Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wielce znacząca wizyta Andrzeja Dudy w USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stare powiedzenie mówi, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Obecna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest wielce znacząca i wiele mówi.

Długo się zastanawiałem, czemu minister Błaszczak tak nagle zaczął wychwalać walory armii amerykańskiej, opowiadać, jak to Rosja się tej armii boi, że sama obecność choćby kilku żołnierzy USA w kraju chroni ten kraj lepiej niż jego własna silna armia. Wizyta prezydenta Dudy w USA wszystko wyjaśniła.
 
Ale zacznijmy od początku. Trzeba powiedzieć, że po napisaniu przez Patryka Jakiego i przepchniętej, standardową metodą PiS, „kolanem”, bez głębszej refleksji, bez pomyślenia o skutkach, ustawie o IPN, podpisanej później przez Andrzeja Dudę, nasz prezydent a wraz z nim Polska zostali dokładnie dyplomatycznie „przeczołgani".
 
Poprzednia wizyta naszego prezydenta w USA była dokładną lekcją upokorzeń. Najpierw przeciek informacji, oczywiście jak to standardowo w dyplomacji bywa zdementowany, iż, póki ustawy nie zmienimy tak, by zgodziły się na to organizacje żydowskie w USA, to prezydent będzie traktowany w USA jak powietrze, co Andrzej Duda nie omieszkał sprawdzić i przekonać się udając się w wizytę w czasie której najwyższym rangą urzędnikiem administracji amerykańskiej, z którym się spotkał burmistrz miasta, które porównując do Polski jest odpowiednikiem np. Będzina. Wpadkę próbowano tuszować obrazkami z dziećmi Polonii w pseudoludowych strojach i barwach narodowych, w czasie spotkania z Polonią zorganizowanego przez naszą ambasadę, ale blado to wyszło.
 
Po korekcie ustawy o IPN, w uzgodnieniu ze stroną Izraela, USA okazało swoją milszą twarz. Prezydent Duda jedzie do USA, spotka się z prezydentem USA brzmiały media zależne od PiS. Z tej radości nasze władze, by podnieść rangę wizyty, postanowiły prosić USA o stacjonowanie wojsk amerykańskich na naszej ziemi, oczywiście za odpowiednią i sowitą opłatą. USA i tak musi,, zgodnie ze swoją doktryną, utrzymywać wojska, więc czemu nie w Polsce? Szczególnie gdy petent ładnie prosi i chce za to płacić? Można się zastanowić. Polska to strategicznie położony kraj, piwo i inne trunki tanie, jedzenie smaczne a dziewczyny ładne.
 
Prezydent Duda szykuje walizki, zabiera najlepszą koszulę i jedzie do USA. Jak kania deszczu potrzebuje poprawy wizerunku, szczególnie po wizycie w Australii, gdzie nasz rząd sprawą z korwetami ośmieszył go tak, że administracja Australii w trybie awaryjnym zmieniła rangę wizyty i grono osób, z którymi mógł się spotkać. Będzie ładnie, miło, dobrze wizerunkowo.
 
Jednak już w USA nie było tak miło i przyjemnie, to prezydent USA ogłasza, że Polska zamierza płacić „miliony” za pobyt wojsk USA, a on łaskawie tę decyzję przemyśli. I tak kilkoma słowami prezydent USA z tej sprawy zrobił swój sukces. Ulgę dla amerykańskiego podatnika, straszak, widzicie "bogatsze kraje", chcecie ochrony USA, to płaćcie. Nic dziwnego, że prasa USA piała z zachwytu, za to Andrzej Duda stracił możliwość osobistego przekazania polskiemu podatnikowi, że ma zacisnąć pas o dodatkową dziurkę, bo pojawią się nowa "opłaty", PiS jak słowa „Konstytucja” boi się słowa „nowe podatki” nazywając je opłatami. Tylko, czy gdyby prezydent Trump tego nie zrobił to Andrzej Duda na całą prawdę by się zdobył? Raczej głoszono by, iż PiS zwiększa bezpieczeństwo kraju wojskami USA, o kosztach by się raczej nie rozwodzono. Do społeczeństwa dotarła zupełnie inna informacja, zamiast „będziesz bezpieczny” „będziesz płacił”.
 
Dziś z rana Polaków przywitało zdjęcie i informacja, że w Białym Domu dla prezydenta Dudy zabrakło krzesła i biedak dokument musiał podpisywać w pozycji skłonu, przy siedzącym prezydencie Trump’ie. No cóż, Polska swoje miejsce musi znać. Tylko, czy osoby tak bardzo liczące na ten parasol ochronny ze strony wojsk USA nie pomyślą, że jeśli w takich warunkach, przy takim poszanowaniu dla Polski dokumenty są podpisywane, to jak wojska USA będą traktowały nasz kraj? Czyżby jednak nie zgodnie z zasadą, póki pokój, póki Polacy płacą to będziemy w Polsce, czemu nie? Ale gdyby się coś złego zaczęło dziać, to ponosząc ogromne straty w sprzęcie i w ludziach, jak to miało miejsce gdy pierwsze oddziały do Polski przyjeżdżały uciekną za bezpieczną granicę? Czy Amerykanin musi ”umierać za Gdańsk”? W polityce szanuje się silnego, a nie takiego, co na własne życzenie pozbawił się wojska i teraz ochroniarza szuka.
 
