Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Popełniła samobójstwo i się podpaliła?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wraca sprawa najtragiczniejszej w historii dzikiej reprywatyzacji kamienic, kamienicy przy ul. Nabielaka 9, wydanej w ręce czyścicieli kamienic przez urzędników PiS.

Najtragiczniejsza, bo walkę z "mafią reprywatyzacyjną”, która swoją działalność w Warszawie rozpoczęła za rządów Lecha Kaczyńskiego przepłaciła życiem jedna z eksmitowanych na bruk mieszkanek "czyszczonej" kamienicy, która nie chciała się zgodzić z bezprawiem jakie się wtedy działo. Kamienicę w ręce „czyścicieli kamienic” wydał, jak dziś określiła to komisja weryfikacyjna „z rażącym naruszeniem prawa” Mirosław Kochański, urzędnik z nadania Lecha Kaczyńskiego. Mimo tego, kariera pana Kochańskiego rozwijała się szybko. Był wiceprezesem w Orlenie w czasie kompromitacji tej firmy w przetargu ogłoszonym Centrum Obsługi Administracji Rządowej na sukcesywną dostawę paliw. W przetargu tym zgłoszono dwie oferty, jedną złożył PKN Orlen, drugą prywatny przedsiębiorca. Wygrał prywatny przedsiębiorca, mimo, że złożył ofertę wyszą od oferty PKN Orlen, bo PiSiewicze, jakimi naszpikowane jest Orlen, nie doczytały, że oferta musi być potwierdzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Czy pierwsza to afera niekompetencyjna w wykonaniu PiSiewiczów?
 
Ale wracając do sprawy śmierci Jolanty Brzeskiej. Ta działaczka społeczna mieszkanka kamienicy, której lokatorzy, jak twierdziła na komisji reprywatyzacyjnej córka ofiary, zostali „sprzedani jak żywy towar” w sumie za 300 zł, bo za tyle kupiono roszczenia do tej kamienicy, została znaleziona w lesie, jej ciało było spalone.
W uprzednich działaniach prokuratorskich odrzucono wątek samobójstwa, wątek samobójstwa odrzucił również instytut kryminalistyki, stwierdzając, że w zabójstwie musiały brać udział 3 osoby. To samo twierdził minister Ziobro, w roku 2016 opowiadający jaki to będzie skok jakości działania prokuratury, gdy on przejmie nad nią władzę. On też krytykował opieszałość i nieudolność prokuratury za rządów PO-PSL, nie potrafiącej wykryć sprawców. Dziś dowiadujemy się, że znowu „ziobrowa” prokuratura wraca do wątku "samobójstwa".
 
Trudno oceniać wnioski, gdy nie ma się dostępu do dowodów, ale śmierć w płomieniach jest bardzo bolesnym rodzajem śmierci, tę śmierć wybierają samobójcy w proteście, tyle że robią to w miejscach publicznych, na oczach wielu widzów, zostawiając po sobie dokumenty informujące dokładnie, przeciw czemu protestują, jak Ryszard Siwiec na stadionie X lecia w Warszawie, w proteście przeciw agresji na Czechosłowację, czy też Piotr Szczęsny na placu Defilad w Warszawie w proteście przeciw rządom PiS. Nie robi się tego w zaciszu leśnym, bez świadków, bez listu wyjaśniającego, szczególnie, że jak twierdzi rodzina, Jolanta Brzeska bała się napaści i unikała miejsc odosobnionych.

Gwoli uczciwości dziennikarskiej, należy powiedzieć iż w czasie sekcji zwłok stwierdzono obecność produktów spalania w płucach ofiary, ale to dowód tylko na to, że zginęła w męczarniach ognia, spalenie niszczy ślady przemocy fizycznej dokonanej przed podpaleniem. Ciało ludzkie nie zapala się od zapałki, czy zapalniczki, do tego trzeba przynieść materiały palne i doprowadzić do tego, by ciało się zapaliło.
 
Pewne światło na sprawę rzuca również fakt, iż prokuratura przesłuchuje świadków twierdzących, że Jolanta Brzeska nie mogła popełnić samobójstwa w obecności psychologa, zaś w przypadku jej córki biegli mają ustalić poziom intelektualny i stan rozwoju umysłowego. Jest to ewidentny dowód na to, że śledczy chcą obniżyć wartość tych zeznań. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w sprawie podważania zeznań świadków twierdzących iż w wypadku kolumny z Beatą Szyło nie była to kolumna uprzywilejowana, gdyż, nie było sygnalizacji dźwiękowej. Wtedy próbowano jako "niezależnego" eksperta próbowano podstawić osobę związaną z PiS.
 

No cóż, w państwie, w którym prokuratura i sądy podporządkowane są politykom, wiele cudów jest możliwe. W tym przypadku trudno oprzeć się wrażeniu iż komuś wysokopostawionemu mocno zależy na tym, by sprawę zamknąć wyrokiem "samobójstwo". Czyżby już dziś w państwie rządzonym przez PiS były osoby mogące popełnić zbrodnię i będące silniejsze niż państwo? 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie wikipedia.pl

 

KOMENTARZE

 • do jednopałów
  za co te jedynki?
  czy @Zawisza napisał nieprawdę?
  Czy niewygodną prawdę?
 • @roux 20:37:46
  Spokojnie Roux, jedynki mają znaczenie, z każdej informacji można wyciągnąć konsruktywne wnioski. Te jedynki właśnie pokazują, że wśród nas są ludzie którym przyświeca idea, nikt nam nie wmówii, że białe jest białe.

