Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Czym wojujesz od tego giniesz, czyli taśma Morawieckiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Taśmy z restauracji Sowa i Przyjaciele zgodnie z naszym prawem są owocem przestępstwa, mimo to PiS dogłębnie celebrowała nagrania polityków PO, Może nie tylko nim w 2015 r. zawdzięczają zwycięstwo ale przewagę pozwalającą samodzielnie utworzyć rząd?

Dziś ta broń uderza w rząd premiera Morawieckiego, uderza bardzo celnie i w odpowiednim czasie.
Premier Morawiecki zamiast rządzić w Polsce kończy objazd w kampanii wyborczej PiS, kampanii jakże dokładnie opisywanej słowami „Trzeba słuchać luduobiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania  Mają zap**dalać za miskę ryżu”. To właśnie robił premier Morawiecki, wysłuchiwał czego w danym rejonie potrzebują ludzie i to im dokładnie obiecywał wręcz sugerując, że jeśli wygrają kontrkandydaci kandydatów PiS to rząd będzie blokował możliwości zrealizowania tych potrzeb.
 
Dziś rzeczniczce PiS trudno mówić, że to były rozmowy dwóch panów, przy wódeczce i ośmiorniczkach, gdyż wtedy twierdzili niezachwianie iż to były prawdziwe myśli i działania ówczesnego rządu. Można zadać sobie pytanie, czy Morawiecki wtedy kłamał, popisywał się, czy kłamie i popisuje się dziś w czasie kampanii wyborczej. Ale myślę, że odpowiedź na to pytanie jest prosta i każdy może sobie ją zadać sam.
 
Uczciwie rzecz biorąc słowa określające sytuację na zachodzie, „Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo kurwa i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa… Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapierdalają za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.” przecież również jak najbardziej realnie brzmią dla nas. Nikt, komu choć jedna komórka myśląca została nie myśli, że na emeryturze, no może z wyjątkiem nielicznych „wybrańców”, będzie go stać na oglądanie roznegliżowanych tancerek na Seszelach czy też choćby w tak przyjaznym PiS San Escobar. Taka jest smutna prawda, kolejki do lekarzy po deformie ministra Radziwiłła są dłuższe a nie krótsze i któremuś z rządów przyjdzie któregoś dnia to ogłosić. A to, że kredyty dziś zaciągane na rozdawnictwo pieniędzy publicznych trzeba będzie spłacić to jest druga prawda. I żadne z wielu wypowiedzianych w trakcie kampanii wyborczej „…obiecanek tego co potrzebują…” tego nie zmieni.

Ciekawym może być pytanie, czy taśma ta zaszkodzi Morawieckiemu? Dziś słuchając słów Kaczyńskiego na pewno nie? Choć to było do przewidzenia, gwałtowna reakcja w tej sprawie przyniosła by PiS więcej szkód niż pożytki. Bo zawierucha polityczna w przeddzień wyborów żadnej partii, której to dotyczy korzyści nie przyniesie. Z drugiej strony byłaby to porażka PiS. Tak to sprawa przycichnie, zasłonią ją inne elementy, po wyborach już mało kto będzie pamiętał o taśmach.
 
Czy te wypowiedzi otworzą oczy Polakom? Kto wie? Marzenia są takie piękne. Za Gierka też śniliśmy o potędze, za Wałęsy o II Japonii a za Morawieckiego… czyżby o zap…dalaniu na miskę ryżu?

Nie ma dobrego czasu dla PiS, ledwie Radom przebrzmiał, teraz taśma Morawiekiego a już szykuje się kolejna afera. Resort Ziobry planuje przekazać na dzieła Tadeusza R. kolejną transzę z pieniędzy przeznaczonych na wsparcie ofiar przestępstw. Poprzednią transzę wykorzystano m.in. na koncert kolend... Czy takie działania Ziobry na pewno są PiS potrzebne?

 

KOMENTARZE

 • Autor, witaj;
  Bardzo szybki jednopał dziś ;-)

  pzdr
 • @roux 20:57:00
  Tak. Mam zwyczaj po opublikowaniu tekstu jeszcze raz go przeczytać, nie zdążyłem ale jedopał zdążył. Chyba muszę iść na kurs szybkiego czytania :).
 • @Zawisza Niebieski
  K...s zawsze nim będzie . Salut . http://samcik.blox.pl/2015/11/Prezes-wielkiego-banku-obermajstrem-gospodarczym.html No i to https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki
 • @Zawisza Niebieski 21:06:49
  Wstrząsająca nowa taśma z "Sowy". Nowak kombinował, jak odciągnąć uwagę mediów od problemów PO. Sugerował "drugi zamach smoleński"?! https://wpolityce.pl/polityka/415133-wstrzasajaca-nowa-tasma-ze-slawomirem-nowakiem

  Zauważcie, że polityk PO użył słowa "zamach", a nie "wypadek" czy "katastrofa"!!! Chcieli zrobić "drugi zamach"? Czyli był jakiś "zamach pierwszy", prawda? Z obfitości serca usta mówią...
 • @Zawisza Niebieski 21:06:49
  Czy "taśma Morawieckiego" w Onecie to ustawka z Sądem Najwyższym? Kulisy operacji uderzającej w premiera. https://wpolityce.pl/polityka/415083-ujawniamy-czy-tasma-morawieckiego-w-onecie-to-ustawka-z-sn


  Szmaciaki der onetu, zwane dziennikarzami onetu, próbują prowadzić brudną kampanię wyborczą. Współpracują przy tym z SN, który wysyła emerytkę, niejaką chazarską schlampe i alkoholiczkę Gersdorf, po instrukcje do ich heimatu. Wszystko za brudne, śmierdzące, niemieckie srebrniki. Niemiecko-sowiecki Onet i SN nadzwyczajna kasta = wspólna ustawka prowokacji. Rozkaz z Berlina chłopcy musieli wykonać, a fakty tutaj nie mają znaczenia. Befel ist befel!
 • @kula Lis 67 21:12:19
  Przyjacielu , gdzie oni byli jak Tobie na chatę wjechali ? . Daj sobie spokój z obroną systemu anty obywatelskiego . Salute dla Ciebie i Basi .
 • @kula Lis 67 21:18:35
  A nie zapytałeś się z kim była ustawka PiS gdy PiS publikował ten owoc przestępstwa? Czyżby PiS zmieniał nazwę na "Przestępcy i Szmal"? Jak PiS publikował taśmy to było to działanie patriotyczne, jak zrobiła to opozycja, to ustawka z SN. Czy ty widzisz co wypisujesz?

  Czyżby znów miały pójść taśm w ruch? Podobnież Morawiecki w niejednej taśmie wystąpił. Kto wie, będzie ubaw "do białego rana".
 • @Repsol 21:18:50
  Jeśli jak piszesz Kuli Lis "w chałupę wjechali" to powinien rozumieć co czuł chłop z Białej Podlaskiej, gdy za koszulkę na pomniku o 6 rano mu dzieciaka wystraszyli.
 • @Zawisza Niebieski 21:31:52
  Doskonale wie .Salut.
 • “Resort Ziobry planuje przekazać na dzieła Tadeusza R.“
  https://img5.dmty.pl//uploads/201809/1538089490_wbohi9_600.jpg
 • 5*
  DK
 • @Zawisza Niebieski 21:28:19
  "Czyżby znów miały pójść taśm w ruch?"

  Pamiętam jeszcze jak taśmy "wypłynęły" na Węgrzech i Dziurdziany odpłynął...

  U nas jest "trochę" inaczej :-(
 • @Zawisza Niebieski 21:06:49
  "nie zdążyłem ale jedopał zdążył."

  Ja się nie rozdrabniam - walę z 5 luf ;-)

  Pozdro!
 • @Zawisza Niebieski 21:28:19
  "A nie zapytałeś się z kim była ustawka PiS gdy PiS publikował ten owoc przestępstwa?"

  Chyba trzeba byłoby przemyśleć, czy nagranie urzędnika państwowego w miejscu publicznym może w ogóle być przestępstwem. I czy może w ogóle jego nagranie gdziekolwiek.
  Zwłaszcza jak działa wbrew państwu lub wypowiada się w sposób naganny.

  Dobrze myślę?
 • @Jasiek 02:08:49
  Zapytam ciebie, czy jako pracownik jakiejś firmy, dowolnej masz prawo do własnego intymnego życia? Czy masz prawo spotkać się z kumplem i gadać nawet totalne głupoty? Co byś powiedzał, gdyby twój szef w twoim ubraniu roboczym zainstalował miniaturowy mikrofon i nagrywał wszystko co powiesz?

  Każdy człowek, nawet urzędnik państwowy ma prawo do chwili wolnej, chwili odpoczynku, jak wiesz, na podstawie tych rozmów chyba nikomu nie postawiono żadnych zarzutów, ja sobie nie przypominam, czyli nikt z nich nie naruszył prawa. A, że kto powiedział no i h... d..pa i kamieni kupa, to nie jest żadnym przestępstwem. Prawo po coś zostało ustanowione i tego prawa należy przestrzegać a prawo to zabrania osobom prywatnym na nagrywanie innych osób bez ich wiedzy.

  A dodatkowo wiesz dlaczego nie wolno nagrywać urzędników państwowych w chwilach ich wolnnych od pracy, z wyjątkiem uprawnionych do tego służb w zakresie prowadzonego śledztwa? Jak również nie wolno takich nagrań upubliczniać. Bo takie nagranie może być formą szantażu a wtedy szkody dla Polski mogą być znacznie większe niż korzyści z tego co tam ktoś palnął podczas obiadu. Dlatego mówię, że PiS zdobył władzę dzięki przestępstwu. Również opublikowanie rozmowy Morawieckiego, a z tego co wiemy, tych rozmów jest więcej, więc grillowanie Morawieckiego będzie dalej trwać. Ale na to grilowanie PiS sobie w pełni zasłużył. Dziś dostał bronią, którą najpierw sam stosował. Więc należało się.
 • @Jasiek 02:08:49
  I jeszcze jedno. Nie potępiam Morawieckiego, że coś tam w knajpce palnął, ale za to, że to co tam głosił realizuje. Jego objazdowa kampania wyborcza realizowana była dokładnie wedle planu "Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania Mają zap**dalać za miskę ryżu" On rzeczywiście jeździl u obiecywał ludziom to co chcieli usłyszeć a nie to, co sam jest w stanie zrealizować.
 • @Repsol 21:18:50
  Taśmy Onetu to kolejnym knot. GTW stale opracowuje nowe akcje dla ośmieszenia PiS. Będzie też zabójstwo polityczne z podejrzeniem na zwolennika PiS. Wiadomo, że to cios wymierzony w rząd. To tak jak w ruskim dowcipie "Saszy ukradli rower ale a aktach zapisano że zamieszany w kradzież roweru". Uważam, że musiałbym mieć chyba delirkę by traktować poważnie wszystko co ten niemiecki portal wypisuje. Pewnie po rozmowie z Grzesiem Mutti nakazała to jest! Niemcy dwoją się i troją aby zdrajców osadzić znów na tronie, nie wiedzą jednego, że jeśli osłabią PiS naszym świętym wyborem jest Ruch Narodowy. Dla łotrów, nad Wisłą miejsca już nie ma. Niech sobie ich zagospodarowują nad Szprewą. Tajniacy kupili "Pegasus" Izraelską piekielną maszynkę do mielenia ludzi poprzez rozszyfrowanie wpisów internetowych, podsłuchów telefonicznych, inwigilacji ludzi. Wielki Brat wrócił do łask, do 2014 roku potrzebna była zgoda sądów. Zabawka kosztowała 35 mln złotych, ależ się Izrael obłowił, a może to Izrael już nas podsłuchuje? Pieniądze poszły z lewych funduszy, przeznaczonych na rehabilitację, wszystko owiane tajemnicą, Dowiadujemy się z Kanady via Warszawska Gazeta. Kto skontroluje służby? One widać są ponad prawem.
 • Czy postęp technologiczny
  nie może zapewnić coraz wygodniejszego, bezstresowego życia. Otóż może - jednak świat rządzony jest przy pomocy forsy - gdzie realizowanych jest przez dzieci Szatana wiele piekielnych celów. Najważniejsze z nich to depopulacja o miliardy istnień i zrównanie człowieka ze zwierzętami. To jest budowa Piekła na Ziemi.
  Wniosek?
  Problemem tego świata są dzieci Szatana a nie niemożność zapewnienia takiego czy innego poziomu życia - ludziom stworzonym przez Boga.
 • @Zawisza Niebieski 04:06:48
  "na podstawie tych rozmów chyba nikomu nie postawiono żadnych zarzutów"

