Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 9479 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Macierewicz - człowiek afera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio dzień bez afer w PiS wydaje się być dniem straconym, dziś mimowolnym bohaterem ciągu afer w PiS okazała się osoba, która powinna już dawno zniknąć ze sceny politycznej - Antoni Macierewicz.

Około godziny 10 w Warszawie na Żoliborzu kierowca nieoznakowanego samochodu Żandarmerii Wojskowej spowodował kolizję z samochodem osobowym. Na szczęście poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało. Pasażerem samochodu Żandarmerii Wojskowej był Antonii Macierewicz. Niby nic poważnego, tego typu zdarzenia występują codziennie, tyle, że panu Antoniemu Macierewiczowi od momentu gdy stracił stanowisko Ministra Obrony Narodowej samochód służbowy z kierowcą nie przysługuje. Widocznie w tanim państwie PiS jest inaczej.
 
Pan Macierewicz nie może zrozumieć, że nie jest już ministrem
W połowie lutego nowy minister MON Błaszczak musiał poszukać sobie innego gabinetu, bo gabinetu Ministra MON pan Macierewicz opuścić nie chciał. No cóż, przywiązanie to przywiązanie. Można powiedzieć, że mądrzejszy ustąpił głupszemu, tyle, że czy na poziomie rządu Polski tak być powinno? Czy rządzić powinny nami osoby, które nawet granatem od koryta nie oderwiesz?
 
W ostatnim czasie wychodzą na światło dzienne coraz większe afery związane z okresem rządów Macierewicza w MON. Z pisma Ministerstwa Obrony skierowanego do Marszałka Marka Kuchcińskiego z dnia 20018-04-27 dowiadujemy się, że na „oczko w głowie Macierewicza” czyli wojska WOT podatnik przeznaczy w roku 2018
1 491,8 mln zł. Czym jest WOT? To odpowiednik ORMO w czasach PRL, nic więcej.
 
Jak te wydatki mają się ma do wydatków na inne rodzaje wojsk?
 
Podobną sumę, bo 1 449 mln MON pragnie przeznaczyć na wojska lotnicze, zaś na Marynarkę Wojenną sumę trzy razy mniejszą, bo tylko 594 mln. Jakie zadania spełniały służby WOT? Z pisma wynika, że WOT było kierowane do klęsk żywiołowych, choć w tych najgłośniejszych WOT nie było, podobnież nie były one w tych rejonach jeszcze gotowe. Również WOT brało udział w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń. Można powiedzieć, że znaczące osiągnięcia za sumę, jaką przeznaczamy na wojska lotnicze.
 
O jakości oddziałów WOT może świadczyć rozmowa między dwoma osobami zaangażowanymi w szkolenie tych wojsk, Mariuszem Szmidtem, szefem Studium Szkolenia Wojskowego WAT i wykładowcą tej uczelni ppłk Michała Gazdy jaka  wyciekła do prasy.
 
Rozmowa przeprowadzona została w „barwnym wojskowym” języku pełnym wulgaryzmów i informuje nas, że szkolenia te to raczej fikcja, którą muszą odbębnić kandydaci na wyższe stanowiska w tym rodzaju wojsk.
 
Ppłk Szmidt: – Drugi model to jest, k…a, dla tych, którzy właśnie siedzą u nas na kursie i skończą u nas ten kurs, i przyjdą na kolejny kurs ten, k…a, trzy i półmiesięczny. Czyli wychodzi na to, że będziemy ich uczyć tego samego. Zdadzą egzamin z tego samego, k…a.
 

Jeśli do tego dołożymy, fakt, iż po dwóch latach działania i skonsumowaniu kilku milionów złotych z naszych podatków grupa ludzi bez kwalifikacji w zakresie badań katastrof lotniczych zwana potocznie „Zespołem Macierewicza przedstawiła nam filmik o tym, jak wyobrażają sobie „zamach” w Smoleńsku to czas stwierdzić, że pan Macierewicz powinien wreszcie zająć swój gabinet we własnym mieszkaniu po mieście poruszać się środkami komunikacji miejskiej lub własnym samochodem i rozpocząć przygotowania do zdania sprawozdania ze swej działalności przez prokuratorem. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  A ja, jak widzę wasze ataki na Macierewicza, to dochodzę do wniosku, że on swój chłop jest.

  Czemu on tak was gryzie? Czyżby dotknął jakiegoś czułego miejsca?
  Te WOT - to będą broniły Polski, a nie walczyły na BW. O to chodzi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:10
  Już rozmawialiśmy na ten temat. Ale po pierwsze "my jestem jeden".

