Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
402 posty 9696 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Blogerzy i „kopiści”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świat Internetu się zmienia, w najbliższym czasie wejdą nowe ustawy dość znacząco zmieniające dotychczasowy świat Internetu. Myślą o tym wielkie firmy, masowo udostępniające linki. Niedługo będzie to dotyczyło również portali takich jak Neon24.

By nie dać się zaskoczyć warto sprawę przemyśleć uprzednio, rozważyć argumenty za i przeciw, zanim ktoś za nas zadecyduje.
 
Wiem, ze zaraz podniosą się głosy, ze już kiedyś było tak, albo inaczej i nic z tego nie wyszło. Konstruktywne uwagi zawsze będą mile widziane, a dla malkontentów? No cóż, redakcja mogła zadecydować sama i tylko postawić przed faktem dokonanym, więc tak naprawdę nic nie tracicie.
 
Sprawa dotyczy „wklejek”, które niektórzy blogerzy wstawiają wręcz hurtowo. Prawda, że w regulaminie napisano iż to bloger odpowiada za swój blog, ale w przypadku konfliktu z urzędem, nie będzie to zbyt mocnym argumentem. Prawdą jest też, że blogerzy „kopiści” podają źródło, ale znajdźmy analogię do świat piosenek. Tam też radiostacja podaje tytuł, autora a mimo tego w jakiejś tam formie musi tantiemy autorowi zapłacić. Analogicznie ma się, lub w najbliższym czasie będzie miało do tekstów i też za użycie cudzego tekstu kiedyś przyjdzie zapłacić. I stwierdzenie, "tak uwielbiam pana twórczość, że skopiowałem”, w obliczu możliwości dodatkowych dochodów słabym będzie argumentem.
 
Każdy, kto napisał ileś tam ciekawych tekstów spotkał się z tym, że jego tekst pojawił się na jakimś innym blogu a on nawet o tym nie został poinformowany. Z reguły przymykamy na to oko, czasami pod tekstami pojawiają się warunki, na jakich tekst może być powielany, ale nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami, każdy z nas ma inne źródło utrzymania. Sytuacja zmienia się diametralnie w przypadku tekstów zawodowych dziennikarzy. Oni z tego żyją, oni któregoś pięknego dnia mogą się upomnieć, "wykorzystaliście moją pracę, zapłaćcie mi za nią". I kto zapłaci?
 
Jaką wartość mają „wklejki”.
 
Większość z nas przegląda nie tylko portal Neon24, ale również główne portale w stylu Interia, WP, Onet… a także wiele innych. Kopiowanie tekstów z tych portali i jeszcze ich promowanie jest zwykłym marnowaniem zasobów. Za miejsce na dysku trzeba przecież zapłacić. Inaczej może być w przypadku, gdy bloger kopiuje z mniej uczęszczanego portalu. Wtedy dla części blogerów tekst może być ciekawy, tyle, że nadal wchodzi on w konflikt z prawami autorskimi. Są też tacy blogerzy, co publikują teksty przygotowane przez działy PR poszczególnych partii. Tego z pewnością chcemy uniknąć. Portal ma być miejscem rozmowy Polaków a nie promocji partii.
 
