Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiSiewicze na nasze możliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oj nie ma ostatnio dobrej passy nasza dyplomacja pod rządami „dojnej zmiany”, za butę, za poczucie iż wszystko im wolno przychodzi powoli słono zapłacić.

Wielka wyprawa Andrzeja Dudy do USA, od tak dawna wyczekiwana, okazała się pasmem wpadek Andrzej Dudy i ośmieszeń Polski. Duda na powitanie staje w miejscu przeznaczonym dla żony prezydenta Trumpa, para prezydencka USA stoi na dywanie, państwo Dudowie poza nim. Podpisano deklaracje, Donald Trump ogłosić całemu światu, że Duda chce zapłacić za bazy USA w Polsce, odpowiedź z NATO przyszła szybko, sekretarz d.s. sił lądowych w Pentagonie Mark Esper ocenił, że Polska na „Fort Trump nie jest jeszcze gotowa. PiS a w zasadzie dwóch panów Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak rozbroił naszą armię, zdymisjonowali dowódców, co mieli jakieś doświadczenie, wstrzymali zakupy sprzętu wojskowego chcieli płacić mieli nas bronić Amerykanom za ochronę a tu figa. Nawet próba tuszowania wpadki z tym, że Duda podpisywał deklarację stojąc przy stoliku prezydenta Trumpa jak uczniak przy stoliku nauczycielki, iż dopuszczenie do biurka rzy którym pracuje przywódca kraju to zaszczyt, ośmieszył dziś dziennikarz Paweł Żuchowski, który opublikował swoje zdjęci jak stoi przy tym biurku, dotyka go i nie jest prezydentem Polski.
 
Duda też miał załatwić zniesienie wiz dla Polaków, odpowiedź otrzymał standardową, taką jaką otrzymujemy od ponad 20 lat. Pomyślimy i USA myśli, myśli i mimo całej podobnież sympatii do Andrzeja Dudy pewnie długo jeszcze nie wymyśli.
 
Ale to przecież nie koniec „sukcesów PiS”. Dziś Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, które prosiły by odstąpić od ekshumacji ich bliskich, protestowały przed cmentarzami, prokuratura pod partyjnym zarządem Ziobro była nieugięta i za to nieugięcie przyjdzie teraz zapłacić po 16 tys. zł każdej rodzinie, której woli nie uszanowano. O ile ekshumacje, kilka, były potrzebne, tam gdzie były wątpliwości, dla sprawdzenia choćby obecności materiałó wybuchowych, to ekshumacja 100% ofiar wbrew woli rodzin była tylko i wyłącznie objawem buty władzy. Co nam wola rodzin, my mamy władzę i zrobimy co chcemy. Teraz za tę butę zapłaci podatnik.
 
Partyjna Krajowa Rada Sądownicza utworzona z sędziów, których nie wiadomo kto protegował została zawieszona w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, reakcja naszych władz jak reakcja obrażonego dziecka, weźmiemy nasze zabawki  tej piaskownicy i pójdziemy, tylko gdzie? Bo innej piaskownicy nie ma. Nawet Węgrzy, którzy są w zbliżonej sytuacji do Polski mówią, że KRS wybrano wbrew standardom europejskim. Zawieszenie przypomina sukces PiS 27:1, tym razem było 100 do 6 przy 9 wstrzymujących się.
 
To już chyba trzeba opowiedzieć jako humor z ogródka. Ostatnio znowu pojawił się w mediach Antonii Macierewicz, w sieci jest filmik na którym Antonii Macierewicz konfabuluje iż jak Patryk Jaki zostanie Prezydentem Warszawy to zburzy się Pałac Kultury a w jego miejsce postawi kolumnę chwały wojska polskiego. Patryk Jaki natychmiast odwoływał tę sprawę, no ale któż może wierzyć Patrykowi Jakiemu, który dziś wszystkim wszystko by obiecał, nawet bezpłatne bilety powstańcom warszawskim, gdy nawet ci Warszawiacy co w czasie powstania w pieluchach leżeli dziś już takie bilety mają. Chcialo by się powiedzieć, że aż strach się bać.
 

Patrząc na standardy i efekty działania naszej dyplomacji, chciało by się wspomnieć słowa Władysława Bartoszewskiego o „dyplomatołkach”, a może tylko powiedzieć mamy takich PiSiewiczów na jakich nas stać. 

KOMENTARZE

 • 5*
  tak się zastanawiam, na ile to są uchybienia spowodowane niesprawnością i amatorstwem naszych służb dyplomatycznych - inna rzecz, że te nasze misiaczki klepią trzy po trzy bez zastanowienia.
  druga sprawa to bezalternatywność - jak z góry uznajemy, że tylko Ameryka, to Amerykanie robią z nami co chcą.

  A żeby im jeszcze płącic za wojska ... okupacyjne - tego chyba nigdzie nie grali.