Czy da się narodowi … co wszystko kupi, wyjaśnić, że akurat tego dnia w Białym Domu zabrakło krzeseł? Wielki sukces Andrzeja Dudy legł w gruzach,, z triumfu zrobiła się klęska. Wielki „wreszcie polski” prezydent chłopcem z dziwnym uśmieszkiem podpisującym dokument w głębokim ukłonie. Ale to mi przywodzi na myśl inne skojarzenie, skojarzenie z Bronisławem Komorowskim. Też był wielkim, wspaniałym mężem stanu o poparciu sięgającym 70%, gdy nagle stał się pośmiewiskiem wchodzącym na fotele Japonii, stojącym na ulicy z czekoladowym „orłem”? Tak jakoś przez skórę czuję, że na Andrzeja Dudę, "grupa trzymająca władzę w Polsce" wydała już wyrok politycznej śmierci. Czeka nas spektakl bardziej przypominający kiepski kabaret niż politykę. Odejdzie jako człowiek ośmieszony, wyszydzony, z którym nikt się nie liczy, którego nawet z litości nikt o wykład nie poprosi? Obym nie był złym prorokiem.
 
„Zaprzańcem, kto nie szanuje żołnierza polskiego”*
Rząd PiS realizuje hasło wyborcze „Polska w ruinie” na wielu frontach, ale jednym z lepiej widocznych frontów jest Wojsko Polskie. Poprzednia koncepcja obronna zakładała wysoko wyszkoloną armię zawodowców, którzy mają doświadczenie wojenne zdobyte w misjach zagranicznych. Płaciliśmy za to nie mało, bo i krwią poległych i sprzętem, który w piaskach został, ale była to koncepcja jakoś tam uzasadniona. Po przejęciu władzy przez Antoniego Macierewicza, a teraz przez Mariusza Błaszczaka, te pieniądze lekką ręką wyrzucono w błoto. Doświadczeni dowódcy to nie takie poglądy mają, to nie takie szkoły skończyli, to nie takie poglądy mają, ośmielają się decyzje historyka Błaszczaka, specjalisty od „politycznej wazeliny”, czy też wcześniej kompetencje PiSiewicza – Misiewicza krytykować, są niepewni. Teraz będziemy budowali „armię naturszczyków”, czyli WOT, doświadczonych dowódców się pozbędziemy, zastąpimy ich awansowanymi po kilka stopni na raz miernymi ale nam wiernymi. Kompetencje? Wystarczy wspomnieć, że przez 3 lata nie są w stanie przetargu na autobusy dla wojska rozstrzygnąć, nie mówiąc o bardziej skomplikowanym sprzęcie.
 
Wszelkie plany zakupu sprzętu, potrzebnego wojsku, poszły do kosza. Za to pojawiają się koncepcje wyremontowana czołgów, co z Rudymi 102 na jednym placu w pułkach stały a ich konstrukcja pamięta czasy II wojny światowej. Na dzisiejszym polu walki to tylko ruchome cele. Zaś samoloty i helikoptery po iluś tam godzinach lotu nadają się tylko jako zabawki na plac zabaw dla dzieci. Wszystkie przetargi odwołano, czy jak „ekspert smoleński” Berczyński caracale „wykończono”, bo to złe, bo pewnie "za łapówki kontrakty podpisywane". Co kupiono w zamian? Wielkie nic. Wojsko w ramach floty powietrznej ma zdjęcie Antoniego Macierewicza z modelem helikoptera, który mieliśmy podobnież wraz z Ukrainą do społu budować. Oraz kilka dronów. Pozbawiona doświadczonych żołnierzy armia jest pośmiewiskiem armii, która zamiast bronić kraju sama musi być broniona. Do czego to prowadzi zastanawiało się wielu. Dziś wiemy, do tego, by w geście triumfu poprosić USA by za sowite pieniądze zastanowiło się, czy będzie skłonne bronić naszych żołnierzy.
 
Wojska spod Grunwaldu, wojska z bitwy warszawskiej, i tylu innych bitew o których co chwila słyszymy na uroczystościach z „naszymi wybrańcami” na zdjęciach, sprowadzone do roli proszących by ich bronić? Czy można bardziej upodlić żołnierza polskiego?
 
