Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
359 postów 8557 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kto kogo, albo dyskusja Polaków o zmianach w sądownictwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwolennik PiS to ktoś kto wysłuchał prezesa i uwierzył, przeciwnik PiS, to ktoś kto wysłuchał prezesa i zrozumiał… (źródło: sokzburaka.pl)

Przyznam, że czuję pewne rozczarowanie po ogłoszonych przez prezydenta projektach ustaw dotyczących sądownictwa, bo użycie określenia „reformy sądownictwa” byłoby mocno na wyrost, to nie jest reforma, to walka o to, kto położy łapę na sądownictwie, kto będzie trzymał sznurki do wydawanych wyroków. Szczególnie istotna, że dość prawdopodobnym jest, iż po zakończeniu kadencji pewni politycy powinni rozliczyć się ze swoich poczynań przed Trybunałem Stanu. O tym, by sądy były sprawniejsze, uczciwsze dziś prawie nikt nie myśli.
 
Zablokowanie ustaw upychanych kolanem przez PiS, w zamieszaniu przedwakacyjnym, „może się Polacy nie zorientują” było działaniem prezydenta jak najbardziej pro – polskim. Przypisanie pełnej władzy nad prokuraturą i sądownictwem jednej osobie (ministrowi) było działaniem nadzwyczaj szkodliwym. Gdyż sąd i prokurator są to dwa przeciwstawne działania. Prokurator ma przygotować dowody, a sąd je ocenić. Tak jak w szkole, uczeń ma się przygotować a nauczyciel ocenić. Jeśli jednak nauczyciel i uczeń "w jednej by siedzieli ławie" nic z uczenia nie wyjdzie. Koleś, kolesiowi przyklepie, a sprawiedliwość, no cóż, w biegu do "koryta" czy ktoś o niej pomyślał? Prokuratorzy i sędziowie nie mogą być zależni od jednej osoby, gdyż to przeczy podstawom zasaom uczciwej oceny dowodów. Dzisiejsza zasada sądownictwa to prokurator przedstawia dowody, adwokat je obala, a sędzia je ocenia. I wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Sędzia i prokurator nie mogą być uzależnieni od tej samej osoby. Muszą mieć za sobą poparcie grupy a nie jednego człowieka.
 
3/5 posłów, decydujących w ograniczonym czasie, albo "miałeś chamie złoty róg..."
Mimo „płaczu PiS" propagowanego przez ich trolli, że to rozwiązanie nie da możliwości wybrania sędziego, że przeciwnicy polityczni nie pozwolą wybrać sędziego, to rozwiązanie blokuje tylko i wyłącznie możliwości wybrania "sędziego marionetki", sędziego spolegliwego danej partii. Jest to rozwiązanie korzystne dla Polski i Polaków. Wybór sędziego powinien być ponadpartyjny, nie potrzeba nam sędziów związanych z partiami, działających na telefon polityka. Potrzeba ekspertów, którzy wzniosą się ponad podziały i interesy partyjne. Określenie czasu przez jaki posłowie mają się dogadać jest doskonałym biczem na ich karki. Nie dogadacie się, to „sorry misie” „miałeś chamie złoty róg”, jak rzekł Wyspiański, wybierze ktoś inny wedle zupełnie innego kryterium, a wy z decydenta staniecie się posłusznym wykonawcą woli innych. Rozwiązanie bolesne dla PiS, a w zasadzie prezesa, który chciałby być otoczony marionetkami? Z pewnością bolesne, ale to rozwiązanie korzystne dla Polski. Nie marionetki, a ludzie z doświadczeniem, z charakterem, co nie będą nocą udawali się na konsultacje do prezesa, jak to kiedyś dawniej u Dudy bywało, z zapytaniem jaki to oni wyrok mają wydać.
 
Korzystne są również mechanizmy dyscyplinowania sędziów. Jak pokazuje doświadczenie, te mechanizmu muszą ulec zaostrzeniu i to nie tylko w sądownictwie ale również w medycynie. To jest naszą Polaków zmorą, gdy poszkodowany rozbija się o mur kolesiów, co to kolegę co zawinił za uszy wyciągają i bronią, bo on „nasz”.
 
Emerytura dla sędziego, ale dlaczego nie dla posła?
 
Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie wieku emerytalnego, dla sędziów ale byłoby idealnym również dla polityków. Z pewnością pozbylibyśmy się kilku zmor naszej polityki. Jak wiadomo, z wiekiem umysł już nie taki, nie ma nowych pomysłów, powiela się stare wzorce a do tego dochodzi mechanizm ambicji, „co mi tu „gówniarzu” będziesz podskakiwał, gdy ja byłem politykiem, to ty koszulę w zębach nosiłeś”. Tak prawda, tak było, tyle, że dziś ten co wtedy z koszulą w zębach biegał jest w wieku, gdy starszy był politykiem i teraz jego pora znajdować nowe rozwiązania. Twój czas minął, czas w ciepłe kapciuszki.

Jednak to, że to prezydent ma decydować, czy dany sędzia – emeryt może nadal sądzić czy też nie, jest już przerostem ambicji prezydenta. Tego nie da się tego ukryć.
 
Idealnym tu przykładem polityka co już powinien iść na emeryturę jest Jarosław Kaczyński. Od 10 lat powtarza schemat, „wiem, że moje poparcie w społeczeństwie jest na granicy tego, by brać mnie pod uwagę jako niższej rangi polityka”, ale ja sobie znajdę marionetki, co za „Judasza srebrniki” oszukają Polaków, że to nie ja będę rządził a oni. Popatrzmy na sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony 20-21 września na próbie 1078 dorosłych Polaków. Na pytanie, kto powinien być kandydatem PiS na prezydenta w wyborach za 3 lata?:
 
Duda 66%;
Morawicki 16%
Szydło 8%
Kaczyński 6%
Ziobro 4%
 
Można mówić o małej próbie ankietowanych, można mówić o tendencyjności, ale tu preferencje są porażające. Dla Kaczyńskiego 10% poparcia w społeczeństwie to niedoścignione marzenie, a on jest uzurpatorem, co chce rządzić całą Polską, lecz Polacy tego prawa mu nie dają. Pomysły, 2 kadencje dla samorządowców, wiek emerytalny dla sędziów, tylko by to jego nie dotyczyło. Panie Jarosławie Kaczyński, jest Pan emerytem i to w ocenie Polaków jak i pod względem elastyczności i pomysłów.
 
Więc do znudzenia Kaczyński powtarza ten sam pomysł, wystawię marionetkę, takiego "królika z kapelusza", czy też „premiera z tabletu” a ten będzie skakał jak ja mu zagram. Był Marcinkiewicz, był Gliński, dziś mamy Dudę (no i Szydło pamiętającą przypadek Marcinkiewicza). O ile premiera można przeczołgać i wysłać na "eksponowane stanowisko" gdzieś z dala od kraju (Marcinkiewicz), dlatego B. Szydło nadal tańczy w takt muzyki Kaczyńskiego, o tyle prezydent ma za sobą poparcie ponad 50% głosujących w wyborach, i tu już „Jarek nie podskoczysz”. Nie ma co pokazywać Dudzie przypadku Marcinkiewicza, nie to stanowisko i nie te możliwości Kaczyńskiego. Szczególnie, że przy wyborze Kaczyński szukał człowieka spolegliwego, kandydata na marionetkę. Takiego człowieka łatwo podkupić, zbałamucić zastraszyć i teraz ból głowy, „kacze pióro” pokazało skrzydła. Straszaki nie działają, „nie wybierzemy ciebie na drugą kadencję”, dziś sam Duda ma poparcie wystarczające, by zdeklasować dowolną „marionetkę Kaczyńskiego” i samego Kaczyńskiego. Czy utworzy własną partię, czy też przypisze się np. do Kukiz’15, który wyraźnie daje znać, że chętnie poprą prezydenta, to już jego decyzja i możliwości. „Władca marionetek” to już historia.
 
Bezsprzecznie propozycje zarówno PiS jak i Dudy, to nie są propozycje reformy sądownictwa, to propozycje położenia łapy na sądownictwie i wsadzenia swoich kolesiów. Te propozycje niewiele, jeśli w ogóle usprawnią sądownictwo, to sądownictwo od strony szarego obywatela. Ustawa o KRS, ze zmianą Konstytucji, to mrzonka. Duda zdaje się to zrozumiał, bo proponuje inne rozwiązanie, każdy poseł ma jeden głos, który może oddać na tylko jednego kandydata.
 

Sprawa wymaga dyskusji, zmiana, którą właśnie zaproponował Duda wskazuje na jego pewną elastyczność, przynajmniej gdy dociera do muru (konieczności zmiany Konstytucji). Decyzja PO, nie będziemy dyskutowali, to kolejny głupi krok wykazujący, że partia ta po 8 latach bycia u władzy nie potrafi się znaleźć jako opozycja. Kluczowym dla nas Polaków, nie polityków, priorytetem powinno być uniknięcie zależności sędziów od polityków. Nie minister, który może nawet nie być posłem, czyli nie być choćby w minimalnym stopniu zweryfikowanym przez społeczeństwo, a układ ponadpartyjny winien decydować kto będzie sędzią w najwyższych strukturach a kto nie. 

Prawa autorskie, jestem autorem tekstu, zdjęcie urbanity.pl, zasoby internetu

 

KOMENTARZE

 • @Zawiszo
  http://generator.memy.pl/ajax/generImg.php?insbox1=%40Zawiszo&insbox2=Tak+mi+przykro&insbox3=19650&fin=1
 • @Husky 22:18:22
  Wiem, pełna zgoda, mnie też na miejscu Kaczyńskiego byłoby mi przykro. Jest piękny film japoński, "Matka kamikaze", tam jest taka scena, gdzie młodzi chłopcy lecą, by zginąć jako żywe bomby. I starszy człowiek mówi, lecą na śmierć, tacy młodzi, a kobiety w życiu nie zaznali.
  Podobnie jest z Kaczyńskim, stacza się w śmierć polityczną, a kobiety w życiu nie zaznał, swego dziecka nie przytulił, z żoną się nie pokłócił. Z rodziną w sporze, święta z kotami, życie oddał bolszewickim ideom i żądzy władzy a teraz ma poważanie w społeczeństwie na poziomie 6%. Sypia przez ścianę z sarkofagiem brata, do którego śmierci się przyczynił" otoczony bandą wazeliniarzy, co gdy przyjdzie moment ostatnią poduszkę mu spod głowy wyciągną. Patrz przykład Dudy. Rzeczywiście, może być przykro, przyznaję.
 • @
  //układ ponadpartyjny winien decydować kto będzie sędzią w najwyższych strukturach a kto nie //....w takim razie kto ma tworzyć ten układ ?Bo jeśli sami sędziowie to nie ma co ględzić o potrzebie jakichś zmian . Skoro do zarządzania Polską wybieramy ludzi , których sami możemy co cztery lata zweryfikować , to niby dlaczego ludzie przez nas wybrani nie mogą weryfikować środowiska sędziowskiego? Kto poza nimi ma to robić ? Sami mają siebie weryfikować ? Jedynie ten wiek emerytalny może tu być przedmiotem jakiegoś sporu bo nie może być tak ,że sędzia musi zabiegać o pracę po przekroczeniu 65 lat zaś posłowie czy senatorzy już nie czyli tu trzeba traktować wszystkich tak samo i ustalić konkretny wiek dla ludzi każdej władzy
 • @Zawisza Niebieski 23:15:25
  Mnie się podoba!
  Miał być koniec świata, a jest koniec platformiano-złodziejsko-komuszych złogów!

  https://pbs.twimg.com/media/DKjyWTTWsAEFxuh.jpg
 • @
  EFEKT to ponad 45 % poparcia dla PIS

  https://pbs.twimg.com/media/DKmpCJyWAAY0WsW.jpg
 • Choć by nie wiem co się działo
  to rządzę tu ja kolego @Zawiszo
  .....ja zwykły poseł
  czy ci się to podoba czy nie
  twój problem


  https://pbs.twimg.com/media/DKkpWQsW4AAMAFr.jpg
 • @autor
  Kto ma wybierać - to jedno, a na podstawie jakich kryteriów - to drugie.
  Nie wiem , jakimi kryteriami mieliby się kierować posłowie, czy jakieś apolityczne gremium, jeśli nie będzie miało przynajmniej bladego pojęcia o prawie i jego stosowaniu.
  Może więc reforma KRS bez zasadniczej zmiany Konstytucji w tym zakresie w ogóle nie ma sensu.
  Moja propozycja: KRS powinni stanowić przedstawiciele doktryny, którzy tylko poświęcili się dotychczas tylko działalności naukowej tzn. nie są sędziami , adwokatami, byłymi ministrami , doradcami itp. za to mają jakis niepodważalny dorobek naukowy.
 • Lemingi niezadowolone @Zawisza wyje
  Pięknego jesiennego wtorku życzę dla Prawej Strony Mocy .
  Pilnujemy jak co dzień Polski
  naszej kochanej Ojczyzny


  https://pbs.twimg.com/media/DKkLNzqXcAEmf4H.jpg

  Nie bójmy się pracy i służby dla Polski.
  Brońmy naszą Ojczyznę!

  https://pbs.twimg.com/media/DKkiByoXkAAI6f1.jpg

  Polska!

  https://pbs.twimg.com/media/DKknF2xWkAEk6zY.jpg
 • Fanatyzm polityczny??
  //Zwolennik PiS to ktoś kto wysłuchał prezesa i uwierzył, przeciwnik PiS, to ktoś kto wysłuchał prezesa i zrozumiał…//

  Hmm... Uwierzyć bez zrozumienia(bezrozumnie).
 • @Autor
  " by sądy były sprawniejsze, uczciwsze dziś prawie nikt nie myśli."

  Sądy nie mają być uczciwsze i sprawniejsze, a sprawne i uczciwe.

  „może się Polacy nie zorientują”
  Na jakiej podstawie piszesz w imieniu Polaków? Czy nie było takich Polaków, którzy się orientowali i akceptowali?

  "Sędzia i prokurator nie mogą być uzależnieni od tej samej osoby. Muszą mieć za sobą poparcie grupy a nie jednego człowieka."

  Całej mafii? No kurcze, Zawiszo, co cię tak porąbało?

  "Nie marionetki, a ludzie z doświadczeniem, z charakterem, co nie będą nocą udawali się na konsultacje do prezesa, jak to kiedyś dawniej u Dudy bywało, z zapytaniem jaki to oni wyrok mają wydać."

  A to nie PO-wski sędzia nie był tym "spolegliwym" na życzenia Tuska?

  Dalej nawt nie chce mi sie opisywać, bo uwagi prowadziłyby do pajdokracji. W sumie: trzymaj poziom, bo krytyka jest potrzebna, ale jeśli jest debilna, to wzmacnia argumentacje przeciwników.
 • @puuuq 00:08:29
  Mówiąc o układzie ponadpartyjnym wybierającym sędziów mówię o posłach tylko, że liczba ich ma być taka, by nie mogła jedna partia nawet rządząca swoich powsadzać. Stąd ten warunek 3/5 jest warunkiem pozytywnym. Raczej nie można się spodziewać, że kiedykolwiek jedna partia wprowadzi do sejmu 3/5 posłów, tak więc zachodzi konieczność dogadywania się między rządem i opozycją. Tak samo dzieje się w przypadku konstytucji, nie może jedna partia mieszać w konstytucji, trzeba zgody polityków ponad podziałami.
 • @Mariusz G. 07:59:17
  Zmiana konstytucji jest nierealna, stąd albo ustawa o KRS pójdzie do kosza, i rozpocznie się niszczycielska dla PiS wojna na górze albo trzeba będzie znaleźć kompromis zgodny z konstytucją. Pomysł z niepodważalnym dorobkiem naukowym jest dobry, bo przecież magister przewodnicząca TK to pośmiewisko dla tej instytucji. Z pewnością nie powinien się tam znaleźć nikt uwikłany w partyjne układy ani nikt uwikłany w kliki sądowe.
 • @reflexión 08:03:17
  Jeśli się zrozumie rzeczywistą wolę prezesa i jego cele, to raczej ciężko być zwolennikiem PiS.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:35:35
  " by sądy były sprawniejsze, uczciwsze dziś prawie nikt nie myśli."
  Panie Krzysztofie, poza marzeniami i czystym, uczciwym sędzią są realne. Wszystkich nieuczciwych sędziów nie zmienimy, wszystkich krzywd sądowych nie unikiniemy, trzeba dążyć do poprawy a nie marzyć o ideałach.

  „może się Polacy nie zorientują”
  Niech pan sobie przypomni w jakich warunkach chciano przepchnąć te ustawy? Tuż przed wakacjami, jakieś tam zamieszanie było, już nawet nie pamiętam o co, bo w naszym sejmie co chwilę jest burza w szklance wody. PiS liczył, że ogół Polaków nie zauważy skandalicznych zapisów, zauważyli a prezydent vetami dał po łapach.

  "Sędzia i prokurator nie mogą być uzależnieni od..."
  Mówimy tu o wyborach a więc grupa to osoby mające w tej sprawie prawo wyboru np. posłowie. Decyzja, by minister, który już m wpływ na prokuraturę (ta działa w sposób wręcz groteskowy, wypadek Szydło w lutym, po dziś dzień ustalić nie mogą) i sądownictwo poprzez obsadzanie swoich ludzi jest działaniem kuriozalnym

  "A to nie PO-wski sędzia nie był tym "spolegliwym"..."
  A czy my mówimy o naprawie, czy tylko o dojnej zmianie. Jeśli za PO -
  PSL coś się działo to i za PiS tak musi być? Wystarczy, że już "naprawili" sprawę kumoterstwa. Za PO-PSL było ono prawnie ścigane, za PiS jest prawem i mamy wysyp PiSiewiczów.

  Trochę krytyki zawsze sprawie służy. Zawsze mówiłem, trzeba poczekać na to co przygotuje prezydent, poznać jego cele i wtedy ocenić. Dziś przyszedł na to czas.
 • @Zawisza Niebieski 09:06:05
  /Zmiana konstytucji jest nierealna/
  No to dupa blada, gdyż KOnstytucja wyraźnie stanowi, że Prezydent ma prawo powołać jedną osobę (dowolną, ale nie sędziego) , zaś Sejm - cztery spośród posłów. Zatem wyboru spośród środowiska sedziowskiego nie może dokonywać ani Prezydent ani Sejm. Mógłby ewentualnie Naród, ale jak On wybiera widać od prawie 30 lat.
  Można by ewentualnie próbować mieszać w procedurach działania KRS, ale chyba co by nie wymyślił (jakies kwalifikowane większości, weta, itp.) to i tak wszystko dalej opierac się będzie na układach towarzysko -biznesowych, co najwyżej zrekonstruowanych.
 • @Husky 08:00:02
  Widzę, że KC PiS nieźle Duda kota popędził, ze strachu już nawet przestali ukrywać, że stosują bolszewickie metody.

  To Kula Lis ogłosił, że "większość" narodu popiera jedyną "patriotyczną" siłę narodu czyli KC PiS. Ty bez wizerunku "umiłowanego przywódcy narodu", z 6% poparciem, tekstu przeczytać nie potrafisz. Czy już mam się zwracać "towarzyszu Husky"? Bo może na Nowogrodzkiej już się zmieniło, trudno sprawdzić, ostatnio były zdjęcia, że KC PiS na Nowogrodzkiej kordony policji pilnują, tak się "miłującego ich narodu" boją.
 • @Mariusz G. 09:27:29
  Dlatego mówię, że w tej sprawie Duda dał ciała. Zresztą się już z tego wycofał, jest pomysł, by każdy z posłów miał 1 głos, który może oddać tylko na jednego z kilku kandydatów. Ostatecznie nie jest to jeszcze ustawa a projekt, a projekty się dopracowuje. Pytanie, co PiS zrobi z tym w sejmie, senacie. I wtedy, czy Duda kolejny raz nie zawetuje? Czas pokaże.

  Wolę, gdy się o coś takiego kłócą, niż mieliby mieszać się do gospodarki, bo ile razy posłowie się zajmują gospodarką tyle razy parametry gospodarce na łeb na szyję spadają. A dziś, jeśli można propagandzie wierzyć, nie jest źle.
 • @Zawisza Niebieski 23:15:25
  Zwolennik PiS to ktoś kto wysłuchał prezesa i uwierzył, przeciwnik PiS, to ktoś kto wysłuchał prezesa i zrozumiał…
  że to koniec..... bufetowej, koniec POpaprańców, KODomitów, POczystów i złodziei, koniec kasty ludzi zupełnie wyjątkowych....
  Po prostu koniec.
  Już nie będzie, że wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych.
 • @Oświat 10:22:19
  Też marzę o tym, by nie było "wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych". Mam nadzieję, że po wyborach, Duda, Szydło, Macierewicz, Kaczyński i inni wytłumaczą się przed Trybunałem Stanu ze swych posunięć. Czekam na ten dzień z utęsknieniem, by wreszcie politycy odpowiadali za swe czyny. Będzie zrzutka narodowa na "willę za murem drutami kolczastymi z ochroną" dla orłów polityki i na pasiaste garniturki, to też się dorzucę.