  pozdr
 • ***
  //Mark Esper ocenił, że Polska na „Fort Trump nie jest jeszcze gotowa//
  To chyba dla Ciebie bardzo dobra informacja bo przecież obecność wojsk USA uważasz za okupację
  i porównujesz ich do Rosjan z końca XVIII wieku i jeszcze ta zaoszczędzona kasa , zostanie w budżecie
  skoro się tu jeszcze nie chcą instalować czyli zamiast docenić zabiegi rządu bo niezależnie od tego czy
  robi dobrze czy nie , to zawsze wychodzi na dobrze , ciągle narzekasz , rząd co gdy nawet źle rządzi ale jest z tego korzyść
  dla zdecydowanej większości obywateli i obywatelek , to fenomen na skalę światową , stąd stabilne co najmniej 40% społeczne wsparcie :))))) a Ty dalej baw się" Pisiewiczami "
 • @puuuq 16:21:54
  Rzeczwiście uważam stałą obecność obcych wojsk za okupację. Wojska amerykańske to nie jest dobry wujek Sam. Ale w zamian chciałbym silną polską armię, doświadczonych dowódców a nie armię pozbawioną sprzętu. Gdzie są helikoptery, marynarka wojenna? Pozrywali przetargi i co w zamian? Nie potrafią przetartu na autobusy zrobić. sondaże jak to sondaże, Komorowski też miał 70% poparcie i co? Ciekawe czy gdybysmy zrobili tu na Neonie sondaż, choć to nie jest miarodajne środowisko to PiS miałoby 40%?
 • Duda też miał załatwić zniesienie wiz dla Polaków
  Gdybyśmy naprawdę chcieli, aby USA zniosło dla nas wizy, to wywieralibyśmy większy ( a raczej mocny i stanowczy) nacisk na UE, bo w/g obowiązujących umów, obywatele RP jako członkowie UE posiadają bezwizowy wjazd do Stanów, i przywilej ten należy się nam jak psu zupa.
  Opłata za rozpatrzenie wniosku o standardową wizę nieimigracyjną wynosi 160 USD. Do tego typu wiz zalicza się wizy turystyczne, służbowe, studenckie i dla uczestników programu wymiany. Jest to tylko rozpatrzenie wniosku, bez gwarancji na otrzymania wizy.
  Dlaczego więc nie chcemy zniesienia wiz ? Jak nie wiadomo o co chodzi....
 • @MacGregor 16:09:25
  Jak wiemy z wypowiedzi prezydenta USA mądre naroy nie płacą, myśli chcieli i nas olali. Niestety, nasze służby dyplomatyczne są do niczego. Do teo myśl, że cały świat będzie tańczył jak Kaczyński zagra doprowadza do tego, że mamy blisko 100% negację wszystkich krajów Staliśmy się dziwolągiem, którego nie rozumieją nawet kraje z gruntu nam przyjazdne, albo obojętne. Izolacja do niczego dobrego nie prowadzi, nie mamy siły, by sami rządzić Europą, możemy to robić tylko w układzie koalicyjnym a PiS absolunite nie jest partią koalicyjną, oni z nikim dogadać się nie potrafią, stąd wyniki 27:1, czy teraz 100:6:9. Na arenie międzynarodowej to rząd ciągłych porażek.
 • @SZS 16:48:40
  Właśnie, z tymi wizami to tak jakoś dziwnie, jest silna polonia, mamy możliwość działania przez Unię, a wizy jak były tak są.
 • @Zawisza Niebieski 16:37:24
  A jaka była siła polskiej armii w latach 2007-2015 ? Kto zdecydował o eliminacji
  służby wojskowej ? Jakim dzisiaj trzeba dysponować sprzętem by czuć się zupełnie bezpiecznym ?
  Te wszystkie helikoptery czy fregaty są dobre na czasy pokoju i nie ma się co łudzić ,że sami bez broni atomowej
  możemy się obronić czyli sytuacja jest o tyle trudna bo Amerykanom wcale nie zależy na swojej obecności w Polsce bo jest ich wystarczająco dużo w RFN czyli to my zabiegamy o ich obecność ,stąd też finansowe wsparcie z naszej strony na rzecz tych baz u nas .Z tym sondażem na "neonie" , to chyba jakiś żart bo przecież ten portal uchodzi za "prokacapski" , stąd najlepsze notowania uzyskałby chyba SLD i partia tego rudego brodacza
 • @puuuq 17:04:36
  Nie wiem, co rozumiesz przez służbę wojskową? Chodzi ci o dwuletnią zasadniczą służbę wojskową? Przecież to anachronizm. Ja osobiście w ciągu 10 miesięcy wystrzelałem może z 10-15 pocisków. 2 strzelania i raz serią 3 pocisków, :) tę serię pamiętam, bo była to taka głupota, którą się do końca życia zapamięta.

