Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiS zaciera ślady afery KNF?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Afera korupcyjna KNF nabiera tempa, z jednej strony opozycja domaga się komisji śledczej, z drugiej strony służby PiS tworząc otoczkę medialną sprawnego wyjaśniania całej sprawy popełniają „błędy”, noszące znamiona próby zacierania śladów.

Gdy rankiem 13.11 w prasie pojawiły się zapisy z nagranej rozmowy, w której Marek Chrzanowski szef KNF składał, jak się wydaje korupcyjną propozycję biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu służby chcące sprawdzić sprawę miały idealną sytuację, Marek Chrzanowski był za granicą, wystarczyło wejść do gabinetu. takie prawo mają i sprawdzić sytuację. Lecz służby czekały, nie było decyzji. Z drugiej strony mieliśmy szybką reakcję zarówno premiera, prezydenta, którzy deklarowali potrzebę szybkiego spotkania z bohaterami tej afery, nie tylko z Chrzanowskim bo również z przedstawicielem prezydenta w KNF, Zdzisławem Sokalem. Zbigniew Ziobro ogłosił wszczęcie śledztwa w tej sprawie obiecując jego intensywność i drobiazgowość.

Umożliwiono mu atarcie śladów?
Jednak służby nie robiły nic, gdy Marek Chrzanowski leciał samolotem z Singapuru, gdy przybył do Warszawy, gdy dotarł do swojego gabinetu i przez pewien czas w nim przebywał. Jak podaje Jacek Niżinkiewicz z Rzeczypospolitej, a pośrednio potwierdza Rzecznik KNF Jacek Barszczewski, nie pełniąc już funkcji chrzanowski pozostaje w stosunku pracy, stąd wynika jego prawo do wejścia do swojego gabinetu: Czy służby liczyły iż w tym czasie Chrzanowski będzie czule żegnał się ze swoim fotelem? Można przyjąć to za poważne braki profesjonalizmu służb państwowych pod zarządem PiS, choć znacznie bardziej prawdopodobne jest iż służby te pozwoliły Markowi Chrzanowskiemu usunąć kompromitujące go dokumenty, czyli dążą do tuszowania całej afery.
 
Beata Mazurek oskarża Leszka Czarneckiego
W swym wystąpieniu rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek rozważa, czy Leszek Czarnecki nie popełnił przestępstwa nie zgłaszając przestępstwa niezwłocznie. By tak myśleć, to niestety trzeba być Beatą Mazurek. Jeśli dziś ktoś popatrzy jak na aferę zareagował rynek. Notowania Getin Noble Bank spadają, sam bank uspokaja, że pieniądze klientów są bezpieczne. Bankowość, ubezpieczenia wymagają spokoju, atmosfery zaufania, jakakolwiek afera wskazująca na możliwość utraty zainwestowanego w bank kapitału, nawet jeśli to bank jest w niej poszkodowany, może doprowadzić do nieodwracalnych strat a nawet upadku instytucji finansowej. Stąd decyzję o nagłośnieniu takiej sprawy podejmuje się w sytuacjach krytycznych. Można tu zapytać tylko, jakie działania KNF doprowadziły do tego, że Leszek Czarnecki zdecydował się na taki krok?
 
Chrzanowski forsował przepisy w sprawie przejmowania banków
Na bazie tej afery wyszła inna wiążąca się z tym sprawa. Sejm pracuje nad ustawą mającą pozwolić na przejmowanie banków decyzją KNF. Marek Chrzanowski pełniąc jeszcze funkcję szefa naciskał na sejm by jak najszybciej przyjął te poprawki, napisał nawet prośbę w tej sprawie. Na wybuch afery sejm w błyskawicznym tempie przyjął poprawki o które zabiegał Chrzanowski. To, czy te wątki można połączyć nie jest pewne, ale biorąc pod uwagę równolegle wprowadzenie przez KNF banku Czarneckiego na czarną listę KNF, teza ta mocno uwiarygodnia się. Szczególnie, że wydaje się iż banki Czarneckiego są jednymi z tych pod przejęcie których pisana była ta ustawa, zaś zgodnie ze słowami Chrzanowskiego, ustawa ta dziwnie pasuje do planów Zdzisława Sokal, a przynajmniej jest narzędziem umożliwiającym ich zrealizowanie. 

