Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Czy Marsz Niepodległości był sukcesem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od kilku lat Marsze Niepodległości wzbudzały u mnie duży niesmak. Walki między „prawakami” i „lewakami”, burdy uliczne, nie tak widziałem święto poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polaków po latach zaborów.

Tym większą moją satysfakcję wzbudziło to, co mogłem zobaczyć w dniu 11.11. Od dłuższego czasu po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć coś, co można nazwać świętem narodowym. Daleko do ideału, ale przy dzisiejszych podziałach w społeczeństwie na ideał przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pisząc te słowa nie myślę o uroczystościach prezydencko-rządowych, nie myślę o uroczystościach organizowanych przez inne partie, nie myślę również o ONR a tylko i wyłącznie o organizatorach oddolnych, fundacji Marsz Niepodległości. Chwała Wam i sława Panie i Panowie rzeczywiście w tym całym bałaganie, próbach siłowych przejęcia uroczystości, stadzie polityków chcących grzać swą polityczną próżność przy tym święcie, Wy stanęliście na wysokości zadania.
 
 
Reszta niestety pokazuje tylko stan polityczny naszego państwa i paranoje polityczne, jakie się dziś dzieją. Daleko szukać? Jednym z głównych punktów obchodów uroczystości prezydencko-premierowskich było odsłonięcie pomnik Lecha Kaczyńskiego, tylko gdzie? Powiecie, że w Warszawie? Otóż nie, nie w Warszawie a na terenie eksterytorialnym zwanym „placem Piłsudskiego” wyłączonym z terenu Warszawy. Ot takie małe państewko PiS-owskie na terenie Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie PiS stawia sobie pomnik. Satyrycznie można by to porównać do Watykanu w Rzymie. Śmiać się czy płakać? Cały pośpiech jaki widzieliśmy przy kolejnym bublu ustawowym, czyli ustawie o dniu 12. listopada wolnym od pracy, załatwianie na ostatnią chwilę, załatwianie metodami siłowymi wyraźnie pokazuje iż dla PiS słowo „patriotyzm” to tylko hasełko na ulotkach wyborczych. Na to wszystko przypomina mi się pewna warszawska anegdota związana z Piłsudskim. Jest w Warszawie pewien ogromny gmach, w którym wszystkie narożniki są zaokrąglone. Nazywamy go „domem bez kantów. Zgodnie z tą anegdotą  Marszałek Piłsudski zażądał od projektanta Czesława Przybylskiego  by budował bez kantów. Myślę, że dziś te słowa można by odnieść do całej naszej klasy politycznej, tyle, że z pewnością potraktowaliby to w równie dosłowny sposób co Czesław Przybylski.
 
Przeciw czemu protestują te tłumy Polaków w Warszawie?
 
Święto to spędziłem w zespole międzynarodowym, ludzi na co dzień mieszkających w krajach Europy Zachodniej, gdzie ja byłem jedynym Polakiem. I tak przy miłej pogaduszce zeszło na rozmowę o marszu w Warszawie. Pierwsze ich pytanie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, „Przeciw czemu protestują te tłumy Polaków w Warszawie?” Gdy im tłumaczyłem czego dotyczy to święto, że to nie protest a marsz z okazji odzyskania niepodległości przed nos przedstawili mi internetowe wydania różnej prasy zachodniej. I rzeczywiście tam to święto nie było pokazane jako święto niepodległości a jako protest Polaków, jako marsz grup nacjonalistów, w tym faszystów. W tym właśnie Forza Nuowa, która dla Włochów była wyraźnie rozpoznawalna, co jeszcze bardziej potwierdzało im iż maszerują skrajno ugrupowania prawicowe. Tu wielki „ukłon” dla ONR za zaproszenie tej grupy, będącej dla prasy zachodniej jednoznacznym potwierdzeniem czym są ugrupowania prawicowe w Polsce. Tłumaczenia były długie, ale nie sądzę, bym ich przekonał, bardziej prawdopodobne iż uznali, że ja jestem pod wpływem propagandy polskiej.
 
Taka niestety smutna prawda. PO świętowało tę rocznicę w Łodzi, PiS w Warszawie a świat zakończenie I wojny światowej w Paryżu. Jaich ważnych polityków gościliśmy na tym święcie? Czy udało się naszym władzom zaprosić na te uroczystości choćby delegację z San Escobar?
 
  
  p.s.

Po przeczytaniu tekstu blogierki Rebeliantki widzę iż Polacy nie mają pojęcia o tym, czym jest Forza Nuova. Rzeczywiście ich program nie jest w niczym dziwnym i całkowicie akceptowalnym dla osób o poglądach prawicowych: sprzeciw aborcji, sprzeciw imigracji, sprzeciw lichwie, czym jak by tego nie nazywać jest system bankowy. Nie w tym programie tkwi problem. Ale by problem zobaczyć trzeba zerknąć na historię założycieli tego ugrupowania. Osoby o kontaktach z organizacjami terrorystycznymi, spadkobiercy idei Mussoliniego i neo-faszyści. A temu już trzeba przyjrzeć się dokładniej i zastanowić się, czy po doświadczeniach II wojny światowej potrzeba nam ponownie eksperymentować z ideami faszystowskimi?

KOMENTARZE

 • Jacy faszyści?
  https://media.wplm.pl/thumbs/NjAweDMwMC9jX2MvdV8xL2NjXzU5NDZlL3AvMjAxOC8xMS8xMS84MjUvMzYwL2ZmZmQ4YzE1OWQ5YzRkZGU5YjMzNDg3ODQzYmQyN2E3LmpwZWc=.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/420654-beda-problemy-onr-publikuje-wymowne-zdjecia-gosci-z-wloch
 • "Jakich ważnych polityków gościliśmy na tym święcie?"
  naprawdę takie kompleksy Pana trapią?

