Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Święte prawo własności-jak Czartoryski Glińskiego wyrolował

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak sprzedać coś co nie do końca jest moje, czego sprzedać się nie da? Minister Gliński podpowie, a podatnik zapłaci. Czyli afer PiS ciąg dalszy.

Seria afer, buty, arogancji rządu PiS, i nieudolna obrona, na zasadzie a PO była gorsza, w której sami członkowie PiS wyciągali afery PiS, która przetoczyła się przez naszą scenę polityczną powoduje, że wielu z nas mogło nie dostrzec jakże ważnej afery Gliński – Czartoryski i kolekcja Czartoryskich, w której za duże pieniądze polski podatnik zakupił to co de facto było nasze.   
 
Prawo własności jest święte, to nam mówią od zarania. Dobrze, ale prawo własności kogo i kto jest właścicielem kolekcji dzieł?
 
Rzeczywiście dzieła te zakupywały kolejne pokolenia magnackiego rodu Czartoryskich, ale również dołączano do tych kolekcji dzieła z innych kolekcji. To oni wyjeżdżali, wyszukiwali dzieła wartościowe, płacili za nie, więc kolekcja jest ich własnością, ale czy na pewno?
 
Skąd brały się te pieniądze? Oczywiście z dochodów z majątków ziemskich będących w posiadaniu tych rodów, na których pracowali chłopi, na różnych zasadach, w tym na zasadzie pańszczyzny, jako ludność służebna. Tak, z codziennej pracy tych ludzi. Z pewnością w uchu nie jednego zabrzmi to jak hasła lewicowe, może nawet lewackie, bo przecież rody magnackie dawały możliwość pracy, utrzymanie, ziemię do tego, by Polacy mogli wyżywić siebie i swoje rodziny. Ale pamiętajmy o tym, że pańszczyzna w Polsce została zniesiona dość późno, często przez zaborców, po rozbiorach Polski.
 
Tylko zadajmy sobie pytanie, skąd rody te ziemie posiadły? Przecież nie pracą własnych rąk osiągnęły, a z nadań królewskich. Te ziemie mimo, że prawnie należały do rodu to zawsze były ziemiami Polski, przez Polaków bronione, przez Polaków obrabiane. Tak więc dzieła stanowiące kolekcje magnackie zostały zakupione za pieniądze pochodzące z pracy Polaków, z płodności ziemi polskiej.
 
Jaki był status prawny tych dzieł? Kolekcja ta od początku była tworzona jako kolekcja narodowa, takich kolekcji tworzonych jako narodowych było wiele, przykładowo ordynacji Krasińskich, ordynacji Zamojskich… Przez lata Czartoryscy cieszyli się sławą fundatorów kolekcji narodowej, w przyszłości też kolekcji tej będzie przypisywany przydomek „Czartoryskich”. Kolekcja ta pod względem finansowym nie była w żaden sposób do ugryzienia dla tego rodu. Nie można jej było wywieźć, nie można było sprzedać na rynku międzynarodowym. Niby majątek jest, ale jak go ugryźć.
 
No właśnie na to pytanie „jak ugryźć” odpowiedź znalazł minister Gliński. Płacąc, mimo sprzeciwu wielu osób związanych z fundacją, 100 mln euro plus VAT z pieniędzy podatników, za coś co i tak było nasze. Pieniądze te niezwłocznie zostały przesłane poza granice Polski do „raju podatkowego” i tyle je widzieliśmy. Z pewnością pan Adam Karol Czartoryski zrobił doskonały interes, sprzedał coś co nie do końca było jego temu co już i tak był właścicielem. Głupota to była czy zła wola, tego nie wiem. No cóż, nie raz udowadniano nam, że dla PiS pieniądze podatnika to coś mało znaczącego.
 

Ale przy tej okazji warto zwrócić uwagę na inny temat, temat własności kościelnej. To co posiada Kościół nie jest tworem pracy a efektem darowizn wielu osób, wielu pokoleń, w tym darowizn królewskich ale i darowizn docelowych, jak darowizny na prowadzenie przytułków dla biednych, dla sierot, prowadzenie szkół i innych przybytków społecznych. W wielu przypadkach funkcja ta przestała istnieć, lecz dobra nadal stanowią własność Kościoła, a może Polaków? Polaków wierzących, członków Kościoła, ale nie tylko, bo przecież ziemia sprzedana za ułamek wartości jest własnością wszystkich Polaków, wierzących i nie wierzących. O tym warto pamiętać, gdy mówi się o dobrach Kościoła, o sprzedaży czegoś z majątku Kościoła, jak np. grunty pod nowe cele. 

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu i zdjęcia. Zdjęcie pałac w Gołuchowie, również odkupiony przez Polskę za sumę 20 mln zł.

 

KOMENTARZE

 • Jaki jest status prawny tych dzieł rządu Tuska & Sowa i Przyjaciele
  A kto nabył prawa do objazdowej elektrowni atomowej im.Aleksandra Grada za 182 mln.
  Jaki był /jest status prawny tego dzieła rządu Tuska & Sowa i Przyjaciele
  Seria afer, buty, arogancji rządu PO, i nieudolna jego obrona, na zasadzie ......to wszystko nie jest prawda bo ja bloger Zawisza wam to piszę !!!!!.
  Ale zaznaczam nie jestem zwolennikiem PO ale tylko nie próbujcie na temat krula 27-1 cokolwiek złego napisać,
  bo ...
  to największy Polak jakiego naszą matka Polką spłodziła.
  Więc tak że tego.
  PALA za cynizm i obłudę
  Przykro mi

  ps.
  Rewolucyjne rozwiązanie!! Nobel z ekonomii murowany... Pięć lat zatrudniali partyjnego kolegę za 55 tys. na miesiąc. Wydali w sumie 182 mln na budowę elektrowni atomowej w.......... ?

  Elektrownia atomowa wybudowana przez PO+PSL w rekordowym czasie pięciu lat. Koszt to jedyne 182 miliony złotych. Co jest genialne technologicznie - elektrownia nie potrzebuje stałej lokalizacji, łatwo ja przenieść w dowolne miejsce.

  https://pbs.twimg.com/media/DY6LsCEXcAERPio.jpg

  Elektrownia ta otrzymała nową wdzięczną nazwę ;ch*j,d*pa i kamieni kupa"....
 • @Husky 14:38:39
  Widzisz jak głupkowato odbijasz piłeczkę?
  Może ustosunkuj się do treści notki? Potem opisz afery PO (będziesz miał dużo pracy) i o tym podyskutujemy. Na każdym kroku udowadniasz, że jesteś lemingiem...
 • @Husky 14:38:39
  Oh jak boli ciąg afer, PiS, wyciągasz obrazek dla debili ekonomicznych. Z pewnością ty z "naczelnikiem" byście kupili łoptatę w najbliższym "sklepie żelaznym" i lecieli kopać pod fundamenty.
  Pojęcie przygotowanie inwestycji i koszty przygotowania inwestycji są ci zupełnie obce, koszt reaktora to kwota minimum 20 mld zł. Aby wbić pierwszą łopatę trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, miejsce nie leżące np. na pękięciu płyt tektonicznych, o odpowiednich warunkach geologicznych. A to kosztuje, ale co takiemu co jedyną jaką inwestycję jaką w życiu zrobił to wygódka przy chałupie. Bo gdybyś chociaż dom postawił to byś tak się oszukać nie dał.

  Znów stajnia trolli zrobiła z ciebie... Tak jak niedawno Kulę Lisa, co PISowską aferę w IMGW głosił jako wielką aferę Tuska. Jak z was łatwo ... zrobić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:58:23
  //Może ustosunkuj się do treści notki? //
  Do idiotyzmów dokładnie takie samo odniesienie
  Niech wyje to mu tylko pozostało
  Pozdrawiam
  W sieci są setki wyjaśnień, więcej nie trzeba lemingom tłumaczyć.
  A że ten załapał/zaskoczył po trzech miesiącach.
  trudno, nie każdego Pan Bóg obdarzył refleksem .....szachisty
 • @Zawisza Niebieski 14:58:40
  //Jak z was łatwo ... zrobić.//

  za portalowym klasykiem:
  Mieszasz gówno z prawdą od zawsze, jesteś zbyt mądry aby tego nie widzieć, robisz to celowo licząc, że trafisz na głupszych od Siebie.

  http://zawisza.neon24.pl/post/129322,20-milionow-dla-tadeusza-rydzyka#comment_1275445

  Przykre ale prawdziwe

  I to by było na tyle w temacie
  Napisz o ptaszkach to porozmawiamy.
  Żegnam , bo są tu inne ciekawsze wpisy
 • @Husky 14:38:39
  Jest tylko jedno „ale”, Husky.
  Obecna ekipa dorwała się do władzy w aureoli uczciwości i moralności z jawnym poparciem kościoła rydzykowego.
  Tymczasem afera goni aferę a ekipa wypycha sobie kieszenie nagrodami; wielomilionowe strumienie dowodów wdzięczności płyną do rozgłośni katolickiej_za popieranie rządu i kreowanie religii smoleńskiej.

  To się nazywa hipokryzja, drogi Hysky:))
 • @reflexión 15:37:45
  Sądzisz, że Husky zrozumie to co napisałeś? To leming totalny...
 • @Zawisza Niebieski 14:58:40
  Seria afer, buty, arogancji rządu PiS,…..

  Wymieniasz jeden przypadek i piszesz seria.
  A wiesz co to jest seria?
  Z takim uzasadnieniem jak podajesz, to i dom ze szklarnią badylarzowi można zabrać, bo wyzyskiwał pracowników płacąc głodowe pensie niczym tym chłopom pańszczyźnianym.
  Ale nawet rzecz nie trafiona, dobra, byle dowalić PiSowi.
  Tylko kogo to przekona?
 • @reflexión 15:37:45
  Tymczasem afera goni aferę ...

  Wymieniaj po kolei, chciałbym je wszystkie poznać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:15
  Sądzisz, że Husky zrozumie to co napisałeś?

  Pan zrozumiał, czy tylko połknął jak kluskę… bezrefleksyjnie?
 • Zawisza
  Pan Glinski to osobnik, ktöry zdaje sie zapominac, ze jest na utrzymaniu polskich podatniköw , stad szastanie milionami na prawo i lewo. Ciekawe, czy decyzje podejmuje samodzielnie, czy tez pod wplywem sugestii Glöwnodowodzacego?
  Wydatek na dziela Czartoryskich mial pewnie ostudzic oburzenie Polaköw na finansowanie z ich kieszeni przybytkow zydowskiej "kultury".
  Rozpedzil sie tak, ze niebawem jego cudaczne pomysly beda kosztowaly grube setki milionöw. Nie da sie przeciez przescignac w gorliwosci innemu cudakowi-Sellinowi.
  Obrzydliwe to.
 • @Oświat 16:54:46
  Afera ?
  Chyba tylko w tym rycerskim łbie.
  Nawet opozycja na ten temat nie robiła rabanu a ten jak magik który wyciągnął królika (oblepionego mchem) z kapelusza temat z ub.r i chcę zaistnieć
  Lemingowy gostek z PO i tyle
  Wyje jak co dnia
  Poniżej jedne z SETEK opini prawnych.
  Ciekaw jestem czy ten WYKSZTAŁCONY wie co to jest depozyt a co własność.
  Zrobić z siebie ........ to prosta sprawa.
  To widać,słychać i czuć.  dr Wojciech Szafrański z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. – To najlepiej wydane publiczne pieniądze w historii. Jestem pewien, że gdyby każdy z poprzednich rządów miał okazję wykupić kolekcję Czartoryskich za ułamek jej wartości, postąpiłby dokładnie tak samo – uważa prawnik.

  O tym, że zakup kolekcji był bardzo dobrym ruchem, jest przekonany prof. Kamil Zeidler z Uniwersytetu Gdańskiego
  (doradca prezydenta Admamowicza z PO),
  który zauważa, że przepisy anty wywozowe, przynajmniej w odniesieniu do części kolekcji, można było ominąć. – Ponadto przejście własności zbiorów na rzecz Skarbu Państwa daje gwarancję, że zawsze będą one publicznie dostępne. Nie będzie to uzależnione od dobrej woli fundacji – argumentuje prof. Zeidler. Ani tym bardziej – dodaje – od sporów pomiędzy fundacją, muzeum a Ministerstwem Kultury, z którymi mieliśmy do tej pory wielokrotnie do czynienia.

  Wiceminister kultury Jarosław Sellin uważa, że zakupienie kolekcji książąt Czartoryskich sprawia, że jest ona bezpieczna. Należało to zrobić, nawet gdyby cena była wyższa - mówi Grzegorz Długi (Kukiz'15). Zdaniem przedstawicieli opozycji zakup kolekcji nie był ...............priorytetem.
  Czyli krytyka na maksa.

  Pozdrawiam
 • @Oświat 16:56:35
  Totalna opozycja narobiła ostatnio hałasu nt nagród dla polityków PiS, a jak to wyglądało za ich rządów

  https://pbs.twimg.com/media/DZtyHJoXUAEhrZc.jpg
 • @Husky 17:28:01, dla ciemnego ludu wstawiasz te fałszywki, Husky?
  "Kłamliwe wyliczenia"; " Strasznie trzeba gardzić widzami, żeby im wciskać taki kit"; "Jakaś ściema "i żonglowanie liczbami"; "Co za prymitywna propaganda"; "Konrad Wąż. Warto zapamiętać. Wzorowy funkcjonariusz" - tak komentowano ten materiał. Gdyż Wąż z TVP zestawił sumę nagród dla wszystkich pracowników wszystkich resortów z 8 lat rządów PO-PSL z kwotą, którą polscy podatnicy wydali jedynie na grupę kilkudziesięciu członków rządu PiS w 2 lata.
  http://natemat.pl/234447,afera-z-nagrodami-dla-ministrow-pis-w-wiadomosciach-oto-prawdziwe-dane
 • @Husky 15:09:03
  Kundlu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  mój stosunek do Zawiszy jest znany, jak i do Twojej osoby.
  Robicie obaj po przeciwnych stronach barykady mając jednego zleceniodawcę, nawet o tym, nie wiedząc zapewne..

