Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Pieniądze się im po prostu należały

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Była premier Szydło uważa iż jej rząd za swą pracę zasłużył na nagrody, zgodnie z badaniami IBRiS dla Rada Zet 75% Polaków jest zdania odmiennego.

 W swym wystąpieniu w sejmie Beata Szydło w ostatni czwartek oświadczyła, iż "Ministrowie, wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały. To były nagrody oficjalne, nagrody, które zostały przyznane w ramach budżetu uchwalonego w tej izbie, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów. Ci ludzie ciężko pracowali i pracują po to, żeby wszyscy Polacy mogli cieszyć się z rozwoju Polski, a nie tylko wybrane grupy interesów"

 
Odświeżmy trochę pamięć byłej Pani premier, która wydaje się popadła w euforię na temat swoich rządów. Rząd Beaty Szydło został odwołany w sposób całkowicie awaryjny. Z dnia na dzień zmieniono premiera, zaś na zastanowienie się, który z ministrów nie sprawdził się i należy go dla dobra Polski zmienić potrzeba było czasu.
Zmiana związana była z koniecznością niezwłocznego ratowania wizerunku Polski, do którego utraty doprowadziła dyplomacja rządu Beaty Szydło i groziły Polsce poważne konsekwencje. Beata Szydło jako premier zupełnie nie sprawdziła się na arenie międzynarodowej tracąc możliwość prowadzenia negocjacji w ramach Europy.
 
Zwróćmy uwagę na „dokonania” odwołanych ministrów. Zacznijmy od ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego szefa resortu którego fiasko działań wywołało konieczność awaryjnej zmiany premiera – nagroda 72’100 zł.
 
Kolejnym ministrem, który doprowadził Polskę do konfliktu z UE był minister Jan Szyszko, za swą niekorzystną dla Polski działalność uhonorowano go nagrodą w wysokości 70’100 zł.
 
Kolejnym odwołanym ministrem był Antoni Macierewicz, człowiek odpowiedzialny za destrukcję naszej armii, człowiek, który dysponował znaczącym, jak sam się chwalił, budżetem i wydając ten budżet opowiadał co to on nie zakupi, tylko, że zakupił wyłącznie samoloty dla VIP. Inne wyposażenie którego przetargi odwołał czy też planował pozostało w sferze opowieści medialnych ministra, z których jest słynny, jako człowiek, który wiele i barwnie mówi, lecz efektów tego co mówi nie widać.
 
Kolejny minister, który zasłużył się doprowadzeniem do konfliktu w zakresie ochrony zdrowia, minister Konstanty Radziwiłł za swe „dokonania” uhonorowany został kwotą 65’100 zł
 
Nagrodę też dostał wojewoda pomorski, który w obliczu zniszczeń dokonanych przez orkan na Pomorzu stwierdził iż "nie wysyła się wojska do sprzątania liści", czym znacząco opóźnił pomoc dla ludzi poszkodowanych w tym rejonie.
 
Sama pani była premier przyznała sobie nagrodę w wysokości 65’100 zł, za co? Za to, że trzeba ją było odwoływać w trybie pilnym, by ratować wizerunek Polski w Europie, że uzyskała niezdolność do prowadzenia dyplomacji?
 
Pozostańmy tylko na tych, których sam PiS za ich działalność "uhonorował" odwołaniem. Pozostali też mają na swym koncie "osiągnięcia", jak choćby biorąc pierwszy z rzędu, doprowadzenie do ruiny stadnin konia arabskiego.
 
Nie, pani Beato Szydło, nie liczy się ile kto pracował, a ile osiągnął, a pani rząd można byłoby uznać za sukces, jeśli założymy iż celem była realizacja programu "Polska w Ruinie", bo w tym zakresie osiągnęliście ogromne postępy.
 
Beata Szydło nadal nie zrezygnowała z dawno ośmieszonej retoryki „Przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy... Osobiście radził bym unikać tej retoryki, by Polki i Polacy nie porównali obu tych rządów. Nie zlikwidowaliście patologii jakimi charakteryzował się tamten rząd, tylko je powtórzyliście, co więcej przestępstwo kumoterstwa podnieśliście do rangi prawa. Legendarni już PiSiewicze, ludzie których kwalifikacje do zajmowanego urzędu ograniczają się tylko do znajomości z odpowiednio postawioną osobą. Tak samo jak poprzedni rząd chronicie swoich, ludzi których poczynania należałoby sprawdzić, tu kłaniają się sprawa senatora Koguta, senatora Biernackiego i afera SKOK. Odwoływanie się do retoryki, że poprzedni rząd czynił podobnie, to tylko potwierdzenie, że mamy do czynienia z „dojną zmianą”, doili poprzednicy, doją ich następcy. 
 
Grupy interesów też nie zniknęły, choćby Tadeusz Rydzyk i zakon redemptorystów, któremu kolejne ministerstwa przyznają dotacje, udzielają zlecenia na zadania, z których wywiązanie się „dzieła ojca Rydzyka” mają co najmniej wątpliwą możliwość.
 
Arogancja PiS względem Polaków nie polega na tym, że poprzyznawali nagrody ale na tym, że nie widzą swoich błędów, błędy propagandowo określają sukcesami. To, że minister Gowin twierdzi iż bez pensji żony to by ledwo wiązali koniec z końcem. Poprzedni rząd przejechał się na ośmiorniczkach, ośmiorniczki dziś są tańsze od masła. Na takich stwierdzeniach łatwo się poślizgnąć. No cóż, pycha kroczy przed upadkiem. To powiedzenie dzisiejsza władza powinna wygrawerować sobie w dobrze widocznym miejscu.
 
prawa autorskie: jestem autorem tekstu i zdjęcia. Zdjęcie, zniszczenie w Biskupinie po orkanie „nie wysyła się wojska do sprzątania liści”.

KOMENTARZE

 • Niebieski co ty na to?
  Ponad 100 tys. zł nagród, 96 tys. zł odprawy emerytalnej i 80 tys. zł ekwiwalentu dla Borusewicza. Można było? Jak widać, można! Ostatnio głośno było o różnego rodzaju nagrodach i finansowych benefitach dla rządzących. Myślę, że w tym kontekście warto przypomnieć o sytuacji z końca 2015 roku. Wówczas to Bogdan Borusewicz, jako marszałek Senatu, wypłacił sobie odprawę emerytalną (96 tys. zł), a za niewykorzystany urlop wziął dodatkowe 80 tys. zł. Wcześniej lubił sobie również wypłacać spore nagrody (łącznie ponad 100 tys. zł). Aby była jasność - nie wzbudzało to większego zainteresowania w mediach, a już na pewno nikt za to nie "grillował" Borusewicza przez kilka dni z rzędu. Bogdan Borusewicz, który przez tabloidy zwany był również "panem samolocikiem" (od 2007 do 2013 roku latał samolotem na trasie dom-praca ponad 700 razy. Podatników kosztowało to łącznie 381 tys. zł), pod koniec 2015 roku zaliczył dość spory zastrzyk gotówki. Wówczas to zdecydował, że przejdzie na emeryturę. Termin ten mógł być wybrany nieprzypadkowo. Otóż przechodząc na emeryturę przysługiwała mu odprawa emerytalna równa 6-krotności ostatniej pensji (zarabiał ok. 16 tys. zł). W jego wypadku dało to kwotę bliską 100 tys. zł. Gdyby jednak Borusewicz zdecydował się przejść na emeryturę o kilka miesięcy później, to odprawa emerytalna liczona od pensji wicemarszałka Senatu (którym został po wyborach z jesieni 2015 roku) byłaby już niższa. Borusewicz lubił także wypłacać sobie nagrody. W 2010 r. otrzymał dwa tego typu finansowe benefity w wysokości 150 proc. miesięcznego wynagrodzenia oraz jedną w wysokości 100 proc. Razem dało to wówczas ok. 60 tys. zł. Z kolei w 2012 roku wypłacił sobie nagrodę w wysokości 350 proc. swojego miesięcznego wynagrodzenia, co miało się przełożyć na ponad 50 tys. zł. Aby była jasność - wówczas nie wzbudzało to większego zainteresowania w mediach. Owszem - były wzmianki w tabloidach i prawicowej prasie. Ale, np. TVP czy TVN nie organizowały z tego powodu "grillowania" Borusewicza przez kilka dni z rzędu.  Źródło: Wysokie premie. Borusewicz przyznał sobie nagrodę (PolskieRadio.pl)
  Źródło: Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ZAROBIŁ WIĘCEJ niż prezydent Polski! (SE.pl)
  Źródło: Ogromna kasa dla Bogdana Borusewicza (Niezalezna.pl)
 • ***** 5
  ''Ministrowie Prawa i Sprawiedliwości kiedyś ostro krytykowali Platformę Obywatelską za przyznawanie sobie dodatkowych pieniędzy, a dziś sami z takich "dodatków" korzystają. A nawet korzystają bardziej niż ich poprzednicy - licząc w kwotach brutto, a nie netto"
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/politycy-pis-krytykowali-nagrody-dla-rzadu-po-psl-a-tez-biora,818292.html

