Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kto ma prawo rządzić w Polsce? Wykład dla trolli PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger Husky wypowiedział znamienne zdanie, „Panie tu jest POLSKA Tu rzadzi PIS Zrozumiano !!!! odmaszerowac” zdanie, które zdaje się iż wielu podziela, stąd warto przypomnieć pewne fakty, ustawiając pewne elementy na ich właściwym miejscu.

Widzisz Husky, politycy PiS, to lud dość kłamliwy, wystarczy przytoczyć liczbę wyroków za kłamstwa jakimi skazani zostali politycy tej partii. Kiedyś było takie wyliczenie i już wtedy przekraczało to liczbę 50, stąd rozmawiając z trollami PIS, których w ostatnim czasie się namnożyło trzeba ściśle trzymać się prawdy. Po pierwsze Polska jest tu, a ty z tego co wiem jesteś w Anglii, i tam rządzi Królowa i parlament. I to powinno dotyczyć wszystkich, którzy swoje zdolności, umiejętności, pot czoła oddają innym narodom z nimi wiążą swoją przyszłość. O Polsce winni decydować ci, co tu płacą podatki, co ponoszą konsekwencje dobrych lub złych wyborów. Chcesz decydować o Polsce, wracaj, buduj ją z nami, swoją swoją wiedzą, swoim czasem i swoimi podatkami. Na co dzień oceniaj wyniki swoich decyzji politycznych, a nie opieraj się na zdaniu polskojęzycznych mediów dostępnych w kraju, na rozwój którego pracujesz.
 
Polska jest tu i tu rządzą Polacy (suweren) i nikt nie będzie zniżał się do poziomu Kaczyńskiego i latał jak skrzywdzone dziecię, że mu wybory sfałszowano. Suweren zawarł umowę z Andrzejem Dudą i Beatą Szydło na następujących warunkach. Andrzej Duda będzie prezydentem. Beata Szydło utworzy rząd i będzie rządzić krajem a suweren oceniać ich poczynania.
 
Andrzej Duda okazał się marionetką, podpisującą wszystko, co mu na biurko podrzucono za możliwość jeżdżenia na nartach, możliwość wycieczek zagranicznych w tym stania się "Słońcem Meksyku". Za klęczenie w różnych kościołach, za rajdy na skuterach wodnych w prezydenckim ośrodku nad Bałtykiem. Zapłacił za to ośmieszeniem, przydomkami na forach, "Maliniak", „Adrian”, "klęcznik"..., słusznie, bo prezydent winien dbać o pozycję urzędu prezydenta w Polsce a nie być zwykłym wykonawcą woli kierownika z tylnego siedzenia. Partia desygnująca kandydata na prezydenta winna odpowiadać za swą decyzję. Tak jak wyborcy na 5 lat wskazują tego, co będzie im prezydentem, tak partia robi to samo i pozwala mu działać samodzielnie. Żaden uzurpator nie może rządzić prezydentem, próba zastraszania, wpływania na decyzje urzędnika państwowego winna być srogo karana.
 
Prezydent przysięga strzec konstytucji, takiej na jaką przysięgał, chyba, że za jego prezydentury zostanie uchwalona inna. Taka jest pozycja prezydenta w Polsce, taka jest pozycja konstytucji, bez względu na to, z jakiej partii wywodzi się prezydent, któremu suweren nadał uprawnienia prezydenta.
 
Jarosław Kaczyński „niby przywódca PiS”, jednak nie odważył się poprowadzić swej partii w wyborach, wiedząc, że PiS pod jego przywództwem kolejny raz by umoczyło, jest dziś zwykłym posłem, jego uprawnienia to głosowanie zgodnie ze swoją wolą, jeśli partia nie ustali dyscypliny, działanie w parlamencie z pozycji zwykłego posła.
 
Gdy Prezydent pobawił się już na nartach, na wycieczkach, na klęczeniu po kościołach i postanowił jednak upomnieć się o swoje uprawnienia, banda trolli zarzuciła go oszczerstwami, Ukrainiec, Żyd, wysłannik Sorosa... Nie bronię tu Andrzeja Dudy, co złamał przysięgę bronienia konstytucji, co złamał ustawę o TK, co pozwolił na ośmieszenie urzędu, niech obroni swoje racje przed Trybunałem Stanu, ja bronię urzędu, urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Żaden poseł, szczególnie o tak kiepskim wyniku wyborczym jak Jarosław Kaczyński (większe uprawnienia do wyrażania woli wyborców ma b. premier Ewa Kopacz gdyż w bezpośrednim starciu wygrała z Kaczyńskim) nie może sterować prezydentem. Tylko prezydent ma uprawnienia nadane mu przez suwerena i prezydent jest niezależny. Suweren ma uprawnienia do przeprowadzenia procedury impeachmentu, albo po zakończeniu kadencji do odwołania w wyborach i ewentualnego postawienia przed Trybunałem Stanu.
 
Kolejnym warunkiem oddania władzy w ręce B.Szydło było to, że znany przedstawiciel lobbystów amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, miłośnik młodych chłopców Antoni Macierewicz nie będzie Ministrem Obrony Narodowej. Szydło złamała tę umowę, popełniła kłamstwo wyborcze.
 
Rząd miała tworzyć B. Szydło, podczas gdy ją wysłano na urlop a rząd utworzył człowiek do tego nie uprawniony, Jarosław Kaczyński, ponownie tworząc rząd, który Polacy odwołali 8 lat temu, a czerwona kartka nie została odwołana, dodając niewiele znaczące postacie, jak Gliński, Błaszczak.... Więc legalność tego rządu jest wątpliwa, ale póki firmuje go Beata Szydło, Polacy muszą go zaakceptować.
 
Suweren ma jednak prawo do wskazania rządzącym, gdzie ich miejsce i kto tu jest „sortem panów” i z tego korzysta. Za pierwszym razem gdy na ulice wyszły Polki w  „czarnym marszu”, „marionetki Kaczyńskiego” wiały, gdzie pieprz rośnie, zmieniając zdanie (podobnież podjęte zgodnie z własnym sumieniem na całkowicie odwrotne również przyjęte zgodnie z własnym sumieniem). Drugim razem w czasie poszukiwań Wawelu na Krakowskim Przedmieściu, gdy Polacy przyszli z kontrmanifestacją, m.in. pod przywództwem Władysława Frasyniuka, kawalera Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski nadanego przez Lecha Kaczyńskiego, kawalera Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski nadanego przez prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, (sorry PiSie, albo szanujecie testament Lecha Kaczyńskiego albo nie, zdecydujcie się) wygłosili co o tym myślą, a później, zanim „sort panów” wyszedł z kościoła odeszli pokazując co Polacy myślą o tych opłacanych z kieszeni podatnikach wiecach partyjnych, zwanych "modlitwami na drabince", PiS znów podkulił ogon, Błaszczak ściągnął 2300 policjantów, do... pilnowania barierek.

Polacy również wykazali swoją wolę, gdy próbowano podporządkować politykowi o dość kiepskiej reputacji Z. Ziobrze sądy. Chyba każdy Polak widzi konieczność reformy sądów, ale na miłość boską nie na przypisanie sądów politykowi wsławionemu prywatą, z sprawie wieloletniego sporu z lekarzami, o śmierć ojca. Były to ustawy pisane na kolanie, z nadzieją, że uda się je przepchnąć w zamieszaniu przed wakacyjnym. Chyba nie tak należy pisać tak ważne ustawy. I dobrze zrobił, chyba po raz pierwszy prezydent Duda, że je zatrzymał. Teraz kwestia poczekania na jego propozycję, ocenę tej propozycji i dyskusję, z pewnością trudną, szczególnie biorąc pod uwagę działalność płatnych trolli. Te ustawy nic nie zmieniały w losie tych co latami czekają na decyzje sądów, albo cierpią z powodu decyzji przekupnych sędziów.
 

Nikt nie kwestionuje wyborów, Polaków. Nikt nie płacze, jak skrzywdzone dziecię, że wybory sfałszowane, taka była wola wyborców i taką musimy przyjąć. Ale tu jest Polska, tu rządzimy my. My Polacy. Mimo tego,  że mamy różne zdania, nie dzielimy się na sorty. My oceniamy, czy rząd czyni dobrze dla Polski, czy też nie. Mamy do dyskusji fora, szkoda tylko, że tak zdominowane przez opłacanych przez partie trolli. Mamy blogi, gdzie trolla łatwiej wykryć. Niestety po degradacji społeczeństwa dokonanej przez PO-PiS potrzebna praca u podstaw. Praca, gdzie kawę na ławę wykłada się prawdę, gdzie się dyskutuje, a te trolle, co chcą zyskać przewagę wyzywając od bolszewików, od ruskich, żydów i Bóg wie jeszcze od kogo należy posłać jednym precyzyjnym... na orbitę. Zrozumiano Husky? Odmaszerować. 

KOMENTARZE

 • @
  // Widzisz Husky, politycy PiS, to lud dość kłamliwy, wystarczy przytoczyć liczbę wyroków za kłamstwa jakimi skazani zostali politycy tej partii. //

  - POWYŻSZE MOŻE TEŻ ŚWIADCZYĆ TYLKO O TYM, ŻE SPÓR O WŁADZĘ TRWA TEŻ W SĄDACH / MOŻE i MOŻE TYLKO TYLE ..

  // Nikt nie kwestionuje wyborów, Polaków. Nikt nie płacze, jak skrzywdzone dziecię, że wybory sfałszowane, taka była wola wyborców i taką musimy przyjąć. //

  Wyboru Polaków nikt nigdy kwestionował nie będzie / fałszerstwa wyborcze są kwestionowane >> http://ziut.neon24.pl/post/133393,poszlo-aneks-do-mega-skandali-iiirp-juz-nie-jest-tajny
 • @Ziut Polskę Zbaw 18:59:46
  Wyroki jakie ma Kaczyński, Kurski dotyczyły dość oczywistych kłamstw. Jeśli to ma dowodzić temu, iż PiS ma przejąć władzę nad sądami, to rzeczywiście należy zrobić wszystko, by PiS nigdy tej władzy nie uzyskał.

  Kwestionowane były tylko wyimaginowane fałszerstwa wyborcze. Z tego co wiem, to w tej sprawie nic nie ugrałeś, nikt ze strony jakiejkolwiek partii nie uznał tego za wiarygodne. To są właśnie te wyimaginowane fałszerstwa, również głoszone przez Kaczyńskiego.
 • wraca stara anegdota ;-))
  Sąd rozpatruje sprawę napisu na murze " Prawo i Sprawiedliwość jest do bani"
  Oskarżony tłumaczy się, że miał na myśli afgańską partię o tej samej nazwie.
  Sędzia ripostuje: sąd wie lepiej, która partia jest do bani.

  /Opinię na ten temat przedstawił także Abbas Naviyan, członek zarządu afgańskiej partii Prawo i Sprawiedliwość:/
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708246150119-USA-Taliban-Afganistan-obecnosc/

  Pozdrawiam Autora
 • @Zawisza Niebieski 19:07:40
  // nikt ze strony jakiejkolwiek partii nie uznał tego za wiarygodne. To są właśnie te wyimaginowane fałszerstwa, również głoszone przez Kaczyńskiego //

  - DOŁÓŻMY TEN CYTAT DO WYKŁADU DLA TROLI

  Jak to co Kaczyńskim głosi razem ze mną zostanie w końcu ogłoszone publicznie, a fałszerstwo zostanie ukarane, zmienię swój nick na Ziut Zbawca Polski / ... ale to "Zbawienie" jeszcze trochę potrwa :D

  >> "Mamy do czynienia z rokoszem postkomunistycznego systemu"
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139724,mamy-do-czynienia-z-rokoszem-postkomunistycznego-systemu-1

  Jak na razie sprawę wałkuje system z Prezydentem włącznie, czekamy na kulminację. :D
 • Kaczyński z trybuny sejmowej: "Te wybory zostały sfałszowane!" (26.11.2014)
  >> https://www.youtube.com/watch?v=aSBVJpMs1qQ
 • Jan Pietrzak - Tak jak królów ścinano tak samo Wałęsę trzeba ukarać za to, że był zdrajcą!
  >> https://www.youtube.com/watch?v=NN0J3v6NmcE
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:27:10
  OK, jak doczekamy. Tylko jakie będzie to miało znaczenie dla Polski?

  Ja też czekam na to, co spłodzą doradcy prezydenta w sprawie zawetowanych ustaw. Zobaczę to ocenię.
 • @roux 19:24:29
  Jak by nie było, obie partie są do bani :) Więc czy to ważne którą przy wyroku sąd przyjmie :)
  Pozdrawiam
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:33:06
  No to karzmy, TW Wolfganga, TW Balbinę, czemu nie? Również przydałoby się wzorem czasów rezurekcji kościuszkowskiej skazać targowicę co nam obce wojska na ziemie sprowadziła. ePiSkopat, PiS, Tadeusza R. Antoniego M. Może nie zawieszeniem na końskich lejcach, ale choćby zawieszeniem portretów na szubienicy.
  http://static.prsa.pl/images/404215ed-928e-4382-858b-df8953621b05.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:35:31
  Nie wiem na co czekasz, ale jeśli sfałszowanie Wyborów Prezydenta 2010 zostanie uznane za fakt, to będzie to miało kolosalne znaczenie.