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, zdjęcie baza Pixabay

KOMENTARZE

 • Umoczone słuzby,sądy, media III RP
  Można sądzić, że to przykrywanie afery KNF, ale po tym czego wysłuchałam na wrealu24 z ust p.Jacha to chyba jednak nie https://www.youtube.com/watch?v=TB3OlGxsgJo
 • Zacierali ślady i dlatego Husky tak długo musiał czekać na przekaz dnia?
  „Leszek Czarnecki nie miał wyjścia - musiał opublikować taśmę z rozmowy z Markiem Chrzanowskim. Dlaczego? Z jego perspektywy wizja utraty banku stała się bardzo realna. Na początku listopada posłowie klepnęli jedną drobną poprawkę i popchnęli Czarneckiego do działania - mówią money.pl eksperci.”

  https://www.money.pl/sekcja/aferaknf/leszek-czarnecki-bal-sie-utraty-banku-powod,208,0,2421200.html
 • @finka 20:13:19
  Bardzo ciekawy materiał, przesłuchałem i nietety to tak działa. Dzisiejsza deforma sadownictwa, którą próbuje dokonać PIS jest tylko próbą przejęcia władzy nad sądami jednej grupy interesów przez inną grupę interesów. Dla Polaków nic to nie zmieni.
 • @reflexión 20:40:22
  Jak zwykle nikt nie pójdzie siedzieć .Taka to "Dobra zmiana" .Salut. https://nczas.com/2018/07/19/miazdzacy-sondaz-dla-rzadzacych-pis-po-jedno-zlo-tak-twierdzi-wiekszosc/
 • @reflexión 20:40:22
  Dziś dla mnie nie ma wątpliwości, że przyczyną ujawnienia tych nagrań jest trwające przejmowanie banków Czarneckiego przez grupę interesów której kurierem był Chrzanowski. Czarnecki nie zaplacił kwoty za "ochronę" stąd zmieniają prawo, co właśnie miało miejsce sejmie i w krótkim czasie przejmą te banki. Ta afera nie różni się wiele choćby od afery Rewina. Tyle, że dzisiejsza zorganizowana grupa przestępcza przy KNF czuje się na tyle silna, iż mimo wyjśca afery na światło dzienne oni dalej działają i realizują swój plan.
 • @Repsol 21:07:36
  Co do tego, że nikt nie pójdzie siedzieć nie ma wątpliwości, po PiS przyjdzie PO, obecnie OK, jedni drugich w najmniejszym stopniu nie rozliczą, bo wszyscy pracują dla jednejj grupy trzymającej władzę.
 • @Zawisza Niebieski 21:09:27
  Sami swoi ?. :) https://s2.dziennik.pl/pliki/8296000/8296819-swinie-przed-sejmem-900-567.jpg
 • @Repsol 21:14:39
  Wiele wskazuje na to, że kolejne wybory parlamentarne PiS już przerżnie. Choćby nerwowe domaganie się TadeuszaR. kolejnych rat za "patriotyzm", szykująca się "ucieczka szczurów" do PE (Szydło, Jaki i inni). Oczywiście, układ KO-PIS to sami swoi, PSL i SLD to jakby trochę równoległa rzeczywistość, tyle, że działająca ręka w rękę z KO-PiSem. Kukiz to będzie partia jednego parlamentu, jak kiedyś Partia Przyjaciół Piwa, nie daję im większych szans.
 • @Zawisza Niebieski 21:07:58
  Husky z Kula Lisem orgazmują się na swoim blogu, że notowania bankow Czarneckiego pikują na giełdzie. Ale zostało podważone zaufanie do całego systemu bankowego . Tak źle życzyć Polakom mogą tylko ich wrogowie trzymający swoje funty szterlingi w pończosze. Tylko patrzeć jak Zachodnie banki będą zawijały kapitał, bo przecież z 1% się nie ustawią w kolejce.
 • @Zawisza Niebieski 21:29:27
  Czyli hołota magdalenkowa dalej zwycięża . Trzeba spadać z Polin . Salut .
 • @reflexión 20:40:22
  Husky rano próbował zamieść sprawę pod dywan, zbagatelizować ją, efekt mu wyszedł mizerny. Rozwój wypadków jednaknie pozostawia złudzeń, stąd zajął się Agnieszką Radwańską :)
 • @Repsol 21:07:36, nikt nie pójdzie siedzieć..
  Owszem posiedzą w poczekalni po inne benefity(banki). Kozioł ofiarny sam się wystawił, a tymczasem znaną metodą zarządzania przez kryzys, naczelnik uwolni ciemny lud od tych krwiożerczych prywatnych banksterów:)))
 • @reflexión 21:42:10
  Krawat narodowi zacisną na szyji tylko mocniej .Salut. http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/morawiecki_25.jpg
 • @Zawisza Niebieski , „lub czasopisma”
  Czyżby afera na miarę tej z Rywinem w tle?