Jakie rozwiązania?
Można by pójść na całość, wprowadzić zasadę iż Neon24 jest portalem tylko blogerów i komentatorów i publikujemy tylko teksty autorskie, tu należy od razu zdefiniować, co jest uważane za teksty autorskie. Każdy autor, który napisał jakiś tekst może go powielać na wielu portalach, to jest jego tekst i jego decyzja. Warto tylko powiadomić o tym redakcję u dołu danego tekstu. Również jeśli ciekawy tekst napisał kolega, znajomy i mamy jego zgodę na zamieszczenie tekstu na Neon24, nie sądzę, by byłyby z tym jakieś problemy. Myślę, że za teksty autorskie można uznać tłumaczenia z gazet, portali obcojęzycznych, mamy takich autorów, szczególnie, gdy autor dany tekst opatrzy własnym komentarzem, poglądami na daną sprawę. Ale tu musi się prawo wypowiedzieć.
Jest inne rozwiązanie i nie jest to mój pomysł, a pomysł, który powstał wśród redakcji i sympatyków Neon24, by powstała dodatkowa zakładka, np. pod tytułem „Co piszą inni…” i tu byśmy umieszczali nie całe teksty, a wprowadzenia do tekstu, pozostałą część zostawiając jako link do tekstu oryginalnego.
Jak każde rozwiązanie, miałoby one swoje wady i zalety. Takie miejsce może stać się miejscem promowania „blogów autorskich”, pytanie co zrobić, gdy autor wklei cały tekst? Ingerować w tekst na blogu, doprowadzając go do tak ustalonej formy publikacji, czy to z automatu, czy też z ingerencją ręczną dyżurującego admina? Może też dojść do pomyłki admina, bo niektórzy bogerzy na różnych portalach używają różnych Nicków, a na innych portalach Nick blogera nie jest publikowany. I wtedy jak odpowiedzieć na pytanie, kopia to, czy tekst autorski?
 

Z pewnością jest wiele wad i zalet, problemów których w tym momencie przewidzieć się nie da. Faktem jest, że prędzej czy później będziemy musieli znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu i chyba lepiej za wcześnie, niż za późno. 

KOMENTARZE

 • "Co piszą inni..."
  No no... Sprytna ta redakcja i jej sympatycy :)))
 • @Zawisza
  Brawa dla autora.

  Lepsze takie Salomonowe podejście niż np. kasowanie na siłę wpisów które mają i wartośc merytoryczną jednak łamią prawo ( niezależnie jakie by było - trzeba je respektować).
 • @
  " co zrobić, gdy autor wklei cały tekst? Ingerować w tekst na blogu, doprowadzając go do tak ustalonej formy publikacji, czy to z automatu, czy też z ingerencją ręczną dyżurującego admina?"

  Będziemy musieli jako admini wchodzić w edycję - skracać tekst do zajawki i czasem podawać link, bo niektórzy nawet o tym zapominają :)))Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:00:08
  To po Huskym. No, chyba że sam zacznie się wysilać....
 • @zbig71 16:48:42
  No...
  Talbot też nie będzie szczęśliwy.
  Jak mi psiklo... :)))
 • @zbig71 16:48:42
  No cóż, Husky jest podobnież w Londynie, ma dostęp do prasy, z czasów, gdy bywałem w Londynie, to w pociągach dojeżdżających nie raz przeczytaną gazet można był znaleźć, mógły coś przetłumaczyć i byśmy poznali myśli Brytyjczyków. :) To tylko na dobre portalowi wyjdzie, bo co ciekawego może wnieść tekst Sakiewicza, czy resortowego dziecięcia Ziemkiewicza?
 • @Zawisza Niebieski 16:54:57
  Raczej poznamy myśli Husky-ego jako brytyjskie. Ale co tam. Byłoby dobrze nie czytać tekstów Sakiewicza na tym portalu, bo to hańba cytować agenta SBU i obrońcę banderyzmu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:54:00
  Mi też psisko....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:54:00
  Ty to zamiast się nabijać z innych rusz swoje d...sko i zacznij pisać!

  Zobacz jakie poświęcenie ze strony adminów, żebyś nie musiał wisieć na 1 obok Twojego ulubionego Sakiewicza !! :)))
 • @Astra - Anna Słupianek 17:17:40
  Jestem pełen szczerego podziwu dla administracji i jej sympatyków, naprawdę!
  A ty mnie nie poganiaj bo zacznę się jąkac :P
 • @lipao45 16:17:31
  Do tej pory nigdy nie kasowaliśmy żadnych wpisów i niech tak zostanie.
  Brakuje natomiast zwłaszcza młodych blogerów.
  Bardzo by nas ciekawiło ich podejście do trudnych spraw polskich...
  Zapraszamy do pisania! Ciebie i Twoich kolegów !! :)

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 17:17:40
  Słuszna uwaga, :) myślę, że Jarek zawstydzi się i całą noc poświęci na wiekopomny tekst :) Może mu się nawet uda opanować jąkanie.

