Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
380 postów 9339 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Czy Palestyńczykom należy się międzynarodowa ochrona?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno z okazji wiekopomnej wizyty prezydenta Dudy w USA rozważaliśmy znaczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w kształtowaniu polityki bezpieczeństwa na świecie.

Chyba się każdy zgodzi, że wydarzenia w Gazie to temat którym Rada Bezpieczeństwa ONZ powinna się zając i wypracować jednoznaczne zdanie w celu określenia zasad rozwiązania konfliktu i ochrony ludności na tych terenach przed działaniami militarnymi.

W piątek działająca pod przywództwem Polski Rada Bezpieczeństwa ONZ głosowała zgłoszoną przez Kuwejt rezolucję dotyczącą międzynarodowej ochrony Palestyńczyków przed nadmiernie siłowym działaniem wojsk Izraela. W ostatnich manifestacjach zastrzelono łącznie 123 Palestyńczyków. Po stronie Izraela nie było żadnej ofiary śmiertelnej.
 
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ambasador USA Nikki Haley, USA jako jedyny kraj w Radzie zawetował tę rezolucję twierdząc, że jest ona rażąco jednostronna i może zniweczyć wysiłki na rzecz pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami. Podobne zdanie wyraził ambasador Izraela przy ONZ, Danny Danon. Za rezolucją głosowała 10 krajów, 4 kraje się wstrzymały od głosu w tym Polska.
 
Równocześnie głosowano rezolucję przygotowaną przez USA obciążającą winą za eskalację  Hamas. Za tą rezolucją głosowały tylko USA, trzy kraje były przeciwne, 11 krajów wstrzymało się od głosu, w tym Polska.
 
Z pewnością każdy z czytelników ma swoje zdanie na ten temat, dlatego skupmy się nad znaczeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zasady głosowania, w których wystarczy jeden głos sprzeciwu stałego członka tej rady by rezolucja nie przeszła, jak w tym przypadku USA, powoduje, że rada ta jest zwykłym organem fasadowym niezdolnym do podjęcia żadnej ważnej rezolucji. Ciekawa jest też rola Polski. W zasadzie jej zdanie, czy to poparcie, wstrzymanie się albo głosowanie przeciw miało znaczenie tylko i wyłączenie moralne. Jak widać, za rezolucją USA było tylko USA, przeciw rezolucji opracowanej przez Kuwejt było tylko USA.
 
Czy Polska nie ma zdania w tej sprawie? Bo przecież w tym układzie wstrzymanie się od głosu w obu przypadkach jest moralnym poparciem dla działań Izraela, co zresztą wyraził ambasador USA twierdząc „Teraz stało się w końcu jasne, że Narody Zjednoczone zajmują nieprzejednane i nieprzychylne wobec Izraela stanowisko”.

Jak by nie patrzeć, poparcie wszystkich krajów z wyjątkiem USA byłoby dla Izraela wyraźnym przesłaniem politycznym, wskazującym iż społeczność międzynarodowa nie wyraża zgody na strzelanie do manifestujących, a tak mamy tylko kolejną rezolucję, która nie uzyskała poparcia Rady Bezpieczeństwa ONZ.
 
No cóż, jak widać Polska zrealizowała testament Lecha Kaczyńskiego wyrażony kiedyś w Izraelu słowami. Bez względu na to kto będzie rządził w Polsce… Interes Izraela będzie zabezpieczony. Tak dziwnie się zawsze składa, że gdy dochodzi do głosowań w sprawach ważnych dla Izraela, to mimo różnych deklaracji PiS staje po stronie Izraela.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  http://original.antiwar.com/wp-content/uploads/2009/08/palestinian-land.jpg

  Ten obrazek wyjaśnia wszystko.

  Oczywiście 5*
 • Generałowie armii uSA: amerykańskie wojska powinny być gotowe na śmierć dla Izraela
  No więc PIS nie ma wyjścia..polskie też muszą być gotowe!!i wynik kolejnych ew. głosowań w sprawie jw. już dziś można obstawiać u bukmachera!!na 100%!!

