Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Jeśli nie PiS to kto?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecna ordynacja wyborcza wciągnęła nas w zaklęty krąg PO-PiS, krąg głosowania nie za programem partii a byle nie PO, byle nie PiS. Z pewnością takie rozwiązanie nie jest dla Polski korzystne.

fot. Można głosować i tak, ale czy tak trzeba?

 

Weźmy pod uwagę obecne sondaże podawane poparcie dla PiS krąży koło 40%, poparcie dla hipotetycznie zjednoczonej PO-Nowoczesna przekracza 30%, czyli teoretycznie rzecz biorąc wygrana PiS w przyszłych wyborach parlamentarnych nie jest taka pewna. Czy dziś nie jest czas, by postawić na pytanie, jeśli nie PO/PiS to kto? Bo tak to realnym jest, że następnymi po rządach PiS będą rządy PO, albo jakiejś przegrupowanej partii nowych - starych znajomych?

 
Musimy sięgnąć do naszej historii, do naturalnego Polakom, Słowianom systemu sprawowania władzy, demokracji wiecowej, czy też mówiąc dzisiejszym językiem demokracji bezpośredniej. Na czym ona polegała? Na zebraniu się co jakiś czas wszystkich obywateli danej społeczności i rozstrzygnięciu problemów, przed jakimi dana społeczność stanęła. Nie jest to system taki egzotyczny. Na tych wzorcach oparty jest system rządzenia w Szwajcarii.
 
Czy dziś udałoby się zrealizować taki model sprawowania władzy w Polsce?
Po pierwsze trzeba przypomnieć „trzymającym władzę”, że to my Polacy jesteśmy suwerenem, a oni opłacani z naszych podatków są zobowiązani działać dla naszego dobra.
 
Popatrzmy jak do referendów odnoszą się dzisiejsi „trzymający władzę”. Referendum jest im najgorszym wrogiem. Obwarowali referenda w sprawie odwołania włodarzy miast, gmin koniecznością uzyskania bardzo wysokiej frekwencji, co często jest przyczyną nieważności referendum. Nie raz nasi trzymający władzę wielotysięczne list poparcia dla referendum po prostu i bez żenady wyrzucają do kosza. Patrz referendum w sprawie reformy szkolnictwa. Jak uzdrowić referenda? Po prostu określić ile podpisów popierających referendum w danej sprawie powoduje obligatoryjność poddania tej sprawie głosowaniu przez społeczeństwo, a następnie rozstrzygnięcie referendum w danej sprawie ustanowić obligatoryjnym dla rządu.
 
Oczywiście, takie pytania referendalne powinien mieć możliwość składać też rząd i prezydent, w sytuacji chęci reformowania pewnych rozwiązań. Korzystny wynik referendum byłby silną kartą przetargową dla rządzących, z drugiej strony dałby wreszcie społeczeństwu poczucie, że mamy coś do powiedzenia. To rozwiązanie uaktywniłoby tę część wyborców, co chcieliby się wypowiadać w sprawach Polski, ale nie wierzą, by ich głos coś znaczył. Z drugiej strony zmusiłby rządzących do poważniejszego traktowania wyborców, do wyjaśniania potrzeb zastosowania takich a nie innych rozwiązań. A tego dziś politykom brakuje, szczególnie bezpośrednio po wyborach.
 
W celu zapewnienia ważnego elementu jak tajemnica głosowania system powinien rejestrować fakt głosowania przez daną osobę, jej głos w danej sprawie, bez powiązania między osobą i jej głosem.
 
Do takich pytań referendalnych jakie dziś można by zadać należą np. pytanie, czy chcemy, by rozwijać naszą energetykę w oparciu o węgiel, czy też w oparciu o źródła odnawialne.
 
No ale koszty, jakie rozwiązania?
Realizacja takiego systemu w dobie internetu nie jest aż tak skomplikowane i kosztowne. Należy stworzyć platformę, na której ogłaszane by były wszystkie referenda zbierane w ciągu pół roku. Portal taki też mógłby zamieszczać wyjaśnienia zgłaszających, dlaczego takie referendum jest potrzebne, co zgłaszający chcą uzyskać. Głosowanie poprzez internet nie jest też ani drogą ani trudną sprawą. Jeśli możemy składać deklaracje podatkowe przez internet to czy nie można głosować w podobny sposób. Po zalogowaniu na indywidualne konto z możliwością oddania tylko jednego głosu w sprawie każdego referendum. Głosowania takie przeprowadzać dwa razy do roku, np. wiosną i jesienią z góry ustalając terminarz.
 
PiS już kiedyś było za demokracją wiecową
Jeśli cofniemy się do roku 2013, będąca wtedy w opozycji PiS postulowała ułatwienia w sprawie referendów. Rządząca wtedy koalicja PO-PSL była stanowczo przeciwna.
 
 
 
 

Czy dziś PiS ponownie poparłoby proponowane przez siebie rozwiązanie?

prawa autorskie: jestem autorem tekstu i zdjęcia. Przemyślenia wynikiem dyskusji w gronie przyjaciół.

 

KOMENTARZE

 • Dzień dobry lemingom
  https://pbs.twimg.com/media/DJWLoj1WsAAyDkH.jpg
 • @Husky 14:27:23
  "Dzień dobry lemingom"

  Przywitałeś się z Talbotem, Zdzichem...

  A cóż to za maniery? Z tą porządną częścią blogerów nie przywitasz się?

  https://uderzwfalsz.files.wordpress.com/2015/05/pis_zydzi.jpg?w=590
 • @Husky 14:27:23
  PiS - POLIN i SYJONIZM
 • @Husky 14:27:23
  Popieram z całego serca, też bym chciał by PiS oddało Polskę Polakom, w tekście jest propozycja jak można to zrobić. Jak myślisz PiS może poprzeć tę propozycję? Wszakże za rządów PO-PSL taki pomysł mieli.
 • UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!!
  W związku z tragiczną śmiercią Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej uprzejmie informujemy, że wyprowadzenie zwłok odbędzie się w niedzielę 12 września 2017r. o godz. 14-j z domu Grzegorza Schetyny o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku jej wierni członkowie.

  https://v.wpimg.pl/LTE3MjEzJT1qfGJZckM0YHwHYg5rDTw9KFRjGilVdG19C3VZck11eXQBeV1xT35gdQJiGSwfLz1oQz8LMh41ei9DKg==/
 • @Husky 14:27:23
  Chcesz wyrzucić z Polski funkcjonariuszy watykańskich?
  Całe duchowieństwo?
 • @Paulus Aquarius 14:43:48
  Z dedykacja dla takich jak ty :
  Wierszyk na niedzielę...............

