Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
387 postów 9475 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Emeryt się budzi, czyli ruch Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś cały PiS-PR rozwodzi się nad wspaniałym posunięciem Kaczyńskiego, ministrowie zwracają „słusznie należne im premie”, opozycja liczy straty, PiS liczy na „naród głupi co wszystko kupi”.

Przypomnijmy sobie wydarzenia, wybucha afera z nadawanymi sobie premiami, w tym z nagrodą Szydło, którą nadała sama sobie. Na aferę w dniu 22.03 reaguje Szydło butną wypowiedzią z mównicy sejmowej, „im nagrody się należały”. Samą zaś aferę określa „hucpą urządzaną przez polityków opozycji”.
 
Jak zareagował na to Jarosław Kaczyński? W dniu 27.03 nie widzi niczego złego w premiach, zachęca Szydło, „Pokaż, proszę, pazurki”.
 
TVN robi sondaż, wychodzi 12% spadku w notowaniach, TVPiS od razu atakuje, że sondaż zmanipulowany pod wypowiedź Tuska, że jak wróci to nadal zostanie w polityce i robi własny, wychodzi im, że spadek jest mniejszy ale nadal znaczący. Dziś w kolejnym sondażu wychodzi spadek rzędu 7% i to jest wartość realna.
 
Teraz do akcji włącza się opozycja, o ile dobrze pamiętam, po raz pierwszy skutecznie (nie licząc czarnych parasolek) z "bilbordami wstydu", dostaje się też Tadeuszowi R. Dopiero wtedy budzi się Kaczyński, z propozycją przekazania nagród, które przecież się "należały" dla Caritas, ale również z uderzeniem w dochody posłów i senatorów. Jeśli to szybkie działanie, to żółw z pewnością jest sprinterem.
 
Mamy wreszcie do czynienia ze sprawnym i skutecznym działaniem opozycji, która dotychczas była niemrawa i nie potrafiła wykorzystać kolejnych afer. Dziś cały PiS-owski PR idzie w "wielką myśl prezesa", w szybkie i sprawne zadziałanie prezesa, w to, że obniżone zostaną dochody posłów opozycji, o tym, że dotknie to również posłów PiS już nikt nie mówi. A tu również ból jest duży. Posłowie PiS przebąkują, że może nie będzie to szybko, może nie aż 20%. Jednak za opór w tej sprawie sankcje są wysokie, nieobecność na liście wyborczej do przyszłego parlamentu, tak więc szansa na obniżenie jest znacząca. Tu jeszcze prezes nie jest tak słaby, by groźba nie mogła być realna.
 
Spawa będzie dużo kosztowała Kaczyńskiego, pomimo tego, że PiS-PR próbuje naświetlać ból opozycji, ból jest ogólny. Dziś pewnie posłowie i ministrowie temu się podporządkują nie ogłaszając jawnego buntu, jednak w którymś momencie użyją tego przeciw Kaczyńskiemu.
 
Kolejny raz widzimy co znaczy Beata Szydło w PiS. Jest to polityk trzeciorzędny, dobry, gdy potrzebna marionetka, typowanie jej na prezydenta w miejsce stającego coraz bardziej okoniem Andrzeja Dudy to jednak pomysł nierealny. Kolejny raz PiS ratuje sytuację poświęcając jej wizerunek i powagę.
 
 
Ciekawe jak na taką propozycję zareaguje opozycja. Jeśli poprze ten projekt PR-owski wydźwięk tej obniżki będzie niewielki, jeśli zaś będzie rękoma i nogami bronić dochodów, to okażą się kompletnymi idiotami i PiS może odrobić sondażowe straty. Społeczeństwo nie lubi wysokich zarobków „naszych wybrańców”.

Ale ile zarabiają ci nasi wybrańcy? Dla wielu z nich dochód to uposażenie i dieta. Uposażenie wypłaca się, gdy poseł rezygnuje z dotychczasowej pracy. Uposażenie wynosi obecnie 9892,30 zł, zaś dieta to 2473,08 zł. Do tego mogą dojść jeszcze dodatki funkcyjne.
 
