Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
387 postów 9475 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Pan się nie nadaje nawet do sądu dla ludożerców…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O protestach rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne można myśleć różnie, przytaczać różne argumenty za i przeciw, ale mamy okazję porównać podejście dwóch kolejnych rządów do tego problemu.

Porównywanie podejścia dwóch rządów pozwoli oddalić zarzut, że jest to działanie polityczne, bo działania polityczne występowały w obu przypadkach. W obu przypadkach rząd był siłą przeciwstawiającą się protestującym, zaś opozycja wspierającą, i w obu przypadkach nie ukrywajmy, były to działania skierowane na uzyskanie korzyści politycznych. Zaś fakt, że rodzice niepełnosprawnych wykorzystują moment zbliżających się wyborów dla poprawy swojej sytuacji, to w demokracji jest działaniem normalnym. Na to rządzący powinni być przygotowani.
 
Czy rząd powinien zająć się problemami niepełnosprawnych? Odpowiedź jest prosta. Jeśli rząd popiera narzucane nam przez środowiska kościelne i „obrońców życia poczętego” prawo, że należy rodzić "wszystko co się poczęło", rząd i społeczeństwo nie ma moralnego prawa do odwrócenia się od rodziców w momencie, gdy „już się urodziło”. Chrońmy życie nie tylko od poczęcia, ale po dzień śmierci. Również dotyczy to Kościoła i środowisk „obrońców życia poczętego”. Za głoszone poglądy należy odpowiadać również finansowo, bo obłudą jest zostawienie rodziców samych sobie.

Czy widzimy dziś kroki ku wsparciu tych rodziców?

Abp. Hoser twierdzi, że Kościół nie wspiera protestujących, nie jest stroną. A stroną być powinien, bo głosi hasła "ochrony życia", rodzenia dzieci, choćby ich życie miałobyć kilkogodzinnym pasmem bólu.

Odmienną postawę przyjmuje bp. Pieronek, w ostrych słowach krytykuje rząd i ich pomysły, wskazując, że nie ma możliwości spakietowania usług tak, by odpowiadały potrzebom każego z niepełnosprawnych.  
 
Dziś członkowie PiS zdają się nie rozumieć tej sytuacji widząc w tym wszystkim wpojoną im doktrynę, "jeśli ktoś się nie zgadza z PiS to jest wrogiem 'Polski', 'Boga' a nawet samego 'prezesa'".
 
Ostatnio spotkałem w Internecie kuriozalną wypowiedź posła Jacka Żalka. „Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jak zakładnika do swoich interesów, to boję się, że w zaciszu domów może być niestety tak samo… Po tym, jak oni się zachowują opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się, niestety, zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły.

Spróbuję wyjaśnić panu posłowi, choć na usta cisną się słowa, które padły w kultowej scenie filmu CK Dezerterzy” i pewnie bym je zacytował w pełni, gdybym nie bał się, że obrażę „buszmenów”. Więc merytorycznie i na spokojnie.
 
Panie pośle, w swej demagogii niech Pan zwróci uwagę na to, że nie mamy tu do czynienia z dziećmi, jest to młodzież oraz osoby dorosłe, z pewnością niepełnosprawne, nie raz z różnych przyczyn inne osoby muszą spełniać za nie obowiązki obywatelskie ale jednak są to osoby dorosłe, świadome tego co się dzieje. O tym, że nie są to rodzice zwyrodniali najlepiej świadczy fakt, że te osoby niepełnosprawne zostały wychowane przez tych rodziców od noworodka do tego wieku,a to co najmniej 18  lat. Ludzie ci w dzieciństwie nie zostali oddani do przytułków, do domów dziecka i to najlepiej świadczy o tym, że rodzice nie są osobami "zwyrodniałymi". Zaś w swej wypowiedzi poseł Żalek jawi się jako osoba zwyrodniała, która w pędzie do koryta, do podlizywania się partii pozbawiona została minimum uczuć wyższych.
 
Zwróćmy jeszcze uwagę na fakt, iż poseł Żalek uważa, że tym rodzicom nie można dać pieniędzy. Dlaczego? Bo są „zwyrodniali”? To może tak zapytam? 500+ dostają również rodziny patologiczne, rodziny, w których mieszkają członkowie mający założone „niebieskie karty”. Czy ktoś to weryfikuje? Czy można było dać takim rodzinom 500+? A jednak PiS dało.
 
