Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Faszyzujące organizacje prawicowe językiem propagandy PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Specyficzny jest język propagandy PiS, te same słowa są „patriotyczne”, i prawdziwe jeśli dotyczą przeciwników i haniebne, jeśli dotyczą PiS. Ale ludzie to kupują, kto? Wystarczy sprawdzić na przekrój społeczny elektoratu PiS..

Zabawmy się więc w rozrywkę intelektualną, opiszmy aferę z faszyzującymi grupami w ugrupowaniach prawicowych będących pod parasolem PiS i stanowiących jego twardy elektorat stosując określenia języka propagandy PiS.
 
Sama afera z ujawnieniem grup faszyzujących w środowiskach prawicowych była tak dużym uderzeniem, że środowiska te zatkało, nie wiedzieli jakie metody obrony użyć, bezmyślnie starają się bronić to, że organizacje te zakładane były za czasów rządu PO-PSL, czy też faktem, że nagranie zanim zostało pokazane przeleżało w archiwach pół roku a niektóre zdjęcia jeszcze dłużej. A to zdaniem propagandy PiS „koronny” dowód na manipulację, a więc jest to działanie które można nazwać nowomodnym słowem „fake-news”. Parafrazując klasyka, człowieka z prawomocnym wyrokiem za kłamstwa „Naród głupi może to kupi?”.
 
A teraz fakty. Popatrzmy na to jak zachowywało się PiS w czasach, gdy przez 8 lat walczyło o władzę? Jakie metody stosowali?

Marsz ONR Podhale w Myślenicach, rok 2008 
 
 
 
Kiedy uaktywniły organizacje, w których narodziły się grupy faszyzujące?
Organizacje te uaktywniły się w czasie gdy PiS rozpaczliwie szukało drogi do przejęcia władzy w Polsce na bazie ruchów „kibolskich”  chodzących na mecze z transparentami „Donald ma Tolę…” Były to organizacje bezwzględnie wspierające będącą wtedy w opozycji PiS. Tak, powstawały za czasów , (jak by to określiła propaganda PiS gdyby działała dla dzisiejszej opozycji?) „legalnie wybranego rządu PO-PSL”, bo kiedy miały powstać, by walczyć z tym rządem? Za czasów PiS? To właśnie w obronie tych środowisk Zbigniew Ziobro „donosił do Brukseli” na działania legalnie wybranego rządu PO-PS (znów określenie lubiane przez propagandę PiS). Gdyby poseł Ryszard Czarnecki jeden ze „skoczków” co przeskakuje z partii do partii, do tej która mu więcej zaoferuje był wtedy w PO z pewnością nazwał by działania Zbigniewa Ziobro „szmalcownictwem”. Podobne określenie mógłby użyć w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudy, który w pierwszej swej wizycie w Niemczech "donosił" iż „Polska nie jest krajem sprawiedliwym”.
 
Kolejnym dziś zarzutem stawianym przez motającą się propagandę PiS jest to, że filmy te powstały latem, a zaprezentowane są w zimie, gdy PiS rozpaczliwie próbuje ratować wizerunek swego rządu zaprzepaszczony przez dwa lata rządów Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem Beaty Szydło. Rzeczywiście moment wybrany boleśnie dla PiS, to czas gdy PiS próbuje wmówić Europie, że faszystowskie zachowania w czasie Marszu Niepodległości, to było „takie sobie machanie rączką”. Pokazanie czarno na białym imprezy w środowiskach wspierających PiS zrujnowało linię propagandy PIS.
 
Ale popatrzmy na aferę „taśm z restauracji Przyjaciele i Sowa”. Taśmy przejęte zostały w dość krótkim czasie ale opinii publicznej cedzone były przez długi czas, zarówno w walce o władzę jak i później, gdy PiS chciało zatuszować jakąś porażkę swego rządu. Czy nie są to działania identyczne? Czy PiS nie manipulowało a TVN manipuluje? A może jedni i drudzy manipulują?
 
Manipulacja? Czyż nasza prokuratura nie zna nazwisk osób biorących udział w takich „uroczystościach”, czy na zdjęciach nie ma osób znanych z prawicowych organizacji wspierających PiS, ugrupowanie Kukiz?
 
