Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
387 postów 9475 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Emeryt Jarosław Kaczyński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatnim czasie gruchnęła plotka, ze po wyborach samorządowych Kaczyński odejdzie na emeryturę zostawiając partię któremuś z następców. Trwa giełda nazwisk kto to mógłby być. Ile w tym prawdy?

Jeśli popatrzymy na życie Jarosława Kaczyńskiego to łatwo stwierdzić, że dla człowiek tego polityka, rządzenie jest całym jego życiem. Tak było w dzieciństwie, gdzie był pomysłodawcą wszelkich dziecięcych psot a jego brat Leszek perfekcyjnym wykonawcą, tak było w późniejszej drodze politycznej. To człowiek, który nie dorobił się rodziny, nie ma takich rzeczy, do których dąży większość Polaków, nie ma prawa jazdy, nie dorobił się majątku ale dorobił się partii której jest niekwestionowanym przywódcą i ta partia stanowi całość jego życia. Mówić o tym, że Jarosław Kaczyński odejdzie na emeryturę i przekaże partię komukolwiek innemu może tylko człowiek, który nie potrafi zrozumieć tego typu ludzi. Jarosław Kaczyński będzie rządził w PiS do końca swego życia i jeszcze z pół roku dłużej. I nie jest to żadna przenośnia. Skutku jego decyzji będą widoczne jeszcze długo po jego śmierci.
 
Oczywiście z czasem będzie on coraz bardziej izolowany, wpychany w jego własny świat, świat własnej wielkości, nieomylności i nieograniczonej władzy, przez ludzi - pochlebców którzy chcą przejąć schedę po nim, coraz bardziej będzie tracił kontakt z rzeczywistością co widać już dziś, (czego przykładem jest upadek polityki zagranicznej Polski, gdzie nie ma już takiego komfortu, że posiada się większość parlamentarną i ludzi, co dla władzy będą głosować pod dyktando prezesa, ale ten człowiek władzy nie odda. Nawet honorowe prezesostwo wydaje się nie wchodzić w rachubę. Jarosław będzie prezesem do końca swych dni, tylko, że myszy będą szurały coraz odważniej.
 
Więc po co ta cała dyskusja, dywagacje? Sprawa wydaje się oczywista, jeśli nie założymy wariantu, że Jarosław Kaczyński jest ciężko chory i zostało mu niewiele życia, o czym wspominają niektórzy nawiązując do jego pobytu w szpitalu, to jest to próba ponownego wykorzystania zwycięskiej strategii która dała PiS sukces w ostatnich wyborach.
 
Jarosław Kaczyński od dawna przestał być lokomotywą wyborczą, a stał się kotwicą wyborczą dla partii. Mimo wielu służalczych wypowiedzi polityków PiS o „wielkim dziele i strategii Jarosława Kaczyńskiego, sukces w ostatnich wyborach parlamentarnych partia zawdzięcza działaniom Beaty Szydło oraz Andrzeja Dudy oraz temu, że po raz pierwszy partii tej udało się schować Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego wmawiając społeczeństwu, że teraz już w PiS rządzi nowa generacja. Jak było naprawdę, obietnica nowej jakości a po wyborach teatr marionetek.
Beata Szydło została premierem, choć gdy ustanawiono rząd wysłano ją na urlop a po powrocie dostała gotową listę ministrów… do odczytania. Jednak strategia ta okazała się dla PiS zwycięską. Teraz w wyborach samorządowych PiS chce ponownie zastosować tę strategię. Nie ma już Antoniego Macierewicza, Jarosław Kaczyński schorowany, pojawiają się kontrolowane przecieki iż po wyborach odejdzie na emeryturę a w PiS będą rządziły nowe młode siły. Z bardzo wysoką dozą prawdopodobieństwa,  można przyjąć, że po wyborach samorządowych Jarosław Kaczyński nagle ozdrowieje i znowu poprowadzi PiS zgodnie ze swoimi pomysłami, zaś politycy PiS będą znów mówili o wielkiej zasłudze prezesa, która znów okaże się tym, że udało się prezesa na czas wyborów schować.
 
