Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Rok 2018 rokiem afer

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory, jakie by nie były to czas wyciągania rządzącym różnych afer. Rok 2018 stał się rokiem obfitującym w afery PiS i wysiłkach ze strony rządu, PiS i mediów zależnych i sympatyzujących z PiS by je zasłonić czym się da.

Przełom roku 2017/2017 to afera senatora Koguta, za którym PiS stanął murem, ale rozwój afery spowodował iż Jarosław Kaczyński polecił senatorowi zrzec się immunitetu i pod koniec stycznia senatorowi Kogutowi postawiono zarzuty. W grę wchodziły sprawy korupcyjne, obietnice pozaprawnego wsparcia osób oskarżonych.

 
W rok 2018 rząd jednak wchodził jeszcze w glorii, partii uczciwej, pracującej dla Polski i dbającej o najbiedniejszych w naszym kraju, wynikającej z wiary w ”prawdomówność” Beaty Szydło, z jej expose. Magia 500+ przysłoniła Polakom fakt iż te pieniądze pochodzą zarówno z ich podatków jak i z kredytów zaciąganych przez rząd w ich imieniu, a rząd z tego tylko bierze, nic nie dając. Pierwsze otrzeźwienie nastąpiło w marcu, gdy poseł PO Krzysztof Brejza otrzymał odpowiedź o zarobkach premier Beaty Szydło i jej ekipy. Sumy „premii” w dla ministrów zaszokowały Polaków. Swoją „skromność” wycenili na 50-80 tys. zł? Fakt ujawnienia i reakcja mediów również zaszokowała PiS. Jarosław Kaczyński, czy to z całkowitego oderwania od rzeczywistości, czy też chcąc wyznaczyć Beatę Szydło na kozła ofiarnego w tej aferze, którym w końcu się stała, podpowiedział premier by pokazała „pazurki”. No i pani Beata „pazurki” pokazała. „Te premie nam się należały” wygłosiła z trybuny sejmowej. Tym PiS podłożył się całkowicie. Wyborcy zrozumieli, że za pięknymi słówkami o pracy, uczciwości, skromności kryje się zwykła pazerność. Naród głupi wszystko kupi, ale gdy zrozumie, iż go oszukują mocno się wkurza. Sytuację musiał ratować Jarosław Kaczyński nakazując premie zwrócić do Caritas, ciekawe dlaczego nie podatnikowi? Po dzień dzisiejszy nie wiemy, którzy ministrowie premie zwrócili, a którzy nie, w tej sprawie trwa zmowa milczenia. Również inne ograniczenia wprowadzone wtedy przez prezesa jak obniżenie dochodów posłów, w samorządach, nie do końca zostały wykonane. Znaleziono furtki na obejście. W pewnych gminach trzymających rękę na pulsie najpierw zarobki podniesiono, by po wprowadzeniu „woli Kaczyńskiego” wypłata była podobna.
 
W tle tliła się inna afera, afera ministra Szyszki i wycinki Puszczy Białowieskiej pod pozorem walki z kornikiem. Walkę tę Szyszko przegrał, gdy sprawą zajęła się komisja europejska, a Polsce groziły ogromne kary pieniężne. Tu widać było dwa „różne” podejścia PiS i PO do naszych lasów. PO chciało je sprzedać, PiS wyrżnąć. Ale ostateczny przecież skutek jakby podobny.
 