Ile zarabia poseł Kaczyński? Uposażenie to 147 049,50 zł, dieta 29 676,96 zł i emerytura z ZUS 38 255,10 zł. [z rocznego oświadczenia majątkowego kwiecień 2017]
 
Duże niezadowolenie wyraża też Tadeusz R. Kolejny raz, po wyrzuceniu z rządu jego ministrów (Macierewicz, Szyszko…) Kaczyński mu podpada. Wyciągnięcie na forum publicznym jaką sumą jest to, co określał, "tyle co kot napłakał" może zaszkodzić wizerunkowi, stąd nerwowość. Jak widać, ostatnio ucichł w polityce, zadowalając się kolejnymi zleceniami z ministerstw, teraz wyciągnięto go na świecznik w świetle bardzo niekorzystnym.
 
Faktem jest, że straty PiS na tej aferze są znaczące. Z drugiej strony przy wyborach samorządowych pojawią się różne grupy żądające marchewek, a tych marchewek zostało niewiele. Skończył się okres gdzie można było działać populistycznie, można było jechać na „winach Tuska”, kończy się wizerunek PiS jako partii ludzi uczciwych.
 
W tej chwili PiS jest w defensywie, lata na zasadzie strażaka, gasząc kolejne pożary. Ustawa o IPN, ustawa o degradacji generałów, która za sprawą Andrzeja Dudy ale nie ukrywajmy również była nieprzemyślana, poleciała do kosza, ustawy aborcyjne, które kolejny protest Polek wysłał na półkę. Pisanie nieprzemyślanych ustaw na kolanie, przepychanie ich tymże kolanem nie wychodzi PiS na dobre. Dziś kolejny raz poświęcono Beatę Szydło dla ratowania wizerunku Kaczyńskiego, ale jak długo?

Dziś pojawił się dalszy ciąg afery z płacami dla urzędników PiS. Poseł PO Krzysztof Brejza zapytał o wysokość nagród szefa gabinetu politycznego Ministerstwa Infrastruktury. Najpierw otrzymał informację, że szef gabinetu politycznego otrzyłał w wo16 14,5 tys zł a w 2017 17,5 tys zł, później przyszło uzupe jest dodatkowy fundusz nagrod, pieniądze przeznaczone na wynagrodzenie nowych pracowników, ale jeśli nie zostaną wypłacone to przeznaczone są one na dodatkowe nagrody. Z tej puli członkowie gabinetu politycznego Ministerstwa Infrastruktury otrzymali nagrody w wysokości rok 2016 129 tys zł i rok 2017; 45 tys zł. Jak tak się temu wszystkiemu przyjżeć, to człowiek się cieszy, że się na górze gryzą, bo wtedy wiele o "naszych wybrańcach" dowiedzieć się można.
 
 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie PAP
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @
  Obawiam się, że dając pożywkę "ciemnemu ludowi" nasz "strateg" i jego kolesie będą próbować przepchnąć jakieś naprawdę ważne i groźne ustawy... nic nie poradzę na to, że tak uważam.
  Cokolwiek by nie mówić o Kaczyńskim to jest inteligentny szkodnik.
  Trzeba tym bardziej obserwować co będzie przepychane w sejmie.

  Pozdrawiam :)
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  Myślę, że z tym przepychaniem masz rację, trzeba się będzie mocno rozglądać, co i gdzie. A co do inteligentnego szkodnika, to bym się aż tak nie rozpędzał. Ja bym to określił doświadczonym szkodnikiem, lata praktyki. :)
 • Zawisza
  //Ile zarabia poseł Kaczyński?//
  Dopisz, że to rocznie bo zaraz przyjdzie jeden piesek i będzie ujadał.
 • @Zawisza Niebieski 13:28:45
  Tabloidy żyją decyzją prezesa PiS. "Fakt": "Rozkaz Kaczyńskiego: Oddawać nagrody!". Zobacz, ile stracą ludzie władzy. Jarosław Kaczyński ogłosił wielkie cięcie pensji polityków. Ministrowie mają przekazać swoje nagrody na cele społeczne, uposażenia parlamentarzystów spadną o 20 proc. Prezes PiS zapowiedział prace nad ustawą wprowadzającą obniżki. Akt prawny ma zostać uchwalony w ciągu dwóch miesięcy.

