kula Lis 67 10:13:50
  Widzisz, grunt się PiS pod nogami pali, stąd wyłażą wszystkie takie "Ryszardy Makowskie" z reżimowych mediów. Nigdy nie czytałem "Nie", Trybunę Ludu czytałem tylko, gdy nakładał na mnie obowiązek szkolny więc nie brudzę sobie rąk innymi brukowcami jak "wSieci", całkowicie zależnym od PiS. To nie jest prasa, na którą warto czas poświęcić.

  Cały mój artykuł jest o tym, że wystraszonemu PiS, nie mogącemu zastosować metody bolszewickiej oskarżenia protestujących Polaków o działania łobuzerskie, jak to miało miejsce np. za stanu wojennego, bo wiece opozycji są mądrze prowadzone, zostały tylko wymyślanie, że opozycja to bojówkarze, że 20 latkowie to komuniści. I ten tekst jest dokładnie potwierdzeniem tego co napisałem w tekście.

  PO, PiS, to to samo, tyle, że PiS wszelkie przestępstwa PO do poziomu prawa sprowadza i wtedy to już hulaj dusza. Ilu mamy niekompetentnych PiSiewiczów na stanowiskach?
  Historyk, koleś Szydo zarządza lotniskiem w Balicach, magister prawa TK.
  Lista patologicznych rządów PiS długa. Ponad 1000 nazwisk miernych ale wiernych kolesiów prominentów PiS.
  http://pisiewicze.pl/

  Odbudowa Polski będzie trudna i kosztowna. Wykarczowanie tego będzie nas drogo kosztowało.
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/f223320d8a24cf1ea97d301692b05728_L.jpg
  Jakie piękne samobójstwo! Totalna opozycja dokonuje spektakularnego politycznego samobójstwa otwarcie występując przeciwko woli narodu! Lider PO, Grzegorz Schetyna zapytany na antenie Polsat News o przebieg spotkania Europejskiej Partii Ludowej w PE powiedział: Była rozmowa o migracjach, o uchodźcach. Zaskakująca jest opinia polskiego rządu, taka bardzo twarda, odpychająca rozmowę o jakiejkolwiek solidarnej współpracy w ramach Unii Europejskiej. Mój głos był taki jednoznaczny tutaj. […] Złożymy aplikacje, pokażemy miasta i województwa, które będą w stanie (przyjąć uchodźców). Jeszcze nie dawno ten sam Schetyna zapewniał, że jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców. Deklaracja Schetyny jest skierowana przeciwko polityce rządu. Nie trzeba było długo czekać. Gotowość do antyrządowego buntu poprzez przyjmowanie uchodźców wbrew stanowisku polskich władz zadeklarowali: Tadeusz Truskolaski (Białystok), Rafał Bruski (Bydgoszcz), Paweł Adamowicz (Gdańsk), Marcin Krupa (Katowice), Jacek Majchrowski (Kraków), Krzysztof Żuk (Lublin), Hanna Zdanowska (Łódź), Jacek Jaśkowiak (Poznań), Tadeusz Ferenc (Rzeszów), Piotr Krzystek (Szczecin), Hanna Gronkiewicz-Waltz (Warszawa), Rafał Dutkiewicz (Wrocław). Mając na uwadze zbliżające się wybory samorządowe i nieustający sprzeciw przytłaczającej większości Polaków nieżyczących sobie muzułmańskich imigrantów w Polsce możemy powiedzieć jasno. Totalna opozycja dokonuje spektakularnego politycznego samobójstwa otwarcie występując przeciwko woli narodu i stanowisku rządu. Próba importowania z Zachodu zabójczej ideologii multi-kulti się nie powiedzie, a ci, którzy próbują tego dokonać już wkrótce na własnej politycznej skórze doświadczą, co myślą o tym Polacy.
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  ICH SĄDY! Sąd nie uwzględnił zażaleń prokuratury. Podejrzani w aferze polickiej wciąż na wolności! Sąd Okręgowy w Szczecinie nie uwzględnił zażalenia prokuratury na postanowienie Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w sprawie 6 z 10 podejrzanych w aferze polickiej.
  Sprawa dotyczy, obliczonych na wiele milionów strat, których się dopuszczono w Zakładach Chemicznych Police, należących do Grupy Azoty. W związku z powyższym: Tomasz B., Anna P., Maciej G., Robert B., Robert Z. i Piotr J. pozostaną na wolności. Decyzję swą, sąd uzasadnia brakiem dowodów, potwierdzających, że zatrzymani popełnili zarzucane im czyny. Podobne zażalenia prokuratora, wystosowane wobec dwóch jeszcze podejrzanych, sąd rozstrzygnie pod koniec lipca. CBA zatrzymało już w tej sprawie m.in. byłego prezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police Krzysztofa J., byłych członków zarządu i byłego dyrektora generalnego African Investment Group Tomasza J. W wyniku działalności wspomnianych osób, spółka straciła co najmniej 30 mln zł. Została też narażona na utratę następnych 2,5 mln zł. Przestępstwo zostało popełnione na przestrzeni dwóch lat: 2014 r. - 2016 r. i związane było z „podpisaniem umów dotyczących inwestycji prowadzonych przez African Investment Group w Senegalu”. Zdaniem prokuratury, umowy wtedy zawarte, zostały sfinalizowane, mimo pełnej świadomości, że opłacone usługi nie zostały faktycznie wykonane.
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/07/zablocki-300x172.jpg

  Sędzia Zabłocki: Mam odchodzić jako złóg komunistyczny, jako czerwona pajęczyna. Reprezentujący pierwszą prezes Sądu Najwyższego podczas procedowania w Senacie ustawy o Sądzie Najwyższym sędzia Stanisław Zabłocki dosłownie stawał na głowie, żeby wybronić sędzię Małgorzatę Gersdorf oraz innych sędziów o komunistycznej proweniencji przed dekomunizacją sądownictwa.

  – Ja wiem, że nie jest najlepszą metodą odwoływać się do własnych przykładów, ale czasem są takie momenty, że trzeba coś powiedzieć. Przez cały okres stanu wojennego do kwietnia 1991 r. byłem adwokatem, broniłem ludzi, również tych, którzy byli opresjonowani przez władzę czasów słusznie minionych wyliczał, a przecież funkcję adwokata w okresie komunistycznym pełnili ludzie, którzy byli lojalni wobec systemu. Dzisiaj, zgodnie z uzasadnieniem tego projektu mam odchodzić jako złóg komunistyczny, jako czerwona pajęczyna jęczał Zabłocki w Senacie. Takich osób jak ja jest więcej w Sądzie Najwyższym. Są adwokaci, radcowie prawni. Są też młodzi ludzie, którzy pierwsze nominacje sędziowskie otrzymywali po demokratycznym przełomie. To uzasadnienie tego projektu ich też dotyczy? pytał, jakby był nieświadom, z jakiego klucza następował dobór kadry sędziowskiej, a przynajmniej znacznej jej większości. Bardzo ciężko mi się z tym pogodzić. Nie mogę się z tym pogodzić mówił. Wyłoniony w tym trybie Sąd Najwyższy to jest już inny Sąd Najwyższy niż jest ufundowany w naszej Konstytucji ubolewał nad odcięciem sądownictwa od spuścizny postPRL. Mnie nie chodzi o to, że to może być sąd bez pani prof. Gersdorf, bez sędziego Zabłockiego, bez sędziego Laskowskiego przekonywał. Usiłował ponadto wmówić zgromadzonym w Senacie, że wcale nie walczy „o stołki”, ale o instytucję Sądu Najwyższego i użył do tego chyba wszystkie znane sobie chwyty retoryczne.
  Ps..O 28 lat za późno ….. ale doczekałem. Wszyscy czerwoni zdrajcy zniewolonego narodu powołują się na Konstytucję ale kto i dla kogo ją napisał tego nie pamiętają albo nie chcą pamiętać. Co uderza w wypowiedziach różnych takich sędziów w ostatnich dniach i nie tylko? a no totalny brak znajomości prawa; to jest wręcz żenujące; a wszystkich chyba przebiła ta baba w stroju kanarka (Coco Szpadel), co to za suwerena uznała komunistyczną książeczkę (trudno te bzdury wykluczające się nawzajem nawet w jednym paragrafie udowodnił to prawnik Stanisław Michalkiewicz uznać za normalną konstytucję), a nie naród, choć zapisane jest to właśnie w tej „konstytucji” w jednym z pierwszych paragrafów; żałosne to aż do bólu; wywalić tych nieuków natychmiast, a nowym na poczekaniu zrobić egzamin ze znajomości prawa najlepiej publiczny, żebyśmy nie dali się zrobić, tej zgniłej aż do kości, kaście ponownie!
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  http://niewygodne.info.pl/gify7/wszyscy-mowia-tylko-o-sadach-550-png.png

  Wszyscy tylko o sądach, tymczasem budżet kraju z rekordową nadwyżką a zadłużenie w końcu zaczęło spadać! Uwaga wszystkich skupiona na reformie wymiaru sprawiedliwości, tymczasem Ministerstwo Finansów potwierdziło wczoraj rewelacyjne wyniki stanu finansów naszego państwa. Dzięki walce z mafią wyłudzającą podatek VAT oraz rekordowym zyskom NBP, po czerwcu budżet kraju zanotował najwyższą w historii nadwyżkę wynoszącą +5,9 mld zł. To jednak nie koniec dobrych informacji. Okazuje się, że w maju zadłużenie Polski zmniejszyło się o 2,01 mld zł, a w perspektywie trzech ostatnich miesięcy, za które dostępne są dane (marzec-maj) dług uległ pomniejszeniu o 4,6 mld zł! Rządowi PiS można zarzucić różne rzeczy, ale jedno z pewnością trzeba mu oddać - walka z mafią wyłudzającą (kradnącą) zwroty VAT w końcu zaczęła przynosić realne efekty. Według szacunkowych danych Ministerstwa Finansów w okresie styczeń - czerwiec 2017 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 25,1 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody z tytułu podatku VAT były wyższe o 28,1 proc., czyli o ok. 17,6 mld zł. Dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe o 3,7 proc., czyli o 1,2 mld zł, dochody z podatku PIT były wyższe o 7,9 proc. (tj. ok. 1,7 mld zł), dochody z podatku CIT były wyższe o 13,7 proc. (tj. ok. 1,9 mld zł). Ale to nie koniec dobry informacji - również wczoraj Ministerstwo Finansów opublikowało najnowsze dane na temat polskiego długu. Okazuje się, że w maju zadłużenie naszego kraju zmniejszyło się 2,016 mld zł, a w perspektywie trzech ostatnich miesięcy, za które dostępne są dane (marzec-maj) dług uległ pomniejszeniu o 4,6 mld zł! Oby te dobre dla nas wszystkich statystyki utrzymały się do końca roku, a kolejne miesiące przyniosły coraz lepsze wyniki w zakresie walki z mafią VAT, czy stanem zadłużenia naszego kraju.

  Źródło: MF: nadwyżka budżetowa po czerwcu wyniosła 5,9 mld zł (Stooq.pl)

  Źródło: Zadłużenie Skarbu Państwa (Mf.gov.pl)
 • @kula Lis 67 10:47:08
  No cóż, nie raz oglądałem już "zielone wyspy", ale masz rację, wystarczy nie kraść

  http://x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_jSQaG6nKqVyem2Qx1cCs1Z6tDX1ZFUtt.jpg

  26.000.000 złotych tytułem odszkodowania za bezprawne zerwanie umowy dotyczącej dofinansowania projektu geotermy toruńskiej. Ugodę zawarły Fundacja Lux Veritatis oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wynegocjowanie tak niskiej!! kwoty odszkodowania, było rzekomo sukcesem państwowego funduszu, bowiem fundacja ojca Rydzyka domagała się kwoty znacznie wyższej;

  200.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na projekt „By pamięć o nich trwała” w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016” – to najwyższa dotacja przyznana w ramach konkursu. Może i to nie są wielkie kokosy w porównaniu z odszkodowaniem za odwierty geotermalne, ale przecież podobne konkursy można zorganizować ponownie, także w latach kolejnych;

  140.000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na sfinansowanie kampanii społecznej Telewizji TRWAM “Czytaj! – to najlepsza inwestycja, na jaką zawsze Cię stać”. Odbiorcą dotacji była spółka BONUM, której szefuje o. Jan Król, jeden z najbliższych współpracowników ojca Rydzyka. I MKiDN nie przeszkadzało to, że dotychczas ta spółka zajmowała się cateringiem;

  105.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na projekt dotyczący promocji polskiej polityki zagranicznej: „Śmierć za kromkę chleba. Przywracanie pamięci na arenie międzynarodowej o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”. Warto przy tym zauważyć, że innymi organizacjami, które w tym konkursie dostały duże nagrody są związane z PiS – “Solidarni 2010” i “Ruch Kontroli Wyborów”, które otrzymały z MSZ odpowiednio 175 tys. zł i 1,5 mln zł. W udzielonej posłom PO i .N interpelacji, przedstawiciel MSZ nawet nie próbował wyjaśniać dlaczego wybrane zostały projekty akurat tych organizacji, których cele statutowe nie zawierają zagadnień związanych z promocją polskiej polityki zagranicznej. No ale organizacje te otwarcie i od lat wspierały władzę. To jak widać wystarczający argument;

  710.000 złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych jako nagroda dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tym razem była to wygrana w konkursie MSZ na realizację projektu “Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2016-2018”. Realizację projektu pewnie wspomaga chociażby gnający na złamanie karku szef MON, czy dziś występujący na konferencji prezes PiS, wicepremier Rozwoju i szefowie państwowych spółek;

  300.000 złotych z Ministerstwa Środowiska w formie dotacji na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. I oczywiście nie jest konfliktem interesu, że zajęcia w ramach tych studiów prowadzi sam minister środowiska, Jan Szyszko i jego córka, a zajęcia terenowe odbywają się w luksusowej stodole. W końcu tu skorzystać mogą obie strony dotacji;

  3.000.000 złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Szkoła ojca Rydzyka wygrała konkurs na „usprawnienie procesów komunikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości”. O dotację starało się 11 innych instytucji i nie było przeszkodą, że WSKSiM przedstawiła jedną z droższych ofert, wartą niemal 3 mln zł. W jej ramach uczelnia ojca Rydzyka zobligowała się przygotować i przeprowadzić program szkoleń dla przynajmniej 800 osób.

  A to tylko część łupu "Dojnej zmiany". W samym 2016 Tadeusz R. otrzymał w różnej formie ponad 30 mln zł.
  http://img5.dmty.pl//uploads/201601/1454065092_qqktf2_600.jpg
 • @Zawisza Niebieski 11:25:34 i bardzo dobrze!
  Pedalsko lesbijskich "teatrów" zapomniałeś dodać.
 • @Zawisza Niebieski takie kary powinny być i u nas!
  Białoruski sąd wydał wyrok śmierci. Mogilewski sąd okręgowy na Białorusi wydał wyrok śmierci na dwie osoby występujące w sprawie tzw. „czarnych agentów nieruchomości", którzy według informacji śledztwa zabijali ludzi w celu kradzieży pieniędzy ze sprzedaży ich mieszkań - głosi komunikat na stronie Sądu Najwyższego Białorusi. „Mogilewski sąd okręgowy wydał wyrok w sprawie tzw. „czarnych agentów nieruchomości" czytamy w komunikacie. Sąd wydał w sumie cztery wyroki w sprawie dotyczącej sześciu zabójstw. Dwie osoby zostały skazane na karę śmierci. „Za ogół popełnionych przestępstw…. skazuje się Gerszankowa Igora Pietrowicza na karę śmierci rozstrzelanie wraz z konfiskatą całego mienia bez pozbawienia prawa zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności…. Skazuje się Bereżnowa Siemiona Dawidowicza na karę śmierci rozstrzelanie wraz z konfiskatą całego mienia bez pozbawienia prawa zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności" czytamy na stronie sądu. Komunikat głosi, że skazani mieli „wspólnie opracowany, dokładnie przemyślany, niejednokrotnie i konsekwentnie realizowany plan zawładnięcia należącymi do obywateli środkami finansowymi prowadzący przez ich zabójstwo w celu ukrycia śladów przestępstwa". Według informacji sądu zabójstwa były popełniane w latach 2009-2015. W marcu 2015 roku organy porządkowe przerwały działalność przestępczą oskarżonych. Kolejna osoba figurująca w sprawie Tatiana Gerszankowa została skazana na 24 lata pozbawienia wolności wraz z konfiskatą całego mienia, pozbawieniem prawa prowadzenia działalności gospodarczej na okres pięciu lat, a także odbywaniem kary w postaci pozbawienia wolności w kolonii karnej o normalnym rygorze. Borysa Kolesnikowa sąd skazał na karę pozbawienia wolności w wymiarze 22 lat i jednego miesiąca w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. „Wyrok może być zaskarżony i oprotestowany poprzez wniesienie apelacji do kolegium sądowego do spraw karnych Sądu Najwyższego Białorusi przez Mogilewski Sąd Okręgowy w ciągu dziesięciu dni od dnia jego wydania" czytamy w komunikacie. Według informacji obrońców praw człowieka, w tym roku na Białorusi wykonano jedną karę śmierci, kolejne dwie osoby oczekują na jej wykonanie. Białoruś jest jedynym krajem w Europie, gdzie kara śmierci jest stosowana. W 1996 roku kwestia odwołania kary ostatecznej na Białorusi została wyniesiona na referendum. Za utrzymaniem kary śmierci zagłosowało prawie 80,5% obywateli, którzy wzięli udział w referendum. Obecność kary śmierci w białoruskim systemie sądownictwa jest główną przeszkodą w przywróceniu Białorusi statusu specjalnego gościa ZPRE.
  Ps..Brawo Białorusini ! Tak trzymać ! W dupie miejcie całą to skurwiałą UE -pilnujcie swojego i nie odstępujcie od swojego prawodawstwa.. A na razie chazarzy czyli HGW & Company w Warszawie, Wrocławiu Dupkiewicza, Poznaniu Jaśkowiaka, Gdańsku Budynia, Krakowie Majchrowskiego, etc..etc..ma się w Polsce dobrze. Tak jak na Białorusi powinno być i w Polsce.
 • @ele 12:09:40
  To bardzo możliwe, biorąc pod uwagę zwłaszcza tendencyjny obrazek POrównawczy z nagłówka http://m.neon24.pl/6e5e57fa841e588dd7d287f94fc41de2,14,0.jpg
  Niby udaje "przyjaznego nieznajomego", który przypałętał się tu spośród miłośników "kultury wikingów", a jedzie "kraśnie oświeconym POprawizmem" jak z gw.na ;)))
 • @kula Lis 67 11:40:29
  Wiesz, muszę przyznać że jakiś czas temu jak byłem w teatrze ale odwiedzam teatry nie raz i jakoś pedalsko - lesbijskich nie widziałem. Może myslisz o tym przedstawieniu?
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/nie-wiem-ktorego-to-reka-ale-wlasnie-zostal-wiceministrem-macierewicz-janniger-misiewicz.jpg
  Rzeczywiście żenujące było to widowisko, no ale ja tam nikomu do łóżka nie zaglądam, jego prywatna sprawa, a przy patologicznym rządzie PiS, to, że "doświadczony oficer" wojsk moździerzowych (apteczne) zajmuje predysponowane stanowisko w radzie nadzorczej to nikogo nie dziwi. Za PiS można awansować po linii rodzinnej, linii kolesiowskiej i linii trochę innej, sam wiesz jakiej. Ostatecznie to za poprzedniego rządu PiS panie do towarzystwa opłacano z kasy państwowej, poprzez osadzanie ich w radach nadzorczych, "mówię tu o pani Anecie", a prostytutki to przecież zgwałcić nie można, nieprawdaż?

