Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PoPiSowy Marsz Wolności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cały kompromitujący bałagan związany Marszem Wolności można określić jako klasyczny przykład na to, że PO i PiS działają zgodnie z jedną myślą a reszta może tylko robić to, co im zostanie wskazane

 O ile pewne wątpliwości co do wspólnego działania PO-PIS mogły budzić zabiegi wokół głosowania w euro parlamencie nad ustawą dotyczącą ograniczenia mediów, Internetu i praw autorskich, kiedy to obie partie popierały tę ustawę prawie do końca. Ministerstwo wydawało uspokajające komunikaty iż ustawa ta nie ograniczy wolności słowa w internecie, lecz gdy po przeliczeniu głosów okazało się, że głosy europosłów PiS nie mają znaczenia dla przejścia tej ustawy, euro posłowie PiS niespodziewanie zagłosowali przeciw, o tyle sprawa Marszu Wolności tych wątpliwości już nie pozostawiam.

PiS dotychczas zajęty kampanią samorządową, organizacją imprezek dla PiS-owskich elit, jak słynne wynajęcie namiotu na jeden dzień, za 1 mln zł, nagle przypomniał sobie o „ludzie” i igrzyskach dla niego. Najpierw wyszła kompromitacja z przepychaniem pisanego na kolanie bubla ustawowego dotyczącego dnia wolnego od pracy, 12 listopada. Wyszła próba przejęcia przygotowywanego od roku marszu przez środowiska „narodowościowe”.

Kilka dni temu w wywiadzie Robert Winnicki opowiadał o tym, jak to środowiska PiS, kancelaria prezydenta  nie biorąc udziału w organizacji tej imprezy, nagle zgłosiły się do organizatorów z propozycją w stylu. Dobrą robotę wykonaliście „chłopcy”, teraz my to przejmiemy i zrobimy jako „naszą wspólną imprezę”. Podobnie wypowiadał się o tym, w radiowej trójce  minister Gliński, przy czym on podkreślał „bardzo twarde stanowisko” organizatora tego marszu, czyli fundacji „Marsz Niepodległości”

Zdecydowana odmowa spowodowała, jak to dziś to widać, wykluczenie organizatorów z imprezy, Wsparcie PiS udzieliła odchodząca Prezydent Warszawy, Hanna  Gronkiewicz Waltz. Dzięki wydanemu przez nią zakazowi a także umowie między premierem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą uzyskano to samo o czym mówił Winnicki wcześniej, przy czym wyłączono z tego środowiska ”narodowe”. Równocześnie, by uniemożliwić wcześniej planowany marsz, trasa i godziny przemarszu pokrywają się z wcześniej planowanym. PiS pójdzie w chwale upartyjniając do maksimum to święto, jak to mają w to zwyczaju. Padną górnolotne słowa o „patriotyzmie” PiS„ usłyszymy o wielkim wkładzie Lecha Kaczyńskiego i będzie jak za czasów PRL, miło, patriotycznie i politycznie, Politycy wszelkiej maści zawsze lubili się grzać przy symbolach i świętach narodowych.

„Narodowcy” praktycznie zostali na lodzie. Choć odgrażali się, że marsz się odbędzie tyle, że jeśli zorganizowaliby jakąś własną manifestację, to wiązałaby się z poważnymi konsekwencjami, szczególnie gdyby doszło do tradycyjnej już „nawalanki” „prawaków” z „lewakami”. Dlatego też jedyne co im pozostało to ulec PIS i dołączyć do manifestacji państwowej. Tak więc rząd, prezydent uzyskali co chcieli, a czego nie mógł uzyskać we wcześniejszych rozmowach z „narodowcami”, marsz pójdzie pod sztandarami państwowymi, „narodowcy” próbują ratować twarz głosząc hasła wspólnej demonstracji, „wygranej Polski”. Prawda jest jednak taka, że gdyby chcieli takiego rozwiązania, to dogadałoby się na poziomie pierwszych rozmów.