* Definicja przyjęta przez Andrzeja Macierewicza, gdy w raportach z katastrofy pod Smoleńskiem pojawiła się informacja iż w kokpicie, namawiającym do podejmowania przez pilotów ryzyka był gen. Andrzej Błasik.
 
prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie twitter

KOMENTARZE

 • 447
  W pierwszej kolejności Duda o tym powinien rozmawiać z Trampem. Bo to jest być albo nie być dla narodu polskiego. Wiadomo, że PAD nawet się nie zająknie na temat 447.
  Była pała robiona z połykiem
 • @zbig71 12:06:21
  Swoją politykę obronną PiS opiera na USA i Izraelu. Oba te kraje mają nas głęboko a PiS traktują jako śmiesznego pajaca, co można się z niego ponaigrywać. Pewnie, że o 447 Duda nie wspomni, bo i po co.Nic nie załatwi w tej sprawie, a tylko Trump zaśmieje mu się w twarz i po co?
  Partnerem dla USA jesteśmy, gdy kupujemy od nich jakieś rupiecie, co na magazynach leżą, albo też płacimy za nic. Gdy już zapłacimy to pozwolą nam siedzieć cicho, a oni zastanowią się, co można nam dać a co nie.

  Zostały nam Węgry o równie mocnej pozycji w Europie i w świecie, przy czym oni z Rosją rozmawiać potrafią a nasze ... na kotach bojowych gotowe na Moskwę ruszać. Zrobili z nas pośmiewisko na cały świat, a podobnież mieliśmy wstawać z kolan.
 • Autor 5*
  Zdjęcie nagłówkowe mówi wszystko.
 • @Zawisza Niebieski 12:14:34
  Ale fotelik dla dziecka to mogliby mu dać, jak podpisywał te świstki.
  Akurat fotelik by do niego pasował
 • @zbig71 12:22:06
  /Akurat fotelik by do niego pasował/

  Raczej klęcznik.
 • @reflexión 12:26:45
  Klęcznik to w trakcie rozmów w 4 oczy
 • @reflexión 12:26:45
  W ten prosty sposób zmuszono Dudę do przyjęcia odpowiedniej postawy, sługi pokornie pochylonego przed panem.
  Ale trolle będą miały dziś niezłą zagwostkę, z pewnością Tusk ukradł krzesło, a odpowiedź taka prosta. Amerykanie wiedzą, że będzie siedział, więc dali mu postać, w domu powiezonego nie mówi się o sznurku, nie chcieli robić aluzji. :)
 • 5*
  Nie ma co komentować.
  Usiąść tylko i zapłakać...
 • 5*
  Powtórzę za Komentatorem reflexión

  "Zdjęcie nagłówkowe mówi wszystko."
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:29
  A mnie jednak korci ta wizja powrótki z historii Komorowskiego, nie wiesz czy tam gdzieś Kneset nie ma wyjazdowego spotkania na Kazimierzu czy tam gdzieś w Pollin? Można by popatrzeć, kogo będziemy mieli za następnego prezydenta, bo wydaje się, że Duda to już ma taczkę podstawioną. Już powinien zacząć ćwiczyć mowy oratorskie do wygłoszenia przed Trybunałem Stanu. Został mu jeszcze tylko sezon narciarski 2018/2019 i 2019/2020.
 • jak skomentował red. Michalkiewicz
  to może być najdroższa kolacja na świecie - bekniemy za to jak nie 65 mrd USA, to może nawet 300
 • @Rzeczpospolita 12:53:31
  A może to była szybka wizyta robocza - ? - i nie było nawet czasu przysiąść.
 • @MacGregor 13:10:21
  Niestety, może być. Ma chlopak gest. Mieliśmy pomnik na bezpłatnym placu, pojechał, płacimy czynsz dzierżawny, by nasz pomnik stał, teraz za kolację "miliony" zapłacimy. Zasada prosta, strzyc barana ile się da, póki głupi. Tyle, że kto dziś odkręci tę decyzję? Macierewicz pozbwił nas i tak już ułomnej armii, sprzęt o 3 lata starszy, zero odnawiania. Z każdym dniem coraz bardziej uzależniamy się od USA, zaś na przywrocenie armii pieniędzy nie będzie, bo wydamy je na "ochronę". Pamiętam jak parsknąłem śmiechem, gdy w wojsku na zajęciach mieliśmy temat, strzelanie do samolotu z KBK AK, jak to trzeba strzelić przed nosem, by samolot dogonił pocisk. Dziś myślę, że w WOT ten temat też jest szeroko omawiany.
 • @Zawisza Niebieski 12:53:31
  Gdy 17.08.2015 napisałem notkę
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/124979,dlaczego-duda-andrzej-zostal-prezydentem-rp

  szabesgoje w sieci nie zostawili na mnie suchej nitki. "Ruska onuca" to było najbardziej pieszczotliwe określenie.
  Minęły ponad 3 lata "posługi" A.Dudy i wszystko się sprawdziło a wielu moich opluwaczy nawet się nawróciło, choć nikt nie miał na tyle honoru, żeby mnie przeprosić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:26:15
  Mam podobnego pecha, co napiszę to się raczej sprawdza, nie wymyśliłem tylko tego, jak Komorowskiego załatwią. :) A u PiSowców honor się nie doszukuj "alleluja i do przodu" jak powiedział "najdroższy podatnikowi patriota".
 • @MacGregor 13:10:21
  Stanisław Michalkiewicz - Polskie służby to banda kut***w gó***o wartych
  https://www.youtube.com/watch?v=Ro7Ps0A0jaU
 • Polska zaszlachtowana.
  Warto przeszkadzać. G.Braun, T.Gryguć: https://www.youtube.com/watch?v=Tqp9Rsb0wcc
 • @Zawisza Niebieski 12:38:12
  //trolle będą miały dziś niezłą zagwostkę//