  A jeśli chodzi o Ziobro, którego tak wychwalasz, to miał rację Miller mówiąc o "zerze". To człowiek mściwy, co prywaty od prawa nie rozróżnia. Procesy o śmierć ojca, naloty na mieszkania lekarzy współpracujących z prokuraturą, degradowanie osoby, która kiedyś go na egzaminie oblała. Dać mu w ręce władzę w obsadzaniu stanowisk w sądzie to jak małpie dać brzytwę.
 • @sosenkowski 12:24:53
  Obrazek jest czystą kwintesencją wypowiedzi Zielińskiego oraz polityki Kaczyńskiego, dzielenia Polaków na sorty. Więc niech nam imigrant spod Oddessy, co jeszcze z dziadkami po rosyjsku musiał się porozumiewać nie mówi, kto jest Polakiem a kto nie.

  Ciężko prawdę przyjąć, ciężko zrozumieć, że nastały rządy sprytnych Przestępców i Schizofreników dla których przestępstwo jest prawem a prawo przestępstwem. Nepotyzm, łamanie konstytucji, korupcja, zakupy bez przetargów, lobbyści decydują. "To ja załatwiłem caracale", 30 limuzyn. Ustawiane konkursy pod Tadeusza R i jego popleczników.
 • @Zawisza Niebieski 12:53:03
  No to jak ci adwersarz napisał jesteś gorszy od żyda czy chazara.
 • @sosenkowski 12:24:53
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500716866166621102716.jpg

  Zbierają pieniądze na antyrządowe protesty. UJAWNIAMY, kto ich finansuje...Jak ustalił portal Niezalezna.pl - zarejestrowana w Warszawie fundacja Akcja Demokracja rozsyła wiadomości z prośbą o wpłaty. Zebrane środki mają być przeznaczone m.in na "świece dla protestujących, zabezpieczenie demonstracji, wynajem sprzętu nagłaśniającego, kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej, koszty przewozu setek ludzi". Kto sponsoruje Akcję Demokrację? Fundacja, którą nadzoruje były niemiecki wiceminister finansów, do 2016 r. zastępca szefa Deutsche Banku.

  "Czy możesz dorzucić się stałą kwotą miesięcznie? Twoje wsparcie może decydować o powodzeniu lub porażce kampanii" - czytamy w rozsyłanym mailu.

  A dalej:

  Twoja darowizna – w dowolnej kwocie – pomoże opłacić:
  - strony internetowe (i potrzebny do ich utrzymania sprzęt) kontaktujące z sobą tysiące ludzi organizujących kolejne protesty,
  - świece dla protestujących,
  - zabezpieczenie demonstracji,
  - wynajem sprzętu nagłaśniającego,
  - kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej z naszym przesłaniem,
  - koszty przewozu setek ludzi tam, gdzie ich głos będzie najbardziej słyszalny.

  A więc zbierana jest dodatkowa kasa na "spontaniczne" demonstracje... Organizowane przez kogo? Akcja Demokracja tylko w ciągu dwóch ostatnich lat otrzymała od niemieckiej organizacji Campact oraz Europejskiej Fundacji Klimatycznej (EFK) ponad 200 tys. zł. Przewodniczący rady nadzorczej tej ostatniej, Caio Koch-Weser, był do 2016 r. wiceprezesem Deutsche Banku. Wcześniej piastował stanowisko wiceministra finansów w niemieckim rządzie. Odpowiadał m.in. za poręczenie kredytu dla Gazpromu na budowę gazociągu Nord Stream. Co ciekawe - właśnie w EFK, u Koch-Wesera, zatrudniony był jeszcze niedawno Piotr Trzaskowski, jeden z założycieli Akcji Demokracji. Pokazuje to skalę zależności warszawskiej organizacji od tej międzynarodowej fundacji. Czyżby pieniądze od Koch-Wesera już się skończyły, czy też sytuacja wymaga nadzwyczajnych środków?

  Ps... Czy to jest w Polsce legalne żeby Niemcy prowadzili tu antyrządowe, wywrotowe działalności całkowicie bezkarnie ????? To jest tylko taka przykrywka,myślę,że na akcję przeciw Polsce pieniądze pozyskali z Amber Gold,Banku Spółdzielczego Wołomin oraz SKOKu Wołomin,to są miliardy złotych,więc mają z czego przeprowadzać swoje ciamajdany.

  https://gf24.pl/wydarzenia/kra...

  http://www.polskieradio.pl/130...
 • @sosenkowski 12:24:53
  Czym większa patologia w Polsce, tym lepiej Niemcom i żydom. Na razie pozwijali kamienice, a nam zostały ulice i piwnice. Zdrajcy protestują pod sejmem i pod sądami, patrz na ich gęby POwykrzywiane, może to twoi sąsiedzi, to są wrogowie Polaków. Wnuki i dzieci UBeckie i eSBeckie, konfidenckie. Kiedy nastąpi delegalizacja organizacji wrogich Polsce i finansowanych z obcych źródeł? Orban potrafi sobie z tym radzić! Zacznijmy od kolaborantów i donosicieli z sejmu, a więc Petru i spółka, Schetyna i młode trepy jak Myrcha donosiciel. Bolek i Boni, i Pitera, i Bieńkowska i Tusk itd. Sejm musi być oczyszczony z kolaborantów typu Petru. Usuńmy ta kanalie, bo on wzywa Niemców by robili porządki w Polsce. Polacy bierzmy się za swołocze i squrwysynów.
 • @kula Lis 67 13:15:20
  Podobniesz jesteś szlachcicem więc pewnie wiesz jak nasi ojcowie traktowali takich co ciapali dziobem co im ślina na język przyniesie. Jeśli był szlachcicem pod ławą odszekiwał, jeśli nie, to go płazem traktowano. Tak też traktuję wypowiedz pana "Lacha", niech gada, skoro wszędzie Żyda widzi, pewnie żyje w otoczeniu samych Żydów. Jego sprawa, mnie nic do tego.

  Zdrajcą nie zostanę, wazeliniarzem też, nie będę popierał tych, co 13 grudnia spali do południa, a dziś narodowi głupiemu chcą wmówić, że to oni jedynymi patriotami. Tych których przodkowie carowi służyli a dziś chcą wskazywać kto jest Polakiem a kto nie. Mnie nikt nie musi mówić czy jestem Polakiem, ani paranoicy, co wszędzie żydów widzą, ani imigranci, bo ja to wiem.
 • Do żyda ? szabes-goja ? @Zawisza Niebieski 12:53:03
  Zawisza jesteś łajdakiem bo wysługujesz się żydowskim okupantom !!!!
  co do mojego pochodzenia to cię zmartwię , bo moja rodzina posiada herb z 11 wieku !!!! moi przodkowie są wymieniani w literaturze !!!
  moi przodkowie byli wysyłani na sybir za patriotyzm !!! więc skąd u licha wmawiasz internautom że moja rodzina przyszła na bagnetach NKWD ?

  UWAGA ! żyd to kłamca łajdak i pasożyt ! dlatego jesteście najbardziej pogardzaną nacją na świecie ! żydowskie łajdaki skrywacie się pod polskimi nazwiskami !! ale wasze mordy zawsze was zdradzą !!!!

  Zawisza Niebieski ! jesteś pochodzenia Słowiańskiego ? bo coś pokrętnie piszesz o swym pochodzeniu !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! 90 % KOD to osoby pochodzenia żydo-chazarskiego ! 95% partii PO N PSL SLD to osoby pochodzenia żydo-chazarskiego !!!!
 • @Zawisza Niebieski 13:37:05
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/01/Jastrz%C4%99biec_herb.svg/740px-Jastrz%C4%99biec_herb.svg.png

  Jastrzębiec (herb szlachecki) mojego Dziadka. Pierwsza wzmianka 1319 (pieczęć), 1335 (zapis). Poniżej ze strony Babci

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/POL_COA_Rak.svg/190px-POL_COA_Rak.svg.png
 • @kula Lis 67 14:48:19
  Po mieczu
  Dziadek: Doliwa

  Zgodnie z opowieścią mojego dziadka po kądzieli herb, a także babki po mieczu:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/Herb_Slepowron.jpg

  Z dokumentów rodzinnych babki po kądzieli
  Korab

  Skoro herby przedstawiliśmy to niech paranoik żydowski weźmie leki.
 • @ele 14:11:51
  Tak właśnie sąd "pomaga" Polakom. Umył ręce, a oni będą płacić za przekręt aferzystów. Tak właśnie Polacy mogą liczyć na pomoc sądów. Aferzyści ze SKOK u Wołomin ukradli setki milionów złotych, a syndyk żąda po kilkaset złotych od byłych klientów Kasy. Gdy prokuratura uznała takie działania za bezprawne i wysłała wniosek do sędziego komisarza, ten uznał, że wszystko jest w porządku. "Sędzia komisarz nie może zakazać syndykowi działań, które ten podejmuje w celu realizacji swoich ustawowych obowiązków” – to konkluzja odpowiedzi z warszawskiego sądu na wniosek prokuratury, która interweniowała w sprawie bulwersujących działań syndyka masy upadłościowej SKOK Wołomin. Zadaniem tego ostatniego jest „rozliczyć” majątek Kasy, bo upadła w wyniku gigantycznego przekrętu zorganizowanego przez szajkę, w której pierwsze skrzypce grali byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych. Jeden z nich, Piotr P., w śledztwie gorzowskiej prokuratury usłyszał już zarzuty wyłudzenia... ponad miliarda złotych! Tymczasem syndyk wysyła – jak już informowała „Codzienna” – wezwania do byłych klientów Kasy, którzy nawet biorąc kredyt lub zakładając lokatę, stawali się udziałowcami. Ze stanowczym żądaniem zapłaty do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów. Dla przeciętnego klienta jest to wydatek kilkuset złotych. Oburzeni ludzie podnieśli alarm kilka miesięcy temu, ale do niedawna bez skutku prosili o interwencję. Aż zareagowała prokuratura. Po analizie stanu prawnego stwierdziła, że: „syndyk nie ma kompetencji do podejmowania takich działań” oraz „działania syndyka polegające na wzywaniu członków SKOK Wołomin do pokrycia straty tej kasy do wysokości dwukrotności wpłaconych udziałów nie znajdują podstaw prawnych”. Równocześnie Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała wniosek do sędziego komisarza, który nadzoruje postępowania upadłościowe, aby powstrzymał działania syndyka. Odpowiedź przyszła niedawno. Nasz wniosek został oddalony – przyznaje „Codziennej” prokurator Marcin Saduś. Decyzja sędziego komisarza jest prawomocna i nie przysługuje od niej żaden środek odwoławczy. W dużym skrócie sędzia komisarz uznał, że syndyk działa zgodnie z prawem, a on nie może tego zabronić ani ingerować. Oznacza to jedno – przysłowiowi Kowalscy nadal będą sięgali do portfeli i chociaż częściowo pokrywali straty liczone w setkach milionów złotych, które ukradli aferzyści. To jednak nie koniec sprawy. Na początku lipca wszczęte zostało śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez syndyka.
  Ps..To bardzo prosta sprawa pod warunkiem, że po zmianie w sądownictwie,o ile Duda podpisze te ustawy zaczną pracować prawdziwi uczciwi sędziowie.A trzeba wtedy zrobić tak.Ukarać syndyka oraz sędziego komisarza i nakazać im pokryć te koszty.Gdy prawo tak będzie wyglądało nie liczba przestępstw zmniejszy się do minimum. Przestępstwa będą popełniać tylko desperaci a inni będą mieli świadomość, że jak coś ukradną będą musieli to zwrócić z odsetkami.
 • @kula Lis 67 15:27:49
  no cóż sądy nie mogą się zająć aferą SKOK, bo wtedy Kaczyński, Biernacki i wielu innych złodzei z PiS poszło by prosto do paki. Stąd trolle PiS opowiadają o małej aferze Skok Wołomin, by złodziei z PiS chronić.
  Podobnie było z aferą FOZZ, w której Kaczyński był równo umoczony, a umoczony w wyrokach na Polakach A.Kryże, syn mordercy sądowego R. Kryże, który sprawie ukręcił łep, tak by Kaczyński został niewinny został uhonorowany wysokim stanowiskiem u Ziobry. Ze SKOK będzie identycznie. Ogromne pieniądze zapłacą Polacy, klienci banków a trolle będą mówiły o Wołominie, byle tylko przekręt PiS ukryć.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/484920,senator-pis-grzegorz-bierecki-i-miliony-z-fundacji-ktora-kontrolowala-skok.html

  Plichta siedzi w więzieniu, zaś Biernacki w fotelach senatu z ramienia PiS. Wystarczy tylko opłacić się odpowiedniemu złodziejowi.
 • Autor
  W Niemczech sa takie rozwiązania, jakie proponuje PiS. Nie wiem jak to wygląda w innych krajach europejskich, ale środowiska prawnicze m.in. z Niemiec (i innych krajów)apelują do Dudy, aby tych dwóch ustaw nie podpisał. To Polaków trzeba trzymać za twarze? Pisze Pan, że sędziowie mają ponosić odpowiedzialność za krzywdzące wyroki. Takiej odpowiedzialności nigdy nie było i nie wprowadza jej nawet PiS. Po to sa instancje odwoławcze. PiS wprrowadza komisję dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym dla tych postępowań z powodu naruszenia zasad etyki zawodowej przez wszystkie grupy prawnicze. Do tej pory było tak, że sprawy dyscyplinarne były prowadzone w terminach prowadzących do przedawnienia. Jak ktoś popełnił przestępstwo, to najwyżej odpowiadał karnie.Już z tego powodu te przepisy powinny być zmienione.
  Nie wiem jak zachowa się Duda, bo jego rzecznik już wypowiada się o naruszeniu przepisów proceduralnych.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:54
  SKOK Wołomin bo o niego chodzi to ten od ludzi Bula, WSIowych, nie zamydlaj.
 • @wercia 15:50:57
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500729661166644102728.jpg

  Pamiętacie redaktora Blumsztajna? Ależ on brzydko napisał o protestach w Warszawie...Politycy totalnej opozycji i sympatyzujący z nimi dziennikarze mają wyjątkowo krótką pamięć. Albo liczą, że Polacy zapomnieli co wygadywali lub wypisywali... Nic z tego. "Nie ma powodu, żeby demokratycznie wybrana władza negocjowała z grupą uzurpatorów" - to z tekstu znanego redaktora "Gazety Wyborczej". Ewa Kopacz, która swego czasu była (niestety) polskim premierem też mówiła: "władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy".
  W akcie oddania głosu zawarty jest cały sens demokracji. Pokażmy, że władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy, a jedynie przy urnie wyborczej – tak twierdziła polityk Platformy Obywatelskiej jeszcze w 2014 r., gdy wygłaszała orędzie. W tym akcie oddania głosu zawarty jest cały sens demokracji. Każdy ma prawo do suwerennej decyzji. Podejmuje ją sam, w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Nikt nie ma prawa tej decyzji osądzać ani podważać podkreślała Kopacz. Co ciekawe, w identycznym tonie - choć nieco wcześniej - pisali redaktorzy "Gazety Wyborczej", którzy dzisiaj namawiają Polaków do wychodzenia na ulicę.