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-knf-jak-afera-rywina-dla-pis/cfwjqfl
 • @reflexión 21:53:22
  Przeczytałem. Springer wyje bo dostał po łbie .Ciekawe kto nie jest w aferę zamieszany ?. https://www.msn.com/pl-pl/finanse/notowania-akcji/fi-213.1.DBK.ETR
 • @Repsol 22:01:12
  Zobacz z tygodnia .Salut.
 • @AgnieszkaS 22:53:57
  To jest hołota przy żłobie . Polaku nie daj się okraść znowu. Salut .
 • @Zawisza Niebieski 21:33:10
  Aha! Teraz wiem skąd te pały na wpisie Huskiego o AR
 • Zawiszo
  Znowu jatrzysz...
  PiS nie może być taki zły. Ja bym się dopatrywal winy Tuska.
  Przecież wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to musi być Tusk.
  Jaki nasz narodowy Kaczelnik jest wielki, że to wytrzymuje...
 • @AgnieszkaS 22:53:57
  Sądzę, że wypowiedzi Chrzanowskiego Pani nie czytała, bo gdyby Pani je czytała to nie napisałaby pani, to co napisała.
  Chrzanowski mówi wyraźnie, że Sokal torpeduje wszelkie próby pomocy tym bankom by je przekazać do innego banku za bezcen. Ten drugi bank chce wspomóc znaczącą sumą pieniędzy. Gdyby Chrzanowski nie mówił to co mówił, nie złożył propozycji korupcyjnej to Czarnecki nie miałby czym go szantażować. Chrzanowski popełnił przestępstwo i za to winien siedzieć, ale słłużby pod zarządem Ziobro pozwalają mu wejść do biura, usunąć niewygodne dokumenty, zanim same przystąpiły do przeszkukań. Ziobro chroni przestępcę Chrzanowskiego. Dziś Sejm przyjmuje ustawę na podstawie której KNF może przejmować banki na podstawie własnego uznania. To jest afera korupcyjna na miarę afery Rywina.
 • @Casey 00:18:17
  Notki Huskyego nie czytałem, o sprawie wiem z innych mediów, ale z tego co widzę, ocena 2,9 przy 7 głosach jest jak dla zadaniowca Huskyego oceną dość wysoką. Zwykle jego notki mają ocenę na poziomie 2.1-2.3. Taki autor, takie oceny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:16:33
  Słyszałem, że w standardowej, co tygodniowej dostawie na Nowogrodzką wraz z dostawą wazeliny przyjechała nowa dostawa "win tuska". Podobneż tymi 40 mln mieli za nią zapłacić. Coś mi przemknęło przed oczami, że w badaniach IBRiS Przewodniczącemu Rady Europy Donaldowi Tuskowi ufa ok. 45% Polaków. Za to naszemu pierwszemu beneficjentowi programu cela + z Żoliborza nie ufa prawie 60%. Prezydent Kwaśniewski twierdzi, że Donald Tusk już podjął decyzję by kandydować na prezydenta, kogo wystawi PiS? Jakiego, który podobnież tak dobrze sobie radził w wyborach w Warszawie? A może Dudę? No dobrze, Jaki na razie uczy się nazw rzek w Polsce, by mu Dunajec przez Budapeszt nie płynął. Czy wygra Tusk, czy Duda? W obu przypadkach będzie ubaw. Wygra Tusk, to nasz "skarb narodowy" przechowywany przy calodobowej ochronie na Żoliborzu i nasze rodzime neonowe trolle zawyją się na śmierć. Wygra Duda? Dopiero w czasie drugiej kadencji pokaże PiS "co może Duda", oj pokaże.
  https://www.youtube.com/watch?v=paYG1hE0xLE
  Tym razem dla przechowywania "skarba narodowego" wynajmą przedpokój w Pałacu Namiestnikowskim. Będzie siedział w przedpokoju, jak dotychczas Adrian na Nowogrodzkiej. Tak czy tak, mają "przechlapane" jak w przysłowiowym "ruskim czołgu".
  Nasza kolekcjonerka broszek wybiera się do Unii, prezentować nową kolekcję garsonek w kolorze świątecznego kurczaka. Będą mieli folkloru pod dostatkiem. I dopiero wtedy dowiedzą się, co "im się należy".