No cóż, można to ocenić jako uporządkowanie sytuacji, dążenie do uniknięcia kompromitujących nas corocznych burd ulicznych, można też na wiele innych sposobów. Ale niech to już dokona każdy sam.


prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie Agencja Gazeta, Fot: Agata Grzybowska

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jak widać po ocenie tekst psuje robotę trollom PiS
  PiS potraktował ONR i organizatorów marszu z fleka. Pokazał im, gdzie jest ich miejsce w szeregu
 • @rn
  No to się RN dał zrobić w konia.
  I pomyśleć, że oni aspirują do bycia przyszłymi elitami :D

  Z hasła "Bóg, Honor,Ojczyzna" został im już tylko "Bóg, Ojczyzna", honor zniknął.

  Teraz tysiące ludzi pójdzie w marszu, na czele którego będą stały popychadła EU czy USA/Izraela.


  Ode mnie 5 (tylko nie wiem gdzie to się klika).
 • Hmm prawda li to??
  https://gloria.tv/article/1cKoB2gUZjok1zBop1nRbJnHm
 • @Arjanek
  //"Nacjonaliści" to już żałosne niedobitki //

  Istotnie.Od czasu kiedy okazało się że "naczelny nacjonalista" wielkorus Aleksander Biełow to po prosu żyd Kac-Potkin, https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  a 50 % aktywistów organizacji"przeciw emigracji "okazała się Gruzinami (a drugie 50% żydami) https://kombat-sb.livejournal.com/3506.html większość nacjonalistów zasiliła szeregi innych organizacji.Niejednokrotnie zajmując wysokie stanowiska.
  Doświadczenie pokazuje że takie "klęski" kończą się wielkim sukcesem.
  Wychowankowie i aktywiści znamienitego "Stowarzyszenia Pamięć" https://en.wikipedia.org/wiki/Pamyat rozwiązane w 90-tych mają dziś bardzo znane nazwiska kontynuując rozpoczętą w młodości pracę.
  No co arjanek debilu? potrafiłbyś wymienić bodaj jedno nazwisko ? Zwłaszcza jedno :)))
 • @Jaromir 09:16:49, oj psuje, p(i)suje :))
  Pisałem u jednego takiego na blogi, że to ustawka, to mnie wyśmiał i zwyzywał.

  //Antykomunista.neon24.pl/post/146238,marsz-niepodleglosci-zakazany#comment_1500015
 • @Autor
  To oczekuję deklaracji, w której części pochodu Szanowny będzie szedł.

  Bo jak nie ... to brak szacunku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:49
  Jak już panu wcześniej pisałem nie będę szedł w żadnej części pochodu, bo w tym czasie nie będę w Warszawie a na pięknych Kujawach :)

  Ale jeśli mam się zdeklarować, to szedł bym z Polakami, czyli nie w marszu prawaków, tych w kominiarkach co marzą o naparzaniu z lewakami, nie w marszu prezydenta, nie w marszu PiS. Myślę, że tam kilku Polaków by się znalazło. Do Łodzi też bym nie pojechał, tam zdaje się będą maszerowali z Donaldem Tuskiem. Nie wiem, co obstawia Kaczyński, ale tam też by mnie nie było.
 • @reflexión 10:35:38
  To, że jest to ustawka to dość pewne, choć do pewnych głów to nie dociera. PiS jak zwykle zapomniało o "obowiązkach patrioty", bo dla nich patriotyzm to hasełko na sztandarze skupiające elektorat, a nie poczucie obowiązku. Trzeba było się pokazać "narodowi głupiemu, co wszystko kupi", więc chcieli się wprosić na już zorganizowaną imprezkę. Nie zaproszono to imprezkę przejęli i teraz łaskawie organizatorów zaprosili, a organizatorzy wyrażają wielką radość, że ich zaproszono :). Czyli cała paranoja PiS, nikt nam nie wmówi, że białe jest białe.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:02
  Prawdziwy narodowiec nie chciałby z Dudą i Morawieckim nawet w kiblu muchy ubić. O spacerze nawet nie wspominam.
 • @zbig71 11:12:42
  Myślę, że coś w tym jest. :)
 • @zbig71 11:12:42
  A jakie decyzje podjąłby Pan na miejscu prawdziwych narodowców w zaistniałej sytuacji?
 • @trojanka 09:32:32
  Obchodząc hanukę w grudniu 2017r.,dudasz powiedział, że chciałby aby 100-lecie obchodów Święta Niepodleegłości było wspólnym świętem dla Żydów i Polaków. To wnaprędce zrobili 12.11. dla Żydów.
 • @wercia 11:47:58
  Ubiłbym muchę w kiblu w samotności.
  :))
  Rozwiązać Marsz , albo zorganizować w innym miejscu i czasie
 • @zbig71 12:20:55
  Teoretycznie skoro 12.11 dniem wolnym marsz można było zorganizować tego dnia. Tyle, że by to odkłamało prawdę, że PiS to nie polscy patrioci. Wielu trolli na usługach PiS podaje się za narodowościowców jak np. Tu Husky
 • @Jaromir 12:38:42
  Przeczytałeś tekst linkowany przez trojankę?
 • @wercia 12:52:50
  A czy coś to zmienia? Jeśli Żydzi coś świętują to Polacy nie mogą świętować czegoś innego? Niech PiS z prezydentem świętują co chcą. Ich serce i ich potrzeba patriotyzmu.
 • @zbig71 12:20:55
  Historia mówi nam że dniem odzyskania niepodległości był 28 czerwca 1919 . No ale sto lat manipulacji zrobiło swoje . Salut . https://dzieje.pl/aktualnosci/traktat-wersalski
 • @Repsol 13:18:45
  Oczywiście, jedenastka to bardzo ważna kabalistyczna liczba, 11 listopada to masońskie święto.
  11 listopada jest obchodzony Dzień Pamięci, bo Pierwsza Wojna Światowa skończyła się w 1918 roku, 11 miesiąca, 11 dnia, o 11 rano - cóż za zadziwiająca koincydencja!
 • @Repsol 13:18:45
  Trudno nie przyznać ci racji, jest to święto narzucone przez Piłsudczyków. Z pewnością wiele jest dat które mogłyby do święta narodowego pretendować.
 • @Autor!
  Wstyd. Jawna manipulacja i kłamstwo.

