Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kościół Polski wkroczył na drogę konfliktu z papieżem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Akcja różaniec wzdłuż granic w naszych mediach ogłoszona została jako olbrzymi sukces, co o tym myślą media Watykanu?


Tłumaczenie artykułu: Alberto Bobbio który ukazał się w "Famigia Cristiana"

 

Po akcji „Różaniec do granic” w mediach watykańskich, nawet w oficjalnych mediach biura prasowe stolicy apostolskiej „Sala Stampa della Santa Sede” przekazało żadnej wiadomości. Papieżowi Franciszkowi nie podobają się ruchy w Polsce i jego nacjonalistycznego rządu, które pewne osoby próbują powielić we Włoszech: „masowy różaniec dla wzniesienia ściany ochronnej wzdłuż granic kraju i modły do Matki Boskiej by chroniła Polskę i Europę przed Islamem i wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej.
 
Brak jest również informacji w „l’Osservatore Romano”. Oficjalna gazeta Watykanu ignoruje „modlitwę wzdłuż granic” co oznacza, że masowo odmawiany różaniec, który organizatorzy określają jako „tworzenie ściany ochronnej wzdłuż granic kraju by prosić Matkę Boską by chroniła Polskę i Europę od Islamskiego nihilizmu i zaprzeczenia wiary chrześcijańskiej” nie jest zauważany. Co innego mogłaby uczynić gazeta Jorge Mario Bergoglio, papieża, który nigdy nie mówił o stawianiu murów barierowych a mówił o budowaniu pomostów duchowych? Impreza ta, według organizatorów zebrała miliony Polaków zaangażowanych w 320 kościołach, 4000 miejsc modlitewnych miała oficjalne poparcie odbyła się w ostatnią niedzielę święto Matki Boskiej Różańcowej a także jak podkreślają organizatorzy rocznicę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad flotą muzułmańską w Lepanto w 1571 roku.

Przewodniczący Episkopatu Polski, prałat Stanisław Gadecki, wypowiadając się w niektórych mediach polskich, chciał podkreślić, że również modlili się o pokój na świecie.
 
Inicjatywa ta byłą wspierana przez prawie wszystkie strony konserwatywnych katolików na świecie, którzy z zasady krytykują Franciszka.
 
We Włoszech wiele z nich ogłasza powtórzenie akcji 13 października, w czasie uroczystości poświęconej 100-leciu pojawienia się Matki Boskiej w Fatimie. Pomysł ten pojawił się w „Włoskim Stowarzyszeniu Sanktuariów Maryjnych” założonym w Neapolu cztery lata temu. Na ich stronie zapisano: Nawet we Włoszech ściana ludzi odmawia różaniec i szybko rozciągnie się na terytorium naszej nacji. Na całym tym terenie każdy mężczyzna/kobieta dobrej woli idzie do swej parafii i/lub tworzy grupy modlitewne z zamiarem takim jak polskich braci: „Prosimy, prosić Matkę Boską o zbawienie Włoch i Europy przed islamskim nihilizmem i zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej”. Strona ta załącza zdjęcia papieża Franciszka z orędziami z Medjugorie.  
 
No cóż, tyle napisał pan Alberto Bobbio, można uznać, że przecież to nie jest nikt ważny, można uznać, że papież się myli. Istnieje co prawda dogmat o nieomylności papieża kwestiach wiary, no ale przecież można uznać, że dogmat ten był aktem pychy hierarchów. Czyżby?

Czy chcemy muzułmańskich imigrantów? Z pewnością nie. Z pewnością patrząc na to, jak zachowują się na zachodzie tworząc izolowane społeczności, nie jest to imigrant oczekiwany, który wesprze naszą gospodarkę, zaś wprowadzi inną kulturę.

Jednak z drugiej strony trzeba popatrzeć na realia. Polska nie jest ziemią obiecaną dla tych imigrantów. Nie tu szukają oni swojej przyszłości. A przy otwartych granicach, bo przecież nie chcemy do powrotu czasów, gdy granicę trzeba było zdobywać jak twierdzę, czekać w długich kolejkach na odprawę itd. jeśli będą chcieli przyjechać i tak przyjadą, jeśli terroryści zdecydują się na zamach, to tego zamachu dokonają. Szczególnie, że zamachów dokonują głównie muzułmanie, którzy urodzili się już w Europie i są pełnoprawnymi obywatelami państw zachodu Europy. Tworzenie histerii wokół tej sprawy, tworzenie wrażenia, że każdy muzułmanin jako codzienne ubranie używa pasa szahida jest głupotą i tylko ośmiesza nas.

A i tak nie raz robimy wiele, by się ośmieszyć. Wystarczy popatrzeć na to, co po forach wypisują różnego rodzaju hejterzy. Jesteśmy ze wszystkich stron otoczeni tymi „drugimi”, istny oblężony obóz. Większość polityków to przecież żądni naszych pieniędzy "Żydzi". Każdy z nich ma swoje „żydowskie” nazwisko. Kaczyńscy to przecież Kalkstejnowie, Macierewicz to Izzak Singer, a do tego mason, biskup Pieronek to Mosze Michlis, znaczna część episkopatu, to "przechrzczeni Żydzi". „Żydami” są były prymas Glemp, biskupi Tadeusz Gocłowski, Franciszek Macharski, Leszek Głódź. Ludzie..., przecież to strach na ulicę wyjść. Jak nie Żyd to Ukrainiec, Ruski i Bóg wie kto jeszcze. Na szczęście tylko arabów poznać można, po "opalonej" karnacji skóry.
 
Konstrukcja programu tych hejterów jest prosta i trafiająca do niewykształconego elektoratu. Oparta na zasadzie dziel i rządź, jeśli ktoś się nie podoba, trzeba z niego zdobić tego odmiennego, tego przysłowiowego „Żyda”.

