Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 9875 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiS-iewicze, zmora polskiej gospodarki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie jest niczym złym, że osoba powołana na wysokie stanowisko chce się otoczyć ludźmi, którym ufa, pod warunkiem, że to są osoby kompetentne.

PiSiewicze, to ludzie niekompetentni, których główną kompetencją na dane stanowisko jest znajomość z prominentnym politykiem lub działaczem, PiS postawieni przez PiS na wysokopłatnych stanowiskach.
8 lat postu od stanowisk, jakie nie ukrywajmy zafundował działaczom PiS prezes tej partii spowodowało, iż jedną z pierwszych ustaw jakie wprowadzili była ustawa pozwalająca na wprowadzenie na stanowisko swego zaufanego człowieka ministra, dyrektora, bez przeprowadzenia konkursu, bez sprawdzenia kwalifikacji. To znana z czasów PRL metoda człowieka przywiezionego w teczce, pokazana choćby w filmie Barei, „Poszukiwana poszukiwany” „mój mąż z zawodu jest dyrektorem”. Samo słowo PiSiewicze powstało od przekształcenia nazwiska Bartłomieja Misiewicza, pomocnika aptekarskiego, którego Antoni Macierewicz uczynił m.in. doradcą grupy przedsiębiorstw branży zbrojeniowej.
 
Ale PiSiewiczów jest wielu, na wyższych, na niższych stanowiskach. Jednych działania są znane tylko wąskiej grupie społecznej, innych są słynne na całą Polskę, choćby najsłynniejsza, choć pewnie nie największa afera jaką są osiągnięcia PiSiewiczów w jednej ze sztandarowych branż Polski, hodowli koni arabskich. Ale sięgnijmy po mniej znane przykłady:
 
Grafen to nasz polski wynalazek, który zrewolucjonizował wiele dziedzin życia. Po dziś dzień trwają badania i grafen wykazuje swoją przydatność w coraz to nowych dziedzinach. Wynalazek ten powstał w zespole dr. Strupińskiego działającym w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). Po wprowadzeniu przez PiS nowych władz instytutu wymiany dotychczasowego dyrektora na dr Marciniaka człowieka bez doświadczenia naukowego lecz podobnież z doświadczeniem ekonomicznym instytut zaczął przynosić straty. Dr Marciniaka po protestach załogi zastąpił Zenon Godziejewski, który jak twierdzi dr. Strupiński nie ma nawet tytułu magistra ani wykształcenia niezbędnego do realizowanej działalności naukowo badawczej w instytucie. Na niewiele zdały się działania „radykalne” jak wynajmowanie pomieszczeń laboratoryjnych instytutu bo nowe władze nie potrafiły znaleźć źródeł finansowania, zdobywać granty. Dr Strupiński miał odwagę wejść w dialog z nowymi władzami, za co został zwolniony a za nim zwolnione zostały pozostałe osoby biorące udział w badaniach nad grafenem. Z pewnością osoby, które brały udział w pracach na tak znanym na świecie wynalazku długo na intratne oferty czekać nie będą, zaś Polska kolejny raz stanie się eksporterem nie technologii a umysłów.
 
O PiSiewiczach można by napisać opasłą księgę, bo przecież to również nagły wzrost kompetencji dzieci prominentnych lub usłużnych działaczy PiS, którzy za rządów czasów tej opcji nagle awansują na wysokie stanowiska w przedsiębiorstwach i urzędach nadzorowanych przez rząd, choćby Marcin Przyłębski, Kamil Kamiński, synowa Anny Sobeckiej itd.

Ale na łamach tego skromnego artykułu warto przypomnieć jeszcze asystentki wieloletniego znajomego i współpracownika braci Kaczyńskich którego nazwisko przewija się przy łapówkarskiej aferze KNF, po chyba poza sterowaną przez Z. Ziobro prokuraturą nikt interesujący się polityką nie wierzy iż Chrzanowski poszedł do Czarneckiego z własnej inicjatywy i był pomysłodawcą całej propozycji korupcyjnej.
Otóż kompetencje tych dwóch pań, asystentek obecnego prezesa NBP Adama Glapińskiego, Martyny Wojciechowskiej (zbieżność imienia i nazwiska z popularną dziennikarką jest przypadkowa) i Kamili Sukiennik są mocno podejrzane. Martyna Wojciechowska jest rusycystką, zaś o kompetencjach Kamili Sukiennik jeszcze mniej wiadomo. Wiadomo za to iż zasiada w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych bez wymaganego zezwolenia KNF. Pensje tych pań, zgodnie z szacunkami przekraczają pensję byłego prezesa NBP Marka Belki i wynoszą około 65 tys. zł miesięcznie.
 