  1. Będzie musiała zostać zmieniona Ordynacja Wyborcza
  2. Sędziowie Okręgowych Komisji Wyborczych będą musieli zostać ukaranie / obecnie walczą o to żeby nie byli.
  3. Sędziowie nie będą mogli zliczać głosów

  Kto wie, jak stanie się jak wyżej może Ruch Narodowy wejdzie do Sejmu? / Zamiast trwać z 1% poparcia / Będzie zmiana systemu ....
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:42:24
  Jeśli zdarzy się coś, o czym nikt a Tobą mówić nie chce, każdy z pobłażaniem na to patrzy. Czy się mylę?
 • @Zawisza Niebieski 19:57:07
  .
  Zanim powstał poniższy dokument o sfałszowaniu Wyborów Prezydenta 2010 długo przekonywałem jednego z sygnatariuszy poniższego dokumentu. >> http://ziut.neon24.pl/post/139724,mamy-do-czynienia-z-rokoszem-postkomunistycznego-systemu-1

  Kontakt się urwał, ale rok później powstał poniższy dokument.

  SYSTEM TRAWI PROBLEM / CZEKAM[Y] NA REZULTATY

  >>

  http://m.neon24.pl/27463f74ccefb6dac82dea7942d88774,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/e9604147f724835215374e539606f545,0,0.jpg
  .
  http://m.neon24.pl/bdb6402e3c863597fc3e77132b2a4f04,0,0.jpg
  .

  Ruch Kontroli Wyborów / 18.12.2016: Ruch Kontroli Wyborów kieruje do Prezydenta RP pismo i Koncepcję Zmian Systemu Wyborczego >>> http://solidarni2010.pl/34474-news-ruch-kontroli-wyborow-kieruje-do-prezydenta-rp-pismo-i-koncepcje-zmian-systemu-wyborczego.html

  Warszawa – Wrocław, 19 grudnia 2016 r. [fragment]

  Szanowny Panie Prezydencie! Jak wskazują doświadczenia Ruchu Kontroli Wyborów, w ramach obecnego systemu wyborczego,

  przy poziomie zdominowania wymiaru sprawiedliwości oraz organów samorządowych – kluczowych dla procesu wyborczego – przez ugrupowania wrogie i opozycyjne wobec Państwa,

  ich determinacji, jaką obserwujemy w ostatnim roku oraz wobec doskonałego przygotowania manipulatorów do przeciwdziałania działaniom kontrolnym,

  nie istnieje już możliwość skutecznego dopilnowania uczciwego wyniku wyborczego, odzwierciedlającego faktyczną wolę wyborców jedynie społecznymi siłami.

  W tej sytuacji prawdopodobieństwo dokonania skutecznych fałszerstw przez przeciwników Dobrej Zmiany jest bardzo duże i może skutkować przegraną w kolejnych wyborach samorządowych oraz ponownym odsunięciem Prawa i Sprawiedliwości i Pana Prezydenta od władzy już po pierwszej kadencji lub w jej trakcie, do czego obecne działania opozycji totalnej jednoznacznie zmierzają.

  Zeszłoroczne działania naszego Ruchu były prawdziwym obywatelskim „pospolitym ruszeniem” ludzi z bardzo różnych orientacji politycznych, zdeterminowanych, by dopilnować prawidłowości przebiegu wyborów po skandalu z wyborami samorządowymi w listopadzie 2014 r.

  W obecnej sytuacji politycznej taki zryw społeczny nie jest już ani możliwy, ani niezbędny, gdyż wszelkie potrzebne instrumenty do działania – w tym wymagana do przeprowadzenie zmian większość parlamentarna – znajdują się dziś w rękach Prawa i Sprawiedliwości.

  Mamy nadzieję, że Pan Prezydent, Rada Ministrów oraz większość parlamentarna zechcą wykorzystać nasze doświadczenie i przemyślenia w tym względzie. Jesteśmy gotowi wziąć czynny udział w pracach zespołu opracowującego nowy system wyborczy, a także przyszłej komisji parlamentarnej, w przekonaniu, że tylko gruntowna i dobra zmiana prawa wyborczego jest szansą na uczciwe wybory w przyszłości.

  Z poważaniem Paweł Zdun przewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów / Hanna Dobrowolska Koordynator Krajowy / Tomasz Hubert Cioska wiceprzewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów / Józef Orzeł Koordynator Krajowy / Piotr Wolter Koordynator Krajowy >> https://www.facebook.com/rkw2015/posts/764009990419106
 • Ale tu jest Polska, tu rządzimy my. My Polacy !!!!!!!!!!.
  Człowiek prawy i miłujący Boga nie może nie odróżniać dobra od zła i nie dostrzegać kto chcę dobra Ojczyzny a kto usiłuję mu przeszkadzać.

  Zaprzańcy WARA od Polski !!!!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DIFINV3XoAAndQa.jpg
 • @Husky 20:17:54
  // Ale tu jest Polska, tu rządzimy my. My Polacy !!!!!!!!!! //

  - Mówisz jakbyś miał certyfikat zlustrowania portek :D Masz?
 • @Ziut Polskę Zbaw 20:24:28
  No dawaj pokaż, nie wstydź się 8-)))
 • @Autor
  Zawisza , możesz sobie tu pisać cokolwiek ale dobrze ,że przypominasz o roli "suwerena" bo ten jak dotąd nie zmienia swoich sympatii czyli jest nas ok 40 % , nam aktualna władza odpowiada i jeśli obrany po wygranych wyborach w 2015 kurs się nie zmieni , t zn nie wydarzy się nic , na czym mogliby utracić uczciwi ludzie w Polsce , to masz przed sobą wiele lat na opracowania tekstów dewaluujących PiS ,generalnie z tego "suwerena" pozostaje 60 % czyli jest was więcej , tylko nie wiem za bardzo pod jakim szyldem zdołacie nas wyprzedzić ?
 • Zawisza
  chyba nie jesteś taki naiwny by sądzić , że to prezydent USA ma nieograniczoną władzę i niepodzielnie rządzi. Zawsze i wszędzie zaplecze polityczne i finansowe ma rzeczywistą władzę i to ono rządzi wystawiając dla lemingów swego przedstawiciela na odpowiedni stołek. To elementarz polityczny.
 • @Husky 20:17:54
  Jak ci już powiedziałem, nie wyjeżdżaj mi tu z tym zdjęciem, ten człowiek nie wie, do czego to to służy. Popieram za to zdanie "zaprzańcy wara od Polski" Targowica, (ePiSkopat, PiS, Tadeusz R, Antoni M.) co nam obce wojska do kraju sprowadziła, wara od Polski.
  http://numer10.blox.pl/resource/kaczynski_na_austrii.jpg
 • @zadziwiony 20:31:27
  Jeśli tak jest tak jak mówisz, to kto po "rejteradzie" Dudy w kierunku odwrotnym niż PiS jest [będzie] jego "zapleczem politycznym i finansowym", na które może liczyć [liczy] w przyszłości?
 • @zadziwiony 20:31:27
  Tak, oczywiście, prezydent powinien mieć swoje zaplecze polityczne, tyle, że to zaplecze polityczne winno go szanować. Nie robić z niego oficjalnie "kaczegopióra". To poseł przyjeżdża do prezydenta a nie na odwrót, minister nie połaja w mediach prezydenta. Nie witać gości, najpierw biskupów, Tadeusza R, ministrów a dopiero gdzieś przed sprzątaczkami wymienić, o jest z nami jeszcze "pan prezydent" jak u Rydzyka zrobiła Kempa. Nawet jeśli tak nie jest, to dla Polaków, dla innych krajów prezydent powinien być prezydentem, samodzielnym decydentem. Bo jaką moc w rozmowach ma prezydent, z którego jego własne ugrupowanie się nabija? O czym rozmawiać z człowiekiem, co musi się jakiegoś tam posła zapytać, czy wolno mu na "siusiu"? To co zrobiło PiS to brak szacunku dla urzędu prezydenta.
 • @puuuq 20:28:43
  To co napisałem, praca u podstaw. Polacy muszą zrozumieć, że to my jesteśmy tu suwerenem a nie wykonawcami widzimisię "sortu panów". Musimy zrozumieć, że urzędnik, któremu z naszych podatków płacimy jest dla nas, a nie my dla niego. Może wreszcie zaczniemy wybierać ludzi, a nie pierwszą pozycję na liście partii.
  Czy się nie zmieni? Już jest projekt położenia łapy na 25% tego co nam PO zostawiła w funduszach emerytalnych. Przepiszą na indywidualne konta, pobierając 25% na fundusz czegoś tam.
 • @Zawisza Niebieski 20:56:42
  // To co zrobiło PiS to brak szacunku dla urzędu prezydenta. //

  - KIEDY DO TEGO DOSZŁO / BO DO TEGO W KWIETNIU 2016 R
  > https://www.youtube.com/watch?v=68JYuu4-2sc&t=84s

  * "Wejście Dudy" wprawiło mnie w osłupienie / Obejrzyjcie od samego początku
 • @Zawisza Niebieski 20:39:34
  Słychać wycie ???

  Czyli jest więcej niż znakomicie

  PiS forever!!!!

  To już jest koniec nie ma już nic !!!
  A ja mam już dość i tylko Polski żal

  http://www.ospn.opole.pl/files/images/panoramy/rejtan1.jpg

  Nie ma zgody na reżim Kaczynskiego, na siepaczy z CBA czy ABW
  Uwolnić Piskorskiego
  8 lat mozolnej budowy państwa prawa poszło w PIS-du.
  Reżim PIS-u zniszczył wszystko i co się tylko dało, lasy,wiewiórki,upodlił sędziów i prokuratorów.Upodlił SB-eków .Zdewastowali wszystko.
  To zwyrodnialcy

  http://i1.memy.pl/big/e76978_139037958714.17.jpg
 • @Zawisza Niebieski 20:50:49
  Oczywiście , że PIs go lekceważył co jest działaniem głupim i niepolitycznym. Przecież faktycznie trzymają go za jaja, więc dla wizerunku i publiki powinni załatwiać swe sprawy "pod dywanem".
  Chciałem tylko zauważyć, że ludzie na eksponowanych stanowiskach są tylko widocznym elementem władzy rzeczywistej - potęgi pieniądza. Polityka jest bowiem grą interesów , a nie działalności charytatywnej ku dobru pospólstwa. Ono żyje tylko z okruchów spadających z pańskich stołów. Wyborca suwerenem? To taki skrót retoryczny dla ogłupienia wyborców.
 • @Zawisza Niebieski 20:50:49
  Trochę informacji o rzeczywistych celach działań politycznych potwierdzających moje poprzednie sugestie.
  https://www.monitor-polski.pl/ludzie-z-rotary-club-przejmuja-dane-medyczne-polakow/#more-14043..
  Tak - jesteśmy suwerenem..... jeszcze możemy iść do kibla wtedy gdy mamy parcie.
 • @Zawisza Niebieski 20:56:42
  //Polacy muszą zrozumieć, że to my jesteśmy tu suwerenem a nie wykonawcami widzimisię "sortu panów" //......t zn ,że jeszcze nie rozumieją kim są, a Ty masz jakąś misję by to dopiero nam wyjaśniać ? Dla mnie ekipa "kaczystów" to żaden sort panów ale najważniejsze ,że najbardziej ubodzy w Polsce mają konkretne wsparcie , nie wiem po co ludzie mieliby ponownie dopuścić do władzy kogoś , kto o nich nigdy nie myślał ?Kto niby miałby tu zastąpić aktualnie zarządzających ? Te wzmianki o roli prezydenta czy "demona destrukcji " JK są niepoważne bo nie mają żadnego przełożenia na życie ludzi , gdzie zapadają kluczowe decyzje nie ma znaczenia w sytuacji gdy są dobre dla większości ludzi w Polsce , a tak to na razie wynika z sondaży poparcia
 • @Ziut Polskę Zbaw 21:00:59
  Przywitanie Kempy:
  http://noizz.pl/spoleczenstwo/beata-kempa-znow-sie-popisala-zobacz-jej-wystep-na-konferencji-w-toruniu/2jxmp3s
  Zawetowanie tych ustaw nie jest przypadkowe.
 • @zadziwiony 21:25:19
  Zawsze mówiłem, PiS - PO jedno zło. Proces pozbawiania nas kraju to proces długi i jeszcze potrwa. Po prostu uczciwy człowiek nie ma kogo uczciwie wybrać.
 • @puuuq 21:26:06
  // a Ty masz jakąś misję by to dopiero nam wyjaśniać ? //

  Robi to od lat z żenującym skutkiem.
  Taki pożyteczny.
  Gdyby poprosił to może przetłumaczyłbym ten tekst na angielski (lub sam to zrobił bo umie) i jak to w ich tradycyjnym zwyczaju wysłać ten wpis do Brukseli.
  A co ?

  Ojczyzne muszą ratować
 • @Husky 21:53:46
  Zawisza jak wiadomo to biznesmen czyli ma może jakieś powiązania z dawnym "układem" albo ta jego kariera oddaliła go tak bardzo od zwyczajnych ludzkich spraw ,że mierzi go awans zamiatacza ulic bo wreszcie wyjechał sobie z rodziną na wczasy , zupełnie zapomina o tym ,że na tego "suwerena " składa się miliony stosunkowo biednych ludzi , których nie obchodzą relacje w obozie władzy ale posunięcia ułatwiające im samym życie , i za to będą przy okazji wyborów rozliczani
 • @puuuq 22:12:52
  Oderwany od koryta i tu tkwi problem.
  Jego problem
 • @puuuq 22:12:52
  To już .... psychoza...

  https://pbs.twimg.com/media/DIIpdYEXYAAJ9R3.jpg
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:31:28
  "..Kaczyński z trybuny sejmowej: "Te wybory zostały sfałszowane!.."

  Zapewne Putin ustawił polskie wybory. Może w USA wytypować prezydenta, może Niemczech czy Francji, czemu nie w Polsce ?

