Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Gdy moralność ludzką zastępuje moralność partyjna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytając komentarze dochodzę do smutnych wniosków. Politycy w wojence polsko-polskiej nie tylko zabrali nam możliwość wyboru przedstawicieli, ale również moralność ludzką zastępując ją moralnością partyjną.

Ponieważ wczoraj wieczorem nie mogłem odpowiedzieć na pewne komentarze a sprawy się łączą postanowiłem odpowiedzieć kolejnym tekstem.
 
Czy publikacja filmów prezentujących faszystowskie zachowania pewnej grupy członmów skrajnych organizacji prawicowych było prowokacją? Oczywiście, była to prowokacja, gdyż materiały te opublikowano zarówno w czasie, gdy rząd chce zmienić wizerunek Polski jako kraju nacjonalistycznego, gdy powstał spór między władzami Polski i Izraela o ustawę dotyczącą karania za używanie określeń „polskie obozy zagłady”. Bezsprzecznie była to prowokacja, tyle, że prowokacje takie stają się normą w naszej polityce stosowaną przez obie strony wojenki polsko – polska.
 
Czy ci, którzy dziś potępiają TVN potępiali PiS podczas prowokacji związanej z taśmami z restauracji Sowa i Przyjaciele? Obłudą jest widzenie pewnych działań z jednej strony i zamykanie oczu, gdy druga strona czyni podobnie. A prowokacja ze strony PiS była znacznie wyższego gatunku. Narywanie rozmów jest w świetle naszego prawa przestępstwem. Osoby, które to zrobiły poniosły karę ale owoc tego przestępstwa został wykorzystany i to wielokrotnie z odpowiednio dobieranym czasem publikacji kolejnych nagranych rozmów. Jednym z elementów które zapewniły PiS władzę było wykorzystanie owocu przestępstwa.
 
Tak więc w dzisiejszej polityce prowokacje, działania na granicy prawa stosowane są przez obie strony konfliktu politycznego i to trzeba widzieć, a my Polacy albo się na to godzimy albo też nie. Ja osobiście nie godzę się na to, dla mnie obie strony wojenki polsko – polskiej powinny zawitać na śmietniku historii, ale póki to nie nastąpi będę mówił o czynach niecnych obu stron.
 
Odpowiedzialność grupy za zachowanie jej członków
Kolejnym ciekawym moralnie tematem poruszanym w komentarzach o tej sprawy jest zdanie, co prawda haniebnie, zachowywali się członkowie organizacji prawicowych ale to tylko, jak ujął to blogier puuuq „grupa bęcwałów” i nie dotyczy to ani tych organizacji ani też samego PiS.
 
Posłyszmy się przykładem, jeśli jakaś grupa przyjaciół udaje się na imprezę, np. do restauracji i nagle jeden z tej grupy zaczyna zachowywać się jak ostatni idiota, to co robi grupa? Wzywa policję? Udaje, że to tylko on jest idiotą a my jesteśmy porządnymi ludźmi? Nie, grupa ta jako pierwsi podejmują kroki, by poskromić kłopotliwego współtowarzysza zabawy, odwieźć go do domu. Brak takiego zachowania może być przez prawo traktowane jako współuczestnictwo, jeśli dojdzie do przestępstwa. Tak stanowią nasze normy moralne.
 
Identycznie jest z organizacjami. Jeśli grupa członków danej organizacji zaczyna zachowywać się jak „bęcwały” to w pierwszej kolejności ta organizacja powinna zadziałać, opanować albo usunąć ze swych szeregów. Czy ktoś logicznie myślący uzna, że przywódcy tych organizacji o zachowaniach tych nie wiedzieli, gdy Internecie bez trudu można znaleźć zdjęcia członków ONR wykonujących „gest rzymski” dla większości Polsków będący gestem pozdrowienia hitlerowców. Czy przynajmniej część polityków PiS, Kukiz stanowiących parasol nad tymi ugrupowaniami o tym nie wiedzieli? Stąd odpowiedzialność przywódców, organizacji i PiS za te zachowania. Było reagować natychmiast, jak te „bęcwały” tak się bawiły, a nie teraz wylewać krokodyle łzy, że ulegliśmy prowokacji. Polityka to nie zabaw dla płaczliwych dzieciaków.
 
