Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
378 postów 9186 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

O tym jak KerenOr w „pułapkę biblijną” wpadł

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zadaniem każdej sekty jest wykazanie błędów w nauce Kościoła. Twardych argumentów nie mają wiele, więc się szczegółów czepiają.

 Bloger KerenOr w swym tekście "PCHNIĘCIE SZPADĄ W ARTYKUŁ PT: „MASOŃSKI ZAMACH NA DEKALOG skrytykował tekst blogera Janusza Górzyńskiego „MASOŃSKI ZAMACH NA DEKALOG”.


Wykazanie KerenOr niebiblijności jego krytyki, tak zdenerwowała autora, że komentarz skasował, ze słowami „ŻEGNAM ZAWISZĘ NIEBIESKIEGO, KTÓRY CIĄGLE FILOZOFUJE I KŁAMIE! ŻEGNAM ZAWISZĘ NIEBIESKIEGO, KTÓRY WIE LEPIEJ OD PANA BOGA ILE MENORA MIAŁA RAMION. ŻEGNAM ZAWISZĘ NIEBIESKIEGO, KTÓRY CIĄGLE PODWAŻA SIŁĘ, POTĘGĘ I MAJESTAT SYNA BOGA OJCA.” Co tak w Biblii bardzo obraża „boga KerenOr”?

 
Pierwsze zakwestionowane przeze mnie stwierdzenie, to słowa „Otóż Przykazanie „Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie” nie było nigdy Przykazaniem Drugim, lecz... Trzecim!”.
 
Jak wiadomo Biblia podaje dwa teksty dekalogu. Jeden znajduje się w Księdze Wyjścia [20, 2-17], drugi w Księdze Powtórzonego Prawa [5, 6-21]. O ile logicznie oba dekalogi są spójne, czyli mówią o tym samym, to jednak wyrażają to innymi słowami? Dla dbających o czystość biblijności stwierdzeń powinna być to sprawa istotna, bo który z tekstów jest tym, który otrzymał Mojżesz od Boga? Tego nie wiemy.

Jak wynika z numeracji Dekalog to 16 wyróżnionych zdań, które dzielimy na 10 przykazań. Jest to podział ludzki, nie dany nam w Biblii, stąd mamy różne podziały, Żydzi starożytni dzielili inaczej (ten podział przyjął Kościół prawosławny, protestancki, anglikański…), Talmud dzieli inaczej, inaczej też dzielą katolicy i inaczej luteranie. KerenOr akurat wybrał podział żydowski, w którym „Nie będziesz używał imienia Pana, Boga swego nadaremnie…” jest akurat przykazaniem trzecim, podczas gdy dla katolików i luteran przykazaniem drugim. Nie stanowi to żadnego błędu ani żadnych podstaw do krytyki. Biblia nie ustanawia podziału na przykazania.
 
Kolejną niebiblijną rzeczą, którą w swym tekście używa KerenOr, to twierdzenie z uporem iż Dekalog Mojżesz otrzymał od Chrystusa - Syna Bożego. Znowu przypomnijmy KerenOr słowa Biblii, słowa podstawowej dla tej sprawy księgi, Księgi Wyjścia. Odpowiedzmy na pytanie, kim jest Bóg Mojżesza?
 
Zacytujmy „Mojżesz zaś rzekł Bogu: «Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?» Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: «JESTEM, KTÓRY JESTEM». I dodał: «Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was». [Kw. 3, 13-15]
Ludzie w skrócie imię Boga „Jestem, Którym Jestem” określają tetragramem JHWH, który jak wiadomo odnosi się do Ojca, nie Syna. 

Oczywiście, ma rację KerenOr, w dekalogu jako dzień święty wyraźnie wskazana jest sobota, podczas, gdy chrześcijanie jako dzień święty uznają niedzielę, zaś muzułmanie piątek. To wie każdy. Przekaz ten dotyczy podziału tygodnia na 7 dni, z czego sześć poświęconych jest pracy, siódmy Bogu i odpoczynkowi. Z pewnością przesunięcie dnia wolnego o jeden dzień, nie jest wielkim błędem, ale literalnie w Dekalogu jako dzień święty podana jest sobota.

 
I tak to Biblia pokonała „szpadę” KerenOr. Czy dziw, że mój komentarz skasował, że tak nerwowo zareagował? Jak wynika z wpisu KerenOr takie rozważania ściśle oparte na Biblii obrażają „boga KerenOr”, ale czy obrażają Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego? To niech ocenią czytelnicy.
 

