Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kłamstwo jak u kaczuszki, nawet w "TVPiS" ma krótkie nóżki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak wiadomo, od dłuższego czasu strajkujący rezydenci próbują pokazać iż podejmowane przez ministra Radziwiłła działania prowadzą do ograniczenia dostępności do usług medycznych i wydłużenia kolejek.

W odpowiedzi na to, w swojej propagandzie, politycy PiS przyjęli standardową dla tej partii strategię. To atak na PiS, atak na rząd wiadomych sił, rękoma młodych ludzi. Do akcji włączyła się też "TVPiS – naród głupi wszystko kupi”. Zaczęły się przekonywania Polaków iż to akcja polityczna, że rezydenci są nieokiełznani w swych roszczeniach. Chcą nawet 9 tys. złotych miesięcznej pensji. Mimo, że postulaty są znacznie szersze niż płacowe wzrok społeczeństwa skupia się tylko na sprawach finansowych.
 
W tej akcji usłużny chciał zostać również PiS-owski (kandydat na radnego dzielnicy Ursynów w Warszawie z ramienia PiS) redaktor Ziemiowit Piast Kossakowski, wyciągając z Internetu zdjęcia z wyjazdów zagranicznych. W zapale twórczym, nie sprawdzając informacji stworzył artykuł na portal internetowy telewizji publicznej, pisząc o tym, że strajkujący lekarze żalą się na niskie pensje podczas gdy wakacje spędzają w egzotycznych krajach. Między innymi tekst ten dotknął panią Katarzynę Pikulską, członka Porozumienia Rezydentów. "TVPiS" stworzyła z niej twarz tego protestu. Zarzucając jej, fałsz, udawanie biednej rezydentki, podczas gdy ją stać na podróże zagraniczne. Nie zająknęli się nawet, że podróże te były związane z oficjalnymi, organizowanymi przy udziale Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyjazdami na misje medyczne. Nie sprawdzili, że w archiwach TV są materiały z misji medycznej w Kurdystanie, w której brała udział Katarzyna Pikulska.
 
Skierowało to falę hejtu trolli PiS. Nie omieszkał do tego dołączyć „nadworny hejter PiS” na portalu Neon publikując zdjęcie młodej kobiety przy samochodzie  z podpisem „Rezydentka Katarzyna Pikulska (Guta) zemdlała nie z głodu, ale na widok Mustanga”. Dziś rano wielu bezkrytycznie podchodzących do informacji spływających z tych mediów rządowych wierzyło w hipokryzję tej lekarki. Hejterzy działają szybko, bezmyślnie, bezrefleksyjnie, masowo propagując wygodne im materiały.
 
Kolejny raz Polacy musieli ująć się za oczernianym Polakiem, tym razem Polką. Sprawę rozpoczęli wyjaśniać koledzy pani Katarzyny z misji medycznych. Pokazali w Internecie zdjęcia prezentujące trudną pracę lekarzy w czasie ratowania ludzi w pobliżu walk, tych według TVPiS „urlopów zagranicznych”. Za młodą lekarką ujęli się również dziennikarze. "TVPiS" nie miał innej drogi, zarząd zawiesił nierzetelnego dziennikarza Ziemiowita Kossowskiego w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony, o czym poinformował szef portalu TVP Info, Samuel Pereira, jednocześnie przepraszając na Twitterze dr Katarzynę Pikulską słowami „Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu @tvp_info przepraszam”.
 

Czy jest to wystarczające? Przecież winę za to nie tylko ponosi ten młody ideowy dziennikarz. Ktoś te materiały akceptował, ktoś był odpowiedzialny za rzetelność materiałów, ktoś podjął decyzję o takiej nie innej polityce informacyjnej w sprawie strajków rezydentów. Czy "TVPiS" wyciągnie z tego wnioski? Chciałoby się, by  informacje z tego źródła były rzetelniejsze, choć boję się, że odczekają jakiś czas by ludzie zapomnieli i znowu podejmą "misję" oczerniania tych, którzy nie chcą się z decyzjami rządu zgadzać. A czy Polacy wyciągną z tego wnioski? Zaczną dokładniej sprawdzać co niosą nam media? Czy też wygra Kurski, naród głupi i tak wszystko kupi"?

Jestem autorem tekstu, zdjęcia Paweł Szczuciński, jeden z tych, co ujęli się za panią Katarzyną. 

KOMENTARZE

 • *
  // Czy jest to wystarczające?//......w żadnym wypadku bo należy nie tylko odwołać Kurskiego ale też panią premier z całym rządem , rozpisać nowe przedterminowe wybory, sprzedać TVP Niemcom a prezesa wreszcie zastrzelić
 • @puuuq 18:40:54
  Aleś ty radykalny. Prezesa Kurskiego z pewnością bym odwołał, nie raz na to zasłużył ale strzelać do prezesa? Zawsze byłem za tym, by miał długie życie, na emeryturze. Wybory przedterminowe nic nie zmienią, bo kogo byśmy wybrali?
 • @autor
  No Panie Zawiszo! Taki bloger i taki kiepski wpis?!
  O ile do tej pory byłem za rezydentami, to teraz po obejrzeniu zdjęć przez Pana przywołanych , to co najwyżej jestem skłonny optować za przyznaniem palącym rezydentom specjalnego dodatku na szlugi, bo rzeczywiście jarać i żyć za te pieniądze , to się nie da. I prawdę mówiąc nie bardzo to rozumiem: szpital, umierający (lub martwy) gość, przynajmniej dwóch lekarzy, z czego jeden robiący fotki , żeby na fejsa było co wrzucić.
  Fartuszek tej małej - bledszy odcień bieli, a wkoło krwi , jak w USA na imprezie country. Czy aby Pan też nie próbuje ludziom wody z mózgu robić?
 • @Zawisza Niebieski 19:00:03
  Chcą więcej zarabiać?
  Niech idą do biznesu i zaczną coś produkować, na przykład kostkę brukową, ponoć jest popyt, dobrze się sprzedaje i kasa leci jak woda z rynny.
  Jak patrzę na ich facjaty to mam wrażenie że to sam naród wybrany.
 • @Mariusz G. 19:13:25
  Zaintrygował mnie Pan tym papierosem, sprawdziłem na większym powiększeniu na moje oko jest to przedmiot zbyt długi, by był papierosem, na żadnej krawędzi nie ma śladu spalania charakterystycznego dla papierosa.

  Teraz o historii tych zdjęć. Zdjęcia rzeczywiście zrobiono w czasie misji, ale nie po to, by wrzucić sobie na fejsa, zdjęcie na fejsie pojawiło się dopiero po bezpardonowym ataku na lekarkę, jako dowód, co na tym "urlopie" robiła. Tak więc było to zdjęcie pamiątkowe dla użytku własnego. Zdjęcia do facebooka, to te, do których dotarł nierzetelny dziennikarz i spowodowały, że uznał iż była ona na urlopie. Gdyby takie zdjęcia z pracy były na fejsie to może by stuknął się w pustą głowę i takiej głupoty nie zrobił. Oczywiście, że to tylko nadzieja, bo ten dziennikarz to zadaniowy, jeśli poszukać inne jego prace.

  Dziś mamy taki czas, że ludzie robią sobie wiele zdjęć, w różnych miejscach, również w pracy, a to ludzie młodzi. Nigdy nie zrobił pan zdjęcia swojej partnerce np. w kuchni? Dla lekarzy krew nie jest niczym obcym.

  Co do białego fartucha, lekarze na co dzień nie chodzą w ubraniach jak fartuch rzeźnika. Nie wiemy jaka była to sytuacja, dla mnie to wstępna selekcja, ocena, niech pan zobaczy, że rękawice też nie są jeszcze zakrwawione. No cóż, można powiedzieć, że sobie zrobili zdjęcia z użyciem keczupu, gdyby nie fakt iż obecność tej lekarki potwierdzają materiały nakręcone przez TVP, a także dokumenty państwowe, świadczące iż rzeczywiście tam była.
 • @puuuq 18:40:54
  Tak jest! A pieski-niebieski na ministra zdrowia! (psychicznego)
 • @Oświat 19:27:58
  No cóż, wszyscy produkujmy kostkę brukową albo też armaturę sanitarną, a jak ktoś zachoruje, to powiemy, Bóg dał, Bóg wziął, prawda? Po co czekać w kolejkach do lekarzy, przyjdzie dzień choroby, to połóżmy się w trumnie i poczekajmy aż umrzemy. Po co nam szpitale, po co apteki, po co lekarstwa.
 • @Zawisza Niebieski 19:00:03
  Jest rozwiązanie. KOD przy pomocy Brukseli wprowadzi stan wyjątkowy!
  A wtedy kaczopisorów do pudła i spokój!
 • @puuuq 18:40:54
  Kupić niebieskiemu dobrego kałacha. On zrobi wreszcie porządek z kaczystami.
 • @Casey 19:50:04
  Widzę, że pana mocno zakodowało, po pierwsze tekst nie jest o tym, jak rozwiązać problemy przynależne ministrowi zdrowia, a o rzetelności dziennikarskiej.

