Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, my "guzika nie oddamy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W opublikowanym w Der Tagesspiegel artykule generał Bundeswehry Manfred Hofmann stwierdził iż wojna z Federacją rosyjską dla Europy jak i reszty świata byłaby katastrofą, zaś żołnierzy polskich nazwał słabym punktem.

Środowiska PiSowskie na tę wypowiedź uderzyły w „bogoojczyźniane” tony, bo przecież „zaprzańcem” ten kto krytykuje naszą armię i polskiego żołnierza, bo to z pewnością kolejny atak Niemców na nasz "wolny i demokratyczny" kraj, na nasz rząd.
 
 
Może jednak zamiast głosić ten do niczego nie prowadzący bełkot, zamiast potrząsać szabelką z hasłami, „nie oddamy nawet guzika”, jak to już w drzewiej bywało, warto byłoby się zastanowić nad tym na ile słowa generała opisują rzeczywistą zdolność bojową naszej armii, a na ile są to jego antypolskie wymysły.
 
Chyba, nie należy nikogo przekonywać, że pomimo misji międzynarodowych w których nasze wojska brały udział, poprzednie rządu nie zostawiły nam armii nowoczesnej, wyszkolonej, zdolnej odeprzeć obce wojska, jak nasi ojcowie w „Cudzie nad Wisłą”.
 
Dwa lata destrukcyjnej dla naszej armii działalności Antoniego Macierewicza z pewnością tylko pogorszyły sprawę. Wymiana dowódców z jakimś tam doświadczeniem bojowym na pośpiesznie, po dwa stopnie awansowanych „PiSiewiczów”. Działalność lobbystów amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, jak ten co „wykończył Caracale”. Przerwanie wszelkich procedur przetargowych na uzbrojenie, które zapoczątkował poprzedni rząd..., z pewnością nie podniosły wartości bojowej naszej armii. Nikt nie mówi, że akurat ten model śmigłowców był dla naszej armii idealny, tyle, że jeżeli coś krytykujesz, coś odrzucasz, to trzeba podjąć działania alternatywne. Antonii Macierewicz po kilku sensacyjnych pomysłach, jak wspólne budowanie helikopterów w Ukrainą, powiedzmy sobie pomysł na poziomie młodych chłopców fantazjujących, że zbudują rakietę z kartonów i polecą nią na księżyc, zostawił nam model śmigłowca na "szafie" swego gabinetu, a nasza armia remontuje i lata, lub nie lata, na tym co mieli.
 
W dziedzinie lotnictwa minister Macierewicz zakupił, bez przetargu, na szemranych warunkach, samoloty dla VIP, których wartość obronna może być tylko jedna. W razie konfliktu pozwoli naszym „geniuszom politycznym” szybko wynieść się z kraju, zostawiając nam to całe piwo do wypicia, które wypijemy w słusznym przeświadczeniu naszej winy, nikt inny jak myśmy ich wybrali.
 
Czy możemy mieć nowoczesną armię w sytuacji, gdy nasza armia pod wodzą Macierewicza na formacje, których możliwości bojowe były już niewystarczające w czasie II wojny światowej, a na dzisiejszym polu walki nawet porównanie ich możliwości z możliwościami harcerza rzucającego się butelką benzyny w niemiecki czołg, wyglądają dość blado, czyli WOT, przeznacza się kwotę porównywalną do tego, co przeznaczamy na Marynarkę Wojenną? O ile jeszcze w warunkach górzystych Afganistanu takie oddziały mogą jakiś czas stawić czoło regularnej armii, o tyle, na naszych ziemiach, oddziały takie wyśle na łono Abrahama kilka dronów, i nie będą nawet wiedzieli komu „podziękować”. Te wojska mają wartość bojową tylko dla rozpędzania zamieszek ludności, w czym PiS wyraźnie wykazuje duże zainteresowanie, choćby poprzez zatrudnianie dodatkowych strażników marszałkowskich w sejmie o wynagrodzeniach przekraczających wynagrodzenia policjantów, rzeczywiście narażających życie w walce z bandytami.
 