  Na pierwszy rzut oka rozmowa przestępstwem nie jest, ale przecież przestępstwem jest:

  - namawianie do przestępstwa
  - ujawnianie danych o dużym lub nawet strategicznym znaczeniu

  A to wszystko fizycznie może polegać na rozmowie.
 • @Zawisza Niebieski 04:06:48
  "Prawo po coś zostało ustanowione i tego prawa należy przestrzegać a prawo to zabrania osobom prywatnym na nagrywanie innych osób bez ich wiedzy."

  To prawo wygląda mi na coś takiego jak "tajemnica handlowa".
  Mi się ono nie podoba - przecież osoba poinformowana o nagrywaniu nie ujawni swoich prawdziwych zamiarów, swojego prawdziwego oblicza.

  I żeby było jasne - staram się rozważyć tę sprawę w całkowitym oderwaniu od konfliktu PiS - PO, bo może się przydać na przyszłość jakiś generalny wniosek.
 • @Zawisza Niebieski 04:06:48
  "A dodatkowo wiesz dlaczego nie wolno nagrywać urzędników państwowych w chwilach ich wolnnych od pracy, z wyjątkiem uprawnionych do tego służb w zakresie prowadzonego śledztwa?"

  A tam, nie wolno. Nie wolno to było Falencie.... już pojwiły się info o tym, że myślał o "samobójstwie". Nikt chyba nie wierzy, że wszystko nagrali kelnerzy. O ich mocodawców nikt nawet nie pytał, bo są poza zasięgiem "niezawisłych" sądów i to właśnie oni przestawiają wajchę. Im jak widać wolno. I nawet nikt nie myśli, o tym żeby zapytać o ich istnienie.

  Sprawa moim zdaniem nie jest taka prosta i nie da się sprowadzić wszystkiego do "nie wolno nagrywać"

  Dzięki za odpowiedzi.

  Ukłony
 • @Jasiek 09:44:49
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15387253491d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Mafia VATowska miała parasol ochronny? Wyciekła notatka z czasów PO-PSL i zrobił się szum! Media obiegła informacja o notatce ministerstwa finansów za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Okazało się, że Mateusz Szczurek „nie widział podstaw do przeprowadzenia zmian w prawie, które pozwoliłyby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT”. – Bulwersacja, jaką wywołała notatka, jest jak najbardziej zasadna – powiedział prof. Witold Modzelewski.
  "Super Express" poinformował wczoraj, że dotarł do pisma dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w resorcie finansów do Jarosława Nenemana, ówczesnego podsekretarza stanu w MF. Jak podaje gazeta, jego fragment brzmi:

  "Nawiązując do przekazanego w dniu 25 lutego br. projektu notatki w sprawie konieczności przygotowania projektu ustawy o podatku od towarów i usług w związku z procederem oszustw i nadużyć (...) oraz podjęcia zmian o charakterze długookresowym, Departament (...) uprzejmie prosi o potwierdzenie decyzji Ministra Finansów Pana Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia obecnie prac legislacyjnych mających na celu wprowadzenie dalszych modyfikacji przepisów ustawy (...) o podatku od towarów i usług...". Co ciekawe, wiceminister Neneman złagodził treść notatki, "brak zasadności" poprawiając na "brak szans"

  - napisał "Super Express".

  Jak podkreślił Modzelewski, "z tej notatki wynika, że w 2015 roku rozważano, że trzeba przygotować projekt nowej ustawy o podatku od towarów i usług w związku z procederem oszustw i nadużyć".

  O nową ustawę apelujemy od co najmniej 10 lat, która powinna być oczyszczona ze skutków lobbingu legislacyjnego sprzyjającego od lat ucieczce od tego podatku. Wtedy byłem naiwny sądząc, że patologie obecnej ustawy o VAT są wynikiem niekompetencji rządzących; że to nie jest lobbing tylko nieudolność

  - powiedział Modzelewski.

  Zaznaczył również, że patrząc z obecnej perspektywy, wyobrażał sobie wtedy, że to nie jest lobbing lecz "zwyczajna niekompetencja".

  - Niekompetencja rządzących nie jest w III RP jeszcze "grzechem śmiertelnym": politycy nie rozumieją tego, czym się zajmują, popełniają zwłaszcza błędy legislacyjne w stanowieniu prawa, przez co tworzą luki, przez które uciekają nam ogromne pieniądze. "Rozszczelniono" ten podatek przede wszystkim tworząc złe prawo - ocenił ekspert.

  Dodał, że apelował zawczasu do władzy, że "najlepiej byłoby, żeby nie nowelizować nowelizacji, tylko napisać nową ustawę, czyli żeby odbudować wiarygodność aktu prawnego, bo zaufanie do prawa jest wszystkim.

  - Jeśli obywatele i urzędnicy tracą zaufanie do danej ustawy, to trzeba ją natychmiast odbudować i wprowadzić w jej miejsce nową: nie ma innej drogi - podkreślił.

  W 2014 roku przekazaliśmy do Ministerstwa Finansów raport Instytutu Studiów Podatkowych, który w resorcie finansów wywołał "zbulwersowanie", "obrazę", co mogło potwierdzać to, że mamy do czynienia z ludźmi niekompetentnymi, którzy pierwszy raz dowiedzieli się o tym, że od lat robią coś niezbyt mądrego. Ta notatka wskazywałaby, że była świadomość tego, że trzeba napisać nową ustawę o VAT, aby przeciwstawić się procederowi oszustw podatkowych. Bez niej nie da rady. A jak nie można zmienić prawa, to trzeba zmienić polityków, którzy chorują na niemoc powiedział Modzelewski.

  Bez niej nie da rady, bez niej nie ma nic znaczenia, skoro prawo działa na niekorzyść interesu społecznego. A jak nie można zmienić prawa, to trzeba zmienić polityków, którzy tak mówią. Natomiast tu jest powiedziane coś dla mnie bardzo zastanawiającego, tak jak czytam, co do celów zasadności prowadzenia obecnie prac legislacyjnych, bo z tego wynika, że trzeba było to zrobić, ale nie robić tego obecnie podkreślił.

  Prof. Modzelewski z Uniwersytetu Warszawskiego jest ekspertem, doradcą podatkowym, radcą prawnym, prezesem i wspólnikiem Instytutu Studiów Podatkowych, był wiceministrem finansów w latach 1992-1996. Jest m.in. autorem pierwszej ustawy o VAT. Był pierwszym świadkiem wezwanym i przesłuchiwanym przez sejmową komisję śledczą "do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r."
 • @Jasiek 09:44:49
  https://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15386329411d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  SZOK! Teraz jasne skąd bezkarność mafii od VAT. Odkryto kwit ministra z rządu Tuska i Kopacz. Podczas lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wyłudzenia podatku VAT miały potężną skalę – mówił kiedyś poseł i ekonomista Janusz Szewczak. Teraz wychodzi na jaw dlaczego. Okazuje się, że ówczesny minister finansów - Mateusz Szczurek „nie widział podstaw do przeprowadzenia zmian w prawie, które pozwoliłyby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT”. Sprawę ujawnił dziś „Super Express”.
  Witold Modzelewski przesłał Ministerstwu Finansów w 2014 roku kilkudziesięciostronicowy raport. Opisał w nim wyłudzenia, podał, że jest olbrzymia utrata dochodów podatkowych z VAT. Podał gdzie się to dzieje, kto to robi. Z dokumentu wysokich rangą urzędników z resortu finansów z 4 marca 2015 roku wynika, że minister Szczurek nie widział podstaw do tego, by wprowadzać zmiany w prawie dzięki którym można byłoby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT.

  Opublikowano fragment pisma Departamentu Podatku od Towarów i Usług w resorcie finansów do Jarosława Nenemana, który wówczas pełnił funkcję podsekretarza stanu.

