Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 9339 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Ziobro – efekty upartyjnienia prokuratury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przejmowanie i upartyjnianie prokuratury przez obecną władzę prowadzono pod hasłami usprawnienia i wprowadzenia sprawiedliwości społecznej w działaniach tego organu. Jaka jest prawda, pokazuje przypadek wypadku z udziałem premier Szydło w Oświęcimiu.

Wypadek premier Beaty Szydło ewidentnie unaocznił o co chodziło w przejęciu i przypisaniu prokuratury ministrowi Ziobro.

Od samego początku sprawa wyglądała nie jasno. Już samo ogłoszenie przez ministra Błaszczaka, że BOR działał prawidłowo a za wypadek odpowiada młody Polak, działanie policji na miejscu, która nakazuje świadkom szybie oddalenie się z miejsca wypadku nie odnotowując danych tych osób wskazywało iż sprawie trzeba będzie się dokładniej przyjrzeć. I dobrze się stało, że młodego Polaka wsparli posłowie opozycji oraz prawnik, który bronił jego interesów. Późniejszy 7 dniowy pobyt premier Beaty Szydło w szpitalu pozwala postawić tezę, że w ten sposób chciano zmienić kategorię zdarzenia ze zdarzenia drogowego na wypadek powodujący niezdolność do pracy przez ponad 7 dni podlegający zupełnie innej ocenie prawnej. No ale to tylko poszlaka, gdyż trudno udowodnić tu złą wolę.

Co jednak mogło spowodować, że pasażerowie jadącego w chwili zderzenia z drzewem z prędkością 30 km/h (zgodnie z ustaleniami rzeczoznawców powołanych przez prokuraturę) samochodu pancernego odnoszą takie obrażenia, jakie odnieśli pasażerowie i sama premier Szydło. Tu pewne światło może rzucić fakt, że na zdjęciach nie widać aby zadziałały poduszki powietrzne. Ma to miejsce w sytuacji, gdy pasy nie są zapięte, a to wskazuje iż pasażerowie tego pojazdu swym zachowaniem przyczynili się do skutków zdrowotnych tej kolicji, stąd całej winy nie można zrzucić na sprawcę kolizji.
 
Duże zdziwienie budził również fakt iż na zbadanie wydawałoby się prostej stłuczki, potrzeba było aż roku pracy prokuratury. Prokuratorzy nie byli w stanie ustalić, czy kolumna ta była kolumną uprzywilejowaną (stosowanie sygnału dźwiękowego) czy też nie. Zeznania świadków były sprzeczne, pracownicy BOR stwierdzali, że sygnalizacja dźwiękowa działała, świadkowie postronni, że tej sygnalizacji nie było słychać W tym czasie pojawiły się niepokojące informacje iż jednym z rzeczoznawców mających określić wiarygodność świadków była osoba ściśle powiązana z PiS. Faktem jest, że prokuratura tej sprawy ni rozstrzygnęła.

Sprawa zaczęła się wyjaśniać pod koniec okresu 1 roku po wypadku. Prokuratura najpierw z ze sprawy wyłączyła ewentualną odpowiedzialność pracowników BOR i innych osób, w tym premier Szydło, postawiła zarzut młodemu Polakowi doprowadzenia do kolizji poprzez włączenie się do ruchu bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jednak pytanie, czy po zatrzymaniu się z przyczyn wynikających z warunków panujących na drodze, w tym dla przepuszczenia pojazdu uprzywilejowanego jest włączeniem się do ruchu, czy też kontynuacją tego ruchu? Gdyby przyjąć założenie, że jednak nie była to kolumna uprzywilejowana (nie spełniała warunków kolumny pojazdów uprzywilejowanych) to kierowca BOR popełnił następujące wykroczenia, wyprzedzanie przez linię ciągłą, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, „nieznaczne” przekroczenie prędkości, „nieznaczne”, bo ocena prędkości poruszania się kolumny 58 km/h budzi dość poważne zastrzeżenia.

Ale zastanówmy się, dlaczego prokuratura potrzebowała aż roku na wyjaśnienie sprawy, dlaczego wyłączono sprawy winy pracowników BOR do odrębnego śledztwa. Gdy zestawimy to z informacją iż po upływie roku sprawa taka ulega przedawnieniu. Oskarżnie młodemu Polakowi postawiono tuż przed tą datą, sprawę pracowników BOR umorzono ze względu na przedawnienie. Niby wszystko zgodne z prawem, ale czy ze społecznym poczuciem sprawiedliwości. Bezsprzecznie prokuratura zarządzana przez ministra Ziobro utraciła twarz i wiarygodność. Pewne uzupełnienie do tego stanowi fakt, iż pewni prokuratorzy prowadzący sprawę nie chcieli się podpisać pod takimi wnioskami.
 
Wniosek z tego płynie jeden. Przejęcie prokuratury przez rządzących nie miało na celu poprawę sytuacji Polaków co tak nagłaśniali a możliwość sterowania śledztwem zgodnie z wolą i w interesie kasty rządzącej. Nigdy nie jest dobrze, gdy prokuratura czy też sądy zależne są od polityków, bo kto wtedy osądzi polityków?
 

p.s. Wracając do wypadku ówczesnej premier Beaty Szydło warto wspomnieć o wypadku byłego ministra Macierewicza jadącego na trasie Warszawa – Toruń – Warszawa. Z samej wypowiedzi Tadeusza Rydzyka, który chwalił kierowcę Antoniego Macierewicza, za sprawne (czytaj znacznie szybsze, niż dopuszczają przepisy) przewiezienie ministra do Torunia, a później powrót by minister zdążył na uroczystość nadania Jarosławowi Kaczyńskiemu tytułu „Człowieka Wolności” PiS-owskiej gazetki wiemy, że kolumny rządowe poruszają się w sposób naruszający zasady bezpieczeństwa. Kierowcy czynią to z polecenia dysponenta samochodu. Ale w chwili wypadku to nie dysponent ale kierowca ponosi odpowiedzialność. W tym przypadku kierowca jednego z pojazdów kolumny Antoniego Macierewicza. Właśnie z takiego podejścia polityków do zasad bezpieczeństwa, nie ważne prawa fizyki, ważne, że mi się śpieszy powstają „Katastrofy Smoleńskie”.   