  Ciekawe, że nawet Husky na swoim blogu dostrzegł upadek na kolana prestiżu PAD, co w zestawieniu z zamieszczonymi tam komentarzami Kula Lisa brzmi schizofrenicznie.
 • @reflexión 14:37:37
  Ciężki czas na troliki naszego chowu nastał. Wczoraj co tekst, to brzydko o PiS mówił, wieczorem cieszyli się jak kundelek przy budzie do miski z pięknego prezydenta i prezydentowej co w pełnym splendorze do USA zjechali.
  http://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/145570,w-duchu-dwustronnego-partnerstwa
  A tu z rana takie wiadro zimnej wody, ale nic nawstawiali obrazków Komorowskiego inne miłe sercu i już są pewni, to wszystko "wina tuska". Od razu humor lepszy :)
 • @reflexión 14:37:37
  Myślę, że JUda swoją "przebiegłością" czyli "Polska first" stworzył precedens na skalę niebotyczną, Polacy będą płacić za stacjonowanie hołoty amerykańskiej, bo to ma odstraszyć podobno rooskich, a ja myślę, jeszcze, że te makdonaldy będą tu dla ochrony poliniaków masowo zjeżdżających do "swojego raju", dlatego też pieski i inne liski zaniemówiły, juda okazał się bardziej "przebiegły" od żydów danielsów, im załatwił ochranę a Polakom w razie "w" pustynię po rooskiej odpowiedzi na ussmańskie "małe co nieco" !
 • @wercia 14:05:55
  Oglądałem, naprawdę warto, powinna niedługo być 2 część
 • @reflexión 14:37:37
  Tylko sobie jaja robił
 • @Zawisza Niebieski 14:57:48
  W duchu dwustronnego partnerstwa???!!! Tak może pisać tylko troll albo imbecyl czytający Sakiewkę
 • Autor
  To jak film kryminalny i komedia-mafia chodzi po swym terenie inkasujac kase "za ochrone" a tu sam klient sie prosi o ochrone i placi podwojnie ( inni klienci sie ociagaja np. kraje unijne-i musza byc karani)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:29
  Ależ my tak siedzimy i płaczemy od 1990 roku, tj. od likwidacji prawdziwego polskiego państwa.
  I będziemy tak siedzieć i płakać do.... i jeden dzień dłużej.
 • @Zawisza Niebieski 14:57:48
  „Dr Sibora uważa, że zdjęcie zostało pokazane opinii publicznej nieprzypadkowo. - Amerykanie celowo nas obrazili, bo nas nie szanują, a my sami na to sobie pozwoliliśmy. Nasze służby protokolarne nie powinny się jednak na to godzić. Powinniśmy byli w elegancki sposób zwrócić uwagę, że deklaracja powinna być podpisana w osobnej sali. Trump doskonale o tym wie. Prezydent pozwolił na brak szacunku i pozostawienie wrażenia, że porozumienie niewiele znaczy. Winię za to nasz protokół dyplomatyczny, ale Amerykanie mogli to na nas wymusić. Lubią stawiać na swoim.”

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/spotkanie-trump-duda-i-zdjecie-na-twitterze/3pkdqmp
 • @reflexión 18:18:13
  Oto dlaczego prezydent Duda podpisywał dokument na stojąco..Trump mu wytłumaczył dosadnie..

  https://pbs.twimg.com/media/DncYdzcXgAAwa5e.jpg

  Na tym biurku leżała Monika Lewinski z którą bawił się Bill Clinton za pomocą cygar. Widzę, że cygar już nie ma, ale dwóch krzeseł przy jednym biurku nigdy nie widziałem. Do tego każdy z krajów NATO płaci za sprzęt. To co, Trump miał ukraść z fabryki producenta i rozdać w Polsce?