  Niby banał bo wiadomo że "kolejny rząd" będzie tak samo łajdacki jak poprzedni albo i gorszy,a jednak zawsze wkurwia.
 • Specjalna kasta: POLITYCY = PASOŻYCI
  "Morawiecki: 30 tys. kwoty wolnej od podatku dla posłów, bo... pracują bardzo ciężko!
  Jego zdaniem, należy w ten sposób "docenić ciężką pracę polityków". Wygląda na to, że zdaniem premiera zwykli śmiertelnicy pracują od posłów znacznie lżej, bo im przysługuje tylko maksymalnie 6600 zł."
 • @kula Lis 67 15:31:33
  Premier Beata Szydło przyznała specjalny miesięczny dodatek dla byłego premiera Olszewskiego w wysokości 8 000 zł.
  Premier Beata Szydło przyznała specjalny miesięczny dodatek dla żony byłego premiera Olszewskiego w wysokości 4 000 zł - za bycię żoną byłego premiera.
  PiS-owcy mają plany żeby żona prezydenta również dostawała specjalną pensję.
 • @Robik 15:40:41
  Znaczy się... pasą się na cudzej życi.
 • @kula Lis 67 15:31:33
  Zaraz zaraz, jak widzę, ty też po "winach tuska" nie wytrzeźwiałeś, mocne to wina, tylko na mocne głowy.
  Poprzedników oceniliśmy i odwołaliśmy, ci obiecywali.
  PRACA, POKORA, UMIAR, pamiętasz co Szydło głosiła z mównicy? A co mamy "AROGANCJA, PAZERNOŚĆ, KUMOTERSTWO". Popatrz na "najdroższego patriotę", ten się nie opala, "Mimo, że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Jak to rozumieć?"

  A ty nadal zaślepiony, wyszukujesz, kto, co kiedy.
 • @kula Lis 67 15:31:33
  Słyszałem, że emerytura pani Kiszczak niee została zdeubekizowana. Nagroda to za ujawnienie teczki Bolka czy nieujawnienie teczki Balbiny?
 • @Zawisza Niebieski 15:52:43
  "Poprzedników oceniliśmy i odwołaliśmy, ci obiecywali.
  PRACA, POKORA, UMIAR, pamiętasz co Szydło głosiła z mównicy? A co mamy "AROGANCJA, PAZERNOŚĆ, KUMOTERSTWO"."

  Słusznie i naukowo. I właściwie w tym całe sedno sprawy, dlatego ten komentarz powinien być zawarty w treści wpisu, bo sam wpis trochę się mija z rzeczywistością... czy faktycznie poprzedni gabinet został wymieniony dla ratowania wizerunku Polski? Tylko, jeśli założymy, że Polska wygląda lepiej z jej przedstawicielami w pozycji błagalnej na kolanach, albo w pozycji kolankowo-łokciowej.
  Zostali wymienieni, bo nie dość szybko i sprawnie oddawali Polskę syjonistom. Przecież Szydło by nie sprowadziła banku JPMorgan do Polski, najbardziej bandyckiego z banksterskich i na dodatek ich wynagrodziła 20 mln., słownie: dwudziestoma milionami zł. zapomogi. Podejrzewam,że te wszystkie nagrody Szydło to kropla w morzu w porównaniu z tym, co rozdaje i będzie rozdawał Mazowiecki, który ma przecież plan - jedni będą kopali rowy, a inni będą je zasypywali, podczas gdy Polska będzie rosła w dług.

  Może o tym warto by było pogadać? Tym bardziej, że skala złodziejstwa znacznie większa?
 • @Jaromir 16:10:01
  Dlatego, że renta inwalidzka na którą ze zmniejszonej już poprzednio emerytury cwanie uciekł Kiszczak przy pierwszym obcięciu, nie została ujęta w ustawie. Dostaje po nim 80% renty inwalidzkiej nie emerytury a to różnica. Wszyscy którzy są na inwalidzkiej rencie pobierają ją w 100%, nie tylko Kiszczakowa, bo i esbek z mego bloku, a także wdowa po esbeku tyle procent co Kiszczakowa. Inny esbek w tym jeden z dalszej rodziny ma 1600 zł netto, z 5.500 zł poprzedniej netto emerytury..
 • @Lotna 16:43:33
  Sama zmiana nie tyle rządu, co premiera miała podłoże doraźnego ratownia wizerunku, dla mnie o tym świadczy fakt wymiany premiera przy zostawieniu wszystkich ministrów. Tak robi się, w odpowiedzi na uderzenie z zaskoczenia. Gdyby chodzio o w związku z szybkością oddawania Polski... to sprawa mogłaby odbyć się wolniej, w sposób bardziej spokojny, ze wsparciem mediów zależnych od PiS. Tu było doraźne gaszenie pożaru.

  A z oddawaniem, Szydło nie miała nic do powiedzenia, to wszystko realizowane jest na poziomie "naczelnika".
 • było by dużo sensu w tym co napisałeś
  gdyby nie argumentacja " utrata wizerunku i skonfliktowanie z Europą."

  To może od razu róbmy wszystko dla dobra i interesu "Europy," a nie Polaków. Wtedy będziemy wszem i wobec chwaleni .
  Po prostu głupia argumentacja. Z Tak zaprezentowanym podejściem zawsze będziemy europejską ścierą,
 • @zadziwiony 19:27:47
  Utrata wizerunku, to nie jest klęczenie na kolanach przed Europą, a jest to zdolność do tworzenia koalicji w celu uzyskiwania wspólnych korzyści. Efekt działania rządu to klęczenie przed Węgrami z błaganiem o poparcie i owocna współpraca z San Escobar. W przypadku min Szyszki groziły nam kary za wycinki a on nie potrafił obronić swojej polityki przed odpowiednimi organami w UE. Zmiana premiera o ile dobrze pamiętam nastąpiła przy zerwaniu rozmów w sprawie punktu 7. Jak wiemy Unia Europejska to wpółpraca dyplomatyczna między krajami gdy często występują sprzeczne iinteresy. Kilka idiotycznych kroków spowodowało, że straciliśmy sojuszników.
 • @
  Jak zwykle widzisz tylko ciemne strony "dobrej zmiany" , te premie były nadużyciem tym bardziej w sytuacji gdy ciągle przypomina się ludziom o służbie jako najważniejszym atrybucie władzy , to jak dotąd największy i jedyny poważny błąd PiS bo poza tym , niestety widać ,że wejście do unii pozbawiło nas samodzielności w kształtowaniu własnej polityki w Polsce ale też potwierdziło ,że najważniejsze pozostają pieniądze bo dla nich PiS wycofa się z reform sądownictwa w takiej skali jaka była potrzebna , nie ma nic za darmo , i chyba nawet nie chodzi o same reformy ale jakiś ustalony "układ sił" czyli wskazanie nam naszego miejsca w tej unii , ono wcześniej nie było lepsze ale też jeszcze bardzo długo albo nawet nigdy się nie poprawi bo jedynie ten plan z t zw "międzymorzem" mógłby tu coś zmienić ,t zn wzmocnić pozycję wszystkich w nim zaangażowanych ale czy w ramach tej istniejącej już unii ?To nigdy się nie uda
 • Rzepliński za zaległy urlop na odchodnym wypłacił sobie 150 tys zł !!!
  Rozbawił mnie Eufemizm niejakiego Zawiszy ! cytuje
  [ . Beata Szydło jako premier zupełnie nie sprawdziła się na arenie międzynarodowej tracąc możliwość prowadzenia negocjacji w ramach Europy. ] koniec cytatu

  Słowianie ! Zawisza jest zwolennikiem całkowitego podporządkowania Polski żydowskim bandytom z UE !!!! tak jak było za dobrych rządów bandyty Tuska ! on wszystko co chcieli bandziory z UE natychmiast wprowadzał w czyn ! każde podrzucone gówno z UE zawijał w papierek i sprzedawał jako żydowski cymes ! i za służalczą służbę bandziory z UE nagrodziły go stanowiskiem w uni !