Czy wróci znów Antonii Macierewicz? Jak by nie było, nadal zajmuje gabinet ministra w Ministerstwie Obrony Narodowej, przewodnicząc swojemu zespołowi który przesłał do prokuratury ostatnio prezentowany „wybuchowy raport techniczny”, tyle, że nie poparty żadnym dowodem, ani wynikiem badań czy ekspertyzą. Jak twierdzi prokurator w zespole śledczym nr 1 zajmującym się tą katastrofą, Marek Pasionek na pytanie o uzupełnienie tego raportu o podstawę zawartych tam stwierdzeń, prokuratura nadal nie uzyskała odpowiedzi. Ale czy ta grupa ludzi z zespołem Macierewicza kiedykolwiek myślała o dowodach na stawiane tezy? Wybuch był, a jeśli dowody świadczą inaczej, to tylko gorzej dla tych dowodów. Na razie w PiS trwa odwrót od Macierewiczomanii Nowy minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak „wypala do żywego” popleczników Macierewicza, nowy Minister Obrony Narodowej nie przejawia już takiego zapału dla Obrony Terytorialnej. Wydaje się, że Antoni Macierewicz buduje swój obóz i zaczajony czeka na rozwój sytuacji.
 

Tadeusz Rydzyk ostatnio również wykazuje oznaki niezadowolenia. W czasie rekonstrukcji utracił w rządze kilku swoich ministrów, którzy dobrze mu się opłacali, bo poza Macierewiczem stanowisko stracił minister Szyszko (ok. 20 mln dotacji na geotermię, 120 tys. od Lasów Państwowych), minister Waszczykowski (700 tys, na ośrodek debaty międzynarodowej, trzy dotacje na projekt upamiętniający Polaków ratujących Żydów, w sumie ponad 500 tys. Nie wystarczą pieniądze jakimi PiS hojnie obdarowuje „dzieła Rydzyka’, nie wystarcza ostatnia obietnica tym razem ministra Glińskiego, 70 mln pieniędzy podatnika na muzeum budowane przez Tadeusza Rydzyka. Tadeusz Rydzyk coraz wyraźniej mówi, że zmiany te mu się nie podobają, tyle, że na razie jednak dużych możliwości nie ma. Jarosław Kaczyński skutecznie wyczyścił tę stronę sceny politycznej na której mogłaby być jakakolwiek partia, ku której swe poparcie mógłby skierować Tadeusz Rydzyk, taka, jaką w czasie poprzedniego rządu Jarosława Kaczyńskiego był LPR. Stąd strony wydają gniewne pomruki, trwa stały przepływ pieniędzy na linii podatnik – PiS – „dzieła Tadeusza Rydzyka” i czekamy na wynik wyborów samorządowych. W przypadku przegranej PiS można będzie rozważać wariant, w którym Tadeusz Rydzyk podejmie próbę zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego swoim politykiem, np. Zbigniewem Ziobro, ale to jeszcze pieśń przyszłości. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jak u Talbota: "nienawiść do PiS-u pianą z ust ścieka".
  I tyle.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:37:03
  Panie Krzysztofie, Pana też ta choroba rozsiewana przez PiS dopadła? Podobnież tak jak "wina tuska" tylko słabe głowy dosięga a Pana znacznie wyżej cenię. :) Przecież to spokojna analiza sytuacji, nawet wstrzymałem się od stosowania prawidłowego określenia Tadeusz R. (jak już Polacy będą rządzić, to o tym panu nie będzie można mówić inaczejj, prawo będzie zabraniało. Ma pan prostą rzetelną ocenę sytuacji z podaniem pewnej analizy przyszłości, gdzie tu Pan wini nienawiść i do tego pianą z ust ściekającą. Ja wiem, że bolesnym jest, gdy się dowiaduje, że człowiek którego uważało się za uczciwego okazał się zwykłym złodziejem, chciałoby się pod dywan zamieść, ale to nas okradają, więc my musimy się bronić.

  Jak mnie Pan zna to wie Pan, że za reżimową TVPIS Kurskiego ja na pewno robić nie będę. Kaczyński i PiS jeszcze żyją, a tylko o nie żyjących nasza kultura zabrania mówić rzeczy negatywne.
 • @Autor
  "..bolesnym jest, gdy się dowiaduje, że człowiek którego uważało się za uczciwego okazał się zwykłym złodziejem". Nie bredź chłopie, zamiast pisać takie bzdury, zostaw kompa i wyjdź lepiej na spacer
 • @Zawisza Niebieski 16:36:11
  //choroba rozsiewana przez PiS //
  Na szczęście przynajmniej 30 -40 % ludzi w Polsce nie ulega narracji "totalnej opozycji " i wspierających ją "sieciowych wspomagaczy".Dołącz Zawisza do nowej inicjatywy Bolka , taki komitet obywatelski po zupełnej kompromitacji t zw KOD potrzebuje sprawnych działaczy bo tu w "sieci" marnujesz te swoje antypisowskie "talenty " :)))))
 • @puuuq 17:15:45
  Całe życie byłem niezależny i takim pozostanę. Ile to już ukradli PISowcy, ty zanieść Tadeuszowi R.?
  Ciekawe zestawienie.
  http://www.dlugwdziecznosci.pl/#one