  Warto zwrócić tu uwagę, że pan Radziwiłł był we władzach Porozumienia Zielonogórskiego i wtedy dokładnie wiedział, jak problemy rozwiązać tylko ten zły rząd nie chciał, teraz gdy rezydenci występują z podobnymi postulatami jak on wtedy, już zapomniał jak to rozwiązać. On był jednym z autorów tego, że 1 stycznia część gabinetów nie była otwarta, a teraz okazuje się, że ci co robią tak jak on, to samo zło. Typowa schizofrenia.

  Jak na razie o politycznej stronie tego protestu mówią tylko "otoczeni przez niewidzialnych wrogów" politycy PiS.
 • @Casey 19:53:12
  Tak zastanawiam się, co tak może mocno kodować. Musiały to być fale z Torunia, te mocno na rozum wpływają, no może też fala termobaryczna, jej destrukcyjne działanie widzimy po Macierewiczu. ponad 7 lat a człowiek nadal bredzi.
 • @Zawisza Niebieski 19:41:52
  Upierałbym się jednak przy papierosie, długopisu raczej sięw ten sposób nie trzyma. Oczywiście o niczym to nie świadczy,poza tym , że jak wiele z tego, co widzimy , jest tylko tym , co chcemy dostrzec. Mnie chodziło o coś innego: tak , jak zdjęcia i komentarz tego dziennikarzyny nie są powodem do potępiania lekarki, tak samo i zdjęcia pokazane przez Pana i+ tekst nie są powodem do tego , by uważać , że jest to ideał człowieka. Może być tak, że diagnoza była poniekąd słuszna tylko uzasadnienie do dupy. Może być tak , że diagnoza (że kto, jak kto, ale właśnie Ona nie powinna narzekać) wzięła się skąd indziej, a ktoś tę poprawną w swej istocie diagnozę schrzanił, niechcący lub specjalnie, idiotyczną argumentacją. Może ten hejt jest planowym wstępem do wielkiej polityczno-zawodowej kariery?
  Jak PiS działa (TKM) każdy mądry widzi, więc może strata czasu, by to zawzięcie komentować - po co?!
  Pamiętam z wczesnej (tzn. poprzedniej) młodości, jak grupa młodych zapaleńców podjęła strajk głodowy przeciw budowie elektrowni atomowej. Głodowali i głodowali, a ja patrzyłem i patrzyłem i myślałem : jacy to wspaniali ludzie , ja chyba nie potrafiłbym dla idei tak się poświęcić.
  Mój podziw wzrósł jeszcze bardziej , gdy zaczęli zbliżać się do rekordu świata w tej dziedzinie, który pewnie by pobili, gdyby socjalistyczny wówczas rząd nie ogłosił rezygnacji z projektu. Po ca. 30 dniach głodówki wstali, zaczęli się rzucać sobie na szyję. To był najlepiej zagrany spektakl, jaki w życiu widziałem.
  Co ma to wspólnego ? - tak na prawdę nie wiemy , kto tam jest autentyczny, a kto z rolą do odegrania w prywatnym swoim lub cudzym interesie.
 • @Mariusz G. 20:10:47
  No cóż, nie będę przekonywał, że nie jest to papieros, szczególnie, że mamy do czynienia z ludźmi dorosłymi, nie raz palących wśród lekarzy widziałem, mnie wystarczy to, że nie ma śladów palenia. To ludzie dorośli, nikt im tego zabronić nie może.

  Nikt nie mówi, że jest to osoba idealna istna Matka Teresa. Faktem jest, że została niecnie zaatakowana zaś ten atak wpisuje się w politykę informacyjną TVPiS, którą stosują w wielu sprawach. Również w tym przypadku widać schizofreniczną politykę mamienia PiS, zewsząd otaczają ich wrogowie a tylko oni są "samym dobrem".

  Czy jest to początek kariery w polityce? Tego nie wiem, często tak bywa. No cóż, przecież Minister Radziwiłł wyrósł też na strajkach lekarskich, Porozumienie Zielonogórskie, więc nawet jeśli by tak było to wart Pac Pałaca. Kompromitująca jest zaś schizofrenia Radziwiłła. Kiedyś tak strajkował jak ci młodzi, w styczniu placówki medyczne były zamknięte, i tłumaczył to dobrem pacjentów, dziś te strajki są złem dla pacjenta. Tłumaczy, że należy podawać sumę brutto, a nie to co się na rękę dostaje. I to pokazuje, jak wiele lekarze zarabiają. Jak mówi stary dowcip chce mierzyć długość penisa od czubka, do końca kości ogonowej :) Polityka jest pełna takich ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:30
  Piękny wpis jak to za Chyżego rója bywało .Dlatego podbiłem na 1-nkę . Warto poczytać .Pozdrawiam :)))
 • @Repsol 20:36:27
  Moje dzięki, z kapeluszem do ziemi :) Jako wiesz, dla mnie czy Chyży rój, czy kaczor samozwaniec jedno to szambo.

  Był kiedyś w szkole ciekawy wiersz ze słowami, które utkwiły mi w głowie "klaskaniem mając obolałe ręce". Dziś nawet wujek Google go nie zna. Jaka by nie była władza, to miernoty u koryta się trzymają, muszą tylko beczkę wazeliny za sobą ciągnąć.

  Zagoniony dwojga jakże szlachetnych imion Ziemowit, Piast w swojej wiernopoddańczej ślepocie zrobił panu złą robotę. Ośmieszył go. Ale nic, mierny ale wierny zawsze pożądany, złoży komsomolską samokrytykę, i znów zacznie działać. Ostatecznie to nie Misiewicz, co ośmieszył PiS do końca a i tak już wraca do telewizji, by głosić doświadczenie i potrzebę frontowego wykorzystania "oddziałów moździerzy aptekarskich".

  Podobnież przekleństwem jest, "obyś żył w ciekawych czasach". Mnie się wydaje, że żyję w śmiesznych czasach, a czy ciekawych? Nie wiem.

  Macierewicz głosi znalezienie dowodów na wybuch we wcześniej ogłoszonych przez niego jako sfałszowanych zapisach rejestratorów parametrach lotów. Lekarze strajkują, a tu lekarza pilnie potrzeba, specjalność psychiatra, psycholog chyba już nie wydoli. Śmiać się, czy bać? Sam już nie wiem.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:48
  // destrukcyjne działanie widzimy po Macierewiczu. ponad 7 lat a człowiek nadal bredzi //...wszyscy w tym PiS-ie bredzą i dlatego ma już prawie 50 % społecznego poparcia bo ludzie najbardziej lubią słuchać bredni, żywią się bredniami, zaś wszyscy pozostali , t zn opozycja jest bardzo mądra i ma wspaniałe rozwiązania ale tylko dla samych siebie bo przecież nie dla większości ludzi w Polsce
 • @Zawisza Niebieski 21:59:02
  No to masz problem z używającymi Ciebie ,ja im na to nie pozwalam . Ave.https://www.youtube.com/watch?v=MpUopPfXdYA
 • @Zawisza Niebieski 21:59:02 a voila
  "Klaskaniem mając obrzękłe prawice,
  Znudzony pieśnią lud wołał o czyny;
  Wzdychały jeszcze dorodne wawrzyny,
  Konary swemi wietrząc błyskawice.
  Było w ojczyźnie laurowo i ciemno
  I już ni miejsca dawano ni godzin -
  Gdy Boży palec zaświtał nade mną,
  Nie zdajac liczby z rzeczy, które czyni,
  Żyć mi rozkazał w żywota pustyni!" (C.K. Norwid)