  https://pbs.twimg.com/media/DJXArvAWAAArhCH.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:45:56
  Krótka charakterystyk 8 lat rządów koalicji PO-PSL

  https://pbs.twimg.com/media/DJXHXQjXoAEXS0M.jpg
 • @Husky 14:47:58
  //W związku z tragiczną śmiercią Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej//

  A ch... im w doopę i kawałek szkła.
  PiS też to dotyczy ale skoro jeszcze żyją to poczekam z życzeniami :))))
 • @Paulus Aquarius 14:44:45
  https://pbs.twimg.com/media/DJXXL2gW4AMdZqu.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:04:58
  //A ch... im w doopę i kawałek szkła.//

  Proszę nie zapominać o Platfusianym elektoracie tu na forum.
  Się obrażą, się
 • @Autor
  Bardzo dobry tekst.
  Niepotrzebny zgrzyt z przypomnieniem o referendum w sprawie reformy szkolnictwa.
  Dlaczego tak uważam?
  Ano dlatego, że przecież było wolą społeczną naprawienie systemu kształcenia, który wyraźnie "dołował", po poprzednich zmianach.
  Druga sprawa, że totalna opozycja złożyła wniosek referendalny zbyt późno już po rozpoczęciu procesu wdrażania.

  O ile zatem wniosek taki w wydaniu Solidarności (emerytury - za PO) został bezpodstawnie odrzucony, to tu miał znamiona celowego podważania inicjatywy zmian; mało - miał na celu jedynie opóźnienie i przeszkadzanie, gdy można sądzić, że w samym referendum nie zostałby poparty przez większość społeczeństwa.

  Niemnie - jestem zdania, że referendum powinno być obligatoryjne i z obligatoryjnym nakazem realizacji wyniku - także niezależnie od frekwencji.
  Niska frekwencja wskazuje, że głosują tylko ci, którzy zainteresowani są tematem. A po co głosy ludzi obojętnych - takich można łatwo zmanipulować.
  Zatem jeszcze jedno utrudnienie (eliminujące obojętnych) - każdy chcący wziąć udział w referendum powinien zgłosić swą wolę tego działania w postaci zgłoszenia do wpisu na listę głosujących.
  Dlaczego "babcie bez dowodu" mają np. wypowiadać się o zmianach na uczelniach wyższych?
 • @Husky 14:53:23
  Zrozum człeku...
  Nie jestem zwolennikiem PO ..
  Nie jestem zwolennikiem PiS

  Obie partie są wrogie Polsce..
  Jedna pro-brukselska, druga pro- syjonistyczna( waszyngtońska)
 • @Paulus Aquarius 15:21:27
  A ta trzecia
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:21:14
  Wydaje mi się, że zgłoszenie powinno być jednokrotne, przy rejestracji w systemie i nadaniu unikalnego hasła/klucza po którym identyfikuje się, czy ktoś nie próbuje głosować w referendum wielokrotnie. Żeby uniknąć przypadkowych zgłoszeń, na zasadzie wypił głębszego i nagle zachciało mu się głosować w referendum unikalne hasło/klucz powinien być odbierany np. w urzędzie gminnym, a nie przez internet.
 • @Paulus Aquarius 15:21:27
  Husky, jako czytelnik pisma obrazkowego nie potrafi zrozumieć, że jeśli ktoś nie jest zwolennikiem PiS nie musi być zwolennikiem PO. Dla niego świat jest 0/1-kowy. Albo jesteś lemingiem PiS albo lemingiem PO. Jego świat poza lemingi nie wychodzi. On urodził się lemingiem, więc wszyscy są lemingami.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:07
  A ty leming z KOD-u czy tylko z UBywateli
  tak tylko pytam bo wszyscy to już i tak wiedzą


  No to rżymy z Kaczora. Trzy...cztery ...

  https://pbs.twimg.com/media/DJRo9nNXkAEZ23p.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:28:46
  Może i tak, ale pod warunkiem, że powinno być powtórzenie, co np. 5 lat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:21:14
  I jeszcze jedna sprawa "Niepotrzebny zgrzyt z przypomnieniem o referendum w sprawie reformy szkolnictwa."

  Wybranie PiS wcale nie oznacza, że Polacy decydowali się na wszystkie pomysły jakie wyrzucała z siebie B.Szydło. Ona z dzisiejszym prezydentem przecież obiecywali, że żadna kopalnia nie zostanie zamknięta, wsparcie dla pielęgniarek, obniżenie wieku emerytalnego, że Macierewicz nie będzie w rządzie i wiele wiele innych. Faktem jest również, że tak poważne reformy należy wprowadzać po konsultacji społecznej.

  To referendum o którym tu mówię nie powinno być rozstrzygane, wczoraj zgłoszone, jutro decydujemy. W każdej sprawie potrzebny jest czas na przemyślenie, może ktoś wpadnie na lepszy pomysł.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:00:34
  Albo np. gdy ktoś nie uczestniczył w 3 kolejnych referendach.
 • @Husky 15:38:01
  Ja wolny, myślący człowiek, dla leminga to niepojęte, stąd nie jesteś w stanie tego pojąć. Ale ty rżyj z Kaczyńskiego, rżyj, jeśli taki rozkaz dostałeś, nie będę ci przeszkadzał.
 • @Husky 15:19:51
  //Proszę nie zapominać o Platfusianym elektoracie tu na forum.
  Się obrażą, się//

  A wiesz co mnie to? :))))
 • @Paulus Aquarius 15:21:27
  //Obie partie są wrogie Polsce..
  Jedna pro-brukselska, druga pro- syjonistyczna( waszyngtońska)//

  Poprawka - jedna i druga służy syjonistom.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:07
  // On urodził się lemingiem, więc wszyscy są lemingami.//

  :)))))))))))))))))))))))
 • @Zawisza Niebieski 15:32:07
  "... nie potrafi zrozumieć, że jeśli ktoś nie jest zwolennikiem PiS nie musi być zwolennikiem PO. Dla niego świat jest 0/1-kowy".

