Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
359 postów 8557 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Tadeusz Rydzyk – „najdroższy” patriota

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak się ostatnio zastanawiałem, na ile to PiS wycenił patriotyzm znanego biznesmena z Torunia, Tadeusza Rydzyka. Tak zastanawiałem się ile to może być, czy już przekroczyliśmy 40 milionów, z kieszeni podatnika, czy też nie?

No cóż, pomyślałem, wujek Google wiele wie, może warto jego zapytać? Jak pomyślałem, tak zrobiłem i znalazłem i osłupiałem…
 
Znalazłem listę zamówień, dotacji dokonywanych przez ministerstwa i agencje rządowe, czyli czysto finansowane z naszych podatków. Jakie to usługi w spółkach zależnych od Tadeusza Rydzyka potrzebowało nasze państwo? Nie wspominam o „zamówieniach” firm państwowych, do których Tadeusz Rydzyk tak mocno zachęcał głosząc „Mimo, że jest ta "dobra zmiana" w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Jak to rozumieć?
 
Wymieńmy choć kilka ciekawszych...
Ministerstwo Rozwoju i Finansów, jak wiadomo największy ekspert od naszych finansów, rozliczeń z innymi krajami u Lux Veritas zamówiło szkolenie pt „O funduszach Unii Europejskiej 2014-2020" dotyczące funduszy Unii Europejskiej za sumę 36’000 zł. Spółce Bonum zależnej od Tadeusza Rydzyk przyznano dotację w sprawie „O funduszach w Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym” na sumę 396’000 zł. Tu przypomnę, redemptoryści, to nie biznesmeni, to zakon maryjny nastawiony na sprawy nauki religii  odżegnujący się od spraw materialnych. Każdy z zakonników ślubuje ubóstwo. Skąd taka wiedza w zakresie finansów by uczyć pracowników Ministerstwa Rozwoju i Finansów? Ktoś wie?
 
Ministerstwo spraw zagranicznych przyznało dotację w wysokości 200’000 zł do projektu kaplicy upamiętniającej Polaków, co ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Gdzie ta kaplica, w którym kraju będzie promowała, może w Izraelu, by przekonać Żydów, iż Polacy nie są antysemitami i gdy Niemcy bestialsko ich mordowali, Polacy, mieszkańcy jedynego kraju w Europie, gdzie za pomoc Żydowi groziła śmierć dla całej rodziny podawali rękę. Może w USA, gdzie jak wiemy mamy do czynienia z środowiskami antypolskimi próbującymi udowodnić całemu światu, że to polski, nie niemiecki antysemityzm był zmorą czasów II wojny światowej, wszakże mamy do czynienia z ministerstwem spraw zagranicznych. Otóż kaplica powstała w Toruniu, z pewnością będzie promowała ten temat na świecie, z pewnością wielu turystów izraelskich, amerykańskich ją odwiedzi.
 
Każda instytucja winna dbać o wiedzę fachową swoich pracowników. Trudno byłoby uzasadnić przedsiębiorcy przy kontroli finansowej zakup np. prasy hobbystycznej. Dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało na elektroniczną prenumeratę "Naszego Dziennika" 6'500 zł. Czy przy takiej wiedzy fachowej, czy można się dziwić, że na arenie międzynarodowej osiągamy sukcesy w stylu 27:1, czy też minister Spraw Zagranicznych poszukuje wsparcia dla Polski w San Escobar?
 
ARiMR + ANR dla SPES i Lex Veritas promujących wszakże sprawy wiary i religii przeznaczyło kwotę 943’000 zł z naszych podatków. Myślę, że za tę kwotę rolnicy będą mieli zapewniony abonament na wspaniałe plony, a Polska spłynie mlekiem i miodem. Tylko dlaczego masło i owoce takie dziś drogie? 
 
Zarząd gospodarki wodnej uznał za bardzo istotne dla spraw gospodarki wodnej udział w kongresach organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, poświęcając na ten cel ponad 9’000 zł.
 
Na rozbudowę nowego, zakonnego dostawcy energii ze źródeł geotermicznych, choć program PiS mocno preferuje energię z węgla, doprowadzając do ruiny producentów ekologicznej, odnawalnej energii wiatrowej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Środowiska przeznaczyło sumę 29’5 miliona złotych.
 
W sumie, na podobne działania polski podatnik wydał nie 40 milionów, nie 50 milionów, a ponad 72'742'528 zł, tak powiedzmy sobie słownie siedemdziesiąt dwa miliony siedemset czterdzieści dwa tysiące pięćset dwadzieścia osiem złotych.
 
Patriotyzm zawsze był drogi Polakom, był drogi sercu matek, żon, dziewczyn tych, których żegnały, gdy szli walczyć o Polskę i za nią umierali. Dziś okazuje się, że jest on najdroższy kieszeni podatnika. Wysoki rachunek wystawia nam międzynarodowy zakon redemptorystów oraz ojciec dyrektor za ten jego "patriotyzm".
 
Lista spraw niezbędnych podatnikowi, za które zapłaciły instytucje państwowe "dług wdzięczności". 
 

Polski podatniku pilnuj swoich pieniędzy, tych z twoich podatków, tak szybko odchodzą. 

KOMENTARZE

 • @
  O jest ocena od Husky'ego.
  Szybki jest!
 • @Mariusz G. 20:10:31
  Jak widzisz, nauka dla niektórych bolesna jest. Ale ja jestem daleki od wysnuwania teorii spiskowych. Dla niejednego prawda o "ubogim" biznesmenie z Torunia będzie bardzo bolesna.

  Redemptoryści, międzynarodowy zakon działający pod hasłem "Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem” (J 15,12). głoszą odkupienie, wartości duchowe, nie materialne :) A dalej, no cóż, 72 miliony PLN, by ubogi mógł żyć w ubóstwie.
 • Wylicz nam Pan ile Polski rzad dal pozyczek faszystowskiej Ukrainie.
  Na wieczne nieoddanie.No wylicz Pan.
 • @staszek kieliszek 20:22:04
  Afery w Polsce PO-PiS to szeroki temat, długo by opowiadać . Z tego co na szybko pamiętam Duda dał 4 miliardy. Dojna zmiana trwa, Polaka doić można.
 • PiSlamiści jakoś boją się
  komentować tej notki, która opiera się właściwie na cyfrach ogólnie dostępnych w sieci.
  Czyżby np. taki Husky bał się, że Macierewicz (sponsor PiSlamistycznych trolli w Sieci) obetnie fundusze na płace?

  Inna sprawa, że na NEonku mało jest tych trolli od Macierewicza, większość niejaki SL zutylizował :))
 • @staszek kieliszek 20:22:04
  //Wylicz nam Pan ile Polski rzad...//

  Panie Staszku, powinno być "Wylicz nam Pan ile "polski rzad...",
  to po pierwsze, po drugie wpis jest o Rydzyku i jego "patriotyźmie" i ile to nas kosztuje.

  Pana to nie dotyczy, bo to nie Pańskie pieniądze, najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy od dawna nie mieszkają w Polsce.

  Z Ukrainą to inny problem...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:48
  Myślę, że wobec faktów, trudnych dla PiSlamistów faktów, no i co by nie powiedzieć, trudnych dla naszej kieszeni faktów ograniczą się tylko do "jedynkowania" notki. Husky się nam schował przed egzaminem z języków europejskich, z budy nosa nie wystawi.

  No cóż, mamy trudny okres dla PiSlamistów, afera za aferą. Nawet tego nie pisałem, ale czy wiesz na ile w złotych wycenić 2,5 miesiąca pracy społecznej dla ojczyzny? Sadurskiej wyliczono to na 100 tys. PLN. No to te lata pracy Rydzyka wyliczone na 72 mln zł (jak na dzień dzisiejszy) przestają z nóg zwalać, tylko dlaczego ja takich pieniędzy nie widzę? Uczciwie i ciężko pracuję, uczciwie podatki płacę.... zaraz chyba już chyba widzę, ja uczciwie podatki płacę i nie jestem PiSlamistą, nie kradnę. Błąd... poważny błąd... prześpię sprawę, może jutro z wazeliną się na Nowogrodzkiej stawię. No dobrze, pojutrze, jutro poszukam, czy jeszcze gdzieś w Warszawie wazelinę można dostać :) Myślę, że dziś to towar mocno deficytowy a ja w domu tylko smar grafitowy posiadam, no ale ze smarem grafitowym, czarnym jak węgiel, brudzącym, przecież za"naczelnikiem" nie stanę, no bo to jak wieś gminna niesie, od tej strony (za, nie przed) stanąć trzeba. Trzeba mieć trochę kultury :) Musi być wazelina.

  Giertych zresztą dość ładnie opisał, jak Kurski uzyskał rozgrzeszenie i został prezesem TVPiS. To nie było pudełeczko, to była beczka wazeliny.
 • @Zawisza Niebieski 21:43:53
  // jak Kurski uzyskał rozgrzeszenie//

  Tak samo jak Zbynio... Zrobili to o czym Radzio przy ośmiorniczkach mówił a'propos współpracy z USA :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:21:17
  Jak pewnie wiesz, te ośmiorniczki najbardziej ośmieszają elektorat zwykłego posła. Kilogram masła, nawet tu w Polsce, gdzie ośmiorniczki trzeba przywieźć, nie we Włoszech, Grecji, Francji, gdzie ośmiorniczki są niedaleko domu kosztuje więcej.

  Niestety, mamy elektorat kaszanki lub pasztetowej popijanej "winem tuska". Trzeba edukować, Huskych, Kula Lisów i innych. Czas dr. Judyma nastał.
 • @Zawisza Niebieski 21:43:53
  " tylko dlaczego ja takich pieniędzy nie widzę?"
  Dobrze Pan widzisz tylko glupa strugasz. Ojciec Rydzyk zlamal chazarski monopol na publikatory. Nie tylko w Polsce ale na swiecie. I to Was Chazarzy strasznie boli. Nie ladowalibyscie tyle wysilku i kasy w wieloletnia kampanie przeciw Ojcu Rydzykowi gdyby zalozyl jakas ochronke dla chorych dzieci. Tu o Wasza swiatowa wladze chodzi. Malo tego, Ojciec Rydzyk zalozyl szkole filmowa oparta nie na Waszym idolu, bolszewiku Siergiej Eisenstein ale na 10 przykazaniach. Dzis zmarl jeden z tych Waszych idoli medialnych, Hugh Hefner. Miejmy nadzieje, ze wiecznosc spedzi nie w beczce, nie w wannie ale w basenie pelnym spermy.
 • @Zawisza Niebieski 22:39:34
  Usłyszałam w radio że dziś Światowy Dzień Wścieklizny.
  Chyba ktoś ma święto , prawda?