  Nie ma powodu, żeby demokratycznie wybrana władza negocjowała z grupą uzurpatorów. Nie można też rozmawiać z ludźmi, którzy znieważają przywódców demokratycznego państwa
  - to nie są słowa konserwatywnego publicysty lub polityka prawicy. Napisał je siedem lat temu, 12 sierpnia 2010 na łamach „Gazety Wyborczej, Seweryn Blumsztajn.

  Ps..Można do nich dodać wspaniałą radę prof. S. Niesiołowskiego, żeby sobie wygrać wybory i potem będzie można korzystać z tego do woli.

  Dlaczego Rząd i Prezydent nie korzystają z tych światłych pouczeń autorytetów III RP? Dlaczego zdeklarowaną (Totalna Opozycja) agenturę traktuje się jak równoprawnych partnerów dyskusji o organizacji i naprawianiu Państwa? Jeśli zdrajca ci bratem, to ty możesz być co najwyżej moim dalekim kuzynem.

  Trzeba by zrobić akcję reklamową. Te cytaty z podaniem ich autorów i miejsca pierwszej publikacji wywieszać na bilbordach w miastach i przy drogach. Niech naród czyta, czyta i czyta aż do skutku.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:54
  Skoki to afera PO to oni doprowadzili do ich upadku
  Ustawa stara
  Art. 30. 1. Środki pieniężne, które nie są wykorzystywane na pożyczki i kredyty dla
  członków kasy, mogą być inwestowane z zachowaniem najwyższej staranności:
  1) w obligacje i inne papiery wartościowe emitowane lub gwarantowane przez Skarb
  Państwa lub Narodowy Bank Polski,
  2) jako lokaty, wkłady lub udziały w Kasie Krajowej,
  3) jako lokaty w bankach do wysokości gwarantowanej przez Bankowy Fundusz
  Gwarancyjny.
  4) w jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego, o których mowa w art. 178 ustawy
  z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546).

  Ustawa znowelizowana przez PO
  . Art. 37. 1. Środki pieniężne, które nie są wykorzystywane na pożyczki i kredyty dla członków kasy, mogą być inwestowane
  z zachowaniem najwyższej staranności:
  1) w obligacje i inne papiery wartościowe emitowane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski;
  2) jako lokaty, wkłady lub udziały w Kasie Krajowej;
  3) jako lokaty w bankach;
  4) w jednostki uczestnictwa funduszy rynku pieniężnego, o których mowa w art. 178 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach
  inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546, z późn. zm.11)).
  To teraz zwróć uwagę na punkt 3 Praktycznie kasa może być wyprowadzana do Banku na wyspach hoola goola by tylko miał w nazwie BANK No i wszystko jasne prawda ? Co to PIS- u wina ?
  Skoki to nie banki i nigdy nie powinny być kontrolowane przez instytucje powołane do kontroli banków a tylko przez ich inwestorów czyli udziałowców.
 • @wercia 15:50:57 tak działają prokuratury i sądy w USA a u nas? każdy wie.
  Pod koniec grudnia 2008 roku FBI aresztowała Bernarda Madoffa, amerykańskiego finansistę podejrzanego o utworzenie największej piramidy finansowej na świecie. Madoff oszukał inwestorów w sumie na 65 mld dolarów. Amerykańskim śledczym wystarczyło pięć dni na postawienie mu zarzutów, pół roku na to, by go skazać. Mimo że oszust okazał skruchę, usłyszał wyrok 150 lat więzienia, co tak naprawdę oznacza dożywocie. Zgodnie z amerykańskimi przepisami osadzony musi odbyć 85 proc. kary, by mógł starać się o przedterminowe zwolnienie. 75-letni dziś Madoff musi więc pogodzić się z tym, że resztę życia spędzi za kratkami. Tak szybko jednak, jak zatrzymano i osądzona Madoffa, rozpoczęło się odzyskiwanie pieniędzy dla poszkodowanych przez niego inwestorów.
 • @Zawisza Niebieski 11:25:34
  Nie kłam, lub nie powielaj bzdur. Od zawsze było mówione, że 500+ jest na drugie i następne. Na pierwsze w wyjątkowych przypadkach. Stąd potem wyłudzenia na pierwsze.
 • @kula Lis 67 16:52:49
  I tak nie odpowie ci na pytanie
  Nie zwykł przyjmować krytyki na jego prostacką manipulację i kłamstwa czy zwykle oszustwa.
  Znam to

  zobacz ile mu zadałem pytań
  nie odpowiedział ani razu
  bo wie że mu wprost udowodniłem obłudę i kłamstwa
  zaraz zmieni wątek, temat i dalej będzie robił za pożytecznego
 • @Zawisza Niebieski
  Na kogo zagłosował(a)byś w wyborach do Sejmu gdyby były dzisiaj?
  Kukiz’15
  8% (21 głosów)
  Nowoczesna
  2% (5 głosów)
  Partia Razem
  1% (4 głosy)
  Platforma Obywatelska
  4% (12 głosów)
  Polskie Stronnictwo Ludowe
  1% (2 głosy)
  Prawo i Sprawiedliwość
  67% (180 głosów)
  Sojusz Lewicy Demokratycznej
  1% (3 głosy)
  „Szczęść Boże!” Grzegorza Brauna
  5% (13 głosów)
  Wolność
  2% (6 głosów)
  Inna partia
  3% (8 głosów)
  Nie będę brał udziału w wyborach/nie wiem
  6% (16 głosów)
 • @Zawisza Niebieski 15:48:54
  Prof. Żaryn: "Sędziowie w III RP uczyli tego, że bezkarność obowiązuje wobec tych, którzy byli przestępcami w okresie PRL-u". Chodzi o pokoleniowe sędziowskie zaniedbanie, polegające na tym, że to pokolenie sędziów nie potrafiło w sposób należyty, sprawiedliwy, rozliczyć zbrodniarzy czasów komunistycznych. Te zaniedbania dotyczą całej korporacji sędziowskiej, a Sądu Najwyższego szczególnie. Przypomnę o postawie sędziów w momencie, gdy tworzono sąd lustracyjny. Wtedy okazało się, że nie można znaleźć chętnych sędziów, którzy by weszli w to sądownictwo lustracyjne. To była manifestacja polityczna, dotycząca niechęci do rozliczenia w ramach lustracji mówi w rozmowie z wPolityce.pl prof. Jan Żaryn, senator PiS. Całość pod linkiem

  http://wpolityce.pl/polityka/349965-nasz-wywiad-prof-zaryn-sedziowie-w-iii-rp-uczyli-tego-ze-bezkarnosc-obowiazuje-wobec-tych-ktorzy-byli-przestepcami-w-okresie-prl-u
 • @Zawisza Niebieski pamiętaj ja nigdy się nie zeszmaciłem kolaboracją z esbecją, etc..wrogami Polski.
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/22/825/361/70d293ec95314fe0bffd6f722b9e881c.jpeg

  Hipokryzja "Gazety Wyborczej" obnażona. Redakcja z Czerskiej nagradzała sędziego skazującego opozycjonistów

  http://wpolityce.pl/polityka/349962-hipokryzja-gazety-wyborczej-obnazona-redakcja-z-czerskiej-nagradzala-sedziego-skazujacego-opozycjonistow
  Ps..Przecież powszechnie wiadomo, że chazarski pomiot Aaron Szechter vel Adam Michnik zawsze był po stronie komuny, esbecji. To byli dla niego ludzie honoru. I oni wyrobili Szechterowi legendę niezłomnego opozycjonisty, tak jak Bolkowi, Frasyniukowi, Rulewskiemu, Borsukowi, etc..etc...
 • @Husky 16:59:14
  dokończę za Ciebie: czyli idiotę, albo?...
 • @kula Lis 67 16:52:49
  Poczytaj sobie wypowiedzi z czasów gdy (kłam)Szydło obiecywała wszystkim wszystko. Nie mówiła o 500+ za drugie i kolejne dzieci a na wszystkie. Osobiście nie jestem za 500+ no ale to inna sprawa.
  Skoki to czyste lody złodziei z PiS, które wykorzystano w przypadku Wołomina, Dziś trolle PiS próbują zasłonić złodziei właśnie opowiastkami o Wołominie.

  Gdy próbowano dołączyć do komisji badającej sprawę Amber Gold sprawy SKOK złodzieje PiS zrobili wszystko, by tej sprawy nie rozważać. Amber Gold to pestka w stosunku do tego, co ludzie związani z PiS wyprowadzili z naszych pieniędzy. W tym momencie stajesz się paserem złodzieja z PiS.
 • @Husky 16:59:14
  Widzisz Husky, Kula Lis tak zaśmieca forum opowiastkami tworzonymi na potrzeby "narodu głupiego, co wszystko kupi, że nawet mojej odpowiedzi na twoje pytania znaleźć nie możesz. Podziękuj koledze "paserowi" i potrudź się, by pośród jego półprawd i PiS-prawd znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
  Kłamstwa, które są dniem codziennym PiS, oni nie kłamią, gdy się pomylą wymaga zaciemniania obrazu, co Kula Lis robi dość sprawnie, że dyskusji nie widać, że się rozmazuje.
  Szukaj, nie opowiadaj bzdur "bo wie że mu wprost udowodniłem obłudę i kłamstwa zaraz zmieni wątek" Ty też zresztą jesteś dobry w zaśmiecaniu forów, byle tylko prawda o PiS nie wyszła na jaw.
 • @Zawisza Niebieski 18:00:18
  //Gdyby prezydent Komorowski odebrał przysięgę od tych 6 sędziów to Duda nie miał by nic do powiedzenia,//

  wiesz co ale ty pier...
  Jeśli chcesz dalej siać UB-ecka propagandę to zajrzyj w internet i zobacz jak było
  Bo teraz robisz za pożytecznego idiotę

  Czy w momencie wyboru tych sędziów przez PO tj. 8 października 2015 ten szmaciarz Komorowski był jeszcze prezydentem
  Robisz za wariata czy tylko już tak masz

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/139406,chocholi-taniec-popis#comment_1400471


  I co dalej
  Odpowiesz ?
 • @Zawisza Niebieski 18:05:29
  Ktoś na neonie argumentował ciekawa hipoteze; AmberGold =>Smolensk=>Skoki.. zbieranie funduszy, realizacja celu i wynagrodzenie.. przypomnę ze FOZZ do dziś nie został wyjaswyjasniony
 • @wk..ny 20:55:50
  KORAB to znany onetowy troll, pasuje mi do Zawiszy.. zadaniowiec.. robi to za pieniądze, bo tyle pisania to cały etat, nikt kto ma pracę i rodzinę nie jest wstanie tyle pisać za darmo.. jego stosunek do tego co zdarzyło się z pasażerami Tupolewa potwierdza to..
 • @wk..ny 21:02:25
  Myślcie.. te miliardy od Sorosa są rozdysponowane jakoś.. Delikwent bije w Chrześcijaństwo, ale nie z powodu jego judaistycznego korzenia.. do żydów nic nie ma bo nie jest ksenofobem.. oceńcie sami.. moim zdaniem to Sajanim
 • @wk..ny 21:02:25
  Korab to herb szlachecki,możesz sobie w wikipedii sprawdzić. Problem zadaniowców tu na Neon jest taki, że każdą ich próbę albo obalam albo ośmieszam, więc chwytają się metod małych ludzi. .
  Małym ludziom nic innego nie pozostaje jak oszczerstwa. Czy jesteś małym człowiekiem? Czy po prostu palnąłeś co ci ślina na język przyniosła. Czy tylko tak z argumentami walczyć potrafisz?

  Wież mi, są na Neon ludzie, którzy znają mnie od dawna a piszę już od 10 lat.

  FOZZ nie zostało wyjaśnione, ten który posadził kilka płotek nie ruszając tych co się rzeczywiście obłowili otrzymał wysoką posadę i Ziobry, mimo, że był sędzią który skazywał w procesach politycznych a o jego ojcu żołnierze wyklęci mówili "sędzia Kryże będą krzyże". Złóż sobie te fakty jeśli myśleć potrafisz a nie jesteś zadaniowcem.
 • @Husky 18:05:50
  Odpowiadam zawsze. Oczywiście, że prezydent Komorowski nie mógł już tych sędziów za przysiąc. Trzech z nich biło nieprawidłowo wybranych, więc mówimy tylko o trzech. Z pewnością prezydent Komorowski by to zrobił ratując Dudę od odpowiedzialności przed trybunałem stanu.

  Widzisz, jak was zadaniowców szkolą? Pamietasz może co robili komuniści z ludźmi, których się okiełznać nie dało? Robili z nich wariatów. Podobny problem macie ze mną. Celnie punktuję PiS i ich metody, ich poczynania ich złodziejstwo, nepotyzm, brak szacunku dla Polaków, budzące obrzydzenie wazeliniarstwo stąd ludzie mali chcą ze mnie zrobić albo "żyda", albo zadaniowca, albo wariata. Bolszewickie metody, godne tylko trolla PIS.

  Po prostu jestem człowiekiem myślącym niezależnie, nie należę do żadnych klik, utrzymuję się z pracy własnych rąk, a, że odrzuciłem oglądanie telewizji, to mam czas na pisanie. A co do tekstu spiritoliberto, zgadzam się z nim, zresztą nie jeden raz. Poglądy mamy dość podobne. PiS-PO jedno zło. Dzięki podziałowi i początkowo teatralnymi kłótniami doprowadzili do zantagonizowania społeczeństwa, zgodnie ze stara metodą dziel i rządź.
 • @Zawisza Niebieski
  Najważniejsza zmiana, której boi się „nadzwyczajna kasta” staje się rzeczywistością. Stąd taki opór. Destrukcyjna, anarchizująca funkcjonowanie organów państwa i stanowienie prawa grupa reprezentująca odsuniętą od władzy część byłych prominentów mieniących się elitą i ich klientów działa na zasadzie emocjonalnego posługiwania się hasłami obrony demokracji, obrony konstytucji, w istocie w nie godząc - mówi Piotr Andrzejewski, adwokat, były senator i członek Trybunału Stanu o reformie sądownictwa w rozmowie z Piotrem Jackowskim.

  Czy reforma sądownictwa w Polsce jest rzeczywiście potrzebna?

  - Bez wątpienia. Uregulowania wymaga choćby kwestia pozbawiania prawa wykonywania zawodu sędziów, którzy w orzekaniu sprzeniewierzają się zasadzie niezawisłości. Od transformacji ustrojowej w 1989 r. nie udało się wprowadzić mechanizmu odsuwania od wymiaru sprawiedliwości takich sędziów.

  Jakich sędziów to dotyczy?

  - Na przykład byłych tajnych i jawnych współpracowników służb, autorów orzeczeń godzących w podstawowe zasady, jakimi kieruje się wymiar sprawiedliwości narodów cywilizowanych (np. niedziałanie prawa karnego wstecz, naruszanie prawa do obrony).

  Kogo jeszcze?

  - Autorów orzeczeń rodzących odpowiedzialność odszkodowawczą państwa polskiego wobec skazanych, orzekaną przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu z racji naruszania ich prawa do „sprawiedliwego i jawnego rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy sąd, niezależnego i niezawisłego sędziego” (art. 45 konstytucji), sędziów uchylających się od jawności i kontroli legalności nabycia posiadanego majątku, skazanych w trybie pozakorporacyjnych orzeczeń dyscyplinarnych.

  Czy w ostatnich 30 latach były jakieś próby regulacji w tym zakresie?

  Na początku lat 90. wprowadzono poprawką Senatu rozwiązanie inkorporowane do Ustawy o ustroju sądów powszechnych, pozwalające pozbawiać prawa wykonywania zawodu sędziów sprzeniewierzających się zasadzie niezależności i niezawisłości. Niestety po roku obowiązywania to rozwiązanie zostało uznane przez trzyosobowy skład Trybunału Konstytucyjnego za godzące w nienaruszalność zasady niezawisłości sędziowskiej. I od tamtego czasu już nic więcej się nie zmieniło?

  - Jeśli chodzi o możliwość zewnętrznej kontroli sędziów – nic. Jedynym sposobem weryfikacji ich pracy były wewnętrzne postępowania dyscyplinarne samego środowiska sędziowskiego. Dopiero konstytucja z 1997 r. dopuściła możliwość przenoszenia sędziego w stan spoczynku lub do innego sądu w związku ze „zmianą ustroju sądów lub granic okręgów sądowych”, a także możliwość przenoszenia ich w takim wypadku do innych sądów (art. 180 ust. 5). Oznaczało to, że każdorazowa większość reprezentacji narodu, będąca władzą ustawodawczą w Sejmie i Senacie, może zmieniać ustrój sądów, odsuwając określoną kategorię sędziów od sądzenia i przenosząc ich w stan spoczynku. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne.

  Broniący status quo argumentują, że zasada trójpodziału władzy oznacza niezależność sądów od parlamentu, a władza ustawodawcza nie może decydować o władzy sądowniczej.