  Akurat z tą notką Zawiszy zgadzam się, a Ty bronisz Glińskiego, co powinien wisieć koło Ciebie.. 100mln tu, 100mln tam, czy to złotówki, ojro, dulary; to nie ważne, bo ten zadaniowany debil tego nawet nie musi rozróżniać. Ma rozkaz i go wykonuje; a rozkaz to ograbić Gojów do kości, ale tak aby jeszcze na niewolników nadali się w stanie 1/5.. ktoś nowej szlachcie w polin musi podcierać tyłki na starość (bo takiego robota jeszcze nie wymyślili)

  BIĆ KUNDLE I ZŁODZIEI!!
 • Gliński...
  https://www.wykop.pl/cdn/c3397993/link_lyKKpZJUjRyUDl4AZCWc9EEDoGioZgjd,w300h223.jpg

  https://codziennik24.pl/wp-content/uploads/2018/03/winnicki-do-glinskiego-ws-32-mln-na-kolejne-zydowskie-muzea-w-polsce-1.jpg

  Albo chce być papieżem albo łysinę zasłania, byle coś mieć na głowie:)
 • @reflexión 18:18:21
  naTemat wsadź se w temat
 • Autor
  Własność kolekcji Czartoryskich jest typowym dobrem wspólnym Narodu Polskiego. To własność niezbywalna. W żadnym przypadku nie może trafić w ręce osób innej narodowości czy organizacji innych jak narodowe Narodu Polskiego.
  Natomiast na rynku ściśle wewnętrznym ma możność być sprzedana w ramach zmiany posiadacza.
  Jednak Gliński tu przepłacił, bo na rynku krajowym nie mogło być konkurencyjnego kupca który by zapłacił choćby 10% ceny którą zapłacił Gliński. Pewnie z połowę przepłaconej kwoty skręcił do własnej kieszeni i stać go jeszcze na kupienie sobie nietykalności u kasty sądowniczej.
  Dopóki ona sama siedzieć nie pójdzie, to i on swój fant zachowa.
  Natomiast łatwo go rozliczyć z tytułu ominięcia procedury obowiązkowego przetargu.
  Do tego władze PiS, bo jak do tej pory go nie rozliczyły to siedzą w szwindlu.
 • @Autor
  Nie podoba mi się przekaz notki; cuchnie fałszem.

  Fakt, że brak jest dyskusji na temat własności, a"święte prawo własności" to pomysł żydowski i wpisujący się w ich ideologię.
  Czyli bliżej stanowiska PO niż PiS.

  Natomiast poruszona sprawa - zakresu działania własności jest ważna. Tyle, że powinna dotyczyć wszystkich elementów, a zwłaszcza zwrotów kamienic, ziemi itd. i to w odniesieniu do wszystkich.

  Kto ma święte prawo własności"?
  Stwórca (lub twórca) danej rzeczy. I tylko Stwórca jest właścicielem ziemi - bo On ją stworzył. Nikt nie ma prawa twierdzić, że jest właścicielem ziemi.

  Natomiast, co do kolekcji. Czartoryscy są twórcami pomysłu tworzenia kolekcji. Zatem - należy im się jakaś należność za ten twórczy wkład?
  Moim zdaniem - tak.
  I tu jest pole dyskusji: jaka kwota, czy forma należności im się należy? Procent wartości kolekcji?

  O na koniec. A co z "nietrafionymi"? kto ma za nie zapłacić? Patrz opisana "elektrownia z jądrami".
 • @Oświat 16:54:46
  Proszę cię bardzo, nie wymienię jednego a kilka i nie wszystkie, bo piszę z pamięci, bez wsparcia baz danych przygotowywanych dla trolli.
  Afera senator Kogut
  Afera wypadek Szydło w Oświęcimiu tak proszadzone śledztwo przez prokuraturę aby przedawnieniu uległa możliwość sprawdzenia odpowiedzialności BOR oraz B.Szydło. Ocena stłuczki zajęła im ponad rok.
  Afera IMGW, osadzony w początkach poprzednich rządów PiS urzędnik tworzy sobie prywatny folwark, powiązany ułaskawionym przestępcą z CBA.
  Nagrody dla ministrów których działania doprowadziły do konfliktu z UE i konieczności ratunkowej zmiany rządu, czyli Szyszko, Macierewicz (dziś Błaszczak wypala wszystko co zostało za Macierewicza obsadzone w ministerstwie, Waszczykowski,
  Buta, twierdzenie Szydło, że te nagrody się im należały, w tym nagroda dla Szydło, którą sobie sama nadała, bo jej też się należało? Wystarczy, czy wymieniać dalej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:01:42
  Nietrafione inwestycje, już tłumaczyłem to Huskyemu, elektrownie jądrowe to temat nie nowy, pamięta pewnie Pan, że już jedną w Żarnowcu budowaliśmy. Przygotowanie pod elektrownię jądrową są bardzo drogie, to musi być teren o odpowiedniej budowie płyty tektonicznej pod spodem, o odpowiednim ukształtowaniu wód, odpowiedniej strukturze wód, dostępie do środków, zależnych od zastosowanych technologii. Za te wszystkie badania trzeba zapłacić, suma 180 mln, z kwotą minimum 20 mld zł na jaką szacuje się koszty inwestycji nie są tak wygórowane. Budowa elektrowni jądrowej to poza sprawami czysto technicznymi również sprawy polityczne. Społeczeństwo boi się tych technologii, często pomysł upada mimo, że mamy odpowiednie warunki ale nie ma zgody politycznej, patrz Żarnowiec.
 • @Husky 18:42:56
  Przypominam ci, że rozmawiasz z ludźmi inteligentnymi, na twoje fałszywki pochodzące ze stajni trolli PiS odpornymi. Proszę, nie ośmieszaj się, zacznij myśleć, wyjdź ponad poziom przedszkola, gdzie tylko obrazkami się dzieci posługują, bo jeszcze literki słabo składają.
 • @Zawisza Niebieski 19:46:12
  1 kwietnia był wczoraj
  lemingu
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:01:42
  Stańczyk znów błaznuje..

  Jest tylko jedno święte prawo, prawo Vendety..

  Czartoryscy wykorzystujący Polaków aby bogacić się, współpracujący z zaborcą; na żadną własność nie zasługują.. nawet ołowiu szkoda, ród dawno powinien zostać przerwany i zapomniany na gałęzi..

  Polska szlachta na Sybir była wywożona, majątki przejmowane, a ci się ostali jednak w dobrobycie.. po owocach ich poznacie.
 • @Husky 19:52:40
  Widzisz Husky, są ludzie zbyt głupi, by zrozumieć, jak głupi są. Tę myśl daję ci do przemyślenia w ramach terapii z lemingozy.
 • @wk..ny 19:54:22
  Dużo Panu brakuje do zrozumienia problemu.
 • @Zawisza Niebieski 19:42:02
  Aleksander Grad po geodezji nadaje się znakomicie na prezesa spółki widmo, ponieważ "to musi być teren o odpowiedniej budowie płyty tektonicznej pod spodem" za 55.000zł miesięcznie? za tę kwotę powinno zostać zrobione opracowane przez kilku fachowców w ciągu miesiąca; dane są w większości ogólnie dostępne, raczej nowe badania to jedno lub dwa, i tyle..

  Ja miałem styczność z firmami robiącymi operaty pod inwestycje;
  100str. ładnie zalaminowane i w skórę obite w kilku egzemplarzach, a w środku zdjęcia z google i wyciągi z ogólnodostępnych opracowań naukowych, często jeszcze z lat 70-tych (bardzo fachowe podejście, a nie ctrl+C/ctrl+V z netu).. rachunek 150.000zł :)))))
 • @Zawisza Niebieski 19:42:02
  Jak już mówimy o kosztach budowy elektrowni atomowej to one są tylko ułamkiem procenta tego co trzeba wydać na jej zamykanie. Nadto sam proces zamykania trwa tysiąc lat. I w tym czasie co trochę trzeba budować nowe powłoki na cały obiekt.Niczym ogromne grobowce i coraz to kolejne grobowce na grobowce. Baaardo kosztowne.
  Co za idioci to wymyślili, a co za debile to kupują? Kto kontroluje i rozlicza władze państwowe, które sobie na takie rzeczy pozwalają?
  Te 180 mln to trzeba spisać na straty, byleby tylko uchwalili ustawę, że nigdy, nikomu, i pod żadnym pretekstem nie wolno do tego pomysłu wracać.
 • @Zawisza Niebieski 19:59:06
  1 kwietnia był wczoraj
 • @Husky 20:24:06
  Ależ wiem, Husky, wiem, dziś mam święto Jare w całym naszym przedchrześcijańskim kolorycie, tylko czemu ty nadal za błazna robisz?
 • *
  Rzeczywiście niesamowita afera , koń by się uśmiał bo państwo "wybuliło" kilka milionów za majątek gromadzony przez rodzinę z własnych środków , z tego co tu napisałeś wynika ,że ci Czartoryscy właściwie pozyskali te dobra za darmo bo pieniądze mieli z pracy pańszczyźnianych chłopów :)W takim razie gdzie na świecie było inaczej ?Poza tym ci Czartoryscy mogli np te zyski przepić czy przegrać w kary a nie kupować dzieł sztuki czyli nie byłoby żadnej "kolekcji czartoryskich " :)))
 • @Zawisza Niebieski 20:41:12
  tylko czemu ty nadal za błazna robisz
 • @wk..ny 20:05:22
  No cóż, jakiś czas temu potrzebowałem certyfikat energetyczny dla mojego domu, miałem oferty po 50 zł, bez oglądania domu, bez badań, bez pomiarów. Tyle, czy na pewno byśmy chcieli by na takich pomiarach, badaniach oparto podstawy pod budowę elektrowni jądrowej?
  Zawodowo nie raz mam do czynienia z dokumentacją przetargową, rzetelnie zrobiona nie takie pieniądze kosztuje, choć to w porównaniu z blokiem elektrowni jądrowej dziecinne zabawki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:02:29
  Tak jak pan chciałbym rozstrzygnięcia spraw własnościowych w Polsce, ale jak pan widzi, żaden rząd tego tematu nie chce ugryźć. Gdyby sprawy własnościowe były rozstrzygnięte odpowiednią ustawą, z pewnością nie byłoby PO-PiSowej afery z reprywatyzacją kamienic.
 • @miarka 20:14:15
  Z pewnością zanim wydaliśmy te 180 mln należałoby podjąć wiążącą i nie odwołalną decyzję czy budujemy taką elektrownię, rozważając koszty budowy, eksploatacji, utylizacji i porównując ją z efektami. No cóż, gdy nam w gniazdkach napięcie spadnie do 0V to rozpacz jest wielka. Trzeba wziąć pod uwagę, że aby było tam 230 V trzeba uwzględnić wszelkie koszty, w tym bezpieczeństwa. Inaczej świeczka przecież też nam mieszkanie oświetli, a że internetu nie będzie...?
 • @Zawisza Niebieski 19:46:12
  Ty i inteligencja? Nie rozśmieszaj mnie bo znowu zapluję monitor i klawiaturę. Bez odbioru.
 • @miarka 20:14:15
  100/100! miałem to samo napisać. Wyręczyłeś mnie. Dodam tylko, że potem potrzebna jedna elektrownia do zamykania tej atomówki o żywotności max. 30 lat. Co potem?
 • @puuuq 20:41:44
  100/100! bez komentarza!
 • @Zawisza Niebieski 20:41:12
  Błaznem to jesteś ty niebieski, brakuje ci niebieskiej czapki błazna. Bez odbioru.
 • @kula Lis 67 20:53:06
  8-)))))))))))
  afera !!!!
  afera !!!!
  afera !!!!

  widzisz jaki ma refleks podwodnego szachisty
  wkleja fake-newsa z ub.roku i cieszy sie ze odkrył aferę
  na miarę otwarcia parasola w dooopie a i ile ma radochy
  no inspector Clouseau

  https://vignette.wikia.nocookie.net/pinkpanther/images/e/e8/Pinkpanthersellers.jpg/revision/latest?cb=20091215213315

  pzdr.
 • @puuuq 20:41:44
  ale potem czy by tego kaca leczyli
 • @Zawisza Niebieski 20:51:37
  Brak internetu to żadna strata, nie czytałbym twych bzdur przynajmniej. Ludzie żyli, żyją i będą żyli nawet gdy go nie będzie. Będą szczęśliwsi, będzie więcej czasu dla rodziny, siebie, etc..od czego były i są książki?
 • @kula Lis 67 21:07:05
  nie dołuj go
  please
  gotów sobie co zrobić
  Ciekawe, co tam u mojego kolegi z Brukseli
  wraca pewnie Pendolino, bo biała kobyła z Janowa na widok krula z wrażenia padła
  pzdr
 • @Zawisza Niebieski za PO/PSL przynosiły straty, więc chcieli opchnąć żydom.
  Setki milionów złotych. Tyle zarobiły Lasy Państwowe w 2017 r. Lasy Państwowe, zarządzające na blisko jednej trzeciej powierzchni kraju, zarobiły w ub.r. 432 mln zł brutto - poinformowała rzeczniczka LP Anna Malinowska. Do budżetu państwa LP wpłaciły 2 mld zł, w tym ok. 160 mln zł tzw. podatku od sprzedaży drewna. Do gmin trafiło 270 mln zł.
  Wynik finansowy LP za zeszły rok jest praktycznie taki sam, jak w 2016 roku. Wówczas przedsiębiorstwo zarobiło 430 mln zł brutto. Malinowska wyjaśniła, że przychody ze sprzedaży drewna, które stanowią główny dochód przedsiębiorstwa, w 2017 rok wyniosły blisko 8 mld zł. LP w ub.r. do budżetu państwa wpłaciły 2 mld zł. To tyle, co wyniósł kosztu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - podkreśliła rzeczniczka. Główną pozycją był podatek VAT - ponad 1,8 mld zł. Przedsiębiorstwo w ub.r. wpłaciło do budżetu 158 mln zł tzw. podatku od sprzedaży drewna. Taką opłatę - 2 proc. przychodów ze sprzedaży drewna - firma musi uiszczać od 2016 roku. W 2017 roku samorządy zarobiły na LP 270 mln zł (228 mln - podatek leśny; 42 mln - inne lokalne podatki). Poza tym LP przeznaczyły 38 mln zł na remonty i budowę dróg wspólnie z samorządami. Do ZUS trafiło z kolei 454 mln zł. Malinowska dodała, że w ub.r. Lasy Państwowe na badania naukowe przeznaczyły blisko 50 mln zł, a dotacja na parki narodowe wyniosła 66 mln zł. W Polsce lasy rosną na ponad 9,2 mln ha. Ich zdecydowana większość należy do Skarbu Państwa. LP gospodarują na blisko 7,6 mln ha. Drzewa w lasach zarządzanych przez LP mają najczęściej od 40 do 80 lat, a przeciętny wiek lasu to 60 lat.
 • @Husky 21:13:01
  100/100! pzdr!
 • @Zawisza Niebieski 20:51:37
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/04/zawiszo-obaj-damy-rade_2018-04-02_21-16-10.jpg
 • @kula Lis 67 21:07:05
  Myślę, że bez większej straty obyłbym się przed mądrością PiS-owskich lemingów jak ty, czy też Husky. Jak tam z PiSowską aferą w IMGW, co ci wtłoczyli, że to afera PO?
  Ale książki przecież istnieją, rodzinę przecież też masz, życzę im zdrowia, nic nie stoi na przeszkodzie byś przestał internet "ozdabiać" PiSowską propagandą dla "narodu głupiego, co wszystko kupi". Wystarczy nam Kurski i jego wyroby dziennikarskopodobne rodem z Torunia. Czyż nie?
 • @Zawisza Niebieski 21:18:02
  126 mln dla o.Rydzyka na katolickie szkoły
  Żałujesz bardzo że to z twoich i to na katolickie szkoły a nie inne
 • @Zawisza Niebieski 19:32:03
  ,, Afera wypadek Szydło w Oświęcimiu…. odpowiedzialności BOR oraz B.Szydło”
  To afera czy wypadek?
  Odpowiedzialność Szydło,…. to pasaże też odpowiada?
  ,, ministrów których działania doprowadziły do konfliktu z UE..”
  Czy to znaczy, że nie powinni mieć odmiennej od unijnej polityki w sprawie relokacji imigrantów? To też nazywasz aferą? Dla mnie to obrona polskiej racji stanu.
  ,, Afera senator Kogut”
  Kaczyński wyraźnie stwierdził, że dla takich nie ma wyjątków. Ratowali go kolesie także z PO
  Jakie jeszcze masz afery? Że Szyszko dał mi hurtem zgodę na wycinkę drzew na mojej własnej prywatnej działce, bez pytania o zgodę miejscowych urzędników?
  Coś niewiele tych afer.
 • @Oświat 21:31:32
  Za rządów PO-PSL było 60 kolizji z udziałem pojazdów BOR