Z pewnością, w nauce Kościoła jest wiele doktryn, które nie wynikają bezpośrednio z Biblii. Teksty Biblii Nowego Testamentu powstały w II połowie I w. i początkach wieku II, a Kościół rozwija się już ponad 20 wieków, musi reagować na potrzeby wiernych i zmieniający się świat.

Widzisz, KerenOr, ja bardzo nie lubię gdy ktoś kasując cudzą wypowiedź pisze komentarz naruszający przykazanie dekalogu, dziewiąte - zgodnie z oznaczeniem żydowskim, a ósme zgodnie z oznaczeniem katolików i luteran. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a prawda nawet z więzienia ucieknie.

 

 

KOMENTARZE

 • Za bana
  pogoniłeś Kerenowi kota ;-)
 • @roux 13:16:46
  Nie, tym razem bana nie było, tylko skasowanie komentarza, z komentarzem cytowanym w tekście. Prawdy w tym jego komentarzu wydaje mi się niewiele, no ale oceń sam, czy moje twierdzenia nie są zgodne z Biblią? Moim zdanie do bólu zgodne z Biblią, a, że KerenOr niewygodne? No cóż, pierwszy to raz?
 • @Zawisza Niebieski 13:22:22
  Sekta Keren (mimo kilku nicków jednoosobowa) wydaje się w swojej krytyce KK tak nieudolna, że trudno odeprzeć skojarzenie z 'licencjonowaną opozycją"
 • @roux 17:30:06
  Nie chciałbym bezpodstawnie osądzać, ale tak na moje wyczucie, to KerenOr, Grzegorz i Jassy, zarówno wtedy, gdy mówi prawdę jak i wtedy, gdy się myli, czy też naciąga. No ale cóż, czy to wiele zmienia? To nie jest żaden konkurs, kto lepiej zna Biblię z oceną przez publiczność.
  Co do oceny KRK, to każdy, kto zna historię musi wiedzieć, że Nowy Testament opisuje co najwyżej pierwsze 100 lat Kościoła pierwszych chrześcijan, ale Kościół to nie jest "konserwa", która ma zatrzymać się na śmierci krótko przed śmiercią Pawła. Po Pawle byli kolejni myśliciele Kościoła, którzy wnosili coś do tej nauki. Oni trzymają się ściśle litery Biblii ale tylko wtedy, gdy jest to im wygodne, wersety nie wygodne są ściśle omijane.
 • @roux
  WAŻNE PYTANIE DO ROUXA!

  Drogu roux, śmiertelnie poważnie zadaję Ci pytanie: W którym miejscu Zawisza pogonił mi kota?

  Poproszę o Biblijne uzasadnienie, do którego oczywiście się odniosę. Napisz proszę, w którym miejscu rację ma Zawisza Niebieski?

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 18:16:59
  Widzisz KerenOr, z pewnością nie Zawisza ci pogonił kota, to Biblia ci kota pogoniła. Czy potrafisz słowami Biblii konkretne przyporządkowanie 16 zdań na 10 przykazań uzasadnić? Żadna z wersji Dekalogu nie dzieli wyraźnie, nie mówi, że akurat taki podział jest prawidłowy.

  Pewnie nie widzisz tego, ale dziś łamię przykazanie Boga, pracowałem wczoraj (szabas), dziś też pracuję (niedziela), choć pewien czas na spawy Boże poświęciłem. Z reguły na Neon wchodzę w krótkiej przerwie w pracy. Taka konieczność, przygotowanie do długiej podróży służbowej, ale o sprawie wcześniejszej naszej dyskusji pamiętam. Postaram się któregoś wieczoru w hotelu pociągnąć.
 • @Zawisza Niebieski
  PYTANIE BYŁO DO ROUXA. Z Tobą teraz nie rozmawiam!!

  Zawisza napisał:

  "Czy potrafisz słowami Biblii konkretne przyporządkowanie 16 zdań na 10 przykazań uzasadnić?".

