Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Upartyjniona prokuratura Zbigniewa Ziobro

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy PiS po wyborach zabierał się do „reformy” sądownictwa nikogo ze zwolenników tej partii nie można było przekonać iż cele są inne niż poprawa dostępu do sądów dla zwykłego obywatela.

Na nic były głosy iż PiS dąży do przejęcia kontroli nad prokuraturą i sądami dla obsadzenia ich własnymi ludźmi w celu uniknięcia odpowiedzialności za czyny popełnione przez wysoko postawionych urzędników PiS. Dziś chyba nie da się ukryć, iż cel a przynajmniej efekt jest właśnie taki jak mówili przeciwnicy tak przeprowadzonej „deformy”, zwanej przez PiS „reformą”, do których ja należałem, choć dziś nie odczuwam z tego satysfakcji.

O tym, w jakim celu Zbigniew Ziobro zamierza przejąć kontrolę nad prokuraturą i służbami sądowniczymi wiadomo było tuż po wyborach, gdy „smutni panowie” o 6:00 rano wkroczyli do mieszkań ekspertów prokuratury odczytujących zapisy z „czarnej skrzynki” z katastrofy pod Smoleńskiem, a później w prywatnej sprawie między rodziną Z. Ziobro a lekarzami leczącymi ojca Z. Ziobro. Eksperci prokuratury to nie są przestępcy, ich mieszkań nie ma potrzeby nachodzić o 6:00 rano zabierając narzędzia pracy. A jednak prokuratura z tego narzędzia skorzystała.

Zgodnie z opublikowanymi badaniami Lex Super Ominia, niezależnego od Ziobro stowarzyszeniu śledczych, w 2014 jeszcze za rządów Andrzeja Seremeta spraw w prokuraturze trwających ponad sześć miesięcy było ok. 3,5 tys. W 2018 za Ziobry było ich już 13,1 tys., co oznacza wzrost o 350%. Dla spraw trwających ponad 2 lata wzrost wynosi z 972 w 2014 do 3,4 tys. w 2018 Obraz totalnej katastrofy rządów Ziobro dopełniają sprawy trwające ponad 5 lat, których w roku 2014 było 75, w roku ubiegłym 263. Tyle, na „reformie” PiS uzyskał obywatel. Ale przecież nie po to wprowadzano zmiany, by nikt nic nie uzyskać, kto więc uzyskał?

Popatrzmy na afery z udziałem polityków i ludzi współpracujących z PiS, które mnożą się ostatnio jak grzyby w ciepłą jesienną noc po deszczu. Żadna z afer takich jak afera bilbordowa z udziałem firmy Solvere prowadzonej przez bliskich współpracowników B.Szydło, nielegalnego uchwalenia budżetu w Sali Kolumnowej, braku drukowania wyroków TK, finansowania kampanii wyborczej za pieniądze przeznaczone dla podopiecznych w dolnośląskim PCK, finansowanie konwencji Solidarnej Polski ze środków UE, afery układu biznesowo-politycznego w Radomiu nikomu nie postawiono zarzutów ani nie skierowano sprawy do sądu. Za inne afery, jak sprowadzanie z Niemiec szkodliwych odpadów jako zwykłe śmieci komunalne, w Bogatyni prokuratura zajęła się dopiero wtedy, gdy lokalna prasa grzmiała tak, że sprawy ukryć się już nie dało.

Kuriozalnym wręcz obrazkiem działania prokuratury pod zarządem Ziobro jest prosty wydawałoby się wypadek kolumny z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Prokuraturze nie starczyło roku, by ustalić wszystkie fakty i sprawę rozstrzygnąć, w wyniku czego przedawnieniu uległa możliwość ustalenia wszystkich win i odpowiedzialności ochrony z BOR, a te jak wiemy były istotne dla oceny wypadku. Brak sygnalizacji dźwiękowej, o czym mówią świadkowie, duże odstępy między pojazdami, co pozwalało uznać, że pojazdy uprzywilejowane już przejechały, wyprzedzanie na skrzyżowaniu przez linie ciągłe.

Kolejną sprawą, w której polityczne działania w prokuraturze są coraz bardziej widoczne jest sprawa afery taśmowej Kaczyńskiego. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od adwokatów poszkodowanego austriackiego przedsiębiorcy prokuratura w trwających już 50 godzin przesłuchaniach posuwa się do działań takich jak „Powtarzanie pytań, pytania sugerujące w obronie Jarosława Kaczyńskiego, uchylanie pytań, które miały uściślić udział Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. koperty, próba namawiania świadka do zmiany zeznań niekorzystnych dla Jarosława Kaczyńskiego, zastraszanie świadka za pomocą trzech funkcjonariuszy służb skarbowych, przekraczanie terminów określonych w kpk, aby uniemożliwić sądową kontrolę decyzji prokuratorskich, próba przerzucania na pokrzywdzonego kosztów finansowych postępowania, wymyślanie kolejnych pretekstów do przesłuchań, karanie świadka grzywnami za brak obecności na usprawiedliwionych przez niego terminach zeznań”.

Podobne zarzuty pojawiają się również w stosunku do CBA będącego pod nadzorem ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę, Mariusza Kamińskiego. Tu też na światło dzienne wychodzą dziwne działania, jak krycie prominentnych polityków PiS w aferze radomskiej, śledztwie dotyczącym układu polityczno-rodzinno-biznesowego prowadzonym przez CBA pod kryptonimem „Pierwszak”. Czy też ostatnio wsparcie polityka PiS w aferze obyczajowej, w której miało dochodzić do prób przekupienia śledczego CBA, który dotarł do afery, i późniejszego jego zwolnienia. Zgodnie z oświadczeniem tegoż agenta, taśma stanowiąca dowód została z jego szafy pancernej wykradziona, a inne dowody zatarte, z niego zaś zrobiono osobę niepełnosprawną umysłowo. Jako wspólną cechę tych afer można wymienić fakt iż prowadzący sprawę śledczy tracą pracę, by nie drążyli afery. Podobną sytuację mamy w przypadku układu między urzędnikami Ministerstwa Zdrowia a firmami produkującymi lekarstwa w sprawie cen i listy leków refundowanych osoby wskazujące nieprawidłowość tracą pracę, a sprawa rozmywa się w niepamięci ludzkiej.

Kolejną bulwersującą sprawą jest sprawa, dziwnego zaginięcia akt, tym razem w sprawie sfałszowania podpisów na liście poparcia w wyborach samorządowych, gdzie oskarżonym o fałszowanie jest dzisiejszy wiceminister cyfryzacji, z poparciem premiera Morawickiego, Adam Andruszkiewicz.

Dziwnym jest też wyjście z więzienia bohatera afery KNF, Marka Chrzanowskiego. Jego wyjście zapowiedział jego protektor Glapiński, zanim wymiar sądownictwa podjął decyzję i Chrzanowski wyszedł bez wpłacenia kaucji, nałożonej przez kontrolowaną przez Ziobro prokuraturę, jako zabezpieczenie. Prokuratura jakoś zwolnieniu bez zabezpieczenia kaucją nie zapobiegła. Zrobiono to, co prominentni politycy PiS, w tym wypadku Adam Glapiński ogłosili.