  Z rozpędu przy okazji dowaliłeś całemu systemowi hierarchicznemu ludzkich wartości, które właśnie mają naturę 0-1-kową, czyli nie ma między nimi handli ani kompromisów, więc i stanów pośrednich. Dla przykładu: nie można być trochę czystym, ani częściowo żywym.
  Powinieneś napisać że "Dla niego również świat polityki jest 0/1-kowy, a błądzi przez to, że wartości 0 lub 1 przyznaje odpowiednio PiS-owi lub PO".
 • @miarka 17:40:15
  Po części masz rację. Tu mówiliśmy o polityce i o dwóch partiach, on np. nie uwzględnia tego, że ktoś może popierać Kukiz, SLD, PSL, Korwina, czy jakąś egzotyczną partię kanapową. Każdy z Polaków może wybrać każdego kto znalazł się na liście wyborczej, bez względu na partię. Nawet niezależnych, którzy często są osobami, ku których mój wybór kieruję. Chyba nie zdarzyło mi się w życiu głosować na "lokomotywę". Ja głosuję na człowieka, nie na partię i takie prawo mam.

  Świat najczęściej nie jest 0/1-kowy. Często mamy kilka stanów, jak w wyborach możliwość głosowania na jedną z kilku partii. Jeśli weźmiemy chrześcijaństwo, to przecież Jezus wręcz nakazuje nam wybaczać, czyli człowiek, który popełnił zło nie jest potępiony na zawsze, mimo popełnionego zła może być rozgrzeszony. Dlatego w mojej ocenie podchodzenie 0/1-kowe jest złe. "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamień". [J 8, 1-11]
 • @Zawisza Niebieski 18:05:02
  Co Ty tu jeszcze Jezusa w swą lemingowa retorykę wpisujesz.
  Już nawet tam szukacie ratunku.
  Te reszta wymienionych partii to nie partie kanapowe ale zydelkowe.
  Cała wasza nadzieja w lekarzach.

  ps.
  Zanim zdiagnozujesz u siebie depresję,
  sprawdź,
  czy nie otaczają Cię idioci
 • @
  "No ale koszty, jakie rozwiązania?"

  MIAŁO być "rozwiązanie DARMOWE":
  - podpis kwalifikowany, zrównany przez Kwacha z ODRĘCZNYM, MIAŁ być w NOWYCH dowodach osobistych (które i tak się wymienia)...
  Ale się "wymiał".
  I to na poziomie USTAWY a nie "problemów technicznych".

  Ktoś się MOCNO przestraszył?
  Pytanie, jak sobie z tym poradzić?
 • @Zawisza Niebieski 15:28:46
  TECHNICZNIE "takie sprawy" są DAWNO dopracowane. 100% pewne i niepodważalne.

  Brakuje woli POlitycznej.... Albo wystarczającej masy wk... ludzi na ulicy...
 • @Husky 18:10:55
  Husky, otaczają mnie idioci, jak myślisz o kim teraz myślę?
 • @laurentp 18:22:08
  Ja myślę, że nie tyle "Ktoś się MOCNO przestraszył?" a zadziałał lobbing. Ja za podpis elektroniczny dla składania deklaracji podatkowych zapłaciłem prawie 400 zł na 2 lata.
  Sprawę w szczegółach trzeba dopracować, będzie to niezbędne gdy przejdziemy na internetowe składanie wszystkich deklaracji podatkowych, a to czas niedaleki.

  Tak więc nie oznacza to, że tego nie da się zrealizować, że nie da się przywrócić Polakom praw, które z samej natury przynależne są suwerenowi. Pytanie tylko, czy znajdzie się taka siła, która będzie miała taką wolę polityczną i siłę, by to dla Polaków zrobić.

  Dziś jesteśmy traktowani jako banda idiotów, co to latają między mniejszym i większym złem, a oba zła są takie same, kwestia tylko zmiany pionków, które na stołkach obsadzają. Jeśli nic się nie zrobi, gwarantuję, że za kilka lat pełni ufności wybierzemy PO, Nowoczesną, PSL kwestia tylko jakie ubranko dla nas wybiorą. Już przecież mieliśmy UW/PC, teraz mamy PO-PiS, garniturek zmienią, fryzurkę przystrzygą i będziemy mieli nowych starych przywódców.
 • @Zawisza Niebieski 18:05:02
  Nasz świat wartości musi być jednoznaczny, 0-1-kowy, bo to nasze idee, ideały, cele, służebności (a tu nie ma miejsca na służbę dwum panom, dwum ideom, nie można też kroczyć dwoma drogami naraz, tu decyzje zwykle mają skutki nieodwracalne...).
  Natomiast świat polityki 0-1-kowym być nie może (bo grożą uzurpacje polityków i ich opieranie się na wymyślonych wartościach 1-kowych, czyli podniesionych do rangi wartości bezwzględnyc, aż po robienie z nich wartości samych w sobie, bożków poza zasięgiem dyskusji społecznej).
  I dlatego tutaj najlepiej iść naprzód posługując się nowymi narzędziami, ale zachowując i stare, czyli zachowując zdolność wycofywania się z podjętych decyzji.
  Dlatego demokracja musi mieć mocną funkcję demokracji bezpośredniej z nieskrępowaną możliwością kontroli i odwoływania władz państwowych w dowolnym momencie ich kadencji.

  A odnośnie dwóch partii nie to jest groźne, że potrafią zamykać scenę polityczną małym partiom, które tutaj zostają bez szans, ale ich szeroko rozumiana niemoralność, to że mogą nie mieć wśród swoich priorytetów wartości narodowych.
  To zaraz skutkuje ich zmowami i blokowaniem wogóle możliwości powstawania partii pilnujących celów narodu, a więc i celów polityki, która zawsze powinna być skupiona wokół dobra wspólnego Narodu polskiego, skupiona na zarządzie bieżącym tym dobrem tak, abyśmy przekazując je pokolenim nas zastępującym mogli przekazywać nie mniej, jak sami otrzymaliśmy.
  W rezultacie emocjonujemy się czy PO, czy PiS, a to obie patokracje - i głosujemy faktycznie na to jakim sposobem mamy być pozbawiani naszych dóbr wspólnych, jakimi podatkami pozbawiani dóbr indywidualnych, jakimi sposobami i przez kogo wynarodawiani, demoralizowani i zniewalani, jak wolimy umierać: czy posypani trutką z chemtrailsa, zaszczepini, czy zmutowani przez GMO albo z pranienia lub głodu, bo wszysko straci walory żywności mimo jej pozornej obfitości w sklepach, czy w wyniku nieswojej wojny.