  " Podobnie wypowiadał się o tym, w radiowej trójce minister Gliński, przy czym on podkreślał „bardzo twarde stanowisko” organizatora tego marszu, czyli fundacji „Marsz Niepodległości”

  Zdecydowana odmowa spowodowała, jak to dziś to widać, wykluczenie organizatorów z imprezy,"

  „Bardzo twarde stanowisko” miała strona rządowa, stawiając warunek nie do zaakceptowania przez organizatorów MN: tylko flagi biało-czerwone i żadnych transparentów. Warunek niewykonalny, bo nikt nie jest wstanie upilnować kilkadziesiąt tysięcy ludzi w pochodzie.

  Wszystko to można sprawdzić, także proszę więcej nie wprowadzać w błąd.

  W tym całym zamieszaniu, tylko organizatorzy MN wyszli z godnością.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @kowalskijan584 09:20:35
  "No to się RN dał zrobić w konia."

  Jak słabo się ludzie orientują i jeszcze swoją niewiedzę wszem wobec głoszą.

  To Stowarzyszenie Marsz Niepodległości jest organizatorem cyklicznej imprezy masowej, a nie Ruch Narodowy.
  Niestety dziś strona jest zablokowana, więc nie można podesłać listy współpracowników.

  Powtórzę. W tym całym zamieszaniu, tylko organizatorzy MN wyszli z godnością.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 14:18:16
  Pytanie, do kogo masz pretensję w sprawie "jawnej manipulacji" Wypowiedź Glińskiego masz choćby tu:
  https://dorzeczy.pl/kraj/83247/Marsz-panstwowy-11-listopada-Glinski-Bez-zwiazku-z-decyzja-Gronkiewicz-Waltz-Od-dawna-chcielismy-go-zrobic.html
  Mówi o twardej postawie organizatora? Ja zwykle sprawdzam informację którą podaję, w odróżnieniu od trolli.
  Ale jeśli masz do Glińskiego pretensje, to już nie moja sprawa, ja tego człowieka nie cenię, od poprostu typowa dla PiS wazelina.
 • @Zawisza Niebieski 15:50:54
  Gdzie w słowach Glińskiego jest mowa o zdecydowanej odmowie?
  Dalej manipulujesz?