  Pozdrawiam Autora
 • @roux 22:11:34
  Dzięki, długo szukałem, przyznam, że Polski nie był moją domeną, wolałem przyziemną matematykę i fizykę :) No ale maturę napisałem za pierwszym razem.
 • @puuuq 22:07:28
  PAD w roku 2012 tak ocenił sondaże CBOS "O ile pamiętam CBOS jest instytucją podległą rządowi" :) Tego się trzymajmy. A jakie jest poparcie, sprawdzimy w wyborach. W ostatnich trzeba było Kaczyńskiego i Macierewicza (Ministrem Obrony Narodowej będzie Gowin) schować, by wygrać. Jak pamiętasz, w 2007 Kaczyński postanowił wykończyć przystawki, bo uwierzył w sondaże. Przed wyborami prezydenckimi Komorowski miał 70% poparcie. Więc ja czekam, aż PiS osiągnie tę magiczną 70% granicę, wtedy będę pewien, że Polska ma szansę.
 • @Repsol 22:08:50
  Piękny blues, lubię takie tematy. Kiedyś mi się bardzo podobała
  https://www.youtube.com/watch?v=fpAr4Xd8sbo

  A z używającymi mnie, jakoś sobie poradzę :) Ich problem, jeśli nie widzą innej drogi w dyskusji, niż ucieczkę za cenzurę (ostatnio RAM tam zwiał). To tylko obnaża miałkość ich myślenia i ich strach. Sono Caesar (My name is Cezary), Ave Caesar morituri te salutant. :)
 • @Zawisza Niebieski 21:59:02
  To nie kłamstwo, tylko zablokowany system równowagi demokracji w celu awansu do koryta przez bałagan sztucznie tworzony.

  Głodówka studentów na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie krwawo się skończyła 89 r.
 • @goodness 22:48:26
  No cóż, mam nadzieję, że chińska demokracja placu Niebiańskiego Spokoju w Polsce nie jest, przynajmniej na razie, możliwa. PO-PiS to dwie strony tego samego kija. Stańmy obok, gdzie ten kij nas nie dosięgnie. Niech zajmie się miejscem, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę u naszych elit. Demokratycznie, po równo raz PiS, raz PO. Widzieliśmy jak radzili sobie PO-PSL z Radziwiłłem i jego Porozumieniem Zielonogórskim, zobaczymy teraz jak lider Porozumienia Zielonogórskiego poradzi sobie z występującym pod podobnymi hasłami Porozumieniem Rezydentów. Lud zawsze żądał chleba i igrzysk, dziś ośmiorniczki tańsze niż masło, więc zobaczmy jak smakują ośmiorniczki i igrzyska :)
 • @Zawisza Niebieski 22:24:41
  // A jakie jest poparcie, sprawdzimy w wyborach //......jak najbardziej , przy czym nie widać żadnych przesłanek do zmiany władzy bo większość ludzi w Polsce ma konkretne korzyści z tej co jest , a te ciągłe przypominanie o "ukrywaniu " kilku osób nie ma tu żadnego znaczenia bo dla tej większości nie ma to żadnego przebicia na ich życie , liczą się zapewnienia czy obietnice , z których ludzie coś mają , co pozwala im na poprawę standardu życia, a nie jakieś "pierdoły kadrowe "
 • @puuuq 23:11:23
  Widzisz, ja widzę kilka osób działających w sposób w mojej ocenie znacząco destrukcyjny dla Polski. Mogę mieć takie zdanie i je w państwie "demokratycznym" głosić, szczególnie, że podpieram swe tezy faktami, prawda? Do nich należy reprezentant lobbystów amerykańskich, "zaprzaniec", (ten co nie szanował polskich żołnierzy z Nanger Khel), kłamca smoleński, Antoni Macierewicz, autor "sukcesu" naszej dyplomacji 27:1 i korzystnej współpracy z San Escobar, niejaki Waszczykowski, szkodnik lasów Polskich Szyszko, notoryczny kłamca Błaszczak, a także najdroższy patriota, którego patriotyzm dla podatnika (oczywiście w mojej prywatnej ocenie) jest horrendalnie drogi i kilku innych. Czy jeszcze PiSdemokracja na to pozwala? Oczywiście Polacy zadecydują podczas wyborów a ja zaakceptuję ich wybór, nie będę jak Kaczyński ośmieszał się krzycząc, wybory mi sfałszowano.
 • @Zawisza Niebieski 23:04:03
  W bałaganie wszystko jest możliwe.
  Stary bałagan nie chce zmian, w czasie pośpiesznych prac nad nową ordynacją wyborczą.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:48
  Fal z Torunia nie odbieram zupełnie, fala termobaryczna chyba nie ma na mnie żadnego wpływu. (85 lat i nie wiem co to jest ból głowy) Może to jednak być spowodowane tym, że prawie od 70 lat bardzo interesuje się polityką. Może to też być efekt zawodu, 50 lat pracy w t.zw. "logic design" (projektowanie automatyki). Może to też być powodowane rozgoryczeniem oczekiwania przeszło 70 lat na względnie patriotyczny rząd w Polsce.
  Kto to może wiedzieć?
 • Polecam czarny kawior na kanapki i tanie wycieczki zagraniczne!
  Polecam kawior w Tesco za 7,99 zł, DalMare Caviar Capelin & Herring, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3. Co do wyjazdów do egzotycznych i mało znanych rejonów Afryki polecam Komisje Episkopatu ds Misji. Dwa lata przygód gwarantowane!
 • @Zawisza Niebieski 21:59:02
  Nie wiem, po co to larum:))
  Wydobycie węgla bije rekordy ... na razie CEN...

  A i koleje się rozwijają :
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pociag-polregio-kursuje-przez-brzeszcze-jawiszowice/b2xhmvn

  Może wąskotorówkę po Białowieży rozbudują? Przecinkę zrobili w lesie, to i horyzont się poszerzył:))
 • @goodness 00:37:42
  Czytałem jakąś krótką wzmiankę o zmianach, o ile kamery, przezroczyste urny to OK, nie ma mojego sprzeciwu, jeśli chodzi o skasowanie jednomandatowych okręgów to krok w złą stronę.
 • Prosty system wynagradzania lekarzy.
  Kolejki są tworzone sztucznie przez nieuczciwych lekarzy i przez system
  Lekarze "pracują" na kilku etatach państwowych i jeszcze prywatnie
  Dla państwowych klientów są niedostępnie (limity kolejek tak po 3 pacjentów dziennie) a prywatnie bez ograniczeń.
  Innymi słowy Lekarze okradają system z pieniędzy (biorą kasę za etaty a praktycznie nie świadczą usług czyli nie leczą)
  Systemowo kolejki są tworzone ograniczeniem finansowania.

  A prosty system nagradzania lekarzy i likwidacji kolejek jest taki:

  Lekarza i przychodnię oceniają pacjenci po każdej usłudze.
  Skala ocen od -5 do 0 i od 0 do +5
  Oceny ujemne to pacjent niezadowolony, oceny dodatnie to pacjent zadowolony.
  Lekarza ocenia się za jakość usługi, skuteczność, klimat...
  Przychodnie, szpital ocenia się po kolejkach, obsłudze, czystości...
  Każda ocena jest rejestrowana centralnie i jest tajna dla lekarza i przychodni (ale centrala wie kto i kiedy i jak oceniał).

  Płace lekarzy składają się z dwóch składników.
  Pensja zależna od wykształcenia nie wysoka plus premia za ilość punktów
  wypracowanych przez lekarza.
  Lekarze wypracowujący punkty ujemne tracą pracę np po 3 kolejnych ujemnych miesiącach (pacjenci ich nie chcą, nie lubią...a to pacjent jest suwerenem a lekarz tylko SŁUŻY bo Służba zdrowia a nie biznes zdrowia)

  Przychodnie dostają premię za punkty

  Taki system powoduje że lekarze chcą leczyć i dbają o pacjenta.
  Lekarze którzy nie potrafią leczyć wypadają z systemu.