Powiedzmy sobie krótko, w Polsce w której z rąk niemieckich hitlerowców, czy też stalinowskich oprawców zginęło tylu ludzi, a jeszcze więcej cierpiało niemiłosiernie katusze nie ma miejsca na głoszenie idei faszystowskich ani stalinowskich. Wszelkie organizacje, które nie potrafiły wyeliminować ze swych środowisk ludzi głoszących filozofie totalitarne powinny zostać zdelegalizowane i wniknąć w niesławie ze sceny politycznej a osoby wspierające takie działania powinny ponieść przewidziane prawem kary. W Polsce są to działania szczególnie haniebne i hańbiące osoby je podejmujące oraz wspierające. Dziś rząd PiS ma jedną drogę, odciąć się i zdelegalizować te skrajne organizacje. Ma wspaniałą okazję do tego by również zdelegalizować organizacje o ideologiach komunistycznych. Jeśli tego nie zrobi udowodni światu, że wspiera takie organizacje.
 
Jednak dzisiejsze wypowiedzi telewizyjne ministra Brudzińskiego nie napawają optymizmem. On daje wyraźne znaki, że ujawnienie tych faktów jest dla niego bolesne, chciałby zatuszować sprawę, by było jak było. Organizacje w których powstały grupy faszyzujące grożą rządowi PiS wyjście z koalicji i założenie własnych konkurencyjnych partii. Czy jest to relne zagrożenie? Czy osoby splamione aktami faszystowskimi znajdą elektorat pozwalający im zaistnieć w sejmie?

Będziemy rządowi patrzyli na ręce. Zobaczymy jak sobie z tym problemem poradzi, oczyści się, czy oficjalnie przylepi na pierś nalepkę, „my wspieramy grupy faszyzjące”.
 

Dziś w walce wyborczej z PiS stosowane są takie same metody, jaki stosowała PiS gdy sama była w opozycji. Nikt niczego tu nie wymyśla. Tyle, że wtedy gdy PiS była w opozycji były to metody „szlachetne” wykazujące nicość ówczesnego rządu a dziś to metody haniebne, pokazujące „nicość opozycji”. Drogi czytelniku, kupujesz tę logikę? 

KOMENTARZE

 • I znów ..
  ..pies będzie nie zadowolony .
 • @fabi 18:28:31
  Z ostatniej z nim rozmowy wyszło na to, że jest w strachu, kto wie, może i on ma takie zdjęcia z "machaniem rączką" w geście rzymskim, jakoś strasznie alergicznie na ten temat reaguje. Jakby już w szczoteczką do zębów do pracy chodził :)

  W Polsce nie może być zmiłowania dla idiotów, co im się stalinowsko-hitlerowskie czasy marzą.
 • Faszystowska Rosja
  http://jagiellonia.org/wp-content/uploads/2016/08/0002-1.jpg


  Obowiązujący w Rosji system polityczny doczekał się wielu opisów, ale zazwyczaj brakuje logicznej analizy oczywistych faktów. Rosja oskarża kraje na które kieruje swoją agresję o faszyzm. Problem w tym, że model polityczny oparty na faszyźmie pasuje własnie do Rosji.

  https://www.salon24.pl/u/masz99/573770,faszystowska-rosja
 • @Zawisza Niebieski 18:36:25
  Nie no , to jest juz przegięcie ..,,takie zdjęcia z "machaniem rączką" w geście rzymskim ,, .. on jak macha to tylko ogonem ..nic mu nie udowodnią . Chyba cie już odwiedził bo pałe zarobiłeś

  Polecak mu pewien komentarz z Onetu ..