  czyli 60 afer
  i tylko w tym temacie
 • @Oświat 21:31:32
  W styczniu 2010 roku samochód, którym podróżował Radosław Sikorski uderzył w radiowóz, w wyniku czego kilku policjantów zostało rannych. W listopadzie 2010 roku w tył pojazdu BOR z grupy ochronnej Ewy Kopacz uderzył inny pojazd, w 2011 roku w rządową limuzynę wiozącą Jerzego Buzka, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle uderzył innych samochód.

  W 2012 roku przy domu letniskowym Bronisława Komorowskiego funkcjonariusze BOR, będąc wpływem alkoholu, uderzyli samochodem w drzewo. W 2013 r. dwukrotnie doszło do uszkodzenie opony w samochodzie prezydenta Bronisława Komorowskiego

  Te afery nie były przedmiotem zainteresowania mediów i polityków.i dziennikarza @Zawiszy
  Czemu ?
 • @Oświat 21:31:32
  Nie rozróżniasz spraw wypadku od spraw afery wynikającej z tego, że prokuratura ubezwłasnowolniona przez Ziobro tak prowadziła sprawę, że dziś, ze względu na przedawnienie (na zbadanie prostej stłuczki potrzebowali roku) odpowiedzialności BOR sprawdzić nie można. Odpowiedzialność pasażera, jeśli pasażer nie zapnie pasów to odpowiada za swoje obrażenia w czasie wypadku, których mógłby uniknąć, gdyby pasy zapiął. Za nie zapięte pasy pasażer może dostać mandat. Na zdjęciach widać, że poduszki nie wybuchły, albo były wadliwe, wtedy pozwać proucenta, albo też pasy nie były zapięte, wtedy odpowiedzialność pasażera.
  Afera Szyszki, to nie to, że wyciąłeś drzewa na swojej działce, a to, że każdy areał leśny ma swój roczny przyrost i jeśli wycinka mieści się w zakresie rocznego przyrostu masy drzewnej to jest gospodarka leśna, jeśli przekracza, to rabunkowa. Gospodarka rabunkowa Szyski to ok. 2 krotność wycinki w stosunku do przyrostu rocznego. A sprawa z Unią odnosi się do wycinki w rezerwatach Puszczy Białowieskiej, czego nie potrafił obronić w ramach Unii Europejskiej.

  Koguta ratowali kolesie, z tym się zgadzamy, a to ci nie wystarczy? Senator powinien być niewinny jak cesarzowa, jeśli ciążą na nim zarzuty, winien się z nich oczyścić a nie chować za kolesiami. Afer mam więcej, ale czy tych ci nie wystarczy?
 • @Oświat 21:31:32
  W 2009r.Londyńskie British Museum wykupiło od biznesmena i kolekcjonera Charlesa Saatchi dzieła sztuki ( i to współczesnej) za sumę 69 mln funtów.
  Rząd nie upadł ,biznesmen zarobił a afery jak nie było tak nie ma do dziś.
  No chyba że @Zawisza to nagłośni bo to skandal jest

  https://www.theguardian.com/uk
 • @Husky 21:23:29
  Podobnież podatki płacisz Królowej Angielskiej i masz nasze podatki w głębokim poważaniu, ale ja, który co miesiąc znaczące dla mnie pieniądze zanoszę do Urzędu Skarbowego o to jak są wydawane dbam. Taka między nami różnica. Tadeusz R. pieniądze ukradzione polskiemu podatnikowi które złodzieje naszych podatków mu zanieśli wydaje nie na szkoły a na ciepłownię, z której później będzie jako biznesmen pobierać opłaty. Przecież z przedsiębiorstw państwowych obsadzonych Rydzyko-PiSiewiczami to on ma tyle, co kot napłakał, prawda? Poczytaj sobie o regule redemptorystów, może coś zrozumiesz, ale w to wątpię. Raczej przyśliesz kolejny obrazek dla przedszkolaka.
  Lemingi mami się szczytnymi celami. Z czego nie omieszka korzystać Tadeusz R.
 • @Zawisza Niebieski 21:58:13
  To są pieniądze na szkołę katolicką i tylko tyle
  masz coś przeciwko
  tak czy nie
 • łoferta
  Hej panie minister Gliński, a może u mnie tyż kupisz, tyż mam kolekcję z gliny
  http://republika.pl/blog_ut_4109489/5618952/tr/glowa_2.jpg

  http://republika.pl/blog_ut_4109489/5618952/tr/glowa_1a.jpg
 • @Zawisza Niebieski 20:51:37
  "No cóż, gdy nam w gniazdkach napięcie spadnie do 0V to rozpacz jest wielka. Trzeba wziąć pod uwagę, że aby było tam 230 V trzeba uwzględnić wszelkie koszty, w tym bezpieczeństwa. Inaczej świeczka przecież też nam mieszkanie oświetli, a że internetu nie będzie...?"

  Na to też jest sposób. Budować bloki mieszkalne z trawnikami wokół. Do tego konia (może trzy konie pracujące w systemie 8-mio godzinnym i kierat. Komputer ciągnie 40 W, tyle co mała żarówka, a z takiego konia mamy 735,49875 W, czyli 18 komputerów na raz. Bez szaleństw to można się podzielić i na 200 osób. A jak trzeba więcej to są jeszcze rowery z dynamem...

  Gorzej że już koniami tych super-grobowców dla elektowni atomowych wybudować się nie da, zresztą i na trawie radioaktywnej nie pociągną.
 • @Oświat 22:21:09
  Niebieski ????
  8-)))
  ja kupuje
 • @Husky 21:44:14
  Ty naprawę nic nie pojmujesz, czy tylko szefowie kazali błaznować. Niedawno dwóch policjantów zrobiło sobie rajd terenowy radiowozem uszkadzając go tak, że naprawa będzie droga i nikt nie przypisuje tego rządowi. Mówimy nie o wypadku, bo te się zdarzają a o tym, że prokuratorua Ziobry tak przedłużała badnie wypadku, że z powodu przedawnienia nie można rozważać winy BOR oraz Szydło. Za to powinna być sprawa za niedopełnienie obowiązków.

  Fakt jest faktem, że doświadczeniu kierowcy masowo zwalniają się gdyż nikt z idiotami jeździć nie chce.

  I nie są to pieniądze na szkołę katolicką, bo szkółka Tadeusza R nie jest szkołą katolicką a prywatną o statusie szkoły wyższej, zaś pieniądze idą na instalację ciepłowniczą, a nie szkołę.
 • @Husky 21:54:39
  To największa afera dot. spółdzielni mieszkaniowych w Polsce! Znany adwokat w mafii, która wyprowadziła 42 miliony złotych! Sukces warszawskiej prokuratury okręgowej i regionalnej! Śledczy, po kilku latach żmudnego dochodzenia, zakończyli śledztwo w sprawie Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W zorganizowanej grupie przestępczej działali m.in. znany stołeczny adwokat, a prywatnie syn b. prominentnego działacza SLD Marcin. M oraz Krystyna R., b. prezes spółdzielni i inne osoby. Z aktu oskarżenia wynika, że w.w. wyprowadzili ze spółdzielni niemal 42 miliony złotych i narazili spółdzielnie na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkód w wysokości 120 milionów złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie, która dorównuje nawet dużym aferom reprywatyzacyjnym, trafił do sądu tuż przed Wielkanocą. Ohydny proceder szajki w białych kołnierzykach był podwójnie szokujący. W wyniku ujawnionych przez śledczych działań oskarżonych, ucierpieli członkowie spółdzielni i mieszkańcy, którzy są w podeszłym wieku, często schorowani, m.in. uczestnicy Powstania Warszawskiego. Prowadzone ze szwajcarską precyzją śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie, pod nadzorem stołecznej prokuratury regionalnej, doprowadziło do ukrócenia złodziejskiego procederu. Mózgiem machinacji w jednej z najbogatszych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce była Krystyna R. Tylko jej zarzucono 35 czynów związanych z pełnieniem prezesa zarządu spółdzielni. Pani prezes na prawo i lewo rozdawała upusty i bonifikaty. Jak działał system? Do Krystyny R. zgłaszały się osoby, które domagały się całkowitego rozliczenia inwestycji, w które zainwestowali swoje pieniądze. Prezes nie chciała rozliczyć się z kosztów i nie chciała przedstawić rozliczeń więc kupowała „milczenie” przy pomocy stosownych bonifikat. Oczywiście ci, którzy nie zgłosili się do gabinetu Krystyny R. musieli ponosić koszta inwestycji przypadające na nich samych i tych, którzy uzyskiwali upusty od prezes spółdzielni. Krystyna R. zaniechała rozliczenia kilku inwestycji i nie wezwała nabywców lokalu do uzupełniania wkładów budowlanych co skończyło się stratami w wysokości niemal 8 milionów złotych! Lekką ręką rozdawała też niezwykle atrakcyjne działki, a nawet rozpoczęte inwestycje! Tak stało się z budów przy ul. Grzybowskiej 6/10a, którą Krystyna R. sprzedała wraz z działką firmie powiązanej z głównym wykonawcą robót budowlanych. Za sprzedaż działki wraz z inwestycją zainkasowano 22 miliony złotych, czyli ponad 6 milionów złotych mniej niż działka wraz z inwestycją była warta.

  Pośmiertne premie.

  Ale myli się ten, kto pomyślałby, że pani prezes myśli tylko o interesach powiązanych ze sobą spółek i osób. Krystyna R. potrafiła też doskonale zadbać o siebie i to kosztem innych członków spółdzielni. Po śmierci swojego męża Janusza R., wieloletniego prezesa Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, sama sobie przyznała odprawę pośmiertną po mężu w kwocie ponad 388 tys. złotych. Jednocześnie zainkasowała rzekomo nierozliczony wcześniej ekwiwalent urlopowy po nieżyjącym mężu w wysokości 195 tys. złotych, a jakby tego było mało przyznała zmarłemu mężowi (czytaj sobie) premię w wysokości ponad 425 tys. złotych. Co ciekawe, w tym samy czasie, gdy pracownicy spółdzielni prosili Krystynę R. o premie, ta odmawiała, tłumacząc to…”trudną sytuacją finansową spółdzielni”.

  Sprytny mecenas z politycznymi koneksjami.

  Śledczy ujawnili też, że wspólnikiem Krystyny R. w przestępczym procederze miał być znany warszawski adwokat Marcin M., syn b. polityka SLD i przewodniczącego Krajowej Partii Emerytów i Rencistów Tomasza Mamińskiego. Krystyna R. i b. członkini zarządu spółdzielni Agnieszka Ch., gdy kłopoty finansowe spółdzielni nasilały się, a komornicy niemal codziennie pukali do ich gabinetów, podpisały z kancelarią Marcina M. umowę rachunku powierniczego. Na specjalny rachunek wpłynęło 5 milionów złotych z kont spółdzielni. W akcie oskarżenia czytamy, że Marcin M. nie rozliczył się należycie z powierzonego mu rachunku spółdzielni i miał przywłaszczyć z niego 1 363 531 złotych. Wykorzystywał więc rachunek powierniczy do potrącania z niego środków należnych mu od spółdzielni z tytułu świadczonych usług, ale także na podstawie fikcyjnych umów zlecenia! Mało tego! Wypłacił z rachunku powierniczego gotówkę w wysokości ponad miliona złotych i przekazał je Krystynie R. Ta nigdy nie rozliczyła się z tych środków. Drogo się tez liczył. Za nieskomplikowane postępowania przed sądem w imieniu spółdzielni zainkasował niemal 2 miliony złotych! Spółdzielnia wybudowała mu willę, którą sprzedano mu poniżej kosztów. Strata spółdzielni tylko w tym jednym przekręcie wyniosła niemal dwa miliony złotych. Machinacje ze sprzedażą kilku budynków, w które zamieszany ma być Marcin P., skończyły się stratą spółdzielni na kwotę ponad 6,5 miliona złotych! Sam Mec. Marcin M. i Krystyna R. pozostawali z sobą w doskonałych stosunkach, nawet po przedstawieniu im zarzutów. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że oboje bawili w Tajlandii na urlopie i to w momencie, gdy zajmowała się nimi prokuratura.

  Obrót nieruchomościami.