  WOT to powtórka z czasów PRL, wtedy nosiło to nazwę ORMO. To oddziały najlepiej sprawdzające się w infiltracji własnego społeczeństwa. W dzisiejszym czasie wartości bojowej te wojska nie mają wielkiej, mogą za to stanowić podstawę do budowania partyzantki, ale to dopiero po utracie niepodległości. WOT do obrony kraju się nie nadaje, w konfrontacji z nowocześnie uzbrojonym żołnierzem to tylko mięso armatnie.

  Nie chodzi tu o same te wojska ale o nakłady na nie. Jeśli są one porównywalne z nakładami na wojska lotnicze a 3 krotnie wyższe niż przeznaczymy na Marynarkę Wojenną, to proporcje są z pewnością zachwiane, musi mi to Pan przyznać.
  Destrukcja wojsk, którą nam Macierewicz zostawił jest ogromna. Mimo dużych nakładów na wojsko co uzyskaliśmy? Jak wygląda sprawa helikopterów? Dziś policja poza przetargiem, czyli z wolnej ręki kupuje helikoptery. Z wolnej ręki, ale czy na pewno czystej?
 • @Zawisza Niebieski 15:10:22
  "WOT to powtórka z czasów PRL, wtedy nosiło to nazwę ORMO."

  Nie rozumiem zdziwienia szanownego Autora.
  Takiej właśnie formacji naród potrzebował - widocznej oznaki siły i gotowości własnego państwa. Nie jakichś skomplikowanych latających czy pływających zabawek ale żywych ludzi w mundurach, dzięki którym można odczuwać narodową dumę.
  Naród dobrze wie, że nasi potencjalni napastnicy zawsze będą mieć więcej różnych mechanicznych zabawek, które jeszcze będą lepsze od naszych. Pamiętają jak w 1939 nasze drogie pływające zabawki uciekały z obawy przed zniszczeniem i przydały się tylko tym, którzy Polsce odmówili pomocy.
  Proszę zatem nie mieć pretensji do Antoniego Macierewicza, ale pretensję do Polaków, że mają niewłaściwe potrzeby.
 • autor
  Dopóki ma poparcie Tadeusza R. nic mu się nie stanie
  Pozdrawiam
 • @programista 15:32:55
  Ja nie protestuję przeciw WOT, tak ogólnie, ale przeciw proporcjom środków kierowanych na tę formację. Wojska Lotnicze to droga zabawka, ale zabawka niezbędna. Jeśli mamy porównywalne kwoty na te dwa typy wojsk, przy czym przydatność bojowa WOT jest porównywalna, z nieznacznym wskazaniem na WOT, do harcerstwa (mówię o Szarych Szeregach) to kwoty przeznaczone na ten rodzaj oddziałów są nadmierne.
 • @roux 15:40:26
  Z tym mogę sie zgodzić, podobnie Szyszko drugi, w mojej ocenie, najwiekszy szkodnik Polski w poprzednim rządzie też coś kombinuje.
 • @Zawisza Niebieski 15:10:22
  " "my jestem jeden".
  Wy jesteście spółą z Ruszkiewiczem. On też mówi, że jest jeden, ale spółę wyczuwam nawet poprzez zacny zapach dobrej gorzałki;-)))

  Co do roli WOT względem ORMO ; zupełnie się nie zgadzam.
 • @Zawisza Niebieski 15:46:07
  A, tu cię mam; znaczy Szyszko "kornikuje" scenę polityczną?

  To dlaczego tak się te korniki hołubi?
 • Nie wiem
  czy zlikwidowanie PIS-u nie było by zbyt wielką ceną, po to by kilku ludzi takich jak Zawisza psychicznie ozdrowiało.
 • Pan Macierewicz został znów "schowany"
  przed wyborami samorządowymi.
  Natomiast jeśli chodzi o WOT, niech dzieciaki ćwiczą.
  Dot. pieniędzy: po co nam jakieś uzbrojenie, skoro mamy na naszym terytorium US Army. Ona nas przecie obroni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:51:35
  No jeśli chodzi o Jarka, to rzeczywiście częściej się z nim zgadzam niż z panem :) Co do gorzalki, tom trzeźwy jak świnia, na 19 do roboty wrócę nad ranem a nad ranem to może być jakieś piwko na dobry sen, albo lampeczka miodu syconego, gorzałka to raczej nie.