  Ale są już pierwsze oznaki, że Polacy chcą izolowania polityków, szczególnie tych "kolorowszych" od normalnych ludzi. W ciągu 2 dni zebrano ponad 20 tysięcy podpisów, by Pawłowicz odizolować od Polaków, wyrzucając ją z facebooka. Wygląda na to, że czas akceptacji dla "mowy miłości PiS" się kończy. I dobrze.

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Facebok_Usuniecie_Krystyny_Pawlowicz_z_Facebooka/?fZLOOhb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-449023-Facebok_Usuniecie_Krystyny_Pawlowicz_z_Facebooka&utm_term=ZLOOhb%2Bpl
 • @Zawisza Niebieski 09:06:05
  Sondaż: Spada poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy
  Prezydent Andrzej Duda cieszy się coraz mniejszym poparciem społecznym. Według sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 działania prezydenta źle ocenia połowa ankietowanych. To wzrost o jedenaście punktów procentowych w stosunku do badania sprzed dwóch tygodni.

  Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło było 45 proc. respondentów - to o 4 punkty proc. mniej niż w sondażu z czerwca

  "Rzeczpospolita": Sondaż. Nie słabnie poparcie dla PiS


  Reforma sądownictwa nie zaszkodziła PiS. Poparcie dla rządzącej partii rośnie.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:56
  Akcja KODziarzy przeciw posłance K. Pawłowicz na pejsbuku?
  A kto by się takimi akcjami przejmował.
 • @Oświat 11:06:34
  Może i akcja kodziarzy, może i lewaków, ostatecznie okupant niemiecki też określał nasze podziemie zbrojne "bandytami", mnie tam to obojętne. Ale z dużą radością przyjmę wiadomość jak ta złodziejka kilometrówek, analfabetka ze słomą w butach wyleci z hukiem. Niech swoje chore myśli zapisuje na kartce i do szuflady chowa, niech żre sałatki ale na prywatny użytek. Będzie to z pewnością sukces Polaków nad "mową miłości PiS". Tak trzymać.

  Nigdy nie mogłem zrozumieć tych, co głosowali na Pawłowicz, czy też Niesiołowskiego. Jaki musi być poziom tych ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 09:47:26
  Mówił wczoraj o tym dość sensownie Stankiewicz. Jeden głos /posła miałby sens , gdyby kadencja wszystkich członków kończyła się jednocześnie ale niestety tak nie jest. Skrócenie , czy wydłużenie kadencji poszczególnych członków też jest wbrew Konstytucji. Zresztą odwoływanie prezesów sądów przez ministra - też (Art. 180.

  Sędziowie są nieusuwalni.

  Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.)

  Wam więc podejrzenia, że znowu jesteśmy widzami spektaklu dla ubogich. Tym bardziej , że nikt nie wspomina o reformie sądów administracyjnych, które stanowią przydenne obszary tego całego szamba.
  i jak pisałem wcześniej posłowie nie mogą powoływać sędziów do KRS więc czy dać im jeden głos , czy 44 to i tak wbrew Konstytucji.
 • @Oświat 11:00:43
  Co z tego , że "wy będziecie ruszać naszych, a my waszych" jeśli nic nie zmieni się w sądach (a na to się zanosi) i ci ruszeni będą sądzeni przez sędziów, dla których "naszymi " bedą i nasi i wasi.
 • @Mariusz G. 12:00:59
  Jak najbardziej, jesteśmy widzami, cała ta afera określana jako "reforma" polega na tym, by położyć łapę na sądach, by ichnich zamienić na swoich. Polakom (poprzez trolle) zamydla się oczy, że poprawi to funkcjonowanie sądów. Nic takiego nie będzie miało miejsce, typowa dojna zmiana, doili oni, teraz doić mamy my. Do tego zabezpieczenie, na wypadek przegranej wyborczej, nasi sędziowie i wszystko zgodne z "prawem". To też stara metoda Kaczyńskiego. W ten sposób (sędzia A. Kryże) wywinął się ze sprawy FOZZ, podobnie było z uwłaszczeniem się na budynku Ekspresu Wieczornego. To co napisałem w tekście, Kaczyński działa zgodnie ze starymi schematami, u niego nic nowego już nie zaświta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:35:35
  Nie mogę się doczekać wyborów żeby zobaczyć zgaszone facjaty totalnej UBywatelskiej "opozycji"
  Te totalne kretyny to banda żałosnych pajaców i tylko tyle.
  Kaczynskiego mogą cmoknąć w sam środek tylnej części ciała
  Oni to już naprawdę mają niezłe zwarcie w zwojach pod kopułami.... Ciekawe czy jeszcze ktoś u nich widzi przez oczka zalane jadem, jacy są żenujący, żałośni i już nawet ...........
  nie śmieszni.
 • @Husky 14:20:36
  Dziś dostałem z MF pismo, że wszczynają kontrolę majątków wobec Gersdorf, Rzeplińskiego i Żurka. Ta odpowiedź była na poniższe pismo: Jako podatnik utrzymujący Rzeplińskiego, Gersdorf i Żurka, zgłaszam na szanownego pana ministra ręce wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który w żadnej mierze nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nic nie jedząc chyba, że szczaw i mirabelki przydrożne i mieszkając we własnoręcznie wykopanej ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje. Oczekuję od szanownego pana ministra odpowiedzi, łącząc pozdrowienia ....WP...
 • @Husky 14:20:36
  Bardzo mi się podoba ta "PiSowska miłość" jaka płynie z twych ust. Wychodzi na to, że opisujesz swoje doświadczenia z ostatnich 8 lat, kiedy wyłeś do księżyca. Wtedy Kaczyński i jego sort, jak to z miłością ująłeś "cmokali Tuska", no dobrze odpuśćmy sobie opisy seksu analnego.

  Jeśli za 2 lata wygra PiS, to będzie tylko powtórzenie sukcesu rządu PO-PSL równie polskiego, równie mającego poparcie narodu, może trochę mniej niszczycielskiego jak dzisiejszy rząd.

  Masz rację opozycja jest dziś tak samo niemrawa jak PiS było przez 8 lat rządów PO-PSL. PiS tak im się pięknie podkłada. 19 mln na kolesiów Szydło na bzdurną akcję bilbordową, rzeka pieniędzy defraudowanych i przekazywanych na Tadeusza R. A ci nie potrafią tego wykorzystać. Rzeczywiście, żenującą mamy klasę polityczną, ale co od nich wymagać, jak większość to historycy, politolodzy, socjolodzy, że nie wspomnę o pewnej etnografce, co tak pięknie kłamać umie.

  Wiesz, zwolennicy PO, PSL, SLD to nie ten sam pokrój ludzi co zwolennicy PiS, oni po nocach nie wyją, jak pies przy budzie do księżyca, że ich partia jest w opozycji. Przywódcy tych partii potrafią zachować na tyle honoru, że nie latają jak Jarek, pocieszny człowieczek, wyjąc "wybory mi sfałszowano", czy też od 7 lat opowiadając, "jesteśmy coraz bliżsi prawdy". Wychodzi na paradoks zająca i żółwi. Co zając wykona ruch, żółw też i tak zając żółwia przegonić nie może, a Kaczyński do tej "prawdy" dojść.

  Naród tak wybrał, normalni ludzie potrafią to z honorem przyjąć. A prawem opozycji jest kontrolować rządzących i błędy im wykazywać.

  Słowa takie "Te totalne kretyny to banda żałosnych pajaców i tylko tyle." powodują, że jesteś śmieszny i tyle. Przegrać z klasą to też jest duża umiejętność.

  Z podobną miłością jak ty wypowiadała się na facebooku Pawłowicz i co, już prawie 22 tys. osób jest za wyrzucenie jej z grona ludzi spełniających podstawowe normy moralne.

  Ale nic, wściekasz się, to dobrze. Oznacza, że twój organizm walczy z lemingozą. Jest nadzieja.
 • @Zawisza Niebieski 15:00:37
  Dziś bezmiar niesprawiedliwości pochłania 1,7 % PKB, a utrzymanie i uzbrojenie armi to 2,0%! Jest to kwota OSZAŁAMIAJĄCA, zwłaszcza, że średnia w Unii Europejskiej oscyluje wokół 0,6% PKB. Czyli u nas TRZY RAZY WIĘCEJ i jeszcze im MAŁO! Nie dość, że nie ma sprawiedliwości, że nadzwyczjna kasta za swoje poczynania przed nikim nie odpowiada, to jeszcze płacimy na tę kastę trzy razy więcej niż inni! We łbach się POPIER… tej kaście! W Wielkiej Brytanii na 100.000 mieszkańców jest niecałe 4 sędziów (3,6), w Danii niecałe 7 (6,6), w Norwegii 11, we Francji 10, a w Polsce 26 (słownie: dwudziestu sześciu) i dlatego sprawy ciągną się latami. Chyba większych LENI ŚMIERDZĄCYCH z tak wysokimi wynagrodzeniami, to już nigdzie na świecie nie ma. Jakim bezczelnym trzeba być chamem, żeby samego siebie nazywać „nadzwyczajną kastą”! To się w żadnej pale nie mieści. Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf (czytaj: capo di tutti capi nadzwyczajnej kasty), powiedziała, iż: „bycie sędzią to jest taki trochę książęcy zawód" A co ona taka skromna? Dlaczego nie królewski, albo jeszcze lepiej CESARSKI?! Ludwik XIV Burbon - francuski król słońce (1638-1715) zwykł mawiać "Państwo to ja!". Gersdorf przecież nie jest gorsza, a może nawet LEPSIEJSZA, więc POwinna mówić "skromnie" "PRAWO TO JA!", tak jak wg niej suweren to Konstytucja (którą może sobie interpretować jak jej wygodnie), a nie Naród! A oto „wzorowi” sędziowie, których Gersdorf i łunijna łelita broni jak niepodległości: SĘDZIA ZŁODZIEJ wiertarki, SĘDZIA ZŁODZIEJ pendrive`a, SĘDZIA NA TELEFON - Ryszard Milewski z Gdańska, SĘDZIA-OSZUST Wiesława B.-M. ze Szczecina, SĘDZIA-ŁAPÓWKARZ Janusz K. z Kościerzyny, „WZORCOWI SĘDZIOWIE” w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie TOLEROWALI ZŁODZEI W TYM SĄDZIE, w tym prezesa - okradanie podatników… Jeszcze za mało?! Właśnie takie zachowania, a zwłaszcza OBRONA ZŁODZIEI DYSKWALIFIKUJĄ nadzwyczajną kastę jako pełnoprawnych członków narodu! KODziarze i KODziary ireszta politycznego barachła - POkazuję wam ŚRODKOWY PALEC!
 • @Zawisza Niebieski 15:00:37
  Prezydent powinien przed ogłoszeniem kompromitujących propozycji skonsultować je z inteligentnymi doradcami. Wygląda na to, że panu prezydentowi Dudzie brak takich doradców. WSIoki Dudzie doradzały i WSIoki koncertowo Dude wkopały. A może WSI coś znalazło, może na rodziców czy teściów, teść był poetą niszowym, a z czego żył ?albo coś najgorszego ZABURZENIA OSOBOWOŚCI a na to nie ma lekarstwa. PiS przygotował dobre ustawy, ale Duda chciał więcej "ważności" dla siebie, gdzie sam stwierdził, że są niekonstytucyjne, a potem Duda sam przedstawia bubel niekonstytucyjny i wyszło więcej zamieszania o co chodziło tzw "totalnej opozycji". PAD swoimi ustawami się skompromitował nie tylko jako strażnik Konstytucji ale także jako prawnik, ponoć dr prawa? Duda się... zakiwał. PiS teraz powinien się odciąć od Dudy, bo PiS ustawy przedstawił, a Duda wpadł we własne sidła i niech tam sam pozostanie, a Polacy czekają na ustawy "prezydencie". Czas A. Dudę wziąć pod "soczewkę" on teraz będzie tzw. "hamulcowym". Duda coraz bardziej zagrzebuje się w piaskownicy! Wstyd dla urzędu, bo on sam mnie już nie interesuje !Szkoda Polski i Polaków!
 • @kula Lis 67 16:24:57
  Piękne masz marzenia, piękne bajki opowiadasz tyle, czy zastanowiłeś się, co chce PiS w tej sprawie zrobić? Popierasz tę kastę, odejdą jedni, przyjdą drudzy. Wymienić onych na swoich, reszta zostaje taka sama. Widziałeś jakąś propozycję, by zmniejszyć wydatki? No tak uczciwie? Gryzą się kto będzie swoich kolesiów wsadzał. Ot tyle.

  Jakże pięknie mówiło PiS o kumoterstwie za PO-PSL, dziś kumoterstwo postawili na szczycie, za żadnych rządów nie było takiego kumoterstwa, ale dziś kumoterstwo jest prawem partii Przestępców i Spiskowców.

  Jakże szybko miał być wyjaśniony Smoleńsk. Widzisz, przeżarli z 6 milionów z naszych podatków i teraz wieją szczury z zespołem Macierewicza. Od dawna było wiadomo kto doprowadził do tej katastrofy i nadal nic się nie zmieniło. Przez cały czas ci sami. Tylko odszkodowań sobie powypłacali.

  Nie wiedzą ile Rydzykowi mają się opłacać. Co chwile jakieś zlecenie z ministerstwa, dotacja czy jak tam te judaszowe srebrniki nazwać. Teraz na geotermię 19,5 mln dali a już wcześniej oficjalna suma oscylowała ok. 40 mln. A ty popieraj, popieraj, lemingów ci oni potrzebują.

  A jeśli mówimy o środkowym palcu należy się on całemu PO-PiSowi,
 • @Zawisza Niebieski 10:38:56
  Ty powinienieś iść na wódkę z chamem Neumanem i tam byście pogadali o tej reformie !!! Piszesz, że nie chcesz nikogo obrażać a KC PIS to nie jest obraza partii, która reformuje państwo i pokazuje złodziejstwo , co mocno denerwuje akolitów ryżego matoła! Poczekaj jeszcze parę miesięcy, to zobaczysz, jak PIS będzie miał 50% a reszta po 5-10%!!! Większość polaków już przejrzała na oczy i widzi dokładnie , w jakim, złodziejskim państwie żyli! Dr.prawa, Prezes PIS, jest wybitnym politykiem i zmysł polityczny, dany nielicznym!Wielu ludzi, którzy by byli sekowani i obrażani przez wiele lat a także stracili by bliskich w zamachu smoleńskim, dawno by byli w grobie lub w wariatkowie. Niestety, mimo deklaracji, nie jesteś obiektywny, tylko głupio złośliwy i powtarzasz inwektywy, usłyszane pewnie w światowym szambie, czyli fejsie!!!
 • @zibi 17:12:43
  Ty też się nasłuchałeś propagandy Kurskiego? PiS działa zgodnie ze standardami czasów PRL. Wybitny polityk z 6% poparciem :) Polacy jeszcze nie przejrzeli na oczy nadal im łapówka 500+ oczy zasłania, nie widzą złodziejstwa, nie widzą kumoterstwa. Nie jestem za PO ale to co robi PiS powinno zostać rozliczone przed Trybunałem Stanu.

  A to "Dr.prawa, Prezes PIS, jest wybitnym politykiem i zmysł polityczny, dany nielicznym!" uznam za dobry dowcip. PiS wygrało wybory tylko dlatego, że tego "wybitnego polityka" udało im się schować i Polacy uwierzyli, że będzie rządzić młode pokolenie a nie Macierewicze, Kaczyńscy, Terleccy i inne "emeryty" polityczne.
 • @Zawisza Niebieski 15:00:37
  Przegrać ?????
  Z kim ma Kaczynski przegrać. Z kim
  Z banda złodziei, parszywych sprzedawczyków,obszczymurków, zdrajców,kretynów,żałosnych gnid.
  Tyś chory człowiek jest.
  Nienawiść cię zżera do cna
  ps.
  a i Panią Pawłowicz możecie pocałować w dupę
  A teraz wyjcie,wyjcie,wyjcie
 • @Zawisza Niebieski 17:21:23
  Nie jestem za PO ??
  Ty to już sam siebie oszukujesz ?
  Robisz się nie śmieszny a żałosny
  OPOZYCJO w DUPĘ nas POcałujcie
  W DUPĘ !!!!!

  ps.
  Jak mówi Pan Prezes J. Kaczynski do totalnych idiotów
  Słuchaj, patrz, milcz.
 • @zibi 17:12:43
  /Poczekaj jeszcze parę miesięcy, to zobaczysz, jak PIS będzie miał 50% a reszta po 5-10%!!!//

  Komorowski też miał niemało, Clintonka eszcze więcej. I gdzie teraz są?
  W polityce nie ma nic gorszego niż pycha i samozadowolenie.

  // Większość polaków już przejrzała na oczy i widzi dokładnie , w jakim, złodziejskim państwie żyli!//

  Mi się wydaje, że już dawno Polacy przejrzeli na oczy i dlatego wysłali POpaprańców na zieloną trawkę. Tylko, że Polacy liczyli na rozliczenie tych aferałów a tu goovno. Wiadomo, qurva qurvie łba nie urwie.

  //Dr.prawa, Prezes PIS, jest wybitnym politykiem i zmysł polityczny, dany nielicznym!//

  Tu się z Tobą zgadzam - człowieka tak chorego na władzę dawno w Polsce nie było.
  PiSiorom zresztą pomógł światowy syjonizm, żeby mieć pełzających przydupasów. Tamci za bardzo pełzali w stronę Berlina a to uSSraelowi na tym etapie było nie bardzo na rękę.
  Ot i cała tajemnica "sukcesu" Kaczora :)
 • @Husky
  A ja jestem za PO?

  Tylko szczerze :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:01:53
  Na dziś ??
  na dziś jeszcze nie 8-))))
 • @Husky 18:06:05
  //na dziś jeszcze nie //

  Nie migaj się zbóju.
  Co to znaczy "na dziś"? Czyżbyś zakładał, że zapałam kiedyś nagle wielką miłością do POpaprańców? Albo, nie daj Boże, do "nowoczesnych"?
  Bo na miłość (a nawet cień sympatii) dla PiSlamistów to chyba nie liczysz :)))

  Konkretna odpowiedź mnie interesuje.
 • @kula Lis 67 16:42:51
  No kuźwa! A kto tego Dudę namaścił na prezydenta.
  Nie robić gruntownej reformy sadownictwa - to grzech, ale wziąć się za nią i wszystko spieprzyć, to grzech śmiertelny.
  Gość ma swojego prezydenta, co nocami ślubowania przyjmuje i tak robi reformę, że prezydent wetuje? Albo to ustawka w stylu: ja sie będę opirała... albo szczyt głupoty prezesa.
  Jedno jest pewne przeciętnie, czy lekko ponadprzeciętnie mądry by czegoś takiego nie wymyślił. Albo więc jest to geniusz, albo skończony kretyn.
  O dziwo , o ile wybieranie sędziów do KRS przez Min. Sprawiedliwości można uznać za zgodne z Konstytucją, to juz propozycje Dudy są z ustawą zasadniczą sprzeczne.
  I jesli ktoś uważa, że Konstytucję można stosowąć lub nie w zalezności , czy pasuje, to jest skończonym durniem. Konstytucja jest podstwą funkcjonowania państwa. Jeśli jest zła - trzeba ją zmienić, ale do tej pory musi być przestrzegana. A jak ją zmienić: wystarczy uzbroić się w cierpliwość i zwyczajnie NIE KRAŚĆ! Czyli zdecydowanie mniej TKM i w następnych wyborach jest większość konstytucyjna. Ale po co dobrze i trwale, jak można tymczasowo i byle jak.
 • @zibi 17:12:43
  Skoro czerwony do cna Sierakowski tak pisze to tak jest

  //Sierakowski w minutę podsumowuje opozycję: Sfajdała się w majtki ze strachu//

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21250668,sierakowski-w-minute-podsumowuje-opozycje-sfajdala-sie-w-majtki.html
 • @kula Lis 67 16:42:51
  ​TOTALNA PARANOJA TOTALNEJ OPOZYCJI

  Mieć złą władzę to w demokracji tylko połowa problemu. Prawdziwa tragedia to mieć do tego złą opozycję. A najgorsza opozycja to taka, która zamiast odnosić się do rzeczywistości, żyje w świecie własnych urojeń i fantazmatów, i wciąga w ten świat swoich stronników.