  Ile Szydlo z naszych pieniędzy od marca do grudnia 2017 u "kosmetyczki" zostawila? 170 tys zł? Ale na niepełnosprawnych nie mieli.
  Ale jej się przecież należało, no prawda, w pewnych przypadkach wiele trzeba wyłożyć. Moja babcia mawiała, choćbyś d.. i miodem smarował to i tak będzie...

  Na przeloty CASA, do domciu w ciągu roku Beatka wydała 77 lotów po 34 tys zł. Za tę kwotę możnaby zafundować bezpłatną komunikację w całkiem dużym mieście. No ale nie martw się, tę samą sumę wydał Tusk w listopad/listopad 2012, tyle, że latał droższym w eksploatacji samolotem bo wykonał tylko 50 lotów. Widocznie im się nalezy, tyle, że wtedy PIS grzmiało z oburzenia, a co dziś mówi o Szydlo?

  Ja wiem, to przecież tylko moja nienawiść powoduje, że te sumy wydają mi się duże, szczególnie z punktu widzenia podatnika.

  Ty też w obstawie złodziei stoisz? Bo przecież o złodziejach z PiS mowić nie wolno, to są "pat-ryj_otyczni" złodzieje, prawda?

  I wybacz, mówię to nie jako wsparcie jakiegoś tam Bolka czy Balbiny a jako Polak, podatnik, sponsor tych balang.
  nie jako
 • @Zawisza Niebieski 16:36:11
  Będziesz musiał przed sądem udowodnić co ci Kaczyński ukradł, bo mnie nic nie ukradł. Postaram się o to.
 • @kula Lis 67 18:06:42
  Zwróć uwagę na to, że ja nie napisałem iż Kaczyński coś mi ukradł, nie znajdziesz w tekście takiego stwierdzenia. Artykuł nie jest o Kaczynskim w rozumieniu przywłaszczania sobie pieniędzy ani nie mówi, że cokolwiek ukradł, choć można wskazać kilka poszlak. Kaczynski wiązany jest z aferą FOZZ, aferę FOZZ rozwiązuje doprowadzając do skazania kilku płotek Andrzej Kryże, człowiek o "nieposzlakowanej" opinii podobnie jak Piotrowicz, obaj skazywali w procesach politycznych. Ale Kryże miał ojca, "sędzia Kryże będą krzyże" mawiali żołnierze AK. I nagle Andrzej Kryże ląduje na wysokim stanowisku u Ziobry. Ciekawa poszlaka?

  Ustawy Glapińskiego (przyjaciel Kaczyńskich) i uwłaszczenie się Kaczyńskich na budynkach RSA Książka Prasa Ruch, przy ulicy Srebrnej.

  Ale Kaczyński nie jest osobą którego zainteresowaniem są pieniądze, jego "bogiem" jest władza. Kradną, kombinują marionetki Kaczyńskiego.
  Tak więc może najpierw postaraj się przeczytać tekst ze zrozumieniem, bo wygląda na to, że cię PiS zaślepia.
 • @Zawisza Niebieski 19:00:21
  [Ja wiem, że bolesnym jest, gdy się dowiaduje, że człowiek którego uważało się za uczciwego okazał się zwykłym złodziejem, chciałoby się pod dywan zamieść, ale to nas okradają, więc my musimy się bronić.] a to co jest?
 • @Zawisza Niebieski 19:00:21
  Już Ci rura mięknie Zawiszo Czerwony, bo kula Lis postraszył Cię sądem, więc powiedz proszę, kim jest ten człowiek, o którym piszesz, "człowiek którego uważało się za uczciwego okazał się zwykłym złodziejem". Gdzie tu są jego marionetki? I przestań pisać kolejne głupoty, że jesteś niezależny, za długo czytam Twoje teksty, żeby nawet przez chwilę pomyśleć, że taki jesteś.
 • Smoleńsk
  Trzeba być kompletnym durniem lub chorym z nienawiści, by tak mówić o zamachu smoleńskim. Jest kilka faktów z których każdy sam w sobie jest wystarczającym dowodem na zamach.