Wiele z działań PiS nosi znamiona rzutu na kasę, a po nas to choćby powódź. I nie tylko wysokie pensje PiSiewiczów stanowią problem dla Polski. Niekompetentni PiSiewicze na wysokich stanowiskach przynoszą znacznie większe straty doprowadzając przykładowo do niszczenia zespołów badawczych o wysokim potencjale, zmuszając ludzi o wysokich kompetencjach do pracy dla instytutów innych krajów. Eksport technologii jest działaniem korzystnym dla kraju, eksport umysłów jest jego rabunkiem. 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Eksport technologii jest działaniem korzystnym dla kraju..."

  Myślę, że raczej chodziło Ci o eksport produktów wytworzonych dzięki technologii. Z racji, że ona jest nowatorska i pozwala produktom na konkurowanie na innych rynkach, ich eksport może być źródłem ogromnych zysków.
  Wyeksportowanie natomiast samej technologii to w zasadzie jakby wyeksportować umysły, które ją stworzyły.

  Dobrze myślę?

  5*

  Szczęśliwego!
 • @Jasiek 13:26:44
  "Myślę, że raczej chodziło Ci o eksport produktów wytworzonych dzięki technologii"

  Nie tylko, poza produktami bardzo dobrze żyje się ze sprzedaży patentów, pozwoleń na użytkowanie opracowanych technologii.

  My zaś głównie eksportujemy ludzi i ich umysły. A to produkt o wysokich nakładach i bardzo niskiej cenie rynkowej. Z każdego naukowca, który zacznie pracować dla firm zagranicznych Polska nie ma nic.

  Również szczęśliwego.
 • @Autor
  Nie chce mi się analizować wszystkiego, ale twierdzenie, że Kamil Kamiński nie ma kompetencji - to się kwalifikuje nawet do sądu (gdybyśmy byli portalem o większym zasięgu).

  A inni - takie same metody oceny?
 • @Zawisza Niebieski 13:31:43
  Pisałem o tych kwestiach w poprzedniej notce.
  Dodam.
  Syn, po doktoracie (przez rok odpoczywał - jeździł na nartach itp.), a teraz podjął się kontraktu na angielskiej uczelni. Miało to być do pół roku - kończy projekt w 4 mies. i ma propozycję pracy jako wykładowca + kolejny, kilkuletni projekt.
  I twierdzi, że chyba zostanie w Polsce, bo tu mu też proponują udział w projekcie za pieniądze niewiele mniejsze niż w Anglii.
  Twierdzi, że te możliwości pojawiły się dopiero teraz (ostatnie dwa lata). I okazuje się, że brak ludzi mogących podjąć się realizacji.

