Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wojny „krossowe” pewnej sekty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dłuższego czasu na Neonie działa trzech kusicieli, a może tylko jeden choć w trzech osobach, wykrzykujących Kościół, papieże was oszukują i dalej opowiadający historie raz sprzeczne z Biblią innym razem z z wiedzą historyczną.

 

 Cechą charakterystyczną tej sekty jest, to, że gdy znajdą człowieka, co im fałsz tych opowieści wykaże, zaraz go zbanują i głoszą iż treści te są dla katolików niezrozumiałe. [//57KerenOr.neon24.pl/post/143984,boze-cialo-swieto-na-czesc-szatana#comment_1465503]

Tak więc zacznijmy po kolei, co to są wojny "krossowe". Sekta ta twierdzi iż nie są chrześcijanami, bo człowiek wierzący w naukę Jezusa nie powinien się nazywać chrześcijaninem, czyli nazwą jaką Polacy od wieków przyjęli dla określenia tych ludzi a należy stosować kalkę językową z języków zachodnich, czyli "chrystusowy", od "Chrystian" z angielskiego, czy "Chrystiana" z łaciny, czyli „wojnę krzyżową” jaką toczą z katolikami na forum neon24 należy nazwać, stosując podobną kalkę językową „wojną krossową” od „cross” z angielskiego, czy „crux” z łaciny.

Tekst ten jest polemiką z tekstem „Jesteś katolikiem niewolnikiem Watykanu” [//57kerenor.neon24.pl/post/144010,jestes-katoliku-niewolnikiem-watykanu]
 
Chrzest
Autor zarzuca iż katolik dostępuje sakramentu chrztu zaraz po narodzeniu. Faktem jest, że Jezus chrzest przyjął jako człowiek dorosły, wiele odłamów chrześcijaństwa również chrzest przyjmuje w wieku dorosłym a także przez zanurzenie. W dawnych czasach śmiertelność wśród małych dzieci była znacząca, a nauka chrześcijan twierdzi, że bez chrztu nie może być zbawienia, w głównych nurtach chrześcijaństwa jak katolicyzmie i prawosławiu przyjęto chrzest niemowląt by i im zapewnić możliwość zbawienia. A przy takich dzieciach w warunkach Europy zanurzenie mogłoby być zagrożeniem dla zdrowia przyjęto chrzest przez polanie głowy. Chrzest to nie jest kąpiel, chrzest to rytualne obmycie, czy musi dotyczyć całego ciała? Również tam gdzie stosuje się zanurzenie z przyczyn praktycznych nie wykonuje się tego w ani w rzece Jordan ani w jakiejkolwiek innej rzece, a często w prowizorycznych basenach. Z podobnego praktycznego względu mamy też rodziców chrzestnych, to ludzie, którzy podejmują na siebie obowiązek wychowania dziecka, gdyby rodziców zabrakło.
 
Komunia
Do pierwszej komunii przystępujemy po dwóch latach dość intensywnej nauki spraw związanych z religią, Czy to wystarczające? Trudno powiedzieć, ostatecznie chrześcijanin winien naukę Jezusa poznawać do końca życia, czyż więc jest odpowiedni moment na to, by uznać, że ma już wystarczającą wiedzę. Przecież I komunia nie jest zakończeniem nauki a pierwszym etapem. Komunia w chrześcijaństwie jest wiernym odwzorowaniem ostatniej wieczerzy opisanej w Biblii i jest jak najbardziej sakramentem biblijnym. W katolicyzmie jest przyjęte przyjmowanie komunii pod jedną postacią, czyli chleba, ale nie ma żadnej przeszkody i często praktykuje się w czasie przyjmowania komunii w mniejszych grupach formę dwóch postaci, chleba i wina.
 
Bierzmowanie
Temat ten omawianej sekcie sprawia duży problem. Wystarczy wspomnieć o tym sakramencie by sięgali po ban. Kolejny sakrament jak najbardziej biblijny choć dla tej sekty niedostępny. Wymaga on ciągłości trwania kościoła od czasów Jezusa. Sakrament ten pokazany jest w Biblii w czasie nawrócenia Pawłą/Szawła i niezbędne jest jego przekazywanie z pokolenia na pokolenie. Jest to przekazanie Ducha Świętego, którego Jezus przekazał apostołom w Wieczerniku. Właśnie przez Ducha Świętego realizowane jest przyrzeczenie Jezusa „Proście a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie…” [Mt 7, 7-8]. Wszystko wskazuje na to, że w tym względzie sekta ta postępuje niezgodnie z Biblią.
 
Ślub
Ślub jest uroczystym złożeniem sobie przysięgi przez małżonków. Jest to przysięga złożona przez oblubieńców wobec Boga i kapłana a także świadków. Ślub potwierdzenie biblijne znajduje w opisie wesela w Kanie Galilejskiej jak również wtedy, gdy Jezus omawiał obowiązki małżonków względem siebie.
 
Katolik poganinem
Poganin jest słowem obraźliwym stosowanym przez chrześcijan do ludzi nie ochrzczonych. To odpowiednik żydowskiego „goj”, czy muzułmańskiego „giaur”. Jak wiadomo, każdy katolik przyjął sakrament chrztu, tak więc poganinem być nie może. Jest to wynik frustracji KerenOr, gdyż wydawało mu się, że katolik chwyci jego tezy jak ryba przynętę, a tu przyszło mu ich bronić, a bronić nie potrafi.
 
I w ten sposób pryska podsumowanie nauki Kościoła Katolickiego przez KerenOr.
Tak KerenOr, jesteście sekciarzami głoszącymi naukę w wielu miejscach niezgodną z Biblią, zaprzeczającą Biblii jak choćby w sprawie sakramentu Bierzmowania. Jezus nie udziela prywatnych korepetycji z Jego nauki. W zachowaniu Jego nauki pomocnym jest Duch Święty przekazywany z pokolenia na pokolenie w sakramencie Bierzmowania, w Was tego Ducha nie ma, bo nawet wychodząc z Kościoła Katolickiego odrzuciliście Go. Stąd błądzicie, stąd opowiadasz bajki biblijne, których nawet nie masz odwagi bronić obstawiając się banami. Bo wiesz, że w konfrontacji z katolikiem mającym odpowiednią wiedzę prysną one jak bańka mydlana.
 
p.s. Zwykle gdy ma się do czynienia z człowiekiem który odważnie głosi swoje idee rozmawia się za pomocą komentarzy. Człowiek, który wie, że opowiada nieprawdę sięga po ban, bo tylko ten pozwala mu ukryć jego kłamstwa. W takich przypadkach trzeba sięgnąć po tekst na własnym blogu, gdy tchórz zza bana ogłasza się "lwem nauki Jezusa".
 
Tak więc drodzy katolicy, nie słuchajcie sekciarzy, bo oni was okłamują i nie mają odwagi swych tez bronić, kłamliwie informując, że katolicy nie potrafią obronić swej wiary. Każdy katolik, który na poznanie nauki Kościoła poświęcił trochę czasu wie gdzie i dlaczego Kościół odchodził od nauki Jezusa i pierwszego Kościoła zwanego Jerozolimskim, od treści Biblii. Ale jak widać sektom ta wiedza jest obca, stąd strzelają kulą w płot.

KOMENTARZE

 • Myślałem, że będzie notka
  o podżegaczach wojennych, którzy chcieliby oglądać III wojnę światową na ekranach tv czy monitorach, popijając whisky.
  Jest tu akurat trzech takich na Neonie.
 • @lorenco 18:07:10
  Przepraszam za rozczarowanie, tym razem notatka z działu Religie. Ale jak widać Trójca to jakiś dobry rozmiar. :)
 • @Zawisza Niebieski 18:13:37
  Wojny religijne to też wojny, jak ta ostatnio w Syrii.
  Wystarczy napuścić jeden na drugiego, że jego religia jest lepsza i prawdziwa i ci ze szklaneczką whisky już mają spektakl, choć mają niedosyt.
 • @lorenco 18:34:25
  Od zawsze religia służyła do produkowania mięsa armatniego. Nie ma większego wroga od tego, co obraził twoje uczucia religijne. Wtedy rozum idzie w odstawkę.
 • @Zawisza Niebieski 18:39:46
  100/100!
 • Albo poganie, albo żyjący z Bogiem
  Drogi Zawiszo! Każdy przeciętnie inteligentny człowiek, gdy zweryfikuje historię i występki Watykanu na tle Bożego Słowa, to zorientuje się, że jest to pogańska korporacja religijna odstępcza od woli Boga.
  Przykłady które podałeś - fałszywy chrzest niemowlaków, jednoproduktowa komunia dla laikatu w dodatku serwowana jako niby Chrystus, czy niebiblijne bierzmowanie dawane przez fałszywych biskupów udające nadnaturalny dar Boga - chrzest Duchem Świętym to przykłady tych odstępstw.
  Najlepszym sprawdzianem wartości i jakości danego zgromadzenia, to owoce, skutki poddania się Bogu, albo buntu przeciwko Bogu.