Różnica jest tylko taka, że 500+ pozwalało kupić głosy również takich osób, zaś 500 zł na rodzinę z dorosłą osobą niepełnosprawną z pewnością, po dotychczasowym zachowaniu rządu, głosów wyborczych PiS nie przyniesie. Znowu mamy do czynienia z cyniczną kalkulacją „koryto +”.
 
Co więcej, sprawa ta kolejny raz wykazała kłamliwość tego rządu. Nie tak dawno premier Morawiecki głosił, że finanse publiczne, dzięki uszczelnieniu podatków, są we wspaniałej kondycji. Jak wyszedł ten protest okazało się, że konieczne są dodatkowe daniny. Więc czy pan premier Morawiecki kłamał mówiąc o wspaniałej kondycji finansów publicznych, czy też cynicznie próbował wykorzystać ten protest dla dodatkowego obciążenia społeczeństwa podatkami, czy też chciał zastosować starą rzymską zasadę, którą do perfekcji doprowadzili bolszewicy „dziel i rządź”, niepełnosprawni zyskają, ty stracisz?
 
Do wpisu hańby posła Żalka dołączyła jego partyjna koleżanka Bernadeta Krynicka, strasząc, że znalazłaby paragraf na „rodziców przetrzymujących dzieci”… Więc nie dzieci pani posłanko... nie dzieci, a paragraf to mam nadzieję, że w przyszłych wyborach znają na panią wyborcy, traktując pani miejsce na liście jak powietrze, na co pani tą wypowiedzią solennie zasłużyła.

Kolejnym charakterystycznym zachowaniem rządu PiS jest zachowanie pani Szydło, która podobnież z ramienia rządu zajmuje się sprawami społecznymi, ale gdy pojawił się protest ważniejsza była dla niej kampania wyborcza do samorządów i zamiast rozmawiać z rodzicami wolała spływać z góralami Dunajcem. Więc kim jest pani Szydło? Przedstawicielem kampanii wyborczej, czy pełnomocnikiem d.s. społecznych?

Przy omawianiu tej sprawy warto zwrócić uwagę również na upadek związków zawodowych, które dziś przypominają związki zawodowe czasów PRL, stojące murem za rządem. Czy też związki czasów Krzaklewskiego, który jednego dnia szedł na czele pochodów protestujących związkowców, a drugiego dnia stawał przy rządzie przeciw problemom zgłaszanym przez protestujących. Gdzie jest pan Piotr Duda? W roku 2014 stał przy protestujących rodzicach dzieci, znalazł pieniądze u ministra, które można przeznaczyć na pomoc opiekunom niepełnosprawnych, poprzez aktywizację zawodową opiekunów. Teraz przyjechał do protestujących w dniu 26.04, porozmawiał z rodzicami, obiecał że zrobi co się da i wygląda na to, że nic się nie da, przynajmniej do dnia dzisiejszego.

Związki zawodowe ze swej natury stoją przeciw rządowi, pracodawcom, ich rolą jest negocjowanie najlepszych rozwiązań w konfliktach społeczeństwo – rząd, pracownicy - pracodawcy. Związki zawodowe stojące przy rządzie nie są związkami zawodowymi, to tylko przybudówka partii rządzącej.  

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie Jakub Kamiński/PAP

p.s. Odpowiedź Puuuq na pytanie, czy jestem blogerem zadaniowym, zadane pod tekstem blogera wk...ny. Tekst ten zniknął, nie wiem, czy bloger wk...ny zrozumiał swój błąd, czy redakcja pomogła mu zrozumieć, fakt, tekstu znaleźć nie mogę.

Blogerze Puuuq zadałeś mi pytanie "czy jednak wykonujesz konkretne zlecenia". Są na portalu osoby, które znają mnie osobiście, które wiedzą jak zarabiam na życie i nie jest to wykonywanie zadań na rzecz jakiejkolwiek partii, nigdy do żadnej organizacji nie należałem z wyjątkiem ZHP w podstawówce. Nie zwalczam PiS, tylko przywracam na tym portalu równowagę w widzeniu PO-PiS, bo to dwa odłamy nastawione na dojenie Polaków.

Jest tu wielu specjalistów ziejących "PiS-owską miłością" do PO, więc ja do równowagi pokazuję osiągnięcia PiS, byśmy nie popadli w błędne poczucie, że partia reprezentująca interesy USA i Izraela na terenie Polski jest partią "polskich patriotów". A reszta to rzetelna ocena sytuacji.