  1 Stan samolotu i miejsca wypadku w porównaniu do innych wypadków tego typu samolotu podobnym terenie.
  2 Opowieść naocznego świadka. (Rosjanin, emerytowany major)
  3 "Na kursie i na ścieżce" a 75 metrów w bok od linii pasa lądowania.
  4 Wskazania najnowocześniejszych mierników śladów mat. wybuchowego.
  (Zabrakło skali!)

  Zawisza przestań się kompromitować do jasnej ch...........y! Przestań!
 • @Jeremi 19:11:38
  Nie wiem co tam mięknie Zawiszy Czerwonemu i gdzie oj jest. Ale powiem ci, kim jest ten człowiek. To ten, co zbierał na cegiełki na Stocznię Gdańską a stoczniowcy z tego nic nie dostali. Pamiętasz może tę sytuację?

  Ile dziś procent ludzi chce oddać głos na PiS? Ile chce na PO? Czy stanowi to 100% Polaków. Jeśli nie, to ja właśnie jestem w tej reszcie. Jak sam wiesz, PiS swój elektorat szuka wśród ludzi o niższym wykształceniu, bo im łatwiej wmówić iż jeśli nie jesteś za PIS, to z pewnością jesteś wrogiem PiS. Ja jestem wrogiem kłamców, złodziei, ludzi posługujących się nepotyzmem i co mam zrobić gdy ten opis dokładnie odpowiada PiS? Ilu nieposiadającym kompetecji PiSiewiczom załatwiono stanowiska?
  http://pisiewicze.pl/

  No ale wiemy, Szydło na kosmetyczkę 170 tys się po prostu należało, drugie pensje zwane "nagrodami za niszczenie Polski" też się należały. Macerewiczowi samochód służbowy, gabinet w ministerstwie z którym nic nie ma wspólnego i ochrona, choć jest zwykłym posłem też się należy.
 • @Casey 19:20:26
  Casey, szkoda nafty na tego człowieka. 6-7 lat temu, jeszcze na Nowym Ekranie próbowałem merytorycznie dyskutować z Zawiszą (wtedy jeszcze bez koloru). Sam przez lata zajmowałem się zawodowo wytrzymałością materiałów, przy zastosowaniu najnowszych programów dedykowanych do takich celów, konstrukcjami stalowymi i aluminiowymi, badaniami niszczącymi.....itp. Wtedy jeszcze wierzyłem, że wielu ludzi błądzi i że można ich jeszcze przekonać, ale po dłuższym czasie ręce mi opadły. Nie ma znaczenia jaka jest prawda o Smoleńsku, nie ma znaczenia jakie są niepodważalne dowody, ludzie pokroju Zawiszy mają beton we łbie i tam już nie dostanie się żaden promień światła. To jest klasyczny przykład tzw. blogera "niezależnego", jak sam siebie nazywa, który zawsze i do końca będzie bronił tego, czego nie da się już obronić. pozdr.
 • Zawisza
  Nie podoba mi się też kilka działań politycznych PIS-u, ale jawna agentura niemiecko-rosyjska PO,była wielekroć gorsza! Nawet nie ma porównania!
  A innej alternatywy na razie nie ma. Tylko dureń, albo ukryty obcy agent, lub chory z nienawiści tego nie widzi.
  Przestań więc! Przestań!
 • @Casey 19:20:26
  Ja się pytam o dowody, przebadano ciała ofiar, mamy na nich ślady materiałów wybuchowych, a jak wiadomo niespalone materiały wybuchowe po wybuchu rozkładają się w miarę równolegle na ciałach ofiar i ich nie znaleziono, opis ofiar = ofiary wypadku komunikacyjnego, brak śladów fali uderzeniowej, termicznej, z opisu Autopsji Anny Walentynowicz, bębenki uszne nie uszkodzone, brak odgłosu wybuchu na zapisach.
  Opowieść naocznego świadka, jak wiadomo mgła była wtedy taka, że widoczność nie przekraczała 400 m, samlot leciał z prędkością 300 km/h, co mógł widzieć ten pesudo świadek, chyba za dużo popił i widział białe myszki.
  Na kursie na ścieżce, zobacz co to oznacza w nomenklaturze lotniczej. To stożek z wierzchołkiem w punkcie początku pasa w dużej odleglości od tego punktu zakres tolerancji jest duży.. Dodatkowo mówimy o sprzęcie naprowadzającym który był nowoczesny w latach 60. W przepisach nie wolno było zejść poniżej 100 m bez widoczności, a oni zeszli na rozkaz "zmieścicie się chłopcy" do 20 i niżej
  Najepszy jednak dowcip opowiedziałeś, "Wskazania najnowocześniejszych mierników śladów mat. wybuchowego.
  (Zabrakło skali!) " Chyba przekroczyły skalę w kierunku zera, ale to już błąd kalibracji. Po prostu pękać ze śmiechu. Opowiadasz kłamstwo Cezarego Trotyla Gmyza? Przecież on za to kłamstwo z roboty wyleciał. Gdzie te wyniki badań? Miał je wraz z "raportem technicznym" dostarczyć wielokrotny kłamca smoleński Antonii Macierewicz, prokuratura prosi a tu dowodów brak.