Na przełomie kwietnia i maja miał miejsce protest rodziców dorosłych niepełnosprawnych walczących o wyższy zasiłek pielęgnacyjny. Protest ten mimo iż zakończył się połowicznym sukcesem protestujących, uzyskali zrównanie renty socjalnej z minimalną rentą, nie uzyskano jednak dodatku na życie. Ten protest Mateusz Morawiecki wykorzystał dla podniesienia podatków określanych „podatkiem solidarnościowym”. Równocześnie jako polityków protest ten pogrążył marszałka sejmu Kuchcińskiego sięgającego po upokarzające narzędzia jak ograniczanie protestującym spacerów, odcinanie dostępu do toalet, zasłanianie ich przed światem, żenujące walki strażników sejmowych z matkami. Również protest ten wykazał iż stanowisko Beaty Szydło, to tylko miejsce składowania zbędnego polityka, zanim znajdzie się dla niego lepsze miejsce, a urząd pełnomocnika rządu do spraw społecznych jakie piastowała wydaje się znanym z kultury Japonii miejscem dla pracownika wyższego szczebla, który się nie sprawdził. Pokój biurowy z widokiem na morze, gdzie może kontemplować ile chce, nie robiąc problemów firmie. W czasie protestu zamiast być przy protestujących, co było jej obowiązkiem na pełnionym stanowisku, Beata Szydło jeździła po jarmarkach, spływała Dunajcem promując PiS w kampanii wyborczej do samorządów.
 
Zwycięstwo wyborcze PiS roku 2015 mocno oparte było na aferze nagrań dokonanych w restauracji Sowa i Przyjaciele, osoba, która zleciła zarejestrowanie tych rozmów nadal nie poniosła konsekwencji złamania przez nią prawa, no cóż, różnie można to tłumaczyć. PiS do bólu wykorzystywał owoc tego przestępstwa cedząc do pewien czas kolejne nagranie. Tym razem ta afera uderzyła w Mateusza Morawieckiego, gdyż również on, jako wtedy polityk PO został uwieczniony na tych taśmach. Dzięki temu nagrani zobaczyliśmy prawdziwą twarz tego polityka, nie ugładzonego kulturalnego człowieka elit biznesowych myślących o dobru Polski i realizującego swe zadania, a człowieka nie obawiającego się rzucić ciężkim słowem, człowieka, który beztrosko pokazuje jak się rozmawia z wyborcami. Najpierw pilnie wsłuchuje się w ich potrzeby, później im to obiecuje, następnie wygasza oczekiwania, mają zap… za miskę ryżu”. No cóż, program bardzo realny, jakże znany bystremu obserwatorowi z każdych wyborów, widzieliśmy to zarówno w całej kampanii wyborczej Mateusza Morawieckiego jak i w wypowiedzi Andrzeja Dudy na wiadomość, że w miejscowości którą odwiedzał zamykają zakład będący źródłem utrzymania większości mieszkańców. Zamkną jeden, otworzą następny, rzucił beztrosko mieszkańcom Andrzej Duda.
 
Aferą, jak by na to nie patrzeć, była „wielka improwizacja” jaką zakończyły się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Duże pieniądze przeznaczone na obchody tej rocznicy rozpełzły się na spotkania w szerokim gronie ludzi PiS, w stylu spotkanie w namiocie wynajętym przez prezydenta na jeden dzień za drobne 1 mln zł i w sumie nie wiadomo na co jeszcze. Właśnie teraz pojawiają się śpiewające ławeczki patriotyczne przypominające sarkofag, które kosztowały podatnika 4 mln zł. Jednak politycy zapomnieli o głównej części obchodów, czyli o Marszu Niepodległości. Fiaskiem zakończyła się próba przejęcia marszu organizowanego od roku przez narodowców, którym w drodze odwetu, przy dużym wsparciu Hanny Gronkiewicz Waltz, marsz zablokowano. W końcu gdy strony poszły po rozum do głowy marsz się odbył i co należy docenić był to marsz znacznie spokojniejszy, niż miało to miejsce wcześniej, tyle, że zamiast wizualnym sukcesem był wizualną porażką PiS. Z drugiej strony opozycja też tej szansy nie wykorzystała, bo czy sukcesem, z całym szacunkiem dla miasta Łódź, za sukces można uznać wystąpienie Donalda Tuska w manifestacji zorganizowanej wokół jego osoby w tym mieście? Z takiej okazji oddaje się jakiś budynek, który będzie służył społeczeństwu przez lata i przypominał o tej rocznicy. Oddano, pomnik okrzyknięty przez warszawiaków pamiętających komiksy Tytus Romek i Atomek, „schodami do nikąd” na terenie wywłaszczonym przez PiSowskiego wojewodę z obszaru Miasta Stołecznego Warszawy.
 