  TzT
 • @wiedzajestwksiążkach 16:12:03
  Gdzie tu widzisz manipulacje, co, miałem napisać, że niezdecydowanie odmówiliście? Dogadaliście się, czy też nie? Zresztą akurat to, w moich oczach stawia was w lepszej pozycji. PiS chciał was wykorzystać. Od roku organizujecie imprezę a oni nic przy tym nie robiąc wchodzą, narzucają swoje prawa i na końcu ogłoszą swój sukces, jak nagminnie to robią. Należało ich spuścić po schodach by dobitnie "delektowali" się twardością każdego ze schodków. Ostatecznie przerobili was siłowo, ale dzięki temu wiadomo, jak PiS przykładało się do tego święta. Przy okazji dowiedzieliśmy się o kolejnej aferze z pieniędzmi wydatkowanymi na organizację tego święta. Co krok wychodzą szwindle PiS.
 • @Zawisza Niebieski 17:49:40
  https://img.joemonster.org/i/2018/11/z24132391IH,Memy-20181106131504.jpg
 • @rabszak 19:06:00
  Husky usunął powyższy komentarz ;-))))

  https://joemonster.org/i/2018/11/upload-20181106143524.png
 • @rabszak 19:56:38
  https://img.joemonster.org/i/2018/11/z24132380IH,Memy-20181106131503.jpg
 • @rabszak 20:00:43
  Husky z Kula Lisem gaworzą sobie, żyjąc w swoim świecie, więc nie ma co się nimi zajmować, szczególnie, że mnie Husky, po tylu zaoraniach już tak się boi, sięgnął po cenzurę. Nie da się prowadzić popagandy PiS, gdy ktoś wykazuje kłamstwa. Propaganda PiS i ich trolli właśnie na kłamstwach postawiona.

  Czy Donald Tusk ma szansę na prezydenta? Trzeba powiedzieć, że w tej Brukseli się wyrobił. Rozjechał Wassermanową tak, że nie wiedziała gdzie się podrapać, czy w głowę czy w .... Ostatnio zresztą Wassermnowa odnosi same PiS - sukcesy, wystarczy wspomnieć jak ją w Krakowie potraktowali. Ostatnie wybory pokazały, że PiS odnosi sukcesy tylko tam, gdzie "wieś tańczy i śpiewa". A oni do Parlamentu Europejskiego się wybierają. Będą tam pasować jak Szydło w tej żółtej garsonce z wielką broszką.

  Na razie do tej prezydentury Tuska nie mam przekonania, ale czy pokonanie "długoPiSa" to takie trudne zadanie? Kolejny trefniś wśród dyplomatów. Jeśli dojdzie do debaty, to długoPiS rozpłaszczy się jak Wassermanowa w komisji, czy tez Kaczyński w debacie z Komorowskim. Znowu im wybory "sfałszują". No ale za wcześnie prorokować, czas pokaże.
 • Do kolaboranta @Zawisza Niebieski 22:49:43
  Kolaborant Zawisza ni to żyd ni to wydra pisze !
  [ Czy Donald Tusk ma szansę na prezydenta? Trzeba powiedzieć, że w tej Brukseli się wyrobił. Rozjechał Wassermanową tak, że nie wiedziała gdzie się podrapać, ] koniec cytatu.

  Słowianie ! chamstwo Tuska pani Wasserman zgasiła stoickim spokojem


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:53:47
  Są różne oceny, każdy oceni sam zaś wynik zobaczymy przy urnie wyborczej.
  Mówisz "ni Żyd, ni wydra"? Ot po prostu Polak. Żydzi żyli na ziemi polskiej przez o najmniej 10 wieków z pewnością nasza kultura wiele elementów z tamtej kultury przyjęła, i na odwrót. W każdym z nas jakaś cząstka tej kultury istnieje. Mam odrzucać Tuwima, bo on Żyd?

  Inne kultury należy oberwować, brać z nich to co wartościowe a nie w czambuł potępiać.

  A ty "Żyd czy wydra" popierając przedstawiciela Izraela i USA na ziemiach Polski, czyli PiS?

