Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 9875 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Jeśli nie można merytorycznie… trzeba dzielić Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Tutaj mieszkają normalni Warszawiacy, od pokoleń lub przyjezdni, zwykli mieszkańcy. I oni nie identyfikują się z tą elitarnością pana Trzaskowskiego” Bartosz Kownacki b. wice-minister obrony narodowej z ramienia PiS.

Takie słowa padły rozmowie z portalem „wPolityce” i są szeroko komentowane na forach internetowych, do dyskusji dołączę się i ja zapraszając również czytelników.
 
Kim są ci, co jednak identyfikują się z dr. Rafałem Trzaskowskim? To są „nie normalni” warszawiacy? A może są to elity Warszawy? A może wszyscy Warszawiacy z małymi wyjątkami to elity?
 
Odrzućmy na razie Warszawę, odrzućmy myślenie, żeby nie PiS, żeby nie PO, powiedzmy sobie jestem mieszkańcem miasta X i kogo chciałbym mieć za prezydenta? Jakie warunki powinien ten wybrany posiadać? Tak merytorycznie.
W mojej ocenie istotnymi dla rozwoju miasta są:
1) Znajomość miasta poparta urodzeniem się w tym mieście albo długim w nim zamieszkiwaniu. Człowiek zwykle identyfikuje się ze swoim miastem i pragnie jego rozwoju.
2) Znajomość problemów danego miasta i posiadanie klarownej propozycji do której mieszkańców potrafi się przekonać.
3) Można obiecywać gruszki na wierzbie, można obiecywać gwiazdkę z nieba, tyle, że trzeba na to znaleźć fundusze, stąd pytanie o doświadczenie w zarządzaniu finansami, zdobywaniu funduszy europejskich wydaje się zasadnym.
4) Wiadomo, nikt wszystkiego sam nie zrobi, nawet jeśli się za to politycznie odpowiada to potrzeba zaufanego i kompetentnego zespołu, pytanie o zespół doradców ich merytoryczne przygotowanie i znajomość miasta i jego problemów jest również zasadne.
5) Bezsprzecznie niezbędna jest znajomość prawa w zakresie prawa określającego działanie samorządów, doświadczenie w tym względzie również byłoby mile widziane.
O uczciwość nie będę pytał, bo przecież wszyscy nasi politycy są „czyści jak łza”, pracują dla społeczeństwa, tylko uczciwość, tylko praca dla narodu a później… no cóż, im się przecież należało… Więc to pytanie zostawmy.
 
Czy kryteria te są rozsądne? Wydaje mi się, że tak. Oceńmy zgodnie z tymi kryteriami kandydata dla „PiS - normalnych”, zgodnie ze zdaniem p. Kownackiego, Warszawiaków.
 
Patryk Jaki urodzony i wychowany w Opolu jest jednym z tych osób, które przyjechały do Warszawy w poszukiwaniu kariery politycznej. Jak sam twierdzi w Warszawie mieszka od siedmiu lat choć podatki w niej płaci dopiero od roku, czyli praktycznie wtedy, gdy prawdopodobne stało się, że może kandydować na prezydenta Warszawy, wcześniej żadnych związków z tym miastem nie odczuwał.
 
O znajomości tego miasta niech świadczy fakt iż myli Wełtawę z Wisłą. Po tym błędzie co prawda Patryk Jaki bronił się, że zawinili współpracownicy, ale cóż to oznacza? Tylko to, że do kampanii jak i do późniejszej pracy dobiera sobie ludzi nie mających zielonego pojęcia o Warszawie, przecież każdy, kto choć trochę zdjęć Warszawy widział nie wstawił by zdjęcia mostu nad Wełtawą a nawet widząc błąd kolegi, od razu powinien wskazać błąd. Znam kilka osób, które przyjechały do Warszawy za pracą, ale jak ich zapytać, to pojęcia o podstawowych zabytkach Warszawy nie mają, bo w ciągu tygodnia pracują, a w weekend możliwie szybko do rodzinnych stron wracają. Jakie są ich związki z Warszawą? Równie dobrze można zatrudnić imigranta, podobną znajomością miasta i jego problemów się wykaże.
 