  Więc przestań się do jasnej ch....y kompromitować bajkami, które opowiadał kłamca smoleński, i jego grupa z "zespołem Macierewicza: zacznij myśleć a nie opowiadać bajki dla elektoratu podstawówka +.
  Nikt, kto ma choć jedną komórkę myślową sprawną nie uwierzy w jakiekolwiek słowo tego kłamcy. Lista kłamstw Macierewicza na życzenie, przykład, sztuczna mgła
 • @Casey 19:36:45
  Cała magdalenkowa hołota jest siebie warta , PISPO jedno zło . Ps. : Smoleńsk=Gibraltar . Tyle w temacie nas szaraków . Ave.
 • @Casey 19:36:45
  Nie bardzo wiesz jak agenturalność PO przypisać. PO to przedstawiciel zachodnich konsorcjów na Polskę, zaś PiS to przedstawiciel USA i Izraela. Od kogo z pominięciem procedur przetargowych kupił samoloty dla VIP kłamca smoleński Antoni M.? Na czyją korzyść zablokował zakup helikopterów, tak, że dziś potrzebujące je jednostki nie mają na czym latać? Czyim lobbystą był dopuszczony do tajemnic Berczyński? Z kim miał powiązania, zgodnie z książką Piątka, której tez nie obalono Antoni M.
  Zacznij myśleć, to nie boli! Zacznij wreszcie!
 • @Repsol 19:52:44
  "Cała magdalenkowa hołota jest siebie warta , PISPO jedno zło" - i to jest ta niestety bolesna prawda. Pozdr.
 • @Zawisza Niebieski 19:54:10
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/polska-reprezentacja-odwiedzila-sierociniec-w-rosji-patrzac-na-nich-lamalo-sie-moje-serce-na-ich-twarzach-nie-bylo-zadnej-nadziei-powiedzial-6-letni-vladimir.jpg
 • @Zawisza Niebieski 19:30:24
  // Szydło na kosmetyczkę 170 tys się po prostu należało,//

  A tej kurwie............ ile się po prostu należało,

  https://m.salon24.pl/ewa-kopacz-2015-ca06512c1c72167b,750,0,0,0.png
  http://cdn2.se.smcloud.net/t/photos/t/370608/ewa-kopacz-na-okladce-podobna-do-gawryluk-czubowny-bonczyk-pottera_21646636.jpg
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/3ukktkpTURBXy9lOGVjZjQ5MGNmOGRmMzgyYmJkYjNlY2U1M2U2MGU0Mi5qcGeRkwIAzQHk
 • @Husky 20:08:06
  Nie wyzywaj . Ona już dostała zięcia banderowca .:)))))
 • @Repsol 19:52:44
  No właśnie, jako Polacy dochodzimy wreszcie do wspólnych i zgodnych wniosków, tylko jeszcze niektórym przyznać się do błędu źle pojęty honor nie pozwala. Haj nasza historia wskazuje, zawsze byliśmy jednością wobec okupanta. Jeśli dziś się godzimy, to co to oznacza?
 • @rabszak 20:03:28
  Dobre:) Na pocieszenie dla nas, Niemcy przegrywają jak na razie ze Szwecją. Zatem mamy szansę pokonać Kolumbię.
 • @Husky 20:08:06
  Witaj Hysky, a już chciałem za tobą płakać. :) Gdybyś jeszcze się na kilka słów pisanych zdobył a nie tylko na wyroby nieudacznych grafików, jedynych którzy chcą pracować jeszcze dla trolli PiS bo przecież nikt, co sobą cokolwiek znaczy dla nich nie będzie pracował.