  Wszystkiego najlepszego panie @Zawisza
 • @staszek kieliszek 02:54:26
  //Dobrze Pan widzisz tylko glupa strugasz.

  Ojciec Rydzyk zlamal chazarski monopol na publikatory. Nie tylko w Polsce ale na swiecie. I to Was Chazarzy strasznie boli. Nie ladowalibyscie tyle wysilku i kasy w wieloletnia kampanie przeciw Ojcu Rydzykowi gdyby zalozyl jakas ochronke dla chorych dzieci. //

  BINGO
 • @Husky 07:21:06
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/dziekujemy-krakow-i-inne-miasta-dziekuja-pis-za-przekazanie-ojcu-rydzykowi-26-milionow-przeznaczonych-na-wymiane-starych-piecow-weglowych.jpg
 • @Husky 07:21:06
  Jest traki witraż w nowym "kościele" o.Rydzyka: Sam wśród świętych i błogosławionych. Gdy tam będziesz nie zapomnij uklęknąć przed świętym wizerunkiem i poprosić o wstawiennictwo.
  Swoją drogą : trzeba za nic mieć Boga , by w miejscu deklarowanym jako ośrodek jego kultu, walnąć wielki witraż ze swoim podobieństwem.
  A Chazarowie działają tak , że jeden jest za , a drugi przeciw i w ten sposób w sumie mają większość elektoratu. Na szczęście tę głupszą.
  Na prawdę tak trudno zrozumieć, że nie ważne jest, co kto mówi , jeśli swym działaniem nie potwierdza swych słów. A diabeł najczęściej tkwi w szczegółach.
 • Marnie wyglądają te wydatki
  na tle innych. Rozumiem, że to za ubiegły rok, bo autor daty nie podał. Najwięcej dostała geotermia. Ale czy to nie z tej wygranej sprawy ?
  Bez odniesień do innych wydatków budżetowych same cyfry mogą podniecać tylko lemingozę. Kwota np. wydatków związanych z organizacją Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016r.,z resortu MK przekroczyła miliard złotych. http://menedżerkultury.pl/kosztowala-europejska-stolica-kultury-wroclaw-2016/#more-2094
  A gdzie inne regularne wydatki na gnioty kulturalne?
  "Każdy z zakonników ślubuje ubóstwo. Skad taka wiedza w zakresie finansów, by uczyć pracowników Ministerstwa Rozwoju i Finansów. Ktoś wie?"
  Ja wiem. Aby być lekarzem, nie trzeba być chorym. Nadto zakonnicy posiadają najróżniejsze wykształcenie i kwalifikacje.
  WSKS i M to uczelnia prywatna, która na podstawie ustawy o systemie oświaty jest finansowana przez budżet, tak jak inne prywatne szkoły od bardzo dawna (nie wiem w jakiej części). Jak widać po KUL-u ogranicza się za pieniądze autonomię uczelni w zakresie programów nauczania.
  Swoją drogą żałuję, że o.Rydzyk nie rządzi Polską.
 • @Husky 07:18:50
  Jak to wszystko łatwo lemingom wytłumaczyć.

  Mój synek to wzór uczciwości, a że siedzi w więzieniu za kradzież, to wina policjantów, że się na niego uwzięli.
 • @wercia 09:03:51
  //Aby być lekarzem, nie trzeba być chorym. Nadto zakonnicy posiadają najróżniejsze wykształcenie i kwalifikacje.//

  Szkoła Rydzyka jest niewielką szkołą o profilu medialnym. Do spraw ekonomii i finansów mamy renomowane szkoły wyższe jak np. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Raczej w sprawach ekonomicznych wiedzy należy poszukiwać w szkołach w których taką wiedzę posiadają.

  Kwota 72 milionów to kwota jaką otrzymał w różnej formie Rydzyk przez cały czas rządów PiS.

  //Swoją drogą żałuję, że o.Rydzyk nie rządzi Polską. //
  Ale przecież rządzi, około połowy posłów w PiS to posłowie Rydzyka. Macierewicz, Kempa, Kruk itd.
 • nie podważam liczb, ALE:
  cóż to za grosze wobec bodaj 20 mrd PLN kradzionych corocznie przez mafie paliwowe, za rządów tak umiłowanej i nieodżałowanej przez Pana Platformy, pod czujna opieką służb.

  Rydzyk sfinansował Uczelnię, mafiozi z PO ulokowali na Kajmanach

  innymi słowy:
  uważaj Polaku, bo babcia kradnąca batonik na 50 groszy okrada nas wszystkich - jak skupisz sie na babci, to nie będziesz widział nas, dużych przekretasów

  PS - MHZP Polin - 360 mln z budżetu i wciąz mała - uważaj Polaku na chciwych eskimosów

  pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 09:26:22
  Jak to wszystko łatwo lemingom wytłumaczyć ???
  Syn Lecha Wałęsy znów zatrzymany: rozebrali mnie do slipek
  Syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy został ponownie zatrzymany przez ochronę sklepu w Toruniu. Wezwano policję, która kazała mu się rozebrać. - Będę walczył o odszkodowanie - zapowiada Sławomir Wałęsa
  Syn byłego prezydenta po raz pierwszy został zatrzymany przez ochronę jednego z marketów w Toruniu w niedzielę Wezwano policję. Sławomir Wałęsa został przeszukany. W kieszeni znaleziono u niego świeczkę zapachową.Syn byłego prezydenta przekonywał, że to nieporozumienie. Tłumaczył, że mieszka około 100 metrów od sklepu. Świeczkę znalezioną w kieszeni miał kupić dwa dni wcześniej.
 • @MacGregor 09:51:21
  "MHZP Polin - 360 mln z budżetu" zdaje się, że dzwonią, tylko nie wiadomo w którym z kościołów. Całość inwestycji 320 mln, 90 dał Lech Kaczyński z budżetu Warszawy, patronem był m.in. Kwaśniewski, kamień węgielny wmurował Lech Kaczyński. Jak pan widzi, wspólne dzieło koalicji PO-PIS-SLD.

  Mafiozi z PO? Jacy mafiozi? Czy ktoś został skazany, postawiony w stan oskarżenia? Którzy politycy PO byli wśród kradnących?

  Przekręty paliwowe, ale również z ziemią zaczęły się od ustaw Glapińskiego, bliskiego współpracownika Kaczyńskich ze spółki Telegraf. Poza problemami z paliwem ustawy te doprowadziły do rozkradania atrakcyjnych terenów przez deweloperów. Również pozwoliły uwłaszczyć się Kaczyńskim na budynkach RSW Książka Prasa Ruch, poczyta pan o Fundacji Prasowej Solidarność.

  Nie raz już pisałem, jeśli ktoś nie jest lemingiem PIS nie musi być od razu lemingiem PO. Jeszcze w tym kraju można być osobą niezależną.
 • Dotacje ???
  MS straciło na koncercie Madonny ok6 mln zł

  Koncert Madonny był pierwszą pozasportową imprezą zorganizowaną po mistrzostwach Europy w piłce nożnej na Stadionie Narodowym. Obejrzało go 35 tysięcy widzów. Organizatorzy liczyli na większą frekwencję, a dodatkowo nie znalazł się żaden sponsor imprezy.

  Rzecznik NIK Paweł Biedziak mówił wtedy, że wątpliwości Izby budzi zmiana przeznaczenia rezerwy celowej. Pieniądze z niej miały służyć dofinansowaniu zadań związanych z organizacją Euro 2012 oraz z upowszechnieniem siatkówki wśród dzieci i młodzieży, natomiast zostały wydane na inne cele, przede wszystkim na organizację koncertu Madonny, co pochłonęło 5,8 mln zł.
 • @Husky 10:03:41
  Przepraszam cię, a Sławomir Wałęsa to ktoś ważny dla naszej polityki?
 • Kogo dotowało miasto za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Długa lista pełna znanych nazwisk. Kwoty robią wrażenie
  http://niezlomni.com/kogo-dotowalo-miasta-prezydentury-hanny-gronkiewicz-waltz-dluga-lista-pelna-znanych-nazwisk-kwoty-robia-wrazenie/
 • @Zawisza Niebieski 10:22:54
  dokładnie tak samo jak jego ojciec ,twój mentor i guru, zaraz po Niesiolowskim i Palikocie

  http://antykomunista.neon24.pl/post/140379,lech-walesa
 • @Husky 10:22:51
  A ile TVP utopiło w Opolu?
  A słyszałeś o konwencji PIS sfinansowanej nieprawnie z pieniędzy Unii? Katowice 2015?
  A słyszałeś, jak z pieniędzy PCK sfinansowano kampanię Zalewskiej.

  I co będziemy się tu licytowali, kto jest większym złodziejem, czy też kto większe szkody Polsce czyni?
 • @Husky 10:31:36
  Lech Wałęsa to raczej mentor i promotor Kaczyńskich, więc znów trafiłeś kulą w płot.

  Gdyby nie on nie byłoby PC, PiS. Ale zdaje się, że ze świeczką to nie Lech Wałęsa miał problem, prawda?
 • @Zawisza Niebieski 10:19:07
  //Czy ktoś został skazany, postawiony w stan oskarżenia? //
  A kto tych szmaciarzy ma skazywać ???
  Kto ?
  Taka sama banda złodziei i bandytów w togach ???.
  Tego się boicie,tego, broniąc tak zawzięcie tych zawszonych gnoi by było jak było.To wasz cel.
  POczekaj parę m-cy i będziesz razem z UB-ywatelemi nosił im paczki do kryminału
  Jeszcze chwila
 • @Zawisza Niebieski 10:32:12
  //A słyszałeś, jak z pieniędzy PCK sfinansowano kampanię Zalewskiej.//

  ty to już za rolkę w maglu robisz !!!
  Sporo masz tych fuch
  Żałosny jesteś
  Masz tyle dowodów na zbrodnie PIS-u, że tak naprawdę to powinieneś siedzieć ,tak siedzieć.
  Bo mając DOWODY nie idziesz do prokuratury i nie zgłosisz tego, a to jest karalne.
  Ale znam z góry twoja odpowiedź
  Nie zgłaszam bo PO CO jak tam jest Ziobro
  Oj lemingu,lemingu
 • @Husky 10:46:15
  Bardzo dobrze, że porównujesz Agorę z Rydzykiem, rzeczywiście ten sam poziom. Rydzyk i Agora robią to samo.