  ==każdy katolik przyjął sakrament chrztu, tak więc poganinem być nie może==

  Tak więc, zgodnie z Twoim poglądem, katolik alkoholik, narkoman, zdradzający swoją żonę, kradnący, przeklinający, nienawidzący, wywołujący duchy, wróżbita, pedofil, bałwochwalca, ... to nie poganin, gdyż przyjął sakrament chrztu. A właściwie nie przyjął chrztu, tylko został bezwiednie obrobiony sakramentem.
 • @Zawisza Niebieski 18:39:46
  /Od zawsze religia służyła do produkowania mięsa armatniego/
  Racja. A największym absurdem jest wojna religijna z Rosją
 • @von Finov 21:47:30
  Ok, więc sięgnijmy do źródeł. Czy uważasz, że poganin to "alkoholik, narkoman, zdradzający swoją żonę, kradnący, przeklinający, nienawidzący, wywołujący duchy, wróżbita, pedofil, bałwochwalca," [w dalszej części zwani marginesem] Czy kultury Egiptu, Asyrii i wiele innych, które legły u podstaw naszej dzisiejszej kultury, bo wybacz, ale nasza kultura daleka jest jest kultury ludu pasterskiego Izraela to był margines? Bibliotekę Aleksandryjską wypełnił księgami tenże margines?
  Wiele pokoleń ludzi żyło i nie znało Jezusa, bo ten się nie narodził, nawet sami Izraelici byli wyznawcami wielu bogów z naczelnym EL, a JHWH wybrany przez Mojżesza, pod wpływem idei Echnatona, był wojowniczym bożkiem jednego z plemion.

  Katolicyzm to religia mająca miliony wyznawców, to nie są elity, to są całe społeczeństwa a wśród nich i przestępcy i alkoholicy i narkomani i inni grzesznicy. Może nie są oni ludźmi wierzącymi, może są ludźmi niewierzącymi ale nie są poganami. Przyjęli chrzest więc są chrześcijanami. Bóg stworzył nas grzesznymi, każdy ma wolną wolę i Bóg mu pozwolił z niej korzystać, zaś rozliczenie jak z niej skorzystaliśmy nastąpi w czasie sądu ostatecznego.

  Bierzmowanie jest biblijne i tylko taki co nie zna Bibli, lub ślepiec co w Biblii tego znaleść nie potrafi, może twierdzić inaczej.
  Ułatwię ci to zobaczyć:
  - Zesłanie Ducha Świętego, Dz Ap. 2 1-13
  - Biblijność Sakramentu Bierzmowania potwierdza Dz. Ap. 9 17-18.
  Jeśli tego nie widzisz toś ślepy albo nie chcesz zobaczyć wbrew Biblii, albo kłamiesz Biblii.

  Z Bierzmowaniem mają problemy sekty, gdyż ciągłości od początków chrześcijaństwa wykazać nie potrafią. Są wymysłami ludzi późniejszych wieków. Każde prawdziwe chrześcijaństwo z Bierzmowaniem problemów nie ma.

  Jak napisałem, widzę wiele odstępstw KRK od zapisu Biblii, są one uzasadnione. Trudno by nauka skierowana do ludzi żyjących 2000 lat temu była identyczna jak dla ludzi dzisiejszych. Człowiek, który firmował kanon Biblii był wyznawcą Boga Słońca, "Słońce niezwyciężone". Dziś wiemy, że to wielki reaktor jądrowy, który nas grzeje, który powoduje, że rosną rośliny, że my mamy jedzenie ale bogiem nie jest. Bóg dał nam wolną wolę, w tym możliwość poznawania Jego praw, możliwość rozwijania się, tak jak Jego stworzenie rozwija się w drodze ewolucji.
 • @Zawisza Niebieski 22:45:36
  Biblia to nauka? raczej mitologia..
  ST testament to zbiór baśni z tysiąca i jednej nocy zredagowany pod "naród wybrany", NT to zbiór baśni z tysiąca i jednej nocy zredagowany pod goim przez koshernostrę w celu podboju goim, tylko tyle, a że w każdej bajce jest źdźbło prawdy, to inny temat..

  Karen, Ty, Roux, Wojtas, Trybeus różnicie się i kłócicie, ale nikt z Was nie odrzuca żydowskiej narracji jaką jest Biblia, ze względów moralnych, politycznych, historycznych, społecznych, a i polskich; Biblia powinna być księgą zakazaną, a nadjordańska dżuma co tu przyszła ponad 1000lat temu powinna zostać zdelegalizowana..

  Na zgniłym fundamencie nigdy nie zbudujesz trwałego domu, a takim fundamentem jest chrześcijaństwo.. żadne przykazania/nakazy postępowania nie są mi potrzebne.. takie "nie zabijaj"; zabiję każdego kto będzie chciał zrobić krzywdę mej rodzinie.. "nastaw drugi policzek" - szybciej ma ręka urwie głowę atakującemu zanim mi policzek wymierzy..

  ja wyznaję zasady swoje, nie ograniczają mnie jakieś manipulacje mojżeszowe.. prawo Hamurabiego dla mnie nie działa, bo jak ktoś wydłubie mi oko, to ja mu oba. chyba bliżej mi do Wikingów, co to za krzywdę wybijają całą 4 pokoleniową rodzinę. Gdyby to stosowano, albo chociażby chiński model z karą śmierci dla urzędników i polityków, to by 3/4 sejmu wąchało kwiaty od spodu..

  Kara za grzechy musi być dotkliwa i nieunikniona, a kościołek daje rozgrzeszenie.. na takim rondzie warszawskim zamiast palmy powinien stać DĄB, co to ma silne gałęzie, a na nich wisieć powinna Hajka i banda.. takie 10 gałęzi ze zmianą co 3 miesiące trucheł.. czy to jest SŁOWIAŃSKIE podejście? wali mnie to, mamy XXIw. i inne standardy obowiązywać powinny.. przyjezdni dygnitarze zamiast widzieć palmę jerozolimską powinni widzieć truchła wiszące swych pobratymców, terapia szokowa, aby wiedzieli co ich czeka jeśli pograją przeciw Polsce i Polakom (na GPSa czeka pręgierz w Poznaniu; na sznur na dębie nie zasłużył sobie aż tak)
 • @wk..ny 12:15:28
  Biblia to jest bardzo ciekawa księga, można ją traktować z punktu widzenia wiary, manipulacji, jak czynią to ci, co wyciągają pojedyncze zdania i nimi udowadniają swoje tezy, można traktować jak księgę historyczną, w Starym Testamencie znajdziesz wiele zapisów z starożytnych cywilizacji jak Babilon, Egipt.

  Kara nie musi być dotkliwa, musi być nieunikniona. Widzisz nigdy nie można założyć, że sprawiedliwie osądzimy, masz przypadek T. Komendy. Właśnie nacisk na szybkie, wysokie kary jest przyczyną, że człowiekowi zmarnowano życie. Nawet niewielka kara, jak prace społeczne ale nieunikniona może spowoduje, że wielu zastanowi się zanim podejmie jakieś działania niezgodne z prawdą.

  Gdybyś chciał karać śmiercią urzędników, to myślę, że sprawę PO-PiS mielibyśmy z głowy. Tam nieliczni "sprawiedliwi" by się znaleźli.
 • Rozważania typu ile diabłów mieści się na główce od szpilki.
  To czyste średniowiecze.
  Takie rozważania niczego nie zmieniają to tylko taplanie się w średniowiecznych zabobonach zainicjowanych przez przebiegłych żydów 2000 lat temu dla korzyści w postaci legendy że Bóg zrobił z nich Naród wybrany i że to oni powinni rządzić na ziemi a reszta ludzi to stworzeni przez Boga niewolnicy żydowscy (czyli goje).

  Wiara w żydowskiego Boga to wiara w niewolnictwo względem mitycznego żydowskiego Boga i jego ziemskich namiestników.

  Intencje widoczne gołym okiem (kto ma w tym swój globalny geszeft ?)
  Tak działają niemal wszystkie sekty.
 • @von Finov 21:47:30
  Poganie też mieli swoich Bogów .
  SWOICH nie żydowskich.
  a to zasadnicza różnica kulturowa.

  Poganie byli sobą.
  Owieczki żydowskiego Boga są tylko wykastrowanymi kulturowo ze swojego dziedzictw narodowego Poganami.
 • All
  Jak widać, tchurzliwy piewca treści niebiblijnych KerenOr znów chroniony zaporą bana próbuje swoją retorykę wymusić. I znów będę musiał napisać notatkę, by wystraszonemu lwiątku kota pogonić.