  Zawisza ! ty nam internautom wytłumacz 100 tyś m-c pensje żyda Grada z PO co to niby budował elektrownie atomowa i nawet miejsca nie wybrali !!! a kasę 100 ty zł co miesiąc fasował co Zawisza powiesz ! czekamy czekamy i ręce zacieramy !!

  Bracia SŁOWIANIE ! żydy z PO i żydo-chazarstwo z PIS to PO-PIS ! jedni i drudzy okupują Polskę i Polaków !!!

  Ty Zawisza nie masz moralnego prawa tutaj się wymądrzać bo jesteś takim samym skurwysyn.. jak twoi kamraci z PO ! bo co mi powiesz że Rzepliński nie chodził na urlopy ? co całymi dniami siedział w pracy ? NIE !!!!
  skurwysyn.. żydowskie nie wpisywali urlopy !!!!! żyd zawsze żydem będzie i zawsze okradać !! dlatego Zawisza jesteście znienawidzeni przez CAŁY ŚWIAT !! ludzie wami pogardzają !!!!

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach. Polska Krajem NEUTRALNY !!!!
 • @ele 08:06:40
  100/100!!! Ten niebieski ma już nieuleczalny syndrom żydowskiego niewolnika. Nie dziw się mu. Pzdr!
 • @puuuq 22:26:14
  Nazwijmy to po imieniu, mamy "dojną zmianę" doili jedni, doją drudzy, co nowi to odważniejsi, bardziej łapczywi.
  Dyplomacja polega na tym, że nie tupie się nogą, że liczy się na to, że przywódcy innych krajów z beczką wazeliny do "naczelnika podążą". W dyplomacji buduje się sojusze oparte o wspólnotę interesów, dlatego zgadzam się z pomysłem międzymorza, to był dobry pomysł, niestety "dyplomatołki" jak to określił Bartoszewski wierząc, że jak już "wstaną z kolan" to cała Europa u stóp im legnie. Skutek takiej polityki jest jeden. Naszym partnerem jest tylko San Escobar, a przed Węgrami na kolanach klęczymy. Trochę przykra to pozycja. Jako pojedyncze państwo jesteśmy za słabi, zawsze nam pokażą, gdzie nasze miejsce w szeregu, ale wśród miejszych państw możemy wieść prym, umiejętnie prowadzić politykę korzystną dla całej grupy, wtedy jeszcze więcej krajów moglibyśmy do naszego grona przyjąć. Ale przywódca nawet najmniejszego kraju w kolejce z wazeliną do "naczelnika" nie stanie, nie będzie rozumiał jego wspaniałej myśli. Tego niestety nie były w stanie nasze dyplomatoły zrozumieć. Dzisiejsza nasza sytuacja była widoczna już w dniu sławetnego "zwycięstwa" 27:1.
 • @kula Lis 67 13:06:16
  Och naiwności ludzka, jak łatwo wam wmówić, że PiS to patrioci. Tak patrioci tylko którego narodu, bo polskiego na pewno nie. Biedny człowieku, żeby mieć "nieuleczalny syndrom żydowskiego niewolnika." musiałbym tak jak ty ślepo wierzyć w PiS.
  Kwintesencja
  https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE
  Kto sfinansował a później wbudował kamień węgielny pod Muzeum Historii Narodu Polskiego.
  Jak Jaki stworzył ustawę o IPN, to gdzie pojechali uczyć się ustawę PiSać?

  Niieuleczalny niewolniku, co ślepo wierzy swojemu panu.
 • @Zawisza Niebieski 13:49:57
  Zapierdolić Polakom 153.000.000.000 z OFE i mieć 25% poparcia w społeczeństwie, takie rzeczy tylko w ten kraju. A z tego jeszcze do swej kieszeni 19 mld zł, pytanie: u kogo i na czyich kontach i gzie ulokowane? Także z funduszu drogowego "zniknęło 25 mld zł. Także nie wyjaśnione gdzie się POdziały.
 • @kula Lis 67 14:25:41
  Z tego co donosi prasa PiS chodzi wokół tego, by zwinąć dalsze pieniądze z OFE. Czy to zrobi, jeszcze nie wiadomo, ale kombinuje. Na razie kombinuje, by kolejny podatek w paliwo wrzucić, tym razem pod hasłem "samochodziki elektryczne. Nie martw się, jedni i drudzy w te klocki dobrzy, tylko ty jesteś ślepy i zniewolony. A patrioci narodu... tylko ręce zacierają. PO chciało sprzedać lasy, Szyszko wyrżnąć. Widzisz jakąś różnicę?
 • @kula Lis 67 14:25:41
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/co-mowic-gdy-pytaja-kiedy-zorganizujemy-akcje-zatrzymaj-pedofilie-spierdzielaj-lewaku-ksieza-biskupi-anonimowy-internauta.jpg
 • @kula Lis 67 13:06:16
  Dość niesprawidliwie oceniacie dziennikarzo-blogera @Zawisze.

  Tenże gość nigdy, ale to nigdy nie sympatyzował z lemingowymi idiotami czy kretynami z PO
  NIGDY.
  Czy czytałeś jakiś jeden jego wpis pochwalny za tą szmatą od Merkel czyli Tuskiem.
  NIGDY.
  To że czasami delikatnie karci dzisiejszych rządzących to wynika z troski o ten kraj.
  I tylko tyle.
  Martwi się tylko tym, że PO ma aż 15-20% poparcia. Spać chłopina nie może od 2.5 roku więc szanujmy Go.
  Ma tylko jedno zdrowie.
  A ten wpis ???
  No to tu mamy przykład permanentnego bólu dupy, oby nigdy już nie było jak było
 • @kula Lis 67 14:25:41
  Czy PiS zaczyna już na poważnie wyjaśniać gdzie się podziały te pieniądze?
  Jakieś aresztowania na wzór Mateusza Piskorskiego?
 • @ele 08:06:40
  Ty naprawdę w te bajeczki wierzysz? Nic dziwnego, że PiS ma poparcie. Polska pod PiS wstała z kolan, by leżeć i to nie krzyżem a gwiazdą Dawida.
 • @Husky 14:53:41
  Czytałem twój ostatni tekst o Jaruzelskiej i nie mogę dojść, czy ty pracodawcę zmieniłeś, czy podczas wklejania teksty ci się pomyliły :)

  Polki są piękne, ale parasolki dodają im urody. Za to widok "naczelnika" gdy zobaczy parasolki wart każdych pieniędzy. :)
 • @Zawisza Niebieski 15:13:16
  Wiem ,kto jak kto, ale ty to masz swój unikalny gust

  A cóż tym biedaczkom pozostało poza tym o czym napisały na transparencie.

  https://pbs.twimg.com/media/DZNjbQ0X0AACiHi.jpg

  http://bi.gazeta.pl/im/c4/25/15/z22171844Q,Marta-Lempart.jpg

  My natomiast mamy takie kobiety

  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/zawiszo-widzisz_2018-03-26_16-29-44.jpg
 • @Zawiszo Niebieski - nie z PO
  Skomentujesz :
  Czterech rosyjskich dyplomatów zostało uznanych za persona non grata - poinformował minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.


  Podobnie uczyniły inne kraje m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Francja czy Niemcy; łącznie 14 państw unijnych - poinformował krul europy 27-1 niejaki Donald Tusk.

  Donald Tusk

  @eucopresident
  Today 14 EU Member States decided to expel Russian diplomats as direct follow-up to #EUCO discussion last week on #SalisburyAttack. Additional measures including further expulsions are not excluded in coming days, weeks.
  14:13 - 26 mar 2018
 • @Husky 17:33:36
  A co sądzić o takiej sprawie, kilku panów spakuje walizki i wrói do domowych pieleszy. Za jakiś czas w ich miejsce przyjadą inni panowie, i świat wróci do normy. Ja tam bym wolał, by w proteście np. zrezygnowano z budowy Nord Streem 2. To byłoby coś, a tak to pobrzękiwanie drewnianą szabelką.