  Jeden podpisuje, wstaje. Siada drugi i też podpisuje. Na prośbę fotografa odegrali scenkę równoczesnego podpisania dokumentu. I to cała tajemnica i "sensacyjność" tego zdjęcia. No i mamy oryginał zdjęcia.


  https://pbs.twimg.com/media/DndHNHGX0AUILjN.jpg
  A więc mówicie lewaki, że Andrzej Duda stał, a Trump siedział?


  https://pbs.twimg.com/media/Dnci_YbXoAMHtdp.jpg


  To mówicie, że Prezydent Andrzej Duda stał w USA?
  Amatorzy...
  https://pbs.twimg.com/media/DnczEpCW0AAYXLb.jpg

  Nie zamierzam krytykować prezydenta Andrzeja Dudy, jest jaki jest.
  Jest odzwierciedleniem dużej części społeczeństwa RP. I tyle. Marzy mi się jednak przywódca Polski na miarę Trumpa, Erdogana czy Orbana, dla którego to Polski interes narodowy i naród jest najważniejszy. Pięknych dożyliśmy czasów że najważniejszym zarzutem wobec prezydenta jest to że nie siedział tylko stał podczas podpisywania dokumentów. Gdyby PAD siedział a Trump stał podczas składania podpisów nasze opozycyjne tuzy polityki międzynarodowej nie pamiętające świetnego dyplomaty PBK stwierdziłby ze to pokaz chamstwa i arogancji. Co by się nie działo będzie niedobrze. Chciałbym poczytać merytoryczne wpisy opozycji nt. wizyty PADa w USA. Tymczasem jestem zmuszony do wyczytywania quasi-psychologicznych tekstów o Prezydentowej, rzekomych gafach i nieistotnym spotkaniu z Prez. Trumpem. Tak, Melania mogła nałożyć na siebie koszulkę „konstytucja”. Oni piszą i komentują już wyłącznie dla najbardziej żałosnych kodziarzy i esbeków. A reszta ma zdrową bekę z tych miglanców. A śmiech to zdrowie więc niech piszą dalej. Cieszę się, że opozycja tak mocno zaznacza, że Duda stał przy podpisywaniu. Nawet domyślam się, czemu tak ich to denerwuje. Cóż. Ich idol z UE Juncker najprawdopodobniej by nie ustał i podpisywał pod stołem.

  Takie tam dla totalnych

  https://pbs.twimg.com/media/DnaG8RiX4AECiKA.jpg


  Wspomnień czar...
  https://pbs.twimg.com/media/DneR-DYW4AEOPdt.jpg
 • @reflexión 18:18:13
  https://pbs.twimg.com/media/Dnae5akV4AAcf5B.jpg
 • Akt kapitulacji
  Nawet przy podpisywaniu aktu kapitulacji Japonii podsunięto krzesło i odbyło się to godniej, bo wśród szpalerów wyprężonych żołnierzy i oficerów. Spójrzmy
  https://www.youtube.com/watch?v=pvm3tFOsNa8

  Dlaczego AŻ TAK upokorzono Dudę?
  I jeszcze ten cynizm Trumpa: Ach jak ja kocham gdy Polacy tu przyjeżdżają! :)

  To się w głowie nie mieści!
 • super ale końcówka
  artykuł super koniec do zadu .Uczynienie z armii typowo misyjnej nie ma nic wspólnego z obroną kraju. Zakup setek rosomaków w znikomym stopniu wzmocnił obronność
 • @javox 20:12:27
  Nikt nie upokorzył, patrz zdjęcie.
 • @javox 20:12:27
  //Dlaczego AŻ TAK upokorzono Dudę?//

  Gdyby Dudę to niechby! niechby go przeczołgiwali wedle woli ! ale niestety odkąd za sprawą PIS-u osobnik ów uzyskał tytuł "prezydenta państwa" to wychodzi na to że upokorzono Polskę .
  A o co biega? no wiadomo że o "sprawiedliwość" która ma w Polsce zapanować.A w każdym razie USA zrobi wiele żeby zapanowała.