  Tak jak w polityce nie stać nas samotne działania, tak i w wojsku też nie. Po to jesteśmy w układzie NATO, by działać wspólnie, ale do tego trzeba mieć sprzęt. Jak myślisz, czy większą głupotą było 50 helikopterów 3 lata temu, czy 0 po 3 latach? Bo wydaje mi się, że helikopterow nie kupiliśmy. inwestować trzeba sukcesywnie, nie wolno odstawać od armii sąsiadów. Za jednym razem się wszystkiego nie kupi, nawet po długim nie inwestowaniu. A obcy żołnierz nie będzie walczył ofiarnie za nie swój kraj. Stare przysłowie mówi. Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  "Amerykanom nie zależy...". Przypomnij sobie Jugosławię i Katar. Gdybyśmy mieli zasoby ropy, to by Amerykanom zależało, a ponieważ nie mamy, to czy będą tu mieli bazę, czy też nie, w momencie konfliktu będą wiali a walkę podejmą tylko bezpośrednio zaatakowani, na co Rosjanie się nie zdecydują. Tak wygląda scenariusz ochrony Polski. Nic nas II wojna światowa nie nauczyła?
 • @Zawisza Niebieski 16:53:55
  Można wprowadzić wizy dla amerykanów w ramach retorsji, ale nie wiem co powiedziałaby na ten krok UE. Poza tym uderzyłoby to w Polonię . Tak więc w którą stronę się obrócisz, dupa zawsze z tyłu...
  Powtarzam, zrobić raban pod niebiosa w Parlamencie Europejskim, i to może by coś zmieniło...
 • @Zawisza Niebieski 17:18:30
  //wystrzelałem może z 10-15 pocisków.//
  Nie chodzi o dwa lata , chociaż mam za sobą dwa lata w ochronie granic a strzelania mieliśmy raz w tygodniu ,
  wystarczy pół a nawet 2-3 miesiące w roku by nabyć pewnych nawyków niezbędnych do podjęcia walki i zaznajomienia się z bronią
  i z ludźmi do życia w warunkach innych od domowych , akurat armia zawodowa w czasach pokoju , to najczęściej
  rutynowe obijanie się , byle jakoś dotrwać do wcześniejszej emerytury , innymi słowy t zw "morale" zawodowców
  są najczęściej iluzoryczne , to już bardziej mnie przekonują te nastoletnie dziewczyny z "obrony terytorialnej " bo przynajmniej
  wiem z bezpośrednich rozmów z nimi ,że szkolą się bo chcą , z własnej woli , bo czerpią z tego przyjemność .
  Oczywiście to tylko przykład jak młodzi ludzie , i to dziewczyny , potrafią zrezygnować z innych dostępnych dzisiaj form spędzania czasu na rzecz zajęć , których efekty mogłoby zweryfikować dopiero zagrożenie państwa
  Dla Ciebie ta młodzież to ZOMO a wystarczy z nimi pogadać by zrozumieć ,że ludzie bardzo młodzi mogą być znacznie dojrzalsi
  niż nam się wydaje , t zn Tobie bo skoro cała ta inicjatywa wyszła od PiS czy tym bardziej Macierewicza , to nie może być dobra
 • @puuuq 18:33:15
  Po pierwsze małe sprostowanie, nigdy nie określałem WOT ZOMO, a tylko ORMO, to znacząca różnica. Nikt nie mówi by zabraniać ludziom o pasji do broni takich zajęć. Jak napisałeś o tych dziewczynach, to mi się przypomniało jak mi się zapalił samochód i który z sąsiadów wezwał straż pożarną. Przyjechali po ok. pół godziny, podobnież miejsca nie mogli znaleźć, ja samochód ugasiłem kubełkiem wody :) Z samochodu wysypało się z 4 strażaków i pewnie z 5 dziewczyn w jak najbardziej przepisowych chełmach strażackich :) Nie sugeruję tu niczego zdrożnego, a z resztą, czy dzieci mamy za mało? Niektóre dziewczyny rzeczywiście lubią mundur, chłopców co podejmują ryzyko, same też lubią postrzelać, to nie jest nic złego. Można wprowadzić zajęcia wojskowe w szkole, tam zapoznać z bronią, nauczyć strzelać. Takie oddziały jak WOT mogą być przydatne podczas klęsk żywiołowych, tylko, że nie jest to wojsko, które może mieć jakąkolwiek przydatność bojową. Takie wojsko może mieć zastosowanie jako partyzantka, w miejscach o trudnym dostępie, jak np. góry Afganistanu, ale nie w naszych warunkach terenowych. Tak jak chcieli remntować czołgi pamiętające RUDYCH 102, tak i taka armia to anachronizm. Ma to zastosowanie tylko do rozpędzania tłumów demonstrantów, inwigilacji społeczeństwa, ale do tego trzeba mózgi zlasować.

  Jeśli na takie wojsko wydajemy tyle, co na marynarkę wojenną, to już gruba przesada.
 • @SZS 17:21:25
  Dla mnie pomysł wprowadzenia wiz dla Amerykanów to pomysł w stylu zrobię mamie na złość, niech mi uczy zmarzną. To właśnie pokazuje nasze miejsce.. Oni mogą nam wizy utrzymywać, my im nie możemy wprowadzić. Szybko by mas na ziemię sprowadono a uzyskanie ruchu bezwizowego jeszcze by oddaliło.
 • @Zawisza Niebieski 16:52:19
  Tak nisko nigdy nie byliśmy https://antykomunista.neon24.pl/post/145577,tak-nisko-nigdy-nie-bylismy
 • @Zawisza Niebieski 16:52:19
  PO-żydo-komunistyczna Totalna Targowica to nie są Polacy! To jest Hałastra opłacana przez wrogów Polski z Hitlerlandu, Kacapii, Izraela i Przemysłu "Holokaust" ! Jej media (GWna, Tefaueny, Polszmaty, POlityki, Rzepy itp.) opluwają dzisiaj na wszystkie sposoby sukces Polski -czyli podpisanie umowy o strategicznym partnerstwie pomiędzy Polską i USA i po chamsku wykorzystując przy tym medialne wpadki obecnego Prezydenta RP. Niestety, ale od strony medialno-wizerunkowej, trzeba krytycznie ocenić obecnego Prezydenta RP, któremu wyraźnie brakuje dyplomatycznej powagi i wrodzonej godności (patrz uniżone przyjmowanie chamskiego prezia Izraela w Auschwitz). Prezydent momentami zachowuje się jak nadskakujący gościowi kelner, albo jest zagubiony jak "piesek co wypadł z sań" (w momencie ustawiania się prezydentów z żonami). Do tego podczas rozmowy z Trumpem ciągle wyciągał rękę w stronę swojej "mocnej" żony, tak jak by oczekiwał od nie przyzwolenia na wypowiedziane słowa :) Osobnym rozdziałem jest żona obecnego Prezydenta, która drastycznie wywyższa się w obecności Prezydenta i to zarówno fizycznie jak i mentalnie, kreując się na coś "lepszego". W Białym Domu jej ubiór i fryzura były zbyt "wyzywające" i mocno kontrastowały z ciepłą uprzejmością i młodzieńczą urodą Pierwszej Damy USA. Miejmy nadzieję, że następnym Prezydentem Polski będzie Beata Szydło, co automatycznie rozwiąże wymienione medialne i wizerunkowe problemy obecnego Prezydenta RP. Z ostatnie chwili. Prezydent Duda ma powtórzyć wizytę do Stanów Zjednoczonych. Tym razem ma jednak usiąść przy podpisywaniu umowy, żeby usatysfakcjonować wszystkich tych szmaciarzy ,którzy do tej pory klęczeli przed swoimi idolami i decydentami z Berlina i Brukseli. Dziwne to zdjęcie...

  https://pbs.twimg.com/media/DnjXdpkW4AACrY8.jpg
 • @kula Lis 67 20:20:47
  W jednym się zgodzę, targowica, czyli porozumienie polityków z hierarchią kościelną (PiS-ePiSkopat-Tadeusz R.) to nie są Polacy. A dale to już tylko placz trolla bo jedyne co nasza dyplomacja z Dudą na czele uzyskała, to ośmieszenie i to nie siebie a całego naszego kraju.

