Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 7253 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Działanie sekt na przykładzie działań KerenOr

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny raz KerenOr, znany na Neon „nawracacz” sekty „chrystusowych” zniża się do metody kłamców religijnych, podważa tezy innego blogera blokując banem możliwość odpowiedzi, gdyż we, że krótka, logiczna analiza nawet okładek z jego tez nie zostawi.

Jak zwykle skończyłoby się krótkim, komentarzem, dobitnie wykazującym błędność rozumowania KerenOr, niezgodność z prawdą głoszonych przez jego tez, bo mylić się każdy może, KerenOr woli jednak blokując możliwość komentowania jego tez posunąć się do ŻAŁOSNEGO kłamstwa, co niestety trzeba skwitować dokładniejszą analizą postępowania sekt. Z drugiej strony takie działania obnażają zachowania sekt, co pozwala przestrzec ludzi wierzących, lecz nie posiadających odpowiedniej wiedzy, przed sidłami nawraczy z sekt. KerenOr boisz się argumentów, boisz prawdy, twoje tezy bronić się nie potrafią inaczej, niż tylko ucieczką? Twoja wola, KerenOr, ty tego chciałeś, nie ja.
 
Sekta to m.in. odłam, zwykle liczący niewielu członków działający w ramach jednej z wielkich religii.
 
Sekta nigdy się nie myli
 
Podstawą działania nawracaczy dowolnej sekty jest jedna zasada, mylą się Kościoły nauczające wiele wieków, liczące miliony wyznawców, nie myli się sekta działająca, kilka - kilkadziesiąt lat, licząca kilku-kilkudziesięciu członków, nie myli się guru sekty, nie mylą się nawracacze werbujący do niej nowych członków. Nawracacz sekty nie może dopuścić do tego, by wykazano mu błąd, w sytuacjach gdy czarno na białym, słowami ksiąg, na których opiera się nawracacz wykaże mu się błąd, porzuca wszelkie moralne zasady dyskusji, ucieka od odpowiedzi, najczęściej powołując się na jego „boga" którego prawda obraża, posługuje się cenzurą (banem, kasowaniem komentarzy) byle tylko uczciwie nie przyznać, tak… myliłem się.
 
Przykład? Proszę bardzo. Niedawno KerenOr twierdził, że jedynym prawdziwym podziałem Dekalogu jest podział stosowany przez judaizm. Każdy, kto przeczytał tekst dekalogu w Biblii, wie, ze to tekst ciągły, dzielony na 16 akapitów, ten tekst różne religie dzielą w różny sposób. Nie ma biblijnie wskazanego podziału dekalogu. Na te argumenty, czysto biblijne KerenOr wykręcał się, kręcił, wreszcie zwiał.
 
Zasady tłumaczeń, błędy tłumaczy
Tekst, w którym KerenOr uciekł się do niegodnego zachowania, odnosił się do tłumaczeń. W tłumaczeniach z jednego języka na drugi chodzi o jak najdokładniejsze przekazanie myśli zawartej w tekście napisanym w jednym języku na tekst napisany w innym języku. Tak więc można mówić o błędach, niedokładnościach tłumaczeń zdań, akapitów, całych tekstów ale nie wyrazów. Wyraz w danym języku określa pojęcie i brzmi tak, jak dane społeczeństwo to pojęcie określa, to nazwa własna danego pojęcia. Pojęcie to może mieć kilka nazw, (ziemniak możemy nazwać "ziemniakiem", "kartoflem", czy po poznańsku "pyrą", ale lista nazw jest ograniczona i z francuskiego pomidorem, bo "pomme" brzmi podobnie jak pomidoor lub tłumacząc dokładniej "jabłkiem ziemi" nie można go nazwać. Najczęściej w różnych językach wyrazy określjące to samo pojęcie, brzmią całkowicie inaczej.
 
Weźmy angielskie słowo „roll”, - bułka okrągła. Nazwa ta wywodzi się od okrągłego kształtu tego pieczywa, ale w Polsce nikt nie nazwie jej „rolką" a tylko bułką, bo będzie śmieszny, niezrozumiały. Tak też z podobnych względów ludzi wierzących w Chrystusa jako Boga, podążających za jego nauką w języku polskim nikt nie nazwie  "chrystusowym" a tylko "chrześcijaninem"? Czy KerenOr nie zna tych podstawowych zasad? On je dokładnie zna choć kłamliwie upiera się, że słowo chrześcijanin winno brzmieć inaczej. Tak jak by się upierał, że bułkę koniecznie należy nazywać rolką.
 