Wystarczy popatrzeć na podejście do PAD, póki był bezwolnym narzędziem Kaczyńskiego hejterzy go wychwalali. Jak tylko przypomniał PiS, że to on jest prezydentem, nagle skierowano w niego ogromny strumień hejtu, przypomniano sobie pochodzenie jego żony, przypomniano sobie, jakiej partii był kiedyś członkiem, mieliśmy do czynienia ze szturmem bezmyślnego stada, któremu kazano gryźć i kąsać, bez tłumaczenia dlaczego. Dzielenie społeczeństwa odbywa się po wszelkich liniach, w atmosferze, obozu otoczonego przez wrogów z wszystkich stron. Wszystko jest polityką, wiara zostaje zaprzęgnięta w tryby machiny budowania poparcia dla dzisiejszych władz. Dziel i rządź i to na różnych forach, zarówno na forum międzynarodowym jak i na forum Kościoła, czy też wewnętrznym polskim. Nasza dyplomacja nie jest skłócona dziś chyba tylko z dyplomacją San Escobar.

 
Miał rację biskup Pieronek, który w wywiadzie dla tego samego dziennikarza, autora powyżej tłumaczonego artykułu, stwierdził „Dziś w Polsce wszystko przekształca się w politykę rządu i mediów, praktycznie kontrolowan  przez rząd, który sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów. To że Kościół nie zdaje sobie z tego sprawy jest poważną naiwnością”. Kościół nie powinien brać aż tak czynnego udziału w życiu politycznym, ale skłonieni sowitymi opłatami ze strony PiS hierarchowie tego nie widzą. Choćby sam Tadeusz Rydzyk, którego „dzieła” wsparte zostały nie tylko ponad 73 milionami w formie dotacji i różnych zleceń, a ostatnio dodatkowo dwoma działkami kupionymi za ułamek ich wartości.

Również akcja modlitwy wzdłuż granic, zorganizowana przy wsparciu firm państwowych jak np. to, że PKP ufundowała uczestnikom bilet za 1 zł, ugruntowała w świecie obraz Polski jako kraju ksenofobicznego, rasistowskiego, a to przecież woda na młyn wszystkich, którzy tak Polskę chcą na arenie międzynarodowej prezentować.
 
 
Prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcia i tłumaczenia z języka włoskiego.

 

KOMENTARZE

 • @
  /biskup Pieronek to Mosze Michlis, / tak mówią skretyniali kulani hejterzy,
  dla nich foto ojca biskupa Pieronka, Władysława

  http://www.grojcowianie.org/zdjecia/ak/1358/cache/14zp-360x360-s.jpg
 • @Autor
  "Również akcja modlitwy wzdłuż granic, zorganizowana przy wsparciu firm państwowych jak np. to, że PKP ufundowała uczestnikom bilet za 1 zł, ugruntowała w świecie obraz Polski jako kraju ksenofobicznego, rasistowskiego, a to przecież woda na młyn wszystkich, którzy tak Polskę chcą na arenie międzynarodowej prezentować."

  Mnie się to podoba; wywłoki i przywłoki nie są w Polsce mile widziani.
  Co innego ci, co chcą żyć i współpracować w duchu polskości.
 • @rabszak 15:34:04
  Właśnie przeciw takim osobom protestuję. Metodę mają prostą, jeśli się z kimś nie zgadzają należy go opluć, ew. wyzwać, z błotem zmieszać. A potem "alleluja i do przodu".
  Widziałem to pod artykułem u RAM, pozwoliłem sobie mieć inne zdanie na temat tego, czy bp. Pieronek opluł Polskę, czy opisał rzeczywistość, efekt był natychmiastowy, skasowanie skasowanie wpisu i ban. Liczy się jedyna przewodnia myśl stada, wszystkie inne należy skasować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:18:27
  Panie Krzysztofie jesteśmy krajem emigrantów, nie raz byliśmy zmuszeni by emigrować z naszej ziemi. Kości naszych braci w różnych ziemiach dziś leżą. Nie przystoi nam tak silnie akcentować naszą nienawiść do innych. To tak z historycznego punktu widzenia.

  Z politycznego punktu widzenia nie widzi Pan, że dla uzyskania celów politycznych dzielą nas, skłócają, wyzywają od sortów, mord. Przez takie akcje tworzymy z siebie pośmiewisko "średniowieczny zaścianek". Wierzyć, modlić się nie jest niczym złym ale czy tylko jeden kraj w Europie nie zgadza się na rozlokowywanie emigrantów. Nie.
  Lecz czy któryś z tych krajów robi taką szopkę? Stoją na granicy i odpędzają "złe duchy"? Jesteśmy katolikami, czy nie. Jeśli Kościół to potępia, pomija milczeniem nasze zachowanie, to chyba coś znaczy.

  Mówią o tej akcji tylko skrajne ugrupowania w Kościele, szczególnie te, które są przeciwne papieżowi Franciszkowi, a dlaczego są przeciwne, przecież nie dlatego, że mówi o imigrantach, o ludziach biednych, a dlatego, że mówi im jesteście sługami wiernych, a nie ich książętami, że wytyka im bogacenie się, to co dokładnie dziś robi Kościół, w Polsce.

  Pieniądze podatnika płyną dziś szerokim nurtem, do Rydzyka, do kościołów. Ziemia sprzedawana jest im za ułamek wartości. Papież Franciszek się temu przeciwstawia, mówi o prawdziwej roli Kościoła. O wspierani duchowym, wiernych, chorych o wspieraniu materialnym potrzebujących. A nie budowaniu imperiów finansowych, biznesowych, stąd taki ruch przeciw niemu.

  Wracając do emigrantów, niech Pan się zastanowi, dlaczego ci ludzie płyną na pontonach po 50 w pontonie, który może pomieścić 10, toną, umierają z zimna, mężczyźni, kobiety, dzieci. Płacą za to przemytnikom ogromne pieniądze. Czy robią to dla własnej przyjemności? To USA, Wielka Brytania, Francja, ale też i my (bo po diabła wysyłaliśmy tam wojska) ponoszą za to winę. Zniszczono stabilne życie tamtych narodów w imię dania im "demokracji". Zniszczono życie, dano demony, ludzi których w imię "głoszonej wiary" gotowi są gwałcić, mordować, palić. Dano im śmierć, poniewierkę, wygnanie.