  Dopóki listy będą partyjne i zamknięte, dopóki o tym kto może kandydować nie będzie decydował wyłącznie Naród Polski cała polityka będzie fikcją.
  Ciekawe czy w tych sondażach notują ilu im odmówiło udziału, oraz do ilu nawet nie podchodzili, słusznie mniemając że w takim budującym fikcję sondażu udziału nie wezmą.
 • @Zawisza Niebieski 18:35:17
  Ja wiem, to tej klasy specjaliści od PIS-u co ty
  I tego się trzymajmy


  Pamiętamy !!!

  https://pbs.twimg.com/media/DJYOcE-XoAAGYWj.jpg
 • @Zawisza Niebieski 18:05:02
  "Jeśli weźmiemy chrześcijaństwo, to przecież Jezus wręcz nakazuje nam wybaczać, czyli człowiek, który popełnił zło nie jest potępiony na zawsze, mimo popełnionego zła może być rozgrzeszony. Dlatego w mojej ocenie podchodzenie 0/1-kowe jest złe. "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamień". [J 8, 1-11]".

  W chrześcijaństwie wartości są jak najbardziej 0-1-kowe, a więc jednoznaczne.
  Z wybaczeniem chrześcijańskim sprawa nie jest określona jako nakazana, bo miłości, ani przebaczenia, które ze swojej natury są naszymi łaskami, których udzielamy nikt nam nakazać nie może - nawet Bóg tu nie może swoimi nakazami łamać naszej wolnej woli, czy mieszać nam w świadomości, manipulować czy wpajać oszukańcze narracje rzeczywistości, abyśmy podejmowali złe decyzje - i to nie tylko dla siebie i swoich bliskich, czy swoich wspólnot, ale i osób których te nasze decyzje o miłości i przebaczeniu dotyczą.
  Rzecz jest w tym że źle ulokowaną miłością, czy źle rozumianym przebaczeniem można krzywdzić, a ich dobrego zakładanego celu nie osiągać.
  Zresztą i sam Jezus na Krzyżu nie przebaczył swoim winowajcom, choć wiedział, że "nie wiedzą co czynią". Tak więc grzechów, czy swoich krzywd nie wolno nam wybaczać dopóki ten proces trwa lub zamiar trwa.
  To zaś rodzi odrom sytuacji kiedy na przebaczać nie wolno, bo tu jeszcze dochodzą i skutki dla innych.
  Poza tym jest jeszcze sprawa realnych możliwości, bo przebaczając bierzemy winę winowajcy na siebie, a więc i musimy mieć zdolność do jej naprawienia. Bez tego przebaczenie jest gołosłowne, lub jest nawet grzesznym cierpiętnictwem i obciążaniem skutkami również innych osób i to bez ich świadomego i dobrowolnego udziału, czyli z ich krzywdą.

  Przykład cudzołożnicy dotyczy potępienia za grzech, a nie odpuszczenia jej winy względem nas.
  On jest tutaj oszukańczo nadużywany.

  Moim zdaniem za tym nadużyciem nauki Jezusowej do celów z nią sprzecznych stoi lewactwo, a w dalszej perspektywie i sataniści i korporacjoniści-syjoniści-globaliści celem demoralizowania nas i łatwiejszego później niszczenia.
  Podobnie jak za przedstawianiem miłości i przebaczenia jako nakazanych chrześcijanom.
 • @miarka 17:40:15
  //Z rozpędu przy okazji dowaliłeś całemu systemowi hierarchicznemu ludzkich wartości, które właśnie mają naturę 0-1-kową, czyli nie ma między nimi handli ani kompromisów,//

  Moim skromnym zdaniem Zawisza nikomu nic nie dowalił. Obecny grajdoł polityczny (a zwłaszcza blogerski) opiera się na algorytmie zero/jedynkowym.

  "Handle i kompromisy" są jak najbardziej możliwe tylko między ludźmi o określonej kulturze, zmierzającymi do jednego celu.
 • @Husky 18:10:55
  "Zanim zdiagnozujesz u siebie depresję,
  sprawdź,
  czy nie otaczają Cię idioci"

  Ocena może być mylna - już Ciebie jest tu tak dużo , że sprawiasz wrażenie licznej grupy.
 • @Mariusz G. 19:46:31
  ja tu piszę pod wieloma nick-ami
  jeśli już
  pozdr.
 • @Husky 19:51:58
  Ty wrzucasz obrazki od czapy, bez związku z tematem, jakbyś po przeczytaniu nic z tego nie zrozumiał (a może nawet nie czytałeś, bo jesteś zadaniowiec zaśmiecający dyskusję). Pełno twych obrazków, laurek, wpisów jakby to był najazd dzieci z przedszkola, co się swoimi obrazkami chciały pochwalić. Przeszkadzasz ludziom myślącym w dyskusji, nie dorastasz do ich poziomu. Podejmij temat tekstu, wtedy będziesz traktowany jako homo sapiens sapiens, a tak to jesteś tylko "homo trollus PiSiensus".
 • @Zawisza Niebieski 20:54:25
  Pokazać wpis/y z twoimi obrazkami
  Nie przeszkadzały ci
  sporo tego
  wydoroslej i ty
 • @miarka 19:27:15
  Nie, chrześcijaństwo oparte jest nie na ocenach 0-1 a na rozumieniu, tłumaczeniu grzesznikowi jego błędu, odpuszczaniu grzechów, poza grzechami głównymi. Czy jawnogrzesznica popełniła grzech względem nas? Czym skrzywdziła tamto społeczeństwo? Popełniła grzech względem moralności narzuconej przez Boga, więc względem Boga. Ale każdy z tych "uczonych w piśmie" też grzechy popełniał. Nie im było sądzić grzech jawnogrzesznicy. Nie im go oceniać i karać. Nie mówiąc o tym, że ich intencją nie było ukaranie jawnogrzesznicy a złapanie Jezusa na złamaniu prawa. By stosować ocenę 0-1 sami musimy być bez grzechu a nie jesteśmy. Bo czy ty jesteś tą, co pierwsza by kamień w jawnogrzesznicę rzuciła? Ja na pewno nie.
  Uciekasz w dość utartą ścieżkę, ten co myśli to na pewno lewak "za tym nadużyciem nauki Jezusowej do celów z nią sprzecznych stoi lewactwo". Już sam nie wiem, czy ci lewacy to ludzie o nadzwyczajnej mądrości? Poza wystawieniem lewaka, satanisty... jest jeszcze droga logicznego myślenia, droga logicznego odczytania tego, co przez daną przypowieść w Biblii chciano nam przekazać.
 • @Husky 21:00:46
  Odpowiadałem ci w twoim języku, w języku jako miałem nadzieję potrafisz zrozumieć, bo słowo do ciebie nie trafiało. Zanim zacząłem rozmawiać z tobą twoim językiem wielokrotnie tłumaczyłem, że ludzie na pewnym poziomie obrazkami się nie porozumiewają. Obrazek może być tylko ilustracją do tekstu pisanego ułatwiającą zrozumienie.
 • @Zawisza Niebieski 21:07:32
  Pora się żegnać. Miło było.
 • @Husky 21:16:25
  Mam nadzieję, że i pouczająco
 • @Zawisza Niebieski 20:54:25
  //Przeszkadzasz ludziom myślącym w dyskusji, nie dorastasz do ich poziomu. Podejmij temat tekstu, wtedy będziesz traktowany jako homo sapiens sapiens, a tak to jesteś tylko "homo trollus PiSiensus".//