  Będzie dużo, dużo skromniej. Głos ludu głosem Boga zapowiedział prezes PiS na czwartkowej konferencji w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

  Tabloidy szeroko piszą o decyzji Jarosława Kaczyńskiego. „Fakt” podaje ile stracą politycy. Uposażenia parlamentarzystów zmniejszą się o 2004 zł, prezes gdańskich wodociągów straci 6 tys. zł, prezes PKN Orlen 65 tys. zł. Cięcia płac czekają także władze spółek państwowych. Zwykle zasiadają w nich działacze PiS lub ich zaufani ludzie pisze „Fakt”.

  Jeżeli ustawa wejdzie w życie nastąpi wielka obniżka zarobków ludzi władzy. Obniżki ominą jednak premiera, ministrów i wiceministrów. 0 20 proc. mają zmniejszyć się miesięczne uposażenia parlamentarzystów. Spadną również pensje, na razie nie wiadomo o ile, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków i starostów i ich zastępców. Z zapowiedzi prezesa PiS wynika również, że osoby kierujące spółkami Skarbu Państwa stracą wszystkie dodatkowe świadczenia poza pensją. Dotknie to nie tylko osoby zasiadające w największych spółkach jak PKN Orlen, ale również zasiadających w spółkach samorządowych.

  ems/”Fakt”/”Super Express”

  Ps..Szach i mat. Aferzyści i złodzieje z PO kwiczą jak wieprze. Słychać w całej Polsce !!! No i niech tak jest i będzie! Chcą przywrócić sprawiedliwość społeczną i to jest dobry dla Polaków kierunek ! Karawana pójdzie dalej, choć psy szczekają...Francja rezygnuje z 30 proc. parlamentarzystów - a jakby tak to u nas przeprowadzić, to... GW wpadłaby we wszystkie postacie delirium.
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  A Grzesiowi Schetynie pozostało teraz tylko jeżdżenie z tymi banerami po gabinecie cieni. No i wtedy poumierają z głodu:).
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  Nareszcie prezes opolskich wodociągów dziś 30 tys zeta miesięcznie podobnie prezesi komunalnych spółek w Opolu będą mieli realne pensje, bo i za co? to żadna odpowiedzialność, nawet imigrant z Sudanu nie znający polskiego dałby radę.
 • @kula Lis 67 13:59:19
  Grzesiu długo nie będzie miał nic do gadania i nie obchodzi mnie z czym ten gość będzie jeździł. Ta zabawa jest żałosna...
  Bardziej groźne jest to, że w sprawach ustaw naprawdę ważnych i niekorzystnych dla Polaków łapska w górę podnoszą i jedni i drudzy!
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  Nie opowiadają bajek o "tanim państwie" tylko podejmują działania; w przeciwieństwie do "pięknoustnych" kłamczuchów.
 • @kula Lis 67 13:58:57
  Myślę, że kwik aferzystów i złodziei z PiS brzmi równie donośnie, co tych z PO. Dziś podobnież mają egzekutywę na Nowogrodzkiej, oj będzie gorąco.