  Na złość obdarzył nas takim pokurczem by forować ministra wojny, który rozwiązał WSI i był konfidentem i agentem Rosji, jak niektórzy dowodzą w jego biografii.
 • @Ziut Polskę Zbaw 19:33:06
  Gdyby Polska była normalnym państwem to byśmy zbudowali L. Kaczyńskiemu szubienicę a nie pomniki.
  Za zdradę Polski (podpisanie Traktatu Lizbońskiego!) powinna być tylko jedna kara - kara śmierci przez powieszenie.
 • @puuuq 22:12:52 & Husky
  Zawsze budziło to moje ogromne zdziwienie, nie wiem czy to wpływ fal z "torunia" czy innego ogłupiacza, ale niepojęte jest jak łatwo potraficiie sobie wyjaśnić, dlaczego ktoś nie chce być wazeliną Kaczyńskiego. Były UB-ek, (za młody jestem), komunista (spałem na styropianie w czasach studenckich), więc powiązania biznesowe z dawnym układem. I już wszystko zaszufladkowane, Nie wiadomo, parsknąć śmiechem czy zapłakać. Tak juz wasze myślenie zmutowali, że nieprzyjaciel Kaczynskiego = wróg Polski, a jeśli ktoś chce pomyśleć inaczej niż Kaczyński, to potrójny wróg, bo wróg i do tego myślący. Myślenie w środowiskach PiS jest tak wrogie, że należy liczyć je podwójnie. Słowa Kaczyńskiego należy przyjmować jako dogmat wiary.

  Otóż oświadczam wam, że nigdy w swym życiu do żadnej partii nie należałem, żadnych układów nie szukałem. Mój biznes opiera się na pracy mojej, kiedyś jeszcze maks. 6 osób. Ale uznałem, że w warunkach tworzonych przez naszych, pożal się Boże polityków zatrudniać ludzi można dopiero jak się zatrudnia 100 osób. Inaczej więcej z tym problemów niż korzyści. Mój biznes opiera się na współpracy z działami technicznymi i handlowymi firm zagranicznych i układy, układziki mam w głębokim poważaniu. Co daje mi ten komfort, że mogę wyrażać własną myśl, obyć się od wazeliny dla tego czy innego "przywódcy", jedyne substancje smarujące, którymi miewam ubrudzone ręce, to olej i smar maszynowy. I tyle z waszej teorii spiskowej. Mówię wam, żaden Polak z krwi i kości nie poprze ani PiS ani PO, Nowoczesną, KOD. Czasami mają dobre pomysły i te pomysły trzeba popierać, ale ślepe popieranie wskazuje iż komuś mózg już wyprali. Włączenie myślenia naprawdę nie boli.
 • @Zawisza Niebieski 08:45:14
  Całe szczęście dla PIS-u, jest to że opozycja ma takich marnych i nieudacznych prymitywnych propagandystów jak ten nasz portalowy @Zawisza.

  Czy to totalna opozycja ?

  tak, a do tego dodać trzeba że to zwykle folksdojcze z PO-patologi. To żadna opozycja, to prymitywne zaprzańcy, kapusie i donosiciele. Zwykła Targowica, dla nich interesy obcych, są ważniejsze od interesów Polski i Polaków,

  http://antykomunista.neon24.pl/post/139902,czarne-wiesci-dla-pis-u
 • Trol ma pretensje o troling !
  Czytam Pański wpis, z którego wynika, iż autor to Ostatni Sprawiedliwy. Nie ruski, nie pruski ale nasz : Sprawiedliwy.
  Cofnąłem Pańskie wpisy do "12 roku, a tam (Pis nie był przy rządach) nic nowego: cyt. :"Przecież te sekcje zwłok wykonywali ludzie, tak panie Macierewicz, Rosjanie to też ludzie, mający swoje odruchy, swoje słabości i swoje uczucia. A trudno wymagać od człowieka by w obliczu takich widoków, w obliczu takiej tragedii zachowywał się jak robot. Trzeba być chyba Macierewiczem, aby tego nie rozumieć. Szkoda tylko, że nie było go w sali gdzie wykonywano te sekcje, może wtedy by zrozumiał. "
  Tak panie Niebieski i kto tu jest trolem i o co chodzi ? Czy zabrali emeryturkę ? To faktycznie grzech śmiertelny i zasługują na opluwanie. Nie dziwię się.
 • @Husky 10:29:10
  Masz rację, szczególnie ta Targowica, co nam obce wojska do kraju sprowadziła, ale również donosiciele: Ziobro co donosił na legalny rząd Polski w obronie kiboli, przepraszam, PiS-patriotów, Duda co donosił do prezydenta Niemiec na swój kraj, i cała masa pomniejszych TW Wolfgang, TW Balbina, TW Jaracz... ma nieudolnych propagandzistów, co tylko do niewykształconego elektoratu trafiają. Przecież TV Kurski to szczyty nieudolności, gdyby PiS nie dotował swoich nieudacznych propagandzistów już dziś można by TV PiS zamknąć za długi, bo nikt kto ma choć trochę rozumu w głowie tych manipulacji nie słucha. Lepsze wyniki osiąga inny targowiczanin Tadeusz R, dyrektor polskojęzycznych mediów międzynarodowego zakonu. Ten lasuje mózgi z chirurgiczną precyzją, ale też w znacznej części na elektoracie "podstawówka +".

  Tak jak mieliśmy za rządów PO-PSL, tak i mamy za rządu PiS, rząd nie własną mądrością stoi a słabością opozycji.

  Widzisz, woda kropla po kropli nawet najbardziej zatwardziałe skorupy wydrąży, to, że mój artykuł jest celny świadczą twoje słowa, " folksdojcze z PO-patologi", "prymitywne zaprzańcy, kapusie i donosiciele" W ostatnim zdaniu "Zwykła Targowica, dla nich interesy obcych, są ważniejsze od interesów Polski i Polaków" akurat uderzyłeś w rząd PiS, ale to tylko dowodzi słabej twojej znajomości historii, jakże wszechobecnej wśród wyborców PiS. Takie stwierdzenia wskazują, że pod skorupą coś się zaczyna ruszać. Włączenie myślenia to proces długotrwały, lecz nie bolesny. Ja też go kiedyś musiałem przejść, by przestać wierzyć, że PO to partia liberalna, zrozumieć, że polską rządzi PO-PIS. Na PiS poznałem się od początku. Życzę powodzenia na dobrej drodze.

  p.s. Nie słyszałeś o napaści na polskie małżeństwo w Rimini? Ona zgwałcona, on pobity, wspaniały temat na twoją propagandę. Tylko młodych ludzi szkoda.
 • @apoloniusz 10:52:28
  Skoro pan wrócił do sekcji zwłok, to zawsze twierdziłem, ze rzetelne wykonanie sekcji zwłok ok. 7 ton szczątków ludzkich w ciągu 2 tygodni jest nierealne. A to zrobiono. Czy zgodzi się Pan ze mną? Każdy, kto trochę myśli powinien sobie zdawać sprawę, że nie ma możliwosci by szczątki w trumnach nie były pomieszane. PiS nigdy nie było moją bajką, bo nie lubię wazeliny, kłamstw, mieszania Boga, niania nienawiści do polityki i te sprawy poruszam. Nie znajdzie Pan w moich tekstach tekstów popierających jakąkolwiek partię, mogą być tylko teksty popierające pewne działania. Jeśli chce Pan wskazania pozytywów w działaniu PiS, to proszę. Popieram ich działania w sprawie pracowników oddelegowanych za granicę. W pewnym względzie popieram 500+, przy czym zrobione to zostało w sposób idiotyczny. Wspierać należy rodziny potrzebujące, a nie wszystkich jak leci. Bo to nie jest wsparcie a łapówka wyborcza. Kilka rzeczy pewnie by się znalazło, ale ogólnie, to raz po raz dają ciała. Nie przygotowana reforma edukacji, za chwilę będziemy mieli aferę w pełni rozkwitu. Jak nasze dzieci zaczną się uczyć od 1 października to będzie cud. Całkowita kompromitacja w sprawie Pomorza i Borów Tucholskich. itd. itp.
 • @Zawisza Niebieski 08:45:14
  Nie chodzi o podejrzenia o dawną współpracę z "władzą ludową" a jedynie jakieś koneksje z ludźmi aktualnie będącymi w opozycji do PiS bo przecież "pompujesz " najmniejsze potknięcia do rozmiarów realnych afer a dobrych stron posunięć rządu nie dostrzegasz w ogóle .Już tu poprzednio pisałem ,że dla milionów wyborców ważne są działania , z których mają konkretne korzyści czyli ich życie osiąga większy standard a gdy jeszcze "ludzie władzy" nie mają albo umieją skutecznie ukryć ewentualne wady to nie ma powodów by ich zmieniać
  // żaden Polak z krwi i kości nie poprze ani PiS ani PO, Nowoczesną, KOD. //...........czyli kim jest te 40% popierających PiS ?Chyba nie zachęcasz kogoś z zewnątrz by przejął w Polsce władzę ? Ciągle tu przypominasz o samodzielnym myśleniu a tym jednym zdaniem obnażasz zupełny brak wyobraźni , takimi opiniami dajesz "paliwo" fanom "spiskowych teorii" a potem winnych szukasz wśród słuchaczy radia "Maryja"
 • @puuuq 11:25:51
  Kim jest 40% popierających PiS ? - To proste: 1pkt procentowy , to cwaniacy, zaś pozostałe 39, to idioci, stanowiący 43,(3)% wszystkich polskich idiotów i różniący się od pozostałych 56,(6)% tylko sympatią polityczną - wynikiem zaburzonych procesów myślowych.
  To , że Zawisza zawsze bardziej był uczulony na PiS niż inne partie, nie dowodzi, że nie ma racji.
  Fakt, że PiS zastał Polskę drewnianą i zbiera kamieni kupy , nie dowodzi , że zostawi Ją murowaną.
  Pasmotrim - uwidim .
 • @Mariusz G. 12:17:20
  // To proste: 1pkt procentowy , to cwaniacy, zaś pozostałe 39, to idioci, stanowiący 43,(3)% wszystkich polskich idiotów i różniący się od pozostałych 56,(6)% tylko sympatią polityczną //
  reszta czyli 0.1 % to kretyni
 • @Mariusz G. 12:17:20
  Jeśli wg Ciebie , w wyborach udział mają jedynie idioci czyli każdy mądry siedzi w domu , a potem mądrzy "płaczą " ,że im wybrana władza nie pasuje , to kto bardziej potrzebuje lekarza , idioci czy mądrzy ?
 • @Mariusz G. 12:17:20
  Nigdy nie uważam wyborców za idiotów, takie mamy społeczeństwo jakie mamy. To, że przy wyższym wykształceniu członków PiS przekonuje ludzi o średnio znacznie niższym wykształceniu to fakt który można udowodnić zestawieniami z wyborów.
  Nigdy nie ukrywałem, że jestem bardziej czuły na PiS niż inne partie (Nowoczesna i KOD to dla mnie margines) i podaję przyczyny. M.in. to, że PiS traktuje nas jak bandę idiotów. Że tak może traktować swój twardy elektorat, to ma do tego prawo, ale nie może tak traktować ogółu Polaków. Przykład traktowania nas jako idiotów, choćby dziś jakiś tam urzędnik od prezydenta stwierdził, że reforma szkolnictwa odbywa się za "cichym przyzwoleniem społeczeństwa". Podczas gdy odbywa się ona przy głośnym proteście społeczeństwa, podpisy, manifestacje.
  Czy też w Borach Tucholskich, gdzie zaspali, ludzie, samorząd w w większości nie z PiS i służby miejscowe poradziły sobie z udrożnieniem dróg a notoryczna kłamczucha Szydło ogłosiła sukces PiS. PiS-wojewoda głosił, że wojska się nie wysyła do sprzątania liści.

  Dzięki wielkiemu oszustwu zwanego "Ordynacją Wyborczą" oraz kłótnią między PO i PiS a także dzieleniu społeczeństwa na "sorty" mamy to co mamy. Ludzie jak zwierzę złapane w klatkę motają się między PO i PiS.
 • @puuuq 11:25:51
  Jako Polak mam prawo krytykowania, wykazywania błędów każdej formacji ubiegającej się o władzę w Polsce. Dlaczego częściej piszę o PiS to już nie raz podawałem, nawet w komentarzu powyżej do Mariusza G. Polak z krwi i kości, to coś innego niż Polak. Ale jeśli wolisz zamiast "Polak z krwi i kości" słowa "Myślący Polak" to mogę na to przystać.

  Człowiek myślący, to nie człowiek, który daje się nabrać na papkę oferowaną nam czy to przez media wspierające PO, Nowoczesną, KOD, czy też te zależne od PiS. Zawsze głosiłem szacunek dla woli wyborców.Jeśli chodzi o odbiorców polskojęzycznych mediów redemptorystów, to sumy jakimi PiS opłaca się Tadeuszowi R mówię o różnych zleceniach od ministerstw i innych agencji rządowych wskazują na to, że jest to tuba propagandowa PiS. A zawsze głosiłem zdanie, Kościół ma za sobą 20 wieków historii, partie zwykle trwają kilkanaście lat. Kościół nigdy nie powinien wiązać się z opcjami politycznymi, bo wyjdzie na tym jak na wiązaniu się z Hitlerowskimi Nazistami i faszystami.
 • @Zawisza Niebieski 14:22:10
  //Człowiek myślący, to nie człowiek, który daje się nabrać na papkę oferowaną nam czy to przez media wspierające PO, Nowoczesną, KOD, czy też te zależne od PiS //..........wsparcie kwotą 500 zł , poprawa najniższych emerytur i ponowne przywrócenie wieku emerytalnego czy szereg leków za darmo to nie jest żadna "papka" a realne zabiegi i ja znam ludzi , którzy z tego korzystają bo sam z tego nic nie mam ale jak dotąd , to żadna inna formacja nie była na tyle "usługowa" bo poprzednicy zajmowali się tylko sobą i nadal to robią a to ,że te "usługi" są finansowane z naszej wspólnej kasy musi być postrzegane jako zabiegi konieczne w ramach wspólnoty jaką jest całe państwo , chyba ,że wg Ciebie lepiej zadbać tylko o swoich ?Jaka jest siła przebicia TV Trwam czy Radia Maryja ? Bo z tego co wiem to prawie żadna , bo ilu ludzi tego słuchy czy ogląda ?To już nawet w modlących się emerytach dostrzegasz jakieś zagrożenie ?Inne media w Polsce i to te o znacznie większym wpływie już Ci nie przeszkadzają , pomimo ,że najczęściej , przynajmniej w programach publicystycznych szkodzą Polsce bo podobnie do Ciebie traktują sympatyków PiS jako niekumatych , zakompleksionych gamoni bez progresywnych wizji na miarę wyzwań współczesnego Europejczyka , tylko może być tak ,że za kilka dekad , Polska pozostanie ostatnim bastionem t zw "europejskich wartości "
 • @puuuq 15:32:35
  Widzisz, rzucasz hasełkami rodem z TV PiS, albo z PRL, bo podobne metody, w PRL dzięki PGR dzieci wiejskie mogły wyjechać na wczasy, a czy się nad nimi zastanowiłeś. 500+ dla najbiedniejszych, tak. Ale przecież 500+ jest dla tych co zarabiają minimum krajowe ale również dla tych po zarabiają dobrze ponad średnią krajową. Po co? To kolejne rozdawnictwo bez pomyślunku a w zasadzie łapówka za którą chcą kupić głosy wyborcze, a za te 500+ zapłacimy my, wszyscy znacznie więcej, bo choćby dojdą koszty obsługi, urzędników, przelewów, kontroli, rozliczeń (sprzęt komputerowy).