Po 4 latach rządów i „reform” PiS w roku wyborów należy zadać sobie pytanie, co dobrego i co złego Polsce przyniosły te rządy. Wielu z pewnością za dobre przyjmie program rozdawnictwa pieniędzy 500+, dlatego na tym samym programie PiS buduje swoją narrację wyborczą. Raz zrealizowali program połowicznie, teraz nową kadencję chcą kupić za zrealizowanie tego, co obiecali w roku 2015, czyli 500+ na każde dziecko. „Wielka reforma szkolnictwa” okazała się taką plajtą, że autorka tego programu stara się uciec do Unii i tam jak wieść gminna niesie zająć się energią odnawialną. Reforma armii jest całkowitą klapą. Zakup śmigłowców dla odnowienia sprzętu nadal pozostał w fazie plastikowego modelu do pokazania na konferencji prasowej. Nowa organizacja ochrony rządu cechuje się dwukrotnie wyższą wypadkowością, niż miało to miejsce za czasów BOR. Działania Z. Ziobry w prokuraturze spowodowały znacznie większe ograniczenie dostępności jej działań dla obywatela, i całkowitą niemoc w sprawach dotyczących polityków PiS, co wykazał ten artykuł. Na arenie międzynarodowej staliśmy się pośmiewiskiem wszystkich, czy to Europy, czy USA, Rosji czy też Izraela. Gdzie szukać sukcesów? Czyżby tylko w realizacji programu „Polska w ruinie” Tylko w tym programie dokonaliśmy wielkiego postępu.
 

Nie wiem, czy dziś znajdzie się taki, kto wierzy iż celem przejęcia prokuratury i sądownictwa była poprawa jej działania dla dobra obywateli, ale patrząc na sondaże wyborcze, w których PiS, mimo ciągu afer, ma nadal duże poparcie lemingoza to dość popularna przypadłość. No ale możliwe, że sondaże to właśnie to, co Jacek Kurski określił „naród głupi wszystko kupi”. 

KOMENTARZE

 • @
  // PiS, mimo ciągu afer, ma nadal duże poparcie //
  Właśnie dzięki tym "aferom" wsparcie rośnie
  bo ludzie wreszcie dojrzeli do realnej i rozsądnej oceny zdarzeń
  czyli potrafią sami rozróżnić co jest aferą a co nie
  Przez te dwa drapacze chmur , nawet gdyby je wybudowano
  za kredyt z PKO przeciętny obywatel nic by nie utracił ,
  nie traci też dlatego ,że Chrzanowski czy Falenta nie siedzi ,
  nie traci na braku wydrukowania wyroków TK czy jakichś
  fałszerstw posła Andruszkiewicza .Przeciętny obywatel
  pamięta konkretne afery gdzie tysiące ludzi utraciły
  konkretne pieniądze,firmy czy mieszkania i dlatego
  nie tylko ci poszkodowani ale każdy o elementarnej
  dozie rozsądku już nigdy nie zaufa PO , zresztą cały ten
  projekt KE gdzie wszyscy ukrywają swoje partyjne szyldy
  jest wyjątkowo nieudany , takiego kuriozum jeszcze nie było
  by przed samymi wyborami lider PO dystansował się
  od "przytulonych zielonych" :)))))))))))))
  poza tym , wstyd , i to dla nas wszystkich ,że umożliwia się
  starym komuchom ewentualne reprezentowanie Polski
 • @puuuq 16:43:52
  W PiS komuchow też dostatek. Dlatego PiS PO to jedno zło.
 • @puuuq 16:43:52
  Czy nie traci? Traci na znacznie zmniejszonym dostępie do sądów, znacznie dłuższych kolejkach do lekarzy, na aferze SKOK, gdzie wyprowadzono znaczne sumy pieniędzy do zagranicznych spółek Biereciego. PiS jest partią ukierunkowaną na elektorat o niższym poziomie wykształcenia, ludzie ci nie widzą, gdzie tracą. Jak podnoszą podatki, to podnoszą to przedsiębiorcom, tyle, że już wyborca PIS nie widzi, że jak podniosą sklepom, bankom, to podniosą jemu. Dadzą 880 zł emetytom jako łapówkę przed wyborami ale ten wyborca nie widzi, że leki drożeją, był program leki za darmo dla emerytów, moja mama miesięcznie wydaje na leki ok. 500 zł, bo jakiś jej leki na liście bezpłatnych się nie znajdują, a ma zwykłe schorzenia starości.

  Stare komuchy reprezentujące Polskę, czyżbyś myślał o Piotrowiczu? A może o tych? https://koduj24.pl/maria-nurowska-stworzyla-liste-politykow-pis-zasluzonych-pzpr-owi/

  Widzisz, zakodowano wam iż komuniści, złodzieje, aferzyści to PO, a PiS, to "kryształy", tyle że te "kryształy" to z podłego materiału wytworzone.
 • No wspaniale było PO prostu
  Zastanawiam się, jako praktyk od 1987 roku, skąd bierzesz takie informacje?

  Przypominam, że właśnie dzięki takiej "ofiarnej" pracy w służbie społeczeństwa, jaką repreze4ntowali dzisiejsi krzykacze z Lex Super Omnia powstali NIEZŁOMNI 2010 a także cieszący się dużą popularnością program "Państwo w państwie".

  Co do czasu trwania postępowań. Ano jest tak, że wielkich śledztw przybyło. Choćby dlatego, że w kilku znanych mi zachodzi potrzeba przesłuchania nawet ponad 12 tysięcy świadków (sprawa wyłudzeń prowizji z dwóch potężnych prywatnych firm ubezpieczeniowych, sprawy dotyczące wyłudzeń od przedsiębiorców w zamian za tzw. brytyjskie ubezpieczenia itd.), co zając może nawet kilka lat.

  Natomiast wcześniej nie było z tym problemu. zawiadomienia wędrowały ad kosz. Nic nie dawały skargi do sądów na odmowy wszczęcia postępowań.

  Ucieszne jest mówienie o aferze Birgfellnera, do niedawna nazywanej "taśmami Kaczyńskiego". Otóz w odróżnieniu od wielu piszących zadałem sobie nieco trudu i sprawdziłem, jak wyglądają spółki rzekomo powoływane przez Austriaka, i jakie on tam miał pełnić funkcje.

  Zero. Nie ma go ani wśród wspołników, ani wśród osob nadzorujących, ani w zarzadach.

  Czemu sam tego nie sprawdzisz, tylko przeklejasz zdania z GazWyb?

  Wystarczy zobaczyć umowę, jaką ten periodyk upublicznił, żeby wyśmiać tezy o rzekomym pozostawieniu Birgfellnera ze stosem rachunków od firm świadczących rzekomo usługi dla SREBRNA sp. z o.o.

  Otóż pełnomocnik nie działa na własną rękę, ale dla swojego mandanta.

  Pisałem o tym, wyraźnie jak krowie przy rowie, ale widocznie nie zrozumiałeś.

  Więc zapytaj raz jeszcze, chętnie wytłumaczę.