  Co prawda, stare przysłowie "przyganiał kocioł garnkowi..." ma tu zastosowanie, ja też nie badzo mam się czym pochwalić :).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:54:00
  "Talbot też nie będzie szczęśliwy."

  Na Neonie jest więcej Adminów, niż pojawiających się dziennie notek.
  Na ilość komentarzy pod moimi wpisami, też nie mogę narzekać.
 • @Talbot 18:10:47
  //NA ILOŚĆ komentarzy pod moimi wpisami, też nie mogę narzekać//

  A na jakość? czy na jakość komentarzy też nie możesz narzekać? pytam bo dość rzutu oka aby stwierdzić że 98% komentujących "twoje wpisy" są względem ciebie i "twojego wpisu" negatywnie nastawieni.Mówiąc wprost nienawidzą cię Talbot.
  Więc jeśli i z jakości wpisów czerpiesz satysfakcję, to wiedz że ten rodzaj dysfunkcji polegającej na czerpaniu satysfakcji z własnego cierpienia jest już dość dobrze opisany.Że uleczalny nie twierdzę ale opisany jest.
 • @Astra - Anna Słupianek 17:33:55
  "Brakuje natomiast zwłaszcza młodych blogerów.
  Bardzo by nas ciekawiło ich podejście do trudnych spraw polskich..."
  Niestety ale przynajmniej według mnie obecna formuła tego portalu nie jest ku temu sprzyjająca.
  Strona główna w obecnym czasie w ponad połowie to istny prokatolski i proPISdzielczy ściek.
  W poszczególnych notkach wciąż ci sami prowokatorzy starający się jak tylko dadzą radę zbić główny wątek na boczny tor: na ogół zawsze w kierunku israela, zydów, antykatolicyzmu itd.
  Z niektórych blogów robi się istny tasiemcowy śmietnik głównie za sprawą kulawego lisa wklejającego gotowce na kilka ekranów długości co znudza i wręcz obrzydza czytanie wszystkich komentarzy
  Jak dla mnie nie robiąc z tym śmietnikiem porządku nie widzę zbytniego sensu w publikowaniu tutaj czegokolwiek przez kogokolwiek, bo to na pierwszy rzut oka strata czasu, na drugi nerwów, na trzeci psychiki....
  Pozamiatać ten saigon jest wszak łatwo: są zakładki, dodajcie np: WIARA i niech tam wszystkie z tym tematem związane lądują - kto chce ten znajdzie, a kto nie to nie będzie go w oczy kłuło na stronie głównej oraz zrobi ją od razu bardziej przejrzystą.
  Z zaśmiecaniem blogów gotowymi wklejkami długości kilku ekranów też łatwo zrobić porządek: albo poprzez ograniczenie liczby znaków w komentarzach, albo przez systemowe skracanie wypowiedzi do ustalonej ilości wersów: kto chce rozwinie a kto nie nie będzie musiał przewijać kilku ekranów aby dojść do kolejnego komentarza.
  Najpierw musi być przejrzystość, czytelność i jakiś porządek - do syfu przychodzi mniej gości niż na salony.
  I nie ma to nic wspólnego z cenzurą bo nikt nikogo nie wytnie tylko odpowiednio posegreguje i uporządkuje.
  To moje zdanie na podstawie tego jak zmienia się ten portal w ciągu ostatnich kilku lat - niedawno napisałem że fajniejszy i czytelniejszy był gdy tu trafiłem: a było to za czasów Parola
 • @ikulalibal 18:47:49
  "A na jakość? czy na jakość komentarzy też nie możesz narzekać? "