Czym możemy zaimponować sojusznikom, gdy mamy pomysły remontowania czołgów, które na jednym parkingu wojskowym, obok „Rudych 102”, stały?
 
Niedawno światło dzienne ujrzał, podobnież od dawna negocjowany, pomysł. Zakupimy od Australii dwie „nowoczesne” bo tylko ponad 30 letnie fregaty. O wartości bojowej tych okrętów, niech świadczy fakt, że dotychczasowi użytkownicy tych fregat uznali iż najlepiej sprawdzą się jako podstawa do budowę rafy koralowej i w tym celu wykorzystali już dwie tego typu fregaty, zatapiając je w odpowiednich dla celów rozrodczych raf koralowych miejscach.

W Polsce wśród fachowców rozgorzał spór, czy należy rozwijać nasz przemysł stoczniowy, budując nowe okręty, których koncepcji od dawna ustalić nie możemy, czy też biorąc pod uwagę to, że przed naszymi marynarzami pojawia się widmo, ćwiczenia działań morskich… na lądzie, z przyczyn prozaicznych, jak brak sprzętu pływającego, zakupić ten „nowoczesny” sprzęt australijski. Zwolennicy pomysłu zakupu podnoszą fakt, że fregaty te 10 lat temu przeszły gruntowny remont, i że dziś ich zdolność obrony przed atakiem lotniczym przewyższa to co dziś posiadamy. Smutny to obraz nawet dla laika, jeśli tylko porównamy komputery na których pracowaliśmy 10 lat temu z tym co dziś na naszych biurkach stoi. By to przybliżyć, wystarczy powiedzieć, że dziesięć lat temu nie wiedzieliśmy co to pamięć USB, płyta Blue ray, a przecież szybkość zmian w uzbrojeniu, w systemach zwalczania celów jest znacznie większa, niż cywilnych komputerów domowych, slużących nam do zabawy "w strzelanki". Nie trzeba być prorokiem, by stwierdzić, że nasza marynarka, w przypadku konfliktu zbrojnego, posłuży jako ruchomy cel do pierwszego wstrzelania się i podniesienia morale obsługi nowoczesnych systemów zbrojeniowych.
 
Nasz prezydent, Andrzej Duda znany z zamiłowania do nart i wycieczek bez realnych celów (Meksyk, USA…) zaraz, zaraz bym nie skłamał, Prezydent Duda za każdym razem odwiedza naszą Polonię i dzieci machające biało-czerwonymi chorągiewkami. W młodzież patriotyczną przecież trzeba inwestować, choćby z innymi krajami wiązała swą przyszłość.
 
 
No i pojechał nam Duda z innymi do Australii, po co? Tego to już chyba nawet „najwyższy" nie wie. Piękny obraz spójności naszej polityki, czyż można się dziwić, że nie jesteśmy w stanie dogadać się z krajami Europy, gdy na naszym podwórku dyplomacja na poziomie przedszkola? Chcą rządzić krajem a psikusy jak gówniarze sobie robią.
 
Patrząc na starania i nakłady w realizacji programu wyborczego PiS, „Polska w ruinie” trzeba przyznać, że w przypadku wojny „elity PiS" mają ogromne szanse zrealizować hasło „nie oddamy nawet guzika”. Kolejny, nie rozstrzygnięty, przetarg na szycie mundurów dla wojska doprowadził do takich braków w magazynach mundurowych, że jak fama niesie, żołnierze stroje polowe na Allegro kupują. W tej sytuacji nasza armia z pewnością nie „odda guzika”..., będą to prywatne guziki naszych żołnierzy.
 
prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie: memy
 
 
 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest kupno jednego, dwóch okrętów z granicą razem z licencją na produkcję w Polsce.

  Sami możemy szybko do ładu nie dojść.
  Ale te 30 letnie fregaty to przegięcie.