  A to już chyba maksymalny odlot oPOzycji:
  "Wielu z pewnością za dobre przyjmie program rozdawnictwa pieniędzy 500+"

  Jednocześnie Schetyna czy inna Kopacz głośno mówi, ze to był... pomysł PO.

  PO zatem wpadło na pomysł rozdawnictwa pieniędzy, PiS pomysł ukradł, dlatego PO chciało rozszerzyć program na innych.

  Na doidatek GazWyb zapędziła się tak daleko, ze rozdawnictwem nazwała... podwyżki dla nauczycieli. ;)

  I tak można by po kolei wyśmiać każdy z twoich zarzutów.

  Ale komentarz powinien być w miarę krótki.

  Myślę, że Kaczyński powinien ufundować wiele gromnic w kościołach na terenie Polski.

  Była już w historii Polski opozycja koncesjonowana, pozaparlamentarna, opozycja patriotyczna itd.

  Ale jeszcze nie mieliśmy opozycji skretyniałej.
  No i doczekaliśmy się. ;)
 • @Zawisza Niebieski 16:58:18
  "Widzisz, zakodowano wam iż komuniści, złodzieje, aferzyści to PO,..."

  A kto tobie, fanie i obrońco POlszewickich złodziei i bandytów, zakodował te kłamstwa, którymi się posługujesz- ciućmoku!
 • Zawisza
  Jeśli fakty nie pasują do koncepcji to tym gorzej dla faktów.
 • @Humpty Dumpty 17:17:25
  Kim jest G.Schetyna, obecny wódz POlszewickich złodziei ?

  Jako działacz wrocławskiego NZS w latach 80-tych był rozpracowywany przez SB a potem służby wojskowe go pozyskały do współpracy(informacje z akt IPN, które podawał G.Braun w swoim "Układzie wrocławskim").
  W latach 80-tych dwukrotnie odwiedzał brata za oceanem, co świadczy o tym, że jako rozpracowywany musiał mieć zgodę na te podróże od służb.
  Po 1989 roku został wicewojewodą wrocławskim i został właścicielem koszykarskiej sekcji wojskowego klubu Śląsk Wrocław (w 1994) a zbył go w 2006 roku z długiem w wysokości 1 mln. PLN, oraz założył wrocławską rozgłośnię radiową Radio Eska, za pieniądze Zbigniewa Benbenka, właściciela grupy ZPR -MEDIA.S.A., który w PRL-u był pracownikiem Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (ZPR).
  Z.Benbenek przed stanem wojennym był jedynym w Polsce właścicielem automatów do gry. W trakcie polskich przemian ustrojowych po 1989 roku był dyrektorem Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, które zostały szybko sprywatyzowane przez utworzoną spółkę pracowniczą.
  Znaczną część działalności Z. Benbenka stanowiła oprócz branży medialnej, także branża hazardowa (salony gier, kasyna, automaty do gier). Po wybuchu w 2009 afery hazardowej był przesłuchiwany przez sejmową komisję śledczą. Według RMF FM miał być jednym z lobbystów ustawy o grach losowych(związki z G.Schetyną).
  G.Schetyna był też członkiem "Solidarności Walczącej" Kornela Morawieckiego, co w połączeniu z byciem agentem służb wojskowych, świadczy źle nie tylko o nim ale też o K.Morawieckim jako szefie SW.
  W jednym z programów Ewy Bugały "W pełnym świetle" w TVP Info, gościem był Kornel Morawiecki, ojciec Premiera M.Morawieckiego.
  W trakcie rozmowy na temat Solidarności Walczącej wspomniał o Grzegorzu Schetynie, chwaląc go i podkreślając jego zasługi w działalności tego ugrupowania opozycyjnego.
  W czasie transformacji ustrojowej zdecydowana część funkcjonariuszy wojskówki Kiszczaka-Jaruzelskiego i ich agentury, została "odwrócona na nowy układ"(przewerbowana do CIA, Mossadu, BND).
  Podróże Schetyny do Ameryki w latach 80-tych mogły mieć z tym związek.

  Podczas obrad Sejmowej Komisji d/s Orlenu, były prokurator A.Czyżewski podawał dane na temat uwikłania m. inn. G.Schetyny w aferę paliwową, która była aferą WSI.

  Tak pisano o tym na wrocławskim portalu "Nasze Miasto":

  (...)
  Opis relacji pomiędzy światem przestępczym, polityką i biznesem, który wyłania się z zeznań Andrzeja Czyżewskiego czy Grzegorza Wieczerzaka może budzić przerażenie. Wynika z niego, że wszelkie instytucje są tylko fasadą, a tak naprawdę rządzi nieformalny układ mafijny. Za nim stoją jeszcze bardziej brudne interesy służb specjalnych. Wszyscy razem mają tworzyć przestępcze „grupy trzymające władze”.
  Od lewa do prawa
  Andrzej Czyżewski, były prokurator, jednym tchem wymienił nazwiska polityków, którzy według niego mieli związki z mafią paliwową. Trafiło także na Dolny Śląsk, bo na liście Czyżewskiego mieli znaleźć się Jerzy Szmajdziński i Jan Chaładaj z SLD, Władysław Frasyniuk z UW oraz Grzegorz Schetyna z PO. Z zeznań wynika, że spotykali się oni we wrocławskiej willi Jeremiasza Barańskiego, ps. Baranina, który miał kierować mafią paliwową na Dolnym Śląsku.
  (…)

  http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/kto-gra-baranina,913974,art,t,id,tm.html
 • @Zawisza Niebieski 16:58:18
  //Widzisz, zakodowano wam //
  Powtarzasz to jak mantrę , a może Tobie ktoś
  coś zakodował ? :)))))))))))))
  Sam tu celowo kreujesz pojęcie "kryształy"
  by tym bardziej je później dyskredytować
  A czy ten Piotrowicz wybiera się do Europy ?
  Nie widziałem go na listach , więc nie kombinuj
  bo w 2014 startował i mu nie wyszło bo sama
  chęć to trochę za mało
 • @Humpty Dumpty 17:17:25
  Tekst pokazuje dane z prokuratur. Ale wystarczy popatrzeć na aferę taśm Kaczyńskiego i zapytać, że jeśli tak wszystko jest proste w tej sprawie, to czemu było potrzeba 50 godzin przesłuchań? Czemu nie starczyło roku na ustalenie faktów w prostym zdarzeniu drogowym jak wypadek pojazdu z Szydło? Czy ktoś poniósł odpowiedzialność za to, że możliwość rozpoznania tego wypadku uległa przedawnieniu?

  Gazeta Wyborcza jest tubą propagandową, ale przy okazji wspomnienia nauczycieli można przypomnieć iż Gowin zarabia tyle, że mu do pierwszego nie starcza a Suski zarabia tyle co nauczyciele? To są politycy z górnej półki PiS.

  Wyśmiać każdy z argumentów można, tyle, że czy to będzie mądry śmiech?

