Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
402 posty 9696 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Refleksje na spacerze po Gdańsku w czasie mszy pogrzebowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Praca zawodowa powoduje iż spędzam po kilka, kilkanaście dni to w jednym mieście Polski, to w innym Los sprawił, że akurat dziś byłem w Gdańsku i wybrałem się z aparatem fotograficznym na spacer w czasie mszy pogrzebowej.

Udałem się na Stare Miasto. Im bliżej byłem Starego Miasta tym więcej pojawiało się ludzi, niosących flagi miasta z wstęgami żałobnymi, do płaszczy przyczepione czarne naklejki informujące po kim ta żałoba. W witrynach sklepów czarno-białe portrety, podziękowania za lata rządzenia Gdańskiem, to od kupców, to od innych grup zawodowych, niekiedy na parapecie kilka zniczy. Zniczy było niewiele, to wynik prośby, by ludzie nie przynosili kwiatów ani zniczy, te pieniądze lepiej można spożytkować. I chyba tak mieszkańcy Gdańska to odebrali, bo wśród ludzi na paltach, kurtkach plecakach widniały po 2-3 serduszka WOŚP. Morze czerwonych serduszek.

Zwykle w takiej inicjatywie nie biorę udziału, wychodząc z założenia iż ludzie ludziom pomogą, swoje pieniądze przeznaczone na charytatywność kieruję do fundacji opiekujących się zwierzętami. Tym razem jednak złamałem zasadę. Rozmawiałem z młodymi osobami trzymającymi puszkę, organizatorzy nie przewidzieli iż aż tyle serduszek będzie potrzeba. Dawano po jednym, bo się kończyły.

 
 
To serduszko dla mnie było jak niemy, acz wyraźny protest przeciwko hejtowi, jaki zgotowano tej inicjatywie, wspomnienie, że Paweł Adamowicz został zamordowany właśnie w trakcie uroczystości związanych z tą inicjatywą i że On wraz ze swoją rodziną inicjatywę tę popierał.
 
Nie raz czytałem zarzuty stawiane tej Orkiestrze, że nigdzie na świecie nie ma takiej inicjatywy, że Jerzy Owsiak na tym zarabia i dobrze żyje. Jaki to on ma dom.
Na litość Boską, przecież Jurek Owsiak nie ślubował ubóstwa, jak ten z Torunia, co ze spółek skarbu państwa ma "mniej niż kot napłakał". Człowiek pracując ma prawo budować również swoje życie prywatne. Ma prawo do godnego wynagrodzenia za swą pracę, do pieniędzy na utrzymanie rodziny, a pracą Jerzego Owsiaka jest organizacja działania tej fundacji. Może zarabia więcej niż człowiek chodzący do pracy na etacie od 8:00 do 16:00, ale na pewno mniej niż nie jeden przedsiębiorca. A ile czasu poświęca przedsiębiorca to wiem, sam nim będąc.

A to, że inicjatywa ta nie jest kopią jakiejś tam istniejącej na świecie? Czyż Polacy nie mają prawa do własnej myśli, wszystko musi być na licencji, bo inaczej to jest złe? Filantropia jest elementem kultury katolickiej, a filantropia WOŚP jest tą, którą oceniam wyżej, gdyż daje wędkę (urządzenia do ratowania zdrowia) a nie rybę (czyli daj biednemu, jutro też będzie potrzebował).
 
Jeśli ktoś się decyduje wrzucić pieniądze do puszki to powinien być świadomy tego faktu a wrzucenie jest aktem dobrowolnym, nie ściąga tych pieniędzy urząd skarbowy pod rygorem kar. Do tej fundacji nie spłynęły pieniądze, które się ministrom Beaty Szydło "należały” zamiast wrócić do podatnika. Dałeś, wiedz, że jakaś część z tych pieniędzy wpłynie do portfela ludzi organizujących tę inicjatywę i w niej pracujących i albo się z tym pogódź, albo nie dawaj. Twoja wola, nikogo innego.

 
 
Czy w Gdańsku były tłumy? Nie, tłumów nie było, wiele telebimów rozstawionych na skrzyżowaniach uliczek starego miasta, przy których stało po kilkaset osób, powodowało, że nie było utrudnień dla tych, co chcieli spacerować. Równocześnie to podzielenie oddających hołd zamordowanemu na wiele grupek sprzyjało atmosferze zadumy, skupienia nad tym, co z głośników przy telebimach płynęło. Ale gdyby wszystkich tak zebrać w wielu miejscach, z pewnością tłum byłby pokaźny. Przemówienia, słowa o zasługach, jakie normalnie w czasie pogrzebu da się słyszeć docierały również do spacerujących. Na Starym Mieście panowała cisza, zaduma i tylko mewy raz po raz krzykiem tę ciszę burzyły.

 
 
Tak spacerując powoli przez piękne, choć w nieciekawym okresie Stare Miasto Gdańsk był czas pomyśleć nad Polską, nad tymi, co dla swoich celów politycznych dzielą Polaków, nad tymi, co na minutę ciszy i pożegnania w sejmie zdążyć nie potrafią. Dokąd idziesz Polsko? Była nadzieja, że ta bezsensowna śmierć wzbudzi chęć wytłumiania emocji. Choć mieszkańcy Gdańska taką nadzieję dają, nadzieja ta, słuchając, dziś jeszcze stonowane wypowiedzi polityków, wydaje się być płonna.  
 
Jestem autorem i tekstu, i zdjęć. Przepraszam za jakość zdjęć w tekście. Oryginalne zdjęcia są wysokiej rozdzielczości i jakości, jednak po zapisaniu w tekście wyglądają źle. Nie potrafię temu zaradzić.
 

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 22:38:11
  No, nie mógł się doczekać i już 14 stycznia był w Gdańsku.
 • @AgnieszkaS 22:38:11
  Pani Agnieszko, nie byłem, bo być na pogrzebie to pewnie trzeba by być w tej katedrze albo przynajmniej przed nią. Bylem w mieście, gdzie pogrzeb się odbywal, osobiście lączyłem się w bólu z rodziną, mam zwyczaj modlić się w terenie, dla mnie Bóg jest wszędzie nie potrzebuje kościołów i zmarłemu modlitewne myśli w czasie tego spaceru oddałem.

  Bo nasza polska kultura wymaga szacunku do śmierci innego człowieka, nawet jeśli był mi wrogiem, nie przyjacielem. Niestety dla niektórych osób ten element naszej kultury jest niezrozumiały, do tego nie dorośli. Przecież mamy na terenie Polski cmentarze tych, co byli żołnierzami wojsk najezdnych, i też szacunek dla ich śmierci oddajemy, tak samo jak wymgamy szacunku dla grobów naszych rodaków na obcej ziemi.