  Tylko popatrz jak szybko zdążamy do monowładztwa grupy trzymającej władzę nad PO-PiSem. Kukiz'a15 już przecież prawie nie ma. Kto został? Jak powiedział nieodżałowany Jerzy Waldorff, tylko "ten zwierzyniec co się tam żre na Wiejskiej"
 • @Zawisza Niebieski, Casey
  „ Jaki autor, takie oceny ”
  ____________________

  „Sumiennie” zapracował sobie na taką ocenę.

  A jeżeli chodzi o AR, to sportowo zasługuje na 5*.
 • @AgnieszkaS 22:53:57
  A najśmieszniejsze jest to, że gdyby przyjąć "narrację" GW i konia, to cała afera polega na tym, że państwo polskie chciało za 1 zł przejąć banki kapusia SB Czarneckiego, czyli żadnych strat dla Polski i same ZYSKI! Czarneckiemu nie chodzi o politykę, Czarneckiemu chodzi o biznesy, które balansują na granicy bankructwa. Poszedł na całość dopiero wtedy, gdy wyczerpały się inne możliwości i stanął przed widmem utraty banków za przysłowiową złotówkę. Trzy lata rządów PiS wystarczyło, aby Czarnecki stracił dostęp do cennych informacji i zleceń, co musiało się przełożyć na jego interesy bazujące na takiej wiedzy i takich zleceniach. Banki Czarneckiego walczą o życie i to wersja łagodna, w wersji ostrej są bankrutami. Z faktów ogólnie dostępnych i taśmy krążącej po mediach wyłania się dość prosty obraz. Durny blef konia, koszernej i TVN. Klient konia stracił wczoraj 20% na giełdzie i podniósł lokaty do 4%. TW Czarnecki na co czeka, aż straci kolejne miliony i banki padną? Że koń jest głupi i niektórzy dziennikarze to wszyscy wiedzą, ale TW Czarnecki to nie koń i nie dziennikarz. Nic WIĘKSZEGO nie mają ? Czy czasem TW Ernest nie będzie musiał wybrać się na jakiś drobny zabieg chirurgiczny do szpitala komunalnego we Wiedniu? Ja nie rozumiem jednego, jak może istnieć bank mający takie straty(500 mln zł!). Co w takim razie z depozytami jego klientów? Może istnieją już tylko wirtualnie? nie do wycofania w realu. No i jak może założyć bank ktoś nie mający nic czyli zwykły tw. SB czyli gołodupiec? Według mnie Czarnecki, jak wielu innych "biznesmenów" w tym Kulczyk, Krauze, etc..to tylko tzw. słup byłych służb na procencie. Zdaniem dziennikarskich POyebów Czarnecki "zdetonował bombę atomową". Nie dodali, że pod sobą i swoimi bankami. Wyjaśnienie tej i innych afer łatwo znaleźć w Sieci, gdzie ludzie urabiali sobie ręce, aby pokazać prawdziwe oblicze i zależności finansowe WSI i związanych z nią fundacji, np. Pro Civili, czy innych o wzniośle brzmiących nazwach. Nawet w ujęciu historycznym, poczynając od antycznej już afery "Żelazo".
 • @AgnieszkaS 22:53:57
  Akcje spółek Czarneckiego, podobno spadły niemal zera. Deutsche Bank który jest także bankrutem będzie musiał swego bankruta agenta i dywersanta w polskim systemie bankowym, TW Ernesta ratować. Należało by sprawdzić dokąd przetransferował kasę którą wziął od klientów w tym od 80 latków w tzw. polisie a teraz będzie głupa udawał! W ciągu roku banki Czarneckiego straciły na wartości 82 proc.! Tylko wczoraj jego majątek pomniejszył się o 74 mln zł Ujawnienie