  Mieliśmy już podobnie a może bardziej skretyniałą opozycję. Oddać władzę po dwóch latach, by przez 8 lat być w opozycji, tego rekordu długo jeszcze nie da się pobić.
 • Prawda wybiórcza to g..no nie prawda.
  Obiektywna była by ocena stanu prokuratury za PO i za PIS...
  To jedyne kryterium.
  Jeżeli się ucieka od odniesienia...to każde dziecko można uznać za złe
  albo za dobre...to wyłącznie kwestia wybiorczych faktów w uzasadnieniu.

  Metodę na prawdy wybiórcze stosują albo amoralni manipulanci albo zwykli idioci..nie rozumiejący że prawda wybiórcza jest fałszem choć nie kłamstwem.

  4 władza ma niestety to do siebie że jest władzą zdolną nawet obalić pozostałe trzy władze. Wystarczy że zostanie opanowana przez jakąś mafię np "nadzwyczajnej kasty" jak w Polsce.
  4 władza jest najbardziej zdegenerowane ze wszystkich władz bo ma władzę absolutną (wyroki) i nie podlega żadnej kontroli...tzn sama siebie kontroluje... czyli jest praktycznie bezkarna.
  To systemowy problem...
  Kto się tam okopie ten naprawdę rządzi krajem.
  Sędziowie nie są apolityczni podobnie jak księża.

  Moim rozwiązaniem sądy społeczne gdzie sędziowie są wybierani przez społeczeństwo a za wyroki "nietrafione" wylatuje się z zawodu.
  W przypadku prokuratorów podobnie tylko nie za wyroki ale za "decyzje"...
  Nie za pojedynczy wypadek chyba że drastyczny ale jak kierowcy łamiący zasady ruchu.. zbierają punkty .. i wylatują z zawodu (utrata prawa ..sprawowania zawodu)... bez prawa do ponownych egzaminów...(nieudolność w tej dziedzinie to więcej niż nieuctwo to skaza charakteru )
 • @35stan 17:17:47
  Zwróć uwagę, że w moim tekście, ani żadnym innym nie ma pochwał POlszewickich złodziei, bandytów, za to jest wiele dowodów na PiSszewickich złodziei i banytów, tych, co im się należy... Rozumiem, że u ciebie "ciućmoku" to rodzaj zakończnia wypowiedzi, więc ja też dodam - ciućmoku!

  Widzisz u fanów PiSszewickich złodziei i bandytów wyzwiska stanowią za argumenty, bo argumentów u nich jak na lekartwo. Ale nic, mamy czas, poopisujemy jak to PiS z władzy korzystał. Będzie wiele zabawy.
 • @Zawisza Niebieski 18:09:45
  Napisz coś mocnego o POpaprancach to może dadzą Ci spokój. Chociaż nie napewno bo typowy przedstawiciel POPiSu ma myślenie zero /jedynkowe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:21:03
  Oczywiście można napisać taki tekst, szczególnie, że Schetyna to bardzo słaby przywódca. Ale czy ma to sens? Tekst taki przyjmą, a przy kolejnym tekście podającym prawdę o PIS znów będzie to samo. Im chodzi o to, by jeśli pisać o PiS, to propagandowe laurki. Jeśli coś jest przeciw PiS, trzeba w zarodku zniszczyć.
 • @Zawisza Niebieski 18:00:06
  "Tekst pokazuje dane z prokuratur. Ale wystarczy popatrzeć na aferę taśm Kaczyńskiego i zapytać, że jeśli tak wszystko jest proste w tej sprawie, to czemu było potrzeba 50 godzin przesłuchań?"

  Tekst nie pokazuje danych z prokuratur, tylko odsyła nie wiadomo gdzie.

  Po drugie - używanie określenia "afera taśm Kaczyńskiego" to kalka z GazWyb, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Gdybyś prześledził uważnie cały materiał publikowany przez GazWyb sam doszedłbyś do wniosku, że jest to próba wyłudzenia sporej kasy. Ewentualnie działki w centrum Warszawy. Nawet rzekoma faktura, opublikowana przez GazWyb nie mogła by być podstawą do wypłacenia choćby złotówki. Próba zasłonięcia afery uwłaszczeniowej i zdyskredytowania znienawidzonego polityka. Zobaczysz, czym to się skończy.
  GazWyb m doświadczenie w takich "akcjach". Pamiętam doskonale Stana Tymińskiego, i co o nim pisali. Przegrali 4 lata później, ale odebrali mu sporą część elektoratu.
  Tak samo szczuli na Jana Olszewskiego.

  W 2015 bodaj na żonę Pana Prezydenta, co nawet Monika Olejnik mocno skomentowała.

  Powoływanie się na GazWyb w tym kontekscie to kompromitacja.
 • @Zawisza Niebieski 19:11:07
  "Im chodzi o to, by jeśli pisać o PiS, to propagandowe laurki."

  Kiedy zrozumiesz, że jak chcesz pisać przeciwko komukolwiek, musisz podawać argumenty?

  Natomiast powielanie Czuchnowskiego budzi jedynie uśmiech politowania.
 • @puuuq 16:43:52
  "Właśnie dzięki tym "aferom" wsparcie rośnie
  bo ludzie wreszcie dojrzeli do realnej i rozsądnej oceny zdarzeń
  czyli potrafią sami rozróżnić co jest aferą a co nie"

  PUDŁO. Polacy w wielkiej części to ślepy, krótko pamiętliwy i łatwo sterowalny naród, a na dodatek generalnie biedny i zapracowany, więc dzięki natarczywej propagandzie mendialnej oraz ambonalnej połączonej z oficjalną "pomocą" finansową gro ludzi nie widzi tego co się dzieje poza fleszami kamer i łatwo daje się zmanipulować co to środowisko opanowało do perfekcji i wykorzystuje

  "Przez te dwa drapacze chmur , nawet gdyby je wybudowano
  za kredyt z PKO przeciętny obywatel nic by nie utracił"

  A skąd taka wizja? A po co były spółki komandytowe i odpowiednie założenia i umowy dzięki którym w razie powodzenia kaczelnik/srebrna chapałaby 99% zysków - zaś niepowodzenia: traciła 5 tysięcy złotych zaś całą resztę generalnie My Wszyscy podatnicy - zgodnie z doniesieniami kredyt miał nie być zabezpieczony hipoteką czego nigdy wcześniej w życiu nie słyszałem

  "nie traci też dlatego ,że Chrzanowski czy Falenta nie siedzi"

  Chrzanowski nie siedzi bo jest z namaszczenia PIS i wie o nich to co wie.
  Nie siedzi pomimo iż miał wpłacić kaucję czego nie zrobił - zaś kto inny "nie z pis" pomimo iż zasądzoną kaucję wpłacił: nadal siedzi
  Za falentą już chyba został wystawiony nakaz doprowadzenia

  "nie traci na braku wydrukowania wyroków TK"

  Traci bo ich nieopublikowanie było przestępstwem - to raz.
  Dwa: dla pisu podstawą/przesłanką do uchwalania/wydawania kolejnych niezgodnych z prawem uchwał/przepisów/orzeczeń/wyroków

  "czy jakichś fałszerstw posła Andruszkiewicza"