  A tak na marginesie, cudzoziemcy z zespołu w którym pracuję też szacunek zmarłemu oddali poprzez rozmowy ze mną w tej sprawiie, poprzez pójście na zgromadzenie jakie wcześniej miały miejsce, poprzez zainteresowanie całą sprawą. Tak to się u nas porobiło, że inne nacje porafią uszanować naszą kulturę, uszanować powagę śmierci, szczególnie takiej bezsensownej śmierci, a ci co się mienią "Polakami" na minutę ciszy za zmarłego zdążyć nie potrafiią.

  Na drugim marginesie napiszę, że po katastrifiie pod Smoleńskiem też byłem pod Palacem Namiestnikowskim, na dowód mam zdjęcia i też w czasie spaceru po Krakowskim Przedmieści za zmarłych się modliłem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:25:35
  Toć prawda :) Byłem i co więcej, będę jeszcze w następnym tygodniu wraz z weekendem, tak mnie po przeczytaniu komentarza p. Agnieszki naszła myśl, może pójdę na grób? Wszak to rzut beretem od mojego hotelu. :) Tyle, że się "bojam" iż za to, co niektórzy "polacy" mnie tu zlinczują. Pójść na grob, pomodlić się za zmarłego z niewłaściwej linii toż to zgroza, poruta i obraza "boga". :)
 • @Zawisza Niebieski 23:33:18
  Faktycznie...
  A nie pochowali go w jakiejś podziemnej krypcie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:43:27
  Nie wiem, nie byłem, jak w podziemnej, to pewnie i bilety będą, jak przy zejściu do krypt pod Katedrą na Wawelu. No cóż, odżałowałem na serduszko na bilet też grosza nie poskąpię :) A może uda się wślizgnąć za darmo? Polak przecież potrafi :)
 • @AgnieszkaS 00:01:20
  W Gdańsku też jest internet.
 • @AgnieszkaS 00:00:05
  Jakim cmentarzu?
  W Bazylice Mariackiej.
 • @AgnieszkaS 00:01:20
  Pani Agnieszko, w Polsce naprawdę mamy bezprzewodowy dostęp do internetu, nie przesyłamy maili za pomocą tam-tamów. Zarówno w hotelach jest wi-fi, jak z "wielkimi wyrzeczeniami finansowymi" :) zakupiłem modem, tak więc nawet będąc w tzw. wiosce zabitej dechami, jak się samochodem pod kościół podjedzie (nadajniki telefonii komórkowej zwykle na wieżach kościelnych montują) to można dyżur pełnić :). Ot chcieć to mieć.

  Z tego co wiem, Paweł Adamowicz spoczął w bazylice Mariackiej w Gdańsku.
  https://www.gdansk.pl/wiadomosci/pawel-adamowicz-spocznie-w-bazylice-mariackiej-zobacz-miejsce-pochowku,a,136086
 • Ta
  Inicjatywa jest bardzo wspierana przez państwo. Bo trudno jednak nie brać pod uwagę kosztów, jakie ponoszą podatnicy i to wszyscy. Kosz emisji telewizji, koszt gminy jaka opłaca koncerty, prąd, ochrona Policji i Straży pożarnej, koszt wynagrodzenia dla artystów i ich obsługi. Także wiele Owsiak dostawał na tacy od władz państwowych i samorządowych. Także Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy to niezła ściema.
 • @zbig71 00:24:11
  Trochę pracowałem w reklamie i ze swojego doświadczenia mogę napisać iż rzeczywiście było to promowane przez państwo (media), przy czym media muszą zapełnić czymś swój czas antenowy. Za każdy ciekawy fiilm trzeba zapłacić, tak więc taka impreza skupiająca widzów przed telewizorami daje dochód od reklamodawców i zapełnia czas reklamowy, zaś koszty, to nie zakup licencji na program np. sportowy a wysłanie kilku wozów transmisyjnych, które i tak nadawca posiada i osób obsługi, których i tak ma na etacie lub na zleceniach. Tak więc te pieniądze wkładane nie są aż tak wielkie, raczej to jest obopólna korzyść. Pieniądze samorządowe, przecież władza musi się też czymś wykazać. Kwestia tylko kalkulacji, czy danemu burmistrzowi wsparcie będzie się oplacało, czy też odbierze mu głosy wyborców. To są koszty kampanii wyborczej, budowania pozycji danej opcji rządzącej w danym miasteczku, gminie. Nie uktywajmy Adamowicz będąc na scenie, wygłaszając jakieś przemówienie też się lansował w społeczenstwie, też pracował na swoje kolejne zwycięstwo wyborcze.
 • @AgnieszkaS 22:38:11 POGRZEB MOŻNA BYŁO W GDAŃSKU ZOBACZYĆ W TV!
  Prezydent Gdańska został spopielony a grób jego jest w Katedrze Mariackiej za pancerną szybą!
  Co do ZBIÓRKI PUBLICZNEJ Jurka Owsiaka, to mu raz w tym pomagałem , jako impresario artystyczny obwoziłem zespół po Gdańsku ale na końcu zawiozłem tych artystów do TV Gdańsk , gdzie wystąpili w TVP 2 , który to Jurek na cały dzień dostawał na "własność" i po występie dowiedziałem się , że artyści otrzymają DUŻE HONORAIUM a ja byłem li tylo WOLONTARIUSZEM !Wkurzyłęm się i .....założyłem www.fundacja-slawpol.eu.
  Moja fundacja działa 13 lat i tysiące ludzi znalazło dzięki niej pracę w kraju i za granicą!Pomogliśmy założyć wiele włąsnych firm osobom BEZROBOTNYM!Nikt nam TVP 2 nigdy na chwilę nawet nie udostępnił i milionów na konto mimo NASZEJ ZBIÓRKI PUBLICZNEJ nie wpłacił!Jurek obiecał nam wsparcie ale były to tylko puste słowa , jak z nim rozmawiałem onegdaj w Warszawie!?


  www.fundacja-slawpol.eu
  Prezydent
  Sławomir Ziembiński
 • @Zawisza Niebieski 00:45:40
  Ciekawe, jaki był bilans ostateczny całego przedsięwzięcia. I oglądalność transmisji ,,finałów,, bo to jest istotne, od tego zależy jaka kasa wpada od reklamodawców. A lansowało się w związku z akcją wielu polityków i cwelebrytów itd. Czy skórka warta wyprawki. Same fajerwerki w całej Polsce to też koszt. To także powód, dlaczego jestem przeciwnikiem państwowych mediów, koncesji na media, czyli kontroli konkurencji, oraz jej ograniczenia.
 • i dalej to samo
  beda klepac az z lodowki wyskoczy mi ten caly prezydent - co mnie obchodzi jakis urzedas? gdybysmy mieli "zatrzymywac sie" i "pochylac" sie nad smiercia innych ludzi to nic innego cale nasze zycie bysmy nie robili...taka jakas jest ta konstrukcja tego swiata ze ludzie rodza sie zyja umieraja, czasami w tragiocznych okolicznosciach...czesto umieraja dzieci co jest chyba najwieksza tragedia rodzicow...ale tak juz jest i zadna "zaduma" tego nie zmieni...
  w tym konkrtnie przypadku urzadza sie cyrk, cyrk na ktorym cos sie chce ugrac a co? a no tresuje sie debili by byli jeszcze bardzie zdebilali i tyle...potem chodza gdzies po ulicach po nocach z latarkami i swieca w niebo...
 • @zbig71 01:06:57
  Tego się nigdy nie dowiemy, ale z pewnością firmy wychodzą na swoje, jeśli jeszcze do tego uwzględnimy dotacje z kieszeni podatnika.