  „Nawiązując do przekazanego w dniu 25 lutego br. projektu notatki w sprawie konieczności przygotowania projektu ustawy o podatku od towarów i usług w związku z procederem oszustw i nadużyć (...) oraz podjęcia zmian o charakterze długookresowym, Departament (...) uprzejmie prosi o potwierdzenie decyzji Ministra Finansów Pana Mateusza Szczurka co do braku zasadności prowadzenia obecnie prac legislacyjnych mających na celu wprowadzenie dalszych modyfikacji przepisów ustawy (...) o podatku od towarów i usług…” czytamy w ujawnionym dokumencie. Tabloid zauważył, że Neneman złagodził treść notatki pisząc „brak szans” zamiast „brak zasadności”. Ekonomista dr Marian Szołucha w rozmowie z gazetą zaznacza, że choć znano skalę zjawiska wyłudzeń VAT, robiono w tej sprawie skrajnie niewiele.
  Natomiast główny ekonomista BGK Mateusz Walewski przyznaje, że przyspieszenie działań mających na celu ograniczenie luki vatowskiej nastąpiło dopiero za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

  Ps ..Teraz tylko wystarczy "prześledzić" wyjazdy premier i jej ministrów. Mając na uwadze "wizyty " w bankach. O Kaymanach etc. nawet nie ma co wsPOminać. Jednym słowem - Służby czas zapracować na swoje apanaże. Do dzieła, do dzieła. To pytanie do PiS. Dlaczego nikt za to nie siedzi? Szczurek nie działał sam i on ponosi odpowiedzialność karno skarbową. PiS jest za miękki. Tuskolandia szła po przetartym szlaku. Nie odkryli żadnego nowego sposobu na przekręty. Na początku lat 90-tych ub. wieku już wtedy była zorganizowana prężna "akcja" przemytu alkoholu. Już wtedy "chodziły" po kraju słuchy iż m.in. na konto żony pana prezesa J.K.B. szła kontrabanda z tym "płynem" i był zakaz dokonywania kontroli transportów (coś jak po wielu latach z kontrolą na granicy cystern z paliwem). Nihil novi sub solei. Tylko na przykładzie niszczenia M.Kamińskiego (b.szefa CBA) można ocenić rządy Tuska jako typowy model sycylijski: jeśli polityk/policjant jest nieprzekupny to należy go zneutralizować albo za pomocą lupary albo przekupnego sędziego.
 • @Jasiek 09:44:49
  Tak "rządziły" Platforma i PSL w Ministerstwie Finansów. Oni to naprawdę zrobili…W latach rządów PO-PSL rabunek finansów publicznych i wyłudzenia podatku VAT miały potężną skalę mówił w audycji 24 Pytania Janusz Szewczak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział coś, w co trudno uwierzyć. Jeden z wiceministrów finansów w 2014 roku stwierdził, że „maksymalizacja dochodów budżetu państwa” nie jest ich zadaniem. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że ma powstać kolejna w tej kadencji Sejmu komisja śledcza. Posłowie będą zajmować się kwestią nieprawidłowości dotyczących podatku VAT. Polityk PiS przekonuje, że powołanie takiej komisji jest konieczne. W latach rządów PO-PSL rabunek finansów publicznych i wyłudzenia podatku VAT miały potężną skalę. Odpowiedzialność leży po stronie tych, którzy decydowali w kwestiach fiskalnych. To odpowiedzialność rządu, przede wszystkim resortu finansów mówił. Podał też do wiadomości publicznej, co działo się w MF w czasach rządu Platformy i PSL-u. Witold Modzelewski przesłał Ministerstwu Finansów w 2014 roku kilkudziesięciostronicowy raport. Opisał w nim wyłudzenia, podał, że jest olbrzymia utrata dochodów podatkowych z VAT. Podał gdzie się to dzieje, kto to robi. Proszę sobie wyobrazić, co mu jeden z wiceministrów ówczesnego rządu Platformy i PSL odpisał. Że to jest aroganckie, niegrzeczne i świadczy o niekompetencji i w ogóle pan profesor nic nie rozumie z tego co się dzieje, a obowiązkiem przedstawicieli ministerstwa finansów nie jest maksymalizacja dochodów budżetu państwa powiedział Janusz Szewczak. Poseł PiS podkreślił, że wszystko to ma na piśmie.

  https://twitter.com/twitter/statuses/914839286192754690
 • @Repsol 21:11:00
  Gdyby ten nieszczesnik choc skladnie respektowal..
  Toz Andrzej Lepper , nawet na poczatku kariery politycznej, möwil lepiej, skladniej i do rzeczy. Wulgaryzmy mozna darowac ludziom, ktörzy uzywaja ich z wdziekiem i humorem, nigdy jako ozdobniki nieudolnej polszczyzny.
  Do kitu z takim "dostojnikiem".
 • x
  No cóż, że złote dziecię nie jest takie złote, to wielu przebąkiwało od dawna. Podobnież jest trzy godziny taśm o Morawerze. To dawać. Chcę to usłyszeć. Na razie na Morawera w gruncie rzeczy nic nie mają. "Ujawnione" nagrania są dość neutralne.
  Te pełowsko-peezelowskie, to było głębokie szambo.
 • @Jasiek 09:44:49 idola niebieskiego nazwano pacanem.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15387378331d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Tusk to ma jednak „talent”. Brytyjskie media piszą "dobrze, że wychodzimy z UE", a Tuska nazywają „pacanem”.

  http://niezalezna.pl/239235-tusk-to-ma-jednak-talent-brytyjskie-media-pisza-dobrze-ze-wychodzimy-z-ue-a-tuska-nazywaja-pacanem
 • @morgan 11:20:36
  To jest od trzydziestu lat grupa trzymająca władzę , wszyscy z czworaków . Sami swoi .Salut.
 • @kula Lis 67 13:26:33
  Widzisz Kula Lis, nie mam czasu posprawdzać twoje fakenewsy, co to nawrzucaleś. Jak już ci nie raz pokazywałe znaczna część twoich informacji to półprawdy albo całe kłamstwa.

  Przewodnicącego Rady Europy Donalda Tuska Brytyjczycy nazwali "pacaem" i Kula Lis wraz z jakimś podrzędnym portalikiem "zależna od PiS" się rajcuję jak nagi w pokrzywach.

  Biorąc pod uwagę naszych dyplomatołków od "zwykłego posła" nie dziw, że i ty o dyplomacji zielonego pojęcia nie masz. Wielka Brytania wychodzi z Europy i to jest fakt. Al chciałaby wyjść na zasadach nic nie będziemy wkładać ale wszelkie korzyści chcemy zachować. Nie zdawali sobie spawy z konsekwencji, po wyjściu londyńskie "City" stanie się nawet nie londyńskim "village" a londyńskim "Gotham" (wioska głupców), więc nic dziwego że się rzucają jak nasze dyplomatołki gdy Szydłowa z 27:1 wracała. A Europa powinna powiedzieć Wielkiej Brytanii, nie chcecie razem, więc nie ma strat ani profitów. Siedźcie sobie na wyspie, przemyślcie sprawę jak dziecko postawione do kąta. W interesie UE, bez względu na to czy myślimy iż to jest wartość dodana czy też wartość ujemna jest by Anglicy dostali mocno po łapach, W mentalności Brytyjczyka to oni nadal są mocatstwem nad którym słońce nie zachodzi, tyle, że to tylko ich mrzonka. Ale jak ze światłym Brytyjczykiem porozmawiasz to usłyszysz, że dziś jedyne co eksportują to funty brytyjskie. Kiedyś Hindus był sługą u Anglika,dziś Anglicy pracują w "angielskich" firmach samochodowych pod zarządem Hindusów. Zacznij ty człowieku myśleć a nie rajcować się co tam brytyjski brukowiec napisał a polski podłapał.
 • Nie da się obronić Mateuszka
  https://www.ekspedyt.org/2018/10/04/nie-da-sie-obronic-morawieckiego-pieniazki-po-znajomosci-dla-polityka-po-na-fundacje/ ciekawe kiedy wyplyną kolejne tasmy z tym cynikiem.
 • @finka 20:57:29
  Cały problem polega na tym, że cześć z Polaków nie potrafi zrozumieć, że bez względu na to czy będziemy mieli PO czy PiS to ludzie tam będą tacy sami. Wieloletnia polityka w PiS "nikt nie może być mądrzejszy od prezesa" powoduje, że PiS nie ma ludzi mogących objąć np. stanowisko ministra finansów. Tych ludzi PiS musi ściągnąć z zewnątrz lub z PO. Za cokolwiek bysmy się nie wzięli, czy to wojsko, policja, dyplomacja mamy do czynienia z ludźmi ktorych jedyną umiejętnością jest wazelina.

  Kiedy wypłyną kolejne taśmy? Będą one cedzone, celebrowane, tak jak robiło to PiS aż po drugą turę wyborów. Wtedy PiS pewnie pozbędzie się Morawieckiego, bo gdyby tego nie zrobili, będą żyli w niepewności, co wyniknie tuż przed wyborami parlamentarnymi.
 • @kula Lis 67 13:26:33
  Miałem chwilkę czasu by na sprawę zerknąć. Też sobie znalazleś "opiniotwórcze" pismo "The Sun", co określiło Donalda Tuska "pacanem".
  Poczytaj chociaż to, jak ciebie tylko na "zależną od PiS" stać.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Sun

  Lewicujący brukowiec, który czytelników zdobywa zdjęciami nagich paninek umieszczanych na 3 stronie. W sam raz dla posłów typu Pięta. Jeśli dla ciebie takie pismo ma stanowić wyznacznik oceny Europy, to zaczynasz schodzić do poziomu Huskyego. Portalowego trefnisia, z którego wszyscy się śmieją a mało kto poważnie traktuje.
 • @Zawisza Niebieski 17:58:02 czekam na seks taśmy z Kulczykową i Bieńkowską, bo są.
  Platforma nagradzała swoich za udział w aferze. Kolejne nagrania wychodzą na jaw.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15388032031d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Portal Tvp.info ujawnił kolejne nieznane nagranie pochodzące z restauracji Sowa i Przyjaciele. tym razem bohaterem był Sławomir Nowak, minister infrastruktury w rządzie PO. Z kolei portal Onet opublikował nagranie z zeznaniami jednego z kelnerów, który opisuje, że Marek Falenta obiecywał mu, że gdy PiS przejmie władzę, to kelner… zostanie ministrem. Grzegorz Schetyna wczoraj domagał się dymisji premiera - pisze Jacek Liziniewicz w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie". Platforma Obywatelska kilka lat temu wyciągnęła wnioski po nielegalnych nagraniach. W przypadku premiera Morawieckiego mamy do czynienia z czymś więcej. To zdemaskowanie gotowego na korupcyjne propozycje hipokryty, który raz jest z Tuskiem, a raz z Kaczyńskim. Czas na dymisję napisał wczoraj na Twitterze Grzegorz Schetyna. Trudno powiedzieć, co miał na myśli lider PO, mówiąc o wyciągniętych wnioskach. Nagrani przez kelnerów nadal są aktywnymi politykami lub należą do środowiska PO. I tak tuż po wybuchu afery Radosław Sikorski został mianowany marszałkiem Sejmu, a obecnie, gdy jest teoretycznie poza polityką, siedzi w pierwszych rzędach na spotkaniach partyjnych PO. Elżbieta Bieńkowska została mianowana komisarzem w Unii Europejskiej. Paweł Graś nadal jest prawą ręką Donalda Tuska. Bartłomiej Sienkiewicz jest szefem think tanku PO – Instytutu Obywatelskiego. Włodzimierz Karpiński jest posłem i szefem sejmowej komisji energetyki. Ostatnio partia przygarnęła nawet byłego szefa Biura Ochrony Rządu Mariana Janickiego i zaprosiła go do udziału w wyborach samorządowych. Grzegorzowi Schetynie odpowiedziała więc Beata Mazurek, rzecznik PiS.
  „Frustracja, nienawiść, zazdrość odbiera Schetynie zdolność racjonalnego myślenia. Permanentna awantura to ich program dla Polski” napisała Mazurek. Rzeczywiście awantura o taśmy dopiero się rozkręca. Wczoraj na Twitterze uaktywnił się również Marek Falenta...
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  Będzie skandal? Falenta atakuje liderów PO: "Słyszałem, że jest dobra sex taśma z kowbojami Trzaskowskim i Schetyną".