KOMENTARZE

 • Wniosek z tego płynie jeden - 1*
  To nie tak miało być, zupełnie nie tak
  A może kierowcy BOR-u po prostu nie mają prawa jazdy, a tylko służą jako kierowcy?

  Za PO przynajmniej szef BOR-u był furmanem.
  Poczekamy na raport ministra zdrowia w sprawie liczby ofiar kierowców byłego BOR

  i jaki z tego wniosek -
  Tylko natychmiastowe przyśpieszone wybory pozwolą uniknąć takich tragedii.

  ps.
  rzetelny dziennikarzu/blogerze BOR-u nie ma
  jeśli już
 • Autor, witaj;
  Premier musi stać ponad prawem! To oczywiste.
  "Konsekwencją przyjęcia hierarchicznej budowy państwa byłaby zasada nierówności wobec prawa. Każdy stopień w hierarchii OPN posiadałby tak jakby system prawny z różnym zakresem praw i obowiązków oraz zróżnicowaną odpowiedzialnością. "

  "http://roux.neon24.pl/post/142828,czego-chcieli-wykleci-co-ich-rozni-od-komunistow

  pzdr
  5*
 • @Husky 17:42:28
  Możliwe, że nie zauważyłeś ale tekst dotyczy czasów już historycznych, czasów gdy Kaczyński rządził Beatą Szydło, a wtedy był BOR, co prawda upchany PiSiewczami ale jeszcze BOR. Ale nowa odsłona PISiewiczów już się popisała rozwalając limuzynę z p-rezydentem na betonowych krawężnikach.

  Już wyraźnie widać iż rację miał Władysław Bartoszewski określając dyplomację PiS "dypłomatołkami". Ostatnio do Izraela pojechali uczyć się pisać ustawy :)

  Jak wykazała notatka naszej "dypłomacji" opublikowana przez Onet w USA nie bardzo chcą z Polakami rozmawiać, bo przygotowują się do znacznie ważniejszych rozmów z Koreą Płn. Na razie Adrian wycieczki do USA nie będzie miał.
  Błaszczak odbudowuje ministerstwo po Macierewiczu żywym ogniem wypalając to co tam naszło. Jak widzisz po forach, choćby Neon24 Polacy się już budzą, nie patrzą ślepymi oczami w "namiestnika". Tak więc z wyborami poczekajmy, społeczeństwo potrzebuje czasu, choć nie za długo, by Polacy nie uwierzyli, że tylko PO i Nowoczesna może nas ratować z ruiny jaką zostawi po sobie PiS.

  Ale tekst jest o tym, do czego prowadzi bolszewizacja prokuratury, czyli przypisanie prokuratury politykom. Masz czarno na białym na ewidentnym przykładzie pokazaną dzisiejszą służebność prokuratury względem kasty rządzącej.
 • @Zawisza Niebieski 18:31:58
  Po tym ciosie chyba się nie podniosę, ani tym bardziej PIS.Ale zapomniałeś dopisać w tym tekście o pewnym pozytywnym (ubocznym) skutku tej niesamowitej tragedii.
  To nowiutkie seicento (dla niewątpliwego bohatera tego wydarzenia), Sebika, na które złożyło się całe społeczeństwo.
  Śmiga nim dziś Sebik po szosach niczym Kubica w F1

  Chwała bohaterowi !!!!!!!
  Chwała !!!!
 • @Zawisza Niebieski 18:31:58
  // Jak widzisz po forach, choćby Neon24 Polacy się już budzą//

  Witajcie PIS-iory,mohery i oszołomy

  Przepraszam,że zapytowywuje
  czy wszystko w porządku jest i jak się czujecie?

  Jeśli mi ktoś nie odpowie,to ja to rozumiem i nawet szanuję.
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich Prawych i Sprawiedliwych.

  https://pbs.twimg.com/media/DYE7KFDX4AAO4ev.jpg
 • @roux 18:09:39
  Dziś z wyklętych próbuje się robić jeden ruchu o jednolitych poglądach, podczas gdy były to zróżnicowane grupy o zróżnicowanych poglądach, od silnie antykomunistycznych, współpracujących z Niemcami Brygady Świętokrzyskiej, przez AK, po takich co się rabunkiem trudnili czy też po prostu byli wyklętymi, bo powrócić do normalnego życia nie mogli, jak ostatni wyklęty Lalek.
 • @Husky 19:05:22
  Myślę, że nie chciałbyś być w jego skórze, nawet za to nowiutkie seicento.

  No ale szkody poniosła i Beata Szydło już nie jeździ opancerzonymi limuzynami. Nie myślisz, że przydałaby się jakaś kolejna premia? Może w tej sprawie napiszesz do Morawieckiego

  No ale jak Walentyna Tiereszkowa też ma piosenkę?

  https://www.youtube.com/watch?v=mEytPymj4pA

  Miłego słuchania :)
 • @Zawisza Niebieski 19:25:10
  Niektórzy poszli do lasu prosto z komendy Milicji, gdzie byli komendantami, zabierając przy tym podkomendnych
 • @Zawisza Niebieski 19:34:17
  Napiszę o kolejnym kroku MS Zbigniewa Ziobro.
  Chodzi o bloszewickie upartyjnienie nie tylko prokuratury, ale i sądów też.
  A to już skandal
  To już sprawa dla krula Europy i Brukseli
  A po tym ciosie te PIS-iory z kolan nie wstaną