  Ale nie to jest najważniejsze - otóż moim zdaniem, nigdy nie będziemy mieli jakiejkolwiek poważnej armii jeśli nie będziemy mieli suwerenności monetarnej. Tego się nie da przeskoczyć. Bez tego będą tylko ćwierć - środki.

  Przed wojną - pomijając już celowość i niejasne okoliczności decyzji - zakupiliśmy z węgiel i kartofle kompletnie nowy okręt podwodny z Holandii - myślę, że nawet teraz konstrukcyjnie taki okręt dałby radę po pomalowaniu specjalną farbą i wymianie elektroniki mógłby być zabójczo skuteczny w niektórych zastosowaniach.
  A my nawet już nie okrętu ale i nawet nowego czołgu nie mamy.
 • @ Autor
  "...warto byłoby się zastanowić nad tym na ile słowa generała opisują rzeczywistą zdolność bojową naszej armii, a na ile są to jego antypolskie wymysły."

  Szeremietiew powiedział, że polska armia w razie konwencjonalnego konfliktu na pełną skalę jest w stanie bronić obszaru wielkości... powiatu ;-(

  Porażka :-(

  A poza tym, kto się dzisiaj będzie bawił w konflikt konwencjonalny - chyba tylko banderowcy, chociaż i oni mogą dostać z usraela jakąś brudną bombę

  OT - ich powinno być kilka, najlepiej kilkanaście milionów żołnierzy - w pełni wyposażonych od majtek i skarpetek po wyrzutnie pocisków p-panc i p-lot. Miliony - nie tysiące. Wtedy możemy mówić o sensownej OT, ale jak napisałem wcześniej - takiej skali nigdy nie osiągniemy bez suwerenności monetarnej.

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 01:24:58
  Z tego co przedziera się do prasy, liczyli, że kupią w cenie złomu, potem ogłoszą w TV PiS wielki sukces w dziedzinie obronności a trolle poniosą to wielogardłowym krzykiem. Macierewicz rozpoczynając swoją destrukcyjną działalność w armii glosił, że dysponuje funduszami na armię jakich polska armia jeszcze nie widziala, albo była to kolejna konfabulacja człowieka chorego albo roztrwonił to w sposób niemiłosierny. Efekt zerowy. Kupili fabrykę autobusów, która nie była w stanie złożyć oferty na autobusy jakich ORMO(WOT) potrzebował.
  W zasadzie, może ktoś podpowie Macierewiczowi, z Janowie konie potaniały, może utworzmy oddziały kawalerii, to wojska szybkie w porównaniu ze spieszonym ORMO(WOT), a potem wzorem Lissowczyków, łupy w troki i hajda na Moskwę.

  Zakup licencji nie jest taki prosty, opracowanie projektu to czaochłonne zadanie, widać to po tym ile naszym politycznym matołkom opracowanie koncepcji fregat zajmuje. Co więcej jak widzimy samo opracowanie, co to by chcieli przekracza możliwości umysłowe naszycy "yelit". Co więcej, licencja to coś w rodzaju off-set'u. Lobbyścii amerykańscy rękoma Macierewicza odrzuciili Caracale pod preteksem zbyt małego offsetu, dziś Macierewicz głosi, ze lepiej kupować bez offset, bo jego zleceniodawcy offset'u dawać nie chcą. A najlepiej kupować bez przetargu, wystarczy wziątkę ustalić. Samoloty, samochody sukcesywnie rozbijane przez orłów kierownicy Żandarmerii, wszystko pod stołem załatwiono, wartość wziątki nie znana.

  Z liczbą WOT trochę przesadziłeś, jest nas podobnież 36 mln, od osesków, po tych co swego nazwiska już nie pamiętają, płci obojga, na razie jak w Niemczech w Polsce płeć nieustalona jeszcze nie występuje :). Kilkanaście milionów... to praktycznie większość mężczyzn w wieku zdatnym. Żeby tylu ogłupić to trzebaby zakupić licencję od Korei płn.
 • @Zawisza Niebieski 02:02:49
  "Kilkanaście milionów... to praktycznie większość mężczyzn w wieku zdatnym. Żeby tylu ogłupić to trzebaby zakupić licencję od Korei płn."