  Jak napisał Czerwony Korsarz, woluntariusze są wykorzystywani, wykorzystywana jest ich chęć pomocy, chęć działania dla społeczności i to ma miejsce we wszystkich tego typu fundacjach. Dawno temu była afera w Szlachetnej Paczce? Chcesz coś zrobić za darmo zgłoś się, ale chcesz gratyfikacji, nie licz na nią. Grube ryby jak media na swoje wychodzą i myślę, że nie są to małe kwoty. Taka impreza to też dla wielu celebrytów miejsce promowania się.

  Medi państwowe są po to, wszczepiać w mózgi obywateli "prawdy", które chce przekazać rząd, stąd pasuje do nich określenie "media reżimowe". One zawsze będą, nawet jeśli wszyscy byśmy ich nie chcieli. Dlatego my musimy myśleć, odzielać plewy sączone nam przez stajnie trolli (w tym TVPiS Kurskiego) od prawdy. Tak było, gdy "prawdę" poznawaliśmy na łamach "Trybuny Ludu", tak jest i dziś. Czytać między wierszami, lączyć fakty z różnych źródeł.
 • @Zawisza Niebieski 01:21:31
  Dlatego popieram idee sprywatyzowania mediów publicznych i zniesienia systemu koncesjonowania działalności medialnej. Ktoś kiedy obliczył, że TVP na Woronicza zatrudnia 5 razy tyłu pracowników co Polsat. To tworzenie fikcyjnych stanowisk. A KRRITv powinno się rozgonić w diabły.
 • @siwekperu 01:16:04
  Dziel i rządź. I wygrywaj na tym. To właśnie demokracja.
 • @Zawisza Niebieski 23:33:18
  W zakończeniu komentarza brednie, tak jak też i robienie z polityka słynnego z korupcji, świętego.
 • @zbig71 00:24:11
  Nie można tego jaśniej określić.
 • Wzruszająca notka
  1*
 • @Casey 01:41:08
  Takie zabójstwa jak p.Adamowicza często się nie zdarzają, więc politycy nie będą marnować okazji do upieczenia na takim ogniu swoich pieczeni. Paliwo smoleńskie już się wypaliło, ale ,,na szczęście,, jest nowe. Do wyborów jakoś się do ciągnie, a potem zobaczymy.
 • @Zawisza Niebieski 00:45:40
  Szkoda człowieka, ale tak po prawdzie, co ten Adamowicz takiego zrobił, (poza wykonywaniem swojej pracy), że miał - jak pisze "Le Monde" - królewski pogrzeb ?
 • @SZS 01:56:33
  Ponoć załatwił sobie tyle mieszkań, że nie mógł się ich doliczyć. Także chyba to zrobił.
 • @Casey 01:41:08
  Jakis internauta umiescil wpis: Czy relikwie sa juz gotowe?
  Nawet nie obudzilo to mojego zdziwienia. Robi sie wszystko, aby P.Adamowicza uczynic ofiara "nienawisci" ! Niemiecka prasa juz zdazyla o to zadbac. W jej oczach Adamowicz to "prawdziwy Europejczyk", propagatot otwartej Europy, wzorowy demokrata itp. Juz ustanowili nieboszczyka meczennikiem, ofiara NIENAWISCI. Tym okresleniem beda teraz walczyc z Polakami. Morderca "przysluzyl sie" tym, ktörzy chca poglebic podzial polskiego spoleczenstwa.
 • @AgnieszkaS 22:38:11
  Na co nam Nostradamus czy jakąś Baba Wonga jak wystarczy Husky.

  @kula Lis 68 13:30:42
  Mam nadzieję że nasz "admin" po powrocie, zrobi nam tu jakieś sprawozdanie z pogrzebu
  Będziemy mieli info z pierwszej ręki
  A i notkę jakąś strzeli
  8-)))))))))))))
  nadużycie link skomentuj
  Husky 19.01.2019 13:38:46
  http://antykomunista.neon24.pl/post/147245,obozy-koncentracyjne-dla-pisowcow#comment_1522564


  Wie Pani ciekaw jestem na jak liczne audytorium liczy nebeski w sprzedaży tego kitu.
  2 czy może nawet 3 osoby.
  reszta musi się liczyć z napadem ostrej padaczki żołądkowej ze .....śmiechu.

  Zawiszy przypadków cdn.

  Pozdrawiam
 • 1*
  "Na litość Boską, przecież Jurek Owsiak nie ślubował ubóstwa, jak ten z Torunia, co ze spółek skarbu państwa ma "mniej niż kot napłakał". Człowiek pracując ma prawo budować również swoje życie prywatne. Ma prawo do godnego wynagrodzenia za swą pracę, do pieniędzy na utrzymanie rodziny"
  W takim razie św. Jurek powinien oddać 80% swoich dochodów na WOŚP i jeszcze zostałoby mu więcej niż średniej polskiej rodzinie.
  WOŚP to zwykła propagandowa ściema.
  Polacy i tak oddają olbrzymią część swoich ciężo zarobionych pieniędzy w postaci podatków które są w olbrzymiej części rozkradane lub marnotrawione.
  To może byłoby lepiej zamiast tej Orkiestry podwyższyć Polakom podatki o 1%?
  Oczywiście że NIE!
  Należy zmienić cały system a nie czarować się ogólnopolską akcją która i tak niewiele zmienia - poza napchaniem kieszeni św. Jurkowi i jego rodzinie.
 • Wiemy już na pewno Zawisza Niebieski jest pochodzenia żydowskiego !
  Słowianie ! w sylwestrową noc w 2016 roku w Ełku zasztyletowano 21-letniego Daniela !!!! mordercami byli trzej muzułmanie nielegalnie przebywali w Polsce ! bo podobno zabrał nie płacąc puszkę Coli !

  Słowianie ! odzew w żydowskich mass-mediach był odzewem nienawiści do Daniela , bo był Polakiem i do tego białym !

  Słowianie ! jaki odzew był mediów żydowskich po zamordowaniu żyda Adamowicza ? sami widzieliście ZŁODZIEJA KILKUNASTU mln zł zrobili świętego i pochowano w kościele !!!! fuj !