  Szeroko rozumiany obóz pomagdalenkowy odlatuje zaś w tempie naprawdę ekspresowym. Tydzień w prasie otworzył wywiad z Mateuszem Kijowskim (opatrzony wziętym z pułkownika Northa tytułem "Pod ostrzałem"), w którym lider KOD skarży się, a wie o tym od swoich ludzi w służbach, iż jest stale inwigilowany.
  "Nie rozmawiamy teraz w cztery oczy, tylko co najmniej w sześć" - omal słyszę, jak charakterystycznie ścisza głos, informując o tym dziennikarkę. Chodzą za nim, zbierają haki, atakują, wyciągnęli mu te zaległe alimenty, posadę w PZU... Chciałby facet być politycznym liderem, obalić ustrój i rząd, ale tak, żeby mu nie szukali brudów w życiorysie - paradne, jak bokser, który pcha się na ring, ale żeby tylko go nie bić po twarzy, bo będzie płakał.
  Cóż, po ćwierćwieczu obracania się w różnych kręgach znam doskonale ten syndrom wirtualnego prześladowania: chodzą za nami, będą nas się starali złamać aresztami, prowokacjami, zewrzyjmy szeregi... Jeśli ktoś jest podatny na paranoję, a tacy ludzi lgną do polityki ponadprzeciętnie, szybko wytwarza się zamknięty układ, w którym jeden wariat nakręca drugiego.
  Dziś z kolei czytam w wywiadzie Hanny Gronkiewicz Waltz, było nie było wiceprzewodniczącej PO i - na nieszczęście warszawiaków - prezydent stolicy, że następnych wyborów już nie będzie, będą za to aresztowania i tragedie, i w ogóle "zrobią z nami to, co z Blidą" (to tytuł wywiadu).
  Bzdury o tym, co rzekomo "zrobili" z Blidą, są równie nieśmiertelne jak te o czterech tysiącach Żydów, co to niby nie przyszli feralnego dnia do WTC albo o maybachu Ojca Dyrektora. Nieważne, że są cztery wyroki sądowe potwierdzające i niezbite podstawy do wydania wniosku o aresztowanie, i prawidłowość samej akcji zatrzymania, że nawet z raportu Kalisza wynika, iż nieboszczka próbowała uniknąć aresztu przez samookaleczenie, tylko dokonała go w sposób cokolwiek nieprzemyślany - bajki o świętej Barbarze męczennicy od Ziobry i Kaczyńskiego wracają regularnie jak bumerang.
  Co prawda, pani Gronkiewicz Waltz snując opowieści o terrorze i aresztowaniach, jakie mają nastąpić zaraz po wyjeździe z Polski Papieża, zachowuje się bardziej racjonalnie niż Mateusz Kijowski. Już ona sama wie, ile ma za uszami i do jakiego stopnia nie jest w swojej partii wyjątkiem. Przecież skręcona "reprywatyzacja" działki przy Chmielnej 70, do której dogrzebali się miejscy aktywiści Jana Śpiewaka, to swoisty wierzchołek góry lodowej. CBA bada trzy inne, podobne sprawy, ale na "reprywatyzacjach" się nie kończy - ja osobiście nie mogę się doczekać zbadania okoliczności rozprawy pani prezydent z kupcami z KDT, którzy tak bardzo psuli interes zżytym z PO galeriom handlowym.
  Mówiąc nawiasem, po latach, przypomnę, w miejscu, które rzekomo było potrzebne już, zaraz, i pod tym właśnie pretekstem kupców zniszczono, wciąż nic się nie dzieje i wciąż nie ma nawet planów tak jakoby pilnej budowy muzeum czegośtam...
  Cóż, nie pamiętam w dziejach III RP aferzysty, który przyłapany na aferze nie krzyczałby, jak pani prezydent: "To są zarzuty polityczne! Chcą mnie zniszczyć wrogowie!". Ale jeśli nawet snuje ona paranoiczne opowieści o rewolucyjnym terrorze i o tym, że PiS nie dopuści do wyborów z pełnym peowskim cynizmem (dokładnie te same opowieści snuli wszak antypisowcy w latach 2005-2007, proszę sprawdzić w starych rocznikach "Wyborczej"), to ziarna paranoi padają na podatny grunt i wschodzą szybko.
  Nic nie integruje lepiej struktury tego rodzaju, co KOD, niż budowane przez liderów poczucie zagrożenia, obsesja prześladowań i wirtualne męczeństwo. Zaczyna się od dęcia propagandowych balonów, że straszny Kaczor ło Jezu ło Jezu jak was brzydko nazwał, powiedział ZOMO, wykształciuchy albo gorszy sort - ale samo czucie się "najgorszym sortem" nie wystarcza na długo - bodźce trzeba stale intensyfikować.
  Kijowski wie od ludzi ze służb, że jest na celowniku, Gronkiewicz Waltz zapowiada, że wyborów już nie będzie, prezes Rzepliński ze śmiertelną powagą opowiada publicznie, że wie, iż "są plany wyprowadzenia go w kajdankach", a cała propagandowa orkiestra nagłaśnia te rojenia z podobnym zapałem, z jakim kolportowała męczeńskie fantazje Wojewódzkiego, Demirskiego czy Rafalali o napaściach rosłych, przystojnych narodowców czy kiboli, wykrzykujących przy każdym kopniaku "niech żyje Polska!".
  I proszę zwrócić uwagę, nagłaśniają te, mówiąc Zajdlem, ciężkie urmany (czyli urojenia maniakalne) te same tefałeny, te same wyborcze i niusłyki, które latami szydziły z "sekty smoleńskiej" i zajadle tropiły spiskowe wątki na prawicowych forach internetowych.
  "Nie jestem histeryczką ani panikarą, ale wiem, że kolejnych wyborów za 3,5 roku nie będzie" - normalny człowiek czytając te słowa wzruszy ramionami, ale przecież nie dla takiego będzie gazeta - równie niezależna i pozapartyjna, jak HGW nie-histeryczna i nie-panikarska - dołączać do jutrzejszego wydania deklarację członkowską KOD (a może w promocji dla każdego, kto się zapisze, prenumeratę? Albo odwrotnie - członkostwo w KOD w promocji do każdej wykupionej prenumeraty, co?). Poza tym jest jeszcze Zachód. A ludzie na Zachodzie generalnie o Polsce wiedzą tyle, co my o Górnej Wolcie, patrzą na tytuły - kto tam alarmuje, że w Polsce krwawy reżim prześladuje, inwigiluje, aresztuje? Prezes Trybunału Konstytucyjnego, prezydent stolicy, były "legendarny przywódca", "twórca polskich reform"... Hm...
  Co prawda, powoli i tam dociera świadomość, że to wszystko zmyślenia agitpropu. Dotarła na przykład, jak wynika z bloga zasiedziałej w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon, do eurokratów, których nieustające pielgrzymki Schetyny, Petru i Kijowskiego proszących o kolejne debaty, rezolucje i sankcje przeciwko Polsce zaczęły już wkurzać.
  W sumie zrozumiałe - przegrały pierdoły wybory, nie są w stanie nic zrozumieć ani zaradzić, to płaczą, żeby im Timmermans z Gujem Verhofstadtem odzyskali utracone stołki i obrywy. Na dodatek snując opowieści, jak ten - jak mu tam było - iracki mitoman, który kiedyś przekonał CIA i całą Amerykę, że w Iraku istnieje silna, gotowa do akcji opozycja (z nim na czele) i byle tylko puknąć Sadama, cały kraj powstanie i dokończy dzieła. PiS wygrał tylko przez przypadek, wszyscy są przeciwko nim, wyprowadzamy na demonstracjach regularnie po ćwierć miliona ludzi, dajcie tylko sygnał, a cała Polska na rękach zaniesie PO i PSL z powrotem do koryta. Nawet się udało na to Komisję Europejską i liderów europarlamentarnych frakcji nabrać, ale teraz mają na głowie większe problemy niż restytuowanie "demokracji" nad Wisłą.
  Skoro się już jednak zapędzono w kanał "totalnej opozycji", to pogłębianie paranoi staje się nie tylko odruchem, ale i polityczną koniecznością. Albo ona, albo rozczarowanie i irytacja, skrupiająca się na tych, którzy obiecywali ludowi kodowemu, że na wiosnę poprą ich miliony. Że to hodowla kolejnych Cybów? Tym bardziej niebezpieczna, że KOD roi się od byłych milicjantów, ubeków i zawodowych żołnierzy LWP, obeznanych z bronią i raczej wolnych od moralnych przesądów?
  Pewnie. Ale przecież ani ci, którzy szerzą paranoję, bo sami jej ulegli, ani tym bardziej ci, którzy robią to z cynicznego wyrachowania, nie będą się takimi skrupułami przejmować.


  http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-totalna-paranoja-totalnej-opozycji,nId,2228804
 • @Husky 17:47:02
  "Jak mówi Pan Prezes J. Kaczynski do totalnych idiotów
  Słuchaj, patrz, milcz."

  Tu masz rację Kaczyński rzeczywiście przemawia tylko do totalnych idiotów, skrajnych wazeliniarzy, no i lemingów takich jak ty. Czasami trzeba posłuchać, bo jak mówi historia język oraz plany wrogów Polski trzeba znać.
 • @kula Lis 67 16:24:57
  W zatęchłych kanałach ciepłowniczych, gdzieś pod ulicami Warszawy, rozległo się miarowe, metaliczne stukanie. Wszyscy z oddziału, w skupieniu odliczali… siedem, osiem, dziewięć. Potem trzy sekundy ciszy i jeszcze dwa miarowe kling, kling. To było umówione hasło. Odetchnęli z ulgą. To ktoś ze zrzutów, z samej Brukseli. Kierwiński, jako, że dowódca, do tego najsilniejszy, ze stęknięciem ciężarowca, szarpnął żeliwną pokrywę. Do kanału wpadło powietrze przesycone spalonym prochem. Znów bojówki PIS, z Kibolami i Narodowcami, dokonywały czystek KODeinowców, bezpośrednio na ulicy. Już chciał się rzucić do walki, ale zacisnął tylko z wściekłości pięści. Wiedział, że musi być odpowiedzialny. Obiecał to przecież Schetynie, jak ten, udawał się na ostatnią akcję pod Belweder, z której nigdy nie powrócił. Kierwa szybko jednak przywołał się do porządku. Partyzantka to nie zabawa! Uniósł właz i powoli by nie ściągnąć skanerów MPWiKu, przeczesujących kanały w poszukiwaniu rebeliantów, odłożył go na stary pamiętający, chyba jeszcze 80 rok, styropian. Potem, dla bezpieczeństwa, ale bardziej z ciekawości, kogo przysłali z Centrali, stanął w wejściu wpatrując się w czeluść śluzy. W bladym świetle dostrzegł znajomo wyglądający cień. Zmarszczył powieki by wyostrzyć wzrok, gdy cień potknął się o niedokładnie spasowane betony i odruchowo rzucił k…hhwa. Napięcie sięgnęło zenitu, tak, że powietrze można było kroić, bo wszyscy doskonale znali to „erh”! Na chwilę wstrzymali oddech. Blade światło lampy naftowej zadrgało raz i potem jeszcze raz. Wszyscy bezwiednie wstali. Wzruszenie ścisnęło im gardła. To był On. Donald. W uniformie Bundeswehry, z parabellum przy pasie, wyglądał wyśmienicie. Kierwa, który nosił w podziemiu, pseudonim „Igła” powstrzymując łzy, rzucił komendę „baczność”. Sanitariuszki, Hanka i Ewka zaintonowały, a po chwili już wszyscy, nie zważając na skanery, zaśpiewali pełną piersią… O, radości, iskro Bogów, kwiecie Elizejskich Pól, święta, na twym świętem progu staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos! Ledwie, wybrzmiały ostatnie słowa hymnu, rzucili się sobie w objęcia. Trzaskowski wyciągnął butelkę Palikotówki, pamiętającą jeszcze stare przedreżimowe czasy. Siedli na skrzynkach po amunicji, a każdy wziął w dłoń musztardówkę z wódką. Za Unię! Wzniósł toast, Donald. Za Unię! Odpowiedział chórem oddział. Wypili! Nikt nie zakąsił. Partyzantka nie zakąsza. Igła sięgnął po drugą butelkę, ale Donald powstrzymał go wzrokiem. - Nie teraz Igła! Jutro zaczynamy, musimy mieć jasne umysły. Sprawnym ruchem zsunął ulotki z powielacza, by na jego pokrywie rozłożyć mapę. Ktoś przysunął lampę. Pochylili się, a Donald niczym Napoleon wskazał palcem cel….. Żoliborz. -Kaczyński? Tak, Marszałek Kaczyński! Igła przełknął głośno ślinę. Wiedział, że wielu nie wróci. Odkąd, Kaczyński został marszałkiem i zapuścił wąsy, Żoliborz został ufortyfikowany, obsadzony najlepszym wojskiem, a każda Babcia, robiła tam dla służb, co łatwo można było poznać po dużych torebkach obciążonych zwykle VIS em…… - Igła, jak zaopatrzenie? - Parę kilo trotylu, siedem granatów, trzy Kałachy i jeden rewolwer.. - Mało! Choleha mało! A wsparcie? - Załatwione! Chłopaki od Kosiniaka, kosy przekuli. Kijowski. Zandberg. Chłopcy od Millera też! - Zuchy! Wyregulujmy zegarki. 23:13. Zaczynamy 10:30. A teraz odpoczynek. W pełnym rynsztunku porozkładali się po kątach. Donald, nie mógł jednak zasnąć. Wpatrywał się w stare numeru Wyborczej, którymi oklejone były ściany. Bartoszewski, Michnik, Wałęsa, spoglądali na niego i zdawali się mówić, Donald! Tyś Europy nadzieją! Dumny, przymknął powieki. Zmęczenie lotem i skok ze spadochronem uczyniło swoje. Zasnął. Tusk! Z wozu! Wściekły, że ktoś go śmie budzić po nazwisku, otworzył oczy i zobaczył znajomą gębę klawisza. Ruchy Tusk! Tu Wronki, a nie Ciechocinek! Szoruj na kuchnię, dyżur masz!
 • @Zawisza Niebieski 18:20:02
  zabolało że odwracasz kota (Kaczynskiego) ogonem
  Zabolało

  ps.
  dość prostackie to to

  Zal mi was @Zawiszo.
 • @Husky 18:26:37
  Co mnie miało zaboleć, że nie jestem lemingiem wierzącym kłamcom, złodziejom, kumotrom... Że próbuję podobnym tobie lemingom wytłumaczyć, że PiS traktuje ich za kompletnych idiotów a oni wierzą, że to dla ich dobra?
  Potrafisz powiedzieć, co dla dobra zwykłego Polaka, który musi się stawić w sądzie dla rozstrzygnięcia jego problemu przewidywała ta ustawka którą PiS chciał kolanem przepchnąć, przed wakacjami. Pomyślałeś o tym?

  To, że wymienią stare kadry na nowe swoje? Potrafisz odpowiedzieć, jak poprawiła się prokuratura od czasu gdy Ziobro tam swoich nawsadzał? Masz chociaż rozeznanie jaki poziom kumoterstwa jest za rządów Przestępców i Spiskowców?

  A analfabetka Pawłowicz, z pewnością zawyje, jak dostanie solidnego ko... w d.... i wyleci będzie mogła sobie swoje mądrości do szuflady pisać. Popatrz jak solidarni są Polacy, średnio co pół sekundy kolejne "spadaj babo" otrzymuje. I tylko lemingi wierzą, że to akcja KOD.

  Wcześniej zadałem ci pytanie, czy już należy się do ciebie zwracać towarzyszu Husky, czy jeszcze jak do Polaka, ale widzę ze zdania "Zal mi was @Zawiszo" niestety, już towarzyszu, bo Polak rozróżnia liczbę pojedynczą od mnogiej. доброе утро товарищ Husky , товарищ Ярослав ждет вас.
 • @Zawisza Niebieski 18:48:12
  Próżny trud Zawiszo...

  Zbój to już stracony osobnik. Ostatnio nawet, jak zauważyłem, z braku sensownych argumentów ucieka się do agresji. Jakie to typowe dla POPiSu.

  Tak zainfekować Polaków to tylko koczownicy potrafią - wyłącz myślenie i wierz w swojego firerka!
  Smutne...

  No ale jeszcze dzieci tu zaglądają i może coś z Twoich komentarzy wyciągną dla siebie :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:57:09
  // Pawłowicz, z pewnością zawyje, jak dostanie solidnego ko... w d.... //

  Naśladując @Zawisze

  On to już stracony osobnik. Z braku sensownych argumentów ucieka się do agresji. To typowe dla UBywateli
  A dzieci ?
  Wpisy @Zawiszy to tylko dla dzieci, zwłaszcza dla dzieci postkomunistów.zaprzańców i złodziei
  pzdr.
 • @Husky 19:22:10
  Wyszkowski dla niezalezna.pl: Propozycja prezydenta przypomina sytuację, gdy wąż ugryzł się w ogon!
  [Oceniając przedstawione przez prezydenta projekty ustaw ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego, w rozmowie z portalem niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski stwierdza, że obecna sytuacja to krok w tył, w stosunku do stanu sprzed dwóch miesięcy, gdy Andrzej Duda zapowiadał weta ustaw złożonych przez PiS. „Trochę sytuacja zdaje się przypominać tę, w której wąż ugryzł się w ogon i teraz nie wiadomo za bardzo, co dalej robić ” - podsumowuje K. Wyszkowski.Według Krzysztofa Wyszkowskiego czas, który upłynął od zapowiedzi weta ustaw reformujących sądownictwo złożonych przez PiS został niepotrzebnie stracony. Projekty przedstawione przez Andrzeja Dudę - jego zdaniem - nie są bowiem najwyższych lotów i budzą wiele kontrowersji.]
  http://niezalezna.pl/204300-wyszkowski-dla-niezaleznapl-propozycja-prezydenta-przypomina-sytuacje-gdy-waz-ugryzl-sie-w-ogon
  Ps...Dudahauser gra na czas by komuna miała dobrze jak najdłużej. Kiedyś komuna zainstalowała Bolka z Matką Boską w klapie a teraz zainstalowali obrońcę hostii ministranta Dududahausera. Widać jak Polaków można łatwo przekabacić na ''wzorcowego katolika". Po prostu PAD dostał zadanie od nadzwyczajnej kasty aby było jak było i wywiązał się z tego zadania na 6+.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:57:09
  Ja mam nadzieję, że to dzisiejsze poranne wystąpienie wynikało może nie do końca z ataku śmiertelnej dla ostatnich komórek myślących lemingozy a może tylko miał gorszy poranek, może tego poranka z jego piękniejszą połową się nie dogadał. Wiesz te nasze damy, lub nie damy, :) mogą człowieka czasem z równowagi wyprowadzić, ale podobnież muzyka czyni cuda, spróbujmy więc terapii muzycznej. Piękna pieśń, słowiańska... i piękne słowianki, ech te piękne oczy słowiańskich dziewczyn, nie mówię o damach w stylu analfabetka Pawłowicz, pijaczka Kruk i inne z otoczenia prezesa, bo w tym przypadku nie dziwi, że niektórzy wolą za niedouczonym ale młodym, misiaczkiem rozejrzeć. Bo tu tylko zasada, nie ma brzydkiej kobiety, czasami tylko za mało alkoholu. Oraz potwór,nie potwór... sytuację ratuje :)

  https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw&list=RDQMxl15shF-kqY

  Albo te leśne licha, co z jeziora się wyłaniają, pięknem ciała kobiecego kusząc. Z dwojga złego wolę być skuszony przez panią jeziora niż przez trolla od modlącego się na drabince. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=xZpZHjaoy2U&list=RDQMxl15shF-kqY&index=3

  :)
 • @Husky 19:22:10
  Zawisza dyskutuje na argumenty, to ty zniżasz się do inwektyw i agresji.
  Z erystyką mi tu nie wyjeżdżaj.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:33:49
  //Zawisza dyskutuje na argumenty, //

  Pomińmy to milczeniem 8-)))
 • @Husky 19:22:10
  No cóż Husky, nikt nie wybiera w jakiej rodzinie się urodził, za to nie odpowiada. Ale odpowiada za swoje czyny.
  Andrzej Kryże, syn tego o którym "wyklęci" mówili sędzia Kryże będą krzyże, skazywał w procesach politycznych ale wybronił Kaczyńskiego od powiązań fundacji Telegraf z FOZZ, uhonorowany wysoką posadą u Ziobry.
  Kępa, ta co wijąc się w wazelinie witała księży, biskupów, ministrów zapominając o prezydencie, toż to resortowe dziecię.
  Jarosław K. czyż nie był resortowym dziecięciem?
  Poczytaj sobie antylemingową lekturę dla Polaków
  https://galopujacymajor.wordpress.com/2013/01/22/dzieci-i-wnuki-resortowe
  Jak będziesz potrzebował to więcej w internecie można znaleźć.
 • @Husky 19:47:16
  Jak widzisz, zawsze masz przykłady, a to, że jesteś lemingiem, zresztą nie tylko ty, to akurat tylko stwierdzenie faktu, który wielokrotnie potwierdzasz. To, że PiS stosuje metody bolszewickie, to też dla każdego myślącego winno być jasne. Kaczyński swą władzę opiera na hakach, o tym mówił Giertych, ale to też dla co bystrzejszych od leminga PiS też jest jasne.
 • @Zawisza Niebieski 20:23:24
  Jeśli qń jest dla ciebie autorytetem to teraz już wszyscy wiemy kim ty jesteś