  Tak wygląda sekta, w sekcie nie wolno myśleć inaczej niż nakazuje guru, gdy trafią na człowieka, co im głupoty wykarze tylko z pozycji bana rozmawiać potrafią, bo wiedzą, że treści niezgodne z Biblią, które głoszą obronić się nie da.
 • @Oscar 13:42:46
  Wiara pogańska dostosowana była do potrzeb ludu, który w nią wierzył, choć była niejednolita, wielobóstwo powodowało konflikty nie nadawało się do jednoczenia wielu ludów pod jednym berłem. Zrozumiał to Echnaton, skopiował Mojżesz. Później Rzym próbował wprowadzić jednolite bóstwo solarne, "Sol Invictus", jednak zwyciężyło chrześcijaństwo, bo było ono rozpowszechnione wśród ludu. Choć reforma Konstantyna była już drugą reformą chrześcijaństwa. Pierwszą przeprowadził Paweł.
 • @Zawisza Niebieski 14:04:00
  nie rozumiem Ciebie.. mądrze prawisz, a tych żydowskich guseł trzymasz się namiętnie..

  Dlaczego nie odrzucasz tego?? Mitologia jak to mitologia, coś tam prawdy powie, ale ja to odrzucam jako kłamstwo i manipulację..

  Ludzie potrzebują religii, ale to nie powód abyś to promował.

  Religie w dzisiejszych czasach są narzędziem, a w zasadzie zawsze były.
 • @wk..ny 15:26:04
  To, że mnie nie rozumiesz, to prawda. Ja tu pisząc nie trzymam się guseł a piszę z punktu widzenia historyka, nie człowieka wierzącego, nie kaznodziei, co swoje wymysły chce innym wpoić.

  Jest dokument jakim jest Biblia, dokument historyczny, wiemy, że pisany przez kapłanów, wiemy, że nie kompletny, zawierający teksty dobierane pod tezy, pisany dla kultury pasterskiej nie naszej rolniczej, zbierający mity różnych starych cywilizacji Egiptu, Babilonu ale jednak niosący wartości poznawcze. Czy uważasz Mitologię Grecką za coś bezwartościowego?
 • @Zawisza Niebieski 22:45:36
  Drogi Zawiszo!
  Trudno dyskutuje się z ludźmi, którzy kłamstwo obracają w prawdę i wierząc kłamstwu bronią kłamstwa. W dodatku, gdy bezkrytycznie bronią kłamstwa.
  Religijna korporacja watykańska mieniąca się kościołem oficjalnie przyznaje się, że uprawia mieszaninę pogańskiej tradycji, trochę mieszaniny teologicznej - połączonej z herezjami, Ojców Kościoła, wraz z poprzekręcanymi elementami Bożego Słowa. Ktoś kto sam przyznaje się do uprawiania kłamstwa nie jest dla mnie autorytetem w sprawach prawdy.

  Jak się łatwo zorientować, wymieniłem grzechy, w których trwanie dyskwalifikuje człowieka i wskazuje, że to poganin nie żyjący z Bogiem. Człowiek ży6jący z Bogiem nie będzie trwał w bałwochwalstwie, symonii, spirytyzmie, pijaństwie, cudzołóstwie, złodziejstwie...
  A zarówno funkcjonariusze Watykanu jak i laikat w większości trwają w tych grzechach. Skoro 5% sukienkowych jest alkoholikami, to około 20% musi nadużywać alkoholu. 100% sukienkowych to bałwochwalcy. Podobnie 100% sukienkowych zwracając się do duchów zmarłych ludzi uprawia i propaguje spirytyzm będący dla Boga obrzydliwością: " 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni.VM.18,10-12. Innych grzechów nie chce mi się analizować.

  Nie odrzucam intelektualnego, naukowego dorobku starożytnych i współczesnych cywilizacji, ale to Bóg poprzez Izraelitów prostował ścieżki pogan, a nie Izraelici wymyślali swą religię czerpiąc z różnych pogańskich pomysłów.

  Zgadzam się z Tobą, że watykański katolicyzm to zbieranina. Właściwie są to ludzie przypisani do korporacji poprzez fałszywy i martwy chrzest niemowlaków. Dlatego że ci ludzie gdy dorastają nie są samodzielnymi zwolennikami Pana Jezusa Chrystusa, ani w wieku dorosłym nie podejmują własnej, suwerennej decyzji pójścia za Bogiem wg woli Boga spisanej w Bożym Słowie, to nadal są poganami.
  W tygodniu rozmawiam z około 20-50 młodymi ludźmi na temat Boga, a właściwie startuję do takich rozmów, z czego znajduje się 5-10 którzy są gotowi trochę podyskutować, pokłócić się, wyśmiewać się ze mnie. Większość nie chce ze mną rozmawiać, część wręcz odgania mnie, nieraz w sposób agresywny, złośliwy.
  Co ciekawe, to właściwie 99% z nich są po chrzcie w niemowlęctwie, po komunii, po bierzmowaniu. Katolicy watykańscy, ale nienawidzący księży, nie wierzący w KRk. Tylko 3-5% odważa się identyfikować z Watykanem, przyznają się do zaangażowania w chodzenie na msze. W ciągu ostatniego miesiąca natknąłem się na dwóch ministrantów z których jeden przegadał ze mną z pół godziny i stwierdził, że po rozmowie ze mną został zachęcony do czytania Biblii. Drugi gdy rozmawiałem o Bogu z innymi jego kolegami, to stał z boku, trochę się przysłuchiwał i patrzył na mnie "z byka". Kilka razy coś tam bąknął, ale nie był w stanie rzetelnie rozmawiać.
  Inny - lektor diecezjalny, atakował mnie sakramentami, kultem maryjnym, ale na biblijne argumenty był zamknięty.
  Jeszcze inny, zaangażowany w msze trydencką. Właściwie dość bezkrytycznie lekceważący Boże Słowo. Choć chwalił się, że od 11 roku życia uczy się łaciny. Proponował mi konfrontacyjne spotkanie z jakimś swoim teologiem, ale jak dotychczas milczy. Wiem, że księża są świadomi swych nie do obronienia herezji i boją się konfrontacji z biblijnie wierzącymi. Zaproponowałem mu, że jak chce, może przyprowadzić 10-100 watykańskich teologów, a ja będę sam. Cisza.
 • @Zawisza Niebieski 22:45:36
  Drogi Zawiszo!
  Co do drugiej części Twego wpisu:
  ==Bierzmowanie jest biblijne i tylko taki co nie zna Bibli, lub ślepiec co w Biblii tego znaleść nie potrafi, może twierdzić inaczej.==

  A ja mogę zacytować Ci całą Biblię Rzymsko-katolicką i nie znajdziesz tam ani razu, nigdzie, takiego wyrazu jak sakrament, czy bierzmowanie. Tak więc, biblijnie rzecz biorąc, w Bożym Słowie nie występuje ani razu sakrament bierzmowania.

  Cytat który przytoczyłeś z Dz.2,1-13 to opisy zstąpienia Ducha Świętego na zgromadzonych w górnej izbie około 120 osób i w efekcie zstąpienie na tych ludzi Ducha Świętego, zostali napełnieni Duchem Świętym, czy jak to jest nazywane w innych miejscach; zostali ochrzczeni Duchem Świętym.
  Jeżeli to co nastąpiło w dzień Pięćdziesiątnicy jest tym samym co bierzmowanie, to podczas bierzmowania powinny występować za każdym razem takie same, lub podobne skutki; ogień nad głowami bierzmowanych, potężny wicher, rozpoczęcie mówienia obcymi językami. Czy spotkałeś się w swoim życiu z takimi zjawiskami podczas sakramentu bierzmowania? Nie? Widocznie bierzmowanie to coś innego, niż napełnienie Duchem Świętym.
  Faktem jest, że w Dz.Ap.9,17-18 jest opis zstąpienia Ducha Świętego na Pawła, ale to nie był martwy obrządek sakramentu bierzmowania, tylko autentyczne działanie Ducha Świętego.
  Dla porządku, to aby poszerzyć wiedzę; jakie to mogą wystąpić działania Ducha Świętego podczas napełniania ludzi Duchem Świętym, to można przytoczyć IKor.12,8-11 "Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce."

  Czy spotkałeś się ze zjawiskiem, gdy podczas bierzmowania ludzie otrzymywaliby powyższe dary Ducha Świętego?

  Na podstawie Bożego Słowa wiemy, że nie każdy otrzymuje wszystkie charyzmaty Ducha Świętego. Ale w momencie autentycznego napełnienia Duchem Świętym, każdy powinien otrzymać choć niektóre z tych charyzmatów.
  Dlatego nie wmawiaj ani mnie, ani sobie, że sakrament bierzmowania to to samo, co chrzest Duchem Świętym, bo powyższy obrządek zwany sakramentem jest w praktyce martwym obrządkiem religijnym udającym autentyczne kiedyś i współcześnie działanie Boga mające znamiona nadprzyrodzoności.
  ==Z Bierzmowaniem mają problemy sekty== Zgadzam się z Tobą. Watykan ma problemy z relacją z Bogiem i jest skazany na udawanie, że niby odstawia coś biblijnego, a w rzeczywistości praktykują fałszywy, niebiblijny, martwy obrządek.

  ==Każde prawdziwe chrześcijaństwo z Bierzmowaniem problemów nie ma.== Zgadzam się z Tobą. Ja nie mam żadnych problemów z bierzmowaniem. Wiem że to fałszywy, martwy obrządek, w dodatku zawiadywany przez fałszywych biskupów: ITym.3,2-7 "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.".
 • @wk..ny 15:26:04
  Biedny @wk..