  Słowianie ! w tych dniach unikałem tak zwanych polsko-języcznych stacji
  TV bo nie chciałem oglądać tego spektaklu obłudy i zakłamania żydowskiej propagandy !!!!

  POLSKA ZOSTAŁ ZAKNEBLOWANA przez żydowskich OKUPANTÓW !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @AgnieszkaS 00:00:05
  Urna z prochami w Katedrze stoi.
 • @Autor
  Gdyby Stalin żył i umarł w obecnych czasach to tak właśnie wyglądała by hucpa pogrzebowa jaką mozna było zobaczyć w Gdańsku.Na zachodie na taki pogrzeb zasługiwał by tylko potężny mafiozo.

  Wiele razy pisałem ,że łżesz jak pies i wciąż powielasz kłamstwa i oszczerstwa produkowane seryjnie przez żydobolszewickie media.

  Gdybyś sprawdzał u źródła to byś wiedział,że zaden Redemptorysta nie może posiadać majątku osobistego.Pieniądze na swoje potrzeby otrzymuje od zakonu i musi się z nich rozliczyć co do grosza.Ten "wielki biznesmen"ma swój skromny apartament w celi zakonnej gdzie spędza wolne chwile i nocuje.
  Byłem tam zobaczyłem i rozmawiałem z braciszkami.To są fakty a twoje łgarstwa jak się kiedyś spotkamy to wcisnę ci w gardziel.

  Znajdź mi drugiego człwieka który tyle zrobił dla szrych zwykłych ludzi przede wszystkim emerytów rencistów i ludzi ułomnych .Owsik co najwyżej mógłby Mu buty wylizać.
 • @Casey 01:41:08
  W Chinach to on Adamowicz byłby po szybkim procesie za korupcję, i wykonaniu wyroku za który by rodzina musiała zapłacić, no i po konfiskacie majątku. A tak uciekł prokuratorom w zaświaty a rodzina ma z czego żyć, z tych mieszkań i tych 36 kont. Dlatego 2ga żona już publicznie wybaczyła zabójcy, miała za co wybaczyć.
 • @matterhorn 09:15:39
  100/100! Dzięki bo miałem to samo napisać. Pzdr!
 • @autor jaja sobie Waćpan robisz
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Jak kliknąć na zdjęcie przeglądarka pokazuje, iż zdjęcia są 200x133 kropek.

  Podobnie z wszystkimi argumentami użytymi w tekście.

  Tak, krytykowałem i opluwałem śp. Kuronia za rozdawanie zupek. Widzisz Pan analogię?

  A co Pan myślisz o wyrzucaniu ludzi z mieszkań komunalnych na bruk, biernym patrzeniu jak zdychają przed urzędem miasta, z konotacją do sprowadzania emigrantów i fundowania im godnego życia na koszt miasta?
 • @siwekperu 01:16:04
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Ilu niewinnych ludzi zginęło tego samego dnia na drogach ? A jednak większość z nas nadal wsiada do samochodu.
 • Ten portal za sprawą niejakiego
  Zawiszy Niebieski - zamienia się w GazWyb. Nie można opętania mieszkańców Gdańska przez Szatana postrzegać w pozytywnym świetle. Jak można - z pogrzebu demokraturowego gangstera, zwolennika sprowadzania tutaj kolorowych, pontonowych inżynierów i mikrobiologów, czynnego budowniczego Sodomy i Gomory, zwolennika mordowania dzieci w łonach ich matek, etc.- robić jakąś ohydę. No jak? Opamiętaj się Autorze! Życie na ziemi to jak mgnienie oka - więc czy opłaci się tutaj służyć Szatanowi i jego pupilom? Czyż nie jest ohydą wynoszenie pupila Szatana na ołtarze - którego po owocach już poznaliśmy?
 • @zbig71 01:33:19
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Dlaczego chcesz prywatyzować coś, czego nie jesteś właścicielem ?

  Rzecz w tym, aby media były publiczne, a nie mafijne (urzędnicze).
 • @matterhorn 09:15:39
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  5*
 • @zbig71 02:14:29
  Debil - prezydentem, zdrajca - bohaterem, bandyci - bojownikami o wolność, hochsztapler - pierwszym samorządowcem.... Jeszcze Polska nie zginęła !
 • @AgnieszkaS 00:32:51
  " był Pan w Gdańsku, a ja w okolicach uskoku San Andreasa."
  A podobno widziano Panią purystkę na ulicach Los Angelesa....
  PS
  Dalej jest Pani przy nadziei...?
 • @matterhorn 09:15:39
  Lans na śmierci Pawła Adamowicza. Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki. „Koryto jest zbyt mono przyspawane do ….buzi” https://nczas.com/2019/01/20/owsiak-pobil-szczyt-hipokryzji-lans-na-smierci-pawla-adamowicza-internauci-nie-zostawiaja-na-nim-suchej-nitki-koryto-jest-zbyt-mono-przyspawane-do-buzi/
 • @matterhorn 09:15:39
  Faktycznie, ojciec biznesmen dużo zrobił dla staruszków. Swego czasu uwolnił ich od kłopotu posiadania świadectw udziałowych zbierając na Stocznie Gdańska.
 • @matterhorn 09:15:39
  Matka Kurka informował o hejcie, o groźbach łącznie z pozbawieniem życia w mailach jakie dostaje on, jego żona. Jeszcze przed śmiercią Adamowicza grożono córce blogera, gdzie jest to państwo z dykty i jego pierwszy policjant Jojo, gdy Owsiak szczuje przeciwko innym. Dziś POPIS działa zgodnie, żeby ograniczyć wolność słowa. A jak ktoś ciekaw teorii spiskowych nt. zabójstwa P.Adamowicza to polecam artykuł Valsera na

  http://valser.szkolanawigatorow.pl/czytelny-sygna

  "Gdyby taka akcja jak w Gdańsku rozegrała się w USA, to tą całą scenę, plac z publiką otacza FBI, odgradza, organizuje autobusy i wszystkich wiezie do siebie na przesłuchanie do skutku. Robi codzienne konferencje i informuje o postępach śledztwa bezpośrednio przed kamerami wydając oświadczenia, odpowiadając na pytania mediów, ucinając wszelkie spekulacje." aspekty nie poruszane gdzie indziej.
 • Nie bardzo rozumiem o co
  oskarża się autora notki? Opisał co widział. A że brak w tym opisie jadu i hejtu, który przeważa w wypowiedziach niektórych na tym portalu? Widoczne kultura Zawiszy jest na innym poziomie niż kultura takiego np Huskego.
  Za tę pogrzebowa hucpe odpowiedzialny jest przede wszystkim PiS że swoimi pełnymi hipokryzji wypowiedziami na cześć zabitego prezydenta Gdańska, ogłoszeniem żałoby narodowej przez Dude itp. Zapomnieli nagle, że Adamowicz był uwiklany w różne ciemne sprawki i co o nim mówili i pisali wcześniej. Zrobili z niego niemal bohatera. To jest dowód na jedno - istnieje jedna, przestępcza kasta polityczna, która w takich sytuacjach czuje się zagrożona i manifestuje swoją jedność i solidarność.
  PiS PO jedno zło!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:28:18
  //Widoczne kultura Zawiszy jest na innym poziomie niż kultura takiego np Huskego.//