  Szyszko, nie o zdrowie korników tu chodzi a o rabunkową gospodarkę leśną, wycinka ponad 2x roczny przyrost drewna. PO chciało sprzedać lasy, on chciał je wyrżnąć. I tak źle i tak niedobrze.
 • @Casey 15:58:34
  Ja nie dzielę na PO czy PiS lecz na głupich i mądrych, uczciwych i złodziei. Psychicznie ozdrowiał bym, gdyby Polską zaczęli rządzić ludzie mądrzy, czego niestety nawet jak światełka w tunelu nie widzę.
  Jak pan widzi, ja piszę o złodziejach, o idiotach siedzących, gnających, lub odciętych i chcących powrócić do koryta.
 • @lorenco 16:12:09
  Z pewnością US army nas obroni, nie mam co do tego wątpliwości, choć szczególnie będzie nam przydatna, gdy USA będzie chciało wdrożyć chyba dziś podpisaną ustawę o zwrocie majątków żydowskich, i tym których potomkowie żyją i tym, których potomków nie ma. Ten majątek wesprze organizacje żydowskie na świecie. Do tego z pewnością US Army będzii przydatna. Ale gdyby pojawił się konflikt, to myślę, że poniosą duże straty wiejąc po naszych drogach na zachód. Wjeżdżali spokojnie i straty były duże, a jak w pośpiechu będą wiali, to staty będą ogromne.
 • @Casey 15:58:34
  BINGO !!!!!
  pzdr.
  pacjent dr.Klicha
 • @Zawisza Niebieski 16:28:11
  Hehehe, to, że USA nas obronią, to była anegdota z mojej strony:)
  Oni u nas siedzą, bo wiedzą, że Rosja Polski nie zaatakuje bo i po co?
  Fajnie mają, ładne dziewczyny, dobre jedzenie w porównaniu z ichnim no i za darmochę.
 • *
  //Czym jest WOT? To odpowiednik ORMO w czasach PRL, nic więcej.//
  Wygląda na to ,że "odlatujesz " co raz bardziej , ale najgorsze jest to ,że bezczelnie kłamiesz bo nie ma żadnych przesłanek by w ogóle porównywać te dwie formacje , chyba ,że posiłkujesz się narracją z TVN czyli z jakimś Morozowskim czy Kolędą 'jest ci po drodze"
 • @lorenco 16:40:12
  Tak, zrozumiałem przesłanie :)
  To, że tu mają jak w raju to nie ulega wątpliwości, szczególnie z dziewczynami. Pracuję z zespołami zagranicznymi i nie raz miałem okazję widzieć te piękne, szkliste niebieskie oczy na dźwięk mowy "innostrannej". Ktoś mi kiedyś powiedział, że to się nie wymydla, i pewnie miał rację :).
 • @puuuq 16:53:02
  Niestety, taka jest smutna prawda. ORMO i WOT to oddziały najlepiej sprawdzające się w starciach z protestującym społeczeństwem. PiS realizuje program powrotu do rozwiązań z czasów PRL.
 • @Zawisza Niebieski 17:22:20
  //ORMO i WOT to oddziały najlepiej sprawdzające się w starciach z protestującym społeczeństwem. //
  Czy mógłbyś nam tu przybliżyć , kiedy i gdzie zostały wykorzystane formacje WOT w "starciach z protestującym społeczeństwem" ? bo od ludzi z ORMO to osobiście dostawałem wpierd.......,stąd , w żadnym razie nie wolno pozwalać na wyjątkowo podłą propagandę jaką tu stosujesz , Zawisza , zachowaj resztki rozsądku bo tym razem przekroczyłeś jakaś granicę zwykłej przyzwoitości
 • @puuuq 17:39:12
  Zaraz, zaraz. WOT się dopiero tworzy, a ORMO to już historia. Kiedy "ludzi z ORMO to osobiście dostawałem wpierd..."? Wtedy, gdy zaczęły się rozruchy Zresztą najważniejsza funkcja WOT/ORMO to nie bicie ludzi, to jest PR-owsko brzydkie. WOT/ORMO jest do rozpracowywania ludzi niepokornych, myślących nieprawomyślnie. To oni najlepiej znają sąsiadów, nie jedną wódkę wypili i nie jedną pijacką rozmowę wysłuchali. Właśnie w tych elementach sprawdzają się te oddziały.
 • @Zawisza Niebieski 17:47:17
  Podobno USA zażądały, aby Puszczę Białowieską przeznaczyć na poligon dla tej nowej brygady, co to ma u nas być.