Przypomnij sobie jak oceniałem od początku A.Dudę?  Ja swych poglądów nie zmieniam, tylko rzeczywistość dochodzi do moich przewidywań. PO miało jeszcze zahamowania, za kumoterstwo ponosiło się odpowiedzialność jeśli nie karną to przynajmniej polityczną. Za PiS kumoterstwo jest prawem, stąd mamy tysiące niekompetentnych PiSiewiczów na lukratywnych stanowiskach i jest to zgodne z prawem. Jeśli to kogoś nie porusza, tego nie widzi, to nie jest Polakiem.

 Mówienie prawdy o PiS jest zwalczaniem tej partii tylko w tym sensie, że jej przedstawiciele nie kłamią tylko wtedy, gdy się pomylą. Tak więc prawda partię tę zwalcza. 

Co do moich poglądów na teorie spiskowe, nie wierzę w zamachy, w których bierze udział setki ludzi, nie wierzę, w to, że samolot nie wyleciał z lotniska i że nie przeleciał po trasie, bo każdy samolot jest kontrolowany przez dziesiątki stacji radarowych a ten nie leciał nad oceanem a nad gęsto zaludnionymi obszarami.

 Teoria wybuchowa Macierewicza poniosła sromotną klęskę, co nam zostało? Zostało nam tylko to, że zasady lotnictwa wymyślono po to, by je realizować. Jak było napisane, że w warunkach braku widoczności nie wolno schodzić poniżej 100 m to nie wolno, a nie "zmieścicie się chłopcy", Pan prezydent był pasażerem a Arkadiusz Protasiuk kapitanem tego samolotu. To kapitan, nie pasażer podejmuje decyzje mając w planie lotu wyznaczone lotniska zapasowe. Tu zaś było, "pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji". Więc wybacz, nie wierzę w teorie spiskowe i mam ku temu swoje powody.
 
 

 
 

KOMENTARZE

 • Czy brakuje pieniędzy?
  Są pieniądze na Ukraińców.
  Są pieniądze dla Żydów.
  Na rodziców niepełnosprawnych polskich dzieci też się znajdą... prokuratorzy.
 • @Robik 12:02:30
  Są pieniądze na "nagrody", są na śpiewające ławeczki ministra Błaszczaka, pieniędzy jest na wiele rzeczy o wątpliwej przydatności społecznej.

  Problem jednak leży w czym innym. Dziś danie pieniędzy niepełnosprawnym zostanie odebrane jako uległość rządu. Gdyby im dał na początku, byłby to sukces propagandowy, ale groziło pojawieniem się następnych grup, dziś to będzie porażka wizerunkowa i sukces opozycji.

  Pomysł z rozszerzeniem usług jest kuriozalny Jeśli dziś nie ma rehabilitantów, to skąd rząd weźmie ich jutro? To czyste zamydenie oczu. Ale nie o to chodzi w tym tekście. Tekst ten pokazuje zgniliznę moralną posła Żalka i jego koleżanki, która co dla mnie bolesne hańbi nazwisko rodowe moich pradziadków.
 • @Autor
  Bez sensu.
  Identycznie wypowiedział się echo24 na S24.

  W efekcie napisałem notkę.
  Zaraz ją tu zamieszczę.
 • *
  Związki zawodowe mają dbać o sprawy swoich członków czyli ludzi pracujących zaś dla osób niepełnosprawnych istnieje w Polsce Federacja Związków Zawodowych Osób Niepełnosprawnych i Pracowników Zakładów Pracy Chronionej, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd ,że Solidarność czy jakieś inne branżowe związki mają dbać o niepełnosprawnych , inną sprawą jest postawa samego P.Dudy ale skoro był wtedy i jakoś tam pomógł a dzisiaj też był ale już nie pomógł , t zn ,że nie nie zawsze może pomóc albo ta pomoc dopiero nadejdzie :)
 • @puuuq 12:36:53
  Najpierw jedna sprawa, odpowiedziałem ci na zadane pytanie pod tekstem wk...ny, ale widzę, że tekst zniknął, postaram ci się odpowiedzieć tu, ale za chwilę.

  "Związki zawodowe mają dbać o sprawy swoich członków",, niestety nie zgodzę się z tym. Zwykły związek zawodowy tak, ma dbać o sprawy swych członków, ale Solidarność to nie jest zwykły związek zawodowy. On powstał z ruchu sprzeciwu wszystkich Polaków przeciw rządom PZPR. Dlatego jego obowiązkiem jest dbać o sprawy całego społeczeństwa. W roku 2014 Solidarność pod rządami P.Dudy była w kontrze do rządów PO-PSL, dziś jest współtwórcą sukcesu PiS. Czy jeśli wtedy mogli pomóc, jak twierdziś, co dziś nie mogą, czy też nie chcą?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:12:30
  "W efekcie napisałem notkę."