  ==tych żydowskich guseł trzymasz się namiętnie..

  Dlaczego nie odrzucasz tego?? Mitologia jak to mitologia, coś tam prawdy powie, ale ja to odrzucam jako kłamstwo i manipulację..==

  Aby być uczciwym w stosunku do samego siebie, od czasu do czasu trochę sobie sprawdzam, analizuję:

  BIBLIA JAKO K S I ĘG A NADPRZYRODZONA?

  Jest wiele przesłanek wskazujących na to, że za redakcją Pisma Świętego ST i NT stoi ktoś posiadający wiedzę i możliwości przekraczające możliwości i wiedzę ludzi.
  Biblia powstawała na przestrzeni około 1500lat, na trzech kontynentach, i była spisywana przez około 40 ludzi. Autorzy poszczególnych Ksiąg mieli różne wykształcenie, i status społeczny: król Dawid, Salomon, lekarz Łukasz, rybak Piotr, teolog Paweł, dostojnik egipski Mojżesz, … a mimo to przesłanie tych różnych ksiąg jest spójne i układa się w logiczną całość.
  Biblia podaje zasady moralne i etyczne, których przestrzeganie okazuje się najlepsze dla dobrych relacji w rodzinie, pośród społeczeństwa. Współczesna psychologia ocenia te zasady pozytywnie jako uniwersalne i ponadczasowe; miłość wzajemna, wierność małżeńska, prawdomówność, uczciwość w życiu, w interesach, dbałość o słabszych, biednych, chorych, niezdolnych do samodzielnego radzenia sobie w życiu, unikanie nałogów...
  Zasady wychowywania, karcenia niezdyscyplinowanych, nieposłusznych dzieci, wybaczenia, nagradzania, wyrozumiałości dla niedoskonałych.
  Biblia podaje wiele zasad higienicznych, które dopiero współczesna nauka odkrywa jako sposoby na uniknięcie zakażeń, zatruć. Podaje też sposoby zapobiegania chorobom i postępowania w przypadku chorób; trądu, raka, skażenia padliną, traktowanie kobiet z miesiączką, położnic po porodzie. Zachowywanie diety, post, unikanie obżarstwa, czystości podczas przygotowywania posiłków i w czasie ich spożywania.
  Biblia opisuje różne wydarzenia, które mają wymiar nadprzyrodzony:
  - Około 1/3 treści całego Pisma Świętego to teksty proroctw. Większość z nich już się wypełniła, część jest w trakcie wypełniania się, część dopiero się wypełni.
  - Wiele wydarzeń pomimo że mogą być wyjaśniane jako naturalne - z racji okoliczności ich zapowiedzi jak i wypełnienia się, mają znamiona nadprzyrodzoności: potop za dni Noego, zniszczenie Sodomy i Gomory (IM.19,24), plagi egipskie, przejście przez rozstąpione Morze Czerwone, wypisanie X Przykazań na tablicach kamiennych, manna z nieba, zatrzymanie się wody w rzece Jordan (Joz.3,13; 16), zniszczenie Jerycho (Joz.6,20), grad kamieni z nieba (Joz.10,11),
  - Wiele opisów sytuacji, gdy ludzie mieli bezpośredni kontakt z Bogiem: rozmawiający z Bogiem Adam i Ewa, Kain, Noe. W czasach następnych mnóstwo relacji z kontaktów Boga z prorokami. A dowodem na to, że prorocy musieli posiadać informacje od Boga, są wypełniające się od wieków proroctwa. Ich ilość i nieprawdopodobieństwo ich wymyślenia przez nawet najmądrzejszych, najinteligentniejszych ludzi świadczy o tym, że pochodziły one od Osoby posiadającej nadnaturalne możliwości; Boga.
  - Sytuacje, które nie mogą być wyjaśnione w sposób naturalny: wniebowstąpienie Eliasza (IIKról.2,11) uzdrowienia i wskrzeszenia z martwych w ST i NT, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Pana Jezusa Chrystusa, rozmnażanie żywności zarówno w ST jak i NT.
  O ile można wątpić, czy możliwym były te wszystkie uzdrowienia chorób nieuleczalnych, czy wskrzeszenia martwych, to współcześnie Bóg używa wielu Chrystusowców dla uzdrowień, wskrzeszeń. Skoro to się dzieje dzisiaj, to czemu nie miało się dziać wtedy?
  - Zapowiedziane i wypełniające się współcześnie dary Ducha Świętego mające wymiar pozornie naturalny, jak i jednoznacznie nadprzyrodzony: prorokowanie, uzdrawianie, wypędzanie demonów.
  Biblia podaje wiele informacji, które z punktu widzenia ówczesnej nauki były ludzkości nieznane; ziemie zawieszona w kosmosie. Grecy już w VIw. wierzyli w kulistą ziemię, ale na plecach Atlasa, a hinduiści w płaską ziemię opartą na 4 słoniach stojących na żółwiu, a żółw na ???
  Innym wymiarem Biblii są informacje historyczne, geograficzne… O ile Szliman odnalazł Troję na podstawie Iliady Homera, o tyle współczesne odkrycia archeologiczne i naukowe potwierdzają wartość Biblii jako księgi podające mnóstwo precyzyjnych szczegółów.
  Oddzielnym nadnaturalnym przesłaniem Bożego Słowa jest historia Pana Jezusa Chrystusa. Najpierw prorokowana w około 300 proroctwach, a następnie wypełniona pośród znaków i cudów.
  Żaden człowiek, ani nawet umówiona dla wspólnego przedsięwzięcia grupa naukowców, intelektualistów nie byłaby w stanie zredagować tak spójnej i niesamowitej księgi.
 • @wk..ny 15:26:04
  BIBLIA JAKO K S I Ę G A P R O R O C Z A

  Babilon Iz.13,19-22 „Wtedy Babilon, perła królestw, klejnot, duma Chaldejczyków, stanie się jak Sodoma i Gomora, gdy ją Bóg wywrócił.
  Nie będzie nigdy więcej zamieszkany ani zaludniony z pokolenia w pokolenie.
  Nie rozbije tam Arab namiotu ani pasterze nie staną na postój.
  Dziki zwierz tam mieć będzie swe leże, sowy napełnią ich domy,
  strusie się tam zagnieżdżą i kozły będą harcować.
  Szakale nawoływać się będą w ich pałacach i hieny wyjąc w ich przepysznych gmachach.
  Godzina jego się zbliża, jego dni nie będą przedłużone.”
  Niesamowitym w tym proroctwie jest to, że Izajasz nie mówi, iż w Babilonie nie będzie nikt mieszkał. On zaznacza, że nie będą tam mieszkać ludzie kilku pokoleń; nawet gdy ktoś tam zamieszka, to jego dzieci już tam mieszkać nie będą. I to się dzieje do dzisiaj. Mimo że do zburzenia Babilonu nie doszło natychmiast po wypowiedzeniu proroctwa przez Izajasza ur.740r.+680r.p. Chr. a Babilon upadł dopiero w październiku 539 r. p.n.e. Przez pewien czas pozostawał metropolią, aż król Kserkses (485-465) zrównał go z ziemią. Aleksander Wielki chciał przywrócić miastu dawną chwałę. Kazał podnieść świątynie z ruin i odnowić składanie ofiar Mardukowi, ale wkrótce zmarł i mimo najlepszych chęci, odbudowy Babilonu zaniechano. "Nigdy nie zostanie odbudowany".
  Ostateczny upadek miasta dokonał się za czasów panowania Partów w III wieku.

  Zapowiedź powszechnego dostępu do Pisma Świętego
  Mt.24,14 „A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.”
  Mk.13,10 „Lecz najpierw musi być głoszona Ewangelia wszystkim narodom.”
  Z jednej strony mamy coraz więcej dostępnych tłumaczeń Pisma Świętego na różne języki, a z drugiej strony przesłanie ewangelii może docierać do wszystkich zakątków ziemi przy pomocy radia, telewizji, Internetu, telefonów.
  Coraz bliżej do czasu możliwości wypełnienia się tego proroctwa jak i czasu końca.

  Zapowiedź powstania Internetu i telewizji satelitarnej
  Obj.11,3-13 „Dwom moim Świadkom dam władzę,
  a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni».
  4 Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi.
  5 A jeśli kto chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów.
  Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi być zabity.
  6 Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania, i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić, i wszelką plagą uderzyć ziemię, ilekroć zechcą.
  7 A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije.
  8 A zwłoki ich [leżeć] będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt,
  gdzie także ukrzyżowano ich Pana. (Czyżby mowa była o Jerozolimie?)
  9 I [wielu] spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia ogląda ich zwłoki;
  a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu.
  10 Wobec nich mieszkańcy ziemi cieszą się i radują;
  i dary sobie nawzajem będą przesyłali, bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi zadali katuszy.
  11 A po trzech i pół dniach duch życia z Boga w nich wstąpił i stanęli na nogi.
  A wielki strach padł na tych, co ich oglądali.
  12 Posłyszeli oni donośny głos z nieba do nich mówiący: «Wstąpcie tutaj!»
  I w obłoku wstąpili do nieba, a ich wrogowie ich zobaczyli.
  13 W owej godzinie nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i runęła dziesiąta część miasta,
  i skutkiem trzęsienia ziemi zginęło siedem tysięcy osób.
  A pozostali ulegli przerażeniu i oddali chwałę Bogu nieba.