  //Bo mając DOWODY nie idziesz do prokuratury // stary trick lemingów, Przecież o tym pisze prasa, co, prokuratura prasy nie czyta? Tylko Nasz Dziennik? No tam na pewno o przekrętach PiS nie napiszą. A ty starą lemingową piosnkę śpiewasz. Nic innowacji, nic pomyślunku. Jakiego mnie Panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz.
 • @Zawisza Niebieski 10:53:58
  tylko tyle ???
  to może dopiszesz kto zakładał twoja platformę
  komu to zawdzięczają
  kto sponsorował szmaciarza Tuska
  kto sponsorował debila Komorowskiego
  za czyje pieniądze w sejmie jest szrek-Schetyna
  Napisz coś , masz wiedzę w tym temacie jak nikt
  boisz się prawdy
  czy tylko "zapomniałeś"
 • @Zawisza Niebieski 10:53:58
  //, co, prokuratura prasy nie czyta//
  8 lat czytali
  i co ?
 • @wercia 09:03:51
  Poniekąd rządzi.
 • @Zawisza Niebieski 10:22:54
  Warszawa wierzchołkiem góry lodowej. Mafia „reprywatyzowała” na potęgę. Kamienice w Krakowie przejmowane za bezcen. „Z wiedzy, którą posiadamy od polityków aktywnych w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” powiedział Tomasz Leśniak z krakowskiego stowarzyszenia Miasto Wspólne. Dodał, że sprawa każdego przejęcia „powinna być przeanalizowana przez prokuraturę”. Tomasz Leśniak przyznał, że zasięg procederu przejmowania nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym w podejrzanych okolicznościach – to co można by nazwać „dziką reprywatyzacją” na terenie Krakowa jest trudny do ocenienia. „W tej chwili żadna instytucja publiczna nie dysponuje takimi danymi w Krakowie. Z wiedzy, którą posiadamy od polityków, którzy działali w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” zapewnił. Stwierdził, że jest to skala mniejsza niż w Warszawie. „Natomiast w skali Polski jesteśmy takimi drugim miastem pod względem liczby reprywatyzowanych kamienic” oświadczył. „Najbardziej znane były przypadki z końca lat 90. i działalność gangstera Łapy, który później sprzedawał te nieruchomości” ocenił. Chodzi o Piotra B. skazanego za przejmowanie kamienic z wykorzystywaniem sfałszowanych pełnomocnictw od rzekomych właścicieli. „Łapa” dostał wyrok w zawieszeniu i kilkaset tysięcy złotych grzywny. Po pewnym czasie zniknął. Wyrok nie spowodował, że policja przestała się nim interesować. Nadal jest poszukiwany. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie do lipca działał zespół, który analizował akta spraw karnych związanych z przejmowaniem własności kamienic o nieuregulowanym statusie prawnym w okresie od 2003 do 2012 roku. Chodziło o ponad 200 kamienic. W przypadku 12 zakończonych spraw uznano, że nie zostały wyjaśnione w dostatecznym stopniu. Ponadto kilkanaście z analizowanych przypadków nie znalazło jeszcze sądowego rozstrzygnięcia. Te sprawy i nie tylko one, mają szansę znaleźć się w polu zainteresowania kolejnego zespołu, który najprawdopodobniej zostanie powołany w ciągu kilku tygodni. Rozmówca przyznał, że dla Krakowa mogłoby być sensowne powołanie komisji weryfikacyjnej, na wzór tej, która funkcjonuje ds. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. „Natomiast to jest podmiot, który działa stosunkowo wolno, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, że takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny było 600, natomiast komisja weryfikacyjna analizuje jeden przypadek kamienicy na miesiąc, więc jest to stosunkowo wolne tempo” ocenił Leśniak.
  Ps...Jaka mafia? Potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. A tak nawiasem, to trzeba było tych wszystkich zbrodniarzy-komunistów powiesić w odpowiednim czasie a nie robić pośmiewisko. Niestety zabrakło żołnierzy NSZ którzy jako jedyni prawidłowo oceniali sytuacją polityczną Polski i Polaków. Niestety, ale winni temu stanowi rzeczy są właśnie dorośli Polacy w liczbie około 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe – co 4 lata – wybieranie tego szajsu, potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. Dotyczy to całej Polski, a wartość zrabowanego przez koszerną mafię majątku, łącznie z systemem bankowym, przedsiębiorstwami, drenażem finansowym Polski przekracza wielokrotnie najwyższe stawki "reparacji niemieckich". Proponuję zająć się Wrocławiem. We Wrocławiu jest niemiecki konsulat. Najliczniejszy chyba na świecie. Ponoć zatrudnionych jest tam ponad 1000 osób. I to pewnie Niemcy przejmują kamienice, bo prezydent kapuś myckowy Dutkiewicz (obecnie sąsiad myckowego złodzieja Frasyniuka) słucha poleceń z konsulatu, a nie swoich wyborców. Komisja zwraca kamienice które rozkradziono za przyzwoleniem Bufetowej. Prokuratura wsadza pionki a boss mafii reprywatyzacyjnej śmieje się z komisji i nazywa ją teatrem bo prokuratury i sądy same uczestniczyły w tym procederze. Dopóki nie zrobi się dekomunizacji w prokuraturach i sądach to bandyci mogą spać spokojnie.. Państwo Polskie w ciałach ludzi z komisji reprywatyzacyjnej odbiera ukradzione nieruchomości a HGW powołuje najdroższych prawników aby nie dopuścili do zwrotu i od razu bronili jej przed odpowiedzialnością i więzieniem bo chyba nikt nie ma wątpliwości że ona musi trafić do więzienia. HGW wyłudza pieniądze z ratusza na swoje cele a nikt jej tego nie blokuje. Ona nadużywa uprawnień a to też przestępstwo karne.
 • @Mariusz G. 11:08:32
  Tak to już z tym marionetkowym rządem jest. Rządzi Rydzyk i Kaczyński, a wszyscy myślą, że Szydło.
 • @all
  Zawisza rzeczywiście niepotrzebnie podnieca się tymi liczbami, bo są gówniane i nie na tych dotacjach polega szkodliwość Rydzyka.
  Dotacje te jednak pozwalają Rydzykowi na sprawne funkcjonowanie i wzrastanie w siłę. NIe sa to też wszystkie tego typu koszty , bo na przykład nie wymienił ZN sympozjum lesników w Toruniu, na które zwożono leśników autokarami z całej Polski i pewnie wiele podobnych imprez.
  Najwięcej szkody wyrządza jednak Rdzyk swym wpływem na obsadzanie stanowisk państwowych. Nie wiem jak z Macierewiczem, ale jestem przekonany, że gdyby ni Radio Maryje i jego elektorat, to Jana "Z Panem Bogiem" Szyszki i jego niedouczonych kamratów, a tym samym olbrzymich strat finansowych raczej by nie było.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  Tak działała mafia reprywatyzacyjna. Kamienica była warta 10,4 mln zł, a roszczenia do niej sprzedano za 2 tys. zł! http://niezalezna.pl/204473-tak-dzialala-mafia-reprywatyzacyjna-kamienica-byla-warta-104-mln-zl-a-roszczenia-do-niej-sprzedano-za-2-tys-zl Ps.Wałki na miliony i nikt nie usłyszał zarzutów......Prawie 3 lata "rządzi" PiS a złodzieje śmieją się z Polaków. Lepszy był ten ....., Marek Mossakowski, co za roszczenia do Hożej 25a zapłacił 50zł. Nota bene ma się dobrze ten .... i wszyscy którzy brali udział w gangsterce - notariusze, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy - również. Zdaję sobie sprawę, że zrobią ze mnie antysemitę, ale spójrzmy prawdzie w oczy - na tym polegał, polega i będzie polegał pejsaty biznes. Tak jest od wieków. W tej sprawie komisja europejska, nie widzi pogwałcenia praworządności? Dziwne.... No tak pogrążyłaby by ziomków....Polacy w tym ja zastanawiamy się dlaczego związani z nim jeszcze nie siedzą? Ano ponieważ najpierw trzeba powymieniać chazarobolszewickich sędziów i prokuratorów. W tych przekrętach umoczeni się notariusze, prawnicy, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy i wyznawcy jedynej słusznej wiary. Kto ich ruszy? Sami sobie stryczki na szyje zarzucą? Ciekawe czy chazarska złodziejka HGW pójdzie siedzieć?. Na razie ma wielki parasol mafii sądowo-prokuratorskiej. Czy w ogóle da się wprowadzić te reformy i co na to teraz prezydent Duda? Chce dalej chronić tę mafię? Teraz, kiedy PAD zablokował czyszczenie tej stajni Augiasza?
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/28/828/380/5f6f3bd2d506466a895d7063cfafb347.jpeg

  Na zdjęciu dobrana trójca żydobolszewickich ubeckich agentów, pospolitych złodziei i alkoholików! Nycz się odsłonił cały czas popierał złodziei z PO, SLD, PSL i kastę sędziowską na zdjęciu widać tych "gorliwych" katolików złodziejski pomiot chazarski Stolzman alias Kwaśniewski, Gersdorf Szczynukowicz alias Komorowski, cała twarda opozycja zorała kościół w Polsce.