  Ostatnie dzisiejsze Twoje komentarze były bardzo ciekawe - nie narzekam.
 • @Talbot 18:56:41
  // dzisiejsze Twoje komentarze były bardzo ciekawe - nie narzekam.//

  A powinieneś.Albowiem one (te moje komentarze pod twoimi wpisami ) jak zawsze mają jeden cel:uświadomić ci jak cienkim jesteś Bolkiem.
  Posługujesz się cudzymi treściami,nigdy nie jesteś przygotowany do tematu który sam poruszasz poprzez taką a nie inną wklejke.Jesteś przez to żałosny i wzbudzasz wśród czytelników agresję którą okazują na swój sposób.Najczęściej poprzez niskie oceny,złośliwe uwagi a nawet niewybredne epitety.Mój na ciebie sposób to pokazanie dystansu jaki dzieli MNIE i ciebie nieboraka.
 • @Zawisza Niebieski 17:38:15
  Jak tylko powstanie taka zakładka, ani dnia prędzej :)
 • @Zawisza Niebieski 16:54:57
  100 razy więcej niż ty
  A od Husky to...... w bok
  zrozumiał?
 • @Hades 18:51:50
  Mam inne zdanie, chociaż trochę racji jest w pańskim komentarzu.
  Co do tematu WIARY - jest od dawna dział RELIGIE i ja osobisćie nigdy nie promuję tego działu.
  Podobnie jak Pan uważam, że wystarczającym promowaniem jest to, że wpis pozostaje na stronie głównej.
  Ale to jest moje subiektywne stanowisko. Mamy 3 adminów i właściciela który również często pomaga pozycjonować stronę.
  Trzymamy się zasady, że w trakcie dyżurów nie wtrącamy się co do zasadności promowania.

  "Z zaśmiecaniem blogów gotowymi wklejkami długości kilku ekranów też łatwo zrobić porządek: albo poprzez ograniczenie liczby znaków w komentarzach, albo przez systemowe skracanie wypowiedzi do ustalonej ilości wersów"

  To też prawda... czasami mnie denerwuję komentarze-wklejki, które są dłuższe od samego tekstu blogera. Może przyjdzie to zmienić ale to jest sprawa dogadania z informatykiem i przypuszczam, że kosztami z tego tytułu...
  Najlepiej kiedy gospodarz bloga czuwa nad tym. Mnie się zdarzyło zwrócić uwagę pod własnym wpisem, żeby tak nie robić - kilka razy usunęłam taki komentarz albo serię obrazków... To zabija przejrzystość komentarzy.

  Tym niemniej uważam, że NEon jest atrakcyjnym miejscem dla nowych blogerów.

  "Strona główna w obecnym czasie w ponad połowie to istny prokatolski i proPISdzielczy ściek."

  To nieprawda. Uważam, że właśnie różnorodność wpisów jest naszą mocną stroną...