  A może to roztargnienie Z.Ziobry
  Jak myślisz

  //Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który prowadził samochód po pijanemu! Uzasadnienie: „Nie wiedział, że miał alkohol we krwi”//

  https://wpolityce.pl/polityka/385517-ujawniamy-sad-najwyzszy-uniewinnil-prokuratora-ktory-prowadzil-samochod-po-po-pijanemu-uzasadnienie-nie-wiedzial-ze-mial-alkohol-we-krwi


  //Sędzia spowodowała 2 kolizje.Sędzia Małgorzata J. ze Szczecina zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. W październiku spowodowała 2 kolizje. Do tej pory nie udało się pozbawić jej immunitetu, bo zasłaniała się chorobą.//
  //Dotychczas Małgorzata J. otrzymywała wynagrodzenie o wysokości ok. 8 tys zł. Jej pensja od wielu miesięcy była pomniejszona o 20 proc., bo przebywała na zwolnieniu lekarskim. Również w dniu, kiedy spowodowała kolizje, jechała do sądu, by dostarczyć odpowiednie zaświadczenie od lekarza.//
  https://wiadomosci.wp.pl/sedzia-spowodowala-2-kolizje-uchylono-jej-immunitet-6229486578804353a
 • @Husky 19:49:56
  prezydentom i premierom oraz ministrom wolno więcej

  https://twitter.com/RT_com/status/973264868726816768/video/1
 • @Husky 17:42:28
  ten był szczery aż do bólu:

  https://twitter.com/tvpiKorea/status/973107910569062400
 • @roux 19:58:01
  //ten był szczery aż do bólu//
  Ha Ha :)
  Zło Ziobrem zwyciężaj!
 • @roux 19:53:53
  Nie lubię TT bo się ze mnie śmieją...
  8-))))))))
 • @Husky 20:10:41
  Ale kiedyś wkleiłeś zdjęcie ogromnego konia właśnie z TT ;-))
 • @Husky 19:49:56
  http://www.lublin112.pl/pijany-ksiadz-spowodowal-kolizje-wiezienia-pojdzie-zaplaci-grzywne/

  No to Husky rozwiązujemy Kościół, czy też przejmujemy nad nim władzę? :)
 • @Zawisza Niebieski 20:26:11
  No to zapytaj Ziobry, a nie mnie
  Przeciez i tu mamy do czynienia z bolszewizmem
 • @roux 20:17:33
  //kiedyś wkleiłeś zdjęcie ogromnego konia//


  Nie kiedyś a dziś
  8-)))

  http://oswiat.neon24.pl/post/142796,grzegorz-braun-na-prezydenta-rp#comment_1446499
 • @Husky 20:58:17
  To, że partia kontroluje prokuraturę i sądy to z pewnością rozwiązania bolszewickie, zresztą wiele rozwiązań proponowanych przez PiS to rozwiązania rodem z socjalizmu, jak przykładowo soboty bez handlu. Ziobrze kontrola nad sądami potrzebna dla wygrania prywatnego procesu z lekarzami, to też może być pokazówka arogancji władzy, no ale nie bawię się teraz w wróżkę. Na razie będzie cyrk p.t. Macierewicz udowadnia zamach, na którego potwierdzenie nie ma żadnego dowodu.
 • @Zawisza Niebieski 22:10:14
  No dobra.
  W tych komentarzach jesteś samopowtarzalny jak AK47
  Tylko co z tego wynika.
  Jaki cel ma ta twoja notka skoro pisałeś o tym tragicznym wydarzeniu już
  kilkadziesiąt razy.
  Jaki mamy wysuwać wniosek z tego wielkopomnego incydentu
  Jak temu zaradzić.
  Co zrobić by wreszcie było jak było

  Wybory ???

  ps.
  jestem rozczarowany że nic w tej notce nie było nic o o.Rydzyku czy poseł Pawłowicz
  szok, niedowierzanie i ..........smutek


  Przerażającą bywa czasem szczerość ...

  https://pbs.twimg.com/media/DYFeGm6XkAEGD--.jpg
 • @Husky 22:30:35
  A czy ty czytasz ze zrozumieniem? Sam wypadek spowodowany najprawdopodobniej przez kolumnę Beaty Szydło, bo wszelkie poszlaki o tym świadczą jest tylko tłem dla pokazania do czego prowadzi i jaki cel miało upartyjnienie prokuratury oraz sądów. O tym co prawda już pisałem, w dyskusjach w czasie przejmowania prokuratur, tyle, że teraz mamy jaskrawy dowód jak upartyjniona prokuratura służy interesom partii a nie sprawiedliwości społecznej.
  Widzisz, ja nie pałam ślepą nienawiścią jak ty do Donalda Tuska i innych polityków PO, co pokazują wstawiane obrazki, Jak przyjdzie pora na Tadeusza R. czy Pawłowicz z pewnością o nich napiszę. O ile Pawłowicz ostatnio nie jest aktywna, to Tadeusz R przyjął kolejne tysiące złotych, tym razem od MSZ jako ratę za swój "najdroższy patriotyzm". Tak więc z pewnością będzie o czym pisać a później rozliczać.
  Z Siemioniakiem się zgadzam, Politycy zwykle nie są normalnymi ludźmi, a ponieważ nie spotkał się z nienormalnymi z PiS a tylko z nienormalnymi z PO, to tak to określił.
 • @Zawisza Niebieski 00:06:22
  //Widzisz, ja nie pałam ślepą nienawiścią jak ty //

  Musiałem kilkukrotnie upewnić się że to nie 1 kwietnia.
  To przejdzie do historii portalowych komentarzy