  Chazarka, złodziejka i alkoholiczka Gersdorf biadoli: Nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach zasługujemy(sic!!! ale arogancja, tupet i bezczelność tej żydowskiej pijackiej skorumpowanej przestępczej larwy)..Zarozumiałość I prezes Sądu Najwyższego nie zna granic. Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy zaapelowała do sędziów Małgorzata Gersdorf. Małgorzata Gersdorf wystąpiła podczas pierwszej części uroczystości z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego. Mówiła m.in. o "wewnętrznej niezawisłości". Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy apelowała do sędziów. Zdaniem pierwszej prezes, dzieje SN "skłaniają do namysłu nad gotowością poświęcenia własnych interesów dla dobra ogółu". Będąc sędzią, nie można się nikomu nie narazić, toga to nie ubiór dla ludzi ceniących komfort psychiczny i święty spokój. Dlatego proszę: nie zwracajmy uwagi na syrenie śpiewy polityków; nie uciekajmy też od stosowania prawa w formalizm niezrozumiałych, lecz dla każdego wygodnych uzasadnień stwierdziła z patosem. Ps...To jedno zdanie zawiera esencję prawdy o sądzie. "W moich oczach... " Boże, zmiłuj się nad nimi. Szacunek powinno się mieć w cudzych oczach, we własnych to pycha. Ponadto szacunek jest pustosłowiem o ile się go nie okazuje. Trudno szanować przedstawicieli instytucji , która ze stosowania prawa czyni farsę i nie potrafi sobie poradzić przez lata z prostymi sprawami. Wiem czego doświadczyłem w sądach i mojego szacunku ci ludzie nie będą mieli. Po takich wypowiedziach jest oczywiste, że nie wystarczy reforma sądownictwa w Polsce, ale dodatkowo jest niezbędne dokładne wymiecenie sądów i prokuratur z sędziów i prokuratorów, którzy, delikatnie mówiąc, potrzebują opieki psychiatrycznej. Czy ja dobrze rozumiem? Sędziowie domagają się już nie tylko dożywotniej pracy dla siebie i całych rodzin na koszt podatnika, gigantycznych emerytur i braku możliwości zwolnienia, nazywania "kastą wspaniałych ludzi" i prawa do moralizowania całemu społeczeństwu na którym się pasą, ale teraz pani prezes domaga się jeszcze wyróżnionego miejsca w historii? Taki bezczelny to chyba nawet Napoleon nie był. Nasz kraj jest niestety ciągle w oparach komunizmu co jest wynikiem tego iż tak naprawdę nie potrafiliśmy się odciąć od tego okresu kiedy to nasze Państwo nie było przecież niepodległe. W związku z tym ludzie, którzy wtedy rządzili bądź wspierali tamten układ przeszli bez uszczerbku do III RP a teraz obchodzone są idiotyczne rocznice jak ta 100 niezawisłości sądów i wiele innych anomalii jest. Trzeba być skrajnie naiwnym aby uwierzyć, że trepy projektujące tzw. transformację pozostawiły tzw. wymiar sprawiedliwości przypadkowi. Po "transformacji" tylko stamtąd mogli spodziewać się zagrożenia (wręcz śmiertelnego). Robota została wykonana profesjonalnie czego dowodów mamy multum, ja wspomnę jedynie proces w aferze FOZZ, czyli pierwotnej akumulacji kapitału przez górne warstwy nomenklatury. Opinia publiczna winna znać szczegółowy życiorys sędziego, jego pochodzenie, kim byli rodzice, jakie zawody wykonywali, rodzeństwo itp. Zwykła sprawa. Mój śp. ojciec mówił cyt; kiedyś sędzia to był autorytet dla ludzi dziś patologia z najniższej półki. Nie mógł się nadziwić, że coś takiego ma miejsce w kraju którego bronił własną piersią .Twierdził, że świat wariuje i dąży do samozagłady. Jeżeli doszło już do takich zachowań ludzi którzy powinni być dobrym przykładem dla narodu a są patologią to kogo mają szanować patologię ? wali jej na dekiel ? czas odejść ! Na stronie SN wyszukałem, że Gersdorf ostatni raz uczestniczyła w składzie sędziowskim 1 lipca 2014. Za pracę w SN otrzymuje ponoć 27.000 zł.


  Ps..II..O Nyczu jako o uwikłanym w brudny układ postkomuny pisał sam Sumliński. Nycz podnóżkiem żydolewaków i HGW. Pytam czy ks. kardynał odprawił mszę św. w intencji prawie 50 tys warszawiaków skrzywdzonych, zniszczonych, wyrzuconych z mieszkań przez złodziejską prywatyzację? czy potępił publicznie zło wyrządzone tym ludziom, zorganizował akcję pomocy i naprawy wyrządzonych krzywd i cierpień? upomniał się o sprawiedliwość dla nich? a w sądach są sędziowie zasługujący na karę i potępienie!! A może czas zacząć naprawiać wszystkie krzywdy uczynione przez sądy? O to się pomodlę, a nie o równowagę w trójpodziale władzy - żenujące! a może ks. kardynał dotknięty jest chorobą korupcji występującą powszechnie za czasów władzy PO/PSL!! Św. Wacław oddał życie za przekonania, a suweren chce, aby nadzwyczajna kasta oddała tylko stołki za przekłamania. A ja się pytam czy ten dobrodziej to aby na pewno ma skórkę na swojej fujarze ??? On jest jak i inne z zaciągu Jakuba Bermana po to żeby kościół katolicki rozwalić od środka. Kto tego mośka wyświecił na biskupa?
 • @Husky 10:39:33
  Wydaje się, że Rydzyk ma poparcie papieża Bergoglio
 • @Husky 11:03:58
  Tak dla przypomnienia, bo może to do lemingów nie dociera, od ponad roku prokuraturą zarządza Ziobro.

  No ale to może i wskazówka, oni rzeczywiście mogą nie wiedzieć. Jak ciamajdy przez pół roku prostej stłuczki drogowej rozstrzygnąć nie potrafią, to może i czytanie ze zrozumieniem jest im obce.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/02/20/825/360/c8f1e15707b34d52aee8f974a3e16107.jpeg

  Chazarski złodziejski pomiot Aaron Bucholtz alias Balcerowicz broni się po materiale TVP. NBP naraził na straty Skarb Państwa po nieudanej inwestycji? To "fałsz, insynuacje, skandaliczne..."
  https://wpolityce.pl/gospodarka/359864-balcerowicz-broni-sie-po-materiale-tvp-nbp-narazil-na-straty-skarb-panstwa-po-nieudanej-inwestycji-to-falsz-insynuacje-skandaliczne


  Ps...Ten nie Polak, a chazarski pomiot Bucholtz alias Balcerowicz za zniszczenie polskiej gospodarki powinien siedzieć w twierdzy bez wyroku 20 lat, a później wyrok i następne 20 lat . Oto "elyta" III RP w pełnej krasie - Balcerowicz, Bolęsa, Cimoszewicz, Michnik, Kwachu, "Bul" Komorowski... Szkoda słów...Teraz wiemy po kim niedorozwinięty jest Rysiu !!! Jeżeli temu pseudo profesorowi za doradcę wystarczał taki głupek jak R. Petru to go dyskwalifikuje. Ta afera to mały pryszcz , przy aferze tzw. rubla transferowego sprezentowanej przez Balcerowicza Polakom. Kosztowała ona Polaków coś koło 2 mld ówczesnych ecu, wypłaconych byłemu DDR . Mordy się przy tym obłowiły ! Pierwszy skok to, że za czasów wicepremiera Balcerowicza wydano dwa kryminogenne rozporządzenia: z 30.12.1989 r oraz z 19.03.1990 Na skutek kryminalnego importu alkoholi straty państwa wyniosły kilkanaście bilionów zł. Balcerowicz to macher nr 1 Sorosa ! Miliardy zł ukradli razem na przekręcie ze skokową dewaluacją złotego !!! Balcerek powinien siedzieć za genialny pomysł stałego kursu dolara. Miliardy poszły za granicę. Jakby tego chazara Bucholtza alias Balcerowicza publicznie władze polskie powiesiły to bym uwierzył w dobrą zmianę i mógł spokojnie umrzeć.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/28/828/380/5f6f3bd2d506466a895d7063cfafb347.jpeg


  Na zdjęciu trójca żydobolszewickich ubeckich agentów, pospolitych złodziei i alkoholików! Co chazarka, złodziejka i alkoholiczka Gersdorf robiła w 1984 roku w RFN? „Mogła podjąć współpracę z bezpieką”. Członek Trybunału Stanu Robert Majka zwrócił się do I prezes Sądu Najwyższego, przewodniczącej SN Małgorzaty Gersdorf, by wyjaśniła i przedłożyła Trybunałowi decyzję IPN świadczącą o tym, że "nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL". W piśmie przesłanym 25 września br., również do wiadomości m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa IPN Jarosława Szarka, Majka powołuje się na książkę dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe Togi".

  W moim przekonaniu w zapowiadanej publikacji autor sugeruje wprost, że cytuję: "prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w latach 70., jako czynny prawnik była aktywnym działaczem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich" podkreślił Majka. Według niego inne informacje zawarte w książce, a dotyczące wyjazdów Gersdorf do RFN w 1984 r., świadczą o tym, że "mogła podjąć współpracę z aparatem bezpieczeństwa państwa PRL, a to wpłynęło znacząco na późniejszą karierę sędzi".

  Wobec powyższego wnoszę o wyjaśnienie przez Panią Przewodniczącą na piśmie ww. okoliczności oraz przedłożenie sędziom i członkom Trybunału Stanu w kadencji 2015-2019, decyzji z IPN, zaświadczającej, że Małgorzata Gersdorf nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL napisał Majka.

  Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać stanowiska SN w tej sprawie. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu znajduje się zarządzenie z dnia 9 września 2008 r. dotyczące Gersdorf. Wynika z niego, że prokurator IPN zarządził o pozostawieniu jej sprawy "bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą".
  Ps..Ale wpadła! Nawet ksiądz jak nie umoczył się w tym SBckim łajnie, paszportu nie dostał. Ja nie byłbym zdziwiony gdyby 80%sędziów było TW. Wielu światłych ludzi już dawno mówiło, że alkoholiczka Gersdorf to agent SB, mówią też, że każdy sędzia SN jest byłym agentem, I tacy są pod ochroną swoich braci i sióstr, są nie do ruszenia, są bezczelni, a teraz mają swego prezydenta Dudę. Wdzięczni za ocalenie ubecy i agenci chyba teraz ufundują Dudzie pomnik. Z samego zachowania alkoholiczki i przestępcy(zarzut przyjęcia 2 mln zł łapówki)Gersdorf jasno wynika, że jest umoczona. Może nie tylko w Polską Bezpiekę ale też jest na postronku Niemiec. Treść zarządzenia IPN jest ciekawa wszak przecież oni podejmują dochodzenie tylko wtedy gdy złożone oświadczenie jest nie zgodne z prawdą czyli osoba kłamie w innym przypadku nie ma żadnych konsekwencji co do sprawowania urzędu. Czyli mogła byś konfidentką. I jeśli w oświadczeniu tego nie zataiła to może zajmować najwyższe stanowiska w Polsce bo taką sejm uchwalił ustawę lustracyjną.. Po woli zaczyna wychodzić, czym Marela zaszantażowała Aarona Feigenbauma. Pewno Stasi mają teczki na jego rodzinę, a on za nieujawnianie prawdy jest w stanie sprzedać Polskę. Tu się nasuwa prosty wniosek. Kaczyński jest nie do złamania ani kupienia. W latach "80 "prawnicy" podróżowali do RFNu przeglądać archiwa pod kątem "praw własności" w Polsce. Tych poniemieckich i tych pożydowskich. Każdy z tych "prawników" w słusznym wieku lub ich rodziny, to posiadacze wielu nieruchomości! Wystarczy kwerenda w księgach wieczystych z filtrem wieku "nabywcy" i czasu "nabycia". Pierwsze to niech się wszyscy PROKURATORZY i SĘDZIOWIE wykażą jakimi to cudownymi operacjami bankowymi doszli a raczej doskoczyli to milionów na kontach? Później możemy się pobawić w życiorysy! 22 listopada 2017 ta baba alkoholiczka Gersdorf niech bierze swoją emeryturę i czeka na sprawdzenie w IPN. Bo może się okazać, że będzie dostawała 2 tysiące, a nie 17 tysięcy, które teraz jej dożywotnio przysługuje. Proszę przeczytać całe pismo Sędziego TS Roberta Majki. Jest wątek zamilczany przez wszystkie media...Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego wezwana do wyjaśnienia zarzutów Członek Trybunału Stanu Robert Majka domaga się przedłożenia przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, decyzji z Instytutu Pamięci Narodowej, zaświadczającej że nie była tajnym współpracownikiem SB oraz wyjaśnienia przez Małgorzatę Gersdorf sprawy zarzutów karnych stawianych wobec niej przez Ryszard Jacha. Poniżej tekst wystąpienia, które otrzymały prócz pani Prezes także najważniejsze osoby w państwie:


  http://serwis21.blogspot.com/2017/09/pierwsza-prezes-sadu-najwyzszego.html
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  Ruszyły działania egzekucyjne ws. "Autostrady Kulczyka". Państwo może odzyskać aż 1,2 mld zł

  https://wpolityce.pl/gospodarka/359723-ruszyly-dzialania-egzekucyjne-ws-autostrady-kulczyka-panstwo-moze-odzyskac-az-12-mld-zl

  Ps..Nic dziwnego, że Kulczyk "umarł" i się "spopielił", to być może tylko początek rentgena na jego przekrętach. Świetna wiadomość. Krótki odcinek z Jordanowa do Konina kosztuje 65 zł. To czyste złodziejstwo. Dobrze, że dostaną po kieszeni. Pytanie tylko, czy nie odbiorą sobie tego w kolejnych podwyżkach. Czy dr Jan z Poznania oprócz szemranych interesów z kolesiami Tuska zajmował si e w swoim biznesie czymkolwiek innym? Czy zrobił przez lata coś innowacyjnego, jakiś wynalazek, jakieś istotne w nauce? Pamiętacie jak zwolniono bramki na autostradzie Kulczyka i wypłacano mu rekompensatę na podstawie wyliczeń ile samochodów przejechało przez bramki, chociaż wiadomo było, że jeżeli za darmo to wszyscy jechali autostradą a jednocześnie na innych były też ogromne korki ale dostał tylko Kulczyk. A co z ówczesnymi decydentami ? Czy tego typu wałki są bezkarne wyłącznie w układzie pan dr Jan mafia ryżego volksdojcza z kolesiami w państwie teoretycznym Tuska? A co z wałkami związanymi z Ciechem? Kiedy europejski list gończy. Takich złodziei jak "spopielony nieboszczyk" Kulczyk jest w Polsce więcej, oni też powinni zwrócić ukradzione pieniądze.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  NBP stracił grube miliony na nieudanej inwestycji, która z góry była skazana na porażkę! Prof. Balcerowicz odmawia komentarza dla TVP


  https://wpolityce.pl/polityka/359745-nbp-stracil-grube-miliony-na-nieudanej-inwestycji-ktora-z-gory-byla-skazana-na-porazke-prof-balcerowicz-odmawia-komentarza-dla-tvp?strona=2

  Ps...Dlaczego redakcja pisze przy pomiocie chazarskim Aaronie Bucholtzu alias Balcerowiczu PROF. On nie ma tytułu nadanego przez prezydenta to jest marksistowski ponoć tylko dr! NBP stracił, ale ktoś zarobił. Bucholtz alias Balcerowicz ikona Ziemkiewicza. Mam nadzieje, że ludzie przez takie sprawy zobaczą prawdziwe oblicze Balcerowicza zdrajcy totalnego. A on sam wreszcie poniesie odpowiedzialność za swoje machloje. Razem z reszta towarzyszy. Gdzie żyd tam przekręt!!! Gdzie pieniądze podatnika tam żyd i przekręt! Goje, chyba już czas wziąć sprawy w swoje ręce bo inaczej "patrioci" tacy jak weto nas sprzedadzą bez litości. "Jak poinformowała rzecznik AMW Małgorzata Weber, w AMW nie pracuje już żadna z osób, które były obecne przy tej transakcji." Nie dziwię się. Jakbym przytulił tyle kasy to też bym nie pracował...Może wreszcie za coś odpowie karnie?Nie można za sprzedaż majątku to choć za defraudację,bo to,nic innego przecież.
 • @Zawisza Niebieski 09:38:11
  Parę dni temu dostałem z MF pismo, że wszczynają kontrolę majątków wobec Gersdorf, Rzeplińskiego i Żurka. Ta odpowiedź była na poniższe pismo: Jako podatnik utrzymujący Rzeplińskiego, Gersdorf i Żurka, zgłaszam na szanownego pana ministra ręce wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który w żadnej mierze nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nic nie jedząc chyba, że szczaw i mirabelki przydrożne i mieszkając we własnoręcznie wykopanej ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje. Oczekuję od szanownego pana ministra odpowiedzi, łącząc pozdrowienia ....WP...
 • @Mariusz G. 11:20:12
  Te liczby pozwalają budować imperium. Postawi geotermię, będzie miał stałe źródło utrzymania. Tyle, że stawia ją nie za kredyt, jak to każde normalne przedsiębiorstwo by zrobiło a na koszt podatnika. Prywatna inwestycja za pieniądze państwowe.

  A co do ludzi to zgoda. Zawsze twierdziłem, że są ludzie, którym warto ufundować emeryturę już w przedszkolu. Koszty będą mniejsze niż koszty decyzji jakie będą podejmowali.
 • @roux 11:22:42
  Rydzyk nie musi mieć poparcia papieża. To jest zakon międzynarodowy. Jego nawet Episkopat ruszyć nie może, ma poparcie przełożonych wielkiego zakonu, papieżowi nic do tego. Zresztą ostatnio przecież PiS wysłał list pochwalny, jaki to wielki człowiek.
 • @kula Lis 67 11:28:31
  I co ty chcesz mi udowodnić, że jedni są lepsi od drugich? Mamy się licytować kto ukradł więcej? To wszystko jednej maści złodzieje a kradną tyle, ile mogą.

  Zasada jest prosta, wystarczy ukraść tyle, by mieć na spokojne życie do końca. Można odsiedzieć kilka lat, i tak przez te kilka lat, gdyby pracował od dnia do nocy tyle by nie zarobił, a później wychodzi, spokojnie żyje jako już "zupełnie uczciwy człowiek".
 • @Zawisza Niebieski 11:23:00
  Czytaj lemingu ze zrozumienie
  CZYTAJ
  raz jeszcze ci tu wkleje :

  A kto tych szmaciarzy ma skazywać ???
  Kto ?
  Taka sama banda złodziei i bandytów w togach ???.
  Tego się boicie,tego, broniąc tak zawzięcie tych zawszonych gnoi by było jak było.To wasz cel.

  WYSTARCZY

  i drugi

  to może dopiszesz kto zakładał twoja platformę
  komu to zawdzięczają
  kto sponsorował szmaciarza Tuska
  kto sponsorował debila Komorowskiego
  za czyje pieniądze w sejmie jest szrek-Schetyna
  Napisz coś , masz wiedzę w tym temacie jak nikt
  boisz się prawdy
  czy tylko "zapomniałeś"  WYSTARCZY
 • @Zawisza Niebieski 11:45:19
  //I co ty chcesz mi udowodnić,//

  udowodnił ci tylko twój cynizm,fałsz i obłudę
  tylko tyle i aż tyle
  Przykre co ?
 • @kula Lis 67 11:28:31
  A takie "autorytety" ma w zanadrzu @Zawisza
  Pawlowicz przy niej to pikus


  Kinga Gajewska jest członkinią parlamentarnej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

  Kto napisał "Anne Kareninę"? Gajewska: Bułhakow?

  Tym razem Kinga Gajewska w rozmowie z "DGP" mówiła o szkolnych lekturach, reformie edukacji i ostatnio przeczytanych książkach. Temat szybko podłapał Robert Mazurek, ale posłanka sama jest sobie winna.

  - Właśnie skończyłam "Annę Kareninę" - powiedziała Gajewska.

  - Ale autora pani pamięta? - chciał wiedzieć Mazurek.

  - (cisza) Bułhakow? - nieśmiało odpowiedziała posłanka.

  - Nie, ale też Rosjanin. Lew Tołstoj - wyjaśnił dziennikarz.

  Oczywiście, Tołstoj! Będę wdzięczna - odparła.

  Posłanka wyznała, że po lekturze "Anny Kareniny" ryczała jak bóbr. Dodała, że czytała też książkę "Spisek" Harrisa, ale nie pamiętała imienia. Wyjaśniła też, że nie wie kim jest "Antykomor".  To jest yntelektualna elyyta
 • @Husky 12:28:30
  Puszczają nerwy, kultury wypowiedzi ciężko ci utrzymać.
  Już to tłumaczyłem Kula Lis, tobie pewnie też, no ale lemingom trudno zrozumieć.

  Każde stwierdzenie w stylu "szmaciarz..." "debil..." urąga tylko Kaczyńskiemu. Zarówno Donald Tusk jak i Bronisław Komorowski mieli debatę z Kaczyńskim i za każdym razem Kaczyński dostawał sromotne cięgi i to nie tylko potwierdzone sondażami po debacie ale również wyborami. Więc kim jest Kaczyński, jeśli debilowi, szmaciarzowi do pięt nie dorasta?

  Podniecasz się, że młoda dziewczyna z literatury się zapętliła. Z pewnością nie przynosi jej to chwały, no ale to posłanka. Pamiętasz może wypowiedź naszej "premier"? Masz swój autorytet.
  https://www.youtube.com/watch?v=q73PmB7QNvc
  Ludzie się mylą, szczególnie przed mikrofonem, ale niestety to jest to wykształcenie które króluje wśród posłów. Ona jest politologiem.

  Zawsze mówię o pewnym paradoksie, w członkowie PO średnio są gorzej wykształceni niż członkowie PiS, a PO trafia do elektoratu znacznie wyżej wykształconego niż PiS. Paradoks?