  Pisz sobie na Berdyczów i tam szukaj jeleni
  pa,pa
  THE END
 • @Husky 20:32:48
  Banalny jesteś husky...
  Aż żal cię czytać. Szkoda czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:36:35
  Tak samo uważam. Szkoda czasu na czytanie "jego" tekstów.
 • @Husky 19:47:16
  Firerka "Nadzwyczajnej Kasty" Zbeszczelniała Po Ogłoszeniu Projektów Ustaw Dudusia ! Zablokowanie 24 lipca przez Dudusia-Kornhausera, a następnie popsucie ustaw reformujących zasyfione PO-żydokomuną SN i KSR oraz zaproszenie do rozmów pejsatej szefowej Nadzwyczajnej Kasty towarzyszki Gersdorf, było nożem w plecy Narodu Polskiego. Gersdorf wyraźnie zbeszczelniała po ogłoszeniu przez Dudusia-Kornhausera jego blokujących reformę projektów ustaw. Ta żydokomunistka jest czubkiem gigantycznej PO-sowieckiej mafijnej góry ! "Za 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji" - oświadczyła niedawno ta polskojęzyczna "wyrocznia", która zarabia miesięcznie 27 tys. zł ! i która zadeklarowała, że posiada 8 działek o powierzchniach od 784 m kw. do aż 23 tys. m kw ! ma 197 tys. zł w gotówce, 3,4 mln zł w funduszach !, 14 tys. dolarów oraz 14 tys. euro w gotówce, papiery wartościowe na kwotę 284 tys. zł, 2920 jednostek uczestnictwa w funduszu "Pioneer" oraz 0,5 kg złota ! Wpisała też samochód VW golf z 2011 roku oraz "biżuterię w przechowaniu". Czego nie wpisała i ile ma za granicą to tylko ona wie. Ta PO-sowiecka "Nadzwyczajna Kasta" co ograbia Naród Polski od 1945 roku, to PO-żydokomunistyczne "sędziowskie" łajno.
 • @Husky 19:47:16
  Prezydent Andrzej Duda mocno polemicznie wobec PiS: zmiana musi być głęboka, ale nie musi być rewolucyjna. Zapytany czy to główny powód rozbieżności, stwierdza:
  Zapewne PiS wolałby odwołanie całego Sądu Najwyższego. Ja się na to nie godzę. Dla mnie weryfikacja Sądu Najwyższego przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia, bo to rozwiązanie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.
  Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/359647-prezydent-andrzej-duda-mocno-polemicznie-wobec-pis-zmiana-musi-byc-gleboka-ale-nie-musi-byc-rewolucyjna
  Ps..A mógł być PAD dwie kadencje. Szkoda chłopa, chyba rzeczywistość go przerosła! Ale i szkoda Polski!!! Wybrali go wyborcy PiS a został prezydentem opozycji. Nadal widać WSI rządzi. I tyle. Duda następna ostoją "okrągłego stołu" oraz ochroniarzem największych złodziei III RP Balcerowicza, Lewandowskiego, Boniego, Tuska, Dukaczewskiego i wielu, wielu innych. PAD jesteś słabym człowiekiem lepiej by było dla Polski i polaków abyś jak najszybciej podał się do dymisji wraz ze swoją oranżerią pałacową. Zawiodłeś nas prezydencie! Czy wyobrażasz sobie jak się czuje twoja córka w szkole kiedy koleżanki i koledzy ją pytają: Kinga co ten twój stary wyczynia? Kiedy tłumaczą jej, że jest b.dużo sędziów, którzy jeszcze w PRLu sądzili opozycjonistów i te zgrzybiałe dinozaury trwają w zawodzie do dzisiaj. Co twoja córka powie kiedy pokażą jej w internecie pałace których dorobili się niektórzy sędziowie swoją najuczciwszą w czasie 1000lat pracą? Kiedy mam umyć swoją lodówkę to wyjmuję wszystko i segreguję: to włożę z powrotem inne zaś wyrzucam bo się zestarzało i zasmrodzi mi całe wnętrze. Podobnie rzecz ma się z sądami. Opcja zerowa i niech parlament głosami swoich wyborców oczyści lodówkę. Okazałeś się prezydencie hamulcowym. Szkoda będzie tych straconych lat do końca twojej kadencji. Osobiste rozgrywki z min.Z.Ziobro wyglądają jak sprzeczki w piaskownicy. Nie wystarczy być namiętnym oratorem do tego potrzebna jest zdolność stosowania polityki zgodnie z przyrzeczeniami dawanymi swoim wyborcom w czasie kampanii wyborczej. Zawiodłem się na tobie p.prezydencie!!! Panie Duda zostań lepiej kaznodziejem ! Panie Duda masz dobra dykcje, czytaj w EMPIKU nadal "Wesele". Przed rokiem 2015 wszystkie partie wygrywające demokratyczne wybory mogły swobodnie tworzyć Rząd RP i decydować o każdej sprawie zwykłą większością głosów, a PiS-owi nie wolno! PiS musi mieć 3/5, żeby mógł zrealizować obietnice wyborcze! Każdy oszołom ma więcej do powiedzenia w Polskim Parlamencie od zwycięskiej partii PiS! Gdzie są obrońcy demokracji?! Wszystkim padło na mózg i przestali rozumieć, co ta demokracja oznacza?! Suweren wybrał PiS! Kto ignoruje i blokuje w działaniu PiS i Rząd z niego się wywodzący, ignoruje wolę wyborców, wolę Suwerena! Konstytucja wyraźnie mówi, że to Suweren sprawuje władzę poprzez przedstawicieli, których wybrał! Prezydent chce ograniczyć wolę Suwerena?!
 • @Husky 19:47:16
  Kiedy prezydent zrozumie, że nie da się zrobić reformy z tymi bandytami w togach. Cały SN i KRS do wymiany. Reformować muszą nowi ludzie. Czy dotarło do PADa że przy wyborze 1/1 teoretycznie może dojść do sytuacji, że wybrany zostanie tylko jeden sędzia? A może PAD powinien powtórzyć V klasę szkoły podstawowej z lat 60-tych? Duda "przegiął" i zdaje sobie sprawę, że musiałby zaistnieć bardzo dziwny zbieg zdarzeń, by Kaczyński zdecydował się poprzeć go jako kandydata na drugą kadencję. Więc będzie "podskakiwał" PiS-owi. Do momentu gdy nie zostanie złamany i wyczyszczony w Polsce system gdzie grupa kolesi się zbiera i może zabrać innemu człowiekowi wszystko i jeszcze pokazać na to papier podbity przez sąd RP (czego ukoronowaniem jest SN) to niech mi nikt (łącznie z panem) nie opowiada farmazonów o wolnej Polsce. Bo taka wolność to tylko iluzja, a rzeczywistość składa się tylko z długiej smyczy która nie wadzi bo nikt mocno nie szarpie nią do czasu gdy przyjdzie na niego kolej. Im głębiej ludzie wgryzają się w przedstawiony przez pana "projekt" (a w zasadzie bubel prawny na miarę tego co serwowało nam przez lata PO-PSL), tym większe mam przeświadczenie, że przeczytał go dopiero dziś wieczorem i dopiero dociera do Pana w co wysmarowali prezydenccy doradcy. NIE GODZĘ się za kolejne 25 lat qurestwa i domagam się rzeczywistych zmian, a nie pudru na syfilis. Zmiana musi być rewolucyjna !! Zbyt długo czekaliśmy, żeby jakiś hamulcowy, dla swojego ego, hamował lokomotywę dobrych zmian. Czekalìśmy ponad 200 lat Już wystarczy. Pomnika Dudy pewnie nie będzie. A mógłby być. Szkoda. I szkoda zmarnowanego czasu. Cały BBN jest spadkiem po Komorowskim ... poziom rzecznika i szefowej kancelarii prezydenta też pozostawia wiele do życzenia! Wszystko to wygląda nieciekawie ! W następnych wyborach musimy wybrać Polaka o czystym patriotycznym życiorysie, jakże byliśmy naiwni pracownik kancelarii prezydenta a jednocześnie członek UW.
 • @Husky 19:47:16
  PAD broni kasty i mataczy raz tak i raz tak. Stracił dwa miesiące, by przedstawić gniota i dalej gra na czas. Szok!!! Strategia godna śpiocha. Żeby było tak jak było. Jak się nie da z tą ustawą nic zrobić po myśli rządu RP, to i Vatowcom złodziejom można będzie tylko palcem pogrozić. Bo sądy w tej formie i w tym składzie nic im nie zrobią. To są wieloletnie powiązania finansowe i mafijne. Chcieli wystawieni przez Naród, odważni ludzie coś zrobić, ale zły zatrzymał sprawę zmian. Nawet się Hostią posłużył, żeby nam oczy zasłonić. Nie wydaje mi się by nowe ustawy, zaproponowane przez prezydenta szybko zostały poddane głosowaniu w Sejmie...Prawo i Sprawiedliwość nie powinno godzić się na żadne ustawy, które nie będą przewidywały zamian kadrowych w Sądzie Najwyższym i KRS...Gersdorf jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. To jest public face za którą stoi dużo potężniejsza nomenklatura. Dopóki nie wykopie się całkowicie tego komunistycznego betonu, nie będą możliwe większe przeobrażenia i reformy w Polsce. Sędziowie PO-kroju Gersdorf nie tylko nie gwarantują niezależności sądów i orzeczeń, ale również niszczą ustrój państwa, nie zapominajmy, że Wymiar Sprawiedliwości to władza wykonawcza. Władza sądownicza, skorumpowana do cna mafia w togach niszczy Państwo i obywateli...Ileż to wyroków na zamówienie PO-stkomunistycznej elity zapadło już w wolnej Polsce...? Prezydent Duda kierując się fałszywą solidarnością ze środowiskiem prawniczym blokuje zmiany umożliwiające powrót sprawiedliwości w sądach...czym więc różni się od swojego PO-przednika, fałszywego arystokraty i wnuka sowieckiego siepacza...? Andrzej Duda nie tylko zdradził środowisko, które wyniosło go na urząd Prezydenta, ale także swoich wyborców. Pod czyim wpływem znalazł się Duda i co spowodowało, że podobne jak jego poprzednicy Boluś Wałęsa i BUL Komorowski jest prowadzany na PO-UB-eckim PO-stronku jak WSI-iowy kundel...??? Prezydent sam ustawił się w sytuacji bez wyjścia, bo oto targowicka mniejszość widząc jego słabość jeszcze bardziej go szkaluje, nawet dla PO-UB-ecji przestał być partnerem do rozmowy...Im będzie słabszy, tym bardziej będzie przez nich PO-miatany...
 • @kula Lis 67 09:52:07
  Jesteś dość odosobniony w swoich ocenach działania PAD. Badania CBOS, a więc wywiadowni pro rządowej.
  68% popiera odrzucenie bubla PiS.
  Tylko 12% chciałoby, by bubel był przyjęty a 8% raczej.

  Tak więc większość Polaków popiera działania PAD. Kolejny "sukces" Kaczyńskiego, znów dostał ostrzeżenie, twoim miejscem jest grzeczne głosowanie w sejmie, nie rządzenie.
  Z drugiej strony 81% wypowiada się za reformą, ale za reformą a nie "dojną zmianą", czyli zostaje jak było, tylko my swoich kolesiów powsadzamy.
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/smig20160902054_1.jpg


  Płk Juźwik pogrąża Solocha. „W BBN wiedza o mojej przeszłości była powszechna”. Szef BBN Paweł Soloch zwolnił w sobotę pułkownika rezerwy Czesława Juźwika, z departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w BBN, po uzyskaniu informacji o służbie Juźwika w Wojskowej Służbie Wewnętrznej w latach 1983-90. O służbie Juźwika w WSW napisała „Gazeta Polska". Pułkownik postanowił zabrać głos w sprawie. W rozmowie z RMF FM podał, że wiedza o jego przeszłości była w BBN powszechna. – Byłbym zaskoczony, gdyby (Paweł Soloch – przyp. red.) nie znał mojej przeszłości – powiedział.
  Minister Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. Czesławem Juźwikiem, ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w Wojskowej Służbie Wewnętrznej w latach 1983-90 - wynika z komunikatu BBN.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Dyrektor z BBN służył ludziom Moskwy! "Gazeta Polska" ujawnia teczkę oficera wojskowej bezpieki

  Szef MON Antoni Macierewicz powiedział wczoraj, że ponad rok temu zwracał uwagę m.in. prezydentowi Andrzejowi Dudzie na "pewne nieprawidłowości" w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

  Dziś swoje trzy grosze dołożył sam Juźwik.

  Byłbym zaskoczony, gdyby nie znał
  - tak odpowiedział płk Juźwik na pytanie, czy szef BBN znał jego przeszłość.

  Podał, że sam nie informował Solocha o pracy dla WSW, ale, „ta wiedza w BBN-ie, a także w resorcie obrony - była powszechna”.

  Pozostałem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, zakładałem, że została dokonana weryfikacja, niektóre osoby odeszły. Teczka oficera jest dla uprawnionych organów - a takim niewątpliwie był mój przełożony w BBN - dostępna. Wystarczy się o nią zwrócić
  – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Zasadą pułkownik. UJAWNIAMY całą teczkę człowieka, który w latach 80. zwalczał wrogów "socjalistycznej Ojczyzny" a następnie trafił do BBN.

  https://pbs.twimg.com/media/DKtDm-7W4AAkJHA.jpg


  Ciekawe ilu jeszcze takich "Juźwików" mamy wewnątrz systemu bezpieczeństwa narodowego? BBN to wylęgarnia WSIoków. Cały BBN do wymiany! Soloch powinien zostać zdymisjonowany. Soloch może najwyżej zarządzać skupem butelek. To człowiek WSI a PAD też na pewno o tym wiedział. Teraz nie dziwi weto PAD w sprawie SN i KRS i nowe ustawy, które nic nie zmieniają w sprawie wymiany nadzwyczajnej kasty. Dzisiejszy wywiad Prezydenta wszystko wyjaśnia. PAD nie jest już prezydentem prawicy, ale ubecji i nadzwyczajnej kasty. Pan Kaczyński bardzo się pomylił. W świetle ostatnich poczynań Prezydenta, zastanawiający jest brak publikacji raportu z likwidacji WSI !!! Minister Łapiński: "Pan prezydent nie jest pod wpływem WSI. Trudno być pod wpływem instytucji, która nie istnieje". Ciekawe tylko dlaczego Prezydent nie ujawnia aneksu z likwidacji WSI choć nakazuje mu to Ustawa.
 • @Husky
  https://wpolityce.pl/polityka/359611-lament-rzeplinskiego-w-tym-anarchizowaniu-panstwa-ida-w-kierunku-totalnej-kontroli-politykow-nad-calym-systemem-sadowym
  Ps..A kogo interesują wynurzenia tego czerwonego knura? Rzepcio to wręcz książkowy przykład upolitycznionego sędziego, Tylko POdłym wolno bezprawie i złodziejstwo uprawiać. Złodziej za kradzież funduszy emerytalnych powinien być wydalony z zawodu i siedzieć. "Być może chodzi o to, by zamknąć interes, który nazywa się Krajowa Rada Sądownictwa", a tak się ten geszefcik wspaniale kręcił. Na prawdę żal. Skończyć z półśrodkami. Zlikwidować KRS. Zlikwidować immunitet sędziów. Niech Naród decyduje o tym, kto ma sądzić. Sędziowie mają być z wyborów powszechnych.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Co prezydent chciał osiągnąć projektami? "Nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie"...Polacy nie chcą wyrzucenia jednego dnia całego Sądu Najwyższego i nie chcą podporządkowywania KRS tylko jednej partii obwieścił w wywiadzie dla „DGP" prezydent Andrzej Duda. W taki sposób uzasadnił powstanie swoich projektów. Zapewnił równocześnie, że nie zapomina, skąd się wywodzi, ale „chce zmian, które okażą się trwałe i będą przyjęte". Jeśli chciał w ten sposób zyskać na popularności i przekonać do siebie opozycję, to już wie, że nie udało się. "Chyba nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie. Patrząc na słupki, wyciągają z nich wnioski, które prowadzą ostatecznie do wyborczej klęski, a przede wszystkim ruiny realnej polityki" - pisze w najnowszym numerze "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika. W pierwszym wywiadzie po przedstawieniu projektów ustaw o KRS oraz Sądzie Najwyższym prezydent Andrzej Duda mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że przedstawił propozycje głębokich zmian, jednak w niektórych punktach jest mniej radykalny niż autorzy ustaw, które zawetował. Ale ja przypominam: sięgnąłem do korzeni, czyli wyborczego programu PiS. Stąd instytucja skargi nadzwyczajnej. Ona ma zapewnić ludziom większe poczucie sprawiedliwości. Może być ostatnią deską ratunku dla podsądnych, którzy czują się skrzywdzeni niesprawiedliwymi wyrokami. A co do innych moich propozycji: duża część sędziów Sądu Najwyższego będzie musiała odejść na emeryturę. To załatwia w moim przekonaniu problem tych, którzy kiedyś należeli i sądzili w imieniu PZPR. I w Sądzie tym pojawi się, w związku z powołaniem dwóch nowych izb: Dyscyplinarnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej, wielu nowych ludzi. To będzie przewietrzenie tego Sądu, zarazem mieszczące się w granicach konstytucji wyjaśnił prezydent.

  Problem w tym, że niektóre z propozycji prezydenta Dudy wymagają zmian konstytucji, a więc również zawarcia porozumienia z opozycją. A wiadomo, jak zakończyły się "konsultacje" z Platformą Obywatelską. Co więc osiągnął prezydent? Poza poruszeniem opinii publicznej...

  W wywiadzie Andrzej Duda podkreśla, że jest politykiem "popularnym". Warto więc pamiętać o pułapkach czyhających na polityków, którzy zbyt wiele uwagi przywiązują do sondaży. Pisze o tym Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" w najnowszym numerze tygodnika.