  FOR POLAND, A TIME FOR JUSTICE
  https://thehill.com/blogs/congress-blog/foreign-policy/407297-for-poland-a-time-for-justice
 • @ikulalibal 20:37:24
  A w tle ciągle 447 - niczym memento!
 • @kula Lis 67 20:28:53
  Które zdjęcie masz na myśli, bo na tym, które ja widzę został upokorzony.
  A tak naprawdę my wszyscy, jak to słusznie zauważył ikulalibal.
 • @reflexión 18:18:13
  Gdyby chociaz oszczedzil nam swego glupawego usmieszku /Duda/.
  No i wyraz twarzy D.Trumpa dopelnia "sukces", ktöry z pewnoscia opisza bracia Karnowscy.
  Tragedia. I to nie tylko wizerunkowa.
 • @kula Lis 67 19:53:54
  Mógłbyś nie kopiować i nie wklejać badziewia od Husky’ego? Swoich „umacniaj” i ogłupiaj. Tutaj ludzie myślą.
 • Znaleziono w sieci
  Raz ordynany niedźwiedź
  Kucnąwszy na łące
  W dość nie wybredny sposób
  Podtarł się zającem
  Zając się potem żonie chwali po obiedzie:
  Wiesz stara, nawiązałem kontakt z niedźwiedziem
  To odnosi się do wizyty PAD-a
 • @kula Lis 67 19:53:54
  Ten oryginal zdjecia jakos mnie nie przekonuje. Duda jest mankutem, czemu wiec trzyma piöro w prawej dloni?
 • @morgan 23:05:08
  Jedzie na dwie grabie
 • @morgan 23:05:08
  Kula i Husky - specjaliści od fejków i fals flag.
 • @reflexión 22:29:36
  To nie tak.Choc trudno zrozumiec obrone czlowieka propagujacego "Rzeczpospolita Przyjaciöl", zakladam, ze p.kula Lis podejrzewa manipulacje zdjeciem.
  Mysle, ze racje ma cytowany dr.Sibora. Protokol dyplomatyczny ma sztywne zasady.
 • @morgan 23:05:08
  Lustrzane odbicie ?
  A ten "Husky" to raczej Husky Ltd. Lub raczej Spółka z Nieograniczoną Nieodpowiedzialnością...
 • @SZS 23:44:00
  I jeszcze jedno. Ten znaczek w klapie PAD, to flaga przyszłej RP ? Nasz Prezydent wstydzi się własnych barw narodowych ???
 • @kula Lis 67 20:03:15
  Ja rozumiem, że wpadki Dudy i PiS bolą, ale czy mogę prosić, byś przestał się bawić w Huskyego, co wzorem dobrze wychowanych piesków każdą PiS-owską kupkę obrazkami chce zasłonić? Husky robi to zawodowo, ale ty przecież nie. To nie blog dla przedszkolaków, tu poważni ludzie rozmawiają. A z tego co wiem, to jesteś statecznym człowiekiem i za takiego chciałbym cię uważać.
 • All
  Dziś trolle PiS oraz otoczenie prezydenta miało ciężki dzień. Bo jak wyjaśnić, że seria wpadek, ośmieszeń Dudy była jego sukcesem? Szczerski sięgnął nawet po najbardziej PiSowski argument, iż to opozycja chce zniweczyć "niewątpliwy sukces Dudy". Wina Tuska, nadal w modzie. Wiara w naród głupi... też.

  Tu powyżej komentator Kula lis przedstawil nam wynik tej burzy mózgów wśród lemingów. Wiemy, że PiS to partia, która prawdą się nie kala, ale w tej sprawie wypowiadało się kilku poważnych ludzi. Wpadek była seria. Zaczęło się od przywitania i wspólnego zdjęcia. Tu Duda miał pierwszą wpadkę, ustawił się do zdjęcia w miejscu przeznaczonym dla żony prezydenta gospodarza, jest to jak wiadomo miejsce o najniższym notowaniu. Powinien stać między żoną, a prezydentem USA, a ten fircyk sobie poleciał gdzieś w świat.
  http://magazyninformacyjny.pl/wp-content/uploads/2018/09/02_jsz_0249.jpg

  Nasi spece od dyplomacji nie powinni dopuścić do tego, by podpisanie miało miejsce w pomieszczeniu w którym jest biurko i jeden fotel. Powinno się to odbyć w sali, gdzie jest odpowiedni stół i odpowiednia liczba krzeseł. To tylko świadczy o PISiewiczach w otoczeniu prezydenta.
  Co do zdjęcia, nie ważne czy był to jakiś żart, ustawka pod fotografów, podpisywanie oficjalnych dokumentów nie jest miejscem do kpin. To zdjęcie nie powinno ujrzeć światła dziennego, a jednak pojawiło się bardzo szybko w Polsce i jest szeroko komentowane. W mojej ocenie albo zadbali o to "przyjaciele" Dudy z kręgów amerykańskich środowisk żydowskich ( pamiętamy zdjęcie, gdzie jeden taki przyszedł na spotkanie w garniturze i adidasach). Albo to początek ośmieszania Dudy, tak jak miało to miejsce w przypadku Bronisława Komorowskiego.

  Faktem jest, że zdobił z siebie... jak by to ująć? Chyba najtrafniej Andrzeja Dudę? Do tego Amerykanie pokazali mu, gdzie jest miejsce Polski. Jesteśmy takimi sojusznikami, takimi wspaniałymi przyjaciółmi, jak twierdzi Trump, a wizy? No pomyślimy. I myślimy tak już dobre... czyżby już 20 lat?
 • @kula Lis 67 20:28:53 Lekcja dyplomacji
  "Nikt nie upokorzył??? patrz zdjęcie."
  Przeprowadźmy krótką analizę zdjęcia z "powitania" Dudy z naszą pierwszą damą.
  http://www.radiopik.pl/public/info/2018/thumb_960_0/2018-09-18_153728922610.jpg

  Mamy dwie pary głów państwa. Jedna para stoi na czerwonym dywanie, a druga poza nim, po bokach. Jak to odczytać? Czyż nie para ludzi o wyższym statusie i para ich sług?

  Spróbujmy na gruncie imprezy rodzinnej. Są dwa małżeństwa, jak byśmy je ustawili. U nas kobietę mężczyzna stawia po stronie prawej, więc żona, mąż, żona, mąż

  No ale teraz mamy mężów o wyższym statusie niż ich żony o statusie pierwszych żon, i jedna para jest tu gośćmi. Więc para gości zgodnie z zasadą żona po prawej stronie męża, ale obaj panowie, o wyższym statusie stoją na dywanie. Pozycja po prawej stronie całej grupy to pozycja o najniższym statusie. I popatrz kto tam stoi? Popatrz dokładnie.