  Tak samo mamy z nadchodzącą za kilka dni reformą oświaty. Brak zatwierdzonych podręczników, szkoły nie przygotowane, bo nie było czasu, no ale PiS jest za głupie by zrozumieć, że aby coś wyszło to trzeba to przemyśleć, takich reform nie robi się w jeden rok.

  Kolejne hasełko, leki dla emerytów, jakoś żadne z rodzinnych emerytów nie znalazł na tej liście leków, które im są potrzebne, pytałem mamy, pytałem teściów. Popytaj swoich, czy płacą mniej czy więcej? Hasełka, hasełka naród głupi wszystko kupi.

  W polskojęzycznych mediach redemptorystów jest siła przebicia, skoro PiS za patriotyzm Rydzyka chce zapłacić już prawie 40 mln. A Rydzyk domaga się jeszcze reklam od przedsiębiorstw państwowych. Zapomniałeś, że teraz PiS ma "media reżimowe", tak przecież w języku PiS nazywają się media podporządkowane rządowi a obecnie zarządzane przez Kurskiego a prowadzone w znacznym stopniu przez wychowanków Rydzyka, stąd efekty finansowe i oglądalności raczej nie powinny dziwić. Mówisz, że RM i TV Trwam, to stacje dla ludzi modlących? A gdzie PiS podpisał umowę koalicyjną w roku 2005?

  Widzisz, gdyby oni się modlili, to nie miał bym nic przeciw temu. Za czasów gdy Rydzyk uczył się rzemiosła w Niemczech, skąd ściągnął aparaturę dla założenia RM było lokalne Radio Maryja, zaczęło działać jak RM w Polsce, Niemcy szybko sprawę załatwili, Kościół niemiecki dziś jest to radio Horeb skupiające się na rozmowach chrześcijańskich. Możesz go znaleźć w internecie, jeśli znasz niemiecki.
  https://www.wykop.pl/wpis/25605293/ojciec-rydzyk-radio-maryja-i-biedne-niemcy-1-w-198/

  U nas dzięki wsparciu PiS możliwości sprowadzenia RM do mediów chrześcijańskich nie ma. Była akcja, prośby do papieża, o przywrócenie RM funkcji radia religijnego
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Papiez_Franciszek_Apel_o_ukrocenie_politycznej_dzialalnosci_Tadeusza_Rydzyka_1/?pv=9

  Rząd natychmiast wysłał list pochwalny do papieża
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/list-do-papieza-w-obronie-radia-maryja-i-o-rydzyka-podpisali-go-jaroslaw-kaczynski-i-poslowie-pis

  RM, TV Trwam to tuby PiS. Jeśli by były to mało znaczące media to czy Kaczyński by tak przed nimi drżał? Ok. połowy posłów PiS to posłowie Rydzyka, podobnie jest przy obsadzie stanowisk w przedsiębiorstwach państwowych.
 • Zapraszam wszystkich do mojego nowego tekstu który wkrótce się pojawi
  Tematyka trochę odmienna, ale moim zdaniem wartościowsza niż przekonywanie się o wyższości PO nad PiS czy na odwrót.
 • @Zawisza Niebieski 14:22:10
  Przypomnij sobie ile w czasach PO płacono Lisowi za szczucie.
  Wiesz coś.
 • @Zawisza Niebieski 16:37:18
  Te moje "hasełka" mają odbicie w sondażach , tak samo jak Twoje "fakty" o zagrożeniu państwa rządami PiS ,stąd poparcie dla całej opozycji nie przekracza 25% , co jest i tak wynikiem wyjątkowo wysokim bo wg mnie , dla PO i N miejsca w Sejmie już nie ma , znam emerytów co nie płacą za leki i takich co wreszcie przejdą na emeryturę , t zn panie 60 i panowie 65 lat , poza tym znam też nauczycieli ,którzy wreszcie doczekali się eliminacji gimnazjów a Ty tu płaczesz nad losem polskiej edukacji ,ciągle wspominasz o "ciemnym ludzie ",zawłaszczonym przez "kaczystów " a sam tkwisz w uścisku lewackich mediów
 • @Husky 16:43:53
  Nie wiem ile płacono Lisowi, może oświecisz, wiem za to, że teraz za wieloletnie szczucie, mącenie, dzielenie płacą i to sporo Tadeuszowi R. Kurski też nielichą pensyjkę zbiera, choć jego działania prowadzą TVPiS do ruiny finansowej.
 • @puuuq 17:28:37
  Znowu wyszło hasełko wtłaczane przez media zależne od PiS i polskojęzyczne media redemptorystów. "lewackie media". Czytam różne materiały, w miarę staram się dobierać po równo jednych i drugich. Przejdą na emeryturę paniowie 65, panie 60... A wiesz, jak ta emerytura będzie wyglądała, czy im się będzie opłacało przejść, i czy z niej wyżyją? PO ukradło nam znaczną część pieniędzy z OFE, teraz PiS szykuje się na skok, chcą 25% z tego zabrać na jakiś tam fundusz. Rączka rączkę myje, a lemingi się cieszą.
 • @Zawisza Niebieski 18:08:21
  Daj już sobie spokój z tym "hasełkami" bo mnie tu nie obchodzi żaden medialny przekaz a jedynie samo życie i ludzie , których spotykam na co dzień , nie wszyscy prowadzą biznesy czy wysiadują w biurach , ludzie rzemiosła zapierdalają po 40 lat a darmozjadom to za mało , chcieliby może podnieść do 70 tak by nikt nie dożył emerytury, a Ty ściemniasz ,że te dwa czy pięć lat różnicy spowoduje ,że będą głodować , ta różnica może wynieść od 100 -300 zł ale Ty jako samodzielny myśliciel nie ulegający żadnym medialnym sugestiom "kupujesz" jednak ten przekaz o głodowych emeryturach , i jeszcze te nie ukradzione pieniądze przez PiS ale najważniejsze ,że mają ukraść :)))
 • W nawiązaniu do wypowiedzi Autora na blogu trolla Husky
  Cytat:
  "Polacy (...) stwórzcie jakąś partię ludzi na których można zagłosować"

  Po 27 latach politycznych doświadczeń przeciętny zjadacz chleba winien wyprowadzić wniosek, że nie jest to możliwe na warunkach żydo-systemu IIIRP, ponieważ to wyłącznie instytucje tego systemu decydują o dopuszczeniu do gry.

  Natomiast, teoretycznie jest możliwa narodowa samoorganizacja i skorzystanie z tzw. demokracji bezpośredniej, którą gwarantuje żydo-reżimowa konstytucja IIIRP, czyli polski naród sam organizuje własne wybory swoich władz.
  Jest to niewątpliwie bardzo trudne zadanie ze względu na ograniczoną świadomość polityczną społeczeństwa, a także ze względu na jego biedę. Nie trudno także przewidzieć zachowanie żydo-reżimu, który z pewnością skorzystałby ze swoich wszystkich służb, także siłowych, być może i z bratniej pomocy, do likwidacji prób bezpośredniej demokracji.
 • @Rzeczpospolita 18:56:46
  Problemem nie jest plucie na PIs, problemem nie jest wygłaszanie zlotych myśli co powinien zrobić naród. Problemem jest określić kto jest twoim wymarzonym rządem - zbawcą narodu.
  Określ proszę swoje typy:
  Kto na prezydenta (imię i nazwisko),
  kto na premiera (imię i nazwisko),
  skład ministrów... abyśmy my szaraczki mogli stać ludem oświeconym.
  Samo plucie na wszystko i na wszystkich to dużo za mało.
 • @apoloniusz 19:24:50
  Komentatorze,
  coś okrutnie gmatwacie i błądzicie.
  To nie X wyznacza kandydatów na polityków, robi to naród poprzez swoje organizacje, ale przedtem musi się sam zorganizować, żeby tym narodem być.
 • @Rzeczpospolita 19:40:44
  Jakie typy ma zorganizowany 2 osobowy WPS
  Znów Kosiur na prezydenta ??????
  Który to już raz i dlaczego
  shalom bracie
  shalom
 • @Husky 19:51:20
  skromne,
  typujemy kundla Husky vel durnego Józia z Londynu do zatopienia w londyńskiej publicznej kloace
 • @Rzeczpospolita 20:01:45
  My typujemy Rabina z Otwocka vel durnego durnego Kosiura do zatopienia w publicznej kloace Tel-Awiwu
 • @Rzeczpospolita 19:40:44
  Nie, nie gmatwam (chyba, że to jest pańska odpowiedź) wiem jak ma wybierać Naród, lecz skoro Pan potrafi tylko pluć, to chciałbym się dowiedzieć jakie są pańskie "typy" na przywódców, których Pan proponuje.
  Na kogo 'my naród" mielibyśmy zagłosować?
  Jeśli według Pana wszyscy są be, to kto jest cacy ?
  Kto jest owym rycerzem na białym koniu.
  Nie jestem członkiem PISu. Mi wystarczy, że oni przynajmniej nie kradną. Ciągną ten wózek w przeciwnym kierunku niż dotychczasowi krętacze. Oczywiście, gdy zobaczę innych, lepszych to natychmiast będą mieli moje poparcie.
  Więc pytam Rzeczypospolito, kto ? Za kim mam pójść?
  Czy za Tuskiem ?
  Czy za Kwaśniewskim ?
  Czy za Braunem ?
  A może Pan poprowadzi Naród ?
  Krytyk i eunuch w jednej chodzą parze: każdy z nich wie jak, lecz żaden nie może.
  Więc zamiast pluć (tylko) proszę o konstruktywne wskazówki !
 • @Husky 10:29:10 czyżby to był niebieski?
  PiS NOKAUTUJE PO! Kierwiński w SZOKU nie wie co mówić.

  https://www.youtube.com/watch?v=IvZ3-AhjMpA

  Czas na PO, PSL z lewactwem żeby zapełnili wiezienia za afery i kradzieże, jako partie to tylko historia... PO, PSL i lewactwo już nigdy nie będzie rządzić. Skończą jak SLD tylko trzeba otwierać ludziom oczy. Na szczęście Polacy się budzą i zauważają kto jest kim. Brawa dla pana Jastrzębowskiego za dociśniecie Peowca! PO jest niczym innym jak jeno partią satelicką CDU, PO to najbardziej wstrętna, niemoralna, intelektualnie nieudaczna partia w historii wszech czasów!
 • @Zawisza Niebieski 11:06:41 Gdyby J.Kaczyński był taki straszny jak mówicie, to dawno byście wisieli.
  Doprawdy nie rozumiem moich rodaków, którzy dalej popierają platformę. Gdzie jest granica zaślepienia? Twoje kochane ugrupowanie zgodziło się przyjąć - gardząc wolą Polaków i ich bezpieczeństwem - islamskich imigrantów. I nie skończyłoby się na tych siedmiu tysiącach, bowiem w UE istnieje prawo łączenia rodzin. Zatem ta ilość zostałaby zwielokrotniona. Ale o tym TVN nie wspomniał, prawda?
 • @Rzeczpospolita 18:56:46
  Tak, tak, KOSIURY, wy macie doświadczenie jak rozkraść Polskę, jak Polaków puścić z torbami, jak zrobić kraj teoretyczny, wszystko, co mówisz się zgadza, łącznie z waszym partyjnym programem "odsunąć PiS od władzy". Tyle. Dno i wodorosty.
 • @Husky 20:06:23
  CAŁA PRAWDA o Lechu Wałęsie?! !!MEGA OSTRO!!