I kilka słów do Huskyego. Żałośnie dwoisz się i troisz, by zrobić ze mnie człowieka PO, może nawet takiego samego trolla PO jak ty jesteś trollem PiS i organizacji prawicowych. Dla leminga nie jest do pomyślenia, że można nie być lemingiem. Dlatego, gdy widzi kogoś kto nie myśli tak jak on szuka „odspawanych” itd. Nigdy do żadnej organizacji nie należałem, z wyjątkiem ZHP w podstawówce i nikt mnie od niczego nie „odspawał”, szczególnie od umiejętności posługiwania się mózgiem. Stąd moje zdanie często bywa dla niektórych kontrowersyjne, ale zawsze oparte jest na faktach i argumentach. Uwierz w jedno, by być Polakiem nie trzeba być ani lemingiem PO ani lemingiem PiS. Jest wielu takich Polaków, którzy nimi nie są a ja poczytam sobie za zaszczyt, należenia do tej grupy.  
 

KOMENTARZE

 • Jak tak czytam niektórych blogerów
  https://pbs.twimg.com/media/DUnigruX4AcR96D.jpg
 • @Husky 11:18:48
  Witam Husky, widzę, że jesteś na dyżurze. Nie miałem wątpliwości, że prawda, którą pismem obrazkowym tu napisałeś w twoim środowisku jest nader prawdziwa. Wtedy rzeczywiście żadne argumenty dotrzeć nie mogą. Serdecznie pozdrawiam w niedzielę.
 • Jesteś zwykłym PO-wskim TROLLEM
  @Zawisza miał ciężka noc. Śniło mu się, że ktoś traktuje go jako Jego Blogerska Wysokość.
  psia mać

  WY już nie macie żadanego honoru !!!
  przykro mi
  a od "nazistow" Kukiza i PIS-u to się raz na zawsze odpiernicz
  macie swoje miejsce w szeregu ..... metr w głąb
 • @Husky 11:28:57
  Biedny Husky, ty nawet nie wiesz co to honor. Nie jest honorem bieganie w stadzie i wesołe poszczekiwanie na stado zza siatki, co właśnie czynisz.

  Co do twojego życzenia, "a od "nazistow" Kukiza i PIS-u to się raz na zawsze odpiernicz" poczekam aż zaczną zachowywać się jak Polacy, wtedy nie będą mnie ani ziębili ani grzali, dziś gdy przynoszą nam wstyd, trzeba im to wytykać, nie ma innej drogi i to jakbyś nie skowyczał. Polsce się to należy. Zakopaliście się w mule, czas ponieść konsekwencje.
 • @Zawisza Niebieski 11:39:01
  KUKUIZ - faszysta
  PIS -faszyści
  ciebie to już całkiem something pojebałos
  co jeszcze bardziej kretyńskiego wymyślisz

  PIS powinien w trybie pilnym powołać Ministerstwo Siania Fermentu i Propagandy (MSFiP).
  Coś na wzór @Zawiszy i TVN24
  mam racje
 • @Husky 11:46:24
  Husky, ile razy prosiłem ciebie, że zanim coś napiszesz to pomyśl. Myślenie nie boli, naprawdę nie boli. Za to leczenie z lemingozy to proces bolesny, co właśnie obserwujemy. Miejmy nadzieję, że zarówno Kukiz jak i PiS zaczną patrzeć kogo w swe szeregi przyjmują, że nie wystarczy iż ktoś z beczką wazeliny przyjedzie, by go za przyjaciela mieć.
 • @Zawisza Niebieski 11:59:33
  Za to leczenie z lemingozy to proces bolesny, co właśnie obserwujemy
  Lata to w twoim przypadku trwa
  lata i zero rezultatu - zero

  PIS,PIS,PIS
  Kaczynski,Kaczynski,Kaczynski
  i co ?
  ciebie to już całkiem something pojebałos
  całkiem

  poczytaj na swoim własny blogu co o tobie tam piszą
  i to nie jedna osoba, nie jedna.