  Ciekawe podejście: ...uj z tym że przestępca, bo ważne że teraz nas popiera

  "Przeciętny obywatel pamięta konkretne afery gdzie tysiące ludzi utraciły
  konkretne pieniądze,firmy czy mieszkania i dlatego
  nie tylko ci poszkodowani ale każdy o elementarnej
  dozie rozsądku już nigdy nie zaufa PO"

  Po pierwsze nie widziałem aby ktokolwiek tutaj wybielał PO a wręcz przeciwnie
  Lecz po drugie żadna inna partia poza PZPR/PC/PIS (dla mnie to kontynuacja co najlepiej widać nie tylko po nazwiskach: kryże, piotrowicz, ......) nie nachapała się tyle co "inni" - i wciąż im mało
  W samych cyfrach wystarczy porównać A-G kojarzone z PO do czysto oficjalnych PIS'owskich SKOK'ów (na kasę ludzi)
  Resztę historii kasy PIS/PC (FOZZ, telegraf,............) szkoda opisywać bo szlak trafia


  "poza tym , wstyd , i to dla nas wszystkich ,że umożliwia się
  starym komuchom ewentualne reprezentowanie Polski"

  Powiedz to kaczelnikowi który do pis i ogólnie swojego otoczenia "przytulił" tyle znanych nazwisk z czasów "epoki słusznie minionej" że nawet LSD przebił
  Choć w tym przypadku sformułowanie "przytulił" nie jest na miejscu gdyż to jedna i ta sama stara wielka "rodzina"
 • @puuuq 17:37:21
  "A czy ten Piotrowicz wybiera się do Europy ?
  Nie widziałem go na listach"
  Nie ma znaczenie czy się wybiera czy nie bo nie on o tym decyduje tylko naczelnik
  A dla naczelnika piotrowicz jest potrzebny tu i teraz bo nikt inny tak się nie zeszmaci i nie spali ryja wystawiając go do takich zadań do jakich jest delegowany pan prokur'wa'rator - do nich trzeba mieć:
  - "odpowiednią" mentalność
  - kurewski charakter
  - absolutne ZERO własnej wartości
 • @Oscar 18:00:07
  "sędziowie są wybierani przez społeczeństwo"
  Już "wybrańcy narodu" są tak niby wybierani i co z tego wychodzi?
  Już lepsi byliby ławnicy - tyle że nie etatowi

  Co do braku innego niż własny nadzoru, oraz jakiejkolwiek odpowiedzialności
  (z finansową włącznie) CAŁKOWITA PRAWDA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:21:03
  "Napisz coś mocnego o POpaprancach to może dadzą Ci spokój"
  NIE - pisałem nie raz:
  Polacy = WYBIÓRCZA PAMIĘĆ
 • @Zawisza Niebieski 19:11:07
  "Schetyna to bardzo słaby przywódca"
  SŁABY to bardzo delikatne określenie :))
  Ani TO nie ma wizji, ani jakiegokolwiek autorytetu, ani wyglądu, ani namiastki yntelygencji ............ Ot jest bo jest - bo stał niedaleko za duckiem
 • @Humpty Dumpty 21:25:35
  "Zobaczysz, czym to się skończy"
  Skończy się tym co pisałem jakiś czas temu:
  - kaczelnikowi włos z głowy nie spadnie
  - prokuratura wyciągnie od brejszwanca wszystkie dokumenty których nigdy mu nie zwróci
  - latami brejszwanc będzie ciągany pod różnymi pseudo powodami
  - ............................
  - wcale się nie zdziwię jeśli dostanie jakiś zakaz wjazdu na teren RP
  - i na co na jego miejscu brałbym poprawkę to "nagłe choroby", wypadki, czy goście "samobójcy" (jednemu naciągane - a innemu dopuszczalne)
 • @Humpty Dumpty 21:28:25
  "Kiedy zrozumiesz, że jak chcesz pisać przeciwko komukolwiek, musisz podawać argumenty?"
  I kto to mówi? :))
  Już pytałem: HUSKY to Twoje drugie konto?
 • @Hades 22:09:29
  Daruj sobie, hadesiku. Poza opluwaniem nie podajesz nawet cienia argumentu.

  Ja też zapytam - nazywasz się Wrzodak:?
 • @Hades 21:51:50
  Twoich debilizmów to szkoda prostować bo zajęło by to i masę czasu i miejsca
  Ostatnimi trzema notkami definitywnie odkryłeś wszystkie karty i wszem i wobec pokazałeś że nie tylko jesteś idiotą ale zwykłym bezczelnym zadaniowym PIS'owskim trollem

  I uważasz, że atakując mnie w tak prostacki sposob wygrasz dyskusję? chłopczyku, argumenty poproszę a nie skomlenie. ;)
 • @Hades 21:56:36
  //Nie ma znaczenie czy się wybiera czy nie //
  Skoro Zawisza o niego pytał w kontekście
  reprezentacji Polski , to chyba należy wyjaśnić ,że
  takiej nie będzie ,że inne komuchy mogą na taką liczyć .
  Widzę ,że wszystko wiesz najlepiej,
  masz wyczerpującą wiedzę o Polakach ,
  znasz wszystkie niuanse związane z wieżami prezesa,
  znasz posunięcia prokuratury a nawet wiesz
  co wie ten Chrzanowski , jednym słowem
  prawie jak u A . E . Poe , wybitny umysł analityczny.
  Oczywiście opozycją też gardzisz
  ale z krytyką poczekasz do chwili przejęcia
  przez nią ponownie władzy
 • @puuuq 23:05:14
  Uważasz, że on cokolwiek jest w stanie zrozumieć? ;)
 • @puuuq, Humpty Dumpty, Zawisza, Hades, Oscar...
  O czym wy piszecie ?
  O złodziejach okradających złodziei ???
  Zastanówcie się...
  Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami....
  Chcecie być nimi ?
  Bo ja nie.
  A jeśli ktoś z Was sądzi inaczej, to niech poda nazwisko na które warto zagłosować.
  Powodzenia... :-))))
 • 5*
  DK
 • @Humpty Dumpty 21:25:35
  Idzie Pan po linii propagandowej PiS. Próbuje Pan z ofiary zrobić aferzystę a z aferzysty ofiarę. Jak by tej afery nie nazwać jeśli w nazwie wystąpi nazwisko to winno być nazwisko Kaczyński, nie żadne inne. Co by nie ustalono w tej sprawie, biznesmen z Austrii dostał zlecenie, upoważnienie, zlecono mu wykonanie jakiś pracy wykonał jakąś pracę a później odmówiono za tę pracę zapłaty. Bez względu na wszystko za wykonaną pracę trzeba zapłacić, możemy się spierać ile była warta, tu jednak odmówiono zapłaty, co na „taśmach Kaczyńskiego” wyraźnie słychać. Tu mamy bezwzględną aferę po stronie Kaczyńskiego, Srebrnej. Pozostałe elementy, jak, naruszone ograniczenia w działalności gospodarczej partii itd. to dodatkowe elementy wzmacniające.
  Ten tekst oparty jest na silnych argumentach, ma Pan podane dane, choćby dotyczące zapaści prokuratury pod rządami Ziobry, ma Pan źródło tych informacji. Ma Pan konkretne i bezsporne przykłady, gdzie prokuratura tuszowała sprawy, gdzie wystąpiły nieprawidłowości. Podważa Pan te dane? Nie, próbuje Pan podważyć wiarygodność tego, kto dane opracował, co chyba słabo Panu wyszło. Jest to właśnie zachowanie rzetelności dziennikarskiej. Każda z afer, ich tuszowanie została opisana w prasie, czy to lokalnej, czy też ogólnopolskiej. Dlatego ten tekst tak jest bolesny dla propagandzistów PIS. Nie ma tu Pan ani powołania na Gazetę Wyborczą, co Pan próbuje sugerować. Ale zgoda, by pisać o kimś trzeba podawać argumenty, dlatego ten tekst jest aż naszpikowany argumentami, danymi, źródłami.
  Trudno wierzyć, by w upartyjnionej prokuraturze pod wodzą Ziobry sprawę tę rozstrzygnięto, rozstrzygnięcie może nastąpić przed niezależnym sądem, o co możliwe, że poproszą w Austrii, wtedy dopiero będzie można uwierzyć w ustalenia.
 • @SZS 23:59:38
  Ja ze swojej strony pokazuję złodziei, nie namawiam by głosować na kogokolwiek. Ale nie zgodzę się z diagnozą iż złodzieje okradają złodziei. Oni okradają nas, to że jeden złodziej pozbawi części łupu drugiego złodzieja nie oznacza, że my jako podatnicy mniej zostaniemy okradzeni.