Doświadczenie Patryka Jakiego w sprawach zarządzania w samorządach jest praktycznie zerowe, był co prawda przez dwie kadencje radnym, ale wtedy zajmuje się sprawami politycznymi a nie podejmowaniem decyzji managerskich, z tego okresu zasłynął doprowadzeniem w Opolu do rozszerzenia miasta o kilka sołectw i podopolskich gmin, wbrew woli mieszkańców (w konsultacjach 90% głosujących było przeciwnych). W Warszawie też były takie próby PiS, co spotkało się z również ostrym sprzeciwem mieszkańców.
 
Jako jeden z celów jego rządów w Warszawie głosi budowę dwóch dodatkowych linii metra. W Warszawie nie da się budować linii metra poprzez przyłożenie linijki i narysowanie linii między punktem A i B. Każdy Warszawiak wie, że warunki gruntowe w Warszawie są trudne. Pierwszą linię metra zaczęto budować w Warszawie jeszcze przed II wojną światową, trafiono jednak na kurzawkę, czyli podziemne jezioro wody zmieszanej z ziemią, z czym przy ówczesnych technologiach poradzić sobie nie potrafiono i inwestycję przerwano zamieniając tunele metra na magazyny. Na taką żyłę (jeziorko) trafiono w czasie budowy II linii metra w okolicy Centrum Kopernika, co wstrzymało prace na dłuższy czas. Wyznaczenie trasy metra wymaga gruntownych badań geologicznych a nie woli polityka co na kartce linię narysował.
 
Znajomość prawa u Patryka Jakiego jest kompromitująca i to w szerokim spektrum tej wiedzy. Podniecony obchodami Powstania Warszawskiego ogłosił iż sprawi, że wszyscy powstańcy będą mieli bezpłatne bilety komunikacji miejskiej. Nie wiedział, że z mocy obowiązującego prawa wszystkie osoby, co były nawet oseskami w czasie powstania mają już darmowe bilety komunikacji miejskiej.
 
Kompromitacją Polski zakończyła się ustawa o IPN napisana m.in., przez Patryka Jakiego. Nasz rząd jeździł na konsultacje w pisaniu ustaw do Izraela, zaś cały świat nagle zaczynał pytać się, „czemu Polska nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za zbrodnie na Żydach?’.
 
Działając w komisji d.s. wspólnej afery PO-PiS związanej z przekazywaniem kamienic w ręce „czyścicieli kamienic” nakładał kary na Hannę Gronkiewicz Waltz, wręcz egzekwując je z jej konta, a potem kary te trzeba było zwracać, bo Patryk Jaki nie znał prawa, które chciał egzekwować. Podobnie miało się ze sprawą zwrotu kamienic przekazanych z naruszeniem prawa. Przepisy dotyczące zwrotu uniemożliwiały ponowne przejęcie tych kamienic przez miasto. Prawo dla Patryka Jakiego to jakieś „mzimu”, ostatecznie jest politologiem, nie prawnikiem.
 
Patryk Jaki to chorągiewka polityczna, jakich wiele w naszej polityce, w roku 2006 przystąpił do PO i z listy tej partii wybrany został do rady miasta w Opolu, po wyborach przenosi się do PiS. Z list tej partii został wybrany do sejmu, po czym przechodzi do Solidarnej Polski. Ot skoczek partyjny z zerowym doświadczeniem w sprawach samorządowych.
 
Uczciwość głoszonego programu można ocenić porównując deklaracje polityka z jego wcześniejszymi głosowaniami w danych sprawach. W dniu 6 czerwca 2018 Patryk Jaki głosił „Odbudujemy warszawski sport. To wielki wstyd, że stolica nie ma ani jednej hali sportowej na poziomie europejskim” Opozycja szybko sprawdziła, że w dniu 11.01.2018 sejm głosował poprawkę dotyczącą dotacji w wysokości 80 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej przy stadionie narodowym w Warszawie, Patryk Jaki głosował przeciw tej poprawce. Równocześnie głosował przeciw poprawce mającej przeznaczyć 50 mln zł na odbudowę stadionu Skry.