  A co do kobiet, to są to takie ewenementy, że jednemu podoba się ta, innemu inna, każda zmora znajdzie swego adoratora. No może nie każda, np. pani Pawłowicz :)

  A "król Europy" Donald Tusk, no cóż, w odróżnieniu od tego, co kota męczy, na spacer na Stare Miasto wybiera się w otoczeniu 2 tys policjantów opłacanych z kieszeni podatnika i sypia z sarkofagiem brata przez ścianę, ten pierwszy coś osiągnął w życiu, dla tego drugiego 27:1 zostało ogłoszone wielkim sukcesem. O przepraszam, obok mgr. "Wolfgangowej" był też "człowiekiem roku" PiS-owskiej gazetki.
 • @Husky 17:33:36
  A tak przy okazji, Ukraina kupuje 55 Eurocopterów, nasze wojska lotnicze zaś dzięki wspaniałym rządom Antoniego M, nagrodzonym kwotą 70'100 zł mogą poszczycić się kilkoma dronami, modelem helikoptera. No cóż, stratę "Misiu" naród musiał jakoś wyrównać.
 • @Zawisza Niebieski 18:34:43
  No fajnie.
  Tusk to jednak wielki czlowiek jest
 • @Zawisza Niebieski 18:34:43
  Dzięki decyzjom krajów wydalających dyplomatów Rosji możemy być pewni jednego.
  To naprawdę może być Wielki Tydzień. I jeszcze rola idioty Tuska w tym wszystkim.
  Obym się mylił
  Ale nie płacz - będzie dobrze, jak ta szmata wróci do kraju
 • @Husky 19:02:10
  Tusk jest politykiem, a żaden z polityków nie jest nikim wielkim, jeśli już w jakiejść dziedzinie jest wielki, to najczęściej w kłamstwach. Można na spokojnie ocenić człowieka, jego osiągnięcia jego porażki. Ciebie na to nie stać, stąd pojawiają się słowa "szmata" itp. Widzisz, ja nigdy takich słów nie używam, bo to oznaka frustracji.

  Ciekawy jestem, czy gdyby Tusk wrócił do Polski i stanął w szranki wyborcze, jaki uzyskał by wynik. To byłaby dla mnie ciekawa poglądowa lekcja demokracji.

  Jak tobie, czy Kuli Lisowi nie raz udowodniłem, że w osiągnięciach Kaczyński nie ma co się równać z Tuskiem, za każdym razem w grach politycznych sromotne wciry dostawał.

  A tak przy okazji, ta drabiinka, co ją pod namiotem stawiają na placu wykradzionym Warszawie wygląda, że jest plagiatem.
  Za co kolwiek by się te ofermy nie wzięły, to i tak spieprzą.
 • @Zawisza Niebieski 19:35:23
  https://wiadomosci.wp.pl/pomnik-smolenski-to-plagiat-podobienstwo-jest-uderzajace-mamy-zdjecia-6234399346505345a
 • @Zawisza Niebieski 19:35:23
  i znów ci zwieracze puszczają na dźwięk TUSK
  nie urobisz na te pieluchy
 • @Zawisza Niebieski 19:35:23
  Rzadkie ujęcie samicy walenia podczas wzmożonej burzy hormonalnej, na początku wiosny w trakcie nawoływania samca w celach prokreacyjnych

  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/zawiszo-damy-rade_2018-03-26_19-48-12.jpg
 • @Husky 19:40:31
  To mnie zwieracze puszczają??? :) Husky,, nie bądź zabawny. Ty nie potrafisz tego nazwiska napisać, by nie włożyć obraźliwego epitetu. Wiesz, w psychologii, gdy ktoś drugiemu przypisuje swe cechy określa się to "projekcją"
 • @Husky 19:55:44
  Ratunku, nie mam argumentów, sięgnę po gotowce przygotowane dla elektoratu "podstawówka +" i to niewielki "+". Głosują, bo krzyżyk postawić potrafią, ale do nich tylko pismo obrazkowe przemawia. Cienko Husky, cienko.....
 • @Zawisza Niebieski 20:10:54
  Połowa Platformy skończyła zaledwie podstawówkę!

  I to ma być partia inteligencka?
  Niczym Zawisza ???
  „Wyborcza” nieopatrznie demaskuje ugrupowanie Tuska…

  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/wp/photo/2013-09/640/400/tusk_pilkarz_premier_gov_pl_2.jpg

  Ale się porobiło! Platforma Obywatelska, lansująca się od lat jako partia inteligenckich elit, zostaje brutalnie odarta ze swego założycielskiego mitu. I to przez kogo?! Cios w plecy Tuskowi zadaje... „Wyborcza”.

  Gazeta ujawnia, że nawet POłowa członków ugrupowania sprawującego od sześciu lat władzę może pochwalić się zaledwie podstawowym wykształceniem.
  „GW” najwyraźniej przeraziła się swoim odkryciem, bo zaskakujące dane, zaczerpnięte z elektronicznej bazy członków PO, podała w tekście, który opatrzyła niepozornym tytułem „Partia Tuska w liczbach”. A liczby te mogą szokować!
  Gazeta podaje, że informacjami na temat wykształcenia podzieliło się 70 proc. spośród 43 tys. działaczy Platformy.
  I tutaj może być zaskoczenie. Chociaż PO ma wizerunek partii inteligenckiej, to aż 14,1 tys. z tych, którzy przyznali się do wykształcenia, ukończyła tylko podstawówkę.

  Prawie tyle samo osób zadeklarowało wykształcenie wyższe i średnie (14,6 tys.). Zawodowe - ok. 1,3 tys. osób
  – pisze „GW”.
  Gazeta nie dodaje, że 14,1 tys. osób z zaledwie podstawowym wykształceniem stanowi blisko połowę owych 70 proc. członków ujawniających wykształcenie. Nie wiadomo jak sytuacja przedstawia się wśród pozostałych 30 proc. działaczy, ale raczej trudno zakładać, że gremialnie nie zdecydowali się ujawnić matur, doktoratów, habilitacji i profesur.
  Platforma ma też inną poważną przypadłość – gwałtownie się kurczy. W ciągu dwóch lat liczba członków partii spadła o 7 tys.
  Nie tylko w oczach swoich wyborców PO traci powab
  – konstatuje „Wyborcza”.
  Byliśmy partią, którą rozprawiła się z Kaczyńskim, część osób niosły emocje posmoleńskie, część liczyła na to, że z partyjną legitymacją łatwiej im będzie znaleźć pracę. Dziś ta motywacja nie działa
  – użala się sekretarz generalny partii Andrzej Wyrobiec, plasujący się szczęśliwie w tej połowie partii, która ma wykształcenie wyższe od podstawowego.
 • @ele 08:06:40
  Za prezesa Rzeplińskiego na pożegnalne kolacje siedmiu sędziów TK podatnicy zapłacili ponad 55 tysięcy złotych. Na pożegnanie samego prezesa podatnicy wydali 10 tys. zł!
  V-prezes Biernat zadecydował o wypłacie Rzeplińskiemu 320 tys. zł w ramach odprawy i ekwiwalentu urlopowego

  https://pbs.twimg.com/media/DYpJ3g9XkAA3hct.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:35:23
  Zajadów dostałem ze śmiechu i monitor z klawiaturą oplułem z tych peanów nad ryżym tłumokiem"chistorykiem" bo nie historykiem po wieczorówce. Na historię wieczorowo szli w tamtym czasie wyłącznie ostatnie tłumoki po ledwo zdanej, wybłaganej lub kupionej maturze dla papierka jak na WUML. Teraz napisz mi te jego ryżego żydoszwaba osiągnięcia, bo "osiągnięcia" jego i jego ekipy są ogólnie znane nie będę powtarzał. To samo jego dzieci takie same tłumoki jak Bolka, bo tylko tłumok płodzi tłumoki.
 • @kula Lis 67 22:02:37
  Zaorane, zasiane, zebrane i sprzedane na wolnym rynku 8-))))
 • @kula Lis 67 22:02:37
  PO wypuściła tu do "ostatecznego rozwiązania" swojego pitbulla,
  i to on zapewni "sukces" swojej partii, która będzie miała takie poparcie jak .....................lokaty w banku.
  My tej siły nie powstrzymamy.