  Mi wystarcza, że było tam 250 tys. polskich patriotów, a że nie było tam marcona czy makreli? no cóż, dla nich niepodległość Polski wciąż jest kontrowersyjna

  pozdr
 • @reflexión 15:48:54
  wiem,wiem, chca likwidacji długu publicznego,a to jak wiadomo antysemityzm jest straszny
 • dobry kawałek, jak żywcem z GW
  "Święto to spędziłem w zespole międzynarodowym, ludzi na co dzień mieszkających w krajach Europy Zachodniej, gdzie ja byłem jedynym Polakiem. I tak przy miłej pogaduszce zeszło na rozmowę o marszu w Warszawie. Pierwsze ich pytanie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, „Przeciw czemu protestują te tłumy Polaków w Warszawie?” Gdy im tłumaczyłem czego dotyczy to święto, że to nie protest a marsz z okazji odzyskania niepodległości przed nos przedstawili mi internetowe wydania różnej prasy zachodniej.

  - straszna trauma. i jeszcze to podsuwanie pod nos internetowych wydań prasy zachodniej - normalnie boję się pytac, w jakim towarzystwie Pan był,ale strasznie musiał się Pan nacierpieć.

  w sumie nie spodziewąłem się, że będzie pan pisał na takim poziomie - było to jeszcze w modzie w 2007 ('wstydze sie byc Polakiem!"), ale dzisiaj???
 • @MacGregor 16:07:49
  zapomniałem dodać, że praktycznie na codzień obcuję z ludźmi z zachodu, będąc wśród nich jedynym Polakiem, ale tak strasznie traumatyzujących doświadczeń nigdy nie miałem ;)
 • To
  Trochę tak, jak często mówią lemingi: ojej, a co o nas powiedzá w Paryżu? Tym naprawdę nie ma co sobie głowy zawracać.
 • @Autor
  O kurcze...
  To Pan ugiął się pod naciskiem tych strasznych polskich propagandzistów?
  Strach się bać, co tacy mogą wymyślić - mogą np. żądać równego traktowania. Choćby w dopłatach do produkcji rolnej, albo odbudować stocznie.

  Do tego nie wolno dopuścić - Schetyna z Tuskiem muszą walczyć!!!
  (Pan oczywiście też swą cegiełkę na te barykadę rzuci).
 • @MacGregor 16:10:11
  Zarzuca mi pan coś, co tkwi w panu, czyli wstyd bycia Polkiem. Niech Pan spróbuje odczytać tę informację jako przekaz jakim malowano te uroczystości na zachodzie, wtedy trauma panu przejdzie. Chciałem pokazać jak to święto zostało przez tamtejszą prasę przedstawione mieszkańcom zachodu, i gdyby nie poczucie niższości jakie w Panu tkwi, tak by ten tekst pan odczytał.

  Dawno minęło mi wpajane za socjalizmu poczucie niższości z racji mojej narodowości.
 • @zbig71 16:11:28
  Panu też dedykuję komentarz skierowany do MacGregora. trzeba wiedzieć co o nas mówią w innych krajach, trzeba wyjaśniać nasz polski punkt widzenia, co niniejszym robiłem wczoraj, co nie oznacza, że mamy się temu podporządkowywać. Światem rządzą różne interesy, propaganda jest jedną z metod zmiękczania politycznego przeciwnika.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:29:35
  A którą stocznię chce Pan odbudowywać, czyżby tę sprzedaną Ukraińcom i Rosjanom przez PiS, na której ratowanie zbierał cegiełki niejaki biznesmen z Torunia, po czym pieniądze wyparowały?
 • @MacGregor 16:03:50
  Tak, tak... Narodowcy to bardzo kulturalni i ogólnie sympatyczni ludzie. Pewnie się uczą od włoskich kolegów:))
  https://www.tvn24.pl/reporterka-zaatakowana-podczas-marszu-policja-bedzie-postepowanie,882906,s.html
 • Do żydostwa w Polsce wszelkiej maści !
  Marsz Niepodległości 11 Listopada jest MARSZEM O NIEPODLEGŁOŚĆ !

  Słowianie ! dlatego żydostwo dokładnie wie o co w tym Marszu chodzi Plakom ! i stąd wściekłą nagonka żydostwa by w Marszu nie było żadnych banerów antyżydowskich !!!!!! stąd codzienne straszenie Polaków w żydowskich TV codziennie zastraszanie policją lub żydowskimi tajniackimi bojówkami typu ABW-Mosad !!!

  Polacy ! Marsz o NIEPODLEGŁOŚĆ 11 listopada to jedyny realny protest przeciw okupacji żydowskiej w Polsce !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • Oj boli i będzie jeszcze długo boleć i żadne kłamstwa nie pomogą
  ----„Przeciw czemu protestują te tłumy Polaków w Warszawie?” Gdy im tłumaczyłem czego dotyczy to święto, że to nie protest a marsz z okazji odzyskania niepodległości przed nos przedstawili mi internetowe wydania różnej prasy zachodniej.---- Żal czytać takie ogłupiające teksty.
  Po pierwsze, trzeba być skończonym idiotą, żeby zadać w takim dniu tak durne pytanie i po drugie, nie łżyj lepiej, jak to natychmiast pokazali, co pisze prasa zachodnia.
 • @Zawisza Niebieski ...Czy Marsz Niepodległości był sukcesem?...
  Tak.

  Był sukcesem i jest sukcesem.

  Ze względu na organizacje i kilkuletnią wytrwałość.

  Też kiedyś byłem młodym polskim narodowym katolikiem.

  Też 11 listopada uczestniczyłem w małych liczebnie manifestacjach przy grobie Romana Dmowskiego.

  I wiem ile wysiłku wymaga jakiekolwiek dzieło społeczne.

  Choć dzisiaj uważam, że katolicyzm jest dodatkiem do polskości a nie jej istotą, to szczerze gratuluję moim młodym rodakom.

  Jestem przekonany, że wasza praca zawstydzi spierniczałych moich rówieśników, którzy szukają usprawiedliwienia dla nic nie robienia.