  Czyli kolejną wypocinę spod krzaku pomidorów. Pisz pan lepiej na temat pomidorów, bo to wychodzi o wiele lepiej niż filozofowanie, o wątpliwej etyce nie wspominając.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:12:30
  Panie Krzysztofie, w sprawach PiS nie bardzo się zgadzamy. Notkę przeczytam, tyle, niech zwróci pan swoją uwagę na to, że ja mówię o skandalicznym wręcz haniebnym zachowaniu dwóki posłów PiS, nie określam jedynego prawidłowego rozwiązania, choć osobiście uważam, że rząd niosąy idee rodzenia wszystkiego co się poczęło ma znacznie większy moralny obowiązek wsparcia tych, co się urodzili, niż inny rząd.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:12:30
  "to ilość tych, którzy są utrzymywani przez innych, a sami nie zapewniają sobie egzystencji, nie może przekroczyć granicy akceptacji - ta zależna jest od warunków w jakich żyjemy"

  Oczywiście!
  Tylko że obok wojska i policji akurat ci niezdolni całkowicie do samodzielnego życia w pierwszym rzędzie zasługują na utrzymanie przez pozostałą część społeczeństwa. Nakazuje tego zwykły szacunek dla innego człowieka wynikający tylko z tego powodu że jest człowiekiem, że jest osobą. Na tym polega najważniejsza rola wspólnoty by swoim członkom, którzy nie są w stanie w żaden sposób samodzielnie utrzymać się przy życiu, zapewnić opiekę.
  Na utrzymywanie przez społeczeństwo nie zasługują na pewno politycy i urzędnicy wielu do niczego nie potrzebnych instytucji. Ci ludzie są w stanie utrzymać się własną pracą i nie ma żadnej potrzeby ich utrzymywania przez resztę społeczeństwa.

  Wywody szanownego Autora mogłyby być wiarygodne gdyby szanowny Autor z większą gorliwością protestował przeciwko utrzymywaniu przez społeczeństwo innych, dużo bardziej pasożytniczych grup ludzi.
 • Sedno
  "Jeśli rząd popiera narzucane nam przez środowiska kościelne i „obrońców życia poczętego” prawo, że należy rodzić "wszystko co się poczęło", rząd i społeczeństwo nie ma moralnego prawa do odwrócenia się od rodziców w momencie, gdy „już się urodziło” po dzień śmierci, chrońmy życie nie tylko od poczęcia, ale po dzień śmierci. Również dotyczy to Kościoła i środowisk „obrońców życia poczętego”. Za głoszone poglądy należy odpowiadać również finansowo, bo obłudą jest zostawienie rodziców samych sobie."

  Dzieci niepełnosprawne pozostają niepełnosprawne i po ukończeniu 18 roku życia i nie powinny być traktowane jak dorośli, którym nie przysługuje pomoc socjalna ze względu na pełnoletność. To jest jasne jak słońce i powinno być oczywistością.
  Natomiast wykorzystywanie problemów rodziców niepełnosprawnych dzieci przez POPiS jest po prostu obżydliwe, podobnie jak postawa przedstawicieli kościoła, który, jak zwykle, staje po stronie rządu, a nie maluczkich, których powinien bronić.
 • @Zawisza Niebieski 12:42:23
  //Solidarność to nie jest zwykły związek zawodowy.//
  Owszem jest jak najbardziej zwykłym związkiem zawodowym , rozumiem sentymentalizm ale nawet liczba członków tego konkretnego związku wskazuje ,że nic go nie wyróżnia .Masz pretensje do tego Żalka za to co powiedział ale czy sam osobiście znasz przypadki z życia osób niepełnosprawnych ? Bo ja znam i wiem ,że te opowieści o wyjściach do kina czy restauracji to zwyczajne dyrdymały , owszem, czasem opiekunowie pragną takich wyjść ale nigdy ich podopieczni bo sami najczęściej nie mają zdolności do jakiegoś czerpania z tego powodu satysfakcji , przynajmniej tak jest z osobami ,które osobiście znałem albo znam nadal , nie wykluczam ,że jakaś niewielka grupa chorych może mieć pragnienie wyjścia do kina czy restauracji ale wg moich doświadczeń musi to być zdecydowany margines , stąd te 500 zł trafi przede wszystkim do opiekunów i rodziców , na ich potrzeby a nie tych chorych
 • @puuuq 13:08:34
  Dla mnie Solidarność to coś znacznie więcej, niż zwykły związek zawodowy. Jeśli chcą mogą się zapisać do dowolnego związku branżowego, ale nazwa "Solidarność" zobowizuje.

