Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 9878 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wasz TW to zło, a nasz TW to dobro?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakże niegodziwymi były osoby współpracujące z dawną bezpieką, za czasów gdy Kaczyńscy uznali iż trzeba zniszczyć osobę przy której wyrośli, czyli Lecha Walęsę.

Dziś co pewien czas w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego, na eksponowanych stanowiskach w PiS pojawia się człowiek, który w przeszłości donosił na swych znajomych do służb SB. Jak wiemy, pan Andrzej Przyłębski, ambasador RP w Berlinie, po długim procesie, przenoszeniu sprawy z prokuratury poznańskiej, której bezstronność pan Przyłębski podważył, do Krakowskiej, uzyskał od IPN stwierdzenie iż wszakże doszło do podpisania lojalki, przyjęcia pseudonimu „Wolfgang”, to jednak do materializacji współpracy nie doszło.
 
ziś pojawia się kolejny bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, oskarżany o współpracę z SB jako TW Ryszad:
 
 
Dziś środowiska PiS twierdzą iż Jarosław Kaczyński został w tej sprawie oszukany przez Kazimierza Kujdę. Jednak jeśli popatrzymy w karierę zawodową tego człowieka, w październiku 2015 został on powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład powołanej w 2010 roku przez Lecha Kaczyńskiego Narodowej Rady Rozwoju. Ciekawostką tego gremium doradczego jest fakt iż jego członkowie zostali wyłączeniu spod obowiązków jakie nakłada ustawa lustracyjna. Czemu przyjęto takie rozwiązanie? Można by się zapytać, czy przypadkiem nie chodziło o miejsce w którym można by „przechowywać” ludzi związanych z PiS którym PiS nie chce zadawać, możliwe iż dla niektórych kłopotliwe pytania o współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa?
Kazimierz Kujda pełnił również inne kierownicze stanowisko państwowe Był. prezesem NFOŚiGW w latach 2000-2002, 2006-2008 i po 2015. Jednak tego stanowiska ustawa lustracyjna nie wymienia. W latach „postu” PiS, gdy rządziła PO-PSL był prezesem zarządu spółki Srebrna, o której dziś głośno w kontekście wieżowców Kaczyńskiego. Tak naprawdę, prezesa Kujdy lustracja nigdy nie objęła.
 
Do ciekawych ustaleń dotarła „Rzeczypospolita”
 
Jedno jest pewne, że bez względu na to jakie będzie rozstrzygnięcie Kazimierzowi Kujdzie nie grożą żadne sankcje wynikające z ustawy lustracyjnej, m.in. zakaz pełnienia funkcji publicznych przez trzy do dziesięciu lat. Jak ustaliła „Rzeczypospolita” Kazimierz Kujda wprawdzie w roku 2007 złożył oświadczenie lustracyjne ale zostało ono wycofane z IPN. Dlaczego? Jak twierdzi sam zainteresowany Kujda, oświadczenie to złożył on z racji pełnienia funkcji rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jasińskiego w Łomży, i było ono zgodne z prawdą, lecz Trybunał Konstytucyjny uznał niektóre z postanowień ustawy lustracyjnej za niezgodne z konstytucją RP, co stało się przyczyną jego wycofania.
 
 
Jakie w tym przypadku będzie rozstrzygniecie? Kazimierz Kujda okaże się „dobrym TW”, czy może „złym TW”? Tego nie wiemy. 
  
