Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

"Polska język, trudna język", czyli lekcja polskiego dla PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS próbuje tak mocno wmówić swojemu elektoratowi, że Polak, to tylko zwolennik PiS że w końcu sami w to uwierzyli.

Propaganda PiS oparta jest na zasadzie Kalego, tego z Sienkiewczowskiej „W pustyni i w puszczy”. „PiS obrażać Polaków to dobry uczynek, obrażać PiS to uczynek zły”. Nasz piękny, choć skomplikowany, język niestety przerasta wielu z działaczy PiS. Ostatnio nie sprostał zawiłościom naszego języka, przeskakujący jak chorągiewka z ugrupowania do ugrupowania, tam gdzie lepiej karmią, euro poseł, obecnie PiS Ryszard "szmalcownik" Czarnecki. Pokonało go słowo "szmalcownik". Słowo to jest słowem historycznym, odnosi się ono do czasów II wojny światowej, określano nim ludzi podłych… ale zerknijmy do słownika języka polskiego „szmalcownik - «w okresie okupacji hitlerowskiej: ten, kto wymuszał na Żydach okup pod groźbą zadenuncjowania»

Więc powstaje pytanie, czy pan Czarnecki, nie zna języka polskiego, czy też swoją wypowiedzią odkrył nam nieznaną prawdę, że w Polsce mamy dziś okupację a rząd PiS to "Żydzi" na których szmalcownicy donoszą?

Donosy to specjalność obu ugrupowań PO-PiS, gdy są w opozycji. Czyżby nasz obecny prezydent nie donosił w czasie wizyty w Niemczech, jeszcze gdy PiS było w opozycji, że Polska nie jest państwem sprawiedliwym, czy A. Macierewicz nie donosił do Brukseli w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Czy Z. Ziobro nie donosił do Brukseli gdy rząd chciał zrobić porządek z zakłócającymi spokój na stadionach kibolami? Trzymanie kiboli w ryzach to tendencja całej piłki nożnej, drakońskie sumy płacą kluby, Gdy ich kibice zakłócają porządek. No ale polscy kibole byli „dobrymi kibolami” pro PiSowskimi, więc Z. Ziobro musiał donieść.

Z rozumieniem znaczeń wyrazów języka polskiego nie tylko Czarnecki miał problem. Wcześniej był przecież Antonii Macierewicz, co sobie przedefiniował wyraz „zaprzańcy”. Zaprzaniec to ten co dopuścił się zdrady, szczególnie zaparł się swojej religii. Antoni Macierewicz postanowił użyć tego słowa w stosunku do tych, co nie szanują żołnierza polskiego. Chodziło o spór o to, czy dowódcą wojskowym, co w kokpicie Tupolewa spod Smoleńska nakłaniał pilotów do podejmowania ryzyka, które doprowadziło do katastrofy był gen Błasik, czy też nie. Tak przyjęta definicja natychmiast przypisała to słowo Lechowi Kaczyńskiemu, co wyzwał pilotów tchórzami oraz samego Antoniego Macierewicza, co donosił na żołnierzy z Nangar Khel. Pomiatanych, prowadzonych w kajdankach przed kamerami telewizyjnymi by wreszcie ich uniewinnić.

Nie dalej jak tydzień temu mieliśmy festiwal „miłości PiS” do Polaków, którzy postanowili złożyć się na dodatkowy sprzęt ratujący życie nas, naszych dzieci. Minister Jaki, Beata Szydło nie omieszkali z tej okazji ośmieszyć się. Słowami">Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie da nierozumnej promocji tych, którzy je organizują”, nie tylko uderzyła w Jerzego Owsiaka, ale we wszystkich organizujących akcje pomocowe, jak choćby ks. Sowa ze Szlachetnej Paczki. Te pieniądze, które Polacy oddali na Orkiestrę Świątecznej Pomocy, to były ich pieniądze, uzyskane po opłaceniu wszelkich danin na rzecz państwa i nie politykom decydować na co mogą je wydać a na co nie. Szczególnie fałszywie te słowa brzmią w świetle ponad 80 mln złotych, działek oddawanych za ułamek wartości z naszych podatków zaniesionych przez PiS na „dzieła” Tadeusza R.

No cóż, „Polska język, trudna język”, szczególnie gdy wypowiadającego się zaślepia „miłość PiS”.  

Prawa autorskie:Jestem autorem tekstu, zdjęcie pochodzi z komentarza zamieszczonego naforum portalu 4Łomża.
 
      

KOMENTARZE

 • ***
  Czy ten ksiądz Sowa albo jacyś inni ludzie inicjujący zbiórki pieniędzy na pomoc dla sierot , bezdomnych czy chorych wymagających dużych środków na leczenie , z zebranej kwoty wypłacają sobie co miesiąc pensję przynajmniej dwa razy wyższą od średniej krajowej ? Jeśli tak , to podobnie do Owsiaka robią ludzi "w konia ", a jeśli nie , to nie wypada stosować do niego analogii
 • @puuuq 14:42:34
  Czy uważasz, że ludzie organizujący zbiórkę pieniędzy na pomoc, gdy tę pomoc widać, jak w przypadki ks. Sowy, czy też Owsiaka robią kogoś w konia? Dla mnie to działalność chwalebna. A pensja, no cóż, każdy za coś musi żyć. Czy uważasz, że dyrektorzy Caritas, czy też prowadzący fundacje, jeśli to ich jedyna działalność pensji nie powinni otrzymywać? Nawet Tadeusz R. który ślubował ubóstwo jakoś na przymierającego głodem nie wygląda.

  Każdy ma swój rozum, każdy ma prawo dysponować swoimi pieniędzmi. Nie chcesz, nie dawaj, nikt nie nakazuje. Ja grosza na Rydzyka nie dałem i nie dam, na Caritas również, ale na ks. Sowę już tak. Ty wybierasz, ty oceniasz.

  Myślisz, że ludzie dający na fundacje na całym świecie nie zdają sobie sprawy z tego, że zarządzający fundacjami jeśli jest to ich jedyna działalność, pobierają tam pensje?
 • @Zawisza Niebieski 16:26:09
  Uważam ,że jeśli ktoś zbiera pieniądze raz w roku , to nie może sobie wypłacać pensji z zebranej kwoty przez cały rok
 • @puuuq 20:54:07
  Człowiek powinien być wynagradzany za to jak pracuje, jeśli pracuje nad czymś cały rok, powinien być opłacany przez cały rok. Sama zbiórka pieniędzy to przecież tylko jeden etap, później trzeba uzgadniać co jest potrzebne, realizować zakupy, przecież głównym zadaniem tego nie jest zebranie pieniędzy a to, żeby je zebrać i sensownie wydać. To nie jest tak, że Owsiak sobie kupi 100 urządzeń i wyśle je do szpitali, które sobie wybierze. Na wszystko muszą być uzgodnienia, przygotowanie pomieszczeń.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031