  Zgadzam się , jego kultura jest na poziomie 10 pięter .. w dół
  I nic nie zmienią klakierskie komentarze
  Jak jego oceniają, widać po komentarzach i ocenach, a i ja pytałem ilu pretorian i klakierów się tu pod tym wpisem zgłosi
  Dwóch - trzech ?
  Jak dotąd tylko jeden
  Pozdrawiam

  ps.
  to ostatni mój koment pod wpisem "Sprzedawcy Kitu"....
  są inne ciekawsze
 • Oczywiście, że Owsiak ma prawo zarabiać nawet dużo.
  Problem w tym, że on podaje do publicznej informacji tylko wynagrodzenie z fundacji, a nie wszystkich profitów uzyskanych z współpracujących z fundacją firm jego i żony. Jakaś tam "Mrówka Cala" i "Złoty Melon" . Przynajmniej tak było przez lata . A to duże pieniądze. W takiej sytuacji po prostu oszukuje ludzi w kontekście swoich dochodów z Orkiestry. Jeśli nawet połowę dochodów z Orkiestry by brał dla siebie, a darczyńcom by to powiedział - to ich sprawa czy dają kasę na tę inicjatywę czy nie. A tak to po prostu rżnie głupa i oszukuje ludzi.
  Poza tym każdy myślący może sobie wyobrazić ile kasy można wyciągnąć z takiej inicjatywy pod stołem. Nie twierdzę, że to robi bo mnie zaraz ktoś oskarży o zniesławienie, ale wszyscy znamy życie. Podsumowując- zarzucam Owsiakowi nietransparentne prowadzenie tego biznesu i wprowadzanie ludzi w błąd w zakresie uzyskiwanych profitów. Poza tym w Polsce ma polityczny parasol ochronny . Dowiodły tego procesy z Wielguckim.
 • @matterhorn 09:15:39
  I jeszcze dodam od siebie, że gdy tam dochodzi do zabójstwa, zwłaszcza osoby takiej ze "świecznika" czy związanej z życiem publicznym, to w toczącym się śledztwie zawsze bierze się pod uwagę opinie eksperta - biegłego, który bada broń jakiej użyto (czy orzeka jakiej broni użyto do zadania rany, w jaki sposób nastąpił zgon). I na podstawie jego opinii można wiele wniosków wyciągnąć i nadać jakiś kierunek śledztwu czy raczej iść w różnych kierunkach. No a w ogóle to w USA w takich przypadkach pojawia się żółta taśma z wymownym napisem "crime scene" i nikt poza wybranymi prowadzącymi śledztwo i ekspertami nie ma tam wstępu. Ja chyba kiedyś zdaje się czytałem jakiś tekst bodajże Ziemkiewicza o takiej "crime scene" w Polsce. Jakieś miejsce morderstwa chyba, i tam w parę godzin po przybyciu policji jacyś ludzie znikąd łazili po tym terenie jak krowy po pastwisku. Więc o czym tu gadać.
 • @Husky 11:40:18
  Mój także, brawo.
 • ***
  Najlepsze jest zakończenie , prawie jak w jakiejś
  powieści sentymentalnej , Zawisza łazi sobie po Gdańsku
  z myślami o barbarzyńcach niszczących jego ukochaną Polskę
  a wystarczyła jedna minuta by nadzieja nie zgasła :)))))))))))))
  taki udział w "minucie ciszy " ma fundamentalne znaczenie
  dla losu całego kraju
 • @Husky 11:40:18
  Zawisza pisze prawdę i klakierow nie potrzebuje.
  Z komentarzy wynika jedno - na NEonie jest pełno krypto-pisiorow, którzy przy tej okazji się ujawnili.
 • @matterhorn 09:15:39
  Trzeba patrzeć czy w następnych kilku miesiącach ktoś z graczy polityczno-biznesowych nie poślizgnie się na mydle, albo nie będzie kolejną ofiarą "nienawiści".
 • @zadziwiony 11:43:27
  Dlatego nie daje na Owsiaka bo mam podobne wątpliwości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:28:18
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Panie Jarku !

  to dowodzi jedynie, że wszyscy politycy to słupy na usługach kryjących się w cieniu właścicieli świata.
 • @interesariusz z PL 12:16:23
  A o czym ja piszę od lat?
  Dlatego takie nawalanki jak choćby na NEonie mnie śmieszą i wkurzają.
 • Przeczytalem...
  Ocenilem na 5+

  Srdeczne pozdrowienia
 • @Casey
  Wygląda na to, że oni ratownicy mu robili masaż serca przez płaszcz. Nawet go nie rozpięli fachowcy. Gdyby rozpięli mu płaszcz i zobaczyli krwawienie z okolic klatki piersiowej to musieliby się skupić również na tamowaniu krwotoku, a zamiast ucisku klatki dwie osoby kontynuowałyby non stop-usta usta do przyjazdu karetki i transportu do szpitala. A tak... wypompowali mu krew i do szpitala wieźli już praktycznie trupa, którego bez sensu czyli widoków na ożywienie operowali..
 • @AgnieszkaS 10:18:05
  Diagnoza medyczna od Huskiego ? Cóż...
  Jest Pani Adminem, więc może Pani wszystko....
  I jak mnie Pani na urlop "zdrowotny" wyśle, to Pani nadzieja przestanie być nadzieją.
  A przy okazji - zanim się pożegnamy - na czym polega mój brak ogłady ?
  Jakiś przykład ...?
 • @Robik 05:42:09
  Fundacji jest wiele, prowadzonych przez rożnych celebrytów, dla wsparcia różnych inicjatyw i w każdej z nich obowiązuje zasada fundacja jest no-profit, ale pracujący w nich uzyskują jakieś tam dochody. To nie jest tajemnica.