  Stąd te wszystkie zagrywki.
 • @Zawisza Niebieski 17:47:17
  Zawisza, no nie przesadzaj. Te dzieciaki ganiają po lasach, tam ćwiczą a nie jak kiedyś w miastach aby potem móc rozpędzać demonstracje.
  W jesieni tamtego roku to się wkurzyłem. Pojechałem do lasu na grzyby w moje miejsca a tu las zamknięty bo ćwiczenia WOT w weekend. No to pojechałem w poniedziałek, zaledwie kilka grzybów było: WOT wszystko wyzbierał:)
  A tak już całkiem poważnie, ORMO to raczej była jednostka, która miała za zadanie donosić, śledzić itp.
  Od pałowania było ZOMO.
  Teraz za ZOMO może robić policja czy wojsko z zagranicy, taką ustawę wymyśliło PO a PiS jakoś nie kwapi się jej uchylić.
 • @lorenco 19:20:08
  Tak, główna część zadań ORMO to była inwigilacja społeczeństwa. Ale przecież brali udział w działaniach ochronnych przy jakiś imprezach. Oni też stanowili trzon tzw. "aktywu robootniczego" ostatnio zastosowano to w Rosji, gdy ludzie z podobnych struktur ubrani w ubrania kozackie rozbjali demonstracje ludności. Dziś WOT jest przygotowywane podobnie, ćwiczą i równocześnie są "szkoleni" by myśleć zgodnie z jedyną prawomyslną linią. Stare, dobrze sprawdzone metody.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:10
  to fake news @Zawiszy
  standard jak na pajaca przystało
  żadnego wypadku nie było

  //Dziś polskie media hucznie rozpowszechniały informację o wypadku drogowym z udziałem byłego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. "Do kolizji samochodu Żandarmerii Wojskowej miało dojść w Warszawie w czwartek przed godziną 10:00, na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Elbląskiej" – czytamy na portalu polsatnews.pl. W wypowiedzi dla Telewizji Republika Macierewicz zaprzeczył wszelkim doniesieniom mówiąc: "Nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Nic mi na ten temat nie wiadomo".//
 • @Zawisza Niebieski 19:55:25
  a co z tym dzisiejszy wypadkiem
  byl czy nie byl
 • @Zawisza Niebieski 17:47:17
  // WOT się dopiero tworzy, a ORMO to już historia.//
  //ORMO i WOT to oddziały najlepiej sprawdzające się w starciach z protestującym społeczeństwem. //
  Dwa wykluczające się zdania bo skoro coś jest dopiero w budowie , to nie mogło się sprawdzić ,poza tym , zupełnie bezpodstawnie przypisujesz ludziom z WOT jakieś delatorskie inklinacje czyli pisząc wprost ,że są kapusiami , coraz bardziej brniesz w absurdy ale co gorsza krzywdzisz zapał młodych ludzi co jest wyjątkową podłością ,tym bardziej gdy sam prawdopodobnie nie trzymałeś karabinu i nie masz żadnej wiedzy w jakimś taktyczno-wojskowym zakresie
 • @puuuq 20:08:15
  To się nie wyklucza, gdy mówimy o typie formacji i do czego jest przygotowana a nie o zadaniach jakie wykonywała. Nikt nie przypisuje żadnej konkretnej osobie to, że jest kapusiem, nie tak się to uzyskuje. W ORMO też nie byli kapusiami, oni wierzyli, że to co czynią, to działania patriotyczne, dla Ludowej Ojczyzny. Wybacz, ale ja w tym czasie żyłem, bacznie obserwowałem a akurat się tak złożyło, że do szkoły podstawowej, o której chodzłem chodziły również dzieci ormowców. Obok szkoły było osiedle milicyjne.