Można to podsumować tylko w jeden sposób: Nikt ci tyle nie da tyle, co obieca ci polityk w trakcie kampanii wyborczej. O pomysłach Patryka Jakiego można pisać by wiele, wiele wyjaśniać jeszcze więcej odkręcać, raz głosi jako swe pomysły, pomysły już realizowane jak np. przygotowanie planów zagospodarowania przestrzennego dla Warszawy, innym razem plany całkowicie oderwane od rzeczywistości, ot witamy was, a po wyborach mamy was.
 

Patryk Jaki nie jest kandydatem, którego można bronić merytorycznie, dlatego wiceminister Kownacki sięgnął po metodę dziel i rządź. Ale w swej wypowiedzi miał rację w jednym, Patryk Jaki nie jest kandydatem elit, tych elit, które nazwiemy „ludźmi myślącymi”. 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu oraz zdjęcia. Zdjęcie Pałac Jabłonowskich na Placu Teatralnym

KOMENTARZE

 • To w sumie nie mój problem
  kto zostanie szefem Warszawy. Jestem wieśniakiem z Kujaw i mieszkam w miasteczku ciut starszym niż Warsiawka :)

  Jaki jest Patryk Jaki to widać, słychać i czuć. PiSiorski burak i tyle.
  No ale skoro Polską rządzi "zwykły poseł" spod Odessy to czemu Warszawą nie może rządzić burak spod Opola?

  Może kiedyś dam się wybrać na Burmistrza mojego miasteczka? :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:13:49
  A ty nie śpisz jeszcze :)
  No cóż Warszawa to miejsce w którym się urodziłem, wychowałem i spotkałem wszystkich kolegów dzieciństwa, tych co się w gałę grało. Zależy mi, by się rozwijało.
  Już raz rządził Warszawą imigrant spod Odessy, były to czasy, gdy Łopuszańską budowano wiekami, gdy wiadukt przy Dworcu Gdańskim na oczach się rozsypywał, gdy jadąc, jak dobrze pamiętam, w pewien sobotni poranek na wiaduktach Wisłostracy przy lasku Bielańskim zobaczyłem na środkowym pasie barierkęa za nią dzurę w jezdni. Fragment jezdni spadł pod wiadukt, całe szczęście, że nie tak jak we Włoszech, gdy cały wiadukt poleciał.
  Pamiętam czas, gdy nauczyciel fizyki z Gorzowa Wielkopolskiego grillowany przez "zwykłego posła", tak jak mi się wydaje grillowany jest niejaki Jaki. Wykaż się, zdobądź Warszawę a będzie twoja, bo mnie zawsze tam kopa, dość centralnie w... dawali. Ten rozkopał Krakowskie Przedmieście, bez planów instalacji podziemnej, bez planów inwestycji i łaziliśmy w błocie przez lat kilka.
  No cóż, sentymenty to może, ale zależy mi, by Warszawą nie rządziły słoiki, które nie zadały sobie nawet trudu, by Warszawę na zdjęciach zobaczyć.

  A tak na ucho, są trzy miejsca w Polsce do których zawsze z sentymentem jeżdżę. Są to rozlewiska Biebrzy i Narwi, jest to Kraków oraz ziemie piastowskie. Więc jak już tym Burmistrzem zostaniesz, to cię będę zgodnie z normami PiS na nepotyzm namawiał. Weź mnie do swego miasteczka na pomocnika Burmistrza. Wazeliniarza ze mnie nie zrobisz, ale tej ziemii na emeryturze serce moje mogę oddać. Nigdy cmentarze wielkomiejskie, jak warszawski północny mego serca nie podbijały, ale na wiejskim, pod pochyłym drzewem spocząć po trudach życia spocząć? To jest coś. :)
 • @Zawisza Niebieski 05:43:04
  Pospałem i właśnie wchodzę w nowy dzień, wcześnie wstaję :)

  Co do Warszawy to mi też zależy, żeby była dobrze zarządzana. W końcu to nasza Stolyca :)
  Ale najważniejsze jest, żeby takimi dziurami jak moje miasteczko, rządzili dobrzy gospodarze bo wtedy cała Polska będzie szczęśliwa.
  Mamy dobrych gospodarzy, to tylko partie "głównego nurtu" podsuwają nam cieniasów i oszustów. Wyciąć tą swołocz!