Wielką aferą i porażką wizualną na świecie zakończyła się sprawa zupełnie nieprzemyślanej ustawy o IPN, której twarzą i odpowiedzialnym był Patryk Jaki. Jej zapisy były wodą na młyn środowisk nieprzyjaznych Polsce na świecie, czarę wstydu przelała wycieczka przedstawicieli rządu na „korepetycje z pisania ustaw” do „korepetytorów” z Izraela. A wszystko wywołał nie przemyślany zapis, który w zasadzie był martwy pod względem możliwości realizacji, czyli zapis o karaniu osób, które zdaniem Polski obraziło dobre imię Polaków? To samo można było uzyskać na podstawie poprzednich przepisów. Zaś poza terenem Polski, nasze władze niewielkie mają możliwości realizowania tego zapisu. Prawo, którego wymóc się nie da ośmiesza tylko strażników tego prawa.
 
Dużym problemem dla PiS są polskojęzyczne media redemptorystów zarządzane przez Tadeusza Rydzyka. Tadeusz Rydzyk w swych wypowiedziach nie owija w bawełnę i otwartym tekstem zrozumiałym dla wszystkich mówi, nie po to był „patriotą PiS” przez tyle lat, by za to dziś nie wystawić faktury zarówno płatnej w pieniądzach podatnika jak i w miejscach na listach wyborczych dla swoich ludzi. Bo jak inaczej odczytać słowa „Ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał”, podobnym wystąpieniem tym razem w dziedzinie miejsc na listach jest utworzenie partii. Wiadomo, że partii tej ciężko będzie przekroczyć próg wyborczy, lecz każdy głos oddany na tę partię będzie głosem odjętym PiS. Choć dziś nie wiadomo, czy partia Rydzyka to rzeczywisty program włączenia się w życie polityczne w formie „prezesa partii z tylnego fotelu”, czy też tylko blef, dla PiS i Kaczyńskiego to wyraźny sygnał, masz się podzielić miejscami na listach i to w stosunku jaki my, a nie ty proponujesz.
PiS „dziełom Tadeusza Rydzyka” opłaca się mocno. Są to dotacje, różne zlecenia płynące z ministerstw, czy też organizowanie imprez w obiektach „dziełach Rydzyka”, jak spotkanie leśników, jak co pewien czas powtarzające się różne spotkania polityków PiS, oczywiście opłacanych z funduszy różnych resortów, czyli kieszeni podatnika. Zbigniew Ziobro przejął kontrolę nad funduszem przeznaczonym na wsparcie ofiar przestępstw, z tego funduszu przekazuje pieniądze, oczywiście w formie zleceń na różne mniej lub bardzie potrzebne ofiarom przestępstw programy.
 
Rok 2018 to również rok porażek Andrzeja Dudy. Upadła zarówno jego inicjatywa referendum konstytucyjnego, któremu PiS od początku był przeciwny, zrewanżował się PiS wetami do ustaw na których im zależało, w pozostałych przypadkach grzecznie podpisywał, co mu PiS na biurko podrzucił, co również doprowadziło do upadku jego autorytetu, gdyż najpierw podpisywał ustawy w brzmieniu poddanym przez PiS, a następnie podpisywał te same ustawy, w których poprawiono znajdujące się tam rażące błędy. Na arenie międzynarodowej również zaliczał kolejne wpadki, to pojechał do USA, gdzie z najwyższym urzędnikiem państwowym, z jakim udało mu się spotkać był burmistrz miasta których wielkość w warunkach Polski odpowiada Będzinowi. Wyprawa do Australii skończyła się zupełną porażką, gdzie rząd tego kraju w trakcie wizyty ograniczał jej rangę, a wszystko dlatego, że Duda leciał podpisać umowę na zakup dwóch fregat, i tak był witany podczas gdy w samolocie dowiedział się, że rząd zdecydował iż fregat nie będziemy kupowali, i tak był żegnany. Kolejna wyprawa do USA ze spotkaniem z prezydentem USA znów zakończyła się ośmieszającym Andrzeja Dudę zdjęciami, jak to stoi w miejscu I damy USA, czy też stoi przy biurku prezydenta USA podpisując umowę, podczas gdy prezydent siedział. Co więcej tej wpadki nie da się uzasadnić działaniami „atakującej PiS opozycji”, bo zdjęcia udostępniła strona amerykańska.
 