  Duda, to niech lepiej pojedzie sobie na narty, po co ma rugi raz stawać w miejscu przeznaczonym dla amerykańskiej 1 damy, po co ma znowu dowiedzieć się, że Polska nie jest gotowa na stałą bazę USA? Po co ma znów nas ośmieszać, czy to z powodu Morawieckiego, który znów zablokuje coś co Duda ma podpisać jak w Australii, czy też bo sam gaf narobi?
  A zdjęcie pewnie tak samo prawdziwe, jak to Huskyego, gdzie Duda siedzi w krawacie Trumpa.
 • @Zawisza Niebieski 19:29:29
  Jak na razie to chcą skasować broń czarnoprochową .
 • @kula Lis 67 20:20:47
  /PO-żydo-komunistyczna Totalna Targowica to nie są Polacy!/
  Małą korekta Panie Lisie, powinno być "POPIS-żydo ...", z resztą się zgadzam...
 • @hamurabi 20:54:04
  Od dawna próbuję Kuli lisowi i Huskyemu to wytłumaczyć, ale są oporni na wiedzę, ciągle w PiS jakiś Polaków widzą.
 • @puuuq 16:21:54
  W społeczeństwie, w którym z 70 % to idioci wynik poniżej tego poziomu o niczym nie świadczy - loteryjka. Suwerenność - to m.in. brak obcych wojska na własnym terytorium.
 • @SZS 16:48:40
  Już samo deklarowanie przez oficjeli , że będą prosić o zniesienie wiz jest upokarzajace. To nie naród jeździ za granicę tylko pojedynczy obywatele - i tu powinien być ich wyłaczny problem. Tylko, że w niepodległych państwach obowiazuje zasada wzajemności, a w republikach bananowych - nie. (w Konstytucji Kwietniowej było to zapisane!)
 • @puuuq 16:21:54
  To jak nazwiesz wojska amerykańskie w Polsce (reprezentujące interesy USA a nie nasze!) skoro Stany Zjednoczone chcą nas okraść na 300 mld dolarów.
  Czy tak postępuje przyjaciel czy też wróg?
 • @hamurabi 20:54:04
  Ciągle trwa kretyńskie pozycjonowanie wszystkich krytyków rządu PiS po stronie PO - jako ich sympatyków.
  Czy to tak trudno zrozumieć, że jeśli ktoś krytykuje PiS to nie oznacza to automatycznie, że jest za PO?
  To nie jest takie trudne do zrozumienia.
  Chyba że jest to celowa manipulacja.
  Pojawił się nawet na Neonie jakiś kretyn który krytyków zachowania Dudy w USA uważa za "lewaków"!!??
  To wychodzi na to, że Korwin czy też Michalkiewicz są "lewakami".
  Totalny debilizm.
 • @Mariusz G. 08:20:37
  Z tymi wizami to sprawa jest jasna od początku.Polacy jadąc do Ameryki dostawali wizy krótkoterminowe i....nagminnie przedłużali sobie pobyt i kilka czy kilkanaście lat co jest w USA przestępstwem za które w razie wykrycia ponosi się karę i jest się deportowanym do Polski.
  Władze USA od lat mówią ,ze dopóki odsetek tych samowolnie zostających Polaków w stanach nie spadnie poniżej ok 3%(dokładnej liczby nie chce mi się szukać)to nie ma mowy o zniesieniu wiz.Takie jest prawo które stosuje się do wszystkich państw więc Amerykanie nie będą zmieniać prawa tylko dla Polaków.
  Natomiast polscy żydzi nie mieli i nie mają żadnych problemów z przekraczaniem granicy USA.Oni mają wjazd gwarantowany.
 • Węgry przyjęły pakiet ustaw STOP Soros,
  Polska (już w lutym ub. roku) opracowała program WELCOME Soros.
  W ramach tego programu pisiewicze będą rozwijały sektor organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców, w tym organizacji proimigracyjnych, zwiększały finansowanie "obsługi procedur związanych z dostępem cudzoziemców do rynków pracy", a także oświecały społeczeństwo w kierunku przyjaznego nastawienia do imigrantów.
  https://wprawo.pl/2018/09/20/rzad-bedzie-edukowal-polakow-nt-pozytywnej-roli-cudzoziemcow/,
  Sorosowe organizacje otwarte, w tym kodziarze powinni czuć się usatysfakcjonowane.
 • @Mariusz G. 08:15:12
  Obecność obcych wojsk na własnym terytorium
  to praktyka stosowana
  od zawsze , a bywało ,że najlepsze formacje stanowili najemnicy ,bezpieczeństwo
  kosztuje , nic nie jest za darmo , można chyba wyliczyć koszt sprzętu jaki będą mieli
  ewentualni najemnicy z USA w tych bazach w Polsce i go kupić bo do samej obsługi
  wystarczą nasi , chyba ,że tu wcale nie chodzi o sprzęt tylko o narodowość żołnierzy , czyli,że Amerykanów
  nikt nigdy w Polsce nie zaatakuje
 • @Robik 08:28:41
  //To jak nazwiesz wojska amerykańskie w Polsce //
  A jak nazwiesz te sam wojska w innych regionach świata ?
  Skoro zainstalowali się w ramach NATO wszędzie tam gdzie było to konieczne
  z uwagi na zagrożenie ZSRR a od prawie 30 lat tego państwa już nie ma czyli
  pojawiły się nowe wyzwania a przede wszystkim wzrosła pozycja Chin czy nawet
  małej ale "atomowej" Korei , stąd Rosja niekoniecznie jest dla USA największym zagrożeniem , to
  i obecność wojskowa Amerykanów w Polsce jest mniej ważna czyli jeśli my wymagamy by nas
  bronili przed Rosją , to nie ma się co dziwić ,że chcą za to forsy .Niemcy , Holendrzy czy Włosi
  zarabiają na amerykańskich bazach bo te dają pracę tysiącom cywili , myślałem ,że podobnie mogłoby
  być w Polsce ale skoro nie , to nich jakiś sztab wojskowych analityków z innymi ekspertami ( od ekonomi , finansów czy nawet socjologii) ustalą konkretne stanowisko w tej sprawie bo chyba lepiej zaoszczędzić te pieniądze
 • @Robik 08:37:00
  Na tym właśnie polega zabawa w PO-PiS. Trzeba zantagonizować grupy społeczne, wtedy nie będą głosowały za lepszym a szukały tego "mniejszego zła". Ja wiem, że PiS to złodzieje, kłamcy... ale to mniejsze zło niż PO. I tak tworzy się front poparcia dla złodziei, kłamców, oszustów... bo ja wiem, że to nic nie warta zgraja, ale to ta moja zgraja i wolę by moi kradli, niż mają kraść ci drudzy.