  Suwerenem w przychodni jest pacjent a nie lekarz czy panienka w okienku lub sprzątaczka w przychodni.
 • @Oświat 19:27:58
  Obecne zarobki lekarzy rezydentów (na specjalizacji) reguluje rozporządzenie ministra zdrowia z grudnia 2012 roku. Uzależnione są one od stażu pracy i specjalizacji. W dziedzinach określanych jako priorytetowe (w rozporządzeniu jest ich 16, m.in. to anestezjologia i intensywna terapia, onkologia, pediatria, geriatria, medycyna ratunkowa i rodzinna) są one wyższe. Ogółem jest to od ponad 3100 do prawie 3900 zł. netto. Poza tym rezydenci pracują na lewo, w soboty i niedziele przyjmują po parędziesiąt pacjentów nie odprowadzając podatków. Jeszcze im mało ? Niech idą pracować na dół do kopalni. Nawet tam tego nie zarobią, a praca na dole jest o wiele cięższa i niebezpieczna.
 • @Repsol 20:36:27
  Po 337 godzinach głodowania a nie "głodowania" oni powinni być już na noszach wyniesieni i odwiezieni do szpitali pod kroplówki! To istny cyrk i lewacko-żydowska hucpa! Oni chcą pobić rekord "głodówki" 92 dni tej upainki ponoć pilotki w rosyjskim łagrze, wyszła z niego grubsza zanim do niego trafiła.
 • @Zawisza Niebieski
  Odpowiedz, czekam..Co by z nimi było w prywatnej klinice ? Tłumaczę bo niektórym się wydaje, że lekarz rezydent to jakaś szycha jest. Nie. To jest lekarz, a w zasadzie nie lekarz tylko absolwent szkoły (uczelni medycznej) który by być pełnoprawnym lekarzem musi odbyć jeszcze "praktyki" (rezydenturę). Podawałem tutaj przykład bogatej Germanii. Powtórzę: Assistenzarzt (rezydent) zarabia netto w granicach 2200-2300 euro. Po 5 latach ok 400 euro więcej. Wystarczy zapytać naszych "budowlańców" pracujących na robotach w Niemczech czy zarabiają mniej. Chyba nie. Nasi przyszli lekarze, w biednej Polsce chcą zarabiać więcej niż ich koleżanki i koledzy po drugiej stronie Odry. Problem w tym, że jesteśmy gospodarczym krasnoludkiem a apetyty mamy na najwyższym światowym poziomie. Przy tak masowym głodowaniu trzeba będzie szybko znaleźć rynek zbytu na żywność, która nie zostanie zjedzona. W przeciwnym razie grozi nam strajk producentów rolnych, a tych jest chyba więcej.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:30
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/przechwytywanie383.jpg

  Boże uchroń nas od tych lekarzy. Im większy dureń tym więcej reklamowych ołówków i długopisów w kieszonce. To dodaje powagi. Stetoskop przerzucony przez karczycho to też standardowy atrybut. Szkoda, że nie ma takich trąbek stetoskopowych na sznurku bo też by sobie przerzucali przez łeb. To dodaje powagi też. Do tego stopnia, że psychiatrzy młodzi i gimnaści też z ołówkami i stetoskopami biegają. Inaczej nikt by nie wiedział która to salowa a która lekarka. Chociaż może salową można odróżnić po grzecznym odzywaniu się do pacjentów, no i oczywiście, że nikt z jej powodu nie umiera, czego nie można powiedzieć o tych z ołówkami i stetoskopami.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:30
  Więcej komentarzy w temacie masz tu

  http://chart.neon24.pl/post/140627,solidarnosc
  lub u Miarki. Nie będę przeklejał.
 • @Zawisza Niebieski
  Oto tacy jak ci o których poniżej idą na medycynę zostają rezydentami,
  co ty ich obrońco na to? ponad 85 % pytań jest tak łatwe że każdy kto skończył gimnazjum powinien na nie odpowiedzieć. Długo się takich debili umysłowych szuka? i to się rozmnaża jak króliki, żeby nie znać chociaż mapy Europy.. Płakać mi się chce jak to widzę, rozumiem że niektórych rzeczy można nie wiedzieć ale kurwa nie wiedzieć gdzie jest Francja ?! Kopenhaga w Polsce ?! Poziom nauki geografii jak i reszty poniżej zera! Niektóre z tych dziewczyn nadają się tylko do ruchania a nie na przyszłe lekarki, rezydentki, nauczycielki. I ci wszyscy ludzie mają prawa wyborcze i co gorsze zapewne uważają polityków za debili. Dla mnie te wypowiedzi to tragedia ale też rozumiem teraz dlaczego tak łatwo bredniami można zdobyć elektorat. A śmiejemy się z ignorancji Amerykanów...tak po tym filmie nie dziwota, że nadal jesteśmy okradani przez polityków, skoro dla niektórych ziemia krąży wokół księżyca. 

  https://www.youtube.com/watch?v=3daci20vocU
 • @Zawisza Niebieski 12:03:03 Koniec cudów nad urnami.
  Bardzo dobrze! Ordynacja wyborcza powinna być taka, żeby wybory odzwierciedlały stan i potrzeby polityczne społeczeństwa i żeby były zwierciadłem rzeczywistym społecznych nastrojów i demokratycznych relacji ! Dobry kierunek. Ostatnie wybory samorządowe to było jedno wielkie oszustwo. No to PSL będzie miał problem. I nie będzie tak, że w Sopocie PSL nie zdobędzie 1000 procentowy wzrost poparcia jak w wyborach w 2014 roku. hehe..Gdynia to czysto rolnicze miasto i między jednymi a drugimi wyborami samorządowymi miłość jej mieszkańców do ZSL/PSL wzrosła o 800 (słownie osiemset!) procent w stosunku do poprzednich wyborów...cóż to przecież cudotwórcy ci z PSL-u! Polska powinna kupić system amerykański. Tam głosuje się metodą tradycyjną (karta wyborcza) i elektroniczną. Elektroniczne głosowanie służy temu,żeby wyniki były szybko dostępne, a przy okazji porównuje się głosy w danym lokalu - jeśli papierowe zgadzają się z elektronicznymi, to raczej nikt nie oszukiwał. Tylko przy podwójnym głosowaniu mogę uwierzyć w wyniki wyborów w PL. Ja po prostu nie wierze, że taka N czy PSL weszły do sejmu. Po prostu w to nie wierzę. A JOW-y, niezależnie od świadomości ogółu, prowadzą jedynie do zabetonowanie betonu.
 • @Zawisza Niebieski
  Jak uleczyć to chore zakłamane środowisko? - proponuję wiwisekcję, czyli wprowadzić system taki jak w Japonii. Przejściowo przywrócić i zatrudnić to towarzystwo na etacie felczera. W Japonii lekarz zarabia i owszem, ale ma obowiązek dokształcania się i co dwa lata ogłosić jego wyniki! U nas tysiące konowałów wyłącznie wypisuje preceptory, kasuje "należność" nie potrafią postawić diagnozy!!! Powtarzam, nie certolić się z tą hałastrą !!! Panie Radziwiłł!!! Propozycja jest prosta. 1 lekarz = 1 etat; Studia za darmo = praca x lat w szpitalu, prywatna praktyka - ok., ale potem albo zwrot kasy, specjalizacja na państwowym ok, ale obowiązek odpracowania. Dzisiaj usłyszałem, że za 6 koła szpitale zatrudniają "specjalistów" na po dwa dni w tygodniu. Ci sami są naraz w 5 ciu szpitalach. To jest złodziejstwo i oszustwo. Kto na to zezwala?
 • @kula Lis 67 12:49:28
  Przy tak masowym głodowaniu trzeba będzie ....
  No panowie, to jest głodówka miedzy posiłkowa, bez szampana i kremówek.
 • @kula Lis 67 12:47:40
  Czy ty mógłbyś choć przez chwilę nie być jak polityk PiS, który nie kłamie tylko wtedy, gdy śpi? Rozmawiasz a Polakami nie z wyborcami PiS, a to zobowiązuje.

  Wczoraj pokazywałeś "Majbacha Rydzyka" czyli Mustanga dr. Pikulskiej, dziś kolejny kwiatek.