  Dlaczego te urodzone w Europie dzieciaki popełniają samobójstwa tak, by zabić jak najwięcej ludzi? To działanie ISIS by siać strach w Europie, by Europa stanęła przeciw imigrantom. Piękne wsparcie dla ISIS zafundował nasz Kościół, nasi politycy.
 • Autor, jak zwykle w świetnej formie
  Dogmat stanowi o "nieomylności papieża", tak nakazał jego autor, papież Pius IX; "w kwestiach wiary" zostało dodane później, dla złagodzenia wrażenia oczywistej absurdalności.
  Żadnego dogmatu, nawet najbardziej absurdalnego, żaden katolik nie odważy się odrzucić, bo wtedy przestanie być katolikiem, natomiast dodanie wyjaśnienia w stylu "co poeta chciał powiedzieć", to, na pozór, co innego.

  Pozdrawiam
 • A odkąd to modlitwa jest...
  polityką?
 • @Jan Paweł 20:08:06
  No właśnie, jest to pytanie które należy postawić uczestnikom "miesięcznic". To oni określili wiec partyjny odbywający się cyklicznie 10 dnia każdego miesiąca słowem "modlitwa".

  Jak należy się modlić mówi ewangelia Mateusza 6 "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." Czy zwożenie ludzi, rozstawianie po granicach spełnia te warunki?

  Ja wierzę, że ci ludzie uczciwie tam pojechali, by się modlić, zostali jednak w sposób nieuczciwy wykorzystani przez polityków i to świeckich i tych w sutannach. Czy potrafisz odpowiedzieć dlaczego Kościół odwrócił się od tej ich modlitwy? Moim zdaniem dlatego, że była to polityka nie modlitwa.

  Wiary ludzi nie wolno wykorzystywać do polityki, niestety, dzisiejsza targowica, co nam obce wojska na teren kraju sprowadziła czyli PiS ePiSkopat, Tadeusz R. to czynią. I to należy potępić.
 • @roux 19:24:21
  Dogmat o nieomylności papieża jest to dogmat z którym moja dusza się zawsze kłóciła, szczególnie, gdy obciąża mnie znajomość historii różnych "nieomylnych" działań papieży. No ale podobnież katolik dogmatów dyskutować nie powinien :)

  Czy autor w świetnej formie? Artykuł ten ma ciekawą historię, po pierwsze RAM, człowiek, którego kiedyś poparłem, gdy go z Neon wyrzucono, okazał się kimś, kto boi się dyskusji, woli kryć się za kasowaniem komentarzy i banem, a to typ człowieka, który budzi moje najniższe uczucia. Od dziecka cenzurę traktowałem jako czyn podły. Po drugie, życie zmusiło mnie do poznania jakże pięknego i melodyjnego języka włoskiego, więc tłumaczenie było zamiast codziennych ćwiczeń z tego języka. Pożyteczne z pożytecznym :) I tak powstał ten tekst.
 • Modlitwa ratunkiem dla Polski
  12.09.2017, Matka Boża:

  Boża ochrona działać będzie tylko tam, gdzie ludzie trwać będą na ufnej modlitwie. Ludzie demona chcą, aby wybuchła wojna w całej Europie i chcą wciągnąć Polskę w pułapkę, aby i tu polała się obficie krew. Cele wyznaczone przez zaborców znacznie wspierają wrogowie wewnętrzni Polski oraz jej zdrajcy. Dwoją się oni i troją, aby zniszczyć to, co dobre jest jeszcze w Polsce. Niedługo nastąpią kolejne wydarzenia nadwyrężające siły i środki wielu osób. Jeżeli wkrótce nie rozpocznie się Wielka Narodowa Modlitwa, dojdzie w Polsce do znacznego rozlewu krwi, a wówczas wielu z was umrze, to będzie wasze ostatnie już oczyszczenie.
  Ważą się losy Mojego Królestwa, w którym wy Polacy jesteście. Jestem waszą Królową, lecz nie chcę jedynie czci okazywanej Mi wyłącznie waszymi słowami, lecz niech słowa wasze będą poparte czynami pełnymi miłości. Żądam opamiętania się polskich biskupów, żądam ich rzeczywistego nawrócenia, nie tylko słownych deklaracji, z których niewiele wynika, lecz czynów i rzeczywistego dobrego działania. Polscy hierarchowie nie chcą zmian, dobrze jest im na wygodnych posadkach. Jeżeli się nie zmienią, jeżeli się prawdziwie nie nawrócą, Bóg zacznie odwoływać ich do wieczności, a tam każdy z nich będzie sprawiedliwie osądzony przez Mojego Boskiego Syna, jako Sprawiedliwego Sędziego.
  www.viviflaminis-deogracias.pl.tl


  26.09.2017, Bóg Ojciec:

  Polacy, wołam do was i proszę o to, aby jak największa wasza liczba złożyła Mi ofiarę z siebie samych do Mojej dyspozycji. Najpierw oczyszczę waszą Polskę, oczyszczę was i zahartuje w bólu i trwodze. Chcę waszego życia według Świętej Ewangelii. Już niedługo pomogę wam pokonać waszych wrogów wewnętrznych, także tych spośród hierarchów. Chcę, abyście jako Naród pomogli swą ofiarą i modlitwą ratować inne narody. Wola Boża musi być przeprowadzona, a Boża Sprawiedliwość musi być zrównoważona. Musicie zacząć przestrzegać całego Bożego Prawa.

  Ustanówcie ze wszech miar sprawiedliwe prawo, także to, które chroni życie od jego poczęcia, przez narodziny po naturalną śmierć. Żądam wycofania morderczych szczepień, które skierowane są przeciwko waszemu zdrowiu i życiu. Zorganizujcie ruch narodowy, który wymoże na rządzących odpowiednio dobre zmiany, także pod tym względem. Zaprzestańcie jako Naród obrażania Boga przez przyjmowanie świętokradzkie Komunii Świętej i zaprzestańcie udzielania Jej na stojąco i do ręki. Zlikwidujcie funkcję świeckich szafarzy, bo to obraża Trójcę Świętą. Możecie w to miejsce wprowadzić stałych diakonów, oni znacznie ułatwią funkcjonowanie w Kościele Świętym, a są według Woli Bożej.

  Bądźcie miłosierni i wiele innym pomagajcie, lecz przy tym bądźcie roztropni i nie wpuszczajcie do Polski młodych islamistów. Oni oddali bez reszty duszę diabłu, ci zaszczepieni są już znamieniem bestii i są kontrolowani przez masonerię i iluminatów. Dostali zadanie od swoich przywódców, niszczenia na wszelkie sposoby białej rasy.