  https://pbs.twimg.com/media/DZJ8DyuX0AIN3X4.jpg
 • @kula Lis 67 22:02:37
  Mógłbym się z tym stwierdzeniem "bo tylko tłumok płodzi tłumoki" zgodzić, dlatego Kaczyński nie ma dzieci. No cóż, możesz się śmiać, zapluwać monitor lub nie, ale prawda jest taka, że Kaczyński Tuskowi w sprawności politycznej do pięt nie sięga. Wszystkie bezpośrednie starcia przegrał. Taka prawda, smutna dla was prawda.
 • @Husky 20:22:46
  Nie raz pisałem o tym ciekawym zjawisku, partia o niższym średnim wykształceniu przekonuje elektorat o znacznie wyższym wykształceniu, i na odwrót partia o wyższym średnim wykształceni członków przekonuje elektorat podstawówka +. Jest tylko jedno wyjaśnienie. PiS traktuje swój elektorat "naród głupi wszystko kupi" i ten elektorat na ich retorykę się łapie. Nikt logicznie myślący nie załapie się na "patriotyzm" i "katolicyzm" PiS.
 • @Zawisza Niebieski 23:41:30
  Ja zawsze zagłosuję na PiS bo jestem niepoprawnym, zapiekłym, moherowym pisiorem, któremu "żadne racjonalne argumenty nie trafiają do mózgu". Np. do dzisiaj nie wiem, ze "żyję w faszystowskim kraju" i nie wiem, że "państwo się rozpada".
  W ogóle zacofany jestem, nie europeiski i ciemny
 • @Husky 08:27:48
  Kaczyński: Dwa lata reform wewnętrznych wymagało osłony na zewnątrz i to był jeden z celów powołania rządu premiera Morawieckiego. Kompromis z Brukselą w sprawie reformy sądownictwa wydaje się bliski. Czy cena nie jest jednak zbyt wysoka? Za gorzka? Wśród propozycji jest przecież publikacja, choć z zastrzeżeniem, wyroków wydanych wedle wielu ekspertów niezgodnie z prawem. Nie ukrywam, że ta cena jest znacząca, gorzka. Cóż, nie ukrywam też iż wzorujemy się na premierze Victorze Orbanie, który często musiał iść na przykre ustępstwa. Wolałbym oczywiście, by tak nie było, byśmy mogli pójść w reformach całą naprzód, tak jak zresztą to było w pierwszym uchwalonym projekcie ustaw sądowych, zawetowanych potem przez prezydenta. Ale okoliczności wewnętrzne, w tym wspomniane weto, i zewnętrzne, ułożyły się inaczej. Musimy brać to pod uwagę. Ważne jest to, że porozumienie jest możliwe i mogę wyrazić nadzieję, ale to jest tylko nadzieja, że te ustępstwa, które proponujemy, nie będą dla naszych przeciwników podstawą do ataku. Podstawą do twierdzeń, że to oni zwyciężyli. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Chociaż trzeba się spodziewać zarówno krytyki z naszej, to znaczy prawej strony, jak i pewnego triumfalizmu naszych przeciwników. Reforma sądownictwa po tych zmianach jest akceptowalna dla pana premiera? Jej istota, sens, nie została wypaczona, zmiany będą realne? Wydaje mi się, że tak, mimo tych gorzkich ustępstw.---- A teraz szuja Gowin: Dla mnie ta cena nie jest gorzka. Mamy trochę inny rodzaj wrażliwości z prezesem Kaczyńskim. To nie jest żadne krok w tył, raczej krok w bok powiedział Gowin.
  Ps..Pozycja Gowina w rządzie, to jest to co ja nazywam gorzką ceną ustępstw. Sprzedawczyk POwski jak zwykle w opozycji do rządu PiS i JK. Ten wywrotowiec dwa lata już jątrzy i sabotuje rząd wraz z Glińskim. Ustawa 2.0 jest umocnieniem kasty rektorów IIIRP. Jak się było prawie do końca na służbie u Tuska to nic dziwnego. Oddawanie Polski Szwabom weszło w krew. Gowin, nie ?
 • @kula Lis 67 09:24:45
  Kaczyńskiemu wydawało się, że Unia to PiS, wszyscy będą wdzięczylli się do "człowieka wolności PiS-owskiej gazetki". Na jego polecenie marionetki łamały konstytucję, łamały prawo i wydawało mu się, że wszystko może. Został brutalnie sprowadzony na ziemię, poznał swoje miejsce, zwykłego posła. A że rozpaczliwie, jak tonący, co łapie się brzytwy teraz opowiaa o kompomisach. Co ma mówić, prawdę, że był jak to ładnie ujął Bartoszewski Dyplomatołkiem? W dwa lata ośmieszyli nasz kraj, naszą dyplomację teraz dopiero wracają na drogę rozumu, później ogłoszą welki sukces, że zalatali dziurę, którą sami mozolnie wywiercili, a lemingi będą głosiły wielki sukces PiS-dyplomacji. W dyplomacji buduje się obozy wspólnego interesu, a nie tupie nóżką, jak zaspany bahor.
 • @Zawisza Niebieski wszystko wiedzący to powiedz nam
  A skąd ten głupek magister Bul Szczynukowicz Komorowskim zwany miał 290 tysięcy marek niemieckich w 1989 roku? Bo chyba nie zarobił tyle na saksach będąc ponoć pomywaczem w knajpie w Austrii lub grabiąc tam Austriakom ogródek.
 • @Zawisza Niebieski 12:27:08
  THE BEST CHOICE FOR POLAND !!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DZS8hMYWsAAY-X-.jpg
 • @Zawisza Niebieski oto twa "praworządna" lewackopedalska Unia! Co ty na to wszech wiedzący?
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15221515041d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Wielka afera wśród najbogatszych Belgów. Kilkadziesiąt miliardów ukrytych przez belgijskim fiskusem. Sześćdziesięciu ze 100 najbogatszych Belgów założyło fikcyjne spółki w Luksemburgu, by unikać podatków. W aferę zamieszany jest były premier Yves Leterme i dziesiątki firm. Przed belgijskim fiskusem ukryto w ten sposób 48 mld euro piszą "Le Soir" i "De Tijd". W efekcie kilkumiesięcznego śledztwa dziennikarzom udało się ustalić, że 60 ze 100 najbogatszych ludzi w Belgii założyło co najmniej jedną spółką w Luksemburgu w celu uniknięcia opodatkowania. W aferę zamieszane są też dziesiątki belgijskich firm i osób prywatnych. Na liście według obu belgijskich dzienników mają znajdować się wpływowi politycy, artyści i sportowcy. Spośród 50 najbogatszych rodzin w Belgii osiem na dziesięć posiada spółki zarejestrowane w Wielkim Księstwie. Osoby i firmy zakładały w Luksemburgu spółki, które nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej i istniały tylko na papierze, a jednocześnie często posiadały udziały w innych firmach, często zarejestrowanych w rajach podatkowych takich jak Panama czy Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Większość takich firm płaci w Luksemburgu tylko minimalny podatek w wysokości 4 815 euro rocznie. "4 815 euro to niewielka kwota, ale jeśli pomnożymy ją przez 50 tys. do 60 tys. (takich spółek), to nie jest to znikomy dochód dla Luksemburga" mówi ekspert ds. podatków Denis-Emmanuel Philippe, cytowany przez flamandzki dziennik "De Tijd". Śledztwo dziennikarskie wykazało, że z jedną z takich spółek związany był były premier Belgii Yves Leterme. Miał on zaangażować się w działalność firmy, jeszcze zanim przestał być zastępcą sekretarza generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
  Leterme jak informuje "De Tijd" nie widzi żadnego problemu w tym, że był dyrektorem jednej z takich spółek, która została następnie zamknięta. Gazeta podaje też, że nie widzi również konfliktu interesów ze sprawowanym przez niego mandatem w OECD, organizacji, która walczy z unikaniem płacenia podatku poprzez zakładanie spółek w rajach podatkowych. W 2010 r. Leterme, wówczas jako premier Belgii, apelował na forum ONZ w Nowym Jorku o wprowadzenie podatku od transakcji finansowych jako narzędzia do walki z ubóstwem na świecie. To oczywiście bardzo skomplikowana sprawa, ale prędzej czy później powinno to stać się możliwe. Cały świat musi wziąć w tym udział, potrzebujemy globalnego porozumienia mówił wtedy Leterme, cytowany przez belgijskiego nadawcę FlandersNews. Dodał, że kraje rozwijające się również muszą skonfrontować się z problemem przepaści między bogatymi a biednymi. Afera upubliczniona dziś przez dwa dzienniki jest kolejnym rozdziałem ogromnej afery podatkowej związanej z Luksemburgiem. W wyniku przecieku na początku listopada 2014 r. Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) ujawniło, że przez wiele lat dzięki umowom zawieranym z władzami Luksemburga ponad 350 koncernów płaciło bardzo niskie podatki. Według luksemburskiego prawa taka optymalizacja podatkowa nie była nielegalna, ale pozostałe kraje, w których firmy te osiągały zyski, traciły miliardy euro na niezapłaconych podatkach. Afera, nazwana LuxLeaks, wybuchła tuż po objęciu funkcji szefa Komisji Europejskiej przez Jean-Claude'a Junckera, który wcześniej przez wiele lat był premierem i ministrem finansów Luksemburga. Juncker pozostaje szefem KE do dziś.