  Oczywiście, że potrafię ale ze względu na to, że nie liczysz się ze Słowem Bożym tymczasem nie rozmawiam z Tobą.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 18:16:59 witam, wybacz szczerość..
  czego się bałeś kasując koment Zawiszy?
  Wydaje się, że krytykowałeś notkę @J.Górzyńskiego (zresztą kompletnie beznadziejną) w sposób raczej nieudolny
  Pozdrawiam
 • @roux
  ROUX jeszcze raz ponawiam pytanie:

  "W którym miejscu Zawisza pogonił mi kota?

  Poproszę o Biblijne uzasadnienie, do którego oczywiście się odniosę. Napisz proszę, w którym miejscu rację ma Zawisza Niebieski?".


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @roux 18:53:03
  Co do notki @J.Górzyńskiego to myślę, że mamy wspólne zdanie, dlatego się do niej nie odnosiłem. Co do komentarza KerenOr to wygląda na to, że obaj mamy podobną ocenę.
 • @57KerenOr 18:57:06
  Pięknie, "wiem ale nie powiem", bo ty jesteś bee. Piaskownica?

  Jeśli potrafisz, czekam na uzasadnienie, bo w Biblii nigdzie nie ma określenia jak tematy poruszane w Dekalogu należy podzielić na 10 przykazań. Ocenę, kto się liczy ze słowem Boga, a kto nie pozostaw Bogu. Bo w mojej ocenie to masz problem z kilkoma sprawami. Przekazaniem Ducha świętego z pokolenie na pokolenie, z rolą Pawła, z rolą trzech osób Boskich. Ale jak wiemy, nie ja ani ty będziemy oceniali kto mówił prawdę, a kto nie.
 • @Zawisza Niebieski
  I ZNOWU KŁAMIESZ!

  Ja nie napisałem, że "nie powiem". Napisałem za to wyraźnie, że pytanie było do rouxa i tymczasem nie rozmawiam z Tobą. Nie filozofuj! Widzę, że roux potrzebuje Twoich motywacyjnych wpisów a Ty potrzebujesz klakierów. Rozumiem!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 18:57:06 Może zechcesz wrócić..
  do pytania na które nie odpowiedziałeś; ilu jest archaniołów?
 • @57KerenOr 19:22:50
  Nie to ty kłamiesz i jako kłamca, prawdę kłamstwem ogłaszasz. Wiejesz, kłamliwymi słowami się osłaniając.

  No cóż, ty masz dwóch, jakże zgodnych z tobą, że aż trudno ocenić, czy to wierni uczniowie, czy też ty sam. Więc kto tu bardziej klakierów potrzebuje. Kompletny gol biblijny próbujesz przykryć słowami "Nie filozofuj!" To nie filozofia, to Biblia ci się kłania w pas i krzyczy, KerenOr, nie kłam mymi słowami.

  Kolejny raz ci wykazałem, że nie biblijne treści głosisz, ty uciekasz, w kasowanie komentarza, a gdy nie możesz, bo tego komentarza na moim blogu skasować już nie możesz, zasłaniasz się "flozofowaniem", czyli piaskownicą. Znowu kotek, nie Lew.

  Mówię twardo, nie jak do kotka, jak do mężczyzny, jak do kaznodziei, co chce by w jego rozumienie ludzie uwierzyli. Gdzie w Biblii pokazano jak podział na 10 przykazań dokonać. W Biblii nie w twoich odczuciach, wymysłach, interpretacji. Jak Bóg JHWH (JESTEM, KTÓRY JESTEM), nie Syn Boży dokonał podziału? Przyznasz biblijną prawdę? W Biblii nie ma takiego podziału, to my ludzie dzielimy, a jako ludzie, mogący się mylić dzielimy różnie i o prawidłowość naszego podziału możemy się spierać, ale nie możemy twierdzić, że tylko my mamy rację. Nie wywijaj się jak piskorz, nie zasłaniaj obrazą "twojego boga".
 • @Zawisza Niebieski
  NIESTETY JESTEŚ IGNORANTEM!

  NIE DENERWUJ SIĘ ZAWISZO NIEBIESKI!

  W TEJ CHWILI, W TYM MOMENCIE NIE ZASŁUGUJESZ NA TO BY CI NA TWOJE PYTANIE ODPOWIEDZIEĆ.

  DLACZEGO? OTÓŻ JUŻ WIELOKROTNIE SPRZECIWIŁEŚ SIĘ ZAPISANEMU SŁOWU. Wykazałem Ci Twoją ignorancję i fałszerstwo choćby wtedy, gdy pokazałem Ci, iż zapis Biblijny mówi wyraźnie o świeczniku sześcioramiennym, a Ty OFICJALNY ZAPIS HISTORYCZNY ODRZUCIŁEŚ głosząc fałsz o menorze z siedmioma ramionami.

