Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiS Radom, czyli Przekręty i Szmal

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Parafrazując wielkiego poetę Ignacego Krasickiego „W mieście, którego nazwiska nie powiem, Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,… W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy Wielebne PiS-owstwo od wieków lody kręciło…;

Jak ogólnie wiadomo Radom to oczko w głowie PiS, ich „stanica kresowa”, tam się stawia pomniki, tam się „kręci lody”. O tym, ze PiS preferuje Radom nikogo przekonywać chyba nie trzeba. Siedziba Stoczni Marynarki Wojennej w mieście oddalonym 500 km od najbliższego morza, lotnisko, porażka planowania i myślenia inwestycyjnego, z którego żaden przewoźnik nie chce latać, z przyczyn dość oczywistych, za daleko od Warszawy, Krakowa, a samo miasto potencjału pasażerów nie ma, PiS na siłę chce zrobić lotniskiem zapasowym dla lotniska Baranów. Tam właśnie prężnie działa poseł Suski, prezydent miasta Andrzej Kosztownik i układ rodzinny doradca prezydenta Krzysztof Sońta i jego rodzina Karol S., szwagier Karola Igor M. Już w 2013 roku CBA rozpoczęło badanie sprawy powiązania tego układu z radomskimi przedsiębiorcami, jak np. Romanem S, jednym z głównych wykonawców robot budowlanych prowadzonych przez „urząd miasta”. Rozbudowa fabryki Łucznik, przebudowa komendy Straży Pożarnej, przebudowa szkoły w Kłudnie…Ze zgromadzonych przez CBA materiałów wynikało iż cennik był prosty, ok. 10% wartości przetargu. Przed oblicze prezesa Marka Suskiego i Andrzeja Kosztownika „doprowadził” ułaskawiony przez Dudę Mariusz Kamiński, dziś szef CBA. Sprawie prezes „ukręcił łeb” odbierając od dwóch winowajców notarialne oświadczenie iż oni o „niczym nie wiedzieli”. Odpowiedzialnością obciążono „kozła ofiarnego” i zamieciona pod dywan sprawa ucichła. 1)
 
Tu warto zatrzymać się na tym „notarialnym oświadczeniu”. w czasie gdy Kaczyński niespodziewanym rozwiązaniem swego rządu pozbawił partii Romana Giertycha, tenże poseł odkrył zasady rządzenia w PiS, w tym fakt, iż prezes swoje rządy i przywództwo opiera o haki zbierane na różnych ludzi, które czynią takiego „zhakowanego” wiernym wykonawcą woli prezesa. Postawa Marka Suskiego, który zawsze pojawia się, gdy PiS ma problemy uwiarygodnia przypuszczenie iż to „notarialne oświadczenie” może pełnić taką rolę.

Sprawa wypłynęła dziś z kolejną aferą tym razem dotyczącą drogi ekspresowej S12. 3)
Otóż, przebieg drogi łączącej centralną Polskę z Lublinem i dalej Ukrainą planowany był po nieużytkach gminy Kowal Kolonia, z dala od zabudowań. Nagle, zupełnie przypadkowo mieszkańcy tej gminy dowiedzieli się, że droga nagle skręci i pójdzie po terenach zabudowanych dzieląc samą gminę na dwie części. Mieszkańcy są rozgoryczeni, bo nikogo nie interesuje, że stracą dorobek życia, że będą musieli gdzie indziej szukać swego miejsca. Jednak wskazują na przyczynę takiej zmiany. Tak się dziwnie składa, że droga ma przebiegać przez tereny znanej z wcześniejszych „interesów z gminą” firmy Romana S. który na tych terenach zrealizował chybioną inwestycję, osiedle na których stoją domy w których nikt nie chce mieszkać. Poprowadzenie drogi w tym wariancie zapewni Romanowi S. i jego firmie iż za chybioną inwestycję zapłaci polski podatnik, a on odbierze odszkodowanie będące wynagrodzeniem i rozwiązaniem problemu. Na nowej trasie drogi swoje działki ma również Dariusz Wójcik, przewodniczący radu i wiceszef lokalnych struktur partii. Tak się jakoś dziwnie składa, że od syna Romana S apartament zakupił Igor M. wiceprezydent Radomia, W zespole do spraw budowy S12 zasiadają politycy PIS. Mieszkańcy pokrzywdzeni taką decyzją protestują, politycy PiS jak i w przypadku referendum w Baranowie nic nie widzą, nic nie słyszą? Czy znów politycy PiS złożą kolejne „notarialne oświadczenie” a prezes i PiS za pomocą usłużnych służb sprawę zamiotą pod dywan? Zobaczymy, choć przecież „wola przywódcy partii wolą narodu”, a rządy PiS to „Pokora, praca, umiar roztropność i odpowiedzialność w działaniu” czyż nie tak to było?
 