  Niech Pan porówna to z 500+ Czy te pieniądze trafiają do dzieci, jest jakaś kontrola na temat wydawania tych pieniędzy, jeśli któryś z rodziców postanowi to przepić, jest mechanizm, który mu zabroni?

  Człowiek niepełnosprawny, nie potrafiący zadbać o samego siebie jest znacznie większym obciażeniem finansowym dla rodziny. Bo nie tylko jego potrzeby (rehabilitacje, dojazdy, leki) które nie występują u osób pełnosprawnych, ale jeszcze wyłączają z możliwości zarabiiania przynajmniej jednego członka rodziny. To trzeba zrekompensować, szczególnie gdy prowadzi się politykę zwiększania liczby niepełnosprawnych utrzymywanych przez społeczeństwo.
 • @Zawisza Niebieski 13:17:30
  Tu chodzi o to ,że za chwilę każdy będzie chciał 500 zł za darmo bo to najlepsza droga do pogrążenia aktualnej władzy:)
  Jest jasne ,że wydatki na niepełnosprawnych są uzależnione od stopnia tej niepełnosprawności , w każdym razie najgorszym argumentem za ich zwiększeniem są te wyjścia do kina czy restauracji , a skoro te matki w sejmie uznały ten argument za kluczowy , t zn ,że chodzi im o pieniądze niekoniecznie na potrzeby samych chorych
 • @puuuq 13:34:02
  Pragnę przypomnieć, że podobne działania ówczesna opozycja podejmowała w roku 2014. Cechą charakterystyczną jest, że przed wyborami zawsze pojawiają się grupy nacisku chcące własny interes ubić. Jest to zwykłe zachowanie polityczne, na które partie rządzące winny być przygotowane.

  Co do wyjścia do kina czy teatru. Niepełnosprawności są różne, czy osoby niepełnosprawne nie mogą mieć wyższych potrzeb? Czy człowiek częściowo sparalizowany nie może mieć potrzeby pójścia do teatru, tyle, że jego obecność jest znacznie droższa niż dla każdego sprawnego. No ale przyznam argument logicznie prawidłowy, ale PR-owsko kiepski.
 • @Robik 12:02:30
  Tu zgoda.
  PIS powinien przekierować pieniądze na żydów i Ukraińców oraz na KK w kierunku potrzeb Narodu Polskiego... a w tym na niepełnosprawnych, na stypendia dla Polaków, na pierwsze dziecko w ramach 500+...
  na podniesienie minimum socjalnego Polaków, mieszkanie+...

  PIS dając obfity socjal żydom i Ukraińcom stawia się w pozycji wroga Narodu Polskiego.
 • @Lotna 12:42:45
  Kolejny raz ujawnia Pani swój debilizm i podżeganie do nienawiści.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:35:42
  Panie Krzysztofie, bez przesady. Zbliża się Pan do języka PiSowskiej "miłości". Zbyt jest Pan inteligentnym człowiekiem, by posługiwać się językiem trolli PiS. Nie wystarczy nam na portalu Kuli Lisa i Husky'ego, oraz wk...ny, co ostatnio dał pokaz swoich możliwości?
 • @Zawisza Niebieski 17:39:59
  znasz bajkę o wężu ?
  to s...
  EOT
  pajacu
 • @puuuq 13:34:02
  Nie rozumiem tego zamieszania.
  Jeśli dziecko niepełnosprawne kończy 18 lat, powinno zgłosić się do zakładu rentowego i na komisję lekarską, która stwierdzi, że dziecko nie nadaje się do pracy i powinno otrzymać rentę.
 • @Husky 17:58:14
  Biedny Husky, znów masz problemy? Jam tu z z dziada, pradziada, więc imigranci spod Odessy mi nie straszni, za tę ziemię moi ojcowie krew przelewali, ja też na styropianie spałem i jak Jarka Kaczynskiego też mnie nie internowali.

  Uważaj jednak na słowo "pajac", za to słowo Terlecki podobnież beknie przed komisją etyki poselskiej. Więc nie jest to słowo "zdradzieckie mordy", które sądownie zostało uznane za kulturalne.

  Wychodzą przekręty Misiewicza.
  Na wystawę, która się nie odbyła Misiewicz wydoił Polską Grupę Zbrojeniową na 737 tys. zł. Lewe szkolenia, 491 tys. Będziesz miał jeszcze okazję "zawyć", jak dziś gdy ruszy program "cela +" a PiSiewicze czwórkami wzorem prezesa pomaszerują w eleganckich pasiastych mundurkach do pilnie strzeżonych budynków. Tylko, czy Szydło zezwolą na broszki?