  Swego czasu obserwując życie wysnułem teorię. Dlaczego szefem zawsze zostaje najgłupszy? Bo jak jest zadanie, fachowcy zajmą się tym co potrafią, a na placu boju zostaje ten, co niczego nie umie. I wtedy myśli, co mam stać jak ten idiota, zakrzyknę, to ja wam zorganizuję pracę. Jeśli ten najgłupszy będzie na tyle mądry, by nie przeszkadzać fachowcom, to zadanie zostanie wykonane, a on wystawi pierś po order.

  I właśnie dlatego klasa polityczna składa się z ludzi bez praktycznych umiejętności, politologów, prawników, historykow... Niektórzy jednak posiadają wrodzony spryt, potrafią innych wyrolować. Ci zostają przywódcami.
 • @Zawisza Niebieski 05:33:39
  "to że jeden złodziej pozbawi części łupu drugiego złodzieja "
  Oczywiście to miałem na myśli.
  Bardzo łatwo szasta się nie swoimi pieniędzmi...
 • @Zawisza Niebieski 02:28:18
  A po jakiej linii propagandowej Ty idziesz? Zdajesz sobie sprawę z tego, czy raczej jesteś tzw. pożytecznym idiotą, jak zgrabnie określił to Lenin? Piszesz, że twój tekst "jest bolesny".

  A on po prostu wskazuje na indolencję autora i jego nadęcie. Naprawdę, zanim zaczniesz pisać o czymkolwiek, staraj się sprawdzić u źródła.

  Potrafisz korzystać z przeglądarki KRS? Powszechnie dostępna przecież.

  Sprawdź, a potem przeproś. Nie mnie, ale swoich czytelników, bo po prostu kłamiesz.
 • Bareja to mało
  https://www.facebook.com/SekcjaGimnastyczna/photos/a.614272132073797/1268232380011099?type=3&sfns=mo
 • @Humpty Dumpty 22:53:18
  W jaki prostacki?
  Sam palancie wysmarowałeś chyba 3 czołobitne notki w kierunku Twojego guru z Żoliborza a jak wytknęło Ci się Twoje kłamstwa to jak ostatni gnój i tchórz skasowałeś absolutnie wszystkie komentarze - oczywiście ze swoimi włącznie
  Jesteś zadaniowym PISowskim trollem - zapewne płatnym (bo chyba nikt aż takich zakłamanych debilizmów za darmo by nie napisał) i tyle
 • @puuuq 23:05:14
  Nie wiem co wie chrzanowski ale wiem że był windowany przez PC/PIS/kaczelnika//glapińskiego, nawet odznaczony i wiem że został wypuszczony na wolnośc w zamian za wpłacenie w danym terminie kaucji.
  Kaucji nie wpłacił a do puchy go ponownie nie wsadzili - co stałoby się jakieś maxymalnie 3 dni po terminie z 99,99999999999% ludzi z poza PIS chodzących po Polskiej ziemi
  Baaaa zanim jeszcze zapadła decyzja Sądu o wyjściu za kaucją glapiński już o niej wiedział i przekazał za pośrednictwem mendiów
  Co za "zbiegi okoliczności" :))
  Co do opozycji - to o której jej części myślisz? Bo jest ich kilka gdyż wymieniają się u koryta rotacyjnie/kadencyjnie - dla mnie to jeden i ten sam syf
  Wystarczy obejrzeć "nocną zmianę" i porównać ryje tam występujące do obecnych - i wsio jasne
 • @Humpty Dumpty 10:08:59
  "tzw. pożytecznym idiotą"

  Jako Polak znający trochę historię naszego kraju wiem, że okupanci nie raz obraźliwe dla nas słowa stosowali, ale zwykle były to słowa rozpaczy, niemożności. Tak samo należy traktować słowa o innym sorcie, itp. padające z ust różnych polityków. Z pewnością nie jestem "stojącym na czatach i pilnującym by politykom równo się kradło, co niestety ty autorze w swych tekstach uskuteczniasz.

  "Potrafisz korzystać z przeglądarki KRS?" A niby co ma piernik do wiatraka? Dla potrzeb tego tekstu znajomość KRS nie ma najmniejszego znaczenia. Nie ja zbierałem dane o zapaści prokuratury po tym jak przejął nad nią kontrolę polityk Z.Ziobro?

  A za kłamstwa w swoich tekstach, to myślę, ze znacznie większe masz potrzeby przepraszania, choćby za robienie z ofiary aferała, by odwrócić uwagę od tego, co rzeczywście w "aferze taśm Kaczyńskiego" w prokuraturze winien się spowiadać. Za zleconą i wykonaną pracę trzeba zapłacić, ale już w kategoriach moralnych można oceniać, odesłanie wierzyciela do sądu, gdy wiadomo, że kolega trzymający władzę nad prokuraturą zrobi wierzycielowi "piekło", co dziś możemy ocenić na podstawie opisu przesłuchań dokonanego przez adwokatów wierzyciela. Ale o moralności Jarosława Kaczyńskiego można by pracę doktorską napisać i nie byłaby to ocena pozytywna.
 • @Zawisza Niebieski 02:28:18
  "Jak by tej afery nie nazwać jeśli w nazwie wystąpi nazwisko to winno być nazwisko Kaczyński,"
  Nie tylko tej afery bo takich jest masa, m. inn.:
  https://wiadomosci.wp.pl/przypomnienie-afery-fozz-lawina-o-kaczynskich-najbardziej-niebezpieczni-w-kraju-6361392941254273a