  Chyba nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie. Patrząc na słupki, wyciągają z nich wnioski, które prowadzą ostatecznie do wyborczej klęski, a przede wszystkim ruiny realnej polityki. W Polsce od kilkunastu lat próbuje się tworzyć partię środka. Wszystko niby się zgadza czytamy w najnowszym numerze "Gazety Polskiej". Tomasz Sakiewicz tłumaczy:

  Część wyborców PO o liberalnych poglądach uważa Platformę za zbyt mało ideową i nastawioną na geszefty. Natomiast część wyborców PiS sądzi, że ich ugrupowanie za bardzo skupia się na sprawach ideowych i chciałoby w życiu publicznym czegoś spokojniejszego. Jest trochę takich, którzy wymieniając wady obu partii, nie potrafią zdecydować się na żadną z nich. Słowem: idealna sytuacja, żeby zmobilizować kilka procent tych, którzy nie głosują, a są pośrodku, i zabrać po kilka następnych procent obu partiom. Jak dobrze pójdzie, to będzie z tego nawet największa partia. Wielokrotnie potwierdzały to sondaże. Tylko że w wyborach ostatecznie żadna partia środka nie przekroczyła progu. Okazało się, że kiedy wyborcy idą do urn, to bardziej boją się skumulowania wad partii środka niż ich zalet. Poparcie dla partii i ludzi środka jest bardzo miękkie. Jeżeli nawet uda się przekonać choć trochę osób z jednej i drugiej strony, to przy akcie głosowania nie ma to większego znaczenia. Polski wyborca głosuje na zasadzie swój–obcy. Jeżeli byłeś nasz, a już nie jesteś zupełnie nasz, to jesteś zdrajcą. Jeżeli byłeś u tamtych, a przeszedłeś do nas i mocno się nie wkupiłeś, to nasz jeszcze nie jesteś. Jeżeli nie byłeś ani u nich, ani u nas, to czyj jesteś? Jest to wojenny sposób identyfikacji, wynikający z doświadczeń komunizmu i wasalizmu III RP wobec obcych mocarstw. Wyborca nie testuje polityka pod względem jego cech, póki nie sprawdzi, do jakiego zalicza się obozu. Jeżeli nie jest w stanie tego zrobić, to woli na taką mimozę nie głosować. Co innego, kiedy wyborcę pytamy o renomę polityka. Popularny może być nawet wróg, bo jest przystojny, dobrze ubrany albo nieźle gada. Wyborca będzie go darzył sympatią, ale przy urnie go rozstrzela. Skąd więc biorą się zmiany tendencji wyborczych? Po pierwsze, te zmiany nie są takie duże. Po drugie, wynikają one bardzo często z łączenia i dzielenia podobnych partii. Po trzecie, obozy potrafią powiększać się i pomniejszać dzięki zwerbowaniu niezdecydowanych albo przekonaniu, że źli to tamci. Polityk, który lawiruje, zaszkodzi swojemu obozowi, a sobie najbardziej, ale za to przez jakiś czas może być dzięki temu popularny. Tylko popularność jest w Polsce – jak wyżej wspomniałem – cechą drugorzędną. Podstawą jest identyfikacja.
 • @kula Lis 67 11:39:19 ps..
  Rzadko się z Sakiewiczem zgadzam (od "czasów ukraińskich"), ale tym razem ma rację, Andrzej Duda mówiąc kolokwialnie, schrzanił swoją prezydenturę. Jest politykiem niedojrzałym i tyle, myśli, ze ładnym gadaniem robi się politykę. Miał dwa miesiące czasu na nowe ustawy i przedstawił je ale z wadami konstytucyjnymi. Są to wadliwe propozycje i teraz mamy próby korygowania tych propozycji, itd,. Słowem cyrk. To samo z jego propozycjami w sprawie referendum o nowej konstytucji. Referendum musi być proste - jedno pytanie i koniec, góra dwa. Nie wyobrażam sobie zwykłych wyborców skreślających tabelę z kilkunastoma pytaniami. To będzie krach frekwencyjny, dziecinada jednym słowem. Tu jednak prawdopodobnie pan prezes Kaczyński powie co o tym sądzi i sprawa się zakończy. Prezydent ogłasza, że wybory powszechne są nieważne. Bo co innego znaczy, że mówi, że nie ma znaczenia, która partia wygrała wybory, i jakie miejsce zajmuje dlatego w Sejmie ? Ale jeżeli wybory są nieważne, i Sejm jest nieważny, i rząd jest nieważny, i która partia jest rządzącą jest nieważne, to dlaczego ma być ważny prezydent, pytam zatem pana Dudę ? Gdzie tu logika, gdzie tu sens, i gdzie tu słowne krętactwo ? Jak teraz widać Duda to człowiek infantylny. Do tego uderzyła woda sodowa do głowy. To szkodnik udający patriotę, a nogi mu z żydowskiej Unii Wolności wyrastają i będzie bronił umów okrągłostołowych itp.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Jak widać prezydent Duda stosuje mniemanologię w swoich wyobrażeniach o byciu prezydentem i uważa swoich wyborców za filozofów. Dla wyborców PiS, istotne jest to czy prezydent jest strażnikiem naszych ideałów, czy się przefarbował, w trakcie swoich "rządów". Jemu się wydaje, że jak raz zagłosowaliśmy na PAD, to siedzimy w tym miejscu do końca świata. PAD tylko dlatego wygrał wybory, bo był popierany przez PiS. Gdyby nie to, nadal byłby nikim. Naszym wskaźnikiem jest JK, a nie mało znany Andrzej Duda, czyli królik wyjęty z kapelusza. Jeżeli się nie sprawdza to już go nie ma. Innych wyborców też nie zdobędzie poza Kukizem i to w drugiej turze, jeżeli tam wejdzie. Czas żeby to uzmysłowić panu prezydentowi.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Ja akurat chcę, aby Sąd Najwyższy i KRS pogonić jak najszybciej, więc Prezydent się myli w ocenie tego, co chcą Polacy. W ogóle uważam , że swoimi vetami i późniejszymi poprawkami zrobił wiele złego. Już dawno byłoby pozamiatane. Totalni by trochę głośniej powyli, KE po raz kolejny by nas postraszyła, ale robilibyśmy SWOJE. A tak wróciliśmy do punktu wyjścia. Prezydent stracił moje zaufanie i nie wiem, w jaki sposób mógłby je odzyskać. Boję się powtórki z rozrywki, czyli rozpisania nowych wyborów, a może i " nocnej zmiany". Nie wiem, gdyby tak miało się stać, to czarno widzę i już w życiu na żadne wybory nie pójdę. Cała moja nadzieja w prezesie Jarosławie Kaczyńskim do niego mam 100% zaufanie. Może on trząchnie prezydentem i wybije mu z głowy jakieś chore, prywatne ambicje. Tu się toczy wojna o być albo nie być mojej Ojczyzny, prezydent zdaje się tego nie rozumieć, albo udawać, że nie rozumie.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Pozwolę sobie podzielić się z Państwem kilkoma myślami, które mnie od pewnego czasu nachodzą. Otóż, z jednej strony pan prezydent wygłasza niebywale głębokie przemówienie z okazji: 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości), 3 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej), 1 sierpnia (rocznica wybuchu powstania warszawskiego), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego), 1 września (rocznica wybuchu II wojny światowej), 17 września (rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę), przy okazji ćwiczeń wojska polskiego (np. ostatnio Dragon 2017), itd., itp. Wszystkie te przemówienia są tak głębokie (w dodatku bez kartki), że można w nich niemal utonąć. Poruszają najszczersze uczucia u niemal wszystkich polskich patriotów. Natomiast z drugiej strony, pan prezydent swoimi wetami ustaw o SN i KRS chroni postkomunistycznych aparatczyków (oficjalnie nie chce oddać władzy nad sądami w ręce Prokuratora Generalnego). I teraz pytanie, czy my, jako Jego wyborcy, oddaliśmy na niego głos aby wygłaszał głębokie przemówienia, czy oddaliśmy na niego głos aby raz na zawsze usunąć z życia publicznego postkomunistycznych aparatczyków? Odpowiedz pozostawiam Państwu. W moje ocenie, chyba zostaniemy już tylko z tymi niebywale głębokimi przemówieniami, i to jeszcze przez 3 lata... Pytanie tylko, u ilu z nas będą one jeszcze poruszać nasze serca?
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Polacy chcą wyrzucenia wszystkich sędziów SN i KRS. Nie musi to być jednego dnia. Może być jednego przedpołudnia. Dzień to stanowczo za długi okres. Nie ma co z nimi się patyczkować.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:05
  Prezydent żalił się, że PiS nie pokazał mu własnych projektów aż do momentu głosowana. Stawiam, że projektów pisanych przez własnych doradców nie czytał aż do czasu swojego wystąpienia (i to też pobieżnie). Że nie wspomnę o tych dopisywanych na kolanie punktach po negocjacjach. PAD obiecał po wetach projekty ustaw, tymczasem przedstawił legislacyjne gnioty (wybór "kulkowy" KRS na zasadzie "uruchomienie maszyny losującej, następuje zwolnienie blokady..." to jakaś kpina), puder w postaci skargi nadzwyczajnej nic w tym temacie nie zmienia. O całej reszcie "zmienić ale tak by nic nie zmienić" nie wspomnę. Co do SN. Ta instytucja przez całą IIIRP jest kpiną w żywe oczy Polaków, przyklepującą największe patologie na którą nie ma bata. Nie Panie prezydencie, ja po 25 latach czekania nie zamierzam słuchać, ze "Pan się nie godzi". To JA się nie godzę, na kolejne 25 lat qrestwa. Nie obchodzą mnie przemówienia o wolności z pańskich ust ani żadnego innego polityka. Ponieważ żadnej wolności w Polsce nie ma. Wystarczy, że zbierze się grupka kolesi z sądowymi koneksjami i każdego Polaka może pozbawić majątku oraz doprowadzić do upadku, a na to wszystko pokażą sadowy papier z podpisem "W imieniu Rzeczpospolitej". Przy obecnej patologii "wymiaru niesprawiedliwości" wolność jest tylko iluzją, rzeczywistość składa się z długiej smyczy na szyi każdego zwykłego Polaka, która nie wadzi bo jest długa i nikt nie szarpie. Do czasu, aż komuś się nie spodoba to co on posiada lub wie. Wtedy przypomina mu się jego status rzeźnej krowy. Dzisiejsze słowa Zofii Romaszewskiej ostatecznie rozwiewają wątpliwości, czy PAD wciąż ma status osoby niezależnej, otóż nie ma. Został otoczony dworakami, którzy prowadzą go ku zgubie, a przy okazji pociągną jeszcze nas. Od obozu "dobrej zmiany" oczekiwałem wzmocnienia Polski tak by zanim nad Europę nadejdzie burza. Nasza Ojczyzna była na tyle silna by nikt nie odważył się tu mącić, i jednocześnie była na tyle silna by odmówić udziału w szaleństwie innych. Do tego wręcz niezbędne jest oczyszczenie złogów w sądownictwie. Nie mam zamiaru oglądać Polski w rzeczywistości, gdzie za słupki poparcia służą brzozowe krzyże. Albo PAD zrozumie co jest ważne albo za dwa lata skończy tak jak zaczynał z 6%. Choćby nie wiem jak sympatycznym i czarującym był człowiekiem, nie poświecę dla niego Polski ani dla żadnego innego polityka.
 • @kula Lis 67 12:34:55
  "Polacy chcą..."
  Którzy Polacy, te 12% takich jak ty? Mów za siebie, nie za innych.

  Polacy (81%) chce rozsądnej reformy sądownictwa, w tym ja. Polacy (68%) nie chce bubla PiS, nie chce, by marionetka Kaczyńskiego Ziobro decydował o obsadzie sędziów, nie chcą by Kaczyński, w tym ja i to są fakty. I tego się trzymajmy. (badanie CEBOS).

  Co więcej, 61% Polaków nie chce, by rządziła marionetka Kaczyńskiego, Beata S. (39% popiera ją) (badanie POLLSTER). Polacy powoli się budzą, nie mają ochoty, by rządził uzurpator przez marionetki.

  Teraz ja osobiście, chcę dymisji skompromitowanego współpracą z lobbystami oraz targowicą, czyli sprowadzeniem obcych wojsk do Polski, wprowadzonego z oszustwem wyborczym Antoniego Macierewicza, dymisji szkodnika naszych lasów Szyszko.

  Chcę rzetelnego rozliczenia afer SKOK i bilbordowej, a także rzetelnego rozliczenia kwot jakie nasze ministerstwa, przelewają na konto Tadeusza R. w formie różnych dotacji, zleceń, konkursów.

  Co więcej jestem też za rozliczeniem przekrętów poprzednich władz PO, PiS, SLD, PSL. Chcę też rozliczenia największej afery finansowej czyli zwrotu majątków Kościołowi. Nikt tego nie rozliczył. Chcę również rozliczenia się z majątków sędziów.
 • @Zawisza Niebieski 13:22:31
  to wreszcie napisz
  czy sondaże są wiarygodne czy nie
  które są dla ciebie wiarygodne
  może ten

  Idiotą roku 2017 zostanie :
  stan na 22.09

  1.Tomasz Lis 41%
  2.M.Szczerba 21%
  3.B.Budka 20%
  4.H.G.Waltz 9%
  5.G.Schetyna 4%

  głosów
  36145
  zrodlo TT
 • @Husky 13:38:42
  Sondaże jak sama nazwa wskazuje są tylko i wyłącznie do zgrubnej oceny. Należy brać pod uwagę również to, kto je wykonywał, w przypadku CEBOS, jeśli są pozytywne dla PiS, to trzeba uznać je za przeszacowane jeśli są negatywne, należy uznać niedoszacowane, gdyż CEBOS to wywiadownia związana z rządem.

  A u ciebie, co to za źródło TT? Jaką metodą było to badane. Bo jeśli metodą taką jak sondaże na portalach internetowych, gdzie można wielokrotnie głosować, to z pewnością idiotą roku zostanie Husky.
 • @Zawisza Niebieski 14:12:26
  Twój cynizm równa się najwyższym szczytom w Himalajach.
  Jeśli to jeśli......
  Co jeśli ?
  Co to za pytanie
  Jesteście na dnie szamba i tylko tyle, obojetnie w jakich to sonadazach
  To jest właśnie ta wasza obłuda,
  ps.
  gdybyś się znał na głosowaniach na TT
  to takich idiotyzmów byś nie pisał
  sprawdź wcześniej a potem pisz
 • @Zawisza Niebieski 14:12:26
  Jednak jest coś co Wetusiowi bardzo się udało, otóż przybrał na wadze i buziuchnę ma papusianą. Co ujawnienia Aneksu WSI: Ustawa ta mówi: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po zasięgnięciu opinii Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, podaje Raport do publicznej wiadomości w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podaniu Raportu do publicznej wiadomości jest równoznaczne ze zniesieniem klauzuli tajności w rozumieniu art. 21 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych.” Oznacza to że Raport oraz uzupełnienia (aneksy) do niego muszą być publikowane przez Prezydenta RP. Przepis ten nie zawiera trybu warunkowego lecz nakłada na prezydenta obowiązek publikacji tego typu materiałów i wręcz wymusza ich ujawnienie. Rzeczą niezwykle znamienną jest fakt, że dziś nikt nie stawia prezydentowi tego rodzaju zarzutu. To, że nie czynią go rządowi propagandyści, jest oczywiste. Znacznie ważniejsze jednak, że nie robi tego również zbieranina, zwana „opozycją” – tak rzekomo wyczulona na przypadki łamania prawa przez polityków PiS.
 • @Zawisza Niebieski 14:12:26
  Oto "polskie" postżydobolszewickie sądy panie Duduś!. Tylko Opcja Zero! Sąd w Tychach skazał polskiego kibica za baner „German death camps”. W Niemczech flaga nie wywołała żadnych reakcji. Szokująca decyzja sądu w Tychach. Skazał polskich kibiców za wywieszenie baneru z napisem „German death camps” na ogrodzeniu stadionu. To jednak nie koniec. Wcześniej polscy kibice zostali napadnięci i pobici przez Niemieckich kiboli, których rozsierdził napis na banerze. Według relacji jednego z Polaków, tyska policja nie zareagowała na tę napaść, a podjęła interwencję dopiero, kiedy ponownie rozwinięto baner. Miał to być nasz protest związany z nierespektowaniem wyroku w sprawie żołnierza AK Karola Tendery. Chcieliśmy również zaprotestować przeciwko kłamstwom pojawiającym się w niemieckich mediach, o „polskich obozach koncentracyjnych” mówi Adrian Loska w rozmowie z portalem wPolityce.pl, który wspólnie z Ireneuszem Ruchałą wywiesił banery. Flagi długi nie wisiały. Polaków zaatakowali Niemcy i zerwali banery. Niemcy uderzali nas pięściami i kopali, zerwali flagi, rzucili je na ziemię i uciekli. Policjanci stali blisko, ale nie reagowali opowiada Loska o zdarzeniu do którego doszło 18 czerwca w Tychach. Komenda Miejska w Tychach twierdzi jednak, że do żadnego ataku nie doszło. Policjanci podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń w tym żadnych ataków niemieckich kibiców na Polaków. Monitoringi sprawdzane przez policjantów nie wskazywały żadnej agresji w stosunku do wywieszających transparenty osób poinformowała portal wPolityce.pl rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Jednak pojawia się pytanie - skoro jak wynika z wyroku sądu (punkt 3) dowodem rzeczowym w sprawie Ireneusza Ruchały były dwie płyty z nagraniami, na których miało być zarejstrowane wieszanie banerów na płocie stadionu, to czy nie ma tam nagranego ataku niemieckich kibiców na Polaków? Doszło do niego, według Adriana Loski, w około dwie minuty po wywieszeniu banerów. Policjanci stali trzy czy pięć metrów od nas, nagrywali zdarzenie kamerą, ale nie interweniowali. Zdarzenie oprócz policjantów widziało jeszcze co najmniej kilka osób przed stadionem. Funkcjonariusze podjęli działania dopiero, gdy ponownie rozwiesiliśmy baner „German death camps” na prośbę polskich kibiców, którzy byli świadkami zdarzenia i chcieli sobie zrobić zdjęcia na tle flagi mówi Loska. Twierdzi, że policja rozpoczęła interwencję, kiedy ludzie porobili sobie fotografie z banerem „German death camps”. Otoczyło nas około trzydziestu tajniaków i poprosili o oddanie flagi. Zapytałem, na jakiej podstawie prawnej podejmują takie działanie. Nie byli w stanie odpowiedzieć. Odmówiłem. Policjanci naciskali i czterokrotnie ponowili żądania, tłumacząc, że otrzymali polecenie zabrania flagi. Żeby nie eskalować konfliktu oddałem baner. Zaznaczyłem, że nie zgadzam się na takie działanie, ponieważ nie ma do tego podstawy prawnej. Policjanci powiedzieli, że zabierają nas na komendę, gdzie nas przesłuchają. Poszliśmy pieszo na komendę, gdzie powiedziano nam, że flaga została zabrana, zostanie przekazana do biegłego, ponieważ nawołuje do nienawiści na tle rasowym i etnicznym relacjonuje Loska w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Policja twierdzi, że podjęła działanie w sprawie baneru w wyniku interwencji obserwatora UEFA. Czynności te wszczęto wskutek przekazania przez obserwatora UEFA informacji dot. braku wydania zgody na umieszczanie na ogrodzeniu stadionu jakichkolwiek ogłoszeń, plakatów, afiszy, ulotek, napisów lub rysunków za wyjątkiem zawierających oficjalne logo turnieju przekonuje rzecznik prasowa KMP w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Po kilku dniach policja wycofała się z postawienia nam zarzutu, że baner wzywał nienawiści na tle rasowym i etnicznym mówi Loska. Funkcjonariusze policji oskarżyli kibiców z art. 14 § 2 w związku z art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń, czyli wywieszenie flagi na płocie bez zgody właściciela płotu.
  Art. 14. § 2. Kw mówi: „Każdy ze współdziałających w popełnieniu czynu zabronionego odpowiada w granicach swojej umyślności lub nieumyślności, niezależnie od odpowiedzialności pozostałych współdziałających”.
  Natomiast zgodnie z art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. Na meczach pojawia się wiele flag i nikt nie wymaga, ani nie weryfikuje pozwoleń na ich wieszanie. Podczas czerwcowego meczu piłkarskiego w Tychach na meczu wisiało wiele flag, nikt z właścicieli nie został ukarany. Na stadionie były też dwie flagi wywieszone przez czeskich kibiców, nawiązujące do niemieckiej odpowiedzialności za II wojnę światową. Policja nie podejmowała innych działań w sprawie o wykroczenie jw. Z żadnego innego miejsca zarządzanego przez osoby prywatne czy instytucje Policja nie otrzymała zgłoszenia o wywieszeniu czegokolwiek bez zgody właściciela i tym samym nie było podstaw do podejmowania czynności służbowych zarówno na terenie miasta jak i do interwencji wewnątrz stadionu, gdzie zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych Dz. U. 2017 poz. 1160 z późń. zm., za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa odpowiedzialny jest wyłącznie organizator imprezy wyjaśnia rzecznik prasowa KMP w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Kiedy dowiedzieliśmy się o zmianie zarzutów zapytaliśmy policji skoro wywiesiliśmy dwie flagi, dlaczego jesteśmy ścigani za jedną. Wpadli w konsternację. Nie bardzo wiedzieli jak to wszystko wytłumaczyć, ale brnęli w to wszystko ślepo dalej. Powtarzali będziecie skazani, jesteście winni twierdzi Loska. Przypomina, że kiedy podobny baner z takim samym napisem „German death camps” był prezentowany w Niemczech, tamtejsza policja ani razu nie reagowała. Nie może być tak, że baner o takiej samej treści jest eksponowany na terenie Niemiec i żaden niemiecki urząd nie reaguje, a zrobiła to dopiero polska policja na polskiej ziemi. Dla mnie to wstyd mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Adrian Loska prowadził obszerną wymianę korespondencji z komendantem miejskim policji w Tychach. Mówi, że jego argumenty spotkały się z lekceważeniem. Nasze odczucia są takie, że z góry przyjęto założenie, że będziemy skazani twierdzi. I dodaje:
  To była cenzura prewencyjna poprawności politycznej i łamanie prawa przez policję. Kibice GKS Tychy wywiesili replikę flagi „German Death Camps” na meczu ligowym z Olimpia Grudziądz, który odbył się we wrześniu. Policja tym razem nie interweniowała. Rzecznik KMP w Tychach stwierdziła, że nie interweniowali, ponieważ „za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na stadionie odpowiedzialny jest wyłącznie organizator imprezy zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych Dz. U. 2017 poz. 1160 z późń. zm.”. To wybiórcze traktowanie przepisów. Oba spotkania, Czechy-Niemcy i GKS-Olimpia odbyły się pod auspicjami PZPN. Na jednym meczu flaga wywołuje reakcje, a na drugim nie. Kompletne widzimisię, nie ma równego traktowania. Bo oczekiwałbym, że jeżeli drugi raz wywieszamy taką samą flagę, powinniśmy się spotkać z taką samą reakcją komentuje Loska. O komentarz w sprawie poprosiliśmy posła PiS i członka sejmowej komisji ustawodawczej Arkadiusza Mularczyka. Sprawa mnie szczególnie zbulwersowała i wymaga wyjaśnienia. Jako państwo powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby walczyć z kłamstwem historycznym. W działaniach organów ścigania widać bardzo formalistyczne i biurokratyczne podejście. Mam wrażenie, że nie pochyliły się dokładnie nad tym, czego sprawa dotyczy i nad intencją osób, które pojawiły się z transparentem pod stadionem komentuje sprawę w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Mularczyk. Poinformuję o sprawie ministra spraw wewnętrznych i ministra sprawiedliwości dodał parlamentarzysta. Najbardziej bulwersujące w całej sprawie jest to, że w Niemczech baner z napisem „German death camps” nie wywołał żadnych działań organów prawnych. A przecież siłą rzeczy budził tam znacznie większe emocje niż w naszym kraju.
  Tomasz Plaskota
  https://wpolityce.pl/polityka/359724-nasz-news-sad-w-tychach-skazal-polskiego-kibica-za-baner-german-death-camps-w-niemczech-flaga-nie-wywolala-zadnych-reakcji?strona=2