  Może Jakubiak na Prezydenta? W końcu urodzony w Warszawie.
 • @Zawisza Niebieski 05:43:04
  //Wazeliniarza ze mnie nie zrobisz, ale tej ziemii na emeryturze serce moje mogę oddać.//

  Masz jak w banku!
  Nie cierpię wazeliniarzy. Sam nigdy nie byłem i nikomu nie życzę.
 • @Zawisza Niebieski 05:43:04
  "Nie namawiam, ale radzę:
  Jeśli dziś otrzymam władzę,
  Daję słowo, że zasadzę
  W ciągu pięciu dni na piasku
  Drzewa mego wynalazku.

  Już nie szyszki, nie żołędzie,
  Ale rosnąć na nich będzie
  Schab wędzony i pieczony,
  Boczki, szynki, salcesony,
  Mortadela i serdelki,
  Mięs przeróżnych wybór wielki,
  Nawet prosię w galarecie,
  Jeśli tylko zapragniecie."
  (J. Brzechwa, Szelmostwa lisa Witalisa)

  pzdr
 • @Zawisza Niebieski 05:43:04
  // ale na wiejskim, pod pochyłym drzewem spocząć po trudach życia spocząć? To jest coś. :)//

  Miejsce, jakby co to się znajdzie.
  W moim miasteczku są dwa czynne cmentarze. Ten większy dzieliliśmy kiedyś z Niemcami. Nikt tam już grobów nie odwiedza ale my dbamy. To w końcu byli nasi sąsiedzi.

  Ten drugi to zaraz obok stadionu, bo my mamy stadion! Może nie taki jak Narodowy ale mamy :) Tam jest więcej powietrza i przestrzeni.

  To który wybierasz? Bo muszę w takim razie skoczyć do Plebana kwaterę dla Ciebie zaklepać.
 • ***
  Czy po skutecznym obrzydzeniu Patryka J. wykonasz ten sam manewr wobec Rafała T. ?
  Bo chyba nie spróbujesz tu wcisnąć kitu ,że Rafał T. to wymarzony kandydat na prezydenta stolicy ?
  Zarzucasz Kownackiemu "dzielenie Polaków" a sam co robisz? Czym jest elaborat o nędzy tylko jednego z wielu kandydatów ?
 • @puuuq 12:24:29
  "Zarzucasz Kownackiemu "dzielenie Polaków" a sam co robisz? Czym jest elaborat o nędzy tylko jednego z wielu kandydatów ?"

  Ale z Pana krętacz, dobry na asystenta Lisa Witalisa. Będzie ciepła posadka, z wielką odprawą gdy lisa pogonią.
 • @puuuq 12:24:29
  Nie potrafisz wyjść poza myślenie PO-PiS, nie wolno napisać na kandydata PiS, nic złego, choćby się absolutnie nie nadawał na dane stanowisko. Zadaj sobie pytanie, czy to co napisałem w czymś jest nieprawdą, a także, czy nie wiedząc, jaka partia go promuje chciałbyś, by osoba o takich kwalifikacjach była prezydentem twego miasta?

  Jeśli chodzi o Rafała T. to mogę ci napisać, że posiada on zarówno doświadczenie w zarządzaniu miastem, urodził się w Warszawie, więc i znacznie lepszą znajomość miasta,ale nie chciałem ich porównywać, bo byś napisał, że chcę go promować a to na pewno mi do głowy nie przychodzi, zresztą są na portalu osoby, które już to robią znacznie lepiej niż ja. Nie tak dawno Husky z 10 zdjęć z taśmą samoprzylepną wrzucił opowiadając sobie z Kulą Lisem o jakimś Czaskowskim.