  Niebawem cały świat będzie oczyszczony wielkim oczyszczeniem. Użyję do tego sił, które stworzyłem. Część Ziemi, jako planety będzie zmiażdżona, z minuty na minutę umierać będą miliardy ludzi. Zostaną jedynie nieliczni i z ich pomocą, z pomocą tych spośród wiernych Mi zostaną ci, by zacząć nowe życie takie, według Bożego Prawa.

  www.viviflaminis-deogracias.pl.tl  26.09.2017, Bóg Ojciec:

  Żyjący bez Boga mdleć i umierać będą ze strachu i wydarzeń, które nastąpią. Ci co byli przygotowani, modlić się będą i pokutować, by pomóc uratować choć nielicznych. Niebawem nastąpią ważne wydarzenia w Polsce, które przyniosą nie za wiele zniszczeń, lecz sprawią one, że umrze pewna ilość osób. Oczyszczę was i sprawię, że na skutek tych wydarzeń nawrócicie się i będziecie wówczas według Serca Bożego. Królowa Nieba i Ziemi oraz Polski Królowa, wkroczy i pokona demona na polskiej ziemi. Jak wszystko się zakończy, odbudujcie zniszczenia, ale nade wszystko już teraz uporządkujcie swe serca i sumienia, by bez przeszkód realizować Wolę Bożą.
  W tym czasie niech ujawni się król i niech to on rządzi Polską w Moim Imieniu. Niech zostaną ustalone prawa oparte na Prawie Bożym, na Dekalogu. Już teraz od was Polaków zależy, ilu się was zostanie. Już teraz podejmijcie decyzję o nawróceniu, dopóki nie będzie za późno. Niebawem Rzym legnie w gruzach, w tym także Watykan. Zaczną się liczne wydarzenia konfliktowe i zbrojne. Muzułmanie z dopustu Bożego zniszczą świątynie, w których były największe profanacje Najświętszego Sakramentu. Takie zniszczenia będą w całej Europie.

  www.viviflaminis-deogracias.pl.tl
 • @Janisław 21:40:02
  Dobrze, może i jestem niedowiarkiem, ale do mnie tego typu teksty nie trafiają. Czytałem podobnych wiele odnoszących się do dawnych wieków i historycznie udowodnione, że nie były prawdą.
 • @Zawisza Niebieski 20:32:00
  "...Czy zwożenie ludzi, rozstawianie po granicach spełnia te warunki?..."

  NA PEWNO buduje obraz Polski, rasistowskiej, ksenofobicznej itp.
  I BARDZO dobrze. Potencjalni imigranci ominą nas szerokim łukiem, nie chcąc dostać łomotu.

  Nie wnikam tu w "szersze" PRZYCZYNY tych migracji.
  Po prostu "tu i teraz" Polacy NIE chcą imigrantów, po obrazkach z Paryża, Nicei itp...
  Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin, sorry.
  Ilością muzułmanów gwarantującą SPOKÓJ i bezpieczeństwo w danym kraju jest.... ZERO (taki ideał ;p).
 • Panie Zawiszo.Mylisz Pan slowa.
  Modlitwa to nie impreza.
  impreza
  1. «koncert, zawody sportowe itp. organizowane w celach rozrywkowych»
  2. pot. «zabawa, spotkanie towarzyskie»
  Okreslanie dzialalnosci Ojca Rydzyka jako "dziela" w cudzyslowiu, wskazuje na to, ze panskie dziela sa wieksze, wazniejsze i prawdziwe a Ojca Rydzyka to pseudo dziela. Czy moglby sie Pan z nami podzielic jakie to sa te panskie dziela?
 • @laurentp 01:11:24
  To niestety muszę cię zmartwić, w Polsce już mieszka wielu muzułmanów. Począwszy od Lipków jeszcze z czasów opisywanych przez Sienkiewicza, po imigrację czeczeńską, po dzisiejszych obywateli Europy Zachodniej, którzy swobodnie mogą przebywać, pracować osiedlać się na terenie Polski. Tak więc, tej "gwarantującej" liczby muzułmanów już na pewno nie uzyskamy. W ostatnim czasie nie raz widuję osoby o rysach arabskich posługujące się językiem z charakterystycznie wypowiadaną literą H i nikt im łomoty nie sprawia. Co zresztą mnie osobiście cieszy.
 • @staszek kieliszek 06:49:01
  Politycy PiS wielokrotnie przedefiniowali wyrazy, nazywając "modlitwą" wiece partyjne, "zaprzaństwem" nie szanowanie żołnierza polskiego, "niezależnymi" media zależne od PiS czy też zakonu redemptorystów. W mediach czy też u dziennikarzy albo polityków zależnych od PiS nie raz pojawiało się słowo "dzieła" w stosunku do osiągnięć biznesowych Tadeusza Rydzyka. Tu mamy przykład
  https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/25-lat-radia-maryja-kaczynski-dziela-ojca-rydzyka-tworza-ogromna-przestrzen-czynienia/7xmvst
  Znowu mamy przedefiniowane słowo. Słowo dzieła zgodnie ze słownikiem SJP PWN określa się wybitne utwory literatury, czy też muzyki. Stąd uznałem, że "dzieła" biznesowe należy pisać z użyciem cudzysłowu.
  Stąd też, ponieważ nie jestem ani wybitnym kompozytorem ani pisarzem, nie mam na koncie żadnych swoich dzieł.