Koniec roku to wielka afera KNF. Ta afera to nie tylko taśma z nagraniem „kuriera ludzi trzymających władzę” Marka Chrzanowskiego w swej misji do Leszka Czarneckiego. Chrzanowski to dziś chyba jedyny polityk, który święta spędził pod opieką programu „Cela +”. Trudno uwierzyć, że był to pomysł młodego człowieka, szybko awansującego pod opieką Beaty Szydło, Mateusza Morawieckiego, Andrzeja Glapińskiego. No cóż, on dziś pije to piwo, choć browarników było wielu. Lecz afera ta ponownie przypomniała Polakom o sprawach zamiecionych pod dywan. Dziś pytamy się o sprawy SKOK, tak umiejętnie zamiecione pod dywan, gdy tworzono komisję w sprawie Amber Gold. Pytamy o sprawę GetBack, o spółki zagraniczne senatora Biereckiego, do których poza obszar płatniczy Polski wypływały znaczące sumy ze SKOK.
 
Oliwy do sprawy dodał Zbigniew Ziobro. Chcąc przykryć tę sprawę i przenieść oskarżenia na czasy rządów dzisiejszej opozycji prokuratura kontrolowana przez Zbigniewa Ziobro aresztowała poprzednie władze KNF zarzucając im brak kontroli nad SKOK Wołomin i zbyt późne wprowadzenie zarządu komisarycznego. Ludzi tych aresztowano w domach w centrum Polski, wywieziono do Szczecina, by po przesłuchaniach wypuścić, podróż do domu zorganizujcie sobie sami. Jakże kojarzy się to z wywiezieniem do lasu i pozostawieniem, czym często posługują się przestępcy. Nie był to najlepszy pomysł Ziobry, bo wskazał znów na senatora Biereckiego, któremu podlegał nadzór nad spółdzielniami SKOK zanim nadzór przejął KNF i który o nieprawidłowościach w SKOK Wołomin i innych wiedział znacznie wcześniej a nie podjął żadnych działań. Działania podjęte przez zarząd KNF, zgłoszenie do prokuratury, nadzór komisaryczny doprowadziły do pobicia Wojciecha Kwaśniaka, przez ludzi nasłanych przez ówczesne władze SKOK Wołomin, powodującego u niego długotrwałą utratę zdrowia. Chęć zrobienia z ofiary przestępcy z pewnością nie ukryje rzeczywistej roli PiS w aferze SKOK oraz pojawiających się co pewien czas w prasie nazwisk polityków, którzy korzystali lub mieli korzystać z pieniędzy SKOK, sum tych nie zwracając. Za te wszystkie przekręty zapłacili klienci banków, zarówno ci, co w bankach przechowują swoje oszczędności uzyskując za to żenujące odsetki jak i ci, co biorą w bankach kredyt. Wystarczy porównać stopę oprocentowania depozytów i kredytów. Sprawę tę bezsprzecznie powinna wyjaśnić komisja. I myślę, że jej odkrycia będą znacznie ciekawsze niż to co ujawnili nam pani Wassermann i pan Jaki w komisjach na które tak naciskał PiS, bo i sumy strat znacznie większe.
 
Nowy rok 2019 rozpoczyna się od kolejnej burzy medialnej, jaką wywołał projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Szczególnie kontrowersyjnymi zapisami tej ustawy było stwierdzenie iż przemoc w rodzinie to dopiero powtarzające się bicie a także likwidacja automatycznego zakładania tzw. niebieskich kart. Ostatecznie premier Morawiecki wycofał tę ustawę kierując ją do wnioskodawców, twierdząc iż kontrowersyjne zapisy wprowadziło ministerstwo bez konsultacji z resztą rządu.
 