  Również nic nie stoi na przeszkodzie, byś sam przeanalizował kanydaturę, a także byś tu u mnie, czy jak wolisz u siebie opisał zalety Patryka J. promujące go na stanowisko Prezydenta Warszawy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:14:16
  Z tym wyborem cmentarza, to daj mi chwilkę do zastanowienia, na razie powtarzam sobie słowa mamy mojej koleżanki, "żeby umrzeć to trzeba się najpierw nieźle natrudzić" :)
 • @roux 06:13:27
  Podobnież w bajkach zawsze ziarnko prawdy się kryje, ale to tylko podobnież :)
 • Nasz cwaniaczek na spotkania wyborcze jeździ rządową limuzyną z kierowcą, opłacane przez podatnika
  https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1188591141293466/

  Jego zarobki to pewnie jak u Gowina ledwo do pierwszego starczają.

  U jego pomagierów taka bieda, że komunikacją miejską na gapę jeżdżą.
 • @Zawisza Niebieski 13:56:46
  Skoro uchodzisz a raczej sam sobie przypisujesz obiektywizm w ocenie politycznych wydarzeń w Polsce ,
  to chyba musi przynajmniej dziwić , że przy każdej okazji uderzasz jedynie w ludzi PiS ,przypisując im sprawstwo
  podziałów w Polsce ,tak jakby całe te opozycyjno -kodziarskie środowiska były zupełnie niewinne :))))))))
  Dla mnie jedno jest jasne , po tym co pozostawia po sobie Gronkiewicz -Waltz ,urząd prezydenta nie może przejąć ktoś z jej środowiska , a takim kimś jest Trzaskowski , liczę ,że Warszawiacy wykażą elementarny rozsądek czyli ,że nienawiść do prezesa nie przesądzi o wygranej Trzaskowskiego .
 • @puuuq 16:14:02
  "urząd prezydenta nie może przejąć ktoś z jej środowiska"

  Wam chodzi tylko o posady dla waszych znajomków. Nie oszukujmy się.
 • @Zawisza Niebieski 13:59:27
  No to potrudź się jeszcze trochę. Ja nie nalegam.
  Wolę Cię żywego :))))
 • @puuuq 16:14:02
  //liczę ,że Warszawiacy wykażą elementarny rozsądek czyli ,że nienawiść do prezesa nie przesądzi o wygranej Trzaskowskiego .

  Się zdziwisz :))

  Ja bym głosował na Jakubiaka ale nie jestem z Warszawy...
 • @puuuq 16:14:02
  Może tak zamiast sloganu "po tym co pozostawia po sobie Gronkiewicz -Waltz" wymienisz to co pozostawiła?
  Dokończnie I linii metra, budowa II linii metra, rewitalizacja Traktu Królewskiego, który rozkopał bez planów Marcinkiewicz, most łazienkowski, most Marii Curie Skłodowskiej, dokończenie Trasy Toruńskiej, której budowa wlokła się od czasów PRL, odbudowa wiaduktów w ciągu Wisłostrady odbudowa wiaduktu przy Dworu Gdańskim, odnowa Warszawskiej Starówki, włączenie Warszawy w europejski układ autostradowy, wiadukt nad linią kolejową łączący Włochy z Wolą, odwieczna bolączka W-wy, że tak kilka wymienię z pozytywnych.

  Wspólne dzieła PO-PiS: afera reprywatyzacyjna, budowa muzeum Pollin w umowy podpisane za rządów PiS, Kaczyński wbudował kamień węgielny.

  Kaczyńskiemu bezsprzecznie do zasług zapiszę Muzeum Powstania Warszawskiego.
  No to może tyle na początek, oddaję piłeczkę, teraz ty.