  Sugeruję, aby szanowny nie pisał na tematy o których nie ma pojęcia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:39:36
  Jeśli dobrze przeczyta Pan tekst, to ja nie twierdzę iż Kamil Kamiński i inni tam wymienieni nie mają kompetencji, bo w każdym przypadku, no może poza asystentami Adama Glapińskiego urzędy twierdziły iż te kompetencje są. Faktem jednak jest iż awans Kamila Kamińskiego powiązany był z pewnymi działaniami jego ojca, o czym pisała prasa. Również trochę dziwny jest nagły wysyp geniuszy wśród dzieci i rodzin prominentnych polityków PiS, szczególnie gdy dzieci te awansują w obszarze nadzorowanym przez danego polityka. Można również twierdzić iż rusycystka ma wybitne wrodzone zdolności w sprawach finansowych, sprawdzić tego nam nie sposób. Bankowość pod skrzydłami Glapińskiego, jakoś mocno obsadzona jest "uzdolnionymi" rodzinami prominentnych polityków. Zaś samemu Glapińskiemu można przypomnieć jego ustawy będące zalążkiem jednych z pierwszych afer post-okrągłostołowych, afery paliwowej i afery przejmowania ziemi przez deweloperów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:47:02
  Ale nasz czytelnik nasz pan :) na życzenie Pana doprecyzowałem tę część tekstu. Mam nadzieję, że będzie Pan zadowolony, bo teraz tekst już nie kwestionuje kwalifikacji a nagły wzrost kwalifikacji wśród rodzin prominentnych polityków PiS. Pojedyncze przypadki są oczywiście uzasadnione, ale taka masowość?
 • A
  Czy zmorą nie są podatki, koncesje, pozwolenia, biurokracja?
  Czyli tych rzeczy, których PiS nie rozwiązuje, tylko powiększa?
 • @zbig71 15:30:19
  PiS w wielu elementach działa zgodnie z wzorcami młodości Kaczyńskiego, czyli wszystko kierowane od góry. Idealny przykład tego mieliśmy w czasie nawałnicy na pomorzu. Ponieważ nawałnica zbiegła się z obchodami Wojska Polskiego i tam się nasi politycy lansowali, reszta była na urlopie, wojewoda przez 3 dni czekał na wytyczne sam nie potrafiąc podjąć decyzji. Zasada, nikt nie może być mądrzejszy od prezesa w PiS działa bardzo mocno.
 • @Zawisza Niebieski 13:59:31
  A co ciebie mieli zatrudnić? czy też pozostawić złodziei z PO/PSL? Wygrajcie wybory to będziecie zatrudniać i rządzić- Nuselbaum vel Myszkiewicz, vel Niesiołołski. Tylko ten problem, że PO/PSL już nigdy wyborów nie wygra. Pozostanie ci pisanie bzdetów i tylko biadolenie do śmierci.
 • @kula Lis 68 15:48:30
  Spokojnie Kula Lis. Nie jestem jeszcze obłożnie chory, na razie jeszcze lekarze nie zdiagnozowali niczego, co najwyżej możesz liczyć na wypadek, bym nie miał doczekać spektakularnego upadku PiS. Trochę cierpliwości i to zobaczymy, tyle, że ponowne zwycięstwo KO nie będzie jakimś wielkim sukcesem Polski. Ja wiem, że prawda o nepotyzmie jakiego Polska jeszcze nie widziała za żadnych rządów boli, dlatego w twoim języku słowo "bzdet" znaczy "sama prawda" (nikt wam nie wmówi, że białe jest białe). Ostatecznie vel Kalkstein niedługo pociągnie, miejmy nadzieję, że tylko jako prezes, śmierci mu nie życzę, chciałbym by zobaczył kolejny upadek swego imperium kłamstwa), wtedy będziemy mieli żenujący obraz walki o wpływy, co pogrąży PiS. Myślę, że niedługo znów usłyszymy żenujące biadolenie chórka PiS, "wybory nam sfałszowano". :) Wszystkiego najlepszego w nowym roku, by wreszcie pojawiła się nam partia pro-polska a nie predstawicieli USA, Izraela, Ukrainy co robią wodę z mózgu Polakom udając polskich patriotów.

  Teraz mówisz "wygrajcie wybory" ja też to mówię, niech rządzi ten co wygra wybory, a my Polacy pilnujmy, by nas nie okradali, do czego mamy pełne prawo. Ja to mówię i teraz i za rządów PO-PSL, a Ty? Przypomnij sobie, czy za czasów rządów PO-PSL mówiłeś PiS "wygrajcie wybory", czy plułeś na legalnie wybrany rząd? I jak nie raz ci to wykazywałem kłamałeś w żywe oczy prezentując nieprawdziwe informacje?
 • Do @Zawisza Niebieski 16:54:41
  Panie Zawisza !
  1. przypomnę panu Psychiatre Klicha który rządził wojskiem polskim ! to ja sie pana pytam jak ten psychitra miał kompetencje do kierowania armią ??? toż to czystej wody misiewicz z PO !!!

  2. córeczka ministra finansów Rostowskiego
  23-letnia córka ministra finansów Jacka Rostowskiego od dwóch miesięcy .doradza w MSZ
  .. Choć ledwo skończyła studia i jak wynika z oficjalnej informacji MSZ znalazła zatrudnienie u jego kolegi z rządu, Radosława Sikorskiego.

  Panie Zawisza ! pluje pan na PIS a pana PO nic nie była lepsza ! obie partie są żydowskie a istotą żydów jest pasożytowanie i okradanie Polski .

  APEL do Zawiszy ! od pana oczekujemy konkretnej porady w jaki sposób zlikwidować tą żydo-partyjną złodziejską patologie !! a nie wytykanie kto kradnie !!!! czy do pana ten apel dotrze ?