  Wartość Wassermanowej ocenił inteligencki Kraków. Warszawa oceniła wartość Jakiego. Jakoś PiS do polskiej inteligencji trafić nie potrafi. Po prostu, PiS traktuje Polaków jako "naród głupi", który wnien ich światłej idei ślepo wierzyć. Z ludźmi inteligentnymi tak się nie da.
 • Aj waj, niebieski co to teraz będzie? napisz!
  WOJSKO WYJECHAŁO NA ULICE STOLICY!

  https://pbs.twimg.com/media/DrtZsA3X4AA9H7k.jpg
 • @ele 08:53:47
  Tusk szczuje, podkręca opozycję do wojny. Wzywa do walki z legalnym rządem. Nic dziwnego bo taka i wyłącznie taka jest rola Ryżej Bestii Tuska w PE. On robi tylko swoją robotę dla której jest urodzony i o tym wiedzieli światowi decydenci wybierając go na przewodniczącego a raczej kamerdynera, szatniarza, lokaja Rady Europejskiej. Jego ostatecznym zadaniem jest rozwalenie Polski na drobne kawałki by pozbawić jej siły przeciwstawienia się dyrektywom z Brukseli.. Polska stoi im kością w gardle z racji znaczącej pozycji w Europie Środkowej. Nawet w UE która go niby popiera wcale go już nie chcą bo się na nim poznali jako nierobie i kłamcy. Nic nie załatwił ani dla Polski, ani dla siebie. Jak to powiedział Juncker on jest zbędny. Przydaje im się ewentualnie jako posłuszny kamerdyner, szatniarz, i szef zdrajców w Polsce. Jeżeli PiS nie zacznie wreszcie rządzić i egzekwować prawa, to wkrótce narodowcy przejmą władze w Polsce i wtedy będzie porządek. Jest nie do pomyślenia żeby Trumpowi ktoś zakłócał przemówienie. Rudy lokaj Makreli POwył Obraził miliony Polaków i sam POpełnił POlityczne SEPUKU! On już wie, że będzie siedział za kłamstwo pod przysięgą, to jest już polityczny denat.
 • @ele 08:53:47 Ha ha ha. Grzegorz chciał uścisnąć dłoń Donaldowi, a ten go olał.
  https://pbs.twimg.com/media/Drt2jEVX0AAk5QI.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Drt2kN8XQAA1Zha.jpg
  Fajne jak oni się "kochają". Ryża bestia patrzy na tego żydoukropa Szetynę z pogardą, ma go głęboko w dupie. To jest ta ich ta miłość i jedność wewnątrz PO i KO. To miód na me serce. Schetyna zapowiedział "długi marsz do zwycięstwa" .... no to Grzesiek : -- "lewa , lewa , lewa" .!!! ...... **** a to 4-ta zwrotka hymnu "targowicy" : --- "Dosyć już żyliśmy w glorii praw , które dał Adam i Ewa : -- Zajeździmy kobyłę historii !!! .... − Lewa !! , Lewa !! , Lewa !!! ...... Rozwijajcie się w marszu !! ...... i chociaż was krew zalewa ....... Komuny nikt nie zwycięży !!! ...... Komuny nikt nie zwycięży !!! .......− Lewa !! , Lewa !! , Lewa !!!"
 • @ele 08:53:47
  Rycerz na ochwaconej kobyle potraktował odpowiednio koniuszego, giermka. Szetyna wyszedł na Sacho Panchę. Plebsowi rąk się nie podaje chyba, że TYLKO do ucałowania ja u mafiosów. Mina Szetyny cudowna. Czołówka na Onecie:
  "Prezydent nie powitał Donalda Tuska".
  Niepodległość by wnuk żyda Światły/Fleichscharba Weglarczyk.
 • @ele 08:53:47
  Ojczyzno ma przez PO zarzynana
  https://www.youtube.com/watch?v=kKVtUzxHUT8