  Drodzy moi rówieśnicy, nie musicie chodzić na marsze, ale możecie pomagać młodym rodakom rozstrzygać, jaki powinien być kierunek tych marszy: np. polskość to nie watykańskość.
 • to nie są moje słowa ani mój żal
  "Czy udało się naszym władzom zaprosić na te uroczystości choćby delegację z San Escobar?" mi akurat ono nawet nie przyszło do głowy, podobnie jak setkom tysięcy świętujących Polaków.

  pytanie "co o nas mówią na Zachodzie" nie ma sensu, jeśli nie zdefiniujemy "zachodu", np. tzw. prasa międzynarodowa to inaczej prasa żydowska, więc ich opinia nie grzeje mi nawet pejsów.

  No i tak się składa, że z Angielczykami i szkotami obcuję na codzień - może to wpływ mojej organiczne nad nimi pracy, że nie zadają mi kretyńskich pytań ani nie podsuwają "internetowych wydań" pod nos.

  pozdr
 • @Zbigniew Jacniacki 16:57:35
  Całkowita zgoda, ten masz był sukcesem jego oganizatorów a przy okazji odsłonił całą hipokryzję naszej rządzącej klasy politycznej,
 • @Jeremi 16:55:44
  Jeśli by to Polak zadał to pytanie, to z pewnością można by go określić skończonym idiotą, niestety dziś tak prasa zachodnia prezntuje Polskę. Jeśli by pan poczytał o tym co pisała prasa zachodnia, oni byli z góry przygotowani na to, że będą tu burdy uliczne i teksty puścili zanim marsz się zaczął, a tu nie wyszło.
 • @Zawisza Niebieski 17:05:04
  Taaa, teksty puścili, zanim marsz się zaczął...... i co jeszcze?
 • @MacGregor 16:59:52
  Prawda jest taka, że Polska jest zbyt małym krajem i zbyt słabym ekonomicznie by dyktować warunki Europie. Jeśli chcemy walczyć o nasze interesy to musimy budować koalicję wspólnych interesów z innymi krajami. Dziś widać, że Polska jest w odosobnieniu, a w tym układzie nic nie zdziałamy i tu tkwi mój żal, który kazał napisać iż nawet delegacji z San Ecobar nie było. Dzięki naszym "dyplomatołkom" nie mamy w Europie nic do powiedzenia.
 • Do @Zawisza Niebieski 17:09:11
  Co proponujesz Zawisza Niebieski by Polska nie była w odosobnieniu ?
  konkretnie co proponujesz !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Jeremi 17:08:20
  Prawda, trochę przenośnia. Jednak założenia tekstow i ich przesłanie było gotowe w oparciu o doświadczenia lat ubiegłych. W tekstach czuje się jakby były na koniec przerabiane, dla dostosowania doo sytuacji. Zarknij chćby na tekst BBC dość zrównoważony, jednak kłaący nacisk na elementy negatywne, które nie odzwierciedlały idei tego marszu. Był to marsz tysięcy Polaków, zaś pokazywane tu rzeczy były incydentalne.
  https://www.bbc.com/news/world-europe-46172662?ocid=socialflow_twitter
 • @ele 17:15:47
  Budowę koalicji mniejszych państw, z którymi mamy wspólne interesy, przy czym trzeba umieć się z nimi dogadywać a nie narzucać im swą wolę, co jakże pięknie pokazał PIS, gdy chciał narzucić swoją wolę i swoje przywództwo fundacji Marsz Niepodległości. Przecież nawet Węgry nas olewają poklepując Kaczyńskego po ramieniu a prowadząc swoją własną politykę.
 • @Zawisza Niebieski 17:09:11... Polska jest zbyt małym krajem i zbyt słabym ekonomicznie by dyktować warunki Europie...
  Myślę, że warto dostrzec , ze nie istnieje coś takiego jak Europa.

  Sam napisałeś o >innych krajach".

  Są Niemcy, Francja, Włochy , Hiszpania....itd.

  Ale jest też Rosja.

  Jeżeli polskość budowana jest jako antyrosyjskość , to będziemy przegrywać politycznie i gospodarczo i cywilizacyjnie .

  Nie trzeba wielkiego wysiłku, by dostrzec, że wszyscy , którzy namawiają nas do warczenia na Rosję, sami z nią pragną mieć jak najlepsze kontakty.

  Wiem, ze trudna jest rozmowa z rodakami, którzy ewentualną współpracę z Rosją nazywają postawą nie patriotyczną a nawet zdradą interesów narodowych.

  Uważam wręcz przeciwnie, że wychwalanie braku lub torpedowanie takiej współpracy jest zdradą interesów narodowych polskich.