  Ps...„German death camps” to najprawdziwsza prawda, co znaczy że za prawdę wyrok dostali ! Jak mają nas inni szanować kiedy takie durne sądy mamy. Skandal i to jest polski sąd ???? Skazać za prawdę ? Gorsi od bolszewików ! Dziękujemy za ustawy o sądownictwie Prezydencie Duda. Wstyd panie ministrze Błaszczak ! Komendy Policji nie zostały odzyskane.. a to już 2 lata rządów PiS. Policjanci powinni zostać zwolnieni, w Polskiej Policji niech pracują tam Polacy, a nie pseudopolacy. A sędzia, który wydał wyrok niech idzie całować stopy Niemcom. Konkretni policjanci i sędzia won z Polski!! Rak poprawności politycznej toczy wiele instytucji, MSW także. Rząd powinien podjąć zdecydowane działania w celu naprawy sytuacji a wszyscy w MSW powinni zainteresować się wydarzeniami w Zgorzelcu!!! I właśnie na tym przypadku wyraźnie widać, jak bardzo potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Błaszczak za dupę całą komendę MO w Tychach, i to zaczynając od komendanta po szeregowego funkcjonariusza, bo to jest po prostu milicja, a nie policja..Ale teraz ubeki mają wsparcie duże od Dudy, więc będzie jeszcze gorzej. A po drugie znaleźć bat na takich sędziów i Maliniaka w tangu z Romaszewską i agentami w BBN. Błaszczak nie nadaje się na ministra zarządzającego policją, jest za delikatny tam potrzeba drugiego Macierewicza a nie jakieś laleczki.
 • @Husky 14:28:00
  Zdrajca. Tak o nim piszą i tu i wszędzie. Bloger Matka Kurka pisze tak: "Prezydent Duda postanowił razem z Kukizami i Gowinem grac przeciwko PiSowi /to znaczy przeciwko nam jego wyborcom/ i Kaczyńskiemu, który uczynił go prezydentem". To nie przejdzie, jego Pan Bóg pokarze za taka podłość. Dzięki nam dostał się na fotel prezydenta i chce unicestwić PiS. Kontrowersje.net Sami przeczytajcie, ogarnia przerażenie, że ktoś taki siedzi w pałacu. Mam nadzieję, że to czytasz panie Duda, a nie tylko niemieckie szmatławce. Zobaczycie, że zawetuje jeszcze ustawę medialną !!!
 • @Husky
  Ruszyły działania egzekucyjne ws. "Autostrady Kulczyka". Państwo może odzyskać aż 1,2 mld zł

  https://wpolityce.pl/gospodarka/359723-ruszyly-dzialania-egzekucyjne-ws-autostrady-kulczyka-panstwo-moze-odzyskac-az-12-mld-zl

  Ps..Nic dziwnego, że Kulczyk "umarł", to być może tylko początek rentgena na jego przekrętach. Świetna wiadomość. Krótki odcinek z Jordanowa do Konina kosztuje 65 zł. To czyste złodziejstwo. Dobrze, że dostaną po kieszeni. Pytanie tylko, czy nie odbiorą sobie tego w kolejnych podwyżkach. Czy dr Jan z Poznania oprócz szemranych interesów z kolesiami Tuska zajmował si e w swoim biznesie czymkolwiek innym? Czy zrobił przez lata coś innowacyjnego, jakiś wynalazek, jakieś istotne w nauce? Pamiętacie jak zwolniono bramki na autostradzie Kulczyka i wypłacano mu rekompensatę na podstawie wyliczeń ile samochodów przejechało przez bramki, chociaż wiadomo było, że jeżeli za darmo to wszyscy jechali autostradą a jednocześnie na innych były też ogromne korki ale dostał tylko Kulczyk. A co z ówczesnymi decydentami ? Czy tego typu wałki są bezkarne wyłącznie w układzie pan dr Jan mafia ryżego volksdojcza z kolesiami w państwie teoretycznym Tuska? A co z wałkami związanymi z Ciechem? Kiedy europejski list gończy. Takich złodziei jak "spopielony nieboszczyk" Kulczyk jest w Polsce więcej, oni też powinni zwrócić ukradzione pieniądze.
 • @Husky
  Co Gersdorf robiła w 1984 roku w RFN? „Mogła podjąć współpracę z bezpieką”. Członek Trybunału Stanu Robert Majka zwrócił się do I prezes Sądu Najwyższego, przewodniczącej SN Małgorzaty Gersdorf, by wyjaśniła i przedłożyła Trybunałowi decyzję IPN świadczącą o tym, że "nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL". W piśmie przesłanym 25 września br., również do wiadomości m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa IPN Jarosława Szarka, Majka powołuje się na książkę dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe Togi".

  W moim przekonaniu w zapowiadanej publikacji autor sugeruje wprost, że cytuję: "prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w latach 70., jako czynny prawnik była aktywnym działaczem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich" podkreślił Majka. Według niego inne informacje zawarte w książce, a dotyczące wyjazdów Gersdorf do RFN w 1984 r., świadczą o tym, że "mogła podjąć współpracę z aparatem bezpieczeństwa państwa PRL, a to wpłynęło znacząco na późniejszą karierę sędzi".

  Wobec powyższego wnoszę o wyjaśnienie przez Panią Przewodniczącą na piśmie ww. okoliczności oraz przedłożenie sędziom i członkom Trybunału Stanu w kadencji 2015-2019, decyzji z IPN, zaświadczającej, że Małgorzata Gersdorf nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL napisał Majka.

  Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać stanowiska SN w tej sprawie. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu znajduje się zarządzenie z dnia 9 września 2008 r. dotyczące Gersdorf. Wynika z niego, że prokurator IPN zarządził o pozostawieniu jej sprawy "bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą".
  Ps..Ale wpadła! Nawet ksiądz jak nie umoczył się w tym SBckim łajnie, paszportu nie dostał. Ja nie byłbym zdziwiony gdyby 80%sędziów było TW. Wielu światłych ludzi już dawno mówiło, że alkoholiczka Gersdorf to agent SB, mówią też, że każdy sędzia SN jest byłym agentem, I tacy są pod ochroną swoich braci i sióstr, są nie do ruszenia, są bezczelni, a teraz mają swego prezydenta Dudę. Wdzięczni za ocalenie ubecy i agenci chyba teraz ufundują Dudzie pomnik. Z samego zachowania alkoholiczki i przestępcy(zarzut przyjęcia 2 mln zł łapówki)Gersdorf jasno wynika, że jest umoczona. Może nie tylko w Polską Bezpiekę ale też jest na postronku Niemiec. Treść zarządzenia IPN jest ciekawa wszak przecież oni podejmują dochodzenie tylko wtedy gdy złożone oświadczenie jest nie zgodne z prawdą czyli osoba kłamie w innym przypadku nie ma żadnych konsekwencji co do sprawowania urzędu. Czyli mogła byś konfidentką. I jeśli w oświadczeniu tego nie zataiła to może zajmować najwyższe stanowiska w Polsce bo taką sejm uchwalił ustawę lustracyjną.. Proszę przeczytać całe pismo Sędziego TS Roberta Majki. Jest wątek zamilczany przez wszystkie media...Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego wezwana do wyjaśnienia zarzutów Członek Trybunału Stanu Robert Majka domaga się przedłożenia przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, decyzji z Instytutu Pamięci Narodowej, zaświadczającej że nie była tajnym współpracownikiem SB oraz wyjaśnienia przez Małgorzatę Gersdorf sprawy zarzutów karnych stawianych wobec niej przez Ryszard Jacha. Poniżej tekst wystąpienia, które otrzymały prócz pani Prezes także najważniejsze osoby w państwie:


  http://serwis21.blogspot.com/2017/09/pierwsza-prezes-sadu-najwyzszego.html
 • @Husky
  Po woli zaczyna wychodzić, czym Marela zaszantażowała Aarona Feigenbauma. Pewno Stasi mają teczki na jego rodzinę, a on za nieujawnianie prawdy jest w stanie sprzedać Polskę. Tu się nasuwa prosty wniosek. Kaczyński jest nie do złamania ani kupienia. W latach "80 "prawnicy" podróżowali do RFNu przeglądać archiwa pod kątem "praw własności" w Polsce. Tych poniemieckich i tych pożydowskich. Każdy z tych "prawników" w słusznym wieku lub ich rodziny, to posiadacze wielu nieruchomości! Wystarczy kwerenda w księgach wieczystych z filtrem wieku "nabywcy" i czasu "nabycia". Pierwsze to niech się wszyscy PROKURATORZY i SĘDZIOWIE wykażą jakimi to cudownymi operacjami bankowymi doszli a raczej doskoczyli to milionów na kontach? Później możemy się pobawić w życiorysy! 22 listopada 2017 ta baba alkoholiczka Gersdorf niech bierze swoją emeryturę i czeka na sprawdzenie w IPN. Bo może się okazać, że będzie dostawała 2 tysiące, a nie 17 tysięcy, które teraz jej dożywotnio przysługuje.
 • @Zawisza Niebieski
  Podobnie jest w Sądzie Rejonowym w Częstochowie zapluskwionym przez małżeństwo którzy są tam sędziami. On sędzia z nazwiskiem jakich wiele jest w "www.inwentarz.ipn.gov.pl", uniewinnia swoich a potem ten "swój" przez tego w/w sędziego uniewinniony nagle staje się oskarżycielem tego człowieka który jego oskarżył i zaczyna się gehenna i ZEMSTA, bo ten uniewinniony oddaje teraz sprawę do sądu ze to on został POMÓWIONY. Prokurator odrzuca tą zemstę a pomimo to na wniosek tego byłego uniewinnionego i jego adwokata ZAKLEPUJE następna rozprawę Żona tego sędziego i to wbrew decyzji PROKURATORA a uzasadnienia tego w/w sędziego który uniewinnia tego cwaniaka są tak absurdalne- a ja wolontariusz obserwujący co tam się na rozprawach w tym sądzie dzieje mam dowody, że brak nawet słów, by te absurdy cytować! Dodam, że potem takiego człowieka niszczy następna ich kumpela sędzina, bo na swoich rozprawach nie przyjmuje dowodów ale przejmuje sugestię tego byłego już uniewinnionego, że jego przeciwnik to IDIOTA i kieruje tą osobę do biegłego PSYCHIATRY by na chama zrobić z niewygodnego porządnego człowieka IDIOTĘ. A wiec mamy ponowne sfingowane rozprawy, czyli takie jak w czasach tych przez UBP-NKWD kontra polskim patriotom.
 • @kula Lis 67 18:55:11
  Widzę, że leczysz swoje problemy z sądami. Mnie wystarczy, że przewodniczącą TK, gdzie konstytucja wyraźnie określa, sędziami powinni być prawnicy wybierani "spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą". Podczas gdy na przewodniczącą wsadzili magister o wiedzy niewystarczającej dla poziomu sądu okręgowego, co trzeba było ją drogą polityczną na ten stołek posadzić i całe jej doświadczenie to sąd okręgowy, by powiedzieć politycy PiS ręce precz od obsadzania najwyższych stanowisk w sądownictwie.
  Nie ma między nami sporu, że sądy należy zreformować, ale zreformować a nie jednych miernot (twojszych) zastąpić innymi (mojszymi). Sędziowie winni być wybierani w układach ponadpartyjnych i taki układ trzeba w ustawach zapisać. A zwykły poseł niech zajmie się tym, co do zwykłego posła należy. Głosowaniem w kolejnych głosowaniach sejmowych, do niczego więcej społeczeństwo go nie upoważniło.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/02/20/825/360/c8f1e15707b34d52aee8f974a3e16107.jpeg

  Chazarski złodziejski pomiot Aaron Bucholtz alias Balcerowicz broni się po materiale TVP. NBP naraził na straty Skarb Państwa po nieudanej inwestycji? To "fałsz, insynuacje, skandaliczne..."


  https://wpolityce.pl/gospodarka/359864-balcerowicz-broni-sie-po-materiale-tvp-nbp-narazil-na-straty-skarb-panstwa-po-nieudanej-inwestycji-to-falsz-insynuacje-skandaliczne Ps...Ten nie Polak, a chazarski pomiot Bucholtz alias Balcerowicz za zniszczenie polskiej gospodarki powinien siedzieć w twierdzy bez wyroku 20 lat, a później wyrok i następne 20 lat . Oto "elyta" III RP w pełnej krasie - Balcerowicz, Bolęsa, Cimoszewicz, Michnik, Kwachu, "Bul" Komorowski... Szkoda słów...Teraz wiemy po kim niedorozwinięty jest Rysiu !!! Jeżeli temu pseudo profesorowi za doradcę wystarczał taki głupek jak R. Petru to go dyskwalifikuje. Ta afera to mały pryszcz , przy aferze tzw. rubla transferowego sprezentowanej przez Balcerowicza Polakom. Kosztowała ona Polaków coś koło 2 mld ówczesnych ecu, wypłaconych byłemu DDR . Mordy się przy tym obłowiły ! Pierwszy skok to, że za czasów wicepremiera Balcerowicza wydano dwa kryminogenne rozporządzenia: z 30.12.1989 r oraz z 19.03.1990 Na skutek kryminalnego importu alkoholi straty państwa wyniosły kilkanaście bilionów zł. Balcerowicz to macher nr 1 Sorosa ! Miliardy zł ukradli razem na przekręcie ze skokową dewaluacją złotego !!! Balcerek powinien siedzieć za genialny pomysł stałego kursu dolara. Miliardy poszły za granicę. Jakby tego chazara Bucholtza alias Balcerowicza publicznie władze polskie powiesiły to bym uwierzył w dobrą zmianę i mógł spokojnie umrzeć.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/28/828/380/5f6f3bd2d506466a895d7063cfafb347.jpeg

  Na zdjęciu dobrana trójca żydobolszewickich ubeckich agentów, pospolitych złodziei i alkoholików!
  Chazarka, złodziejka i alkoholiczka Gersdorf biadoli: Nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach zasługujemy(sic!!! ale arogancja, tupet i bezczelność tej żydowskiej pijackiej skorumpowanej przestępczej larwy)..Zarozumiałość I prezes Sądu Najwyższego nie zna granic. Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy zaapelowała do sędziów Małgorzata Gersdorf. Małgorzata Gersdorf wystąpiła podczas pierwszej części uroczystości z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego. Mówiła m.in. o "wewnętrznej niezawisłości". Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy apelowała do sędziów. Zdaniem pierwszej prezes, dzieje SN "skłaniają do namysłu nad gotowością poświęcenia własnych interesów dla dobra ogółu". Będąc sędzią, nie można się nikomu nie narazić, toga to nie ubiór dla ludzi ceniących komfort psychiczny i święty spokój. Dlatego proszę: nie zwracajmy uwagi na syrenie śpiewy polityków; nie uciekajmy też od stosowania prawa w formalizm niezrozumiałych, lecz dla każdego wygodnych uzasadnień stwierdziła z patosem.


  Ps...To jedno zdanie zawiera esencję prawdy o sądzie. "W moich oczach... " Boże, zmiłuj się nad nimi. Szacunek powinno się mieć w cudzych oczach, we własnych to pycha. Ponadto szacunek jest pustosłowiem o ile się go nie okazuje. Trudno szanować przedstawicieli instytucji , która ze stosowania prawa czyni farsę i nie potrafi sobie poradzić przez lata z prostymi sprawami. Wiem czego doświadczyłem w sądach i mojego szacunku ci ludzie nie będą mieli. Po takich wypowiedziach jest oczywiste, że nie wystarczy reforma sądownictwa w Polsce, ale dodatkowo jest niezbędne dokładne wymiecenie sądów i prokuratur z sędziów i prokuratorów, którzy, delikatnie mówiąc, potrzebują opieki psychiatrycznej. Czy ja dobrze rozumiem? Sędziowie domagają się już nie tylko dożywotniej pracy dla siebie i całych rodzin na koszt podatnika, gigantycznych emerytur i braku możliwości zwolnienia, nazywania "kastą wspaniałych ludzi" i prawa do moralizowania całemu społeczeństwu na którym się pasą, ale teraz pani prezes domaga się jeszcze wyróżnionego miejsca w historii? Taki bezczelny to chyba nawet Napoleon nie był. Nasz kraj jest niestety ciągle w oparach komunizmu co jest wynikiem tego iż tak naprawdę nie potrafiliśmy się odciąć od tego okresu kiedy to nasze Państwo nie było przecież niepodległe. W związku z tym ludzie, którzy wtedy rządzili bądź wspierali tamten układ przeszli bez uszczerbku do III RP a teraz obchodzone są idiotyczne rocznice jak ta 100 niezawisłości sądów i wiele innych anomalii jest. Trzeba być skrajnie naiwnym aby uwierzyć, że trepy projektujące tzw. transformację pozostawiły tzw. wymiar sprawiedliwości przypadkowi. Po "transformacji" tylko stamtąd mogli spodziewać się zagrożenia (wręcz śmiertelnego). Robota została wykonana profesjonalnie czego dowodów mamy multum, ja wspomnę jedynie proces w aferze FOZZ, czyli pierwotnej akumulacji kapitału przez górne warstwy nomenklatury. Opinia publiczna winna znać szczegółowy życiorys sędziego, jego pochodzenie, kim byli rodzice, jakie zawody wykonywali, rodzeństwo itp. Zwykła sprawa. Mój śp. ojciec mówił cyt; kiedyś sędzia to był autorytet dla ludzi dziś patologia z najniższej półki. Nie mógł się nadziwić, że coś takiego ma miejsce w kraju którego bronił własną piersią .Twierdził, że świat wariuje i dąży do samozagłady. Jeżeli doszło już do takich zachowań ludzi którzy powinni być dobrym przykładem dla narodu a są patologią to kogo mają szanować patologię ? wali jej na dekiel ? czas odejść ! Na stronie SN wyszukałem, że Gersdorf ostatni raz uczestniczyła w składzie sędziowskim 1 lipca 2014. Za pracę w SN otrzymuje ponoć 27.000 zł.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  Tak działała mafia reprywatyzacyjna. Kamienica była warta 10,4 mln zł, a roszczenia do niej sprzedano za 2 tys. zł!
  http://niezalezna.pl/204473-tak-dzialala-mafia-reprywatyzacyjna-kamienica-byla-warta-104-mln-zl-a-roszczenia-do-niej-sprzedano-za-2-tys-zl

  Ps.Wałki na miliony i nikt nie usłyszał zarzutów......Prawie 3 lata "rządzi" PiS a złodzieje śmieją się z Polaków. Lepszy był ten ....., Marek Mossakowski, co za roszczenia do Hożej 25a zapłacił 50zł. Nota bene ma się dobrze ten .... i wszyscy którzy brali udział w gangsterce - notariusze, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy - również. Zdaję sobie sprawę, że zrobią ze mnie antysemitę, ale spójrzmy prawdzie w oczy - na tym polegał, polega i będzie polegał pejsaty biznes. Tak jest od wieków. W tej sprawie komisja europejska, nie widzi pogwałcenia praworządności? Dziwne.... No tak pogrążyłaby by ziomków....Polacy w tym ja zastanawiamy się dlaczego związani z nim jeszcze nie siedzą? Ano ponieważ najpierw trzeba powymieniać chazarobolszewickich sędziów i prokuratorów. W tych przekrętach umoczeni się notariusze, prawnicy, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy i wyznawcy jedynej słusznej wiary. Kto ich ruszy? Sami sobie stryczki na szyje zarzucą? Ciekawe czy chazarska złodziejka HGW pójdzie siedzieć?. Na razie ma wielki parasol mafii sądowo-prokuratorskiej. Czy w ogóle da się wprowadzić te reformy i co na to teraz prezydent Duda? Chce dalej chronić tę mafię? Teraz, kiedy PAD zablokował czyszczenie tej stajni Augiasza?
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  Szok! Sąd i prokuratura bronią radnej PO, która szkaluje Żołnierzy Wyklętych! „Bandyci, zabijający żydów” i inne epitety nie są nawoływaniem do nienawiści?
  [Internauci walczący o dobre imię bohaterów, walczących z sowieckim okupantem alarmują o szokujących decyzjach prokuratury i sądu w Częstochowie. Okazuje się, że obie instytucje nie widzą niczego złego w fakcie, że częstochowska radna Platformy Obywatelskiej Jolanta Urbańska szkaluje Żołnierzy Wyklętych. Śledczy odmówili wszczęcia śledztwa z doniesienia Artura Sokołowskiego oraz Krzysztofa Janusa - działaczy z Częstochowy, a sąd uznał, że nie są oni stroną w postępowaniu i w związku z tym, nie mają prawa wnosić zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa przez prokuraturę!]