  A co ty na to, jak podaje RMF FM, jeśli Duda odrzuci poprawki wprowadzone przez PIS, to PiS jest gotowe wyciszyć sprawę reformy sądów. Jest to oczywiście plan B, i może być to tylko kaczka dziennikarska, ale jeśli tak się stanie, to co?

  http://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-pis-jest-gotowe-wyciszyc-temat-reformy-sadownictwa,nId,2446641
 • @Zawisza Niebieski 14:18:42
  to ile "dywizji", ile szabel, masz tego elektoratu PO
  do malucha się zmieszczą

  a co cię tak zabolało w charakterystykach tych złodziei i zaprzańców z PO
  co ?
  Jakieś kłamstwo,obraza ?
 • @Husky 14:35:23
  Znowu używasz słowa, którego nie pojmujesz. Zaprzaniec dla lemingów to zgodnie z definicją Macierewicza to człowiek, który nie szanuje żołnierza polskiego. Tę definicję wypowiedział gdy po raz pierwszy postawiono tezę, że w kokpicie był Błasik i on nakłaniał pilotów do podejmowania ryzyka.

  Zgodnie z tą definicją mamy dwóch zaprzańców, L.Kaczyński, gdy wyzwał pilotów od tchórzy w locie do Gruzji.
  Drugim jest Macerewicz gdy m.in. aptekarczykowi nadał medal "zasłużony dla obronności" czy też, w sprawie donosu na żołnierzy z Nanger Khel. I tego się trzymaj. Definicje z SJP są dla Polaków.

  A złodzieje, są i w PO i w PiS, weź taką Pawłowicz, co nie mając samochodu, nie mając prawa jazdy pobierała pieniądze na użytkowanie służbowe własnego samochodu, weź Suskiego, co do Chin poleciał posłuchać Chopina na koszt podatnika. Weź 3 muszkieterów z Madrytu. Weź tego, co za sprawą ustaw jego koleszki Glapińskiego wszedł w posiadanie budynków po Expresie Wieczornym. Złodziei we wszystkich partiach ci dostatek.
 • @Zawisza Niebieski 14:52:44
  idź już do tego lekarza
  idź
  nie błaźnij się tymi prostactwem
  Na dziś pa,pa
  ps.
  Mam obok siebie dziecko kolegi
  siedem lat, ale rozumem przewyższa cię o lata świetlne
  pa,pa
 • @Husky 14:35:23
  Lobbing Scheuring-Wielgus czy czysty przypadek? Firma jej męża w „nowoczesny” sposób przytula 600 tys. zł za projekt rewitalizacji miasta! Firma męża Joanny Scheuring-Wielgus, Piotra Wielgus dostała prawie 600 tysięcy złotych na przygotowanie projektu rewitalizacji śródmieścia Włocławka. Nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby taki projekt był racjonalny i nie leżał już w szufladzie włocławskich urzędników. Ponadto, bardzo możliwe, że sprawa „rewitalizacja” to polityczna ustawka, w którą może być zaangażowana posłanka Nowoczesnej.

  W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta Włocławka odbyło się spotkanie otwarte dla mieszkańców miasta. Na spotkanie przybyło 50 osób: 10 fachowców z Torunia, 15 urzędników, a reszta to fani prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Tak, brzmi komicznie, niczym z czasów głębokiego PRL-u, ale nie o tym teraz. Spotkanie było swoistym podsumowaniem wielomiesięcznego procesu projektowania rewitalizacji śródmieścia we Włocławku. W drugiej części spotkania debatowali „mieszkańcy” miasta, utwierdzając w przekonaniu prezydenta Wojtkowskiego o słuszności projektu, który został zaprezentowany w pierwszej części plenum. Paweł Kołach z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu zaprezentował kompletnie irracjonalny projekt, który śmiało można go porównać do projektu rewitalizacji Białegostoku, który w 2006 zaprezentował kandydat na prezydenta miasta Krzysztof Kononowicz.

  Uważamy, że wszystkie ulice w śródmieściu należy zmienić – powiedział Paweł Kołacz.

  Kołacz mówił o potrzebie stawianie ławeczek na terenie śródmieścia, ale – jak podkreślał – nie byłyby to zwykłe ławeczki.

  Istnieje potrzeba stworzenia stałych miejsc do siedzenia. Wielu i różnorodnych. W cieniu, dla dorosłych, dla dzieci, dla dużych… Dla seniorów ławka musi być wyższa czy niższa? Wyższa, oczywiście. Senior nie usiądzie na ławce, która pasuje dziecku. Muszą być dwie odrębne ławki – pytał przedstawiciel firmy małżonka Joanny Scheuring-Wielgus.

  Zaproponował również by w mieście postawić Centrum Kultury Romskiej, skupić się na „filozofii tańczenia i leżenie”, mieszkańców uczyć spacerowania, organizować festiwale parasolek, a z placu Wolności uczynić park Wolności, czyli w centrum miasta posadzić 500 wielkich drzew. Zaproponował również, by w centrum Włocławka skonstruować tzw. poldery wodne, takie jak Chińczycy budują na polach ryżowych po to, żeby zatrzymać wodę i regulować gospodarkę wodną. Z jednej strony Kołacz mówił o mieście przyjaznym dla przedsiębiorców, a z drugiej twierdził, że ze śródmieścia należy pozbyć się samochodów. Jak pogodzić jedno z drugim? Biorąc pod uwagę chaos i idiotyczne pomysły rodem z godziny wychowawczej w „ogólniaku”, można mieć jedynie nadzieję, że projekt wart niemal 600 tysięcy złotych nie zostanie zrealizowany. Ale i tak pieniądze zostały wyrzucone w błoto.

  RELACJA ZE SPOTKANIA ORAZ KOMENTARZ REDAKTORA MACIEJA MACIAKA

  Koordynatorem całego projektu jest małżonek Joanny Scheuring-Wielgus, Piotr Wielgus, pomysłodawca, fundator i jeden z założycieli Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, która projektem się zajmuje. Człowiek, który nie ma żadnego wykształcenia z dziedziny architektury, ale mimo to zajmuje się „projektowaniem przestrzeni”, a w przeszłości zajmował się gazem łupkowym. Politycznie, Wielgus to były działacz skrajnie lewicowej partii Zieloni 2004 oraz współtwórca struktur partyjnych Nowoczesnej w województwie kujawsko-pomorskim. Teraz zajmuje się rewitalizacją miast. Czyli czym dokładnie? Jak podpowiada rozsądek rewitalizacja, a konkretnie plany rewitalizacji to bicie piany i zdobywanie łatwych pieniędzy na irracjonalnych projektach. Przykład Włocławka tym bardziej dobitnie o tym przekonuje, ponieważ – według informatora-urzędnika – projekt rewitalizacji śródmieścia Włocławka leży w szufladzie od dobrych 7 lat. Zatem skąd wziął się mający mizerne doświadczenie w branży mąż posłanki Nowoczesnej? Kto pozwolił, żeby pieniądze mieszkańców powiatu włocławskiego w wysokości ponad 600 tysięcy złotych zostały wyrzucone w błoto? Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że wyrzucenie ponad pół miliona złotych na bezsensowny projekt jest defraudacją pieniędzy podatników.

  Ciężko nie dopatrzyć się tutaj podłoża politycznego. W przyszłym roku odbywają się wybory samorządowe, a prezydent Włocławka Marek Wojtkowski ma mizerne poparcie mieszkańców. Po mieście krąży ciekawa anegdotka, gdy prezydent Wojtkowski w rozmowie z mieszkańcami zapewnił, że „obietnic wyborczych w pierwszej kadencji nie zrealizuje po to, by wybrano go w drugiej kadencji, a wtedy na pewno to uczyni”. Wojtkowski to polityk Platformy Obywatelskiej, który w starciu z poważnym kontrkandydatem na fotel prezydenta miasta np. z Nowoczesnej, po prostu może nie mieć szans. W starciu z kandydatem z Prawa i Sprawiedliwości oraz z Nowoczesnej mógłby odpaść z pierwszej turze. Decyzję o tym czy ktoś będzie startował na prezydenta z ramienia Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Włocławka czy nie, w praktyce podejmuje szefowa partii na terenie kujawsko-pomorskim Joanna Scheuring-Wielgus. Spoglądając na infantylne pomysły Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, która za 600 tysięcy złotych płodzi projekt, który od siedmiu lat leży w szufladzie Urzędu Miasta Włocławka, sugeruje że sprawa ma głębszy wymiar. Rodzi się pytanie, czy Marek Wojtkowski nie wykupił u państwa Wielgusów poparcia Nowoczesnej i zapewnienia, że w 2018 roku partia Petru nie wystawi poważnego kontrkandydata na prezydenta miasta Włocławka. Przecież doskonale wiemy, że elektorat PO i Nowoczesnej jest bardzo podobny i tylko poważny polityk Nowoczesnej może Wojtkowskiemu szansę na drugą kadencję.

  Sprawa wydaje się rzucać nowe światło na posłankę Nowoczesnej, która być może w tej sprawie odsłoni się nie jako infantylny polityk, ale jako łasa na pieniądze i przekupna kobieta. Piszę być może, ponieważ w tej sprawie nie ma jeszcze niepodważalnych dowodów, ale również nie mam wątpliwości, że to temat którym powinna zająć się Naczelna Izba Kontroli. NIK winien przyglądnąć się jak w „nowoczesny” sposób firma Piotra Wielgusa zainkasowała 600 tysięcy złotych oraz czy w sprawie nie lobbowała znana ze skandalicznych wypowiedzi posłanka Nowoczesnej.
  Nasza czujność jest uśpiona informacjami z zakresu polityki światowej i ogólnopolskiej. Patrzymy na ręce parlamentarzystów, którzy w pojedynkę mają niewielki wpływ na kształt polityki w naszych miastach, a nie patrzymy na ręce samorządowców, którzy naszymi pieniędzmi szastają w najlepsze bez opamiętania.


  https://youtu.be/SWtR5X1Lbeg
 • @Husky 14:59:30
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2071575989743085.png
 • @Husky 14:35:23
  https://jacekmiedlar.pl/wp-content/uploads/2017/03/%C5%BCydzi-polska-663x410.jpg

  Żydzi zmieniali nazwiska, nie byli lojalni, a w polskim rządzie było ich tak wielu, że zakazywano im wyjazdów! Raport CIA, który nie pozostawia żadnych wątpliwości. W sieci pojawił się raport Central Intelligence Agency (CIA), z którego jasno wynika, jaką rolę Żydzi spełniali w Polsce w latach 50-tych.