  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-19/top-us-general-says-american-troops-should-be-ready-die-israel

  https://crowdmedia.pl/zenujacy-efekt-wizyty-prezydenta-dudy-w-stanach-zjednoczonych-polska-zaplaci-za-dzierzawe-dzialki-pod-pomnik-katynski-w-jersey-city/

  Czy jest coś na świecie za co POLSKA NIE zapłaci, łącznie z socjalem w USA!!!

  Czyli MY z naszych podatków odprowadzanych do US / skarb Państwa/.
  Stąd bezzasadne oczekiwania ludności tubylczej, o zasiłki, podwyżki emerytur, funkcjonującą służba zdrowia!!

  Jazda w dół!!wkrótce ustawa Just 447!!!!!!!!!!!

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/33020014_1103148753159198_2326703880118730752_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1048cedc59ab8054ca02fa2e9aa01977&oe=5B831896
  cytat:
  Polska zapłaci za… dzierżawę działki pod Pomnik Katyński w Jersey City
 • @Jasiek 11:35:38
  Niby nie ma słów a jak wiele wyjaśnia. :)
 • @trojanka 12:06:41
  Impreza w USA wiele ma wątków, które reżimowe media ukryła. Zrobili mu w Chicago pokazówkę, zwieźli dzieciaki ze szkół parafialnych w strojach narodowych, z chorągiewkami, by na zdjęciach ładnie Polonia wyglądała, impreza tylko na zaproszenia dla starannie dobranych osób a tu nagle pojawiła się grupka młodych ludzi w koszulkach z literami na plecach układających się w nieznane Dudzie słowo "KONSTYTUCJA". O tym, że za działkę pod pomnik zapłacimy to już poprzednio pisałem ciekawe też jest jak tam Polonię, tych co dbali o ten pomnik potraktowali. Zgonili z dala od pomnika, flagi narodowe odebrali, nie dla motłochu impreza wielki Duda przyjechał. Jeden wielki pokaz buty, jakby ktoś dziś przyjazd I sekretarza PZPR odgrywał.
 • @
  ARABIA SAUDYJSKA JEST OJCZYZNĄ ARABÓW PALESTYŃSKICH!

  Nikt nie ma najmniejszego zamiaru oskarżyć Jordanii, która również skomplikowała sprawę Palestyńczykom. "W nosie" każdy ma zapis historyczny mówiący o tym że Arabowie palestyńscy posiadają swoje Państwo. To przecież Arabia Saudyjska!

  Palestyńczykom nie należy się Jerozolima. Owszem, Palestyńczykom należy się Mekka i Medyna a do tych miast Izrael nie uzurpuje sobie prawa!

  Jednak Palestyńczycy mogą mieszkać w Izraelu na tej samej zasadzie, co Romowie w Polsce! A Romowie nie uzurpują sobie prawa do naszych granic, tylko chcą... spokojnie żyć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Zawisza Niebieski 13:34:59
  Tego też nie pokazali w tvp..
  https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/videos/1759380520764008/
 • @57KerenOr 13:44:42
  Widzę, żeś wyszedł ze swej twierdzy osłoniętej banami, jak nie przymierzając sejm Kuchcińskiego barierkami. Czytałem twój tekst, bzdur tam naopowiadałeś co niemiara, jak się zbiorę to może coś napiszę ku wiedzy narodu bo u ciebie chyba żaden katolik, który ma wiedzę, by ci twoje twierdzenia obalić napisać już nie może, ilu masz zbanowanych? Jak sądzę, odwagi by stanąć ze mną do dyskusji na argumenty w zakresie Biblii już nie znajdziesz. 

  Ciekawi mnie tylko jedno, jak doszedłeś do tej wiekopomnej myśli "Komunia– Nie znasz Nauki Pana Jezusa...; Ślub– Nie znasz Nauki Pana Jezusa..."