  https://www.youtube.com/watch?v=L5ow5nLdeKE

  Z tych kłamstw zdrajcy Bolka Lecha Wałęsy, to można dostać narkotycznego odurzenia i ogłupienia, i ludzie przy słabych sercach, to mogą zostać powaleni na śmierć. Wałęsa to zwykły pracownik Stoczni. Wszystko co osiągnął w życiu to zasługa Jaruzela i Kiszczaka. Wałęsa mówi, że to on sam jeden pokonał komunizm co udowadnia że to kompletny idiota. Gdyby był zagrożeniem dla komunizmu to milicja i służba bezpieczeństwa dała by mu po mordzie, a ja nigdy nie słyszałem o takim zdarzeniu, widziałem tylko zdjęcia przy wódce z Kiszczakiem. Byłem w 1983r w Sopocie na wczasach. Kierownik ośrodka zaprowadził nas do Kościoła Św. Brygidy. Na mszy byli Wałęsowie. I co mi było podejrzane. Otóż pod kościołem było dużo milicji. .chłopcy i mężczyźni roznosili ulotki wręczali nam. Milicja nie interweniowała, widzieli że bierzemy te ulotki a się uśmiechali. Miałem ulotki w rękach i ich nie chowałem. Po mszy wyszli Wałęsowie i podjechała suka milicyjna a Wałęsa z Danuśką wsiedli z wielkimi uśmiechami i odwieźli ich do domu. Wtedy do nas podszedł pan stoczniowiec i spytał się czy mamy czas bo chce nam coś powiedzieć, a że było nas więcej więc przeszliśmy. Pan nam pokazał dowód osobisty i przepustkę stoczniową Powiedział nam abyśmy w Wałęsę nie wierzyli bo to SBek i pracuje dla SB. Spisałem faceta bo miałem znajomego stoczniowca więc zadzwoniłem do nich do domu i poprosiłem o spotkanie. Stoczniowiec potwierdził. Facet powiedział, że ma ojczyma gada w SB i go specjalnie spili i wyciągnęli od niego wszystko i o Wałęsie. Powiedział nam abyśmy się od tego trzymali z daleka. Zacząłem oglądać wszystkie możliwe wiadomości i słuchać radia i jak słuchałem Wałęsę to wiem, że on był agentem SBckim i nadal nim jest! Starczy prześledzić jego wywiady.
 • @apoloniusz 21:14:42
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c/uploads/still2015/712381058751443109371.jpg

  Przypomnienie!
  24.09.2015
  Skandal w Sejmie. Platforma zabrała pieniądze repatriantom i dała je islamskim uchodźcom! Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich uchodźcom. Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko. Całość pod linkiem
  http://niezalezna.pl/71238-skandal-w-sejmie-platforma-zabrala-pieniadze-repatriantom-i-dala-je-islamskim-uchodzcom
 • @apoloniusz 21:14:42
  Kulczykowie powinni oddać Polsce niemal miliard złotych!
  http://niezalezna.pl/201764-kulczykowie-powinni-oddac-polsce-niemal-miliard-zlotych

  Ps..W taki korupcyjny sposób powstawały fortuny polskich oligarchów. Rządy postkomunistyczne SLD, PSL i PO im to umożliwiały. Teraz czas zabrać Solorzowi Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin.
 • @kula Lis 67 07:20:35
  Wymienię ci kilka twoich zaślepień:
  1) Jeśli ktoś nie lubi PiS to musi być za PO. Ja PiS nie lubię za kilka spraw, to notoryczni kłamcy, wazeliniarze, ludzie wykorzystujący religię i symbole narodowe dla własnej brudnej polityki, traktuje nas jak bandę idiotów. Dlatego nigdy bym się tak nie zeszmacił by takich ludzi popierać.
  2) dałeś się wrobić w układ, na którym PO-PiSowi i ich mocodawcom dawno zależało, Nie może być innej partii jak PO-PiS. Przypomnij sobie słowa L.Kaczyńskiego wypowiadane do dezerterów z Armii Andersa. Nie ważne kto będzie rządził w Polsce interes Izraela będzie zabezpieczony, o kim myślał? Czyżby naprawdę nie o PO-PiSie?
  3) Na temat imigrantów moje zdanie jest od dawna niezmienne. Winę za sytuację ponoszą USA, W.Brytania, Francja, Niemcy, niech teraz rozwiązują to co narobili. Choć Polska im w tym pomagała, Za rządów PO-PIS aktywnie braliśmy udział w działaniach wojskowych wprowadzających destrukcję w krajach arabskich. Czyi interes broniliśmy? Komu zależy na słabości państw arabskich? Pomyśl.
  4) Nie przyjmiemy imigrantów to będziemy bezpieczni, prawda? Popatrz na ulicę, nie widzisz tam ludzi o rysach arabskich? Jeśli będą chcieli przeprowadzić taką akcję na terenie Polski, to to zrobią bez większego problemu. I buńczuczne hasełka Błaszczaka, hasła, że my imigrantów nie przyjmujemy, nic w tym nie przeszkodzą. Na razie im się to nie opłaca, bo zbyt mały oddźwięk medialny. W kraju arabskim w zamachu zginie 100 osób, może będzie jeden artykulik. W Hiszpani, Francji W.Brytanii, Niemczech zginie 10 osób, przez miesiąc prasa o tym pisze, wypowiadają się najwyższej rangi politycy.

  Tak można by twoje zaślepienia wymieniać i wymieniać. Celem terrorystów jest uzyskanie strachu w społeczeństwach, wywołanie nienawiści między europejczykami i wyznawcami Islamu, po to mamy w Hiszpanii manifestacje, nie boimy się, by tego nie uzyskali. Ty, Husky i wielu innych współpracujecie z terrorystami co chwila o tym przypominając. O to im chodzi.
 • @apoloniusz 21:14:42
  Prof. Bogusław Wolniewicz: „Lewactwo chce wejść ludziom do duszy i badać, co czują i czy prawidłowo czują”............... Poniższy fragment pochodzi z wywiadu rzeki „Wolniewicz. Zdanie własne”, który z prof. Bogusławem Wolniewiczem przeprowadził dr Tomasz Sommer.

  Tomasz Sommer: – W Polsce coraz częściej pojawiają się oskarżenia o nienawiści rasową. Coraz więcej osób poddawanych jest tego rodzaju naciskom. Co się dzieje? Czy „nienawiść” to obecnie w Polsce przestępstwo?

  Prof. Bogusław Wolniewicz: – Nienawiść to jest uczucie, a uczucia nie są karalne. Przestępne mogą być tylko uczynki.

  Tymczasem współczesne lewactwo – zwące się chętnie „nowoczesnym humanizmem” – chce wejść ludziom do duszy i badać, co czują i czy prawidłowo czują.

  Jest cały zestaw słów, na dźwięk których słuchacz winien bez zastanowienia demonstrować swe gwałtowne uczucia sprzeciwu i potępienia: „rasizm”, „faszyzm”, „antysemityzm, „nacjonalizm”, a ostatnio również „ksenofobia” i „dyskryminacja”.

  Prowadzi się w tym kierunku tresurę społeczną, jak na tych psach Pawłowa. Do zadań treserskich wciągane jest stopniowo, krok po kroku, sądownictwo i cały system prawny.

  U nas punktem zwrotnym w tym zakresie była tzw. „nowelizacja” kodeksu karnego w 1997 r., wprowadzająca doń kagańcowe artykuły co do „pomówień”. Stanowią one daleko idące zaostrzenie prawa w porównaniu ze stanem z czasów Gomułki. Starczy porównać brzmienie tych artykułów w kodeksie z 1997 r. (212 i 213) z ich odpowiednikami w kodeksie z 1969 r. (178 i 179). Pisałem o tym zresztą obszernie w swej rozprawie „Sądownicza erozja swobód demokratycznych” opublikowanej w „Annales Universitatis M. Curie-Skłodowska,” Sekcja prawnicza, 2005/2006.

  A naszym sądom w to graj. Dlatego mamy coraz więcej procesów o uszkodzenie czyichś „dóbr osobistych” i coraz częstsze wyroki skazujące.

  Cel polityczny stoi za tym jeden: stłumić wolność słowa, a potem także wolność myśli.

  Wszyscy mają myśleć zgodnie z kanonem tzw. „poprawności politycznej”. Na to zaś potrzebna jest policja polityczna, kontrolująca prawomyślność obywateli. Funkcję takiej policji przejmują na naszych oczach sądy. A najbardziej zatrważające jest to, że przejmują ją ochoczo, wręcz się do niej rwą: zamiast odrzucać wszelkie pozwy o „pomówienie”, gdy są zabarwione politycznie.

  Ps..„Nienawiść to jest uczucie, a uczucia nie są karalne. Przestępne mogą być tylko uczynki.” 100/100
 • @Zawisza Niebieski 18:02:55 Kursiemu daaaaleeeekooo dooo tej suuuuumyyyy!
  Istna fortuna! Firma Tomasza Lisa zarobiła na TVP ponad 21 mln złotych. "To pokazuje, że opłaca się służyć postkomunie"

  https://wpolityce.pl/media/354862-istna-fortuna-firma-tomasza-lisa-zarobila-na-tvp-ponad-21-mln-zlotych-to-pokazuje-ze-oplaca-sie-sluzyc-postkomunie Polacy! Dopiero widzicie jak byliście okradani przez takich cwaniaków jak ten Lisienko alias Lis.
 • @Zawisza Niebieski 08:25:13
  Ty w swej nienawiści nawet siebie nie lubisz gdy patrzysz w lustro. Dyskusja z zaślepieńcem nie ma sensu. Szalom, sayonara.
 • @kula Lis 67 09:05:29
  W tej nienawiści to nawet gdyby tak rodzona matka była zwolenniczką PIS-u to by ja w łyżce wody utopił.
  Czymże zatem są kozojebcy wobec takich ludzi nienawidzących wszystko i wszystkich.
  Masz rację i ja już nigdy z taką "postacią" dyskutować więcej nie zamierzam.
  Nie warto
  ps.
  Rację miała blogerka ,alfa.com.hel że nigdy nie spotkała takiego kogoś i nie tylko Ona.Jak sama pisała to blagier, dwulicowiec, fałszywiec, farbowany lis, faryzeusz, hipokrytą czy zwykły kabotyn to cechy jego charakteru.
  Czy się myliła.
 • @Husky 09:42:10
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/adto20160401009.jpg
  Te dane nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Program realnie zmienia życie polskich rodzin...Niemal co trzeciej rodzinie korzystającej z programu 500+ otrzymane pieniądze pozwoliły wyjść z zaległych długów lub przynajmniej je zmniejszyć - wynika z badania BIG InfoMonitor oraz BIK na temat programu 500+.
  Podobnej części osób wsparcie na dzieci pozwoliło uniknąć pożyczania pieniędzy - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor). Jednocześnie, jak podkreślono, "co dziesiąta rodzina przyznaje, że 500 + zwiększyło ich zdolność kredytową i umożliwiło zaciągnięcie nieosiągalnej wcześniej pożyczki lub kredytu".

  Jak wynika z badania, pomoc państwa dla 17 proc. ankietowanych stała się sposobem na zmniejszenie przeterminowanych i nieuregulowanych wcześniej płatności, a dla 12 proc. także na całkowite pozbycie się zaległych długów.

  Od startu programu 500+ zmniejsza się odsetek niesolidnych dłużników z zaległościami na niższe kwoty, do 2 tys. zł, które stosunkowo najszybciej można zwrócić w efekcie korzystania z programu
  – wyjaśnił prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak. Dodał, że na koniec marca 2016 r. odsetek osób z tego typu zaległościami zarówno kredytowymi w BIK, jak i pozakredytowymi w BIG InfoMonitor wynosił 32,2 proc., zaś na koniec czerwca 2017 r. było to 29,8 proc. Jak podkreślił zmianę tę szczególnie widać w BIG InfoMonitor, gdzie na koniec pierwszego kwartału 2016 r. zaległości przeterminowane o minimum 60 dni miało 38,2 proc. wpisanych do rejestru, a po drugim kwartale 2017 r. – 33,8 proc.

  29 proc. ankietowanych deklaruje, że dzięki pieniądzom z programu 500+ uniknęło pożyczania w banku, a 27 proc. mówi, że uniknęło pożyczania w firmach pożyczkowych wskazali autorzy badania.


  Jednocześnie co dwudziestemu respondentowi (5 proc.), po tym jak 500+ zwiększyło jego zdolność kredytową, pieniądze na dziecko pomogły pożyczyć w banku czy firmie pożyczkowej większe kwoty niż wcześniej. Kolejnym 5 proc. ankietowanych dopiero pomoc państwa umożliwiła zaciągnięcie nieosiągalnego kredytu czy pożyczki, bo wcześniej w ogóle nie posiadali zdolności kredytowej.

  Jak podkreślono w badaniu, w zdecydowanej większości przypadków z pomocy państwa korzystają dzieci.

  Prawie trzech na czterech badanych deklaruje, że otrzymywane pieniądze przeznacza przede wszystkim na potrzeby dziecka, 26 proc. mówi, że 500+ finansuje głównie potrzeby całej rodziny, a 2 proc. ankietowanych rodziców przyznaje, że to oni sami najbardziej korzystają z pieniędzy otrzymywanych na dzieci czytamy. Warta ponad 2,1 mld zł miesięcznie pomoc państwa wydawana jest w pierwszej kolejności na edukację i odzież (ex equo). Pozwala też przeznaczać większy budżet na zakup żywności oraz zorganizowanie wakacji. Na dalszym miejscu znalazło się oszczędzanie i wyższe wydatki na zabawki. Wśród wydatków finansowanych pomocą 500+, które zdobyły co najmniej kilkanaście procent wskazań, znalazły się także: poprawa warunków mieszkaniowych, rozrywka oraz kultura.

  Ps. Widzę to także przed mym blokiem, placu zabaw. Dużo dzieci, uśmiechnięte, rodzice także, mamy z 2, 3ką a nawet 4ką dzieci następne w drodze. Tego widoku przez 10 lat jak tu mieszkam nie widziałem, było pusto, tylko starsi z pieskami, kotami na wybiegu. Teraz dużo młodych małżeństw z dziećmi, nawet u mnie w bloku, wynajmują mieszkania! Idzie ku lepszemu. Oni powiedzieli mi, że nigdy na PO/PSL czy lewactwo nie zagłosują tylko na PiS bo zmienił im życie na lepsze.
 • @Husky 09:42:10
  Dla władających językiem wroga polecam esej Andreasa Poppa "ZK der KED" (Komitet Centralny Kapitalistycznej Partii Jedności Niemiec)
  http://www.wissensmanufaktur.net/ked
 • @kula Lis 67 09:58:11
  Kto ma prawo rządzić w Polsce?