  Chcąc dostrzec w powyższym fragmencie zapowiedź Internetu i telewizji satelitarnej, dobrze jest przeczytać jeszcze raz powyższą prorokowaną w czasach apostołów historię.
  Księga Objawienia zapowiada pojawienie się dwóch mężów bożych posiadających nadnaturalne możliwości. Z jednej strony będą bezkarnie karać swoich prześladowców, ale będzie to tylko do czasu. I po określonym okresie czasu zostaną zabici.
  Wyobraźmy sobie starożytne miasto, plac w tym mieście i czy wtedy istniały techniczne możliwości, aby mieszkańcy Azji, Ameryk, Australii… mogli oglądać jakieś wydarzenie na drugim kontynencie? Natomiast powyższe proroctwo zapowiada, że kiedyś będzie taka sytuacja, że dwa trupy leżące na placu jednego miasta będą oglądane przez: „ I [wielu] spośród ludów, szczepów, języków i narodów przez trzy i pół dnia ogląda ich zwłoki;
  a zwłok ich nie zezwalają złożyć do grobu.
  Wobec nich mieszkańcy ziemi cieszą się i radują;
  i dary sobie nawzajem będą przesyłali, bo ci dwaj prorocy mieszkańcom ziemi zadali katuszy.”
  I będą to nie tylko mieszkańcy kilku, czy kilkudziesięciu plemion, narodów, ale będą to oglądali i cieszyli się „mieszkańcy ziemi”.
  Łatwo się zorientować, że wypełnienie się tego niesamowitego proroctwa stało się technicznie możliwe dopiero w drugiej połowie XXw. Przy użyciu telewizji satelitarnej i Internetu.

  Zapowiedź bomby atomowej? Obj.18,2-
  2 „I głosem potężnym tak zawołał:
  «Upadł, upadł Babilon - stolica.
  I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,
  3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
  i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».
  4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  «Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli:
  5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
  6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie:
  w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
  7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku!
  Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby",
  8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód;
  i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.
  9 I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru.
  Babilonie, stolico potężna!
  Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!"
  11 A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje:
  12 towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu,
  wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej,
  wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru,
  13 cynamonu i wonnej maści amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej mąki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich.
  14 Dojrzały owoc, pożądanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i świetne, i już ich nie znajdą.
  15 Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili się na niej, staną z daleka ze strachu przed jej katuszami, płacząc i żaląc się, w słowach:
  16 "Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę, 17 bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!"
  A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka 18 i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: "Jakież jest miasto podobne do stolicy?"
  19 I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach:
  "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie".
  20 Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo przeciw niej Bóg rozsądził waszą sprawę».
  21 I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc:
  «Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już jej nie będzie można znaleźć.
  22 I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy.
  I żadnego mistrza jakiejkolwiek sztuki już w tobie nie będzie można znaleźć.
  I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. 23 I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie.
  I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy:
  bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - 24 i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi».”

  Możesz się zastanawiać; gdzie tutaj jest napisane o bombie atomowej?
  W historii ludzkości wiele miast było zburzonych i spalonych. Takie dewastacje trwały nieraz miesiącami. Współcześnie dochodziło do najgwałtowniejszych pożarów określanych mianem burzy ogniowej podczas drugiej wojny światowej. Największe z nich - pod względem liczby ofiar to Tokio, Hamburg i Drezno. Sama burza ogniowa polegająca na powstaniu komina zasysającego powietrze i osiągająca temperaturę do 1600oC w Hamburgu trwała 3 godziny, choć nie ugaszone pożary trwały jeszcze kilka tygodni. I były podsycane następnymi bombardowaniami. Burza ogniowa w Tokio trwała jeden dzień, gdyż spalenie drewnianego miasta z małą ilością zabudowy murowanej trwało stosunkowo szybko.
  Spalenie Drezna trwało kilka dni i to po kilku bombardowaniach.
  Sens tych uwag jest taki, że właściwie aby doszczętnie spalić jakieś współczesne miasto potrzeba flotylli bombowców i co najmniej kilku dni na wypalenie się materiałów palnych.

  A co prorokuje Boże Słowo?:
  Mamy proroctwo posługujące się określeniem jakiegoś miasta mianem Babilonu. I że to miasto
  „8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód;i będzie ogniem spalona,”
  „w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!”„w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!”
  „wielka stolica… przepadła w jednej godzinie”, ludzie zobaczą „dym jej pożaru”. Klasyczne, duże pożary miast charakteryzują się tym, że są dymy różnych pożarów. Jeden dym, to jeden grzyb.
  Cztery powyższe wersety informują nas że jakaś stolica zostanie spalona w ciągu godziny i że wszystko bogactwo zgromadzone w tym mieście przepadnie w ciągu godziny. „i już jej nie będzie można znaleźć.”. „jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński” A może chodzi o uderzenie jakiegoś dużego meteoru? Jednak fragmenty: „staną z daleka ze strachu przed jej katuszami,”, „stanęli z daleka” wskazują na możliwość obaw przed skażeniem radioaktywnym.
  Dopiero od kilkudziesięciu lat ludzkość dysponuje bombą atomową, która jako jedyna umożliwia unicestwienie całego dużego miasta w ciągu jednej godziny. A że chodzi o broń jądrową, to mamy następne dane: „ich towaru nikt już nie kupuje”. Może dlatego, że jest napromieniowany? A może dlatego, że zniszczona stolica bałwochwalczej religii odwiodła ludzi od kultów bałwochwalczych?

  Pozostaje jeszcze pytanie: o jaki mieście jest mowa w tym proroctwie. Wiele wskazuje na Rzym.
  Chrześcijaństwo jak sama nazwa wskazuje, to życie z wiarą w Pana Jezusa Chrystusa jako w Syna Bożego, jako Boga, który przyszedł dla naszego zbawienia, ale i też aby nauczyć nas poprawnego życia z Bogiem i po Bożemu


  Właściwie, to dlaczego mamy akurat w to wierzyć?
  Okazuje się, że Pan Jezus Chrystus zanim pojawił się na ziemi,
  to został dość precyzyjnie zapowiedziany przez różne proroctwa.
  W sumie teologowie doliczają się około 300 proroctw odnośnie Mesjasza.
  Zobaczmy niektóre z tych proroctw:
 • @wk..ny 15:26:04
  Chrześcijaństwo jak sama nazwa wskazuje, to życie z wiarą w Pana Jezusa Chrystusa jako w Syna Bożego, jako Boga, który przyszedł dla naszego zbawienia, ale i też aby nauczyć nas poprawnego życia z Bogiem i po Bożemu


  Właściwie, to dlaczego mamy akurat w to wierzyć?
  Okazuje się, że Pan Jezus Chrystus zanim pojawił się na ziemi,
  to został dość precyzyjnie zapowiedziany przez różne proroctwa.
  W sumie teologowie doliczają się około 300 proroctw odnośnie Mesjasza.
  Zobaczmy niektóre z tych proroctw:

  Miejsce proroctwa w Starym Testamencie => miejsce opisujące wypełnienia się tego proroctwa
  -Miał się narodzić jako potomek kobiety, która miała mieć wielu potomków IM.3,15, => Mk.6,3,
  - Rodzicielka Mesjasza rodząc w bólach wskazywała na swą grzeszność. Była normalnym człowiekiem, a nie kimś nadzwyczajnym IM.3,16 => Obj.12,1-5,
  - Potomstwo kobiety miało prowadzić walkę ze złymi duchami IM.3,15, => Mt.8,28-33,
  - Mesjasz miał być jednocześnie Bogiem Stwórcą, IM.1,26 => Kol.1,15-16; J.1,10
  - Mesjasz „zaglądał na ziemię” zanim przyszedł w osobie Jezusa IM.18,2;20-23; 32,24; 32,30
  - Mesjasz był Synem Bożym14 zrodzonym z Boga Ps.22,6-7 => J.3,17
  - Mesjasz miał być poczęty w pannie i nazwany Immanuel Iz.7,14, => J.1,1;14;18,
  - Miał być potomkiem z rodu Isajego Iz.11,1-2, => Mt.61,6;17
  - Miał na Nim spocząć Duch Pana Iz.11,1-2, => Mt.3,16,
  - Miał być napełniony Duchem Iz.42,1-4 => Mt.3,16-17,
  - Miał być Cudownym Doradcą, Bogiem Mocnym, Ojcem Odwiecznym, Księciem Pokoju; Iz.9,5-6
  - A jednocześnie miał mieć potężną władzę i czynić pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, i utrwalić ją na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Iz.9,5-6, =>
  - Miał się urodzić w Betlejemie Efrata jako władca Mich.5,1, => Mt.2,1-10; Łk.2,4;15; J.7,42
  - Jego początki od prawieków Mich.5,1, => J.17,5
  - Miał być powołany z Egiptu Oz.11,1, => Mt.2,19-20,
  - W momencie Jego przyjścia miały zginąć dzieci; Jer.31,15 => Mt.2,16-18,
  - Miał być z Nazaretu, miał być nazarejczykiem, IVM.6,13-21; Sędz.13,5-7; 16,17; Am.2,11-12, => Łk.24,19; Mk.1,24; Łk.4,34; Mk.16,6, Łk.1,15,
  - Miał mieć przeciętny wygląd Iz.53,2;
  - Miał być poprzedzany osobą anioła Mal.3,1, => Łk.1,11;19; Łk.1,76; Mt.11,10; 11,7-13,
  - Miał być poprzedzany przyjściem Eliasza Mal.3,23 => Mt.11,14,
  - Przyjście Mesjasza miało być poprzedzone głosem wołającego na pustyni Iz.40,3 => Mt.3,1-5,
  - Mesjasz przychodzącym na sąd Boży aniołem przymierza Mal.3,1; Ez.34,20-25; Am.5,18,=> Rz.9,4; Hbr.9,15; 13,20
  - Mesjasz miał mieć rodzeństwo z matki Ps.69,8-9 => Mk.6,3; J.7,3;5; Mk.3,31-33,
  - Mesjasz nie tylko był nie zrozumiany przez obcych ludzi, ale nawet przez najbliższą rodzinę; Ps.69,9 => J.7,3;5; Mt.13,57
  - Mesjasz miał zwiastować w przypowieściach Ps.78,2 => Mt.13,3; 13,34-35; J.16,25
  - Posłudze Mesjasza miały towarzyszyć uzdrowienia głuchych i ślepych Iz.29,18; Iz.35,4-6 => Mk.7,37; 9,25; Mt.11,5; Łk.7,22,
  - Mesjasz miał być sługą Iz.42,1 => Mt.12,18,
  - Miał nadawać prawo narodom Iz.42,1=> Hbr.8,10; 10,16;
  - Mesjasz miał nadawać narodom prawo i czyniąc to funkcjonował jako prorok; Iz.42,1 => J.4,19; Mt.21,11,
  / Znał myśli ludzi Mt.12,25; Łk.7,39-50,
  / Miał rozeznanie działania demonów; Łk.8,27-29; Mt.9,32-33;
  \\ rozpoznawał dolegliwości jako demoniczne; Mk.5,6-8; 9,25,
  \\ przepowiadał przyszłość; Łk.9,21-22; 19,43-44;
  /\/ własną Mt.12,40; 16,21,
  /\/ innych ludzi Mt.26,75,
  /\/ Jerozolimy Mt.23,38,
  /\/ Świątyni Jerozolimskiej Mt.24,2,
  /\/ odległą przyszłość Mt.11,22
  / Zdecydowanie opowiadał się za posłuszeństwem Pism Łk.16,16-17, cytował Pisma Mt.4,1-11,
  / Posługiwał w mocy Ducha Bożego; J.3,2,
  / Był postrzegany przez ludzi jako prorok J.4,19; Mt.21,11; J.3,2,
  / Niektórzy rozeznawali Go jako Syna Bożego J.1,45-49.

  - Miał być cichym Iz.42,2 => Mt.11,29,
  - Miał nie gasić, nie łamać słabych ludzi Iz.42,3 => J.8,11
  - Zapowiedź, jak miał funkcjonować Mesjasz, wypełniła się w wymiarze; Zach.9,9
  - Mesjasz miał wjechać do Jerozolimy na osiołku; Zach.9,9 => Mt.21,2-7,
  - Ludzie na widok Mesjasza mieli się weselić i wykrzykiwać Zach.9,9; Ps.118,26 => J.12,13
  - Wjazd Mesjasza do Jerozolimy miał być radosnym błogosławieństwem; Zach.9,9 => Mt.21,9
  - Mesjasz był błogosławiony i był błogosławieństwem Ps.118,26 => Mt.21,9; 23,39,
  - Posiadał wyjątkową wiedzę, mądrość, nieosiągalną dla uczonych w Piśmie; Iz.50,4 => Mt.13,54; Łk.2,47; Łk.4,22; J.7,15,
  - Mesjasz miał panować nad wszystkimi osobami – ludźmi i duchami; Dan.7,17 => Łk.1,33; J.18,36,
  - Błogosławioną miała być duchowość ukierunkowana tylko na Boga; Iz.57,15 => Mt.5,3,
  - Miał być jako król Zach.9,9 => Łk.23,2; Mt.27,37;J.19,19; J.19,21-22, J.19,36,
  - Królestwo Boże miało być zabrane Izraelitom i dane ludziom przynoszącym owoce; Mt.21,43,
  - Razem z przyjściem Mesjasza miało przybliżyć się Królestwo Boże; Iz.40,3; Iz.25,6-9; Ps.23 => Mt.3,2; Mt.4,16-17; Mt.4,23; Mt.9,35; Mt.25,34-40; Mt.10,7-8; Łk.10,9; IJ.4,8; Mt.12,28; Łk.11,20;
  - Królestwo Boże miało zostać udostępnione także innym narodom, a nie tylko Izraelitom; Mt.21,43 => Dz.13,46
  - Do Królestwa Bożego można dążyć; IKron.29,11- => Mt.6,10; 11,11-12,
  - Mesjasz miał być z rodu Dawida i Izraelczycy uznali Go jako potomka Dawida; IISam.7,12-16 => Mt.21,9
  - Nie jego wygląd, powierzchowne wrażenie, miały mieć wpływ na jego popularność; Iz.53,2
  - Przyjaciel - zdrajca, miał wspólnie z Mesjaszem spożywać Jego chleb; Ps.41,10 => Mt.26,50; Mar.14,20; J.13,18,
  - Mesjasz miał być zdradzony przez przyjaciela Ps.41,10 => Mt.26,50; Mr.14,20; Łk.22,21,
  - Przyjaciel - zdrajca, miał wspólnie z Mesjaszem spożywać Jego chleb; Ps.41,10 => Mt.26,50; Mar.14,20; J.13,18,
  - Wynagrodzenie za zdradę miało wynosić 30 srebrników; Zach.11,12-13; Jer.32,6-16 => Mt.26,15; Mt.27,3-9,
  - Uczniowie, apostołowie rozproszyli się po aresztowaniu Mesjasza; Zach.13,7 => Mk.14,50’
  - Mesjasz przeszedł uwięzienie i sąd; Iz.53,8 => Mt.26,34; Mt.26,57-58,
  - Miał przejść więzienie i sąd, był postrzegany jako przestępca, pomimo że był bez winy i grzechu, bez fałszu; Iz.53,8 => Mt.26,59-60; Łk.23,4; IIKor.5,21; Hbr.7,26,
  - Proroctwo odnośnie spisków władców ziemskich przeciwko Mesjaszowi wypełniło się i praktycznie wypełnia się do dzisiaj; Ps.2,2 Starsi Izraela, Herod, Piłat…
  - Mesjasz miał być położony w prochu śmierci; Ps.22,16 => Mt.27,57
  - W sytuacji gdy znęcano się nad Nim, nie otworzył swych ust, aby uniknąć prześladowania, śmierci; Iz.53,7 => J.19,9-10; Łk.23,9; Mk.15,4-5,
  - Miał być biczowany, opluwany i wyśmiewany; Iz.50,5-6 => Mt.26,67; Mt.27,26; 30; J.19,1-5;
  - Jezus zanim umarł, najpierw sam zapowiadał swoją śmierć i zmartwychwstanie; Mt.16,20-21; 20,17-19; Mk.10,32-34; Łk.9,21-22; 9,44; 18,32-33
  - Niewątpliwie po kilku godzinach ukrzyżowania Jezusowi chciało się pić; PS.22,16 => J.19,28,
  - Jezus doznał prochu śmierci,
  - Jako ukrzyżowanemu przebodzono ręce i nogi; Ps.22,17 => Mt.27,35,
  - Miał być przebodzony; Zach.12,10 => J.19,37,
  - Mesjasz miał nie mieć złamanych kości; Ps.34,20-21 => J.19,31-36,
  - Miał zostać zhańbiony; Ps.69,21 => J.19,23-24,
  - Został zeszpeconym, wzbudzając jednocześnie swoim wyglądem przerażenie. Dzisiaj wiemy, że po ubiczowaniu, biciu po głowie czciną i pięściami i koronie cierniowej; Iz.52,14 => Mk.14,65; 15,15; 15,17; 15,19; Łk.22,63-64; 23,11; 23,16; J.19,2-3,
  - Część szat podarto; Ps.22,19 => Jana 19,23,
  - O jedną suknię rzucano los, PS.22,19 => Mt.27,35; Jana 19,23-24
  - Było wielu ciekawskich gapiów którzy zachowywali się złośliwie, PS.22,17 => Mk.15,20; Łk.23,35-36,
  - Proroctwo o braku pocieszycieli wypełniło się; Ps.69,21 => Mt.27,41,
  - Był otoczony przez ludzi jak przez wrogie psy, PS.22,17 => Mk.15,29-32,
  - Został wzgardzony i opuszczony w cierpieniu; Iz.53,3 => Mt.26,56
  - Mesjasz miał doznać opuszczenia przez Boga; Ps.22,2 => Mt.27,46,
  - Powodem opuszczenia Mesjasza przez Boga było to, że wziął nasze grzechy na siebie przez co Bóg opuścił Go jak grzesznika; Iz.53,4-5 => Mt.27,46 i Mk.15,34
  - Proroctwo odnośnie podania Mu żółci – wypełniło się; Ps.69,22 => Mt.27,34,
  - Proroctwo odnośnie octu – wypełniło się; PS.69,22 => Mt.27,48; Mar.15,36; J.19,28-29
  - Przerażające wywyższenie, - dzisiaj wiemy że było to na krzyżu; Iz.52,13-15. Iz. 53,1-12: => Łk.23,33,
  - Niespotykany wpływ na królów, i do dzisiaj ma wpływ na ludzi władzy; Dan.3,27-29; Est.8,1-13;
  - Jego cierpienie i umęczenie ma wpływ na uleczenie naszych chorób; Iz.53,4 => Mt.8,17; IP.2,24,
  - Ukarany nie za swoje winy, ale za winy nasze dla naszego zbawienia; Iz.53,5 => IP.2,24; Rz.5,8; IKor.15,3; Gal.1,4,
  - Jego śmierć ofiarą, przyniesie usprawiedliwienie wielu, biorąc ich winy na siebie; => Rz.4,25; 8,3; Kol.2,13,
  - został zabity o zmierzchu; II Mój 12.6 => Mt.27,45
  - Miał się znaleźć w grobie i Jezus trafił do grobu; Iz.53,9 => J.19,40-42; Łk.23,51-53,
  - Mesjasz zapowiedział, że miał być w grobie 3 dni i 3 noce jak Jonasz w rybie; Jon.2,1 => Mat. 12.39-40; Jan. 19.31 – Mt.28,1-6,
  - Jezus został wzbudzony z martwych; Ps.16,10 => Dz.2,24,
  - Po śmierci Jezusa wielu ludzi ożyło i zmartwychwstali z grobów; Iz.26,19 => Mt.27,52-53,
  - Mesjasz miał być wywyższony; Iz.52,13 => J.12,32-34; Flp.2,9; Hbr.7,26; J.8,28
  - Pierwsze wywyższenie polegało na wyniesienie go ponad innych ludzi na krzyżu; Iz.52,13 => Mt.27,35,
  - Drugie; został podniesiony z ziemi i zabrany do nieba; => Dz.1,9-10,
  - Wstąpienie żywcem do nieba, Ps.110,1 => Dz.2,34-35
  - został bardzo wysoko wyniesiony; Syn Boży zasiadł na tronie po prawicy Ojca; => Ef.1,20,
  - Pan Jezus zasiadł po prawicy Ojca, Ps.16,11; => Hbr.10,12-13
  - został wyniesiony wraz z atrybutami władzy i pozycji; Iz.52,13 => Ef.1,21-22,
  - wszystko zostało poddane pod Jego stopy. Ps.8,7 => Dz.2,34-35; IKor.15,25-28; Ef.1,20-23; Kol.3,1; Hbr.1,13; 2,6-10; 10,12-13,
 • @von Finov 18:26:27
  Analizując kłamstwa, do prawdy nie dojdziesz..tylko tyle zrozum!!!!
 • @von Finov 17:19:27
  Nie jestem materiałem do "nawracania" gdyż poza wiedzą czysto biblijną posługuję się i duży nacisk kładę na historię chrześcijaństwa, to takie moje hobby jeszcze z czasów matury (w tym katolickiej) i studiów. Swego czasu rozmawiałem z Ś.J., po kilku spotkaniach uznaliśmy, że lepiej będzie jak każdy zostanie przy swojej wierze i tak pozostało po dziś dzień. Najpierw przyszedł do mnie zespół standardowy, 2 młode adeptki plus osoba bardziej doświadczona niestety poległy na kilku pytaniach, później były te same młode i osoba znacznie starsza wiekiem i myślę doświadczeniem. Jak widzisz, KerenOr też uważał się za doświadczonego, teraz wieje, gdzie pieprz rośnie.