  Świat leminga się wali, stąd nerwy. Ale zachowaj je, bo to będzie długi proces.
  W sejmie odbędzie się spotkanie z zagranicznymi politykami. Przywitają ich niepełnosprawni, śpiewajc?
  https://www.youtube.com/watch?v=O_eYztVDVcw
  A może niepełnosprawnych wyniosą i porzucą na ulicy? Co ma zrobić PiS, dziś 22 dzień protestu. Husky doradź, bo Jarek na oddziale gastrologii nogę leczy, a oni nie wiedzą co zrobić :)
 • @lorenco 18:15:01
  Ależ przecież o to chodzi. Pójdzie na tę komisję i ile tej renty dostanie. Renta jest po to, by miał szansę przeżyć. Ale masz drugiego człowieka, co musi się o niego zatroszczyć. Jak pozwolić przeżyć temu drugimu, kochanej matce, kochanemu ojcowi, co przez 18 lat dzień w dzień uzupełniali go, tam gdzie sam nie potrafił sobie poradzić. On też chce żyć, a z renty życie dwóch ludzi nie utrzymasz.
 • @Zawisza Niebieski 18:29:43
  Cóż ja mogę Ci na to odpowiedzieć? Że renty w Polsce są bardzo niskie? Że emerytury też?
 • @Zawisza Niebieski 12:42:23
  Notka, a raczej wylew żalu na sytuację na Neonie, gdzie manipulatorom jak Ty, pozwala się brylowac nie została usunięta przeze mnie. Aby nie było niedopowiedzen. Nie zlamalem regulaminu portalu bez cenzury. Treść była niezgodna ze swiatopogladem zadaniowanego admina, więc została spiwniczona. Rozumiem, ale kasowanie notki to przegięcie.. zacytowałem utwor muzyczny, personalnie w nikogo nie uderzylem.. notka skasowana, perwersyjna bo taka miała być, ale ona świadczyła o Mnie, a nie o portalu, został a bezczelnie bez poinformowania mnie skasowana.. taka tu wolność słowa panuje :((((
 • @lorenco 18:54:24
  Nie musisz tego odpowiadać, ja to wiem, wiedzą inni Polacy. Każdy z nas w dalszej lub bliższej rodzinie ma niepełnosprawnego i to z różnych przyczyn. Można było dać 500+ bez żadnych warunków, i temu co dobrze zarabia i temu którego porannym marzeniem jest zebrać na pierwszą butelkę wódki. Trzeba dać tym, o których rodzenie zabiega rząd i Kościół.
  A tu mamy, dajemy tym, co nam głosy przyniosą, a nie tym co potrzebują, bo ci głosów nam nie dadzą. Trzeba tłumaczyć ludziom cynizm polityków. To taka praca u podstaw. Po romantyzmie czasów pookrągłostołowych trzeba wrócić do pozytywizmu, dziś nam potrzebnego. Trzeba pokazać nicość zwycięzców wyścigu "koryto +".
 • @wk..ny 19:02:22
  No cóż, sam się zastanawiam co bym zrobił z notką napisaną tak plugawym językiem jak twoja. Widzisz, w rozmowach kulturalnych ludzi obowiązują jakieś standardy językowe, ty tego nie zachowałeś. Jak wiesz, mam alergię na cenzurę, ale nie wiem, czy będąc adminem bym tego nie skasował.

  Wolność słowa nie oznacza możliwości stosowania wszystkich slów jaki nasz piękny język posiada. Tak, personalnie w nikogo nie uderzyłeś, ale językiem uderzyłeś w kulturalnych ludzi. Tak jak napisałem ci, ta notka nadawala się na portal dla takich ludzi:
  https://www.youtube.com/watch?v=J433n_wYmAs
  No cóż, oni też narzekają na brak "wolności słowa" :)

  Ale miałem nadzieję, że to ty skasujesz. No cóż, przyznać się do błędu jest raczej aktem odwagi, zdrowego rozsądku. Brnięcie w błąd już kiepsko o danym czlowieku świadczy.