  Nie ma nic gorszego niż człowiek "wykształcony" ponad własną inteligencję...
 • @Zawisza Niebieski 22:10:14
  //To, że partia kontroluje prokuraturę i sądy to z pewnością rozwiązania bolszewickie, zresztą wiele rozwiązań proponowanych przez PiS to rozwiązania rodem z socjalizmu, jak przykładowo soboty bez handlu.//

  soboty bez handlu.........hmm
  no masz....
  Une poszły jeszcze dalej i nawet zrobili niedziele bez handlu ,wstrętne bolszewickie zarazy.Zapomniałeś napisać o bankructwach wielkich sieci handlowych.Ich pracownicy dziś drżą o pracę,rezygnują z pensji i niedzielę spędzają na modłach.
  I co ten bolszewicki PiS nawywijał?
  Dramat!

  https://pbs.twimg.com/media/DYAvOG1X4AEL01t.jpg
 • @fretka 20:05:10
  Egzamin na Wydział Prawa na Uniwersytecie Gdańskim.
  - Dlaczego chce pan studiować właśnie prawo? I to u nas?
  - Tato... nie wygłupiaj się...
 • Rosyjski deputowany Witalij Milonow nazwał byłego szefa MSZ "polską prostytutką".
  Rosyjski deputowany Witalij Milonow nazwał byłego szefa MSZ "polską prostytutką".

  https://v.wpimg.pl/MTUzNzg2JD16NWFMUwY1YGdDYR5JRT09OB1gCgsdeGNkQ3dMVQJ1eWdKdk9fA3llYElhCAZWIic5GzlXFFsmOycJJRNJWD0z

  Do starcia między Sikorskim a Milonowem doszło na antenie BBC Radio 4. Rozmowa dotyczyła zamachu na życie 66-letniego Siergieja Skripala i jego córki. W pewnym momencie Sikorski stwierdził, że rosyjski deputowany nie jest prawdziwym posłem, ponieważ w Rosji nie ma prawdziwie demokratycznych wyborów.

  - Na początek chciałbym pozdrowić byłego polskiego ministra i powiedzieć, że komentowanie rosyjskich wyborów to nie jest sprawa żadnej polskiej prostytutki. Nie potrzebujemy żadnych komentarzy Polski, ani innych małych krajów zależnych od Stanów Zjednoczonych, na temat naszych wyborów - ripostował rozzłoszczony Milonow.

  Reakcja Sikorskiego?
  Stwierdził, że Milonow "dał najlepsze świadectwo swojego charakteru" i ocenił, że z Rosją nie da się z nią prowadzić standardowej dyplomacji.
 • @Husky 07:45:24
  Powtarzasz się Husky jak nie przymierzając kolesie Szydło w czasie afery z czarnymi bilbordami, wspierającej upolitycznienie prokuratury i sądów, co przerażeni, że tak mało haków na środowiska sędziowskie są w stanie znaleźć nieżyjącego już o dłuższego czasu sędziego po bilbordach ciągali.

  Jak sam widzisz za czasów rządów Przestępców i Spiskowców afera goni aferę, przestępstwo kumoterstwa wyniesiono do rangi prawa. Ogomne pieniądze wyprowadzane są na prywatne konta, PiSiewicze obsadzeni w spółkach państwowych opłacają się z pieniędzy tych spółek. Masz aferę PCK, z funduszów którego finansowano kampanię wyborczą, ludzie, co powinni dziś spowiadać się przed prokuratorem jak Kogut, jak Biernacki na ławach senatorskich z ramienia PiS zasiadają a ty pojedynczych drobnych złodziejaszków w togach wyciągasz jako sztandar za upartyjnieniem sądów. Husky, naprawdę, s powodu jednego pijanego księdza prowadzącego samochód rozwiążmy KRK. Załóżmy nowy, biskupami sami kolesie, jak w KRS Ziobry, gdzie większość to osoby z nim powiązane.

  Jak już Polacy przejmą władzę, to to wszystko będzie trzeba wypalać, jak dziś Błaszczak wypala to co do MSW nalazło za Macierewicza.
 • @Zawisza Niebieski 13:54:58
  1 kwietnia ???
 • @Zawisza Niebieski 13:54:58
  Czy można trafniej określic Sikorskiego?
  Wg rosyjskiego deputowanego tak wygląda w Polsce prostytutka....

  https://pbs.twimg.com/media/DYKzjp2WAAEqn1j.jpg

  Kto jest w stanie się na taki towar zdecydować...?

  Sikorski ??
  ....a taki był ładny amerykański.
 • @Zawisza Niebieski 13:54:58
  //Jak już Polacy przejmą władze//


  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/zawiszo-jeden-moj-telefon_2018-03-13_15-21-04.jpg
 • @Husky 15:22:21
  Wiesz co? Gdybym wykonał taki telefon i został PiSiewiczem to chyba bym się w rodzinie ani wśród znajomych pokazać nie mógł. Ja to chyba mam pecha, bo PiS podobnież popiera 40% Polaków, a ja jak 1 na 10 popierającego PiS znajdę to już jest dość dobry wynik. :)

  A Sikorski, no cóż nie gustuję w facetach, więc nie wiem czy on taki ładny :) Ale ty Husky popierasz zdanie ruskiego polityka? No no no... cóż to ta "miłość PiS" z człowieka robi?

  Mówisz o 1 kwietnia, kto wie, może 1 kwietnia napiszę, "PiS to partia ludzi uczciwych i patriotów"? :) Ale boję się, że na ten dowcip nawet najgłupszy się nie załapie.
 • @Zawisza Niebieski 16:49:23
  // Ale ty Husky popierasz zdanie ruskiego polityka? //


  Akurat z tym zdaniem identyfikuje się 99.99% Polaków
  Ty pewnie też, bo przecież jak sam setki razy pisałeś PO to wrzód na polskim organizmie.
  No i ta twoja nienawiść do PO i Tuska....
  Zgadzamy się co do tego, że jednak 27-1 to prawie to samo co 14-44
  I jak tu żyć

  ps.