 
 
Źródła:
1) https://natemat.pl/247843,w-radomiu-cba-kryje-afere-korupcyjna-politykow-pis
2) https://wiadomosci.wp.pl/giertych-pograza-kaczynskiego-6038711568917633g/6
3) https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/uklad-pis-przy-budowie-s12-kowala-kolonia-moze-zostac-zniszczona/bwesge9
prawa autorskie: jestem autorem tekstu, mapa źródło publiczne.
 
 

KOMENTARZE

 • Masz już dwie pały :)
  Zgaduję - Husky i Kula :)))))))

  Ty Zawiszo naprawdę nie masz dla nich litości. Zobaczysz, jeszcze trochę i się targną a ty będziesz miał ich na sumieniu :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:27
  No widzisz, tyle pracy by wykazać iż w PiS sami uczciwi, pobożni, i krzyżem nie gwiazdą Dawida w kościele leżący, a tu taki wredny "Zawisza" im piękny sen przerywa. Dziś kolejny dzień pecha, co wypowiedź to się zaorają.
  Mam nadzieję, że z mojego powodu, nie powędrują "za tęczowy most", bo tak się mówi o śmierci pieska lub kotka, nie wiem jak jest w przypadku liska. No ale "tęczowy", toż to byłoby znęcanie się nad "poległym":)
 • @Zawisza Niebieski 14:35:12
  Mi to ich w sumie żal...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:27
  Dobrze zgadłeś, bo to fake news, brednie, z których ci "tfórcy" już się tłumaczą, ponieważ pozwy wobec nich już w sądzie.
 • @kula Lis 67 15:31:50
  Tak tak a krowa to piękny ptak :)))
  I po co się tak Kula kompromitujesz? Jakie pozwy? W jakim sądzie?
  Już się wzięli za POPiSową bandę?
 • @kula Lis 67 15:31:50
  Tak Kula Lis, PiS okraść Polaków, dobry uczynek, PO okraść Polaków, zły uczynek. Poczekamy jak te "pozwy" zostaną złożone a później przez sądy rozstrzygnięte. Ale myślę, że będą rozstrzygnięte tak samo jak PiS powsadzał złodziei z PO a póżniej PO powsadza złodziei z PiS. :) Ot takie igrzyska dla "narodu głupiego, co wszystko kupi". Kurski to patologiczny kłamca, ale zgodnie z zasadą "PiS mówi prawdę, tylko wtedy gdy się pomyli", bo inaczej "nikt im nie wmówi, że białe jest białe" jemu też prawda się wyrwała. No cóż, na razie mamy igrzyska, tylko chleb coraz droższy. Już dawno cena 1 kg masła pobiła na głowę cenę 1 kg ośmiorniczek. Widzisz, Kula Lis, nadal nie mogę uwierzyć, żeś płatny troll jak tu jeden sympatyczny piesek ze Szmulek. Ale, żeś "pożyteczny idiota" to nie mam wątpliwości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:54:02
  "krowa to piękny ptak" :)
  Choć przekleństwo mówi, "jakie to szczęście, że krowy nie latają", ale nic to, przy wsparciu Kul Lisów i to nam PO-PiS załatwi.
 • @kula Lis 67 15:31:50
  A może podasz w którym sądzie i może w trybie wyyborczym, bo jeśli w trybie wyborczym to za jakieś 2 dni poznamy prawdę, A może to tylko w sądzie marzeń Kuli Lisa? Czyli kolejna wrzutka fakenewsa z których słynie Kula Lis?
 • @Zawisza Niebieski 16:43:28
  Szkoda pisać . :( http://m.salon24.pl/ae3d83f6c0d52d8c0033bf616d0404d0,750,0,0,0.png
 • @Repsol 16:50:15
  Idziemy do układu opracowanego i sprawdzonego w USraelu. Albo demokraci albo republikanie a kawaler ubiegający się o rękę nadobnej panny musi mieć wyznanie takie jak matka i popierać partię polityczną, na którą głosuje ojciec :)