  A manipulatorów szukaj u polityków, pan Żalek idealnie do tego pasuje. Manipulatorów też znajdziesz wśród "opowiadaczy teorii spiskowych". By coś mówić, trzeba opierać się na faktach a nie tylko własnych wymysłach.
 • @Zawisza Niebieski 19:03:14
  To jest tak, że zdrowy chorego nie rozumie. Każdy z nas może stać się niepełnosprawnym, nawet poseł czy premier, prezydent, szef koncernu a nawet Jarosław Kaczyński Naczelnik nasz.
  Dobrze będzie, jak nimi ktoś się zaopiekuje a może być tak, że zostanie bez nikogo. Pieniążki się skończą a i opieka wtedy też.
  No to żebrać pod kościół.
 • @Zawisza Niebieski 19:34:35
  Mógł, zamiast "pierd...ę was" napisać, chrzanię was.
  Już by to lepiej brzmiało.
 • @Zawisza Niebieski 19:03:14 witaj, poruszyłeś ważny temat:
  Konieczność pomocy niepełnosprawnym nie powinna być przedmiotem dyskusji wśród przyzwoitych ludzi

  Pozdrawiam
 • @lorenco 19:48:51
  Wiesz, "chrzanię was" już lepiej brzmi, ale są bardziej finezyjne słowa, których literatura nam obficie dostarcza. Sięgnijmy po piękno naszej literatury. Można napisać, "mam was tam, gdzie plecy tracą swą szacowną nazwę". Zabawy naszym przepięknym językiem to coś pięknego, tyle, że trzeba być Polakiem a nie młotem. "Wania wział ogoromny młot, "rozpierpapił" parachod". To pięknie oddaje język nakim posługują się ludzie napełnieni "miłością PiS".
  Tak, zdrowy chorego nie pojmie, wszakże nasz wielki poeta napisał "Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, jako smakujesz, Aż się zepsujesz."
 • @roux 19:58:49
  "Konieczność pomocy niepełnosprawnym nie powinna być przedmiotem dyskusji wśród przyzwoitych ludzi"
  Tak, to prawda, zawsze jednak istnieje granica przyzwoitości tej pomocy. Ale PiS dość wyraźnie tę granicę określił. Skoro wszystkim, nawet rodzinom patologicznym należy się 500 zł" to dlaczego odmówić tego ludziom co przez wiele lat heroicznie walczyli z niepełnosprawnością swego dziecka. Szczególnie w kraju, w którym ogranicza się dostęp do badań prenatalnych. Chroń życie poczęte, ale jak już chcesz go chronić dołóż się do życia tych urodzonych, niepełnosprawnych, skoro uważasz, że każde życie jest cenne.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:44
  Bardzo ładne z tymi plecami:)
  Można też mniej ładnie: mam was tam, gdzie słońce nie dochodzi.
  Mam was tam gdzie POPIS ma wszystkich Polaków.
 • @Zawisza Niebieski 19:34:35
  Język Ci się nie podoba? Za Twoje manipulacje odnośnie Smoleńska kula w łeb przysługuje, więc zachowałem się niekryminogennie.. tyle mogłem zrobić. Jeżeli Ty niczym naczelnik Państwa Jarosław widząc no ale idziesz w zaparte ze to czarne.. nie jesteś tak głupi, aby analizować lot, którego nie było..
 • @wk..ny 20:46:00
  ..widzac biale
 • @wk..ny 20:46:00
  Za Twoja beczkę samolotu po pancernej brzozie kilka metrów nad ziemią odebralbym Ci tytuł inżyniera.. a za analizowanie do duopoluwersji MAK kontra Maciora mam o Tobie zdanie jakie mam.
 • @wk..ny 20:58:25
  Dzięki Bogu mam tytuł inżyniera z automatyki a nie beczek. Ale cóż, może nasze państwo nie zdało egzaminu, ale z tego co wiem powołało tylko dwie komisje, Millera/Laska i grupę z zespołem Macierewicza. Z tych dwóch tylko jedna odważyla się podpisać pod swym raportem. A reszta to tylko kanapowe towarzystwa wzajemnej adoracji, co to opowiadają własne imaginacje. Ani wiedzy, ani doświadczenia, teorie które obala się kilkoma zdaniami.
 • @Zawisza Niebieski 20:09:24
  Mam taką filozofię ekonomiczną, że aby była dobra gospodarka, pieniądze muszą być w ruchu.
  Jeśli na przykład patologiczny ojciec rodziny kupi za te 500 + coś do jedzenia i flaszkę wódki, sklepy mają dochód a zatem producenci żywności a także zakłady spirytusowe. W tej dziedzinie pracują ludzie, którzy zarabiają i idą kupić sobie np. buty. Fabryka butów ma zarobek i pracownicy pensję, zatem idą kupić sobie np. kosiarkę do trawy itd. itd.
  Ludzie po prostu muszą mieć pieniądze i najlepiej jak rozwinięta jest tzw. klasa średnia. Bo ta bogata, która ma większość forsy, może kupi sobie Ferrari ale nie kupi tysięcy kosiarek, butów, ton żywności itp.
  Nadprodukcja i zaleganie towaru, bo ludzie nie mają pieniędzy i kupują tylko to, co jest podstawą do przeżycia, nie jest dobre.
  Czytam nieraz komentarze czy notki, w których ludzie wręcz się wkurzają: no jak to tak, ja haruję po 12 godzin a jakiemuś alkoholikowi ja mam fundować pomoc społeczną, nierobowi?
  Ale ten nierób te pieniądze musi wydać na swoje przetrwanie, bo przecież nie na Ferrari. Z każdego jego zakupu inni mają dochód a państwo podatki.
  Niektóre państwa, z powodu tego, że nie ma pracy, płacą za to, żeby ludzie nie pracowali a jednak konsumowali.
  Bo jednak obecnie jeden robot, komputer, maszyna zastępuje pracę np 100 ludzi.
  Niepełnosprawny mając pieniądze, opłaci fizykoterapeutów, producentów wózków inwalidzkich itd. a ci za zarobione pieniądze kupią nową pralkę, lodówkę, przeprowadzą remont mieszkania czy wybudują dom. I się kręci.
 • @Zawisza Niebieski 21:06:08
  Gdyby FYM mogl dotrzec do Polaków, to skonczylby jak Lepper czy Piskorski.. obie wersje to mataczenie..
  abyśmy prawdy niedociekli.. W Smoleńsku nie rozbirozbił się samolot! Ale tego nikt nie bierze pod uwagę: (