  A słyszałeś że Komorowski został parowozem kampanii wyborczej PO.Tyle tylko czy spin doctorzy PO nie popełniają ogromnego błędu wystawiając Bronka.
  Wprawdzie jest to wybitny mąż stanu, intelektualista, tytan pracy, po prostu wspaniały człowiek, ale ma jedną wadę...... zapierdoli wszystkie pieniądze z kampanii.
 • POPiSy kłócą się który bardziej śmierdzi.. nie moja bajka
  Pac wart pałaca, a pałac Paca; a i dodam od siebie: wart Pac Paca i do Pacanowa lećcie, bo tu POLSKA JEST!!!!!!!!!!!!!!!

  Zawisza manipuluje jak zawsze! Ziobro nie upolitycznił wymiaru niesprawiedliwości, bo nie można czegoś upolitycznić, co jest upolitycznione!
  On po prostu zmienił kontrolę polityczną nad upolitycznionym wymiarem niesprawiedliwośći, na właściwą kaczyzmowi nam panującemu.. tylko tyle!!!


  Co do wypadku Straszydło, jest problem z jej moralnością katotalibską..
  kłamie w temacie, że nie pamięta, albo nie ma pamięci; obie sprawy dyskwalifikują ją do pracy na jakiejkolwiek funkcji publicznej..
 • @Husky 17:36:15
  Pewnie robiłeś jakieś badania z tym 99.9%, z pewnością na reprezentatywnej grupie z lokalu przy Nowogrodzkiej. Jedno wiem, że pałający "miłością PiS" dowolnego wroga Polski są gotowi poprzeć, by tylko dokopać komuś z PO. Politycznych prostytutek ci u na dostatek. Choćby taki Czarnecki, co szedł gdzie lepiej dają.

  Nigdy nie wierzyłem w żadne "lokomotywy wyborcze", to taka łechta dla zdechłej ambicji polityków. Zdechła to lokomotywa. Czy "zapierdoli wszystkie pieniądze z kampanii" tego nie wiem, przekonany jestem za to, że gdyby to był Tadeusz R to z pewnością by to zrobił i jeszcze powiedział, że to tyle co kot napłakał.
 • @wk..ny 18:30:38
  Że była upolityczniona to zgoda, tyle, że nie w tym stopniu co teraz. Wyobrażasz sobie za którejkolwiek poprzedniej formacji rządzącej, że większość w KRS to kolesie ministra sprawiedliwości?
  http://s.redefine.pl/file/o2/redefine/cp/wk/wkimepx7isvrt39x3bj4tryynhzo78sm.jpg
  Co do wypadku, to winę za w moim najgłębszym przekonaniu bezsprzecznie ponosi BOR, i Szydło (zgodnie z zeznaniami jednego z Borowikow, Szydło kazała wyłączać syreny, oraz przez nie zapięcie pasów). Przerażający jest tylko sposób manipulacji przy działaniach prokuratury. Tak prowadzenie sprawy, by nie można było zbadać odpowiedzialności sprawcy.
 • @Zawisza Niebieski 19:16:18
  Ty wreszcie za "pajaca robisz" ????

  Przypomnieć ci tu i teraz, jak tu składałeś oświadczenia (setki razy)
  że PO to dno i nigdy byś ich nie popierał a co dopiero głosował
  A tu bronisz ich jak rycerz w niebieskiej zbroi no i ten stalowy .....


  Już się nie mogę doczekać

  https://pbs.twimg.com/media/DYLUr0UW4AA8Abt.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DYMEQJ2WAAsxmmn.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:29:59
  PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, ... Fachowo to się chyba nazywa mania prześladowcza
  ewentualnie obłęd,


  PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, Pis, Kaczyński, PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński... jak długo tak można?
  Ale to już raczej psychoza depresyjno-maniakalna czy coś takiego
  Żałosny jesteś
  Myślę, że po jesiennych wyborach wylądujesz w.....

  ps.
  I Poczta Polska prawie siadła, przez pechowca ryżego

  https://pbs.twimg.com/media/DYMBASvWAAYuNl5.jpg
 • @Husky 19:51:48
  w porównaniu do zawiszy zakutego jesteś goopi, tak normalnie, po ludzku Ci to mówię, on jest manipulatorem na wyższym poziomie.. sorry taki mamy klimat, chyba działka na Srebrnej jeszcze przez Cypr nie sprzedana, więc bida z nyndzą, pisobolszewików na lepszy trolling nie stać.. jak żyć?? pytałeś.. powtórzę: KRÓTKO! :)
 • @wk..ny 21:35:59
  czego i Tobie nie omieszkam życzyć i to tak po ludzku, z całego serca 8-)))
 • @Zawisza Niebieski 19:29:59
  Za SLD to byli kolesie/rodzina z pozmienianymi nazwiskami, ta sama banda.. za PO potulnie wyroki na telefon wydawali, aby przywilejów nie stracić.. jedna mafia i tak..


  JAKI POLITYK OD 89r. ZOSTAŁ PRAWOMOCNIE SKAZANY NA BEZWZGLĘDNĄ KARĘ WIELOLETNIEJ ODSIADKI????

  kary śmierci na dr Ratajczaku czy Lepperze odbyły się pozasądownie wbrew narodowemu interesowi.. Mateusz Piskorski wsadzony za PO, siedzi za PiS.. jest kontynuacja bezprawia..