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNY !!!! przyjazna z sąsiadami !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Zawisza Niebieski 16:54:41
  // vel Kalkstein//

  Buty jemu czyścić nie jesteś wart,nawet gdybyś zaliczył kolejny dziennikarski fakultet na kolejnej prestiżowej uczelni. A konkurowanie z tobą w kłamstwie to tak jakby codziennie w totka wygrać. Nie ma szans.
  Ty już dawno sam siebie oszukałeś i wiem że trudno ci się z tym faktem pogodzić.Bardzo trudno.
  Więc co wklejamy tu "Twoja" prawdę.
  Ile tego chcesz 5,10,50 .
  Do rana tego bym nie wkleił.
  Przypomnieć ci "prawdę" i machlojki z 2 kontem oraz manipulacją z 4 komentarzami.Mam scriny. Ciekawe czy nadal to konto używasz.
  Żenada
 • @Zawisza Niebieski 16:54:41
  To nie były moje słowa dziennikarzu od siedmiu boleści tylko Niesiołowskiego. Ja zawsze plułem na złodziei, przestępców z PO i złodziejską sprzedajną obrotową kurwę PSL.
 • @Husky 17:47:57
  Jagdterier! Fajny wpis znalazłem, nie dotyczy on przypadkiem ciebie???? No już walisz sam na siebie!!!

  ,,Buty jemu czyścić (Zawiszy) nie jesteś wart,nawet gdybyś zaliczył kolejny dziennikarski fakultet na kolejnej prestiżowej uczelni. A konkurowanie z tobą w kłamstwie to tak jakby codziennie w totka wygrać. Nie ma szans.
  Ty już dawno sam siebie oszukałeś i wiem że trudno ci się z tym faktem pogodzić.Bardzo trudno.
  Więc co wklejamy tu "Twoja" prawdę.
  Ile tego chcesz 5,10,50 .
  Do rana tego bym nie wkleił.
  Przypomnieć ci "prawdę" i machlojki z 2 kontem oraz manipulacją z 4 komentarzami.Mam scriny. Ciekawe czy nadal to konto używasz".
  Żenada
 • @Zawisza Niebieski 16:54:41
  W życiu nie doczekasz się wygranej KO, oni już są trupami jak ci z nowośmiesznej. W odwodzie mają pedała Biedroniu ze swym "mężem", lecz oni nawet nie wejdą do sejmu jak i te trio Petru. Prędzej zejdziesz ze zgryzoty z tego świata niż doczekasz wygranej KO.
 • @Zawisza Niebieski 15:35:59
  Święta prawda. Grupa rekonstrukcji przedwojennej sanacji. Obyśmy nie skończyli jak w 39.
 • @Wrzodak Z. 18:00:09
  Polecam sporo glukozy
  pzdr.
 • @kula Lis 68 18:00:41
  Rzutem na taśmę.
  Pierdolec Roku!

  https://pbs.twimg.com/media/Dvxqm6VX0AAz6FR.jpg
 • @Husky 17:47:57
  A co takiego dobrego ta kacza gnida zrobiła?
  Przeprowadziła prawdziwą dekomunizację? Obniżyła podatki dla Polaków i Polskich firm? Dozbroiła Polską Armię? Powsadzała złodziei?
  Obciąga Danielsowi i całej bandzie parchów, którzy przy zgodzie Kaczyzbawa niedługo wyruchają nas na ponad 300mld $, Skomle u Amerykanów o obce bazy wojskowe i robi dobrze Żydom!!!!!!
 • @Zawisza Niebieski 16:54:41
  Marzenia Polaków o własnym "M" się spełniają! Już 480 lokali oddano w ramach programu "Mieszkanie plus"

  https://wpolityce.pl/gospodarka/427693-480-lokali-dla-polakow-w-ramach-programu-mieszkanie-plus

  480 mieszkań za PiS i 0 za PO. Czyli ok. 1500 osób szczęśliwych z własnym mieszkaniem za umiarkowaną kasę. A może się mylę, wszak za HGW mieszkania w W-wie straciło ok. 40 000 osób. Czyli coś jednak PO robiła.
 • @zbig71 18:15:54
  Jak co zrobiła
  Faszyzm wprowdzila
  Mało?
  Ludzi mordujoo
  Dzieci sierotami zostajoo

  https://pbs.twimg.com/media/DvxEBUoWsAE6-_W.jpg
 • DLACZEGO NIE POKAZANO w TVP tego filmu ????? !
  https://www.youtube.com/watch?v=Alj0Yubb3UA


  Niemcy, Berlin 11-13 maja 2012 r. Instytut Goethego Marc Siegel prowadzi dyskusję między Międzynarodowymi Żydami z Niemiec, Polski i Izraela o tym, jak przejąć Polskę. Wszyscy ci ludzie wyrzucają swoich nosicieli i pieniądze z ich dominacji i zniszczenia rdzennej ludności.