  "możemy się spierać ile była warta, tu jednak odmówiono zapłaty, co na „taśmach Kaczyńskiego” wyraźnie słychać"
  Nie ma co się spierać o kwotę bo sam kaczelnik jej nie neguje i się z nią zgadza, a nikt inny poza brejszwancem i nim nie wie lepiej co było wykonane oraz na co się UMAWIALI

  "Pozostałe elementy, jak, naruszone ograniczenia w działalności gospodarczej partii"
  I dziwi mnie dlaczego dziennikarze nie ciągną tego wątku. Na nagraniach wyraźnie kaczelnik mówi kto rządzi w Srebrnej - ON
  Na pytanie "gdzie" odpowiadam: podczas rozmowy kaczelnik mówi brejszwancowi żeby nie szedł do zarządu bo cyt.: "beze mnie nic nie załatwisz" - to jedno zdanie mówi absolutnie WSZYSTKO

  "zapaści prokuratury pod rządami Ziobry, ma Pan źródło tych informacji. Ma Pan konkretne i bezsporne przykłady, gdzie prokuratura tuszowała sprawy"
  Takich kilka z brzegu związanych z DOJNĄ ZMIANĄ:
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dziwne-interesy-prawej-reki-patryka-jakiego/rcfgyjk
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kierowca-sop-otrzymal-pouczenie-brudzinski-mial-odrobine-za-ciezka-noge/8242w9q
  https://wiadomosci.wp.pl/bez-dyscyplinarki-dla-sedziego-za-meldowanie-sie-poslance-pis-6361058718688897a
  https://wiadomosci.wp.pl/afera-w-cba-nowe-watki-6361061435431041a
  https://wiadomosci.wp.pl/odrzutowcem-na-spotkanie-w-remizie-strazackiej-nowe-fakty-o-podniebnej-wyprawie-poslow-6361415973771393a
  https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-zielinski-o-kontrolach-w-policji-kompromitacja-nik-6361159755613825a

  A to na dalszą PROPAGANDĘ:
  https://www.money.pl/gospodarka/tvp-dostanie-rekompensaty-za-niezaplacony-abonament-prezydent-podpisal-ustawe-6360751819860097a.html
 • @Hades 18:28:55
  Sędzia Lasota awansuje - nikomu nie przeszkadza to że 100% wydanych przez niego wyroków zostało uchylonych przez Sądy wyższej instancji
  - skuteczność = 0%
  - trafność orzeczeń = 0%
  - podważonych i uchylonych wydanych przez niego wyroków = 100%
  Ciekwe jakie są przesłanki awansu - bo zapewne nie te że jest ręką DOJNEJ ZMIANY ścigającą sędziów "niepokornych" :))
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zastepca-rzecznika-dyscypliny-michal-lasota-awansowany-przez-krs/n1hczkv
 • @Hades 19:27:41
  W sądach PiS ma ciężko, mało sędziów z jakimś doświadczeniem chce się poddać się zdalnemu sterowaniu. Wystarczy wspomnieć panią magister "Wolfgangową", co nam rządzi Trybunałem Konstytucyjnym. W zapisach ma być to prawnik posiadający osiągnięcia zawodowe, podczas gdy pani "Wolfgangowa" nawet nie sprawdziła się jako sędzia sądu rejonowego. Takie są kadry PiS. Na te warunki pójdą tylko ludzie, których poziom nie wystarcza, by przejść normalnej drogi awansu.
 • @Hades 17:59:56
  Zbynio, odpuść sobie. Bo znowu ci odpiszę, ludzie będą się śmiać z nieuka-odlewnika od palenia opon. I po co ci to? Lepiej pisz, że wszystkiemu winni żydzi, a szczególnie temu, że ci do łba nie wchodziła matematyka, fizyka, chemia i język polski. ;)
 • @Zawisza Niebieski 18:13:47
  "Potrafisz korzystać z przeglądarki KRS?" A niby co ma piernik do wiatraka? Dla potrzeb tego tekstu znajomość KRS nie ma najmniejszego znaczenia. Nie ja zbierałem dane o zapaści prokuratury po tym jak przejął nad nią kontrolę polityk Z.Ziobro?

  No i widzisz. Nie potrafisz, a chcesz być mondry.

  To pisz o tym, na czym się znasz.

  Jest tyle tematów - chrabąszcze w maju, siatki na motyle, zwyczaje godowe pawianów, jak wykurzyć mrówki faraona z piramidy.... ;)
 • @Zawisza Niebieski 20:42:19
  "W sądach PiS ma ciężko, mało sędziów z jakimś doświadczeniem chce się poddać się zdalnemu sterowaniu. Wystarczy wspomnieć panią magister "Wolfgangową", co nam rządzi Trybunałem Konstytucyjnym. W zapisach ma być to prawnik posiadający osiągnięcia zawodowe, podczas gdy pani "Wolfgangowa" nawet nie sprawdziła się jako sędzia sądu rejonowego."

  Pani sędzia Julia Przyłebska była sędzią Sądu Okręgowego. Tak więc nie opowiadaj głupot.

  Poza tym przypominam, że Gersdorfowa nigdy nie była sędzią przed nominacją do SN.

  A prezesem TK był np. mgr Stępień, który nigdy sędzią nie był.

  Przeprosisz czytelników?
 • @Humpty Dumpty 21:32:54
  Posługujesz się półprawdami, a to bardzo brzydko. Do wyboru na stanowisko prezesa TK czy SN nie jest wymagane posiadanie wykształcenia wyższego niż mgr. prawa, za to wymagane jest posiadanie dorobku, prof. Gersdorf w momencie zajmowania stanowiska w SN, była dr hab. prawa. mgr. Stępień zanim został powołany do TK był podsekretarzem stanu MSWiA, 2 kadencje był senatorem.
  A mgr Przyłębska? Była sędzią sądu okręgowego, nie sprostała temu stanowisku, popełniała kardynalne błędy. Za Wikipedią „Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało m.in.: nieprzeprowadzanie jakiegokolwiek postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”. Za jej powrotem nie oddano żadnego głosu, przeciwko przywróceniu Przyłębskiej na stanowisko sędziego opowiedziało się 7 z 10 uprawnionych do głosowania, zaś 3 sędziów wstrzymało się od głosu.” Do orzekania została przyjęta postanowieniem L.Kaczyńskiego, czyli sędzia przywieziony w teczce bez kompetencji, i znów sobie nie radziła, bo zrezygnowała. Masz „człowieka z dorobkiem” na możliwości PiS. I za co mam przepraszać? Czy ja jestem politykiem PiS co przeprasza gdy powie prawdę?
  Tu nie rozmawiasz z elektoratem „naród głupi wszystko kupi”, rozmawiasz z ludźmi na poziomie, mających wiedzę, którzy na tym portalu publikują, więc zanim coś komuś zarzucisz sprawdź, bo się kolejny raz ośmieszyłeś.
 • @Humpty Dumpty 21:28:28
  Czy ja powiedziałem, że nie potrafię? Powiedziałem że w temacie tego artykułu nie ma znaczenia znajomość przeglądarki KRS. Tak jak bym cię zapytał czy potrafisz policzyć całkę po okręgu, elipsie, czy płaszczyźnie i na tej podstawie podważył twój tekst o sadzeniu kwiatów. Zastosowałeś typowy unik stosowany przez ludzi, co argumentów nie mają.
  Tę dobrą radę, byś pisał na czym się znasz zastosuj do siebie, a ja zajmę się tym na czym się znam na przekrętach, aferach, nepotyzmie w PiS.
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  To tak jak u Barei - "miś na miarę możliwości". Takich misiaczkow w Popisie jest mnóstwo. Jeden to nawet w nazwisku miał misiaczka. :)
 • @Zawisza Niebieski 23:55:49
  "Tę dobrą radę, byś pisał na czym się znasz zastosuj do siebie, a ja zajmę się tym na czym się znam na przekrętach, aferach, nepotyzmie w PiS."