  Co do słowa "impreza", w potocznym określeniu słowa tego można użyć dla przedsięwzięcia czy też zamysłu (SJP PWN) i pod to znaczenie można podciągnąć plenerowe spotkanie modlitewne, bez względu na to, czy będzie to spotkanie na Jasnej Górze, czy też na granicy państwa.
 • @rabszak 15:34:04
  Brak pejsów, mycki hałatu. Hitler wystawiłby świadectwo aryjskości a już na pewno członka goralenvolk. Zatem zażydzenie ew. mentalne i to u syna
 • @Zawisza Niebieski 18:32:27
  "Płacą za to przemytnikom ogromne pieniądze. Czy robią to dla własnej przyjemności? To USA, Wielka Brytania, Francja, ale też i my (bo po diabła wysyłaliśmy tam wojska) ponoszą za to winę." A skąd ci pasterze bez zawodu wykształcenia zdobyli takie sumy? To koszt budowy domu w Polsce. Rzecz niemożliwa dla wykwalifikowanego robotnika w Polsce.
  Dziwi u pana taki brak krytycyzmu i refleksji.
  Z Polski w ciągu wieków uciekali ci co ich było stać. Większośc Polków w czasie wojny uciekli max kilkaset kilometrów w czasie wojny i wracali na domowe pielesze
 • @gnago 18:38:48
  "A skąd ci pasterze bez zawodu wykształcenia zdobyli takie sumy?" Był pan kiedyś w jakimś kraju arabskim? Mnie się zdarzało i mogę panu powiedzieć, że ma pan takie pojęcie o krajach arabskich, jak mędrzec, co twierdzi iż w Polsce to wszyscy pijani pokotem na ulicach leżą, a tylko temu zawdzięczamy, że dawno nie umarliśmy, że możemy przyjąć dawkę śmiertelną alkoholu bez utraty na zdrowiu. W encyklopedii " la rouse" w latach 1980 był zapis pod hasłem alkohol XX promili dawka dla człowieka śmiertelna, nie dotyczy Polaków i Rosjan. Niech mi pan uwierzy, że wielu z tych "pasterzy..." ma pieniądze, które się panu nawet nie śniły.
 • Różaniec
  Ojciec Św. Jan Paweł II o Różańcu Świętym
  Odmawiajmy wytrwale Rożaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.
  Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej.
  Jan Paweł II nieuk stwierdził: „Ona pierwsza uwierzyła,”
  A Boże Słowo mówi, że wierzącymi byli ludzie od początków, zaczynając od Abla Hbr.11,4, poprzez Henocha, Noego, Abrahama…
  Przy odmawianiu różańca nie chodzi o powtarzanie formułek, lecz raczej o nawiązanie intymnego dialogu z Maryją, … A dialog ze zmarłą, to grzeszny spirytyzm!
  o okazanie jej zaufania, powierzenie trosk, otwarcie przed nią serca, ukazanie własnej gotowości na przyjęcie planów Bożych i obietnic wytrwania w wierności dla niej we wszystkich, szczególnie trudnych i bolesnych sytuacjach, będąc pewnym jej pomocy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych dla naszego zbawiania łask od jej Syna.
  Podczas modlitwy różańcowej kontemplujemy Chrystusa, patrząc na Niego uprzywilejowanym wzrokiem Jego Matki Maryi; rozważamy tajemnicę życia, cierpienia i zmartwychwstania Pana oczami i sercem Tej, która była Mu najbliższa.
  (Z przemowienia wygłoszonego przed "Anioł Pański" 2 października 1988, Oservatore Romano [niem.] 7 października 1988)
  "Różaniec jest moją codzienną modlitwą - i muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swojej prostocie i w swej głębi...
  W tej modlitwie powtarzamy wiele razy te same słowa, lecz są to słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Św. Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół.
  Równocześnie zaś w te same dziesiątki Różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają sie na życie człowieka, narodziny, narodu, Kościoła i ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych najbliższych zwłaszcza tych, którzy są nam najbliższi, tych o których najbardziej się troszczymy, którzy nam leżą na sercu. W ten sposób i ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
  (Dn. 29.X.1978r. w pierwszym przemówieniu po wyborze na papieża)

  "Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby... Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec!.
  Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie".
  (Dn. 7.X.1981r. na pierwszej audiencji po zamachu).

  Różaniec jest modlitwą do niej, Do Maryji, i jest naszą modlitwą którą odmawiamy z Maryją.
  Proszę was, odmawiajcie różaniec. "Wy chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk różańca! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą".
  (Dn. 28.X.1981. na audiencji dla Polaków)