  Pieniądze ze Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyprowadzano także przy udziale fikcyjnych umów pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości. I tak niejaka Margerytta S. zarobiła ponad 750 tys. złotych mimo, że spółdzielnia nie zawała ani jednej umowy sprzedaży nieruchomości z jej klientami! Sama Krystyna R. także bawiła się w wielki biznes związany z nieruchomościami. Z jakim skutkiem? Oczywiście fatalnym dla finansów spółdzielni. Sprzedała więc cypryjskiej spółce grunt położony przy rogu ulic Grzybowskiej i Jana Pawła II. **Transakcji, w którą zamieszany był inny członek zarządu spółdzielni, Jacek S., dokonano jeszcze w okresie, gdy spółdzielnia nie uzyskała nawet prawa do użytkowania wieczystego tego gruntu! Umowa sprzedaży opiewała na kwotę ok. 35 milionów złotych, ale wartość rynkowa nieruchomości wynosił ponad 40 milionów zł.!

  Tajemniczy windykator i dramat lokatorów.

  Działania Krystyny R. oraz jej wspólników uderzały w uczciwych członków spółdzielni, często ludzi w starszym wieku, schorowanych i bezradnych wobec skali cwaniactwa szajki. Spółdzielnia współpracowała z windykatorem Andrzejem K., który wykupił jej długi. Spółdzielnia miała mu tez płacić za usługi windykacyjne mimo, że za to samo płaciła już kancelarii prawniczej i to kwotę ok. 1,5 miliona złotych. Andrzej K. posiadał więc roszczenia wobec spółdzielni w wysokości niemal 6,5 milionów złotych. Uzyskał więc wpisy hipotek przymusowych w księgach wieczystych. Czym to skutkowało? Każdy z członków spółdzielni, który chciał wyodrębnić własność lokalu stawał się jednocześnie dłużnikiem windykatora Andrzeja K.! Do spółdzielni zwracali się więc przerażeni lokatorzy, którzy nie mogli np. przepisać swojego lokalu na krewnych, gdyż jednocześnie obciążyliby ich długami spółdzielni! Ten los spotkał np. uczestników Powstania Warszawskiego, którzy należeli do spółdzielni. Wielowątkowa i niezwykle skomplikowana sprawa prowadzona była z wielkim poświęceniem przez prokuratora Tomasza Radtke. To on badał liczne przekręty, których w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dopuszczano się w latach 2012 - 2014. Rozwikłał on cały system powiązań i zależności między 12 osobami, które stanowiły trzon grupy przestępczej. O skali śledztwa niech zaświadczy statystyka. Akt oskarżenia liczy ponad tysiąc stron, a materiał dowodowy obejmuje 650 tomów akt. Przeanalizowano tysiące dokumentów, przelewów i decyzji podejmowanych przez zarząd spółdzielni. Uzyskano też liczne opinie biegłych. Wszystkie te działania ujawniły ponury obraz spółdzielni, którą zamieniono w prywatny folwark dla oszustów. Krystyna R. i mec. Marcin M. odpowiadać będą przed sądem z wolnej stopy. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.


  Ps..A co z majątkami pochodzącymi z przestępstwa? I kto jeszcze brał w tym udział? Przecież nie oni sami...Ciepła woda kapała? kapała! To czego jeszcze chcecie? Żeby pani prezes nie mogła godnie wypłacić sobie premii? Spółdzielnie mieszkaniowe są żerowiskiem WSI. We wszystkich spółdzielniach lokatorzy są bezwzględnie okradani. Umożliwia to obowiązujące prawo. Z tych wszystkich (dobrych wieści) wynika, że cała Warszawa to jedna wielka MAFIA. Na pewno stać ich na łapówki żeby nie siedzieć. A nawet jak dostaną po kilka latek to ze względu na zły stan zdrowia odroczą odsiadkę. Część spraw się przedawni, a miliony zostaną. Tak żyje elita. Tata "dbał" o emerytów, a synek okradał. Paradoks żydokomuszej elity. To się kwalifikuje na dożywocie z konfiskatą całego mienia, i bez możliwości skrócenia kary. Czyli system amerykański. 150 lat więzienia. Progeniturę żydokomunistycznych renegatów należy pozbawić praw do zajmowania stanowisk publicznych. Po co o tym piszecie? No dobrze. Ale co z tego ? Czy już jakiś złodziej, aferzysta siedzi ??? Nie zawracajcie dupy. Jak już kogoś posadzą, to napiszcie. To jest tylko wierzchołek góry lodowej. W Polsce takie przekręty są w każdej spółdzielni mieszkaniowej i nikt tych złodziei nie rozliczył bo wymyślili sobie powoływaną i opłacaną przez siebie roczną komisję samokontroli toż to śmiechu warte. Powinny sprawdzić każdą spółdzielnię mieszkaniową w kraju, wiele niejasnych spraw by się doszukali. W innych miastach też robili przekręty a prokuratorzy najczęściej umarzają postępowania. Już ponad 2 lata ogłaszane są różne przekręty i nic się nie dzieje. Życie względem wieczności bardzo krótkie, a ja chciałabym się dowiedzieć jeszcze teraz co z onymi się stanie? Dodajmy, że Janusz R. prezes i Krystyna R. też prezes, to rodzice Piotra Rubika kompozytora natchnionych oratoriów katolickich, choć rodzina z racji pochodzenia zmieniła nazwisko na Rubik. Zagłosuję na dobrą zmianę jak napiszecie, że złodzieje dostali wyroki do odsiadki i konfiskatę majątku do trzeciego pokolenia a cała jego rodzina pozbawienie praw publicznych. "... nawet do 8 lat więzienia"? Z kicia nie powinni wyjść przez 20 lat i to po zarekwirowaniu całych ich majątków. Odechciało by się innym złodziejom. W tle inni adwokaci oraz znana firma pośrednictwa nieruchomości z koneksjami w sądach z apelacyjnym włącznie oraz w notariacie. Tam dopiero są pieniążki: miliardy nie miliony. A wy śpicie, ABW/MS/MSW. Akt sprzedaży gruntu(Grzybowska)sporządził NOTARIUSZ ( zawód zaufania publicznego), który wiedział, że spółdzielnia nie ma prawa do użytkowania wieczystego gruntu. Czy NOTARIUSZ siedzi już w kryminale?
 • @Husky 22:23:56
  Słychać wycie? Znakomicie. Pawłowicz o lamencie rzecznika SN: to znaczy że robimy krok w dobrym kierunku. Sędziowie i politycy opozycji zgodnie rzucili się do krytyki nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W oficjalnych wypowiedziach rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski lamentuje i mówi, że PiS prowadzi „grę”. - Odbieramy Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego możliwości zablokowania utworzenia i zorganizowania Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym. Sądząc po reakcji rzecznika Sądu Najwyższego to krok w dobrym kierunku mówi portalowi niezalezna.pl prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS-u. Projekt PiS wprowadza zmiany w gospodarowaniu budżetem Izby Dyscyplinarnej SN. W projekcie przewidziano, że prezes SN kierujący Izbą Dyscyplinarną będzie samodzielnie - bez udziału czy upoważnienia I prezesa SN - dysponował budżetem związanym z funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej. Prezes SN kierujący pracą Izby Dyscyplinarnej wykonuje budżet SN w zakresie związanym z funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej zapisano w proponowanym przepisie. Ponadto bez zgody prezesa Izby Dyscyplinarnej nie będzie można w ramach SN zmniejszyć wydatków na tę Izbę. Natomiast - jak przewidziano w jednym z przepisów przejściowych projektu - jeżeli przed wejściem w życie proponowanej nowelizacji doszłoby do zmniejszenia wydatków na Izbę Dyscyplinarną, to prezes tej Izby mógłby przywrócić poprzedni poziom budżetu Izby sprzed zmiany. Według obowiązujących od wtorku przepisów Izba Dyscyplinarna ma zagwarantowany autonomiczny status wśród izb SN. Ma mieć odrębną kancelarię prezesa kierującego jej pracą. Izba ta może obecnie samodzielnie kształtować projekt swego budżetu.

  Projekt nowelizacji doprecyzowuje też kwestie dotyczące zwolnienia stanowiska I prezesa SN i prezesa SN. Jak zaznaczono obecny przepis reguluje bowiem jedynie przypadek, gdy do zwolnienia stanowiska I prezesa SN lub prezesa SN dojdzie wskutek przejścia zajmującego je sędziego w stan spoczynku w ciągu trzech miesięcy po wejściu w życie nowej ustawy o SN z powodu ukończenia 65. roku życia.

  Tymczasem do zwolnienia tych stanowisk może dojść również wskutek innych przyczyn, np. przeniesienia w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia albo rezygnacji wskazano w uzasadnieniu.

  Projekt PiS skomentował dziennikarzom rzecznik prasowy SN Michał Laskowski.

  Bardzo pobieżnie zapoznałem się z treścią tego projektu i sądziłem, że jest to jakiś krok w kierunku kompromisu, i na arenie międzynarodowej i na arenie wewnętrznej. Z pobieżnej lektury wynika (jednak), że to żadna próba kompromisu nie jest i powstaje pytanie, jaki jest cel tego projektu
  powiedział sędzia Laskowski.

  Na narzekania rzecznika Sądu Najwyższego odpowiedziała poseł Krystyna Pawłowicz.

  Nowelizacja ustawy o SN ma zapobiec blokowaniu reorganizacji Sądu Najwyższego. To uniezależnia od woli pierwszego prezesa Sądu Najwyższego proces tworzenia Izby Dyscyplinarnej SN. Wypowiedź rzecznika SN, który skarży się na tą ustawę jest bezczelna. Oni blokują funkcjonowanie struktur konstytucyjnych, czyli KRS-u i się dziwią, że sejm chce im uniemożliwić paraliż funkcjonowania Sądu Dyscyplinarnego w SN. Sądząc po narzekaniach rzecznika SN Michała Laskowskiego zmiany idą w dobrym kierunku podkreśla Pawłowicz. Jej zdaniem należałoby również odblokować Krajową Radę Sądownictwa i pozbawić Pierwszego Sędziego Sądu Najwyższego prerogatyw do zwoływania posiedzenia KRS-u. Powinniśmy zmienić ustawę o KRS. Pani Prezes Gersdorf obecnie chowa się za jakimś prawem zwyczajowym i mówi o jakiś 2 miesiącach, ale myślę, że powinniśmy to zmienić na przyszłość, żeby nikt nie mógł blokować pracy Krajowej Rady Sądownictwa. W przeciwnym razie będziemy musieli czekać podkreśla posłanka PiS-u. Interwencja ustawodawcy powinna być zdecydowana organ konstytucyjny powinien działać. Oczywiście cała sytuacja doprowadza ostatecznie do kompromitacji sędziów, ale niestety to się dzieje kosztem funkcjonowania KRS-u i SN mówi nam Pawłowicz.

  Ps..Bandyci w togach wyją bo koryto od pyska ucieka. Bandyckie świnie w togach czyszczą akta w których dostali łapówki za pozytywne załatwienie sprawy !!! Zablokujcie im natychmiast dostęp do akt !!! Wiem to od osoby z rodziny która pracuje w sądach i powiedziała mi to w tajemnicy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:02:29
  "Dużo Panu brakuje do zrozumienia problemu." zgodzę się, ale ja próbuję zrozumieć, a Pan narzucić "swą mundrość"..

  Błaznem jesteś, nigdy nie Stańczykiem.. blogerów banujących nie szanuję, a ludzi chcących żyda królem POLSKI zrobić będę ścigał z batem/kijem..
 • @Zawisza Niebieski 20:45:22
  TO MUSI KOSZTOWAĆ!! TO OCZYWISTE!!

  banialuki sprzedajecie ciemnemu ludowi, o kosztach lotów w kosmos, płytach tektonicznych..itd, aby ciemny lud ograbić.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yta_tektoniczna#/media/File:Plyty_tektoniczne.svg

  ja za 50mln złotych mogę udowodnić, że płyta euroazjatycka jest stabilna, jak ktoś dorzuci drugie tyle. to obwieszczę koniec Świata przez jej niestabilność.

  Miliardy papieru stają się błahe jeśli Ziemia obraca się z prędkością 1667km/h; to wyjaśnia powód ginięcie skarpetek :)


  Nie błaźnij się, błazen na Neonie jest tylko jeden..
 • @Zawisza Niebieski 21:18:02
  Szkoda, że wykazałeś się krótką pamięcią, a przykładów można mnożyć. I te z premiami za czasów PO-PSL też. Jeżeli pamięć mnie nie myli, to w roku 2005, kiedy Donald Tusk był „tylko” wicemarszałkiem Sejmu, zgarnął aż 180 tys. nagrody. Wówczas nie krzyczałeś „oddaj kasę”. Kiedy został premierem rządu, to po dwóch miesiącach przyznał nagrody swoim ministrom, panu Cichockiemu i Arabskiemu kuriozalnie uzasadniając własną decyzję. Więc ta rzekomo kampania wstydu PiS, to raczej kampania wstydu PO, że będąc w opozycji nie potrafi prowadzić konstruktywnej polityki, tylko uprawia hipokryzję. Co, panie i panowie z PO nie widzieli jak afera goniła aferę, gdy państwo było teoretyczne, jak mawiali o u Sowy i Przyjaciół? Podkreślali, że tylko frajerzy mogą pracować za 6 tys zł. Taki był obraz Polski rozkradanej za rządów PO – PSL, począwszy od kamienic w Warszawie, a skończywszy na spółkach Skarbu Państwa, które jeszcze trochę, a przestałyby istnieć jako Skarb Państwa, a należałyby być może do Skarbu Republiki Niemieckiej, czy ewentualnie jakiegoś innego państwa zachodniego.
 • @Zawisza Niebieski 21:18:02
  Przypominam, że za rządów koalicji PO-PSL wypłacono ok. 0,5 mld zł na jakieś nagrody dla pracowników poszczególnych departamentów. Pytam się za co? Za to, że chcieli puścić z torbami majątek narodowy państwa polskiego?
 • @wk..ny 20:21:12
  Masz jakieś pojęcie o geologii? Ja przyznaję, geologiem nie jestem, ale wychowałem się w środowisku inżynierów budownictwa. Poza pęknięciami między wielkimi płytami tektonicznymi mamy drobne osłabienia strukruty, mamy zróżnicowanie podłoża, które może mieć wpływ na obciążenia ławy fundamentowej konstrukcji. Czy dokumenty są ważne, pewnie 99'99% z nich nie ma znaczenia, dziś podpisywałem umowę ubezpieczeniową na mój dom i agentka wyjaśniła mi, że jeśli nie będę miał co roku wizyty kominiarza, a co pięć lat elektryka to grosza odszkodowania w razie pożaru nie dostanę. A za to wszystko będę musiał zapłacić. Nawet jeśli te dokumenty są o kant d... potłuc, to nikt nie podejmie decyzji bez ich uzyskania, a za nie trzeba zapłacić.