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • czy naprawdę myślenie jest zabronione ?????
  ja tam wolę żonę, której ufam, od żony kompetentnej,

  podobnie, jeśli dostaję zlecenie (stanowisko to też zlecenie w specyficznej formie), to nad podwykonawcę zatrudniam kogoś, komu ufam, kompetencje i ich braki wchodzą w pojęcie ufności, natomiast z całą pewnością nie zatrudnię najlepszego w swoim faku, podejrzewają, że chce mnie oszwabić.
 • @Zawisza Niebieski 13:31:43
  To szatany zjednoczone wymyśliły sposób na koncetrację najwybitniejszych umysłów u siebie, no i zgarniają całą pulę,

  na pocieszenie można zauważyć, że rozkład moralności nie pokrywa się z rozkładem inteligencji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:47:02
  zostanie w Polsce u obcego, czy u swojaka ?
 • @ele 17:25:18
  Czy ja kiedykolwiek twierdziłem iż PO jest partią idealną? Zawsze głoszę, wyrwijmy się z zaklętego kręgu "mniejszego zła". Dziś nami rządzący wywodzą się z popijaw Magdalenki i okrągłego stołu, mocną wódkę tam serwowano. Stworzono dwa końce jednego kija grzmocącego Polaków po plecach, czyli PO-PiS. To również zagroda, w której dają nam dwa koryta, jedno przy PO a drugie przy PiS, a my latamy by sprawdzić a którym trochę lepszy wsad, choć oba gó...ne. Na razie nie widzę możliwości, no chyba, że dojdzie do rozlewu krwi, czego najbardziej z wszystkiego bym nie chciał. Ale pisać trzeba, by oszustów obnażać, byśmy ich widzieli "gołych", obdartych z ułudy, którą się otaczają, takich jakim był Morawiecki, gdy przeczytaliśmy jego słowa mówiące iż potrzeb wyborcy trzeba słuchać, obiecać im to co oczekują, później ochładzać oczekiwania, mają zap... za miskę ryżu.

  Popatrz na to jak PiS załatał podwyżki prądu? To łata tymaczasowa, przydzie moment, gdy się skończy, a będzie to tuż po wyborach. Wytykać kto kradnie musimy, by naród wytrzeźwiał z narkotyku 500+, zrozumiał iż rząd nic nie daje, jeśli już daje to nie jego, tylko nasze.
 • @Zawisza Niebieski 13:59:31
  jestem bardzo ciekaw, czy jeśli polityk zatrudnia swoje dziecko w obszarze zarządzanym przez siebie, to czy to on odpowiada za działanie własnego dziecka, czy może Zawisza Niebieski,


  no bo jeśli nie Zwisza Niebieski, to niech rozlicza tego polityka kompleksowo, za jego działania i działania dziecka, a nie marudzi i przeszkadza, bo mu żal, że to nie jego dziecko dostało fuchę.
 • @Zawisza Niebieski 14:34:14
  Co jest ważniejsze ? Kwalifikacje, czy lojalność ?

  Jeśli to pierwsze, to może zatrudniajmy szpiegów i agentów, bo bez wątpienia mają większe kwalifikacje. 007 nie zostaje byle kto.
 • @Zawisza Niebieski 15:35:59
  A jeśli nie od góry, to skąd ma być wszystko kierowane ?

  Czy termin "kierownik" w twoim języku oznacza co innego niż w moim?
 • @Zawisza Niebieski 16:54:41
  bez przesady, wybory w których uczestniczą zdezorientowane barany niczemu dobremu nie służą.

  Może najpierw zorganizujecie uczciwe wybory, a jeśli nie, to może chociaż wybory z sensem.
 • @ele 17:25:18
  Szanowny Panie

  Kompetencje są potrzebne, ale nie one są najważniejsze,

  ponadto, czasem i ślepa kura trafi TO ziarno, którego widome nie znalazły.
 • @Husky 17:47:57
  Widzisz Hysky, nie ma nic przyjemniejszego niż trolli wycie pod tekstem precyzyjnie i bezlitośnie obnażającym tych, których trolle pragną chronić, chronić nie raz za judaszowe srebrniki. Takie teksty obnażają kłamsta trolli, kłamstwa politruków, patrz TV PiS i inne media zależne od PiS.
  vel Kalkstein'a stać na czyścicieli butów, ale on nawet nie potrzebuje, w wiatrołapie stoi cały tłum gotowy na pierwsze skinienie buty mu wyczyścić do tego stopnia iż niewiele skóry na nich pozostanie.
  Proszę bardzo, obalaj argumenty, które tu opisałem, jeśli się pomyliłem, skoryguję, ba nawet przeproszę, chodzi o prawdę.
  Bełkot mózgu porażonego prawdą zupełnie na mnie wrażenia nie robi, a to co tu napisałeś to nic innego jak bełkot człowieka, który jak przyzwoity piesek, tylnymi łapkami chciałby "number 2", (to tak z angielskiego, angielskiego wyższych sfer, którzy wychodząc z toalety chcąc określić co zrobili mówią "number one" lub "number two" wiem na zmywaku takich określeń nie używają), chciałby zasłonić.