  CHYBA MAMY W POLSCE JAKĄŚ RÓWNOMIERNĄ BEZPRAWNĄ RZECZYWISTOŚĆ? nie widzisz tego??????????
 • @Husky 21:43:09
  kundel nie człowiek.. więc "po ludzku" obce Ci jest ;)
 • @wk..ny 21:44:11
  Jak najbardziej zgoda, żaden polityk nie odpowiadał za swe czyny jak odpowiadać powinien. Ręka rękę myje, nikt drugiemu krzywdy nie uczyni. PiS szło do wyborów wymieniając wszystkie wady PO-PSL, ale po wyborach to co robiło PO-PSL na jeszcze wyższe poziomy wynieśli. Dla mnie idealnym wręcz przykładem cynizmu jest zastąpienie przestępstwa kumoterstwa prawem do kumoterstwa, gdy przed wyborami mocno uwypuklali przypadku kumoterstwa, gdy były procesy w przypadku nacisków, by dane stanowisko zajął ktoś wskazany przez któregoś z polityków.
  Cała nasza kasta polityczna działa podobnie, tyle, że lemingi PiS wierzą, że przestępstwa ich pupili to przestępstwa patriotyczne.
 • @Husky 19:51:48
  Jak żyć Husky.
  Gowinowi nie starcza do pierwszego, Husky, jak żyć
  Zalewskiej nie stać było na kampanię wyboczą, sfinansowało PCK, Husky, jak żyć
  Wojewoda, który w czasie kataklizmu uznał, że najważniejsze są imieniny biskupa a żołnierze nie są do sprzątania liści dostał tyko 28 tys zł nagrody. - Husky, jak żyć
  Tadeusz R. z przedsiębiorstw państwowych otrzymuje tyle co kot napłakał - Husky, jak żyć
  Grupa niekompetentnych z "zespołem Macierewicza" na parówki, puszki, rozwalony garaż i kompromitujące teorie dostała tylko 2 mln zł - Husky, jak żyć.
  Burmistrz Pcimia, za głodową pensję odtwarza CPN, Husky, jak żyć
  Morawiecki musi rozpisywać swój majątek na różne osoby, by się nie wydało ile ma - Husky, jak żyć
  Wystraszona wiceminister złośliwie przyznaną jej nagrodę odesłała jednym kliknięciem myszki, ale żaden bank takiej funkcji nie oferuje -Husky, jak żyć
  PiS chciał na wykradzionym placu postawić dwa pomniki L. Kaczyńskiego oraz jego ofiar w formie drabinki dla "modlitw" a tu radni Warszawy się nie zgadzają - Husky, jak żyć
  USA chce narzucić cła na stal, państwa Unii a Korea płd negocjują, a tu zgodnie z prawdziwą notką którą znamy dzięki Onet nikt naszych dypłomatołków przyjąć nie chce - Husky, jak żyć
  Ma rację wk..ny z biedy PiS na lepszych trolli nie stać - Husky, jak żyć
 • @Zawisza Niebieski 06:58:34
  Kompleks Edypa ?
  Tonący PIS-u się chwyta...
  PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, ...
  Trzeba jeszcze PiS wymawiać z bardzo głośnym naciskiem na P, tak, że mało się nie zaplujesz.
  Fachowo to się chyba nazywa mania prześladowcza ewentualnie obłęd.

  PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, Pis, Kaczyński, PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, i... jak długo tak można?

  Ale to już psychoza depresyjno-maniakalna czy coś takiego
  No cóż ja na to poradzić mogę
  Żałosny jesteś
  Myślę, że po jesiennych wyborach wylądujesz w.....
  na 100% .
  Nie bardzo wiem czy śmiać się czy płakać.
  Nie obchodzi mnie co napisze o Polsce zagraniczna prasa, ani Gowno Koszerne czy dziennikarz/bloger @Zawisza , dlatego ze spokojem przyjmuję walkę PiS o sprawiedliwą Polskę.  ps.
  trudno się z tym nie zgodzić !

  https://pbs.twimg.com/media/DYL-KGsXcAAskVl.jpg
 • @Zawisza Niebieski 23:46:00
  @Rycerzu zakuty zadaniowany
  czytać się nie chce, bo jak Niesiołowski słowa "PiS" używasz jako przerywnik..
  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436691


  Wkleic ci tu kolejne komentarze @wk..ny o tobie
  Chcesz tego tak bardzo
 • @Husky 07:29:40
  "kundel nie człowiek.. więc "po ludzku" obce Ci jest ;)"
  Ma wk..ny swoisty język. A ty ciągle obrazkami operujesz. No coż, elektorat podstawówka + ich można okradać a i tak będą się cieszyli, że na słuszną sprawę łożą. O kimś przecież wyrokowiec, alimenciarz mówił Naród głupi wszystko kupi.

  Rząd jakoś się wyżywi powiedział Urban, ale widać musi być to inteligentny rząd, bo matołki PiS to i za swą pensję ledwo do pierwszego dożyć potrafią.
 • @Zawisza Niebieski 07:40:27
  PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, ...
  Trzeba jeszcze PiS wymawiać z bardzo głośnym naciskiem na P, tak, że się zaplujesz.