  Wyobraź sobie, że taki Hosky, lub Kula Lis mają córkę i ta przyprowadzi chłopaka, nie popiera PiS, albo co zgroza popiera PO? Mamy dramat Romeo i Julia i to w co najmniej 4 aktach :)

  Dawno powiedziałem, że uśmieję się do łez, gdy PO znów utworzy nam "nowy rząd", jak najbardziej pro-polski, pro rodzinny, pro.... coś tam jeszcze wymyślą.

  A kopnąć to wszystko centralnie w samą tylną kreskę, jak Czarneckiego ze stołka w Unii, by długo kontemplował wyprawę lotniczą?
 • @Zawisza Niebieski 17:13:57
  Tylko o taśmach Sowy nie piszmy , bo za przychlasta młodego Morawieckiego nas zbanują .Salut. http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/morawiecki_25.jpg
 • @Repsol 22:12:31
  Póki niewiele wiadomo, nie warto pisać. Ja lubię teksty podsumowujące, ale z drugiej strony będzie to sprawiedliwością losu, że przestępstwo wymyślone dla przejęcia władzy przez PIS teraz uderzy w PiS. Poczekam aż zapisy na taśmach będą znane społeczeństwu, bo coś mi się wydaje, że teraz mamy grę na podgrewanie nastrojów, by się Morawiecki zaczął bronić, kłamać, jak to ma w zwyczaju, a potem mu się pokaże co i kiedy mówił i spuści na śmietnik historii. Pytanie tylko kto za tym stoi. PO, czy może zakon PC, któremu nie podoba się wzrost pozycji Morawieckiego w PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:50:43
  No tak.Zawisza znalazł sobie piękne wiarygodne źródła "Na Temat" WP i Fakt.Opieranie się na takich źródłach nie przynosi chwały ani autorowi ani Panu który tak gorąco bronisz tego krętacza.
  To że przyznajesz się Pan do znajomości z Zawiszą to Pańska sprawa i mnie nic do tego,ale dla mnie to kłamliwy parszywiec.Nie raz oczerniał ludzi bez cienia dowodu No ale cóż z kim się zadajesz takim się stajesz.
  Nie przepadam za PIS-em a tym bardziej za PO-jebkami ale powtarzanie wpisów żydobolszewickich mediów i uwiarygadnianie ich jest śmieszne i zenujące.
 • @matterhorn 11:43:01
  Wiesz co? Najlepiej to szukać informacji o przekrętach PiS u p. Beaty Mazurek, albo w mediach zależnych od PiS. Na pewno znajdziesz. W mediach zależnych od PiS znajdziesz o prekrętach PO w mediach niezależnych od PiS o przekrętach PiS.

  Ale wiarygodność moich informacji potwierdza dziś Mazurek
  https://fakty.interia.pl/polska/news-afera-wokol-budowy-s12-w-radomiu-politycy-pis-tlumacza-sie-k,nId,2639265
  potwierdza mapa warianów.