  Do tego wyraźnie zaznaczyłem iż Stwórcą świata i ludzi jest Syn Boga Ojca i podałem cytaty. Ty natomiast wersety Biblijne "masz w nosie" od dawien dawna. Ciebie nie interesuje Prawda. Ciebie interesuje tylko i wyłącznie własne odbicie w lustrze. Zatem tymczasem nie zasługujesz na moją odpowiedź.
  Absolutnie nie zasługujesz!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @roux
  PIERWSZEŃSTWO!

  Niestety zupełnie nie znasz Ewangelii jeśli uważasz, że odpowiedź na temat Archaniołów jest ważniejsza od spraw tutaj poruszonych.

  Cytat:

  "33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane".

  Ew. wg Mateusza 6:33


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 22:09:44
  Nie archaniołów, lecz Archanioła, Archanioła Michała.
  Czy to jest za trudne do zrozumienia?
 • @57KerenOr 21:58:00
  Jedyne, co udowodniłeś świecznikiem, to fakt, że ty Biblię czytasz, rozumiesz jej wyrazy, ale nie rozumiesz jej przesłania, co nie raz ci wykazywałem. Przedstawiłem ci określenie chrześcijańskie, przedstawiłem ci określenie żydowskiego instytutu, ale twoim zdaniem, to wszystko ignoranci, bo w Biblii napisano sześć, a że na tych sześciu ramionach należy postawić 7 świateł, stąd trzeba 7 kielichów umieszczonych na świeczniku. Stąd do sześciu ramion bocznych potrzebne pionowo ustawione mocowanie (ramię) na siódme światło.

  Właśnie przez to, że nie rozumiesz przekazu Biblii, dla ciebie ważne są tylko słowa, stąd tyle razy musisz wielkimi literami pisać "kłamiesz" "ignorant", zasłaniać się przed odpowiedzią, tak jak teraz. Do czytania Biblii poza znajomością słów, trzeba jeszcze myśleć, ty tego nie robisz, ty myślenie nazywasz "filozofowaniem". Stąd tyle "błędów" znajdujesz w wypowiedziach innych, tyle, że to nie są błędy, to tylko twoja ignorancja.
 • @57KerenOr 21:58:00
  Kolejnym przykładem tego, że czytać ze zrozumieniem przekazu Biblii nie potrafisz jest sprawa szabasu. Tak, w Biblii napisano "sobota", i ty tylko ten wyraz widzisz, przekazu już nie. A przekaz jest inny, masz sześć dni pracować, a 7 dnia zarówno ty, jak i ci co ci służą mają mieć dzień wolny, dzień poświęcony Bogu i odpoczynkowi. Żeby porozumiewać się na twoim poziomie, trzeba z poziomu rozumienia przekazu Biblii zejść do poziomu składania wyrazów w zdania,

  Tak, masz rację, mnie nie interesują wersety, mnie interesuje prawda, którą te wersety przekazują, wiedza tobie niedostępna.

  Trudny z ciebie uczeń, bo poza niewiedzą, poza niezrozumieniem swojej niewiedzy masz w sobie butę tego, co wszystko wie, choć nie wie, jak wiele nie wie.
 • @57KerenOr
  PANOWIE NIE TYLKO MAJĄ PROBLEM Z PISMEM ŚWIĘTYM ALE RÓWNIEŻ Z MATEMATYKĄ!

  No i jak tu z takimi krętaczami rozmawiać, miałem się nie wtrącać ale jak widzę dwóch takich szpecy od tłumaczenia Pism, to pomyślałem sobie Keren, czy nie lepiej byłoby gdybyś napisał swój własny artykuł na ten temat!

  Z tego co czytam, lepiej poszło im PISANIE O KOCIE i ''pogonienie tobie kota", (tylko nie wiem w którym miejscu oni to zrobili) niż odpowiedź na takie proste pytanie jak, PRZYKAZANIE BOŻE!

  Napisz swój własny artykuł!