  Widzisz Husky, ja może pisząc szybko zostawiam literówki, może ja również czasem jakiś błąd ortograficzny nie sprawdziwszy tekstu pozostawię, ludzie są ułomni, ja ideałem nie jestem, ale potrafią napisać tekst, tekst własny, nie skopiowany od Ziemkiewicza, Sakiewicza, czy innego wyrobnika za grube pieniądze. Ja potrafię napiać tekst własny, własnym zdjęciem go ozdobić.

  A co się stało z moim starym kontem, zapytaj koleżanki Agnieszki. Za to nam opowiedz jak to było, gdy "zbójnickiego" drzwiami wykopali a "Husky" oknem wrócił? Opowiedz o swojej żenadzie. Będzie śmiesznie, będzie ciekawie a i historia innym blogerom nieznana, więc ciekawa. Ja ją znam, więc co najwyżej skoryguję, gdyby pamięci ci nie stało.
 • @kula Lis 68 17:57:06
  Niesiołowski = Pawłowicz, tyle, że Niesiołowski trochę inteligentniejszy i chińszczyzny na sali plenarnej nie żarł. Ja nie pluję na złodziei PiS, ja ich obnażam, a wtedy jakoś na barokowe amorki nie wyglądają. Dziś rządzą złodzieje PiS, zapewniają wiele ciekawego materiału, więc nie jeden ciekawy, oparty na faktach, nie "prawdzie PiS", czyli przyjmując skalę ks. Twardowskiego znacznie znacznie bardziej w rynsztoku niż "gówno prawdy". Ja jak mam czas piszę, takie mam hobby od ponad 11 lat. Więc jak będzie czas będę pisał, ostrzegam, byś w razie czego miał zapas melisy, czy kozłka lekarskiego. Będzie ciekawie, PiS będzie nagi jak nowo narodzone dziecię. Tylko prawda, jak Husky napisał we wprowadzeniu swego bloga. Ciekawa prawda. Kolejny rok ciekawie się zapowiada, 2 x wybory? Donald Tusk podejmie decyzję, czy kandydować na prezydenta, konkurenta ma słabego, bo Duda nawet elektoratu PiS nie przekonuje. W polityce będzie ciekawie, czy mądrze? A czy tam kiedykolwiek było mądrze?.
 • @Zawisza Niebieski 19:04:30
  Największy trollu w historii portalu
  Dawaj te dowody na wykopanie mnie z portalu
  Jeśli tego nie zrobisz nazwę cię adekwatnie do twojego chamskiego paszkwilu w tym "temacie"
  DAWAJ
  Czekam !!!
  Masz waadze i wgląd w historię
  Więc DAWAJ
  Czekam
 • @Wrzodak Z. 18:00:09
  Trollom puszczają nerwy, by w takiej sytuacji coś mądrego napisać przekracza ich możliwości. Praca trolla to jak praca rzecznika prasowego danej partii, ciężka, niewdzięczna i na wiarygodnego nigdy się nie wychodzi. Stąd albo plantacja melisy, albo nerwy puszczają. :)
 • @kula Lis 68 18:19:18
  "A może się mylę, wszak za HGW mieszkania w W-wie straciło ok. 40 000 osób. Czyli coś jednak PO robiła." Dzielnie im PiS i urzędnicy L.Kaczyńskiego pomagali. Niektórzy mieszkańcy kamienic przez PiS prywatyzowanych ulegali samozapłonowi, jak pani Jolanta Brzeska.