  Oczywiście o ile za Rosjan nie uznajemy jakiś szemranych gangsterów-miliarderów.
 • Znowu pedagogika wstydu
  Nie jesteśmy niczyimi sługami, żebyśmy musieli się tłumaczyć. Nie jesteśmy Murzynami. Kiedyś byliśmy dumnym narodem.
 • @Murzynio 17:31:33
  Prawda, nie jesteśmy niczyimi sługami, ale rownież nie żyjemy na bezludnej wyspie. Żyjemy w pewnych realiach geopolitycznych. Tak, kiedyś byliśmy dumnym i silnym narodem, którego ziemie rozciągały się od morza do morza, tyle, że zbyt głupi, by stworzyć unię trzech państw i by w tej unii obywatele tych państw nie czuli się gorszymi. Dumny i puszący się jest paw. Tyle, że to nie jest zbyt mądra polityka.
 • @Zawisza Niebieski 16:33:56
  Powinniśmy mieć własną propagandę, ale wierzyć w nią mają inni, nie my.
  Najgorsze co może się zdarzyć, to uwierzyć we własną propagandę
 • @Zawisza Niebieski 16:33:56
  Co ty zaprzańcu masz wspólnego z Polską i Polakami Co? Każdy kto piszę że Forza Nuova to faszystowska organizacja ma iloraz inteligencji na poziomie rozmiaru własnego numeru buta lub kołnierzyka własnej koszuli. Czub. TVN-owski CZUB. Oglądając w telewizji Marsz Niepodległości, widziałem ludzi starszych , kombatantów którzy doświadczyli krzywd zarówno od faszystów, nazistów oraz bolszewików. Nazywanie ich bolszewikami przez Tuska oraz faszystami przez tvn24 i gówno wyborcze jest zwyczajnym skurwysyństwem. A jeszcze dezawuowanie tu i teraz na portalu tego święta POLSKI potrafi tylko KANALIA przez przypadek zwaną człowiekiem Zaprzańcy !!!!!
 • @zbig71 17:55:15
  Też prawda, dlatego reżimowych mediów nie oglądam. :)
 • @Zawisza Niebieski 16:36:17
  Rota przepiękna pieśń patriotyczna https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
 • @kula Lis 67 18:01:27
  Masz rację, piękna pieśń patrotyczna, kiedyś pretendowała nawet do hymnu Polski napisana do wiersza M.Konopnickiej, powstała w sprzeciwie do germanizacji polskiej młodzieży.
  Ale ciekawi mnie, czemu to podrzuciłeś. Myślisz, że ja Kaczyński, co tekstu hymnu Polski nie znam? Są pewne pieśni, który każdy Polak, patriota znać powinien, poza hymnem, rotą jest np. Bogurodzica, podobnież pieśń bitwy pod Grunwaldem.
 • @Zawisza Niebieski 17:58:05
  Słusznie. Ja od 6 lat nie mam telewizora.
 • @ele 17:15:47
  NIC! Tylko plucie!
 • @Zawisza Niebieski 17:02:25
  Tak był. I choćbyś się nie wiem jak zapluł to był.
 • @AgnieszkaS 18:05:17
  Dobrze zauważyłaś ten kierownik jeziora to peowska spluwaczka.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:31:02
  Pełna zgoda. Zdaje się, że Cejrowski powiedział, żeby z Rosją nie handlować czymkolwiek. Tacy goście w reżimowych mediach są prezentowani jako wzór patriotyzmu
 • @zbig71 18:34:27....Pełna zgoda.....
  Ciszę się...
  Jest nas zatem już dwóch...
  A pan Cejrowski mówi tak, bo nie ma nic do zaoferowania Rosjanom.
 • @Zawisza Niebieski 17:09:11
  Polska nie jest zbyt małym krajem, ale jest rzeczywiście zbyt słabym, aby dyktować innym warunki,

  zamiast się wciąż kłócić i zwalczać, trzeba było się wziąść do roboty.
 • Powiem krótko, tak, marsz NIEPODLEGŁOŚCI to był protest
  przeciwko okupacji Polski,

  a przez kogo, to niech każdy sobie dopowie.
 • @interesariusz z PL 19:45:44.... marsz NIEPODLEGŁOŚCI to był protest....
  Możliwe , że części maszerujących.

  Moim zdaniem większość chciała przeżyć osobiste uczestnictwo w czymś co jest omawiane przez "świat medialny".

  Młodzież uczestniczy w orkiestrze Owsiaka, koncertach w Jarocinie, papieskich dniach młodych, itd....

  Ten marsz ma energię młodości...

  Doszukiwanie się głębszych znaczeń jest , moim zdaniem, ryzykowne choć kuszące...
 • @kula Lis 67 18:26:28
  Czemu miałbym się zapluć, przecież tym tekstem mówię, że doceniam organizatorów ale ich i tylko nie to co się chciało na ich pracy uwłaszczyć. Mnie do czynów pozytywnych dla Polski przekonywać nie trzeba, zupełnie inaczej się ma, gdy ktoś promuje wrogów mojej ojczyzny.

  Czy to ja czy wy w tandemie z Huskim się zapluwacie, Husky tak sie prawdy boi, tyle razy zostal zaorany, że już tylko cenzurą bronić się potrafi. Tobie też kłamstwo nie raz czarno na białym wykazałem. Ciężka rola trolla, gdy z człowiekiem, co mu prawdę wytknąć potrafi się spotka. Ale pozytywnie oceniam, że zacząłeś coś publikować. Znacznie lepiej to niż zaśmiecanie blogów innych wyrwanymi od czapy fakenewsami.

  Jedno mam tylko osiągnięcie z Huskym. Już nie śmieci po blogach bezsensownymi obrazkami. Wdzisz, nawet on potrafi się czegoś nauczyć.
 • @interesariusz z PL 19:43:19
  Liczebnie i powierzchniowo rzeczywiście jesteśmy znaczącym krajem, ale gospodarczo niestety niewiele mamy do powiedzenia. Po ruinie dyplomatycznej do jakiej nas doprowadziły 3 lata rząów PiS pozycję polityczną będziemy długo odbudowywali.

  Jest jedna rzecz, którą zazdroszczę Żydom. To, że kładą duży nacisk na nauczanie swych dzieci. To chciałbym, by Polacy skopiowali. Do roboty trzeba się wziąć, do pracy u podstaw, wrócić do pozytywizmu, bo inaczej nas zjedzą. Tyle, że nie pod przywództwem przedstawicieli koncerów zachodnich (PO) ani przedstawicieli Izraela i USA (PiS). Ostatnie wybory już były protestem, wreszcie ruszyli się ci, którzy nie wierzyli, że można coś zmienić. Pogoniono PO-PiS, wiele miejsc zajęły osoby nie związane albo nie identyfikujące się w sposób wernopoddańczy z partiami. To już jest coś.
 • @AgnieszkaS 18:05:17
  Podobnież tylko krowa nie zmienia zdania, ale jeśli chodzi o dyskusję z wiedzajestwksiążkach to nie musiał mnie długo przekonywać, nasze zdania były zbieżne, choć z różnych punktów widzenia patrzyliśmy. On z punktu widzania pracy jaką włożyli organizatorzy, za co należy im się szacunek, ja zaś z punktu widzenia jak PiS chciał ich pracę wykorzystać przypisując ją sobie, co zresztą coraz bardziej staje się tradycją PiS.