  Autostrada A4 i prezes Emil Wasacz.. kurwa kurwie lba nie urwie .. nietykalna kurwa , bez względu kto rządzi. Rozumiesz???????
 • @lorenco 21:08:43
  O ekonomii nie masz pojęcia.. krótko ale szczerze..nie Bede Cie uczył podstaw.. debilem jesteś w tej kwestii.. zadaniowcy sa bardziej przygotowani..
 • @wk..ny 20:58:25
  Jak masz chwilę czasu, oglądnij sobie to:
  DC-7 Crash Test: "Transport Crash Safety Test" 1964 Federal Aviation Administration
  https://www.youtube.com/watch?v=8CZxvu85VM4
 • @wk..ny 21:20:15
  Dziękuję za komplement, jednak ja debil tak widzę moją ekonomię, jednak chętnie przeczytam jaka jest Twoja ekonomia.
 • @wk..ny 21:15:28
  To, że jak raczyłeś napisać "kurwa kurwie lba nie urwie" zgadzam się całkowicie, ostatecznie nikt inny jak "największy prezydent" (tylko którego kraju?) Lech Kaczyński powiedział, że bez względu na to kto będzie rządził interes Izraela będzie w Polsce zabezpieczony, więc jak by nie patrzeć mamy wspólnotę interesów i co najwyżej pionki mogą być po sądach ciągane. w ramach igrzysk dla plebsu.

  Co do FYM, na początku go czytałem, później stwierdziłem, że ględzi takie bzdury iż słuchać nie warto. Szczególiki, szczególnie te, których normalny człowiek nie jest w stanie sprawdzić są zaskakujące, szokujące, ale jak popatrzy się na to całościowo to się to kupy nie trzyma. W zamachy, w których biorą udział setki ludzi nie wierzę, bo w takim przypadku tajemnicy nie utrzymasz, samolot wystartował z Okęcia, przeleciał trasę a inscenizacja w miejscu jak by nie było zaludnionym gdzie wymagany ciężki sprzęt jest niemożliwa.

  To, że w kontakcie z drzewem skrzydło może ulec uszkodzeniu na tyle, ze utraci siłę nośną w stopniu uniemożliwiającym pilotowi opanowanie maszyny to pokazuje filmik z crash test DC-7. Nie znam konstrukcji skrzydła DC-7, przy analizie konstrukcji skrzydła TU154 nie zakładam całkowitego przecięcia skrzydła, choć i to możliwe, a tylko uszkodzenie i utratę siły nośnej powodującą obrót samolotu i dotknięcie skrzydłem ziemi. To jest wariant ostrożniejszy mimo to wystarczający. Skrzydło to nie siekiera, jak próbował to udowodnić pan Dakowski w obrażającym fizykę eksperymencie, jakim kiedyś chciał zademonstrować niemożliwość uszkodzenia skrzydła przez brzozę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930