  Tak się ostatnio zastanawiałem, czemu napisałeś tę ostatnią notkę, że odchodzisz? Kontrakt się skończył?

  Ale słyszałeś, Jakiemu złożono propozycję nie do odrzucenia całkiem spora sumka na cele społeczne, bo jednamu z zespołu PiS-inteligentów jacy chcą jeszcze z nim pracować zechciało się połączyć zdjęce Prezydenta Europy Donalda Tuska na pogrzebie ofiary katastrofy pod Smoleńskiem z idiotycznym tekstem. Do tego Jakiemu przyjdzie zapłacić za marzenia o paniach lekkiego obyczaju u Kropiwnickiego. Może i ty dostałeś rachunek za podobne słowa o innym poituku. A ostrzgałem. No cóż, scena polityczna u nas grzecznieje, nic tak idioty nie leczy jak porządne trzepniecie po kieszeni. Cieszy to i Polakow, zamiast na przegnaną kampanię wyda pieniądze na cele społeczne. Chwała mu za to.
 • @lorenco 20:41:28
  To byłoby zbyt piękne, by prawdziwe. Poprzedni mecz, będąc na Śląsku oglądałem w restauracji siedząc przy stoliku obok godziny Śląsko - niemieckiej. Gdy meksykanin strzelał gola Niemcom, byłem cały skupiony, jakbym chciał mu pomóc. Stolik obok w rozpaczy. To jest coś za co warto oglądać piłkę nożną. Jestem za Szwecją.
 • @Zawisza Niebieski 20:48:48
  "„Najpierw kibicujemy Polakom, potem krajom katolickim, wreszcie chrześcijańskim. I tu wolimy prawosławie niż heretyków. Jeśli nie grają chrześcijanie, kibicujemy monoteistom. A na końcu wszystkim, byle nie Niemcom…” - (Marian Piłka)
  https://wpolityce.pl/polityka/399550-nasz-wywiad-marian-pilka-najpierw-kibicujemy-polakom-potem-krajom-katolickim-wreszcie-chrzescijanskim
 • @kula Lis 67 18:06:42
  @Zawisza Niebieski 16:36:11
  Będziesz musiał przed sądem udowodnić co ci Kaczyński ukradł, bo mnie nic nie ukradł. Postaram się o to.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67 23.06.2018 18:06:42

  Nie strasz ,bo i nie masz czym .
  Sam piszesz więcej niż myślisz, co ci ślina na język przyniesie .
  Co na pisane to nie zmazane , a każdy kij ma dwa końce ... .
 • @Zawisza Niebieski 20:48:48
  Niemcy twierdzą, że mają pecha:

  Wenn man kein Glück hat, kommt noch Pech hinzu... Doppelchance, am Ende kullert der Ball von @esmuellert_ auf der falschen Seite neben den Pfosten. #ZSMMN #WM2018 #GERSWE 0-1
  https://twitter.com/DFB_Team/status/1010593809741303808

  nie wiedzą, że Szwedzi mają maskotkę:

  https://pbs.twimg.com/media/DgIZkveXUAEDys5.jpg
 • @Zawisza Niebieski 20:48:48
  No i remis, na razie do domu jeszcze nie jadą.
 • @lorenco 21:12:53
  Czekamy na jutro, co nasze orły pokażą. W mojej rodzinie jest powiedzenie, że jak oglądam mecz, to Polacy przegrywają. Podobną zasadę widzę, gdy nasi politycy, szczególnie Duda odwiedzają reprezentację to ci łupnia dostają. Ja jutro będę patriotą, w drugiej połowie meczu idę do pracy, więc jest nadzieja. :) Z przyjemnością dowiem się, że nasi przedłużyli szansę a nie mają tylko mecz o honor.
 • @roux 21:07:16
  Z tego co słyszałem, to nieżyjący już kot Alik nie raz prosił prezesa, by mu wstydu nie przynosił :) Ale maskotka mocna :)
 • @Zawisza Niebieski 20:22:20
  Pora ostrzyć kosy .Ave. :)
 • @Repsol 21:38:24
  Jak nasi ojcowie. A naszej piękniejszej płci, czas sztandary szyć :)
  No cóż, 2:1, otworzyli już spakowane walizki, a jutro nasi. Niech idą głowa w głowę z Niemcami. Zobaczymy, za propoka robić tu nie chcę, to pewne.
 • @lorenco 21:12:53
  no i stało się, niestety nie jadą...
 • @Zawisza Niebieski 21:57:22
  :))) Ave.
 • @fabi 21:05:05
  Z tego co wiem, kula Lis już musiał się tłumaczyć ze swych słów. Ja jeszcze nie. A prawda zwolenników PiS zawsze bolała. Straszą, by własnego strachu nie pokazać. I ta jest różnica między nim i mną, iż ja myślę co piszę a Kula Lis pisze co myśli.
 • @Zawisza Niebieski 22:07:17
  Kula Lis to jest porządny ziomek .Pzdr.
 • Kim jest cesarz?
  Rzymski cesarz Kaligula zapewne bardzo lubił swojego konia, miał do niego pełne zaufanie, postanowił więc mianować go senatorem Rzymu. Mimo upływu blisko dwóch tysięcy lat, decyzja ta do dziś krytykowana jest przez historyków jako niemerytoryczna. Ów koń o imieniu Incitatus marnie radził sobie z reprezentowaniem ludu rzymskiego, jego wiedza merytoryczna niezbędna dla skutecznego sprawowania funkcji senatora nie wydawała się być wybitna