  Powiesz, kraj błaznów? Odpowiem ci masz rację, tyle, że to nasza ojczyzna. Błazny prawo ustanawiają i błazny go egzekwują.
 • @kula Lis 67 21:07:39
  Z pewnością to 0.5 mld to wartość tak wiarygodna jak wcześniejsze, które podawałeś, a ja zbijałem. Jakieś nagrody, jakimś urzędnikom, leming brzytwy się chwyta.
 • @Zawisza Niebieski 22:00:50
  Dzisiaj Klarenbach rzucił peowcowi dowody z dokładnym wyliczeniem nagród na stół. A on zaniemówił. A lemingiem i tumanem jesteś ty od dawien dawna.
 • @Zawisza Niebieski 22:00:50
  Miliardy wyciekały z budżetu. Czas, by ludzie poznali szczegóły największej afery z czasów rządów PO-PSL

  http://niezalezna.pl/221691-miliardy-wyciekaly-z-budzetu-czas-by-ludzie-poznali-szczegoly-najwiekszej-afery-z-czasow-rzadow-po-psl
 • @Zawisza Niebieski na zdjęciu dwaj złodzieje żydowscy, twoi idole.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15229242001d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
 • @kula Lis 67 12:41:01
  Na zdjęciu żyd Rudy Olsen i żyd Vincent z "Bydgoszczu". Duet który okradł Polaków na 150 mld PLN oszczędności z OFE z tego "wyparowało" nie wiadomo gdzie 19 mld zł. Przeanalizujcie oświadczenia majątkowe dostępne na sejm pl zadłużonego gołodupca Rostowskiego z lat kiedy był min. finansów i przed tym faktem to się zdziwicie. Facet ma kilkanaście nieruchomości głównie w Londynie każda warta od kilkuset tys funtów do ponad mln. Łącznie majątek ponad 60 mln zł i to z urzędniczej POnoć pensji "uskładał" lemingu niebieski. To samo dotyczy ich reszty w tym Rzeplińskiego, Gersdorf, mgr Stępnia, etc..majątki milionowe z urzędniczych pensji POskładadali.
 • @kula Lis 67 12:41:01
  Gargamelowi zwieracze już puszczają.
 • @Zawisza Niebieski 22:00:50 no i znowu twoi dali dupy! Brawo! niebieski!
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15229248041d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Platforma zrobiła happening. A tam ramię w ramię z posłem PO… TW Brzoza. Zobacz DOKUMENTY... Tzw. konwój wstydu zajechał wczoraj do Nowego Sącza. Zorganizowano konferencję, mówiono o „wstydzie” i żądaniu oddania pieniędzy z nagród. To sposób Platformy Obywatelskiej na wybory samorządowe? Jeśli tak, to znów im nie wyszło. Obok Andrzeja Czerwińskiego, byłego ministra skarbu z rządu PO, stał Stanisław Kaim (na zdjęciu w szarej marynarce), znany niektórym jako TW Brzoza, TW Staszek, czy KO Staszek. Dotarliśmy do dokumentów potwierdzających jego współpracę z SB oraz pokwitowań o pobieranych przez niego pieniądzach. I znów kompromitacja totalnej opozycji…
  Mobilne billboardy z wizerunkami ministrów jeżdżą po kraju. Wczoraj pojawiły się w Nowym Sączu. W mieście tym zawiązała się koalicja m.in. Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD, oraz KOD.

  Rząd i ministrowie przyznali sobie podwyżki w formie nagród, przekraczające 40 proc. ich normalnego, miesięcznego uposażenia

  – przekonywał Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.

  W większości naszą partię tworzyły osoby spoza polityki, specjaliści, którzy chcieli coś zmienić w kraju. Głównym hasłem było ,,zorganizujmy Polskę lepiej za te same pieniądze" teraz widzimy jak te pieniądze są w niegospodarny sposób wydawane na premie i nagrody

  – mówił z kolei Jacek Gwóźdź z Nowoczesnej.

  Tymczasem obok nich stał Stanisław Kaim – były wiceprezydent Nowego Sącza, obecnie przewodniczący SLD w Nowym Sączu.

  Jak się okazuje Kaim w 1980 roku rozpoczął współpracę z Służbą Bezpieczeństwa PRL. Początkowo był informatorem WSW o pseudonimie „Brzoza”. Po powrocie do cywila współpracował z SB jako TW „Staszek”. Następnie został przekwalifikowany na KO „Staszek”. Kontakty z SB trwały do 1990 roku.

  Odręczne zobowiązanie Stanisława Kaima o współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru wynagrodzenia zachowały się w aktach IPN. Dotarliśmy do tych dokumentów.

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/image0003.jpg

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/image0004.jpg

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/image0002.jpg

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/image0001.jpg


  Kaim został rok temu prawomocnie skazany za kłamstwo lustracyjne. Ma 4-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych. W roku 2010 Kaim złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne. Ubiegał się wówczas o mandat radnego. Sytuacja jest kuriozalna. Opłacany przez SB agent domaga zwrotu od polityków legalnie otrzymanych pieniędzy.
 • @Zawisza Niebieski 22:00:50
  Jarosław Kaczyński oznajmia: Będą niższe pensje parlamentarzystów, samorządowców i szefów spółek Skarbu Państwa. Obniżenie pensji poselskich i senatorskich o 20 proc., a także wprowadzenie limitów obniżających wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz szefów spółek Skarbu Państwa zapowiedział właśnie lider PiS Jarosław Kaczyński. Będzie dużo, dużo skromniej niż było dotychczas. My będziemy egzekwować dyscyplinę w tych sprawach stwierdził.
  Ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne oznajmił. Oczekujemy skromności. Skromność będzie wprowadzana. Jeśli społeczeństwo tego chce, to my się przychylamy do tej decyzji. Polityka nie jest dla bogacenia się, jest po to, by służyć dobru publicznemu dodał. Jeśli ktoś nie poprze rozwiązań dotyczących obniżenia pensji polityków, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej, straci szansę na dalszy udział w polityce oznajmił Jarosław Kaczyński.
 • @kula Lis 67 14:19:49
  Wspaniały przekaz Jarosława Kaczyńskiego do Schetyny i totalnej opozycji. Sapniecie jeszcze cztery razy i będziecie zapierdalać za darmo.

  https://pbs.twimg.com/media/DaBQ6cJXUAI_D-r.jpg
 • @kula Lis 67 12:50:03
  Afery versus „afery”.
  PiS: 1,5 mln na nagrody.

  PO:
  1. 360 mld zajumane z VATu.
  2. 153 mld zajumane z OFE.
  3. 180 mln na atom-widmo.
  4. 150 zajumanych kamienic.
  5. 1 mld strat na Amber Gold.
  6. 2 mld na widmo kredyt MFW.
  7. 21 mld strat na aferze hazard.

  MATEMATYCY I DZIENNIKARZE DO DZIEŁA
 • @kula Lis 67 12:19:14
  Była jazda na PiS, żeby natychmiast oddawał kasę. No to oddał i przy okazji obniży jeszcze diety posłom.
  I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszyscy mówią o populizmie, o braku standardów etycznych.
  Cóż za niebywała hipokryzja.
 • @kula Lis 67 14:19:49
  Kolejne parasolki zadziałały, Kaczyński udaje, że rozum w PiS wrócił a ty chwyciłeś się za to jak tonący brzytwy ogłaszając jako wielki triumf emeryta Kaczyńskiego.
  Kaczyński oznajmił... z przyjemnością będę obserwował jak z ogromną szybkością sejm będzie to procedował, może po nocach kolanem przepchną, jak inne buble sejmowe jakie dziś masowo produkują. Ile dajesz czasu PiS na przegłosowanie tego i wprowadzenie w życie?
  A co powiesz, jak zamiotą pod dywan? Będziesz nowej brzytwy szukał?

  Przypomnę tylko, że jak Szydło bezczelnie wykrzyczała z mównicy, że im się te pieniadze należały, Kaczyński poparł ją. Skąd taka zmiana? Przestraszyli się wyborców i gniewu Polaków, rzucił coś dla narodu głupiego niech się cieszy. Nie po słowach a po efektach ich poznamy.
 • @Husky 14:59:45
  Husky, ty naprawdę tak głupi jesteś, czy tylko udajesz? Z pewnością te wszystkie kwoty znajdziemy na koncie Tuska, tak jak te 1,5 mln na kontach ministrów PiS.

  Kaczyński i PiS zajumał nam 6.217,1 mln zł, o tyle wzrosło zadłużenie Polski w w ciągu stycznia 2018.
 • @Zawisza Niebieski 15:49:25
  "Totalsi" znokautowani"? Prof. Pawłowicz: "Posłowie opozycji spełnimy wkrótce wasze żądania, by państwo było skromne. Cieszycie się?"

  https://wpolityce.pl/polityka/388989-totalsi-znokautowani-prof-pawlowicz-poslowie-opozycji-spelnimy-wkrotce-wasze-zadania-by-panstwo-bylo-skromne-cieszycie-sie


  Ps..Ale Prezes "zażył" totalsów!!!! Pan Jarosław Kaczyński po prostu ...strzał w dziesiątkę.
 • @Zawisza Niebieski 15:49:25
  Dlaczego opozycja nie chwali PiS? Przecież przed chwilą tak bardzo domagała się skromności w polityce. Można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński mistrzowsko odrzucił piłeczkę na stronę opozycji. I przy okazji obnażył niebywałą wręcz hipokryzję swoich krytyków. Jeszcze przed południem w najlepsze rozkręcała się akcja: PiS oddaj kasę. No to PiS oddał kasę, a przy okazji obniży jeszcze diety posłom. I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszyscy mówią o populizmie i o braku standardów etycznych.

  https://wpolityce.pl/polityka/388986-dlaczego-opozycja-nie-chwali-pis-przeciez-przed-chwila-tak-bardzo-domagala-sie-skromnosci-w-polityce

  Ps..Nasz Prezes jest geniuszem...Totalsi znowu na deskach....Brawo Jarosław..Hahaha już widzę miny takiego np. lub Brejzy czy Scerby no i twoją niebieski. A tyle zachodu z bilbordami sobie uczynili. A tu SZACH i MAT, Jarka i POzamiatane. Strzelili sobie w oba kolana, gdy(mając tyle afer)oskarżać PiS o coś co "grabienie". Brawo Jarosław Kaczyński! Sama Kopacz przyznała sama sobie 400 tys. premii ze względu trudnej sytuacji w Polskim górnictwie bo była taka załamana !!
 • @Zawisza Niebieski 15:49:25
  Jarosław Kaczyński: Będzie dużo skromniej. Ministrowie zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

  https://wpolityce.pl/polityka/388942-relacja-jaroslaw-kaczynski-bedzie-duzo-skromniej-ministrowie-zdecydowali-sie-na-przekazanie-swoich-nagrod-na-cele-spoleczne-do-caritasu

  Ps..Dobry ruch J. Kaczyńskiego na kłamliwą i wredną akcję billboardową antypolskiej tzw. opozycji. Pan Prezes zaorał łopozycję. Szach mat!!!!
 • @kula Lis 67 16:21:46
  Będą musieli się mocno ograniczać, ostatnio wyszło na jaw, że pani Anna Maria Anders wydała 611 625 zł na loty z naszych pieniędzy. Ale każda okazja do oszczędności to dobra wiadomość, czekam na realizację. Bo wiele wskazuje, że zrobią jak z senatorem Kogutem. I znów Kaczyński wyjdzie jak zwykle.

  Ale chwała polskim patriotom z PO za akcję bilbordową która zmusiła PIS do takiego działania. Kaczyński dopiero gdy widać determinację społeczeństwa, gdy słupki lecą podejmuje dobre decyzje. Przecież zanim nie został zmuszony akcją bilbordową popierał Szydło w jej butnej wypowiedzi, że nagrody się należały.
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  Twoi już wyją niebieski, że nie wyżyją.
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  // chwała polskim patriotom z PO za akcję bilbordową//

  https://static1.s-trojmiasto.pl/zdj/c/2/92/600x0/920080.jpg?r=2018031900
 • @kula Lis 67 17:46:15
  Rząd pajaca tuska wydał 7 milionów zł na 1-minutowy klip "Hey Jude". Tak wygląda akcja bilbordowa
 • @kula Lis 67 17:46:15
  Już myśleli, że sondaże będą spadać, chcieli wrócić żeby kraść i sprzedawać Polskę. Wyszedł facet bez prawa jazdy i rozwalił im całą narrację.
  W jakieś 10 minut.
  I wycie
  I wycie
  I wycie
  Znakomicie

  https://pbs.twimg.com/media/DaBKwQUWAAEsrGf.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:42:09
  Nie zobaczysz dziś nic zabawniejszego.
  Nie ma już na nowe szufladki

  https://pbs.twimg.com/media/DaB5cIvWAAABOEo.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:49:25
  Zawisza Niebieski , ty naprawdę tak głupi jesteś, czy tylko udajesz?
  Ponad 132 tys. zł. w roku 2016 zasiadając w dwóch radach nadzorczych dorobił do prezydenckiej pensji członek PO Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
  Z taką hipokryzją skończymy.
 • @Zawisza Niebieski 15:49:25
  Mściwość Prezesa nie zna granic!
  Obcinać wypłaty w w Sejmie a do tego w samorządach?!
  "Opozycja" się nie da i zbojkotuje wybory samorządowe do których nie przystąpi!
  Dość gwałcenia konstytucji kasiarzy!


  https://pbs.twimg.com/media/DaBpTkkW0AA1YWF.png
 • @kula Lis 67 16:21:46
  Podobno posłowie PO z tylnych ław naciskają na Schetyne żeby się nie wygłupiał, poszedł na Nowogrodzką i przeprosił Prezesa za te bilbordy.
  Może uda się to jakoś odkręcić.
 • @kula Lis 67 17:46:15
  Donaldziku, nasz krulu, słuchaj, mógłbyś załatwić, żeby ktoś napadł na nasz konwój?