  Co do Lecha Kaczyńskiego moje doświadczenia jako Warszawiaka są o 5 lat dłuższe niż pozostałych Polaków. Bo obserwowałem jego rządy w Warszawie, które krótko podsumowali Polacy, 12 lat plus kolejne 4 PiS nie ma wstępu do Warszawy. Dziś po 3 latach działalności Macierewicza wiemy iż nie ma żadnego materialnego dowodu na to iż to nie Lech Kaczyński jest współodpowiedzialny za tę katastrofę. Więc pytam, za co ten pomnik? Czy Pani potrafi powiedzieć, co takiego wielkiego dla Polski zrobił L.Kaczyński by mu w każdym mieście pomniki mu stawiać? Magdalenka, czy może traktat lizboński?

  O ile na Marię Kaczyńską nigdy nie usłyszy pani z moich ust złego słowa, to był anioł nie kobieta, to była kobieta przy boku której warto się zestarzeć, o tyle wybaczy pani ale na tych dwóch... dobrych słów trudno znaleźć. I nie są to pomyje a rzetelna ocena historyczna.
 • @kula Lis 67 18:01:27
  Jeśli już wymieniamy się pieśniami historycznymi podrzucę inną, zapisaną przez Galla Anonima, powstałą po wywalczeniu dostępu do morza.
  https://www.youtube.com/watch?v=rQuo3Popn9Y
  Autorstwo muzyki: Czesław Niemen.

  Chcesz uczyć patriotyzmu, posłuchaj tego.
  https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg&t=107s
 • @Zawisza Niebieski 17:09:11
  Az boje sie pomyslec, w jakim odosobnieniu znajda sie Wegrzy, ktörzy wywalili flage EU z okien gmachu swego parlamentu!
 • @kula Lis 67 18:01:27
  Jeśli już bawimy się w patriotyzm, to zadam ci zagadkę. Czy wiesz, gdzie znajduje się góra poświęcona bogowi Radostowi? Dla ułatwienia podpowiem iż u jej podnóża stał dom, w którym dzieciństwo spędził autor "Syzyfowych prac". Nazywał ją Górą Domową?
 • @morgan 20:56:43
  No cóż, z flagą UE mamy dość komiczną sytuację. Ktoś ją spalił w czasie Marszu Niepodległości, policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie kto. Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej doniósł na policję iż zrobił to jego kolega. Policja po sprawdzeniu prawdziwości donosu będzie musiała wypłacić nagrodę, która ma wesprzeć kasę Modzieży Wszechpolskiej, przynajmniej tak deklaruje skarbnik.

  Flaga Unii a także hymn "Oda do radości" nie są prawnie w Polsce chonione. Ot takie niedopatrzenie.

  Pytanie, czy "jojo" jest aż tak głupi, że nie zna prawa zezwalając na wyznaczenie takiej nagrody, czy też jest to ukryta forma dofinansowania Młodzieży Wszechpolskiej? W kraju zarządzanym przez PiSiewiczów ciężko dojść, czy coś jest zrobione z głupoty, czy też jest "podstępnym działaniem". :)

  Na Węgrzech pewnie też flaga UE nie jest prawnie chroniona, bo w Unii na pewno nie jest. Więc nie musisz się bać o naszych "bratanków". Wszakże Polak - Węgier dwa bratanki, tyle, że za rządów naszych dyplomatołków, nawet "te bratanki" jaja sobie z nas robią. W donośnym zwycięstwie 27:1 jednym golem z tych 27 był gol Węgierski.
 • W Paryżu bojkot Izraela
  ale o tym der merdia nie powiedzą, bo Polacy mogą zażądać większej wolności: https://www.youtube.com/watch?v=eDer_CFgDM8

  ps.nawet stoisko anyżydowskie jest. W Polsce byłoby to nie do pomyślenia.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:33:18
  Wyczuwa koniunkturę, wie że rusofobia dobrze się sprzedaje.
 • @Zawisza Niebieski 21:44:27
  Od północy afera łapówkarska pisowskiego KNF-u, a Husky milczy?!memów i fejków nie wkleja? Albo w szoku, albo poszedł lokaty w Getinie i SKOKach polikwidować, albo nie dostał instrukcji z centrali, w którą stronę pluć...
 • @
  https://finanse.wp.pl/czarnecki-w-knf-komentarze-i-nowe-informacje-na-zywo-6316412131600513a
 • @morgan 20:56:43 wielkie brawa dla twórcy!
  Rewelacja... no niech ktoś powie, że nie.
  https://pbs.twimg.com/media/Dr4Xd3nW4AASp6q.jpg
 • @Zawisza Niebieski 21:44:27
  Przypominam, że obowiązujący nas (a podpisany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) Traktat Lizboński nie uznaje żadnych unijnych symboli flagi, godła ani hymnu. To nie jest symbol państwowy i tym samym nie jest chroniony. O co ta awantura? Przecież ta "flaga" czyli logo jest nielegalna. UE nie ma ani flagi ani hymnu, bo nie ma i konstytucji. To jedynie twór w budowie i to wciąż twór uzurpatorski, antydemokratyczny, nawet nazistowski.
 • @Zawisza Niebieski 21:44:27
  POlicja niech się zajmie blokowaniem legalnych zgromadzeń przez kodomitów i ubywateli. Chyba, że prawo w temkraju jest inne dla Kowalskiego, inne dla nadzwyczajnej kasty...Wsadźcie sobie tę nagrodę w swą chorą na psią grypę dupę policjanci. Jak było widać w TV tysiące uczestników Marszu używały pochodni nie rac. Policji chyba psia grypa uderzyła w mózg. Tusk szczuje i wyzywa ludzi od bolszewików a policja szuka ludzi, którzy sprawili, że marsz wyglądał ładniej. Czy w sylwestra też wszystkich aresztują? A spalenie logo UE, czyli zwykłej szmaty którą ja podłogi wycieram i auto myję, to z jakiego paragrafu będzie? Złamanie przepisów p.poż.? Spalenie logo UE to nie jest nawet żadne wykroczenie. To protest przeciwko terroryzmowi UE, jako instytucji. Panowie nadgorliwi i ciężko chorzy na psią grypę policjanci, żadna flaga unii NIE BYŁA spalona podczas Marszu. Z tego prostego powodu, że unia nie ma flagi. Ma jedynie logo. Czyli: nie istnieje norma prawna (ustawa, dekret, rozporządzenie) ustanawiające flagę unii, opisujące jej wzór i poddające ja szczególnej ochronie prawnej. Niemniej jednak jestem głęboko przekonany, że zarówno pyszczący pro-unijni żurnaliści, dziennikarzyny, celebryci, niektórzy polscy policjanci (decydenci) jak i debil palący tę "flagę" są przekonani, że stało się "coś strasznego". To zupełnie tak, jakby ktoś podeptał pustą puszkę coli a firma poszła by do sądu skarżąc go o "zniewagę" znaku towarowego. Jest żenującą wpadką ludzi o dobrej (przeważnie) woli, że przejęli od czerwonoonucowych buców fałszywe znaczenie słowa "race". Raca to jest coś, co się wystrzeliwuje lub co samo startuje, jak rakieta i pali się lub wybucha w powietrzu. Takich rac na Marszu nie było. To, co nieudacznie relacjonujący nazywają "racami" to są POCHODNIE, przeznaczone do trzymania w ręku. One mają ŚWIECIĆ a nie wybuchać i nie latać. One mają europejski certyfikat zgodności "CE" poświadczający, że są bezpieczne dla używającego i najbliższego otoczenia przy zachowaniu warunków zawartych w instrukcji użycia. Określenie "środki pirotechniczne" jest komuszym zwyczajem tak ogólnikowe, że może dotyczyć pudełka zapałek, ogrzewacza do dłoni lub tutki z confetti. Czy naprawdę tak głęboko przesiąkliśmy żydokomuszym zakłamaniem? Jeśli komuś rzeczywiście pochodnią w ręku manifestanta kojarzy się z faszyzmem, nazizmem to warto przytoczyć powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. W Niemczech i w Francji palą samochody, a u nas pochodnie nie race. Rozumiem prawo, ale raz na 100 lat...Jakoś poszkodowanych nie widać, więc za bardzo bym nie dociekał.
 • @reflexión 12:13:04
  Łykasz gówno z GW tw. Ernesta jak leming ryby.
 • @Zawisza Niebieski 21:44:27
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/race-1.jpg