Również do kontrowersyjnych nowości tego roku można zaliczyć powołanie Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie cyfryzacji. Jest to poseł wybrany z list Kukiz, który przeszedł do PiS i działa w kole „Wolni i Sprawiedliwi” Mateusza Morawieckiego, poseł o skrajnie prawicowych poglądach. Kontrowersje budzi zarówno jego wykształcenie, ukończył uniwersytet w Białymstoku gdzie studiował stosunki międzynarodowe, czyli z cyfryzacją niewiele miał do czynienia, jak i kilka spraw, wokół jego osoby. Zamieszany był sprawy dotyczące fałszowania podpisów na listach wyborczych dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych na Podlasiu w 2014. Śledztwo trwa. Również w swoim raporcie węgierski instytut Political Capital Institute w roku 2016 wskazywał na powiązania Andruszkiewicza z służbami rosyjskimi. Pozostawiając te kontrowersje do wyjaśnienia naszym służbom z politycznego punktu widzenia tym powołaniem Mateusz Morawiecki powiększa swoje wpływy w rządzie w stosunku do ludzi współpracujących z Zbigniewem Ziobro, a także czyni ukłon do skrajnych środowisk prawicowych, z którymi od obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości stosunki można określić jako schłodzone.
 
Rok 2019 pod względem politycznym będzie ciekawym rokiem. Opozycja będzie starała się wykazać społeczeństwu jak najwięcej afer i niedociągnięć rządu, który jak to już widać dawno utracił „dziewictwo” krystalicznie czystych, z drugiej strony rząd będzie starał się uwypuklić swoje osiągnięcia a problemy schować głęboko pod dywanem, tak więc politycznie ten rok zapowiada się jako ciekawy.

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie pb.pl
 
 

KOMENTARZE

 • To wszystko prawda
  i na nic lepszego się nie zanosi. Samo odsunięcie antypolakow z Popis nic nie da bo już w to miejsce szykowani są następni - Biedron i "narodowcy" w koalicji z Korwinem.
  Już zaczynam rozglądac się za jakimś krajem do emigracji. Może San Escobar?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:06:16
  Jedź, jedź i ...
 • Oj kolego
  Husky chyba dostanie zawału po przeczytaniu tekstu, jaki kolega popełnił:))
  A tak na poważnie, to absolutną aferą wydaje się całkowity brak reakcji na ustawę 447. Brak reakcji rządu oraz Prezydenta. Można to spokojnie podciągnąć pod zdradę narodową. Fakt, że opozycja też szumu w tej sprawie nie robiła. Jakaś mocna ,,ręką,, sprawę wyciszała? Konsekwencje tej afery będą
  bardzo smutne. I kosztowne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:11:33
  Już mam dość boksowania z kretynami i idiotami. Mam nadzieję, że istnieje jeszcze jakiś kraj bez internetu.
 • @zbig71 17:15:11
  Milczenie rządu i tzw. "opozycji" w sprawie 447 potwierdza tylko fakt, że PiS i PO to jedno zło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:26:05
  Chyba u wujka Kima. Albo Afryka, może Ekwador?
  Przecież Husky Cię lubi!
  Z Nowy rokiem!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:06:16
  Masz rację, dziś nie ma żadnej nowej siły, którą w wyborach można by poprzeć.Trochę przerażające jest jak w PiS powstają ustawy. Oni mają pewność iż je kolanem przepchną nie zastanawiają się nad treścią. Wszystko przejdzie, a potem w ustawach znajdujemy takie kwiatki, że nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Ile z ustaw trzeba było poprawiać? A San Escobar, nazwa wskazuje, że gdzieś w ciepłych rejonach świata, więc może być to nęcąca propozycja.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:26:05
  Jest taki kraj: Kujawy, ale tam się pojawił jeden z komórą.
  A tam było tak pięknie...
 • @zbig71 17:32:39
  Zastanawiałem się nad dorzeczem Amazonki.
  Również wszystkiego dobrego.
 • @zbig71 17:15:11
  Mamy amerykańskie wojska na naszym terenie, nasza armia rozbrojona głównie przez Macierewicza więc co możemy podskakiwać w sprawie ustawy 447. A występowanie przeciw tej ustawie zawsze można podciągnąć pod "antysemityzm" :)