  Dlaczego ogłupić ?????????

  Przecież OT w swoich założeniach powinna być powszechna. To nie wojsko zawodowe. I nie tylko mężczyźni - kobiety mogą być znakomitymi strzelcami wyborowymi i operatorkami dronów. Jak to możliwe poza tym, żeby dama nie umiała obsłużyć nawet małego pistolecika ;-)
  A poza tym, to niech ktoś dziecku chce zrobić krzywdę - daj takiej karabin to jak zabraknie jej amunicji to kolbą rozj... niejednego wojaka.

  Każda dorosła osoba powinna przejść szkolenie wojskowe. Jak uważasz inaczej to jesteś antysemita ;-)
 • @Jasiek 07:41:45
  W 1920 roku Polska mogła wystawić 1.5 mln żołnierzy otrzaskanych z bronią, a teraz? WOT ma temu samemu w razie "W" służyć. To zaplecze ludzkie każdej armii na świecie. To bardzo dobre posunięcie gdy Polacy nie mają dostępu do broni jak to jest w USA i obecnie od 3 lat w Rosji, gdzie każdy może posiadać broń i potrafi jej użyć.
 • @Jasiek 01:18:09
  Co do fregat, etc..poczytaj co pisałem u Tokarskiego, nie będę powtarzał u niebieskiego by mu poczytalności nie nabijać, dałem mu za ten gniot "1" http://att.neon24.pl/post/145071,defilada-kuklow
 • @Jasiek 07:41:45
  Czułem, że o państwie, ktorego przedstawicielem na Polskę jest PiS myślałeś, mówiąc o tych liczbach członków WOT. Tak, tam kobiety na równi z mężczyznami strzelają do ludzi.
  Sama idea przeszkolenia w posługiwaniem się bronią nie jest zła, problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy patrzymy jaką część funduszy przeznaczanych na wojsko to zabiera. Wartości porównywalne z nakładami na Marynarkę Wojenną.
  A ogłupianie, prócz samego szkolenia wojskowego mamy również pranie mózgów, a to jest już ogłupianiem. Wystarczy popatrzeć jakie pranie mózgów Polaków robi TVPiS. Nie każdy jest na tyle asertywny, by takie pranie potrafił odrzucic.
 • @kula Lis 67 09:40:07
  Wiem, że prawa boli, szczególnie bolesna jest wtedy, gdy ostatnie myślące zakamarki mózgu podpowiadają, że prawda jest prawdą. W tekście tym nie znajdziesz niczego, co nie byłoby prawdą, smutną prawdą o nizczycielskiej dla Polski działalności becnych władz. Na każdym polu to widać, i we wzroście kosztów utrzymania i w złodziejskich machinacjach w spółkach skarbu państwa. Nie ma takiej spółki, w której zarząd nie zmienił by się w ciągu 2 lat kilkukrotnie, średnio pewnie z 5 razy. Nikomu tu nie chodzi o dobre zarządzanie, bo trudno sprawdzić działanie jakiejś polityki, gdy wprowadzający ją działa kilka miesięcy. Chodzi o czyste wyciąganie pieniędzy ze spółek i wprowadzanie anarchii. Każdy z tych odchodzących zarządów pobrał odprawy, a to ustawia ich finansowo do końca życia.

  Pycha i Szmal, złodziejstwo, kumoterstwo to atrybuty dzisiejszych rządzących.