  Dla tych, co nie rozumieją o co chodzi, krótki rys historyczny: Solidarność nie mogła wygrać prowadzona przez tw. Bolka żyda Leibę Kone vel Wałęsę z kpt. SB i jego kapciowym Wachowskim w tle oraz złodziejską bandę żyda Krzaklewskiego. Ubecy przejęli nad nią kontrolę, odsuwając na boczny tor patriotów jak Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda i fundując nam oszukany okrągły stolik przy którym razem pili ubecy i rzekomi działacze Solidarności, co jest nawet na filmach wyraźnie widoczne. Pili w najlepszej komitywie, a nam podawano, że to "obrady". Nasza rewolucja została poprowadzona na manowce przez ubeków, którzy potem zamydlili nam oczy prywatyzacją, doprowadzając nasze zakłady do bankructwa i przejmując nasz majątek narodowy na własność. Ludzie myśleli, że odzyskaliśmy wolność, a to była ściema. Jeszcze w 94 i 95 roku ubecy zastraszali działaczy opozycji, grożąc, żeby nie podskakiwali, bo zgwałcą im córki i zabiją synów. 25 lat zajęło, żeby ten naród dojrzał, jak został wyrolowany. Solidarność nie miała szans z Bolkiem na czele. A potem szło dalej: fałszowanie wyborów, pewnie wszystkich od początku, od kiedy tylko weszły komputery, morderstwo prezydenta, sfałszowany wybór litwaka Szczynukowicza vel Komoruskiego, który też maczał paluchy w dorżnięciu watahy. Wszystko w porozumieniu z Putinem, ich zwierzchnikiem, stąd taka była z nim miłość i bezprecedensowe na skalę światową powierzenie wrogowi śledztwa. A teraz wnuk dziadka z SS i Wermachtu jest za pan brat z iluminatami z Zachodu, którzy mu mnóstwo kasy zapłacili za kręcenie u nas lodów i przerabianie nas na kolonię Zachodu, więc już im Putin bee. Bez manifestacji i powstania nie mamy szans. Ani na godne życie ani na wolność. Plują nam tylko w twarz i nazywają faszystami, a dokonania zwykłych łobuzów przypisują patriotom. Pomyśl, ilu z tych łobuzów było przekupionych przez ubecję, aby celowo wszczynać burdy? A ilu wśród nich było agentów po cywilu, po to by ich zagrzewać do burd? Wszystko po to, by ośmieszyć patriotów jako zwykłych zadymiarzy, by ośmieszyć polskość i zrobić z nas kosmopolitów, byśmy wstydzili się być Polakami, za co nasi przodkowie umierali, by społeczeństwo dalej spało w swym chocholim śnie, choć Jaśko od dawna trąbi w róg. Niewielu go słyszy. Jak macie lepszy pomysł na obalenie reżimu, to chętnie posłuchamy.
 • @Zawisza Niebieski 17:49:40
  "Gdzie tu widzisz manipulacje, co, miałem napisać, że niezdecydowanie odmówiliście?"
  Pisze się prawdę.

  "Dogadaliście się, czy też nie?"
  I widzisz jakie pytania zadajesz? Niepoważne. Żeby się, jak to piszesz, dogadać, potrzeba co najmniej dwóch stron.
  Prawda wygląda tak:
  Strona rządowa próbując przejąć MN, nie porozumiała się ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Następnie, po zakazie HGW, strona rządowa przejęła (z pozycji siły) organizowanie MN. Po decyzji sądu odnośnie legalności imprezy, SMN porozumiało się ze stroną rządową. Szczegóły rozmów, póki co, są nieznane.
  I tak, rzetelnie, powinno się te zamieszanie opisywać.

  I nie żadne wy. Jestem zaledwie sympatykiem tej inicjatywy i nie mam nic wspólnego z organizatorami.

  TzT
 • @Zawisza Niebieski 09:16:03
  BRAWO Platformo i PSL! Na pewno słyszałeś o 42 sukcesach koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) Sławomir Marcin Dąbrowski Internauta podjął się wyzwania podsumowania sukcesów PO / PSL. Oto co mu wyszło.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:02, zadanie dla Kula Lis?
  Niech Hysky powęszy!

  https://twitter.com/cezarygmyz/status/1061699404472766465/photo/1

  https://wiadomosci.wp.pl/marsz-niepodleglosci-w-warszawie-policja-poszukuje-osob-ktore-uzywaly-rac-kpiny-w-sieci-6316107414718593a
 • Hysky, podaję trop
  https://media.wplm.pl/thumbs/NjAweDMwMC9jX2MvdV8xL2NjXzU5NDZlL3AvMjAxOC8xMS8xMS84MjUvMzYwL2ZmZmQ4YzE1OWQ5YzRkZGU5YjMzNDg3ODQzYmQyN2E3LmpwZWc=.jpeg


  https://wpolityce.pl/polityka/420654-beda-problemy-onr-publikuje-wymowne-zdjecia-gosci-z-wloch

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031