  Pamiętaj o tym, posłami, senatorami, wojewodami są zarówno ludzie PO jak i PiS. Każdy z nich mniej pieniędzy wyrwie podatnikowi, a to boli. Z pewnością poszukają uzupełnienia, może kilometrówki, w tym PiS w czasach, gdy był w opozycji przodował.
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  Chociaż ostatnio byłem krytyczny wobec posunięć prezesa Kaczyńskiego np. rekonstrukcji gabinetu rządowego to muszę przyznać , że to genialne posunięcie . Zamknie usta totalnej opozycji i obnaży ich hipokryzję . Skończy się fałszywa narracja , że walczą z rozpasaniem PIS- u , teraz będą walczyć o to by nie utracić swych wysokich dochodów . Wyjdzie szydło z worka .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:42:50
  Niezmiernie mnie cieszy, że złodziej który wydał z NASZEJ Kasy ponad 600 mln zł na nagrody dla swojej armii żołnierzy, głosujących na PO-SLD pomimo najcięższych afer (bo im zapłacono), ministrowie zaś wzięli sobie sami w aferach, w Spółkach Skarbu Państwa, w ustawionych przetargach, itp, strzelił sam sobie samobója, SUPER !!!
 • Dzisiaj /?/ wyczytałem,
  że jakiś PO_jebany poseł z pisu chyba, ważna postać podobno, zażądał amerykańskiej dywizji pancernej w polin, qnva jego mać, to gdzie teraz będzie druga Legnica ?

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/rocznica-wyjscia-rosjan-z-legnicy-zdjecia,3858935,gal,21923795,t,id,tm,zid.html
 • @Astra - Anna Słupianek 14:04:58
  Szefernaker: "Prawdziwe konwoje wstydu to były konwoje cystern, które przejeżdżały Polskę za rządów PO-PSL"...Jeżeli społeczeństwo uznało, że to jest sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, to politycy, którzy biorą odpowiedzialność za to, co robią, mają obowiązek słuchać obywateli, społeczeństwa. Powtórzę: polityka to służby, a nie interesy, jak bywało za poprzednich rządów. Stąd ta solidarna decyzja ministrów powiedział Paweł Szefernaker na podczas konferencji prasowej. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji tłumaczył dlaczego ministrowie przekażą swoje premie na rzecz Caritas. Polityka to służba, nie interesy. W ramach tej szeroko rozumianej służby w moim przekonaniu decyzja solidarna ministrów wprowadza nową jakość do polskiej polityki stwierdził.Odniósł się też do tzw. konwoju wstydu i porównał go do sprawy konwojów cystern, które za rządów PO-PSL przejeżdżały przez Polskę. Wiem także, że opozycja próbuje w ramach informacji o tych nagrodach, organizować – zresztą także pewnie za publiczne pieniądze, bo partie funkcjonują także w ramach subwencji – różne różnego rodzaju wydarzenia, m.in. to, co nazywają konwojem wstydu. Chciałbym powiedzieć bardzo mocno, wyraźnie, że prawdziwe konwoje wstydu to były konwoje cystern, które przejeżdżały Polskę za rządów PO-PSL. Wtedy mieliśmy do czynienia z procederem zorganizowanego transportu omijającego polski system celny. Mówił premier Morawiecki, podawał przykłady. Jeszcze w 2015 roku z dwóch wschodnio-niemieckich rafinerii wjeżdżało dziennie 650 cystern do Polski z paliwem, dziś wjeżdża dzięki monitoringowi, który wprowadziliśmy, 1/5 tych cystern, a paliwa w Polsce nie brakuje. Co było z tymi cysternami, jaki proceder występował za rządów PO-PSL? powiedział. Był to proceder zorganizowanego transportu, omijającego polski system celny. To były prawdziwe konwoje wstydu za rządów naszych poprzedników. My z tym walczymy, z mafiami VAT-owskimi, a jeżeli popełniamy błędy, to się do nich przyznajemy, czego efektem jest dzisiejsza deklaracja dodał.