  Jak najbardziej zgadzam się z tobą, że katolicyzm, prawosławie przechowują wiele elementów wiary przedchrześcijańskiej i chwała im za to. Gdyż te elementy były tak silne i tak odpowiednie dla naszej kultury, że były dwa wyjścia, albo wymordować wszystkich Polaków, albo przyjąć do warstwy profanum, zachowując w czystości warstwę sacrum, czego jestem świadomy.

  To, że z tobą katolicy nie chcą rozmawiać wynika po części z ich małej wiedzy trzeba dobrze znać biblię, by wykazać jak takie osoby biblią manipulują wyciągając wyrwane z kontekstu zdania dla poparcia zupełnie innych tez. Do mnie też co pewien czas przychodzą Ś.J., ale nie wdaję się w większe dyskusje, lecz nie raz otrzymuję Strażnicę i po lekturze mam pełną świadomość, że dyskusja niewiele by przyniosła, gdyż znajduję tam takie elementy z którymi na pewno się nie zgodzimy.

  Niestety, argumentacja co do bierzmowania jest słaba. Ten sakrament jest mocno udokumentowany w biblii, a to, że ogniki się nie pokazują, no cóż, masz przed sobą świadka, który w czasie bierzmowania odczuł wyraźny przepływ, jakby jakaś energia spłynęła na mnie, trudno to określić co to było. Nie staram się tego wyjaśniać, ot zachowuję jako własne odczucie.

  Oczywiście, że w Biblii nie ma słowa sakrament, bierzmowanie, komunia... bo te słowa powstały znacznie później, w celach porządkowania nazewnictwa pewnych biblijnych zachowań. Za to wszystkie te elementy zostały opisane i bierzmowanie jest dość mocno udokumentowane Wieczernikiem, nawróceniem Pawła i historią z Szymonem Magiem. Sprawia to sektom (by nie było wątpliwości słowo sekta używam bez żadnego kontekstu obrażającego, jako odłam od nurtu podstawowego, jak judeochrześcijanie - apostołowie pod wodzą Jakuba brata Pańskiego byli sektą w judaizmie) powstałym znacznie później dużo problemów, gdyż wymaga zachowania przez znacznie dłużej niż sekty te tyle czasu nie istniały. W nawróceniu Pawła masz nałożenie rąk tego, który miał Ducha Świętego na głowę tego, który go nie miał i przekazanie. Zarzucając bierzmowaniu niebiblijność to tak jak byś zarzucał niebiblijność najświętszemu sakramentowi.
 • @Zawisza Niebieski 19:44:57
  Drogi Zawiszo!
  Dla Ciebie Boże Słowo nie jest niepodważalnym autorytetem. Stąd gdy spotykasz się z biblijną argumentacją, to w konfrontacji z odstępczym Watykanem - wybierasz herezje Watykanu. I właściwie - z tego co zauważam, jesteś odporny na rzeczowe, biblijne argumenty. Masz pretensje do Kenera, że ucieka, ale nie jesteś lepszy. On chociaż w większości argumentuje biblijnie. Ty Boże Słowo lekceważysz, pomijasz, stosujesz uniki... Nie jesteś uczciwym rozmówcą.
 • @von Finov 21:48:06
  Widzisz, problem w tym, że tych słów Boga niewiele, a co więcej wiele z nich nieprawdziwie interpretujemy. Czym jest Biblia, Nowy Testament? To słowo człowieka który zapisał słowa Jezusa i opisał co mu świadkowie wydarzeń opowiedzieli. Poza Łukaszem autorzy Ewangelii są niepewni, imiona ich przekazała tradycja chrześcijańska.

  Jak pewnie wiesz, w Biblii niewiele jest z nauki uczniów Jezusa, apostołów. Gro Nowego Testamentu to nauka środowisk Pawła, pierwszego reformatora chrześcijaństwa. Jak pewnie też wiesz, ewangelie powstawały od około 30 lat po wydarzeniach, najstarsza Marka datowana jest na lata 60-te I wieku. Najlepszy dowód na to, że ewangelie to praca ludzi dał Łukasz w przedmowie do swej Ewangelii.
  Ja zawsze staram się Ewangelie czytać w aspekcie historycznym, kiedy np. list powstał, na jakie potrzeby został stworzony.