  https://pbs.twimg.com/media/DaB8iAmWsAAapS7.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  Ale chwała polskim patriotom z PO za akcję bilbordową


  https://pbs.twimg.com/media/DaCCGc4X4AMTorL.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  Jak nie idzie, to nie idzie
  Właśnie przed chwilka senator Platformy Obywatelskiej dołączyli do Prawa i Sprawiedliwości. O przyjęciu Marka Zagórskiego i Andrzeja Misiołka zadecydował komitet polityczny PiS.
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  Ale chwała polskim patriotom z PO za akcję bilbordową

  https://pbs.twimg.com/media/DaCGZg1XUAIoHz6.jpg
 • @kula Lis 67 17:46:15
  Z OSTATNIEJ CHWILI:
  nie było czegoś takiego, jak rzad PO -PSL. Premier Tusk to wymysł pisowskiej propagandy.
  Wiecej: w TVN24 o 19
 • @Zawisza Niebieski 17:13:49
  POpaprańcy zabierali ludziom (np. zasiłek pogrzebowy, OFE) a PiS zaczyna zabierać w końcu tym co trzeba.....
 • @kula Lis 67 18:44:15
  Stefan Niesiołowski o obniżeniu pensji posłów:
  "Decyzja Kaczyńskiego to niesłychana bezczelność".

  no to porobione 8-)))
 • @Zawisza Niebieski 22:00:50
  Tak było ????????????

  https://pbs.twimg.com/media/DaCG5NBXUAc_2Bs.jpg
 • @Husky Co tu dużo pisać, po prostu zrobiło się krótko koło dupy.
  To majstersztyk Pana Prezesa. Krzyczeli, robili kolejną zadymę, gdzie za swoich rządów wypłacali sobie nagrody w setkach mln. I kolejny, zobaczymy jak zakwiczą świnie i jak będą głosować w sejmie, prezes również tak przesieje swoich posłów. Na nagrody w resortach rządzących przez PO-PSL co roku idą grube miliony. Bywało, że wydawano na to ponad 100 mln zł rocznie! Jak policzyliśmy, od początku rządów Platformy Obywatelskiej w ministerstwach i kancelarii premiera na nagrody poszło już 473 mln zł. To chyba światowy rekord!"
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nagrody-w-platformie-obywatelskiej-rzad-donalda-tuska-wydal-majatek/1q3whdm
 • @Husky 18:35:33
  Niskie ukłony dla pana Kaczyńskiego. Bardzo dobre posunięcie ... dlaczego posłowie mają tak dużo zarabiać ? ... nikt ich na siłę nie wciskał do Sejmu ... Jeden z drugim gdyby wykonywaliby swój zawód otrzymywaliby .. od 1/2 lub 1/3 wynagrodzenia .. a niektórzy 1/5 pensji poselskiej ...albo i nic, byliby bezrobotnymi...Dobra słuszna decyzja a w szczególności co do opozycji ..To samo powinna zrobić Kancelaria Prezydencka ... ograniczyć płace i ilość zatrudnionych.
 • @Husky 18:35:33
  Jak zwykle platfusy strzeliły sobie w stopę. Banery, bajery, tuskobusy, jeden strzał Kaczyńskiego i trafieni zatopieni. Trzeba być kochane platfusy politykiem a nie pętakiem. Wam ciągle się wydaje że jesteście w piaskownicy. Wracając do tematu, nie jestem aby posłowie i senatorowie zarabiali mało tak jak i prezydent i premier. Zgoda co do tego, że w uposażeniu powinna być hierarchia, przynajmniej w tym co należy do państwa. Kolejno, prezydent potem premier, posłowie i senatorowie, następnie sędziowie i spółki skarbu państwa. Być może coś pominąłem ale moim zdaniem z grubsza tak to powinno wyglądać. Oczywiście bez premii i nagród. Raz załatwić temat i po sprawie. W małym mieście powiatowym burmistrz PO zarabia ok 15 000 zł. A lekarz około 50 000 miesięcznie. Jeden i drugi ma więcej niż premier. A minister Grad zarabiał 100 000 brutto i żaden tvn-owiec nic nie pierdylił.
 • @kula Lis 67 18:44:15
  Jak widzę, Husky wyje, obrazki wkleja, głupoty wypisuje.
  Ale tak na logikę, miała być ustawa aborcyjna, polskie kobiety ruszyły, Kaczyński z PIS podwijają ogon, głosowali za ustawą, po dwóch tygodniach głosowali przeciw.
  Ustawa o IPN, awantura na pół świata, cały świat nie mówi o niczym innym jak o "polskich szmalcownikach", pojechali do Izraela uczyć się, jak ustawę napisać. Skąd PiS bierze tych kretynów co piszą takie ustawy.

  Masz ustawę o degradacjach, ustawa może i potrzebna ale w 2007 a nie w 2018, no ale wtedy Kaczyński nie mógł, bo Kiszczak miał teczkę TW Balbiny, jak wiesz teczki tego pana nie znamy a wiemy, że trzeba było z niej kartki wyrywać, by można było pokazać. Prezydent wetuje ustawę i podaje logiczne powody, ustawa jest napisana znów przez jakiegoś PiS-owskiego kretyna. PiS wyje.

  Za 5 dni mamy datę publikacji "dowodów Macierewicza". Jak myślisz, będzie kolejna kompromitacja? Przyniesie jakąś bzdurę, że parskniemy śmiechem? Słyszałem, że grę komputerową szykują i za pomocą jej chcą pokazać wybuchy.

  Teraz mamy aferę z premiami, Szydło butnie wukrzykuje z mównicy, że im się te pieniądze należały. Kaczyński popiera Szydło. Ruszyła akcja z bilbordami i Kaczyński podwija ogon, premię będzie trzeba oddać, ale dokłada, to odbierzemy i posłom i wojewodom i innym. Ale wśród nich są i PiS-owscy i PO-wscy. Tak więc ze strachu uderza na oślep, jak zaszczuty zwierz. Zobaczymy jak się sprawa potoczy, myślę, że znowi z Kaczyńskiego zrobią pośmiewisko. Pytam się, ile dajesz PiS czasu na wprowadzenie "reform Kaczyńskiego".

  Kaczyński to już emeryt, w PiS trwa walka o schedę po nim.
 • @Husky 18:35:33 Polacy pamiętajcie o rządach zarazy PO-PSL
  To nie jest "opozycja" to są zwykli zasrańcy uprawiający parlamentarna obstrukcję a za to nie powinni otrzymać złamanego grosza! A na miano opozycji trzeba sobie zapracować ciężką pracą, tak jak to robi PiS.
  Szczekali szczekali i się do szczekali, jak widziałem po ogłoszeniu projektu o obniżeniu o 20% poselskich wynagrodzeń tym Politycznym Oszustom szczęki opadły bo nie o to im chyba chodziło...Znakomite posunięcie gwarantujące spokojne następne każde wybory. Jeszcze niech 14go ogłoszą, że są korzystne zmiany w 500 plus to możemy spokojnie czekać na następne kadencje dla PiSu. Głosowanie nad tą ustawą winno być podane do publicznej wiadomości. Niech wyborcy wiedzą kto był przeciwny!
 • @Zawisza Niebieski 19:14:10
  Kaczyński popiera Szydło
  szok,niedowierzanie,wstrząs,niemożliwe
  Jak długo nad tym "pracowałeś"

  Najpierw odebrał opozycji 20% poparcia. Teraz zabrał im 20% pensji. Ten Kaczyński to geniusz zła.
  Ten skromny człowiek właśnie jednym prostym ciosem zmasakrował totalną opozycję i zrównał z ziemią całą ich strategię.
  Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

  https://pbs.twimg.com/media/DaBYG8qX4AYpmwP.jpg

  Słyszę już wycie "Najlepsi odejdą do gospodarki"!!!!!!!!!!!!
  Teraz Microsoft, Apple, Daimler ,Airbus zabiorą nam,Tuska,Schetyne, Petru,Lubnauer,Scheuring ,Pomaskę,Gajewską,Nitrasa,Niesioła i resztę wybitnych polityków.
  A Grabca to na bank do L'Oréala wezmą,będzie sobie nosek pudrował.
 • @kula Lis 67 19:24:04
  Szach mat

  https://pbs.twimg.com/media/DaCAUTyWAAURNhz.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:14:10
  Nie rozumiem tego lamentu opozycji chcą taniego rządu ale już taniego sejmu bo ich to tyczy to już nie chcą. Tacy to właśnie są faryzeusze. Plan objazdu PO Polsce zrobi klapę. Genialny i sprytny plan p.Kaczyńskiego. Tak się chłopków w chujka robi. Brawo Panie Prezesie. Zemsta jest tym słodsza czym więcej boli. A totalsi przecież sami robili sabat nad tym by obniżać...Hahaha w końcu ich postulat został spełniony..Brawo panie Kaczyński, hipokryzja totalnych, totalnie obnażona. Niech teraz dopiszą na tych swoich banerach: Dziękuję PJK..Hahaha....I bardzo dobrze! Wójtowie w zapyziałych gminach szastają pieniędzmi tylko dlatego bo kolesie z PO - wskich samorządów wojewódzkich dają kasę na każdy złożony projekt, pensje ...proszę sprawdzić oświadczenia majątkowe 10 tys najmniej, a i kasa z zasiadania w radach nadzorczych też leci ( tak jest nie tylko na Pomorzu ale i w całym pasie zachodnim z Dolnym Śląskiem na czele)! Nawet w gabinecie cieni występują udając " świętych"! Te bilbordy wyśmiewające nagrody to stary i sprawdzony POmysł w wyborach samorządowych! Tak zwalczali rządzących w samorządach drwiąc przy okazji z tego, że np trzecia kadencja dla wójta to "wypalenie się" ...a sami jak się dorwali do władzy to przestała się liczyć ilość kadencji, wysokość wynagrodzeń szefów samorządów, potężne koszty na wynagrodzenia pracowników gmin ( nowe stanowiska )! Kontroli RIO się nie boją bo to też swoi, a prezydent ustawę o RIO zawetował!
 • @kula Lis 67 19:37:16
  A teraz wszyscy posłowie opozycji zagłosują za obniżeniem sobie pensji...
  Czy to nie genialne?
 • @Husky 19:30:40
  Tak jak można było się spodziewać, opozycja nie jest zadowolona ze słów prezesa PiS. Kaczyński poinformował dziś, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. Dodatkowo - jak dodał prezes PiS - mają zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że zniesione zostaną "wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa".

  -Vox populi, vox dei – głos ludu, głos Boga. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji i będziemy w związku z tym ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny, dla budowy przeświadczenia społeczeństwa, że polityka rzeczywiście nie jest dla bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu powiedział Kaczyński.


  Ps..Targowica tak jakby złapała wiatru w żagle i wymyśliła akcję z lawetami "Konwój Wstydu PO", sondaże jakby słabsze, łże media tworzą fejk newsa za fejk newsem,a w jednej chwili wychodzi ten Pan

  https://pbs.twimg.com/media/DaBSPv0X4AUApde.jpg

  i zrzucił na nich napalm i dzioby Totalsów zamknięte.
 • @kula Lis 67 19:49:42
  "Koń zawinił, kozę powiesili"
  Takie oto przysłowie wymyślił tytan intelektu ...........Grzesiu Schetyna

  https://pbs.twimg.com/media/DaCAzysXkAAye1w.jpg
 • @kula Lis 67 19:37:16
  Chyba najlepiej to idiotkę zrobił z Szydło, a co niektórzy chcieliby z niej zrobić prezydenta. :) Kolejny raz pokazał, jej co znaczy w tym układzie.

  Ile to już ustaw, planów ten "genialny" :) :) Kaczyński wycofał? Najpierw niech ten "sprytny"plan wdroży, a potem porozmawiamy.

  Co do bilbordów, to rzeczywiście stary wyświechtany pomysł, tylko, że ciamajdy z PiS nawet tego zrobić nie potrafią. Pamiętasz akcję z czarnymi bilbordami, co za pieniądze spółek skarbu państwa kolesie Szydło robili? Wchodziła tam prokuratura, ale nic nie słychać, więc pewnie kolejną aferę pod dywan zamieciono. A może pamiętasz aferę z Bilbordami za czasów bulteriera Kurskiego, co dziabnął w łydkę swego pana, ogłaszając, przekręt z bilbordami na których plakaty L.Kaczyńskiego wisiały. Za bilbordy to niech się PiS nie bierze, to ich przerasta.

  A na twoich wklejkach Husky, przygłuchy Kaczyński chce usłyszeć jak PiS wyje i nie dosłyszy. Widzisz jak się skręcasz, obrazki wklejasz, razem z Kulą Lisem obiecanki cacanki głosicie jako "wielki PiS-sikces". Tonący brzytwy się chwyta, trollom PiS już tylko to zostało. Po serii afer, przyszedł rozkaz, obiecanki głosić sukcesem, bo sukcesu brak.

  Ale niezły skowyt podniósł się, jak Duda zawetował ustawę, nie słyszeliście? Husky, poszukaj zdjęcia jak wyglądał Kaczyński na tę informację? Myślę, że pocieszny był to widok.
 • @Husky 19:55:49
  To Misiło te idiota z N. to powiedział.
 • @Zawisza Niebieski 19:56:19 czy to ty niebieski?
  https://pbs.twimg.com/media/DaBiCrJXcAApj8O.jpg


  https://pbs.twimg.com/media/DaBhJR4WAAE8Si3.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:14:10
  //Ale tak na logikę, miała być ustawa aborcyjna, polskie kobiety ruszyły,//

  polskie kobiety ruszyły !!!!!
  https://pbs.twimg.com/media/DZJtkSoWsAEX07T.jpg

  A babcie z PO dzielnie walczyły o swoje macice

  https://pbs.twimg.com/media/DZDh5RGW0AAiu33.jpg

  polskie kobiety ruszyły !!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DZDhLCFWkAAJH81.jpg


  Rzadkie ujęcie samicy walenia podczas wzmożonej burzy hormonalnej, na początku wiosny w trakcie nawoływania samca w celach prokreacyjnych


  https://pbs.twimg.com/media/DZAnOnfW4AA9QN7.jpg
 • @Husky 20:07:39
  Obniży Kaczyński posłom i za co Pawłowicz sałatki będzie żarła. A zdjęcia, lepsze pasztety są w PiS ale śmiesznie było jak Kaczyński wiał przed kobietami. Pięknie pokazały sumienie maszynek do głosowania PiS.