  Według raportu największe skupiska Żydów w Polsce znajdowały się we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie, a na Dolnym Śląsku w Wałbrzychu oraz Dzierżonowie. Raport potwierdza, że wielu z nich zmieniło nazwiska. Ofi­cjal­nie zmia­nę na­zwisk umoż­li­wiał de­kret z dnia 10 li­sto­pa­da 1945 ro­ku o zmia­nie i usta­la­niu imion i na­zwisk. Ar­ty­kuł 18 te­go de­kre­tu brzmiał: „Dla osób, któ­re przy­bra­ły in­ne imię lub na­zwi­sko w cza­sie peł­nie­nia służ­by w Woj­sku Pol­skim w okre­sie od dnia 1 wrze­śnia 1939 r. do dnia 9 ma­ja 1945 r., do uzna­nia zmia­ny imie­nia lub na­zwi­ska za praw­nie wystarczają­ce jest za­świad­cze­nie o zmia­nie wy­da­ne przez Mi­ni­ster­stwo Obro­ny Na­ro­do­wej”. Metoda Stalina była doskonale przemyślana. Wmówić polskiemu narodowi, że to Polacy partycypują w budowaniu komunizmu.

  Żydów w polskim rządzie było tak wielu, że nie zezwalano im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić.
  – Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości – czytamy w ujawnionej właśnie części raportu.

  Raport CIA nie pozostawia również żadnych złudzeń na temat braku lojalności Żydów wobec Polski. Coś czego doświadczamy od samego początku obecności Żydów na polskiej ziemi.

  – Co więcej, nie-komunistyczni Żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy. Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce czytamy w raporcie. Przeczytajcie raport pod linkiem.


  https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP80-00810A004700640006-7.pdf

  Tak było w latach 50-tych XX wieku. Jednak czy po tych kilkudziesięciu latach, problem żydowski w Polsce nie nabrał jeszcze większych rozmiarów?

  https://jacekmiedlar.pl/2017/03/07/zydzi-zmieniali-nazwiska-nie-byli-lojalni-a-w-polskim-rzadzie-bylo-ich-tak-wielu-ze-zakazywano-im-wyjazdow-raport-cia-ktory-nie-pozostawia-zadnych-watpliwosci-wideo/

  Ps..Gdyby wszyscy obywatele polscy Polskiej narodowości mieli taką wiedzę to problem zostałby wyeliminowany. Niech jadą sobie do swojego małego rasistowsko-nazistowskiego kraju zwanego Izraelem a nie rozsiewają nienawiści pomiędzy Polakami. Jak to nie dobrze, kiedy człowiek przechodzi na emeryturę, wtedy ma trochę czasu, potrafi czytać i pisać. Wtedy dowiaduje się, że nie wszystko mu wolno mówić, czy pisać, bo są paragrafy, które zakazują takich przypadków. Wywnioskowałem z tego, że Polak Żydowi nie może nic powiedzieć, natomiast Żyd, może opluwać Polaka, kiedy chce i jak chce. Nie ma przeszkód. Mało tego, premierzy Polski i Prezydenci, zachęcają żydów na całym świecie do opluwania Polaków. Pod tym względem za komuny było lepiej!
 • @rabszak 15:08:04
  Widziałem to, mądre to słowa :)
  Pawłowicz ani z Polakami ani z rodziną porozumieć się nie może. Są PiSiewicze, są Pawłowicze i są Polacy.
 • @rabszak 15:08:04
  Typowy chazarski tępy ryj po botoksie no i chazarska bladź.
 • @kula Lis 67 18:50:17
  Ścierwo szukające pracy
  Bo tą wsze już wszędzie mają dość 8-)))
  Wszędzie dostała kopa w dupę jak i jej fagas
  Wszędzie
 • Jak chazarzy jada na Ojca Rydzyka jest to znak.
  Znak, $100 na Radio Maryja trzeba wyslac.
 • @staszek kieliszek 22:25:57
  Ja robię to co m-c
  Ciekaw jestem czy nasze pieniądze też wliczy do dotacji bo tego jest więcej niż sporo
  Pzdr.
 • @
  No i tak powoli troche wiecej dowiaduje sie o polskiej polityce, o tym dlaczego polscy emeryci i rencisci dalej w polsce w biedzie zyja/gnija i zyc/gnic beda...., i dlaczego program telewizyjny NASZ NOWY DOM bedzie dalej aktualny..., czyli o ciagu dalszym dziejow Polski - ojczyzny nie naszej - czyli o tej majacej wiekszosc w sejmie dRobnej zmianie, ktora teraz panuje i dalej napycha kieszenie rydzyka, bo jak mowi przyslowie: kto nie rydzykuje, ten nie zyskuje.

  Szkoda, ze tak sie dzieje w Polsce, ale czego mozna oczekiwac od kraju katolickiego? Przeciez Kosciol Katolicki to mafia! to zboczency! mordercy!
 • @Bara-bar 01:09:32
  Uspokuj sie.
 • @Husky 22:40:08
  On z tych co stoja jak hiena i patrzy jak ciotka, ktora z hameryki przyjechala walizki otwiera.
 • @Zawisza Niebieski 14:18:42
  Opieszałość, układ i bezkarność. Z jakimi słowami Polakom kojarzy się sądownictwo? Oto wyniki sondażu. 42 proc. Polaków popiera zmiany w sądach zaproponowane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przeciwnych jest 35 proc. Tylko 2 proc. Polaków nie słyszało o propozycjach reformujących sądownictwo, a co piąty badany nie ma w tym temacie zdania wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar TNS dla „Faktu”. Wymiar sprawiedliwości kojarzy się nam przede wszystkim z opieszałością, układem i bezkarnością. Respondenci pytani o to, z jakim słowem kojarzy się im polskie sądownictwo, najczęściej wskazywali na opieszałość (31 proc.). Dla 21 proc. badanych sądy kojarzą się z uczciwością. Na bezkarność i układ wskazało po 19 proc. badanych. Tyle samo osób wskazało na niezawisłość. Z kolei dla 16 proc. sądy są uległe wobec polityków. Sądy kojarzą się również z bezstronnością (10 proc.) i profesjonalizmem (9 proc.). W kontekście elektoratów, dla wyborców PO i Nowoczesnej, sądy kojarzą się przed wszystkim z niezawisłością. Z kolei dla wyborców Prawa i Sprawiedliwości sądownictwo to układ i bezkarność. Respondenci zostali zapytani również o to, czy reforma poprawi sytuację w sądach. 39 proc. badanych uważa, że działania sądów się poprawią. Odmienne zdanie ma 26 proc. badanych twierdzą, że nic się nie zmieni. 20 proc. uważa, że działania sądów się pogorszą, a 15 proc. nie ma zdania. Pytani o to, kto powinien wybierać członków Krajowej Rady Sądownictwa, 28 proc. badanych odpowiedziało, że powinno zostać tak, jak jest, czyli sędziowie powinni wybierać sędziów. Wybór zwykłą większością w Sejmie lub w Senacie popiera 11 proc. Za opcją wyboru przez 3/5 posłów jest 14 proc. badanych. 6 proc. badanych popiera pomysł wyboru sędziów przez Sejm w ten sposób, że PiS wybierze ośmiu członków, a opozycja siedmiu. Z kolei 23 proc. respondentów chce, żeby sędziów do KRS wybierał prezydent. Aż 17 proc. badanych przyznało, że nie interesuje ich, jak sędziowie będą wybierani. Z kolei na pytanie o to, która z koncepcji reformy sądownictwa jest im bliższa, 32 proc. badanych przyznało, że obie koncepcje są zbyt radykalne. 29 proc. poparło projekt prezydenta Dudy. 15 proc. opowiedziało się za ustawami przygotowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Aż 24 proc. badanych powiedziało, że nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż został przeprowadzony telefonicznie przez Kantar TNS na zlecenie dziennika „Fakt” na grupie 1000 respondentów.


  Ps...Wyraźnie widać, że sondaż zrobiony "pod intencję'". Ma budować poparcie dla propozycji PAD. Prezydent też się nie sprawdza, czyli do likwidacji urząd prezydenta ....nie rozumiem czemu PAD chce się dogadywać z mafią? są ludzie którzy są kolegami czyścicieli nieruchomości, którzy ciągnęli samoloty przestępców, wszystko pod okiem ludzi w togach. PAD gra w bambuko, a każdego dnia złodzieje wyrzucają ludzi z mieszkań, ograbiają z pieniędzy. Dzielą zyski ze skorumpowanymi prawnikami i politykami. Wybrali ludzie PADa i wylatują z mieszkań! Jedno jest pewne PAD z otoczeniem odlecieli. Najważniejsze reformy w Polsce, o Izbach Obrachunkowych, KRS i SN PAD zablokował. PAD porzucił elektorat ( z nim rozliczymy się za 3 lata )! O co tu chodzi? Zmiany tak, ale nie pudrowanie trupa prokuratorskiego i sądowego rodem PZPR i resortowych dzieci zaproponowane przez prezydenta. Takie sondaże mają na celu ogłupić społeczeństwo !!!! Tylko mafia, złodzieje i oszuści bronią się przed reformą co maja dużo za uszami i boja się wiezienia, a kasta patologią są z politykami którzy też ich bronią. Sądownictwo i prokuratury w Polsce zwłaszcza wyższe szczeble to nielegalna i wielokroć tępa postżydobolszewicka z usłużnymi im szabesgojami sitwa. Całkowicie nielegalna. Kto dał im prawo do orzekania czegokolwiek? Sowieci i komuniści tylko. Kto ich wybierał? To uzurpatorzy. Sędziowie i prokuratorzy powinni być wybrani w wyborach powszechnych, jak parlamentarzyści. Popieram Kaczyńskiego i PiS. Przed 2017 r. wszystkie partie wygrywające demokratyczne wybory mogły swobodnie tworzyć Rząd RP i decydować o każdej sprawie zwykłą większością głosów, a PiS-owi nie wolno! PiS musi mieć 3/5, żeby mógł zrealizować obietnice wyborcze! Każdy oszołom ma więcej do powiedzenia w Polskim Parlamencie od zwycięskiej partii! Gdzie są obrońcy demokracji?! Wszystkim padło na mózg i przestali rozumieć, co ta demokracja oznacza?! Suweren wybrał PiS! Kto ignoruje i blokuje w działaniu PiS i Rząd z niego się wywodzący, ignoruje wolę wyborców, wolę Suwerena! Konstytucja wyraźnie mówi, że to Suweren sprawuje władzę poprzez przedstawicieli, których wybrał! Obawiam się, że Prezydent oblepiony WSI-owymi larwami sprzyja zabetonowaniu czerwonej agenturalnej generalicji w Polskim Wojsku, podobnie jak w SN i KRS sprzyja komunistycznej kaście. PiS nie ma wyjścia, bez podpisu Prezydenta nic nie zrobi. Jeżeli do wyboru sędziów do TK potrzebna jest zwykła większość, to dlaczego do wyboru sędziów do SN potrzebne jest 3/5? Pewnie dlatego, żeby ten wybór uniemożliwić! Dlatego, że PiS-owi, który wygrał wybory nie wolno rządzić! Dlatego trzeba rzucić zaporową kłodę 3/5, 7/8, co to za różnica. Trzeba "uwalić" dobrą zmianę, bo za dobra dla Polaków jest! Mając wykształcenie ścisłe można tylko jedno stwierdzić: żadnych prawników przy stanowieniu prawa.... Wśród prokuratorów, sędziów, palestry nie ma wyłącznie aniołów. Przypomnę, że tylko przy okazji reprywatyzacji dowiedzieliśmy się o kolejnych skandalach, w których uczestniczyli prokuratorzy, sędziowie i palestra, a to tylko czubek góry lodowej. Monteskiusz, na którego się często powołuje, twórca trójpodziału władz, pisał o sądownictwie, że potrafi się wywyższać ponad inne władze i powinno być wybierane przez lud oraz często rotowane. Andrzej Frycz Modrzewski pisał to samo. Patrząc na Ziobrę i jego współpracowników, to poprzednicy mogliby się tylko uczyć. Być może teraz będą powoływani przez PiS i PK i ministra Ziobro na stanowiska prokuratorskie, sędziowskie ludzie uczciwi.
 • @Zawisza Niebieski 14:18:42
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/29/825/360/01092fe7aaf24c7cbdd9a36c5c2705b7.png