Czy należy rozmawiać z sektami?
Oczywiście, że można, to są tacy sami ludzie, wierzący trochę inaczej, ale chcą rozmawiać z nimi należy najpierw posiąść wiedzę, by móc wychwycić w którym miejscu kłamią, w którym nie. Przyłapany na kłamstwie nawracacz sekty z reguły będzie wykręcał się, uciekał za bana lub inny rodzaj cenzury, straszył gniewem „jego boga”, krzyczał, że to ty kłamiesz, nie on. Czyż to nie są cechy blogera KerenOr?. Takie zachowanie, to najlepszy i ostatni wskaźnik pokazujący, iż masz do czynienia z sektą o nieczystych zamiarach, Bo jeśli już wstąpisz do takiej sekty, twoje myśli będą myślami guru sekty, twoja wola jego wolą. Czy tego szukasz?
 
Bo zwykle sekta przed prawdą, wiedzą i nauką się nie obroni, musi uciekać się do kłamstwa, cenzury i innych metod ogólnie uznawanych za niegodne.
 

KOMENTARZE

 • Przyłapany na kłamstwie..
  /sekta przed prawdą, wiedzą i nauką się nie obroni, musi uciekać się do kłamstwa, cenzury /
  zwłaszcza sekta jednoosobowa ;-)))

  Pzdr
 • @roux 18:28:41
  Też mam podejrzenia, choć oskarżać, bez dowodów nie mogę, że KerenOr w trzech osobach tu występuje :). Argumenty u niego cienkie, znów uciekł za bana i ogonkiem kiwa.

  Zastanawiam się, kogo mógłby nawrócić na swą naukę człowiek, co bronić swych tez nie potrafi? Szuka naiwnych.
 • @Zawisza Niebieski 18:32:35
  Czasem w czterech osobach, jeszcze Emma27
 • @Zawisza Niebieski 18:32:35
  Brawo .
 • @Repsol 19:11:56
  Kurczę, siedzę teraz w delegacji, roboty mam po uszy, na Neon wpadam, by oderwać się trochę od roboty, skwitował by człowiek jednym komentarzem rewelacje tego człowieka, to zmusza do dłuższego tekstu, bo się w "boga cenzury" zabawił.
 • @Zawisza Niebieski 19:24:01
  Mamy zbliżający się koniec roku .Sam czasem nie wiem jak się nazywam tyle roboty .Trzymaj się Amigo.
 • @57KerenOr 20:41:06
  Idż się wyspowiadaj ,a pokusa pisania sama przejdzie . Bóg z Tobą . :)
 • @DO WSZYSTKICH
  MÓJ ARTYKUŁ W LOCHU NA TEMAT ZAWISZY NIEBIESKIEGO!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/141415,zmiana-modlitwy-ojcze-nasz-czyli-niekonsekwencja-zawiszy


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:41:06
  Nie moja to wola, ale przyznasz, że polemika z argumentami któregoś z blogerów bez dania możliwości odpowiedzi (ban), to dość podłe zachowanie, zasługujące na loch, czy nie? Jak widzisz, u mnie możesz zostawić reklamę swego tekstu, co więcej w moim tekście jest link do twojego, pełna uczciwość jaką powinien wykazać się człowiek podążający za nauką Jezusa, chrześcijanin. A ty?
 • @DO WSZYSTKICH
  GDZIE UŻYŁEM TYCH SŁÓW!

  Cytat z Zawiszy:

  "Niedawno KerenOr twierdził, że jedynym prawdziwym podziałem Dekalogu jest podział stosowany przez judaizm".

  Zawisza kłamie. Nie użyłem nigdzie takiego zdania!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:47:36
  Zanim zarzucisz kłamstwo, to najpierw pomyśl, bo to się kłania.
  W artykule http://57kerenor.neon24.pl/post/141247,pchniecie-szpada-w-artykul-pt-masonski-zamach-na-dekalog
  napisałeś takie słowa "Otóż Przykazanie „Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie” nie było nigdy PrzykazaniemDrugim, lecz... Trzecim!"
  Popatrz teraz tu
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
  Przykazanie nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego.... trzecim przykazanie jest tylko w podziale starożydowskim i talmudycznym.