  Lisiewicz: zalegalizować race! Stały się pokoleniowym symbolem wolności, jak kotwica i Solidarność. Około 20 tysięcy rac odpalili uczestnicy Marszu Niepodległości. Policja ogłasza, że będzie ścigać sprawców, a w internecie furorę robi zdjęcie strażaków i ratowników medycznych z zapalonymi racami. Opętańcza walka z racami była najbardziej absurdalnym pomysłem rządu Donalda Tuska. Przez to stały się one symbolem walki o wolność pokolenia, które wysłało PO na śmietnik. Legalizacja rac to poza wszystkim przypieczętowanie politycznej śmierci Tuska – pisze dla portalu Niezależna.pl Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i autor programu „Wywiad z chuliganem”. Ktoś powie, że przeginam z tą Polską Walczącą i Solidarnością. No więc nie, nie przeginam ani trochę. To wielu z was zestarzało się tak bardzo, że pewnych rzeczy, które niegdyś byłyby dla was oczywiste, dziś już nie dostrzegacie.

  Polska mieszanka: adrenalina, patos i żart.

  Zanim Solidarność stała się Solidarnością pomnikową, była dla moich rówieśników i pokolenia trochę starszego adrenaliną. To była adrenalina, „chuligaństwo” napisać Solidarność farbą czy kredą na murze – farb w sprayu jeszcze nie było. Dreszczyk emocji, ale i poezja oczywiście, którą najpiękniej opisał Jan Krzysztof Kelus w piosence „Sentymentalna Panna S”: „I teraz szukam jej na mieście i tęsknie za nią jak idiota/ i choć surowo zabronione maluje imię jej po płotach”. Adrenalina ta była pokrewna, wręcz bliźniacza do tej, którą za rządów Tuska czuli ci, co odpalali race, krzycząc „Cześć i chwała bohaterom”, mimo że do domów wielu z nich przychodziła potem o 6 rano policja. I montowano przeciwko nim sprawy karne, kryminalne (!), a nie wykroczeniowe. Inne czasy, inne warunki? Powiedzcie to komuś, kto ma kilkanaście lat. Obok adrenaliny był też polski patos. Wiecie, kim był śp. Dawid Zapisek? Wiecie? Wiemy. No to posłuchajcie, kim był ten młody, słaby, a wielki człowiek,,, To 14-letni niepełnosprawny kibic Lechii Gdańsk, które tłumy pożegnały w blasku rac na cmentarzu. Tak, jak o to prosił. A jego słowa „Aby żyć, trzeba mi dymu rac, tego dopingu, głosów z tysięcy gardeł na stadionie” trafiły na sztandary. Potem to eskalowało, przecież Inkę i Zagończyka pochowano wśród dymu rac, podobnie jak Łupaszkę. Race używane były przy najpiękniejszych kibicowskich patriotycznych oprawach.

  Kiedyś w Warszawie stanie pomnik racy!

  Race przy odsłanianiu pomników. Race przed kościołem po wydarzeniach prywatnych - ślubach, po najważniejszych wydarzeniach w czyimś życiu. Nadal myślicie, że to coś niepoważnego? Obudźcie się, kiedy obecne młode pokolenie dorośnie, to jest dla mnie pewne, że w Warszawie stanie pomnik racy. No więc jest tak jak Solidarnością na murach – i poważnie, i wesoło. Race to magia, która powoduje, że każdy, kto czuje klimat chce je odpalić i dumny jest, że łamie prawo. Cezary Gmyz czy strażacy i ratownicy medycznie na Marszu Niepodległości to przykłady z ostatnich dni. Ale ich jest całe mnóstwo. Gdy Piotr Reiss i Ivan Djurdjević kończyli w Poznaniu piłkarskie kariery, poszli na trybuny, między kibiców, i demonstracyjnie odpalili race. Oni, nie żadne sportowe młodzieniaszki, a piłkarze pragnący podsumować swoje dotychczasowe życie i wartości, które byli w nim wierni. Race odpalane są dziś na meczach piłkarskich po wielkimi płótnami stadionowych opraw, by policja nie mogła zidentyfikować sprawców tak, tak! przestępstwa.