  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 10:35:56
  Witam wsparcie dla KerenOr na mym blogu. Twoją poradę "No i jak tu z takimi krętaczami rozmawiać, ... Napisz swój własny artykuł!" wziąłem sobie do serca i po tym, jak KereOr wykazałem niebiblijne treści i skasował mój komentarz, stąd napisałem krętaczowi mój artykuł. Tu też do tez się nie odniósł, bo czy może, gdy punkt po punkcie nierozumienie Biblii mu przekazuję? Nie, wywija kota ogonem. Ty, też żadnego argumentu wyciągnąć nie potrafisz, tyle, że mówię o argumentach dotyczących tematów, a nie zarzucanie cytatami bez składu i ładu, jak to macie w zwyczaju.

  Jak widać z wpisu twojego, z wpisu KerenOr, potraficie tylko pisać słowa "kłamca", "ignorant", "krętacz", ale słowa, by poprzeć takie stwierdzenie, to już nie ma.

  A może ty znasz słowa w Biblii określającej jak należy dzielić tekst Dekalogu na 10 przykazań? Bo jak widzisz, KerenOr w defensywie.
 • @Zawisza Niebieski
  RAZ, DWA ALBO TRZY, POTEM TO RZUCANIE PEREŁ....

  Coś tobie powiem Zawiszo , Keren w mnóstwo przypadkach ma rację, ja zgadzam się z nim, mógłbym również odpowiedzieć tobie i twoim kompanom na wiele zadanych pytań, mógłbym, ale tego nie zrobię tak jak robi to Keren, ponieważ ja nie mam tyle cierpliwości i tu się przyznaję!

  Ja mogę napisać raz , dwa a może trzy, ale jak widzę , bo widzę pewną zmowę mającą ogłupić przeciwnika, robiąc go w balona i wy to robicie, to wolę użyć jednego wyrazu w tym przypadku, krętacze, by pewną sytuację przedstawić szybko!

  Sumując: obojętnie co i jakby to było napisane, jak rozpatrzone i okraszone, to i tak to podepczecie, gdyż destrukcję którą znakomicie wyczuwam, macie w genach!

  O perłach pisać nie będę, gdyż zapewne wiesz o co chodzi!

  To wszystko!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 14:57:11
  Czyli nadal na zadane pytanie odpowiedzi brak. Kolejny gol? Tym razem z perełkami wyszedłeś, zamiast bronić głoszonej nauki. I kto tu kręci?

  Na siłę szukasz ty, KerenOr, Jassy, (a może to jedna osoba w trzech osobach, kto wie?) wykazanie "kłamstwa" w KRK. Dla mnie tam możecie sobie głosić co chcecie. Ja "nawracaczem" nie jestem. Pojawiam się tylko wtedy, gdy atakujecie Kościół nie pojmując co i dlaczego powstało. Kościół jest organizacją żywą, zmieniającą się zgodnie z potrzebami wiernych i potrzebą rozwoju Kościoła. Nie ma takiego pojęcia, czy coś jest biblijne, czy też nie. Jest nauka Jezusa, jest nauka uczniów Jezusa i jest nauka Pawła, który był pierwszym reformatorem nauki Jezusa.

  Nie podoba mi się wasze podejście do Biblii, bo nie staracie się zrozumieć tego co przekazuje, a tylko chwytacie się słówek. Korony przykład ze świecznikiem. Tak, w Biblii jest powiedziane o sześciu ramionach bocznych z równoczesnym nakazem umieszczenia siedmiu źródeł światła. W Biblii wyraźnie jest powiedziane, że Mojżesz widział ten świecznik i należy zakładać iż stworzył go zgodnie ze wzorem. Nie jest istotne, jak nazwiemy konstrukcję na której umieszczone jest mocowanie dla źródła światła. Istotne jest, że źródeł światła ma być siedem. I tak wygląda cała batalia KerenOr o świecznik. Wy czytacie Biblię, rozumiecie wyrazy, rozumiecie zdania, ale przekazu nie rozumiecie, stąd tyle oskarżeń, stąd tyle waszych błędów. Nie zasłanianie się słówkami "kłamiesz"

  Ciągle nie mam odpowiedzi, czy jest w was Duch Święty, przekazywany biblijnie, przez nałożenie rąk na głowę, czy też nie? A jak nie pierwszy raz przypominała Barbara, chrześcijanina obowiązuje przyjęcie chrztu i bierzmowania, (ponowne narodzenie się z wody i ducha) czyli Ducha Świętego.