  Odczytajmy więc to zdjęcie. W pozycji witanego, oczekiwanego gościa stoi Trump, w pozycji gospodarza jego żona. Agata Doda stoi w miejscu żony Trumpa, zaś co robi ten fircyk poza dywanem po stronie lewej? Udaje żonę pani Trump? A może tylko jej służkę?

  Nikt nie upokorzył Dudy, powtarzaj to wraz z innymi lemingami, z Szczerskim w roli dyrygenta, może jak wiele razy powtórzą, to uwierzą. Może naród głupi to kupi. A może zacznij myśleć głową, nie obrazkami Huskyego? Myślało stado trolli, myślało i wymyśliło, a potem rozległ się śmiech.
 • @Zawisza Niebieski 01:03:46
  ..."przyjaciele" Dudy z kręgów amerykańskich środowisk żydowskich",
  dodam jeszcze "mały" szczegół, kolor krawata petenta.
 • @provincjal 09 07:52:35
  Być może Prezydent Trump pomny wyczynu Bronka obawiał się odstąpić krzesła naszemu Prezydentowi. Moim zdaniem niepotrzebnie obawiał się.
  https://pbs.twimg.com/media/DneZne7X4AAK-7B.jpg
 • @kula Lis 67 19:53:54
  A na tym "oryginale", to Duda zamienił się z Trumpem na krawaty ???
 • @kula Lis 67 08:44:21
  Ja rozumiem, trollowanie PIS odmóżdża, "nikt nie może być inteligentniejszy od zwykłego posła", czyli człowieka co boi się w jakichkolwiek wyborach stanąć, by nie dostać kolejnego łupnia,jak dostał od Donalda Tusk, czy też Bronisława Komorowskiego. Ale o coś prosiłem, o nie wstawianie dowodów odmóżdżenia. Poprzebywałeś trochę z Huskym i osiągnąłeś poziom "jaja ogolić i do piaskownicy"? To nie trollownia PiS, z średnią inteligencji na poziomie koczkodana. Tu rozmawiają ludzie myślący. Czy potrafisz do takiego poziomu dociągnąć? Obrazki sobie w piaskownicy Huskyego wstawiaj, tam akurat jest odpowiedni poziom "dyskusji".
 • @SZS 08:45:37
  Coś musieli biedacy zrobić, cały dzień myśleli, w pocie czoła pracowali, by na koniec zakrzyknąć "no przecież wygrałem, no przecież wygrałem", jak Kaczński gdy dostał sromotnego łupnia w debacie przedwyborczej. Główkę w "oryginale" za pomocą photoshopa można zmienić, a o krawacie już zapomnieli. Taki sort, to juz taki sort. Podstawówka +. Przecież "naród glupi wszystko kupi." Oni nawet nie pojmują kiedy się zaorują. I wyszła im przyjacielska zmiana krawatami. :)
 • @Zawisza Niebieski 09:11:40
  Minister Szczerski żartobliwie: "Prezydent Duda tyle razy ostatnio słyszał że będzie siedział, że postanowił tym razem trochę postać".
 • @Zawisza Niebieski 09:17:55
  Co ty niebieski sądzisz na temat twoich kolegów? Wydawało mi się, że do rozumienia prostego tekstu Husky wystarczy IQ 40. Okazuje się jednak, że 40 wystarcza tylko wam do oddychania.
 • @Zawisza Niebieski 09:11:40
  Myślę, że te "zabawy" z obrazkami, zamiany głów, obracanie w żarty służą temu żeby przeciętny Polak, może nawet sympatyk PiS nie uświadomił sobie powagi tej kompromitacji jakiej byliśmy świadkami w USA.
  To co się stało dla wielu będzie momentem przełomowym (podobnie jak z ustawą IPN) w uświadomieniu sobie naszej roli w "partnerstwie" z Imperium Amerykańskim oraz tego, że rządzą nami zwykli zdrajcy.
 • @kula Lis 67 09:50:44
  Rysunki, zdjęcia służą do wytłumaczenia tematu, tak jak masz to w moim przypadku gdy pokazuję jak ustawił się do zdjęcia nasz pożal się boże prezydent. Oczywiście może służyć również do podziwiania piękna obrazu, no ale to już dziedzina, podczas gdy Husky a teraz i ty używacie ich do okłamywania, czyli szerzenia PIS-prawdy. zakrywania prawdy o kolejnych przekrętach Pychy i Szmalu, do dezorganizacji dyskusji. Metody wyćwiczone przez bolszewików.

  Co myślę o SZS w zakresie tej dyskusji na którą się powołujesz? Husky wstawił podłą podrubę wykonaną przez jakiegoś "eksperta PiS" jak ci od Jakiego, co pokazują zdjęcie śmietnika z Grecji mówiąc, że to Warszawa. W PiS kłamstwo jest rzeczą normalną, dopiero prawd budzi zdziwienie.