  Zaś ja mam nadzieję, że Warszawiacy nie zagłosują zgodnie z zasadą "byle nie..." z wybiorą bardziej kompetentną osobę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:56:10
  Jakubiak, całkiem ciekawa propozycja, taka po piwku, ale człowiek z doświadzeniem biznesowym, znający Warszawę, czemu nie?
 • @Pedant 16:18:37
  //Wam chodzi tylko o posady dla waszych znajomków//
  Niestety sam nie mam , ani żaden mój znajomy nawet nigdy nie ubiegał się o posadę z jakiegoś partyjnego przydziału ale zgadzam się z poglądem ,że czas na przejęcie wszystkiego co tylko się da przez ludzi związanych z PiS albo "kukiz15" , PO ,SLD i PSL muszą odpocząć , przynajmniej jeszcze z dwie kadencje bo dla N miejsca w sejmie już nie będzie :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:51:43
  Będę miał czas odpocząć, przed kollejnymi trudami, będę miał całe 10 dni wolnego, rodzinka już niezłą listę przygotowała napraw to, napraw tamto, trawa od dawna nie koszona, będzie ruch, będzie świeże powietrze i regeneracja sił :)
 • @Zawisza Niebieski 17:10:11
  Wszystkie te "zasługi " pani Waltz zasłania mafia reprywatyzacyjna , zapytaj tych wyrzuconych z domów jak im chodzi po tych wybudowanych przez Waltz nowych mostach :))))))
 • @puuuq 17:21:30
  Mafia reprywatyzacyjna wspólne dzieło PO-PIS, zainstalowała się za Kaczyńskiego, trwała za Gronkiewicz Waltz. Zapytaj mieszkańców Nabielaka 9, szczególnie panią Jolantę Bielską a z braku możliwości jej cókę, którą dziś prokuratura chce badać pod względem rozwoju umysłowego, bo w samobójstwo matki nie chce wierzyć?

  Przeczytaj to, myślę, że jest w miarę uczciwe.
  https://oko.press/kaczynski-tez-oddawal-choc-razy-niz-gronkiewicz-waltz/

  Dlaczego mam więc głosować na całkowicie niekompetentnego Jakiego, co dotychczas za co się wziął to spiepszył?

  Powtarzasz papkę propagandową złodziejskkiej i nepotycznej PIS. Mam wymieniać niekompetentnych: córeczki, synusiów, pociotków
 • @Zawisza Niebieski
  Jak zwykle lipa .Salut .http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/07/POPiS-2.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:30:35
  //Mafia reprywatyzacyjna wspólne dzieło PO-PIS,//
  Brakuje tylko informacji ,że bracia Kaczyńscy na tym najwięcej skorzystali :)))
  Ty się staraj o etat w TVN :)))
  bo tu marnujesz swoje zdolności na odcinku propagandy
 • @puuuq 17:16:44
  " żaden mój znajomy nawet nigdy nie ubiegał się o posadę z jakiegoś partyjnego przydziału"

  Nie wierzę Panu, wy macie zdolność błyskawicznej konfabulacji. Przyłapani, nawet się nie zaczerwienicie tylko podajecie natychmiast następne zmyślenie albo wychodzicie. Taki styl.

  Chodzi wam o synekurki.
 • @Repsol 17:53:39
  Coś w tym jest,
 • @puuuq 17:58:13
  Natomiast , kogo tu Ty reprezentujesz . Koszer Nostra ?.
 • @puuuq 17:58:13
  "Brakuje tylko informacji ,że bracia Kaczyńscy na tym najwięcej skorzystali :)))
  Ty się staraj o etat w TVN :)))"

  To Pan wspomniał o braciach a nie on. Rozpoznaję wasz styl odwracania kota ogonem.
 • @Repsol 18:14:02 do puuuq
  "Natomiast , kogo tu Ty reprezentujesz . Koszer Nostra ?"

  Gdzie tam. "Koszerni" kręcą subtelniej. To jest swojski przaśny styl z jarmarku.
 • @puuuq 17:58:13
  A kto tu mówi o Kaczyńskim, pierwszych prywatyzacji na konto PiS dokonał Mirosław Kochalski dziś wysoko ceniony specjalista PiS. Ale popatrz jak u ciebie klapka blokująca informację szybko zapada, prawda niekorzystna dla PiS, zaraz odrzucaz zamiast to sprawdzić. Ja mówię, sprawdź moje informacje, nie musisz mi wierzyć, zacznij myśleć a nie tańcz jak ci grają. To właśnie jest nieszczęście Polski.
 • @Zawisza Niebieski 17:12:43
  Ale już PiSiory na niego plują. Bo chorąży LWP albo, że sprzedał browar Palikotowi.
  Zobaczymy co jeszcze te "wuje" wymyślą?
 • @Zawisza Niebieski 17:16:51
  Trawy nie potrafią skosić?... To jak ty je wychowałeś?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:30:06
  Takie już działanie tych, co wiedzą i kompetencjami pokonać nie mogą, wtedy plują, g.. rzucają, może coś się przyczepi. A, że duża część narodu jak stado lemingów za przywódcą lezie, to i metoda daje efekt.