  Rzucajcie sobie te wasze perły przed wasze wieprze, co mi tam. Ale nie fałszujcie, nie kręćcie, nie kasujcie komentarzy, by prawdę ukryć.
 • @60grzegorz 14:57:11
  czyli przyznajesz, że Zawisza pogonił ci kota.
  Następnym razem może się zastanowisz zanim skasujesz komentarz
 • @Zawisza Niebieski
  Zawiszo, co ty wypisujesz???

  Zawiszo kościół katolicki, ŁAMIE WSZYSTKIE Przykazania Pana Boga! Podobnie czyni organizacja do której roux należy (a której z jakiejś okazji roux wstydzi się wyznać, ale to rouxa sprawa). Stąd wasza ekumenia.

  Piszesz:

  ''Kolejną niebiblijną rzeczą, którą w swym tekście używa KerenOr, to twierdzenie z uporem iż Dekalog Mojżesz otrzymał od Chrystusa - Syna Bożego. ''
  //

  Poznaj Biblię, a będziesz wiedział, że to Pan Jezus Wyprowadził Izraelitów z Egiptu, On Dał im poprzez Mojżesza Przykazania. Będziesz wiedział, że to On jest Stwórca, Zbawicielem, Uzdrowicielem...

  Ty tak znasz Biblię, jak ja znam chiński.

  Błądzisz Zawiszo i dlatego inny błądzący - roux ci przyklaskuje.
 • @Bara-bar 21:12:54
  Barbar, zacznę od złożenia ci najserdeczniejszych życzeń imieninowych. Ale sprawy o której mówisz, z którą walczysz - organizacji, itd, to ja rozważałem, lata świetlne temu, czyli, gdy byłem młodszy niż moje dzieci dziś. Gdy Ty, KerenOr nie wiadomo, czy jedna osoba w trzech postaciach, czy też trzy osoby czytacie, czyli wyrazy, lub poszczególne zdania, ja patrzę na przesłanie, na znaczenie. To jest co najmniej poziom wiedzy biblijnej wyżej. Nie słowo, czyli sześć ramion, sobota itd, itp. A przekaz, umieść na świeczniku 7 źródeł świata, w siedmiu kolejnych dniach, poświęć jeden dla Boga i odpoczynku. Dlatego nie znajdujemy wspólnej płaszczyzny porozumienia, KerenOr mówi o filozofowaniu. Bo wam wiedzy brakuje, umiejętności zrozumienia, co autorzy poszczególnych dokumentów w Biblii chcieli przekazać.

  O ile któryś z "wspieraczy" KerenOr, o ile dobrze pamiętam Jassy na pisał, że nie ma w biblii stwierdzenia "pamiętaj abyś dzień święty święcił,jest tylko o szabasie. Czy to oznacza, że Wielki Tydzień, czyli wspomnienie śmierci i zmartwychwstania Jezusa święcić nie mamy? Przecież to nie szabas.
  Brak wam wiedzy, by rozumieć przekaz Biblii.
 • @DO INNYCH!
  GRZEGORZ MA RACJĘ. CZYTELNIKA ZAPRASZAM DO SIEBIE!

  http://m.neon24.pl/8c715f6d835039bae5bcc3807e3857f3,14,0.jpg

  Pod poniższym adresem zamieściłem swój pierwszy artykuł na temat braku wiedzy Zawiszy i rouxa!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/141285,mojzesz-izajasz-i-dawid-sludzy-pana-jezusa-cz-1


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski 23:52:57
  Zawiszo, piszesz w odpowiedzi do mnie:

  ''Ale sprawy o której mówisz, z którą walczysz - organizacji, itd, to ja rozważałem, lata świetlne temu, czyli, gdy byłem młodszy niż moje dzieci dziś.''
  //


  A kogo obchodzi co ty rozważałeś, kiedy to czyniłeś, i do czego ciebie to doprowadziło???

  Przecież temat dotyczy BIBLII, a NIE ciebie, NIE twych rozważań i NIE twych konkluzji!


  A w BIBLII Zawiszo WYRAŹNIE napisano, że Pan Jezus jest Stwórca, że On Wyprowadzał Izraelitów z Egiptu...


  Z twych tekstów wynika NIE to, że znasz Biblię; NIE to, że wierzysz Bogu; NIE to, że miłujesz Prawdę..., lecz TYLKO to, że jesteś MEGALOMANEM!