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNDY5My9wLzIwMTgvMTAvMDUvODI1LzM4OS82N2RmMzA5MjBlMWE0OGM2OTA0ZTNhMDA5OTc4MmVkMi5qcGVn.jpeg

  Będzie kolejna afera z najważniejszymi politykami Platformy Obywatelskiej? Biznesmen Marek Falenta stwierdził na Twitterze, że istnieje sex taśma z Grzegorzem Schetyną i Rafałem Trzaskowskim w rolach głównych. Do zdarzenia miało dojść w… parku rozrywki w Karpaczu. W tym właśnie parku liderzy PO mieli zostać nagrani w intymnej sytuacji. Falenta nie ujawnia dalszych szczegółów, oprócz sugerowania, że na miejscu unosił się „biały pył”. Najpierw niech się wytłumaczą ze swoich wizyt w Western City w Karpaczu… Lepiej niech nie kłamią bo może się okazać, że Onet też ma tę sex taśmę… Słyszałem, że jest dobra sex taśma z Western City w Karpaczu z kowbojami Trzaskowskim i Schetyną w roli głównej. Onet.pl może tą puścicie? Podobno słaba jakość bo wszędzie biały pył się unosił…

  Ps..Zaśpiewajmy Czaskoskiemu i Schetynie, chciało by się pokowboić a tu trzeba krowy doić. To Czaskoski też była kobietą?! Czaskoski i Schetyna w sytuacji intymnej? Czyli co, dwaj tęczowi, niekonwencjonalni? Schetyna i Trzaskowski kochają inaczej? Tęczową Rafalalę zawsze o to podejrzewałem, ale kapitan Schetino taki macho? To jest raczej niemożliwe w przypadku Schetyny. Facet po 60 to jak młynarz: siedzi na worku i bawi się sznureczkiem. No może jeszcze meteorolog ale tu znów z przodu opad z tyłu wiatry. Choć w narkotycznym szale to i nawet Dyndale drygnął i Schetyna wyjął sztuczną szczękę żeby mu nie wpadła do vaginy. Jeżeli rzecz cała miała miejsce w Western City, to można domniemywać, że film będzie miał tytuł "Wio Koniku". Shrek od lizania patelni aż zgubił naturalne uzębienie! Teraz ów osobnik ma państwowe. Oj Grzesiu teraz musi składać na nową szczękę, bo jak znam jego starą szeryfkę to będzie się działo, Grzesiu/a bez uszczerbku na ciele i szczęce nie wyjdzie, dobrze, że sex kolega Czaskowski/a taśmą umie skleić to i owo. Najciekawsze to będą sex taśmy z Tuskiem i Bieńkowską! Oraz Bieńkowskiej z Wojtunikiem.
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  Ciekawe czy POwitałeś, swego idola?
  Tusk przyjechał do Krakowa. Tłumy "królowi Europy" nie dopisały! http://niezalezna.pl/239398-tusk-przyjechal-do-krakowa-tlumy-krolowi-europy-nie-dopisaly

  Ps..Pamiętacie jak rudy niemiecki żyd po 27 latach brał ślub kościelny? Sznur dla niego szykować. TW Oscar.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSAAOkdF5KJf8W8VHUbvgZJMkSJNHp_A0eXWqWFPvdkmIQx17CA
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  Tusk twórcą piekiełka politycznego? „Jedno mówi, a zupełnie co innego robi w Brukseli”.

  http://niezalezna.pl/239414-tusk-tworca-piekielka-politycznego-jedno-mowi-a-zupelnie-co-innego-robi-w-brukseli
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  Unikalne zdjęcie z Western City, gdy Czaskoski dostarcza biały proszek

  https://pbs.twimg.com/media/Doxlmn5X4AEaNLj.jpg
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  @kula Lis 67 17:00:21
  Kraków. Kiedy Donald Tusk wyciągnął z kieszeni marynarki Konstytucję, którą zawsze ma przy sobie zebrany tłum zaczął głośno skandować Ustępy i Artykuły. Krążące nad rynkiem gołębie zaczęły śpiewać Odę do Radości. Wiwatom nie było końca, a po policzkach spływały łzy wzruszenia.
  nadużycie link skomentuj
  Husky 06.10.2018 17:19:20
 • @Zawisza Niebieski 23:36:16
  @kula Lis 67 12:41:14
  Przyjechał do Grodu Kraka
  Donald faryzeusz pokraka
  Zombie skandują „Donald Tusk”
  Choć dawno im Donek zabrał mózg
  Płaczą, szaleją tudzież szczytują
  W domu nie mają,to tu próbują
  W Brukseli jest Sorosa lokajem
  A tutaj Polaka udaje
  Następnym razem Donek przyjedź, ale do Wronek!
  nadużycie link skomentuj
  Husky 06.10.2018 17:37:18
 • @kula Lis 67 18:04:52
  Gdyby głupota umiała latać to ty byś wraz z Huskym był na przelocie w Afryce na zimowe żerowiska. Ale jak widać postępujecie jasno wytyczoną linią premiera Morawieckiego, nadal "zapierdalacie za miskę ryżu"

  Tak się akurat składa, że dziś z rana byłem w Krakowie, dziś rano miałem pewną sprawę służbową w okolicy do załatwienia. W przeddzień wieczorem z zespołem sobie piwko na rynku Starego Miasta przy dźwiękach Hejnału popijaliśmy, po zjedzeniu obiadu w knajpce Don Corleone. No popatrz u mafiozów byłem :) Ale rano trzeba było w sprawach służbowych pojechać dalej. Prezydenta Rady Europy nie spotkałem, choć z tego co prasa mówi mądre słowa mówił , z wieloma Polakami się spotkał, i nie było potrzeba 3000 policjantów strzelców wyborowych, kilometrów barierek, by pilnowali pierwszego benficjenta programu "cela +" co na warszawskim Żoliborzu swój wyrok odsiaduje, tego do na drabince wylewał z siebie "miłość PIS". Widząc to każdy Polak do swego dziecka mówił. Choć dziecię, nie słuchaj jak się ten pan "modli". Tych słów żaden kulturalny Polak nie używa.

  A trollom PiS dziś na mózgi padało, czego dowodem jest głupawy wierszyk Huskyego. Wyrzuca z siebie słowa, których znaczenia nie zna. Faryzeuszem był św. Paweł. Czyli co? Donald Tusk w ślad za św. Pawłem Polakom wiarę niesie? :) Macie wielkie zdolności by się zaorać gdy was głupawka dosięgnie.

  Ja wiem, że wrogowie Polski pomiatają naszym wkładem w rozwój cywilizacji, myśli konstytucyjnej. Na naszej myśli konstytucyjnej powstała pierwsza konstytucja na świecie, drugą była nasza 3-,majowa. Przeciw Konstytucji zawiązana została pierwsza targowica, dziś nowa targowica (PiS, Tadeusz R. oraz ePiSkopat) zawiązał kolejną targowicę i na naszą konstytucję się targa. Czy jak biskupa Kossakowskiego na końskich lejcach w brudnych gaciach powiesimy, czy w bardziej cywilizowany sposób przetd Trybunał Stanu postawimy? Dziś Donald Tusk opowiedział o wątpliwościach Dudy. On już wie, że druga kadencja niepewna a gdyby przegrał to przed Trybunałem Stanu stanie. Powoli wraca rozum. Możliwe, że bada teren, chce się dowiedzieć, że gdyby Donald Tusk został prezydentem Polski to go tak jak on kilku przestępców ułaskawi?

  Biedne trolliki zaorywujące się co dzień już nie wiedzą co mają wymyśleć, bredzą bez sensu i celu, kalają miejsca waże dla polskich patriotów.

  Wronki, no cóż, Wronki w mojej rodzinie są dobrze znane, mój wójek jako 16 letni chłopak, "żołnierz wyklęty" zarzymany za poczucie patriotyzmu i obowiązku względem ojczyzny po kilku latach bez zdrowia z Wronek został zwolniony. Może jak Inka nie został rozstrzelany ale czy jego los bardzo się od losu Inki różnił? Jego matka wożąc co tydzień wałówkę, nowe ubrania, bo w wodzie po kolana stał, by ratować syna pierś odgniotła i zaraz po jego wyjściu na komplikacje z piersią, co syna wykarmiła umarła. On sam niewiele dłużej matkę przeżył. Nie dziwi, że dziś UB-ecy z PiS znów chcą do Wronek Polaków wsadzać. Taka ich Ubecka mać. I wybaczcie, że będąc człowiekiem kulturalnym nie wyrażę swoich uczuć w stosunku do potomków UB-eckiej myśli, co takie wierszyki tworzą i powielają.
 • @Zawisza Niebieski 23:08:34
  https://pbs.twimg.com/media/Do2znp4X4AgwGJS.jpg
 • @kula Lis 67 18:31:19
  Naprawdę myślisz, że coś mądrego albo prawdziwego tymi głupawymi obrazkami pokazałeś. Schodzisz do poziomu Huskyego, trolla PiS dla prywatnej korzyści. Obrazki z głupoty wynikają. Ja wiem, że te tłumy, które przywitały Prezydenta Rady Europy Donalda Tuska, jego zrównoważone i nawołujące do pojednania wypowiedzi powodują, że trolle odchodzą od zmysłów. Wystarczy porównać to powitanie z powitaniem w Krakowie pierwszego beneficjenta programu "cela +" co pod strażą na warszawskim Żoliborzu siedzi. Donald Tusk rozmawia z ludźmi, wchodzi w tłum. Skazaniec Żoliborski bez 3000 policjantów i strzelców wyborowych kilometrów barierek Polakom się nie pokaże. A ty nadal za tę miskę ryżu od Morawieckiego zap...? Najpierw trzeba wysłuchać co ludzie mówią, potem obiecać im to czego pragną, po wyborach ich oczekiwania wygaszać... mają zapierdalać za miskę ryżu. I Kula Lis posłusznie zap...
  Człowieku, szanuj się choć trochę, na co by przyprószona siwizną głowa wskazywała, trollem PiS może być byle głupek, co zresztą widać. Ale szacunku to nie przynosi.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  Tak Platforma traktowała Polaków! „Jeżeli nie jesteśmy w stanie dać im chleba, to dajmy im igrzyska”.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15389862571d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Portal tvp.info opublikował dziś kolejny zapis rozmów prowadzonych w słynnej restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem minister Sławomir Nowak, wielbiciel drogich zegarków, rozważa ze współbiesiadnikami, jak podnieść notowania rządu Platformy i PSL-u. Padają tez skandaliczne słowa, pokazujące stosunek polityków PO do społeczeństwa. "Jeżeli nie jesteśmy w stanie dać im chleba, to dajmy im igrzyska" mówił minister z rządu Tuska.
  Wiosną 2013 r., kiedy nagrano rozmowę, ówczesny rząd koalicji PO-PSL zatrząsł się w posadach. Zmagał się m.in. z problemami związanymi z reformą NFZ oraz ze zmianami w OFE, określanymi wówczas jako skok na pieniądze milionów Polaków czytamy w tvp.info

  Równolegle pojawił się wówczas problem w związku z referendum dotyczącym odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy. Wizerunkowe problemy sprawiły, że politycy PO byli zmuszeni do pilnego działania na rzecz odzyskania poparcia społecznego.