  Raz zgodnie z własnym sumieniem głosowały za ustawą, za dwa tygodnie zgodnie z własnym sumieniem głosowały przeciw. Za grosz honoru. Ale jak już zdjęciami zasypujesz forum, to jedno życiowe i dowcipne ci wrzucę.
  https://www.wykop.pl/wpis/15769509/pis-kaczynski-heheszki/
 • @Zawisza Niebieski 19:56:19
  Jarosław Kaczyński. przypier..olił dzisiaj tak mocno w system, że obsrała się cała opozycja
  Mistrz !!!
  Zawiszo
  Mistrz !!!


  Głos rozsądku.

  https://pbs.twimg.com/media/DaCaTogXcAEVbcw.jpg
 • @Husky 19:55:49
  Wycie kolesi z PSL ... bezcenne ! Komisiek Kamysz czy jakoś tam, niech podziękuje kumplom z tefauenu i gówna wybiorczego, bo to jego sitwa najbardziej dostanie po korycie ! No i Nitras wreszcie przestanie płacić za marychę kartą płatniczą. Nitras będzie musiał przerzucić się na dopalacze, bo koks nie staniał. Po tym ciosie totalni siedzą w kącie i się wachlują by złapać trochę tchu. Pewnie założą państwo podziemne PO . W sumie prezydenta już mają na uchodźctwie a w kraju rząd cieni. Tylko etyka i morale nie te, więc mogą nie przetrwać. Nie wiem tylko czy Gowin przeżyje do pierwszego ale myślę, że w imię przyszłej wygranej i innego składu Sejmu warto mu będzie. W przyszłej kadencji opozycja będzie błagać o podwyżki, bo rodzina, króliki, znajomi, wyjazdy i kredyty. To działa wychowawczo, takie Jarkowe pro publico bono. Służba Polsce, ojczyźnie, to zaszczyt i honor. Ci wszyscy politycy, którzy uważają, że za mało zarabiają, że w sektorze prywatnym zarobiliby wielokrotnie więcej (podobnie ma się z prezesami spółek państwowych) - grzeszą. Bo jeśli uważają, że są takimi fachowcami, to dlaczego nie idą pracować w sektorze prywatnym, nie budują firm takich jak Apple, Microsoft, Dell, GE, Ford itp. ? Polska potrzebuje własnego przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, kosmicznego, IT itd. itd. Na co oni czekają ? Potrafią i nie robią ? Jeśli są takimi patriotami i mogą stworzyć cuda, po co męczą się na państwowych stołkach ? No nieładnie. Mogliby podnieść znacząco PKB, a oni nic. Dlaczego nie robią milionów, skoro mogliby ? O wiele bardziej przysłużyli by się Polsce. Powstało by mnóstwo miejsc pracy, Polacy by zarabiali więcej, ojczyzna stała by się zaraz silniejsza i bogatsza, a ci za nic nie chcą pokazać, że naprodukowaliby setki światowej klasy produktów, polskich Mercedesów, iPhonów, komputerów, telewizorów i czego tylko by człowiek zamarzył. Nie. Nie chcą. No ludzie ! Takie talenty nam się marnują, mogliby zostać miliarderami, ludzie przy nich by się też wzbogacili, a oni pozwalają, by ich unikalne talenty i wiedza się marnowały ha ha ha ha ha...To są wszystko świetni fachowcy, wszyscy są absolwentami uczelni, które w rankingach światowych plasują się na liście najlepszych 10 uczelni świata ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha.
 • @Zawisza Niebieski 20:13:30
  Ale teraz spokojnie poczekajmy, za 5 dni będziemy mieli dowód za zamach pod Smoleńskiem. Czekając na niezbite dowody wspomnijmy sukcesy.
  https://e-sochaczew.pl/foto_comments/kaczynski1.jpg
 • @Husky 19:55:49
  Bardzo dobry ruch, znów "totalna Schetyna" jest tym razem winowajcą, obniżenia poborów, czyli tak akcja z "zamachem na pensje parlamentarzystów, Ujazdowski "na plecach" i teraz chyba nawet nikt nie poda mu, TONĄCEMU, nawet GRABEC. Ale się palant "natotalnił" totalnie przegiął i jeszcze ta wyciągnięta spod dywanu, "Aferę Hazardową" i jak tu żyć co to za "demokracja" nawet fakturki VAT bez strachu nie można rozliczyć, ale się narobiło a więc chyba nie pozostaje nic innego jak samemu chcieć aresztu, czyli poddać się karze i, kuriozalnie, ale im wcześniej tym lepiej, bo latka już zaawansowane i aby uzyskany wyrok nie okazał się wyrokiem dożywocia, trzeba się poddać karze a to może również zmniejszyć główny wyrok o ca 50 % czyli gdzieś nawet o 10 lat "a to nie w kij dmuchał", trochę odwagi i aż tyle zaoszczędzić. A jeszcze można się potargować, stawiając "na szali" haki na Tw "Oscara" między innym, co go skłoniło, mimo jawnej nienawiści do awansowania, wówczas jeszcze nietotalnej, Schetynie na marszałka sejmu i to błyskawicznie po dymisji aby "zamknąć Schetynie usta" i natychmiast spełnić jego żądania.
 • @Zawisza Niebieski 19:56:19
  @Zawiszo musisz od dzisiaj . codziennie rano, jak mantrę powtarzać:
  Jarek Kaczyński jest debeściak i jego partia też!
  Przynajmniej jedna noc prześpisz normalnie
 • @kula Lis 67 20:16:06
  Jadą leszcze, jadą
  cieszy się Schetyna
  miał być Konwój Wstydu
  a wyszła leszczyna
 • @Zawisza Niebieski 20:20:14 Szach Mat!
  Brawo Jarosław jest pan Wielkim Mężem Stanu ,wspaniałym politykiem i uczciwym człowiekiem. Mistrz polityki Kaczyński Brawo !!!! totalniacy na kolanach!!! Już słyszę to wycie "totalnych". Kaczyński pięknie obnażył ich hipokryzję...Ten gambit przejdzie do historii pod nazwą VOX POPULI, VOX DEI. Polityka do służba Polsce. Nikt nikogo nie zmusza do posłowania.
 • @kula Lis 67 20:31:05
  Platfusy i @Zawisza jak zwykle nie przewidziały, że uruchomienie Konwoju Wstydu będzie rewelacyjną okazją do przypomnienia im własnych afer.

  https://pbs.twimg.com/media/DZ9yVWYXkAAChyi.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DZ9yXd1XcAEOvGi.jpg
 • @kula Lis 67 20:31:05
  No, a zobacz @Zawiszy komentarze.
  Jak tu nam setki razy udowadniał ze on nigdy nie popierał i nie popiera PO.
  Ba, on ich nienawidzi.Potwierdzali to inni(sic)
  A tu
  Cynizm, czy tylko fałsz i obłuda.
  Może wkleimy mu tu parę jego komentarzy
  Pzdr.
 • @Zawisza Niebieski 20:20:14
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15229502211d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Tyle dostawał szef Orlenu w czasach PO! Ujawniamy bajońskie zarobki byłego prezesa koncernu. Niedawno Platforma Obywatelska w prowadzonej przez siebie kampanii postanowiła uderzyć w Daniela Obajtka, wskazując na jego miesięczne zarobki jako prezesa PKN Orlen. Tymczasem jak wynika z dokumentów, do których dotarła redakcja naszego portalu, w Orlenie w czasie rządów Platformy Obywatelskiej panowało prawdziwe "Bizancjum". Dane wprost pokazują bajońskie sumy, które trafiały m.in. do ówczesnego prezesa koncernu, Dariusza Jacka Krawca. Platforma Obywatelska postanowiła wziąć na cel w swojej ostatniej kampanii "Konwój Wstydu" prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, któremu "zarzuca" pobieranie miesięcznego wynagrodzenia z racji pełnionego stanowiska na poziomie 69 tys. zł. brutto.

  Stawki wynagrodzeń członków zarządów spółek Skarbu Państwa wynikają z tzw. nowej ustawy kominowej. Liczba zatrudnionych w spółce osób, wysokość jej rocznego obrotu i suma aktywów spółki uzależniają wysokość wynagrodzenia członków jej zarządu. W przypadku Orlenu ustawa przewiduje, że członkowie zarządu Koncernu mogą być wynagradzani stawką miesięczną oscylującą między siedmio- a piętnastokrotnością średniej krajowej.

  Tymczasem w latach rządów Platformy Obywatelskiej w zarządzie PKN Orlen panowało prawdziwe "Bizancjum". Były prezes Koncernu, Dariusz Jacek Krawiec, tylko przez cztery lata - od 2012 do 2015 r. - zarobił z racji sprawowanego stanowiska ponad 12 mln zł, a suma wynagrodzeń i premii dla wszystkich członków zarządu we wspomnianych latach wyniosła nieco ponad 47,5 mln zł.

  Dużą część wynagrodzeń prezesa PKN Orlen w czasach Platformy stanowiły premie. Tylko w 2015 r. Dariusz Jacek Krawiec otrzymał premię za rok poprzedni w wysokości niespełna 1,5 mln zł, a wraz z wynagrodzeniami i innych świadczeniami z racji pełnionego stanowiska zarobił w ostatnim roku rządów PO niemal 3,2 mln zł.

  W ciągu wcześniejszych lat Krawiec również nie biedował. W 2014 r. otrzymał wynagrodzenie i premie w łącznej wysokości 2,914 mln zł, a rok wcześniej - 2,964 mln zł. Opierając się na prostym wyliczeniu, w roku 2014 - nie uwzględniając premii - miesięcznie na konto Krawca mogło wpływać nawet ok. 140 tys. zł.

  Ps..Wygląda na rasowego bezrozumnego homo sovietikusa ..Zupełnie niedorozwiniętego moralnie i intelektualnie ... ktoś by mógł powiedzieć, że to wybitny fachowiec, ho ho ho ... zmierzmy tę fachowość, czy jest lepszy od zachodnich managerów. To absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ranking:

  http://www.webometrics.info/en/search/Rankings/Uniwersytet%20Ekonomiczny%20w%20Poznaniu. ; pozycja : 3220 .

  Kto temu człowiekowi wmówił, że jest wielokrotnie lepszy od najlepszych amerykańskich managerów ? Może sam siebie takim mianował ? Wygląd mało inteligentny. Twarz platformiarska, typowa twarz partii, nazwanej platformą. Za co ten ktoś brał tyle pieniędzy? Kto mu tak napychał usilnie i za co kieszenie? To jest dopiero wielki skandal!!!.To i tak niewiele w porównaniu z niejakim Gradem[kumpel Tuska] który przez 3 lata co m-c pouczał po 100 000 pensji za "budowę" elektrowni jądrowej która nie miała nawet lokalizacji,a obsługująca ten cyrk spółka narobiła 32 mln. kosztów. Krawiec kwitował odbiór tych wielkich kwot i płacił od nich podatek. A ile z tych kwot rozwoził w walizach po "zaprzyjaźnionych", lub przesyłał na ich konta w "rajach"? Czy to wystarczy, aby Polacy zrozumieli, jak byli bezczelnie okradani przez gangsterów z PO-PSL, dlaczego nie starczało na podstawowy socjal dla setek tysięcy polskich dzieci ? Poczytajcie szmaciarze POpaprańcy dochody Prezesa PKN Orlen, gdy Wy szubrawcy byliście przez OSIEM LAT PRZY WŁADZY! Robicie happening z powodu nagród dla ministrów, a o tym nie pamiętacie? Amnezja totalna w Waszych łbach?
 • @Husky
  Dariusz Jacek Krawiec piękne szył psom buty. Może się ten pan teraz rozliczy ile i komu?? Był nie tylko prezesem ORLEN-u ale przede wszystkim kochankiem ślubnej Tuska więc kasa mu się należała. Jak na prymitywa, nie potrafiącego sklecić jednego polskiego zdania bez rzucenia trzech "kurew" (nagrania od Sowy!), to rzeczywiście zarabiał dużo za dużo! To właśnie Krawiec powiedział, że Halicki to totalny przygłup i idiota - i to jest najprawdziwsza prawda!! Nie szczędził podobnych epitetów innym wybitnym działaczom PO ( a dawniej KLD). A propos - wie ktoś co się z nim teraz dzieje??


  https://wiadomosci.wp.pl/rzad-tuska-wydal-122-mln-zl-na-swoje-premie-6037709149484161a
 • @kula Lis 67 20:47:15
  // Poczytajcie szmaciarze POpaprańcy dochody Prezesa PKN Orlen, gdy Wy szubrawcy byliście przez OSIEM LAT PRZY WŁADZY! Robicie happening z powodu nagród dla ministrów, a o tym nie pamiętacie? Amnezja totalna w Waszych łbach?//

  BINGO !!!!!


  ps.
  Krystyna Pawłowicz :
  Posłowie opozycji,ich prezydenci miast, burmistrzowie,wójtowie PO i PSL - spełnimy wkrótce wasze żądania,by państwo było skromne.
  Będzie.
  I rząd i samorządy,spółki i Wy,posłowie i senatorzy opozycji programem skromności będziecie objęci.
  Cieszycie się ?
 • @kula Lis 67 20:58:27
  No cóż, tylko się cieszyć, że dzięki hepeningom obdarowani przez Szydło zmuszeni będą oddać nienależne im nagrody, prezes zdobił z siebie durnia, bo najpierw bronił tych nagród, a teraz każe zwracać, bo jednak się nie należały, zrobił kolejny raz pośmiewisko z Szydło.

  Ta władza szła do wyborów z hasłami umiarkowania, pracy, cała afera pokazała obłudę. Jeśli ukruci się pensje w spółkach skarbu państwa to tylko się cieszyć. Tam gdzie się u góry żrą, tam Polska zyskuje. PiS dostał niezłą lekcję pokory, z tego też należy się cieszyć. Może wreszcie wyjdą wszystkie afery, a aferałowie PO-PiS będą bali się popełniać kolejne przestępstwa.

  Ale jeszcze droga daleka, trzeba będzie rozliczyć PIS aferę SKOK i Biernackiego sprowadzić gdzie jego miejsce, trzeba rozliczyć senatora Koguta. Miejmy nadzieję, że PO-PiSową aferę reprywatyzacyjną też się rozliczy. Rozliczyć aferę z koleszkami Szydło, tymi od czarnych bilbordów. Rozliczyć afery Tadeusza R. Jego nie ruszymy, bo go PiS chroni, ale tych co mu nasze pieniądze w zębach nosili można.