  ,,~andrzejc : Panie posle Kaczynski, pan jest durniem. W obliczu zagrozenia ze wschodu, szukasz przyjaciol za oceanem, zupelnie tak samo, jak przed II wojna swiatowa, szukano pomocy na zachodzie u Anglikow i Francuzow. Jaki byl final, wiemy. Mieszkam w USA dostatecznie dlugo i wiem, ze jesli dojdzie do inwazji Rosjan, spoleczenstwo amerykanskie, nigdy nie zezwoli aby ich dzieci ginely za Polakow. Polscy amerykanisci, nic o tym nie wspominaja tak, jakby ten problem nie istnial, a ja mam to na codzien. Nawet sasiedzi przepraszajac, oswiadczaja mi to w dosc stanowczy sposob. Jezeli ty kaczynski tego nie widzisz to znaczy, ze ty i ten smieszny prezydent, jestescie szczeniakami politycznymi. Dziwi mnie rowniez, slepota spoleczenstwa polskiego. zwiń ,,
 • @Talbot 18:44:57
  Mówiąc szczerze, stalinizm i faszyzm ma wiele cech wspólnych. Dzisiejsza Rosja pretenduje do statusu mocarstwa, to też cecha wspólna z faszyzmem i stalinizmem. Ale tę cechę posiadają wszystkie kraje pretendujące do rangi mocarstwa. W sposobie rządzenia ludnością Rosji zawsze występowały cechy zamordyzmu, to jest jakby wpisane w odwieczną politykę rządzenia narodem.
 • @fabi 18:28:31
  Jestem w strachu !!!!
  Ide po prince polo

  https://pbs.twimg.com/media/DUjBCKFXkAAMGAS.jpg
 • @Zawisza Niebieski 18:36:25
  http://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/01/zawiszo_2018-01-27_18-57-44.jpg
 • @fabi 18:51:50
  Bardzo mądry komentarz, zawsze twierdziłem, że Amerykanin nie będzie "ginął za Gdańsk". Dalekie sojusze nigdy nam korzyści nie przynosiły. Nie jesteśmy Kuwejtem, by Amerykanie za nas walczyli. Jesteśmy co najwyżej "Jugosławią". A tam "pomoc" amerykańską dość dobrze było widać.
 • @Husky 18:54:46
  A ja właśnie ze znajomymi idziemy wspierać grupę ludzi z "zespołem Macierewicza" Będzie piwo i kiełbasa, rozpracujemy działanie "bomby termobarycznej" po wspaniałej grochówce. A ty baw się obrazkami, tyle, że "gestu rzymskiego", nie wykonuj. Jeszcze ci budę zdelegalizują i co będzie :)
  Miłego wieczora.
 • @Zawisza Niebieski 18:53:18
  "Mówiąc szczerze, stalinizm i faszyzm ma wiele cech wspólnych. Dzisiejsza Rosja pretenduje do statusu mocarstwa, to też cecha wspólna z faszyzmem i stalinizmem. "

  Stawiam Lajka...ale dlaczego Rosja pretenduje do statusu mocarstwa?
  Rosja jest mocarstwem gospodarczym i jądrowym.
  W Rosji sady też obrodziły.
 • @Talbot 18:44:57
  A jesteś ale tak na poważnie w stanie powiedziec ze USA i Rosja tak bardzo się różnią .
  Po za tym , wychodzą z ciebie banderowskie sympatie .. bo tylko Ukrainę .. tą banderowską oskarżają o faszyzm .
  Na które to kraje Rosja kieruje swoją agresję - trolu .
 • @fabi 18:51:50
  Prawdopodobnie rozpoczęło się weekendowe picie - tym razem dość szybko

  https://pbs.twimg.com/media/DUbCFa5W0AERqN7.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DUK80XqX0AAUmam.jpg
 • @Husky 19:06:58
  Tusk swego czasu tez nie miał z kim przegrać .. więc daruj sobie tą ironię .
 • Włoscy faszyści łączą siły z polskimi faszystami
  https://img7.dmty.pl//uploads/201004/1271756088_by_WrednyMotylek_600.jpg
 • @Talbot 19:19:27
  Wszystkim, którzy kochają swoją Ojczyznę, rodzinę i tradycję

  https://pbs.twimg.com/media/DUTaVn9XcAABd2T.jpg
 • *
  // Pokazanie czarno na białym imprezy w środowiskach wspierających PiS zrujnowało linię propagandy PIS.//
  To na tym filmie z lasu pod Wodzisławiem tych kilku bęcwałów ujawniło ich aktualne polityczne sympatie , t zn ,że głosowali na PiS ? Bo jeśli tak ,to nie ma żadnych wątpliwości ,że cały ten materiał został wykonany na zamówienie, poza tym nic nie zostało zrujnowane , wprost przeciwnie bo nawet gdyby nie była to "ustawka" , to sam fakt ,że jacyś autentyczni neofaszyści muszą kryć się po lasach a nie jak w USA czy krajach Europy Zach. organizować sobie legalne marsze , wskazuje ,że Polska najlepiej się z tym zjawiskiem radzi
 • @Rycerzu zakuty zadaniowany
  czytać się nie chce, bo jak Niesiołowski słowa "PiS" używasz jako przerywnik..