  Napisałeś "Ogółem jest to od ponad 3100 do prawie 3900 zł. netto. " Na oficjalnej stronie Porozumienia Rezydentów http://www.rezydenci.org.pl/ masz podane "netto 2200-2570zł." sprawdź sobie. Czy tam kłamią? Jak wierzyć jakiejkolwiek twojej informacji, gdy co chwilę się ciebie na nieprawdzie łapie?
  Co znaczy, że rezydenci pracują na lewo? Czy rezydent ma gabinety lekarskie? To mają lekarze z doświadczeniem a nie rezydenci. Jeśli pracują, to oficjalnie na dyżurach, w przychodniach i też oficjalnie. Jeśli pracują więcej niż obejmuje etat, to chyba wynagrodzenie się im należy. Z twoich notatek aż wieje kłamstwem. My nie jesteśmy narodem głupim, co wszystko kupi.

  Żeby ci odpowiadać to trzeba by każdą informację sprawdzać, gdzie nakłamałeś a gdzie mniej więcej zbliżasz się do prawdy.
 • @kula Lis 67 12:56:30
  Oczywiście jak każdy zawodowy kłamca posługujesz się wyzwiskami,

  Pytasz "Długo się takich debili umysłowych szuka?" Idź szukaj wśród takich jak ty, tu ich nie znalazłeś a tylko na durnia wyszedłeś po analizie tylko jednego twojego wpisu. Za wysokie progi na taką idiotyczną propagandę.
 • @Zawisza Niebieski 16:31:44
  Film nie kłamie. Toż to debile. To fakt.
 • @Zawisza Niebieski 16:31:44
  Tobie i podobnym do ciebie pozostanie długie pisanie, i plucie ponieważ PiS będzie rządził co najmniej 2-3 kadencje. Innej opcji na dziś nie ma i nie widać by powstała.
 • @kula Lis 67 16:56:46
  Powiedziałem ci, szukaj głupszych od siebie wśród takich jak ty, tu się na twoje kłamstwa nikt nie załapie, nawet jeśli jak Kaczyński będziesz krzyczał, że mądrym jest ten kto jego słucha.
  Jestem w pełni przekonany, że ci młodzi lekarze są o niebo mądrzejsi niż ty. A co będzie w wyborach, pogadamy po wyborach samorządowych a później sejmowych. No cóż, jeśli PiS wygra kolejne wybory parlamentarne, to tylko osiągnie to co osiągnął Tusk wraz z PO. Po raz pierwszy Kaczyńskiemu uda się osiągnąć poziom Tuska.

  Jak pewnie pamiętasz, w latach 2005-2007, po dwóch latach dał się wystrychnąć na dudka i wydało mu się, że już będzie mógł samodzielnie rządzić. Później 8 lat skomlał, że mu "wybory sfałszowano".

  To, że rzucisz kilka razy "debilem" mędrcy z ciebie nie czyni, raczej właśnie takiego debila, co głupszego szuka.
 • @kula Lis 67 16:54:11
  I co ten film ma pokazywać. Czy widzisz tam jakiegoś lekarza? Za to są poszlaki wskazujące, że mamy do czynienia z elektoratem PiS. Facet, który przekroju męskich narządów płciowych rozpoznać na pewno nie jest lekarzem, bo lekarz o każdym organie ciała człowieka potrafi mówić rzeczowo, bez zażenowania. Anatomię mają na I roku i to dokładną.

  Nie wierzę, by nie rozpoznał co to jest, mamy raczej do czynienia z "świętoszkowatym" co to o podbojach miłosnych rad opowidać, ale słowo penis, czy vagina przez usta mu nie przejdzie. Typowy zwolennik PiS, wystarczy popatrzeć na ich "miesiączki". Idą na mszę a po mszy z drabinki obelgi rzucają.
 • @Zawisza Niebieski 17:28:49
  Jeszcze więcej rezolucji przeciwko Polsce, jeszcze więcej bogatych i utuczonych liderów antyrządowych protestów, a PiS przebije 50%. Z kilku ostatnich sondaży wyłania się jasny obraz - poparcie społeczne dla PiS wciąż rośnie. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że na partię J. Kaczyńskiego zagłosowałby dziś niemal co drugi Polak. PiS mógłby bowiem liczyć na 47 proc. poparcia. Plasująca się na drugim miejscu PO mogłaby liczyć na 3x gorszy rezultat (16 proc.). Jaki z tego morał? Niech PO i N przyjmują jeszcze więcej antypolskich rezolucji, a na liderów antyrządowych protestów niech nadal stawiają zakłamanych lub obleśnie bogatych ludzi, to PiS niebawem przebije granicę 50 proc.
  Jedno jest pewne - PiS ma wielkie szczęście do obecnej opozycji oraz liderów antyrządowych protestów. Tytani intelektu i strategii w postaci Ryszarda Petru czy Piotra Misiło czy topiąca Platformę niczym wielka metalowa kula utwierdzona na stałe do nogi Hanna Gronkiewicz-Waltz to jedno. W odwodzie są jeszcze ludzie pokroju Mateusza Kijowskiego lub bogaci lekarze rezydenci, jeżdżący na wycieczki do Las Vegas, którzy rzekomo mają klepać biedę. Oni wszyscy to wielki prezent dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezent, który - co istotne - nie został jeszcze w pełni przez PiS skonsumowany. Pisałem o tym wczoraj w konwencji żartu, ale chyba teraz podejmę temat nieco bardziej poważnie. PiS nie musi robić spotów wyborczych o swoim programie, czy dokonaniach obecnego rządu. Wystarczy, że zbierze do kupy i pokaże w strawnej wizualnej formie kilka akcji liderów opozycji / antyrządowych protestów. Przecież głosowanie za kolejnymi rezolucjami przeciwko Polsce, donoszenie na rząd do międzynarodowych instytucji z prośbą o interwencję, czy stawanie na czele antyrządowych protestów mając świadomość wiszących w zanadrzu "haków" na własną osobę, które w każdej chwili mogą wypłynąć to strategia strzelania we własne kolana podczas przycinania gałęzi na której się siedzi. Awantura o Polskę i wizję rządów PiS nie mogła się do tej pory opozycji powieść, bowiem dla statystycznego Kowalskiego zbyt wiele było po stronie opozycji niejasności, czy nawet sprzeczności. No bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy prawiący morały o praworządności lider KOD sam nie płaci alimentów na własne dzieci, a dodatkowo organizuje wałek finansowy wewnątrz KOD. Albo jak odnieść się do tego, że protestujący rezydenci klepią biedę, a na udostępnianych przez siebie zdjęciach na portalach społecznościowych widać, że jeżdżą na egzotyczne wycieczki po całym świecie, mają wypasione fury lub stołują się w knajpach z kawiorem i szampanem za 500 zł/butelka. I właśnie dlatego PiS, mimo iż w ciągu 2 lat zaliczył całą paletę ewidentnych wtop wizerunkowo-politycznych, ma dziś od 40 do 47 proc. poparcia (w zależności od sondażowni), a PO razem z Nowoczesną nie mogą przebić łącznie 25 proc. Jak tak dalej pójdzie to możliwe będzie przebicie przez PiS bariery 50 proc. Widać bowiem, że dla zwykłych ludzi ważniejsze od walki o stołki w sądach jest to, czy ktoś nie jest zakłamany i nie donosi na swój kraj za granicą. Tylko tyle i aż tyle.

  Czytaj także: Marcin Makowski: PiS celuje w 50 procent poparcia. Ten plan może się udać (Wp.pl)
 • @Zawisza Niebieski 19:02:12
  Pisałem ci durniu, że to przyszli kandydaci na lekarzy, nauczycieli, adwokatów, etc...etc.. Lecz do takiego bezmózga jak ty widać nie dotarło.
 • @kula Lis 67 19:10:48
  To, że PO i reszta bandy jest do doopy to nie znaczy wcale, że PiS jest dobry. To taka sama banda z tą małą różnicą, że PO to byli aferały i zdrajcy (choć Ziobro, o dziwo jeszcze żadnego nie posadził) a PiS to kłamcy i zdrajcy.
  Ja nie widzę żadnej różnicy.
 • @kula Lis 67 19:10:48
  Spokojnie, w 2012 roku PAD wypowiedział się, że "o ile mi wiadomo, CBOS jest agencją rządową" tak z pamięci piszę, ale sens był taki. Ja tam jestem za tym, by w PiS słupkach miał jak najwięcej, już raz Kaczyński uwierzył wywiadowniom, w 2007 z wielką korzyścią dla Polski :) Może jeszcze raz uwierzy, i będziemy mogli zweryfikować rzeczywiste poparcie dla PiS?