stenogramów z "afery KNF" spowodowało panikę wśród giełdowych graczy inwestujących w spółki kontrolowane przez Leszka Czarneckiego. Akcje Getin Noble Banku straciły wczoraj na wartości aż 17,65 proc. Wysokie spadki zanotowano również na akcjach drugiego banku kontrolowanego przez Czarneckiego, czyli Idea Banku. W tym przypadku sięgnęły one 11,39 proc. Co jednak istotne - biznesy Czarneckiego regularnie tracą na wartości już od kilku miesięcy. W ciągu ostatniego roku wartość giełdowa obu banków zmniejszyła się z 3,24 mld do zaledwie 0,61 mld zł! Jeszcze rok temu (15 listopada 2017) za 1 akcję Getin Noble Banku trzeba było na zapłacić 1,53 zł. Spółka posiadała wówczas 901.696.125 akcji, co oznacza, że ich łączna kapitalizacja wynosiła 1 mld 379 mln 595 tys zł. Wczoraj, na zakończenie sesji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za 1 akcję tego banku trzeba było zapłacić już tylko 0,42 zł, co przy obecnej liczbie akcji (1.007.923.230) oznacza kapitalizację na poziomie zaledwie 423 mln 327 tys. zł (spadek o blisko 70 proc. licząc rok do roku) Równie silne spadki w okresie ostatniego roku nastąpiły w przypadku drugiego banku kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego, tj. Idea Banku. Rok temu (15 listopada 2017) za 1 akcję tego banku trzeba było na zapłacić 23,79 zł. Uwzględniając łączną liczbę akcji (78.401.981) całkowita kapitalizacja spółki wynosiła wówczas 1 mld 865 mln 183 tys. zł. Wczoraj, na zakończenie sesji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych za 1 akcję Idea Banku trzeba było zapłacić już tylko 2,49 zł, co oznacza kapitalizację na poziomie zaledwie 195 mln 220 tys. zł (spadek o blisko 90 proc.). Tak jak napisałem powyżej - ceny akcji Getin Noble Banku oraz Idea Banku spadają regularnie już od kilku dobrych miesięcy. To, co się działo jednak wczoraj, to prawdziwa panika inwestorów. Cena 1 akcji Getin Noble Banku spadła w ciągu dnia o 17,65 proc., a Idea Banku o 11,39 proc.! Było to efektem ujawnienia stenogramów z "afery KNF" oraz umieszczenia Idea Banku przez Komisję Nadzoru Bankowego na liście ostrzeżeń publicznych (na listę tą trafił wcześniej m.in. Amber Gold). W konsekwencji powyższego majątek Leszka Czarneckiego (który kontroluje 61,42 proc. akcji Getin Noble Banku oraz 74,4 proc. akcji Idea Banku) tylko wczoraj pomniejszył się o ponad 74 mln zł. Co jeśli w ślad za inwestorami w panikę zaczną wpadać klienci Getin Noble i Idea Banku? Co jeśli zaczną wycofywać swoje depozyty i przenosić je do innych banków? Czy możliwy jest scenariusz "run-u na bank"? Przypomnijmy, że wystarczy, aby tylko 10 - 15 proc. klientów zrezygnowało w krótkim czasie z prowadzenia lokat i rachunków, a dany bank może popaść w bardzo poważne kłopoty finansowe. Czy ryzyko zaistnienia powyższego scenariusza tłumaczy zachowanie banku, o którym pisze Agaton Koziński.
 • Wspólne "zacieranie"
  Urzędnik państwowy, w państwowej instytucji KNF, w państwie jakoby Polska podczas "wizyty"??? osoby prywatnej- "bankiera"