  Ja wiem, że prawda boli, łatwiej wmówić sobie, że ktoś jest krętaczem niż przyznać, że PiS zrobiło pana w ...
  Ale jeśli nie chce być pan jak premier Morawiecki, to trzeba powiedzieć kiedy mnie pan na krętactwie złapał, choćby tak, jak ja co chwila łapię dwóch tu krętaczy Huskyego czy Kulę Lisa?
 • All
  Dziś Beata Mazurek potwierdza wystąpienie sprawy, oczywiście w standardowej mowie PiS, że są atakowani przez "wiadome siły", że nikt decyzji nie podjął. To, że taki wariant z odpowiednimi korzyściami dla prominentnych działaczy PiS i współpracujących z nimi "przedsiębiorców" istniał, jest wykazane czarno na białym. Gdyby decyzja została podjęta, to odkręcanie byłoby trudne. Tylko dzięki szybkim reakcjom mieszkańców i nagłośnieniu tego w mediach ci ludzie mogą uratować swój dobytek, bo jest szansa, że skorumpowany układ PiS w Radomiu ze sprawy się wycofa. Bo dziś to moż groozić prokuratorem, a PiS jeszcze nie ma pełnej władzy nad sądownictwem. Możliwe również że społeczeństwa Radomia się obudzi i w najbliższych wyborach pośle skorumpowanych polityków tam gdzie ich miejsce.
 • @Zawisza Niebieski 13:50:54
  Przecież El Comandante przeczołgał równo swoich członków w sprawie następnej aferki . :)))
 • @Repsol 14:59:24
  Tyle, że El Commendante w swojej celi na Żoliborzu to już niewiele może. Pamiętasz jak krzyczał, że zwrócą to co przytulili na zasadzie "im się należało". Zwrócili? :) Miało nie być na listach wyborczych tych co w spółkach skarbu państwa przytulają niezłe sumki i co? Są na listach.
  Po co "zwykłego posła" denerwować
  https://www.youtube.com/watch?v=0RoESGVCMzk&t=28s
 • @Zawisza Niebieski 13:10:09
  Przestań pierdzielić.
  Ja mam w zadku zarówno PIS jak i POjebków.Mnie interesują tylko fakty a nie ploty spod magla.Jak rzucasz oskarżenia to podaj dowody nie artykuły z żydolewackich mediów a linki do prawomocnych wyroków sądowych
  Wbij sobie w tą durną pałę,że dopóki ktoś nie zostanie prawomocnie skazany jest niewinny a ty rzucasz gó...m na wszystkich,którzy tobie nie pasują nie podpierając się zadnymi dowodami.
 • @matterhorn 16:57:09
  Mam ci uwierzyć, że ty nie jesteś za PiS, tak jak Kaczyński uwierzył że Suski i Kosztowniak o niczym nie wiedzieli?

  Mam ci przedstawić wyrok sądowy na to, że przetargi wygrywał powiązany z władzami PiS w Radomiu przedsiębiorca Roman S? Mam ci przedstawić wyrok sądowy na to, że jeden z warianów drogi biegnie przez zabudowania, w tym osiedle pobudowane przez Romana S, w którym domy się nie sprzedają? Ci ludzie walczą by z tego wariantu nie było a nie że już drogę budują. To są fakty, których sądownie się nie dowodzi. O tym jest artykuł.

  Mam ci przedstawić wyrok sądowy na to, że Giertych twierdził, iż Kaczyński zbiera haki na ludzi? Mam ci przedstwić dokumenty operacji CBA "Pierwszak" rozpoczętej w 2013 roku, czy zapytać dlaczego nikt za to nie siedzi? Czy z dokumentacji akcji "Pierwszak" nie wynikają nazwiska osób w to zamieszanych. Czy mam ci przedstawić dokument CBA w którym stwierdzono że wręczano łapowi rzędu 10% wartości inwestycji?
  Mam ci przedstawiać wyroki sądowe na to, że w spółkach skarbu państwa zasiadają osoby zupełnie do tego nie przygotowane.
  Że człowiek z doświdczeniem kierownika pływalni, wcześniej szeregowy pracownik działu marketingu, zostaje dyrektorem oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, bo był znajomym Patryka Jakiego.
  http://wroclaw.wyborcza.pl/multimedia/misiewicze/misiewicze/rafaladamiszyn

  W tej sprawie PiS nie zaprzecza, że jednym z wariantów drogi był ten przeciw któremu protestują ludzie, to jakie korzyści i straty, komu, może ten wariant przyjąć jest sprawą bezsporną wystarczy pomyśleći nie rozpoznawalną sądownie, a teraz gdyby ci PiS oczu nie zamydlił to byś zobaczył, że taki wariant w żadnym przypadku nie powinien być rozważany, jeśli jest możliwość poprowadzenia drogi po nieużytkach, by ludzie nie tracili dobytku.