  pozdrowił
 • @Zorion 22:21:52
  Coś na rzeczy jest , tak jak z kotem Alikiem . :))) Salute .
 • @Zawisza Niebieski 22:07:17
  Każdy ma jakieś sympatie polityczne ,powinien wiedzieć jednak że polityka zawsze jest brudna ,a my wiemy tyle co nam pozwolą .
  Sympatycy PIS wsparci wartościami katolickimi są szczególnym elektoratem . Z nich tylko miłość tryska .... bardzo wrażliwy nasz kolega Husky w przypływie miłości bliźniego .... ,,A tej kurwie............ ile się po prostu należało, ,,.

  Wypadało by jednak powiedzieć szanujmy się choć trochę ...więcej empatii.
 • @fabi 22:38:40
  Warte zastaniowienia . Dlatego z tym tu walczę . Ave.
 • @Repsol 22:14:07
  Ależ, czy ja kiedykolwiek twierdzilem inaczej? On pisze o błędach i wypaczeniach PO, i mnie to nie booli, ja piszę o błędach i wypaczeniach PIS, bo obecne media reżimowe najmniejszy błąd znajdą a jak nie znajdą to nakłamią, zresztą kłamstwa to w TVPiS podstawowa działalność. Ostatnio mieliśmy zestawienie, za które KRTiT pogroziła im palcem, gdzie zestawili nagrody wypłacone przez rządy PO z 8 lat z rocznymi nagrodami wypłaconymi rząd PiS. W obliczu upadku dziennikarstwa polskiego pozostają nam blogi a ja znalazłem sobie taką działkę, że opisuję dokazywanie naszych kochanych obecnie rządzących, zaś Kula Lis wolałby wprowadzić cenzuję na te informacje, wolał by nakaz pisania o PiS wyłącznie dobrych rzeczy, ot taka Korea Płn, albo czasy stalinowskie w Polsce.
  Jak sam widzisz, groził nawet, że zostanie donosicielem.
  http://Zawisza.neon24.pl/post/144264,emeryt-jaroslaw-kaczynski#comment_1469270
 • @fabi 22:38:40
  ,,A tej kurwie............ ile się po prostu należało" - Husky pseudo: "katolik"

  Możnaby powiedzieć, że tyle samo co i tej:
  http://i66.tinypic.com/25hobbc.jpg
 • @Robik 10:40:18
  Wychodzi na to, że wszystkie kobiety są piękne, czasami tylko za mało alkoholu :)

  Przychodzi mi do głowy pewien dowcip. Wchodzi żona do domu, a mąż na to, gdzie tyle czasu byłaś? W salonie piękności odpowiada żona. Mąż popatrzył na żonę i pyta, co, zamknięte było?