  "Błagam was usilnie, w imię miłości, jaką żywię do was w Jezusie i Maryi, byście odmawiali codziennie, o ile starczy czas Różaniec, a błogosławić będziecie w chwili śmierci każdy dzień i godzinę kiedyście mi uwierzyli".
  Św. Ludwik Maria Grignon de Montfort
  Gdyby Polacy bez przerwy odmawiali Różaniec w Gietrzwałdzie, nie musieliby walczyć o wolną Polskę, mieliby ją bez walki wolną".
  Błogosławiony Ojciec Honorat Koźmińs
 • Różaniec cz.2
  Piętnaście obietnic za odmawianie Różańca Świętego
  1. Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca otrzyma wyjątkowe łaski.
  Służyć mamy Bogu, a posługiwać żyjącym, a nie zmarłym.
  2. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
  Nieboszczyk nic, nikomu nie pomoże, a dawcą łaski jest Bóg.
  3. Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
  Chrześcijanie nie walczą przeciwko piekłu. Piekło zostało zgotowane diabłu i jego demonom Mt.25,41. Gdybyśmy unicestwili piekło, to sprzeciwilibyśmy się Stwórcy, który osobiście przygotował piekło dla lokatorów. Chrześcijanie walczą przeciwko diabłu i jego demonom.
  4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych
  Och, taka dusza uświęci siebie tym sposobem.
  Jak to się dzieje, że pośród księży praktykujących i propagujących koralikową modlitwę około 20% to alkoholicy i pijacy, chciwcy, pederaści, pedofile, cudzołożnicy i wszetecznicy, spirytyści, bałwochwalcy…??? Powyższe zapewnienie jest kłamstwem!
  5. Dusza, która poleci Mi się przez recytowanie Różańca nie zginie.
  Zbawicielem jest Pan Jezus Chrystus, a nie Jego mama.
  6. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu na jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną; jeżeli będzie sprawiedliwym wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego.
  Warto by przeprowadzić badania statystyczne, aby stwierdzić prawdziwość tych zapewnień. Co z kierowcami i pasażerami, którzy zabijają się z koralikami bujającymi się na lusterkach samochodów?
  A co do bycia godnym życia wiecznego? Nikt nie jest tego godnym, gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej Rz.3,23. Życie wieczne nie z powodu wysiłków człowieka, tylko jako łaska Boga.
  7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
  Nabożeństwo do koralików, do mantrowania na koralikach… A po co komu sakramenty, o których Boże Słowo nie wspomina ani razu?
  8. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
  Łaska Boga wynika z łaski Boga, a nie z koralików. A światło? Po śmierci zbawieni będą chodzić w światłości Boga Obj.22,5.
  A światłość w wymiarze objawienia prawdy jest potrzebna właśnie różańcującym, aby poznali swój grzech.
  9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca św.
  Kłamliwa obietnica biorąc pod uwagę, że czyśćca nie ma, oraz to, że niebiblijne funkcje czyśćca określane przez centralę w Watykanie są sprzeczne z Bożą teologią zbawienia.
  10. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
  Kłamstwo! Zbawienie jest darmo, z łaski, Rz.3,24, a nie poprzez grzeszną zasługę.
  11. Otrzymacie wszystko o co prosicie przez odmawianie Różańca.
  Kłamstwo! Spełnianie próśb zależy od łaski Boga IIKor.12,8; od poprawnych intencji proszącego Jk.4,2-7, a nie od koralików.
  12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich potrzebach.
  Kłamstwo! Dwa spośród tekstów modlitw różańcowych, to spirytyzm – grzeszne zwracanie się do zmarłej osoby, to wywoływanie ducha.
  A sens wywoływania ducha i proszenie go o cokolwiek ma logiczne uzasadnienie tylko w przypadkach:
  – gdy on w ogóle słyszy człowieka,
  – gdy ma moc sprawczą zrealizowania prośby.
  Biorąc pod uwagę, że tylko Bóg jest osobą wszechobecną, a duch człowieka w danym momencie może przebywać tylko w jednym miejscu (relacje biblijne wyraźnie przedstawiają ludzi po śmierci jako przebywających w jednym miejscu. Brak w Biblii jakiejkolwiek wzmianki o tym, że którykolwiek z duchów człowieka mógł przebywać w co najmniej dwóch miejscach na raz). Jaj w takim razie sprawdzić, w którym miejscu ma akurat godziny urzędowania duch Mariam, czy innego zmarłego wyspecjalizowanego patrona? Z braku narzędzi weryfikacji ducha, nie ma sensu zwracać się do nieobecnego nieboszczyka. Bo jeżeli nieboszczka urzęduje np. w Częstochowie, to w Lourdes, Ostrej Bramie, Mediogore, Gwadelupe… wszyscy modlą się do powietrza.
  A jeszcze biorąc pod uwagę, że Mariam jako święta, jest zbawiona, to wizja zbawionych pokazuje że zajmują się uwielbianiem Boga, a nie pilotowaniem spraw ziemskich.
  Zdrowaś Maryjo: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
  Pod Twoją obronę: Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj
  Nawet te zalecane powyższe modlitwy mają sprzeczny z Bożym Słowem, kłamliwy, fałszywy, grzeszny wymiar.
  Pocieszycielem jest Duch Święty J.14,16; 15,26; 16,7 Pośrednikiem; Pan Jezus Chrystus ITym.2,5.
  13. Otrzymałam od mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli ze wstawienników cały Dwór niebieski w czasie ich życia i w godzinę śmierci.
  Mamy obłok ale świadków Hbr.12,1, a nie wystawienników. Diabeł gdy kłamie, to ubiera kłamstwo w jakieś prawdziwe opakowanie.
  14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
  A powyższego to już Mariam nie mogła stwierdzić, gdyż Mariam miała kilku synów J.7,5,10 i to wymienionych z imienia; Jakub, Józef, Szymon, Juda. „Przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali: ”. Ew.Mat. 13,54-56.
  adelfoi - bracia
  adelfai - siostry
  aneyios – kuzyni, siostrzeńcy
  15. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.
  No… jest wielki znak przeznaczenia do nieba i co? I nic, i grzesznik spirytysta gdy się nie odwróci od obrzydliwego dla Boga grzesznego spirytyzmu, to wyląduje w piekle.
 • Rżniec cz.3
  Modlitwy Różańcowe
  Poniżej lista modlitw które są wypowiadane przy każdym odmawianiu różańca:
  Wierzę w Boga: Wierzę w Jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana Naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.
  Ojcze nasz: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen.
  Zdrowaś Maryjo: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
  Chwała Ojcu: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
  O mój Jezu: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego. Zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.
  Pod Twoją obronę: Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj.
  Wieczny odpoczynek: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. I niechaj ich dusze i wszystkie dusze wiernych zmarłych, z pomocą łaski Bożej odpoczywają w pokoju. Amen.

  Jak łatwo się zorientować, modlitwy podczas posługiwania się różańcem są mieszaniną modlitw biblijnie poprawnych i odstępczych od Bożego Słowa, wręcz grzesznych, obrzydliwych dla Boga!
 • Rżaniec cz.4
  Jak odmawiać różaniec

  Warto zapoznać się ze wszystkimi midlitwami różańcowymi (Modlitwy Różańcowe)
  Jeżeli ta instrukcja okazała się dla ciebie przydatna proszę abyś do swoich intencji modlitewnych włączył mnie autora tej strony, chociaż jeden jedyny raz.

  Jest jedyny prawidłowy sposób odmawiania różańca: odmawiam modlenia się na różańcu!