  Z drugiej strony wyborcę opcji przeciwnej trzeba przedstawić jako idiotę, co nie ma własnej woli, zdania a wszystko o wie, to kłamstwa propagandy strony przeciwnej i tak wtłacza się obraz wyborcy PO jako zagorzałego czytelnika GW, oglądacza TVN, miłośnika Lisa, Żyda, bolszewika i UB-eka.... Z drugiej strony bazując na zakorzenionym nam przez chrześcijaństwo poczuciu grzechu, grzechem jest gdy się czyta, slucha coś innego, niż media przekazujące precyzyjnie przemieloną papkę PR-owską danej opcji. Akura ta wersja lepiej działa na elektorat PiS, bo PiS uwłaszczyło się na twardym elektoracie katolickim. Każda propaganda działa na człowieka, nawet jeśli rozumowo ją odrzucasz, to działa podświadomie. Stąd kłamstwo 100 razy powtórzone staje się prawdą.
  Tak się tworzy twardy ogłupiony elektorat. I można rządzić po wsze czasy raz PO, raz PiS, później znów PO, później PiS. Popatrzmy na USA, jako wzór tego modelu, tam wyborca ma do dyspozycji albo Republikanów, albo Demokratów, a reszta, to partyjki kanapowe dla wyborców hobbystów. U nas właśnie ten model się buduje, co wskazuje na to, kto jest tą grupą trzymającą władzę nad PO-PiSem, o której nie raz w moich tekstach piszę.
 • @Zawisza Niebieski 12:33:37
  Dlatego w poprzedniej kadencji PiS zniszczył LPR i SO. "Bo to też partie radykalne". Warto odświeżyć sobie przemówienie Jarosława K. z 2005roku wygłoszone w sorosowskiej Fundacji Batorego: https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/
 • @wercia 12:54:35
  Szydło widać była zbyt propolska, a więc radykalna, stąd należało ją odsunąć w cień.
  Kraje UE decydują się płacić za NIE przyjmowanie imigrantów:
  https://www.youtube.com/watch?v=Xy_MSP7yINY
  Tymczasem Polska na abarot (chociaż do tej pory już dużo zapłaciła w ramach "pomocy na miejscu"). No ale teraz będziemy przyjmować tych, którym nie płaciliśmy.
 • Europejski Trybunał Praw Człowieka
  walnął jak łysy o beton, całkiem jak nasz sąd.