  Faszyzm = Syjonizm


  Napisz o tym lepiej notkę.

  Kontakty z Izraelem i Mossadem są karalne podług polskiego prawa;
  popieranie faszyzmu totalitaryzmu i ludobójstwa jest karalne, jak i współpraca z obcymi wywiadami..


  Dla czego ograniczasz się??? masz michę płatną jak kundelo Husky? czy tylko dorabiasz?

  Jesteś od niego inteligentniejszy, to fakt, ale dla mnie jesteś takim samym śmieciem motającym Polakom w głowach..
 • I wciąż nie dociera
  Każdemu uczciwemu Polakowi chodzi i zawsze będzie chodziło o to że ten co kradnie to złodziej,ten co zabija to morderca,ten co gwałci to gwałciciel ten co oszukuje i wykorzystuje to drań,ten co sprzedaje państwowy majątek za grosze i pozbawia ludzi pracy to zdrajca,ten co pluje na Polskę za granicą to świnia i wara mu od Polski i polskiej ziemi!Jeśli autor tego nie rozumie to powiem tak jeśli jesteś człowiekiem to masz coś takiego jak tożsamość i godność my prawdziwi Polacy to mamy i byle jakiemu pseudo biznesmenowi,politykowi nie pozwolimy się zwodzić i to właśnie jest właśnie nacjonalizm a to jak autor,TVN,Po,Nowoczesna i nieroby z Brukseli to widzą to ich problem bo my nie odpuścimy.
  Jeżeli chodzi o nazewnictwo tych wszystkich ruchów patriotycznych i retorykę to muszą nad tym popracować bo wszystko sprowadza do tego co napisałem powyżej.
 • @maro 22:18:15
  Autor dokładnie to rozumie i co więcej zgadza się z tym. Autor tylko pokazuje, że dziś nam rządzący PO-PiS nie spełnia tych standardów. Wszystko co dziś zarzuca PO propaganda PiS, oni sami robią. to właśnie lemingi obu partii winny zrozumieć.
  PO łożyło na Gazetę Wyborczą kupując ją do wszystkich urzędów, PiS łozy na gazetę międzynarodowego konsorcjum medialnego zakonu redemptorystów Nasz dziennik. Jedni i drudzy łożą na niepolskie media. Wrogami Polski jest PO-PiS, co trudno tym, co mediami jednej lub drugiej strony są zauroczeni. Stąd trzeba tłumaczyć lemingom prawdę, którą zakamuflowaną media te przekazują. Jako człowiek, którego dzieciństwo przebiegało między Trybuną Ludu a Głosem Ameryki potrafię czytać między wierszami propagandy. Rozumiem ból lemingów, co nagle wśród "polskich patriotów " znaleźli ideowe wnuki Hitlera.
 • Jedynka
  Nie jestem ani zwolenniczką PiSu, ani ONR, ale po prostu uprawiasz demagogię.
  Tu jest wyszczególnione, ile razy władze powinny zająć się ONR i było to długo zanim PiS doszedł do władzy. http://lotna.neon24.pl/post/137494,oboz-narodowo-radykalny-przewodnik-dla-zagubionych
  A powinien się zająć nie za poglądy, nie za swastyki i brunatne koszule i nawet nie za "machanie rękoma", ale ze względu na przestępstwa, których się dopuszczali.

  Jeśli nie widzisz, że, po pierwsze, ktoś tych ludzi ogłupia po to, aby skompromitować wszelkie polskie ruchy narodowe, a po drugie, nie widzisz prowokacji tam, gdzie ona jest widoczna jak na dłoni, to doprawdy nie ma o czym dyskutować.
 • @Zawisza Niebieski
  https://pbs.twimg.com/media/DUkRuWXW0AACdVX.jpg
 • @wk..ny 21:57:31
  Zawisza stoi tam, gdzie stoi TVN czyli PiS wspiera nazizm, a Kaczor to Hitler+Stalin+Mao - ludzie po odspawaniu tak reagują
 • @maro 22:18:15
  .
  Wszystko się sprowadza do tego, że brak narodowej polskiej demokracji.