  Ps..Gdy to było u nas w Polsce to mamy czołgi, debatę w PE i nagonkę na cały świat. Wysłać im tam komisję europejską, weneryczną tfu wenecką i niech przyjrzy się praworządności w Belgi. "Politycy, artyści i sportowcy" czyli żeby mieć pieniądze nie trzeba a nawet nie wolno być mądrym. Lepiej mieć silne nogi, dupczyć się z reżyserami lub okłamywać wyborców. To się bardziej opłaca.
 • ciekawi mnie co niebieski na to, bo coś tu czosnkami czuć.
  Chcieli przejąć nieruchomość metodą "na reaktywację spółki". Sąd wypuszcza dwóch oskarżonych z aresztu! Sąd Apelacyjny w Warszawie zamienił areszt tymczasowy wobec Macieja M. i Andrzeja M. oskarżonych ws. nielegalnego przejmowania nieruchomości w stolicy, na poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych poinformował dziś PAP rzecznik prasowy SA Jerzy Leder. Maciej M. i Andrzej M. zostali oskarżeni przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu ws. przejmowania nieruchomości w stolicy oraz o usiłowanie wyrządzenia szkody Skarbowi Państwa w kwocie nie mniejszej niż 184 mln 922 tys. zł. Zdaniem prokuratury chcieli tego dokonać, uzyskując prawo użytkowania wieczystego do nieruchomości o powierzchni 20 hektarów położonej przy ul. Sobieskiego, Piaseczyńskiej i Idzikowskiego na warszawskim Mokotowie tzw. metodą na reaktywację przedwojennej spółki. Obydwaj od maja ubiegłego roku przebywają w tymczasowym areszcie. W poniedziałek Sąd Apelacyjny postanowił zmienić zaskarżone postanowienie w stosunku do tych poszkodowanych (Macieja M. i Andrzeja M.), w ten sposób, że zastrzegł, iż określone w tym postanowieniu tymczasowe aresztowanie ulegnie zmianie na poręczenie majątkowe poinformował we wtorek rzecznik prasowy SA w sprawach karnych Jerzy Leder.
  Zastrzegł też, że Sąd podjął tę decyzję "zważywszy na wszystkie okoliczności dotyczące zebranych dowodów oraz brak obawy matactwa". "Sąd uznał, że na tym etapie postępowania nie jest konieczne stosowanie aresztu, tylko łagodniejszych środków zapobiegawczych" przekazał. Leder poinformował ponadto, że czas na wpłacenie poręczenia, w kwocie miliona złotych od każdej z wymienionych osób, upłynie o północy z 29 na 30 marca. Jak dodał, jego wysokość została ustalona "stosownie do sytuacji majątkowej i możliwości zarobkowych" oskarżonych.
 • @kula Lis 67 16:39:08
  Ps..A teraz hajda na Synaj, stamtąd nie ma powrotu czyli ekstradycji swoich..Mamy gospodarkę rynkową, więc sąd uznał, że lepiej wziąć 1mln zł niż płacić z publicznych pieniędzy za ich utrzymanie w areszcie. To działania z tej samej "beczki", gdy sąd uznał, że prokurator prowadzący auto po pijanemu nie wiedział, że jest pijany. Kabareton trwa!
 • @Zawisza Niebieski 12:27:08 sypie się ta twoja lewackopedalska Unia, sypie. Lewactwo wykańcza kraj po kraju.
  A z Portugalii pouciekali lekarze, wiec chyba przyjadą "chirurdzy" z Afryki, Afganistanu. Nędza powszechna i 80 mld Euro długów. Podobnie jak w Hiszpanii, ten lewak Zapatero ich wykończył.
 • @Zawisza Niebieski 12:27:08
  Policjant, który siłą usuwał Frasyniuka z manifestacji, dostał awans

  Policjant, który siłą usuwał Władysława Frasyniuka z manifestacji Obywateli RP w Warszawie, otrzymał awans i podwyżkę.
  Jak informuje Wirtualna Polska, jeden z policjantów, który użył siły wobec Władysława Frasyniuka i go legitymował, został dowódcą drużyny, awansując z drugiej do czwartej grupy określającej wysokość pensji. To oznacza, że jego pensja wzrosła z ok. 2,5 tys. zł do 3,1 tys. zł.?
 • @Husky 18:30:48
  ja tam się zastanawiam, jak dla tego, by uniemożliwić dochodzenie w sprawie winy BOR i Szydło w wypadku w W Oświęcimiu prokuratura Ziobro wydała 155 tys zł. Drogie to mataczenie, ale to tylko pieniądze podatnika, dla PiS to śmieć.
 • @kula Lis 67 17:09:28
  Lubię ten wasz piękny język: Za taki język R. Czarnecki dostał takiego kopa, że ze stołka iż poleciał na odległość, którą mógły Stocha zawstydzić.
  lewackopedalska Unia, spróbujmy w tym języku opisać określenie PiS-owsko katolicką, czy to będzie brzmiało Przestępczo-Spiskowo -Pedofilska? Tak mi to wychodzi.
  Nie wiem skąd "głupek magister Bul Szczynukowicz Komorowskim zwany miał 290 tysięcy marek niemieckich", nie wiem skąd Tadeusz R. przywióz z niemiec kapitał na założenie radia
  Nie wiem też skąd ten co nigdy głupkowi magistrowi Bul Szczynukowicz Komorowskim" nie był w stanie sprostać politycznie przejął budynki na Srebrnej Nowogrodzkiej itd.
 • @Zawisza Niebieski 21:22:49
  ale policjant jednak się sPISał
  ps.
  ja tam się zastanawiam, jak wybudowano elektrownie atomową za 182 mln.
  ponoć to architektoniczne cudo.
  Sam zresztą widziałeś

  Elektrownia Atomowa imienia Ministra Grada.

  https://pbs.twimg.com/media/DY6LsCEXcAERPio.jpg

  http://antykomunista.neon24.pl/post/142966,elektrownia-atomowa-imienia-ministra-grada
 • @Husky 21:50:13
  A czytałeś opowieści jak naszym pilotom wspaniale lata się śmigłowcami zakupionymi przez Antoniego M. Po prostu bajka, bierzesz taki w rękę i bzzzz, bzzzz. Nasza Marynarka Wojenna też nie może się nachwalić naszych najnowszych lotniskowców podwodnych :)