  Ale teraz w temacie notatki. Palestyńczyków nie można ograniczyć tylko i wyłączenie do Arabów Palestyńskich. Obszar Palestyny należy do Złotego (żyznego) Półksiężyca. To obszar w którym w neolicie powstawała cywilizacja rolnicza. To miejsce w którym przez 10'000 lat nawarstwiały się różne ludy, w tym lud koczowniczy Izraela. Poza Arabami Palestyńskimi mamy tam również Semitów Palestyńskich, którzy w czasach osmańskich przeszli na islam, to potomkowie 12 pokoleń Izraela, krewni Jezusa.

  Głównym trzonem, bo należy również wspomnieć tych, co z Europy Zachodzniej w czasie różnych pogromów wracali wokół którego zbudowano dzisiejszy Izrael to Żydzi askenazyjscy, w głównej części pochodzenia Chazarskiego wywodzący się z emigracji z terenów dzisiejszej Polski, Rosji, poza wyznaniem niewiele mający wspólnego z potomkami 12 pokoleń Izraela.
  Żydzi askenazyjscy to również główny trzon Środowisk Żydowskich w USA, w tym tkwi cała tajemnica takiej a nie innej polityki USA względem Izraela.
 • @57KerenOr 13:44:42
  Czysto żydowskie odwracanie kota ogonem.
  To Palestyńczycy na tej ziemi byli i są u siebie.
  Żydzi w Palestynie to była mniejszość do czasu gdy na ziemiach Palestyńskich Brytyjczycy nie utworzyli Izraela do którego zjechało się (zostało wysłane) żydostwo z całej Europy wschodniej i nie tylko)

  Żydzi wypędzili i wymordowali Palestyńczyków w Palestynie a resztę zagnali do obozów koncentracyjnych gdzie mają odcinaną wodę i prąd.
  A wszystko pot by ich wytępić d o ostatniego.

  To gigantyczna jawna zbrodnia przeciw ludzkości w klasycznym, podstawowym znaczeniu.

  To przykład żydowskich brutalny i bezczelnych bo całkowicie bezkarnych zbrodni na narodzie Palestyńskim... jawnych zbrodni na oczach całego świata.

  Nawet Hitler ukrywał swoje zbrodnie, żydzi uważają się za całkowicie bezkarnych... a to za sprawą swoich mocarnych zachodnich sługusów a głównie USA.

  Co będzie jak ochrona globalnego bandyty się skończy ?
  Historia już nie raz pokazała.
 • Należy się!
  A jak ktoś twierdzi inaczej, lub nie ma zdania, jest zwykłym bandytą!
 • @lorenco 17:59:00
  W pełni się zgadzam
 • nie dość dokładnie omawiane wydarzenia...
  Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley zgłosiła weto twierdząc, że projekt rezolucji, będący inicjatywą Kuwejtu, nie dość dokładnie omawia wydarzenia, do których doszło w maju na tym obszarze. (sic!)
  Do przedstawicielki najbardziej bandyckiego w historii świata kraju, nie dotarła widocznie informacja agencji Reutera o śmierci 21 letniej sanitariuszki palestyńskiej zastrzelonej z zimną krwią przez snajpera "najbardziej moralnej armii Świata" Podniosła ręce wysoko, ale izraelscy żołnierze i tak strzelali do niej. Trafili w klatkę piersiową - powiedział agencji Reutera świadek. Według świadka dziewczyna bardzo wyraźnie dała znać, że nie ma złych zamiarów i jest bezbronna. Była w białym uniformie pielęgniarki - podkreślił świadek.
  Dopóki ta Liga Narodów bis będzie mieściła się na terytorium USA, dopóty bandycki Flip i Flap będą robili co im się żywnie podoba, bez żadnych konsekwencji.
 • @SZS 20:33:30
  https://youtu.be/be0XRD8tUnw