  A Husky? Jemu już przy wczorajszym tekście nerwy puszczały. Pod koniec pisał jakby się jakiegoś mocniejszego trunku opił. A wczorajszy tekst powstał tak jakby z materiałów nie przyjętych do tego :) Ot taka produkcja uboczna :)
 • @Zawisza Niebieski 17:32:39
  A jak piszę, że powinno zlikwidować i Sejm i to całe "ustawodawstwo", to mnie krytykujecie.
  A PO tworzyła lepsze ustawy?
 • @zbig71 17:15:11
  E no skąd jakiego zawału?będzie "przekierowywanie" uwagi z ustawy 447.Na zagrożenie Rosją rzecz jasna!!i po cichutku...kupione w lecie 11 ton złota już dawno w Londynie...w necie internauci twierdzą , że "spłata" już się rozpoczęła!

  Więc Putin ..uważaj!!!
  Podpisana w USA ustawa 447 Just ograbiająca Polskę.... jasnym sygnałem dla Putina.


  Hm..kwota, urosła już do 330 mld dolarów!!

  https://www.salon24.pl/u/jackmaclase/862346,ustawa-447-kto-to-robi-i-kto-zyskuje

  https://wprawo.pl/2018/05/10/prezydent-trump-podpisal-ustawe-447-rzad-rp-wmawia-polakom-ze-nic-sie-nie-stalo/


  https://wolnemedia.net/donald-trump-podpisal-ustawe-447/

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/01/02/ustawa-447-senatu-usa-sprawa-odszkodowan-dla-grupy-zydowskiej/
 • @trojanka 17:38:27
  Mają rozmach kurwisyny. Pewnie, że się zaczęła. Po to zmieniono rząd w 2015 roku, aby zacząć płacić żydowskie uroszczenia.
 • @zbig71 17:51:58
  A tu taki ładny kontrakt na dostawy gazu zawarty na dziesiątki lat i na broń???
  Dojna krowa i dojne krówki made in Poland będą bulićććććć, aż oczy na wierzch wyjdą,Już JP Morgan tego dopilnuje!!...

  https://t.co/4s5Ig1nh6o

  Gaz amerykański LNG jest o 60% droższy.

  Podsumowanie kosztów
  • Cena gazu 148 USD,
  • Cena przygotowania i skroplenia 129 USD,
  • Transport 21USD,
  • Regazyfikacja 18 USD.
  Razem daje nam to cenę około 316 USD za 1000 m3 z terminalu w USD do Polski wraz z regazyfikacją. Stanowi to równowartość około 8,5 USD / 1mmBtu.
  Jest to najniższa możliwa kalkulacja w koniec 2018 roku z dostawami do Europy.
  7. Sens ekonomiczny

  Jak widzimy cena 316 USD za 1000 m3 jest o około 60% wyższa od oficjalnej ceny gazu rosyjskiego kupowanego przez Polskę , który na dzień dzisiejszy kosztuje około 197- 199 USD /1000 m3 .
 • @trojanka 18:00:26
  He, he , a i tak kupujemy drogi rosyjski gaz, bo tak wynegocjował Pawlak. Okupacja Żydowska będzie straszna.
 • @trojanka 18:17:54
  Od lat nie mam złudzeń. No cóż....
 • @zbig71 18:27:52
  Poprawka, z podaniem strony tabelki.