  Ja Będę trzymać głowę wysoko i nie dam nikomu satysfakcji, że ja i moja Ojczyzna-Polska jest gorsza niż inne kraje.Te twoje ataki czy krytyka Kukiza i PIS pokazują, że obrana droga jest słuszna.
  A WY możecie nas cmoknąć w....  ps.
  ciekaw jestem co Pan Ruszkiewicz (i inni)napiszę o faszystach z partii KUKIZA
 • @Zawisza Niebieski 11:59:33
  Właśnie dziś FASZYSTA Kukiz powiedział :

  "Mówienie o polskich obozach to moralny holocaust na Polakach"

  skomentujesz słowa tego nazisty ??????
  masz taka odwage
 • @Husky 12:11:58
  //ciekaw jestem co Pan Ruszkiewicz (i inni)napiszę o faszystach z partii KUKIZA//

  Faszystów znajdziesz w każdej partii.
  Problem jednak w tym, że 99,99% używających tego terminu (w znaczeniu pejoratywnym oczywiście) nie jego rzeczywistego znaczenia. Jakoś dziwnym trafem mylą faszyzm z nazizmem.
  Bardzo dużo dyskutowałem na ten temat z Włochami, także tymi, którzy znali ten ustrój z autopsji i wierz mi - nie spotkałem praktycznie żadnego, który potępiał Mussoliniego i faszyzm.
  To co? Zadawałem się z samymi bandytami? Oficjalna narracja oczywiście jest inna ale to wynika z innych powodów.

  //Jesteś zwykłym PO-wskim TROLLEM//
  No cóż, myślę podobnie jak Zawisza, nie cierpię PO-PiSu, nigdy nie należałem do żadnej organizacji oprócz ZHP więc też pewnie jestem "POwskim trollem" :))))))))))

  Oj Husky... Widzę, że wyleczenie cię z lemingozy to mission impossible. A szkoda bo wydajesz się być sympatycznym facetem :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:51:50
  //Widzę, że wyleczenie cię z lemingozy to mission impossible.//

  no właśnie
  tak tu to zostawię


  //Co do twojego życzenia, "a od "nazistow" Kukiza i PIS-u to się raz na zawsze odpiernicz" poczekam aż zaczną zachowywać się jak Polacy//

  na dzis ci od Kukiza i ci z PIS-u to nazisci i nie sa to POLACY
  no comment
  pzdr.

  ps.

  A pamiętacie co Polak @Zawisza (ten prawdziwy Polak) powiedział o Kaczynskim gdy ten nawoływał do bojkotu meczów na Ukrainie
 • @Husky 13:59:16
  Czy "polska język jest" dla ciebie za trudna? Nie rozumiesz różnicy między byciem Polakiem a zachowywaniem się jak Polacy? Oczyszczenie struktur z ludzi których tam być nie powinno, którzy mają idiotyczne pomysły jest warunkiem koniecznym dla stania się znowu Polakami.
 • @Zawisza Niebieski 14:15:51
  Tak tylko tu to zostawie.

  PIS powinien w trybie pilnym powołać Ministerstwo Siania Fermentu i Propagandy (MSFiP).
  Coś na wzór @Zawiszy i TVN24
 • @Husky 14:26:42
  Po co aż ministerstwo, nie wystarczy TVPiS "Naró głupi wszystko kupi" Kurskiego. Wspaniale sieje ferment, propagandę i kłamstwo. Tego mistrza obdarzonego prawomocnym wyrokiem nikt nie pobije. Choć ma ostrą konkurencję tego, co mu bezdomny dwa samochody dał. :)

  To już nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.
 • @Zawisza Niebieski 15:19:12
  //Po co aż ministerstwo, nie wystarczy TVPiS//

  Oj,oj,oj
  Muszą się jeszcze wiele uczyć.
  Raczej nie będziesz miał za złe branie z ciebie przykładu.
  Jesteś w tej materii wzorcem niedoścignionym.
  My to takie zwykle naziołki jestesmy,takie zwykłe
 • @Zawisza Niebieski 15:19:12
  W tym co napisałeś oczywiści masz rację . A Husky to beznadziejny przypadek . Nie czarujmy się Polska scena polityczna jest kreowana z zewnątrz przy pomocy marionetek ..gdzie wykreowano POPIS.
  Bardzo mi się podobała jedna z ostatnich wypowiedzi Niesiołowskiego .
  Twierdzi że Pisowska tuba rozgłośnia O. Rydzyka powinna dostać Nobla .
  Odkryto że Toruńskie fale radiowe przyciągają czarną masę .