  Na nagraniu słyszymy Sławomira Nowaka oraz doradcę Platformy, Szymona Milczanowskiego, a także mężczyznę o imieniu Filip. Temat pogawędki dotyczy działań, które mogłyby sprawić, by Platforma Obywatelska wygrała kolejne wybory.

  Poniżej prezentujemy zapis kolejnej rozmowy, opublikowany na portalu tvp.info.

  Nowak: Co Merkel takiego zrobiła, że w półtora roku odbudowała 15 proc. poparcia?

  Milczanowski: Wzięła się do roboty.

  Nowak: Może by kogoś zapytać w Niemczech tam?

  Milczanowski: Myślę, że pracuje, to jest duża różnica.

  Nowak: Ok, pracuje, no ale bez przesady, coś tam musiało być, coś nie jest tak, że premier będzie dzisiaj od poniedziałku do soboty wszędzie w Polsce, codziennie w innym miejscu.

  Milczanowski: A jak wygrał wybory? Wsiadł w autobus…

  Nowak: Ok, ale to są triki, to są triki, to nie jest prawdziwa robota, to są wisty na koniec kampanii, to nie jest na półtora roku roboty.

  Milczanowski: Tylko, że ludzie muszą widzieć, że on Tusk ciężko pracuje.

  W dalszym fragmencie rozmowy uczestnik spotkania, do którego na nagraniu zwracano się Filip, proponuje Nowakowi podział wyborców Platformy Obywatelskiej na pięć grup. Dalej Filip wskazuje, że wielu wyborcom wystarcza to, że Tusk tylko „pojawi się” w danym miejscu i ludzie będą go popierać podaje tvp.info

  Nowak: I tam, i tutaj ludzie też szukają, no to dobrze, jeżeli nie jesteśmy w stanie dać im chleba, to dajmy im igrzyska, to w takim razie co możemy dla nich wymyślić tutaj, tak? Jeżeli to bezrobocie nie będzie tak bardzo odczuwalnie spadało na zasadzie: zobaczcie spadło o połowę… ludzie tego oczekują.

  Filip: Co znaczy ludzie? Bo ja jestem fanem, co Szymonowi pokazywałem już mnóstwo razy, podziału elektoratu Platformy przynajmniej na pięć obszarów. No i dla każdego z tych obszarów coś innego jest ważnego. Jeżeli ktoś kocha premiera, a jest taka grupa ludzi, którzy, moja mama, niezależnie czy premier by jej zlikwidował emeryturę, czy nie, ona i tak powie, że jest najfajniejszy. Jest grupa, która wierzy ideowo w program, pewnie najmniejsza, dla której też się liczy…

  Nowak: Dzisiaj opozycja nie ma programu, żadna partia europejska nie ma programu.

  Filip: Jest grupa ludzi tzw. realistów, czyli nie pamiętam jak oni się będą nazywali, tych którzy mówią „głosuję na Platformę, bo nie chcę żeby jakiś tam oszołom”…

  Nowak: Mniejsze zło.

  Filip: No i są ci, którzy powoli zaczynają odchodzić, ci którzy są „mikrozawiedzeni” bo im się robota wali lokalnie, albo ci, którzy są po prostu zniesmaczeni rządem. Rząd przepalił, już któryś rok, szósty, działa, te same twarze, nic się nie zmieni itd., itd.

  Milczanowski: Coraz gorzej…

  Filip: No i moim zdaniem dla każdej z tych grup jest pytanie, co można pokazać? Że dla grupy pod tytułem „zakochani w premierze” to wystarczy, że premier (Tusk – przyp. red.) pojawi się w kilku miejscach w Polsce i ci ludzie powiedzą „biorę”. Dla ludzi, którzy są zniesmaczeni rządem, pytanie, czy możemy uruchomić jakąś alternatywną twarz, która pokaże: to nadal jest Platforma, ale to nie są już te twarze, które im się w jakiś sposób przejadły.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15389874281d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Ile Warszawa straciła na działalności mafii? Kwota zawarta w raporcie komisji weryfikacyjnej szokuje. W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych podała dziś w raporcie Komisja Weryfikacyjna, która działa pod przewodnictwem Patryka Jakiego. Dodano, że kwota ta, to wartość zarówno zreprywatyzowanych nieruchomości, jak i odszkodowań. Będziemy aktualizować tekst.

  http://niezalezna.pl/239586-ile-warszawa-stracila-na-dzialalnosci-mafii-kwota-zawarta-w-raporcie-komisji-weryfikacyjnej-szokuje
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  "Taśmy Kukiza"? Polityk przyznaje: Raz byłem w "Sowa i Przyjaciele" z Pawłem Kowalem. Chciałbym, żeby one wyszły.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183ZWZlNC9wLzIwMTgvMTAvMDgvODI5LzM4Ni81ZjlhNzVmMTc4NTE0NTRhYTUyYTZlZmI4Yzc2ZWQ1OS5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/415521-kukiz-przyznaje-raz-bylem-w-sowa-i-przyjaciele


  Ps...Kukiz a ta opuchlizna to z dobrobytu czy z okazji kaca? Ale Paweł przytył ( i postarzał się ). Kurcze jak to jest, Korwin dorwał się do posadki w UE to od razu spasł się jak beczka, Pawełek też .....Teraz Kukizowcy własne taśmy w mediach pokazują i to dwa tygodnie po fakcie. Nagle odwagi nabrali? W co grają? Wszyscy po jednych pieniądzach! Smutna prawda jest taka, że Paweł Kukiz jest najzwyczajniej głupi i cały czas potwierdza, że po Palikocie i Petru jest kolejną przejściową pijarową wydmuszką. to nie jest żadna akcja KELNERÓW. To precyzyjnie zaplanowana operacja służb specjalnych służąca sterowaniu polską polityką. Pułapka w którą wszyscy wleźli jak dzieci. Pytanie brzmi: CZYICH SŁUŻB i czy służb oficjalnych czy nieoficjalnych ? Natomiast zastanawia infantylność klasy politycznej, która w ogóle nie brała pod uwagę opcji podsłuchu i jeszcze do tego wszyscy łazili zawsze do jednego i tego samego lokalu, toż to aż się prosiło aby im założyć podsłuchy i kim naprawdę z zawodu byli ci KELNERZY i sam pan Sowa?
 • @kula Lis 67 10:34:49
  Czy raport uwzględnia działalnośc mafii PiS, mafia reprywatyzacyjna zainstalowała się w Warszawie za Kaczyńskiego, wydali w ręce czyścicieli m.in. kamienicę przy Nabielaka, gdzie czyściciele kamienić zamordowali walczącą z nimi Jolantę Brzeską.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  To ci dopiero dżentelmen! Internauci kpią z wpisu Tuska, a wśród nich... Falenta przypomina o Western City. KOMENTARZE.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182NjY1My9wLzIwMTgvMTAvMDgvODI1LzM2MC9mNmEyZGI2Yzc5Njc0ZDQ5YjYzODRkZjgxZDllMmY1MC5wbmc=.png

  Tusk od początku swojej kariery nie krył się ze swoją piłkarską „pasją”. Dlatego często można było zobaczyć, jak ten „haratał w gałę”. Kiedy na Twitterze stwierdził, że jest to zajęcie dla dżentelmenów (co miało być odpowiedzią na słowa premiera Morawieckiego), internauci szybko przypomnieli mu, co to słowo oznacza. Wpis Tuska skrytykowała nie tylko rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, podkreślając, że od krótkich spodenek do dżentelmeństwa jest daleka droga. Słów krytyki w kierunku Tuska nie szczędzą również użytkownicy Twittera. Wśród komentujących znalazł się również Marek Falenta, który podkreślił, że haratanie w gałę jest zajęciem dla dżentelmenów, „zwłaszcza w Western City”. Inni internauci zwracają uwagę na to, jakim „dżentelmenem” jest Tusk. Przypominają też o „dżentelmenie” z Legionowa, czyli Romanie Smogorzewskim.

  https://wpolityce.pl/polityka/415533-to-ci-dopiero-dzentelmen-internauci-zartuja-z-tuska

  Ps..Bezzębny Kaczor Donald w pełnej krasie. Her Tusk, jest subtelna różnica między mułem a koniem, ale gratuluję aspiracji i samooceny. No cóż, chyba mieli rację Angole z tym pacanem? Tusk to taki kamerdyner to za dużo powiedziane, to szatniarz w Unii. Gentelmeni Tusk to grają w golfa lub polo a szmaciarze haratają w gałę szmaciankę. Wzorcowy życiorys dżentelmena: krętactwa, cynizm, obiecanki bez pokrycia, kariera "po trupach" i absolutny brak honoru. I ta jego życiowa dewiza "polskość to nienormalność"... Pogratulować ! Tusk jest piłkarzem ale na polskim boisku specjalnie prezentował słabą formę popartą słabym wzrokiem, bo kto chciał to puszczał mu siatkę między nogami (luka VAT, reprywatyzacja, stocznie, górnictwo)
 • @Zawisza Niebieski 11:28:09
  W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych podała dziś w raporcie Komisja Weryfikacyjna, która działa pod przewodnictwem Patryka Jakiego. Dodano, że kwota ta, to wartość zarówno zreprywatyzowanych nieruchomości, jak i odszkodowań.
  Podczas konferencji prezentującej dane z raportu przewodniczący komisji Patryk Jaki mówił, że w stolicy do 2016 r. wydano 4159 decyzji zwracających nieruchomości. Udało nam się zbadać 2336 nieruchomości jako działki zabudowane, z czego w 583 przypadkach udało się uzyskać precyzyjną informacją o powierzchni użytkowej, co w przypadku decyzji zwrotowych nie jest łatwe, bo te informacje często nie znajdowały się w decyzjach zwrotowych. 754 zbadane działki to działki niezabudowane, które stanowią około 20-25% decyzji podał dziś na konferencji prasowej Patryk Jaki. Podkreślił, że dotąd nie udało się nikomu takiej pracy wykonać. Dodał, że wartość zreprywatyzowanych budynków wynosi prawie 18 mld zł, a „nieruchomości gruntowych, czyli niezbudowanych, to gdyby przyjąć to oszczędne założenie, to wychodzi 2,497 mld”. Analizując łącznie te wskaźniki, można powiedzieć, że Warszawa straciła 20,374 mld zł. Ale to nie wszystko, bo oprócz zwrotów nieruchomości, zwracano również gotówkę i w latach 2003-2016 wypłacono w formie odszkodowań gotówkowych kwotę 1 mld 184 mln, niemalże całą tę kwotę wypłacono za rządów prezydent Gronkiewicz-Waltz dodał Patryk Jaki. 120 mln zł - jak mówił Jaki - wypłacono mecenasowi Robertowi N., który zajmował się przejmowaniem nieruchomości w stolicy. Jak wynika z raportu, w wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych. Jak podawał przewodniczący komisji, politycy związani z PO wydali 78 proc. decyzji zwrotowych, a za czasów Lecha Kaczyńskiego wydano 5 proc. decyzji. Jedni i drudzy dysponowali takim samym stanem prawnym podkreślał. Przedstawiono, ile decyzji reprywatyzacyjnych wydawali wybrani prezydenci Warszawy:

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/1538987365_li.jpg


  Ps...Żeby aż tyle mogło wpaść w łapy t/z mafii reprywatyzacyjnej bez łapówek by nie dało rady, więc ile musiało wrócić z tego do urzędasów, sędziów w postaci łapówek. Przez łapówki właśnie to było możliwe. Przecież już o jednym pisali że wziął 50 ml łapówek. POnad 20 miliardów w plecy a HGW sobie hasa na wolności...!!?? Dlaczego?
 • @Zawisza Niebieski 11:28:09
  Tego dłużej nie da się słuchać! Po jednej stronie miliardy strat a po drugiej kpiąca sobie ze wszystkich władz bufetowa HGW! Okupacja cwaniaków i złodziei!
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  Gdyby ktoś nie wiedział czym się różni "dżentelmen" z Brukseli od gentelmenów z Londynu to może sobie porównać.

  https://pbs.twimg.com/media/Do-WplHX0AEa0Uz.jpg https://pbs.twimg.com/media/Do-WvSvXoAA_4OO.jpg
 • @kula Lis 67 11:37:55
  Ciekawy wykres, po pierwsze można na nim wykazać kłamliwość propagandy PIS, ktorą tu szerzysz, po drugie pokazać pewne tendencje.
  Propagandziści PiS "sprytnie" podzielili okres rządów PiS na dwa okresy, czyli Kaczyńskiego i Marcinkiewicza. Kaczyński rządził 3 lata wydawał średio 75 decyzji, Hanna Gronkiewicz Waltz rządziła 12 lat wydała średnio rocznie 171 decyzji. Porównajmy to z 1 rokiem Marcinkiewicza/Kochańskiego? 197 decyzji. Jaki kolejny raz zaorany?

  Oni nie kłamią tylko jak się pomylą. Jak myślisz ile z tych łapówek wziął Kochański i jego PiSowska mafia?
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  Trudno się z tym nie zgodzić! Mazurek odpowiada Tuskowi: "Od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka". Rzecznik PiS Beata Mazurek odniosła się na Twitterze do słów Donalda Tuska, że ” haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów”. Zauważyła, że były premier to „perekińczyk”. Tuskowi przypomnijmy,że od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka. Czmychnął do Brukseli, ale rozumu tam mu nie przybyło. Co najwyżej, cynizmu i pogardy dla swojego kraju. Tusk to taki perekińczyk napisała na Twitterze Mazurek. Przypomnijmy, że ostatnio premier Mateusz Morawiecki nazwał tym określeniem ludzi obłudnych. Perekińczyk to taki człowiek, który tak bardzo przewrotnie i obłudnie podchodzi do rzeczywistości. Opozycja, liderzy opozycji, to są takie perekińczyki! mówił Mateusz Morawiecki. Dlaczego Tusk tak nerwowo zareagował na słowa Mateusza Morawieckiego, który powiedział: „My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy”? Czyżby premier trafił w dziesiątkę?

  Ps...Oszustów i sprzedawczyków nie można nazywać dżentelmenami. Gentelman gra w golfa, a nie harata w gałę. Dodatkowo ma dobre maniery, których Tuskowi absolutnie brak. Donek to taki chłopczyk w krótkich spodenkach, z których nigdy nie wyrośnie....doskonała diagnoza! Pamiętam tą ryżą qurwę w krótkich gaciach i rajtuzach na boisku udzielał wywiadu ..coś o lekarzach..Burak!
 • @kula Lis 67 11:56:04
  Ja lubię stare angielskie powiedzenie (XIV wiek) na temat "dżentelmenów":

  "When Adam delved and Eve span, Who was then the gentleman?"
  (Kiedy Adam orał i Ewa przędła, kto był wtedy dżentelmenem)
 • @kula Lis 67 11:49:03
  Kłamliwego Jakiego rzeczywiście nie da się już słuchać. Co do dżentelmena, dzisiejszy dżentelmen uprawia sport, jest to dobrze widziane w towarzystwie, no ale dobrze, jak politycy propagują sport a nie zastanawiają się jak więcej forsy podatnika przytiulić, jak to robią dziś nam rządzący złodzieje.

  Czy następcę tronu Wielkiej Brytanii nazwiesz "dżentelmenem"?
  https://i.wpimg.pl/O/644x495/d.wpimg.pl/1937080096-1306999122/ksiaze-william.jpg

  https://i.wpimg.pl/O/520x660/d.wpimg.pl/1993796380-1446779563/ksiaze-harry-ksiaze.jpg

  Czym wojujesz od tego giniesz
 • @Zawisza Niebieski 12:13:28
  Tego TVP nie pokaże! Publikuję zakazane zdjęcie z powitania Donalda Tuska przez aktyw i mieszkańców Krakowa...

  https://pbs.twimg.com/media/Do7Or5oXoAE9k7h.jpg

  Husky 08.10.2018 12:07:13
 • @Zawisza Niebieski 12:13:28
  „Ojcem chrzestnym wszystkich afer rządu PO-PSL był Donald Tusk”. Poseł Szewczak przedstawił raport. Janusz Szewczak zaprezentował dziś raport dotyczący podatków. Podał, że „ojcem chrzestnym wszystkich afer rządu PO-PSL był Donald Tusk”. - Według raportu Instytutu Studiów Podatkowych w latach 2008-2015 administracja skarbowa ewidentnie przymykała oko na gigantyczny rabunek dochodów podatkowych, który łącznie możemy oszacować co najmniej 400 mld zł - podał poseł PiS.
  Wiceszef sejmowej komisji finansów Janusz Szewczak na konferencji prasowej stwierdził, że można mówić o 250-260 mld zł strat z tytułu VAT w latach 2008-2015, 100-150 mld zł strat w ramach niezapłaconych podatków akcyzowanych i 20 mld zł z braku poboru podatku hazardowego. Były premier Donald Tusk twierdzi, że zajęciem dżentelmenów jest haratanie w gałę, a ja bym chciał powiedzieć, że zajęciem dżentelmenów, a na pewno premierów powinna być dbałość o budżet państwa, o to, żeby nie rabowano Polakom gigantycznych pieniędzy w ramach wyłudzeń VAT, ale również innych podatków mówił Szewczak. Poseł PiS powoływał się przy tym na 150-stronnicowy raport Instytutu Studiów Podatkowych, który - jak mówił - wpłynął do komisji i jest "oskarżeniem" rządów PO-PSL o "brak działań prawnych, zmian legislacyjnych" dotyczących ściągalności podatków, a także praktyki działania urzędów skarbowych w tamtym czasie. Jest on (raport) jednym wielkim oskarżeniem braku działań prawnych, zmian legislacyjnych, ale również praktyki działania urzędów skarbowych, administracji- skarbowej, która ewidentnie przymykała oko na gigantyczny rabunek dochodów podatkowych, które łącznie możemy oszacować w latach 2008-2015 na co najmniej 400 mld zł powiedział Szewczak. To są tak gigantyczne pieniądze, że gdybyśmy je dzisiaj mieli, nie byłoby żadnych problemów ze znaczącymi podwyżkami dla sfery budżetowej, dla policji, dla nauczycieli, dla pielęgniarek mówił. Według Szewczaka z uszczelnienia podatków w 2019 r. wpłynie o 50 mld zł więcej z tytułu VAT, CIT i PIT niż zakładały szacunki. Jak twierdzi polityk PiS, dochody z VAT na koniec bieżącego roku wyniosą ok. 170 mld zł. Za dżentelmena premiera Tuska wpływało około 113, 120, 126 mld zł, więc różnica jest gigantyczna ocenił wiceszef komisji finansów. Ojcem chrzestnym tych wszystkich afer rządu PO-PSL był jednak premier Donald Tusk, bo to jego urzędnicy - minister finansów (Jacek) Rostowski, minister (Mateusz) Szczurek odpowiadali za skarbowość, za utratę tak gigantycznych dochodów należnych polskiemu państwu dodał Szewczak. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek podkreślała, że za brak uszczelnienia przepisów podatkowych odpowiada poprzedni rząd PO-PSL. Według Mazurek, gdyby PiS "szedł drogą" PO-PSL, to luka VAT-owska by się powiększała.
  To dzięki nam przepisy się zmieniają, to dzięki nam dochodzi do tego, że pieniędzy w budżecie jest więcej dodała rzeczniczka PiS. Na początku lipca br. została powołana komisja śledcza ds. VAT. Pierwszym świadkiem w trakcie jej prac był wiceminister finansów w latach 1992-1996, pierwszy autor ustawy o VAT prof. Witold Modzelewski. Komisja śledcza ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Zbada okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. W uzasadnieniu uchwały napisano, że w latach 2007-2015 można było zaobserwować zjawisko stopniowego rozszczelnienia systemu podatku VAT. Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję, jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań członków rządu, "w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych".
 • @Zawisza Niebieski 11:59:35
  Kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej! Tym razem dotyczy aż dziewięciu osób. Prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, poinformował na konferencji prasowej o skierowaniu kolejnego aktu oskarżenia w sprawie tzw. afery reprywatyzacyjnej wobec 9 osób m.in. warszawskich urzędników i adwokatów, w tym byłego dziekana stołecznej palestry. Zbigniew Ziobro poinformował, że "ten akt oskarżenia, który prezentuję i który wpływa dziś do sądu, obejmuje dziewięć osób, w tym wpływowych przedstawicieli adwokatury warszawskiej łącznie z niedawnym szefem adwokatów warszawskich (...), jak i też bardzo ważnych, wpływowych urzędników m.st. Warszawy podległych prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz. Dokument ten dowodzi, że prokuratura w bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa wykazała, że mieliśmy do czynienia w tej sprawie nie tylko z wielkimi nadużyciami, działaniami o charakterze przestępczym, ale też największą udokumentowaną łapówką, która została ujęta w formie aktu oskarżenia, bo sięgającą prawie 50 mln zł – dodał. Akt oskarżenia - jak przekazano - objął poza Grzegorzem M. i Jakubem R. także rodziców R.: adwokat Alinę D. i Wojciecha R. Ponadto prokuratura oskarżyła adwokata Roberta N., jego siostrę b. urzędniczkę MS Marzenę K., a także Janusza P., Mariusza L. i Joannę O. Prokurator generalny poinformował ponadto, że natomiast obecny konferencji prokurator Michał Ostrowski, akt oskarżenia w sprawie wpłynął w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Warszawie i jest to drugi akt oskarżenia w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną.
 • @Zawisza Niebieski 11:59:35
  Co teraz zrobią z Tuskiem ? W świetle prawa brak działań ze strony premiera jest przestępstwem zaniechania czynności służbowych, skutkujące stratami skarbu państwa na gigantyczne kwoty pieniędzy. Wyraźnie widać, że miał on wystarczającą wiedzę (jego podwładni również) o skali dokonywanych przestępstw i strat ponoszonych przez państwo. Tusk powinien po przesłuchaniu w sprawie Amber Gold trafić natychmiast do aresztu. Ten z wyglądu gestapowiec z wilczymi "gałami" mówi, że haratanie w gałę to sport dla dżentelmenów. Jak można nazwać osobę, która lata w gaciach po boisku nazwać dżentelmenem. Jego miejsce jest tylko w celi w oczekiwaniu na wyrok sprawiedliwego sądu, za wszystkie świństwa, machloje, których dopuszczali się on i jego przyboczni gangsterzy Nowak, Graś i wielu innych mafijnych kolesi.
 • @Zawisza Niebieski 19:45:51
  Kwaśniewski, Miller, Kulczyk, a nawet Wałęsa? Onet ciągnie temat taśm: Nieznane rozmowy polityków i biznesmenów. Onet nie kończy sprawy taśm z „Sowy” na nagraniach premiera Mateusza Morawieckiego. Dziennikarze twierdzą, że w aktach śledztwa znaleźli informacje o tym, że zarejestrowano także rozmowy wielu innych polityków - m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Waldemara Pawlaka, Kazimierza Marcinkiewicza, a nawet Lecha Wałęsy – ale także biznesmenów, w tym Jana Kulczyka. Większość z tych taśm nie została odnaleziona przez prokuraturę i służby - pisze Onet. Onet twierdzi, że o ujawnianych materiałach nikt nie miał pojęcia. To sprytna manipulacja, gdyż akta widzieli wcześniej prokuratorzy, Sąd Okręgowy w Warszawie oraz strony z procesu Falenty! Popłuczyny prezentowane przez portal nikogo wcześniej nie interesowały. Dziennikarze Onetu twierdzą, że na tysiącach stron akt ws. afery taśmowej znaleźli konkretne informacje dotyczące nagranych rozmów, które nie zostały dotąd upublicznione. Nie wiadomo jednak, gdzie te taśmy mają się znajdować, a większość z nich nie została odnaleziona przez prokuraturę i służby.