  https://youtu.be/iImc1gYGh-c

  https://youtu.be/8Btm-AA_nSs  https://youtu.be/YRdsWRNNqfQ
 • @trojanka 20:41:55
  Wstrząsające.
  Szkoda, że nie dotrą one do ambasadora USA przy ONZ. Ale pani Haley pewnie ogląda serial "Fauda" ....
 • @SZS 20:33:30
  Temat jest materiałem na książkę a nie na krótki tekst. Tam odbywa się ludobójstwo. Jeśli się strzela do sanitariuszy to już jest zbrodnia przeciw ludzkości, no ale nasi jak widać wspierają jedną opcję. PiS to przedstawiciel USraela na Polskę.
 • @
  Przeciwko rezolucji głosowali Rosja, Kuwejt i Boliwia.
 • @fretka 21:25:42
  Były dwie rezolucje, jedna przygotowana przez Kuwejt potępiająca działanie Izraela, tę zawetowało tylko USA, zaś wstrzymaniem od głosu wsparły: Zjednoczone Królestwo, Królestwo Niderlandów, Polska i Etiopia. Czyli niestety również Polska.
  I druga przygotowana przez USA, zrzucająca winę na Hamas, tę zawetowały Rosja, Boliwia oraz Kuwejt, 11 krajów się wstrzymało, w tym Polska.
 • @Zawisza Niebieski 22:07:41
  //jedna przygotowana przez Kuwejt potępiająca działanie Izraela, tę zawetowało tylko USA, zaś wstrzymaniem od głosu wsparły: Zjednoczone Królestwo, Królestwo Niderlandów, Polska i Etiopia.//
  Dziesięciu członków Rady Bezpieczeństwa głosowało za przyjęciem dokumentu, w tym Rosja, USA przeciw, czterech członków wstrzymało się od głosu.
 • @fretka 22:25:42
  Tak był, tyle, że w przypadku dwóch dokumentów trzeba precyzyjnie określać którego dokumentów, które głosowanie dotyczy, by nie mieszać.
  PiS przedstawiciel USA i Izraela na ziemie Polski w tych sprawach zadziałało jako lojalny sojusznik, i to też trzeba pokazać, by nas politycy obłudnymi wypowiedziami nie mamili.

  Każda partia chciałaby się grzać przy ognisku patriotyzmu. Ale z ustami pełnymi frazesów działają jak zdrajcy. PO realizuje program koncernów zachodnioeuropejskich, PiS Izraela i USA. Z tym że PiS, które zniszczyło prawicę Polski okłamuje wyborców, że to oni są prawicą. Oni są tylko realizatorami woli Polaków (narodowości żydowskiej), co Izrael stworzyli.

  Pierwszy premier Izraela Dawid Ben-Gurion, toż to przecież nasz rodak, z Płońska ok. 80 km od Warszawy pochodził. Drugi urodził się na terenach Ukrainy. To potwierdza moje twierdzenie iż elity Izraela, to emigranci z Polski lub Rusi (zgodnie z podziałem kronikarza Nestora na tereny Lachów i Rusów, to są żydzi aschenazyjscy (chazarzy).
 • @Zawisza Niebieski 23:00:16
  "PiS przedstawiciel USA i Izraela na ziemie Polski"

  Baj de łej - kaj je Chóski? ;-DDDD
 • Autor
  "Czy Palestyńczykom należy się międzynarodowa ochrona?"

  Zapewne tak ! Tylko czyja ?

  ONZ to tylko z nazwy jest organizacją pokojową. W barwach ONZ-u, występują zbrodniarze wojenni na usługach żydoamerykanów.
 • @Fischer 07:16:28
  "Zapewne tak ! Tylko czyja ?

  ONZ to tylko z nazwy jest organizacją pokojową. W barwach ONZ-u, występują zbrodniarze wojenni na usługach żydoamerykanów."

  W takiej sytuacji wyjścia są chyba 2:

  - Powołanie nowej organizacji zamiast ONZ
  - Zjednoczenie się Arabów i zrobienie porządku z państwem na I.