  Włącza Zagłuszarkę

  I co to k....wa za kraj ,gdzie stoisz tam ...?

  Coście z tej Polski uczynili skur@syny
 • @kula Lis 67 10:52:03
  Przy twoim toku myślenia, to jakże dobrze sie stało, że za Bieruta na różne sposoby odbierano kamienice. Znałem panią (już nie żyje) co miała kamienicę czynszową wprowadzono jej lokatorów, narzucono nierealne stawki czynszów samą przeprowadzono do najgorszego lokalu po czym, gdy nie była w stanie opłacić remontow całego budynku wykonywali remonty za nią, obciążając hipotekę i za długi kamienicę odebrano. Bolszewickie metody, takie jak właśnie teraz stosuje skorumpowana PiS KNR.

  Ludzie mieli gdzie mieszkać, państwo uzyskało kamienicę, a potem ludzie Kaczyńskiego np. niejako Kochański mogli wydawać je w rece czyścicieli np. przy ul. Nabielaka w Warszawie. Niepokorni obywatele kamienic wydanych przez ludzi Kaczyńskiego ulegali samospaleniu np. Jolanta Brzeska. Pan Kochański za swe zasługi jest wysoki urzędnikiem w stukturach PiS.
 • @kfakfa 12:38:12
  "Coście z tej Polski uczynili skur@syny"
  Pełna zgoda.
 • @Zawisza Niebieski 14:14:03
  Czy „Glapa” jest na wylocie?