zd. Jakub Kaczmarczyk/PAP  

KOMENTARZE

 • autor
  Oglądałem wiadomości TVPiS, nawet słowem o TW ,,Ryszard".
  Podwiesili się pod śmierć JO, Kaczor główny komentator o JO, To samo Macierenko i Naimski.
  Jestem ciekaw, gdyby zajrzeć do teczek w IPN w dziale ,,zastrzeżone", czy przypadkiem nie ma tam takich Ryszardów na podobizne Kaczora, Naimskiego, Macierenki???
 • @Wrzodak Z. 20:18:01
  No cóż, wiadomości nie są od tego by głosić niewygodne dla PiS prawdy, one są od tego by głosić prawdy dla PIS chwalebne. Ostatnio całe TVPiS płacze nad szerzącym się hejtem przeciw nim. Ziemińki twarz kłamstwa szerzonego przez TVPiS musiał z tego powodu zrezygnować. A wystarczylo nie kłamać? Podobny Kurskiemu Urban też kłamał jak najęty, ale przynajmniej nie płakał iż go ludzie nie lubią.
 • @Wrzodak Z. 20:18:01
  https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

  28 minuta 35 sekunda
  Uważnie przyjrzeć się dla dziobu kaczki - tego ledwo powstrzymanego szyderczego uśmiechu
 • @Wrzodak Z. 20:18:01
  Teczka kaczora dyktatora jest a w zasadzie była.
  Pamiętam że gdy za pierwszym razem dorwał się do koryta to chyba w drugim czy trzecim tygodniu zrobił bodajże z Zioberem konferencję na której opowiadał o tym co znalazł w swojej tece
  Mniej więcej brzmiało to tak:
  "...w teczce tej jest dużo nieprawdy, ale i dużo prawdy..."
  I tyle się dowiedzieliśmy o "wielkim wodzu" III, IV i V RP
  Zero konkretów i zero dowodów/dokumentów
  Dziwne że nie chciał pokazać jakim był bohaterem - wszak miał to udokumentowane :))
 • A niech się niszczą nawzajem.
  ...Kaczyńscy uznali iż trzeba zniszczyć osobę przy której wyrośli, czyli Lecha Walęsę.
  Lech Wałęsa (72 l.) zmienił zdanie. Po śmierci Józefa Oleksego (†68 l.) stwierdził, że ten jednak nie był rosyjskim agentem. Były prezydent posypuje teraz głowę popiołem i przyznaje, że nie zdążył przeprosić Oleksego za aferę „Olina”, kiedy to były premier został posądzony o szpiegostwo na rzecz Rosji.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/lech-walesa-przeprasza-jozefa-oleksego-za-afere-olina-oleksy-nie-zyje/5dbwtft
  Bez dalszego komentarza.
 • Ciekawe że nikt się nie interesuje TW Mossadu, BND, CIA
  ...a to te służby dzisiaj praktycznie rządzą Polską i to praktycznie w jawny sposób... że o służbach Watykanu nie wspomnę (działają oficjalnie w czarnych sukienkach)

  To tyle na temat suwerenności Najjaśniejszej solidaruchów.
 • @Zawisza Niebieski 20:25:44
  Z tego, co czytałem, to teczki TW Ryszard pękają w szwach od donosów.
  NO cóż, zawsze byli równi i równiejsi..
 • @Hades 21:27:46
  To wszystko wiem, czytałem materiały tajne w sprawie k/ś d/s orlenu w kancelarii tajnej sejmu tam są zeznania oficerów starego WSI i ja wiem kto kim jest w Polsce z tzw. ,,prawicy", solidarności. Tak na okrągło, tak najwięcej prawdziwych szpiegów jest obecnie przy korycie, to są bezwzględni ,,mordercy" Polski.
 • @Wrzodak Z. 09:16:32
  To są tylko "zasoby" po PRLowskie
  Pytanie kto przejął te zasoby i dla kogo one dzisiaj pracują.
  Ale przecież te zasoby sprzed 30 lat się szybko starzeją...
  muszą być tworzone nowe "zasoby" kto i gdzie je tworzy, jak szkoli...
  kim są ci ludzie ? To już nie TW bo w czasach PRLu sikali jeszcze w majtki.
 • @Oscar 08:47:24
  Do służb które wymieniłeś, to przewerbowała się bezpieka w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, jako do przyszłych sojuszników. Czyli oficerowie SB, jak i WSI. Wiedzieli doskonale, że nastąpi odwrócenie sojuszy. Więc sprytnie zaczęli służyć nowym panom. Wcześniej służyli sowieciarzom, teraz np:CIA. A ,,Solidaruchy,, to tylko pionki. Służby Watykanu działają w Polsce od 966 roku, tego nie przeskoczysz.
 • @zbig71 09:36:40
  Odwracasz kota ogonem.
  To nie TW pchali się do pracy w CIA czy innym Mossadzie ale odwrotnie . to zachodnie służby intensywnie werbowały byłych TW ale nie tylko ..każdego kto coś w PRLu znaczył.
  Ci co odmawiali "nie robili kariery" a ci co zdradzali "robili kariery"
  Tak to działa ..
  Dzisiaj to widać w Wenezueli.
  To nie wojsko pcha się współpracy z USA i nowym uzurpatorem ale to CIA wydzwania po wojskowych i usiłuje ich zwerbować do puczu.