  Była wielka afera z taśmami od "Sowy i Przyjaciele" ile osób w tej sprawie skazano, przestępstwa im udowodniono? Masz wyroki? Pamiętasz może jak PiS na samym początku wyliczał przekręty w ministerstwach które przejmował? Ile wyroków w sprawie tych "przekrętów" wydano?

  Zmiast wygadywać bzdury włącz myślenie. Ty nie masz w "dupie" PiS, ty nie możesz przeżyć, że PiS okazł się tym czym naprawdę jest. Mogę ci pisać długo, ale i tak nie przeczytasz, bo ci to obraz "wspaniałego PiS" burzy. Zaraz postawisz na tym pieczątkę "krętacz". Na takich pożytecznych idiotów PIS liczy. Otwórz oczy i zobacz, że PiS to partia skorumpowana, kumoterska, złodziejska...
 • @matterhorn 16:57:09
  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-superwizjer-politycy-pis-i-nieruchomosci-kulisy-ukladu-radom,nId,2638635

  Widzisz, matterhorn, wszytkie informacje podane w mym tekście potwierdzają się, jeśli zaś chcesz zobaczyć manipulanta i twórcę fakenewsów, który po przeczytaniiu mojego tekstu nie zawahał się skłamać, to popatrz na wpis Kuli Lis
  //Zawisza.neon24.pl/post/145746,pis-radom-czyli-przekrety-i-szmal#comment_1490974

  Czy jakikolwiek pozew jest w sądzie?

  Jeśli nie jesteś trollem PiS albo pożytecznym idiotą PiS to należą mi się przeprosiny za określenie "kłamliwy parszywiec", od trolli PiS przeprosin nie oczekuję, bo oni działają na zasadzie nakłamałem, obraziłem złapali mnie więc alleluja i do przodu, dalej w kłamstwa dalej w obelgi. Takich ludzi wzorem przodków płazem po grzebiecie się traktuje.
  //Zawisza.neon24.pl/post/145746,pis-radom-czyli-przekrety-i-szmal#comment_1491207
 • @Zawisza Niebieski 09:13:15
  „Układ radomski” Platformy Obywatelskiej. Wiceminister Skurkiewicz ujawnia szczegóły. Obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski to jeden z najbliższych współpracowników Ewy Kopacz, która będąc premierem przyjeżdżała ze wsparciem dla niego. Mówiła, że jak będzie rządził PiS to tutaj będzie średniowiecze, a jak wygra PO to na Radom spadnie deszcz pieniędzy i złota powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz.
  Gość Doroty Kani przypomniał, że "w Radomiu prezes miejskiej spółki odpowiedzialnej za dostarczanie ciepła jest zamieszany w różnego rodzaju nieprawidłowości w Enei". Prezydent z PO przed trzema laty mianował go jednak prezesem Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdy na tym człowieku ciążyły zarzuty niegospodarności. W grę wchodzi niebagatelna kwota 15 mln zł dodał.
  Wiceszef MON zauważył, że "jeżeli w ciągu najbliższych lat Radom nie zmodernizuje źródła ciepła to firma RADPEC będzie płaciła olbrzymie kary środowiskowe". Enea była bardzo zainteresowana, żeby biznesowo wejść do Radomia. Byłaby to gwarancja, że to podmiot państwowy zainwestuje olbrzymie środki finansowe. Dzisiaj te możliwości są jednak wprost blokowane przez władze miasta. Myślą oni, że dostaną kredyt na modernizacje firmy przy jej wartości około 170 mln zł. Kto przy zarzutach dla jej prezesa udzieli kredytu wysokości 500 mln zł podkreślił.