  https://demotywatory.pl/4700348/Polska-i-Ukraina-wyprodukuja-wspolnie-smiglowce-powiedzial
 • @Zawisza Niebieski 23:36:02
  ja tam się dalej zastanawiam, jak wybudowano elektrownie atomową za 182 mln.
  ponoć to architektoniczne samojezdne cudo.
  znasz tą lokalizację czy to raczej ruchoma elektrownia jest
  odpowiesz czy dalej lawirujesz w swoim stylu leminga platfusianego
 • @Husky 00:04:15
  A czy ty miałeś coś do czynienia z inwestycjami? Bo ja od berbecia wychowywałem się w rodzinie inżynierów budownictwa. Zanim wbijesz pierwszą łopatę, to poniesiesz znaczące koszty, szczególnie pod taką inwestycję. Musisz mieć badania gruntu, podłoża dla całego obszaru, uzgodnienia inwestycyjne, projekty, badania środowiskowe itd. itp. To wszystko kosztuje. Nie wiem jak to ma się w przypadku takich inwestycji do wartości wydanej, ale to są duże koszty, nawet w przypadku zwykłego domu. Ale narodowi głupiemu wszystko się da wmówić. Rzucili sumkę i już naród się cieszy. Ty byś budował elektrownię zakupując łopatę i lecąc z nią w pole, prawda nieplatfusiany lemingu? Nawet jak wychodek chcesz postawić, to musisz to przemyśleć, by nie mieć obiegu zamkniętego d... studnia.
 • @Husky 00:04:15
  Masz, poczytaj trochę, by ciebie nie robili w ...
  http://energetyka.wnp.pl/tysiac-mw-w-elektrowni-jadrowej-to-koszt-minimum-20-mld-zl,303506_1_0_0.html
 • @Zawisza Niebieski 01:09:31no to masz te peowskie i pedalskie "inwestycje". POczytaj!
  Łapówkarskie imperium Mieczysława O. To, co działo się jeszcze niedawno w IMGW - szokuje. Jak ustalił portal tvp.info, Mieczysław O., były szef Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, został oskarżony przez śledczych o popełnienie niemal 100 przestępstw. Mieczysław O. stworzył w Instytucie dobrze zorganizowany mechanizm korupcyjny na niespotykaną skalę. Zorganizowana struktura przestępczych powiązań pozwalała mu trzymać w szachu osoby, które udzielały mu korzyści majątkowe, pod groźbą chociażby zwolnienia z pracy powiedział Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, opierając się na zgromadzonym materiale dowodowym. Mieczysław O., pełniący funkcję dyrektora IMGW w latach 2006-2015 uczynił z placówki korupcyjne imperium tak wynika z ustaleń, do których dotarła redakcja portalu tvp.info. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy prowadzili śledztwo wraz z policjantami z Wydziału ds. Korpucji KSP, są zdania, że O. stworzył w IMGW "mechanizm korupcyjny na niespotykaną skalę", w którym "pociągał za sznurki" i "trzymał w szachu" osoby wręczające mu łapówki. Taka struktura zapewniała mu bezkarność, gdyż udzielający korzyści, obawiali się nie tylko utraty miejsca pracy, ale także ewentualnej odpowiedzialności karnej za takie zachowania mówił portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy oskarżają O. o 94 przestępstwa - m.in. oszustwa, przyjmowania łapówek czy przekroczenia uprawnień. Jak ustaliła prokuratura, były prezes IMGW "przyjął" łącznie ok. 900 tys. złotych, a także "wyrządził szkodę w mieniu Instytutu" na 2 mln zł. Wypowiedzi pracowników IMGW nie pozostawiają wątpliwości, jak wielka była skala przestępczego procederu organizowanego przez Mieczysława O. już od momentu zajęcia stanowiska dyrektora Instytutu w 2006 r. Jeden z pracowników placówki w rozmowie z portalem tvp.info przyznał, że "O. był panem i władcą Instytutu". Według ustaleń, przedstawionych przez dziennikarzy, Mieczysław O. z kasy IMGW opłacał kosztowne podróże swoje oraz małżonki czy drogi sprzęt fotograficzny. Były dyrektor IMGW jest jedną z osób, które złożyły zeznania obciążające Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO. Mieczysław O. tłumaczył swojemu kochankowi, Łukaszowi L. jak należy "załatwiać sprawy" z Gawłowskim, byłym wiceministrem ochrony środowiska. Gawłowski lubi dostawać prezenty i tego oczekuje w zamian miał powiedzieć O. swojemu partnerowi. -- -- Kulisy afery z „prezentem” Gawłowskiego. „Piastowanie stanowiska nie jest bezpłatne”. Politycy Platformy Obywatelskiej bronią partyjnego kolegi, któremu prokuratura zamierza postawić pięć zarzutów: za przyjmowanie łapówek za ustawianie przetargów, ujawnienia informacji z raportu ABW oraz plagiatu pracy doktorskiej. „Fakt” dotarł do zeznań Mieczysława O. i Łukasza L. Jeden ze świadków miał usłyszeć od Stanisława Gawłowskiego, że „jeśli nadal chce pełnić swą funkcję, to musi się odwdzięczyć”. O sprawie polityka PO pisaliśmy nie raz. Mówi się o ewentualnym postawieniu zarzutów korupcyjnych, chodzi zarówno o pieniądze, jak i np. drogie zegarki. Prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy. Przeszukano mieszkania parlamentarzysty. Działania te miały związek z podejrzeniem przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. Chodzi o śledztwo dot. tzw. afery melioracyjnej i nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. „Fakt” dotarł do zeznań Mieczysława O. i Łukasza L., które pogrążają sekretarza generalnego PO. Gdy Gawłowski był wiceministrem ochrony środowiska podlegał mu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na czele IMiGW stał wówczas Mieczysław O., który ustanowił zastępcą swojego kochanka Łukasza L. Łukasz L. miał być przesłuchiwany sześć razy. Według relacji tabloidu przedstawił przebieg wydarzeń związanych z wręczeniem zegarków Gawłowskiemu. Pod koniec 2010 r. L. miał zeznać, że „usłyszał od wiceministra Gawłowskiego, że jeżeli nadal chce pełnić swą funkcję, to musi się odwdzięczyć”, a piastowanie stanowiska zastępcy dyrektora „nie jest bezpłatne”. Z zeznań ma wynikać, że Mieczysław O. wyjaśnił młodszemu koledze jak załatwia się te sprawy, że „Gawłowski lubi dostawać prezenty i tego oczekuje w zamian”. Jak pisze „Fakt” „dalsze instrukcje”, według jego zeznań, przyszły na przełomie maja i czerwca 2011 r.
  Akurat wtedy, kiedy obaj panowie z IMiGW przebywali na konferencji meteorologicznej w Genewie i nocowali w hotelu La Reserve. Tam Łukasz L. na prywatnego mejla otrzymał wiadomość zawierającą zdjęcie zegarka Tag Heuer Carrera Calibre 16 z dopiskiem „x2” czytamy. Dalej gazeta opisuje, że O. wyjaśnił, że chodzi o dwa zegarki. Cały proces ich zakupu miał wyglądać następująco: Mieczysław O. wyjaśnił, że chodzi o dwa zegarki. Łukasz L. opowiedział śledczym o całym procesie kupowania zegarków. L. poprosił o ich zarezerwowanie współpracownicę Weronikę B. Kobieta pożyczyła pieniądze od Wandy K.. Po powrocie z Genewy L. oddał jej pieniądze i odebrał zegarki. Kupione miały być w sklepie W. Kruk przy pl. Konstytucji w Warszawie, a przy „zakupach” miała towarzyszyć Łukaszowi L. Weronika B. Kobieta miała zeznać, że L. mówił, iż „musi się komuś odwdzięczyć”. Jak podaje gazeta śledczy posiadają dowody zakupu obu zegarków wystawionych 31 maja 2011 r.
  Kwestia zegarka pojawia się w zeznaniach Małgorzaty B. z IMiGW. Kobieta miała mówić, że w 2012 lub 2013 roku L. opowiadał jej, że musi ministrowi „uzupełnić alkohole”. Skomentować to miał oburzony Mieczysław O.: „To już ministrowi nawet zegarek nie wystarcza, ciągle jest niezadowolony”. B. potwierdziła, że do ministerstwa środowiska były przekazywane alkohole, które „trafiały do Stanisława Gawłowskiego”.
  Kobieta zeznała także, że jest przekonana o tym, iż zegarek wręczono Gawłowskiemu, bo „taki był sposób działania Instytutu”, a dyrektor O. „zawsze dawał prezenty” czytamy na fakt.pl. O. był przesłuchiwany w sierpniu 2016 roku. Przyznał się wtedy do zarzutu wręczenia wspólnie z Łukaszem L. ministrowi Gawłowskiemu korzyści majątkowej dwóch zegarków „w zamian za zapewnienie im przychylności w przyszłości w związku ze sprawowanym przez niego bezpośrednim nadzorem nad IMiGW”.