  https://wpolityce.pl/polityka/359923-szok-sad-i-prokuratura-bronia-radnej-po-ktora-szkaluje-zolnierzy-wykletych-bandyci-zabijajacy-zydow-i-inne-epitety-nie-sa-nawolywaniem-do-nienawisci

  Ps...To owoce nauczania prawników przez żydolewacką profesurę. Postżydokomuna i postubecja w sądach i prokuraturach jak widać trzyma się nadal dobrze. To draństwo w rogach w dużej mierze nie utożsamia się z Polską. Oni stają przeciwko Rządowi i 85 % Polaków. Działają jak Volksdojcze to skorumpowany, zalkoholizowany, złodziejski żydobolszewicki ściek. I jak tu nie przeprowadzić reformy wymiaru sprawiedliwości?! I jak tu nie wzywać pana PG i ministra Ziobrę żeby zareagował w ramach nadzoru na takie postępowanie Prokuratury i Sądu, No jak?! Sądownictwo i prokuratury to zgnilizna przesiąknięta żydokomunistycznym kłamstwem i zbrodnią. Czy trzeba więcej na potwierdzenie potrzeby "przewietrzenia" sądownictwa i prokuratur? A właściwie jego budowy od zera? To jest tak, że jak stonka na ziemniakach żydostwo obsiadło polski wymiar sprawiedliwości i takie są wyroki tej mafii stąd ten kwik przed zmianą. Jak długo jeszcze, ta żydobolszewicka zaraza w czarnych togach będzie się tak zachowywała? Nie zdziwię się jak ci sędziowie są z nadania czerwonych pajączków ( +60). Wyrokowała swołocz SSO Marcin Buzdygan. Przydałoby się nazwisko prokuratora. W internecie nic nie ginie. Sądy i prokuratury w Częstochowie i Opolu to niestety skamielina, gniazdo szerszeni z PZPR i ich potomków. W zapomnianej Częstochowie i Opolu nic od lat się nie zmienia. Nadzwyczajna kasta czuje się tutaj bezpiecznie. A prezydent A. Duda, reformę tej sądowej mafii zablokował. I co panie Prezydencie, nadal chcesz trzymać starych sędziów do emerytury? Jak żydzi zabijali Polaków to dobrze (Naliboki, Koniuchy........). Żydzi mordowali Polaków i działali przeciw Polsce, tak jak czyni dziś wspólnie z przestępcami w togach Patologia Obywatelska, ZSL-PSL i Nowoczesna-kurtyzana. Postąpić z nimi jak Fryderyk Pruski. Kiedy wreszcie żydostwo odpowie za zbrodnie popełnione na Polakach? Gdzie tu skandal ? przecież kasta to w prostackiej linii potomkowie tych którzy dla swojej świńskiej władzy zwalczali wszystkich którzy pamiętali, że to tylko złodzieje. A my pamiętamy nadal. Szok to jest dlatego, że PiS na wszystko pozwala. Mieli zamykać i co ? Ani jeden gościu z Obozy Zdrady Narodowej nie siedzi. Wszyscy prezesi sądów powinni być wymienieni, to są dawni kolaboranci służb PRL-owskich i po-PRL-owskich. Sądy sądami, ale skandaliczna jest postawa prokuratury. Podobno naszej. Od dawna uważam, że w prokuraturze nie nastąpiła dobra zmiana. Może Prokurator Generalny wyjaśni nam, dlaczego? Panie Min. Ziobro, weryfikacja i relegacja natychmiast! Panie Ziobro... czas na ręczne sterowanie! Do roboty! Pamiętam jak były żołnierz AK opowiadał jak po wojnie snajper o ps. "Oczko" zastrzelił żyda kata oficera UB strzałem prosto w czoło było to na moście w gdy ten wracał z katowni. "Bandyci zabijający żydów".. żyd powie prawdę jak się pomyli. Ich zginęło 271 tysięcy (dane Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i encyklopedii Almanac) w czasie drugiej wojny porównaniu do ponad 6-ciu milionów Polaków. Żołnierze Wyklęci wykonywali wyroki na zbrodniarzach, zdrajcach i tzw. komunistach. Trafiali się różni a niektórych nawet więcej, takie to nacje. Tej radnej peowskiej, sędziemu i prokuratorowi ogolić pusty łeb na łyso jak to NSZ i AK robiła takim sprzedajnym szmatom.

  Co się dziwić skoro MSZ na zewnątrz nie broni Polaków i cenzuruje!

  https://kresy.pl/wydarzenia/polskie-msz-naciskalo-usuniecie-zasluzonych-naukowcow-listy-prelegentow-konferencji-polsko-ukrainskiej/
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  Warszawa wierzchołkiem góry lodowej. Mafia „reprywatyzowała” na potęgę. Kamienice w Krakowie przejmowane za bezcen. „Z wiedzy, którą posiadamy od polityków aktywnych w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” powiedział Tomasz Leśniak z krakowskiego stowarzyszenia Miasto Wspólne. Dodał, że sprawa każdego przejęcia „powinna być przeanalizowana przez prokuraturę”. Tomasz Leśniak przyznał, że zasięg procederu przejmowania nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym w podejrzanych okolicznościach – to co można by nazwać „dziką reprywatyzacją” na terenie Krakowa jest trudny do ocenienia. „W tej chwili żadna instytucja publiczna nie dysponuje takimi danymi w Krakowie. Z wiedzy, którą posiadamy od polityków, którzy działali w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” zapewnił. Stwierdził, że jest to skala mniejsza niż w Warszawie. „Natomiast w skali Polski jesteśmy takimi drugim miastem pod względem liczby reprywatyzowanych kamienic” oświadczył. „Najbardziej znane były przypadki z końca lat 90. i działalność gangstera Łapy, który później sprzedawał te nieruchomości” ocenił. Chodzi o Piotra B. skazanego za przejmowanie kamienic z wykorzystywaniem sfałszowanych pełnomocnictw od rzekomych właścicieli. „Łapa” dostał wyrok w zawieszeniu i kilkaset tysięcy złotych grzywny. Po pewnym czasie zniknął. Wyrok nie spowodował, że policja przestała się nim interesować. Nadal jest poszukiwany. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie do lipca działał zespół, który analizował akta spraw karnych związanych z przejmowaniem własności kamienic o nieuregulowanym statusie prawnym w okresie od 2003 do 2012 roku. Chodziło o ponad 200 kamienic. W przypadku 12 zakończonych spraw uznano, że nie zostały wyjaśnione w dostatecznym stopniu. Ponadto kilkanaście z analizowanych przypadków nie znalazło jeszcze sądowego rozstrzygnięcia. Te sprawy i nie tylko one, mają szansę znaleźć się w polu zainteresowania kolejnego zespołu, który najprawdopodobniej zostanie powołany w ciągu kilku tygodni. Rozmówca przyznał, że dla Krakowa mogłoby być sensowne powołanie komisji weryfikacyjnej, na wzór tej, która funkcjonuje ds. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. „Natomiast to jest podmiot, który działa stosunkowo wolno, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, że takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny było 600, natomiast komisja weryfikacyjna analizuje jeden przypadek kamienicy na miesiąc, więc jest to stosunkowo wolne tempo” ocenił Leśniak.

  Ps...Jaka mafia? Potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. A tak nawiasem, to trzeba było tych wszystkich zbrodniarzy-komunistów powiesić w odpowiednim czasie a nie robić pośmiewisko. Niestety zabrakło żołnierzy NSZ którzy jako jedyni prawidłowo oceniali sytuacją polityczną Polski i Polaków. Niestety, ale winni temu stanowi rzeczy są właśnie dorośli Polacy w liczbie około 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe – co 4 lata – wybieranie tego szajsu, potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. Dotyczy to całej Polski, a wartość zrabowanego przez koszerną mafię majątku, łącznie z systemem bankowym, przedsiębiorstwami, drenażem finansowym Polski przekracza wielokrotnie najwyższe stawki "reparacji niemieckich". Proponuję zająć się Wrocławiem. We Wrocławiu jest niemiecki konsulat. Najliczniejszy chyba na świecie. Ponoć zatrudnionych jest tam ponad 1000 osób. I to pewnie Niemcy przejmują kamienice, bo prezydent kapuś myckowy Dutkiewicz (obecnie sąsiad myckowego złodzieja Frasyniuka) słucha poleceń z konsulatu, a nie swoich wyborców. Komisja zwraca kamienice które rozkradziono za przyzwoleniem Bufetowej. Prokuratura wsadza pionki a boss mafii reprywatyzacyjnej śmieje się z komisji i nazywa ją teatrem bo prokuratury i sądy same uczestniczyły w tym procederze. Dopóki nie zrobi się dekomunizacji w prokuraturach i sądach to bandyci mogą spać spokojnie.. Państwo Polskie w ciałach ludzi z komisji reprywatyzacyjnej odbiera ukradzione nieruchomości a HGW powołuje najdroższych prawników aby nie dopuścili do zwrotu i od razu bronili jej przed odpowiedzialnością i więzieniem bo chyba nikt nie ma wątpliwości że ona musi trafić do więzienia. HGW wyłudza pieniądze z ratusza na swoje cele a nikt jej tego nie blokuje. Ona nadużywa uprawnień a to też przestępstwo karne.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/29/825/360/01092fe7aaf24c7cbdd9a36c5c2705b7.png

  [Oto fizys ponoć sędzi mianowanej przez Bula. Wygląda jak ''żona'' Makarona... czyli jest z takiej samej foremki jak babcia makaronowa. Podobna do niej aktorka grała w Planecie Małp. Zastanawiam się jak to to tępe zostało sędzią? I tacy prymitywni, ociężali umysłowo ludzie zostają sędziami, sądząc mądrzejszych od siebie. Przypomnę, że ta przygłupawa osobniczka była sędzią z SR w Będzinie i jest wdową po głupim jak ona i butnym pośle Dolniaku! Jakim cudem to to beztalencie ukończyło powszechniak nie mówiąc już o zdaniu matury i ukończeniu prawa? To jeszcze jeden powód aby tę kastę nietykalnych rozpirzyć na trzy wiatry. Średnio rozgarnięty licealista bije ją na głowę. Nie zdążono podać jej na kartce co ma mówić. O tempora....Trzeba przypomnieć, że tofaszyszka Pierre -Dolniak jest obecnie sędzią w stanie spoczynku na katafalku, ale należy do KASTY]


  Rzeczywistości nie oszukasz... Dolniak dociskana przez Mazurka nie potrafi wymienić ani jednego projektu .N ws. sądownictwa. Opozycja totalna, która tak gorączkowo wylewa z siebie krytykę reformy sądownictwa, nie potrafi jednak wskazać własnych inicjatyw, które służyłyby uzdrowieniu wymiaru sprawiedliwości. Przykładem niech będą pokrętnę odpowiedzi wicemarszałek Sejmu i posłanki Nowoczesnej Barbary Dolniak. Ile projektów ustaw złożyła Nowoczesna w tej sprawie w ciągu dwóch lat? zapytał prowadzący audycję Robert Mazurek.
  Złożyliśmy wiele projektów w różnych tematach… odpowiadała wymijająco Dolniak, po czym próbowała dodać: Proszę mi dać odpowiedzieć… Zmiany w wymiarze sprawiedliwości są zmianami systemowymi. W związku z tym możliwość organizacji ma w tym względzie partia rządząca. I to zawsze na niej spoczywa odpowiedzialność…Riposta dziennikarza była nadzwyczaj celna. Chce pani powiedzieć, że żadnego?

  https://twitter.com/i/web/status/913646326721781760 …

  Ps...Zarówno Nowoczesna jak i PO marzą o tym, żeby było tak jak było, a w wielu sprawach ciągle jeszcze jest. W tej chwili to właściwie jedyny cel istnienia tych partii. Skoro tak, to nie ma sensu składać jakichkolwiek ustaw, bo każda nowa ustawa wprowadza zmiany, które przy braku większości i tak nie mają szans na uchwalenie. Dlatego właśnie opozycja ma tak dużo czasu na uliczne happeningi i ożywioną korespondencję międzynarodową w sprawie bezprawnych zmian.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  Opieszałość, układ i bezkarność. Z jakimi słowami Polakom kojarzy się sądownictwo? Oto wyniki sondażu. 42 proc. Polaków popiera zmiany w sądach zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przeciwnych jest 35 proc. Tylko 2 proc. Polaków nie słyszało o propozycjach reformujących sądownictwo, a co piąty badany nie ma w tym temacie zdania wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar TNS dla „Faktu”. Wymiar sprawiedliwości kojarzy się nam przede wszystkim z opieszałością, układem i bezkarnością. Respondenci pytani o to, z jakim słowem kojarzy się im polskie sądownictwo, najczęściej wskazywali na opieszałość (31 proc.). Dla 21 proc. badanych sądy kojarzą się z uczciwością. Na bezkarność i układ wskazało po 19 proc. badanych. Tyle samo osób wskazało na niezawisłość. Z kolei dla 16 proc. sądy są uległe wobec polityków. Sądy kojarzą się również z bezstronnością (10 proc.) i profesjonalizmem (9 proc.). W kontekście elektoratów, dla wyborców PO i Nowoczesnej, sądy kojarzą się przed wszystkim z niezawisłością. Z kolei dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości sądownictwo to układ i bezkarność. Respondenci zostali zapytani również o to, czy reforma poprawi sytuację w sądach. 39 proc. badanych uważa, że działania sądów się poprawią. Odmienne zdanie ma 26 proc. badanych twierdzą, że nic się nie zmieni. 20 proc. uważa, że działania sądów się pogorszą, a 15 proc. nie ma zdania. Pytani o to, kto powinien wybierać członków Krajowej Rady Sądownictwa, 28 proc. badanych odpowiedziało, że powinno zostać tak, jak jest, czyli sędziowie powinni wybierać sędziów. Wybór zwykłą większością w Sejmie lub w Senacie popiera 11 proc. Za opcją wyboru przez 3/5 posłów jest 14 proc. badanych. 6 proc. badanych popiera pomysł wyboru sędziów przez Sejm w ten sposób, że PiS wybierze ośmiu członków, a opozycja siedmiu. Z kolei 23 proc. respondentów chce, żeby sędziów do KRS wybierał prezydent. Aż 17 proc. badanych przyznało, że nie interesuje ich, jak sędziowie będą wybierani. Z kolei na pytanie o to, która z koncepcji reformy sądownictwa jest im bliższa, 32 proc. badanych przyznało, że obie koncepcje są zbyt radykalne. 29 proc. poparło projekt prezydenta Dudy. 15 proc. opowiedziało się za ustawami przygotowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Aż 24 proc. badanych powiedziało, że nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż został przeprowadzony telefonicznie przez Kantar TNS na zlecenie dziennika „Fakt” na grupie 1000 respondentów.


  Ps...Wyraźnie widać, że sondaż zrobiony "pod intencję'". Ma budować poparcie dla propozycji PAD. Prezydent też się nie sprawdza, czyli do likwidacji urząd prezydenta ....nie rozumiem czemu PAD chce się dogadywać z mafią? są ludzie którzy są kolegami czyścicieli nieruchomości, którzy ciągnęli samoloty przestępców, wszystko pod okiem ludzi w togach. PAD gra w bambuko, a każdego dnia złodzieje wyrzucają ludzi z mieszkań, ograbiają z pieniędzy. Dzielą zyski ze skorumpowanymi prawnikami i politykami. Wybrali ludzie PADa i wylatują z mieszkań! Jedno jest pewne PAD z otoczeniem odlecieli. Najważniejsze reformy w Polsce, o Izbach Obrachunkowych, KRS i SN PAD zablokował. PAD porzucił elektorat ( z nim rozliczymy się za 3 lata )! O co tu chodzi? Zmiany tak, ale nie pudrowanie trupa prokuratorskiego i sądowego rodem PZPR i resortowych dzieci zaproponowane przez prezydenta. Takie sondaże mają na celu ogłupić społeczeństwo !!!! Tylko mafia, złodzieje i oszuści bronią się przed reformą co maja dużo za uszami i boja się wiezienia, a kasta patologią są z politykami którzy też ich bronią. Sądownictwo i prokuratury w Polsce zwłaszcza wyższe szczeble to nielegalna i wielokroć tępa postżydobolszewicka z usłużnymi im szabesgojami sitwa. Całkowicie nielegalna. Kto dał im prawo do orzekania czegokolwiek? Sowieci i komuniści tylko. Kto ich wybierał? To uzurpatorzy. Sędziowie i prokuratorzy powinni być wybrani w wyborach powszechnych, jak parlamentarzyści. Popieram Kaczyńskiego i PiS. Przed 2017 r. wszystkie partie wygrywające demokratyczne wybory mogły swobodnie tworzyć Rząd RP i decydować o każdej sprawie zwykłą większością głosów, a PiS-owi nie wolno! PiS musi mieć 3/5, żeby mógł zrealizować obietnice wyborcze! Każdy oszołom ma więcej do powiedzenia w Polskim Parlamencie od zwycięskiej partii! Gdzie są obrońcy demokracji?! Wszystkim padło na mózg i przestali rozumieć, co ta demokracja oznacza?! Suweren wybrał PiS! Kto ignoruje i blokuje w działaniu PiS i Rząd z niego się wywodzący, ignoruje wolę wyborców, wolę Suwerena! Konstytucja wyraźnie mówi, że to Suweren sprawuje władzę poprzez przedstawicieli, których wybrał! Obawiam się, że Prezydent oblepiony WSI-owymi larwami sprzyja zabetonowaniu czerwonej agenturalnej generalicji w Polskim Wojsku, podobnie jak w SN i KRS sprzyja komunistycznej kaście. PiS nie ma wyjścia, bez podpisu Prezydenta nic nie zrobi. Jeżeli do wyboru sędziów do TK potrzebna jest zwykła większość, to dlaczego do wyboru sędziów do SN potrzebne jest 3/5? Pewnie dlatego, żeby ten wybór uniemożliwić! Dlatego, że PiS-owi, który wygrał wybory nie wolno rządzić! Dlatego trzeba rzucić zaporową kłodę 3/5, 7/8, co to za różnica. Trzeba "uwalić" dobrą zmianę, bo za dobra dla Polaków jest! Mając wykształcenie ścisłe można tylko jedno stwierdzić: żadnych prawników przy stanowieniu prawa.... Wśród prokuratorów, sędziów, palestry nie ma wyłącznie aniołów. Przypomnę, że tylko przy okazji reprywatyzacji dowiedzieliśmy się o kolejnych skandalach, w których uczestniczyli prokuratorzy, sędziowie i palestra, a to tylko czubek góry lodowej. Monteskiusz, na którego się często powołuje, twórca trójpodziału władz, pisał o sądownictwie, że potrafi się wywyższać ponad inne władze i powinno być wybierane przez lud oraz często rotowane. Andrzej Frycz Modrzewski pisał to samo. Patrząc na Ziobrę i jego współpracowników, to poprzednicy mogliby się tylko uczyć. Być może teraz będą powoływani przez PiS i PK i ministra Ziobro na stanowiska prokuratorskie, sędziowskie ludzie uczciwi.
 • @Zawisza Niebieski 13:22:31
  Nadzwyczajnej kaście wolno więcej? Pijana sędzia spowodowała wypadek i nadal pracuje za pokaźną sumkę..W maju tego roku w Chorzowie, sędzia Beata B. spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu. Odsunięto ją od orzekania, ale wciąż pracuje w sądzie. Jak podaje portal se.pl. sędzia wciąż otrzymuje takie samo wynagrodzenie jak sprzed swojego wybryku. 22 maja 2017 r. sędzia Beata B. wsiadła za kierownicę... kompletnie pijana. Kobieta z podporządkowanej drogi wjechała prosto w nadjeżdżającego opla astrę, w efekcie czego jej auto dachowało. Dwukrotne badanie alkomatem pokazało ten sam wynik - 2,4 promila w wydychanym powietrzu - podaje portal se.pl. Jak informuje "Super Express" nazwisko byłej prezes Sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich nadal widnieje na stronach sądu. Beata B. nie została odwołana, ale pracuje teraz w wydziale cywilnym i otrzymuje za to sowite wynagrodzenie. Po tym, jak wszczęto postępowanie dyscyplinarne przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, została ona zawieszona w czynnościach służbowych. Postępowanie jest w toku. Ale sędzia Beata B. nadal jest sędzią, nie jest odwołana. Jest odsunięta od orzekania i nie wykonuje żadnych czynności, ale formalnie nadal pracuje w sądzie. Jej wynagrodzenie nie zostało obniżone. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął powiedział "SE" Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach. Jak ustalił portal se.pl w przyszły poniedziałek ma się odbyć posiedzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia sędzi o połowę. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez sędzię przestępstwo. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