  Ale dajmy czas PiS, może więcej głupot narobią. Jak widzisz, znowu zabierają się za ustawy antyaborcyjne, a tego nasze piękniejsze połówki nie lubią. Już raz przed parasolkami Kaczyński wiał aż się kurzyło.

  Choć dobrze by było, gdyby to nastąpiło w czasie gdy jeszcze ludzie pamiętają "dokonania" PO. Może wtedy jakieś nowe rozdanie by się pojawiło, bo co nas czeka innego? Ty dajesz PiS 2-3 kadencje, ale później ktoś inny? Znowu PO, a może Nowoczesna, albo SLD?

  Donosicieli to u nas było dużo. Pamiętasz jak PAD donosił, że Polska to nie jest demokratyczny kraj? Pamiętasz donosiciela Ziobro, co donosił na legalnie wybrany rząd, że chciał ukrócić bandytyzm stadionowy?

  Powoli docierają do społeczeństwa przekręty i matactwa. Tadeusz R 73 miliony + 2 działki za ułamek wartości. Kolesie Szydło, 19 milionów, stadniny koni, Wytwórnia Papierów Wartościowych. Kaczyński i Bierecki pewnie staną przed komisją już po przegranej PiS i odpowiedzą za przekręty na SKOK. Miejmy nadzieję, że do tego czasu Szyszko nie wytnie wszystkich lasów i zwierzyny nie wybije, może uda się Polskę podnieść ze zgliszczy, bo program Polska w ruinie realizowany jest sprawnie.

  Targowica sprowadziła nam obce wojska "amerykańskie" do kraju, ciekawe, czy jest pomysł, by ich jak wojska radzieckie wyprowadzić z kraju? Polacy się budzą, a że budzenie trwa, o tym przekonał się PiS 8 lat skomląc, "wybory nam sfałszowano".
 • @kula Lis 67 19:23:48
  Widzisz kłamliwy "inteligencie", nie używaj słowa "dureń" bo się tylko pogrążasz. Kiedyś ci pokazałem, że za każdym razem używając słowa idiota dla Tuska, Komorowskiego, robiłeś podidiotę z Kaczyńskiego. Wszystkie starcia z Tuskiem czy Komorowskim Kaczyński umoczył i to równo.

  Twój orzeszek, co się po bezbrzeżnych przestrzeniach mózgoczaszki się pałęta wystarczy na obelgi, ale nie na to, byś z człowiekiem myślącym mógł rozmawiać. Zwykle nie czytam twoich wklejek, bo po co, ale przeczytałem jedną i wykazałem ci kłamstwa, tak, że na durnia wyszedłeś. Idź do elektoratu podstawówka +, znajdziesz tam tych co ci uwierzą. Do rozmów z Polakami za cienki jesteś w uszach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:32:58
  Oczywiście, że PO i reszta bandy jest do d... to wiadomo. Ostatecznie taką mamy klasę polityczną. Pamiętasz jak PiS było w opozycji, też byli pośmiewiskiem. Okazało się, że wśród Polaków łapówkarzy wiele, za 500 zł ojczyznę gotowi sprzedać.

  Ziobro? ręka rękę myje. Oni przecież od lutego nie są w stanie ustalić kto spowodował wypadek w Oświęcimiu. Wazelina paraliżuje wszelkie działania. Jak już ktoś ma podjąć jakąś decyzję,to woli poczekać, co zwierzchnik powie. Pamiętasz? W Lasach Tucholskich 3 dni PiSiak czekał, nie mogąc podjąć decyzji czy wojsko do "zbierania liści" można posłać. A jak już ludzie uprzątnęli to niedorajdy przyjechały się lansować. Jedną trzeba było z błota wyciągać, jakby ludzie nie mieli nic lepszego do roboty. Czy choć pół litra postawił, myślę, że nie.

  Czytałeś o tym, że nasz ekspert lotniczy znalazł dowody, na wiele wybuchów "termobarycznych" w zapisach rejestratora, które wcześniej uznał za sfałszowane? Więc mamy sfałszowane prawdziwe dowody na zamach. Kula Lis, nie kupujesz tego? Nie tylko śmiać się, ale nawet płakać już się nie chce. No cóż, przesłanie dla elektoratu "naród głupi wszystko kupi", ale chyba już nawet ten "naród głupi" tego nie kupuje.
 • @kula Lis 67 19:23:48
  Widzisz, tak prostej formuły programu "matura to bzdura" pojąć nie potrafisz. No ale nic, na hejtera PiS wystarczy. Wytęż uwagę, postaram się tłumaczyć w sposób dostępny również dla Ciebie.

  Reporterzy pytają młodych ludzi, nikt nie mówi, że to maturzyści, wysiadujących w grupkach, przechodzących się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. To nie przyszli lekarze, nie przyszli inżynierowie, ani adwokaci, ci w tym czasie uczą się do egzaminów, zaliczają ćwiczenia, laboratoria. To narybek PiS, swą edukację skończą co najwyżej na zawodówce, może przyszli posłowie, działacze, inteligencja posłów, dowolnej partii wśród polskiej inteligencji wzbudza zażenowanie. No cóż, by zaistnieć w PiS w polityce wystarczyło być pomocnikiem aptekarza. Możliwe, że załapią się na twoje, Kaczyńskiego, Szydło... kłamstwa. Takich ludzi wyszukują reporterzy tego programu i z pewnością odrzucają tych, co prawidłowo odpowiedzieli na zadawane pytanie. Bo nie ten jest cel programu. Czy teraz zrozumiałeś? Dotarło?
 • @Zawisza Niebieski 20:00:08
  Ja już nie mam siły ani ochoty komentować polskiej polityki. Mam odruch wymiotny i tyle.
  Lemingoza, jak się okazuje, jest po obydwu stronach barykady. Ale przecież ustawiaczom świata o to właśnie chodziło!
  I jak tu nie wierzyć w Protokoły?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:42
  Widzisz, odczucia mam podobne, czy można komentować politykę sprawowaną przez idiotów z poklaskiem wazeliniarzy? Ale to jest nasza polityka, ci ludzie, choćby byli uzurpatorami, bez poparcia, jak Kaczyński decydują o naszym życiu, może nie bezpośrednio o moim, o twoim, póki jakiegoś konfliktu nie wywołają, ale nadal naszym życiu.

  Można zamknąć się w swoim pokoju, powiedzieć, mam to w d... ale wtedy takie Kurskie, wyroby rzemieślnicze manufaktury Tadeusza R, czy też Kula lisy, będą robić za "yenteligentów", najwyżej swoją głupotę podeprą wyzwaniem tych których myślenia jeszcze nasi "politycy" nie zawłaszczyli, od debili, od idiotów. To im daje namiastkę pewności, że uzyskali wyższość. Bo wiedzą, że przy ich inteligencji, gdyby ktoś zaczął ich wyzywać od debili, to by to przyjęli, a nie parsknęli śmiechem. Zaś nie potrafią zrozumieć, że ktoś nie odpowiada, bo czy warto z koniem się kopać?

  Zanim napisałem ten tekst, trochę poszukałem o "tfórczości" właściciela dwojga jakże historycznych imion "Ziemiowit" "Piast". Jak typowy wazeliniarz, piesek PiS latał, szukał, ośmieszał w swoim własnym imieniu, trzeba było poczekać, bo wiadomo, że któregoś dnia taki urośnie w swej "pawiej" wyobraźni w takie pióra, by palnąć taką głupotę, że... I wtedy go wypunktować. Przysłowie mówi, im wyżej pawian wejdzie tym bardziej czerwoną d.. świeci.

  Miałem w swym życiu ministerialny epizod, pracowałem jako informatyk w firmie obsługującej ważne ministerstwo. Tam krążył dowcip. Dlaczego każdy nowy minister kupuje do swego gabinetu nowy dywan. Dlatego, że poprzedni myślał, że już ma wystarczająco miękki, ale gdy przyszło zlecieć ze stołka nadal d... bolała.