  Twardy orzech do zgryzienia. Nikt nie wie, kto w demokratycznym państwie ma prawo rządzić?

  Konstytucja jasno i bez błędu powinna wyjaśniać tę sprawę. Należy nie dopracowaną konstytucję zmienić .

  Jeden błąd w konstytucji, czyni konstytucję nie ważną. Podstawowym błędem polskiej konstytucji jest najsłabsza równowaga władzy na trzy filary. Dekada naprawy, może być za późno.

  Naprawa systemu, wymaga zmiany wszystkich podzespołów z ordynacją wyborczą na pierwszym miejscu. Bez normalnej równowagi z najsłabszą równowagą system demokracji jest bez możliwości pracy z szybką obecnie technologią.

  A tu autor skórę na niedźwiedziu dzieli, samym tytułem.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 09:05:29
  Ta cecha nazywa się w psychologii projekcją, gdy cechy własne przypisuje się innym.Nie jesteś w stanie swojego zaślepienia zobaczyć. Każdą rzecz, którą mówię jestem w stanie udowodnić.
  Nie wiem w jakim okresie Lis zarobił te 21 mln, wiem, że w ciągu niewiele ponad roku Tadeusz R zarobił prawie 40 mln zł, nie licząc wrzutek w infrastrukturę jak np. budowę drogi dojazdowej z pieniędzy Torunia. Warto służyć PiS-komunie.

  Przeczytaj ten tekst o 500+, co wkleiłeś ze zrozumieniem. Zobacz, że on wyraźnie mówi, iż 500+ poszło na obsługę ratowanie banków. Zmniejszenie zadłużenia, zmniejszenie liczby kredytów, podniesienie zdolności kredytowej. Na dzieci te kredyty poszły?
 • @goodness 11:05:10
  Co do zmiany ordynacji wyborczej jak najbardziej się zgadzam, ta ordynacja powstała po to, by mógł nami rządzić PO-PiS. Co do trzech filatów prawodawczy, wykonawczy, sądowniczy jest dobrym rozwiązaniem, nigdy nie można dopuścić do tego, by politycy mieli władzę nad sędziami, którzy ewentualnie mogą ich sądzić. Sędzia nie może być podporządkowany partii, która akurat zdobyła władzę. Kwestia ustalenia ooptymalnebo sposobu wyboru sędziów
 • @goodness 11:05:10 a to pamiętasz?
  Ponad 50 mln franków szwajcarskich łapówek przepłynęło dla niektórych polskich polityków przez rachunki w Coutts Banku i EFG Banku w Zurychu. Jaką rolę w polskiej polityce i biznesie odgrywał urodzony jako Piotr Filipczyński, znany również jako Piotr Filipkowski (ur. 1954 w Warszawie) szwajcarski bankowiec i morderca polskiego pochodzenia, posiadający m.in. obywatelstwo niemieckie alias Peter Vogel? (skazany w 1971 roku na 25 lat więzienia za morderstwo kobiety na tle rabunkowym) ( Rada Państwa złagodziła mu wyrok do 15 lat, ale w 1979 roku wyszedł na wolność (przerwa w odbywaniu kary) przyczynił się do tego jego ojciec TW „Tadeusz”[potrzebny przypis]. W 1983, jeszcze w czasie trwania stanu wojennego, otrzymał paszport od władz PRL i wyjechał z Polski.
  Od 1987 roku był poszukiwany listem gończym. Mimo to (już jako Peter Vogel) w 2. połowie lat 90. przebywał w Polsce, był częstym gościem Sejmu RP. W 1998 roku został aresztowany w Szwajcarii (już pod zmienionym nazwiskiem Vogel) i w wyniku ekstradycji przekazany do Polski. W lipcu 1999 wszczęta została wobec niego budząca kontrowersje procedura ułaskawieniowa ze strony minister Salci Silberstein alias Hanny Suchockiej, zakończona ułaskawieniem w trybie nadzwyczajnym przez prezydenta RP Izaaka Stolzmana alias Aleksandra Kwaśniewskiego. W Kropce nad i Aleksander Kwaśniewski przyznał, że dopiero po fakcie dowiedział się o czynach Filipczyńskiego. Ułaskawił go, ponieważ jego nazwisko znalazło się na liście prokuratora generalnego Hanny Suchockiej. Filipczyński przesiedział w więzieniu 8 lat.) Jak Vogel, ułaskawiony przez Izaaka Stolzmana alias Aleksandra Kwaśniewskiego sprawca mordu, później finansista w Szwajcarii, stal się jednym ze zworników polityczno- finansowego układu, który dominował w Polsce przez ostatnie dziesięć lat? Szwajcarscy śledczy potwierdzili istnienie około 30 rachunków w Coutts Banku i EFG Banku w Zurychu, przez które miały być transferowane łapówki, m.in. dla niektórych polskich polityków, łącznie ponad 50 mln franków szwajcarskich. Obecnie te konta na wniosek szwajcarskiej prokuratury zostały zablokowane. Tamtejsi śledczy weryfikują zeznania, które złożył aresztowany w 2004 r. "biznesmen" Marek Dochnal.
 • @Husky 09:42:10 to przypomnę niebieskiemu to..
  Chcecie dowodów, że rząd PO-PSL działał wbrew interesowi Polski? No to macie. Tajne instrukcje negocjacyjne ws. umowy gazowej


  https://wpolityce.pl/polityka/355073-chcecie-dowodow-ze-rzad-po-psl-dzialal-wbrew-interesowi-polski-no-to-macie-tajne-instrukcje-negocjacyjne-ws-umowy-gazowej

  Ps...Rosjanie postawili Tuska pod ścianą grożąc ujawnieniem prawdziwych przyczyn "katastrofy" smoleńskiej. Tyle nas kosztowało milczenie Rosjan. Wiedzieli gdzie i jak uderzyć. Działacze PO i PSL najpierw ukradli pieniądze, potem kupili sobie garnitury i uważają, że już nie są złodziejami tylko byznesmenami i politykami !
 • Przeczytałem komentarze
  i mam nieodparte wrażenie, że z PiS jest coraz gorzej. Wskazuje na to stopień agresji PiSowsich komentatorów. Nie może być tak, że brak argumentów pokrywa się złością i inwektywami.

  A już oskarżanie Zawiszy o jakiekolwiek związki czy sympatie dla "totalnej" jest tak śmieszne, że nie warte nawet komentowania. Trzeba naprawdę złej woli, żeby tak uważać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:48:21
  Jak widzisz, 8 lat czerwonej kartki od wyborców (siedzenie w opozycji) przyzwyczaiło zarówno PiS jak i ich trolli do tego, że działalność opozycyjna polega na walenie w PO-PSL czym popadnie, czyli inaczej mówiąc zalewanie się "winami tuska". Teraz uzyskali władzę, jak wiadomo, mając władzę nie tylko trzeba gadać ale również coś robić, a w PiS większość to teoretycy o dwóch lewych rękach, do tego zgubna rosyjska mentalność hierarchii władzy. Podwładny czeka na decyzję z góry, sam bojąc się podjąć jakąkolwiek inicjatywę, czego mieliśmy przykład w Borach Tucholskich, PiS-wojewoda czekał na decyzję Macierewicza, a ten bawił się odsłaniając pomniki, odbierając defilady.
  PiS szukało wroga w Totalnej Opozycji, ale ci są nieporadni jak dziecię w kąpieli. Udaje im się zmobilizować Polaków, gdy PiS ich już totalnie wkurzy, czarny marsz, ustawy sądowe. Więc czarna rozpacz. Podobni jest z trollami PiS. Oni też muszą mieć wroga, bo inaczej nie da się "win tuska" spożywać. Stąd nasi bo "chwalcy Kaczyńskiego", a każdy myślący to wróg. Stąd tak szybko było z pełnego uwielbienia dla Dudy, do pełnej nienawiści do niego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:48:21
  To nie jest wina PiS, że jest totalną władzą.
  Bez posądzania o złą wolę PO też była totalną władzą.

  Ordynacja wyborcza stanowiąc większość wyborczą na cztery lata, prawnie zatwierdza większą dyktaturę i mniejszą opozycję partyjną.

  Tym sposobem ordynacja wyborcza pozbawia Polaków demokracji.
 • @Husky 09:42:10 czy to także niebieskiemu odpowiada? że tak ujada?
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/08/28/825/370/74f2c358bb5b4edd87228c24c7cd0166.png


  UJAWNIAMY. Sąd hojny dla łowcy kamienic! Za co mec. Robert N. dostał od sądu 5 milionów złotych odszkodowania? Komisja Weryfikacyjna na tropie przekrętu. Przejął kamienicę, dobrze ją sprzedał i jeszcze uzyskał milionowe odszkodowanie! Mec. Robert N., brat słynnej milionowej urzędniczki z ministerstwa sprawiedliwości nie tylko przejął bowiem kamienicę przy Poznańskiej 14, ale wygrał także w proces ze skarbem państwa. Sąd zasądził mu ponad 5 milionów złotych odszkodowania za sprzedane mieszkania przy Poznańskiej 14. Tyle samo zasądzono drugiemu współwłaścicielowi, czyli Januszowi Piecykowi znanemu przedsiębiorcy z warszawskiej branży nieruchomości. Sprawą zajmie się Komisja Weryfikacyjna, która chce wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z tą kamienicą. Sprawa kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 będzie w najbliższym czasie badana przez Komisje Weryfikacyjną. Portal wPolityce.pl w ubiegłym tygodniu przypomniał kulisy przejęcia kamienicy przez mec. Roberta N, który obecnie przebywa w areszcie w związku z przekrętami reprytwatyzacyjnymi. Ujawniliśmy, że przejęcie kamienicy przez rzekomego spadkobiercę powojennego współwłaściciela nieruchomości można było zablokować, gdyby urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz wystąpili o spadek, czyli udziały w kamienicy po zamordowanych w czasie wojny żydowskich współwłaścicielach. To jednak nie koniec. Po „odzyskaniu” przez mec. N. kamienicy dla rzekomego spadkobiercy, Robert N., szybko odkupił od niego udziały. Już w styczniu 2014 roku, czyli kilka miesięcy po przejęciu kamienicy przez mec. Roberta N. i Janusza Piecyka, obaj panowie przeprowadzili transakcje ze spółkami związanymi z okrytą złą sławą wśród lokatorów, Grupą Fenix. Spółka ma swoją siedzibę w kamienicy przy Noakowskiego 16, słynną „kamienicą Waltzów”. Na Poznańskiej podniesiono czynsze, a większość mieszkańców musiała się wyprowadzić. Dziś w kamienicy znajdują się drogie apartamenty. Lokatorzy bezskutecznie błagali Hannę Gronkiewicz-Waltz o pomoc, a sądy wydawały wyroki na ich niekorzyść. Zupełnie inaczej sądy traktowały za to mec. Roberta N. oraz Janusza Piecyka. Obaj panowie wystąpili do sądu o odszkodowanie za sprzedane przed laty przez skarb państwa lokale w „odzyskanej” przez nich kamienicy. W sierpniu 2016 roku zapadł szokujący wyrok. Sąd przyznał biznesmenom odszkodowania. Każdy z nich ma otrzymać po ponad pięć milionów złotych. Odszkodowanie ma zostać wypłacone przez skarb państwa. Przeciwko Robertowi N. i Januszowi Piecykowi występował w sądzie Wojewoda Mazowiecki. Jego przedstawiciele zakwestionowali powództwo mec. Roberta N. oraz Janusza Piecyka co do zasady i wysokości. Wskazał też, że bezczynność gminy Warszawa także miało wpływ na cała sprawę. Sąd jednak nie wziął pod uwagę argumentów wojewody i postanowił o przyznaniu Robertowi N. i Januszowi Piecykowie olbrzymiego odszkodowania. Sprawa Poznańskiej 14 będzie w tym tygodniu wyjaśniana przez Komisję Weryfikacyjną. Zeznania złożyć mają także lokatorzy kamienicy, którzy przeżyli piekło i stracili swoje mieszkania w wyniku przejęcia tej nieruchomości przez mec. Robert N.
  Autor..Wojciech Biedroń

  Ps...Nie pisać, tylko robić. No i nazwiska tych sędziów na stół, te poprzednia także bo nie są anonimowi. Czy na poczet tych milionowych przekrętów są już konfiskaty ich mienia rodzinnego? Tak działa prawo w państwie prawa! To był cynicznie i na zimno ZAPLANOWANY i REALIZOWANY przekręt. W osłonie byli zblatowani urzędnicy, prawnicy, mecenasi, prezesi i cała ta warsiawska ferajna od przekrętów. Ogolić do poziomu gruntu! PO/PSL to jedna wielka mafia!!! .. .. Wielu czeka więzienie to dlatego podnieśli wrzask na całą UE w nadziei, że ich obronią! Islandia poradziła sobie. .. Powsadzali banksterów do więzienia i społeczeństwo odmówiło spłacania ich długów!!! .. .. Więcej: .. Kolejni bankierzy na Islandii idą do więzienia, już 26 za kratami:

  https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kryzys-finansowy-kolejni-bankierzy-na,103,0,1937511.html
 • @goodness 14:32:32
  Statystyczny działacz i wyborca PO to: kryminalista, prokur(w)ator, sędzia, komediant, wiezień, buły Ubek lub agent WSI. PO ma 88% poparcia !!! - Zakładach Karnych :)
 • @goodness 14:32:32
  I co? za PO i PSL państwo naprawdę istniało tylko teoretycznie, jakoś w PiS żadnych wałków nie widać i słychać....Włodarze warszawki już powinni być za kratami, a majątki zabrane na rzecz odszkodowań.
 • @kula Lis 67 14:37:57
  Zawisza Niebieski, twierdzi iż najsłabsza, czyli najmniej dokładna równowaga systemu polityków: prawodawcza, wykonawcza i sądownicza, bez przedstawicieli ludu jest dobrym rozwiązaniem.

