Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
384 posty 9441 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

„Sami swoi”, czyli program „koryto +”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim - słuchanie obywateli głosiła w swym expose Beata Szydło. A co mamy…?

Tak patrząc na naszą scenę polityczną dotychczas opozycja działała miernie, niemrawo. Opowiastki jakie to złe jest PO czy też PiS na elektoracie nie robią już większego wrażenia. Praktycznie do momentu gdy poseł Brejza wykazał ile to pieniędzy przylepiło się do naszych rządzących w formie nagród poparcie dla rządu było stabilne i wysokie. Kompromitacje rządu na arenie międzynarodowej nie robiły na elektoracie większego wrażenia, dopiero pokazanie iż słowa o umiarze, pracy i roztropności to była zwykła propaganda, cel był ten sam, co wielu innych partii, lukratywne pieniądze dla swych członków, zatrzęsło posadami PiS.


 
Pomysł ten na arenie lokalnej skopiował PSL. Już dawno PiS miało ochotę na przejęcie wiejskiego elektoratu PSL, tak jak zrobili to z elektoratem Samoobrony. Wydaje się, że PSL znalazło skuteczną drogę do ostudzenia tych zakusów. Akcja nosi nazwę „Sami swoi” i pokazuje ile radni, kolesie różnych prominentnych osób w PiS przygarnęli do siebie w różnych spółkach skarbu państwa, całkiem pokaźne sumki.

 
Mamy tu nie tylko kwoty, spółki w których PiSiewicze "dorabiali" ale również ich powiązania z osobami w władzach PiS. Przykładowo Zdzisław Filip, który w przytulił 484'000 zł to kolega z ławy szkolnej jakże oddanej sprawie kumoterstwa Beaty Szydło (by nie być gołosłownym warto przypomnieć dyrektora lotniska w Krakowie, znajomego Szydło, czy też agencję słynną z czarnych plakatów za pieniądze spółek skarbu państwa oraz inne przykłady układzików osób związanych z panią, która głosi hasła pokory i umiaru). Koleś innego prominenta PiS, Paweł Śliwa, który należy do czołówki „przytulaczy” - 1,017 mln zł to znajomy Zbigniewa Ziobry. Jak szacuje PSL tylko 35 samorządowców z PiS przytuliło 9 mln 586 tys zł.

 
 
Czy akcja ta może pomóc PSL? Z pewnością, konsekwentnie prowadzona akcja może zatrzymać odpływ niezdecydowanego elektoratu wiejskiego do PIS. Polacy zwykle nie lubią bogacących się sąsiadów, szczególnie, gdy to wzbogacenie związane jest z podejrzanymi układami o których można plotkować, a tu sprawa nie pachnie dobrze. Po raz drugi, jak bańka mydlana pryska długotrwale budowany mit o PiS jako partii ludzi uczciwych. Z pewnością również zakłóci to listy wyborcze PiS, gdyż osoby pokazane w akcji są osobami z wyższych pozycji list wyborczych tej partii. Również osłabi to dziś realizowaną akcję całego rządu PiS, który zamiast rządzić, rozwiązywać problemy, jeździ po Polsce i opowiada o "sukcesach". 

 
 
Czy poziom programu „koryto +” może dziwić? Bacznego obserwatora raczej nie, to wszystko można było przewidzieć już na początku rządów PiS, gdy wygłodniałe ośmioma latami bycia w opozycji PiS jako jedną z pierwszych ustaw zamieniło przestępstwo kumoterstwa na prawo do kumoterstwa. Wtedy motywowano to koniecznością szybkiej wymiany skorumpowanych urzędników, dziś wiemy, że chodziło tylko i wyłącznie o „dojną zmianę”... teraz doić będziemy my. To nie mogło się inaczej skończyć i dziś PiS przyjdzie za to politycznie zapłacić.