  Panie Zawiszo... Niebieski

  Odnoszę wrażenie, że stracił Pan cierpliwość do trolla, który pod moją osobistą ochroną jest. Jakie są moje cele to nie będę Panu tłumaczył bo Pan jest gotów potraktować go jak, nie przymierzając, ZAWISZA (tylko, że CZARNY) papieża Grzegorza XXII... Spod łóżka będziesz Pan go wyciągał, obezwładniwszy uprzednio strażników?

  Jeśli nie znamy zawołania, twarzy i adresu to po co się nad miarę agitować?

  Sam fakt, że rzeczony potrafił Pana chwilowo wytrącić z równowagi świadczy tylko o tym, że to wartościowy troll i anektuję go na osobiste potrzeby.

  Pozwoli mi Pan, Panie Zawiszo (Niebieski)?

  Serdeczności
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:45:21
  "//Z rozpędu przy okazji dowaliłeś całemu systemowi hierarchicznemu ludzkich wartości ...//Moim skromnym zdaniem Zawisza nikomu nic nie dowalił. Obecny grajdoł polityczny (a zwłaszcza blogerski) opiera się na algorytmie zero/jedynkowym".

  Owszem, dowalił, bo użył słowa "świat" w sensie bardzo ogólnym, a w takim to jest on i swiatem człowieczeństwa, którym dominują wartości 0-1 - kowe.
  Później też raz pisał o świecie rozumianym jako świat polityki, a raz jako świat chrześcijaństwa, przy czym tu odwrotnie - uznawał jako normalność odbieranie mu wartości 0-1 - kowych.


  "Obecny grajdoł polityczny (a zwłaszcza blogerski) opiera się na algorytmie zero/jedynkowym".

  Dobrze mówisz "grajdoł". Myślę, że się zgodzimy iż "grajdoł" oznacza patologię.


  ""Handle i kompromisy" są jak najbardziej możliwe tylko między ludźmi o określonej kulturze, zmierzającymi do jednego celu".

  Co do kultury to tak - przede wszystkim wiarygodność, zaufaniem zdolność do dotrzymywania danego słowam, czy zawartej umowy, jednakowe rozumienie dobra i zła, piękna, życia, stosunek do pokoju itp.
  Co do celu, to tutaj już przeważnie starczy że dotyczy on wyłącznie celu politycznego i już się wchodzi w relacje - Jak Polska-Ukraina.

  A to już rodzi patologie. Kiedy nie ma wspólnych celów moralnych nie powinno się handlować.
  Typowym wyrazem niezgodnych celów moralnych są sankcje ekonomiczne i zrywanie stosunków dyplomatycznych (ostatnio Węgrzy z Holanią na szczeblu ambasadorów).
  Nigdy nie wiemy, czy takiemu "handlowcowi nie sprzedamy sznura na którym nas powiesi".

  Z drugiej strony: "Wrogowie naszych wrogów często są i naszymi wrogami". Wspólny cel to też nie wszystko. Wzywane na pomoc obce armie często już pozostają jako okupacyjne.

  Zgodność i zawierana umowa musi respektować nasze wartości duchowe, i tu ustępstw, ani ryzyka być nie może, bo i decyzje tu zwykle są nieodwracalne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:37
  Ja na koniec napiszę tak...
  Czytając powyższe komentarze ale i te w innych tematach stwierdzam jedno.
  Wielu komentatorów i blogerow dopadła albo dopada psychoza.
  Psychoza strachu, lęku , obaw.
  A to Polska ginie, a to Polski już nie ma, a to że nas napadną lada godzina
  etc,etc.
  Huragany, trzęsienia ziemi, spiski,spiski. Syjoniści,komuniści ,żydy czy muslimy
  Jak można żyć w takim strachu, obawach.
  Jak tu się cieszyć z jednego.
  Z życia.
  Które jest tak krótkie.
  Jojcenie to domena Polaków ???

  Prawda jest "brutalna"
  A mianowicie taka, że jutro wstaniemy i pójdziemy do pracy jak zwykle.
  Tyle.
  Ja zawsze idę spać (nie sam 8-)) ) z uśmiechem na ustach.
  Tylko tyle
 • @Husky 22:10:16
  Prawda jest niestety taka , od 30 lat jesteśmy Polacy dymani równo . Czaisz ?.
 • @miarka 22:02:33
  //Co do kultury to tak - przede wszystkim wiarygodność, zaufaniem zdolność do dotrzymywania danego słowam, czy zawartej umowy, jednakowe rozumienie dobra i zła, piękna, życia, stosunek do pokoju itp.//

  Miarko,
  To dokładnie miałem na myśli.
  Nie jestem tak gramotny jak Ty i operuję raczej skrótami myślowymi.

  //Typowym wyrazem niezgodnych celów moralnych są sankcje ekonomiczne i zrywanie stosunków dyplomatycznych//

  To trzeba zwalczać i potępiać bo jedyne, rozsądne i dobre dla ludzi to rozmowa, próba znalezienia choć jednej, wspólnej nitki. Jak już tę nitkę się znajdzie to reszta musi się udać.

  //Wzywane na pomoc obce armie często już pozostają jako okupacyjne.//

  Miarko... Tego akurat mi nie musisz tłumaczyć.
  Wyję na blogach o tej hańbie od samego pomysłu. Dorobiłem się jedynie etykiety "ruskiego trolla w onucach". Ale to mi lata i powiewa.

  //Zgodność i zawierana umowa musi respektować nasze wartości duchowe, i tu ustępstw, ani ryzyka być nie może, bo i decyzje tu zwykle są nieodwracalne.//

  A o tym to już z Panem Wojtasem ?))
 • @Husky 22:10:16
  //Wielu komentatorów i blogerow dopadła albo dopada psychoza.
  Psychoza strachu, lęku , obaw.//

  Zaraz tam psychoza... Nie żartuj, Zbóju :)

  Jak już to ty starasz się wprowadzić jakiś obce Polakom elementy strachu. Tylko, że Polacy mają to w ... głębokim poszanowaniu i robią swoje.