  https://t.co/lckFWGZRTS
 • @trojanka 18:35:18
  https://pbs.twimg.com/media/Dv1NoLuXcAE5ATV.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:35:05
  Wole Bieszczady.
 • @trojanka 18:00:26
  Wiec ma racje p.Michalkiewicz nazywajac rzadzacych szubrawcami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:37:01
  Prawa istniały od czasów gdy człowiek zaczął uprawiać ziemię, hodować zwierzęta, powstało pojęcie własności. Czyli w "żyznym półksiężycu" 6-10 tys lat temu. Początkowo prawo ustanawiali "bogowie", a prawa religijne zastępowały kodeksy karny, gospodarczy. Tak więc trudno stworzyć państwo bez tworzenia praw, a prawa ktoś musi ustanawiać. Po to niezbędny jest sejm.
 • Ciekawy rok z pewnością, oby nie był tragiczny dla Polaków
  O SKOK Wołomin jeszcze usłyszymy, a jakie są z tym powiązania ludzi POPiSu i służb już chyba linkowałam pod innym tekstem, ale jeszcze raz https://www.youtube.com/watch?v=LZ3KJIudqI4
  Polecam też posłuchanie rozmów p.Mossakowskiego i p. mecenas Modzelewskiej, wszystko się układa, LOT, powiązania ze służbami i afery finansowe obecne i wcześniejsze, nawet jeśli są obiekcje co do niezwykle rozległej wiedzy p. Mecenas posłuchajcie jedna z takich rozmów: https://www.youtube.com/watch?v=sJAg7gEyPDg&t=331s warto też posłuchać Joanny Teglund, co nas czeka, jeśli Polska nadal będzie wpuszczała setki tysięcy obcych kulturowo młodych byczków, ostatnia rozmowa tu https://www.youtube.com/watch?v=Nvbq-7OqcDw
 • @morgan 19:07:38
  Na to wychodzi!Pytanie na ile są to ich własne decyzje ,a na ile niewymuszone lizanie butów hegemonowi.

  przyznam się , że naiwnie myślałam o nich lepiej..na początku.Ale mi przeszło!
  Cokolwiek nie zrobią to dla mnie personalnie dla Rodziny i znajomych gorzej!!Oczywiście, nie wolno się koncentrować tylko na sobie, ale patrzeć na całość korzyści dla narodu, ale te spaprane ustawy dotykają wiele osób!!niemniej jednak "bliższa ciału koszula".
  I NIGDY nie zaakceptuję polityki wobec Kresowian , i dotowania z naszych podatków banderowskiej Ukrainy, kosztem wielu Polaków, rolników, emerytów, chorych.Kiedy cała władza ukraińska jest miliarderami!

  https://t.co/sXF2vFK7fg

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/86439/kto-naprawde-rzadzi-polska-mocne-slowa-prof-piotrowskiego-moze-czas-ujawnic-niektore-fakty.html


  Kto naprawdę rządzi Polską? Mocne słowa prof. Piotrowskiego: Może czas ujawnić niektóre fakty?

  https://youtu.be/DQqzIJDW0T8
 • Pamiętacie #ToiToiGate? Prokuratura podjęła decyzję, która może nie spodobać się posłowi PO
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15464524221d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725ce537fc65b3145bfd642a1187c8abea.jpg

  Poseł PO Krzysztof Brejza w ubiegłym roku głośno krzyczał o rzekomym usiłowaniu zabójstwa jego i jego rodziny w Inowrocławiu. Wszystko dlatego, że w pobliżu jego domu... palił się toi-toi, należący do firmy budowlanej. "Afera toaletowa" znalazła dziś koniec - prokuratura ostatecznie umorzyła śledztwo.
  https://niezalezna.pl/252633-pamietacie-toitoigate-prokuratura-podjela-decyzje-ktora-moze-nie-spodobac-sie-poslowi-po

  POnad 85% POparcia wśród osadzonych w ZK haa haa...Na fotce , typowe tępe pyszczycho, resortowego jełopa, klozetowego aferzysty. Jak patrzę na tych POsrańców to nie wiem czy płakać czy się śmiać. Te dyplomatołki zostały w cyrku na Wiejskiej błaznami. Kto to to wybierał na tak zaszczytne stanowiska w RP? Prokuratura powinna teraz wszcząć postępowanie wobec tego Brejzy- za zgłaszanie przestępstwa o którym doskonale wiedział-że go nie było - jest to czyn karalny! To poseł pieniacz- znane są jego prowokacje w komisji AG -poziom zerowy.
 • @kula Lis 68 19:29:43
  Myślę, że jeśli ktoś by spalił Toy-toy pod twoim domem, to też byś się zastanawiał czy to nie zamach, ale przecież mamy rzeczywistych paranoików. Ochrona willi pewnego paranoika, co wszędzie widzi zamachowców kosztuje 1 mln zł rocznie.