  Dorota Kania UJAWNIA: Nowe fakty ws. układu radomskiego! W najnowszym odcinku programu „Koniec systemu” Dorota Kania ujawniła nowe fakty na temat tzw. układu radomskiego. W programie pokazano kulisy układu i sieć powiązań ze służbami specjalnymi, PZPR, a także ludźmi ekipy PO-PSL. „Tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa, ludzie służb i komunistycznego aparatu partyjnego są w układzie, który w Radomiu i Kozienicach funkcjonuje od szeregu lat. Są w nim także ludzie, którzy mają prokuratorskie zarzuty, a w tle jest podejrzenie korupcji na gigantyczną skalę” ujawnia Dorota Kania w artykule z najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska”. Dziennikarka wskazuje, że jedną z kluczowych postaci w całej aferze jest Jan Bury, który – pomimo korupcyjnych zarzutów nadal jest wpływowym politykiem PSL. W najnowszym odcinku „Końca sytemu” minister Marek Suski mówił o kulisach funkcjonowania tzw. układu radomskiego. Myślę, że było coś takiego jak układ radomski. Są duże zależności rodzinne radnych, którzy pracowali na różnych funkcjach, wszystkie spółki są obsadzone swoimi. Wyniki finansowe tych spółek nie są najlepsze. Są informacje o różnych kontraktach dla ludzi związanych z Platformą. W jednej ze spółek był pan Krzysztof Z. [...] W wielu miejscach w Polsce jest układ dawnych ludzi starych służb, PO, PSL, szemrani biznesmeni, wzajemne zależności… Szara sieć wspólnych interesów jak to kiedyś określano - tłumaczy szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Odnosząc się z kolei do roli Jana Burego, Marek Suski zwraca uwagę na przeszłość prominentnego polityka PSL. Szef gabinetu politycznego premiera wskazuje również na działania prezydenta Radomia i swoistą koalicję z lokalnymi mediami. Sam Jan Bury też zaczynał w spółce w PRL-u. Jednej z pierwszych joint venture powołanych przez Jaruzelskiego. Był młodym prawnikiem w spółce, która nie do końca wiadomo czym się zajmowała. [...] Obecny prezydent Radomia z Platformy jest na tyle sprytny, że niektórych lokalnych dziennikarzy zatrudnił jako współpracowników w spółkach miejskich, dał im spore wynagrodzenia… Po tym fakcie w mediach można było przeczytać o wielkich sukcesach pana prezydenta – mówi Suski. Prezydent Radomia Przemysław Witkowski objął stanowisko w 2014 r. – Ja zagłosuję na Radka. Jest pracowity, zaangażowany. Jest gwarantem tego, że Radom stanie się miastem marzeń. Zagłosuję na Radka, bo chcę wracać do Radomia. Chcę tu mieszkać na emeryturze – mówiła w kampanii wyborczej Witkowskiego ówczesna premier Ewa Kopacz. Witkowski w wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z listy PO, a w wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W Sejmie zasiadał w komisjach samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, finansów publicznych oraz komisji do spraw Unii Europejskiej. W 2014 r. wystartował na urząd prezydenta Radomia z PO. W drugiej turze głosowania pokonał ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Kosztowniaka z PiS, otrzymując 52 proc. głosów. W czerwcu 2017 r. wojewoda mazowiecki wydał zarządzenie zastępcze o wygaszeniu jego mandatu. Podstawą było ustalenie, że polityk w 2015 r. przez kilka miesięcy był członkiem rady nadzorczej Świętokrzyskiego Rynku Hurtowego – spółki z mniejszościowym udziałem skarbu państwa. We wrześniu 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny przy ponownym rozpoznaniu sprawy w pierwszej instancji nie uwzględnił skargi prezydenta Radomia na tę decyzję, co oznacza, że wojewoda miał rację, wygaszając mandat. Mimo to Witkowski zapowiedział walkę o reelekcję teraz, podobnie jak cztery lata temu, popiera go Ewa Kopacz.


  Ps..To nie jest tylko układ radomski, tak się dzieje wszędzie gdzie rządzi PSL i PO.... To jest układ ogólnopolski. Zatem, najwyższy czas na zmiany. Nie rozumiem jak gościu z wyrokiem może być kandydatem w wyborach. Na policjanta była afera z mandatami, do WOT nie można z wyrokiem, a do wyborów można. Widać Platforma liczy, że będzie "dobry podział tego kredytu pomiędzy swoich", oczywiście kosztem mieszkańców Radomia. Tajni współpracownicy SB, ludzie służb i komunistycznego aparatu partyjnego są w układzie, który w Radomiu i Kozienicach funkcjonuje od szeregu lat. Są w nim także ludzie, którzy mają prokuratorskie zarzuty.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031