  Ale dzięki, że nie zaśmiecasz tego forum swoimi wklejkami, najczęściej nie na temat. Jak pod jakimś artykułem znajduję serię twoich wklejek najczęściej kończę czytanie dyskusji, już nie ma sensu wyszukiwanie słów sensownych w potoku bełkotu wklejek.
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  Tak z ciekawości; skoro deklaruje Pan, że nie odda guzika, to chcę wiedzxieć:
  a. czy ma Pan guziki i jakie (bo może nie warto sięgać),
  b. ile

  Bo zabrać ostatni guzik, co by spowodowało opadnięcie gatek - nie godzi się.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:01
  Dziś gatki na gumce, zagrożenia nie ma, a pojęcie "nie oddać ani guzika" powinno być każdemu Polakowi znane i zrozumiale, a imigrantom np. spod Odessy i ich poplecznikom czy warto tłumaczyć? Król Łokietek by odrożnić obcych od Polaków kazał wypowiadac trzy słowa. Koło, Miele, Młyn, miejmy i my pewne tajemnice, by swoich od obcych odróżnić.
 • @Zawisza Niebieski 10:29:27
  "Tak, tam kobiety na równi z mężczyznami strzelają do ludzi."

  Zrozum proszę, że wróg to nie "ludź" - Witold Kieżun powiedział, że w Powstaniu do szkopów strzelali jak do robactwa - nie było pitolenia.

  "Sama idea przeszkolenia w posługiwaniem się bronią nie jest zła, problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy patrzymy jaką część funduszy przeznaczanych na wojsko to zabiera."

  Właśnie dlatego pisałem o suwerenności monetarnej. Bez tego zamiast mózgami będziemy myśleć pieniądzem - i to dłużnym ;-( A w ten sposób nie zbuduje się niczego.
  Suwerenność monetarna wymaga zmiany sposobu myślenia o rzeczywistości - liczy się ludzka praca - to ona ma wartość, a nie pieniądz. Tak samo jest z ćwiczeniami wojskowymi i uzbrojeniem. Mamy rudę żelaza i innych pierwiastków? Mamy. Mamy technologię? Mamy. Mamy potrzebę stworzyć normalną OT? Mamy. Mamy ludzi do tej OT? Mamy.
  Czego brakuje? Pieniędzy. To chyba lepiej odpowiednią ilość wydrukować samemu niż nie mieć nic albo się zapożyczać, prawda?

  A jeśli chce się kupić licencję za granicą, a nikt nie uznaje naszego pieniądza, to się robi jak z "Orłem" - płaci się węglem i kartoflami.

  Wszystko jest takie proste, ale banksterka opanowała też nasze mózgi poprzez edukację, że starsi i mądrzejsi gdzieś tam daleko wiedzą lepiej.
 • @kula Lis 67 09:34:17
  "W 1920 roku Polska mogła wystawić 1.5 mln żołnierzy otrzaskanych z bronią, a teraz?"

  Teraz wszystko jest o-zus-owane i u-pit-olone. A państwa opartego na debilizmach kierowanego przez zdebilałą ekipę nikt bronić nie będzie chciał. I właśnie o to chodzi. Polska jest zbyt wspaniałym miejscem, żeby ktoś nas nie chciał z niego wypchnąć.
 • @Zawisza Niebieski 11:02:34
  Jest pewien sposób, żeby "nie oddać ani guzika". Należy przejść na eklery czyli zamki błyskawiczne.
  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:10:16
  Widzisz, żeby zamki błyskawiczne kupić, też trzeba przetarg rozpisać, rozstrzygnąć, podpisać umowę... A na tym PiSiewicze się absolutnie nie znają. Ich domena to tylko to co im się należy. Popatrz na Macierewicza, ten samochody, samoloty na telefon do przyjaciela kupował. Kto by tam się jakimiś przetargami przejmował, toż to tylko pieniądze podatnika, a przyjaciel musi zarobić, bo może się obrazić.

  Zamiast zamków błyskawicznych lepsze guziki kupione za prywatne pieniądze żołnierza. Wtedy nasza armia żadnego guzika nie odda, no bo na jej stanie ani jednego nie było.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:10:16
  Eklerek będę bronił do ostatniego guzika.
 • @Zawisza Niebieski 11:28:46
  Nie bądź Zawiszo takim pesymistą i złośliwcem.
  Przecież to dzięki PiSlamistom wystawiliśmy taką defiladę, że świat zatkało a Amerykanie odwołali swoją. Pewnie po tej warszawskiej bali się kompromitacji...
  Słyszałem nawet, że Putin rozpoczął gwałtowną ewakuację swoich wojsk za Ural.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:22
  "Pycha i Szmal, złodziejstwo, kumoterstwo to atrybuty dzisiejszych rządzących."