  Osobiście nie sprawdzam dochodów Owsiaka, bo nie tej fundacji przekazuję moje 1%, więc to mnie nie interesuje, tym razem dałem datek w proteście przeciw hejtowi tworzonemu przez "prawaków". Nie raz protestowałem przeciw "miłości PiS", "zdradzieckim modom" itd. i się z tym nie kryję. Nadal będę pisał o przekazywaniu naszych podatków, w różnej formie na rzecz Tadeusza R. i jego dzieł. W informowaniu o nieprawidłowościach w WOŚP będzie tu wielu specjalistów :), więc ja zajmę nieobsadzone okienko, co pewnym osobom będzie na pewno nie w smak.
 • @ele 09:01:25
  Szanowny blogerze Ele, coraz bardziej dochodzę do wniosku iż ma Pan jakieś korzenie żydowskie, lub podejrzewa Pan iż mogą być. Normalny człowiek nie doszukuje się we wszystkich na około Żydów. Coś musi być w Pana psychice spaczone, albo jakaś drzazg tkwić. Hitler podobnież nienawidził Żydów, bo jego prababka była Żydówką. Czyżby u Pana też był ten mechanizm? Jak już Pana nie raz informowałem wywodzę się z drobnej szlachty mazowieckiej. Noszę się z myślą poddania się badaniu genetycznemu określającemu moją haplogrupę, jak to zrobię to pewnie się pochwalę. Z tego co odkryłem w dokumentach rodzinnych 3 pokolenia wstecz moja prababka wywodziła się z emigrantów holenderskich, w wyznaniu była ewangeliczką, a herb jednego z moich dziadków ma korzenie bałtyjskie. Żadne inne korzenie z innych narodowości nie są mi znane.
 • @kula Lis 68 09:17:38
  Gdyby tak zastosować prawo jak w Chinach, to pewnie w sejmie byłoby wiele wakatów. I Kaczelnika by nie było, choćby za sprawę fundacji Srebrna,i Senatorów Koguta, Bireckiego itd. itp.

  Nie jestem mieszkańcem Gdańska, ale skoro tyle razy Gdańszczanie wybierai Adamowicza na prezydenta, to ogólny rachunek działań dla tego miasta uznali za pozytywny. Jak Pan mówi, trzeba wygrać wyboru i wtedy ma się prawo do rządzenia, czyż nie?
 • @matterhorn 09:15:39
  "Gdybyś sprawdzał u źródła to byś wiedział,że zaden Redemptorysta nie może posiadać majątku osobistego."

  Jak najbardziej tak jest, nie posiada majątku osobistego, bo co z nim uczyni po śmierci? Tego nigdy nie twierdziłem. Rodziny nie ma, nie ma potomstwa, by ten majątek przekazać, ale korzysta z niego w swym życiu docesnym. Mówi pan o niewielkiej celi, nie byłem, nie widziałem ale mogę to przyjąć, że tak jest. Ja też mam niewielką sypialnię, bo czy więcej do spania człowiekowi potrzeba?

  Jeśli by Pan zauważył, też nigdy nie mówię, że te pieniądze podatników PiS przekazuje Tadeuszowi R. Zawsze piszę, że to są pieniądze na dzieła Tadeusza R. stanowiące majątek zakonu. To zakon się bogaci, a nie jest to zakon polski, a tylko filia międzynarodowego prowadzacego swą działalność na całym świecie.

  Ale dlaczego nie powie pan dalej? Czyżby łgał pan jak pies? Każdy redemptorysta ślubuje życie w ubóstwie. Nie ma majątku własnego, korzysta z majątku zakonnego a ten rozrasta się również z naszych podatków. Jednym z zawołań tego zakonu jest "„Miłujcie się wzajemnie, jak Ja was umiłowałem”", czy w działaniach, wypowiedziach Tadeusza R. widzi Pan realizowanie tych słów Jezusa? Bo ja mimo najszczerszej chęci zobaczyć tego, jak również życia w ubóstwie nie potrafię, miłości bliźniego.


  Tadeusz R. buduje majątek zakonu, zakonu co przysięgał żyć w ubóstwie. Jest to zakon międzynarodowy mający w Polsce poboczną prowincję, choć mocno budującą majątek zakonu z naszych podatków i darowizn. Jest to międzynarodowy nadawca multimedialny, jego media w Polsce są tylko i wyłącznie mediami polskojęzycznymi.


  Wrzuca mi Pan słowa, których nie wypowiadam, ja starannie dobieram to co piszę, by móc ogłosić "łżesz jak pies i wciąż powielasz kłamstwa i oszczerstwa produkowane seryjnie przez żydobolszewickie media". Nie, ja piszę prawdę, a, że jest ona pewnym osobom niewygodna, to już nie moja wina.
 • @Husky 11:40:18
  Ty to masz zdolność do samozaorania, i tak od rana w niedzielę? Bezradnie próbujesz przypiać mi jakąś łatkę, choćby to, iż do Gdanska przyjechałem na ten pogrzeb, choć ze zdjęć wyraźnie wynika iż na pogrzebie nie byłem, byłem tylko na spacerze w Gdańsku w czasie trwania pogrzebu. Udało się Panu przekonać Panią Agnieszkę, która jak wynika z pierwszego wpisu uwierzyła Panu iż przyjechałem na pogrzeb. Myślę, że drugi raz już tak się oszukać nie da. "Kłamstwo jak kaczuszki ma zawsze krótkie nóżki" Twoje klamstwa na pęczki można liczyć. Taka dola trolla.
 • @puuuq 11:48:39
  "wystarczyła jedna minuta by nadzieja nie zgasła"

  Jeśli człowiek myśli nad czymś i to nie jedną minutę, spacer trwał kilka godzin to pewnie do jakiś wniosków z tych przemyśleń dochodzi. A szykująe się procesy, o akty politycznego zgonu, o plastusie, o to, czy TVPiS szerzy wśród Polaków nienawiść z pewnością pozytywnymi myślami nie napawają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:50:15
  Masz przywidzenia.
 • @Robik 05:42:09
  "Polacy i tak oddają olbrzymią część swoich ciężo zarobionych pieniędzy w postaci podatków które są w olbrzymiej części rozkradane lub marnotrawione."
  Głównie przez PISowców i ich wszelkiej maści przydupasów.
  Jak też i miliony dla biznesmena z Torunia.
  .
  Jak Ci czy komuś WOŚP przeszkadza to nie dawaj/nie dawajcie. To akcja dobrowolna i nie wiem dlaczego sracie w portki ile i na co z nich idzie każda złotówka. Każda złotówka z której nie dajecie NIC - po co się przejmujecie cudzymi pieniędzmi?

  Czym innym jest dotowanie i wszelkie wypłaty z kasy Państwa, bo to są z kolei już pieniążki WSZYSTKICH podatników.