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:35:38
  tak się rak w organizmie rozprzestrzenia.. biologia na poziomie ssaków :(

  Pozdrowił
 • @Oscar 16:51:35
  no i znów mylisz się, albo mataczysz..

  tereny Palestyny podbili brutalnie żydzi idący z Egiptu mordując prawie wszystkich, następnie te tereny podbiła Persja, co to za przejście na islam dawała ulgi podatkowe, z których ochoczo wyrzekając się religii skorzystali żydzi. Palestyńczycy to potomkowie żydów, co to dla korzyści finansowych wyparli się swej religii, a obecni żydzi to chazarzy, co to ponoć zaginionym plemieniem są.. Kanenejczycy są prawitymi właścicielami tamtych ziem, tylko ich mojrzeszowa swołocz wymordowała..

  Zastanawiam się, czy nie złożyć pozwu o odszkodowanie, jestem ostatnim Kanenejczykiem i całe mienie bezspadkowe należy mi się.. ze mnie taki Kananejczyk jak z Chazara Izraelczyk, precedens mamy?
  Do tego mój przodek Słowianin wymyślił KOŁO, tantiemy należą się jak nic dla wszystkich Słowian, mi starczy cała Kananeja, po tacie Chamie :)
 • @All
  tak poza tematem, lecz powiązane..
  Wczoraj w Telavizyjnym dzienniku widziałem reportaż, że jakaś foka mając rozbitą głowę zmarła, oczywiście narracja, że to jakiś zły goj sadystycznie to zrobił, nie wzięto pod uwagę, że to mogła łódź/statek zrobić,, a.. powiedzieli, że spadająca kotwica mogła to zrobić - żal.pl
  W tym samym czasie Japończycy zabili kilkaset wielorybów,a w mediach głównego ścieku cisza.. jedna foka ważniejsza, co to nie wyżywi rodziny niedźwiedzia polarnego na cały dzień!

  Foka to podstawa wyżywienia na północy, a Japończycy są zbyt dumni, aby przyznać, że głód ich dopada.. ryby skażone Fukushimą, głód ich dopadł, więc wieloryby zabijają.. przecież Lexusa nie zjedzą.. rozumiem ich, tylko tutaj jak jakiś bloger z hameryki czy tam od innego BungaBunga, Sputnika nie napisze coś, to sami zdania nie mają???

  Zawisza, lubię Cię, ale nie szanuję, ale muszę przyznać, że błyszczysz ponad innymi zadaniowcami.. tylko czemu Was tak wielu??????????????
 • TAK, PALESTYŃCZYKOM NALEŻY SIĘ MIĘDZYNARODOWA OCHRONA!
  ...Ponieważ , od co najmniej 1947 roku trwa ich fizyczna eksterminacja. W praktyce jednak, trudno sobie wyobrazić jak miałaby taka ochrona wyglądać, bo jak dotąd społeczność międzynarodowa nie zrobiła zbyt wiele aby przynajmniej respektować rezolucje wniesione przez ową społeczność. Dopóki ONZ jest fasadową organizacją z prawem weta jej członków... dopóty USA będzie wetować wszystkie próby powstrzymania Izraela przed jawnym ludobójstwem.

  Dla niewtajemniczonych w historyczne tło konfliktu w Palestynie polecam trzy świetne dokumenty :

  1) z 1993 - PRAWDZIWA PEREŁKA !
  https://www.youtube.com/watch?v=zZst-58nHAo

  2) z 1998 r.( brakuje niestety początkowych 20 min)
  https://www.youtube.com/watch?v=SEQ_7tcRjz8

  3) z 2002
  https://www.youtube.com/watch?v=6WW8Ii9NgEk
 • @Paulus Aquarius 19:48:54
  Dzięki, z przyjemnością zobaczę, szczególnie, że w reżimowej to już się w kłamstwach sami zagubili.
 • @wk..ny 13:26:31
  Widzisz, widzisz tylu zadaniowców, bo normalnych ludzi widzisz też jako zadaniowców. :)
 • Każdemu prześladowanemu należy się pomoc i jak trzeba ochrona!
  Prześladowcy natomiast takie danie po mordzie, aby więcej nie odważył się nikogo więcej prześladować.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728