  Jakby co do czego przyszło to do lasu pójdzie połowa z tych co w ogóle nie głosują za nikim, ani za syjonistycznymi złodziejami z PO ani za syjonistycznymi oszustami z PiS.

  Kto jest bardziej wart potępienia? Złodziej czy oszust?

  Jak będzie znowu trzeba to się kosy postawi na sztorc :)

  //Prawda jest "brutalna"
  A mianowicie taka, że jutro wstaniemy i pójdziemy do pracy jak zwykle.//

  No właśnie :) I tego się trzymajmy.

  PS. Ale muszę ci Husky powiedzieć, że podziwiam cię.
  Musisz zapierdalać na Elkę a jeszcze znajdujesz czas na NEonek... Szacun :))
 • @Zawisza Niebieski 21:04:34
  "Nie, chrześcijaństwo oparte jest nie na ocenach 0-1 a na rozumieniu, tłumaczeniu grzesznikowi jego błędu, odpuszczaniu grzechów, poza grzechami głównymi".

  Zupełnie się nie rozumiemy. Nie chodzi o żadne oceny 0-1, a o system wartości 0-1, czy to co wybieramy w przypadku konieczności wyboru między wartościami duchowymi z różnych poziomów wartości. Wybieramy zdecydowanie i jednoznacznie na tyle, że tą aktualną wartość niższego rzędu poświęcamy, aby ta nasza wyższego rzędu przetrwała.
  Nasze relacje z grzesznikami to już sprawy drugorzędne, związane przede wszystkich z ich tolerancją lub nietolerancją na użytek ewentualnych wspólnych działań.
  Jeśli ich nie zakwalifikujemy jako możliwych do tolerancji czyli i jakichś form integracji to nawet nie wolno nam ich osądzać jako mających innego pana.
  Wtedy mamy się od nich trzymać w jak najściślejszej separacji.
  Praktycznie jedyny przypadek, kiedy wchodzimy wtedy z nimi w relację to gdy zagrożone jest ich życie, a my potrafimy go uratować nie szkodząc poważnie sobie ani komuś innemu, zwłaszcza patrząc na tych, za których już jesteśmy odpowiedzialni, czy mamy względem nich podjęte obowiązki.


  "Czy jawnogrzesznica popełniła grzech względem nas? Czym skrzywdziła tamto społeczeństwo? Popełniła grzech względem moralności narzuconej przez Boga, więc względem Boga".

  Dużo tu mamy do pogadania.
  - Grzechy nie są względem moralności, a względem prawości. Prawość pełni rolę fundamentu pod moralność ale to co innego.
  - Dekalog, inne nauki Boże i prawa Boże wpisane przez Boga w naturę świata i człowieka (a była cała dobrą kiedy ją Adam w raju poznawał i nadawał wszystkiemu imiona) - to są wszystko od Boga dobre dary dla człowieka. Dlaczego więc szydzisz, że Bóg tu coś narzucał?


  "Popełniła grzech względem ..., więc względem Boga", ale i skrzywdziła społeczeństwo. Jej grzech stał się zarzewiem demoralizacji społeczeństwa ponieważ odbywał się w przestrzeni życia publicznego. Demoralizacja to już zagrożenie dla życia wspólnoty - powinni się więc przed tym bronić, a więc nie mógł pozostać nezlkarnym ... a typowa kara bya surowa.


  "Ale każdy z tych "uczonych w piśmie" też grzechy popełniał. Nie im było sądzić grzech jawnogrzesznicy. Nie im go oceniać i karać...".

  Słusznie. Ona złamała ich prawo, a oni nie byli sędziami sprawiedliwymi. Jezus uznał, że wystarczyło iż była poważnie wystraszona i przyjęła rozgraszenie z nakazem, by nie grzeszyć więcej. Jezus poświęcił prawo aby pokazać, że pierwszą tu powinna być przywróconą sprawiedliwość sędziów.
  Zawsze kiedy mamy zaburzony ład życia publicznego, mamy najpierw uzdrawiać wartość zakłóconą wartość wyższego rzędu.


  "Uciekasz w dość utartą ścieżkę, ten co myśli to na pewno lewak "za tym nadużyciem nauki Jezusowej do celów z nią sprzecznych stoi lewactwo". Już sam nie wiem, czy ci lewacy to ludzie o nadzwyczajnej mądrości?"

  Tu się chyba zaplątałeś, bo ja miałem na myśli, że wyjątkowo złej woli, a może i nadzwyczajnej głupocie.


  "Poza wystawieniem lewaka, satanisty... jest jeszcze droga logicznego myślenia, droga logicznego odczytania tego, co przez daną przypowieść w Biblii chciano nam przekazać".

  To w moim rozumowaniu szukasz braku logiki?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:30:16
  "//Typowym wyrazem niezgodnych celów moralnych są sankcje ekonomiczne i zrywanie stosunków dyplomatycznych//
  To trzeba zwalczać i potępiać bo jedyne, rozsądne i dobre dla ludzi to rozmowa, próba znalezienia choć jednej, wspólnej nitki. Jak już tę nitkę się znajdzie to reszta musi się udać"

  Już pisałem do Zawiszy powyżej, że moralność stoi na fundamencie prawości.
  To jest równoznaczne od razu z kryterium minimum dla relacji wzajemnych - wzajemną tolerancją jako dobrych ludzi, czyli tych co rozróżniają dobro i zło i opowiadają się po stronie dobra, a nawet mają zamiar budowy dobra wspólnego.
  Jeżeli to jest spełnione to rozmawiajmy.
  Jednak ja piszę o innej sytuacji - kiedy inna strona wchodzić chce w relacje w jakiejkolwiek sprawie, a nasze relacje na poziomie moralności są sprzeczne, to i sprzecznymi muszą być i nasze relacje na poziomie prawości, więc to na pewno wyklucza szukanie wspólnej nitki do wspólnego celu.

  Tak nawiasem ta wspólna nitka do wspólnego celu tu symbol możliwego kompromisu. A w kwestich moralności ten możliwym nie jest - i to trzeba już widzieć od chwili, kiedy ujawniają się sprzeczności.