  Wstawiając podłą podrubę Husky nazwał to "oryginalnym zdjęciem", liczyl na to, że ma do czynienia z człowiekiem o poziomie IQ 40, czyli standardowy poziom tych, do których propaganda PiS, mediów Kurskiego jest kierowana. Komentator SZS wypunktował go celnie, wykazując kolejną PiS-prawdę zaś Husky, podwijając ogonek zaczął bredzić coś o poziomie IQ 40, co ty tutaj chciałeś przenieść, znowu myląc forum dla trolli PiS z forum dla ludzi inteligentnych. Mówię, dociągnij do poziomu, bo wydaje się, że jesteś człowiekiem w miarę inteigentnym a przy Huskym robisz z siebie totalnego leminga. Hysky tu pracuje, więc musi dla chleba robić z siebie, jak to kiedyś pięknie określił "portalowego przygłupa", mam nadzieję, że ty w ten sam sposób do renty nie dorabiasz.Więc po co? Dla idei?
 • @Zawisza Niebieski 12:16:08
  Totalsi nie mają światu nic do zaoferowania, więc robią zadymę i kabaret. Śmieszna opozycjo, głupki, a co miał skakać jak ten psychopata ze sfałszowanym nazwiskiem i sfałszowanymi świadectwami szkolnymi (których nigdy nie ukończył), Bronek analfabeta? Oczywiście, że Komorowski vel Bul stałby na krześle XD XD XD i wołał "Chodź Szogunie". Albo Komorowski vel Bul zabrałby krzesło Trumpowi i sam na nim usiadł! A pokażcie mi zdjęcie prezydenta innego kraju, który wlazł za biurko Trumpa czy też innego prezydenta USA w gabinecie Owalnym. Ta sytuacja i to zdjęcie świadczy co najmniej dobrych jeśli nie o przyjacielskich relacjach obu prezydentów. Każdy widzi inaczej....a ja widzę, jak światowe mocarstwo w osobie prezydenta Trumpa dołożyło starań, by w świat poszedł przekaz, jak bardzo poważnie traktuje podpisane deklaracje z Polską, całym majestatem Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 • @kula Lis 67 13:05:24
  "a ja widzę, jak światowe mocarstwo w osobie prezydenta Trumpa dołożyło starań, by w świat poszedł przekaz, jak bardzo poważnie traktuje podpisane deklaracje z Polską, całym majestatem Stanów Zjednoczonych Ameryki"
  Ty naprawdę tak na poważnie?
  Poza tym jesteś nieuczciwy ustawiając wszystkich tych którzy krytykują PiS po stronie PO.
  W ten sposób jesteś prostackim manipulatorem.
 • @kula Lis 67 13:05:24
  Czlowieku, o czym ty opowiadasz? Dobre i przyjacielskie stosunki? Trump z żoną stoją na dywanie, zaś Dudowie poza nim? To są przyjacielskie stosunki? Duda jechał do USA, poprzednia wycieczka, to pies z kulawą nogą go nie przywitał na lotnisku? Przyjechał jak turysta?
  Notatka, że póki ustawy o IPN Patryka Jakiego kolejnego "orła" PiS to z Dudą nikt z administracji się nie spotka? Przyjechał Trump do Polski, bo potrzebował zacząć od kraju w którym go przyjaźnie przyjmą, zrobi kilka zdjęć dla PR, a potem jechał do krajów, gdzie na ulicy spotykał więcej nieprzyjemności, niż przyjemności a z tego propaganda PIS zrobiła 'wielką przyjaźń". Człowieku zacznij myśleć a nie przekazywać papkę, którą ci propaganda PiS wtłacza. Jak się "bardzo poważnie traktuje podpisane deklaracje" to podpisanie wygląda tak:
  https://i.wpimg.pl/O/644x430/d.wpimg.pl/1345354273-78493118/kim-dzon-un-donald-trump.jpg

  To są umowy państwowe a nie imprezka u Andrzejka, gdzie dwóch podchmielonych sobie śmichy chichy robi. Tak to można robić w czasie obiadu, po części oficjalnej a nie w czasie podpisywania umów.

  Poważna traktowanie, na razie NATO odpowiedziało, że nie widzi potrzeby stałych baz USA w Polsce. To masz poważne traktowanie.

  Tu masz klasyczny układ jak powinni stać
  http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5381/273/1/gt1910167540.jpg
 • Już widać pierwsze efekty podpisanych na stojąco traktatów:((
  http://bi.gazeta.pl/im/c2/d6/16/z23947202V,Andrzej-Rysuje---FORT.jpg
 • @Zawisza Niebieski 12:14:34
  Za publikację zdjęcia wyrzucony z pracy.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bielsat-dziennikarz-zwolniony-za-zdjecie-andrzeja-dudy-i-donalda-trumpa/69j6b25

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930