  - Zasada trójpodziału władzy wyrażona w konstytucji (art. 4) oznacza niezależność poszczególnych władz, ale tylko w zakresie ich kompetencji. Konstytucja np. w kwestii ustroju, zakresu działania i trybu pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposobu wyboru jej członków (art. 187 pkt 4) odsyła do regulacji władzy ustawodawczej. To samo dotyczy charakteru administrowania sądami, obsadzania funkcji prezesów czy stanowienia procedur postępowania sądowego w kodeksach. Podobnie jest z „organizacją i trybem postępowania Trybunału Konstytucyjnego (art. 197). Władza sądownicza to wymiar sprawiedliwości w konkretnej sprawie, z konkretnym wyrokiem wydanym przez sędziego orzekającego z poszanowaniem praw podsądnych gwarantowanych Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i polską konstytucją (art. 9 i 45). W określonych wypadkach konstytucja oddaje władzę sądowniczą do dyspozycji władzy ustawodawczej jako reprezentacji narodu, jako najwyższej władzy zwierzchniej w państwie. W tych ramach aktualnie uchwalona przez Sejm i Senat ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa i nowela do ustawy o ustroju sądów powszechnych spełniają wymogi konstytucyjne.

  Opozycja jednak twierdzi inaczej.

  - Nie należy instrumentalnie machać konstytucją, tylko ją czytać i literalnie realizować jej treść. Podzielam pogląd, że suwerenny naród poprzez swoją reprezentację we władzy ustawodawczej zobowiązuje do niewypaczania treści konstytucji poprzez zakłamywanie zawartej w niej regulacji. Destrukcyjna, anarchizująca funkcjonowanie organów państwa i stanowienie prawa grupa reprezentująca odsuniętą od władzy część byłych prominentów, mieniących się elitą, i ich klientów działa na zasadzie emocjonalnego posługiwania się hasłami obrony demokracji, obrony konstytucji, w istocie w nie godząc.

  Ogromny opór budzi kwestia sądów dyscyplinarnych.

  - Za najważniejszą zmianę w ustroju sądów uważam postulowane przeze mnie od lat, co wynikało z moich doświadczeń jako zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Naczelnej Rady Adwokackiej, ustanowienie ponadkorporacyjnej instancji dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, co w tej chwili staje się rzeczywistością.

  Ponadkorporacyjnej?

  - Tak, bo dotyczącej wszystkich zawodów prawniczych: prokuratorów, sędziów, adwokatów, notariuszy, komorników – wszystkich. Nadrzędnym celem jednak jest realizowanie wobec obywateli praw gwarantowanych konstytucją we wskazanym wcześniej art. 45. Z mojej praktyki i doświadczenia interwencji senatorskich mogę powiedzieć, że dominującymi zarzutami wobec sądów były te odnoszące się do niespełniania przez władzę sądowniczą (nie administracja, nie prezesi, nie KRS, ale sędzia orzekający w konkretnej sprawie) podstawowych gwarancji konstytucyjnych wobec podsądnych. W mojej opinii ci, którzy nie chcą zmiany w zakresie weryfikacji pracy sędziów, nie chcą poprawy jej jakości dla dobra obywateli, w istocie postępują niezgodnie z konstytucją.

  Jakich rozwiązań oczekiwałby Pan w przyszłości?

  - Powrotu do koncepcji z Konstytucji 3 maja, że w pierwszych instancjach, tak jak w sądach ziemskich, w społecznościach lokalnych wybiera się sędziów kadencyjnie – osoby obdarzone zaufaniem obywateli, kierujące się nie tylko literą prawa, lecz także rozumem i sumieniem. Dawniej odwoływano się również do sumienia sędziowskiego, bo sędzia nie stosuje tylko litery prawa, ale i ducha całego systemu prawa.

  Chodzi o sędziów pokoju?

  - Tak, orzekających w drobnych sprawach karnych. Jest to zresztą tradycja II Rzeczypospolitej. Od dawna mówię, że sędziowie pokoju w pierwszej instancji to dobre rozwiązanie. Ponadto w postępowaniu należy zwiększyć udział czynnika społecznego pochodzącego z wyboru społeczności lokalnych. W trudnych procesach politycznych w stanie wojennym odwoływałem się niejednokrotnie do poczucia sprawiedliwości ławników. Podobnie w III RP w procesie zbrodni komunistycznej Grudnia ’70 zasiadający w składzie orzekającym ławnicy oceniali zarzucane oskarżonym czyny, podzielając tezy oskarżenia, wbrew stanowisku sędziów zawodowych.

  Sędziów pokoju nie ma w obecnie proponowanych rozwiązaniach?

  - Nie. Choć podejrzewam, że gdyby ich zaproponowano, o nich też byłby spór, bo wszystkie propozycje dalej idące przy takiej postawie, jaką prezentują obecne politycznie stronnicze korporacje prawnicze, które wcale nie chcą naprawy wymiaru sprawiedliwości, są odrzucane. Wszystko, co robi obecny parlament, jest kwestionowane. W zamian jednak nie ma żadnej konstruktywnej propozycji.

  Smutne podsumowanie. Niestety prawdziwe.

  Ps...Najnowsze określenie zawodu sędziego użyte publicznie przez carycę Polski znacie!!!! Wg chazarskiej alkoholiczki i intelektualnego tumana z komuszą profesurą Gersdorf to zawód książęcy !!!!! Buta, buta i jeszcze raz buta na zmianę z arogancją!!!! Ta nadzwyczajna kasta sędziowska własnie ZAGRYZŁA swojego kolegę Lecha Morawskiego. Bezwzględnie go zaszczuła tylko dlatego, że był uczciwy i miał twardy kręgosłup moralny i powiedział publicznie prawdę o tej książęcej kaście. Nikt z jego kolegów się za nim nie wstawił. Wszyscy to poubeckie i chazarobolszewickie szumowiny. Czasem w drugim lub trzecim pokoleniu. Czas skończyć z mówieniem, że sądy są władzą. To przez uzurpowanie sobie praw i przywilejów wytworzyła się nietykalna najważniejsza kasta. Za nic mająca SUWERENA, KONSTYTUCJĘ, pomimo, że chętnie się nimi "posiłkuje". Ich zachowania odzwierciedlają najgorsze z możliwych cech - państwo, prawo to my. To my zawsze i wszędzie jesteśmy ponad Wami. Przez analogię można wydzielać ze struktur państwa następne nietykalne kasty z: MSW, WP, MSZ, MZ itp, itd. Czas oczyścić sądowniczą stajnię Augiasza i zaprowadzić porządek i ład prawny wśród ich struktur. Im szybciej, tym lepiej dla Polski i Polaków.
 • @Zawisza Niebieski 08:55:31
  Nigdy nie odpowiadasz na moje pytania, jak ci złapie na podłym kłamstwie czy manipulacji.Nigdy.
  Wkleił bym ci tu kilkanaście pytań ,na które nie odpowiedziałeś z prostej przyczyny.Bo wiedziałeś że to fake a w szkalowaniu PIS-u czy Kaczynskiego to na głowę bijesz takich szmaciarzy ja Tusk,Niesiolowski, Palikot razem wzięci.
  A teraz weź okulary i przeczytaj co napisałeś a potem zastanów się co piszesz. Napisałeś konkretnie tak:
  //Gdyby prezydent Komorowski odebrał przysięgę od tych 6 sędziów to Duda nie miał by nic do powiedzenia, choć Komorowski złamał by konstytucję.//
  Co znaczy GDYBY, co to znaczy ?
  Przecież ten zawszony RUJ już nie był (p)rezydentem, więc co to znaczy GDYBY.
  A teraz kolejny raz robisz z siebie pożytecznego pisząc
  //Oczywiście, że prezydent Komorowski nie mógł już tych sędziów za przysiąc./
  To po jakiego ruja wcześniej pisałeś takie kretynizmy ( zresztą jak zwykle)
  CZŁOWIEKU, STAN PRZED LUSTREM I ZAPYTAJ SIĘ SAM SIEBIE
  czy jest jeszcze dla mnie jakiś ratunek, czy są jeszcze jacyś lekarze którzy mi mogą pomoc.
 • @Zawisza Niebieski ty ponoć szlachcic? włącz korektora bo walisz byki ortograficzne, że aż wstyd.
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500746144166671102746.jpg
  SZOK! (Pomiot chazarski) Schnepf rozsyła w USA list - treść powinien przeczytać prokurator. "Obrzydliwy bluzg na Polskę"...Trudno uwierzyć, że ktoś taki był polski ambasadorem!!! Pomiot chazarski Ryszard Schnepf rozsyła po Stanach Zjednoczonych list, w którym w obrzydliwy sposób oczernia polski rząd. Napisał nawet "o nieoficjalnym poparciu rządzących dla organizacji antysemickich". Do treści list dotarł redaktor Michał Rachoń i opublikował go na twitterze. "Obrzydliwy bluzg na Polskę podpisany nazwiskiem ex-ambasadora #Schnepf.a rozsyłany jest właśnie po amerykańskich środowiskach akademickich" - napisał redaktor Rachoń. michal.rachon‏
  @michalrachon
  Obrzydliwy bluzg na Polskę podpisany nazwiskiem ex-ambasadora #Schnepf.a rozsyłany jest właśnie po amerykańskich środowiskach akademickich.

  https://pbs.twimg.com/media/DFWhCnyXYAACdFd.jpg
  Schnepfa można nazwać z powodzeniem chazarska kurwa. Parch chazarski toczył się tyle lat na Polskiej krwi. Musi oddać 500000 zł które wyłudził od państwa. Niech się wreszcie prokuratura obudzi i zacznie tępić te chazarskie ścierwa.

  W liście padają m.in. stwierdzenia, że "odkąd prawicowa nacjonalistyczna partia PiS wygrała w listopadzie 2015 r. wybory wiedzieliśmy że rzeczy staną staną się trudne dla liberalnie myślących osób".
  Pisze też: "nieoficjalne poparcie udzielane przez rządzących radykalnie prawicowym, nacjonalistycznym oraz antysemickim organizacjom"

  "Polska wchodzi w kolejny ciemny okres swojej historii. Z początkiem jesieni spodziewane są represje i prześladowania. Polityczna opozycja ma być całkowicie zmarginalizowana. Autonomia uniwersytetów jest zagrożona. Zagraniczne i krajowe media podzielą ten sam los w wyniku nowego prawa ograniczającego zagraniczne inwestycje w TV, prasie i radiofonii. Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli"

  "wszyscy ludzie, którym zależy na liberalnej demokracji, indywidualnej wolności i prawach człowieka, powinni wiedzieć, że właśnie narodziła się nowa dyktatura. Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem"

  "potrzebujemy was, waszego głosu, waszego wsparcia i waszych działań... zanim Polska, jaką wszyscy znamy i kochamy, umrze" (to do zagranicy oczywiście)

  michal.rachon‏
  @michalrachon

  Rozmawiałem z #Schnepf. Potwierdził w rozmowie telefonicznej, że rozsyłał list "do znajomych". #DonosNaPolskę

  https://pbs.twimg.com/media/DFWzGerW0AAhj41.jpg
  A tak wygląda synku chazarski DONOSICIEL #Schnepf #DonosNaPolske

  https://pbs.twimg.com/media/DFW2chEXgAMyTsd.jpg

  Zostawiam to tutaj, bo jest potrzebne.
  https://pbs.twimg.com/media/DFXJ8smXUAANnmV.jpg


  Chazarski miot Schnepf sugeruje, że "wkrótce nastąpią represje a polityczna opozycja zostanie totalnie zmarginalizowana, podobny los ma spotkać również niezależne media". Kilka razy używa słowa "dyktatura".
  A na końcu tego donosu na Polskę wręcz apeluje o... sankcje!

  I wreszcie na koniec sedno #DonosNaPolskę prośba o "DZIAŁANIE ze strony społeczności międzynarodowej".

  https://pbs.twimg.com/media/DFW8Z-xWAAEwCla.jpg
  Obława Augustowska. Część II: Syn. Dalej się pierdolmy z ludźmi którzy sobie leją na Polskę, a może będzie lepiej. Jaruzelski i Kiszczak nie siedzieli, więc co tu się dziwić. Trudniej uwierzyć, że PiS go trzymał do wygaśnięcia nominacji chyba przeszło rok po przejęciu władzy, a nie odwołał od razu, następnego dnia. Ten szkodnik będąc ambasadorem szkodził Polsce jeszcze przez rok od objęcia władzy przez PiS i nawet zwyczajnie kradł pieniądze "na żonę". To jest właśnie typowe zachowanie tego brudnego, nieogolonego żula, chazarskiego żyda którego dziadkowie, rodzice przyjechali na ruskich czołgach Stalina i jedyne czym się zasłużyli to udział w mordowaniu Polaków ( tatuś augustowska... , mamusia funkcjonariusz UB ) dla wprowadzenia w Polsce komunizmu. Sznepf z żoną m.in. okradli Polskę na 0,5 mln na podstawie fałszywego kłamliwego oświadczenia. Jak to wykryto i udowodniono chazarski parszywy złodziej Sznepf będzie zamiast odpowiadać przed prawem będzie udawał pokrzywdzonego przez "wstrętnych Polaków" chazarskiego żyda ( i żeby był śmieszniej oni w to pewnie uwierzą!!!) A to po prostu złodziej, oszust i potomek chazarskich "UB-eckich" morderców, komunistów = to po prostu żydokomuna. Czas najwyższy aby tym chazarskim osobnikiem i jego "uczciwą" żoneczką rozliczył MSZ (Waszczykowski czego ty się boisz????) i zajął się prokurator, czas najwyższy może nawet napisać do tych samych osób co on i ujawnić prawdę o tym komunistycznym oszuście! Może należy umieścić artykuły na jego temat, na temat Sikorskiego i Applebaum w NYT, WP i innych poczytnych gazetach. Zacząć walczyć z tą złodziejską, kłamliwą chazarską hołotą ich bronią!!!
 • @Husky
  "Tak się kończy donoszenie na własny kraj". Ambasador RP w Londynie reaguje na skandaliczny tekst w "The Guardian"
  http://wpolityce.pl/polityka/349991-tak-sie-konczy-donoszenie-na-wlasny-kraj-ambasador-rp-w-londynie-reaguje-na-skandaliczny-tekst-w-the-guardian
  Ps..Guardian to umierające lewicowe pisemko, lewica to aktualnie proletariat zastępczy, czyli pedalstwo, LGBT i reszta, więc nie ma się czemu dziwić. Realizują po prostu plan. A chazarka Anita Prazmowska w 1968 r. musiała wyjechać z Polski tak jak Stefan Michnik. To środowisko stalinowskich żydokomunistów, ubeków, emigrantów z 1968 r. najbardziej szkaluje Polskę. Dlaczego nikt tego nie rozumie że totalna opozycja to niemieckożydowska sitwa !!!!..Dokąd rząd PiS będzie naiwny ????
 • @Husky
  Za wikipedia: Maksymilian Marian (Sznepf)syn Szymona i Gitli urodzony 10.12.1920 w Drohobyczu w rodzinie żydowskiej. Dziadek
  "ambasadora" był żydowskim kupcem. Ojciec Maksymilian i jego brat zostali oficerami Wojska Polskiego. Dwóch żydów z jednej rodziny w wojsku. Teraz wiecie skąd ten aj-waj! Sznepf to synalek tych, których nam Stalin w 1944 r. podesłał z II rzutem Armii Czerwonej - jako nadzorców Polski. Teraz odwdzięcza się Polsce i Polakom. A ile jest pomiotu Litwaków, czyli żydów, z 600 000 żydów rosyjskich, którym po Rewolucji Bolszewickiej Piłsudski pod naciskiem Zachodu i USA nadał polskie obywatelstwo. Zdążyło się to to rozplenić, że ho ho.
 • @Husky 09:34:49
  Nigdy nie odpowiedziałem, bo mnie nigdy na kłamstwie nie złapałeś. Zaś jeśli chodzi o manipulacje to są nimi znacząca część obrazków jakie wklejasz.

  Gdyby jest wyrazem określającym zdanie warunkowe, a zdanie takie może określać rzeczy niemożliwe w stylu "gdybym był kobietą...". Wiadomo, że gdyby prezydent Komorowski mógł wtedy odebrać przysięgę, to odebrał by z dużą dozą prawdopodobieństwa na pewno od 3 sędziów. A tym uratował by Dudę od odpowiedzialności przed trybunałem stanu. Bo za to co zrobił taka odpowiedzialność mu się należy.

  Spokojnie, dla mnie jest ratunek, nie jeden dobry tekst mojego autorstwa jeszcze przeczytasz. A ty dalej będziesz wklejał wklejki, czy tak jak ziut budował kolejny tekst z masy wielokrotnie powtarzanych fake newsów, bo na dobry tekst ciebie na pewno nie stać.
 • @Husky 09:34:49
  Masz przykładowe swoje kłamstwo rodem ze stajni trolli PiS.
  http://Antykomunista.neon24.pl/post/139412,22-lipca#comment_1400669
 • @Zawisza Niebieski 11:08:46
  Zresztą jak widzisz nawet sam ten artykuł jest całkowicie zgodny z prawdą, obnaża chamstwo wszechobecne w wypowiedziach polityków PiS, obnaża metody wzorowane na komunistach, obniżanie wartości przeciwników politycznych poprzez kłamliwe określenia jak np. określanie protestujących esbekami, komunistami. Tak samo działano w latach stalinowskich, gdy przeciwników określano kułakami, wrogami ludu...
  Poza odniesieniami osobistymi nie potraficie się do tego odnieść, bo to wszystko prawda i sama prawda. Tak niestety wygląda PIS.
  Oni są z rodzinami skłóceni, np. Pawłowicz, jej siostra była wczoraj na manifestacji, Kurski z bratem. PiS-Katolicy z kilkoma żonami, rozwodnicy. Wszechobecna obłuda, wazeliniarstwo. To cały PiS i tym się brzydzę, stąd uważając, że PiS-PO to samo zło piszę o tych, których wartości moralne są dla mnie obrzydliwe.