  Żadna z protestujących rodzin nie była w stanie udowodnić przed ekshumacją, że w grobie leży ich bliski.
 • @puuuq 12:28:53
  Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.
  Daj prostą odpowiedź na pytanie:
  Jak nazwiesz wojska amerykańskie w Polsce (reprezentujące interesy USA a nie nasze!) skoro Stany Zjednoczone chcą nas okraść na 300 mld dolarów.
  Czy tak postępuje przyjaciel/sojusznik czy też wróg?
 • @interesariusz z PL 13:16:50
  To ma być odczucie rodziny a nie czy dany kawałek ciała leży tu, czy tam. Jakie to ma znaczenie, w zmartwychwstanie ciała nie wierzymy tak jak czynili to starożytni Egipcjanie. Prawem rodziny jest decyzja, czy chcą wiedzieć czy też nie. Prawem prokuratury jest to, by ustalić sprawy ważne dla śledztwa i tylko w niezbędnym zakresie mogą w prawo rodziny ingerować. By wiedzieć co wiemy wystarczyło kilka exhumacji i można to było zrobić w przypadku rodzin, które na to wyraziły zgodę, a nie to, w której trumnie leży dany kawałek ciała, jak wiemy ciała były roozczłonkowane. PiS nie dość, że doprowadziła do śmierci tych osób, to jeszcze pokazała im pogardę dla ich woli. Prokuratura winna uszanować wolę rodzin i nic ich nie usprawiedliwia, dlatego teraz za tę butę trzeba będzie zapłacić.
 • @wercia 13:12:01
  Pro polskość Szydło zostawmy. Szydło okazała się zupełnie nie radzić sobie w kontaktach międzynarodowych stąd zastąpiono ją człowiekiem bardziej obytym w świecie, efekt niewiele lepszy.
 • @wercia 12:54:35
  Celów zniszczenia przez Kaczyńskiego Samoobrony i LPR było przede wszystkim wyczyszczenie prawej strony naszej polityki, dziś nie ma tam nic. Wydaje się, że Lepprer miał jakieś materiały na Kaczyńskiego i byl gotowy w rewanżu za zniszczenie jego partii je użyć. Lepper byl rzeczywiście radykalny i nieobliczalny dla grupy rzymającej władzę, stąd musiał zniknąć.
 • @Robik 14:03:04
  Wojska amerykańskie są strażnikiem amerykańskiego interesu. Jeśli interesy są zbieżne, to dobrze dla danego kraju, jeśli nie, to górę biorą interesy USA. W Niemczech mają status wojsk okupacyjnych, tak jaki było z wojskami radzieckimi w NRD. W Polsce nasze interesy się nie zbiegają, chodzi o utawę o przekazywaniu majątku Żydów, po których nie zostało spadkobiercow amerykańskim środowiskom żydowskim i w tym nasze interesy się nie zbiegają, a obecność wojsk amerykańskich przeciągnięcie tej sprawy na stronę nie polską ułatwi. Stąd PiS, strażnik interesów Izraela na ziemie polskie zabiega o obecność tych wojsk.
 • pajdokracja
  http://bi.gazeta.pl/im/c2/d6/16/z23947202V,Andrzej-Rysuje---FORT.jpg
 • @puuuq 12:28:00
  Powiedz , że tak nie myslisz , tylko udajesz idiotę. Proszę!!!!!
  Kto chce Cię atakować i w jakim celu?! Ruscy? Przecież oni tu byli i na nasz wniosek wyjechali. Siedzieli w swoich bazach, których nikt by nie zaatakował, nawet Ruscy, bonawet oni nie atakują samych siebie. Mieli by tu wracać na czołgach ? Po co ? Po kopalnie węgla, żeby przy ich pomocy zniszczyć własny przemysł górniczy. Po cukrownie , huty, których w zasadzie nie ma, a może po montownie Opla? A może po jabłka, na które wprowadzili embargo? Mleko z sianokiszonki, które bez chemicznej obróbki smierdzi jak gówno? Po tanią siłę roboczą? Nie mierz wszystkich własną miarą, drugich takich idiotów , jak Polacy na prawdę ciężko znaleźć i trzeba będzie nieźle się napracować , by kogokolwiek sprowokować do ataku , na ch..olerę komu ta bieda? Zobacz "jak trudno" taką bazę zaprosić, wyprosić będzie - niemożliwym. A okolicznosci się zmieniają: na razie nie ma racjonalnych powodów by obce bazy w Polsce powstały, ale jak juz będą to istnieje prawdopodobieństwo, że mogą pojawić się powody by ich nie było - i co wtedy. Obwód Kaliningradzki to poniekąd pokłosie baz Krzyżackich w Polsce. I co bezpieczniej się od nich zrobiło?
  I co mają najemnicy do obcych wojsk?
 • @Zawisza Niebieski 14:35:19
  Przez dwa dni dziennikarskie (i te zawodowe i te amatorskie) trolle PO i totalnej oraz z otoczenie krula Europy miały ciężki dzień.
  Byle tylko pokazać, że seria wpadek, ośmieszeń Dudy była jego totalną porażką?
  Seria fake newsów, przytaczania idiotycznych opini "ekspertów" czy wreszcie wylew sondaży na różnych portalach mających pokazać że to był totalny blamaż.
  A więc pokażmy kilka z nich.

  Pierwszy i najgłośniejszy sondaż który nadal trwa, to sondaż tego ścierwojada ze szczujni TVN presmana Piaseckiego.
  A tu wynik na obecną chwilę.

  //Ciekaw jestem opinii twittera na temat tego, kto wygrał to siłowanie się dwóch narracji na temat sukcesu/klęski wizyty PAD w Waszyngtonie//

  59% Obóz rządzący
  41% Opozycja
  7,296 głosów•Zostało: 9 godzin

  https://twitter.com/KonradPiasecki/status/1042452524459061249

  Kolejny wczorajszy sondaż to ten na profilu TT partii .Nowoczesna
  I wynik:

  Czy spotkanie PAD z Trumpem było?

  17% Poczekajmy na efekty
  07% Ani sukces, ani porażka
  54% Sukcesem
  22% Porażką

  4,055 głosów•Zostało: 6 godzin
  https://twitter.com/Nowoczesna

  I ostatni sondaz to Paweł Wronski ze szczujni GW który to zrobił na własnym profilu FB sondę z zapytaniem.
  Który z prezydentów najlepiej reprezentował/reprezentuje RP
  Wynik końcowy.

  Andrzej Duda - 36%
  L.Kaczynski -27%
  A.Kwaśniewski -25%
  B.Komorowski - 7%
  L.Wałęsa - 4%
  W.Jaruzelski 1%  Zirytowany wynikami sondażu Paweł Wroński "podsumował" to takim oto zdaniem.

  Sondaż jak sondaż, potraktujmy to jako dobra zabawę, a wyniki z przymrużeniem oka.

  Zaledwie w 1 minutę po tym dostał od internauty ripostę.
  Szybka i prezyzyjna była to riposta

  "Jeśli mówisz że to była zabawa, i dla swoich politycznych celów umieszczasz w tej sondzie/zabawie dwóch nieżyjących już prezydentów to ja dla "zabawy" powiem ci tak.
  Ty nie jesteś tylko bydlakiem, ty nie jesteś tylko żydowskim pismakiem, ty nie jesteś tylko hieną cmentarną
  Ty jesteś skurwysynem."