  I jeszcze jedno wielkie uzsadnienie. Rozmowy to mają sens na poziomie polityki, na poziomie sprawiedliwości - normalnie,
  - na pozimie prawości już zastrzeżeniem, że wchodzi w rachubę tolerancja, ale
  - na poziomie moralności dopiero kiedy rozmawiamy językiem tej samej moralności.
  Błąd w dyskusji i umowie w zakresie sprawiedliwości kosztuje nas krzywdę, stratę z zasady odwracalną, natomiast na poziomie moralności już życie, czy stratę z reguły poważną i nieodwracalną.
 • @Husky 22:10:16
  Ta wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego mi się bardzo podoba, i wielu myślącym samodzielnie Polakom, oby jak najszybciej Jego słowa stało się ciałem. Jarosław Kaczyński zapowiada możliwość opuszczenia przez Polskę UE!!! Najważniejszym elementem ostatniej miesięcznicy smoleńskiej były słowa Jarosława Kaczyńskiego, w których prezes PiS zapowiedział, że Polska może opuścić Unie Europejską. Unia Europejska to konkretny projekt polityczny dziś, odmiennie od swych założeń, będący neomarksistowską groteską promującą islamizacje i dewiacje seksualne. Dla coraz większej liczby Polaków staje się jasne, że Polska, podobnie jak inne kraje Europy, by przetrwać musi opuścić Unie Europejską, i Europie potrzebna jest odmienna od UE formuła współpracy. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą słowa Jarosław Kaczyński, który podczas ostanie miesięcznicy stwierdził, że „O Polskę suwerenną, wolną walczymy! Będziemy taką mieli, jeśli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy, będziemy tą wyspą, wolności i tolerancji”.
  Ps...Jak najszybciej panie Kaczyński trzeba te słowa wprowadzić w czyn. Dość tej eurokomuny, która mówi nam jak mamy żyć we własnym kraju. Dobry generał zleca sztabowcom opracowanie planów obrony także na wypadek ataku z najmniej oczekiwanej strony.
  Warto mieć scenariusz wyjścia z UE. Wydaje mi się, że w podtekście pan Kaczyński miał na myśli, że na wyrzucą z UE bo rząd nie podda się żadnym restrykcjom ze strony UE. Nadszedł czas na opuszczenie zdegenerowanej zbankrutowanej, żydolewackiej, pedalskiej UE. Jest z tego na dziś więcej strat niż zysków. Demoliberalna zgnilizna prowadzi do propagowania dewiacji seksualnych, szamba multikulturowego, terroru poprawności politycznej, dyktatury tzw mowy nienawiści i powolnej islamizacji. Do tego nie wolno nigdy dopuścić w Polsce !!! Polska potrzebuje bardzo głębokiej dyskusji nad ewentualnym POLexitem! Trzeba ludzi do tego przygotować, gdyby już nic innego nam nie zostało! UE staje się obrzydliwym lewackim jewrokołchozem! Precz z nową niewolą demoliberalnych salonów staczającej się do piekła dosłownie UE! Precz z szatanem! Precz z żydolewactwem, lewactwem, sprzedajną targowicą, pedałami i gender!
 • @kula Lis 67 20:51:18
  Dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego na pewno zawiodło opozycję parlamentarną i wszystkich innych przeciwników obecnego rządu, dając jednocześnie rządzącym oręż do ręki. Nie zgadzam się jednak z głosami, że Sąd Najwyższy zrobił wszystko, aby odrzucić tego gorącego kartofla jak najdalej od siebie, a tym, którzy z żalem chowają zapasy zniczy do piwnicy i twierdzą, że nie warto było w lipcu bronić sądów, radzę głęboko się zastanowić.

  Skracając do minimum nieco zawiły stan faktyczny i prawny, z jakim musiał zmierzyć się Sąd Najwyższy, należy przypomnieć, że Andrzej Rzepliński jeszcze jako prezes TK próbował wywalczyć przed zwykłym sądem powszechnym niedopuszczenie do orzekania nieprawidłowo wybranych sędziów TK. Julia Przyłębska, po zastąpieniu go na tej zaszczytnej funkcji, domagała się zakończenia sprawy, ale powstał problem, czy może ona występować przed sądem jako prezes Trybunału wobec podnoszonych zastrzeżeń co do legalności jej wyboru.

  Istotą dzisiejszego stanowiska Sądu Najwyższego jest tylko to, że badanie prawidłowości wyboru nowej prezes i tak nie ma znaczenia, albowiem prezes Trybunału Konstytucyjnego (a w takim charakterze, a nie jako osoba prywatna, występował wcześniej Andrzej Rzepliński) nie ma prawa występować przed sądem jako strona postępowania (niezależnie od tego, czy nazywa się Rzepliński, Przyłębska czy jeszcze inaczej, i czy wybrany został głosami sędziów wybranych przez PO, PiS czy kogokolwiek innego), w związku z czym cała sprawa sądowa nie powinna w ogóle się toczyć.

  https://opinie.wp.pl/tomasz-janik-sn-kontra-tk-trybunal-gora-ale-bitwa-jeszcze-sie-nie-skonczyla-6165412334749313a
 • NAWAŁNICE CZY PROTESTY NIE STRASZNE SĄ PIS-OWI. MAMY NOWY SONDAŻ POPARCIA
  38 proc. osób deklarujących udział w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS; 16 proc. na PO - wynika z wrześniowego sondażu Kantar Public. Kukiz'15 uzyskałby 9 proc. poparcia, a Nowoczesna - 8 proc.

  Gdyby wybory odbyły się we wrześniu, SLD nie przekroczyłoby progu wyborczego, uzyskując 4 proc. poparcia. Nieco poniżej progu wyborczego znalazłaby się również PSL - 4 proc. i Partia Razem - 3 proc.

  Jak wynika z badania, spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie.

  Badanie przeprowadzono w dniach 1-6 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1018 mieszkańców dorosłych mieszkańców Polski.