  No ale prawie 160 tysięcy na ratowanie... to chyba trochę zbyt dużo, szczególnie, że po zdjęciach w żółtej garsonce oraz po wielkich broszkach, będących wyróżnikiem to jednak kiepski był to fachowiec. Podatnik znacząco przepłacił :)
 • @Zawisza Niebieski 10:51:53
  To zdjęcie powyżej pochodzi chyba jeszcze z czasów kiedy Szydło była sołtysem (czy cóś takiego?).
  Później ostry makijaż, szkolenie w US i można było z niej wystrugać premiera.
 • Ciekawostka!
  Polska droga do kapitalizmu:

  http://i65.tinypic.com/ictity.jpg
 • @Robik 11:13:11
  Nie każdemu Bozia urodę dała, ale ważniejszy jest rozum, tyle, że Szydło nadaje się do zorganizowania jarmarku wyborczego, zresztą takie jest jej wykształcenie, ale do pokazania jej w świecie nie za bardzo i znów nie mówię o urodzie a o tym, że zupełnie w dyplomacji się nie sprawdziła, 27:1, wielokrotnie na zdjęciach stała zupełnie obok ubraniem bardziej przypominająca wiejską dziewuchę w kolorowych sukienkach niż przywódcę państwa.
 • @Casey 19:36:45
  "Nie podoba mi się też kilka działań politycznych PIS-u, ale jawna agentura niemiecko-rosyjska PO,była wielekroć gorsza! Nawet nie ma porównania!"

  Musze Cię niestety zmartwić Szanowny Casey'u. Otóż porównanie jest i PiS wydaje mi się pod wieloma względami gorszy od PO.
  Chodzi np o "stosunek" do usraela.... I tu chyba wszystko staje się jasne.
  Ekonomiczne debilizmy, która ta partia wyczynia to taki "malutki suplemencik".

  Ale co do "Smoleńska":

  "Jest kilka faktów z których każdy sam w sobie jest wystarczającym dowodem na zamach.

  1 Stan samolotu i miejsca wypadku w porównaniu do innych wypadków tego typu samolotu podobnym terenie.
  2 Opowieść naocznego świadka. (Rosjanin, emerytowany major)
  3 "Na kursie i na ścieżce" a 75 metrów w bok od linii pasa lądowania.
  4 Wskazania najnowocześniejszych mierników śladów mat. wybuchowego.
  (Zabrakło skali!) "

  to masz całkowitą rację.

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Beata Szydło została premierem, choć gdy ustanawiono rząd wysłano ją na urlop a po powrocie dostała gotową listę ministrów… "

  Dostrzegam u Ciebie pewną niekonsekwencję.
  Z tego co wiem, to takie listy to normalka gdy sprawuje się tylko zewnętrzne znamiona władzy.
  Identyczna sytuacja była z PO, która miała przecież swój "gabinet cieniów". Nie widzę zatem podstaw aby sądzić, że Kryże i inni to był wolny wybór JK. Być może tak było, ale to byłoby dziwne. Raczej też dostał listę, może trochę dyskretniej, bardziej "patriotycznie".
  Dowodziłby tego wyjazd na Majdan, co było dla mnie kosmiczną wprost wtopą wizerunkową - ale trzeba być naiwnym, żeby myśleć, że to inicjatywa własna.
  Podobnie z "kelnerami" i taśmami - pomimo, że nagrywali tylko PO to przecież nie JK uruchomił "kelnerów".

  Ale jak powiedział Sienkiewicz: jest kobieta, jest chłop, jest kupa surowca.... może będzie dobrze ;-(

  5* za wywołanie tematu
 • @Repsol 19:52:44
  "PISPO jedno zło ."

  Tylko kto jest wajchowym...?

  Pzodro!
 • @Jasiek 12:40:32
  O ludziach trzymających władzę myślę podobnie jak ty. To oni opracowali program dwóch zwalczających się partii ale kierowanych tą samą siłą, taki układ mamy w USA. Ja to obserwowałem, gdy po spotkaniu Dudy z Knesetem po wyjazdowym spotkaniu w Krakowie prasa natychmiast zmieniła swooją narrację względem Komorowskiego. Z człowieka poważanego, 70% poparcia stał się człowiekiem śmiesznym skaczącym po krzesłach. Jest jedna siła, ukryta która odpowiednio zarządza dwoma swoimi skrzydłami PO i PiS. Raz dostaniemy jednych innym razem drugich a zawsze rządzą ci, co mają rządzić.

  Jeśli chodzi o "rząd Szydło". to normą jest iż to iż premier wybiera sobie ludzi do współpracy, tu charakter Kaczyńskiego uniemożliwił, nawet tych pozorów, to Kaczyński i Tdeusz R ułożyli rząd ale Szydło nie dali nawet tego dźbła władzy iż brała udział w tzw rozmowach, jej pokazano gdzie jej miejsce, zrobiła swoje, zwyciężyła i miała posiedzieć w domu, aż tych dwóch się dogada i obsadzi dostępne stanowiskaswoimi ludźmi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930