  Źródło: se.pl
  Ps...Tak na marginesie "wynik 2,4 promila w wydychanym powietrzu" oznacza 4,8 promila we krwi. Należy ją przesunąć do orzekania w sprawach pijanych kierowców. Tematyka jest jej znana..Oto efekt Pracy Prezydenta oszukańca. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął, co miał podjąć przecież to ich koleżanka, a Duduś taki układ chce utrzymać. No to ma teraz lepiej. Nic nie robi, a kaście kasa leci! W Niemczech sędziów wybierają posłowie do Bundestagu, a w Polsce sędziny wybierają się same i to jest "zdobycz demokracji", że te małpiatki same siebie wybierają i wg. tante Merkel jest to szczytowanie demokracji w PRL bis. Tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, że w Polsce 6000 sędziów wystarczy a jest teraz 12 000 dlatego nadmiar systematycznie będzie usuwany z zawodu i tego oczekują Polacy. Dobrą zmianą w sądownictwie byłoby wprowadzenie ławy przysięgłych jak w USA. A kto będzie nadzorował te swoiste "koło fortuny" w sądach z losowaniem sędziów do spraw – to to w praktyce wyjdzie na to samo co jest ale inna nazwa, a szumu i zamieszania pełno. Obym się mylił, ale pomimo ogromnego oczekiwania na zmiany we właściwym kierunku to chyba z tą ekipą pokoleniowej rodziny rodzin to się nie uda. Być może niczego się nie doczekamy ze zmian na lepsze bo kto ma to robić? politykierzy składający się z chazarów i szabesgojów członkowie masonerii kierownicy korporacji??? Poniżej więcej przykładów jak ta w artykule...Śląska najwyższa kasta od lat pijana!!! .... dlatego, że w żaden sposób nie karana... i co z tego wynikło dla Polski? - w stanie wojennym oczywiście POdpisał "lojalkę" - jak wszyscy na wysokich stołkach! ...ROK 2006 ... linia obrony: źle nerka filtrowała alkohol! Jak myślicie? ... czy sędzia został ukarany? - NIE! przeszedł w tzw. stan spoczynku i przez lata "uprawiał tzw. sąd na wyjeździe....czyli pijaństwo z lumpami....) Pijany sędzia spowodował wypadek Sędzia z Katowic, który spowodował wypadek w Świętokrzyskiem, miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Komisarz Krzysztof Skorek, z biura prasowego policji, potwierdził Radiu Kielce, że do zdarzenia doszło w miejscowości Szarbia w powiecie kazimierskim, 1 kwietnia wieczorem. Jak ustalono, prowadzony przez 58-letniego sędziego samochód, najechał na tył poprzedzającego go auta. Nikomu nic się nie stało. ... Skorek przypomniał, że aby badanie alkomatem miało wartość dowodową, musi być przeprowadzone trzykrotnie w równych odstępach czasu. Mężczyzna odmówił poddania się ponownym badaniom alkomatem. Dlatego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. ...Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - dodał Skorek. ....Samochód zabezpieczono na parkingu, a sędziego odebrała rodzina. Policja czeka na wynik badania krwi i ustala, jak doszło do kolizji. ...Dotarła do nas taka informacja. Została nam przekazana przez prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Żadne decyzje personalne jeszcze nie zapadły. Czekamy na wynik badania krwi. Z tego, co nam wiadomo, sędzia jest obecnie w szpitalu - powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Katowicach Teresa Truchlińska- Babiracka. ... Sędzia pracuje w wydziale wizytacyjnym SO. Wydział ten sprawuje nadzór nad działalnością administracyjną sądów. Na razie nie wiadomo, czy sędzia sam zrzeknie się swojej funkcji, czy też prokuratura będzie musiała wystąpić o uchylenie jego immunitetu. Grozi mu do dwóch lat więzienia ... cha...cha...cha.... syn też ostał się sędzią....
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  Faktem jest, że bezpośrednio przed zawetowaniem ustaw PAD odbył 2 godzinną rozmowę z żydem Szewachem Weisem w Pałacu Prezydenckim i 2 godzinną rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel. Zawetowanie nastąpiło więc nie z woli narodu i woli samego PAD. Jest realne podejrzenie, że PAD do tej decyzji został przez nich "zmuszony" czymś co na niego mają, czyli BND i Mossad. Złamał tym prezydencka przysięgę. Teraz to już tylko Jasełka dla gawiedzi. Prezydent "Efialtes" Duda uniemożliwił reformę państwa. PAD zablokował prawdziwą reformę sądownictwa a z tym i inne pilne reformy. Już 3 miesiące mijają jak zawetował dwie ustawy realnie zmieniające status quo w nadzwyczajnej kaście prawniczej. Okazał się wilkiem w owczej skórze, w kampanii grał rolę kogoś innego, teraz broni interesów tych których m.in. dzięki jego wyborowi mieliśmy znieść. Nie można zapominać o I-szej zawetowanej ustawie, arcyważnej dla wyników wyborów samorządowych, a mianowicie o Regionalnych Biurach Obrachunkowych, każdy wie czym to pachnie dla lokalnych peowskich i peeselowskich kacyków. Przypomnę także Polakom to, że PAD nie wsparł modlitwy różańcowej na granicach, bo rzekomo modlitwa to sprawa osobista, a tymczasem gorliwie w świetle kamer zapalał świece chanukowe z braćmi żydami. A tow. Zybertowicz nie powinien się już ośmieszać z tym swoim oportunizmem. Jakby towarzysz Zybertowicz tego nie tłumaczył to zdrada jest zdradą a kłamstwo kłamstwem. PAD to jak teraz widać platformerski i uwolski kret. Jeśli PAD zaczynał w UW, to nie mamy czemu się dziwić, że broni starego żydokomuszego układu i ich pomiotu. Dudakornhauser-zosia nie chce aby braciom w wierze, którzy opanowali SN i KRS spadł włos z głowy. Zosia, fizyk i przyjaciółka Wielowiejskiej z GW mści się za córeczkę za Biełsat jej odebrany. Romaszewska "zieje nienawiścią", bo jej córce Agnieszce jako prezesowi TV Biełsat - telewizji dla Białorusinów (antyŁukaszenka) Waszczykowski obciął dotacje. Ta telewizja zwalcza Łukaszenkę co w chwili obecnej nie jest w interesie Polski tylko w interesie Georga Sorosa, niejakiego Kramka męża Ukrainki Ludmiły. Śp. Romaszewski miał taka samą "żoneczkę" jak Jasienica, tylko brzydszą. Córeczkę Soros dawno temu zwerbował..A PAD i tak nie słucha Zybertowicza. On słucha tej starej, wrednej żydowskiej ropuchy Zosi Szmosi Romaszewskiej. Do diabła z tą podłą żydowską raszplą. Te spotkania to tylko teatr, a reformy jak nie było tak nie ma. Co kogo obchodzi "dobra atmosfera". Ja głosowałem na Prezydenta A.Dudę tylko dlatego, że utożsamiał się z programem PiS-u, a nie na panią Romaszewską "legendę". Zresztą tych "legend" mam serdecznie dość, a jeżeli PAD na nich się opiera to niech poprosi jeszcze inne "legendy" takie jak Bolek, Frasyniuk, Bujak itd... ich zalegendowało UB/SB/WSI. Któraś z tych legend ubiła choć jednego komucha ? Gdzie i kiedy ? Jak się nazywał ? Stoczono jakieś walki, bitwy ? Gdzie, ilu czerwonych zabito ? To jest pic na wodę fotomontaż. Legendy chlały wódę z czerwonymi bandytami, a nie walczyły. Czerwoni po absolutnym bankructwie dupami padli na siedzenia Mercedesów a mordami w pudła kawioru. Tak skończyła się "walka" legend" z czerwonymi. Jak teraz widać to już koniec Dobrej Zmiany. Widocznie PAD ma obiecany stołek w UE za te veta. PAD rozumie reformę tak jak PO,.N , UW, PSL nie radykalnie czyli ma zostać tak jak było. O tym jak działa dana instytucja decydują kadry tam pracujące, a nie Ustawy (które można różnie zinterpretować). Bez radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości odcięcia od komunizmu będą mafie sędziowskie nadal parasolem ochronnym skorumpowanych policjantów jak mataczenia w sprawie śmierci K.Olewnika czy J.Cygan. Znowu będzie ręka w nocniku, znowu będzie płacz i pytanie - co nam umknęło, sądownictwo, afery, zdradziecka działalność PO-PSL, zrabowane kamienice, Smoleńsk, to wszystko jest ważne, ale najważniejsza w tej chwili jest Ukraina - nie popierać hitlerowskiego państwa, nie popierać niszczenia polskości, nie walić miliardami we wrogie państwo, nie dawać obywatelstwa wrogom , wypowiedzieć kuriozalną umowę emerytalną. Jeżeli w materii ukraińskiej nie wypali cokolwiek, odpowiedzialny będzie PiS, w całości i za wszystko. Naród już wie i zdecydował, czasu jest bardzo mało. Wielu Niemców mówi, że nienawidzą szczególnie PiSu i prezesa Jarosława Kaczyńskiego bo burzy spokój Europy i Unię. A jak się dopytacie w jaki konkretnie sposób prezes Jarosław Kaczyński niszczy Europę to Niemcy nie potrafią odpowiedzieć. Najważniejszą osobą w państwie na dziś jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, a kolejno minister Antoni Macierewicz, ministrowie Ziobro i Jaki a nie PAD. Oni muszą mieć nawet nie poczwórną a podziesiątą ochronę. I stały monitoring ochrony i ich rodzin ze strony SKW, ABW. Tych "ktosiów", jest pełno i na wschodzie i zachodzie, a ich sługusów w kraju, bez liku! , to też dbać należy i grosza nie żałować, na ochronę, polskich patriotów! Prezes PiS Jarosław Kaczyński to jedyny polityk polski klasy światowej, z dużą wiedzą i pomysłem na Polskę. Do tego świetny strateg i nie do kupienia. Dlatego takie próby unicestwienia. Prezes PiS Jarosław Kaczyński to nasz skarb. Czy to już koniec Polski? Jej wrogowie ostro grają. Gdyby zamordowali Jarosława Kaczyńskiego, byłby koniec Polski. Nasza Ojczyzna zamieniona by była w bantustan. Kradliby aż do końca, w końcu zagryźli by się sami. Byłoby jak w Warszawie, Krakowie, Łodzi, etc..Pan prezes Jarosław Kaczyński jest naszym ostatnim gwarantem. Brata już zabili. W 2010 mieli zginąć obydwaj. Ale prezes Jarosław Kaczyński zmienił plany z powodu stanu zdrowia matki i nie poleciał samolotem. Ktoś, być może, chce dokończyć zadanie, bo prezes Jarosław Kaczyński zmienił diametralnie układ sił w Polsce. To jedyny kochający autentycznie Polskę, rozumiejący jej trudne położenie i ogrom zagrożeń, wynikających z obłędnych, neomarksistowskich pomysłów typu Soros. Powinno być rozpoznanie służb w sprawie zagrożenia życia, niezależnie czy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czy innej osoby, a publikujących wrażliwe dla bezpieczeństwa dane powinna spotkać surowa kara. Jak dojdzie nie daj Bóg do zamachu na życie Jarosława Kaczyńskiego to PAD może sobie pogratulować dał zbrodniarzom czas na jego przygotowanie, a więc współpraca ze zbrodniarzami zalegającymi prokuratury, sądy, służby w tym policję się powiodła. Czołganie prezesa PiS po tych jego śmiesznych salonach, tylko to potwierdza i daje do myślenia czy PAD nie działa na czyjeś zlecenie, może wkrótce się przekonamy. Niedługo wyjdzie, że PAD poszedł na układ w sprawie sądów za obietnicę nie tykania niemieckiej, rosyjskiej, izraelskiej i amerykańskiej agentury rozsianej po parlamencie i w pałacu RP. Szanowny panie prezesie Jarosławie Kaczyński, teraz jest znakomita okazja oczyścić kancelarię prezydencką PAD z żydowskich doradców agentów Sorosa. Wystarczy pójść w ślady niesamowitego młodego kanclerza Kurza (Putin to już dawno zrobił) i ogłosić, że w ciągu jednego miesiąca mają się z Polski wynieść wszystkie fundacje finansowane przez Sorosa. Zobaczymy jaki będzie "kwik" jego żydowskich agentów z Łapińskim na czele w kancelarii prezydenckiej? Nadmienię, że żona ministra Glińskiego pracuje w fundacji Sorosa, dlatego on taki bierny, nic nie robi, nadaje się do usunięcia. Publikujcie ANEKS do Raportu Likwidacji WSI! PAD kogo bardziej bronicie? TW. w kościele katolickim i synagodze, czy własnych dup? W latach 2007-2010 też chcieliście ludzi szantażować aneksem za plecami obywateli i skończyło się krwawą jatką w Smoleńsku! Znowu prosicie się o jakąś tragedię? PAD skończy w smoczej jamie, a prezes Jarosław Kaczyński na Wawelu obok Brata (w najlepszym przypadku). Nie muszę chyba mówić, co powinna zrobić SKW, by odebrać to, co do niej należy. (Aneks WSI, który zawiera także szokujące dane o peowskim idolu czyli ruskim agencie Bulu-Debilu Szczynukowiczu alias Komorowski, który umoczony był w kryminalny handel bronią ! Na rozkaz rosyjskich służb poprzez skazanego w USA handlarza bronią Monzera al-Kassara, WSI dostarczało broń antyamerykańskim terrorystom. Bul-Debil jako wiceszef MON bezpośrednio nadzorował ten kryminalny handel, który kwitł także kiedy Bul był ministrem obrony w latach 2000–2001. To wtedy dorobił się nielegalnie co najmniej 260 tys. zachodnioniemieckich marek - gigantycznej wtedy sumy. Te dane są tak kompromitujące dla Polski członka NATO i kluczowego obecnie sojusznika USA, że nie chcą obecnie ich publikować ! Bo i trzeba byłoby wziąć za dupę i skazać na dożywocie Bula-Debila ! A wiadomo jaki smród by się z tego gówna rozniósł !) Po "upadku muru berlińskiego" jeden Amerykański minister tak się wypowiedział. "nie znajdziemy tyle miejsc w wiezieniach, żeby wsadzić do cel ten cały aparat bezprawia z NRD, musimy wiec im dać szansę na samooczyszczenie..i dać nawet awanse w strukturach RFN". To samo było z denazyfikacją..to samo z dekomunizacją...niestety "gest Cejrowskiego" byłby jako jedyny skuteczny. Albo jak w Norwegii.."ktokolwiek się oddal zdradzie pracując dla okupanta nie ma prawa do żadnej funkcji publicznej do 3 pokolenia". Schluß i już!!!! Chcemy taki Rząd i takiego Prezydenta co to potrafi. Nie znam słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego w temacie aneksu, znam słowa tylko naćpanego, kłamliwego żydowskiego karzełka Łapińskiego którego słowa są warte tyle co psie gówno na ulicy!

  https://twitter.com/daguuniaa/status/917027226931159043
 • @Zawisza Niebieski 20:01:21
  "Wymiar sprawiedliwości trzeba zaorać i zbudować od nowa". Mocne słowa posła w programie Michała Rachonia. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności, te ostre słowa padły z ust posła Kukiz'15, Jerzego Jachnika w dzisiejszym programie "Woronicza 17". Sprawa reformy sądownictwa była jednym z kluczowych tematów debaty polityków. Pierwszym tematem w programie była reforma wymiaru sprawiedliwości. Wymiar sprawiedliwości, ten, który wciąż mamy, jest żywcem przeniesiony z PRL. Był to ten obszar państwa, który nie został zreformowany pod żadnym względem, ani instytucjonalnym, ani personalnym. Nie nastąpiła żadna weryfikacja sędziów, którzy byli narzędziem władzy. Ci sędziowie dalej orzekają w sądach demokratycznego państwa. Ta reforma musi być głęboka, być może głębsza niż reformy w innych obszarach państwa zdiagnozował sprawę Jacek Sasin z PiS. Szczególną uwagę uczestników programu zwróciła wyrazista wypowiedź posła Jerzego Jachnika, który proponował radykalne zmiany wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą, trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie także finansowo i z hukiem wylatywać, to nic nam nie pomoże powiedział poseł Kukiz'15.


  Ps...To są ciągnące się za nami efekty okrągłego stołu i nocnej zmiany. Gdyby to był normalny i uczciwy Kraj to ci panowie i panie z SN i KRS wraz z prawnikami siedzieli by "ciupie" a ich niewiadomego pochodzenia mienie byłoby przejęte przez skarb państwa, a tak to te żydobolszewickie wszy wraz ze swym pomiotem będą się domagać jeszcze odszkodowań. "Syfilisa się nie pudruje", ma oczywiście racje pan poseł Jachnik. Prokuratury i sądy i szerzej cały wymiar sprawiedliwości, to najbardziej chora i cuchnąca zgnilizną moralną jak i korupcją, pospolitym złodziejstwem tkanka państwa polskiego. Jeżeli nie zreformujemy a raczej zbudujemy od nowa tej dziedziny, to żadne inne reformy nic nam nie dają. Ich tej żydokomuszej zgnilizny już nawet nie da się zreformować. Trzeba to wszystko zbudować od nowa. Nie można zaorać tego co nie funkcjonuje. Przy takim oraniu najgłośniej krzyczeli by o swej niewinności najbardziej zepsuci. Nie jest to sposób szybkiego oczyszczenia sektora sprawiedliwości. Przecież dodanie jednego uczciwego do dziesięciu zdeprawowanych da w efekcie deprawację tego uczciwego, ponieważ stara gwardia już się nie zmieni. Patrzmy na tych ponoć "nowych" (Tuleya, Milewski, Łączewski). To jest rak, a raka trzeba wyciąć do ostatniej tkanki. Nie może być przerzutów. Prokuratury, sądy i częściowo już wierchuszka policji to ostatni bastion żydokomunizmu. Dopóki ostatni stalinowski prokurator, sędzia, policjant nie odejdzie, ich dzieci czy wnuki to żydokomuna w Polsce nigdy nie upadnie. Temat zaorania powinien dotyczyć także szkolnictwa wyższego, no ale PiS tego nie zrobi..mając za ministra Gowina nieroba. Tam nadal siedzą "profesorowie", których rodowód to PZPR, WSI lub Ludowe Wojsko Polskie. Piastują wysokie funkcje i kształtują relacje w całym środowisku. Nadal obsadzają stanowiska swoimi więc św Piotr, który powoli ich zabiera do siebie niewiele tu zmieni. Pisze się i mówi zniszczyć, zaorać i zbudować od nowa. Pozostaje zadać pytanie tylko z czego? Ze złego żydokomuszego ziarna, jakim są dzisiejsi młodzi sędziowie, czy prokuratorzy, nie będzie wiele pożytku. Na dziś żaden etniczny Polak, nie jest zamieszany w tzw "wymiar sprawiedliwości". Polacy, nie mają swojego reprezentanta w tych zawodach. Co to za Naród ci Polacy? Są, a jakby ich nie było. Mnie to nie dziwi, bo wiem kim jest ten Naród! Naród, który czeka na "otrzęsiny". Tylko OPCJA ZERO może, choć i do tego mam wątpliwości coś zmienić, bo jak nie to będziemy nadal malować trawę na zielono...Trzeba postawić na młodych etnicznych Polaków spoza żydobolszewickiej kasty, którzy chcą się dokształcać, awansować, na tych którzy mają kręgosłup moralny. Pogonić żydolewactwo, starą szkolę tą popeerelowską, tych co bronili mafie vatowskie, uwłaszczeniowe, amberowskie itd. Upublicznić nazwiska tych, którzy skazywali "za nic", tak po prostu bo im PO kazało - akcja widelec itd...Wprowadzić ustawę o nieprzedawnieniu przestępstw mafii w togach, i dopiero wtedy czyścić aż do skutku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930