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 19:30:44
  "Co do tematu WIARY - jest od dawna dział RELIGIE i ja osobisćie nigdy nie promuję tego działu."
  Niby tak, ale jest zakładką w innej zakładce a ja sądziłem aby była wyświetlana bezpośrednio na stronie głównej a nie dopiero po SPOŁECZEŃSTWEM
  .
  "...Mnie się zdarzyło zwrócić uwagę pod własnym wpisem, żeby tak nie robić - kilka razy usunęłam taki komentarz albo serię obrazków... To zabija przejrzystość komentarzy..."
  Dokładnie o to mi chodzi. To nie tylko irytujące ale i wręcz zniechęcające do czytania wszystkich komentarzy. W szczególności gdy w ich treści nie ma wklejki/cytatu do czego ów komentarz się dokładnie tyczy, bo wtedy trzeba najpierw odnaleźć odnośnik kilka ekranów wyżej, przeczytać go, powrócić na dół do komentarza a późnej to samo z kolejnym i kolejnym - krew zalewa.
  Dlatego też aby oszczędzić ludziom czasu często staram się wklejać cytat do którego sam się odnoszę.
  .
  "mnie denerwuję komentarze-wklejki, które są dłuższe od samego tekstu blogera. Może przyjdzie to zmienić ale to jest sprawa dogadania z informatykiem"
  Tak i to można zrobić na dwa popularne sposoby:
  1- ograniczyć liczbę znaków
  2- ograniczyć pokazywaną liczbę wersów a pozostałe ukryte widoczne dopiero po rozwinięciu
  Wiem że to musi zrobić informatyk oraz że to kosztuje, ale przejrzystość jest ważniejsza bo może się z kolei przełożyć na większą popularność oraz być może w jakiś sposób na dochodowość (nie wiem jak z tym tutaj jest)
  .
  "Uważam, że właśnie różnorodność wpisów jest naszą mocną stroną"
  Teoretycznie. Lecz ewidentna pro.... pisowska i katolska masówka zohydza ten portal. Poza tym utrudnia przeglądanie blogów z tymi wątkami nie związanych, a dużo ważniejszych nie tylko dla mnie ale dla ludzi poświęcających czas na ich pisanie i chcących w tym kraju jakichś realnych zmian.
  Każdy ma prawo do swojego zdania i takie jest moje.
  Pewnie przeglądałbym więcej blogów gdyby... gdyby nie były tak zasypane w. wym. śmietnikiem.
 • @Husky 19:30:10
  O! Husky się znalazł :)))
  Wypelznales z budy bo widzisz, że twoje interesy są zagrożone, rozumiem... :)))
 • @Hades 18:51:50
  Masz rację, w takiej formie jak teraz portal może sprawiać wrażenie ultra-pisiorskiego. Ale jak Husky wyląduje ze swoimi wklejkami w malutkiej zakładce "Co piszą inni..." to wrócą odpowiednie proporcje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:18
  O dzis kocham Putina i wszystkie lemingi inaczej
  No to do boju blogerzy !!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:04:40
  "jak Husky wyląduje ze swoimi wklejkami w malutkiej zakładce "Co piszą inni..." to wrócą odpowiednie proporcje."
  Istnie "będzie to mały krok dla człowieka a wielki dla ludzkości".
  O taki właśnie porządek mi chodzi. A jeszcze gdy powie się to "A" a później "B"..... w końcu będzie tak jak być powinno w ogarniętym i dobrze zarządzanym domu.
  Moim marzeniem jest jeszcze narzędzie typu: "ignoruj nick: ....." po wpisaniu którego wszystko co pisze dany nick nie będzie w ogóle wyświetlane, ale... to jeszcze chyba nie ten poziom zaawansowania informatycznego.
  Ale pomarzyć już teraz można: wpisuję: "psa z kulawą nogą" i nie wyświetla mi się kompletnie NIC "co z siebie wydalili" - mmmm
  (pies z kulawą nogą = husky z kulawym lisem oczywiście)
 • @Husky 20:23:41
  Nikt ci nie każe kochać Putina. Starczy, że nie będziesz zasmiecac SG pisiorskimi wklejkami. Zwłaszcza od tego łacha Sakevycza. Jak chce się pośmiać z niego albo tow. Targalskiego to zawsze mogę iść do strefy "wolnego słowa".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:46:48
  Targalskiego posłuchać na Youtube. Opowiada tam swoje geopolityczne kretynizmy. Wtedy można się pośmiać. On chyba jest doradcą MON. Można go wysłać Rosji jako broń biologiczna. Zabijemy ich śmiechem.
 • @Husky 20:23:41
  Gdzie żeś się szlajał?
 • @zbig71 21:05:47
  Nie wiesz? Jego płatnik/guru a przede wszystkim PRZEWODNIK zachorował.
  Pan choruje - wierny pies przy nim czuwa
 • @Hades 21:10:48
  A poza tym u ciebie w domy wszyscy zdrowi
 • @zbig71 21:05:47
  Kiedyś trzeba zwolnić.
  Serio, znudziło mi się i czas na większy odpoczynek
  Sobie samemu też można dać bana i to nawet zgodne jest z regulaminem
  pzdr.