  1. Na krzyżyku, na stojąco odmawiamy Wierzę w Boga.
  2. Odmawiamy Ojcze nasz.
  3. Teraz mamy trzy paciorki na każdym z nich odmawiamy Zdrowaś Maryjo Pierwsza modlitwa to jest modlitwa za pogłębienie wiary, druga za pogłebienie nadzieji, trzecia za pogłębienie miłości. Dobrze wypowiadać słowa: modlitwa za pogłębienie (wiary, nadzieji, miłości)
  4. Na przerwie odmawiamy Chwała Ojcu, następnie O mój Jezu, później wykonujemy zapowiedź pierwszej tajemnicy.
  5. Teraz odmawiamy Ojcze nasz.
  6. Pozycję szóstą reprezentuje 10 paciorków na każdym z paciorków odmawiamy Zdrowaś Maryjo.
  7. Po odmówieniu dziesiątki przechodzimy do przerwy, na przerwie odmawiamy dwie modlitwy: Chwała Ojcu i O mój Jezu następnie wykonujemy zapowiedź kolejnej tejemnicy.
  8. Na pozycji ósmej odmawiamy Ojcze nasz. Potem przechodzimy do punktu 6
  9. Na zakończenie na medaliku należy odmówić Pod Twoją obronę oraz można dodać Wieczny odpoczynek.
  Drogi Grzegorzu, czy ewentualnie wpisz swoje imię: ……………….!
  Gratuluję Ci pewnego większego - niż przeciętnych Polaków, zaangażowania w religijność typu chrześcijańskiego i zgadzam się z Twoją zachętą, do głębszego zainteresowania się różańcem.
  Zapewne niewielu zwróciło uwagę na zachętę Karola Wojtyły, aby: „weźcie znów do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia”.
  Karol Wojtyła wiedział, że jeżeli zacznie otwarcie demaskować prawdę o różańcu, to bezmyślni ludzie popadną w zamieszanie, w dezorientację. A jemu przecież chodziło, aby odkryć przed ludźmi fałsz pobożności różańcowej.
 • Róniec cz.5
  Tak więc różaniec w świetle Pisma Świętego:
  - Iz.28,7-16; „Kapłan i prorok chodzą chwiejnie z powodu sycery, wino zawróciło im w głowie…chodzą jak błędni, miewają zwidzenia, potykają się, gdy odbywają sądy. … .”

  Prorok Izajasz próbował przemawiać do Żydów, do ludu Bożego, aby przemienili swoje postępowanie i traktowanie Boga, ale w reakcji zaczęli go przedrzeźniać.
  Na to Żydzi usłyszeli, że na takie bezmyślne przedrzeźnianie sługi Bożego „Wtedy będzie do nich mowa Pana: . Żeby idąc, upadli na wznak i rozbili się, żeby zaplątali się w sieci i zostali schwytani.”
  Lekceważący napominania Boga, lekceważący Boga zostaną doprowadzeni do bezmyślnego wypowiadania tekstów.
  Jak łatwo się zorientować bezmyślne różańcowanie jest efektem lekceważącego stosunku do Boga i jego napomnień Iz.28,14-15:
  „Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, szydercy, wy, panujący nad tym ludem, który jest w Jerozolimie…[Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Olsztynie…?] Mówicie; .”

  Jeżeli różaniec jest sprzecznym z wolą Boga sposobem modlitwy, to przed Bogiem nie usprawiedliwia różańca ani to, że modlą się tak kapłani, ani to, że jestem członkiem różańcowego kościoła, że tak robi większość w moim kościele.

  - „Wyrzekł Pan: .” Iz.29,13.
  Jak łatwo się zorientować, różaniec jest właśnie takim krytykowanym przez Boże Słowo sposobem prowokującym bezmyślną modlitwę, bezmyślne klepanie „wyuczonym” tekstem pacierza. Technologia tego sposobu pozwala na modlenie się tylko ustami. Jednocześnie należy zweryfikować, czy trajkoczący różaniec ludzie są żyjącymi wg Ewangelii, czy może w ogóle nie czytali Pisma. W dodatku treść różańca – modlitwa do Mariam, jest grzechem (biblijny zakaz wzywania zmarłych) i nie przynosi Bogu chwały, a wręcz dla Boga jest obrzydliwością VM.18,10-12, jest wyuczonym zwyczajem, martwą liturgią.
  Okazuje się też, że cuda i dziwy wobec ludu wcale nie muszą potwierdzać pobożności tego ludu, ale mają wykazać na głupotę pozornych mędrców.
  Pojawiający się duch kobiety, namawiający do sprzecznego z Biblią różańca, wskazuje na brak rozumu u tych, którzy bezkrytycznie przyjmują „cuda i dziwy”.
  - Różaniec nie jest propagowany przez Pismo Święte, ani nie występuje w Piśmie ani razu.
  Pismo Święte propaguje modlitwę „Ojcze nasz”. W różańcu grzeszna modlitwa do Mariam stanowi około 90%, modlitwa „Ojcze nasz” około 10%.
  Różaniec jest grzeszną karykaturą zalecanego przez Pana Jezusa sposobu i treści modlitwy.

  - W relację z Bogiem należy angażować serce, wysiłek, umysł (myśli), duszę: Łk.10,27
  „On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.”
  Różaniec eliminuje serce, umysł, duszę. Wystarczy wysiłek fizyczny polegający na przewracaniu koralików i wydawanie dźwięków i już się różańcujemy. To nie jest modlitwa prowadząca do świadomej, prawidłowej relacji z osobą Boga.
  – Z obfitości serca mówią usta” W przypadku modlitwy mechanicznej serce nie ma udziału w nawiązywaniu relacji z Osobą Boga. Łk.6,45 „Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.”. Tak jakby wypowiadanie wyuczonych tekstów miało podobać się Bogu.
  - Dlaczego nie modlić się tylko modlitwą „Ojcze nasz”? Można, ale wtedy trzeba by poważnie traktować Boga, a odstawić grzeszne praktyki.
  - „Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, a wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, a wtedy i owoc jego jest zły; bo po owocu poznaje się drzewo. Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony>>.” Mt.12,33-37;
  --- Po pierwsze; mamy w efekcie naszego prawidłowego życia z Bogiem przynosić owoce.
  Jakie są owoce wieków działalności kościoła watykańskiego, polskich watykanistów, każdy widzi. Wystarczy wyjść na ulicę, posłuchać przekleństw, zobaczyć pijanych, palących…
  --- Usta mówią z obfitości serca. Jeżeli w sercu nie ma Boga, to też na ustach nie ma modlitwy dedykowanej przez Pana Jezusa, tylko są inne, grzeszne modlitwy, a modlitwa zalecana przez Syna Bożego jest marginalizowana.
  --- Bóg przestrzega przed wypowiadaniem nawet nieużytecznych słów, a co dopiero grzesznych pacierzy! Mt.15,18, „Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym.” (Mt.12,26).