  Masz kolejnych "komunistów i esbeków" zgodnie ze zdaniem PiS i ich trolli.
  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/protest-przed-domem-prezesa-pis-zdjecie,iId,2354744,iAId,258917
 • @Zawisza Niebieski
  Kto jest winien pomyłki w ustawie o SN? To Biuro Legislacyjne Senatu zaniedbało swoje obowiązki! Nieskorygowanie drobnej, ewidentnej pomyłki, wewnętrznej niespójności cyfrowej w przyjętej przez Senat ustawie o SN, co daje teraz preteksty do podważania jej prawidłowości legislacyjnej /czyli od strony technicznych zasad tworzenia prawa/ - OBCIĄŻA BIURO LEGISLACYJNE SENATU, które jest powołane właśnie głównie do dbania o LEGISLACYJNĄ poprawność i spójność wychodzących ostatecznie z Senatu aktów prawnych.To jest podstawowe zadanie tego Biura. Niestety, przy okazji procedowania ustawy o SN, nie pierwszy zresztą raz okazało się, że niektórzy legislatorzy Biura Legislacyjnego Senatu działają raczej jako adwokaci polityczni opozycji, zgłaszając często hamujące SUBIEKTYWNE, MERYTORYCZNE zastrzeżenia podważające SENS przyjmowanych rozwiązań politycznych. Chociaż to do nich NIE NALEŻY. Tak anonimowi dla opinii publicznej legislatorzy zrobili też przy okazji ustawy o SN, zgłaszając swe fundamentalne zastrzeżenia merytoryczne, także dowodzące sprzeczności z konstytucją, chociaż ta materia jest WYŁĄCZNĄ kompetencją TK a nie młodzieży legislatorskiej z Biura senackiego. Biuro Legislacyjne Senatu, m.zd., WYCHODZĄC poza swe zadania skrytykowało w swej opinii politycznie projekt ustawy o SN, a jednocześnie NIE DOPEŁNIŁO swego podstawowego obowiązku legislacyjnego, tj. nie dopełniło w ferworze swego politycznego zaangażowania poprawności i niewadliwości techniczno-legislacyjnej, spójności cyfrowej i literowej, poprawności kolejnych oznaczeń przepisów, ew. usunięcia błędów pisarskich, itp. Biuro Legislacyjne PRZEPUŚCIŁO /nie chcę myśleć, że celowo/ błąd, który - jak każdy prawnik wie - może stać się powodem daleko idących skutków politycznych. Wprawdzie jest to tylko niezsynchronizowanie cyfr w dwóch przepisach, ale skutki tego, jak widać, stwarzają dodatkowe problemy we wdrażaniu koniecznych dla nas reform. Legislatorzy Biura byli tak zajęci krytykowaniem i podważaniem projektu ustawy o SN, że zapomnieli wykonać swe podstawowe zadanie rzetelnej korekty techniczno-legislacyjnej procedowanej ustawy? Może trzeba też odświeżyć Biuro Legislacyjne Senatu. Legislatorzy nie powinni swych politycznych poglądów forsować poprzez Biuro, wprowadzając niekiedy niezorientowanych w prawie senatorów w błąd lub hamując ich w ich pracach, przez sugerowanie im jakich „prawnych błędów”. Panie Marszałku Senatu, zgłaszam ten problem Panu. autor: Prof. Krystyna Pawłowicz
  Poseł Prawa i Sprawiedliwości.
  Ps..Pani Profesor Krystyno Pawłowicz, brawo i jak zwykle rozsądnie i merytorycznie jasno. Tak trzymać i od czasu do czasu podsumować lub wyjaśnić !!!! Co zrobił Trump w pierwszym dniu urzędowania? Pozbył się całej administracji Obamy po sprzątaczki i wszystkich ambasadorów i konsulów na placówkach dyplomatycznych. A co zrobił PiS? Zostawił z litości czy strachu przed wyciem? wszystkich kretów Platformy. Niestety przysłowie mówi, że jak ma się litościwe serce to trzeba mieć twardą dupę. Litość to oznaka słabości więc totalna opozycja to wykorzystuje niestety. Biuro legislacyjne Sejmu i Senatu praktyczne w starym składzie, teraz nareszcie sami się POdłożyli totalnie. Będą zmiany czyli wszyscy WON, podobnie ma być w SN!. A pamiętacie " i czasopisma"? Dziwne, że taki błąd nie zdarzył się w Sejmie, a przecież w Senacie nie zmieniano treści tego artykułu. Po prostu ktoś chciał opóźnić wejście w życie ustawy. Sabotażyści na bruk, to jasne. Łopozycja ich zatrudni. Dlaczego Karczewski przez 2 lata tolerował taki stan rzeczy, bo przecież musiał mieć świadomość, kto zasiada w tym biurze. O wymianie legislatorów kałmuckiego chowu mówiło się już dawno, Karczewski do roboty, usunąć te złogi natychmiast. Karczewski w swojej naiwnej dobroci utrzymuje lewacką trollownię w senacie. Daj szansę patriotycznej młodzieży w tej trupiarni. Wywalić tę skompromitowaną bandę mecenasów bo to V kolumna. Ja sądzę iż jest to robota kreta którego powinno się wskazać z imienia i nazwiska. Na co jeszcze czekają? To o nich, o MSZ i szeregu innych przypadkach mówił JK. Jak długo będą hodowane i otaczane ochroną szkodzące indywidua z sejmu, senatu, MSZ, czy PISF od Glińskiego. Za dupę i na trawkę. Totalna opozycja wykazała wyjątkową nerwowość czy nie odwoła się sędziów z PKW. Oj czyżby obawiali się, że wyjdą oszustwa wyborcze na wzór sowiecki jak w 1947. I te rosyjskie serwery obliczające wyniki.
 • @kula Lis 67 12:22:19
  Ja znalazłem jeszcze jeden błąd dotyczący wynagrodzenie sędziów wyrzuconych z sądownictwa. Powinien być zapis:
  Za działanie na szkodę Wymiaru Sprawiedliwości pozbawia się możliwości do prawa emerytalnego wynikającego z ustawy o sądownictwie i ustala się wysokość emerytury jaka przysługuje pracownikom 6 sektorów gospodarki narodowej po latach pracy tyle ile pracował sędzia w Wymiarze Sprawiedliwości. Żadnego stanu spoczynku a raczej dożywotniego wypoczynku na koszt podatnika.
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  Grzechy PO/PSL..Podsumowanie
  Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w wiele afer i skandali związanych z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer: afera hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, afera podsłuchowa, czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej. Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli:

  https://youtu.be/QwRA6IKte7A

  Większość afer i grzechów Platformy Obywatelskiej została przez media przemilczana, bądź zbagatelizowana. Podczas prezentacji komitetu honorowego kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta w 2010 roku Andrzej Wajda w swoim wystąpieniu mówił: „To jest wojna domowa, to jest walka o wszystko!(…) Możemy mieć przyjaciół w TVN, wspiera nas też druga prywatna telewizja.” Janusz Palikot po opuszczeniu Platformy Obywatelskiej zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał, że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.
  Aby uniknąć zapomnienia zgromadziliśmy tutaj grzechy Platformy Obywatelskiej:

  http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  Inwestor Soros znowu postawił na Crash prezydenta Trampa ! Tym razem zainwestował ok 765 milionów $ na spadek kursu kilku najważniejszych koncernów amerykańskich. Z drugiej strony postawił na wzrost kursów kilku najważniejszych koncernów technologicznych takich jak Facebook, Hewlett Packard, Snap, Twetter i kilku banków jak Goldman Sachs, linie lotnicze AA i wielu, wielu innych koncernów a w akcje Microsoft zainwestował kilkakrotnie. Inwestuje we wszystko o czym prezydent USA Donald Tramp mówi sceptycznie jak n.p. Silicon Valley. Żeby "plan Sorosa" się powiódł potrzebni są mu wszelkiego rodzaju pomagierzy na świecie jak i n.p, w Polsce. Ciepło przyjęty przez nasz Naród prezydent Tramp jest "źdźbłem, ostem w oku Sorosa" ponieważ on MUSI WSZYSTKICH przyszłych inwestorów w naszym kraju zniechęcić do inwestycji w Polsce. Inwestor zniechęcony to również spadające akcje, kursy tych firm na które stawia prezydent Tramp a to wygrana Sorosa na giełdzie i miliony zarobione na spekulacji. Soros wciąga nas w grę przeciwko Trampowi wynajmując płatnych najemników z KOD-u !!! To oni mają doprowadzić do destabilizacji i zniechęcenia inwestorów w finansowanie nowych miejsc pracy i budowa nowych fabryk niepewna sytuacja w Polsce. On spekuluje na bezrobocie i biedę w Polsce bo będzie sam miał z tego profity w sytuacji kiedy dojdzie / teoretycznie / do Crashu na giełdzie. Niemcom i Rosji właśnie coś takiego odpowiada bo w przypadku destabilizacji padnie idea Trójmorza i dostaw płynnego gazu z USA do Polski! Przeczytajcie ten artykuł a wszystko będzie jasne!!! Soros chce doprowadzić do II Majdanu w Polsce !!!!!!
  http://www.wiwo.de/finanzen/bo...
 • @Zawisza Niebieski coś jak ty, lub to ty?
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500798513166688102756.jpg

  Lider Obywateli RP chwali się, że rzucił pracę. Bo chce "zwalczać PiS" - jeden taki już był! Na pytanie naszej o to, czym się zajmuje, padła zadziwiająca odpowiedź.
  Na co dzień się zajmuję zwalczaniem PiS-u. Zrezygnowałem z pracy, żyję z oszczędności - oznajmił.

  Na pytanie o przynależność do jakiegoś stowarzyszenia mężczyzna odpowiedział, że jest jednym z założycieli "Obywateli RP" i "OSY".
  Zakładałem Obywateli RP, jestem współzałożycielem, oraz stowarzyszenia OSA również - oświadczył demonstrujący.

  Jeden taki już był co twierdził, że nie pracuje, aby walczyć z rządem, a żyje ze "wsparcia rodziny", Wiemy jak skończył...

  https://youtu.be/J17Yj9h3ILk
  http://niezalezna.pl/102756-lider-obywateli-rp-chwali-sie-ze-rzucil-prace-bo-chce-zwalczac-pis-jeden-taki-juz-byl#comment-4647521
  Ps..Zawód:rewolucjonista (to znaczy bandyta). To gatunek ludzi stworzony przez komunę i homosovietikus, hołota, cyborgi czyli ograniczeni w procesach myślowych, bez wartości, pozbawieni patriotyzmu, uczuć wyższych, ale bardzo podatni na sterowanie i manipulacje. zginą gdy padną ich "żywiciele", dzięki Bogu to się dzieje

  Co to jest homosowietikus ?
  Homosowietikus to podgatunek homo sapiens, produkt cywilizacji turańskiej (w Polsce nazywany najgorszym sortem). Amerykański generał Patton powiedział (powszechna wiedza w Ameryce i na Zachodzie), że problem w zrozumieniu homosowietikusa jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu, że on nie jest Europejczykiem tylko Azjatą i dlatego myśli POKRĘTNIE, nie rozumie co to jest sprawiedliwość, przyzwoitość, honor, odpowiedzialność, dla niego to jest „moralne”, co dla niego dobre, a co nie dobre, jest niemoralne i niesprawiedliwe.

  Natura nie wyposażyła homosowietikusa w uczucia wyższe, stąd taka a nie inna ich mentalność. Poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, homosowietikusy nie mają szacunku dla ludzkiego życia, rozumu i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.

  Homosowietikus już w szkole ściąga, kombinuje, oszukuje nauczycieli i rodziców, idzie stadnie z innymi homosowietikusami z klasy do klasy, jego celem i chęcią jest jedynie zdobycie dyplomu a nie rzetelnej wiedzy i umiejętności. W życiu dorosłym homosowietikus kieruje się bolszewicką (komunistyczną) zasadą : cel uświęca środki, więc, aby zapewnić sobie sukces materialny, kłamie, oszukuje, kombinuje, „załatwia”, daje i bierze łapówki itd. itd.

  „Od rzemyczka do koniczka” – to typowa kariera odważniejszych i bardziej zuchwałych homosowietikusów. Homosowietikus, jakkolwiek zna Chrześcijan lub nawet uważa się za Chrześcijanina, ma ich za frajerów i ludzi nienowoczesnych. Pogardza cnotami chrześcijańskimi, np.: uczciwość, roztropność, męstwo, sprawiedliwość czy umiarkowanie uważa za szkodliwe. Swoje kombinatorstwo i chłopską chytrość uważa za mądrość i pragmatyzm. Kiedy na jego drodze do sukcesu materialnego (bo homosowietikus jest materialistą chciwym bogactwa, władzy i wpływów) staje rzeczywista moralność i etyka, homosowietikus pokazuje swoją degrengoladę, bezwstyd, brak zasad i uczuć ludzkich (bardzo dużo jest wśród homosowietikusów szarlatanów, demagogów, oszustów intelektualnych, najgorszej hołoty pod słońcem, jak powiedział Petroniusz, arystokrata rzymski : „uczonych małp, rachujących psów i osłów dmuchających we flet”).

  Trudno dziwić się, że homosowietikusy nienawidzą cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej i ją zwalczają a także, że przenoszą tę nienawiść na Chrześcijan.

  „Cel uświęca środki” – to jest zasada postępowania homosowietikusa, marsz po trupach do celu. Jest to oczywiście nie do pogodzenia z moralnością i etyką chrześcijańską.

  Każda świnia w obecności białego, pięknego królewskiego łabędzia lub orła czuje się źle, bo jako świnia dostrzega przecież swoją brzydotę i swój plugawy charakter. To też jest przyczyną nienawiści homosowietikusa do Chrześcijan.
  Homosowietikus jest barbarzyńcą i sukinsynem, nie ma on nic, ale to nic wspólnego z dobrem, pięknem, szlachetnością, rycerskością, prawdomównością, uczciwością, sprawiedliwością, roztropnością, rozumem czy umiarkowaniem itp. Nie są to bowiem atrybuty tożsamości cywilizacji turańskiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej, azjatyckiej, a cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej.

  Na tym polega różnica cywilizacyjna między Polakami i tubylczymi polskojęzycznymi homosowietikusami mieszkającymi w kraju nad Wisłą.
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  Lista grzechów, wykroczeń i deprawacji sędziowskiej kasty jest na tyle długa, że należy zrobić wszystko, by jak najszybciej uzdrowić ten chory organ polskiego państwa. https://wpolityce.pl/autorzy/770-grzechy-sedziowskiej-kasty
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  TO TRZEBA WIEDZIEĆ! Jak rozkradano państwo za PO-PSL? Kto chce powstrzymać reformę sądownictwa? Jak jest naprawdę? Co się poprawi? Zbiorowa histeria przebiega dokładnie tak, jak wymyślili to inżynierowie społecznych zmian. Większość protestujących, omamiona fałszywym przekazem astroturfingu, nie ma pojęcia o reformie sądownictwa i nie zapoznała się z ustawami, które kwestionuje. Uwierzyli, że w Polsce skończyła się demokracja i wyszli na ulice, by jej bronić. Czego nie wiedzą? O czym powinni sobie przypomnieć? Kto wykorzystuje ich amok i dlaczego powinni się otrząsnąć?