  Zaorane
  jak piszę nasz portalowy klasyk

  Myślało stado "dziennikarskich" trolli, myślało i wymyśliło, a potem rozległ się śmiech.
  Pusty śmiech


  No to teraz dziennikarze i te zawodowe i te amatorskie
  - środkowy palec w odbyt i na trzy -cztery....... wyjemy
  Aaaaauuuuuuuuuuuuu
  Aaaaauuuuuuuuuuuuu
  Aaaaauuuuuuuuuuuuu  ps.
  Jeśli wszystkie antypolskie szczujnie i ich płatni funkcjonariusze twierdzą, że wizyta PAD w USA była niaudana, to znaczy, że scenariusz tych fejkow mieli napisany wcześniej i nic tu nie trzyma się w ich narracji kupy. Zwykła prostacka granda.
 • @kula Lis 67 19:42:45
  Wizyta - jak najbardziej udana. Zresztą jedna z wielu udanych wizyt, że wymienię tylko kilka: Króla Stasia u Katarzyny, Bieruta u Stalina, Jaruzelskiego u Breżniewa, Kwaśniewskiego w Charkowie, Komorowskiego w Budzie Ruskiej, że o Twojej wizycie na fejsbuku u Wrońskiego nie wspomnę. Nawiasem mówiąc, mimo chwilowej różnicy poglądów , to idealne miejsce dla Ciebie.
 • @kula Lis 67 19:42:45
  Taki stary, wydawałoby się myślący facet i tak się ośmiesza. Czy ty wiesz chociaż, co to próba reprezentatywna? Rozpacz trolli PiS po ośmieszeniu się Dudy i próba zamiecenia pod dywan, ośmieszające sondaże realizowane w warunkach nad obecności zwolenników PiS mają coś dowieść? Popatrz dziś na artykuły i komentarze? Tam gdzie zaorany PiS, tam wyją ci z PO, tam gdzie propaganda sukcesu PiS wyją trolle PiS. Jeśli dziennikarz nie jest lubiany przez PiSowszczyków, to będziesz miał tam całe stado trolli PiS. Spokojnie, jeszcze będziesz miał 120% poparcia dla PiS w CBOS, a u Kurskiego nawet 150% :)
 • @Zawisza Niebieski to tobie przed obiadem by ci smakował.
  Ale odlot! Liderka "Czarnego Protestu" i kandydatka na prezydenta Wrocławia wieszczy lewicową rewolucję w Polsce i oskarża: "PiS to gangsterzy"...  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNmEyNi9wLzIwMTgvMDkvMjEvODI1LzM2MC9lMTUwNmViODM2NzY0OTExYThhMDEyZmIzNzY3NjMyYS5wbmc=.png

  https://wpolityce.pl/polityka/413326-liderka-czarnego-protestu-wieszczy-lewicowa-rewolucje


  Ps..Boże ale zryty łeb! Skąd się takie coś bierze? Nawet komsomolec oderwany granatem od pługa uratował resztki rozumu. E ty gruba babo ty nikogo nie rozumiesz bo rozum ci tłuszczem zarósł i po co ci czarny protest przecież ty nigdy nie będziesz w ciąży bo cię nikt nie chce pukać. To "owo" jest potwierdzeniem jak nie powinna wyglądać kobieta XXI w. Tłuste, spływające tłustym potem ciało. Z całą pewnością nie ma partnera a braków wynikających z tego powodu nie da się sztucznie zastąpić dlatego wściekła na "Cały świat i pół Ameryki" wylewa ze swej szpary oralnej całe zło tej wściekłości. Powinienem temu "owo" współczuć ale nie potrafię! Szybko się zestarzeje, z chodzeniem będą kłopoty, Alzheimer z Parkinsonem przyjdą w odwiedziny i zadomowią się na stałe i wtedy Hospicjum będzie "wybawieniem."..We Wrocławiu lewactwo w amoku.

  https://www.youtube.com/watch?v=ROOjGKC1sKY
 • @kula Lis 67 12:42:31 cd..
  Marta Lempart w drogerii.

  - Co może mi pan polecić na twarz?

  - Worek?!
 • @kula Lis 67 13:18:21
  Powiedz mi, czy w polityce ocenia sie urodę? Czy panie Kruk, Sobecka, Pawłowicz to z pewnością miss PiSS.

  Idiotów ci w polityce aż nadmiar.
  Wychodzi taki Antonii Macierewicz z jakiejść dziury i krzyczy, że jak Jaki zostanie prezydentem Warszawy, to zburzy Pałac Kultury i postawi "słupek". Zaś w polskojęzycznym "Radiu Maryja" kolejny inteligentny inaczej Gliński stwierdza, że nie ma nic przeciw temu, by zburzyć Pałac Kultury? Jak myślisz, nagroda idiotów miesiąca czy od razu roku?

  Kornel Morawiecki, złodziej pieniędzy Kukiz'a nie mogąc znaleźć nikogo, kto jego partię by poparł wpisał na listy poparcia ludzi zmarłych :) Może mu syn załatwi ustawę, że na PiS mogą głosować ludzie zmarli? Kto wie? Będą chodzili od grobu do grobu, poparcie dla PiS będzie przyjmowane wtedy, gdy zmarły nie wyrazi wyraźnego sprzeciwu. Widziałeś większych kretynów?

  Morawiecki pobudował nowy szpital w Sopocie na razie będą przyjmowani tylko zwolennicy PIS. Po ewej stan z ulotki Morawieckiego, po prawej to co dziś oglądają mieszkańcy Sopotu.
  http://polityczek.pl/images/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoksssss.jpg

  Głębokie myśli PiS "Lech Kaczyński jest ojcem naszej niepodległości" Sasin
  "Drogi budowane za PO były budowane na krzywdzie, więc jak by ich nie bylo" Jan Żartyn.

  Skąd PiS bierze takich idiotow, nie możliwe, by się to w Polsce urodziło.