  Jest taki program "mój nowy dom", żona namiętnie ogląda, ja też czasami lubię zerknąć, lubię patrzyć na ludzi szczęśliwych. Ile tych domów wyremontowano? Myślę, że z pewnością więcej niż 50. A to tylko z pieniędzy sponsorów. A nasz rząd 480 dysponując naszymi podatkami. Jest się czym chwalić, przecież te pieniądze mogły się im należeć, czyż nie?
 • @AgnieszkaS 19:15:40
  Bije mu WAADZA w dekiel
  Zobaczymy za chwile te jego dowody na WYKOPANIE mnie z portalu.
  Wscieka sie za pisanie mu prawdy prosto w twarz
  Poczekamy na te DOWODY
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
  pzdr.
 • @Husky 19:22:38
  Czekaj Husky, czekaj, ten komentarz jest tylko dowodem na to, że chcesz posługiwać się panią Agnieszką. Myślę, że mimo swej pomyłki będzie na tyle mądra, że nie da sobą sterować. Zobaczymy, jeśli tekst powróci na 2 miejsce na pudle to znaczy, że pani Agnieszka swój błąd zrozumiała, jeśli nie. No cóż.
 • @Zawisza Niebieski 19:22:06
  Gmina zlikwidowana za długi. Wójt powiązany z PO miał zadłużać ją w parabankach, a na pomoc prosił... Billa Gatesa!
  https://niezalezna.pl/252528-gmina-zlikwidowana-za-dlugi-wojt-powiazany-z-po-mial-zadluzac-ja-w-parabankach-a-na-pomoc-prosil-billa-gatesa
 • @Zawisza Niebieski 19:12:25
  Obnażyć to ty się możesz jak ten Małkowski w ratuszu Olsztyna przed kamerką i pracownicami i zmarszczyć publicznie "freda". A o starcie i wygranej tępego żydoszwabskiego reraka Tuska zapomnij. Widelec żydoukrop Szetyna go zniszczy, on pamiętliwy, nie wybaczy mu tego co rerak mu zrobił.
 • @Zawisza Niebieski 19:40:53
  Co mnie twoje problemy obchodza
  Dawaj mi tu te twoje DOWODY na wykopanie mnie z portalu
  Dawaj
  Czekam
 • @kula Lis 68 19:43:56
  Do wszystkich zwolenników POpapraństwa. Tak będzie wyglądać cała Polska jak ta gmina kiedy wybierzecie tą złodziejską partię aby rządziła krajem!
 • @Husky 18:20:36
  Debilna odpowiedź. Ale co można odpowiedzieć na fakty? Albo ,, cynicznie,, w stylu tego idioty Lisiewicza. Albo przemilczeć prawdę.
 • @kula Lis 68 20:02:05
  Kula, Hasky, nie spierajcie się o to, kto gorszy/lepszy PO czy PIS przecież nadal aktualne dla wszystkich polaków jest hasło PIS - PO wszelkie zło. POPIS to dzieci AjWajEs-u, a AWS to dzieci UW-PC, a PC-UW to dzieci ciapato- komuny i starych repów ze WSI-SB.
  Oni rządzą już od 89 roku z małymi przerwami. A Wy, bronicie jednych przeciw drugich a gdzie wasza Polska??????
  Myślcie interesem Nas Polaków a nie interesami partii, które żrą miliony zł. miesięcznie z naszych podatków i wieczorami siedzą razem przy świeczniku siedmioramiennym i się śmieja z takich jak My.
  PIS - PO wszelkie zło - hasło nadal aktualne.
 • @zbig71 20:19:48
  Husky zobaczył światło w tunelu, że mnie na czymś złapie. Niestety to tylko zabłąkany świetlik :)

  Można mu zalecić pewną terapię, bardzo skuteczną. Pewna młoda dama, co poznawała radości z obcowania ze swym ukochanym zapytała lekarza, jaki jest najskuteczniejszy środek antykoncepcyjny. Lekarz na to, szklanka zimnej wody. Ta podekscycowana pyta, przed czy po. Lekarz na to, zamiast drogie dziecko, zamiast.

  W dyskusji politycznej ta szklanka zimnej wody jak najbardziej jest również wspaniałą terapią.
 • @Wrzodak Z. 20:22:15
  Zwolennicy PiS trzeźwieją po anfetaminie zwanej PiS. Stąd ból głowy, stąd chęć sięgnięcia po kolejną dawkę. Jak rządziło PO to PiS było czyste jak łza, nie mieli dostępu do koryta. Tyle, że ten brak dostępu był długi, długie 8 lat, stąd dziś rzucili się na koryto zapominając o instynkcie samozachowawczym, z narodem też trzeba się czymś podzielić. TO wcześniej, czy później ich zgubi, tylko co w zamian, znów PO?
 • @Zawisza Niebieski 20:27:18
  Co z tymi dowodami na ban
  Czekam
 • @Zawisza Niebieski 20:27:18
  Na klamstwie zlapalem cie dziesiatki razy.
  Przypomniec
 • @Husky 20:41:42
  Przypominaj, jak do 10 zliczać potrafisz, a może lepiej weź na wstrzymanie, np szklaneczkę zimnej wody?
 • @Zawisza Niebieski 21:09:11
  Nr.1
  http://zawisza.neon24.pl/post/146833,przeinaczanie-jezusa#comment_1512822
 • @AgnieszkaS 21:08:49
  Dziękuję pani Agnieszko.