  1. PO CO REFORMA SĄDOWNICTWA?
  Powiedzmy to raz jeszcze: reforma wymiaru sprawiedliwości jest bezwzględnie potrzebna. Badania pokazują, że 70 proc. Polaków nie ufa polskim sądom, a ponad połowa negatywnie ocenia działania sądów.
  Czy do tej pory obywatele mogli liczyć na sprawiedliwość? Czy mieli możliwość dochodzenia swoich praw? Dlaczego sądy odbierające dzieci z powodu biedy i skazujący ludzi wysokimi wyrokami za marginalne wykroczenia, nie reagowały w przypadku potężnych afer, takich jak Amber Gold, reprywatyzacja i wiele innych? Trudno się dziwić, skoro nawet były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie jest zaangażowany w gigantyczną aferę korupcyjną. CO ZMIENI REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI?
  Skończy się bezkarność sędziów. Nad ich działalnością czuwać będzie izba dyscyplinarna. To przeciw temu zapisowi o ustawy Sądzie Najwyższym najbardziej protestowała prezes SN – Małgorzata Gersdorf.
  Sędziów KRS wybierać będzie parlament. Nie będą wybierać się sami, popadając jednocześnie w pułapkę kastowości i zależności.
  Realne zmiany mają odczuć obywatele. Ustawa o Sądach Powszechnych przewiduje zreformowania skostniałego systemu, który od lat jest sparaliżowany i niewydolny
  Komputerowy system losowego przyznawania spraw. Obywatel będzie mieć gwarancję, że nikt (prezes sądu) nie wskaże palcem sędziego, mającego rozpatrywać jego sprawę. Ograniczy to możliwość manipulacji przy obsadach.
  Zwiększenie liczby sędziów poprzez zlikwidowanie nadmiernej biurokracji i odciążeniu sędziów od obowiązków administracyjnych. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania na sprawę.
  Możliwość kontynuacji rozpoczętej sprawy przez jednego sędziego. Jeśli sędzia zostanie przeniesiony lub awansuje będzie mógł zakończyć rozpoczętą sprawę, tak aby nowy skład nie musiał zaczynać wszystkiego od początku.
  Wzmocnienie sądów przez koordynatorów ds. współpracy międzynarodowej, którzy pomagać będą w najtrudniejszych sprawach, także tych dotyczących dzieci.
  Minister Sprawiedliwości będzie mógł powołać i odwołać prezesa sądu. Dzięki temu nie będzie dochodzić do takich patologii, jak dotychczas, że mimo rażących nadużyć prezesa sądu i decyzji ministra o jego odwołaniu. Krajowa Rada Sądownictwa nie wyraża zgody na jego usunięcie.
  2. CO DZIAŁO SIĘ ZA RZĄDÓW PO- PSL?
  Totalna opozycja, wsparta pomocą potężnych agencji PR-owych i przyjaznych jej mediów, robi wszystko, by zatrzymać reformę wymiaru sprawiedliwości. Czy przypadkiem nie dlatego, że boi się rozliczenia gigantycznych afer, jakie miały miejsce za jej rządów? Sparaliżowana własnym strachem, przerzuca je na społeczeństwo, wzmacniając coraz bardziej agresywny przekaz. Zatrzymania reformy sądownictwa chce także lobby biznesowe i medialne, które z bierności i nieudolności państwa polskiego za rządów PO-PSL, czerpało ogromne zyski.**
  Przyłączając się do pikiet w rzekomej „obronie demokracji”, należy mieć w pamięci następujące grzechy tych, które nawołują do odsunięcia PiS od władzy i zawetowania ustaw o sądownictwie:
  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”
  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan
  Afera reprywatyzacyjna
  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa
  Próba doprowadzenia LOT do upadłości
  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości
  Afera stadionowa
  Afera wyciągowa
  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)
  Afera z KGHM
  Afera z Elewarrem
  Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!
  Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru
  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego
  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.
  Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł
  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  Podniesienie akcyzy na paliwo
  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł
  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie
  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS
  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów
  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego
  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy
  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność
  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  Masowa inwigilacja obywateli
  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia
  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego
  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego
  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
  To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL maja ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem Strach przed rozliczeniem win musi być więc ogromny.
  3. JAK JEST ZA RZĄDÓW PiS?
  Ograniczenie demokracji to tylko demagogia, która ma wyprowadzić ludzi na ulice. Codziennie na ulice polskich miast wychodzą manifestanci i nikt nie zakłóca im wykrzykiwania nawet najbardziej nienawistnych haseł. Jak wygląda nasza sytuacja społeczno-polityczna? Twarde dane mówią same za siebie: Twarde dane mówią same za siebie:
  Mamy gigantyczną nadwyżkę budżetową, sięgając prawie 6 milliardów zł. To pierwsza taka sytuacja od 27 lat. Dotychczas po pierwszym półroczu budżet był zawsze na minusie. Największy był w roku 2010 i a braki sięgały 36 miliardów zł
  Zlikwidowanie mafii VAT-owskich. Dzięki uszczelnieniu VAT, zatrzymano w budżecie państwa miliardy, które wyprowadzane były przez złodziei. Ważny głos z firmy audytorskiej PwC: „Rząd przez 1,5 roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania VAT niż poprzednicy przez 10 lat”.
  Rewelacyjne wyniki spółek Skarbu Państwa
  Repolonizacja banku Pekao
  Wzrost PKB i prognoz międzynarodowych agencji ratingowych
  Najniższe bezrobocie od 28 lat
  Wprowadzenie programu 500+, z którego korzysta prawie 4 mln dzieci
  Ubóstwo wśród dzieci zmniejszono o 94 procennt!
  Uruchomienie programu Mieszkanie +. Dwa dni temu Sejm przyjął ustawę o tanich mieszkaniach dla Polaków. Platforma Obywatelska i częściowo Nowoczesna głosowali przeciwko nim!!!
  Stworzenie Polakom warunków do powrotu z emigracji
  Rekordowy wzrost urodzeńW ciągu pierwszego półrocza urodziło się o 14 tys. więcej dzieci, niż przed rokiem]
  Rząd Prawa i Sprawiedliwości naruszył potężne interesy beneficjentów III RP. Rozliczanie aferzystów, likwidowanie mafii, udaremnianie korupcji, ograniczanie rozpasania zagranicznych firm, zarabiających na Polsce i Polakach. Wszystko to sprawia, że odsunięciem PiS od władzy zainteresowanych jest sporo różnych i bardzo wpływowych grup. Warto wziąć to wszystko pod uwagę i głęboko przemyśleć. Bezmyślne powtarzanie haseł podrzucanych przez liberalno-lewicowe media może doprowadzić do tragedii. autor: Marzena Nykiel

  Ps...Zmasowany atak polskojęzycznych mediów. Trzeba z tym skończyć. Ziemkiewicz i Romaszewska opowiadają się po stronie puczystów na wp.pl...Pani Nykiel o weto apeluje Romaszewska, Janke czy Ziemkiewicz Co pani na to? PAD daj głos na temat uruchomionej agentury wewnętrznej i zewnętrznej przeciw rządowi a nie walcz z rządem. Na co zbiorowy wysiłek prawicy i jej wyborców, skoro ważny mąż stanu nam uPADł? Trzeba przewietrzyć te żydomasońskie układy. PAD głoszący odnowę Polski staje po stronie jej oprawców i złodziei. Wielki upadek domniemanego zbawiciela Polski i nadziei Polaków. Musimy zacząć ostro walczyć aby już nigdy ta żydobolszewia i myszugene oraz ich pomiot, która nas okradała, wyrzucała miliony Polaków na emigrację i teraz chce osiedlać w Polsce ludność afrykańską i muzułmańską nie odzyskała władzy. Należy edukować i raz jeszcze edukować. Młodzi ludzie uczeni w pseudo wyższych szkołach prezentują tragiczny poziom. Często źródłem wiedzy są filmiki z Youtube. Oglądajcie na youtube Krzysztofa Karonia! kanał historia sztuki. Najlepszy film to Wartości Europejskie nr12 i to co jest na końcu. Gusła pogańskie na cześć władz UE. Koszmar!
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  https://www.youtube.com/watch?...

  http://mikeplato.myblog.it/media/01/01/418005594.jpg
  "RAPORT. W imieniu państwa podziemnego II RP :

  Motto Tacyt : "Jest w naturze ludzkiej nienawidzić tych, których się skrzywdziło."

  ANATOMIA UTRZYMANIA KOLONII ZSRR ZWANEJ PRL-em.
  FIZJOLOGIA TZW. "WŁADZY LUDOWEJ" i JEJ ELIT (CZYT. PSEUDOELIT).

  Józef Stalin nie mógł na nadzorców kolonii mianować normalnych i uczciwych ludzi. Jak postępowali kolonizatorzy ? Czy na nadzorców kolonii ktokolwiek by mianował politycznych przeciwników zniewolenia i kolonizacji, wyzysku, orędowników rzeczywistej wolności i niepodległości ? Na nadzorców kolonii zawsze mianuje się najgorszy sort, gotowy do zdrady, amoralny, bez sumienia, nie poczuwający się do lojalności wobec Narodu i Ojczyzny, który dzięki zdradzie uzyskuje całkowicie niezasłużony awans społeczny, za co jest wierny jak pies właścicielowi kolonii. Operację obsadzenia najgorszej żulii i bandziorów w PRL-u na wszystkich ważnych stanowiskach nazwano "sprawiedliwością społeczną". Było to niebywale bezczelne i diabelsko perfidne komunistyczne kłamstwo: bandytyzm i niesprawiedliwość nazwano sprawiedliwością !! Wysokiej jakości prawdziwe przedwojenne elity zastąpił na kluczowych stanowiskach na ogół w większości motłoch. Podczas tej operacji ukradziono wszystko wszystkim, taka to była "sprawiedliwość społeczna". Po 1989 roku komuniści ponownie ukradli co się dało, nazywając to "prywatyzacją". Ukradziono 150 mld zł z OFE, z czego 24 mld zł do swych kieszeni, itd. itd. Setki złodziejskich afer, kradzież kamienic itp. pokazują na co stać i jakie wartości sobą reprezentują potomkowie owej "władzy ludowej", wyznaczonej przez Sowietów na objęcie dziesiątków tysięcy stanowisk w służbach, partiach, wojsku, sądownictwie, w administracji itd. Taki oto sort ludzki dokooptowywał sobie klientelę na swoją miarę i modłę poprzez proces selekcji negatywnej : artystów, literatów, "autorytety naukowe", etc. co jest zrozumiałe, ponieważ w koloniach ludzie pragnący wolności i suwerenności to wrogowie systemu, w którym patriotycznych i moralnych jednostek nie wywyższa się, nie awansuje, tylko zabija, więzi, prześladuje i dyskryminuje. Gdy zabrakło sowieckiego bata i "socjalistycznej dyscypliny", motłoch pokazał swoją prawdziwą komunistyczną "moralność" : uczone małpy, rachujące psy i osły dmuchające we flet przekształciły ostatecznie Polskę w dziki kraj a państwo w Chuj, Dupa i Kamieni Kupa. Takie są korzenie pseudoelit, potomków zwykłych zdrajców i renegatów, którzy pomogli Sowietom przeprowadzić w Polsce bolszewicką komunistyczną krwawą rewolucję i dokonując totalnej grabieży własności narodu.
 • @Zawisza Niebieski 11:54:19
  Plan zniszczenia Polski

  https://www.youtube.com/watch?...
 • @kula Lis 67 17:12:45
  Jesteś niepoprawnym optymistą. Proponowana zmiana niczego nie zmienia, zmienia tylko to, że wprowadza zależność sądownictwa od partii. Zmienią tylko obsadę najwyższych urzędników by nie można było złodziejstwa PIS osądzić, bo swoi zablokują, z pewnością Żiobro sobie załatwi korzystny wynik w niekończącej się rozprawie o śmierć ojca. Nie będzie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności za niegospodarność ministrów, darczyńców dla Tadeusza R. a "patriotyzm" tego człowieka kosztowny dla kieszeni podatnika. Załatwią sprawę ułaskawionego przestępcy, sędzia na telefon ogłosi, że on niewinny.
  Chodzi o czyste osadzenie kolejnych miernych ale wiernych PiSiewiczów by w glorii praworządności okradać Polaków i tyle.
  Popatrz na ustawę kumoterską, widzisz jej efekty. Gdyby nie ta ustawa, gdyby panowało prawo obowiązujące za PO-PSL to dziś byłaby afera za aferą. Ponad 1000 PiSiewiczów, kumotrów obsadzonych na lukratywnych stanowiskach. Masz 1000 afer o których nikt nic nie mówi, bo za to przestępstwo w państwie PiS nie skazuje się przestępców. Misiewicz, technik aptekarski w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa, to tylko wierzchołek góry lodowej. PiS to partia, która w nepotyźmie pobiła wszelkie dotychczas rządzące. Tyle, że nepotyzm dziś jest zgodny z prawem, prawem Przestępców i Spiskowców.

  Wmówili lemingom, że jak PiS swoich miernych ale wiernych nawsadza, to już sądy będą wręcz ideałem. A ty bezmyślnie powtarzasz ten lep na słabe głowy.
  Zmienią się tylko na najwyższych stołkach, zajmą je ludzie niekompetentni, bo takie są kadry PiS. Niżej będą ci sami ludzie tak samo działający, tak samo przekupni. Nic się nie zmieni. Czy zmieni się tempo wydawania wyroków? Jak myślisz?


  Sądy nie mogą być zależne od rządzących, bo to daje pełne bezpieczeństwo popełniania przestępstw.
 • @kula Lis 67 17:13:07
  Człowieku zacznij mysleć, a nie kopiować co ci podeślą.
  "Podniesienie akcyzy na paliwo" - PiS to zmienił? Jeszcze chciał podnieść, prawda?

  Upadek stoczni to afera PO-PiS, do spółki stocznie załatwili, do tego jeszcze cegiełki zwędzone przez Tadeusza R.

  Co do lasów, może i PO chciało je sprzedać, dziś Szyszko je wyrzyna i sprzedaje. Więc realizuje pomysł PO, tyle, że inną metodą.

  "Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości" była ona wynikiem wprowadzonej m.in. głosami PiS zasady, że w przetargu wygrywa firma która złoży najtańszą ofertę, więc firmy składały licząc na późniejsza aneksy, których nie było, ot cała afera PO-PiS.
  itd.

  Co do mediów, nie demonizuj. Z polskojęzycznych to są takie, co sprzyjają PiS, np. polskojęzyczne media redemptorystów jak i sprzyjające PO, jak TVN. Mamy przecież jeszcze media reżimowe (TVPiS) pod wodzą Kurskiego w których każdy dziennikarz co powie choć słowo prawdy o PiS, albo coś co się politykowi sortu panów nie spodoba, wylatuje z hukiem, których już mało kto chce oglądać, taki chłam. Mamy też gazety reżimowe, jak bezpośrednio zależne od PiS, czy np. brukowce, typu "wSieci". Więc nie demonizuj, starą śpiewką. A "reżimowe", tak zgodnie z nomenklaturą wprowadzoną przez trolle PiS określa się media zależne od rządu.
 • @kula Lis 67 17:30:43
  Mnie zamiast planu zniszczenia Polski wyświetlają się filmy o słowiańszczyźnie, filmy o katastrofach i moje ulubione piosenki
 • @kula Lis 67 17:11:06
  Ten pan na zdjęciu to Arkadiusz Szczurek z Warszawy, znany zadymiarz. Jest członkiem zarządu Obywatele RP. Wcześniej w KOD.
  https://konstytucjarp.org/zarzad/
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.facebook.com/peopl...
 • @Zawisza Niebieski 17:50:38
  Jak płaciłem za ryżego za paliwo - benzynaponad 5,8 zł i LPG po 2.8-3.3 zł/litr(przy autostradach) to teraz przy 4.10 benzyna czy za LPG 1.6 zł/l, mógłbym dać te 20 gr więcej bo przy mojej emeryturze i Małżonki to żaden wydatek.
 • @Zawisza Niebieski 17:50:38
  Ty już o cegiełkach mi nie pierdol. Łżesz w żywe oczy. Kto chciał to mu zwracano, ja mogłem odzyskać wpłacone 10 tys zł, ponieważ mnie się o to pytano, zwrotu nie chciałem lecz przekazałem na uczelnię i TV Trwam.
 • @Zawisza Niebieski 17:50:38
  Ty tłumoku, inaczej już napisać nie mogę, to drewno z kornikami nie nadaje się do niczego prócz na opał, lasy ponoszą z tego tytułu straty.
 • @Zawisza Niebieski 17:34:31mam bardzo przykre doświadczenia z żydokomuszymi sądami tylko za pisanie prawdy za PO!
  Ziobro zrobił mi kasację jak obiecał, lecz żydokomuszy SN z alkoholiczką tępą chazarką Gersdorf ją odrzucił co przewidziałem. Bezczelnie złamali art.54 konstytucji na który się teraz totalniacy i oni powołują, oraz art. 119 ONZ.
 • @Zawisza Niebieski 17:34:31
  Wolność? Tak gnoiła prawnicza sitwa! „Kaganiec można stosować wobec psa, a nie wobec człowieka”.. Już w czasie studiów nazywano go prawniczym geniuszem, dostawał nagrody ministra, z uznaniem mówił o nim prof. Andrzej Rzepliński. A potem… zadarł z prawniczymi sitwami, naruszając ich interesy finansowe i krytykując święte krowy. Usuwany z uczelni, ścigany dyscyplinarnie, przez 10 lat walczył o to, żeby zostać prawnikiem. Jacek Bąbka, radca prawny i prezes Fundacji Badań nad Prawem będzie dziś o 21.30 gościem Piotra Lisiewicza w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika.

  W programie opowie o patologiach, które przemilcza i tuszuje sędziowskie środowisko. Mecenas Bąbka jest zwolennikiem jeszcze głębszych reform, niż te przeprowadzane przez obecny rząd. Postuluje odpowiedzialność finansową sędziów za krzywdy wyrządzane przez ich ewidentnie niesłuszne wyroki.

  Za swoje działania był wiele razy represjonowany i cenzurowany przez establishment, odmieniający dziś na wszystkie sposoby słowo „wolność”. – Kaganiec można stosować wobec psa, który jest agresywny, niebezpieczny, a nie w stosunku do człowieka – odpowiada usiłującym go zastraszyć.

  Lenistwo przy olbrzymich zarobkach

  Co sądzi o protestach przeciwko obecnej reformie? - Każdą zmianę można ubierać w teorie, że godzi w niezawisłość, niezależność sędziów. Moim zdaniem to jest niepoważne. Rząd i parlament mają prawo i obowiązek zadecydować o ustroju sądów powszechnych, wojskowych czy Sądu Najwyższego. Nie gwałci to w żaden sposób niezależności, nie zmusza sędziego do takiej czy innej interpretacji przepisów, takich czy innych ustaleń oraz wyroku – stwierdza.