  [Oto fizys ponoć sędzi mianowanej przez Bula. Wygląda jak ''żona'' Makarona... czyli jest z takiej samej foremki jak babcia makaronowa. Podobna do niej aktorka grała w Planecie Małp. Zastanawiam się jak to to tępe zostało sędzią? I tacy prymitywni, ociężali umysłowo ludzie zostają sędziami, sądząc mądrzejszych od siebie. Przypomnę, że ta przygłupawa osobniczka była sędzią z SR w Będzinie i jest wdową po głupim jak ona i butnym pośle Dolniaku! Jakim cudem to to beztalencie ukończyło powszechniak nie mówiąc już o zdaniu matury i ukończeniu prawa? To jeszcze jeden powód aby tę kastę nietykalnych rozpirzyć na trzy wiatry. Średnio rozgarnięty licealista bije ją na głowę. Nie zdążono podać jej na kartce co ma mówić. O tempora....Trzeba przypomnieć, że tofaszyszka Pierre -Dolniak jest obecnie sędzią w stanie spoczynku na katafalku, ale należy do KASTY]


  Rzeczywistości nie oszukasz... Dolniak dociskana przez Mazurka nie potrafi wymienić ani jednego projektu .N ws. sądownictwa. Opozycja totalna, która tak gorączkowo wylewa z siebie krytykę reformy sądownictwa, nie potrafi jednak wskazać własnych inicjatyw, które służyłyby uzdrowieniu wymiaru sprawiedliwości. Przykładem niech będą pokrętnę odpowiedzi wicemarszałek Sejmu i posłanki Nowoczesnej Barbary Dolniak. Ile projektów ustaw złożyła Nowoczesna w tej sprawie w ciągu dwóch lat? zapytał prowadzący audycję Robert Mazurek.
  Złożyliśmy wiele projektów w różnych tematach… odpowiadała wymijająco Dolniak, po czym próbowała dodać: Proszę mi dać odpowiedzieć… Zmiany w wymiarze sprawiedliwości są zmianami systemowymi. W związku z tym możliwość organizacji ma w tym względzie partia rządząca. I to zawsze na niej spoczywa odpowiedzialność…Riposta dziennikarza była nadzwyczaj celna. Chce pani powiedzieć, że żadnego?

  https://twitter.com/i/web/status/913646326721781760 …

  Ps...Zarówno Nowoczesna jak i PO marzą o tym, żeby było tak jak było, a w wielu sprawach ciągle jeszcze jest. W tej chwili to właściwie jedyny cel istnienia tych partii. Skoro tak, to nie ma sensu składać jakichkolwiek ustaw, bo każda nowa ustawa wprowadza zmiany, które przy braku większości i tak nie mają szans na uchwalenie. Dlatego właśnie opozycja ma tak dużo czasu na uliczne happeningi i ożywioną korespondencję międzynarodową w sprawie bezprawnych zmian.
 • @kula Lis 67 12:24:57
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2073621982871819.png

  Najnowsze komentarze z Facebooka'a:
  Teresa Gutkowska
  Juz nie ma co i kogo rozliczac afera afere goni ale wiekszosc to sredniaki ledwie koniec z koncem wiaza to pazerni bogacze wyzyskiwacze matacze kretacze za przekretami stoja trzeba och rozliczyc skad te wille wypasine samochody to nie z pensji tylko z przekretow

  Marcin Drzewiecki
  Gdyby twórca Amber należał do PiS, nie byłoby żadnej afery. Kto stworzył SKOKi ?

  Danuta Borowicz
  Panie Jacku pan za kradziez dawno by siedzial chyba ze nalezalby pan do pisu to co innego

  Alina Niełacna
  Zbyniu "dwie twarze" zero na pewno wszystko zamiecie pod dywan!

  Marta Krauz
  PO i PSL uparcie dążyły do objęcia SKOKÓW nadzorem finansowym, zamiast zrobić z tego aferę, ot co.

  Marek Nitka
  Przez 8 ostatnich lat... PO nie zrobiła nic by rozliczyć i Ziobrę i SKOKi :/

  Piotr Wieczorek
  A dlaczego mieliby tego nie robić? Powinni wszędzie mówić "patrzcie, okradliśmy ludzi"?

  Grazyna Zak
  Muszę się zapisać do PIS a wtedy mogę robić wszystko co złe to mi nic nie zrobia

  Dora Michalski
  Niech społeczeństwo powoła prywatnych adwokatów i wtedy Skoki beda pod lupa..........!!!!!

  Włodzimierz Gierat
  Do wszystkich którzy w komentarzach piszą że gdyby wiedzieli że tak będzie to by też kradli: pamiętajcie że zawsze tak było jest i będzie że kraść bezkarnie może tylko ten kto jest w jedynie słusznej w danej chwili partii. Prawda jest również że nawet po zmianie tej jedynie słusznej też mu nikt nic nie zrobi bo będą się bali odpryskow.

  Marek Warachewicz
  WASSERMANN niech teraz zajmie się SKOKAMI _ zobaczymy jak jej SZCZĘKI OPADNĄ.... bo Amber Gold do SKOKU to malutki PIKUŚ

  Ireneusz Piasta
  Zamiecie zamiecie. Nie takie rzeczy zamiatali

  Maria Polańska
  gdybym wiedziała ,że nadejdą takie czasy, też bym kradała

  Ewelina Szwedowska
  Złodzieje i tyle

  Andy Mikrut
  Raczej się nie rozejdzie bo nie wszyscy mają " słabą " pamięć .

  Ewa Kowalska-kupniewska
  w AMBER GOLD tez pis ma w tym udział a skad kase wział na skok

  Iwona Gmitrzuk
  nie pozwolmy na to do cholery

  Lucja Murawska
  Co się dzieje w tym kraju.

  Grażyna Bąk
  Oczywiscie ze zamiata co niewygodne

  Krystek Lukasz
  Kradna kradli i beda krasc

  Halina Gac
  Chcieliby, ale ludzie potrafią liczyć !!!!!

  Dorota Radomińska
  Dopóki ma miotłę w rękach to zamiecie

  Maria Sonia Rogacka
  zamiecie

  Antoni Bartczak
  Panie Żakowski to nie grzech ale jaki wstyd.

  Teresa Górska
  ZAMIECIE,ZAMIECI.
 • Co ten Kaczor narobił - Postanowiono:
  Polska w elicie! Historyczne osiągnięcie naszego kraju! Teraz Schetynie zęby "wyleco"!
  I nie tylko jemu 8-))))

  https://pbs.twimg.com/card_img/914127009344876544/-QJb3c3X?format=jpg&name=600x314

  Polska w elicie! Historyczne osiągnięcie naszego kraju!

  To bezdyskusyjnie historyczny sukces naszego kraju, bo można go osiągnąć tylko raz. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatnich 28 lat.

  Najpierw żarli się między sobą politycy, potem ludzie na ulicy, ostatnio już nawet całe rodziny, ale mimo wszystko w tej atmosferze nieustannego konfliktu i sporu – szliśmy w dobrym kierunku, bo do przodu.

  Dziś w nocy agencja FTSE Russell ogłosiła, że Polska nie jest już krajem rozwijającym się. Ale to bardzo dobra wiadomość, ponieważ dołączyliśmy do elitarnego składu krajów rozwiniętych.

  Od blisko dwóch lat w naszym kraju rządzi Zjednoczona Prawica, w której to koalicji ogromną większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Pod rządami konserwatystów – choć neoliberalna opozycja zapowiadała gospodarczą katastrofę – poszczególne międzynarodowe agencje i instytucje wystawiają coraz bardziej optymistyczne prognozy dla Polski.

  W najnowszym komunikacie FTSE Russell czytamy – jako główną wiadomość – że Polska zostanie awansowana do grona krajów rozwiniętych.


  http://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AAsDE5b.img?h=248&w=728&m=6&q=60&o=f&l=f
 • @Husky 21:40:36
  Z całym brakiem szacunku.

  Opinie kogoś, kto płaci podatki królowej angielskiej, a nie do naszego budżetu, można powiesić w sławojce i tamże wykorzystać.

  Out!
 • @reflexión 22:23:52
  Płacę podatki też i w Polsce.... za dom
  Wystarczy ?

  Out
 • @Husky 22:27:12
  Nie wystarczy, no chyba, że to miał być żart jakiś
 • @Husky 21:40:36
  Skoro tak, to znaczy, ze od teraz beda do Polski z calymi rodzinami przenosili sie Niemcy, Francuzi, Anglicy, Norwedzy..., bo Polska tak bardzo rozwinietym krajem jest :)))

  Rada na przyszlosc Husky: pomysl czlowieku ZANIM napiszesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930