  8-))))))
 • @Husky 21:15:37
  Bo kolejne sukcesy wadzy w Polin mamy. Po pierwsze nasze Abewiaki ,,złapały,, Chińskiego szpiona. A po drugie, Łaskawca Pompeo pozwala nam znów zrobić ,,laskę,, za darmo i 13 i 14 będziemy gospodarzami konferencji odnośnie Bliskiego wschodu. Czyli cały świat ma wiedzieć, że w Polin będzie narada gangsterów jak zgnoić Iran.
 • @zbig71 21:25:54
  Netanjahu .. otrzymał zaproszenie na tę konferencję, już 2 tygodnie temu.
  Warszawy ,nie wzięli pod uwagę zawiadamiając innych uczestników!

  https://t.co/3H56LuL27s

  Netanjahu, którzy otrzymali zaproszenia dwa tygodnie temu, jeszcze nie zdecydował, czy wziąć udział w konferencji czy nie.
 • @zbig71 21:25:54
  Zdaje sie, ze wczesniej bedzie "Davos" i to tam mozna spodziewac sie powaznych ruchöw.
 • @morgan 21:40:05
  To u nas pojawi się Poroszenko Pribałtyka Juda i Błaszczak.
 • @Hades 18:51:50
  Zgadzam się w 100%.
 • Nie
  „Każdy autor, który napisał jakiś tekst może go powielać na wielu portalach, to jest jego tekst i jego decyzja. Warto tylko powiadomić o tym redakcję u dołu danego tekstu.”

  Ani mi się śni. Redakcji nic do tego, czy i gdzie publikuję moje teksty, które zresztą publikuję zawsze pod tym samym nickiem i nie mam najmniejszego zamiaru się z tego tłumaczyć.
 • @zbig71 21:04:42
  Cudny komentarz:
  Targalski jako broń biologiczna przeciwko Rosji. :)))))
 • Witam - ja w sprawie wklejek, bo sam nie jestem bez winy
  Wiele tekstów można kopiować za zgodą autorów - niektóre portale wręcz podaja, że mozna kopiowac na portalach społęcznościowych pod warunkiem podania źródła - wówczas nie powinno byc problemu.

  pozdr
 • podstawowe pytanie nie dotyczy przyszłości zaściankowej witryny
  tylko jak się przeciwstawić zamordyzmowi wprowadzonemu pod pretekstem słusznej ochrony praw autorskich.

  Powinniśmy protestować nieustannie !!!!!
 • @lipao45 16:17:31
  nie jestem przekonany, że bzdurne prawo trzeba respektować.
 • @Astra - Anna Słupianek 17:33:55
  a ja, na przekór swoim poglądom o nadużywaniu praw autorskich, marzę o tym, aby słowo "bloger" zostało zakwestionowane z tytułu praw autorskich i zniknęło z polskiego pogranicznego narzecza
 • @Hades 18:51:50
  jeśli przeszkada Ci kula is, to po co go czytasz?
 • @ikulalibal 19:22:46
  powiem tak, przytoczenie cudzej wypowiedzi w odpowiednim kontekście, też jest twórcze.
 • @Astra - Anna Słupianek 19:30:44
  tak, tak, jak cudze uwagi wkurzają, to wykasować, ukryć, skrócić, wdeptać w ziemię.