  Od lat należy do krytyków Sądu Najwyższego, którego sędziowie mimo bardzo wysokich zarobków – prezes Gersdorf zarabia ponad 27 tys. zł – wykazują się nieprawdopodobnym lenistwem. – Proszę sobie wyobrazić, że w Sądzie Najwyższym 70 procent kasacji w sprawach cywilnych wyrzucanych jest do śmietnika, po prostu nie jest merytorycznie rozpoznawana – mówi prezes Jacek Bąbka. Mecenas przygotowany do rozprawy

  Oznacza to, że odrzucane są one w ramach tzw. „przedsądu”. Dlaczego? Bo sędziowie w tym czasie… dorabiają. – Sędziowie, którzy tam orzekają, często zajęci są innymi sprawami: etatami w szkołach wyższych, jednej, drugiej, trzeciej. A nie tym, czym powinni się wyłącznie zajmować, czyli orzekaniem i to merytorycznym – mówi mecenas Bąbka. Jak zauważa, gdyby te decyzje SN brać na serio, oznaczałoby to, że 70 proc. kasacji, które piszą adwokaci i radcowie prawni, jest na beznadziejnym poziomie.

  Odmłodzić Sąd Najwyższy!

  Radca Bąbka uważa, że począwszy od Sądu Najwyższego w dół w sądach, konieczna jest dziś wymiana pokoleniowa. - To wymaga zaangażowania w pracę na stanowiskach sędziów Sądu Najwyższego ludzi młodych, którzy będą mieli odwagę mierzyć się z rozbieżnością orzecznictwa sądów powszechnych. Mierzyć się z indywidualnymi sprawami obywateli, a nie uchylać się przed tym – stwierdza.
  Zaprawa przed kolejnym starciem

  Jego bunt przeciwko prawniczemu i uczelnianemu establishmentowi zaczął się w czasach, gdy w czasie studiów – na Politechnice Wrocławskiej, a potem Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego – stanął na czele samorządu studenckiego i wydawał gazetę „Studentka”. Potraktował te funkcje na serio i zaczął bronić interesów studentów.

  O Wydziale Prawa mówi: - Pazerność uczelni była niebotyczna. Ówczesny dziekan na Radzie Wydziału ogłaszał ponoć, że mamy budżet na nagrody większy niż budżet Kancelarii Premiera. Faktycznie, ten wydział by zalany milionami złotych ściąganych od studentów zaocznych, których były wtedy tysiące. Owczy pęd to zdobywania zawodu prawniczego z cynizmem wykorzystywany był przez uczelnię. Te olbrzymie pieniądze były poza wszelką kontrolą społeczną. Żądałem ujawnienia rachunku kosztów, kalkulacji. I tego wszystkiego nie było – mówi.
  W czasach studenckich bojów

  Jeden z wykładowców ostrzegał go: podcina pan gałąź, na której pan siedzi. - To było charakterystyczne dla tego środowiska kołtuństwo – komentuje Bąbka.

  Represjonowali mnie ludzie z KOD

  Był wielokrotnie represjonowany przez establishment. - Przyszedłem na otwarte zgromadzenie wyborcze przed wyborami na rektora z moją gazetą „Studentka”. Wyniesiono mnie za ręce i nogi. Grupa pięciu czy sześciu strażników Politechniki Wrocławskiej, na widoku 60 osób. To było coś nieprawdopodobnego, takiej wersji bolszewizmu na własnej skórze nigdy nie doświadczyłem - wspomina.

  Jak mówi tych, którzy go gnębili, widzi dziś na czele manifestacji KOD.
  - Mam na myśli choćby byłego rektora Politechniki Wrocławskiej Andrzeja Wiszniewskiego. Dziś stają w pierwszych szeregach obrońców wolności, a mnie zwalczali mnie jako redaktora naczelnego gazety „Studentka” instrumentami dyscyplinarnymi, upomnieniami i naganami za treści, które były w tej gazetce – opowiada.

  Premiera odcinka programu z Bąbką ukazała się 28.11.2016, ale jego tezy są dziś jeszcze bardziej aktualne, stąd Telewizja Republika wyemituje dziś jego powtórkę.

  Telewizyjna premiera „Wywiadu z chuliganem” ukazuje się w każdą niedzielę o 21.30 w Telewizji Republika. Wcześniej – w sobotę o 15.00 (uwaga – zmiana godziny!) - radiowej wersji wysłuchać mogą słuchacze Radia Poznań.
 • @Zawisza Niebieski 17:52:40
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
 • @Zawisza Niebieski 17:50:38
  Budżet w imponującej formie. Ministerstwo Finansów opublikowało zaskakująco dobre wyniki budżetowe za pierwsze półrocze. Budżet państwa zamiast planowanego deficytu odnotował znaczną nadwyżkę 5,8 mld zł. To pierwsza taka sytuacja od... 25 lat. Od początku III RP trwaliśmy w sytuacji notorycznego deficytu, aż do teraz. I to pomimo zwiększenia wydatków socjalnych, które przecież miały rzekomo doprowadzić do katastrofy budżetowej. Oczywiście za wcześnie na otwieranie szampana. Świetny wynik to efekt między innymi tego, że wydatki nie nadążają za harmonogramem – po czerwcu są na poziomie 44 proc. planu, podczas gdy dochody – 54 proc. Gdy i one w końcu ruszą, nadwyżka zacznie topnieć. Prawdopodobnie przyspieszą również zwroty podatku VAT, bo niemożliwe jest, by resort finansów osiągnął taki wzrost wpływów z tego podatku (o 28 proc.) tylko na skutek samego uszczelnienia. Mimo to już teraz można powiedzieć, że realizacja tegorocznego budżetu będzie sporym sukcesem, nawet jeśli na koniec roku spadniemy pod kreskę.
 • @zawisza
  Nie odpowiedziałeś, czy onetowy Korab to Ty?
  Macisz z i kłamiesz, masz jego styl, ale to może ktoś inny z Twej "herbowej" rodziny? Ja herbem nie chwalę się, bo nadany za bohaterką walke
 • @wk..ny 19:22:27
  ..nie moja to zasługa, nie moja walka, nie moje bohaterskiej czyny.. zostało mi nazwisko.. polskie i rzadkie..
 • @Zawisza Niebieski 17:50:38
  Jarosław Kaczyński nie zostawił na Budce suchej nitki. Ostra wymiana zdań w Sejmie... Jarosław Kaczyński i podkreślił, że szef MSWiA Mariusz Błaszczak, to „jeden z najlepszych ministrów tego rządu, to człowiek, który rzeczywiście pracuje dla Polski”.
  – Czasem maski spadają. Sądzę, że przemówienie posła Budki było bardzo pożyteczne z punktu widzenia naszego życia publicznego. Otóż po części mówił o tym, jak Platforma widzi w Polsce prawa obywatelskie. Krótko mówiąc, jedni je mają na przykład prawo demonstrować, a inni nie mają i wolno im przerywać, a jeśli ktoś wykonuje swoje obowiązki, jako szef MSWiA to oczywiście czyni źle, łamie prawo, etc. Po drugie, poseł Budka był łaskaw mówić w wielkiej mierze o Platformie, bo te cechy, które przepisywał, ta arogancja itd. to wszystko, co widzieliśmy przez 8 lat. Jeżeli chodzi o nadzór, przypomnę Amber Gold, aferę warszawską, ale także jeszcze że to tylko i wyłącznie drobne sprawy w porównaniu z VAT-em czy aferą paliwową. Jeszcze się tym zajmiemy – zapowiedział Jarosław Kaczyński.
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił również uwagę na hipokryzję Platformy Obywatelskiej i stosowanie pod rządami PO-PSL podwójnych standardów.
  - Przypomnę, że od tymi rządami ci, którzy próbują uniemożliwić demonstrację spod znaku kilku liter czy też tęczy są jednak wynoszeni, a za waszych rządów było tak, że jednych atakowano, a innych nie. Jeszcze jedna sprawa, bardzo bulwersująca. Na pewno śmierć pana Stachowiaka była niepotrzebna, była tragedią, tego nikt nie przeczy. Ale czy śmierci tych wszystkich, którzy zginęli choćby w czasach, gdy przewodniczący Schetyna był szefem MSWiA były potrzebne i uzasadnione? Czy zajęliście się tym? Co wtedy zrobił pan Schetyna? Czy odpowiadał przed Sejmem? Czy cokolwiek zrobiono? Jeżeli chodzi o ewangelię to tam jest mowa o źdźble i o belce - wy tej belki we własnym oku nie widzicie. Ale to jest oczywiste - mówił Jarosław Kaczyński.
  W pewnym momencie prezes PiS przyznał, że minister Błaszczak według Platformy jest winny, bo na przekór poprzedniej ekipie rządzącej podjął program modernizacji służb mundurowych i odbudowuje komisariaty, które wcześniej PO likwidowała.
  - Rzeczywiście Mariusz Błaszczak jest winien. Jest winien temu, żeby przywrócił program modernizacji służb mundurowych, w tym policji. Jest winien temu, że odbudowuje komisariaty, które wy zlikwidowaliście niemal w połowie i ta jego największa zbrodnia – że broni Polski przed katastrofą społeczną, przed tym wszystkim, co może nam przynieść otwarcie granic wobec tych, którzy nie z naszej winy i nie na mocy naszej decyzji przypływają do Europy w ramach przemysłu przemytu ludzi. Minister Błaszczak to jeden z najlepszych ministrów tego rządu. To człowiek, który rzeczywiście pracuje dla Polski i ma oczywiście poglądy. Wiem, że te poglądy według was są nielegalne, że poglądy naszej strony to mowa nienawiści, ale niedoczekanie wasze zanim wy to, co jest dzisiaj rzeczywiście w wielu państwach Zachodu wprowadzicie w Polsce – podkreślił Jarosław Kaczyński.
  Ps..Nie ma na Budce suchej nitki, ani suchych pampersów. Jest tylko duża powierzchnia odblaskowa, na łysym wodogłowiu. Nie dość, że Borys, nie dość, że Budka, to jeszcze plemnik, jak nazywają go koledzy w platformie. Plemnik bez ogona i to jeszcze wnuk Gomułki.
 • @kula Lis 67 19:26:57
  Jesteś Pan zwykłym złodziejem!!! Wklejasz cudze teksty bez podania autora. PISowska moralnosc.. do tego spamujesz tym..
  Dwoje zadaniowcow spotkali się i robi świeczkę w głowach Polaków.. do Was trzeba strzelać, jesteście niebezpieczni na polskim debilnym gruncie..
 • @wk..ny 19:22:27
  Tak to on rozgryzłem po stylu pisaniny. On ci nie odpowie.
 • @kula Lis 67 19:26:57
  Wysłałem Budce: Plemniku peowski bez ogona jak naukowcy mózgi ważyli to najcięższy mieli kretyni, twój mógłby być wzorcem jak ten wzorzec metra przechowywany w Sevres pod muzułmańskim już Paryżem.
 • @Zawisza Niebieski 17:52:40
  Jak Tusk oddał 9 mld zł! Prokuratura i ABW powinny wrócić do zbadania okoliczności jednej z najkosztowniejszych i bardzo kontrowersyjnych decyzji rządu PO-PSL. W 2009 r. premier Donald Tusk i minister skarbu Aleksander Grad zgodzili się wypłacić aż 9 mld zł holenderskiej spółce Eureko. Miało to być odszkodowanie za rzekome niewywiązanie się skarbu państwa z umowy prywatyzacyjnej zawartej z tą firmą pod koniec 1999 r. W transakcji wspólnie z Eureko brał także udział Big Bank Gdański (obecnie Millennium Bank) założony z pieniędzy PZPR‑u. Holenderska spółka przez lata walczyła o pieniądze przed międzynarodowym arbitrażem. Rząd Tuska niespodziewanie zdecydował się pójść na ugodę, której podpisanie starano się przedstawić jako wielki sukces. Sprawa budzi jednak wiele wątpliwości. Niektórzy z tego Eureko dzwonili z Hiszpanii i całkiem dobrze po Polsku wyrażali obawy o swoje życie. Tak wyglądało wygaszanie Polski. Metoda wszędzie ta sama. Lot zdołał dotrwać do "dobrej zmiany" ale był blisko upadku. Deal na PZU był nagrany dużo wcześniej i zysk został wypłacony w gotówce. Niech nikt nie mówi, że 9 mld wypłacono jakiejś holenderskiej spółce. Tusk powinien być ścigany przez Interpol, i ekstradycja do Polski za przestępstwa na niekorzyść Państwa i ich Obywateli. Ponadto Tusk przekazał Niemcom 6 mld euro, ratę niespłacenia odsetek, długów Grecji, bez decyzji Sejmu. Niemcy są planowo kolonizowane przez muzułmanów. Z badań niemieckich naukowców wynika, że za jakieś 30 - 40 lat rodowici Niemcy będą mniejszością we własnym kraju. Najśmieszniejsze jest to, że ten proces jest już nieunikniony, nie da się go odwrócić. Kto nie wierzy, niech przeczyta sobie książkę "Deutschland schafft sich ab". Tusk jest Niemcem, będzie mógł sobie obejrzeć, jak krok po kroku jego naród przechodzi na cmentarz. Szalom, meszuge.
 • @Zawisza Niebieski 17:34:31
  Zahamowanie reformy sądownictwa może oznaczać jeszcze większą presję i silniejsze konflikty. Jest taka ładna historyczna analogia świadcząca o politycznej roztropności aliantów po II wojnie światowej. Otóż po pokonaniu Hitlera, zrezygnowali oni z zemsty i zaorania Niemiec (to nie przenośnia, były plany przekształcenia Niemiec w państwo rolnicze) a w zamian udzielili im hojnej pomocy finansowej. Dzięki takiej polityce aliantów, powstała w 1949 roku Republika Federalna bardzo szybko – pomimo faktycznego braku denazyfikacji – stała się jednym z lojalnych filarów demokratycznego świata. Dziś część osób proponuje zastosowanie podobnej metody wobec pokonanego obozu III RP. Uszanujmy ich punkt widzenia, nie zmieniajmy całkiem stworzonych przez nich instytucji, a dzięki temu zyskamy wśród nich jeśli nie sojuszników to przynajmniej lojalnych partnerów do dyskusji o państwie. Bardzo kusząca wizja tyle, że – moim zdaniem – nierealna. Tak jak i analogia z pokonanymi Niemcami nieprawdziwa. Pomijając już oczywisty fakt, że obóz III RP to nie hitlerowcy, okoliczności dzisiaj są zupełnie inne. Zwolennicy poprzedniego systemu nie zostali pokonani. Są silni wpływami, co pokazuje zaangażowanie różnych ośrodków w kampanię antyrządową, ale również silni wsparciem międzynarodowego establishmentu. Daleko im do druzgocącej klęski. I dlatego nie mają żadnego powodu, aby godzić się na jakiekolwiek warunki stawiane przez rządzącą prawicę. Kto ma wątpliwości, niech przeanalizuje jeszcze raz ostatnie dwa lata w polskiej polityce i znajdzie jakiś przykład udanej współpracy między prawicą i opozycją, jakieś drobne nawet pole, w którym zdołano osiągnąć trwałe porozumienie. Owszem, powie ktoś, ale przecież prawica również nie wykazuje woli kompromisu. A przecież to rządząca większość powinna pochylić się nad wątpliwościami mniejszości. Zgoda. Tyle, że ta mniejszość nie tylko nie chce uznać swojej mniejszościowej pozycji, ale wręcz nie przyjmuje do wiadomości, że utraciła władzę. Domaga się pełnej i nieodwołalnej autoryzacji wszystkich posunięć rządzącej prawicy. Gdyby obóz rządzący zgodził się na taki rodzaj „współpracy”, oznaczałoby to faktyczną utratę władzy na rzecz opozycji. Obecna taktyka opozycji wręcz zachęca do ignorowania jej postulatów i niekiedy pójścia na skróty. Dlatego nie wierzę, że reformę sądownictwa można było oprzeć na szerokim porozumieniu, które uwzględniałoby postulaty sceptyków, choć oczywiście uważam, że taka droga byłaby jak najbardziej pożądana. Druga strona sporu po prostu nie przyjmuje do wiadomości faktu, że reforma jest niezbędna, kontestuje ją i traktuje jako instrument walki o władzę. Inaczej mówiąc, nie wierzę, że politykom totalnej opozycji jakoś szczególnie leży na sercu niezawisłość sądownictwa i trójpodział władzy. Oczywiście prawicy powinno na tym zależeć, dlatego kształt ustaw mógłby być nieco inny, uwzględniający niektóre wątpliwości pojawiające się chociażby we własnym obozie. Celem podstawowym jest przecież jakość państwa i trwałość jego instytucji. Mimo tych uwag, uważam, że na tym etapie, w którym znalazła się reforma sądownictwa, innego wyjścia już nie ma: trzeba ją kontynuować. Powstrzymywanie jej to dolewanie paliwa do dalszych konfliktów. Bo lepsze nawet ułomne ustawy niż sytuacja całkowitego pata i niekończącej się wojny. Zwłaszcza, że są jeszcze dwa lata na ewentualne nowelizacje.
  autor: Konrad Kołodziejski
  Ps..Bardzo dobry tekst.
  Dwa punkty:
  1. cytat: Pomijając już oczywisty fakt, że obóz III RP to nie hitlerowcy, okoliczności dzisiaj są zupełnie inne. Ale ich celem jest likwidacja niepodległej, silnej Polski, państwa, przez "rozpuszczenie w UE, tzn. przekształcenie w niemiecką Generalną Gubernię. W tym sensie nie różnią się od hitlerowców, są hitlerowcami!
  2. Powstrzymywanie reformy, "Powstrzymywanie jej to dolewanie paliwa do dalszych konfliktów." Dokładnie tak. Przy tym prezydent Duda w sposób oczywisty próbuje sabotować reformę nie mogąc jej wprost zawetować. Prezydent Duda właśnie teraz destabilizuje Polskę. Jeżeli prezydent nie podpisze natychmiast ustawy oddając do TK, oznacza, że chce nadal eskalować napięcie wokół SN? Ustawy są konstytucyjne, więc tylko EGO prezydenta, może doprowadzić do rozlewu krwi. PAD nie jest człowiekiem ani JK ani PiS-u. To bufor.70% ludzi w jego otoczeniu to ludzie BK.
  Oto dlaczego jest konieczna reforma:

  https://www.youtube.com/watch?v=-0DcupC65K0
  3 x tak - to jedyne rozwiązanie na dzisiaj. Nie zatrzymywać pędzącego pociągu, bo to grozi katastrofą. Niech jedzie i dojedzie do celu jakim jest suwerenna Polska. Nie wolno się cofnąć przed lewacką ludożerką ani o krok. Konieczna jest destalinizacja sądów. Natychmiast. To ostatnia szansa na odpolitycznienie sądów i odzyskanie Polski. Z komunistami nie ma dagawora! To prawo absolutne. Kto tego nie respektował ginął. Jeżeli rząd PiS upadnie Polska zostanie zlikwidowana, taka jest opcja realna i geopolityczna. Niemcom nie chodzi o żadne sądy im chodzi tylko o zatrzymanie Kaczyńskiego i Orbana ,którzy jedyni w Europie walczą o demokracją ....200 lat temu dokonali rozbiorów bo bali się, że demokracja czyli konstytucja 3-maja rozleje się po Europie....nie dajcie sobą manipulować....Niemcom Polacy z PiS uniemożliwili okradanie Polaków na miliardy zł. Setki cystern tankowało się pod Berlinem lewym paliwem kosztem Lotosu i Orlenu. Sprawdźcie, co napisał w liście do prezydenta Dudy stuknięty "endek" pomiot chazarski Ziemkiewicz, zdrajca i defetysta. No, ale czego się spodziewać po gościu, który paranoicznie udowadniał szkodliwość Piłsudskiego. Chazarski pomiot Ziemkiewicz już dawno został przeze mnie rozpoznany, więc mnie u niego nic już nie zaskakuje. On od zawsze w rozkroku, więc moja rada nie swych jaj pilnuje.