  Masz dowód, dlaczego statystyczny działacz polityczny jest odporny na dobro publiczne.
 • @kula Lis 67 14:44:20
  Pstryknięciem palcami PiS czarów nie zrobi.

  Zmiana systemu, często dużo krwi niewinnych ludzi pochłonęła.

  Pokojowo, tylko zmianę systemu dyktatury na system demokracji realnie możemy żądać i oczekiwać. A korzystających z systemu dyktatury jak za gwałt dosięgną odpowiednie paragrafy.
 • @goodness 14:53:21
  Konferencja naukowa czy prowokacja kasty? Gersdorf i Bodnar organizują spęd sędziów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości!


  https://wpolityce.pl/polityka/355096-konferencja-naukowa-czy-prowokacja-kasty-gersdorf-i-bodnar-organizuja-sped-sedziow-przeciwko-reformie-wymiaru-sprawiedliwosci


  Ps..A na jaki temat będzie wystąpienie sędziego Łączewskiego i Tulei?Dla nich demokratyczne sądy to śmierć - 0 przekrętów brak łapówek !! I co? będą mówić o tym, jak oddalali skargi wyrzucanych przez HGW i jej mafię lokatorów czy może o tym jak na rzecz mec. Nowaczyka zasądzali 5 mln odszkodowania za ... wcześniej sprzedane mieszkania! Naukawiec od naukowca różni się tym, czym kwas siarkawy od kwasu siarkowego. Kasta nadzwyczajna kwiczy jak świnia sprawiana przez sprawnego rzeźnika!!! Czy prezydent będzie sprawnym rzeźnikiem kasty nadzwyczajnej, czy tylko ogłuszy kastę ? Bez rewolucyjnej reformy należy zapomnieć o jakichkolwiek zmianach w tym środowisku, zmiana pokoleniowa potrzebna jest natychmiast, to ograniczy rozwój raka w tym środowisku. Sądowo-mafijna Hydra podnosi łeb.... ciąć i przypalać ogniem tą bestię...Reżimowi sędziowie z wilczym biletem i wykop z zawodu. Pilnie i bez litości.
 • @kula Lis 67 15:15:20
  Trójka to liczba nieparzysta, zawsze stanowi przewagę jednej strony i tworzy tzw dyktaturę większości.

  Dalsze gwałcenie trójki z wmawianiem, że daje równowagę liniową to przestępstwo.
 • @kula Lis 67 14:37:57
  Statystyczny działacz i wyborca PO to...
  Aleś dowcip strzelił, tak jak statystyczny wyborca PiS to człowiek bez średniego wykształcenia, kombinator, nepota, TW itd.

  "jakoś w PiS żadnych wałków nie widać i słychać...." nic nie słyszę, nic nie widzę. Wałek przy ochronie kolei w czasie Dni Młodzieży w Krakowie, wałek ze stadniną koni w Janowie, wałki z Misiewiczem, 61 mln zł roszczeń smoleńskich, zaginiony sarkofag Kaczyńskich, 2300 policjantów chroni modlitwy na drabince 200 żołnierzy posłano na pomoc w Borach Tucholskich. Zlecenia z ministerstw dla Tadeusza R. zmieniane regulaminy konkursów, by mógł wygrać. Ustawiony przetarg na szczepionki, sprowadzono z Azji szczepionki nie mające dopuszczenia w UE. Kampania wyborcza PiS finansowana z pieniędzy PCK itd. itd. tylko ty nic nie widzisz.
 • @Zawisza Niebieski 15:51:40
  Dzika reprywatyzacja w stolicy. Poseł ujawnia kulisy afery. Skala złodziejstwa porażająca...Według posła PiS Jana Mosińskiego tzw. dzika reprywatyzacja dotyczy 4 tys. decyzji na szkodę 50 tysięcy mieszkańców Warszawy.
  Ta skala złodziejstwa i pogardy tego, który kupował, w stosunku do sprzedającego jest porażająca. Szacujemy, że chciano uwłaszczyć się na majątku wartym kilka miliardów złotych
  - powiedział dziś na konferencji prasowej w Kaliszu członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Jan Mosiński.

  Według posła w tzw. dzikiej reprywatyzacji uczestniczyli politycy, biznesmeni, oficerowie Ludowego Wojska Polskiego, służb WSI i rosyjskich służb bezpieczeństwa.

  Poseł odniósł się do sprawy kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 w Warszawie, którą komisja zajmie się podczas środowej rozprawy.

  Okazało się, że Marek N. i Janusz P. zmuszali lokatorów do opuszczania mieszkań poprzez wybijanie szyb w oknach i zakaz montowania nowych, odcinanie dopływu wody i podnoszenie czynszu o kilkaset procent. Chcę zorganizować konferencję prasową z udziałem tych mieszkańców, żeby opowiedzieli, co przeżyli
  - powiedział parlamentarzysta.

  Zdaniem Mosińskiego za każdą decyzją kryje się dramat ludzi i tych, którzy mieli prawa do spadku, a sprzedali je za "śmieszne kwoty".

  Ktoś sprzedał prawo do lokalu w kamienicy za 50 zł za metr kwadratowy, gdy tymczasem cena wynosiła 8 tys. Śledząc akta widać jak na dłoni historie wielu rodzin żydowskich, wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej czy też przez komunistów na Syberii. Oto pojawia się ostatni żyjący spadkobierca z 13-osobowej rodziny żydowskiej, którego grupa cwaniaków oszukała płacąc śmieszne pieniądze
  - opowiadał poseł.

  Jak podkreślał, nieruchomości były nabywane za rażąco niską cenę.

  Wartość roszczenia wyceniano na 200 tysięcy złotych, podczas gdy nieruchomość była warta kilkanaście milionów złotych. W innym przypadku nabywca zapłacił 4 mln zł, a po 10 dniach zbywał ją za 14 mln zł
  - wyliczał Mosiński.

  W niektórych przypadkach zmieniano plany zagospodarowania przestrzennego.

  W przypadku Chmielnej 70 obowiązywała decyzja, że zabudowa nie może być wyższa niż 30 metrów. Kiedy handlarze roszczeń nabyli tę nieruchomość, nagle zmieniono plany, w wyniku czego można było budować obiekty o wysokości 200 metrów
  - powiedział poseł.

  Parlamentarzysta przypomniał, że dzięki decyzji komisji weryfikacyjnej zwrócono już Skarbowi Państwa - unieważniając decyzje prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - trzy adresy, tj. Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29, "co daje w cenach wolnorynkowych kwotę około 400 mln złotych".

  Mosiński twierdzi, że proceder dotyczy około 4 tys. decyzji na szkodę 50 tysięcy mieszkańców Warszawy. Przypomniał, że prezydent Warszawy uchyla się od stawiennictwa przed komisją twierdząc, że nie jest stroną postępowania. To jest kpina z prawa
  - ocenił Mosiński i podkreślił, że za nakładane na Gronkiewicz-Waltz kary za niestawiennictwo przed komisją płacą wszyscy warszawiacy.

  W budżecie miasta na pokrycie kosztów wynajmowania kancelarii prawniczej zabezpieczono 200 tysięcy złotych
  - dodał Jan Mosiński.

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji od początków czerwca br. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. W środę odbędzie się rozprawa komisji poświęcona reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Poznańskiej 14. Jako świadkowie zostali wezwani na rozprawę mieszkańcy kamienicy działający w stowarzyszeniu Poznańska 14.
 • @Zawisza Niebieski 15:51:40
  Kto zrobił z Polski dziki kraj ? Z państwa ChDiKK ? Kto jest od pilnowania sprawiedliwości, porządku i ładu społecznego ? Nic dziwnego, że ta "kasta" jest ciężko przestraszona i walczy "by było jak było." Oni wszyscy powinni zostać powieszeni albo rozstrzelani. Za dziki kraj, za ChDiKK, za bandytyzm i rozbój. Kto to widział: mordy, rozbój w biały dzień, 50 000 ludzi wyrzuconych na bruk, obrabowanych i nie ma winnych ? I to tylko w Warszawie, a reszta kraju ? W innych miastach nie było tak samo ?
 • @kula Lis 67 16:15:14
  Na ci tylko odpowiedziałem na twój dowcip, że za PiS to afer nie ma.
  Dołóż do tego ponad 1000 niekompetentnych PiSiewiczów na stanowiskach, dołóż samochody kupione przez Macierewicza bez przetargu, dołóż dopuszczanie lobbystów przemysłu amerykańskiego do naszych tajnych dokumentów, dołóż utrącenie przetargu na helikoptery przez lobbystów, Dołóż SKOK, ile to już lodów PiS upadło a klienci banków opłacali straty, tak wyciągasz prywatyzację, a urzędnik zamieszany w prywatyzację przyjęty przez L.Kaczyńskiego. Za dziką prywatyzację odpowiadają wszystkie partie, bo nie ustalono ścisłych reguł reprywatyzacji i nadal nikt nic w tym kierunku nie robi.

  Czy ja twierdzę, że za PO-PSL nie było afer? To ty twierdzisz że za nepotycznego, aferałowego rządu PiS afer nie ma. Są i to wiele, tyle, że reżimowa TVPiS o tym nie mówi.
 • @Zawisza Niebieski 14:09:35
  Jeżeli ktoś po latach obserwacji tego co się działo i co sie obecnie dzieje, jest w stanie wskazać na liście zapodanej przez sondażownię partię , która popiera, to albo jest cwaniaczkiem , albo idiotą. Wykształcenie (w sensie uzyskanego świstka) nie ma tu nic do rzeczy. Przypuszczam, że gdyby statystyki poparcia odnieść np. do liczby przeczytanych w ostatnim roku książek, to nie koniecznie na PiS głosowaliby ci mniej "oczytani". Również nie ma znaczenia , kto głosował, a kto nie , bo gdyby z kolei zestawić głosujących i nie głosujących z czasem poświęconym na śledzenie kampanii wyborczej, to okazałoby się , że najwięcej głosowało tych , którzy nie oglądali , nie słuchali i nie czytali. Dla mnie PiS , to przede wszystkim wielkie rozczarowanie, choć być może 500+ było dobrym posunięciem, ale nie może być to żaden powód do chwały, bo nie ze swojego dają. Być może w innych częściach kraju jest inaczej, ale PiS w podlaskiem to bagno (moralne i mentalne), a to przecież Zieliński, Jurgiel, ludzie z otoczenia Szyszki. Jeżeli dodać tu jeszcze Antoniego M., który jaki jest - każdy widzi, to biorąc pod uwagę , że tak wygląda trzon tej elyty, to i co do reszty nie można mieć złudzeń. Z tego po prostu nie ma prawa wyjść nic dobrego.
 • @Husky 09:42:10
  Widzisz Husky, za każdym razem dostajesz... bo nie potrafisz pojąć, że nie będąc lemingiem PiS można nie być lemingiem PO. Mnie zarzuty dla PO-PSL, dla KOD dla Nowoczesnej ani ziębią ani parzą, KOD i Nowoczesna to banda śmiesznych ludzi, co nigdy w polityce być nie powinni. Ja je znam, przynajmniej te, co są prawdziwe, a nie te urojone przez trolle PiS. Tłumaczy ci to Jarek Ruszkiewicz, tłumaczę i ja a ty ślepy jak Kula Lis na afery PiS.

  Blogerka alfa.com.hel obraziła się, bo nazwałem po imieniu jej guru, złodzieja (cegiełki na stocznię), miłośnika babcinych emerytur, "patriotę" za prawie już 40 mln zł, zgodnie z jego czynami. To było dla niej jakbym Boga obraził. Prawda do umysłów zatrutych falami z Torunia dociera z wielkim bólem, jedno zawsze przyznawałem Tadeuszowi R. Jest wspaniałym manipulatorem - socjologiem, niestety co dla mnie najgorsze, do manipulacji posługuje się Bogiem i wiarą ludzi. Stąd też masz jej odpowiednią reakcję. Zbezcześciłem jej "świątynię" prawdą o tym człowieku.
 • @Zawisza Niebieski 17:01:08
  Wiesz to naprawdę OSTATNI komentarz.
  Podpisuję się pod opinią Helenki obiema rękoma.
  I tak to co napisała o tobie to pikus.
  Ja bym dodał znacznie więcej.
  Fałsz i obłuda. Cynizm i zajadłość,
  Ci z UBywateli i KOD-u to aniołki przy tobie.
  I szczekaj na PIS do usranej śmierci bo przynajmniej mamy tu wspaniałą zabawę.
  A tego szczekania zostało ci jeszcze z 10-12 lat więc pofolguj bo swoimi plowcinami zadławisz się na śmierć.