  I co? Wycofujesz się ze słów "Zawisza kłamie. Nie użyłem nigdzie takiego zdania!", czy po prostu nie wiesz co o Biblii wygadujesz?

  Mówię, co, żeby pisać o Biblii, to trzeba trochę historii i nauki o Biblii znać.
 • @DO WSZYSTKICH
  2 KILOGRAMY KŁAMSTWA!

  Inny cytat z powyższego artykułu:

  „Tak też z podobnych względów ludzi wierzących w Chrystusa jako Boga, podążających za jego nauką w języku polskim nikt nie nazwie  "chrystusowym" a tylko "chrześcijaninem"?”.

  No cóż, w takim razie ja i inne osoby chyba mówimy po jamajsku!

  Brak konsekwencji u Zawiszy! Papieża Zawisza bez problemu usprawiedliwia gdy ten chce „zrozumialej” oddać modlitwę Ojcze Nasz. Gdy robię dokładnie tak samo lecz w temacie, którego Zawisza według własnego widzimisię nie uznaje, ten wyjmuje z zanadrza 2 kilogramy kłamstwa.

  PRZECZYTAJ CZYTELNIKU:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/141415,zmiana-modlitwy-ojcze-nasz-czyli-niekonsekwencja-zawiszy


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @DO WSZYSTKICH
  CZY NALEŻY ROZMAWIAĆ Z SEKCIARZAMI?

  Oczywiście, że należy, dlatego rozmawiam z sekciarzem Zawiszą, czy sekciarzem rouxem, choć niektórzy powiedzieli bym już dał spokój!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski
  KŁAMOLU JEDEN, W KTÓRYM MIEJSCU DOSŁOWNIE UŻYŁEM SŁÓW:

  "Niedawno KerenOr twierdził, że jedynym prawdziwym podziałem Dekalogu jest podział stosowany przez judaizm".

  http://m.neon24.pl/ffaa30726d2a7ab3a8c854f41f482d85,0,0.png

  Do lochu z kłamcą :]

  Czy nie widzisz Czytelniku, że Zawisza Niebieski Cię kłamie?


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 21:00:32
  Teraz Zawisza Niebieski idzie do pracy, bo w tym tygodniu pracuję w godzinach nocnych a KerenOr idzie się uczyć historii chrześcijaństwa, by takich głupot nie opowiadał.

  Oczywiście, czekam na odwołanie twych słów, ale to złudna nadzieja, naganiacze sekt do błędów się nie przyznają.
 • @57KerenOr 21:06:37
  Nie potrafisz zrozmieć znaczenia swych słów? Nie moja wina. Przynaj, posługuję się żydowskim (starożydowski + talmud) podziałem dekalogu i nie wściekaj się, bo racji nie masz.
 • @
  JA SIĘ ZAŁAMIĘ ALE Z CIEBIE JEST KANCIARZ! GDY NIE MOŻESZ DAĆ SOBIE RADY JEDZIESZ PO BANDZIE JAK MŁOKOS.

  IDĘ DO SIEBIE.

  KONIEC TEMATU!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:24:01
  ...no to ci się bardzo dziwię, że poświęcasz tyle czasu na jednego idiotę :))
 • @57KerenOr 21:00:32 właśnie zdemaskowałeś się
  jako kryptowatykanista, poza tym nie masz nic do powiedzenia oprócz cytowania Izajasza, dowodząc przy tym, że nic nie rozumiesz.