 
 
Inni PiSiewicze z programu „koryto +”.
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Zawisza
  Brzydzę się złodziejstwem i korupcją i wczoraj miałem nadzieję, że Tusk, który podobno jest capo di tutti capi wszystkich aferałów z PO zostanie zatrzymany. A jeśli nie jest to możliwe z powodów formalnych to chociaż zostanie za nim wysłany list gończy. A tu doopa...
  Jak na razie to PiSlamistom najlepiej wychodzi zamykanie za poglądy - M.Piskorski.
  Okazuje się, że pieski Waszyngtonu obawiają się piesków Berlina.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:02:23
  Zamknięcie Tuska byłoby dużym błędem, z pewnością spotkałoby się to z silnym odzewem Unii. I tam nasze dotacje wiszą na cienkiej lince a jak chłopi nie dostaną dotacji to PiS dostanie takiego kopa, że będzie odbitował niczym Czarnecki. PiSlamiści dużo dziamgają, robić niewiele można, bo mamy sczepienie haków. Można wyciągać sprawy w stylu PiSiewicze w akcji, jak tu opisana, jak wyciągną sprawy historyczne to "będziem żyli w ciekawym czasie".

  Przecież wiadomo, że Kaczyński to TW. Czemu teczka którą pokazał była zdekompletowana, czemu była taka walka o szafę Kiszczaka? Myślisz, że innej kopii nie ma? Będziemy albo mieli Kaczyńskiego i Tuska za kratkami, zresztą Kaczyński już siedzi, tyle, że nie w pace a w swojej willi, ale efekt ten sam. Zamyka się płotki, by grubych ryb nie wolno. To gra w cymbergaja, na stole leżą sznurki a w mordkach haczyki. Możesz pociągnąć jeden sznurek ale nie wiesz, czy siebie nie wyciągniesz.
 • @Zawisza Niebieski 21:19:47
  Myślisz, że Kaczor był TW? Przecież on nawet przespał spokojnie Teleranek 13 grudnia... No chyba, że później.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:38:38
  Oj chyba później, przecież hasło każdego "patrioty" tego dnia "13 grudnia spałem do południa".