  Ps..Sensowny młody człowiek. Bardzo trafny komentarz. Wywalcie Glińskiego, Gówina i Czaputowicza, największe kompromitacje rządu. Każdy kto teraz pluje na PJK= PIS niech sobie pomyśli o objęciu władzy przez: SZŁAPKĘ, PETRU, RABIEJA, MISIŁO, MIESZKOWSKIEGO, SCHMIDT, LUBNAUER, PIHOWICZ, SCHEURING-WIELGUS, KIJOWSKIEGO, czy tego i ich chcecie?
 • @kula Lis 67 14:23:18
  "Każdy kto teraz pluje na PJK= PIS niech sobie pomyśli o objęciu władzy przez: SZŁAPKĘ, PETRU, RABIEJA, MISIŁO, MIESZKOWSKIEGO, SCHMIDT, LUBNAUER, PIHOWICZ, SCHEURING-WIELGUS, KIJOWSKIEGO, czy tego i ich chcecie?"
  Drogi Kulo Lisie to jest demagogia co piszesz i mnie się kojarzy z komuną.Tam też były takie slogany :))
  Jestem przekonana, że w Polsce będą jeszcze rządzić Polacy i tylko i aż tyle :) może ci od Kukiza a może Narodowcy ... to w końcu od nas zależy i żadnego "plucia" nie trzeba, wystarczy zagłosować i pilnować wyników.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 13:58:57
  Jeszcze niech Kaczyński cofnie dotację w wysokości 100 mln na renowację cmentarza żydowskiego.
  Prezesie, czekamy!
 • @Robik 15:15:43
  Można zabrać posłom i ministrom ale świętości ruszać nie wolno!
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  "Trzeba tym bardziej obserwować co będzie przepychane w sejmie."

  Właśnie. Też myślę, że to przykrywka. I że to nie JK ją wymyślił.

  Pozdro!
 • @Astra - Anna Słupianek 14:04:58
  "Bardziej groźne jest to, że w sprawach ustaw naprawdę ważnych i niekorzystnych dla Polaków łapska w górę podnoszą i jedni i drudzy!"

  Ale PiS robi to patriotycznie ;-(
 • @Robik 15:15:43
  "Jeszcze niech Kaczyński cofnie dotację w wysokości 100 mln na renowację cmentarza żydowskiego."

  Celnie :-)

  Pozdro!
 • @
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/kaczynski-brak-dowodow-na-wybuch-jest-dowodem-na-tenze-wybuch-poniewaz-tylko-wybuch-mogl-zniszczyc-owe-dowody-miesiecznica-smolenska.jpg
 • @rabszak 20:04:15
  A to to będziemy ćwiczyli za 4 dni, Z tego co chodzą słuchy, Macierewicz chce udowodnić wybuch za pomocą gry komputerowej, symulatora lotu :)
 • @kula Lis 67 14:23:18
  A o której aferze paliwowej mówisz? Było ich kilka, między innymi afera spowodowana przepisami dotyczącymi koncesji wprowadzonymi przez bliskiego znajomego Kaczyńskich, Adama Glapińskiego. Dzięki jego innej ustawie Kaczyńscy uwaszczyli się na budynkach RSW Książka Prasa Ruch. Też był niezły przekręt.
 • Taka ciekawa uwaga, o której nikt nie mówi
  Ministrowie otrzymali nagrody wypłacone z naruszeniem praw z budżetu, pieniądze przekażą do Caritasu. Uzyskamy w ten sposób dofinansowanie Caritasu w kwocie ponad miliona złotych.

  Co więcej kwota przekazana do Caritasu to darowizna którą ministrowie odliczą sobie od podatku w przyszłym roku.

  Kula Lis, ty to widzisz i nie grzmisz? Aferzyści, złodzieje, PiS-oszuści...?
 • @Astra - Anna Słupianek 13:16:01
  I masz rację, dmuchanie blachej sprawy, a tu sprzedają kopalnię Krrupiński spóleczce z Londynu z kapitałem zaklad. 100 funtów i pewnie inne jeszcze sprawy rządzacego Gangu Olsena.
 • @finka 21:54:48
  //... a tu sprzedają kopalnię Krrupiński spóleczce z Londynu z kapitałem zaklad. 100 funtów i pewnie inne jeszcze sprawy rządzacego Gangu Olsena //

  Czyli prywatyzacji à la Balcerowicz ciąg dalszy?

  ‚Słuszną linię ma nasza władza’

  https://demotywatory.pl/4699637/Sluszna-linie-ma-nasza-wladza-W-sprawie-obietnic-wyborczych

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930