  Nic nie psuje tak nastroju jak poglądy, których nie podzielamy.
 • @Hades 20:35:31
  strusi pomysł wałęsającego wiecznie żywy.
 • @interesariusz z PL 14:51:39 @Astra - Anna Słupianek 17:33:55
  śmieszy mnie też megalomania, która skłania do nazywania zwykłych uwag i docinków "komentarzami".
 • @interesariusz z PL 14:55:23
  "jeśli przeszkada Ci kula is, to po co go czytasz?"
  A gdzie ja twierdziłem że go czytam?
  Z jego wypocin nie czytam niczego co jest dłuższe niż kilka wersów - resztę od razu tylko przewijam.
  I to przewijanie mnie wku..wia, bo zajmuje mi zbyt dużo czasu.
  Wielu NORMALNYCH blogerów gdy chce się do czegoś odnieść w jakiejś dłuższej wypowiedzi po prostu pisze swoją oddzielną notkę, a ten zadaniowy oszołom w większości tematów wkleja te swoje gotowce/wynurzenia które rozwalają całą normalną wymianę zdań/poglądów a wręcz do niej zniechęcają a co najmniej utrudniają i wybijają z kontekstu.
  Dlatego bardziej jestem zdania że to jest i zadaniowiec a nie tylko oszołom.
 • @interesariusz z PL 14:58:48
  "tak, tak, jak cudze uwagi wkurzają, to wykasować, ukryć, skrócić, wdeptać w ziemię.
  Nic nie psuje tak nastroju jak poglądy, których nie podzielamy."
  Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi. Przeczytaj dokładnie raz jeszcze.
  Nie chodzi o to aby coś ocenzurować, tylko aby nie robić z dyskusji śmietnika tasiemcowego który i ją wybija z kontekstu i robi istny śmietnik.
  Chodzi o coś takiego aby jeśli nawet taki kulawy lis z pokulonym ogonkiem już wklei ten swój słup propagandowy to niech nie będzie on widoczny od razu w całości a tylko jego kilka wersów - reszta po jego rozwinięciu.
  Masz to na różnych forach czy nawet portalach ogłoszeniowych: widoczne kilka wersów a pod nimi "ROZWIŃ" - klikasz "ROZWIŃ" i rozwija się całość. A
  kogo ona nie interesuje to nie zaśmieca całości strony.
  I tyle.
 • @Hades 15:43:36
  kiedyś postulowałem, aby autora uwagi umieszczać również na początku, w ramach generowania tekstu "@xxx godz" - co również jest moim pomysłem, jedynym zreralizowanym,

  przez jakiś czas umieszczałem nawet mój pseudonim ręcznie, aby tacy czytelnicy, jak Ty, mogli moje uwagi pomijać bez czytania,

  niestety, nie przyniosło to efektu, Pan Opara i s-ka się na to wypięli

  ps.
  aby skłonić Ich do generacji godziny przy pseudonimie, przez wiele godzin wklejałem ją ręcznie w swoich uwagach,

  witryna umożliwia nadrobienie pewnych swoich niedociągnięć przez włożenie dodatkowego wysiłku, ale nikomu się nie chce.
 • @Hades 15:50:39
  Można wprowadzić wiele udogodnień, wyłóż kasę, bo właściciel nie ma zamiaru.

  ja preferowałem wątki, a nie chronologiczną dyskusję.
 • @interesariusz z PL 15:54:10
  "aby skłonić Ich do generacji godziny przy pseudonimie, przez wiele godzin wklejałem ją ręcznie w swoich uwagach," No bez tego to dopiero byłby totalny bajzel - aż wierzyć się nie chce że był okres w którym choćby tego nie było.
  Co prawda zależy też i od tego ile i jak długich było komentarzy, ale bez tego w chwili obecnej jakoś nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić.
 • @interesariusz z PL 15:56:10
  "wyłóż kasę, bo właściciel nie ma zamiaru."
  Pisałem że trafiłem tu dość dawno temu - za czasów Tomka Parola więc pamiętam "tamte" czasy a więc i to że kilka osób już tu tą kasę wtedy wyłożyło i pamiętam też że na koniec bardzo delikatnie to ujmując: nie tryskali z tego powodu radością :))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930