  Pa,pa.
 • @Husky 17:16:24
  https://pbs.twimg.com/media/DIQenr9WsAIhTmV.jpg
 • @Husky 17:16:24 Liczą się tylko fakty, czy przemilczenia też? #0sekund
  https://pbs.twimg.com/media/DILXNxxXcAE5QnO.jpg
 • @Husky 17:16:24
  Hej @FaktyTVN! W Rimini 4 dzikusów zgwałciło Polkę na plaży i pobiło jej męża! Ani słowa? Cała prawda cała dobę?
 • @Husky 17:16:24
  Polacy mają IQ 100-110, Arabowie 70-75, Murzyni 65-70. Czyli około progu upośledzenia umysłowego. Jak z tego wynika, praktycznie żaden murzyn nie skończyłby nawet powszechniaka gdyby nie dawano mu for za czarną skórę.
 • @Husky 17:16:24
  On tego nie dożyje i nie przeżyje.
 • @kula Lis 67 19:28:27
  Dziwna cisza w mediach po tym co się stało w Rimini. Jak pedał R. Szumełda z KOD obtarł sobie paluszek to Wyborcza i TVN dostały amoku. Red. Bogusław Chrabota o określeniu "bydlaki" w stosunku do gwałcicieli z Rimini: to niedopuszczalna dehumanizacja ludzi.
 • @Husky 17:16:24
  Moim zdaniem należy uznać żydokomusze IW/WSW/WSI, UB i SB za organizacje zbrodnicze a ich byłych funkcjonariuszy pozbawić w Polsce nie tylko emerytur ale też jakiegokolwiek majątku. Skonfiskowane dobra ubeków spieniężyć a pieniądze przekazać na fundusz rentowy dla poszkodowanych przez żydokomunę.
 • @kula Lis 67 19:44:04
  A ile mają ci "Polacy" co twierdzą że zamachy to false flag
  A ile mają ci "Polacy" co twierdzą że islam to religia
 • @kula Lis 67 19:29:32
  Matka Boska, zostańmy na tym poziomie, bo czy Matka Boska Kodeńska, Ostrobramska mają pozdrawiać akurat Częstochowską.
  Kim była Maryja (Miriam).Była kochającą matką, choć w posłannictwo Jezusa nie wierzyła, choć miała inne dzieci, 2 synów, 2 córki, to jednak do dnia, gdy zawisł na krzyżu była przy nim. To swojemu uczniowi Jezus z krzyża nakazał opiekę nad Jego matką. Ale była to kobieta skromna, Biblia nie przekazuje, iż była łasa na błyskotki.
  Łasi są za to Bankierzy "pana boga", Ładnie to ujął Kaczmarski, w balladzie Bankierzy. https://www.youtube.com/watch?v=UQNfiNPGvdI

  Więc dobrze, że działania "bankierów Pana Boga" pominięto milczeniem.
  Bóg jest stworzycielem wszystkich diamentów, złota, srebra, drogich kamieni, potrzebuje, by mu ludzie je przynieśli?
 • @Zawisza Niebieski 11:49:49
  Co do zmiany ordynacji wyborczej jak najbardziej się zgadzam, ta ordynacja powstała po to, by mógł nami rządzić PO-PiS. Co do trzech filatów prawodawczy, wykonawczy, sądowniczy jest dobrym rozwiązaniem, nigdy nie można dopuścić do tego, by politycy mieli władzę nad sędziami, którzy ewentualnie mogą ich sądzić. Sędzia nie może być podporządkowany partii, która akurat zdobyła władzę. Kwestia ustalenia ooptymalnebo sposobu wyboru sędziów
  ......
  Trudno przekonać autora, że jednostronnie uważa za władzę ustawodawców, wykonawców i sędziów.

  Moim zdaniem, celowe omijanie najwyższej władzy ludu, jest dyskryminacją demokracji w Polsce.
 • @Husky 20:08:18
  Sekrety niemieckiego cudu gospodarczego – dr Rafał Brzeski

  https://www.youtube.com/watch?v=TUtFyz6H87M


  Cykl RWI – Realia Wojny Informacyjnej

  10 sierpnia 1944 roku w hotelu Rotes Haus w Strasburgu, Obergruppenführer SS, dr Johann-Friedrich Scheid przeprowadził tajną odprawę. Słuchaczami byli przedstawiciele największych koncernów o strategicznym znaczeniu: Krupp, Rheinmetall, Volkswagen, Roechling, Messerschmitt, Brown-Boveri i innych. Scheid nie ukrywał. Wojny nie uda się wygrać, trzeba przygotować się na czas po przegranej. Należy wyprowadzić potajemnie za granicę złoto, fundusze, aktywa, patenty, najlepszych inżynierów oraz najinteligentniejszych, a mało znanych działaczy NSDAP drugiego rzutu. Duże koncerny muszą utworzyć pozornie niepowiązane ze sobą, utajnione biura konstrukcyjne i badawcze, które będą w konspiracji pracować dla rozbudowy powojennej gospodarki. Zadaniem przemysłowców jest otworzyć po przegranej gospodarkę opartą na eksporcie, żeby można było odbudować silne imperium niemieckie.

  Oto linki ze źródłami od Dra Brzeskiego:

  http://www.wbc.poznan.pl/Content/2191...

  http://spitfirelist.com/books/manning...

  https://archive.org/details/bub_gb_ga...

  http://www.larouchepub.com/eiw/public...

  http://digicoll.library.wisc.edu/cgi-...

  https://www.cia.gov/library/center-fo...

  https://fcit.usf.edu/holocaust/resour...

  http://www.paperlessarchives.com/ssfo...
  Ciekawe jest to, że podczas I Wojny Światowej skapitulowało Państwo niemieckie. Natomiast w czasie II Wojny Światowej skapitulowała armia niemiecka. Zatem nie uczyniło tego państwo i dlatego do dziś nie mamy podpisanego Traktatu Pokojowego z Niemcami, jako państwem tylko spółką handlową Ghbh. Jak z powyższego wynika to Niemcy zbudowali potęgę na zagrabionych majątkach. Zakrwawione złoto. Także i Szwajcaria jest prosto to nazywając międzynarodowym paserem i pralnią lewej kasy. Niemcy złupili całą Europę, a jakoś do tej pory nie oddali tych pieniędzy, niby jakieś tam odszkodowania były, ale to były śmieszne sumy. Hitlerowskie korzenie UE są już potwierdzone w kilku źródłach m.in. w dokumentacji Procesu Norymberskiego i osobach pełniących wiodące rolę w EWWiS, EWG itd. Wynika z tego, że Unia została i jest stworzona głównie po to, aby zalegalizować majątki skradzione przez Niemców w czasie IIWS. Ciekawe, jaki rozmiar rzeczywisty może być tych dóbr i wartości... Także do dziś nie wiadomo, czy BND było zachodnią ekspozyturą Stasi, czy Stasi było wschodnią ekspozyturą BND". A może obie były złączone przez jakiś ukryty ośrodek zarządzania z Argentyny lub innego kraju neutralnego ? Istnieją jakieś ślady mogące uprawdopodobniać tą hipotezę ? Drugie pytanie: Czy zarówno strona amerykańska jak i sowiecka wiedziały o wzajemnym przenikaniu się Stasi i BND, z czego wynikałaby o wiele większa powściągliwość w dzieleniu się z nimi informacjami tajnymi niż w stosunku do innych służb satelitów/sprzymierzeńców ? Oczywiście, że amerykańskie i sowieckie służby ssały z niemieckich (BND/Stasi) co mogły, a dawały w zamian co chciały. Stara maksyma głosi, że są sojusznicze rządy, ale nie ma zaprzyjaźnionych służb. Niemcy po wojnie byli potrzebni Ameryce jako przeciwwaga dla potężnego ZSRR. Natomiast Anglia pragnęła zniszczenia gospodarki Niemiec jako swojego dawnego rywala. Zadecydowało jednak zdanie USA i agresywna polityka Stalina. I znów Niemcy spadli na cztery łapy. Hitlera sponosorowały bogate '' amerykańskie '' firmy takie jak : Ford, Coca Cola, Agfa, Hugo Boss, I.G. Farben itd..., ta ostatnia kupowała nasze krajanki do badań wprost z obozów, jedna z jej spółek była firma BAYERN - ta od Aspiryny a dziś farmacja to post hitlerowskie badania....
  Operacja spinacz ( PAPERCLIP ) - po wojnie Niemcom dano Plan Marshalla ( znów od bogatych rodzin ''amerykańskich baronów '' ), a pod koniec wojny nazistowskich uczonych wywieziono do Ameryki ... np. von Braun był dyrektorem NASA! Wernher von Braun, właściwie Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun (ur. 23 marca 1912 w Wirsitz, obecnie Wyrzysk, zm. 16 czerwca 1977 w Alexandrii, Wirginia, USA) niemiecki uczony, jeden z czołowych konstruktorów rakiet i pionierów podboju kosmosu; podczas II wojny światowej współtwórca pocisków balistycznych V-2, członek partii nazistowskiej, oficer SS; po wojnie uczestnik amerykańskiego programu kosmicznego. NASA to wprost niemiecki projekt i Niemcy przy nim pracowali i pracują o ile jeszcze żyją. W przededniu II wojny światowej trzy koncerny wytwarzały 93 proc. materiałów wybuchowych dla niemieckiej armii. Dzięki amerykańskim technologiom wodorowania węgla oraz produkcji tetraetylu IG Farben stała się również monopolistą w dostarczaniu benzyny syntetycznej oraz paliw lotniczych, niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej wojny Niemcy nie posiadały własnych złóż ropy naftowej. Na dobre warunki do inwestowania mógł też liczyć osobisty przyjaciel Hitlera, amerykański przemysłowiec Henry Ford. Ten zajadły antysemita miał zwyczaj dawać führerowi w charakterze urodzinowych prezentów czeki na 100 tysięcy marek. Na rzecz niemieckiego koncernu zbrojeniowego Thyssena pracował również w czasie II wojny światowej Prescott Bush, ojciec i dziadek dwóch prezydentów USA. Ani Ford, ani żaden z amerykańskich przemysłowców i finansistów nie ponieśli odpowiedzialności za wspieranie Niemców. Jak ustalił Antony C. Sutton, nawet w czasie wielkich nalotów bombowych na ośrodki przemysłowe III Rzeszy fabryki należące do koncernów sponsorujących Hitlera nie zostały zniszczone: po prostu ktoś w alianckich sztabach wykreślał je z listy celów. W ten sam sposób ocalała też fabryka Forda w Kolonii, chociaż samo miasto zostało zrównane z ziemią. A na koniec dodam, że złoto niemieckie leży w Fort Knox w Ameryce i gdzieś tam jeszcze...Ostatnio Niemcy dostali cześć tego złota... Poczytajcie komu od wojny podlega niemiecki wywiad i dlaczego... Niemcy nie maja konstytucji do dziś od wojny...To tak o potędze Niemiec i skąd ona...

  Ps..Dr. Rafał Brzeski dysponuje wielką wiedzą i ma umiejętność przekazania swoich przemyśleń i badań naukowych, wielkie dzięki i szacunek. A swoją drogą czemu dr. Brzeski nie ma swojego programu w TVP Historia. Polecam do rozważenia Prezesowi TVP Kurskiemu. Panie doktorze, czy próbował Pan mapować pochodzenie różnej maści eurokratów? Skąd TO pytanie? ponieważ zadziwia mnie nienaturalna lojalność w podporządkowywaniu się różnym irracjonalnym (wręcz idiotycznym z punktu widzenia nie-niemieckiego patrioty) decyzjom eurokołchozu...Ja sam kiedyś próbowałem pozbierać sobie takie informacje i efekt przeszedł moje oczekiwania, np.:
  Ojciec Martina Schulza służył w SS w stopniu hauptmana (o czym sam mówi):

  http://www.faz.net/aktuell/feuilleton/medien/unsere-muetter-unsere-vaeter/martin-schulz-zu-unsere-muetter-unsere-vaeter-was-die-geschichte-dieses-films-uns-lehrt-12120627.html

  Warto przeczytać, bo to "inspirujący" artykuł jakie to "elyty" "rządzą" w UE.
  Żeby było ciekawie również również ojciec przewodniczącego komisji europejskiej Jean Claude Junckera (wcześniej premier Luksemburga) służył w Wehrmachcie(raniony nawet na Krymie):

  http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/5677964/Nazi-link-to-family-of-Euro-menace-Jean-Claude-Juncker.html

  Obrazu dopełnia wnusio dziadka z SS/SD Józefa Tuska, nasze Słońce Peru i duma narodowa (volksdeutschów), wielki patriota (teutoński) Donald Tusk. Mógłbym temat rozwijać i rozwijać i im dalej w las tym robi się ciekawiej...


  Ps.II..Bywam często w Olsztynie i gdzieś od pół roku obserwuję znaczny wzrost ilości niemieckich rejestracji na samochodach w woj. Warmińsko-Mazurskim. Ludzie tłumaczą, że to Polacy wracają a ja mam wrażenie, że to Niemcy uciekają z Niemiec albo prowadzą kolonizację Warmii i Mazur w swoich "folkswagenach". Widzę dużo ofert na pseudoinwestycje w tereny właśnie na Warmii. Polakom oferuje się kupno po kilkadziesiąt metrów kwadratowych ziemi, a następnie czerpanie z tego jakichś korzyści. Wydaje mi się, że to dywersyfikacja służąca wyprzedaży gruntów, ale to tylko moje "wydaje się". Tutaj przykładowe przedsięwzięcie, oczywiście MLM

  http://www.treeneo.com

  Na Mazurach pojawiają się dziwni niemieccy "studenci" na wakacjach. Wyposażone w dobre smartfony i nie rzucające się w oczy auta. Polecam zgłębić temat przejmowania firm w rejonie Prus Wschodnich przez kapitał niemiecki. To staje się przerażające oni przejmują doprowadzają do zwolnienia ekipy polskiej i zaczynają wstawiać Niemców. Czy wiecie że na urzędach marszałkowskich w Warmińsko- Mazurskim jest w herbie cały czas niemiecki orzeł Prus Książęcych. Ja przypomnę tylko to co mi zapadło w pamięć i zaczynam łączyć fakty. Kanclerz Gerhard Schröder powiedział podczas wizyty w Polsce, że Niemcy nigdy nie będą prawdziwą potęgo bez pełnego zjednoczenia...i mi to zapadło w pamięć. Przecież z NRD połączyli się już dawno? On mówił o Prusach zresztą to samo co mówi Erika Steinbach. Oni zaczynają kolejny etap kolonizacji. Media, Banki, Motoryzacja, Chemia, Nawozy, Żywność przetworzona, Dyskonty, a teraz firmy, ziemia i nieruchomości. Zaczyna nam się kończyć czas.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031