  A na twoje prymitywne złośliwości szkoda mi czasu.
 • @57KerenOr 00:26:27
  Przyznasz tam, że Archanioł jest tylko jeden?
 • @roux 23:34:20
  NIKT znający Biblię i wierzący Bogu nie przyzna, że Archanioł jest tylko jeden! a to dlatego, że NIKT znający Biblię i wierzący Bogu nie będzie kłamał!

  TYLKO w czasopismach strażnicy Archanioł jest tylko jeden. Nie w Biblii, lecz w pisemkach strażnicy!

  Szkoda, że nie widzisz różnicy między Biblia, a pisemkami strażnicy.
 • @Bara-bar 00:46:55
  Czekam na uzasadnienie biblijne.
  Pozdrawiam
 • @roux 07:25:39
  ''Czekam na uzasadnienie biblijne. ''
  //


  CZEKASZ na uzasadnienie biblijne???
  Dlaczego CZEKASZ?
  Czy nie masz dostępu do Biblii? lub, czy nie potrafisz czytać? lub, czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, że (od wielu już lat) CIĄGLE CZEKASZ?

  Pan Jezus NIE naucza - by tak jak ty - biernie czekać, lecz by samemu OSOBIŚCIE SZUKAĆ...!!!

  Roux, przestań wreszcie CZEKAĆ, bo CZEKANIEM wykazujesz tylko własne LENISTWO! czekaniem wykazujesz twój całkowity BRAK zainteresowania tym co napisano..., wykazujesz BRAK miłości Boga!!!

  Roux, przestań się wreszcie LENIĆ/CZEKAĆ na to, że KTOŚ tobie coś będzie uzasadniał biblijnie, wykaże biblijnie, lecz ZACZNIJ W KOŃCU sam/osobiście poznawać Biblię!
 • Szukaj kochającego Boga, kochaj kochanych przez Boga ludzi
  Oczywiście można dyskutować, się kłócić co do numeracji wersetów... i dzielić je na kolejne przykazania. Mimo że Biblia nie numeruje przykazań, to podchodząc uczciwie do ich rozróżniania; można określić 10 zagadnień, tematów, co do których odnoszą się zakazy i nakazy i z tego wychodzi 10 przykazań.
  Ja swego czasu zauważyłem pewną szczególną ciekawostkę.
  Pierwsze trzy przykazania odnoszą się do prawideł odnoszenia się człowieka w stosunku do Boga. Jak postępować prawidłowo aby nie zakłócać relacji z Bogiem, podpowiedzi postępowania aby nawiązać relację z Bogiem.
  Przykazanie o czczeniu sabatu, dnia świętego, z jednej strony pomaga w znalezieniu dodatkowego wolnego dnia aby mieć czas na szukanie Boga, ale też aby odpocząć fizycznie, - pewnie i też psychicznie, od trudów pracy w tygodniu. Tak więc czwarte przykazanie jest takim przełomowym przykazaniem odnoszącym się do relacji z Bogiem jak i do spraw ziemskich.
  No i następne przykazania - jak łatwo zauważyć, odnoszą się do poprawnego funkcjonowania człowieka w stosunku do innych ludzi.

  Tak więc 10 przykazań możemy oprócz podziału na 10 zagadnień szczegółowych, podzielić na dwie zasadnicze części;
  - jak prawidłowo postępować w odniesieniu do Boga,
  - jak prawidłowo postępować w odniesieniu do innych ludzi.

  Ciekawym jest, że gdy pod tym kontem przeanalizujemy tak inny zagadnieniowo tekst; modlitwę "Ojcze nasz", to okazuje się, że ta modlitwa też jest podpowiedzią jak prawidłowo odnosić się do Boga, oraz jak prawidłowo powinni żyć ludzie pośród ludzi, jakie mają problemy.

  Te dwa tak odmienne teksty podpowiadają nam, że powinniśmy nie tyle szukać racji teologicznych, ale prawideł postępowania pomagającego nam odnaleźć bezpośrednią, osobistą, relację z Bogiem. I dla kochającego nas Boga ważnym też jest, abyśmy prawidłowo odnosili się do innych ludzi.

  Czy nasze dyskusje pomagają nam nawiązać relację z Bogiem?
  Czy nasze relacje międzyludzkie są dla nas przyjemne, błogosławione, czy podobają się Bogu?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031