  Ty nie chcesz dawać na WOŚP i masz prawo nie dać
  Ja i miliony ludzi nie chcemy dawać dla Toruńskiego oligarchy a i tak NASZE często zagrabione nam pieniądze są mu przekazywane
  To wielka różnica - jednak niewidoczna dla PISowskich i katolskich oszołomów
 • @ele 09:01:25
  "Wiemy już na pewno Zawisza Niebieski jest pochodzenia żydowskiego !"
  Taaak? Zaglądałeś/dałaś mu pod gacie i sprawdziłeś/łaś to "namacalnie"?
 • @matterhorn 09:15:39
  "Znajdź mi drugiego człwieka który tyle zrobił dla szrych zwykłych ludzi przede wszystkim emerytów rencistów i ludzi ułomnych"
  Masz trochę racji.
  Więcej zakosił im chyba tylko ZUS
 • @kula Lis 68 09:17:38
  Nic się nie zmieniło - nadal DEBIL
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:11:03
  Tak jest uwolnił ich od posiadania świstka papieru,które nie było nic warte dla pojedynczego posiadacza.Najwyżej można było nim tyłek podetrzec.Ale zebrane do kupy stanowiły już pewną znaczącą wartośc.
  Ojciec Rydzyk chciał ratować stocznię.Komitet który się zawiązał posiadał plany ratowania stoczni zamówienia na nowe statki i plany na przyszłośc.Władzucha widząc co śię święci błyskawicznie sprzedała stocznię czemtanemu gangsterowi niejakiemy Szlancie któey wykupł stocznie za pożyczone od władzy pieniądze i potężną gotówką w sejfie.
  Tak władzuchna wycyckała ojca Rydzyka jak i stoczniowców

  Drugi raz wycyckała kiedy to O Król postanowił zainwestować te udziały na giełdzie .Służby cały czas miały na oku działania Redemptorystów i doprowadziły do upadku firmę w którą zainwestowano udziały .I tak zostali z papierkiem toaletowym w ręku.
  Tyle jadu ile wylano na tego redemptorystę przez kilkanaście lat nie wylano na żadnego człowieka na świecie.Opluwano go we wszystkich mediach z publicznymi włącznie ,nasyłano kontrole i prokuratorów.Żadne z zarzutów się nigdy nie potwierdziło Nie ma żadnrgo wyroku skazującego nawet wtedy gdy u władzy byli komuniści z Milerem na czele.
  Ten człowiek znosił to w pokorze i dalej robił swoje z hasłem na ustach "alleluja i do przodu"
  Pod presją władz zakony musiał iść na układy z żydami,aby zdjętoz nich posądzenia o antysemityzm.Gdyby nie poszedł jego dzieła przeszły by w łapy żydowskie tak jak przeszła inna stacja katolicka'Radio Rodzina"W której teraz likwiduje się audycje typowo katolickie lub przenosi na godziny wczesnoporanne a część audycji poświęca się sprawom żydów problemom żydowskim i krzewienia judeochrześcijanizmu.

  Nie jestem zapiekłym wyznawcą o.Rydzyka.On jako prosty człowiek również popełnia błędy ale podziwiam go za to co stworzył prawie z niczego i za to był opluwany dzień i noc.
  Byłem w Toruni i maiłem okazję poznać rację tych opluwanych i bardziej wierzę im niż tej żydobolszewickiej propagandzie.
 • @kula Lis 68 10:00:45
  To nie jest wiarygodne źródło, czyste "kopiuj-wklej tego co im wygodne.
 • @matterhorn 15:58:02
  ".I tak zostali z papierkiem toaletowym w ręku."
  Tak. Ci co mu wpłacili a później chcieli te pieniążki odzyskać lecz ich nie dostali bo oligarcha w odpowiedzi pod kiecką pokazał im wyprostowany środkowy palec a z otworu gębowego wydalił słynne: "te pieniądze nie są na przeżarcie"
  I od tamtej pory nagle nie wiadomo skąd (oficjalnie) zaczęło się rozrastać mega imperium

  "Tyle jadu ile wylano na tego redemptorystę przez kilkanaście lat nie wylano na żadnego człowieka na świecie."
  Wylano dużo więcej - właśnie na Owsiaka

  "dalej robił swoje z hasłem na ustach "alleluja i do przodu" - po kasę

  "nasyłano kontrole i prokuratorów.Żadne z zarzutów się nigdy nie potwierdziło" - bo kontrole nie doszły do skutku, a za samo tylko nie składanie bodajże sprawozdań dawno powinien stracić koncesję

  "Nie jestem zapiekłym wyznawcą o.Rydzyka" - buaaahaaaaaa

  "podziwiam go za to co stworzył prawie z niczego" to absolutny fakt i jedyna prawda - szkoda tylko że wiadome jest pochodzenie funduszy
 • @lipao45 16:07:39
  Trudno mówić o wiarygodności tego źródła, to po ptostu sklejka informacji dobranych pod z góry założoną tezę. Nie ma ani slowa, że różne osoby, w tym żona zmarłego prosiły o powrót. Ja też jestem tego zdania, bo ostaatecznie jest założycielem, wszyscy mają wyrobione swoje zdanie o tej fundacji a poza tym nie może być tak, aby hejterzy przeciwko zamordowanemu i przeciwko WOŚP odnieści z tej śmierci swój wątpliwy moralnie sukces. Jeśli nastąpi odejście Owsiaka, to nie pod wpływem takiego wydarzenia.

  Wpisy Kula Lis cechuje właśnie to, że korzysta z takich "wybiórczych" źródeł pisanych pod jedną z góry założoną tezę, stosujących półprawdy.
 • @interesariusz z PL 09:44:36
  Bo gdybym był ich właścicielem, to nie musiałbym ich prywatyzować. To chyba jasne.
  Piszę, sprywatyzować media publiczne jednocześnie kasując system koncesyjny. Niech ktoś, kto ma pomysł i środki zakłada telewizję, radio, czy to co tam chce. A tak, to wadza ma monopol na ,,prawdę,, i jedni, albo drudzy przez ten monopol ogłupiają ludzi i okłamują bezczelnie.
 • @SZS 09:51:21
  Nie denerwuj się, niedługo i tak wszystko przejmą ,,potomkowie holokaustu,,
 • @Husky 11:40:18
  Przesadzasz Husky. Kolega Zawisza po prostu nie lubi PiS i tyle. A jego wpisy trzeba przyznać, są na niezłym poziomie. Ja np nie lubię Owsiaka, uważam go za sprytną zagrywkę post bezpieczniacką , on chyba lubi, no i co z tego,....? Niech sobie lubi i tyle.
 • @zbig71 17:55:03
  To, że nie lubię PiS to prawda i nigdy tego nie ukrywałem, powody też podawałem nie raz. Co do Owsiaka to moje uczucia są na poziomie zero, nie mam nic do człowieka, niech robi co robi, póki nie łamie prawa, póki ludzie mu wierzą i płacą nic mi do tego Ja ni płace, z wyjątkiem dnia wczorajszego i tyle.
 • @Zawisza Niebieski 18:13:03
  No i gitara.
 • Do @Zawisza Niebieski 14:36:51
  Do Zawiszy Niebieskiego ! Jeżeli nie jest pan genetycznie żydem to na pewno jest pan mentalnie żydem ! czego ja osobiście bardzo bardzo żałuje bo ma pan nieraz świetne pióro na tutejszym Neonie 24 .

  żydów rzeczywiście nienawidzę bo to bezpaństwowcy kosmopolici którzy rozsadzają Polskę od środka ! a pana pupil żyd Adamowicz był w forpoczcie niszczeniu Polski, niszczeniu tożsamości i kultury Słowian !