  Przykład? List do Galatów "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową." Wiesz kim byli ci ludzie co zament szerzyli? Tekst nie odnosi się do czasów dzisiejszych, choć to jeden z ulubionych cytatów kaznodziejów mający ich wersję uwiarygodniać.
  Ci ludzie, to wysłannicy Kościoła Jerozolimskiego tworzonego przez uczniów Jezusa. To ludzie o poglądach, które można usłyszeć w czasie ostatniej wizyty Pawła w Jerozolimie. "Kiedy znaleźliśmy się w Jerozolimie, bracia przyjęli nas z radością. 18 Następnego dnia Paweł poszedł razem z nami do Jakuba5. Zebrali się też wszyscy starsi. 19 Powitawszy ich, zaczął szczegółowo opowiadać, czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego posługę. 20 Słysząc to, wielbili Boga, ale powiedzieli mu: «Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, 21 a wszyscy trzymają się gorliwie Prawa. O tobie jednak słyszeli, że wszystkich Żydów, mieszkających wśród pogan, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówisz, że nie mają obrzezywać swych synów ani zachowywać zwyczajów." Dlatego Paweł omawia konflikt w Antiochii, dlatego mówi o Prawie. Ten list mówi o sporze między tymi, co sprzeciwiali się nawracaniu pogan z tymi, co byli za tym nawracaniem. To konflikt pierwszej reformy chrześcijaństwa, reformy Pawła. Tak trzeba czytać Biblię a nie wyciągać jedno zdanie i przypisywać je jako potwierdzenie dzisiejszych słów.

  Jak widzisz, ja nie wybieram "herezji Watykanu", lecz potrafię oddzielić prawdę od interpretacji. Wiem które elementy z nauki Watykanu zapisane zostały w Biblii, a które powstały później, co w obrządku pochodzi z okresów przedchrześcijańskich, co wynika bezpośrednio z nauk Jezusa. Ja to wiem i z tym nie walczę ale i do tego nie namawiam, w swych wypowiedziach odkrywam prawdę, tak jak tu odczytałem maleńki fragment listu do Galatów.

  Jak sam widzisz, nie sprzeciwiam się słowom Boga, a słowom ludzi, co chcą Biblią posługiwać się dla głoszenia własnych niebiblijnych treści, choćby właśnie o tym, że bierzmowanie jest niebiblijne.
 • @Zawisza Niebieski 22:57:53
  Drogi Zawiszo!
  Ty masz członkostwo w religijnej korporacji, a ja mam żywego Boga.
  Ty masz martwe obrządki fałszywych sakramentów, a ja mam nadnaturalne działanie Boga które jest podane jako pierwowzór dla prawdziwego Kościoła świadomych wyznawców Chrystusa.

  Z charyzmatów Ducha Świętego w moim życiu zdarzało się, że byli uzdrawiani ludzie w czasie mojej modlitwy.
  Zdarzało mi się prorokować na zasadzie przepowiadania przyszłości i to się wypełniało.
  Zdarzało mi się słyszeć myśli innych ludzi - w tym przypadku byli to zabójcy w dwóch różnych więzieniach i potwierdzili to. W jednym przypadku, gdy przechodziłem koło spacerownika, więźniowie krzyczeli na mnie: "O! czarodziej idzie".
  Zdarzało mi się mieć mowę wiedzy, to znaczy przepowiadałem ludziom rozwiązanie ich problemów, gdy nawet nie znałem tych problemów. Gdy jednemu byłemu wojewodzie powiedziałem jedno zdanie... i mówię po zastanowieniu; to wszystko. On mi na to, że nawet nie zdaję sobie sprawy jak ważną dla niego rzecz mu powiedziałem. Wcześniej miałem sygnalizację od Boga, że to słowo jest od Boga.
  Kilka razy modliłem się przeciwko demonom.
  Raz została uzdrowiona młodna nastolatka ze Śląska, u której lekarze stwierdzili "Lupus". Profesor w Katowicach był bezsilny. Następnego dnia lekarka w szpitalu w Warszawie mocno uczona jakaś zrobiła awanturę, że w razie moich następnych wizyt wyrzuci dziewczynkę ze szpitala. Ale jeszcze tego samego dnia zamknęła gębę, gdy wyniki się poprawiły. Dziewczyna wg lekarzy była umierająca, a po mojej i jednej siostry modlitwie, po paru tygodniach ją wypisali. Kilka lat później spotkałem ją na konferencji w Katowicach - rumiana, żywa dziewczyna.
  Dziewczyna na dalekim wschodzie po moim stwierdzeniu, że Duch Święty ją dotyka... po trzech sekundach wybiega płacząc z biura do ubikacji aby się schować, gdyż nie wiedziała co się dzieje.
  W Nankinie chciałem powiedzieć w jednym kościele coś głupiego i Bóg ścisnął mi gardło i potężnie mną potrząsnął. Po kilku minutach gdy zrozumiałem pogląd Boga, wrócił mi głos i mogłem dokończyć, tym razem zgodnie z wolą Boga.
  W więzieniu po modlitwie, aby Bóg wypalił swoim Duchem chorobę kręgosłupa jednego z więźniów, w zimnej celi więzień po modlitwie zaczyna się gwałtownie rozbierać. Chłopaki w celi pytają się go; co ci jest? A on' "tak mi gorąco, tak mi gorąco". I rozebrał się do podkoszulki.

  Ty masz martwe sakramenty, ja mam żywego Boga działającego w moim życiu poprzez dary Ducha Świętego.
  To tak w skrócie, bo móglbym pisać godzinami.
 • @von Finov 23:38:17
  Jeśli leczysz ludzi, tak jak tu opisujesz, to chwała ci, nie będę sprawdzał, niech będą zdrowi. Może masz dar wprowadzania ludzi w hipnozę, nie będę zaprzeczał. Ale popatrz na opis w Biblii Szymona Maga. On też różne sztuczki czynił, ludzi zadziwiał, ale Ducha Świętego w nim nie było. Byleś tylko ludziom krzywdy nie czynił, gdy uwierzą, porzucą leczenie a to śmierć na nich sprowadzi.

  Modlitwa ma dużą moc, szczególnie jeśli wykorzystywane są metody mantry, taką mantrą w katolicyzmnie jest różaniec, wiele zmian można uzyskać i dobrych i złych. Są opisy uzdrowień w sanktuariach, są opisy uzdrowicieli. Jest też efekt placebo, który w każdych rzetelnych badaniach medycznych jest uwzględniany.

  Sam mam wśród znajomych przypadek, gdzie facet po utracie dziecka popadł w modlitewny szał, nic się dla niego nie liczyło, żadne argumenty nie trafiały, aż żona poszła do mądrego księdza, a ten wział nim potrząsnął mówiąc, żonie przyrzekałeś czy Kościołowi i tak uratował małżeństwo i przywrócił ojca wcześniejszym dzieciom.
 • @Zawisza Niebieski 00:31:25
  Drogi Zawiszo!
  Znowu kłania się Twoja nieznajomość Bożego Słowa. A w dodatku zaczynasz ze mnie robić Boga. Jeszcze trochę, a zaczniesz się do mnie modlić.
  Gdy przypisujesz mi uzdrawianie, to stawiasz mnie w miejscu Boga. Ja nikogo nie uzdrawiam. Uzdrawia Bóg. Ja tylko proszę Boga w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i Bóg uzdrawia.
  Co innego, gdy chorobę powodują złe duchy, tak jak to było w przypadku lupus. Bóg objawił mi, że to ma podłoże demoniczne i wtedy nie prosiłem Boga o uzdrowienie, tylko wygoniłem lupusa w imieniu Pana Jezusa.
  Oczywiście bywa dawany przez Boga dar uzdrawiania. Wtedy dany człowiek otrzymuje od Boga do dyspozycji zdolność do uzdrawiania ogólnie ze wszystkich chorób, albo tylko niektóre z nich w sposób szczególny, wybiórczo. Coś takiego ja doznałem. Oczywiście nie jestem żadnym uzdrowicielem, ale gdyby to co się działo u mnie w domu zadziało się w jakiejś parafii, to ta parafia dawno została uznana za sanktuarium.

  Oczywiście bywają ludzie, którzy z takiego daru robią dla siebie źródło niezłych dochodów. Inni budują wokół siebie nimb nadzwyczajności.
  Boże Słowo mówi; darmo wzięliście, darmo dawajcie.

  Nie zajmuję się hipnozą, gdyż to ma podłoże diabelskie. Także tzw. padanie pod mocą jakiegoś ducha jest kontrowersyjne, gdyż może za tym stać duch kundalini.

  Co do Szymona Maga, on albo był sprytnym oszustem, sztukmistrzem, albo dokonywał pewnych rzeczy pod wpływem demonicznym. Jednak dostrzegł u apostołów coś więcej czego sam nie posiadał i chciał to kupić. Ja nie starałem się o dary Ducha Świętego, a gdy zauważyłem ich działanie, to po pewnym czasie nabrałem świadomości i doświadczenia w poruszaniu się w tych darach. Ale dla mnie nie jest najważniejszym urządzać nadprzyrodzone doświadczenia, ale pomagać ludziom w ich problemach, ale najpierw prowadzić do zbawienia.

  Z niektórymi Twoimi uwagami; placebo, hipnoza, nierozsądne pomijanie lekarzy...zgadzam się.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930