  Niestety ta cała formacja to pełny odlot ..

  ,, gdzie nie ma jeszcze opisanej etyki, kultury, odnoszenia się wobec siebie i tradycji"-przestrzegał Witold Gadowski. Jak zatem z tym walczyć? Przede wszystkim-podkreślił dziennikarz- wystrzegać się "zarażenia nienawiścią", ponieważ wówczas stracimy możliwość rozeznawania duchowego i widzenia świata. Walcząc o uratowanie fenomenu Europy, walczymy bowiem o lepszy świat. I to właśnie Polska i Polacy mają tu naczelne zadanie.

  "Potrzeba wodzów. Kiedy spoglądam na księży, to widzę zbroję zamiast sutanny. Sutanna jest dzisiaj zbroją w tej wojnie!"-ocenił dziennikarz.

  Tak to wygląda sort lepszych Polaków ..
  Zaplanowali przejąc władzę całkowitą wszelkimi środkami . by później ewangelizować Europę . nie chce już mi się dalej pisać
 • @fabi 17:05:28
  Metoda jaką nas załatwiona oparta jest na zawsze sprawdzającej się metodzie "dziel i rządź".
  Najpierw dla eliminacji SLD oraz drobnych jednosezonowych partyjek w stylu Polska Partia Przyjaciół Piwa utworzono POPiS. Po uzyskaniu tego celu nastąpił podział na PO i PIS. Musieli to zrobić bo jedna partia może rządzić jeden, dwa sezony i wreszcie Polacy pokazują drzwi. Oddanie władzy przez Kaczyńskiego przy sfabrykowanej aferze zlikwidowało konkurencję PiS. I mamy gonienie Polaków między PO i PiS. Raz rządzi PO innym razem PiS ale zawsze rządzi PO-PiS.
 • @Zawisza Niebieski 17:42:22
  Tak , tylko ktoś to wykorzystuje instrumentalni przeciwko nam .

  Pis stał się narzędziem , biorąc jego politykę do tego by zaatakować nasz kraj. Jego powiązania z tzw ugrupowaniami patriotycznymi tworzą obraz nacjonalizmu polskiego . Widać przecież ze idzie w kierunku dyktatury .

  Jeśli to ugrupowanie sądzi że mu na to pozwolą to się przeliczy .
  Swym zachowaniem dali powody do bezpardonowego ataku na nasz kraj i o to chodziło . Mamy teraz przesrane z Rosją , Niemcami i Ukrainą o Izraelu nie mówiąc .
  Jak myślisz co będzie z tą ustawą .. i nie chodzi tam tylko o Polskie obozy . Myślę ze tego gniota ktoś nam podrzucił .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:51:50
  Zdaje się, że za dużo wina wypiłeś z tymi swoimi starymi Włochami i Ci mózg wyprali na temat faszyzmu. Oni chwalą faszyzm, bo widzą go ze perspektywy własnego czubka nosa, nic więcej, bo zapewne wtedy akurat gospodarka się ożywiła i wtedy mieli pracę i przestali głodować.

  Jakim dobrodziejstwem jest faszyzm to się, nie daj Boże, przekonamy w niedalekiej przyszłości, kiedy korporacje będą rządziły juź oficjalnie i ustanawiały wszelkie prawa na swoją korzyść, a my wszyscy będziemy ich niewolnikami bez absolutnie żadnych praw; tak jak w tej chwili wpychają nam a gardła "demokrację", tak wtedy będą nam wpychać "dobro ogółu" jako nadrzędne prawo, prawo życia i śmierci, skupione w rękach dyktatora czy wąskiej grupy oligarchów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031