  Na sprawę trafiłem przeglądając internet wczoraj w nocy tyle, że wtedy pracowałem i nie miałem możliwości napisać. Do tej chwili mi nie odpuściło. Pokłady hipokryzji, kłamstwa politycznego są takie, że niczym nie przekopiesz.
 • @Zawisza Niebieski
  Ciekawe co wtedy radni PIS robili ?. Wszystko jest możliwe .Salut.
 • @Repsol 22:32:36
  To jest dość pospolity przypadek, za PiS się zainstalowali, za PO działali, i ani PiS ani PO nic złego nie widział.
  Różnica między PO i PiS taka, że PO szanuje wyborców, okłamuje ich w białych rękawiczkach, PiS traktuje ich jak motłoch, nawet rękawiczek zalożyć nie chce. Afera reprywatyzacyjna w Warszawie i innych miastach to afera PO-PiS. Gdyby którakolwiek ze stron chciała to już dawno byłaby ustawa, a tak mamy współpracę urzędników i czyścicieli, z obopólną korzyścią. A naród głupi szopki prawniczego analfabety Jakiego ogląda, ten napisał ustawę o IPN, po nauki do Izraela jeździli, nałożył karę na HGW, HGW zyskała na odsetkach, których nikt z nas by w banku nie dostał. wydał decyzję o zwrocie kamienic, tylko, że zgodnie z prawem nikt tych kamienic oddać nie musi, zaś Warszawa przyjąć nie może.
  Idioci nami rządzą, tyko dlaczego jesteśmy takimi idiotami, że idiotom pozwalami się rządzić?
 • @Zawisza Niebieski 23:27:41
  Dobre pytanie.
 • 5* oczywiście
  ..za nagłaśnianie tematu
 • @Zawisza Niebieski 20:47:05
  Ja tam odbieram pański wpis jako współudziałowca w procesie "czyszczenia kamienic", którego zadaniem jest zwalenie winy na PiS za własne przestępstwa.

  A fragment o tym, że kolumna pojazdów z Szydło nie była uprzywilejowaną, co twierdzą (?) pisowcy, to już majstersztyk.

  A Lotna się załapała.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:58:37
  Złapali złodzieja, winny... ten co złodzieja wskazał czyż to nie prawo przestępców?

  To co Pan napisał jest wyraźnym wskazaniem jak dużej trzeba edukacji, by wyrwać nas z zaklętego kręgu PO-PiS, by Polska nie była jak USA, albo demokraci albo republikanie.
  Za jaką aferę by się nie wziąć, to zaraz pojawia się druga partia. Mamy czyścicieli kamienic, patologia powstała za PiS, później przejęła to PO. Mamy SKOK, afera PiS, ale w Wołominie wychyla się PO. Tam gdzie się kradnie, tam zaraz pojawia się druga partia, ale obie będą usilnie przekonywały, to nie my to oni. Myślę, że powoli zaczyna to do Pana docierać, choć chce Pan to odrzucić. Stąd ja "czyścicielem kamienic", każdy co powie słowo prawdy o PiS to wróg.

  A kolumna pojazdów Szydło pokazuje metody działania prokuratury działającej pod partyjne zlecenie. Gdy pojawiiają się świadkowie których zeznania przeczą z góry narzuconej tezie, to robii siię z nich ludzi ograniczonych umysłowo. Tak chcieli zrobić z uczestnikami spotkań AA, którzy świadczyli, że kolumna miała wygaszoną sygnalizację dźwiękową, tak teraz chcą zrobić z córką Jolanty Brzeskiej i jej przyjaciółmi. Stare bolszewickie metody, dobre były za PZPR, dobre i za PIS.
 • @Lotna 23:43:37
  "Idioci nami rządzą, tyko dlaczego jesteśmy takimi idiotami, że idiotom pozwalami się rządzić?"

  To jest pytanie na które powinniśmy sobie dać odpowiedź i im szybciej lekcję odrobimy, tym większe szanse, że uda nam się Polskę z ruiny podnieść.
 • @Zawisza Niebieski 11:37:01
  „ czyściciel Zawisza” Hahahaha!

  Taktyka obrzucania błotem, ba nawet małym błotkiem, to stary trick z lubością i powszechnie stosowany przez uczestników i zwolenników „dojnej”. Obrona i przywoływanie dowodów niewiele da. Na sąsiednim blogu Huski i Kula zrobili sobie prawdziwe igrzyska w rzucaniu g..em w Jaromira. Ten dzielnie stawia opór. //Antykomunista.neon24.pl/post/145198,brawo-pis-tak-trzymac#comment_1482819
 • @reflexión 16:42:47
  Coż im biedakom zostało, chwilę pocieszyć się sondażami produkowanymi na potrzeby "narodu głupiego, co wszystko kupi". Rzucanie g... w przeciwnika to ich partyjny sport. Ale w sumie taakie spory dają myślącym korzyść. Jedni wyciągną przekręty drugich, drudzy pierwszych i tak do kupy mamy pełen obraz bagienka PO-PiS.

  W sumie to największa korzyść z wyborów, bo póki nie ma na kogo głosować to chichotem historii byłoby, gdyby wybory parlamentarne znowu wygrało PO. Wtedy utwierdził by się amerykański układ partyjny (albo republikanie albo demokraci), pytanie dla inteligentnego, kto rządzi w USA? To wzór oparty na najlepszych standardach dziel i rządź. Dziel na PO albo PiS i rządź, gdyż zgodnie z testamentem Lecha Kaczyńskiego "bez względu na to kto będzie w Polsce rządził, teraz akurat rządzimy my, interes Izraela będzie zabezpieczony".
  Nie w smak to trollom, oni chcieliby się modlić, leżąc w kościele "gwiazdą Dawida" "Tusk wina, Tusk wina, Tuska, Tuska bardzo wielka wina" :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930