  Brak przedstawicieli narodu w sejmie jest ewidentnym dowodem dominacji polityki partyjnej nad rozproszonymi polskimi jednostkami narodowej demokracji.

  Modernizacja "trzy-władzy" jeszcze jedną władzą ludu, to nie takie proste.
 • @MacGregor 09:19:59
  //- ludzie po odspawaniu tak reagują//

  BINGO
  pzdr.
 • @MacGregor 09:19:59
  A od czego został "od spawany" Zawisza?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:31:46
  //A od czego został "od spawany" Zawisza?//


  A od prawdy.

  Wprawdzie mamy TVN24 ale po co to oglądać, skoro mamy tu oddelegowanego.
  Po co nam filmiki z lasu, jak tu mamy całą prawdę całą dobę.
  Po co szukać nazioli w lesie jak mamy ich na co dzień.
  W PIS-ie, w ONR, w Ruchu Narodowym , a jakby komu było tego mało to i w Kukizie też jest tego nazistowskiego badziewia multum
 • @Husky 13:41:20
  Dopada cię paranoja, czy może będąc wewnątrz tych organizacji wiesz, że jest ich tam aż tyle? Oj ten filmik mocno w ciebie uderzył, zaczynam się martwić o twój stan umysłu, może ci się pogorszyć.

  Problem masz z tym, że jak piszę to zawsze to opieram na faktach, argumentach i dopiero wyciągam wnioski, niekiedy bolesne dla ciebie, to prawda, szczególnie gdy manipulujesz.
 • @Husky 13:41:20
  Pie...ysz jak mały Jasio po dwóch piwach.

  Ja doskonale wiem dlaczego tak nie cierpisz Zawiszy - ma wiedzę i chęć, żeby obnażać detalicznie twoje manipulacje, kłamstewka i pół-kłamstewka. W starciu z Zawiszą nie masz żadnych szans :) Ani żaden inny PiSlamista.
  Przykro mi piesku ale taka jest naga prawda...
 • @Zawisza Niebieski 14:09:10
  Mnie może się pogorszyć co w twoim przypadku jest to już niemożliwe

  //Problem masz z tym, że jak piszę to zawsze to opieram na faktach//

  Twój cynizm sięga stratosfery.
  Ile dni wyjaśniałeś TWOJEGO fake newsa ze zdjęciem jakim się teraz posługujesz.
  Ile dni ????
  I na kogo wreszcie wyszedłeś ?????
  A teraz PO-owski LEMINGU idziem dalej by POkazać twój fałsz, cynizm i obłudę.
  Właśnie o tym zdjęciu ,dalej.
  Jak skończyła się ( i czym) ta prowokacja skinheadów w Myslenicach.
  No dawaj, dawaj .
  Dawa, prawdziwy Polaku
  Pokaż kim naprawdę jesteś.
  Choć czy w twoim przpadku ma to jakieś znaczenie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:15:28
  //W starciu z Zawiszą nie masz żadnych szans //
  obawiam sie ze sie nie obawiam
  zbyt cienki .....
  pzdr.

  ps.
  wprawdzie bloger@wk-ny nie darzy mnie zzzzzbyt wielka sympatia, ba, nawet zarezerwował mi drzewo ale tu mogę a właściwie muszę się ( i nie tylko ja ) zgodzić .
  cyt:


  Rycerzu zakuty zadaniowany
  czytać się nie chce, bo jak Niesiołowski słowa "PiS" używasz jako przerywnik..

  Faszyzm = Syjonizm


  Napisz o tym lepiej notkę.

  Kontakty z Izraelem i Mossadem są karalne podług polskiego prawa;
  popieranie faszyzmu totalitaryzmu i ludobójstwa jest karalne, jak i współpraca z obcymi wywiadami..


  Dla czego ograniczasz się??? masz michę płatną jak kundelo Husky? czy tylko dorabiasz?