  I dla kontrastu myśl księdza Lemańskiego, o śmierci Kaczyńskiego "wszyscy odetchniemy z ulgą".
 • @Zawisza Niebieski 15:59:31
  jej to już nawet żydokomuch Zandberg nie chce. Nowacka wściekła się bo PiS „zawłaszczył rząd i parlament”. Cóż... Wystarczyło wygrać wybory! Barbara Nowacka najwyraźniej idzie w ślady Ryszarda Petru i Katarzyny Lubnauer... przynajmniej jeśli chodzi o poziom autokompromitacji. Dziś podczas regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej oburzała się, że PiS „zawłaszczył rząd i parlament”. Cóż... wypadałoby, żeby polityk zabiegający o głosy wyborców wiedział, że po wygranych wyborach parlamentarnych normalną koleją rzeczy jest właśnie formowanie rządu. W sobotę we Wrocławiu odbywa się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej. Biorą w niej udział oprócz Nowackiej również m.in. przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz kandydat KO na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk. Nowacka wyraźnie poruszona grzmiała, że PiS od 2015 r. „zawłaszczył rząd, parlament, szkoły, sądy, prawa kobiet, demokrację. Dziś mówimy dość – samorządów nie zawłaszczycie – deklarowała Nowacka. Dalej było jeszcze lepiej. Nowacka przekonywała, że „dla PiS liczy się władza, a dla Koalicji Obywatelskiej – człowiek”. Samorząd jest najbliżej człowieka, a program Koalicji Obywatelskiej dla samorządów był dyskutowany w gminach i powiatach. To program wspólny, równy i sprawiedliwy – twierdziła Nowacka. Nie da się ukryć, że z tym zawłaszczaniem rządu i parlamentu Barbarę Nowacką nieco za bardzo poniosło. Przydałoby się, żeby polityk zdawał sobie sprawę z funkcjonowania mechanizmów wyborczych i zasad demokratycznych wyborów. Po ich wygraniu naturalne jest, że zwycięska partia formuje rząd. Barbara Nowacka mogłaby się udać na szybkie korepetycje do Grzegorza Schetyny, który poszedł jeszcze dalej i formowanie rządu planuje już teraz, choć do wygranych wyborów, raczej daleko tak przynajmniej wskazują najnowsze sondaże.


  Ps..Nowacka, czy udaje, czy jest mało rozgarnięta? Tak niedawno wasz guru z ksywką matoł powiedział do opozycji "jak wygracie wybory, to będziecie rządzić". Także i owad Niesiołowski powiedział kiedyś do PiS: będziecie mogli robić co chcecie jak sobie wygracie wybory. No to wygrali i robią chcą i to co powinni, a całe ścierwo postkomunistyczne i złodziejskie wyje teraz z żalu, że im się do dupy dobrano. Teraz "polityk" w jej osobie gada głupoty podyktowane strachem, ponieważ to wasz koniec. Nie będzie takiej Polski jaką była przez osiem lat waszej władzy. Ja osobiście jestem przeciwnikiem takiej unii, ponieważ w Brukseli siedzą też tacy którym koryto znika na ich oczach, co doprowadza tą bandę do szewskiej pasji. Jesteś kobieto prosta jak bat i siedzisz w polityce mając nadzieję na swoje pięć minut. Większość z was powinna skończyć za kratami, ale jest wyjście, wypierdalać z Polski! Dlaczego Nowacka nie przestawiła swojej partnerki? Boi się, że straci nawet to poparcie które teraz ma? Wiadomo już która pinda posuwa pindę Nowacką? Jest to Holland juniorka. Tylko się oblizuje na jej wygląd i czuje ta podniecającą wilgotność.
 • @kula Lis 67 16:50:29
  Mówisz, "psehdonim matoł", czyli pewnie o tym, co solenne polityczne wciry dostał od Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego, co po każdych wyborach latał i biadolił "wyboru mi sfałszowano" a dziś jako jedyny z całej paczki, co siedzieć powinna siedzi w izolowanej celi strzeżonej przez 24 godziny na dobę na Żoliborzu. To przecież nasz "skarb narodowy".

  Stach rzeczywiście jest ogromny, Zwycięzca niepełnosprawnych w bitwie pod toaletą i prysznicem podwoił straż marszałkowską i nadał im pensje zaraz po służbach tajnych, znacznie wyższe niż policji, tak się Polaków boją.

  Ale słyszałeś o PiSiewiczach z Rzeszowa?
  Jak by powiedział poeta

  W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy
  PiSowskie głupstwo od wieków siedziało;
  Pod starożytnem schronieniem świątnicy
  Prawych czcicielów swoich utuczało.

  No i te matoły nawet list wyborczych zarejestrować nie potrafiły. Polewka z leminga, czyż nie? No ale nic, przynajmniej w dwóch okręgach PiS uchroni mieszkańców Rzeszowa od swojej głupoty. :)

  Jedyne co potrafią, to przytulać pieniądze, przetargu nie potraią rozstrzygnąć, co ustawa to cały śwat się śmieje. Dla PiS rowery to pojazdy zanieczyszczające środowisko, wjechanie do miast wymaga opłaty:) Nic dziwnego, że mówisz o matołach.

  Znany "ubogi" z Torunia czując, że koniec PiS blisko, znowi żąda zwiększenia strumienia pieniędzy podatnika, tym razem na swoją szkółkę, bo Misiewicze muszą płacić za lasowanie im mózgów, a powinni mieć możliwość ogłupiania za pieniądze podatnika. Inaczej zabierze swoje berety i PiS nie będzie miał glosów :) Tylko na kogo każe beretom głosować, gdy Kaczyński zniszczył całą prawą scenę naszej polityki? Znowu "polewka z matoła", czyż nie?Kaczyński się śmieje, a Macierewicz opowiada, jak to przyjadą saperzy, i przy okazji Pałacu Kultury zrobią Warszawie to co zrobili Niemcy po wolnie, wyburzą całe Śródmieście i trochę okolicznych dzielnic. Niech tylko PiS władzę w Warszawie obejmie.

  No cóż, PiSiewicze to nie Polacy, to stan umysłu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031