  https://wiadomosci.wp.pl/afera-knf-kaczynski-i-morawiecki-maja-problem-z-glapinskim-mozliwa-dymisja-prezesa-nbp-6317524753516161a
 • @Repsol 21:07:36
  "Jak zwykle nikt nie pójdzie siedzieć .Taka to "Dobra zmiana" .Salut."
  Jak to nikt nie pójdzie?
  Pójdzie: Czarnecki, bądź reporter który upublicznił stenogramy
 • @AgnieszkaS 22:53:57
  Pani Agnieszko... Pani wypowiedź jest typowym podejściem "ciemnego luda" otumanionego i zapatrzonego w jedynie słuszną partię jedynego wielkiego wodza z Żoliborza.
  Jaki szantaż przez Czarneckiego?
  Problemy finansowe Czarneckiego?
  A może by tak zdjąć klapki z oczu i nie tyle myśleć samodzielnie co spokojnie czytać chronologię wydarzeń?:
  1- Getin Bank działa prężnie - sam 3x korzystałem z kredytów i poza długimi czasami na odpowiedzi (ale duża liczba klientów) REWELACJA: Mega szybko i mega prosto
  2- PIS'dzielcy zmieniają przepisy, po których wejściu w życie GETIN nie spełnia ich wymogów (w Getinie się nic nie zmieniło - zmieniły się PISowskie kryteria i tak aby po pierwsze uderzyć TYLKO w GETIN)
  3- PIS'dzielcy wprowadzają nowe przepisy pozwalające UWAGA!!!!!!:
  Decyzją KNF "ODEBRAĆ" BANK (czytaj GETIN) jeśli:
  - nie spełnia wytycznych nowo wprowadzonych przepisów (trudno aby spełniał jeśli wchodzą z dnia na dzień)
  - jeśli SĄ PODEJRZENIA że za jakiś (nieokreślony czas) może ich nie spełniać
  .
  To był SZACH i MATT PIS'dzielców- i GETIN Czarneckiego leży.
  Czarnecki w końcu składa zawiadomienie a machina zamiast kontrolować zaczyna kręcić, tuszować i po woli przerzucać się winą.
  Równocześnie jest medialny atak na Czarneckiego i jego GETIN aby ludzie masowo rzucili się do wypłat swoich lokat, co w dużej skali położy absolutnie każdy Bank.
  Ataki medialne: Bielan, Mazurek, "Znawcy" w Minęła-20 gdzie zaczęli nawet wynajdywać to że mając 18 lat podpisał lojalkę z UBecją: m. inn. Abp. Wielgus też, itd. itp.
  .
  Dlaczego Czarnecki nie złożył zawiadomienia od razu?:
  - po pierwsze człowiek o twarzy konia dawno odpowiedział na to pytanie: przygotowywał się do wielkiego po tym uderzenia
  - i miał rację bo tak jest: jest zmasowany atak który bezdyskusyjnie skończy się upadłością GETINU
  Dlaczego GETIN teraz musi upaść? Bo Jarek NIGDY nie przyznaje się do błędu - a co dopiero do matactwa.
  Ps. GETIN, czy TELEGRAF itp. nie ważne - aby KASA się zgadzała
 • @Repsol 23:12:37
  To jest hołota przy żłobie . Polaku nie daj się okraść znowu. Salut .
  Gdyby to była hołota to od ćwierć wieku nie byliby u żłobu.
  To cwaniaki - a hołota to ci co się za nich okładają
 • @Zawisza Niebieski 05:06:03
  "To jest afera korupcyjna na miarę afery Rywina."
  Absolutnie się z tym zgodzić nie można.
  Afera Rywina przy tym to absolutnie nic.
 • Taki tam świeży news
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/abw-chcialo-zatrzymac-czarneckiego-giertych,52,0,2421556.html
 • @reflexión 15:55:27
  "Glapa" to jeden z zakonu PC, nie jeden szwindel z prezesem robili, w sprawie mecenasa PiS-bankierów to obaj mają za uszami, przerzucają się odpowiedzialnością. Jeśli na taśmach nagadał głupot, a podobnież znany jest z "krasomówności" to prezes nie będzie miał innej możliwości niż posłać go na śmietnikk historii, myślę, że na trasie Nowogrodzka - Śmietnik historii to PiS powinien jakiś abonament wykupić, zanosi się na częste używanie tej trasy przez prominentnych polityków PiS. Bo jeśli kilku nie poleci, to w najbliższych wyborach PiS grupowo tę trasę wybierze.
 • @Hades 17:55:25
  Mówiąc "na miarę afery Rywina" myślałem o wielu wspólnych cechach. Łapówka umożliwiająca wpływ na ustawę, gdy sprawa wyszła PIS niezwłocznie przegłosował ustawę. Rywin poszed siedzieć, ciekawe, czy PiS zdecyduje się na podobny krok z Chrzanowskim, czy wbrew faktom będą twierdzili, że nic się nie stało.
 • Zgrubny schemat
  https://v.wpimg.pl/OTc1NjMyJj1MfmFcfEA3YlUBYQ5jDj89DlZgGiFWfmdSCXZcf01-bU4cf111T3ZjVgZ8UmIePTUFWCULYxM_Mw==

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031