  Policjo, daj sobie spokój!

  Reżim, który za race ścigał obsesyjnie i pakował do aresztu, szczęśliwie poszedł w diabły, ale race są nadal zakazane. Po tegorocznym Marszu Niepodległości policja opublikowała wizerunki osób odpalających na marszu race, by ukarać ich za wykroczenie. W tym strażaków i ratowników medycznych. Zachowując się jak głupio, jak milicja ścigająca krasnoludki za czasów Pomarańczowej Alternatywy. Zaczęli do mnie wtedy wydzwaniać znajomi, co race odpalali z pytaniem: czy ten twój PiS całkiem już zwariował? No więc PiS nie zwariował, ale grzeszy niezrozumieniem tematu, przez co stare przepisy nadal obowiązują, a policja postanowiła je z idiotycznym uporem egzekwować. Zamiast użyć formułki o „znikomej szkodliwości społecznej”. Znikomej, a ściślej żadnej – race służyły upiększeniu niesamowitego marszu z morzem flag. Ile było rac? Nikt nie wie, czy 20 tysięcy, jak powiedział mi jeden z kibiców. Pomiędzy manifestującymi chodzili handlarze, u których można było racę kupić. Wypalone race wrzucano do koszy na śmieci i wszystko było OK. Liczba osób, które ucierpiały w wyniku odpalenia morza rac? Zero. Oczywiście kiedy legalizacja rac zacznie być rozważana przez władzę, sprzeciwiać się będzie policja. No to powinna usłyszeć co następuje: race są równie niebezpieczne, co autentyczne są wasze zwolnienia lekarskie.

  Przestańcie ściemniać i przypomnijcie sobie. jak Schetyna postanowił zalegalizować piwo na stadionach i wszyscy komendanci zaczęli wychwalać ów pomysł, jako zupełnie bezpieczny. No to teraz poprosimy komendantów, by zachowali się tak samo. OK? A najbardziej strachliwi niech na widok racy idą na zwolnienie.

  PO i lewacy stracili argumenty.

  Oczywiście pojawią się argumenty, że jakieś tam światowe federacje sportowe mogą być przeciw. No więc nie mogą – nasz kraj, nasze zasady! W 2012 r. odbyła się w Gdańsku, z inicjatywy środowisk kibicowskich, konferencja „Pirotechnika jest bezpieczna”, podczas której głos zabierali eksperci z krajów, gdzie race są legalne. Można wykorzystać jej dorobek, można zorganizować kolejną.

  Czy legalizacja rac nie będzie się wiązać z jakimiś politycznymi stratami dla PiS? Nie sądzę. Przeciwnicy dostarczyli mu na tę okazję dwóch argumentów. Otóż w maju posłowie Andrzej Halicki i Sławomir Neumann odpalili race w czasie organizowanego przez PO Marszu Wolności. Oczywiście nie był to przypadek, a próba mrugnięcia w kierunku młodzieży: my też potrafimy być przekorni, to PiS jest sztywny i was ściga. Ostatnio zaś race odpaliły… zwolenniczki aborcji. W tym samym celu – uwiarygodnienia swojego „buntu” jako autentycznego jego najbardziej czytelnym symbolem. Te obrazki można powtarzać do znudzenia, by ośmieszyć argument, że PiS sprzyja faszystom.


  Ps...Popieram, zalegalizować. Jest wiele innych rzeczy o wiele gorszych które są zalegalizowane. Od kiedy to pochodnie stały się racami? Przed wojną, wszędzie strzelano na vivat podczas Rezurekcji. Dopiero bolszewicy tego zakazali!
 • @kula Lis 67 13:36:42
  PO-PiSałeś się z tym zdjęciem jak nie przymierzając Husky. Jak mawiał mój nauczyciel od Przysposoobienia Obronnego w liceum gdy głupota rozum nam zjadła, jaja ogolić i do piaskownicy. Tylko na takie obrazki was stać. Przy dzisiejszej technologii takie obrazki zrobi dziecko w podstawówce, jeśli cię to bawi to rozumem od nich nie odstajesz. I co to PIS robi z wydwałoby się człowiekiem na poziomie. Spróbuj dociągnąć do poziomu dyskusji. Jak widzisz Husky nie dał rady, może tobie się uda?
 • @reflexión 12:13:04
  Nawet zastanawiałem się czy tego nie opisać, ale na razie jeszcze sprawa rozwojowa. Poczekajmy jak się sprawy wyjaśnią a nie lećmy na zasadzie sensacji. Przecież takich afer jest wiele. Wystarczy wspomnieć układy korupcyjno - polityczne w Radomiu z budową drogi, która miała kluczyć przez działki kolesiów z PiS. Radomiacy poszli po rozum do głowy, wykopali całe to szemrane towarzystwo. Tam gdzie miasta uniwersyteckie, gdzie mieszka inteligencja PiS z ich propagandą obrażającą inteligencję ludzką, przykład, obrazek który tu wkleił Kula Lis, nie ma co szukać.
 • @kula Lis 67 13:38:51
  Ależ sensację odkryłeś, czyż w swoim komentarzu o tym nie pisałem?