  Prokuratura postawiła kelnerom zarzuty za nagranie w sumie około 100 rozmów. Ale to tylko minimalna, udokumentowana przez śledczych liczba taśm. Może ich być znacznie więcej na to wskazują ich zeznania pisze Onet. Według naszych ustaleń, prokuratura ma niewiele nieznanych dotąd nagrań. Jest ich kilkanaście, prawdopodobnie — 11. To rozmowy, które metodami operacyjnymi zdobyło CBA wiosną 2015 r, jeszcze za rządów Platformy. Wiemy, kto został na nich nagrań czytamy.
  O kim mowa? Portal podaje, że jest prawdopodobnie o wiele więcej taśm Elżbiety Bieńkowskiej, Stanisława Gawłowskiego i Sławomira Nowaka. W dodatku nagrani mieli być także byli prezydenci i premierzy: Aleksander Kwaśniewski, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Leszek Miller, Kazimierz Marcinkiewicz, a nawet Lech Wałęsa. Onet wymienia również zamożnych biznesmenów: Jana Kulczyka, Michała Sołowowa, Romana Karkosika czy Zbigniewa Jakubasa. Mają istnieć również taśmy z rozmowami licznych ministrów, wpływowych menadżerów oraz szefów największych spółek skarbu państwa z czasów PO. Portal cytuje zeznania kelnera ws. rozmowy Kwaśniewskiego i Millera, do jakich miał dotrzeć w trakcie zapoznawania się z aktami śledztwa. Podczas tej rozmowy Kwaśniewski z Millerem rozmawiają o kontekście afery Rywina. Nagranie jednoznacznie dowodzi, że obaj politycy są odpowiedzialni w tej aferze i określają swoją w niej rolę oraz opisują jednoznacznie swoje niezgodne z prawem działania czytamy, natomiast w innym zeznaniu kelner dodaje o „korzyściach materialnych, jakie w związku z tym odnieśli” . W ostatnim czasie kolejne taśmy z udziałem m.in. Sławomira Nowaka opublikowało TVP Info. Onet sugeruje, że „nieznanych” nagrań jest całe mnóstwo. To cwana manipulacja. Oczywiście, że ilość nagrań jest spora, ale ważnych w nich treści tyle co kot napłakał. Najważniejsze wątki i fragmenty opublikowały media. Te najciekawsze kąski pojawiały się w ostatnich latach. Popłuczyny, którymi bawi się dziś Onet, to smętna resztka. W ten sposób można publikować odcinki w nieskończoność. Portal przekonuje tez, że służby nie znały nagrań i informacji. Warto więc przypomnieć, że akta, które Onet otrzymał z sądu, to efekt pracy „niezależnej” prokuratury w czasach PO - PSL. W akta miały wgląd także strony w czasie procesu przed Sądem Okręgowym, a w 2015 roku, materiały ze śledztwa były proponowane do sprzedaży kilku redakcjom w Warszawie. Sporą ich część ujawnił także niejaki Stonoga.
 • @Zawisza Niebieski
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184OTE2YS9wLzIwMTgvMTAvMDgvODI1LzM1Ni9kNDU3MTgxMjRjZTk0ZDYzOWM3ZDMwZjhlNDRlOWVmYy5qcGVn.jpeg

  Żona Wałęsy ubiega się o status działacza opozycji antykomunistycznej!

  https://wpolityce.pl/polityka/415620-zona-walesy-ubiega-sie-o-status-dzialacza-opozycji


  Ps...Nowy szczyt bezczelności. Dawniej szczytem bezczelności było nasrać komuś na wycieraczkę i poprosić o papier. Kombatantka ale jaja, ale jaja, ale jaja. Chyba zawsze miała tupet. Żona konfidenta. A lotni nigdy nie byli. Danuśka była w opozycji antykomunistycznej wtedy, gdy mówiła, że boli ją głowa i Bolek spał na kanapie. Bolkowa represjonowana? Razem z Kiszczakową wystąpiła o ten status? Wachowski orżnął Bolka na półtora melona, więc teraz u nich krucho z forsą. Chodziła odbierać w kolekturach Totolotka wygrane Wałka, narażając się na inwigilację przez SB. Bolkowa i Bolek działali w konspiracji. Donosili fałszywe, wygrane kupony totolotka do kolektur. Aby zniszczyć finansowo PRL. Przecież Danka z Bolkiem korzystali w latach siedemdziesiątych XX wieku z programu 500 + wymyślonego przez SB! No kabaret...Żona TW, która korzystała z "darów" SB, jest ofiarą komunizmu? Szczyt bezczelności! Przecież UB-SB wypłacała im zasiłek?! Czemu taka skromna. Czemu się nie przyzna, że to ona obaliła mur berliński. Kto się w życiu nie narobił ten na starość głupieje jak jej Boluś. Danka ty idź na osiedlowy kurs zdobienia past twarogowych bo taka z ciebie działaczka. Kto zaświadczy, że naszczałaś do piaskownicy pod KW PZPR? A wnuki Wałęsy też powinny ubiegać się o ten status. Ostatnio są prześladowani przez policję za napady na ludzi. Należy im się jak psu kość.
 • @Zawisza Niebieski 11:59:35
  Jednak pan Schetyna urzędował w Western City. Trzeba przyznać, że Platforma potrafiła się bawić zamiast rządzić państwem. Słowa Sienkiewicz o chuj dupa i kamieni kupa miały głębokie uzasadnienie. Wiedział co mówi. Byli w Western City wielokrotnie. To był stały rytuał. Uczestniczyli w tym też inni politycy PO z teamu Schetyny m.in . Jarosław Charłampowicz. Lecz to nie wszystko! Przy tej okazji można sobie przypomnieć o jeszcze innych taśmach. Mowa o nagraniach, jakich dokonywali ludzie Schetyny we wspomnianej walce przeciwko Jackowi Protasiewiczowi. Miały one dowodzić, że zwolennicy tego ostatniego oferowali delegatom posady w zamian za głosy na zjeździe. Z kolei ludzie Protasiewicza napisali donos, który miał trafić na biurko Donalda Tuska, ówczesnego przewodniczącego PO. Podobno ludzie Schetyny na dowód dokonania „właściwego” wyboru kazali „swoim delegatom” fotografować telefonem wypełnione karty do głosowania. Tym, którzy nie będą dysponować takim dowodem, zapowiadano po wyborach kłopoty pisał wówczas „Wprost”.

  W dawnej publikacji można było również przeczytać o kuszeniu delegatów, by przeszli na stronę Schetyny. Padały zaproszenia właśnie do Western City w Karpaczu! Gdy jeden z nich odmówił, Schetyna rzucił do niego na zjeździe już po wygranym głosowaniu przez Protasiewicza:
  Z dupy wyszedłeś i do dupy wrócisz, a nie do Wrocławia! Historię z 2013 roku skomentował Marek Falenta.
  Dobrze to tak powoli, żeby dobry serial był. Schetyna dla PO nagrywał już w 2013 a na westerny zapraszał jak do siebie. Dalej twierdzą z Trzaskowskim , że nie byli w Western City? A gdzie jego wyrok za nagrywanie? Jasne…prokuratura była PO napisał na Twitterze w poniedziałek.