  PIS jaki jest każdy widzi tylko stan polskiej armmi to nir tylko ostatnie 3 lata.Pokaż lub napisz manipulatorze i łgarzu co zrobiła dla polskiej armii twojw ukochana liberalna różowa chałastra z PO.Tyle ile oni nakradli to PIS będzie musiał nadrabiać kilkadziesiąt lat.
 • @matterhorn 14:38:56
  No popatrz popatrz...
  1) Za poprzednich rządów kumpterstwo było przestępstwem, za PiS jest prawem zdobywcy.
  2) Wartości nagród dla ministrów
  za lata 2008 - 20015 PO-PSL 38'000
  za rok 2017 PiS 2 044 200
  za PiS zarządy spółk skarbu państwa zmieniają się co kilka miesięcy, każdy bierze odprawy.
  3) Nie wspominam o najdroższym podatnikowi patriocie
  4) Po wyborach w sejmie głoszono nieprawidłowości w ministerstwach za rządów PO-PSL, ile spraw znalazło swoje miejsce w prokuraturze?
  i co ty na to "manipulatorze i łgarzu". Nawkładali ci do głowy propagandy a ty chodzisz i opowiadasz nie widząc, że ludzie się śmieją.

  Lemingoza to choroba podobnież uleczalna, choć trudna w leczeniu.
 • @Zawisza Niebieski 15:05:13
  Rządząca koalicja zadbała o to, by urzędnicy, którym zapewniono i tak duże pensje, mogli dostać coś ekstra. Na nagrody w resortach rządzących przez PO-PSL co roku idą grube miliony. Bywało, że wydawano na to ponad 100 mln zł rocznie! Jak policzyliśmy, od początku rządów Platformy Obywatelskiej w ministerstwach i kancelarii premiera na nagrody poszło już 473 mln zł. To chyba światowy rekord!

  Tak nagradzała się rządząca koalicja:

  2008 r. - 122 mln zł

  2009 r. - 95 mln zł

  2010 r. - 105 mln zł

  2011 r. - 108 mln zł

  2012 r. - 40 mln zł

  2013 r. (dane z 13 resortów) - 3 mln zł

  RAZEM: 473 mln zł
 • @puuuq 15:12:19
  Koalicja nagradzała urzędników nie siebie, prawda? Masz zestawienie ile nagród wypłacił swoim urzędnikom PiS?

  Dolicz do tego samorządowców PiS w spółkach
  https://www.psl.pl/samiswoi/

  Lepiej nie wchodźcie na ten grunt, jest bardzo dla PIS zabagniony.
  Ja wiem, że od lat karmionych propagandą prawda boli, ale Pycha i Szmal znacznie lepiej rozszyfrowuje skrót PIS.
 • @puuuq 15:12:19
  Nagrody w kancelarii prezydenta Dudy, za 2017, ok. 2 mln zł w tym
  Krzysztof Szczerski: 41 407,75 zł
  Paweł Mucha: 38 620,79 zł
  Wojciech Kolarski: 32 973,48 zł
  Andrzej Dera: 31 624,53 zł
  Adam Kwiatkowski: 31 624,52 zł
  Halina Szymańska: 31 381,03 zł
  Anna Surówka-Pasek: 31 381,03 zł
  Krzysztof Łapiński: 22 916,66 zł
  Małgorzata Sadurska: 11 845,06 zł

  Za czasów prezydenta Komorowskiego lata 2010-2015 wypłacono 840 tys.
  Lepiej nie tykajcie tego tematu, bo tylko możecie PiS pogrążyć.