  Chrześcijanin, w języku polskim, oznacza ucznia Chrystusa, do tego trzeba jednak znać polski język, co nie dla wszystkich, jak widać na przykładzie co poniektórych, jest osiągalne. Nie wiem czy wiesz, że istnieją słowniki języka polskiego w tym słownik etymologiczny:

  Chrzest
  „zapelityzowane imię własne Chrystus, por.grec Christos ( z grec. Chrio ‘namaścić’, tłumaczenie hebr. Maszyach ‘namaszczony’, ‘Mesjasz’, określenia dodawanego do imienia Jezus), łac. Christus, stgniem. Crist, Krist, Christ, stczes. křest, a stąd stpol. krzest (XV w) następnie chrzest.” (Słownik Etymologiczny Języka Polskiego)
 • co można dać? jedynka
  poza obelgami podpiera się autor jakąś bzdurną tezą wielu podziałów dekalogu...
  Faktem jest że kościół nie tylko zakłamał ten tekst, ale też czci bałwany tudzież obrazy jako relikwie.. a tu się pan podnieca jakimiś sztucznymi podziałami, a nie tyka sedna sprawy - kościół kłamie... tak że jedna gwiazdka bo ujemnych za te obelgi to nie ma.... i tyle.. to tak na oko nie wgłębiając się....
  żydowski podział na oko wydaje się najwierniejszy, na zdrowy rozum jak tam coś można pomijać... a kościół pomija... do tego katechetyczny wprost już okłamuje katolików.... to dopiero sekta szmalu jest i złodziei.... obrazy pałace biskupie maybachy dla kolesi w purpurze xD.... jedno zepsucie i siedlisko zła.... ale i tak tego nie zrozumiesz.. "mają oczy, ale nie widzą, i mają uszy, ale nie do słyszenia " ;-)
 • @57KerenOr 21:13:12
  To, że do głoszenia nieprawdy nigdy przyznać się nie potrafiłeś, to jest znana prawda, to, że wszystkie dowody przeciw temu, co opowiadasz jako kłamstwa to druga prawda, to, że stosujesz żydowski podział dekalogu jako jedyny prawdziwy, też ci udowodniłem.

  Jak ktoś już chce kogoś pouczać w sprawie dekalogu, to takie rzeczy, jak podział tekstu dekalogu na 10 przykazań powinien wiedzieć. Postąpiłeś dziś w sposób haniebny i to nie pierwszy raz. Jeśli się polemizuje z czyimś tekstem, to należy umożliwić mu ustosunkowanie się do twoich tez. Na to odwagi nie miałeś, bo wiedziałeś, że nie nie masz racji w sprawie polskiego nazewnictwa ludzi wierzących w naukę Jezusa. Postępuj jak człowiek uczciwy w sprawie dyskusji o sprawach Biblii a nie jak politruk, co musi jego być na wierzchu, nie atakuj bezmyślnie Kościoła, hierarchia kościelna wiele złego uczyniła i z tym się zgodzę, ale ty bezmyślnie atakujesz, tam, gdzie wystarczy pomyśleć, by wiedzieć, dlaczego taką a nie inną decyzję podjęto. Wtedy dopiero będziemy mogli jak równy z równym porozmawiać.

  Nie raz ci udowodniłem, że wiedzę mam, nie raz przed mą wiedzą za bana uciekałeś, prawda? Rozważ to.

  Nie nazywaj mnie młokosem, bo nim nie jestem a sobie też tym chwały nie przynosisz, bo jeśli młokos raz po razie goni cię że decydujesz się za bana wiać, to raczej kiepsko o tobie i twojej wiedzy świadczy.
 • @trybeus 21:44:54
  Moje zainteresowania początkami chrześcijaństwa datują się od czasów I roku studiów (politechnicznych, nie humanistycznych, hobby, nie zawód). Lubię zagłębiać się w Biblii, ale również w ewangeliach poza kanonicznych, w ruchach odrzuconych. Z jednej strony KerenOr mówi o Biblii całkiem nie głupie rzeczy, i gdyby tylko nie był zaślepiony walką z Kościołem, papiestwem, nie był takim naganiaczem pod swoją wersję, to dałoby się z nim pogadać, nie określając go "idiotą", bo nim nie jest. Obaj wiemy, że hierarchia Kościoła wiele za uszami ma, gdybym tak naprawdę zechciał walczyć z Kościołem, to teksty KerenOr można by uznać, za wręcz katolickie. Z naganiaczami do sekt należy dyskutować, wykazywać ich machlojki, by nie łapali się na nie ludzie o małej wiedzy, bo tych najłatwiej zbałamucić, oszukać. Właśnie dlatego jestem praktycznie jedyną osobą, co raz na jakiś czas tekst jego skomentuje, wyjaśni, co niezgodnego z prawdą w nim chciał przemycić.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031