  milego dnia

  ps.
  Ma wk..ny swoisty język.
  //dla mnie jesteś takim samym śmieciem motającym Polakom w głowach//..
  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436691
 • @Husky 07:49:00
  Ty kundlu jesteś jeszcze gorszy.. oboje zadanie wykonujecie, ale zakuty łeb niebieski reprezentuje wyższy poziom.. oboje zostaliście zważeni, zmierzeni, oraz skatologizowani (?).. intelektem mu nie dorastasz. chociaż gardzę zadaniowcami z natury.. goopi jezdeź.. a on nie.. tym tylko różnicie się..
  Jako samozwańczy prokurator i sędzia Asgardii (jestem obywatelem kosmicznego państwa, gdzie jestem kim chcę) wydałem na na Ciebie wyrok, na niebieskiego też.. Kaci już lecą, mają do przebycia miliony lat świetlnych..
  Czy oby na pewno??
 • @wk..ny 20:20:03
  bez jedzenie to przeżyjesz kilkanaście dni, bez sensu to ty pewnie całe życie
  pzdr.
 • @Husky 22:46:31
  dobre, podoba mi się.. nadajesz sens memu życiu, co ja bym począł bez trolli? pewnie zanudziłbym się w tym Polinowskim dobrobycie :(
 • @Husky CO NA TO OBROŃCA KASTY NIEBIESKI?
  No i złodziej, pospolity przestępca nadal będzie sądzić złodziei takich jak on sam. Kuriozum na skalę cywilizowanego świata! Tylko w Polsce może sędzia złodziej, przestępca sądzić sobie podobnych. Wszyscy postżydobolszewicy oraz ich miot z prokuratur i sądów WON! Tylko opcja ZERO!-- Sędzia ukradł element wiertarki. Jest wyrok. SN znów postanowił zadziwić Polaków. Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył dziś Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Paweł M. był obwiniony o popełnienie wykroczenia stanowiącego jednocześnie "przewinienie dyscyplinarne - uchybienie godności urzędu" polegające na tym, że 30 czerwca 2016 r. w sklepie w Szczecinie dokonał kradzieży mienia w postaci "przegubowego łącznika wkrętarki z pinem na kwotę nie większą niż 95,29 zł". Obrona sędziego wskazywała, że 95 zł kosztował cały zestaw elementów do wkrętarki, zaś "łącznik" będący przedmiotem sprawy był wartości około 8 zł. Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył dziś Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Katarzyna Tyczka-Rote wskazała, że SN uwzględnił zarzut odwołania dotyczący "rażącej niewspółmierności wymierzonej kary". Przy ocenie według aktualnych stawek wynagrodzenia obwiniony za ten czyn, za który każdy inny obywatel zapłaciłby 100 zł mandatu, zapłaci około 50 tys. zł. Wydaje się, że taka sankcja jest sankcją adekwatną i bardziej dostosowaną do charakteru czynu powiedziała sędzia SN.  Ps..Złodziej to złodziej i nie jest ważne czy ukradł 8zł czy 100zł, to na zawsze i ciągle złodziej. To jest jeden z tych biednych sędziów co to żyją na prowincji za 10 tyś. Jak on teraz przeżyje za 8 tyś to nie wiem, chyba będzie musiał dalej kraść. Sędzia jest tylko o 20% mniejszym złodziejem od 100% złodzieja. Obaj się świetnie dogadają na sali rozpraw."....panie sędzio przecież nie wsadzi mnie pan do więzienia, przecież pan też kradł, i nie siedzi". Potrzebna pilna poprawka do ustawy o sądownictwie Nawet najmniejsza kradzież, korupcja (oczywiście udowodniona) skutkuje wyrzuceniem sędziego, prokuratora, adwokata z zawodu. Bezwzględnie! Oni nie są w stanie zrozumieć, że ci sędziowie po prostu nie muszą pracować jako sędziowie. Oni są przekonani, że taki człowiek nie może pracować jako np. kanar, albo sprzedawca w Biedronce (z Biedronki za kradzież od razu by go wywalili więc to zły przykład. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. To przecież jest takie proste. Nikt tych ludzi przecież za kradzież nie chce skazać na karę śmierci lub ciężkiego więzienia, oni tylko mają zmienić pracę, wziąć kredyt przecież to nie koniec świata.
 • @kula Lis 67 15:24:55 PS..
  To sędzia Paweł Marycz się śliznął (używając terminologii więziennej).....
 • @kula Lis 67 15:24:55
  Jak człowiek zdolny do takiego czynu, czyli pospolity złodziej (o takiej moralności) będzie prowadzić sprawy sądowe i oceniać postępowanie innych ludzi? SN powinien sobie zadać pytanie: czy sędzia Rzeczpospolitej może być złodziejem ? Jeżeli chcemy upodlić Rzeczpospolitą, to tak !! Powinna być jakaś tabela utworzona, jakie kwoty i w jakim odstępie czasu może ukraść sędzia żeby uniknąć kary. I do jakiej kwoty nie musi zwracać ukradzionego mienia. Żeby np. taki Topyła wiedział, czy musi oddać 50 zł czy nie musi.
 • @Husky CO NA TO OBROŃCA KASTY NIEBIESKI?
  Czy „roztargnienie” to już choroba zawodowa sędziów? Kolejna skandaliczna decyzja Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy uznał, że sędzia może kraść i dalej skazywać ludzi, również za kradzieże. Sąd dyscyplinarny SN zmienił wyrok usuwający z zawodu sędziego Pawła M., który ukradł element wkrętarki. Obrońca sędziego korzystał z utartej ścieki – sędzia zabrał rzecz ze sklepu przez „roztargnienie” i „z przepracowania”. Sędziowie SN uznali, że sprawę załatwi kara finansowa. Obwinionym o kradzież elementu wkrętarki ze znanej sieci sklepów sędzia wydziału karnego Sądu Okręgowego w Szczecinie nadal będzie orzekał m.in. w sprawach o kradzieże. W swojej 20-letniej karierze w todze ma on na swoim koncie wyroki skazujące za zabór mienia. Sędzia stanął przed sądem dyscyplinarnym po tym, jak w 2016 r. został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wynosił ze sklepu element wkrętarki (łącznik) za który nie zapłacił. W listopadzie Sąd Apelacyjny w Gdańsku dyscyplinarnie usunął z zawodu sędziego Pawła M. Dodatkowo ten sam sąd uznał, że do czasu uprawomocnienia się wyroku sędzia zostanie zawieszony w swoich czynnościach oraz zmniejszył jego zarobki na ten sam okres o jedną czwartą. Sędzia odwołał się od tej części wyroku, która decydowała o wyrzuceniu go z zawodu i sprawa ta trafiła do Sądu dyscyplinarnego w Sądzie Najwyższym. Trójka sędziów z Marianem Bulińskim na czele uznała, że usunięcie z zawodu jest karą zbyt surową. Sędziowie uznali, że sędzia ukradł element wkrętarki ale usunięcie go z zawodu to kara zbyt surowa. Wystarczy ukarać go obniżeniem zarobków o jedną piątą przez dwa lata uznał SN. W stanie wojennym Buliński był sędzią Sądu Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy oraz Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Skazywał opozycjonistów, w tym w styczniu 1982 r. kuriera Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego Wiesława Ratkiewicza na 3,5 roku więzienia. Był również przewodniczącym składu sędziowskiego, który skazał na rok więzienia dwóch mieszkańców Kętrzyna za rozlepianie antykomunistycznych plakatów. Podczas rozprawy obrońca sędziego szczecińska mecenas Marta Lis-Ciszek jego znajoma z sal sądowych stwierdziła, że sędzia zjawił się w sklepie jedynie dla zabicia czasu, a nie dla dokonania kradzieży. Zaznaczyła, że w tym sklepie był znany, czasem bywał tam 2-3 razy dziennie. Zawsze płacił, nawet za podkładki filcowe stwierdziła mecenas. Przekonywała, że w czerwcu 2016, gdy sędzia zabrał tę „feralną małą rzecz” za mniej niż 100 zł ze sklepu, zmagał się ze stresem w czasie „kiedy środowisko sędziowskie było już mocno dyskredytowane” w mediach i przez władze. Przepracowanie i choroba osób najbliższych, wpływają na możliwość naszej koncentracji i na to, że nasze myśli są zupełnie gdzie indziej - stwierdziła mecenas. Przytaczała też opinię służbową o sędzim M., z której miałoby wynikać, że to bardzo dobry sędzia i prawnik o wysokiej kulturze bycia. Sam obwiniony stwierdził, że zrobił głupotę z roztargnienia i stresu. Stwierdził, że nie zaryzykował by swojego całego życia zawodowego dla takiej, ani żadnej innej rzeczy. Z kolei zastępca rzecznika dyscyplinarnego Mariola Głowacka stwierdziła, że odwołanie się sędziego od wyroku jest bezzasadne. Sędzia został zatrzymany przez ochroniarzy sklepu po wyniesieniu skradzionej rzeczy najpierw próbował ukryć skradziony przedmiot a później, gdy mimo to została ona odnaleziona u niego w plecaku, przyjął mandat i zapłacił grzywnę. Warto dodać, że sędzia usiłował powstrzymać ochronę sklepu przed wzywaniem policji oraz przedstawiał swój immunitet sędziowski. Jak wskazała sędzia Głowacka na podstawie dokumentacji z SO w Szczecinie, obwiniony był zaledwie średnio przepracowany, jak inni sędziowie, którzy tam orzekają. Wskazała też, że sędzia bronił się roztargnieniem, które miał wywołać telefon, który musiał odebrać, gdy zabierał z półki element wkrętarki. Monitoring nie potwierdził, by sędzia zajmował się w tym czasie telefonem. Tą całą argumentację strony obwiniającej oraz wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji Sąd Najwyższy przekreślił swoim wyrokiem. Okazało się, że sędzia nawet nie musiał płakać na sali sądowej ani wypowiadać swoich kwestii łamiącym się głosem, jak to miało miejsce przy uniewinnieniu sędziego Mirosława Topyły, który zabrał z lady sklepowej 50 zł należące do starszej kobiety.