  Ps..Za rządów tego tępego ryżego żydovolsdojcza był syf i mogiła. Za łapówkę przepowiadał lepszą pogodę. Rower na rowerze ot cała PO i nowoczesna. On tłumaczył swojemu kochankowi. Już samo to jest obrzydliwe. PO PSL zrobiły w Polsce czystkę nie tylko z przemysłem, ale także w umysłach wielu ludzi także i w twoim niebieski. Jak Polacy mogli dać się tak oszukać i dwukrotnie głosować ta takiego potwora? A nad tym wszystkim tępy rudy żydovolksdojcz trzymał łapę. Najgorsze jest to, że wg sondaży (o ile nie sprefabrykowanych) mają ponad 20% PO-parcie. Jeśli faktycznie tak jest, to nic dobrego nie wróży to Polsce. Oznacza to, że te 20% żyło i hulało kosztem pozostałych 80%, którzy musieli zadowalać się ochłapami, bo tylko tyle zostało z PO-spolitej grabieży. ŚP. Dziadziuś mi opowiadał o sowieckich sołdatach i часы na rękach, nogach i z kukułką na plecach. To się chyba w genach ma...
 • @kula Lis 67 11:13:23
  No popatrz, jakże pięknie to wpisuje się w złociejsko-łapówkarski schemat. Jak sam podjesz, Mieczysław O. został dyrektorem w roku 2006, za czasów rządów złodziejsko-łapówkarsko-kumoterskiego PiS, potem działa dalej. Mafia reprywatyzacyjna instaluje się w ratuszu Warszawy za czasów rządów L.Kaczyńskiego. Czego by nie wziąć, stanowiska mafiozi uzyskują za rządów PiS, później działają dalej. Tylko lemingi próbują to wszystko przypisać PO i rządom Donalda Tuska, któremu politycznie J. Kaczyński do pięt nie dorastaj.
  Gdzie lapówki, gdzie przekręty tam korzenie wiodą do PiS.
 • @Zawisza Niebieski 12:03:08
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/zawiszo-mnie-pomoglo_2018-03-28_12-56-46.jpg
 • @Zawisza Niebieski 12:03:08
  PiS 28% ze spadkiem - 12%
  PO 22% z wzrostem +6%

  https://pbs.twimg.com/media/DZXhGVWXUAEL53y.jpg
 • @Husky 13:04:41
  Nie rozpaczaj Husky, lada dzień zobaczysz sondaż CBOS, w ktorym PiS znow będzie miał 48% poparcia. Nie na darmo twierdził nasz długoPiS spod naku żyrandola i nart, wszak to wyiadownia opłacana przez rząd.

  Ale seria zaorań PiS niezła, aż boję się co za chwilę wyskoczy. Poseł PiS chciał sprawdzić jak wyglądały nagrody za PO-PSL i zaorał PiS doszczętnie. PO-PSL nie byli tak bezczelni, nagody dostało 3 ministrów im się nie należało. Może dlatego, że w Polsce nagrody dostaje się za szczególne osiągnięcia w niszczeniu kraju, patrz nomen omen, nagrodę dostał Arabski, ten co razem z Sasinem i Dudą wspaniale wyprawę w mgły smoleńskie przygotowali. Arabski już poniósł konsekwencje, czekamy na Sasina i Dudę. W jakie szambo by nie wstąpić, tam zaraz tapla się PO-PIS

  Biedne te lemingi, a tak wierzyły w słowa PRACA UMIAR POKORA, nie więdząć że w języku PiS oznacza to DESTRUKCJA PAZERNOŚĆ ROZPASANIE. Husky, trzymasz się jeszcze, po tym ciosie?

  Przed chwilą Kula Lis zorał PiS, wykazując, że wiele afer ma korzenie w czasach rządów PiS. To PiSiewicze (powołani za rządów PiS) którzy za PO-PiS rozwinęli skrzydła.
 • @Zawisza Niebieski 15:12:00
  Sondaż TVN, to taki bardzo, bardzo stary i kiepski kawał. Nikt się nie śmieje, ogólnie zażenowanie, cisza, ...
  PO = Pomyleni Osobnicy
  Przypominam biedny te lemingi:

  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/03/zawiszo-mnie-pomoglo_2018-03-28_12-56-46.jpg

  Cała Polska z was się śmie-je, PO-owskie zło-dzie-je!!!
 • @Zawisza Niebieski 15:12:00
  Jak się patrze na tuska to jestem za aborcją do 70 roku życia
 • @Husky 15:36:21
  Elektorat PiS to ludzie w różnym wieku z umysłem przedszkolaka, no może do 3 klasy podstawówki, stąd potrzebne im wierszyki obrazki, przezwiska charakterystycznie dla tego wieku. Inne formy przekazywania informacji im niedostępne. Był ulomnym na umyśle, to żaden wstyd, tylko dlaczego ci ułomni mają prawo głosu?

  Tak zastanowiłem się, czemu aborcja tylko do 70 roku życia, ale już wiem, powyżej to już tylko eutanazja. Na ten zabieg załapuje się Kaczyński, Macierewicz i reszta tego zwierzyńca co się tam żre na Wiejskiej.

  Mamy śmieszną sytuację, opozycję do d... ale PiS opozycji nie potrzebuje, oni sami co chwila się zaorują. Są za głupi by zrozumieć jak glupi są. Zrobią coś zanim pomyślą. A potem to tylko tyłkiem pawiana świecić.

  Wystarczy popatrzeć na reakcje na sondaż, który przytoczyłeś. "intryga lewaków", "manipulacja", "jęki TVN nie zrobią na nas wrażenia". Tu aborcja nie jest poptrzebna, aborcja mózgu już nastąpiła. :)
  Macierewicz latał do prasy co chwila z nową sztuczną mgłą, dziś gdy powiedziano mu na 10.04 karty na stoł, aż strach myśleć, co nowego wymyśli. Może UFO? A może w grze komputerowej (symulcji) wyjdzie mu, że samolot strąciła bomba nowej generacji, której jeszcze nikt nie wynalazł?

  Czarnecki z Jakim załatwili Polakom przydomek "szmalcownik", teraz kolejny udowodnił, że za PO-PSL rządzili ludzie uczciwi, nie nadawali sobie nie wiadomo jaich nagród.

  Tyle pięknych tytułów wymyślacie na PO, "idioci", "tępacy"... może i tacy są, nie przeczę, ale ten poziom intelektualny dla PIS to obszar niedościgłych marzeń.

  A ty wklejaj obrazki, wklejaj wierszyki, przedszkole się załapie, tyle, że przedszkolaki nie mają prawa głosu.
 • @Zawisza Niebieski 16:13:50
  //Mamy śmieszną sytuację sytuację//
  czy mam śmieszną sytuację ?
  przecież wyjesz tak o 2.5 roku
  i wyj
  pa,pa
 • @Zawisza Niebieski 16:13:50
  https://pbs.twimg.com/media/DZYdL_sWsAAmRAp.jpg
 • @Husky 17:04:56
  Słyszałeś coś o odruchach Pawłowa? Tak, Iwan Pawłow to był Ruski, ale są mądrzy Ruscy :) a ten był mądry, nagrodę Nobla otrzymał. Otóż ten pan prowadził badania na psach, i wyszło mu, że można wyćwiczyć by na szczególny bodziec pojawiały się odruchy zupełnie nie zwiazane z tym bodźcem. Np. gdy z podawaniem posiłku psu równocześnie pojawiał się sygnał dźwiękowy, po pewnym czasie u psa pojawiały się odruchy związane z jedzeniem (np. ślinienie się) na sam sygnał dźwiękowy bez innych oznak podawania karmy.
  Inny przykład mamy na Neon24.Na widok wpisu nie chwalącego PiS, u Husky'ego pojawia się skojarzenie, to na pewno odbiorca TVN.

  No popatrz, ćwiczą was jak Pawłow swoje psy. Ci politycy PiS i "NAJDROŻSZY PATRIOTA", to jednak mądrzy ludzie, naukowcy, na ludziach prowadzą z powodzeniem badania. Może który i nagrodę Nobla otrzyma. Najdroższy Patriota, z pewnością by ją przytulił jak samochody od bezdomnego.
 • @Zawisza Niebieski 15:07:43
  "Polska pod PiS wstała z kolan, by leżeć i to nie krzyżem a gwiazdą Dawida."

  Ha, ha, ha !!!

  A poważnie rzecz biorąc - od tego trzeba zacząć, bo jak się leży pod taką wybraną gwiadą, to to bardzo dużo kosztuje polskiego podatnika.
 • @Zawisza Niebieski 18:34:43
  Racz się odczepić od Pani Pawłowicz, Zawiszo, bo Pani Pawłowicz głosowała przeciwko CETA, zgodnie z wolą wyborców, a nie żydo-syjonistów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031