  - Jeżeli modlitwa ma być prawidłowa, jednomyślna, to ma wielbić Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa Rz.15,6. Modlitwa maryjna zaprzecza temu wymogowi Słowa Bożego.
 • Różaniec cz.6
  Różaniec liturgią odstępstwa od woli Boga i sposobem na zamykanie się na działanie Ducha Świętego
  - „Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi” Rz.8,14.
  Różaniec uniemożliwia prowadzenie człowieka w modlitwie przez Ducha Świętego, gdyż podczas różańcowania człowiek ma bezmyślnie klepać w kółko te same teksty. W dodatku w większości grzeszne teksty modlitwy do człowieka. W takim przypadku człowiek poprzez system mantrowania zamyka się na prowadzenie Ducha Świętego. I to zamykanie na Ducha Świętego ma podwójne umocowanie;
  - w postaci grzesznego pacierza – zobacz Rz.8,5-13,
  - w postaci bezmyślnego mantrowania umożliwiającego wyłączenie umysłu.
  - Mt.13,14-15; „Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
  Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały, i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli, ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.”
  Otępienie, ślepota, głuchota, to ma świadczyć o dojrzałości w relacjach z Bogiem?

  Ja podaję konkretne, precyzyjne biblijne odniesienia do różańca. A jak na to reagują czytelnicy? Nawracają się od grzesznego różańca, czy raczej zamykają się na przesłanie Bożego Słowa?

  Mt.15,8 „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi>>.”
  Jak już czytaliśmy; różaniec nie pochodzi z Pisma Świętego. Jest tworem ludzi. Prowokuje - poprzez mechanizację pacierzowania - krytykowany przez Pismo Święte, sposób bezmyślnej modlitwy. Jak wielu watykanistów klepiących bezmyślnie różance potrafi w sposób rzeczowy przedstawić, obronić swoje chrześcijaństwo? Ja takich nie spotkałem. A to świadczy o tym, że ich serca są daleko od Boga. Często nie zdają sobie z tego sprawy że są co najwyżej bezmyślnymi religiantami. I w tej fałszywej pobożności doskonale utwierdza ich różańcowanie.
  Innym problemem wynikającym z bezmyślnego, powierzchownego podchodzenia do modlitwy jest skłonność takich modlicieli do odstępowania od woli Boga i mnożenie religijnych zwyczajów, obowiązków. Mk.7,6-9 „Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane:
  Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.
  Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.”
 • Różaniec cz.7
  Pochodzenie różańca jest pogańsko-ludzkie. Różaniec nie pochodzi od Boga.
  Różaniec jest jak bezmyślne mantrowanie w czym naśladuje pogańskie religie wschodu. Mantrowanie pogan ma doprowadzić człowieka do wyłączenia umysłu i do bezmyślnego, bezkrytycznego, bezwolnego, otworzenia się na wpływy duchowe. Osiągnięcie pustki duchowej jest szczytem celem, który ma być osiąganym przez bezmyślne mantrowanie.
  Modlitwa w zamiarze Boga ma doprowadzać człowieka do osobistej, bezpośredniej relacji z Bogiem.
  To że zwiedzeni chrześcijanie – w praktyce odstępczy od Boga religianci, wzorowali się na technologii bezmyślnego wypowiadaniu tekstów jak u pogan zaklęć świadczy o pogaństwie tych pozornych chrześcijan i o pogańskim fundamencie różańcowania..

  Chrześcijaństwo jako świadoma relacja z Bogiem w poddaństwie Chrystusowi wymaga od człowieka zaangażowania myśli, świadomości, w praktykowanie życia z Bogiem.
  A powtarzając w kółko te same wypowiedzi, prośby, pod adresem jakiejś osoby osiągniemy co najwyżej irytację tej osoby. Jak będzie się czuł Bóg, gdy ktoś bezmyślnie klepie w kółko mieszaninę modlitwy „Ojcze nasz” i grzeszną modlitwę do kobiety?

  Różańca nie ma w Biblii. Są tylko opisy złego sposobu modlenia się w sposób bezmyślny, mechaniczny, jak wypowiadanie wyuczonych tekstów.

  Modlitwa „Ojcze nasz” jest precyzyjną i sensowną podpowiedzią Pana Jezusa; jak się modlić.


  IP.2,15 „Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich.”
  Ale jak zamykać usta niewiedzy ludzi głupich, gdy sami postępujemy niemądrze, a niemądre postępowanie nie jest dobrym działaniem?
  Jeżeli powierzchownie religijni ludzie ograniczają się do powtarzalnej recytacji tekstów – po części grzesznych, to czy to będzie miało wpływ na przemianę innych bezmyślnych ludzi?
  J.12,40 „Zaślepił ich oczy i twardym uczynił ich serce, żeby nie widzieli oczami
  oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił.”

  Różaniec jest jak bezmyślne mantrowanie w czym naśladuje pogańskie religie wschodu. Mantrowanie pogan ma doprowadzić człowieka do wyłączenia umysłu i do bezmyślnego,
  bezkrytycznego, bezwolnego otworzenia się na wpływy duchowe. Osiągnięcie pustki duchowej jest szczytem osiąganym przez bezmyślne mantrowanie.

  Chrześcijaństwo wymaga od człowieka zaangażowania myśli, świadomości w praktykowaniu życia z Bogiem. Powtarzając w kółko te same wypowiedzi, prośby pod adresem jakiejś osoby osiągniemy co najwyżej irytację tej osoby. A jak będzie się czuł Bóg, gdy ktoś bezmyślnie klepie w kółko mieszaninę modlitwy „Ojcze nasz” i grzeszne modlitwy do ducha zmarłej kobiety?
 • Dojdzie do schizmy?
  Jak tak dalej pójdzie to czy dojdzie do schizmy?

  Może uczestnicy sporu powinni zająć się studiowaniem Ewangelii i listów Św. Pawła?
 • @roux 19:24:21
  dodanie wyjaśnienia w stylu "co poeta chciał powiedzieć", to, na pozór, co innego.

  A ja dodam. Ogłoszono ten dogmat, kiedy anty-kościelne siły opanowywały Italię i likwidowały Państwo Kościelne (które istniało 11 stuleci). Było to śmiertelne zagrożenie, i zdecydowano, że ostateczną instancją w sprawach wiary i fundamentów Kościoła jest biskup Rzymu. Coś na wzór najwyższego sądu czy trybunału konstytucyjnego.
 • @Pedant 21:16:41
  Tak, okoliczności ogłoszenia dogmatu są niezwykle interesujące, tak samo jak sam Pius IX

  "...tak iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie, udawając się za Boga."
  (2 Tes 2 :4 Bg)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031