  W mojej ocenie teksty ze zdjęciem redakcyjnym powinny być co najmniej we wszystkich tekstach promowanych, wtedy portal wygląda przyjaźniej dla oka, teksty łatwiej się odróżnia.

  Małe wyjaśnienie, we wszystkich moich tekstach wrzucam zdjęcie redakcyjne, a dla mnie żadna różnica, czy zdjęcie które wrzucam jako zdjęcie wprowadzające tekst wrzucę również jako zdjęcie redakcyjne w odpowiednim formacie. Ot pomoc dla osoby dyżurującej. Promowanie, to jej decyzja, jej wybór.
  Promocji na 1 dokonał inny administrator, który był do tego upoważniony.

  Jeśli chodzi o teksty polityczne, są na portalu osoby, które chciałyby tu widzieć tylko teksty polityczne, wręcz są przeciwne promowaniu jakichkolwiek innych tematów. Nie jest to moja preferencja. Dla mnie powinniśmy rozmawiać o różnych sprawach, by każdy kto zawita w nasze progi znalazł coś ciekawego dla siebie.
 • @interesariusz z PL 18:48:03
  Jego opcja: wziąć ten projekt w Anglii, ale na pół etatu i bywać tam co 2 tygodnie, a pracując w domu + projekt polski na miejscu.
  Ale w obu wariantach nie chce mieć dydaktyki , a już zwłaszcza w Anglii - bo tam to jest mordęga, chociaż w Polsce też miał podobne doświadczenia. Nawet za duże pieniądze.
 • @Zawisza Niebieski 19:12:25
  Panienki z .nowoczesnej też żarły na sali sejmowej. I z PO - też takie były. Tylko się tego nie nagłośnia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:16:27
  "Tylko się nie nagłaśnia...". Boże, znów wszyscy przeciw PiS...

  Ma Pan zdjęcia z przyjemością zobaczę. No cóż, nasz sejm to dziwny sejm, niekiedy w sali kolumnowej głosują, choć trudno ustalić kto głosował to jednak głosowanie ważne. Możliwe, że się niedługo dowiem, że na sali plenarnej orgie odchodziły, tylko że nikt na to nie ma dowodu. Na razie są dowody na to, że miesięcznice były spotkaniem dla podrywu co urokliwszych posłanek PiS. Poseł Pięta celnie to wykorzysał.
 • @Zawisza Niebieski 23:25:01
  Wklejalem to pod twoim wpisem wiec nie rob ....
  https://youtu.be/o9WgbfW8TGI
  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-BfcX-Pme1-nY5M_poslanka-nowoczesnej-tlumaczy-sie-z-jedzenia-w-sejmie-to-byl-gryz-suchej-bulki-664x0-nocrop.jpg
  http://i1.wp.com/blogpublika.com/wp-content/uploads/2016/07/wielkie-zarcie-poslanek-nowoczesnej.jpg?fit=321%2C220
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:16:27
  Kopacz urządziła sobie stołówkę. Czekam, kiedy dziennikarz z głównego koryta podejmą krytykę zachowania Kopaczki?

  https://pbs.twimg.com/media/DFDaF9EXUAAXs0w.jpg
 • @Husky 19:14:23
  „Największy trollu w historii portalu”

  Nie bądź taki skromny. Największym trollem w historii portalu jesteś ty, Husky.
 • @Wrzodak Z. 20:22:15
  „Oni rządzą już od 89 roku z małymi przerwami. A Wy, bronicie jednych przeciw drugich a gdzie wasza Polska??????”

  To są patrioci inaczej, proszę Pana.
 • @Lotna 00:04:50
  Na trzecim miejscu Lotna
  Braz to tez niezly kruszec
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 00:09:11
  „Braz to tez niezly kruszec.”

  A może „niezła kruszca”?

  Idź spać, skończ już dzisiejszy dyżur, bo najwyraźniej język ci się plącze. Dobranoc, piesku.
 • @Lotna 00:16:37
  //niezła kruszca?//
  A to po jakiemu?

  Dobranoc
 • @Husky 21:20:50
  Wiesz co Husky, weź szklankę zimnej wody, bo to co teraz pijesz wyraźnie ci szkodzi, przemyśl sprawę, już kiedyś a przypływie logiki nazwałeś siebie .... Może warto to zmienić?
 • @Zawisza Niebieski 00:30:02
  Ja szklanke ty wiadro
  Pozyjemy zobaczymy
  Dobranoc

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031