  Powtarzam "Pycha i Szmal, złodziejstwo, kumoterstwo to atrybuty dzisiejszych rządzących". bo taka jest prawda, dorwali się do koryta i rwą co się da.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:44
  Jak się ma 473 mln ( niezależnie czy dla samych siebie czy swoich urzędników) w latach 2008-2013
  do ........no właśnie ile tych milionów zachapała aktualna władza ? 10 , 50 czy 100 ? :)))
  Rozumiem ,że masz konkretne wytyczne w/z z propagandową akcją popaprańców
  ale broniąc PO -PSL robisz z siebie wyjątkowego cymbała
 • @Zawisza Niebieski 15:05:13
  Lemingoza to choroba podobnież uleczalna, choć trudna w leczeniu.

  Tak jest zgadzam się z tobą więc lecz sie póki co kłamco

  Ja się takimi drobiazgami nie zajmuję.To co ukradł Tusk Polakom z funduszy emerytalnych to miliardy.To co ukradł emerytom wydłużając czas przejścia na emeryturę to kilejne miliardy.Nie bede wymieniał pomniejszych szwindli towarzyszy z PO a ty broniac tych gangsterów i bandytów równasz się z nimi.Nie ma na ciebie określenie bo nie chcę obrazać manipulatorów i łgarzy którzy do ciebie nie mają szans
 • @matterhorn 16:31:30
  //To co ukradł Tusk Polakom z funduszy emerytalnych to miliardy.//

  Jeśli ukradł to musiał te miliardy gdzieś poupychać, zainwestować a może wymienił na złoto i zakopał w ogródku w Sopocie?
  Ciekawe co on z nimi zrobił?

  Żeby była jasność - nie popieram żadnego rozdysponowania tych pieniędzy w celu innym niż emerytalny.
 • @puuuq 16:00:08
  Tak cię zakodowali, że nawet nie potrafisz zrozumieć, że cię okradają. Ja ci podaję konkretne zestawienie wskazujące, że Pisiewicze od Dudy w ciągu roku przytulili 2,5 raza tyle, co ci od Komorowskiego w 5 lat, a ty wrzucasz wkodowany komunikar, to propaganda. To nie ja bronię rządu PO-PSL, to dane statystyczne i pazerność PiSiewiczów ich bronią. Ja można tak dać się zakodować, by tego nie widzieć? Pytasz ile ten rząd przez rok przytulił, ni wiem, ale biorąc pod uwagę tendencje, z pewnością proporcjonalnie więcej niż rząd PO-PSL.

  Oni rzucili się do koryta jak wygłodniałe świnie, dla nich honor, Polska, Polacy to było nic, ważne, by się nachapać.
 • @matterhorn 16:31:30
  Jak pewnie wiesz, w języku ludzi porażonych lemingozą "kłamca" oznacza "uczciwego człowieka". Zgodnie z zasadą "nikt wam nie wmówi, że białe jest białym"

  Więc zapytam się ciebie kolejny zakodowany człowieku, ile z tych pieniędzy dostał Tusk osobiście? Podaj tak konkretną kwotę, ja ją znam bo wynosi ona równe 0 zł. Nie opowiadaj o gangsterach, bandytach, bo widocznie tego słowa nie rozumiesz. Za to sam bronisz ewidentnych złodziei. Szydło sama przyznała sobie 65 tys zł, a to już jest złodziejstwo.