  Ja przecież też komunista, do organizacji należący, w podstawówce do ZHP :)
  Świat dzieli się na cacy ubeków, co z kapciuszkami do Kaczyńskiego... i be ubeków, co kapciuszków nosić nie chca :)

  Świata według PiS ez pół litra nie rasbieriosz, a i po pół litra ciężko.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:32:09
  Ostatnio padła mi podkaszarka, kupiłem nową a tam na zdjęciu kobiecina kosząca trawę, pokazałem.... wiesz jaka była obraza majestatu? Ile argumentów nie do zbicia padło? :)
 • @Pedant 18:12:54
  //wy macie zdolność błyskawicznej konfabulacji //
  No jasne, my 40% +wyprzedzamy w "błyskawicznej konfabulacji" nawet kameleony :))))
 • @Zawisza Niebieski 18:25:03
  //zainstalowała się za Kaczyńskiego, //
  //A kto tu mówi o Kaczyńskim//
  sam już nie wiesz co piszesz :)))))
 • @puuuq 19:13:16
  "//A kto tu mówi o Kaczyńskim//
  sam już nie wiesz co piszesz :)))))"

  Ale z was knajacki cwaniaczek. Bierzecie wszystkich za idiotów bo dla was sociopatów, kazdy dla którego pieniądze nie są najważniejsze jest frajerem.

  To puuuq wprowadził temat braci:

  "Brakuje tylko informacji ,że bracia Kaczyńscy na tym najwięcej skorzystali :)))"

  Został wam jeszcze jeden "sprytny" trick - usunąć post aby zatrzeć ślady.
 • @puuuq 19:13:16
  "Cechy osobowości socjopatycznej ujawniają się już w dzieciństwie i są to przede wszystkim zachowania takie jak: kłamstwo, bójki, drobne kradzieże, konflikt z prawem, nieprzestrzeganie norm społecznych. Pozorna szczerość i wiarygodność to w rzeczywistości działania nastawione na osiągnięcie konkretnych rezultatów. Socjopaci w odróżnieniu od psychopatów nie są dobrymi strategami i raczej mają problem z planowaniem i zimną kalkulacją."
 • @Pedant 19:23:47
  //usunąć post aby zatrzeć ślady.//
  A po czym miałbym zacierać ślady ?
  Zawisza uwikłał L.Kaczyńskiego w warszawskie przekręty ,
  a ja tu tylko zauważyłem ,że obaj na tym zarobili
  czyli ,że te dwie informacje są funta kłaków warte
  Zamiast tu wyjaśniać jakieś pierdoły o socjopatach sam skorzystaj
  z porady psychologa
 • @puuuq 20:06:12
  Zawisza w żadnym momencie nie uwikłał Kaczyńskich akurat w przekręt czyścicieli kamienic, gdyż decyzja została podjęta przez urzędników z ramienia PiS ale już po odejściu Kaczyńskiego Urzędnik znany jest z imienia i nazwiska a po odejściu pełnił ważne funkcje z ramienia PiS, m.in. w Orlenie.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:34
  /Zawisza w żadnym momencie nie uwikłał Kaczyńskich//
  Racja , pisałeś tylko o jednym z nich
  //Mafia reprywatyzacyjna wspólne dzieło PO-PIS, zainstalowała się za Kaczyńskiego //
  Idiotów szukaj w środowiskach kodziarskich albo na tych nowych warszawskich mostach
 • @puuuq 20:44:09
  No cóż, przez jeden z nich Curie Skłodowskiej przejeżdżam nie raz, przynajmniej raz w tygodniu, więc pewni jestem tym idiotą, ale chętnie jeździł bym przez most zbudowany przez PiS, gdyby taki kiedyś powstał. :)

  A środowiska kodziarskiej, kolejna wklejka w umysł PiSowców. Poza środowiskami kodziarskimi, POwskimi czy PiSowskimi są jeszcze nie zrzeszeni :).
 • @puuuq 20:44:09
  Wzajemnie .Salut. :))) https://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/02/C3iFZIgWMAEn2cd.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031