  Czy był TW? Każdy kto w tych czasach był w wojsku pamięta, że zszywane byly kartki nawet zeszytów do notatek szeregowców. Kaczyński pokazał swoją teczkę, a tam kartki luźne i tylko lojalka, którą od ręki Ziobro ocenił jako "sfałszowaną". Nie ulega wątpliwości, że wiele dokumentów "zmieniło stan skupienia" czyli wyparowało. Jakie dokumenty wyparowały? Przecież nie kolejne "świadectwo szkolne".
 • @Zawisza Niebieski
  Nie róbcie piaskownicy .Konstytucja . :))) https://i.ytimg.com/vi/qw2TFtvOld4/hqdefault.jpg
 • @Repsol 22:22:00
  Można łamać konstytucję, można mówić, że jest ona bolszewicka, więc nie nasza, ale ten artykuł co przytoczyłeś jest święty. Mamy równowagę hakową. Właśnie słucham szant i mam skojarzenie. Dwa wrogie okręty sczepiły się hakami ale żadne z marynarzy nie odważy się przeskoczyć na drugi okręt bo wie, że jego hak ma analogiczny hak przeciw niemu. Tak płyniemy do miejsca, które starożytni nazywali krawędzią świata albo końcem świata, gdzie wody oceanu w bezdenną przestrzeń się wlewają. No a tylko drobne szczury do worków z żywnością się dorwały.
 • @Zawisza Niebieski 22:33:06
  No i tak od 30 lat , jesteśmy robieni w konia . :))) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRXQZMXeXePLuOGOOR32X9s0KnaJu90IBTlsGRPX0ZOXyqUbMfO8Q , :))) http://e1.pudelek.tv.sds.o2.pl/4aff1342785a0bf05391719b959f05ca9de9c59e
 • @Repsol 22:39:37
  Wrogość jednych do drugich narasta.
  Poczekajmy aż się rzucą sobie do gardła.
  A tą umowę gwarancyjną, którą nazywacie konstytucją, szlag trafił w Smoleńsku.
  Tusk pozostanie na wolności jak mu Merkel załatwi znów jaką posadę w Brukseli.
 • @Repsol 22:39:37
  Ależ tak, od Magdalenki jesteśmy robieni w konia. Tuż przed stanem wojennym spałem na styropianach, na ławkach w auli Politechniki Warszawskiej, słuchałem wykładów i wydawało mi się, że jak pogonimy PZPR-owców to już będzie Polska. A później doroślałem, mądrzałem i zrozumiałem Magdalenkę, rolę Kaczyńskich, okrągły stół. Posłuchałem mąde słowa "https://www.youtube.com/watch?v=pV2ojAEPd1U" i robię swoje. Mam własną firmę, w układziki, szemrane przetargi nie wchodzę, raz jak mam za dużo roboty dam innym, innym razem patrzę w telefon, może coś przyjdzie, albo ktoś robotę podrzuci i będzie na chlebek. A że uczciwie oceniam swoją pracę i jej wartość to robotę mam. Jeżdzę skromnym samochodem ale w miarę nowym, niezawodnym. Pałaców sobie nie buduję, co miesiąc daninę na naszych "wybrańców" zanoszę, a raz na jakiś czas coś napiszę, dla zdrowości duszy, to sobie spokojnie żyję. Chlebuś jest, z masełkiem, zdrowie jak na razie nie szwankuje, więc cóż mi więcej potrzeba. Czyż nie jest to wspaniałą filozofia przetrwania? Mam nadzieję, że żyję w takich czasach, gdy leminga można zabić śmiechem a nie trzeba chwytać za karabin by go zabić.
 • @Oświat 23:13:34
  Wrogość narasta, to prawda. Dzielą nas by nami rządzić. Tusk spokojnie wróci do Polski i kto wie, czy jak mędrcy wymyślą, że trzeba marionetkę zamiast Dudy pod żyrandol wstawić, to Tusk pod żyrandolem nie zasiądzie. Duda buduje swój elektorat, ostatnio wyrolował Szydło, Morawieckiego i cały ten zwierzyniec. Przyjechał, naobiecywał, zdobył punkty u elektoratu. Mamy czas, teraz czas obserwować pamiętając jak po wyborze Dudy w trakcie wyjazdowych obrad Knesetu Komorowski z prezydenta o poparciu 70% stał się śmiesznym człowieczkiem. Trzymający władzę mamą moc nad słabymi umysłami (Gwiezdne Wojny).
 • @Zawisza Niebieski 23:21:44
  Chlebuś z masełkiem masz! A nie za dobrze Ci?
  Inni ostrygi wpieprzają na okrągło czy jakieś inne homary i nie pamiętają nawet lub w zyciu nie jedli uczciwego chlebusia z masełkiem!
 • @lorenco 00:10:00
  No tak prawda, jestem burżujem bo dziś w hipermarkecie kupiłem 10 dkg szynki i będą ją konsumował na chlebku razowym z ostrygami, zgodnie z procedurą, powąchaj, popchnij nosem i zagryź chleb i tak dalej i dalej a po zakończeniu przenieś na kolejną kromkę chleba :)
  A ostrygi, jadałem, mówili, że coś dobrego a to galareta o smaku wody, w zęzie kutra w Ustce. Do rarytasów zjadaczy wybuchowych parówek popijanych napojem termobarycznym z puszek należą też małże. Jadałem tę potrawę, tańsza jest od masła a w smaku? Tuńczyk, choć tuńczyk miększe ma mięso. Więc zostanę przy potrawach słowiańskich chlebek z masełkiem z popychaną nosem szyneczką. Jakże ona pachnie, warto przez 5 kanapek wąchać.
 • ... jeszcze w temacie bezprawia
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/akta-wypadku-bylej-premier-beaty-szydlo-tajne/zcm4l1e

  (Komentarze pod artykułem )
 • @reflexión 08:06:22
  To już jest przekręt nad przekrętami. Oczywistym jest, że za wypadek odpowiadają BOR-owiki, bo nie była to kolumna uprzywilejowana. Tyle, że jak mówił jeden z byłych BORowików, Szydło nakazywała wyłączać sygnalizację dźwiękową, bo nie chciała tego słuchać.

  To kim jest Szydło pokazał fakt, że siedziała w szpitalu 7 dni, co zmienia kwalifikację zdarzenia drogowego, chciała chłopaka udupić. Gdyby nie pomoc prawna, pewnie by go udupili. Dziś mataczą, by prawda nie wyszła na jaw. Bo zamiast młodego Polaka udupiłaby BOR-owika.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031