  "POnad 85% POparcia wśród osadzonych w ZK haa haa..."
  Widzę, że twoja rozpacz osiągnęła rozpacz jaka zapanowała w TVPiS "Naród głupi wszystko kupi", po katastrofalnym wyniku Jakiego gdy Warszawiacy powiedzieli mu, wracaj cyganie (oszuście) skąd przyjechałeś tego samego argumentu użyli.
 • @Zawisza Niebieski 19:51:07
  Wie kolega, osobiście mam bardzo złe zdanie o PIS i JK, ale jednak parę lat temu w Łodzi zastrzelono śpM.Rosiaka. Dlatego jestem w stanie zrozumieć ochronę Kaczelnika.
 • @zbig71 19:56:30
  Rzeczywiście trafiają się różnego rodzaje świry polityczne. W mojej ocenie tak samo narażony jest Kaczyński jak i np. Tusk. Ostatecznie na polityków PO też były napaści. Jakiś rodzaj ochrony jest niezbędny, tyle, że czy aż taki? Nie wiesz przypadkiem jaką ochronę ma np. Schetyna? Myślę, że nie aż tak wielką.
 • @Zawisza Niebieski 20:03:01
  Nie mam pojęcia. Pewnie jakąś ma, był ministrem SZ. Kiepskim zresztą.
 • @Zawisza Niebieski 19:18:14
  Bzdety. W Turkmenii są miasta datowane na ok 12 ooo lat przed Chrystusem,
  W Mezopotamii wtedy jeszcze nawet małp nie było. No, może paru Hebrajczyków, ale to dlatego, że było tylko kilka palm na których żyli. Zszedł taki - to go tygrys zeżarł. Dlatego ta nacja ma olej palmowy w głowach.
 • @morgan 18:58:16
  Tam nawet dziewanny nie rosną; tylko trochę arcydzięgiela litwora stamtąd przywoziłem.
  Litworówka - to je ono!
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:18:23
  Jeśli chodzi o Hebrajczyków to oni wyliczyli iż Adam i Ewa zostali stworzeni 6 tys lat przed Jezusem
 • @Zawisza Niebieski 21:54:32
  To znaczy, że w tamtym czasie ich też nie było.
  Ale miasta były i to na terenach, gdzie mieszkali protoplaści Słowian.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:20:39
  Nie, oni wtedy byli. Raj, stworzenie Adama i Ewy to zapis przejścia przodków Izraelitów z kultury łowiecko-zbierackiej do kultury pasterskiej i rolniczej, oni właśnie te 6000 lat przed Chrystusem, trafili w obszar kultury rolniczej i w nim osiedli, na razie najako lud pasterski co pewien czas popadający w "niewole", a to babilońską a to egipską. Po prostu stawali się grupą podlegającą prawom danego społeczeństwa. Oczywiście jako ci inni stanowili niższe pozomy społeczności. Czasami któryś z nich się wybił.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:21:29
  Rosną tam dziewanny.
 • Autor!!!!!
  MON wydało 4mln zł na 100 ławek , które po wciśnięciu przycisku grają Pierwszą Brygadę. Ławki mają być rozlokowane w całej Polsce. To nie fejk. Kto dał tego kretyna Błaszczaka na szefa MON? Ponoć Macierewicz też popierał ten pomysł. Ławki przypominają wyglądem trumny, i jest na każdej tylko 1 miejsce siedzące. To się w głowie nie mieści.
 • @Zawisza Niebieski 19:51:07 no to ci przypomnę..
  Lista 42 działań koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Wycinka puszczy białowieskiej 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Program 500+ 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi, to tylko tyle na dziś.
 • @kula Lis 68 10:48:09
  Zajebiste zestawienie...
  Tylko puenty brak.
  Kto siedzi ? A nawet jeśli, to z jakim wyrokiem ?
  Trzy lata rządów i... nawet zarzutów nie ma.
  Bo kto ma je stawiać ? Złodziej - złodziejowi ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930