  UWAGA ! moja nienawiść nie dotyczy Polaków żydowskiego pochodzenia
  bo to są osoby które mniej czy więcej zasymilowali się z Kulturą Tożsamością Słowian w Polsce .

  APEL .Polska Krajem Neutralnym !!!! chcemy żyć w pokoju a nie walczyć w interesie syjonizmu ! PRECZ Z żydo-NATO w Polsce !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do żyda @Hades 15:51:30
  Gacie cię zdradzają żydzie Hades ! żaden Polak nie wspomina o gaciach obrzezańców ! to wasza żydowska trauma gacie !!! a tak poważnie to ty żydzie Hades inteligencją nie grzeszysz !

  Polska Krajem Neutralnym ! PRECZ z żydo -NATO w Polsce !!  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @zbig71 18:16:21
  Jak to powiedział pan Stasiu Michalkiewicz; Owsiak sam tego geszeftu WOŚP, Melona nie wymyślił bo jest do tego za głupi, ale już starsi i mądrzejsi mogli mu podpowiedzieć jak to kiedyś sprytnie zrobił Iwan Groźny…
 • @ele 18:38:29
  Yrek nie nerwuj się tak bo Ci żyłka pierdząca pynknie.
  Przypiąłeś Zawiszę do danej "nacji" więc zapytałem o źródło twej wiedzy :))
  Ciekawe co Cię tak ruszyło? :))
  Lubisz tak sprawdzać, bywasz tak sprawdzany, a może .... bolesne wspomnienia z dzieciństwa?
  Wyluzuj - nawet jeśli to ostatnie to przecież nie miałeś na to wpływu.
 • @kula Lis 68 19:30:29
  Dokładnie!
 • @Lotna 15:37:19
  Przywidzenia?
  Chciałabym...
 • @matterhorn 15:58:02
  Nic nie stworzył z niczego. Miał potężne wsparcie. Redemptorysci to bardzo bogaty zakon.
 • @zbig71 17:46:20
  udajesz, czy nie kumasz? no to przetłumaczę, dlaczego chcesz wyzbyć się czegoś, co jest cudze, również moje?

  System koncesyjny można by zlikwidować, gdyby w kraju obowiązywały jakieś szanowane prawa, ale nie w dżungli.

  Niech każdy zakłada TV, każdy, to znaczy rząd też. I za nasze pieniądze, również twoje. Dlaczego mamy być indoktrynowani wyłącznie przez jakiś prywaciarzy, ogłupiających nas wyłącznie dla zysku? Już wolę w imię jakiejś polityki.

  Przy dzisiejszym pomieszaniu umysłów prawie nikt nawet nie wie, czym się kierować w wyszukiwaniu prawdy. Faktów i tak nigdy nie poznamy, natomiast możemy oceniać zgodnie z systemem wartości i zdrowym rozsądkiem. Rzecz w tym, że tego ostatniego bardzo brakuje.
 • @interesariusz z PL 23:03:34
  Nie wiedziałem, że jesteś współudziałowcem tvp. Nawet w 3 rp obowiązują jakieś prawa. Jeśli rząd chce zakładać telewizję, niech ją utrzymuje z dobrowolnych wpłat. Jeśli byłby rynek niekoncesjonowany, to stacje tv miałyby bardzo urozmaiconą ofertę. Nie wiem, czym inni kierują się w poszukiwaniu prawdy, czy czegokolwiek. Jeśli ,,nigdy,, nie poznasz prawdy, to po co ci telewizja?
 • Do żyda @Hades 19:36:15
  To ty żydzie się denerwujesz ! ja tylko stwierdziłem fakt ze kto był na pogrzebie Adamowicza to żyd !!! bo żaden Polak by się nie zhańbił żegnać śmiertelnego wroga Polski i Polaków tylko żydzi masowo żegnali żyda Adamowicza ! lub co gorsza szabesgoje to już totalne DNO !

  Co do ciebie to się spytam adwokatem Zawiszy jesteś ? płaci ci on ? wątpię ! wy żydzi razem okradacie ludzi i razem sie bronicie to wasza taktyka która was żydzi zdradza tak samo jak wasze gacie !
  UDERZ W STÓJ A NOŻYCE [ żyd Hades ] się ODEZWĄ !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!! mamy prawo żydzi do pokoju !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Wyjątkowo zgadzam się z opinią Donalda Tuska:
  ś.p. Paweł Adamowicz walczył o wolne miasto Gdańsk (Freie Stadt Danzig)

  pozdr
 • @Autor
  Pan dał w proteście przeciw PiS na Wośp (mam nadzieję,że kwotowo ten protest zostanie dostrzeżony, a przynajmniej pokryje koszty produkcji puszki,identyfikatora i serduszka) inni również nie działając pod jakimkolwiek przymusem zewnętrznym, oddali swój głos na PiS jako wyraz protestu przeciw PO , a inni, tacy jak ja, zmuszeni są do życia w kraju protestujących inaczej.
  Albo myliłem się uważając,że jest Pan mądrzejszy, albo funkcja admina wyraźnie Panu nie służy.
  p.s. Na prawdę chce Pan TVN-owi chleb odebrać?
 • @zbig71 23:45:33
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Jestem współudziałowcem państwa.

  A więc uważasz, że jeśli rząd chce utrzymać państwo, to niech to robi z dobrowolnych ofiar "na tacę", a nie z podatków.

  Jeśli rynek nie byłby koncesjonowany, to stacje TV miałyby bardzo urozmaiconą ofertę, w jednej orgie, w drugiej kazirodztwo, w trzeciej tortury, w czwartej ojcobójstwo, itd, w zależności od chwilowych gustów telewidzów, co się lepiej sprzedaje.

  TV, jak mawiał PP Passolini, jest zbyt cennym wynalazkiem, aby służyła rozrywce. Winna służyć społecznej komunikacji.
 • @Mariusz G. 10:17:37
  Po pierwsze, dałem na WOŚP nie w proteście przeciw PiS, a w proteście przeciw hejtowi skierowanemu przeciwko WOŚP. Jak w podstawówce mnie uczono, nie odejmuje się gruszki od pietruszki, tak samo przeciwwagą dla WOŚP nie jest PiS tylko ludzie sprzeciwiający się, hejtujący przeciw WOŚP. Ludzie protestujący przeciw PO mogli oddać głos na PiS albo na inną partię i vice versa, choć przecież nie musimy wszystkiego widzieć jako wojenki PO-PiS. Również TVN nie ma nic do tego, bo nie jest stroną. To media transmitujące relację z wydarzenia. Myślę, że czas skończyć z zero-jedynkowym postrzeganiem naszego świata polityki, bo inaczej rządy PO-PiS będziemy mieli po wieki wieków.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930