  Dlatego trzeba pracy u podstaw, trzeba pisać, trzeba punktować lemingi, na spokojnie, na grzecznie, bez wyzywania, wtedy się gubią. Ale inni widzą, a i lemingi się reflektują. Popatrz jak nasz "pacjent lemingozy" "piesek" (niech mu zdrowie wraca), oduczył się wrzucania obrazków. Praca cicha, praca spokojna, ale wytrwała i potrzebna staje się skuteczna. Czy Kula Lis wyciągnie wnioski...? Nie wiem.. czuję tylko, że wykazanie mu kłamstw spowodowało, że nos na kwitnę mu zwisł. "Mały krok dla człowieka ale jakże wielki dla ludzkości :)"

  Dlatego należy komentować, bo jeśli nie będziesz obnażał głupoty, to ona jak chwast na polu, całe pole zawłaszczy.
 • @Zawisza Niebieski 12:03:03
  Oczywiście, skasowanie jednomandatowych okręgów to krok przedwczesny. Złem są projekty odebrania immunitetów, czy zamknięte insygnia władzy w Muzeum. Wszystko jest potrzebne.

  Jednomandatowe okręgi wyborcze zdadzą egzamin przy zmianie ordynacji wyborczej, która będzie demokratyczna i obejmie wszystkich obywateli, nie tylko partie polityczne.

  Dzisiaj sam system partyjny jest niezdolny do przyjęcia większych reform, dla dobra społeczeństwa.

  Pomieszane ideologie partyjne z demokratycznymi w jednej urnie przezroczystej nie wyłonią oczekiwanych odważnych przywódców popierających interes Narodu.
  Rezydenci tego nie widzą, to od kogo chcą większych pieniędzy?
  Czas na prawdziwą demokrację z możliwą równowagą systemu.
 • @goodness 10:48:10 o JOWach
  Jak czytam o tym "wielkim polityku" to aż mi się na wymioty zbiera. Kto na tego człowieka dał głos? Krzykacz i zadymiarz polityczny. On świadectwo wystawia panu Kaczyńskiemu. Dobre sobie. Wolne żarty. Żaba nogę podstawia i chce żeby ją podkuć. Pewnie znowu przedawkował "energetyki". Pan Jarosław to jest szef wszystkich szefów a toto to cwaniaczek z łomem ze wsi. Kukiz to klakier udający prawicowego polityka podobnie jak Ziemkiewicz nazywany jest prostytutką prawicy a Ziemkiewicz prostytutką prawicowej publicystyki!! Ma rys pijaka, ćpuna, szkodnika sprawy polskiej na pasku oficera prowadzącego! Ot i tyle w temacie rysu! Kukiz trzyma się JOWów jak pijany płotu, choć widać od razu, że to pomysł dla Polski bardzo szkodliwy. Kukiz jesteś po prostu przystawką platformy widać to po twoich głosowaniach. Pacynka WSI ma kontakty ! Spadaj do szamba miej kontakty z odchodami a nam środowiska naturalnego nie zanieczyszczaj złodziejski pacyniarzu ! JOW-y panie Kukiz to niebezpieczeństwo ,"Adamowiczów i Gronkiewiczów'' na urzędach oraz zasiedziałych klik nie do ruszenia. Czy o to nam chodzi ? Już mamy republikę gdańską, warszawską i wrocławską. JOW jako prezent dla Gorzelików na Śląsku spowoduje, że w przyszłości będziemy mieli przypadek kataloński. Polska jest za małym krajem na JOW-y mającym zbyt groźne sąsiedztwo aby pozwolić sobie na tak daleko idącą demokratyzację indywidualistów. Można sobie wyobrazić gościa z półświatka, który trzęsąc powiatem zechce forsą utrzymać swoją wieczną władzę w rejonie. Warto przypomnieć historię pewnego senatora ze Śmiłowa, ściganego międzynarodowymi listami gończymi. Ot taki JOW-owy przedstawiciel swojego księstewka, w którym rządził jak Al Capone. Może by tak Kukiz zdradził swoje prawdziwe nazwisko? Ostatnio zaś z PAD i żoną jego w ścisłe komitywy wszedł i wspólne polityczne interesy nawet mają(!). Jakie to interesy, i czyje reprezentują? Jeden i drugi bowiem chcieliby system polityczny w naszym kraju przebudowywać, społeczeństwo! Brzydko mi ta sitwa Kukiza z Prezydentem pachnie. Bezwartościowa drzazga drzewa, czy to drogocenny diament dostawszy się do polskiego organizmu jednakowo wywołują w nim ropienie i obrzęk. Takim obcym elementem w Polsce wyrośli podczas wyborów obaj politycy. Musimy więc szczegółowo prześwietlić owych buntowników w narodzie polskim, co by nie pochodzili z ciała obcego narodu, bo coraz częściej siłowo i z wielkim przekonaniem obaj się społeczeństwu z przekonaniami obcymi nam narzucają i zaprzeczają swojej jaźni narodowej, tylko jakiej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:42
  Zbudować równowagę. Protest lekarzy rezydentów, niezależnie od konotacji politycznych, ożywił debatę o stanie polskiej służby zdrowia. Dobrze, bo sytuacja ta otwiera pole do szerszej dyskusji wykraczającej poza kwestię uposażeń samych lekarzy. Warto zauważyć rzeczy bardziej fundamentalne.
  Kluczowym elementem determinującym nieefektywność systemu jest niemal zupełny brak instrumentów nadzoru państwa nad działalnością medyków w sytuacji konstytucyjnej odpowiedzialności władz publicznych (art. 68.2), a de facto rządu, za stan opieki zdrowotnej. Brak ów spowodował powstanie osobliwej hybrydy publiczno-prywatnej, gdzie koszty bez wyjątku ponosi społeczeństwo, a zyski trafiają w prywatne ręce ordynatorskiej oligarchii. Publiczna służba zdrowia przypomina garnek bez dna, którego nie sposób napełnić. Kwestią jest też etos służby i poziom etyczny lekarzy, zwłaszcza młodych. Lekarze powinni godnie zarabiać, ale stawianie na pierwszym miejscu wysokości zarobków źle wróży i zwiastuje odradzanie się w przyszłości w środowisku medycznym feudalnej patologii zorientowanej głównie merkantylnie. Szukajmy równowagi pomiędzy państwowym i prywatnym, służbą i bezpieczeństwem bytowym ją pełniących. Tak właśnie trzeba rozmawiać o problemie tzw. służby zdrowia. Konieczna jest dogłębna zmiana, nie dorzucanie pieniędzy. Ato niestety też kasta i tu zmiana będzie nieprawdopodobnie trudna, trudniejsza może niż w sądach. Ruszenie zasiedziałych bossów i układów będzie niemożliwe ustawami. Ale może znajdą się mądrzy, którzy dadzą radę...Jak wiemy, na oczyszczenie stajni i pastwisk Augiasza w krótkim czasie (jeden dzień) był tylko jeden, bardzo radykalny sposób - skierowanie nurtu rzeki przez centrum oczyszczanego terenu. Nasza służba zdrowia wymaga podobnego zabiegu - inne metody to jedynie "topienie pieniędzy" w pokrętny, lekarsko-biznesowy przekręt tysiąclecia. A o radykalnym sposobie czasem wspominano, dziś nadal stosowane są półśrodki. Rezydentom dziwię się niespecjalnie - to na ich oczach, pod ich bokiem, a często ich rękoma, dokonują się gigantyczne przekręty. Rezydenci chcą po prostu też coś z tego MIEĆ (oni wcale nie chcę z tym walczyć). Ale tak ich przecież wychowano, wyedukowano!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:42
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/adto20171017008.jpg


  Rezydenci nagle zmienili miejsce protestu. Wystarczyło kilka celnych pytań Michała Rachonia. Autorzy programu „Minęła 20” zapytali rzecznik głodujących lekarzy rezydentów m.in. o to, czy uważa, że strajkowanie w szpitalu dziecięcym jest działaniem etycznym. Rzecznik jednoznacznej odpowiedzi unikała, jednak same pytania przyniosły bardzo nieoczekiwany skutek – protestujący natychmiast zmienili miejsce głodówki. Rezydenci protestują od 2 października – część z nich prowadzi protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Protestujący chcą by lekarz rezydent zarabiał 1,05 średniej krajowej od teraz, domagają się wzrostu nakładów na służbę zdrowia i powołania zespołu do renegocjacji przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Właśnie o miejsce, które na protest wybrali sobie rezydenci, zapytał Michał Rachoń w programie TVP Info „Minęła 20”.
  Zapytaliśmy rzeczniczkę głodujących lekarzy rezydentów o to, czy uważa, że strajkowanie w szpitalu dziecięcym jest działaniem etycznym. (…) Czy zorganizowanie protestu w takich okolicznościach nie jest potraktowaniem małych pacjentów tego szpitala, jako medialnie nośnego tła? Pani rzecznik unikała udzielenia bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie mówił Rachoń w programie „Minęła 20”. I choć jednoznaczna odpowiedź na te pytania ze strony rzecznik nie padła, to rezydenci nagle zmienili miejsce protestu. Głodujący w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie rezydenci z holu przy wejściu przenieśli się do podziemi. O przeniesienie poprosiły władze stołecznego szpitala, a powodem ma być zagrożenie epidemiologiczne. Szkoda, że ani dyrekcji szpitala, ani protestującym lekarzom nie przyszło do głów wcześniej, że hol szpitala dziecięcego to nie jest najlepsze miejsce do urządzania strajku. Zmienili je dopiero po pytaniach dziennikarza…

  Źródło: TVP Info
 • @kula Lis 67 11:00:44
  JOW-y, bez systemu Demokracji, wzmacniają bałagan partyjny tworzą opisywane przez Pana księstewka Al Capone .