  Takie niestety są kadry PiSiewiczów, o niczym nie mają pojęcia, a jedyne uprawnienie to znajomość z kimś wyżej postawionym z soru PiS.
 • @Zawisza Niebieski 14:20:49
  Kula Lis szuka kumpli do magla. Nie wystarczy mu blog Hyskyego i picie z dzióbka, gdzie za wspólną namową pogonili i zbanowali oponentów, więc niczym ptaszyska fruwają i obsr.wają obrazkami inne blogi.
 • @reflexión 12:13:04
  Akurat informacje Gazety Wyborczej, dziwnie się zbiegają ze ściganiem brata Adama Michnika za zbrodnie stalinowskie. Prawdomówność nowobogackiego Czarneckiego, tofaszysze z GW traktują jak dogmat nie do naruszenia. Ponieważ objawiła się nowa gwiazda medialna tw. Ernest Leszek Czarnecki, pragnę przypomnieć jego nietuzinkowe dokonania. Zanim wydymał klientów Getin Banku na polisolokaty Open Life, miał zostać kosmonautą i polecieć w kosmos z Martyną Wojciechowską. Zamiast tego zbudował Sky Tower. Przykro mi dziennikarskie gównojady ale SBeckim kapusiem Czarneckim reżimu nie obalicie. Nawet Sobieniowski nie da rady nic z tego sklecić. Czuć formę Giertycha z dni jak jechał z Alfonsem St.Gawłowski przez pół Polski do Szczecina "uwolnić go z politycznych zarzutów". Sytuacja wygląda tak: banki Idea i Getin są na skraju bankructwa, właściciel, b. konfident SB zaplątany jest w aferę Getback (b. właściciel), no i GieWu, której wiarygodność=0; KNF odmówił ratowania "imperium" za pieniądze podatnika, a to jest zemsta...Intryguje mnie, dlaczego Leszek Czarnecki w momencie kiedy przewodniczący KNF pokazuje mu kartkę, z napisem 1%,nie komentuje tego, nie zadaje pytania, nie wyraża zdziwienia? Przecież ma urządzenia nagrywające, chce mieć dowody, a to ma być teraz dowód koronny. Zaskakujący ten brak reakcji. Ciekawe, czy Czarnecki nagrywał też swoje spotkania z Romanem Giertychem? Bo jak wiatr zmieni kierunek ..Czy Leszek Czarnecki tw. Ernest zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nielegalne nagrywanie swoich rozmówców, albo zlecanie takich nagrań (vide casus Marka Falenty).
 • @kula Lis 67 14:37:25
  Tak, tak... a Kowalska spod trójki me dziś ból głowy, z pewnością jest to związane ze ściganiem brata Michnika. :). Rzucili podpuchę dla narodu głupiego a ty się na to załapałeś. Ja w to uwierzę jak go ściągną do Polski i osądzą. I wydaje mi się, że będzie jak z Wolińską.

  Pod względem nepotyzmu PiS bije na głowę wszelkie dotychczasowe rządy. Tej sprawy nie rozsądzam, ale z tymi epitatami to się ogranicz, bo robisz z siebie idiotę. Nikt poważny nie czyta tekstów w których znajdują się takie epitety, od razu odrzuca z pieczątką "oszołom".

  Będą wybory, będziemy mieli nowe komisje miliony wyprowadzone przez Bierrnackiego ze Skok, Gt Back... Ciekawe czy Biernackiego wsadzą?

  Masz blog Huskyego, tam sobie obrazki, takie rewelacje wsadzajcie, nikt przecież tego na poważnie nie traktuje.
 • @reflexión 14:34:26
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15421174921d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Gdańsk świętował 100-lecie niepodległości... Internauci wychwycili jednak niepokojący szczegół! W Gdańsku również obchodzono 100-lecie polskiej niepodległości, jednak zrobiono to w dość oryginalny sposób. Na wspólnym zdjęciu znalazły się tysiące mieszkańców miasta, jednak brakuje jednego istotnego szczegółu, a mianowicie... biało-czerwonych flag. "Czy rekwirowano je na wejściu?" pytają internauci, przyzwyczajeni do morza biało-czerwonych barw na marszu w Warszawie. Gdańszczanie zrobili sobie wyjątkowe zdjęcie na 100-lecie niepodległości Polski. Do wspólnej fotografii pozował tłum. Jednak internauci szybko zauważyli, że gdańszczanie niechętnie pozują z barwami narodowymi. Na zdjęciu, mimo wielotysięcznych tłumów, nie widać biało-czerwonych flag. A gdzie są polskie flagi? Naprawdę, nikt nie przyszedł z polską flagą, czy też Straż Miejska Budynia wszystkim jej skonfiskowała?...To już Danzig czy może jeszcze Gdańsk? To wygląda jak Danzig, a nie Gdańsk. Śpiewali hymn polski, czy niemiecki?


  https://pbs.twimg.com/media/Dry1LKBWkAAbAxp.jpg
  Dla porównania - 250 tys. polskich patriotów w Warszawie z dumą przeszło w biało-czerwonym pochodzie. Polskie flagi widać było na każdym kroku.

  https://pbs.twimg.com/media/DrvVm2WXcAIggGk.jpg https://pbs.twimg.com/media/DrvwHIcXQAAvnmc.jpg https://pbs.twimg.com/media/DrvifEPX0AEdVex.jpg
  W obu zgromadzeniach różnicę widać na pierwszy rzut oka...
 • @kula Lis 67 16:00:47
  Nie jestem z Gdańska :(((( patriotami nazywasz tych, którzy wykrzykiwali nienawistne hasła do innych Polakow, a nawet pod adresem premiera Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?????!!!
 • @reflexión 14:34:26
  Sparawa korupcyjna PiS się rozwija, Chrzanowski już podał się do dymisji. Ciekawe jak będą starali się zamieść pod dywan.
 • @kula Lis 67 16:00:47
  Różnica w obu zgromadzeniach: rządowe - 10 tys. vs narodowcy ok. 240 tys .

  Krótka ocena przyczyn i ewentualnych skutków. https://opinie.wp.pl/kaczynski-ratowal-reputacje-dobrej-zmiany-a-moze-przez-to-stracic-wladze-6316577306118273a
 • @Zawisza Niebieski 16:17:23 , TVP o aferze w KNF jednym zdaniem w w 5 kolejności
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-w-knf-piotr-zaremba-komentuje/gx7zjn9

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031