  Ps..Jerzy Pokój właściciel tej speluny startuje z jedynki do sejmiku z list PO chyba to przypadek........Nie sądzę! L. Miller miał rację, że prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy, a chłopaki już sikają ze strachu na wieść o "bunga rodeo"."Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i nocy będzie mało". W takim mieście z Dzikiego Zachodu obowiązkowo się znajdowało w ilości co najmniej jeden: Saloon + agencja towarzyska na piętrze, siedziba szeryfa i areszt, sklep wielobranżowy, kowal, stajnie, kościół z cmentarzem, domostwa szacownych obywateli, no, ciekawe, które przybytki odwiedzili ci, co mówią, że to nieprawda ? Falenta mówi, że jest sex taśma z Czaskoskim i Schetyną! i pyta Niemców z Onet-u czy to opublikują? podobno wszystko przygotowane czeka tylko na enter! Schetyna! I to Niemcy z Onet zgotowali ci ten los? To Merkel trzyma z Tuskiem i cię wystawiła na odstrzał. Grzesiu wyciągnął nagrania na premiera, a tu bęc, wyciągnęli na Grzesia. "Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma". Mając w szeregach PO Schetynę, Platforma dostanie baty przy urnach aż się będzie kurzyło. Głupszego wybrać na szefa nie mogli...
 • @Zawisza Niebieski 11:59:35
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMDYwNS9wLzIwMTgvMTAvMDgvODI1LzUxMC9iMTI4ZjQ0YjA2MGU0MDQyOWNmMjAyMDQ3NzViNGRmZi5qcGVn.jpeg
  Wielka Brytania zadrży w posadach. Lubnauer napisała list do... Theresy May. "Zostańcie z Nami!"

  https://wpolityce.pl/polityka/415636-lubnauer-napisala-list-do-theresy-may

  Ps..Ładne korale założył łun. Konia kują - żaba nogę podstawia...Czy tej temu Lubnauer to nikt jeszcze nie wygarnął, że ma umysł ściśnięty a nie ścisły. Jak już się wypowiada publicznie, to w imieniu tylko i wyłącznie tych darmozjadów z Nowoczesnej co tak garną do publicznych pieniędzy a nie w imieniu uczciwych Polaków. Lubnauer powinna napisać "My, Ubywatele" albo "My, KODomici". W imieniu wszystkich Polaków niech się nie wypowiada. Kto jej dał prawo wypisywania tych wypocin w imieniu Polski i Polaków? Nic nieznacząca osoba, bezczelna wywłoka. Przecież powinien ktoś usadzić to babsko na jej tłustym zadzie.
  Wpłacamy do unii już chyba ze 3 lata więcej, niż dostajemy, więc nie o kasę tu chodzi. Unia w obecnej formie to już cuchnący trup, żadna alternatywa. Szkoda narodu obdzieranego z godności przez takiego tim i guja.
 • @Jasiek 02:08:49
  "Chyba trzeba byłoby przemyśleć, czy nagranie urzędnika państwowego w miejscu publicznym może w ogóle być przestępstwem. I czy może w ogóle jego nagranie gdziekolwiek."

  Poruszyłeś ważny aspekt. Raczej nie powinno a to urzędasy sami powinni się pilnować CO i GDZIE (zabezpieczenie kontrwywiadowcze) gadają. Przynajmniej publicznie, co innego w swoich gabinetach, ale tam "byle kto" podsłuchu nie założy.

  A działanie WBREW Państwu (i Narodowi) przez urzędnika "PAŃSTWOWEGO" powinno być nazwane po imieniu: ZDRADĄ!
  I karane w/g standardów "komuny".
 • @Zawisza Niebieski 04:06:48
  "Każdy człowek, nawet urzędnik państwowy ma prawo do chwili wolnej"

  No właśnie NIE.
  Urzędnik i "celebryta", jak również "funkcjonariusz" mają ochronę państwa (lub / i pieniądze), ale za to TRACĄ prawo do prywatności.
 • @kula Lis 67 09:52:26
  "A jak nie można zmienić prawa, to trzeba zmienić polityków, którzy chorują na niemoc powiedział Modzelewski."

  W końcu "ulica" dojrzeje do tej prawdy, ale nie będzie wtedy czekać do (kolejnych) wyborów.
  Tylko zrobi "zamiast liści".
  I nie będzie już i w przyszłości przekupnych i zdradzieckich. Bo będą się bać powtórki...
 • @Zawisza Niebieski 11:59:35
  „Układ radomski” Platformy Obywatelskiej. Wiceminister Skurkiewicz ujawnia szczegóły. Obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski to jeden z najbliższych współpracowników Ewy Kopacz, która będąc premierem przyjeżdżała ze wsparciem dla niego. Mówiła, że jak będzie rządził PiS to tutaj będzie średniowiecze, a jak wygra PO to na Radom spadnie deszcz pieniędzy i złota powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz.
  Gość Doroty Kani przypomniał, że "w Radomiu prezes miejskiej spółki odpowiedzialnej za dostarczanie ciepła jest zamieszany w różnego rodzaju nieprawidłowości w Enei". Prezydent z PO przed trzema laty mianował go jednak prezesem Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdy na tym człowieku ciążyły zarzuty niegospodarności. W grę wchodzi niebagatelna kwota 15 mln zł dodał.
  Wiceszef MON zauważył, że "jeżeli w ciągu najbliższych lat Radom nie zmodernizuje źródła ciepła to firma RADPEC będzie płaciła olbrzymie kary środowiskowe". Enea była bardzo zainteresowana, żeby biznesowo wejść do Radomia. Byłaby to gwarancja, że to podmiot państwowy zainwestuje olbrzymie środki finansowe. Dzisiaj te możliwości są jednak wprost blokowane przez władze miasta. Myślą oni, że dostaną kredyt na modernizacje firmy przy jej wartości około 170 mln zł. Kto przy zarzutach dla jej prezesa udzieli kredytu wysokości 500 mln zł podkreślił.

  Dorota Kania UJAWNIA: Nowe fakty ws. układu radomskiego! W najnowszym odcinku programu „Koniec systemu” Dorota Kania ujawniła nowe fakty na temat tzw. układu radomskiego. W programie pokazano kulisy układu i sieć powiązań ze służbami specjalnymi, PZPR, a także ludźmi ekipy PO-PSL. „Tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa, ludzie służb i komunistycznego aparatu partyjnego są w układzie, który w Radomiu i Kozienicach funkcjonuje od szeregu lat. Są w nim także ludzie, którzy mają prokuratorskie zarzuty, a w tle jest podejrzenie korupcji na gigantyczną skalę” ujawnia Dorota Kania w artykule z najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska”. Dziennikarka wskazuje, że jedną z kluczowych postaci w całej aferze jest Jan Bury, który – pomimo korupcyjnych zarzutów nadal jest wpływowym politykiem PSL. W najnowszym odcinku „Końca sytemu” minister Marek Suski mówił o kulisach funkcjonowania tzw. układu radomskiego. Myślę, że było coś takiego jak układ radomski. Są duże zależności rodzinne radnych, którzy pracowali na różnych funkcjach, wszystkie spółki są obsadzone swoimi. Wyniki finansowe tych spółek nie są najlepsze. Są informacje o różnych kontraktach dla ludzi związanych z Platformą. W jednej ze spółek był pan Krzysztof Z. [...] W wielu miejscach w Polsce jest układ dawnych ludzi starych służb, PO, PSL, szemrani biznesmeni, wzajemne zależności… Szara sieć wspólnych interesów jak to kiedyś określano - tłumaczy szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Odnosząc się z kolei do roli Jana Burego, Marek Suski zwraca uwagę na przeszłość prominentnego polityka PSL. Szef gabinetu politycznego premiera wskazuje również na działania prezydenta Radomia i swoistą koalicję z lokalnymi mediami. Sam Jan Bury też zaczynał w spółce w PRL-u. Jednej z pierwszych joint venture powołanych przez Jaruzelskiego. Był młodym prawnikiem w spółce, która nie do końca wiadomo czym się zajmowała. [...] Obecny prezydent Radomia z Platformy jest na tyle sprytny, że niektórych lokalnych dziennikarzy zatrudnił jako współpracowników w spółkach miejskich, dał im spore wynagrodzenia… Po tym fakcie w mediach można było przeczytać o wielkich sukcesach pana prezydenta – mówi Suski. Prezydent Radomia Przemysław Witkowski objął stanowisko w 2014 r. – Ja zagłosuję na Radka. Jest pracowity, zaangażowany. Jest gwarantem tego, że Radom stanie się miastem marzeń. Zagłosuję na Radka, bo chcę wracać do Radomia. Chcę tu mieszkać na emeryturze – mówiła w kampanii wyborczej Witkowskiego ówczesna premier Ewa Kopacz. Witkowski w wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z listy PO, a w wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W Sejmie zasiadał w komisjach samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, finansów publicznych oraz komisji do spraw Unii Europejskiej. W 2014 r. wystartował na urząd prezydenta Radomia z PO. W drugiej turze głosowania pokonał ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Kosztowniaka z PiS, otrzymując 52 proc. głosów. W czerwcu 2017 r. wojewoda mazowiecki wydał zarządzenie zastępcze o wygaszeniu jego mandatu. Podstawą było ustalenie, że polityk w 2015 r. przez kilka miesięcy był członkiem rady nadzorczej Świętokrzyskiego Rynku Hurtowego – spółki z mniejszościowym udziałem skarbu państwa. We wrześniu 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny przy ponownym rozpoznaniu sprawy w pierwszej instancji nie uwzględnił skargi prezydenta Radomia na tę decyzję, co oznacza, że wojewoda miał rację, wygaszając mandat. Mimo to Witkowski zapowiedział walkę o reelekcję teraz, podobnie jak cztery lata temu, popiera go Ewa Kopacz.


  Ps..To nie jest tylko układ radomski, tak się dzieje wszędzie gdzie rządzi PSL i PO.... To jest układ ogólnopolski. Zatem, najwyższy czas na zmiany. Nie rozumiem jak gościu z wyrokiem może być kandydatem w wyborach. Na policjanta była afera z mandatami, do WOT nie można z wyrokiem, a do wyborów można. Widać Platforma liczy, że będzie "dobry podział tego kredytu pomiędzy swoich", oczywiście kosztem mieszkańców Radomia. Tajni współpracownicy SB, ludzie służb i komunistycznego aparatu partyjnego są w układzie, który w Radomiu i Kozienicach funkcjonuje od szeregu lat. Są w nim także ludzie, którzy mają prokuratorskie zarzuty.
 • @Zawisza Niebieski 12:13:28
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15391030091d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Taki to z Tuska „dżentelmen”? Poseł Pawłowicz o FAKTACH, które nie świadczą o nim dobrze. Poseł PiS Krystyna Pawłowicz zabrała głos w sprawie słynnego "haratania w gałę" przez Donalda Tuska. Unijny polityk zarzeka się co prawda, że to zajęcie dla dżentelmenów, jednak parlamentarzystka postanowiła przypomnieć mu... mniej dżentelmeńskie zachowania. Donald Tusk dość nieoczekiwanie podzielił się z internautami refleksją na temat gry w piłkę nożną. Jak uznał, to zajęcie dla dżentelmenów, a że "haratanie w gałę" przeszło już do jednej z wielu historii za czasów PO-PSL, to świadczyć miałoby to o tym, że Tusk jest tym tytułowym dżentelmenem. Reakcja poseł PiS Krystyny Pawłowicz mogła być tylko jedna. Pawłowicz przypomniała Tuskowi parę niewygodnych faktów z czasów jego rządów. Oj, mocno dostało się przewodniczącemu Rady Europejskiej!
  Krystyna Pawłowicz

  Niemiecko-maltański UE kierownik od „gały”,dżentelmeńsko brutalnie beształ wdowy smoleńskie, poniżał w Sejmie polskie kobiety-katoliczki
  /moherowe berety/ Związkowców nazywał w Sejmie „pętakami”
  Zdjęcie z „partnersko” traktowaną E.Kopacz zna cała Polska... Ale to nie koniec. Jeden z internautów zasugerował, że środowisko PiS... boi się Donalda Tuska. Poseł Pawłowicz także i w tym przypadku pokazała, co o tym myśli...
  Krystyna Pawłowicz...My się go nie boimy,my demaskujemy jego zakłamanie. I na tym chyba wypada zakończyć dyskusję...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031