  Karabin trzymałem w ręku, odbyłem służbę wojskową jako "bażant" jeśli wiesz co to było. Byłem co prawda krótko dowódcą drużyny.
  Później jako programiście inne zadnia mi wyznaczono. Ale stopień wojskowy wyższy niż szeregowy posiadam.
 • @Husky 20:05:06
  No cóż, świadkowie mówią, że był, Macierewicz, że nie było. No cóż, czy Macierewiczowi po tylu kłamstwach smoleńskich w cokolwiek można wierzyć? Tak jak z Szydło, jechali na sygnale, czy też nie? Zrobiono wszystko, by tego nie można było sprawdzić. Premier jednego dnia twierdzi, że stan finansów państwa jest wspaniały i są pieniądze na cele społeczne, za kilka dni mówi, że by znaleźć pieniądze na cele społeczne (niepełnosprawnych) niezbędny jest nowy podatek. I wierz tu PiS-owcowi. Taki kłamliwy mamy rząd i ludzi w nim działających. Oni nie klamią tylko wtedy gdy śpią lub się pomylą.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:34
  A świadkiem byleś ty i tacy jak ty-
  żenujące pajace
  i kto wyszedł na idiotę
  nic nowego
 • @Zawisza Niebieski 20:22:47
  tak szwejk !!!
 • @Zawisza Niebieski 20:26:34
  PIS jest zły
  Portalowa matka Madzi - zakuty łeb
  odcinek 4567
 • @Husky 21:05:36
  Cóż ci biedny lemingu zostało, możesz sobie o swym zakutym łbie opowadać.
  http://fakty.interia.pl/polska/news-woz-zandarmerii-wojskowej-z-antonim-macierewiczem-mial-koliz,nId,2579609
  Macierewicz jest wielokrotnym kłamcą smoleńskim.
  Macierewicz zwiał ze Smoleńska
  Po wypadku na trasie Toruń Warszawa, odjeżdża innym samochodem.
  Teraz ludzie go widzieli i znow odjechał innym samochodem.
  Macierewicz nie ma prawa do jeźdźenia samochodem państwowym z kierowcą,
  Stąd ogłasza iż on nic o wypadku nie wie.

  Trzeba być ostatnim lemingiem by w to uwierzyć.
  Husky znów zaorany :) Miłej nocy i snów o potędze lemingów.
 • @Zawisza Niebieski 21:12:01
  ja zaorany ty w szambie fake newsów zanurzony taka mała subtelna różnica
  coś na 1 metr w głąb
 • @Zawisza Niebieski 21:12:01
  frustracie idź do roboty
  tylko zmień pampersa
 • @Zawisza Niebieski 16:24:08
  PO i PSL wracajcie jak najprędzej!
  Please...Nie szkoda wam Zawiszy?
  On jest już chyba u kresu....

  (Zamierzenia są wspaniałe, tylko logika szwankuje)
 • @Zawisza czyli FAKE NEWS rządzi
  Pan Prezes Kaczyński przejął Nowoczesną , pan Ryszard Petru nowym prezesem PiS!
  Pan Grzegorz Schetyna jadąc rowerem ,niechcący otworzył drzwi i wypadł ‼️
  Pan Sławomir Nitras pomylił ścieżki i się pogubił ‼️
  Pan Prezydent Andrzej Duda odwiedził się w szpitalu!

  Dziennikokurestwo
  najwyraźniej dzisiaj byle jaki czerepach może uważać się za "dziennikarza".
  Signum tempores

  I tak w "kółko"
  https://pbs.twimg.com/media/Dc3IB7nWAAcLGA1.jpg
 • @Casey 22:23:14
  On to klasyczny przykład ba nawet wzór dla nocni-karstwa.
 • @Casey 22:23:14
  Nie martw się, w zaorywaniu lemingów mam dużą wprawę, popatrz Husky już traci zmysły, z rozpaczy opowiada bzdury tak jakby się naćpał.
  On już nawet Macierewiczowi jest w stanie na słowo uwierzyć, a to jest już skrajny stan lemingozy. Zadano pytanie Żandarmerii Wojskowej, kto jechał samochodem, który miał wypadek na Żoliborzu. Żandarmeria zasłoniła się tajemnicą służbową. :) Chronią swoje d... bo Macierewicz nie ma uprawnień do samochodu służbowego, ale wożą idiotę, by awantury nie zrobił.

  Nic jutro jest też dzień, PiS na pewno nam zafunduje kolejną aferę. Znów się pośmiejemy z lemingów.

  A na dziś Zalek zrozumiał swoją głupotę, przyszedł przepraszać niepełnosprawnych i ich opiekunów z kwiatami. Nawet zatwardziałego "buszmena" można zmusić do ludzkich odruchów, gdy widmo sądu przed oczami zaświta.
 • @Husky 20:03:27
  No to teraz o poranku, naszą staropolską tradycją zapraszamy pod ławę by wyszczekać tekst "kłamałem jako pies". Ależ cię robią w leminga ci twoi mocodawcy.
  http://zawisza.neon24.pl/post/143680,fake-news-czy-fake-minister

  Husky, odszczekujemy, odszczekujemy, warto nabrać wprawy, bo ci twoi mocodawcy zapomnieli co to prawda.
 • @Husky 22:29:09
  http://i68.tinypic.com/35kv8np.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930