  To jest twoje wewnętrzne przekonanie. Niestety, jak jest, widzą inni. ;)
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  "rozmawiasz z ludźmi na poziomie, mających wiedzę, którzy na tym portalu publikują, więc zanim coś komuś zarzucisz sprawdź, bo się kolejny raz ośmieszyłeś."

  Niech zgadnę - masz na myśli siebie, wrzodakz alias hdes i spirituso libero?

  Faktycznie, waszej wiedzy nie posiadam. ;)
 • @Hades 17:59:56
  Zbynio, to jak tam było? Do szkoły miałeś po piachu i pod górkę? Ulżyj sobie, powiedz, że już w żłobku nauczyciele cię prześladowali, więc musiałeś zapalic oponę od wózka spacerowego. ;)
 • @Humpty Dumpty 13:42:17
  Proszę uprzejmie nie przekręcac mojego nicka.
 • @Humpty Dumpty 13:42:17
  Widzisz szanowny blogerze, na Neon staramy się utrzymywać wielopoglądowość, szacunek dla poglądów innych, nie raz się spieramy bo po to jest to forum, przynajmniej w moim rozumieniu. A ludzi na poziomie jest tu wielu, zaś ci, co chcieliby przeciągnąć to forum na swoją stronę i zrobić z niego tubę jednej opcji politycznej z refuły przegrywają, obrażają się. By zrozumieć to forum musisz odrzucić takie myślenie jak zaprezentowałeś w komentarzu "Niech zgadnę - masz na myśli siebie, wrzodakz alias hdes i spirituso libero" Tu nikt nie tworzy obozów, rozmawiają osoby o skrajnie różnych poglądach na pewne elementy, na inne elementy poglądy są wspónlne. Weź Jarka Ruszkiewicza i p. Krzysztofa Wojtasa, czasami ja się dołączam. Przy dużych różnicach poglądów znajdujemy jakiś wspólny mianownik. Jeśli będziesz Pan starał się być powielaczem Beaty Mazurek to słabo tu widzę Pana pozycję. Jeśli będzie Pan wyrażał swoje zdanie, to witam w gronie.
 • @Zawisza Niebieski 17:12:42
  Ci, którzy chcieli zrobić z neonu tube PiS zawsze odchodzili sami, ciężko obrażeni. Ja osobiście zawsze ich tu chętnie widzę. Są tacy pocieszni :)) Bez nich portal byłby trochę nudny. Dlatego tak mi szkoda Huskego. Nikt lepiej od niego nie kompromitowal swojej ukochanej partii. Miałem nawet pewne podejrzenia, że jest opłacany przez PO...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:36:21
  Masz rację, wielostronnoś poglądów tworzy koloryt portalu, wtedy portal staje się interesujący. A co do tub PiS to rzeczywiście są pocieszni, zresztą wystarczy pooglądać Beatę Mazurek, czy też jak pod gradem pytań politycy PiS wieją z podkulonym ogonem tak jak ostatnio nasz minister spraw zagranicznych, co zwiał, gdy się dowiedział iż będą pytania związane z zamachem w bodajże Nowej Zelandii. Ich propaganda ma tak słabe podstawy że można ją głosić tylko pod warunkiem, że pytań nie będzie. Ileż to razy cenzurowano pytania, coćby u Macierewicza, kilka celnych pytań i cała narracja leży. Przecież z niczego się to nie wzięło, co powiedział Kurski, "naród głupi wszystko kupi". Politycy PiS uważają nas za naród głupi, stąd większość ich elektoratu to ludzie o niskim wykształceniu tym ciemnotę można wcisnąć. A ludzie inteligenni którzy załapali się na hasełka partiotyczne, dziś mają duże problemy jak to związać i obronić.
 • @Zawisza Niebieski 17:52:15
  Z tym wykształceniem bym nie przesadzal. Znam bardzo wielu, którzy szkół nie kończyli a o PiS nie chcą słyszeć. Przyczyna musi być gdzie indziej. Weź np takiego Wojtasa, człowiek wykształcony a nawet kulturalny (jak mu się chce). I co? Obawiam się, że na temat popisioryzmu powinni wypowiedzieć się fachowcy.
 • @Humpty Dumpty 21:26:13
  "Bo znowu ci odpiszę"
  Co mi idioto odpiszesz? Już żeś naodpisywał w swojej notce tak żeś kretynie wykasował całą historię swoich wpisów - a żeby nie było kompletnie po niej i w niej zawartej debilizmów śladu to wykasowałeś też wszystkie wpisy komentatorów
  Już się Ciebie PIS'owski tłuku pytałem: "potrafisz zrobić cokolwiek aby już na wstępie tego nie schrzanić?"
 • @Humpty Dumpty 21:26:13
  "Lepiej pisz, że wszystkiemu winni żydzi'
  A "Żydzi" i El Comandante z Żoliborza to nie to samo? :))
 • @Humpty Dumpty 21:32:54
  "sędzia Julia Przyłebska była sędzią Sądu Okręgowego"
  I była w tym taka dobra że mieli jej baboli serdecznie dość

  " odbyła aplikację sądową oraz złożyła z wynikiem D O S T A T E C Z N Y M !!!!! egzamin sędziowski" - nie ma co moooooocna ocena :)) :))

  W 2001 wnioskowała o ponowne powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez Kolegium Sądu Okręgowego z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń[15], ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, stwierdzając tym samym, że jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości[20]. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało m.in.: nieprzeprowadzanie jakiegokolwiek postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”. Za jej powrotem nie oddano żadnego głosu"

  :)) :)) :)))
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Przy%C5%82%C4%99bska
 • @Humpty Dumpty 13:44:19
  Panie @Hujty Dupty nie kumam za bardzo w czym masz problem?
  Wylewasz jak @Wojtas swoje młodzieńcze wspomnienia?
  I co? Ze względu na nie mamy Ci teraz współczuć i odpuszczać wypisywane kłamstwa i debilizmy?
  Rozumiem nikt z Tobą nie rozmawia to wolisz choćby obrywać po łbie aby tylko ktoś się do Ciebie odezwał....
  Taki wirtualny: Syndrom Sztokholmski :))
 • @Hades 18:39:18
  Czepiasz się biednej kobiety a przecież ona taka wierna naczelnikowi jest. On uwielbia bmw. Może się wtedy czuć wielki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930