  Ale jak widać, Kaczyński znowu okazał się miernotą w polityce. To jednak już emeryt, utracił kontrolę nad PiS, jeszcze jak zranione zwierzę porykuje, ale cóż może? Ciekawi mnie, czy w dzisiejszej sytuacji jest jeszcze w stanie tak bolesną dla PO-PiSu sprawę przeprowadzić, czy nie zrobią tak, że przed wyborami samorządowymi obniżą, po wyborach podwyższą. No nic, trzeba obserwować a w czasie wyborów podsumować.
 • @Zawisza Niebieski 21:32:46
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/04/zawiszo-pamietaj_2018-04-05_21-38-21.jpg
 • @Husky 21:38:41
  No cóż, Husky, taki wiek, że trzeba czasem tabletkę wziąć, ale nie podsyłaj mi zdjęć złodziei i oszustów, czy też "najdroższych podatnikowi patryotów". To człowiek pozbawiony resztek honoru. Ile już mu złodzieje z PiS w zębach z naszych podatków zanieśli? Trudno przypilnować, to rzeka pieniędzy.

  Ale skoro już podesłałeś to mam pytanie, czy wiesz co ma wspólnego Ferdek Kiepski i Tadeusz R.? Obaj żyją z babcinych rent, tylko, że Ferdek Kiepski jest uczciwym człowiekiem.
 • @Zawisza Niebieski 22:08:09
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/04/zawiszo-obaj-damy-rade_2018-04-05_22-19-07.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:08:09
  "Cudowna Wielkanoc na Malcie dobiegła końca" - pisze na FB członek Nowośmiesznej Rabiej.
  Istotnie.
  Jeszcze nie słyszał o 20 procentach

  https://pbs.twimg.com/media/DaCTeBeX4AYB5Kq.jpg
 • @Husky 22:19:30
  Też mam nadzieję, że bydło z naszego kraju pogonimy, tylko gdzie ten biedny PiS się podzieje. Zresztą ja bym rozszerzył, pogonimy Nowoczesną PO, PSL, SLD i "bydło". Kiedyś był pomysł, byśmy dla Żydów kupili kolonię na Madagaskarze, może teraz reaktywujemy ten pomysł i złożymy się i tam poślemy cały ten zwierzyniec co się tam żre na Wiejskiej? Tu wspominam słowa wspaniałego erudyty.

  Jest też pomysł polonizacji mediów. Co ty na to, by zacząć od międzynarodowych mediów redemptorystów. Już ich raz z Polski pogoniono, kłamliwe to, pazerne a dziś pozbawione elementarnej przyzwoitości. "Mimo że jest ta dojna* zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni. Jak to rozumieć? "
  * skorygowałem oczywiste przejęzyczenie tego pana. :)

  No cóż, pogonimy, czy do paki wsadzimy?
 • @Husky 22:34:30
  No cóż, nie jestem księdzem by stać komuś nad łóżkiem i pilnować. Miłość jest rzeczą piękną, wiem z własnego doświadczenia, ja akurat gustuję w kobietach, szczególnie w mojej piękniejszej połówce ale o gustach się nie dyskutuje, prawda. A ty, w podglądactwie gustujesz, że cię takie zdjęcia rajcują? Ostatnio jakiś PiSiewicz się z podobnych zdjęć tłumaczył. Czyżby był to ciąg dalszy? Bo twarzy nie rozpoznaję. Ale wydaje mi się, że to dwójka dorosłych osób, czyżby nie? Czyżby znów "Dziecko zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga", jak stwierdził abp Michalik.

  A Nowośmieszna, to nowa nazwa PiS? Ostatnio ta stara się wyraźnie skompromitowała, tyle razy się ośmieszyli, że ta nazwa im pasuje, jak ulał.
 • @Husky 22:34:30
  Prof. Chwedoruk o obcięciu pensji polityków przez PiS: "Bardzo dobrze, że tak się stało"[Bardzo dobrze, że tak się stało. Praca w sektorze publicznym powinna być pewnego rodzaju zaszczytem, przywilejem, formą służby publicznej - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl politolog, prof. Rafał Chwedoruk.]

  http://niezalezna.pl/221738-prof-chwedoruk-o-obcieciu-pensji-politykow-przez-pis-bardzo-dobrze-ze-tak-sie-stalo

  Ps..Znienawidzony, przez totalną opozycje, "Kaczor" wygrał z totalniakami czwórmecz, a to w judo przez wykorzystania siły parcia przeciwnika, w zapasach przez założenie podwójnego Nelsona. Totalniacy wyłożyli dużo kasy na mobilne kłamliwe bilbordy, które teraz muszą złomować, nie mając innego wyjścia. Wygrał w boksie posyłając totalniaków prawym sierpowym na deski, a na koniec w wystąpieniu telewizyjnym, w szachach; mówiąc im szach mat. A tak naprawdę to wygrała Polska.
 • @Husky 22:34:30
  Politycy będą mniej zarabiać? Kukiz: I bardzo dobrze! Ale będzie kwik na Wiejskiej! Jak nigdy nie mogę się doczekać posiedzenia. Ministrowie mają oddać nagrody a posłom i senatorom obniży się wynagrodzenie o 20 proc. (prawdopodobnie z puli tzw. diet). I bardzo dobrze! Dobrze też by było, gdyby Prezes poszedł na całość i zrealizował postulat Kukiz‘15 obniżając kwotę wolną od podatku dla posłów do wysokości kwoty wolnej Obywateli. Ale będzie kwik na Wiejskiej! :-) Jak nigdy nie mogę się doczekać posiedzenia czytamy na profilu Pawła Kukiza.
 • @Husky 22:34:30
  Rabiej na wakacjach z partnerem obiecuje załatwienie sprawy związków partnerskich: Na katolickiej Malcie nie ma problemów.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wOWRjMy9wLzIwMTgvMDQvMDUvODI1LzM2Mi9kMmZmOTkwMzgwYzE0OTFkYjU2OTNmZmVjYzllZGZiMS5qcGVn.jpeg

  Paweł Rabiej pochwalił się w internecie zdjęciami z Malty, gdzie przebywał w towarzystwie swojego partnera. Jak stwierdził, „był to czas na słońce, długie spacery i pozytywne myślenie”. Widocznie musiało go to bardzo nastroić, bo nie podarował sobie złośliwości. Cudowna Wielkanoc na Malcie dobiegła końca: był czas na słońce, długie spacery i pozytywne myślenie. Ciekawe, że w państwie, w którym według konstytucji katolicyzm jest religią państwową, a tradycja króluje na każdym rogu ulicy, od 2014 r. obowiązują związki partnerskie, a od 2017 r. - równość małżeńska. Jak widać, da się różne rzeczy harmonijnie godzić. Zrobimy To.

  Ps..To wypaczenie katolicyzmu, a nie katolicyzm ! Miejsce sodomitów jest w piekle i nic tego nie zmieni. Tłok pracuje w cylindrze,nie w rurze wydechowej. Zatyczkę analną stosuje? Jak myślisz? Szkoda, że nie zabrali Petru. Rzygać się chce ... V-ce prezydent Warszawy !!! Obrzydliwość ! Jak można się z takim zboczeniem obnosić. Ciekawe ... czy dzisiaj był tatusiem czy mamusią? I pomyśleć, że nie tak dawno pedalstwo było karalne we Francji i W.Bryt. i inn. Niedługo hetero zamkną w obozach koncentracyjnych.
 • @Husky
  Niesiołowski przechodzi samego siebie! Lament nad pensjami posłów opozycji: „To niesłychana bezczelność i coś obrzydliwego”...Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego wywołała wzburzenie totalnej opozycji. Jednak chór krytyków przebił Stefan Niesiołowski, mówiący o… „obrzydliwości”! To jest niesłychana bezczelność. Najpierw pobrali gigantyczne nagrody, pozatrudniali wszystkich możliwych pociotków, jakichś lizusów i teraz by to odrobić wizerunkowo, Kaczyński chce innym, ogólnie opozycji zabrać pieniądze lamentował poseł klubu PSL-UED w rozmowie z „Super Expressem”. To jest coś obrzydliwego dodał Niesiołowski w znanym sobie stylu. Przy okazji zaatakował w wyjątkowo wulgarny sposób posłów PiS i Kukiz’15. Ktoś taki jak Tarczyński, jak Kukiz, Jakubiak, czy taki Horała. Czegoś takiego nie było w Sejmie. Takiego poziomu nędzy umysłowej i moralnej. Oni pieniądze dla siebie znajdą i to uderzy głównie w opozycję mówił. Widać gołym okiem, jak prezes PiS rozegrał totalną opozycję. Lecz wydaje się, że komuś przydałby się jeszcze jeden kubeł zimnej wody na głowę.
  Ps..Niesioł, szczaw i mirabelki są tanie, dasz radę. Jeszcze jedna kadencja PiS i facet zejdzie na zawał z niebieskim i nie tylko z nim.
 • @Husky
  Cejrowski chwali Kaczyńskiego: "Zastosował ruch Trumpa. Rzucili w niego świnią pod nazwą nagrody, a on tę świnię do nich odrzucił". Muszę pochwalić Jarosława Kaczyńskiego za to, że zastosował ruch Trumpa, czyli oni w niego rzucili świnią pod nazwą „nagrody”, a on tę świnię do nich odrzucił. (…) Nagle oni z tą świnią zostali ocenił w barwny sposób Wojciech Cejrowski. Kiedy chodziło o ich kasę – patrząc z punktu widzenia PO, czyli kasę „pisiorów” – to było „Oddajcie kasę!”. Ale kiedy chodzi o własną kasę, to już inaczej śpiewają chłopcy dodał. Choć Cejrowski skrytykował samą koncepcję nagród w rządzie. To jest niegodziwość, żeby rząd sam sobie przyznawał nagrody. To niemoralne i nieprawne, jeśli ktoś sam siebie kontroluje i nagradza ocenił podróżnik.

  Ps..Siatka płac w sektorze publicznym jest chora. Tak w państwowym jak i samorządowym. Wójt małej gminy zarabia więcej niż minister. Nagrodę dają wyborcy na następną kadencję w formie dostępu do koryta.
 • @Husky
  Cięcia poselskich pensji? Macierewicz: To jest jednogłośna decyzja całego kierownictwa. Chcemy przywrócić sprawiedliwość społeczną. To jest jednogłośna decyzja całego kierownictwa. Sprawy społeczne są jednymi z najważniejszych dla nas wszystkich, dla życia społecznego, dla możliwości sprawiedliwego rozwoju Polski, dlatego taką decyzję podjęliśmy podkreślił Antoni Macierewicz w „Kwadransie politycznym” w TVP1, odnosząc się do decyzji o oddaniu nagród przez ministrów na Caritas. Ważne jest, żeby ta sprawa była podniesiona do rangi symbolu, zmiany polityki społecznej i tego, co słusznie jest uważane za obowiązek każdego rządu: promowania i kształtowania atmosfery sprawiedliwości społecznej mówił b. szef MON. Odnosząc się z kolei do ataków ze strony opozycji, powiedział: To są ludzie, którzy zasłynęli z bardzo bezczelnego stosunku do pieniędzy i głębokiego przekonania, że pieniądze im się należą. Warto, żeby teraz dali wyraz temu, jak jest naprawdę, żeby słowa, które powtarzali przez ostatnie dwa lata, atakując rządzących z PiS, stały się dla nich miernikiem prawdy. Jeżeli sami tego nie zrobią, to większością głosów obozu patriotycznego zostaną do tego zmuszeni. B. szef MON podkreślił, że PiS nie chce karać posłów obniżając im pensje.
  PiS obniżając pensję posłom nikogo nie chce ukarać, tylko przywrócić sprawiedliwość społeczną zaznaczył. Minister potwierdził, że przekaże swoje nagrody na rzecz Caritas. To jedna z szacownych, jeżeli nie najbardziej szacowna na świecie instytucja, która pomaga w dramatycznie trudnych sytuacjach, która jest wielką instytucją sprawiedliwości społecznej, więc warto ją wesprzeć dodał.

  Ps..Szach mat! Opozycja łącznie z trollami i pseudo dziennikarzami już kwiczy.
 • @Husky 22:19:30
  Tabloidy żyją decyzją prezesa PiS. "Fakt": "Rozkaz Kaczyńskiego: Oddawać nagrody!". Zobacz, ile stracą ludzie władzy. Jarosław Kaczyński ogłosił wielkie cięcie pensji polityków. Ministrowie mają przekazać swoje nagrody na cele społeczne, uposażenia parlamentarzystów spadną o 20 proc. Prezes PiS zapowiedział prace nad ustawą wprowadzającą obniżki. Akt prawny ma zostać uchwalony w ciągu dwóch miesięcy.

  Będzie dużo, dużo skromniej. Głos ludu głosem Boga zapowiedział prezes PiS na czwartkowej konferencji w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

  Tabloidy szeroko piszą o decyzji Jarosława Kaczyńskiego. „Fakt” podaje ile stracą politycy. Uposażenia parlamentarzystów zmniejszą się o 2004 zł, prezes gdańskich wodociągów straci 6 tys. zł, prezes PKN Orlen 65 tys. zł. Cięcia płac czekają także władze spółek państwowych. Zwykle zasiadają w nich działacze PiS lub ich zaufani ludzie pisze „Fakt”.

  Jeżeli ustawa wejdzie w życie nastąpi wielka obniżka zarobków ludzi władzy. Obniżki ominą jednak premiera, ministrów i wiceministrów. 0 20 proc. mają zmniejszyć się miesięczne uposażenia parlamentarzystów. Spadną również pensje, na razie nie wiadomo o ile, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków i starostów i ich zastępców. Z zapowiedzi prezesa PiS wynika również, że osoby kierujące spółkami Skarbu Państwa stracą wszystkie dodatkowe świadczenia poza pensją. Dotknie to nie tylko osoby zasiadające w największych spółkach jak PKN Orlen, ale również zasiadających w spółkach samorządowych.

  ems/”Fakt”/”Super Express”

  Ps..Szach i mat. Aferzyści i złodzieje z PO kwiczą jak wieprze. Słychać w całej Polsce !!! No i niech tak jest i będzie! Chcą przywrócić sprawiedliwość społeczną i to jest dobry dla Polaków kierunek ! Karawana pójdzie dalej, choć psy szczekają...Francja rezygnuje z 30 proc. parlamentarzystów - a jakby tak to u nas przeprowadzić, to... GW wpadłaby we wszystkie postacie delirium.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031