  Nie można wrogom, przeciwnikom ustaw o sądach dawać więcej czasu. Organizują się, wzmacnia ich zagranica. Zniszczą rozwijającą się Polskę, o to im chodzi. P. Prezydencie proszę podpisać ustawy, oczekujemy!


  KODolewactwo chce obalić demokratycznie wybraną władzę - sędzia Piotr Andrzejewski wzywa do Krucjaty

  https://www.youtube.com/watch?v=XREyBFilQeA&spfreload=10
  Prof. Marczak Geopolityka - powrót kwestii niemieckiej:

  https://vimeo.com/219822894

  Ps.II Pisze do mnie siostra która była mężem zaufania Dudy: Wiele lat popieram PiS, ale mam zawsze jedną zasadniczą uwagę, która mnie nieraz wnerwia maksymalnie: nigdy nie wiem kiedy wyskoczy z PiS Unia Wolności. Żałuję i nigdy sobie nie wybaczę, że pilnowałam tobie prezydencie Duda wyborów . Teraz zadaję sobie pytanie: ile dostałeś za zdradę Polaków? Prezydencie Duda prawdę o tobie mówi dziś tylko jedyna wolna TV "IDŹ POD PRĄD".
 • @Zawisza Niebieski 17:34:31
  Reforma sądownictwa to czas, w którym oddziela się mężczyzn od gówniarzy. Maniery same w sobie są irytujące i nie chodzi mi o dobre wychowanie, ale zmanierowanie. Moją „ulubioną” manierą jest poszukiwanie oryginalności. Każdy szanujący się celebryta publicystyki, czy też inna aktoreczka musi ubrać stringi na lewą stronę albo założyć na głowę, żeby podkreślić swoją przenikliwą inteligencję. Maniera oryginalności najczęściej sprowadza się do zasady im głupiej i głośniej tym oryginalniej. Działa to mniej więcej tak, że jeśli normalni ludzie używają wody do picia i mycia, to oryginał zaraz wyjedzie z sublimacją, resublimacją i błądząc po Wikipedii dojdzie do poziomu fizyki kwantowej.

  Irytująca i bardzo często szkodliwa maniera z wielką siłą uwidoczniła się w nerwowym czasie powstawania i podpisywania ustaw sądowniczych. Poszukiwaczy sublimacji wylało się sporo i każdy ma tysiąc złotych rad, pół tysiąca platynowych korekt i 120 brylantowych idei. Oczywiście wszystko w ramach wierszówki, wypowiedzi przy mikrofonie, czy przed kamerą, co absolutnie nic nie kosztuje, a wręcz przeciwnie, beże się z takie „oryginalności” kasę. Przy różnego rodzaju panelach, gdzie tematem wiodącym jest pigułka „dzień po”, można sobie deliberować o wyższości paragrafu Y nad paragrafem Z, ale rozmawiamy nie o pupie Maryni, tylko o fundamentalnej dla Polski reformie sądownictwa. Wystarczy naprawdę niewielki kawałek rozumu, aby pojąć o co w tym wszystkim chodzi. Najcelniej rzecz ujął Cejrowski – wszyscy won.

  W sądach, od czasów komuny do dziś, mieliśmy i jeszcze nadal mamy selekcję negatywną. Do znudzenia będę powtarzał, że im wyżej tym gorzej, a najwyżej nagorzej. Wystarczy sobie postawić przed oczami prezes Grsdorf, czy prezesa Rzeplińskiego i już nawet nie trzeba rozumieć, wszystko widać gołym okiem widać. Zdemoralizowani strażnicy patologii, bezkarni w swoich działaniach, ściśle podlegli politykom takiego samego autoramentu. Innymi słowy, sądownictwo na poziomie prezesów, to kadry, kadry i jeszcze raz kadry. Nie dbam o oryginalność i nazywam rzeczy po imieniu, dlatego dla mnie treść ustaw sądowniczych jest absolutnie bez znaczenia, liczy się wyłącznie cel, którym jest wymiana kadr. Ziobro i Kaczyński dokładnie takie ustawy przygotowali, tam nie ma nic, co naruszałoby dotychczasowy system prawny, no może z wyjątkiem Izby Dyscyplinarnej przy SN, cała reszta sprowadza się do usunięcia kadr wyłonionych w ramach negatywnej selekcji.

  Rzecz jasna zapisy ustawowe powinny być tak sformułowane, żeby nie budziły legislacyjnych zastrzeżeń i takie ewidentne błędy jak sprzeczne artykuły, które raz wskazują 3, a raz 5 kandydatów na prezesa SN muszą być zmienione. Problem podstawowy to metoda zmiany i tutaj kończą się dylematy, tutaj oddziela się mężczyzn od gówniarzy. Korekt należy dokonać w najkrótszym możliwym trybem, czyli skierować nowelę do sejmu albo podpisać ustawę i skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Wszelkie inne rozważania z cyklu „naturalnie, że sądownictwo trzeba zmienić, ale nie tak”, to jest mowa zmanierowanych celebrytów i niestety ten bełkot nie ma obojętnego zabarwienia. Podobne brednie najzwyczajniej w świecie szkodzą, zwłaszcza gdy są wygłaszane przez „naszych” celebrytów publicystyki, sztuki, kultury i nauki.

  Jak to się wyraził jeden ze zmanierowanych senatorów, nawet wnuczka, czyli mała dziewczynka, umie przeczytać, co jest istotą ustaw. Mała dziewczynka wie też, że jeśli teraz doszłoby do zawetowania i powstrzymania reformy, to mamy blokadę na kolejne półwiecze, przy tym nieuchronny kryzys polityczny, włącznie z czarnym scenariuszem powrotu do władzy najgorszego sortu i wprowadzenie do Polski islamu. W związku ze wszystkimi przywołanymi okolicznościami, moja mowa będzie krótka. Ktokolwiek dziś nawołuje Prezydenta do zawetowania ustaw lub chociaż jednej ustawy jest zwykłym gówniarzem lub gówniarzem w wersji „zmanierowany celebryta”. Mężczyźni domagają się od Prezydenta męskiej decyzji. Panie Prezydencie proszę oczyścić sądy najkrótszą możliwą ścieżką legislacyjną! Źródło: http://kontrowersje.net/reforma_s_downictwa_to_czas_w_kt_rym_oddziela_si_m_czyzn_od_g_wniarzy
 • @wk..ny
  Pan Prezydent Duda rozpoczął właśnie kampanię wyborczą o drugą kadencję. Bo bez bez silnego PiS i zaufania Pana Prezesa Kaczyńskiego nie ma szans na II kadencję. Po skierowaniu ustawy do TK Pan Prezydent Duda rozleje na nasze ulice cysterny benzyny na protesty wszystkich niezadowolonych, którzy już się pogodzili z przegraną, a Niemcy które uświadomiły sobie, że tracą kontrolę nad Polską, rzucą się nam do gardła. Moim zdaniem agent układu A.Duda wypieprzył reformę sądownictwa w powietrze - skąd np. te 3/5? PAD wraz z targowicą chcą wyeliminować J.Kaczyńskiego, najpierw wyprowadzając go z nerwów, działanie psychologiczne, jak to wyraził się Władek Frasyniuk czyli "wkurwiać Kaczyńskiego". Widać było, że JK bardzo przeżył woltę PAD, jak i zachowanie posłów zaprzańców podczas posiedzenia Sejmu, moim zdaniem, każde posiedzenie Sejmu z udziałem JK wraz zdrajcami z "opozycji totalnej" to ryzyko dla jego zdrowia i życia. Dlatego, gdyby ustawa przeszła w pierwotnym brzmieniu (przy okazji - czy dlatego nie powstały w niej błędy, że była taka a nie inna atmosfera przy jej procedowaniu i jakiś kret mógł to specjalnie zrobić albo ktoś się ze zdenerwowania pomylił?) to byłaby szansa, ze następne posiedzenie odbyłoby się już bez takich zagrożeń - najzwyczajniej najbardziej "aktywni" zaprzańcy siedzieliby po więzieniach. PAD już wcześniej zablokował pierwszą ustawę, która mogła wprowadzić realne zmiany: w samorządach - o Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Moim zdaniem, A. Duda dlatego został prezydentem, bo Komorowski już by zbyt dużym obciachem, miał z szarganą opinię, jego wybór mógł doprowadzić do niekontrolowanych reakcji społecznych a tak sytuacja społeczna w środowisku patriotycznym się uspokoiła, a status quo się niewiele zmienił, a jest szansa, ze całkowicie powróci. Z innych działań agentury tj. środowiska które może być związane z PAD, tj krakowskiego, to odwołanie w ostatniej chwili udziału Mariana Kowalskiego w programie "Młodzież kontra" oraz nie wpuszczenie osób, które były zgłoszone jako jego widownia. Wydaje się, że przegapiliśmy ważną sprawę. NGOSy i Media. Wiadomo: "w czasie kryzysu strzeżcie się zdrajców"- marszałek Piłsudski. Sprawę uwalenia finansowania NGO-sów przez samorządy uwalił agent układu prezydent A. Duda wetując nowelizację ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, które po nowelizacji miały badać nie tylko legalność wydatków samorządów (w większości w łapach zaprzańców), ale ich celowość, po zakwestionowaniu której osoba odpowiedzialna wylatywałaby z urzędu. Prezesi tych Izb mieli być powoływani przez premiera - 3 akapit od końca

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sejm-przyjal-nowelizacje-ustawy-o-regionalnych-izbach-obrachunkowych,747478.html
  Co do mediów, coś Hanna Shen zwracała uwagę, jak co się wypisuje nt reformy sądownictwa i sytuacji w Polsce na stronach anglojęzycznych Polskiego Radia - nie patrzyłem co jest, ale w ciemno zakładam, że jest wersja kodziarska.

  http://wpolityce.pl/polityka/350042-nasz-wywiad-dr-brzeski-ten-protest-ma-swoj-wymiar-geostrategiczny-fundacja-otwarty-dialog-jest-wehikulem-sluzacym-do-propagowania-dzialan-berlina-i-moskwy
  Skoro tak to teraz mamy to co mamy. Każda próba przełamania "tego co jest" będzie blokowana a pieniędzy na to nie zabraknie (tak jak nie zabrakło Repninowi). Przypominam drobną analizę powiązań:

  http://presspolityka.pl/astroturfing-czyli-organizuje-majdan-warszawie/

  Repolonizacja mediów staje się bardzo pilna, wręcz gardłowa. To się wszystko nie dzieje samo. I nie jest tak, że benzyna na ulicach będzie bo p. Prezydent coś podpisze (albo nie). Ta benzyna jedzie cały czas tylko teraz sprawa jest podstawowa dla istnienia "tego co było" to i rzucili wszystkie ręce na pokład. Będą próbowali zniszczyć "polską rewolucję" i jak nie teraz z okazji sądów to później z okazji (powiedzmy) odstrzałów sanitarnych dzików. Każdy temat da się nakręcić. To tylko kwestia narracji i ilości kasy.
 • @wk..ny 19:22:27
  No więc ci odpowiadam, nigdy nie pisałem pod nickiem Korab, a co do "żydów", właśnie wróciłem z knajpki, z obiadu, była fasolka po bretońsku z "koszerną" kiełbaską wieprzową i "koszerny" schabowy tradycyjny z kapustą zasmażaną popite piwkiem z lokalnego browaru, całkiem niezłe. A na inne paranoje odpowiadać nie zamierzam, bo szkoda czasu/ Historię mojego blogowania, redagowania (10 lat) na portalach dziennikarstwa obywatelskiego zna kilka osób z Neon24, w tym pan Opara. Więc sobie teoryjki dalej snujcie, mnie nic do tego.
 • @kula Lis 67 21:00:06
  Repolonizację mediów zaczął bym od polskojęzycznych mediów międzynarodowego zakonu multimedialnego, redemptoryści, czyli wzorem Księstwa Warszawskiego, pogonić Benonitów wraz z pijawką naszych podatków Tadeuszem R.

  A co do tego co podpisze "kacze pióro". Podpisze wszystko, co mu Jarosław K każe podpisać. To już dawno ustalone.
 • @kula Lis 67 21:00:06
  Czy mógłbym mieć do ciebie prośbę, byś zaprzestał trollowania na moim blogu i wrzucania kopiowanych z niewiadomo skąd treści o poziomie podstawówka +. Zapraszam do dyskusji na temat poruszony w tekście, zawsze jestem chętny do rozmowy na argumenty.

  Gdy cię wyrzucono z portalu poparłem ciebie, bo brzydzę się cenzurą. Ale stajesz się uciążliwy, i nie tylko moje to zdanie, właśnie rozmawiałem telefonicznie z jednym z blogerów i ma podobne tym zdanie. Tak śmiecisz, że nawet twoi pomagerowie, jak Husky moich odpowiedzi doszukać się nie mogą. Zawsze mówiłem, że nie będę cenzurować, ale jesteś pierwszym kandydatem na to, by dostać u mnie bana. Na razie jednak uczciwie i pokornie proszę. Załóż swój blog, pisz co chcesz, przeczytam lub nie, odpowiem lub nie, ocenię lub nie ale nie zaśmiecaj ludziom bloga jak zwykły płatny troll.
 • @Zawisza Niebieski 21:20:56
  SAJANIM NIE MUSI BYC KOSHERNY.

  Co do natręctw spamowania Kuli zgadzam się z Tobą..
 • @wk..ny 22:43:46
  Mogę ci oświadczyć, że w Izraelu, ani na Bliskim Wschodzie jeszcze nie byłem, widziałem w życiu kilku żydów, nawet ortodoksyjnych i traktowałem ich każdego innego człowieka, ot strój regionalny, jeden nosi turba, inny pejsy, a jeszcze inny koszulkę "I was born in the USA". Mossad też za rogiem ulicy na mnie nie czeka.

  Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że ortodoksyjni zwolennicy partii będącej reprezentantem USA i Izraela na nasze ziemie są zawziętymi antysemitami, co Żyda widzą nawet we własnym cieniu. Ot po prostu poziom wiedzy i rozumy formowane pod beretem z antenką. Na takich liczy PiS.

  Kolejny paradoks Polski to to, że partia, której członkami są ludzie znacznie lepiej wykształceni (PiS) niż w (PO) swymi tezami trafiają do znacznie niżej wykształconego elektoratu, którego poglądy często kształtuje się poprzez wiarę. Taka moja prywatna teoria, że wynika to z głębokiej pogardy jaką noszą w sobie przywódcy PiS względem Polaków, głębokie przekonanie, że naród głupi wszystko kupi.
  Dziś kolejny "ułaskawiony", minister Wąsik policzył "spacerujących Polaków", no i wyszło mu w całej Polsce 19 tys. w 80 manifestacjach, czyli wyszło mu średnio po 240 osób. Podczas gdy z danych policji wynika że w samym Poznaniu było 13 tys, czyli w pozostałych manifestacjach średnio po ok. 80 osób.

  Być ogłupianym przez polityków, rzecz normalna, ale dać się ogłupić to już wstyd.
 • @Zawisza Niebieski 09:08:13
  Bez sensu prawisz.. ja wiem kto to Sajanim.. mój kolega żyd na to słowo tnagle otrzezwial..a dużo piliśmy.. rację masz, ze pisiorscy pretorianie na Neonie wszędzie żyda widzą tylko nie w piśmie.
 • @Zawisza Niebieski 09:08:13
  W PiSie.. neon nie jest dostosowany do Androida :(((

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031