  To ogólnie zachód jest inicjatorem tych procesów zdrady narodowej... a nie odwrotnie.. no poza solidaruchami którzy przez swoją głupotę spod ambony działali na rzecz i w interesie zachodu a na szkodę Polski.

  Dzisiaj solidaruchy swoje błędy usiłują zwalać na TW... bzdura.
  Trzeba było nie współpracować z wrogami Polski przeciw Polsce..
 • @Wrzodak Z. 09:16:32
  "najwięcej prawdziwych szpiegów jest obecnie przy korycie, to są bezwzględni"
  5*
  Jak to się mówi: "krótko, zwięźle i na temat"
  Szkoda że Polacy są tacy krótkowzroczni, krótko pamiętliwi w wybranych tematach, łatwowierni czy łatwo sterowalni... bo gdyby nie to, to Nasz kraj byłby w chwili obecnej w zupełnie innej sytuacji - oraz oczywiście stanie
 • @Oscar 10:36:02
  Niczego nie odwracam. Nie ma czegoś takiego jak ,,były TW,, jak podpisuje się cyrograf z ,, diabłem,, to na całe życie. Przewerbował to się kadra oficerska, bo wiedzieli , że nadchodzi ,,zmiana sojuszy,, i w ten sposób zapewnią sobie ochronę i dobra, jakie właśnie kradli. CIA nie wyzwania po wojskowych, bo armia USA ma własny wywiad tzn:DIA, który raczej nie słucha się CIA, tylko odwrotnie, jeśli już. A tzTW, to obce bezpieki przejęły z dobrodziejstwem inwentarza od bezpieka krajowych.
 • @zbig71 12:15:40
  We wszystkich służbach na świecie tak jest...wszystkie służby to diabeł ?

  Czytaj media... w Wenezueli służby USA kontaktują się z wojskowymi Wenezueli namawiając ich do zdrady...to miałem na myśli..
  łatwo się domyśleć że nie tylko namawiali, kisili, kupowali ale i zastraszali...

  Czy w Polsce, Jugosławii, Libii, Syrii, Ukrainie, Rumunii, Rosji było inaczej ?
  Tylko ktoś bezgranicznie "naiwny" może uważać że było inaczej.
  Tak wygląda część podziemna organizowania przewrotów, zamachów stanu a tzw zachód robi to od lat.. teraz już bezczelnie jawnie na oczach całego świata..
 • @Oscar 13:58:45
  Zgoda. Za to te służby biorą pieniądze podatników, żeby robiły to , co opisałeś. Po to są. Jak kto rozumny ogląda mecz , to nie ma pretensji o to, że przeciwna drużyna strzela naszym bramkę, tylko ma pretensje do naszej, że na to pozwoliła. Trzeba było Jaruzelskiemu nie gadać z Rockefellerem i Brzezińskim, tylko wziąć za pysk i iść drogą chińską. A tak chuj bombki strzelił, choinki nie będzie. Tyle....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031