  http://i.parlamentarny.pl/i/00/35/31/003531_300.jpg
 • @Husky 21:26:37
  Nigel Farage szydzi z Junckera i mówi, że Unia zaczyna przypominać Polakom i Węgrom reżim Związku Radzieckiego. Na coroczne wystąpienie przewodniczącego Komisji Europejskiej niezwykle ostro zareagował brytyjski poseł do Europarlamentu Nigel Farage. Skrytykował dyktatorskie zapędy Junckera i eurokratów, a samą Unię porównał do tyranii Związku radzieckiego. Przemówienie Faragea, lidera Brexitu było reakcją na zapowiedzianą przez Junckera dalszą centralizację władzy w Unii i zapędy urzędników, by zastąpić przez UE państwa europejskie. Według Faragea, jedyny plan jaki Unia ma po Brexicie, to tylko wzmocnienie swej władzy nad suwerennymi państwami. Ma to być zrealizowane m.in przez nadanie wielkich kompetencji prezydentowi Europy, europejskiemu ministrowi finansów, ujednolicenie polityki zagranicznej i powołanie dużej europejskiej armii. Farage zarzuca Junckerowi, że wszystkie te zmiany mają być przeprowadzone bez pytania o zgodę obywateli państw. Przestrzega, iż celem Unii na najbliższe wybory jest skonstruowanie jednolitych paneuropejskich list wyborczych i pod pretekstem walki z ekstremizmem, praktycznie uniemożliwienie eurosceptykom dostanie się do Parlamentu Europejskiego. To przypomina dawne reżimy mówił Farage. W rzeczywistości sposób w jaki pan traktuje Polskę i Węgry przypomina im czasy życia pod reżimem Związku Radzieckiego, kiedy próbuje pan mówić im jak mają kierować swoimi krajami mówił Farage zwracając się bezpośrednio do Junckera. Jedyne co mogę powiedzieć, o to, że dzięki Bogu, że wychodzimy mówił Farage nawiązując do Brexitu. Brytyjski europoseł szydził z Junckera mówiąc, że ten niczego nie nauczył się z Brexitu. Według Faragea tacy europosłowie, jak Verhovstadt żyją w świecie iluzji jeśli wydaje im się, że fala populizmu w Europie zaczyna opadać. W rzeczywistości, jeśli propozycje Junckera zaczną być realizowane, to fala populizmu dopiero zacznie wzbierać zakończył Farage.
  https://youtu.be/6bNVY0Wxl1s
 • @Husky 21:26:37
  http://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/ewcia-kopacz-zaprosila-100-tysiecy-imigrantow_456319-e1505220784328.jpg


  SONDAŻ MIAŻDŻY PO! „Wyborcy Platformy wolą wyjść z Unii niż przyjąć „uchodźców”(niebieski wielu tu innych się zapłacze!) Wirtualna Polska zleciła jednemu z instytutów badawczych sondaż na temat sytuacji Polski na arenie międzynarodowej. Najciekawsze okazały się pytania w sprawie przyjęcia „uchodźców”, bowiem zdecydowana większość badanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, a blisko 36 procent wyborców Platformy Obywatelskiej woli wyjść z Unii Europejskiej, zamiast gościć na swojej ziemi imigrantów z Bliskiego Wschodu. Pracownia Ariadna zapytała respondentów m.in. o to, czy wyobrażają sobie sytuację w której Polska musiałaby przyjąć „uchodźców” z Syrii, zapłacić karę pieniężną za ich nieprzyjęcie, lub też wystąpić z Unii Europejskiej, aby uniknąć realizacji programu relokacji imigrantów przyjętego przed dwoma laty przez Radę Unii Europejskiej. Blisko 28 proc. badanych stwierdziło, że wolałoby opuścić unijne struktury niż osiedlić w Polsce cudzoziemców z Bliskiego Wschodu, 22 proc. optuje za zapłaceniem kar pieniężnych, natomiast tylko 15 proc. respondentów chciałoby ugościć w Polsce Syryjczyków. Niemal we wszystkich podobnych badaniach opinii publicznej większość ankietowanych sprzeciwiało się przyjęciu imigrantów, ale niezwykle ciekawie wypadają ich wyniki podzielone ze względu na preferencje partyjne. O ile fakt, iż 38 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości wolałoby wyjść z UE, zaś 36 proc. zapłacić kary pieniężne nie wydaje się być niczym zaskakującym, o tyle dużo ciekawsze wydają się być odpowiedzi zwolenników Platformy Obywatelskiej. Blisko 36 proc. z nich woli opuścić unijne struktury niż przyjąć „uchodźców”, a 20 proc. optuje za zadośćuczynieniem sankcjom finansowym. Jedynie co czwarty chce za to osiedlić w Polsce imigrantów. Wśród zwolenników Platformy dominują przeciwnicy ostrego kursu wobec UE w pozostałych sprawach, ale i tutaj zaskakujący wydaje się być odsetek wyborców partii Grzegorza Schetyny nie widzących nic złego w polityce zagranicznej rządu. 22 proc. z nich popiera działania gabinetu Beaty Szydło w sprawie unijnej procedury praworządności, natomiast 26 proc. nie obawia się izolacji Polski ze strony Francji i Niemiec, Jednocześnie jednak tylko 21 proc. wszystkich respondentów ocenia pozytywnie aktywność polskiej dyplomacji, a 45 proc. uważa, iż jej działalność nie zmierza w dobrym kierunku. Warto przy tym zauważyć, że Polacy dalej w stosunkowo małym stopniu interesują się polityką w naszym kraju. Blisko 48 proc. ankietowanych odpowiedziało bowiem, że nawet ze słyszenia nie zna sprawy procedury monitorowania praworządności w Polsce przez Komisję Europejską. Na podstawie: wp.pl, autonom.pl
 • @Husky 21:26:37
  http://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/PO-rasizm-Polska.jpg

  Oto jak za rządów PO przedstawiono Polskę! „Swastyka” i „white power” na spocie skierowanym do imigrantów! Bardzo często w stronę polskich patriotów padają oskarżenia, że są „faszystami”, „nazistami”, słowa te padają z ust radykalnej lewicy, która pogardza tradycyjnymi wartościami, którymi kieruje się większość polskiego społeczeństwa. Te słowa padają również podczas wywiadów dla zagranicznych mediów, przez co w wielu państwach sztucznie wykreowano wizerunek „brunatnej Polski”. Kto stoi za takim fałszywym przedstawianiem sytuacji w Polsce? Oczywiście poza dziennikarzynami „Gazety Wyborczej” czy organizacjami finansowanym przez George’a Sorosa, stoją za tym politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jak widzą Polaków możemy zobaczyć na spocie stworzonym w 2014 roku dla napływających do Polski ciemnoskórych imigrantów. Nasz kraj został przedstawiony jako miejsce pełne nienawiści, rasizmu, ksenofobii. Autorzy spotu nie poprzestali na tym i dodatkowo nakłaniają przybywających imigrantów do donoszenia organom ścigania na Polaków… Przypomnę tylko jakie wielkie było zdziwienie młodych ludzi, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży w zeszłym roku. Nie dość, że Polska nie okazała się krajem „totalitarnym” i „rasistowskim”, to jeszcze wyjeżdżali stąd z przekonaniem, że jesteśmy jednym z najbardziej otwartych, pomocnych i tolerancyjnych narodów na świecie.

  https://youtu.be/jkWvqnP0EFQ

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031