  Zmiana ordynacji wyborczej z partyjnej na demokratyczną jest konieczna, aby konstytucja nie oszukiwała obywateli, że państwo jest demokratyczne.

  W samej ordynacji wyborczej, brak czwartego głosu narodu, Polacy mają dyktaturę na własne życzenie bez prawa, aby kandydować do władzy.

  Ma Pan rację, obecne JOW-y są niebezpieczne.
 • @goodness 15:59:57
  Chodziło mi o obecne, tu się zgadzamy.
 • Zawisza Niebieski
  " W tej akcji usłużny chciał zostać również PiS-owski (kandydat na radnego dzielnicy Ursynów w Warszawie z ramienia PiS) redaktor Ziemiowit Piast Kossakowski, wyciągając z Internetu zdjęcia z wyjazdów zagranicznych...
  Skierowało to falę hejtu trolli PiS. Nie omieszkał do tego dołączyć „nadworny hejter PiS” na portalu Neon publikując zdjęcie młodej kobiety przy samochodzie z podpisem „Rezydentka Katarzyna Pikulska (Guta) zemdlała nie z głodu, ale na widok Mustanga”... Hejterzy działają szybko, bezmyślnie, bezrefleksyjnie, masowo propagując wygodne im materiały.

  Kolejny raz Polacy musieli ująć się za oczernianym Polakiem, tym razem Polką. .."TVPiS" nie miał innej drogi, zarząd zawiesił nierzetelnego dziennikarza Ziemiowita Kossowskiego w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony, o czym poinformował szef portalu TVP Info, Samuel Pereira, jednocześnie przepraszając na Twitterze dr Katarzynę Pikulską słowami „Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu @tvp_info przepraszam”.

  Czy jest to wystarczające? Przecież winę za to nie tylko ponosi ten młody ideowy dziennikarz. Ktoś te materiały akceptował, ktoś był odpowiedzialny za rzetelność materiałów, ktoś podjął decyzję o takiej nie innej polityce informacyjnej w sprawie strajków rezydentów. Czy "TVPiS" wyciągnie z tego wnioski?".


  Nie wziąłeś Autorze pod uwagę jednego - że sam hejtujesz. Gdzie Twoja wiarygodność?

  To ma już rangę antyhejtu, a więc hejtu z pozycji siły, gorszego hejtu. Tu pierwszą ofiarą jest prawda.

  Przede wszystkim krzywdzisz Kossakowskiego. To co opublikował jest właśnie demaskatorskie - odsłania prawdę.

  W tym temacie odpowiedziałem już na swoim blogu hejterowi Pedantowi, zamieszczę i tutaj:

  ""Kossowiski z TVPiS "zdemaskował" jedną z przywódczyń rezydentów Pikulska. Jak typowy dziennikarz śledczy w naajlepszym stylu Wybiórczej, znalaazł jej zdjęcia jak pracowała jako woluntariusz w krajach Trzeciego Świata, jak jadła kanapki ze znajomymi z kawiorem z Tesco (za 7,99 złotych), i jak przyjaciele co wyemigrowali do Stanów, wzięli ją do Las Vegas i wynajęli na kilka godzin wypasionego Mustanga (SUV)".

  Ten cudzysłów przy zdemaskował jest niewłaściwy. On ją rzeczywiście zdemaskował.
  Kto się dziś zadowala namiastkami, czy podróbkami jest już duchowo gotowy, aby jutro zrobić wszystko, aby posiąść oryginał.

  Zdemaskował ją jako walczącą o sprawiedliwy podział pieniędzy podczas kiedy jej chodziło o jej pozycję uprzywilejowaną.

  Jezus to nawet widział ostrzej: "Kto pożądliwie spojrzy na niewiastę, ten już ją w swoim sercu scudzołożył".

  Jako bojowniczka o sprawiedliwość i moralność nie powinna nawet pożądliwie patrzeć na kawior i mustanga.
  Inaczej traci wiarygodność jako obłudnica."
 • @Zawisza Niebieski masz tu swego herr Tuska
  Donald Tusk w Elblągu o 10-leciu Polski w Unii Europejskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=LC7hOPkMM7Q

  Tusk w Elblągu: Kiedy patrzę na te nasze polskie miasta, na ten wielki wysiłek nas, naszych rodziców i naszych dziadków, ... to możemy z dumą powiedzieć, że my tę Europę tutaj budujemy od dziesiątek, dziesiątek lat.
  Jak dziadek Donalda Tuska woził zbrodniarzy po okupowanej Polsce. Obraz w treści 1

  Źródło-http://pl.wikipedia.org/wiki/Sicherhe... Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku.Teraz Donald oprowadza Putina Merkel i przepędzoną Ericke. Czy ten kierowca wygląda na siłą wcielonego? Gęba uśmiechnięta oczka kaprawe się śmieją że załapał się na kierowcę trupich główek. To oryginalne zdjęcie i jest nawet w lewackiej Wikipedii


  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-380-0069-37,_Polen,_Verhaftung_von_Juden,_SD-M%C3%A4nner.jpg


  https://www.youtube.com/watch?v=pdZ-bUNcm58


  Ps..Donald,Donald uber alles,uber alles in der welt !!! Wiecie co? Donald zrobiłby to samo. Nawet ma typowa czaszkę, odpowiadającą rozmiarom, jakie określił Hitler....Trudno się dziadka wyprzeć. Jak bliźniak- ha ha. Wnuczek podobny do dziadka - a wstydzi się do tego przyznać. Jednak to niema jak z rodziną, dlatego Merkel lubi Tuska jak brata. Dlatego ta idiotka Merkel, jest teraz tak święcie oburzona, "jak to nie mamy już marionetek w Warszawie", "jak to, to ci podludzie chcą sami decydować o swoim kraju" ?! W 1944 Herr Tusku dostał w SS peny etat, a wcześniej dorabiał na ochotnika przy pacyfikacjach i rozstrzeliwaniach. Ciężką robotę miał....jak Polski Naród musi być głupi żeby premierem został wnuczek szwabskiego zbrodniarza.... żenada! Tak to jest kiedy dla wnusia ''Polskość to nienormalność'' ....Dla Niemców Polacy zawsze byli nienormalnymi ''podludźmi'' którymi gardzili i niszczyli od wieków. Tak samo żydzi którzy nienawidzą nas na równi z Niemcami. Niszczyli ponad 1000 lat naszą narodową dumę i ducha ale nigdy im się to nie udało i nie uda, nawet jeśli w NASZYM kraju rządził ten na wpół żydowski na wpół niemiecki a nic nie mający z Polaka '' mischling '' - kundel z pod Bełchatowa, udający Kaszuba, którego nawet rdzenni Kaszubi się wypierają i wstydzą. W Skandynawii rodziny kolaborantów miały 5 pokoleniowy zakaz pełnienia urzędu, a kolaborantów ukatrupili. Teraz by im pewnie mandat tylko wlepili. Jak te czasy się zmieniają. Teraz wiecie skąd u skurwygnoja donalda taki kompleks wobec żydów, że poleciał do NY do Światowego Związku Żydów by obiecać naprawienie szkód dziadzio kosztem polskiego podatnika.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031