  Jesteś od niego inteligentniejszy, to fakt, ale dla mnie jesteś takim samym śmieciem motającym Polakom w głowach..

  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436691
 • @Husky 14:38:06
  Po co zacytowałeś ten głupi komentarz? Czy ten co pisał to jakiś autorytet?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:51:55
  Powiem krótko
  Trafił swój na swojego
  ps.
  no to teraz czas na wykonanie wydanego niedawno wyroku 8-))))
 • @Husky 14:22:36
  Hysky, jaki fake news? Jedyny news to fakt, że czytać nie potrafisz. Czy nie są to członkowie ONR? Czy nie wykonują rzymskiego gestu? Łzy rozpaczy ci oczy zalewają, czy nie chcesz nic widzieć?

  Jak ci już nie raz wyjaśniałem, nikt PiS nie zmówi, że białe jest białe, czyli każdą wypowiedź należy z zaprzeczeniem.

  Chwytasz się jak tonący brzytwy, za pochlebstwo uznałeś "Dla czego ograniczasz się??? masz michę płatną jak kundelo Husky? czy tylko dorabiasz?" Czyli co, przyznałeś, ze masz michę płatną... bo przecież to cytujesz nie zaprzeczasz. Cienko, cienko...

  Sprzedawać ojczyznę za judaszowe srebrniki, tylko to ci zostało. Obfitej michy od PiS ci życzę.
 • @Zawisza Niebieski 16:20:36
  //Sprzedawać ojczyznę za judaszowe srebrniki, tylko to ci zostało.//


  Tyś to już dawno temu sprzedał
  I to cię boli
  WYJESZ
  a
  WYJ
  tyle ci zostało
  bo prawda cię "zabiła" , ciebie i ten WASZ lemingowy parchaty świat.
  Keep going on
  Obyś się znów w nocy nie zmoczył, śniąc o powrocie szmaciarzy do władzy

  NEVER
 • @Husky 16:28:06
  Ostatnio pracuję nocami, więc nie ma strachu :) Ja sam na siebie zarabiam a ty, jak to potwierdziłeś musisz na łaskę pana liczyć. Ale pracuj, kopiuj - wklej, bo nagle może okazać się, że rano micha będzie pusta i co wtedy? Będzie trzeba nową beczkę wazeliny wytoczyć.

  A czemu mam marzyć o powrocie szmaciarzy do władzy, gdy mam szmaciarzy u władzy? Szmaciarzy co kilku idiotów, co się ja Hitlerjugend chcą bawić, utrzymać w ryzach nie potrafią? Szmaciarzy co w dwa lata z kraju liczącego się w polityce międzynarodowej zrobili żebraka u kolan Węgrów, którzy jednym posunięciem, przyjęciem kilku imigrantów w twarz się nam zaśmiali. Och Husky, Husky, ciężko zarobić na tę twą michę.

  A co do prawdy, mamy świento prawda, tys prawda i i PiS-prawda.
 • @Zawisza Niebieski 18:05:34
  http://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/01/zawiszo_2018-01-28_18-13-29.jpg
 • tak jest
  narodowo socjalistyczny rząd broni faszystów !!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:51:55
  jak nie jak tak.. zdumiewasz mnie i zaskakujesz coraz bardziej negatywnie :(

  Autorytetem w szukaniu zadaniowców na Neonie jestem bezspornym.. znów znalazłem kolejnego :(((
 • @Adam45 18:16:52
  nie, to syjonistyczny rząd Polin chce uwalić polski narodowy socjalizm..

  Wszystko Ci się pojebało niczym Spirytusowi :(
 • @wk..ny 22:01:21
  //znów znalazłem kolejnego :(((//

  I kto to taki?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:05:13
  służysz złej sprawie, nie ufam już Tobie..
  tyle w temacie, jak chcesz to pisz na priv, bo jeszcze Cię trochę lubię i nie będę tu śmieci wysypywał..

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 22:12:05
  Ja nie mam nic do ukrycia więc na priv nie będę pisał. Wal śmiało!

  //służysz złej sprawie, nie ufam już Tobie..//

  Starczy, że ja sobie ufam, ty nie musisz.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031