  Coz ci zostało wobec porażających faktów? Ujadać jak kundelek przy budzie "bo nie chcę obrazać manipulatorów i łgarzy którzy do ciebie nie mają szans" Człowieku obudź się, bo tym jazgotem robisz z siebie pośmiewisko. Za friko robisz z siebie stojącego na czatach, gdy PiS okrada Polaków w żywe oczy, a to już jest miejsce idioty, no chyba, że ty też PiSiewicz i przytulasz konkretną kwotę z koryta PiS, to wtedy przepraszam, wtedy nie jesteś idiotą, tylko współsprawcą.
 • @Zawisza Niebieski 17:08:08
  //ni wiem, ale biorąc pod uwagę tendencje, z pewnością proporcjonalnie więcej niż rząd PO-PSL.//
  nie wiesz ale wiesz z pewnością :)))))
  ratujesz przegraną sprawę i to metodą jakichś retorycznych konstrukcji dla naiwnych bo jak inaczej
  potraktować to:
  //Oni rzucili się do koryta jak wygłodniałe świnie, dla nich honor, Polska, Polacy to było nic, ważne, by się nachapać //
  to jest dokładna ocena rządów PO - PSL :)))))))))
 • @puuuq 17:39:53
  Jak widzisz, podałem ci dane dla dwóch grup, kancelarii prezydenta i rząd, i są one porażające, wystarczające by powiedzieć słowa o rzuceniu się do koryta. Pewniej, jakby dobrze poszukać to i dane dla ministerstw się znajdą. Nie bardzo mam terraz czasu, by szukać, ale wrzuciłem w wójka google i wyszło mi, że wprost podaje iż w 2017 w ministerstwach wypłacono 113,7 mln zł. Ty podałeś, że w 6 lat PO-PSL dali nagrody w wysokości 473 mln, czyli na rok wychodzi nam 79 mln. Miałem dobre przeczucie mówiąc iż z pewnością przytulili więcej?
 • @Zawisza Niebieski 17:52:53
  Można na to popatrzeć inaczej, rzeczywiście w pierwszym roku rządów PO-PSL wydało na premie dla pracowników ministerstw więcej, niż PiS, później to spadło. Na pewno w tym roku już nie dadzą sobie premii, poszukają koryta inaczej. A, że poszukają? Czy oddali premie, co im się należały? Cisza. Kaczyński zapowiedział, że ci co mają zarobki w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowali do samorządów. Kandydują. Kaczyński sobie, doły partyjne sobie. Ot cała Pycha i Szmal, ale gdy prawdę powiedzieć, to u niektórych zakodowanych pojawia się piana, patrz @matterhorn, prawda jest bolesna i środków przeciwbólowych nie ma.

  "to jest dokładna ocena rządów PO - PSL :)))))))))" o biedaczce PiS zapomniałaś, bardzo pasuje do tego towarzystwa, nawet na przywódcę moglaby pójść. Pogardę dla Polaków masz na każdym kroku, a z drugiej strony strach. Popatrz na zasieki Kuchcińskiego.
 • @Zawisza Niebieski 17:21:18
  Zawisza, ile przytulił Tusk, Pawlak i inni prominenci rządowi i partyjni , za anulowanie np Gazpromowi miliarda opłat za tranzyt gazu , to tylko oni wiedzą... I my się o tym nigdy nie dowiemy. Jak mawiał bodajże Chlebowski (może Schetyna) " do biznesu idzie się dla pieniędzy. Dla wielkich pieniędzy idzie się do polityki". Więc nie przesadzaj z wybielaniem poprzedniej ekipy. Wszyscy są po tych samych pieniądzach, a kontrakty rządowe są nieprzebranym źródłem ukrytych apanaży dla decydentów. Na szczeblu rządowym , są to miliardy lewej kasy. Sądzisz, że Kulczyk (i jemu podobni) sam wziął kasę za aferę z TP?
 • @zadziwiony 21:59:08
  Nie przesadzajmy, przecież nie jesteśmy dziećmi, kto wziął, ile wziął tego nie wiemy, ale gdzie wzięli to już łatwo się domyśleć. Nie ma czystego polityka, no chyba, że dopiero zaczyna. Z czego Kaczyński dorobił się budynków na Nowogrodzkiej? Z pensji uskładał? Na nie wybielam, tylko nie lubię jak ktoś dyrdymały opowiada, z podwyższenia wieku emerytalnego, z OFE nikt grosza nie wziął, bo nie z tego się bierze. Bierze się poprzez odpowiednie układanie prawa, jak ustawy Glapińskiego, czy też wprowadzenie wymienialności złotówki, gdy na następny dzień poinformowani mieli już kantory na wszystkich granicach. Tak się zarabia na polityce.
 • @Jasiek 11:09:38 Obżydzają nam Polskę właśnie po to by...
  nikt bronić nie będzie chciał.
  państwa opartego na debilizmach kierowanego przez zdebilałą ekipę

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930