  Ps..Nie wyobrażam sobie sytuacji jak ta "choroba" tj, roztargnienie rozleje się na cały nasz biedny Kraj. Wówczas każdy z nas przez " roztargnienie" weźmie sobie ze sklepu to co mu pod rękę się nawinie. Litości ...a co na to nasi dowodzący państwem ? 3 razy dziennie bywał w tym sklepie ? ... i to z nudów ? ... olaboga ... to ja mu współczuję nie miał co robić .. zanudzał się ? ... "obrońca sędziego szczecińska mecenas Marta Lis-Ciszek - jego znajoma z sal sądowych - stwierdziła, że sędzia zjawił się w sklepie jedynie dla zabicia czasu, a nie dla dokonania kradzieży. Zaznaczyła, że w tym sklepie był znany, czasem bywał tam 2-3 razy dziennie."... dalej mówi mecenas .. Przepracowanie i choroba osób najbliższych, wpływają na możliwość naszej koncentracji i na to, że nasze myśli są zupełnie gdzie indziej - .. Człowiek który ma masę obowiązków nie ma czasu zjeść śniadania ... a on chodził 2 - 3 razy dziennie do tego sklepu z nudów ? ... To wyjaśnienie jest tak puste, i denne, że aż nie pasujące do mecenas ... Zobaczcie za jakich durniów maja nas sądy ? ... Ta sprawa powinna wejść z powrotem na wokandę włącznie z wszystkimi umorzonymi sprawami sędziów, prokuratorów i mecenasów. Masakra jak długo jeszcze będziemy utrzymywać taki stan. Panie Ziobro do roboty! Zlikwidować złotych bożków złodziei i nieudaczników. Polska nie zasługuje na to żeby garstka oburzonych utrudniała reformy. Natychmiast zlikwidować prokuratorski, sędziowski, prokuratorski, poselski i każdy inny immunitet od skutków kradzieży, chuligaństwa, wykroczeń lub przestępstw drogowych i w ogóle wszelkich czynów zabronionych przez Kodeks Karny! To skandal, żeby sędziowie popełniali przestępstwa. Nie chcemy takich sędziów. Won z zawodu! Także tzw "stan spoczynku", emerytury na ogólnych zasadach czyli ze składek na ZUS.
 • Huski znowu nie wykorzystał okazji,
  żeby milczeć.
  Żenada. PiSiorska żenada.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728